pidgin - en to gl translation catalogue (2971 entries)

en: 	_Only when someone says your screen name
gl: 	_Só se alguén di o seu nome de usuario

en: 
    %s is typing...
gl: 
    %s está a escribir...

en: 
    <b>Account:</b> %s
gl: 
    <b>Conta:</b> %s

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
gl: 
    <b>Nota do contacto</b>: %s

en: 
    Last Seen: %s ago
gl: 
    Visto por última vez: hai %s

en: 
    Your Preferred Contact Methods
gl: 
    Métodos de contacto preferidos

en:  (Code %s)
gl:  (Código %s)

en:  <i>(identified)</i>
gl:  <i>(identificado)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
gl: "%s" está actualmente fóra de liña. Quere gardar o resto de mensaxes nun aviso e enviarllas automaticamente cando "%s" volva conectarse?

en: %d canceled the transfer of %s
gl: %d cancelou a transferencia de %s

en: %d day | %d days
gl[0]: %d día
gl[1]: %d día

en: %d has declined the file %s
gl: %d rexeitou o ficheiro %s

en: %d hour | %d hours
gl[0]: %d hora
gl[1]: %d hora

en: %d minute | %d minutes
gl[0]: %d minuto
gl[1]: %d minuto

en: %d person in room | %d people in room
gl[0]: %d persoa na sala
gl[1]: %d persoa na sala

en: %d second | %d seconds
gl[0]: %d segundo
gl[1]: %d segundo

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
gl[0]: %d mensaxes sen ler de %s
gl[1]: %d mensaxes sen ler de %s

en: %s
    
    %s will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
gl: %s
    
    %s non tentará reconectar a conta até que vostede corrixa o erro e a volva activar.

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
gl: %s
    
    Pidgin non tentará reconectar a conta ata que vostede corrixa o erro e a volva activar.

en: %s
    <span foreground="#ff0000" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
gl: %s
    <span foreground="#ff0000" weight="bold">Erro:·%s
    Comprobe o sitio web do complemento para obter unha actualización.</span>

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stdout
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
gl: %s
    Uso: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    usar DIR para ficheiros de configuración
      -d, --debug         imprimir mensaxes de depuración en stdout
      -h, --help          mostrar esta axuda e saír
      -n, --nologin       non iniciar a sesión automaticamente
      -v, --version       mostrar a versión actual e saír

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
gl: %s %s. Probe `%s -h' para máis información.

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
gl[0]: %s (%s) ten %d mensaxe nova.
gl[1]: %s (%s) ten %d mensaxe nova.

en: %s Options
gl: Opcións de %s

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
gl: %s [<I>%s</I>] entrou na sala.

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
gl: Non parece que %s estea conectado e non recibiu a mensaxe que lle acaba de enviar.

en: %s became idle
gl: %s agora está inactivo

en: %s became unidle
gl: %s agora está activo

en: %s canceled the file transfer
gl: %s cancelou a transferencia de ficheiros

en: %s canceled the transfer of %s
gl: %s cancelou a transferencia de %s

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
gl: %s non pode transferir un cartafol. Necesita enviar os ficheiros do cartafol de un en un.

en: %s changed status from %s to %s
gl: %s cambiou o estado de %s a %s

en: %s could not be added because your buddy list is full.
gl: Non se puido engadir a %s porque a súa lista de contactos está chea.

en: %s declined your conference invitation to room "%s" because "%s".
gl: %s declinou o seu convite de conferencia na sala "%s" porque "%s".

en: %s disconnected
gl: %s desconectado

en: %s disconnected.
gl: %s desconectado.

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
gl: %s atopou erros migrando as súas configuracións de %s a %s. Investigue e complete a migración manualmente. Informe deste erro en http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
gl: %s entrou na sala.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
gl[0]: %s ten %d mensaxe nova.
gl[1]: %s ten %d mensaxe nova.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
gl: O usuario %s rexeitou (de forma retroactiva) a súa solicitude de engadilos á súa lista pola seguinte razón: %s.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
gl: O usuario %s rexeitou a súa solicitude de engadilos á súa lista(de forma retroactiva).

en: %s has added you [%s] to his or her buddy list
gl: %s engadiuno [%s] á súa lista de contactos

en: %s has added you to his or her buddy list.
gl: O usuario %s engadiulle á súa lista de contactos.

en: %s has become idle (%s)
gl: %s está inactivo (%s)

en: %s has become idle.
gl: %s está agora inactivo.

en: %s has been invited to this conversation.
gl: Convidouse a %s a esta conversa.

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
gl: %s cambiou o asunto de <I>%s</I> a: %s

en: %s has changed the topic to: %s
gl: %s cambiou o asunto a: %s

en: %s has cleared the topic.
gl: %s quitou o asunto.

en: %s has closed the conversation.
gl: %s pechou a conversa.

en: %s has gone away.
gl: %s marchou.

en: %s has gone away. (%s)
gl: %s marchou. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
gl: %s convidou a %s á sala de conversa %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
gl: %s convidou a %s á sala de conversa %s:
    %s

en: %s has just asked to directly connect to %s
gl: %s vén de solicitar conectar directamente con: %s

en: %s has left the conversation.
gl: %s saíu da conversa.

en: %s has paused while typing to you (%s)
gl: %s fixo unha pausa ao escribirlle (%s)

en: %s has removed you from his or her buddy list.
gl: O usuario %s eliminoulle da súa lista de contactos.

en: %s has returned from being away (%s)
gl: %s deixou de estar ausente (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
gl: %s volveu da súa inactividade (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
gl: %s envioulle unha mensaxe. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
gl: %s cambiou o asunto a: %s

en: %s has signed off (%s)
gl: %s desconectouse (%s)

en: %s has signed off.
gl: %s desconectouse.

en: %s has signed on (%s)
gl: %s conectouse (%s)

en: %s has signed on.
gl: %s conectouse.

en: %s has started typing to you (%s)
gl: %s comezou a escribirlle (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
gl: %s deixou de escribirlle (%s)

en: %s is no longer %s
gl: %s xa non é %s

en: %s is no longer away.
gl: %s xa non está ausente.

en: %s is no longer idle.
gl: %s xa non está inactivo.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
gl: %s non é un ficheiro regular. Non se sobrescribirá.

en: %s is not a valid filename.
gl: %s non é un nome de ficheiro válido.

en: %s is not a valid group.
gl: %s non é un nome de grupo válido.

en: %s is not a valid passport account.
gl: %s non é un nome válido de conta passport.

en: %s is not a valid room handle
gl: %s non é un indentificador de sala válido

en: %s is not a valid room name
gl: %s non é un nome de sala válido

en: %s is not a valid server name
gl: %s non é un nome de servidor válido

en: %s is not in your buddy list
gl:  %s non está na súa lista de contactos

en: %s is now %s
gl: %s agora é %s

en: %s is now known as %s
gl: %s chámase agora %s

en: %s is now known as %s.
gl: %s chámase agora %s.

en: %s is offering to send file %s
gl: %s ofrécese para envialle o ficheiro %s

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
gl: %s está na lista local mais non está na lista do servidor. Desexa engadir este contacto?

en: %s just signed off
gl: %s desconectouse

en: %s just signed on
gl: %s conectouse

en: %s left the room (%s).
gl: %s saíu da sala (%s).

en: %s left the room.
gl: %s saíu da sala.

en: %s not currently logged in.
gl: %s non está conectado agora.

en: %s on %s (%s)
gl: %s en %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
gl: %s está na lista local dentro do grupo "%s" mais non na lista do servidor. Desexa engadir este contacto?

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s | %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
gl[0]: %s solicita a %s que acepte %d ficheiro: %s (%.2f %s)%s%s
gl[1]: %s solicita a %s que acepte %d ficheiro: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
gl: %s solicítalle que lle envíe un ficheiro

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
gl: %s require autenticación con texto plano sobre canles non cifradas.  Permitir isto e continuar coa autenticación?

en: %s said your nick in %s
gl: %s dixo o seu alias en %s

en: %s sent a message in %s
gl: %s envioulle unha mensaxe en %s

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
gl: %s enviou unha mensaxe ao encerado da canle %s Quere abrir o encerado?

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
gl: %s enviou unha mensaxe ao encerado. Quere abrir o encerado?

en: %s sent you a message
gl: %s envioulle unha mensaxe

en: %s wants to add you [%s] as a friend
gl: %s quere engadilo [%s] como amigo

en: %s wants to send you %s (%s)
gl: %s quere enviarlle %s (%s)

en: %s wants to send you a file
gl: %s quere enviarlle un ficheiro

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
gl: %s%s%s%s fixo a %s un contacto seu %s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
gl: %s%s%s%s quere engadir a %s á súa lista de contactos%s%s

en: %s%s<span weight="bold">Written by:</span>	%s
    <span weight="bold">Website:</span>		%s
    <span weight="bold">Filename:</span>		%s
gl: %s%s<span weight="bold">Escrito por:</span>	%s
    <span weight="bold">Sitio web:</span>		%s
    <span weight="bold">Nome do ficheiro:</span>		%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
gl[0]: %s, %d hora
gl[1]: %s, %d hora

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
gl[0]: %s, %d minuto
gl[1]: %s, %d minuto

en: %s. Try `%s -h' for more information.
gl: %s. Tente `%s -h' para máis información.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
gl: (%s) %s <RESPOSTA AUTOMÁTICA>: %s

en: (Re-)Request authorization
gl: (Volver a) pedir autorización

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
gl: (Houbo un erro convertendo esta mensaxe.	Comprobe a opción de 'Codificación' no Editor de contas)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
gl: (Produciuse un erro ao recibir esta mensaxe. Pode deberse a que vostede e mais %s teñen seleccionadaunha codificación diferente ou que %s ten un cliente con erros.)

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
gl: (Houbo un erro ao recibir a mensaxe. O contacto co que está falando está a empregar unha codificación diferente da esperada. Se sabe cal está empregando pode especificalo nas opcións avanzadas de conta para AIM/ICQ)

en: (You probably forgot to 'make install'.)
gl: (Probablemente olvidaches executar 'make install'.)

en: (default)
gl: (por defecto)

en: (no name)
gl: (sen nome)

en: (none)
gl: (ningún)

en: +++ %s became idle
gl: +++ %s agora está inactivo

en: +++ %s became unidle
gl: +++ %s agora está activo

en: +++ %s signed off
gl: +++ %s desconectouse

en: +++ %s signed on
gl: +++ %s conectouse

en: /Accounts
gl: /Contas

en: /Accounts/Add\/Edit
gl: /Contas/Engadir\/Editar

en: /Buddies/Add Buddy...
gl: /Contacto/Engadir un contacto...

en: /Buddies/Add C_hat...
gl: /Contactos/Engadir unha con_versa...

en: /Buddies/Add Chat...
gl: /Contacto/Engadir unha conversa...

en: /Buddies/Add Group...
gl: /Contacto/Engadir un grupo...

en: /Buddies/Add _Group...
gl: /Contactos/Engadir un _grupo...

en: /Buddies/Get User Info...
gl: /Contacto/Obter información do usuario...

en: /Buddies/Get User _Info...
gl: /Contactos/Obter _información do usuario...

en: /Buddies/Join a Chat...
gl: /Contacto/Unirse a unha conversa...

en: /Buddies/Join a _Chat...
gl: /Contactos/_Unirse a unha conversa...

en: /Buddies/New Instant Message...
gl: /Contacto/Mensaxe instantánea _nova...

en: /Buddies/New Instant _Message...
gl: /Contactos/_Mensaxe instantánea nova...

en: /Buddies/Sort Buddies
gl: /Contactos/Ordenar contactos

en: /Buddies/View User _Log...
gl: /Contactos/Ver _rexistro do usuario...

en: /Buddies/_Add Buddy...
gl: /Contactos/_Engadir un contacto...

en: /Buddies/_Quit
gl: /Contactos/_Saír

en: /Buddies/_Sort Buddies
gl: /Contactos/_Ordenar contactos

en: /Conversation
gl: /Conversa

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
gl: /Conversa/Engadir un aviso de contacto...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
gl: /Conversa/Engadir _aviso de contacto...

en: /Conversation/Add...
gl: /Conversa/Engadir...

en: /Conversation/Al_ias...
gl: /Conversa/A_lias...

en: /Conversation/Alias...
gl: /Conversa/Alias...

en: /Conversation/Block...
gl: /Conversa/Bloquear...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
gl: /Conversa/Limpar _historial

en: /Conversation/Get Info
gl: /Conversa/Obter información

en: /Conversation/In_vite...
gl: /Conversa/Con_vidar...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
gl: /Conversa/Inserir ima_xe...

en: /Conversation/Insert Image...
gl: /Conversa/Inserir unha imaxe...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
gl: /Conversa/Inserir liga_zón...

en: /Conversation/Insert Link...
gl: /Conversa/Inserir ligazón...

en: /Conversation/Invite...
gl: /Conversa/Convidar...

en: /Conversation/M_ore
gl: /Conversa/Má_is

en: /Conversation/More
gl: /Conversa/Máis

en: /Conversation/New Instant _Message...
gl: /Conversa/_Mensaxe instantánea nova...

en: /Conversation/Remove...
gl: /Conversa/Eliminar...

en: /Conversation/Se_nd File...
gl: /Conversa/E_nviar ficheiro...

en: /Conversation/Send File...
gl: /Conversa/Enviar o ficheiro...

en: /Conversation/Unblock...
gl: /Conversa/Desbloquear...

en: /Conversation/View Log
gl: /Conversa/Ver o rexistro

en: /Conversation/View _Log
gl: /Conversa/Ver _rexistro

en: /Conversation/_Add...
gl: /Conversa/Enga_dir...

en: /Conversation/_Block...
gl: /Conversa/_Bloquear...

en: /Conversation/_Close
gl: /Conversa/_Pechar

en: /Conversation/_Find...
gl: /Conversa/_Buscar...

en: /Conversation/_Get Info
gl: /Conversa/_Obter información

en: /Conversation/_Remove...
gl: /Conversa/_Eliminar...

en: /Conversation/_Save As...
gl: /Conversa/_Gardar como...

en: /Conversation/_Unblock...
gl: /Conversa/_Desbloquear...

en: /Help/Online _Help
gl: /Axuda/A_xuda en liña

en: /Help/_About
gl: /Axuda/_Acerca de

en: /Help/_Debug Window
gl: /Axuda/Ventá de _depuración

en: /Options
gl: /Opcións

en: /Options/Enable Logging
gl: /Opcións/Activar rexistro

en: /Options/Enable Sounds
gl: /Opcións/Activar sons

en: /Options/Enable _Logging
gl: /Opcións/Activar _rexistro

en: /Options/Enable _Sounds
gl: /Opcións/Activar _sons

en: /Options/Show Formatting Toolbars
gl: /Opcións/Mostrar barra de formato

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
gl: /Opcións/Mostrar _barra de formato

en: /Options/Show Ti_mestamps
gl: /Opcións/Mostrar _marcas de tempo

en: /Options/Show Timestamps
gl: /Opcións/Mostrar marcas de tempo

en: /Tools
gl: /Ferramentas

en: /Tools/Buddy _Pounces
gl: /Ferramentas/_Avisos de contacto

en: /Tools/Mute Sounds
gl: /Ferramentas/Silenciar sons

en: /Tools/Mute _Sounds
gl: /Ferramentas/Silenciar s_ons

en: /Tools/Plu_gins
gl: /Ferramentas/C_omplementos

en: /Tools/Pr_eferences
gl: /Ferramentas/Pr_eferencias

en: /Tools/Pr_ivacy
gl: /Ferramentas/Pr_ivacidade

en: /Tools/Privacy
gl: /Ferramentas/Privacidade

en: /Tools/R_oom List
gl: /Ferramentas/Lista de _salas

en: /Tools/Room List
gl: /Ferramentas/Lista de salas

en: /Tools/System _Log
gl: /Ferramentas/_Rexistro do sistema

en: /Tools/_File Transfers
gl: /Ferramentas/Transferencias de _ficheiros

en: /_Accounts
gl: /Con_tas

en: /_Buddies
gl: /_Contactos

en: /_Conversation
gl: /_Conversa

en: /_Help
gl: /A_xuda

en: /_Options
gl: /_Opcións

en: /_Tools
gl: /_Ferramentas

en: 0 people in room
gl: 0 persoas na sala

en: <AUTO-REPLY>
gl: <RESPOSTA AUTOMÁTICA>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
gl: <I>%s</I> eliminou todos os modos do usuario <I>%s</I>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
gl: <I>%s</I> eliminou todos os modos da canle <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
gl: <I>%s</I> estableceu os modos do usuario <I>%s</I> a: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
gl: <I>%s</I> estableceu os modos da canle <I>%s</I> a: %s

en: <PurpleMain>/Accounts/
gl: <PurpleMain>/Contas/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
gl: <PurpleMain>/Contas/Activar conta

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
gl: <b><font color="red">O rexistro non ten función de lectura</font></b>

en: <b>ChangeLog:</b><br>%s
gl: <b>Rexistro de modificacións:</b><br>%s

en: <b>Channel Name:</b> %s
gl: <b>Nome da canle:</b> %s

en: <b>Connection Mode</b>: %s<br>
gl: <b>Modo de conexión:</b> %s<br>

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
gl: <b>Conversa con %s en %s:</b><br>

en: <b>Current Online</b>: %d<br>
gl: <b>Actualmente conectado</b>: %d<br>

en: <b>Defining adjective:</b>
gl: <b>Adxetivo que o define:</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
gl: <b>Ficheiro:</b> %s
    <b>Tamaño do ficheiro:</b> %s
    <b>Tamaño da imaxe:</b> %dx%d

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
gl: <b>Título do grupo:</b> %s<br>

en: <b>Last Login IP</b>: %s<br>
gl: <b>Última IP de inicio de sesión</b> %s<br>

en: <b>Last Login Time</b>: %s
gl: <b>Última hora de inicio de sesión</b>: %s

en: <b>Last Refresh</b>: %s<br>
gl: <b>Última actualización</b>: %s<br>

en: <b>Login Time</b>: %s<br>
gl: <b>Hora de inicio de sesión:</b>: %s<br>

en: <b>My Public IP</b>: %s<br>
gl: <b>A miña IP pública:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
gl: <b>ID de grupo de Notes:</b>%s<br>

en: <b>Password:</b>
gl: <b>Contrasinal:</b>

en: <b>Plugin Details</b>
gl: <b>Detalles do complemento</b>

en: <b>Receiving As:</b>
gl: <b>Recibindo como:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
gl: <b>Recibindo de:</b>

en: <b>Sending As:</b>
gl: <b>Enviando como:</b>

en: <b>Sending To:</b>
gl: <b>Enviando a:</b>

en: <b>Server IP</b>: %s: %d<br>
gl: <b>IP do servidor:</b> %s:%d<br>

en: <b>Username:</b>
gl: <b>Nome de usuario:</b>

en: <b>_Bold</b>
gl: <b>_Negra</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
gl: <br><b>Cifrado da canle:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
gl: <br><b>Fundador da canle:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
gl: <br><b>HMAC da canle:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
gl: <br><b>Modos da canle:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
gl: <br><b>Asunto da canle:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
gl: <br><b>Babbleprint da chave do fundador:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
gl: <br><b>Impresión dixital da chave do fundador:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
gl: <br><b>Número de usuarios:</b> %d

en: <br>At %s since %s
gl: <br>En %s desde %s

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
gl: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;RESPOSTA AUTOMÁTICA&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
gl: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;RESPOSTA AUTOMÁTICA&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
gl: <font color="red"><b>Non se puido ler o ficheiro: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
gl: <font color="red"><b>Non se puido encontrar o camiño do rexistro!</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
gl: <font color='#777777'>Desconectado.</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
gl: <font color='#777777'>Non conectado a XMPP</font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
gl: <h1>Conversa con %s</h1>

en: <i>(retrieving)</i>
gl:  <i>(obtendo)</i>

en: <i>_Italic</i>
gl: <i>_Cursiva</i>

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
gl: <i>vostede non está agardando autorización</i>

en: <span color="red">%s disconnected: %s</span>
gl: <span color="red">%s desconectado: %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
gl: <span size='larger' weight='bold'>Conversa en %s de %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
gl: <span size='larger' weight='bold'>Conversa con %s en %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
gl: <span size='larger' weight='bold'>Erro ao gardar a imaxe</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
gl: <span size='larger' weight='bold'>Tipo de ficheiro descoñecido</span>
    
    PNG é o predeterminado.

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Add/Edit</b> in the Buddy List window
gl: <span size='larger' weight='bold'>Benvida/o a %s!</span>
    
    Non ten ningunha conta de MI habilitada. Para comezar conéctese con %s premendo no botón <b>Engadir</b> e configure a súa conta primeiro. Se desexa que %s se conecte a varias contas de MI, prema de novo <b>Engadir</b> para configuralas
    
    Pode voltar outra vez a esta ventá para engadir, editar ou eliminar as contas de <b>Contas->Engadir/Editart</b> na ventá da lista de contactos

en: <span size='larger'>_Larger</span>
gl: <span size='larger'>_Máis grande</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
gl: <span size='smaller'>Máis _pequena</span>

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
gl: <span style="italic">Exemplo: stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
gl: <span weight="bold" size="larger">Ten correo!</span>

en: <u>_Underline</u>
gl: <u>_Subliñado</u>

en: A Little About Me
gl: Un pouco sobre min

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
gl: Un administrador de Sametime enviou o seguinte anuncio ao servidor %s

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
gl: Hai un ficheiro dispoñible para descargar desde:
    Servidor remoto: %s
    Porto remoto: %d

en: A folder with that name already exists
gl: Xa existe un cartafol con ese nome

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
gl: Un grupo chamado '%s' xa existe na lista de contactos.

en: A group with the name already exists.
gl: Xa existe un grupo con ese nome.

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
gl: Unha versión da lista de contactos con desprazamento horizontal.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
gl: A mensaxe foi descartada, está a exceder o límite de velocidade do servidor.

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
gl: Solicitou unha sesión de mensaxería musical. Seleccione a icona de MM para aceptala.

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
gl: Non houbo coincidencia no número de versión ABI %d.%d.x (necesitaba %d.%d.x)

en: AIM Account
gl: Conta de AIM

en: AIM Direct IM
gl: MI Directa AIM

en: AIM Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo AIM/ICQ

en: AP User
gl: Usuario de AP

en: About %s
gl: Acerca de %s

en: Accept chat invitation?
gl: Aceptar o convite para conversar?

en: Accept file transfer request from %s?
gl: Aceptar a solicitude de transferencia de ficheiro de %s?

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling.
gl: Acceso denegado: o servidor proxy non permite "tunneling" no porto %d.

en: Account
gl: Conta

en: Account Confirmation Requested
gl: Confirmación de conta solicitada

en: Account Info
gl: Información da conta

en: Account has been disabled
gl: A conta foi deshabilitada

en: Account type:
gl: Tipo de conta:

en: Account was not added
gl: A conta non foi engadida

en: Account:
gl: Conta:

en: Account:
gl: Conta:

en: Account: %s (%s)
gl: Conta: %s (%s)

en: Accounts
gl: Contas

en: Action
gl: Acción

en: Activate ID...
gl: Activar ID...

en: Activate which ID?
gl: Que ID activar?

en: Add
gl: Engadir

en: Add / Remove
gl: Engadir / Eliminar

en: Add Account
gl: Engadir conta

en: Add Buddy
gl: Engadir contacto

en: Add Buddy Pounce
gl: Engadir aviso de contacto

en: Add Buddy Pounce...
gl: Engadir aviso de contacto...

en: Add Buddy _Pounce
gl: Engadir _aviso de contacto

en: Add Channel Private Group
gl: Engadir un grupo privado de canle

en: Add Channel Public Key
gl: Engadir chave pública da canle

en: Add Chat
gl: Engadir conversa

en: Add Group
gl: Engadir un grupo

en: Add Notes Address Book Group...
gl: Engadir grupo do libro de enderezos de Notes...

en: Add Private Group
gl: Engadir un grupo privado

en: Add a C_hat
gl: Engadir unha _conversa

en: Add a _Buddy
gl: Engadir un _contacto

en: Add a new text replacement
gl: Engadir unha nova regra de substitución de texto

en: Add buddy rejected
gl: Rexeitouse engadir o contacto

en: Add buddy to your list?
gl: Quere engadir o contacto á súa lista?

en: Add buddy with auth request failed
gl: Engadir contacto con fallo na solicitude de autorización

en: Add to Address Book
gl: Engadir á axenda de enderezos

en: Add to chat
gl: Engadir á conversa

en: Add to chat...
gl: Engadir á conversa...

en: Add-Ins
gl: Extensións

en: Additional Information
gl: Información adicional

en: Address
gl: Enderezo

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
gl: Engade unha pequena caixa á lista de contactos que mostra se ten novo correo.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
gl: Engade a opción para almacenar anotacións para os contactos da súa lista de amigos.

en: Afrikaans
gl: Africano

en: Age
gl: Idade

en: Albanian
gl: Albanés

en: Algorithm: 	%s
gl: Algoritmo: 	%s

en: Alias Buddy
gl: Alias do contacto

en: Alias Chat
gl: Alias na conversa

en: Alias Contact
gl: Alias para o contacto

en: All
gl: Todos

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
gl: Todos os elementos seguintes son opcionais. Introduza só a información coa que se sinta cómodo.

en: Allow
gl: Permitir

en: Allow %s to contact you?
gl: Permite a %s contactar con vostede?

en: Allow MSN Mobile pages?
gl: Quere permitir páxinas de MSN Mobile?

en: Allow all users to contact me
gl: Permitir que contacten comigo todos os usuarios

en: Allow only the users below
gl: Permitirlles só aos seguintes usuarios

en: Allow only the users on my buddy list
gl: Permitirlles só aos usuarios na miña lista de contactos

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
gl: Permitir autenticación con texto plano sobre as canles non cifradas

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
gl: Permitir/Rexeitar páxinas de móbiles...

en: Allows control by entering commands in a file.
gl: Permite controlar o programa introducindo comandos nun ficheiro.

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
gl: Permite cambiar os puntos asignados aos estados inactivo/ausente/desconectado para os contactos nos cálculos de prioridades dos contactos.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
gl: Permite controlar os valores asociados aos diferentes estados dos contactos.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows.
    Drag the middle mouse button to perform certain actions:
    
    Drag down and then to the right to close a conversation.
    Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
    Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
gl: Permite soporte de xestos co rato nas ventás de conversa.
    Arrastre co botón central do rato para realizar certas accións:
    
    Abaixo e despois á dereita para pechar unha ventá de conversa.
    Arriba e despois á esquerda para mudar á conversa anterior.
    Arriba e despois á dereita para mudar á seguinte conversa.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
gl: Permite configurar manualmente canto tempo estivo ausente

en: Alphabetically
gl: Alfabeticamente

en: Already Registered
gl: Xa está rexistrado

en: Already in opposite list
gl: Xa está na lista contraria

en: Already in the mode
gl: Xa está nese modo

en: Already logged in
gl: Xa está conectado

en: Already there
gl: Xa está na lista

en: Always
gl: Sempre

en: Always on top
gl: Sempre enriba

en: Always use ICQ proxy server for file transfers
    (slower, but does not reveal your IP address)
gl: Empregar sempre o servidor proxy ICQ para a transferencia de arquivos
    (máis lento, pero non revela o seu enderezo IP)

en: Amharic
gl: Amhárico

en: An ambiguous user ID was entered
gl: Introduciuse un ID de usuario ambiguo

en: An e-mail address was not found for this buddy.
gl: Non se atopou un enderezo de correo electrónico para este amigo.

en: An error occurred while opening the file.
gl: Produciuse un erro ao abrir o ficheiro.

en: An error occurred while updating the directory
gl: Produciuse un erro ao actualizar o directorio

en: An error was encountered reading your %s.  They have not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
gl: Atopouse un erro ao ler o seu %s. Non se cargou e o ficheiro antigo foi renomeado a %s~.

en: An example plugin that does stuff - see the description.
gl: Un exemplo de complemento que fai cousas - consulte a descrición.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
gl: Ocorreu un erro descoñecido, %d: %s

en: An unknown signon error has occurred: %s.
gl: Ocorreu un erro descoñecido ao conectarse: %s.

en: Angry
gl: Enfadado

en: Animate
gl: Animar

en: Anniversary
gl: Aniversario

en: Announcement from %s
gl: Aviso de %s

en: Anxious
gl: Ansioso

en: Anyone
gl: Calquera

en: Appear Offline
gl: Aparecer desconectado

en: Appear Online
gl: Aparecer conectado

en: Appear Permanently Offline
gl: Aparecer permanentemente desconectado

en: Apply
gl: Aplicar

en: Apply in Chats
gl: Aplicar nas conversas

en: Apply in IMs
gl: Aplicar nas MI

en: Approve
gl: Aprobar

en: Aquarius
gl: Acuario

en: Arabic
gl: Árabe

en: Are you sure you want to block %s?
gl: Está seguro de que desexa bloquear a %s?

en: Are you sure you want to delete "%s"
gl: Está seguro de que quere borrar "%s"

en: Are you sure you want to delete %s?
gl: Está seguro de que quere borrar %s?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
gl: Está seguro de que quere borrar o aviso sobre %s para %s?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
gl: Está seguro de que desexa borrar os estados gardados seleccionados?

en: Are you sure you want to leave this Qun?
gl: Está seguro que quera abandoar este Qun?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
gl: Está seguro de que quere borrar permanentemente o rexistro de conversas en %s que comezou o %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
gl: Está seguro de que quere borrar permanentemente o rexistro de conversas con %s que comezou o %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
gl: Está seguro de que quere borrar permanentemente o rexistro do sistema en %s?

en: Are you sure you want to remove %s?
gl: Está seguro de que quere borrar %s?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
gl: Está seguro que quere permitir que %s contacte con vostede?

en: Artists
gl: Artistas

en: Ashamed
gl: Avergoñado

en: Ask
gl: Preguntar

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
gl: Preguntando a %s para conectarnos a %s: %hu para MI Directa.

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
gl: Fallou o intento de subscrición a %s,%s,%s

en: Attempting to connect to %s:%hu.
gl: Intento de conectarse a %s:%hu.

en: Attempting to connect via proxy server.
gl: Intento de conectarse ao servidor por medio do proxy.

en: Australian English
gl: Inglés australiano

en: Auth
gl: Autorizar

en: Auth Domain
gl: Dominio de autenticación

en: Auth User
gl: Usuario de autenticación

en: Authenticating
gl: Autenticando

en: Authenticating connection
gl: Autenticando a conexión

en: Authenticating...
gl: Autenticando...

en: Authentication Failure
gl: Fallo de autenticación

en: Authentication failed
gl: Fallou a autenticación

en: Authorization Aborted
gl: Autorización interrumpida

en: Authorization Denied
gl: Autorización denegada

en: Authorization Denied Message:
gl: Mensaxe de autorización rexeitada:

en: Authorization Given
gl: Autorización concedida

en: Authorization Granted
gl: Autorización aceptada

en: Authorization Request Message:
gl: Mensaxe de solicitude de autorización:

en: Authorization denied message:
gl: Mensaxe de autorización rexeitada:

en: Authorization mechanism too weak
gl: Mecanismo de autorización demasiado feble

en: Authorize
gl: Autorizar

en: Authorize buddy?
gl: Autorizar o contacto?

en: Auto Accept
gl: Aceptar automaticamente

en: Auto Reject
gl: Rexeitar automaticamente

en: Auto-Join
gl: Conectarse automaticamente

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
gl: Autoaceptar as peticións de transferencia de ficheiros dos usuarios seleccionados.

en: Auto-away
gl: Auto-ausencia

en: Auto-join
gl: Conectar automaticamente

en: Auto-response sent:
gl: Resposta automática enviada:

en: Autoaccept
gl: Autoaceptar

en: Autoaccept File Transfers...
gl: Aceptar automaticamente a transferencia de ficheiros...

en: Autoaccept complete
gl: Completar a aceptación automática

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
gl: Completada a transferencia aceptada automaticamente do ficheiro "%s" desde "%s".

en: Automatic
gl: Automático

en: Automatically open whiteboard
gl: Abrir o encerado automaticamente

en: Automatically reject from users not in buddy list
gl: Rexeitar automaticamente de usuarios que non están na lista de contactos

en: Available
gl: Dispoñible

en: Available Conferences
gl: Conferencias dispoñibles

en: Available Message
gl: Mensaxe dispoñible

en: Away
gl: Ausente

en: Away From Computer
gl: Ausente

en: Away Message
gl: Mensaxe de ausencia

en: Away message too long.
gl: Mensaxe de ausencia demasiado longa.

en: Awesome
gl: Impresionante

en: Bac_kground color
gl: Cor de _fondo

en: Bad Format
gl: Formato erróneo

en: Bad Namespace Prefix
gl: Prefixo do espazo de nomes erróneo

en: Bad Request
gl: Solicitude errónea

en: Bad friend file
gl: Ficheiro de contactos incorrecto

en: Bad mode
gl: Modo erróneo

en: Bad ticket
gl: Billete erróneo

en: Ban List
gl: Lista de vedados

en: Banned
gl: Vedado

en: Based on keyboard or mouse use
gl: Baseado no uso do teclado ou do rato

en: Based on keyboard use
gl: Baseado no uso do teclado

en: Be Right Back
gl: Volvo deseguida

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
gl: Como isto revela o seu enderezo IP, pode ser considerado como un risco de privacidade. Quere continuar?

en: Becomes _idle
gl: Está _inactivo

en: Becomes idle
gl: Está inactivo

en: Beep too!
gl: Emitir ton de aviso tamén!

en: Bengali
gl: Bengalí

en: Birth Day
gl: Día de nacemento

en: Birth Year
gl: Data de nacemento

en: Birthday
gl: Ano de nacemento

en: Block
gl: Bloquear

en: Block %s?
gl: Bloquear a %s?

en: Block IMs without Key Exchange
gl: Bloquear MI que non fagan un intercambio de chaves

en: Block User
gl: Bloquear ao usuario

en: Block all users
gl: Bloquear a todos os usuarios

en: Block messages to whiteboard
gl: Bloquear as mensaxes para o encerado

en: Block only the users below
gl: Bloquear só aos seguintes usuarios

en: Block this buddy
gl: Bloquear a este contacto

en: Blocked
gl: Bloqueado

en: Blood Type
gl: Tipo de sangue

en: Bokmål Norwegian
gl: Bokmål noruegués

en: Bold
gl: Negra

en: Bonjour Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo Bonjour

en: Bored
gl: Aburrido

en: Bosnian
gl: Bosnio

en: Both
gl: Ambos

en: Bottom
gl: Abaixo

en: Br_owse...
gl: Expl_orar...

en: British English
gl: Inglés británico

en: Brows_e...
gl: Exp_lorar...

en: Browser
gl: Navegador

en: Browser Selection
gl: Selección de navegador

en: Browser default
gl: Navegador predeterminado

en: Buddies
gl: Contactos

en: Buddy Alias
gl: Alias de contacto

en: Buddy Comment
gl: Comentario de contacto

en: Buddy Comment for %s
gl: Comentario de contacto para %s

en: Buddy Comment:
gl: Comentario de contacto:

en: Buddy Goes _Away
gl: O contacto _está ausente

en: Buddy Goes _Idle
gl: O contacto está _inactivo

en: Buddy Icon
gl: Icona de contacto

en: Buddy Information
gl: Información do contacto

en: Buddy List
gl: Lista de contactos

en: Buddy List Storage Mode
gl: Modo de almacenaxe da lista de contactos

en: Buddy List Window
gl: Ventá da lista de contactos

en: Buddy Notes
gl: Anotacións de contactos

en: Buddy Pounces
gl: Avisos de contacto

en: Buddy State Notification
gl: Notificación do estado dos contactos

en: Buddy Ticker
gl: Monitor de contactos

en: Buddy _Signs On/Off
gl: _Conéctase/Desconéctase un contacto

en: Buddy is "extended" away
gl: O contacto está en ausencia "extendida"

en: Buddy is away
gl: O contacto está ausente

en: Buddy is idle
gl: O contacto está inactivo

en: Buddy is mobile
gl: O contacto está móbil

en: Buddy is offline
gl: O contacto está desconectado

en: Buddy list downloaded
gl: Lista de contactos descargada

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
gl: Problema de sincronización da lista de contactos en %s (%s)

en: Buddy list uploaded
gl: Lista de contactos subida

en: Buddy logs in
gl: Conéctase un contacto

en: Buddy logs out
gl: Desconéctase un contacto

en: Buddy name:
gl: Nome do contacto:

en: Buddy signs on/off
gl: Conéctase/Desconéctase un contacto

en: Buddylist loaded successfully!
gl: A lista de contactos cargouse satisfactoriamente!

en: Buddylist saved successfully!
gl: A lista de contactos gardouse correctamente!

en: Bulgarian
gl: Búlgaro

en: Busted SNAC payload
gl: Carga de SNAC destrozada

en: Busy
gl: Ocupado

en: By account
gl: Por conta

en: By conversation count
gl: Por número de conversas

en: By group
gl: Por grupo

en: By log size
gl: Por tamaño de rexistro

en: By status
gl: Por estado

en: CTCP PING reply
gl: Resposta a PING CTCP

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
gl: Os parámetros CVR non se coñecen ou non están permitidos

en: C_hat windows
gl: Ventás de C_onversa

en: C_lear finished transfers
gl: L_impar as transferencias rematadas

en: C_onnect
gl: C_onectar

en: Calculating...
gl: Calculando...

en: Call Command
gl: Chamar ao comando

en: Camera
gl: Cámara

en: Canadian English
gl: Inglés canadense

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Cancel Presence Notification
gl: Cancelar a notificación de presenza

en: Canceled
gl: Cancelado

en: Cancer
gl: Cangrexo

en: Cannot add a contact to the same folder twice
gl: Non se pode engadir un contacto ao mesmo cartafol dúas veces

en: Cannot add yourself
gl: Non se pode engadir a si mesmo

en: Cannot ban %s: banlist is full
gl: Non se puido vedar a %s: a lista de vedados está chea

en: Cannot call command
gl: Non se pode chamar ao comando

en: Cannot change nick
gl: Non se pode cambiar o alias

en: Cannot create SILC key pair
gl: Non se puido crear o par de chaves SILC

en: Cannot detach
gl: Non se pode desconectar

en: Cannot fetch the public key
gl: Non se puido obter a chave pública

en: Cannot find/access ~/.silc directory
gl: Non se pode localizar ou acceder ao directorio ~/.silc

en: Cannot get channel information
gl: Non se puido obter a información da canle

en: Cannot get room list
gl: Non pode obter a lista de salas

en: Cannot get server information
gl: Non se pode obter a información do servidor

en: Cannot get server statistics
gl: Non se poden obter as estatísticas do servidor

en: Cannot get user information
gl: Non se puido obter a información do usuario

en: Cannot initialize SILC Client connection
gl: Non se puido inicializar a conexión do cliente SILC

en: Cannot initialize SILC protocol
gl: Non se puido inicializar o protocolo SILC

en: Cannot join %s: Registration is required.
gl: Non se puido unir a %s. O rexistro é necesario.

en: Cannot join channel
gl: Non se pode unir á canle

en: Cannot join private group
gl: Non se pode unir a un grupo privado

en: Cannot open socket
gl: Non se puido abrir o conectador

en: Cannot perform the key agreement
gl: Non se puido efectuar a negociación da chave

en: Cannot remove group zero
gl: Non se pode eliminar o grupo cero

en: Cannot send a directory.
gl: Non se pode enviar un directorio.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
gl: Non se pode enviar un ficheiro de 0 bytes.

en: Cannot send file
gl: Non se pode enviar o ficheiro

en: Cannot send folder %s.
gl: Non se pode enviar o cartafol %s.

en: Cannot send launcher
gl: Non se pode enviar o acceso directo

en: Cannot set IM key
gl: Non se puido establecer a chave MI

en: Cannot set topic
gl: Non se pode establecer o asunto

en: Cannot watch user
gl: Non se puido vixiar ao usuario

en: Capabilities
gl: Capacidades

en: Capricorn
gl: Capricornio

en: Case sensitive
gl: Diferenciar maiúsculas de minúsculas

en: Catalan
gl: Catalán

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, XMPP, Sametime, and Yahoo!
gl: Provoca que aparezan ventás de conversa cando outros usuarios comezan unha conversa contigo.  Isto funciona para AIM, ICQ, XMPP, Sametime e Yahoo!

en: Cellphone Number
gl: Número de teléfono móbil

en: Change Address To:
gl: Cambiar o enderezo a:

en: Change Currently Registered E-Mail Address...
gl: Cambiar o enderezo de correo actualmente rexistrado...

en: Change Gadu-Gadu Password
gl: Modificar o contrasinal Gadu-Gadu

en: Change Password
gl: Modificar o contrasinal

en: Change Password (URL)
gl: Modificar contrasinal (URL)

en: Change Password...
gl: Modificar o contrasinal...

en: Change Status
gl: Cambiar o estado

en: Change XMPP Password
gl: Cambiar contrasinal XMPP

en: Change _status to:
gl: Cambiar o e_stado a:

en: Change password for %s
gl: Modificar o contrasinal de %s

en: Change password for the Gadu-Gadu account
gl: Modificar o contrasinal da conta Gadu-Gadu

en: Change password...
gl: Modificar contrasinal...

en: Change status to
gl: Cambiar o estado a

en: Change status when _idle
gl: Cambiar o estado cando estea _inactivo

en: Change status when idle
gl: Cambiar o estado cando estea inactivo

en: Change user information for %s
gl: Modificar a información do usuario %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
gl: Os cambios na configuración de privacidade teñen efecto inmediatamente.

en: Channel %s does not exist in the network
gl: Non existe a canle %s na rede

en: Channel Authentication
gl: Autenticación da canle

en: Channel Information
gl: Información da canle

en: Channel Passphrase
gl: Frase contrasinal da canle

en: Channel Public Keys List
gl: Lista de chaves públicas da canle

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
gl: Utilízase a autenticación da canle para prever o acceso non autorizado. A autenticación pode estar baseada nun contrasinal ou en sinaturas dixitais. Se se estableceu unha frase contrasinal, precisarase ésta para unirse á canle. Só poderán conectarse os usuarios que están na lista de chaves públicas se se utilizan chaves públicas para o unirse á canle.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
gl: O fundador da canle en <I>%s</I> é <I>%s</I>

en: Chat
gl: Conversa

en: Chat _name:
gl: _Nome da conversa:

en: Chat error
gl: Erro da conversa

en: Chat in %s is not available.
gl: Non está dispoñible a conversa en %s.

en: Chat room list URL
gl: Url de lista de salas da conversa

en: Chat room locale
gl: Localización da sala de conversa

en: Chats
gl: Conversas

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
gl: As conversas só se rexistrarán se nas preferencias está activada a opción "Rexistrar todas as conversas".

en: Chatty
gl: Falador

en: Checks for new local mail.
gl: Comproba se hai correo local novo.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
gl: Comproba periodicamente se hai novas versións dispoñibles e notifícalle ao usuario co rexistro de cambios.

en: Checks periodically for new releases.
gl: Comproba periodicamente a existencia de novas versións.

en: Choose New Name
gl: Escoller un novo nome

en: Choose...
gl: Escoller...

en: Cipher
gl: Cifrado

en: Cipher Test
gl: Proba de cifrado

en: City
gl: Cidade

en: Clear
gl: Limpar

en: Clear Scrollback
gl: Limpar o historial da conversa

en: Clear finished transfers
gl: Limpar transferencias rematadas

en: Client
gl: Cliente

en: Clipboard plugin
gl: Complemento de portapapeis

en: Close
gl: Pechar

en: Close _tabs
gl: Pechar _os separadores

en: Close all tabs
gl: Pechar todas os separadores

en: Close conversation
gl: Pechar a conversa

en: Close other tabs
gl: Pechar outros separadores

en: Close this tab
gl: Pechar este separador

en: Close this window when all transfers _finish
gl: _Pechar esta ventá cando rematen todas as transferencias

en: Close this window when all transfers finish
gl: Pechar está ventá cando rematen todas as transferencias

en: Co_nversations:
gl: Co_nversas:

en: Code [0x%02X]: %s
gl: Código [0x%02X]: %s

en: College
gl: Escola

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
gl: Cor para debuxar ligazóns cando o rato estea enriba.

en: Color to draw hyperlinks.
gl: Cor para debuxar ligazóns.

en: Command
gl: Comando

en: Command disabled
gl: Comando desactivado

en: Company
gl: Compañía

en: Computer
gl: Computador

en: Conference Closed
gl: Conferencia pechada

en: Conference does not exist
gl: A conferencia non existe

en: Conference not found
gl: Conferencia non atopada

en: Configuration error
gl: Erro de configuración

en: Configure IM Forwarding (URL)
gl: Configurar o reenvío de MI (URL)

en: Configure Pl_ugin
gl: Configurar o _complemento

en: Configure Plugin
gl: Configurar o complemento

en: Confirm Account
gl: Confirmar conta

en: Confirm Remove
gl: Confirmar a eliminación

en: Confirm close
gl: Confirmar o peche

en: Conflict
gl: Conflito

en: Connect
gl: Conectar

en: Connect port
gl: Conectar co porto

en: Connect server
gl: Conectar co servidor

en: Connect to %s failed
gl: Fallou a conexión a %s

en: Connect using TCP
gl: Conectar usando TCP

en: Connected
gl: Conectado

en: Connecting
gl: Conectando

en: Connecting to SILC Server
gl: Conectando co servidor SILC

en: Connection Closed
gl: Conexión pechada

en: Connection Error
gl: Erro de conexión

en: Connection Timeout
gl: Tempo de espera da conexión

en: Connection closed (writing)
gl: Conexión pechada (escribindo)

en: Connection error from %s server:
    %s
gl: Erro de conexión do servidor %s :
    %s

en: Connection established, cookie sent
gl: Conexión establecida, cookie enviada

en: Connection failed
gl: Fallou a conexión

en: Connection failed.
gl: Fallou a conexión.

en: Connection lost
gl: Conexión perdida

en: Connection problem
gl: Problema de conexión

en: Connection problem with the YCHT server.
gl: Produciuse un problema ao conectarse co servidor YCHT.

en: Connection reset
gl: Conexión reiniciada

en: Connection timed out
gl: A conexión esgotou o tempo de espera

en: Console Beep
gl: Bip da consola

en: Console beep
gl: Bip da consola

en: Contact Availability Prediction
gl: Predición de dispoñibilidade de contactos

en: Contact Availability Prediction plugin.
gl: Complemento de predición da dispoñibilidade do contacto.

en: Contact Info
gl: Información de contactos

en: Contact Priority
gl: Prioridade do contacto

en: Continue
gl: Continuar

en: Conversation
gl: Conversa

en: Conversation Colors
gl: Cores da conversa

en: Conversation Entry
gl: Entrada de conversas

en: Conversation History
gl: Historial de conversas

en: Conversation Placement
gl: Localización da conversa

en: Conversation Window Hiding
gl: Ocultar ventá de conversa

en: Conversation _font:
gl: Tipo de _letra da conversa:

en: Conversations
gl: Conversas

en: Conversations in %s
gl: Conversas en %s

en: Conversations with %s
gl: Conversas con %s

en: Cool Link 1
gl: Ligazón interesante 1

en: Cool Link 2
gl: Ligazón interesante 2

en: Cool Link 3
gl: Ligazón interesante 3

en: Could Not Connect
gl: Non se puido conectar

en: Could not add buddy %s to group %s to the server list on account %s.
gl: Non se puido engadir o contacto %s ao grupo %s á lista no servidor para a conta %s.

en: Could not add buddy to server list
gl: Non se puido engadir o contacto á lista do servidor

en: Could not add the buddy %s because the screen name is invalid.  Screen names must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
gl: Non se puido engadir o contacto %s porque o nome de usuario é inválido.  Os nomes de usuario deben ser un enderezo de correo electrónico válidos, ou comezar cunha letra e conter só letras, números e espazos, ou só conter números.

en: Could not add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
gl: Non se puido engadir o contacto %s porque hai demasiados contactos na lista de contactos. Elimina un e volve probar.

en: Could not add the buddy %s for an unknown reason.
gl: Non se puido engadir o contacto %s por unha razón descoñecida.

en: Could not bind socket to port
gl: Non se pode ligar o conectador ao porto

en: Could not change nick
gl: Non se puido cambiar o alias

en: Could not connect
gl: Non se puido conectar

en: Could not connect for transfer.
gl: Non se puido conectar para realizar a transferencia.

en: Could not connect to BOS server:
    %s
gl: Non se puido conectar ao servidor BOS:
    %s

en: Could not connect to authentication server:
    %s
gl: Non se puido conectar ao servidor de autenticación:
    %s

en: Could not create listen socket
gl: Non se puido crear o conectador para escoitar

en: Could not establish a connection with %s:
    %s
gl: Non se puido establecer unha conexión con %s:
    %s

en: Could not establish a connection with the remote user.
gl: Non se puido establecer a conexión co usuario remoto.

en: Could not establish a connection with the server:
    %s
gl: Non se puido establecer unha conexión co servidor:
    %s

en: Could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
gl: Non se puido atopar información no perfil do usuario. É probable que o usuario non exista.

en: Could not get details for user %s (%s).
gl: Non se puideron obter os detalles do usuario %s (%s).

en: Could not kill user
gl: Non se puido matar ao usuario

en: Could not listen on socket
gl: Non se pode escoitar o conectador

en: Could not load SILC key pair
gl: Non se puido cargar o par de chaves SILC

en: Could not load SILC key pair: %s
gl: Non se puido cargar o par de chaves SILC: %s

en: Could not load public key
gl: Non se puido cargar a chave pública

en: Could not open %s for writing!
gl: Non se puido abrir %s para escritura!

en: Could not open %s: Redirected too many times
gl: Non se puido abrir %s: Demasiadas redireccións

en: Could not open a listening port.
gl: Non puido abrir un porto de escoita.

en: Could not perform key agreement for file transfer
gl: Non se puido efectuar a negociación da chave para a transferencia de ficheiros

en: Could not query the directory server.
gl: Non se puido procurar no servidor de directorio.

en: Could not recognize the host of the screen name you entered
gl: Non se recoñeceu o servidor do nome de usuario que introduciu

en: Could not resolve host name
gl: Non se puido resolver o nome do servidor

en: Could not resolve hostname
gl: Non se puido obter o nome do host

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
gl: Non se puido obter o perfil do usuario. É probable que sexa un problema temporal do servidor. Probe de novo máis tarde.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
gl: Non se puido obter o perfil do usuario. Isto habitualmente significa que o usuario non existe. No entanto, ás veces Yahoo! falla ao buscar un perfil de usuario. Se está seguro de que o usuario existe inténteo de novo máis tarde.

en: Could not send
gl: Non se puido enviar

en: Could not set icon
gl: Non se puido enviar a icona

en: Could not start the file transfer
gl: Non se puido comezar a transferencia de ficheiros

en: Could not write
gl: Non se puido escribir

en: Could not write file header.  The file will not be transferred.
gl: Non se puido escribir a cabeceira do ficheiro. O ficheiro non será transferido.

en: Couldn't connect to host
gl: Non se puido conectar ao servidor

en: Couldn't create socket
gl: Non se puido crear o conectador

en: Couldn't load buddylist
gl: Non se puido cargar a lista de contactos

en: Couldn't open file
gl: Non se puido abrir o ficheiro

en: Couldn't resolve host
gl: Non se puido resolver o servidor

en: Country
gl: País

en: Country not supported.
gl: País non admitido.

en: Country/Region
gl: País/Rexión

en: Country: 	%s
gl: País: 	%s

en: Crazy Patch Writers
gl: Tolos escritores de parches

en: Create
gl: Crear

en: Create New Conference...
gl: Crear unha nova conferencia...

en: Create New Room
gl: Crear unha sala nova

en: Create New SILC Key Pair
gl: Crear un novo par de chaves SILC

en: Create SILC Key Pair...
gl: Crear un par de chaves SILC...

en: Create conference with user
gl: Crear conferencia co usuario

en: Creating SILC key pair...
gl: Creando o par de chaves SILC...

en: Creating connection failed
gl: Fallou a creación da conexión

en: Creator
gl: Creador

en: Current Developers
gl: Desenvolvedores actuais

en: Current Translators
gl: Tradutores actuais

en: Current password
gl: Contrasinal actual

en: Current token
gl: Token actual

en: Currently on
gl: Actualmente en

en: Cursor Color
gl: Cor do cursor

en: Customize colors in the conversation window
gl: Personalizar cores na ventá de conversa

en: Customizes the message timestamp formats.
gl: Personaliza o formato da marca de tempo das mensaxes.

en: Czech
gl: Checo

en: DBus Example
gl: Exemplo de DBus

en: DBus Plugin Example
gl: Exemplo de complemento DBus

en: Danish
gl: Danés

en: Database connect error
gl: Erro de conexión coa base de datos

en: Database server error
gl: Erro do servidor de base de datos

en: Date
gl: Data

en: Debug Window
gl: Ventá de depuración

en: Debugging Information
gl: Información de depuración

en: Default
gl: Por defecto

en: Default Formatting
gl: Formato predeterminado

en: Delete
gl: Borrar

en: Delete Account
gl: Borrar a conta

en: Delete Status
gl: Borrar estado

en: Delete buddylist from Server
gl: Borrar a lista de contactos do servidor

en: Deny
gl: Rexeitar

en: Department
gl: Departamento

en: Description
gl: Descrición

en: Detach From Server
gl: Desconectar do servidor

en: Detach this tab
gl: Separar este separador

en: Detached
gl: Separado

en: Device
gl: Dispositivo

en: Different
gl: Diferente

en: Digitally sign and verify all messages
gl: Asinar dixitalmente e verificar todas as mensaxes

en: Dir service temporarily unavailable.
gl: Servizo de directorio non dispoñible temporalmente.

en: Direct IM
gl: MI directa

en: Direct IM established
gl: MI directa establecida

en: Directory Query Failed
gl: Fallou o directorio de consultas

en: Directory is not writable.
gl: Non se pode escribir no directorio.

en: Disable when away
gl: Desactivar cando está ausente

en: Disallow
gl: Rexeitar

en: Disconnected by server
gl: Desconectado polo servidor

en: Disconnected.
gl: Desconectado.

en: Display Currently Registered E-Mail Address
gl: Mostrar o enderezo rexistrado actualmente

en: Display Statistics
gl: Estatísticas de visualización

en: Display Timestamps Every
gl: Amosar unha marca temporal cada

en: Display iChat-style timestamps
gl: Amosar marcas temporais con estilo iChat

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
gl: Amosar marcas temporais con estilo iChat cada N minutos.

en: Display notification message in conversations
gl: Mostrar a mensaxe de notificación nas conversas

en: Division
gl: Sección

en: Do Not Disturb
gl: Non molestar

en: Do not ask. Always save in pounce.
gl: Non preguntar. Gardar sempre en avisos.

en: Do not disturb
gl: Non molestar

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
gl: Desexa engadir este contacto á lista de contactos?

en: Do you want to add this buddy?
gl: Quere engadir este contacto?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
gl: Quere permitir ou rexeitar que a xente na súa lista de contactos lle envíe mensaxes a través de MSN Mobile ao seu teléfono móbil (ou outro dispositivo móbil)?

en: Do you want to approve the request?
gl: Quere aprobar esta petición?

en: Dog
gl: Can

en: Domain
gl: Dominio

en: Don't Appear Permanently Offline
gl: Non aparecer sempre desconectado

en: Download buddylist from Server
gl: Descargar a lista de contactos do servidor

en: Dragon
gl: Dragón

en: Draw Markerline in
gl: Debuxar subliñado en

en: Draw On Whiteboard
gl: Escribir no encerado

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
gl: Debuxa unha liña para indicar as novas mensaxes nunha conversa.

en: Duplicate Correction
gl: Corrección duplicada

en: Duplicate title
gl: Título duplicado

en: Dutch, Flemish
gl: Holandés, Flamenco

en: E-Mail
gl: Correo electrónico

en: E-Mail Address
gl: Enderezo de correo electrónico

en: E-Mail: 		%s
gl: Correo electrónico: 		%s

en: E-mail
gl: Correo electrónico

en: E-mail lookup restricted.
gl: Busca de enderezos de correo electrónico restrinxida.

en: E-mail:
gl: Correo electrónico:

en: EOF while reading from resolver process
gl: EOF ao ler desde o proceso resolvedor

en: ERROR
gl: ERRO

en: E_xecute a command
gl: E_xecutar un comando

en: Edit
gl: Editar

en: Edit Buddy Comment
gl: Editar comentario de contacto

en: Edit Buddy Pounce
gl: Editar aviso de contacto

en: Edit Chat
gl: Editar a conversa

en: Edit Notes...
gl: Editar anotacións...

en: Edit Settings
gl: Editar a configuración

en: Edit Status
gl: Editar estado

en: Edit XMPP vCard
gl: Editar vCard de XMPP

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
gl: O nome do servidor ou o porto especificados non son válidos para o seu tipo de proxy.

en: Email
gl: Correo electrónico

en: Emails
gl: Correos electrónicos

en: Enable Account
gl: Activar a conta

en: Enable buddy ic_on animation
gl: Activar animacións nas i_conas dos contactos

en: Enable replacement of last word on send
gl: Activar a substitución da última palabra ao enviar

en: Enable sounds:
gl: Activar os sons:

en: Enable/Disable Mobile Devices...
gl: Activar/Desactivar dispositivos móbiles...

en: Enabled
gl: Activado

en: Encoding
gl: Codificación

en: Encodings
gl: Codificacións

en: Enter Password
gl: Introducir o contrasinal

en: Enter SecurID
gl: Introduza o SecurID

en: Enter a Conference Server
gl: Introduza un servidor de conferencias

en: Enter a User Directory
gl: Introducir un directorio de usuario

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
gl: Introduza o nome ou o identificador parcial no campo amosado debaixo para localizar usuarios coincidentes na comunidade Sametime.

en: Enter an alias for %s.
gl: Introduza un alias para %s.

en: Enter an alias for this chat.
gl: Introduza un alias para esta conversa.

en: Enter an alias for this contact.
gl: Introduza un alias para este contacto.

en: Enter current token
gl: Introduza o token actual

en: Enter empty string to reset the name.
gl: Introduza unha cadea baleira para restablecer o nome.

en: Enter password for %s (%s)
gl: Introducir o contrasinal para %s (%s)

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
gl: Introduza o díxito de seis números que aparece na pantalla.

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
gl: Introduza o nome dun grupo do libro de enderezos de Notes no campo a continuación para engadir o grupo e os seus membros á súa lista de contactos.

en: Enter the name of the group
gl: Introduza o nome do grupo

en: Enter your notes below...
gl: Introduza as súas anotacións debaixo...

en: Enter your reason:
gl: Introduza a súa razón:

en: Error
gl: Erro

en: Error
gl: Erro

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because the given address has too many screen names associated with it.
gl: Erro 0x%04x: Non se pode cambiar o enderezo de correo electrónico porque o enderezo dado ten demasiados nomes asociados.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because the given address is invalid.
gl: Erro 0x%04x: Non se pode cambiar o enderezo de correo electrónico porque o enderezo dado é incorrecto.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because there is already a request pending for this screen name.
gl: Erro 0x%04x: Non se pode cambiar o enderezo de correo electrónico porque xa existe unha solicitude pendente para este usuario.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because it is invalid.
gl: Erro 0x%04x: Non se pode dar formato ao nome de usuario porque é incorrecto.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name differs from the original.
gl: Erro 0x%04x: Non se lle pode dar formato ao nome de usuario porque o nome solicitado difire do orixinal.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name is too long.
gl: Erro 0x%04x: Non se pode dar formato ao nome de usuario porque o nome solicitado é demasiado longo.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
gl: Erro 0x%04x: Erro descoñecido.

en: Error Changing Account Info
gl: Erro ao cambiar a información da conta

en: Error Messages
gl: Mensaxes de erro

en: Error Reading %s
gl: Erro ao ler %s

en: Error Running Editor
gl: Erro ao executar o Editor

en: Error accessing %s: 
    %s.
gl: Erro ao acceder a %s:
    %s.

en: Error adding buddy
gl: Erro ao engadir un contacto

en: Error adding group
gl: Erro ao engadir o grupo

en: Error changing password
gl: Erro ao cambiar o contrasinal

en: Error communicating with server
gl: Erro ao se comunicar co servidor

en: Error communicating with server. Closing connection.
gl: Erro ao se comunicar co servidor. Pecharase a conexión.

en: Error creating connection
gl: Erro ao crear a conexión

en: Error displaying MOTD
gl: Erro ao mostrar o MOTD

en: Error during connecting to SILC Server
gl: Produciuse un erro durante a conexión ao servidor SILC

en: Error during file transfer
gl: Erro durante a transferencia de ficheiros

en: Error in chat %s
gl: Erro na conversa %s

en: Error initializing session
gl: Erro ao inicializar a sesión

en: Error joining chat %s
gl: Erro ao unirse á conversa %s

en: Error launching "%s": %s
gl: Erro ao lanzar "%s": %s

en: Error launching %s: %s
gl: Erro ao lanzar %s: %s

en: Error loading SILC key pair
gl: Erro ao cargar o par de chaves SILC

en: Error occurred
gl: Ocorreu un erro

en: Error occurred during key agreement
gl: Produciuse un erro durante a negociación da chave

en: Error parsing HTTP.
gl: Erro na análise HTTP.

en: Error reading %s: 
    %s.
gl: Erro ao ler %s:
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
gl: Erro ao ler o ficheiro %s: 
    %s.

en: Error reading from %s: %s
gl: Erro ao ler desde %s: %s

en: Error reading from resolver process:
    %s
gl: Erro ao ler desde o proceso resolvedor:
    %s

en: Error reading from socket: %s
gl: Erro ao ler do conectador: %s

en: Error requesting login token
gl: Erro na solicitude de inicio de sesión

en: Error resolving %s
gl: Erro ao solucionar %s

en: Error resolving %s:
    %s
gl: Erro ao resolver %s:
    %s

en: Error resolving %s: %d
gl: Erro ao resolver %s: %d

en: Error retrieving profile
gl: Erro ao obter o perfil

en: Error retrieving room list
gl: Erro ao obter a lista de salas

en: Error running %s
gl: Erro ao executar %s

en: Error saving image
    
    %s
gl: Erro ao gardar a imaxe
    
    %s

en: Error setting socket options
gl: Erro ao establecer as opcións do conectador

en: Error writing %s: 
    %s.
gl: Erro ao escribir %s:
    %s.

en: Error writing to %s: %s
gl: Error ao escribir a %s: %s

en: Error. SSL support is not installed.
gl: Erro. O soporte SSL non está instalado.

en: Error: invalid PONG from server
gl: Erro: PONG inválido do servidor

en: Estonian
gl: Estonio

en: Euskera(Basque)
gl: Euskera

en: Event
gl: Evento

en: Evolution Integration
gl: Integración con Evolution

en: Evolution Integration Configuration
gl: Configuración da integración con Evolution

en: Excited
gl: Emocionado

en: Execute a command
gl: Executar un comando

en: Existing window
gl: Ventá existente

en: Export Sametime List for Account %s
gl: Exportar a lista Sametime para a conta %s

en: Export Sametime List...
gl: Exportar a lista Sametime...

en: Export to .anyone
gl: Exportar a .anyone

en: Export to .zephyr.subs
gl: Exportar a .zephyr.subs

en: Exposure
gl: Exposición

en: ExtPlacement
gl: _LocalizaciónExt

en: Extended Address
gl: Enderezo estendido

en: Extended Away
gl: Ausencia estendida

en: Extended away
gl: Ausencia estendida

en: External User
gl: Usuario externo

en: Extra conversation placement options.
gl: Opcións adicionais de localización de conversas.

en: F_lash window when IMs are received
gl: Ventá escinti_lante ao se recibiren mensaxes

en: Failed
gl: Fallou

en: Failed Yahoo! Authentication
gl: Fallou a autenticación en Yahoo!

en: Failed to change nickname
gl: Non se puido cambiar o alias

en: Failed to connect to server.
gl: Non se puido conectar ao servidor.

en: Failed to get connection: %s
gl: Fallou ao se conectar: %s

en: Failed to get name: %s
gl: Fallou ao buscar o nome: %s

en: Failed to get serv name: %s
gl: Fallou ao buscar o nome do servidor: %s

en: Failed to join buddy in chat
gl: Non se puido unir o contacto á conversa

en: Failed to join chat
gl: Non se puido unir á conversa

en: Failed to load image
gl: Fallou ao cargar a imaxe

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
gl: Fallou ao cargar a imaxe '%s': descoñécese a razón,o máis probable é que sexa un arquivo de imaxe danado

en: Failed to open file '%s': %s
gl: Fallou ao abrir o ficheiro '%s': %s

en: Failed to send IM.
gl: Non se puido enviar MI.

en: Failed to set cmodes for %s
gl: Non se puideron establecer os modos da canle para %s

en: Failed to store image: %s
gl: Non se puido almacenar a imaxe: %s

en: Failure unknown: %s.
gl: Fallo descoñecido: %s.

en: Failure.
gl: Fallo.

en: Failure: Authentication failed
gl: Fallo: Fallou a autenticación

en: Failure: Incorrect signature
gl: Fallo: Sinatura incorrecta

en: Failure: Invalid cookie
gl: Fallo: Cookie incorrecta

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
gl: Fallo: O servidor remoto non soporta o HMAC proposto

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
gl: Fallo: O servidor remoto non soporta o grupo de KE proposto

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
gl: Fallo: O servidor remoto non soporta os PKCS proposto

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
gl: Fallo: O servidor remoto non soporta o sistema de cifrado proposto

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
gl: Fallo: O servidor remoto non soporta a función de hash proposta

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
gl: Fallo: O servidor remoto non soporta/confía na súa chave pública

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
gl: Fallo: Existe unha diferenza nas versións, actualice o cliente

en: Family Name
gl: Apelidos

en: Fashion
gl: Moderno

en: Fast size calculations
gl: Cálculos de tamaño rápido

en: Fatal Error
gl: Erro moi grave

en: Favorite Quote
gl: Cita preferida

en: Favorite Things
gl: Cousas preferidas

en: Feature Not Implemented
gl: Funcionalidade non implementada

en: Female
gl: Muller

en: Fetching the room list failed.
gl: Non se puido obter a lista de salas.

en: File
gl: Ficheiro

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
gl: O ficheiro %s é %s, que é maior que o tamaño máximo de %s.

en: File Control
gl: Control de ficheiros

en: File Send
gl: Envio do ficheiro

en: File Send Failed
gl: Fallou o envío do ficheiro

en: File Transfer
gl: Transferencia de ficheiros

en: File Transfer Failed
gl: Fallou a transferencia do ficheiro

en: File Transfers
gl: Transferencia de ficheiros

en: File Transfers - %d%% of %d files
gl: Transferencia de ficheiros - %d%% de %d ficheiros

en: File operation error
gl: Erro de operación de ficheiros

en: File transfer _details
gl: _Detalles da transferencia de ficheiros

en: File transfer already started
gl: A transferencia de ficheiros xa se iniciou

en: File transfer cancelled
gl: Transferencia de ficheiros cancelada

en: File transfer complete
gl: Transferencia de ficheiros completa

en: File transfer failed; other side probably canceled.
gl: Fallou a transferencia do ficheiro; posiblemente foi cancelado polo outro extremo.

en: File transfer from %s failed.
gl: A transferencia de ficheiro desde %s fallou.

en: File transfer port
gl: Porto de transferencia de ficheiros

en: File transfer server
gl: Servidor de transferencia de ficheiros

en: File transfer session does not exist
gl: Non existe a sesión de transferencia de ficheiros

en: File transfer to %s failed.
gl: A transferencia de ficheiros a %s fallou.

en: Filename
gl: Nome do ficheiro

en: Filename:
gl: Nome do ficheiro:

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
gl: Encher nun ou máis campos para buscar usuarios XMPP que poidan coincidir.

en: Fill in the fields.
gl: Encher os campos.

en: Fill in the registration fields.
gl: Encher os campos de rexistro.

en: Fill out all fields completely.
gl: Encha todos os campos completamente.

en: Filter
gl: Filtro

en: Filter:
gl: Filtro:

en: Finalizing connection
gl: Rematando a conexión

en: Finch
gl: Pidgin

en: Find
gl: Buscar

en: Find Buddy by E-Mail
gl: Buscar un contacto polo correo electrónico

en: Find Rooms
gl: Buscar salas

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
gl: Localizar un contacto introducindo os criterios de busca nos seguintes campos. Nota: cada campo admitecomodíns (%)

en: Find buddies
gl: Buscar contactos

en: Find buddies...
gl: Buscar contactos...

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
gl: A impresión dixital e a babbleprint para a chave %s son:
    
    %s
    %s

en: Finished
gl: Rematado

en: Finnish
gl: Finlandés

en: First Name
gl: Nome

en: First name
gl: Nome

en: First name:
gl: Nome:

en: Font
gl: Tipo de letra

en: Fonts
gl: Tipos de letra

en: For delayed messages
gl: Para mensaxes atrasadas

en: For delayed messages and in chats
gl: Para mensaxes atrasadas e para conversas

en: Forbidden
gl: Prohibido

en: Force login (ignore server redirects)
gl: Forzar inicio de sesión (ignorar redireccións do servidor)

en: Force old (port 5223) SSL
gl: Forzar SSL antigo (porto 5223)

en: Forcing Login
gl: Forzando inicio de sesión

en: Foreground _color
gl: Cor de primeiro plano

en: Free For Chat
gl: Dispoñible para conversar

en: French
gl: Francés

en: Friendly name changes too rapidly
gl: Os nomes dos contactos cambian demasiado rápido

en: From
gl: De

en: From (To pending)
gl: Desde (Destino pendente)

en: From last sent message
gl: Desde a última mensaxe enviada

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Full name
gl: Nome completo

en: Fully qualified domain name missing
gl: Falta un nome de dominio totalmente cualificado

en: GNOME Default
gl: Predeterminado de Gnome

en: GStreamer Failure
gl: Fallo de GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
gl: O GStreamer errou ao iniciar.

en: GTK Signals Test
gl: Proba de sinais GTK

en: GTK+ Interface Font
gl: Tipo de letra da interface GTK+

en: GTK+ Text Shortcut Theme
gl: Tema de atallo de texto GTK+

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Public Directory
gl: Directorio público Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
gl: Usuario de Gadu-Gadu

en: Galician
gl: Galego

en: Games
gl: Xogos

en: Gemini
gl: Xemelgos

en: Gender
gl: Sexo

en: General
gl: Xeral

en: General Log Reading Configuration
gl: Configuración de lectura de rexistro xeral

en: General Text Replacement Options
gl: Opcións xerais de substitución de texto

en: Generate Key Pair
gl: Xerar un par de chaves

en: Geolocation
gl: Localización

en: Georgian
gl: Xeorxiano

en: German
gl: Alemán

en: Get AIM Info
gl: Obter informaciónde AIM

en: Get Away Message
gl: Mensaxe de ausencia

en: Get Dir Info
gl: Obter a información do directorio

en: Get File
gl: Recibir ficheiro

en: Get Info
gl: Obter información

en: Get Notes Address Book Info
gl: Obter a información do libro de enderezos de Notes

en: Get Public Key
gl: Obter chave pública

en: Get Public Key...
gl: Obter chave pública...

en: Get Status Msg
gl: Obter mensaxe de estado

en: Get User Info
gl: Obter información do usuario

en: Get _Info
gl: Obter _información

en: Getting cookie
gl: Obtendo unha cookie

en: Given Name
gl: Nome propio

en: Glorious
gl: Glorioso

en: GntHistory
gl: Historial

en: Goat
gl: Cabra

en: Goes a_way
gl: _Está ausente

en: Goes away
gl: Está ausente

en: Gone
gl: Desapareceu

en: Greek
gl: Grego

en: Group
gl: Grupo

en: Group Description
gl: Descrición do grupo

en: Group ID
gl: Grupo ID

en: Group Name
gl: Nome do grupo

en: Group Operation Error
gl: Erro de operación do grupo

en: Group name too long
gl: Nome de grupo demasiado longo

en: Group:
gl: Grupo:

en: GroupWise Conference %d
gl: Conferencia GroupWise %d

en: GtkTreeView Horizontal Separation
gl: Separación horizontal de GtkTreeView

en: Gtkrc File Tools
gl: Ferramentas de ficheiros Gtkrc

en: Gujarati Language Team
gl: Equipo de idioma de Gujarati

en: HTTP proxy connection error %d
gl: Erro de conexión no proxy de HTTP %d

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
gl: Aceptouse a negociación. Enviando inicio de sesión

en: Handshaking
gl: Negociación

en: Happy
gl: Feliz

en: Has you
gl: Tenlle

en: Hebrew
gl: Hebreo

en: Hidden or not logged-in
gl: Oculto ou non conectado

en: Hide Icon
gl: Ocultar icona

en: Hide client identity
gl: Ocultar a identificación do cliente

en: Hides extraneous join/part messages.
gl: Ocultar as mensaxes alleas ao unirse/deixar.

en: Highlight _misspelled words
gl: _Resaltar os erros de ortografía

en: Highlight matches
gl: Coincidencias resaltadas

en: Highlighted Messages
gl: Mensaxes realzadas

en: Hindi
gl: Hindú

en: History
gl: Historial

en: History Plugin Requires Logging
gl: O complemento de historial require conectarse

en: Hobbies
gl: Afeccións

en: Hobbies and Interests
gl: Afeccións e intereses

en: Home Address
gl: Domicilio

en: Home Fax
gl: Fax de casa

en: Home Page
gl: Páxina persoal

en: Home Phone
gl: Teléfono da casa

en: Home Phone 2
gl: Teléfono da casa 2

en: Homepage
gl: Páxina persoal

en: Hometown
gl: Cidade

en: Hong Kong Chinese
gl: Chinés de Hong Kong

en: Horoscope Symbol
gl: Símbolo do horóscopo

en: Horse
gl: Cabalo

en: Host Gone
gl: Servidor desaparecido

en: Host Name: 	%s
gl: Nome do servidor: 	%s

en: Host Unknown
gl: Servidor descoñecido

en: Hostname
gl: Nome do servidor

en: Hungarian
gl: Húngaro

en: Hyper Active
gl: Hiperactivo

en: Hyperlink Color
gl: Cor da ligazón

en: Hyperlink color
gl: Cor da ligazón

en: Hyperlink prelight color
gl: Cor de ligazón pre-iluminada

en: I am a member
gl: Son un membro

en: I am applying to join
gl: Solicito unirme

en: I am not a member
gl: Non son un membro

en: I am the admin
gl: Son o administrador

en: I'dle Mak'er
gl: Xerador de ausencia

en: I'm not here right now
gl: Non estou aquí agora

en: ICQ Direct Connect
gl: Conexión directa ICQ

en: ICQ Privacy Options
gl: Opcións de privacidade ICQ

en: ICQ Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo ICQ

en: ICQ authorization denied.
gl: Autorización ICQ rexeitada.

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
gl: O usuario ICQ %u envioulle un contacto: %s (%s)

en: IM
gl: MI

en: IM Conversation Windows
gl: Ventás de conversa de MI

en: IM With Password
gl: MI con contrasinal

en: IM with Key Exchange
gl: MI con intercambio de chave

en: IM with Password
gl: MI con contrasinal

en: IP Address
gl: Enderezo IP

en: IPC Test Client
gl: Cliente de proba IPC

en: IPC Test Server
gl: Servidor de proba IPC

en: IRC Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo IRC

en: IRC nicks may not contain whitespace
gl: Os alias de IRC non poden ter espazos en branco

en: I_M
gl: M_I

en: Icon
gl: Icona

en: Icon Error
gl: Erro de icona

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
gl: Minimiza a lista de contactos e de conversas cando está ausente.

en: Iconify on Away
gl: Minimizar en ausencia

en: Idle
gl: Inactivo

en: Idle %dd %dh %02dm
gl: Inactivo %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
gl: Inactivo %dh %02dm

en: Idle %dm
gl: Inactivo %dm

en: Idle for
gl: Inactivo para

en: If you look real closely
gl: Se miras de preto

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser:
gl: Se desexa ver este perfil, debería visitar esta ligazón co seu navegador web:

en: Ignore
gl: Ignorar

en: Ignore buddy?
gl: Ignorar o contacto?

en: Ignore conference and chatroom invitations
gl: Ignorar os convites a salas de conferencias ou de conversa

en: Ignore incoming format
gl: Ignorar os formatos entrantes

en: Import Sametime List for Account %s
gl: Importar a lista Sametime para a conta %s

en: Import Sametime List...
gl: Importar a lista Sametime...

en: Import from .anyone
gl: Importar desde .anyone

en: Import from .zephyr.subs
gl: Importar desde .zephyr.subs

en: Improper Addressing
gl: Direccionamento incorrecto

en: In Love
gl: Namorado

en: In local permit/deny
gl: Na lista local de autorizar/rexeitar

en: In love
gl: Namorado

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
gl: Incluír outros rexistros de clientes de MI no visor de rexistro.

en: Incompatible protocol version
gl: Versión de protocolo incompatible

en: Incorrect encoding in authorization
gl: Codificación incorrecta na autorización

en: Incorrect password
gl: Contrasinal incorrecto

en: Incorrect password.
gl: Contrasinal incorrecto.

en: Incorrect screen name or password
gl: Nome de conta ou contrasinal incorrecto

en: Incorrect screen name or password.
gl: Nome de usuario ou contrasinal incorrecto.

en: Indisposed
gl: Indisposto

en: Indonesian
gl: Indonesio

en: Info for %s
gl: Información sobre %s

en: Info for Group %s
gl: Información sobre o grupo %s

en: Information
gl: Información

en: Initializing Stream
gl: Inicializando fluxo

en: Initiate Conference
gl: Iniciar unha conferencia

en: Initiate _Chat
gl: Iniciar a _conversa

en: Input request here
gl: Introduza a solicitude aquí

en: Input your reason:
gl: Introduza a súa razón:

en: Insert Image
gl: Inserir imaxe

en: Insert Link
gl: Inserir unha ligazón

en: Insert a <message/> stanza.
gl: Inserir unha entrada <message/>.

en: Insert a <presence/> stanza.
gl: Inserir unha entrada <presence/>.

en: Insert an <iq/> stanza.
gl: Inserir unha entrada <iq/>.

en: Insert c_ount of new messages into window title
gl: Inserir o _número de mensaxes novas no título da ventá

en: Insert count of new message into _X property
gl: Inserir a conta de mensaxes novas na característica _X

en: Insert in message
gl: Inserir na mensaxe

en: Install Theme
gl: Instalar tema

en: Instant Messaging
gl: Mensaxaría instantánea

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
gl: Só se rexistrarán as mensaxes instantáneas se nas preferencias está activada a opción"Rexistrar todas as mensaxes instantáneas".

en: Insufficient rights
gl: Dereitos insuficientes

en: Interests
gl: Interese

en: Interface colors
gl: Cores da interface

en: Internal Server Error
gl: Erro interno do servidor

en: Internet Messenger
gl: Mensaxería na Internet

en: Invalid Authorization Mechanism
gl: Mecanismo de autorización non válido

en: Invalid Directory
gl: Directorio inválido

en: Invalid Groupname
gl: Nome de grupo incorrecto

en: Invalid ID
gl: ID non válido

en: Invalid Namespace
gl: Espazo de nomes non válido

en: Invalid QQ Face
gl: Imaxe QQ non válida

en: Invalid QQid
gl: QQid non válido

en: Invalid Room Handle
gl: Idetificador de sala non válido

en: Invalid Room Name
gl: Nome de sala non válido

en: Invalid SNAC
gl: SNAC inválido

en: Invalid Server
gl: Servidor non válido

en: Invalid Server Name
gl: Nome de servidor non válido

en: Invalid XML
gl: XML non válido

en: Invalid XMPP ID
gl: ID de XMPP non válido

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
gl: ID de XMPP non válido. Debe establecerse o dominio.

en: Invalid authzid
gl: Authzid non válido

en: Invalid challenge from server
gl: Desafío inválido do servidor

en: Invalid chat name specified.
gl: Especificouse un nome de conversa incorrecto.

en: Invalid e-mail address
gl: Enderezo de correo electrónico non válido

en: Invalid error
gl: Erro inválido

en: Invalid friendly name
gl: Nome de contacto incorrecto

en: Invalid group
gl: Grupo incorrecto

en: Invalid name
gl: Nome non válido

en: Invalid nickname
gl: Alias non válido

en: Invalid proxy settings
gl: Configuración incorrecta de proxy

en: Invalid response from server.
gl: Resposta inválida do servidor.

en: Invalid screen name
gl: Nome de usuario incorrecto

en: Invalid screen name.
gl: Nome de usuario incorrecto.

en: Invalid title
gl: O título non é válido

en: Invert
gl: Inverter

en: Invincible
gl: Invencible

en: Invitation Rejected
gl: Convite rexeitado

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
gl: Convite de: %s
    
    Enviado: %s

en: Invitation only
gl: Só con convite

en: Invitation to Conversation
gl: Convite para unha conversa

en: Invite
gl: Convidar

en: Invite Buddy Into Chat Room
gl: Convidar a un contacto á sala de conversa

en: Invite Group to Conference...
gl: Convidar o grupo á conferencia...

en: Invite List
gl: Lista de convidados

en: Invite to Conference
gl: Convidar a unha conferencia

en: Invite to Conference...
gl: Convidar a unha conferencia...

en: Invite user to a conference
gl: Convidar ao usuario a unha conferencia

en: Is no longer i_dle
gl: _Xa non está inactivo

en: Is no longer idle
gl: Deixa de estar inactivo

en: Italian
gl: Italiano

en: Italic
gl: Cursiva

en: Item Not Found
gl: Elemento non atopado

en: Japan Pager server
gl: Servidor de buscapersoas xaponés

en: Japan file transfer server
gl: Servidor de transferencia de ficheiros xaponés

en: Japanese
gl: Xaponés

en: Jealous
gl: Envexoso

en: Job Role
gl: Posto de traballo

en: Job Title
gl: Posto de traballo

en: John Noname
gl: Nome Apelidos

en: Join
gl: Unirse

en: Join Chat
gl: Unirse a unha conversa

en: Join Private Group
gl: Unirse a un grupo privado

en: Join User in Chat...
gl: Unir a un usuario á conversa...

en: Join a Chat
gl: Unirse a unha conversa

en: Join in Chat
gl: Unirse a unha conversa

en: Join whom in chat?
gl: A quen quere unir á conversa?

en: Join/Part Hiding
gl: Ocultar Unirse/Deixar

en: Join/Part Hiding Configuration
gl: Configuración da ocultación de Unirse/Deixar

en: Joining %s requires an invitation.
gl: Para unirse a %s requírese un convite.

en: Kannada Translation team
gl: Equipo de tradución ao Kannada

en: Keep alive error
gl: Produciuse un erro

en: Key Agreement
gl: Negociación da chave

en: Key Agreement Request
gl: Solicitude de negociación da chave

en: Key Agreement failed
gl: Fallou a negociación da chave

en: Key Exchange failed
gl: Fallou o intercambio de chaves

en: Key Length: 	%d bits
gl: Lonxitude da clave: 	%d bits

en: Key Pair Generation failed
gl: Fallou a xeración do par de chaves

en: Key agreement cannot be started with yourself
gl: Non pode comezar a negociación da chave con vostede mesmo

en: Key agreement failed
gl: Fallou a negociación da chave

en: Key agreement is already started
gl: Iniciouse xa a negociación da chave

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
gl: Recibiuse unha solicitude de %s para a negociación da chave . Desexa efectuar a negociación?

en: Key agreement was aborted
gl: Interrompeuse a negociación da chave

en: Key length
gl: Lonxitude da chave

en: Keyword ignored.
gl: Palabra chave ignorada.

en: Kicked by %s (%s)
gl: Expulsado por %s (%s)

en: Kids Passport without parental consent
gl: Pasaporte de menores sen consentimento paterno

en: Kill User
gl: Matar o usuario

en: Killed by %s (%s)
gl: Matado por %s (%s)

en: Korean
gl: Coreano

en: Kurdish
gl: Curdo

en: Last Known Client
gl: Último cliente coñecido

en: Last Name
gl: Apelidos

en: Last Seen
gl: Última vista

en: Last Update
gl: Última actualización

en: Last Updated
gl: Última actualización

en: Last created window
gl: Última ventá creada

en: Last name
gl: Apelidos

en: Last name:
gl: Apelidos:

en: Last said
gl: Dito a última vez

en: Lastlog plugin.
gl: Complemento de Lastlog.

en: Latest News
gl: Últimas novas

en: Leave this QQ Qun
gl: Saír desta QQ Qun

en: Left
gl: Esquerda

en: Left Vertical
gl: Vertical esquerda

en: Leo
gl: León

en: Let others see what computer you are using
gl: Permitir que outros consulten que computador está empregando

en: Let others see what services you are using
gl: Permitir que outros consulten os servizos que está empregando

en: Lets you send raw input to text-based protocols (XMPP, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
gl: Permítelle enviar datos en bruto a protocolos baseados en texto (XMPP, MSN, IRC, TOC). Prema 'Intro' na caixa de entrada para enviar. Observe a ventá de depuración.

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
gl: Permítelle enviar datos en bruto a protocolos baseados en texto.

en: Level
gl: Nivel

en: Level
gl: Nivel

en: Libra
gl: Balanza

en: List full
gl: Lista chea

en: List of users:
gl: Lista de usuarios:

en: List overflow
gl: Límite da lista excedido

en: Lithuanian
gl: Lituano

en: Live Video
gl: Vídeo en directo

en: Load Buddylist...
gl: Cargar lista de contactos...

en: Load buddylist from file...
gl: Cargar a lista de contactos desde un ficheiro...

en: Loads .NET plugins with Mono.
gl: Carga complementos .NET con Mono.

en: Local Buddy List Only
gl: Só lista de contactos local

en: Local File:
gl: Ficheiro local:

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
gl: Hora de arranque do servidor local: %s
    Tempo encendido o servidor local: %s
    Clientes do servidor local: %d
    Canles do servidor local: %d
    Operadores do servidor local: %d
    Operadores do router local: %d
    Clientes da cela local: %d
    Canles da cela local: %d
    Servidores da cela local: %d
    Clientes totales: %d
    Canles totales: %d
    Servidores totales: %d
    Routers totales: %d
    Operadores de servidor totales: %d
    Operadores de routers en totales: %d

en: Locality
gl: Localidade

en: Location
gl: Localización

en: Log Directory
gl: Directorio de rexistro

en: Log IMs
gl: Rexistrar MI

en: Log Reader
gl: Lector de rexistro

en: Log Viewer
gl: Visor do rexistro

en: Log _format:
gl: _Formato de rexistro:

en: Log all _instant messages
gl: Rexistrar todas as mensaxes _instantáneas

en: Log all _status changes to system log
gl: Rexistrar todas os cambios de e_stado no rexistro do sistema

en: Log all c_hats
gl: Rexistrar todas as _conversas

en: Log chats
gl: Rexistrar as conversas

en: Log format
gl: Formato de rexistro

en: Log status change events
gl: Rexistrar os eventos de cambios de estado

en: Logged In
gl: Xa está conectado

en: Logging
gl: Rexistro

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
gl: Pode activar o rexistro en Ferramentas -> Preferencias -> Rexistro.
    
    A activación do rexistro das mensaxes instantáneas e/ou das conversas activará o historial para os mesmos tipos de conversa.

en: Logging of this conversation failed.
gl: O rexistro desta conversa fallou.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
gl: Iniciuose o rexistro. A partir de agora rexistraranse todas as mensaxes desta conversa.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
gl: Detívose o rexistro. Non se rexistrarán mensaxes desta conversa de agora en adiante.

en: Login Acknowledged
gl: Inicio de sesión aceptada

en: Login Information
gl: Información de inicio de sesión

en: Login Options
gl: Opcións de inicio de sesión

en: Login Redirected
gl: Inicio de sesión redirixida

en: Login failed (%s).
gl: Fallou o inicio de sesión (%s).

en: Login failed, no reply
gl: Fallou o inicio de sesión , non responder

en: Logo
gl: Logotipo

en: Looking up %s
gl: Buscando %s

en: Lost connection with %s:
    %s
gl: Perdeuse a conexión con %s:
    %s

en: Lost connection with server
    %s
gl: Perdeuse a conexión co servidor
    %s

en: Lost connection with server:
    %s
gl: Perdeuse a conexión co servidor:
    %s

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
gl: Perdeuse a conexión co usuario remoto:<br>%s

en: Loud
gl: Ruidoso

en: Louder
gl: Máis ruidoso

en: Loudest
gl: O máis ruidoso

en: MOTD for %s
gl: MOTD para %s

en: MSN Error: %s
gl: Erro MSN: %s

en: MSN Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo MSN

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
gl: MSN indicou que non puido localizar un perfil para ese usuario. Isto significa que ou ben o usuario non existe ou que o usuario existe mais non creou un perfil público.

en: Macedonian
gl: Macedonio

en: Mail Checker
gl: Comprobador de correo

en: Mailstop
gl: Caixa de correo

en: Male
gl: Home

en: Male or female
gl: Home ou muller

en: Malformed XMPP ID
gl: ID de XMPP inválido

en: Manually
gl: Manualmente

en: Marital Status
gl: Estado civil

en: Markerline
gl: Subliñado

en: Master archive is misconfigured
gl: O arquivo mestre non está ben configurado

en: Maximum last-seen difference:
gl: Diferenza máxima da última vista:

en: Maximum response timeout:
gl: Tempo máximo de espera de resposta:

en: Maybe the room is full
gl: Quizais a sala está chea

en: Maybe they're not in a chat?
gl: Quizais non están nunha conversa?

en: Meanwhile Connection Setup
gl: Configuración da conexión Meanwhile

en: Member Since
gl: Membro desde

en: Memory allocation error
gl: Erro ao asignar memoria

en: Merge Groups
gl: Combinar grupos

en: Merge List from Server
gl: Combinar a lista desde o servidor

en: Merge and Save List to Server
gl: Combinar e gardar a lista no servidor

en: Message
gl: Mensaxe

en: Message Notification
gl: Notificación de mensaxes

en: Message Timestamp Formats
gl: Formatos de marca de tempo das mensaxes

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
gl: Non se puido enviar a mensaxe porque se produciu un erro na conexión:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
gl: Non se puido enviar a mensaxe porque se produciu un erro coa centraliña:

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
gl: Non se puido enviar a mensaxe porque excedeu a lonxitude máxima.

en: Message could not be sent because the user is offline:
gl: Non se puido enviar a mensaxe porque o usuario non está conectado:

en: Message could not be sent because we are sending too quickly:
gl: Non se puido enviar a mensaxe porque estamos a enviar demasiado rápido:

en: Message could not be sent because we were unable to establish a session with the server. This is likely a server problem, try again in a few minutes:
gl: Non se puido enviar a mensaxe porque non se puido establecer unha conexión co servidor. É probable que sexa un problema do servidor, inténteo de novo nuns minutos.

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
gl: Non se puido enviar a mensaxe, non está permitido mentres sexa invisible:

en: Message could not be sent.
gl: Non se puido enviar a mensaxe.

en: Message delivery to %s failed: %s
gl: Fallou o envío da mensaxe a %s: %s

en: Message from %s
gl: Mensaxe de %s

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
gl: Posiblemente non se puido enviar a mensaxe porque se excedeu o tempo de espera:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
gl: Non se puido enviar a mensaxe porque se produciu un erro descoñecido:

en: Message of the Day
gl: Mensaxe do día

en: Message received
gl: Mensaxe recibida

en: Message received begins conversation
gl: Mensaxe recibida que comeza unha conversa

en: Message sent
gl: Mensaxe enviada

en: Message too long, last %s bytes truncated.
gl: Mensaxe demasiado longa, os últimos %s bytes foron borrados.

en: Message:
gl: Mensaxe:

en: Message: %s
gl: Mensaxe: %s

en: Method:
gl: Método:

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Middle Name
gl: Nome do medio

en: Middle mouse button
gl: Botón central do rato

en: Minimi_ze new conversation windows
gl: Minimi_zar as novas ventás de conversa

en: Minimum Room Size
gl: Tamaño mínimo da sala

en: Minutes
gl: Minutos

en: Minutes before changing status
gl: Minutos antes de cambiar o estado

en: Misc
gl: Diversos

en: Missing protocol plugin for %s
gl: Falta o complemento de protocolo para %s

en: Mobile
gl: Móbil

en: Mobile Phone
gl: Teléfono móbil

en: Modify
gl: Modificar

en: Modify Account
gl: Modificar a conta

en: Modify my information
gl: Modificar a miña información

en: Monkey
gl: Mono

en: Mono Plugin Loader
gl: Cargador de complementos Mono

en: Mood
gl: Estado de ánimo

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
gl: Atopouse máis dun usuario co mesmo nome. Seleccione na lista amosada o usuario que desexa engadir á lista de contactos.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
gl: Atopouse máis dun usuario coa mesma chave pública. Seleccione na lista o usuario que desexa engadir á lista de contactos.

en: Mouse Gestures
gl: Xestos co rato

en: Mouse Gestures Configuration
gl: Configuración dos xestos co rato

en: Multiple plugins will be unloaded.
gl: Desactivaranse múltiples complementos.

en: Music
gl: Música

en: Music Messaging
gl: Mensaxería musical

en: Music Messaging Configuration
gl: Configuración de Mensaxería musical

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
gl: Complemento de mensaxaría musical para composición colaborativa.

en: Music messaging session confirmed.
gl: Confirmouse a sesión de mensaxería musical.

en: Mute Sounds
gl: Sen son

en: N_ew conversations:
gl: Conversas _novas:

en: Name
gl: Nome

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
gl: Nome: %s
    Versión: %s
    Descrición: %s
    Autor: %s
    Sitio web: %s
    Nome de ficheiro: %s

en: Need more qualifiers.
gl: Necesítanse máis cualificadores.

en: Nepali
gl: Bengalí

en: Network
gl: Rede

en: Network Statistics
gl: Estatísticas de rede

en: Network is empty
gl: A rede está baleira

en: Never
gl: Nunca

en: New Account
gl: Nova conta

en: New Buddy Pounce
gl: Novo aviso de contacto

en: New Conference
gl: Nova conferencia

en: New Event
gl: Evento novo

en: New Gadu-Gadu Account Registered
gl: Nova conta rexistrada de Gadu-Gadu

en: New Instant Message
gl: Mensaxe instantánea nova

en: New Line
gl: Nova liña

en: New Mail
gl: Correo novo

en: New Message...
gl: Nova mensaxe...

en: New Person
gl: Nova persoa

en: New Version Available
gl: Nova versión dispoñible

en: New _mail notifications
gl: Noti_ficacións de correo novo

en: New mail notifications
gl: Notificacións de correo novo

en: New password
gl: Novo contrasinal

en: New password (again)
gl: Novo contrasinal (outra vez)

en: New passwords do not match.
gl: Os novos contrasinais non coinciden.

en: New tab
gl: Novo separador

en: New window
gl: Nova ventá

en: New...
gl: Novo...

en: Nick
gl: Alias

en: Nick Said
gl: Alias dixo

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
gl: O cambio de alias non está admitido en salas de conversa non-MUC

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
gl: O alias ou a canle non están temporalmente dispoñibles.

en: Nickname
gl: Alias

en: Nihilist
gl: Nihilista

en: No
gl: Non

en: No MOTD available
gl: Non hai MOTD dispoñible

en: No Matches
gl: Non houbo coincidencia

en: No Message of the Day available
gl: Non hai dispoñible unha mensaxe do día

en: No Proxy
gl: Sen proxy

en: No Sametime Community Server Specified
gl: Non se especificou un servidor de comunidade Sametime

en: No Sametime Community Server specified
gl: Non se especificou o servidor de comunidade Sametime

en: No Sound
gl: Sen son

en: No actions available
gl: Non hai accións dispoñibles

en: No configuration options for this plugin.
gl: Non existen opcións de configuración para este complemento.

en: No file transfer session active
gl: Non hai ningunha sesión de transferencia de ficheiros activa

en: No host or IP address has been configured for the Meanwhile account %s. Please enter one below to continue logging in.
gl: Non se configurou ningún enderezo IP ou nome de equipo para a conta Meanwhile %s. Introduza un máis abaixo para continuar o rexistro.

en: No keywords.
gl: Sen palabras chave.

en: No logs were found
gl: Non se atoparon rexistros

en: No match
gl: Non houbo coincidencia

en: No matches
gl: Non houbo coincidencia

en: No matching users found
gl: Non se atoparon usuarios coincidentes

en: No name
gl: Sen nome

en: No proxy
gl: Sen proxy

en: No public key was received
gl: Non se recibiu unha chave pública

en: No reason given.
gl: Non se indicou unha razón.

en: No results found for e-mail address %s
gl: Non se atoparon resultados para o enderezo de correo electrónico %s

en: No server statistics available
gl: Non se dispón de estatísticas do servidor

en: No sounds
gl: Sen sons

en: No such channel
gl: Non existe esa canle

en: No such command (in this context).
gl: Non existe o comando (neste contexto).

en: No such command.
gl: Non existe o comando.

en: No such nick or channel
gl: Non existe o alias ou a canle

en: No topic is set
gl: Non hai un asunto establecido

en: Non-matching Hosts
gl: Non existen servidores coincidentes

en: None
gl: Ningún

en: None (To pending)
gl: Ninguén (Destino pendente)

en: None of your accounts are idle.
gl: Ningunha das súas contas está inactiva.

en: Norwegian Nynorsk
gl: Nynorsk noruegués

en: Not Acceptable
gl: Non aceptable

en: Not Allowed
gl: Non permitido

en: Not Authorized
gl: Non autorizado

en: Not Available
gl: Non dispoñible

en: Not accepting new users
gl: Non se aceptan usuarios novos

en: Not allowed when offline
gl: Non pode mandar mensaxes se está desconectado

en: Not at Desk
gl: Lonxe do escritorio

en: Not at Home
gl: Fóra da casa

en: Not available
gl: Non dispoñible

en: Not connected to the server.
gl: Non conectado ao servidor.

en: Not expected
gl: Non se agardaba

en: Not implemented yet.
gl: Funcionalidade non implementada.

en: Not in Office
gl: Fóra da oficina

en: Not logged in
gl: Non iniciou a sesión

en: Not on list
gl: Non está na lista

en: Not on server list
gl: Non incluído na lista do servidor

en: Not started
gl: Non iniciado

en: Not supported
gl: Non soportado

en: Not supported by client
gl: Non soportado polo cliente

en: Not supported by host
gl: Non soportado polo servidor

en: Not while on AOL
gl: Non mentres está en AOL

en: Note
gl: Nota

en: Note, if you are the creator, 
    this operation will eventually remove this Qun.
gl: Nota: se vostede é o creador, 
    esta operación eliminará finalmente este Qun.

en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
gl: Nota: A preferencia para "Novas conversas" debe estar establecida a "Por número de conversas".

en: Notes
gl: Anotacións

en: Notes Address Book Group
gl: Grupo do libro de enderezos de Notes

en: Notes Address Book Information
gl: Información do libro de enderezos de Notes

en: Notes Address Book group results
gl: Resultados dos grupos do libro de enderezos de Notes

en: Notification Methods
gl: Métodos de notificación

en: Notification Removal
gl: Eliminación da notificación

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
gl: Notifica nunha ventá de conversa cando un contacto se ausenta, volve ou está inactivo.

en: Notify Dialog
gl: Diálogo de notificación

en: Notify For
gl: Notificación para

en: Notify When
gl: Notificar cando

en: Notify buddies when you are typing
gl: Notificarlle aos contactos cando lles está a escribir

en: Notify transfer failed
gl: Fallou a notificación da transferencia

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
gl: Notificar cunha ventá enerxente cando se completa unha transferencia de ficheiros aceptada automaticamente
    (Só cando non hai unha conversa co remitente)

en: Notify with a toaster when
gl: Notificar cunha ventá emerxente cando

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo de Mensaxería GroupWise de Novell

en: Number of conversations per window
gl: Número de conversas por ventá

en: OK
gl: Aceptar

en: Obsolete SNAC
gl: SNAC obsoleto

en: Occupation
gl: Ocupación

en: Occupied
gl: Ocupado

en: Offering to send %s to %s
gl: Ofrécese para enviar %s a %s

en: Offline
gl: Desconectado

en: Offline Message
gl: Mensaxe sen conexión

en: Offline Message Emulation
gl: Emulación de mensaxe a contactos desconectados

en: Old ICQ UTF8
gl: Antigo ICQ UTF8

en: Old flat format
gl: Formato plano antigo

en: On Mobile
gl: No móbil

en: On The Phone
gl: Ao teléfono

en: On Vacation
gl: De vacacións

en: On the Phone
gl: Ao teléfono

en: On unread messages
gl: Se hai mensaxes sen ler

en: One or more messages may have been undeliverable.
gl: Unha ou máis mensaxes puideron non chegar ao destino.

en: Online
gl: Conectado

en: Online Services
gl: Servizos en liña

en: Online Since
gl: Conectado desde

en: Online Status
gl: Estado en liña

en: Online since
gl: Conectado desde

en: Online: %d
    Total: %d
gl: Conectado: %d
    Total: %d

en: Only enable for users on the buddy list
gl: Activar só para usuarios da lista de contactos

en: Only online
gl: En liña só

en: Only replace _whole words
gl: Substituír só palabras _enteiras

en: Only when available
gl: Só cando estea dispoñible

en: Only when docked
gl: Só cando está ancorado

en: Only when not available
gl: Só cando estea non dispoñible

en: Opacity:
gl: Opacidade:

en: Ope_n an IM window
gl: _Abrir unha ventá de MI

en: Open All Messages
gl: Abrir todas as mensaxes

en: Open File...
gl: Abrir ficheiro...

en: Open Hotmail Inbox
gl: Abrir o correo de entrada de Hotmail

en: Open Inbox
gl: Abrir a caixa de entrada

en: Open Public Key...
gl: Abrir chave pública...

en: Open an IM window
gl: Abre unha ventá de MI

en: Open...
gl: Abrir...

en: Operating System
gl: Sistema operativo

en: Optional information:
gl: Información opcional:

en: Options
gl: Opcións

en: Options specific to Pidgin for Windows.
gl: Opcións específicas de Pidgin en Windows.

en: Organization
gl: Organización

en: Organization Name
gl: Nome da organización

en: Organization Unit
gl: Grupo de traballo

en: Organization: 	%s
gl: Organización: 	%s

en: Orientation
gl: Orientación

en: Original password
gl: Contrasinal orixinal

en: Orphans
gl: Orfos

en: Other
gl: Outro

en: Others talk in chat
gl: Conversan outros

en: Our protocol is not supported by the server.
gl: O servidor non soporta o noso protocolo.

en: Out To Lunch
gl: Saín comer

en: Out of memory
gl: Sen memoria

en: Out to Lunch
gl: Saín xantar

en: Overwrite
gl: Sobrescribir

en: Ox
gl: Boi

en: P.O. Box
gl: Código postal

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
gl: Resposta PING -- Atraso: %lu segundos

en: P_auses while typing
gl: Fai unha p_ausa ao escribir

en: P_lay a sound
gl: Re_producir un son

en: P_ounce only when my status is not Available
gl: Só avisar cando _o meu estado é non dispoñible

en: Pa_ssword:
gl: Co_ntrasinal:

en: Page
gl: Páxina

en: Pager port
gl: Porto do buscapersoas

en: Pager server
gl: Servidor do buscapersoas

en: Paging
gl: Chamar

en: Passphrase
gl: Frase contrasinal

en: Passphrase (retype)
gl: Frase contrasinal (reescribir)

en: Passphrase required
gl: Precísase unha frase contrasinal

en: Passphrases do not match
gl: As frases contrasinais non coinciden

en: Passport account not yet verified
gl: Conta de pasaporte aínda non verificada

en: Passport not verified
gl: Pasaporte non verificado

en: Password
gl: Contrasinal

en: Password (again)
gl: Contrasinal (de novo)

en: Password (retype)
gl: Contrasinal (reescribir)

en: Password Change Successful
gl: O contrasinal modificouse con éxito

en: Password Changed
gl: Contrasinal modificado

en: Password has expired
gl: O contrasinal expirou

en: Password is required to sign on.
gl: O contrasinal é necesario para iniciar a sesión.

en: Password sent
gl: Contrasinal enviado

en: Password was changed successfully!
gl: Modificouse con éxito o contrasinal!

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Passwords do not match.
gl: Os contrasinais non coinciden.

en: Past Translators
gl: Tradutores anteriores

en: Paste as Plain _Text
gl: Pegar como _texto plano

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
gl: Camiño para gardar os ficheiros en
    (Especifica o camiño completo)

en: Pause
gl: Pausar

en: Pauses while typing
gl: Fai unha pausa ao escribir

en: Payment Required
gl: Pagamento necesario

en: Peer notification server down
gl: Servidor de notificación de pares caído

en: Penguin Pimps
gl: Pingüins bonitos

en: Performing key exchange
gl: Efectuando intercambio de chaves

en: Perl Plugin Loader
gl: Cargador de complementos Perl

en: Permission denied
gl: Permiso rexeitado

en: Permit User
gl: Permitir ao usuario

en: Persian
gl: Persa

en: Person enters chat
gl: Alguén entra na conversa

en: Person leaves chat
gl: Alguén deixa a conversa

en: Personal
gl: Persoal

en: Personal E-Mail
gl: Correo electrónico persoal

en: Personal IM
gl: MI persoal

en: Personal Information
gl: Información persoal

en: Personal Introduction
gl: Introdución persoal

en: Personal Mobile
gl: Móbil persoal

en: Personal Title
gl: Título

en: Personal Web Page
gl: Sitio web persoal

en: Pets
gl: Mascotas

en: Phone
gl: Teléfono

en: Phone Number
gl: Número de teléfono

en: Photo
gl: Foto

en: Pidgin Demonstration Plugin
gl: Complemento de demostración de Pidgin

en: Pidgin GTK+ Theme Control
gl: Control de temas GTK+ de Pidgin

en: Pidgin Internet Messenger
gl: Mensaxería na Internet de Pidgin

en: Pidgin smileys
gl: Emitocanas de Pidgin

en: Pig
gl: Porco

en: Ping failed
gl: Fallou o ping

en: Ping reply received from server
gl: Recibiuse a resposta ao ping ao servidor

en: Pisces
gl: Peixes

en: Place Closed
gl: Lugar pechado

en: Place tagged
gl: Lugares etiquetados

en: Places Lived
gl: Lugares en que vivin

en: Plain text
gl: Texto plano

en: Plaintext Authentication
gl: Autenticación con texto plano

en: Play
gl: Reproducir

en: Play a sound
gl: Reproducir un son

en: Please Update the necessary fields.
gl: Actualice os campos necesarios.

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
gl: Autoríceme para que poida engadirlle á miña lista de contactos.

en: Please authorize me!
gl: Por favor, autoríceme!

en: Please enter a buddy to pounce.
gl: Indique o contacto sobre o que avisar.

en: Please enter a different title for the status.
gl: Introduza un título diferente para o estado.

en: Please enter a non-empty title for the status.
gl: Introduza un título non baleiro para o estado.

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
gl: Introduza un tema para a nova conferencia, e unha mensaxe de convite que se enviará a %s

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
gl: Introduza un alias e a información que crea apropiada da conversa que desexaría engadir á lista de contactos.

en: Please enter buddy information.
gl: Introduza a información do contacto.

en: Please enter external group ID
gl: Introduza o ID do grupo externo

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
gl: Introduza o nome do grupo privado de canle %s e a frase contrasinal.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
gl: Introduza o URL e a descrición da ligazón que quere inserir. A descrición é opcional.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
gl: Introduza o URL da ligazón que quere inserir.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
gl: Introduza a información apropiada da conversa á que desexaría unirse.

en: Please enter the buddy's screen name and account type below.
gl: Introduza o nome de usuario do contacto e o tipo de conta máis abaixo.

en: Please enter the name of the group to be added.
gl: Introduza o nome do grupo que quere engadir.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
gl: Introduza o nome de usuario ao que lle quere permitir que contacte con vostede.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
gl: Introduza o nome do usuario ao que desexa bloquear.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
gl: Introduza o nome de usuario que desexa convidar, xunto cunha mensaxe de convite opcional.

en: Please enter the new name for %s
gl: Introduza o novo nome para %s

en: Please enter the person's information below.
gl: Introduza a información da persoa a continuación.

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
gl: Introduza o nome de usuario da persoa que quere engadir á lista. Opcionalmente, pode introducir un alias. O alias mostrarase en lugar do nome de usuario sempre que for posible.

en: Please enter the screen name or alias of the person whose info you would like to view.
gl: Introduza o nome de usuario ou o alias da persoa da que quere ver información.

en: Please enter the screen name or alias of the person whose log you would like to view.
gl: Introduza o nome de usuario ou o alias da persoa da que quere ver a información de rexistro.

en: Please enter the screen name or alias of the person you would like to IM.
gl: Introduza o nome de usuario ou o alias da persoa con quen quere comunicarse.

en: Please enter your current password and your new password.
gl: Introduza o contrasinal actual e o novo.

en: Please enter your new password
gl: Introduza o novo contrasinal

en: Please fill out the information below to register your new account.
gl: Cubre a información que se indica abaixo para rexistrar a nova conta.

en: Please select which resource of %s you would like to send a file to
gl: Seleccione o recurso de %s ao que quere enviar o ficheiro

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
gl: Introduza o seu contrasinal actual e o contrasinal novo para UIN:

en: Please, enter your search criteria below
gl: Introduza debaixo o seu criterio de busca

en: Please, fill in the following fields
gl: Encha os seguintes campos

en: Plugin does not implement all required functions
gl: O complemento non implementa todas as funcións necesarias

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
gl: Non houbo coincidencia no número máxico do complemento %d (necesitaba %d)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
gl: O complemento precisa ser cargado antes de poder configuralo.

en: Plugins
gl: Complementos

en: Point values to use for account...
gl: Valores para usar na conta...

en: Point values to use when...
gl: Valores para usar cando...

en: Policy Violation
gl: Violación da política

en: Polish
gl: Polaco

en: Pop up a notification
gl: Notificación cunha ventá emerxente

en: Pop-Up Message
gl: Mensaxe emerxente

en: Port
gl: Porto

en: Ports
gl: Portos

en: Portuguese
gl: Portugués

en: Portuguese-Brazil
gl: Portugués brasileiro

en: Position
gl: Cargo

en: Possible Matches
gl: Coincidencias posibles

en: Postal Code
gl: Código postal

en: Postal code
gl: Código postal

en: Pounce Target
gl: Sobre quen avisar

en: Pounce When Buddy...
gl: Avisar cando un contacto...

en: Pounce Who
gl: Quen avisa

en: Pounce on Whom
gl: A quen avisar

en: Pounce only when my status is not available
gl: Só avisar cando o meu estado é non dispoñible

en: Pre_view
gl: Pre_visualizar

en: Preferences
gl: Preferencias

en: Preferred Contact
gl: Contacto preferido

en: Preferred Language
gl: Lingua preferida

en: Prepend _string into window title:
gl: Prefixar a _cadea no título da ventá:

en: Prepends a newline to displayed message.
gl: Engadir unha nova liña ao comenzo da mensaxe amosada.

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the screen name in the conversation window.
gl: Engade unha liña en branco ás mensaxes para que o resto da mensaxe aparezadebaixo do nome de usuario na ventá de conversa.

en: Presence
gl: Presenza

en: Presence Settings
gl: Configuración da presenza

en: Primary Information
gl: Información fundamental

en: Priority
gl: Prioridade

en: Privacy
gl: Privacidade

en: Private Key file
gl: Ficheiro de chave privada

en: Private key file
gl: Ficheiro da chave privada

en: Pro_tocol:
gl: Pro_tocolo:

en: Process returned error code %d
gl: O proceso devolveu o código de erro %d

en: Profession
gl: Profesión

en: Profile
gl: Perfil

en: Profile URL
gl: URL do perfil

en: Profile too long.
gl: Perfil demasiado longo.

en: Profiles
gl: Perfís

en: Progress
gl: Progreso

en: Protocol
gl: Protocolo

en: Protocol:
gl: Protocolo:

en: Provides SSL support through GNUTLS.
gl: Proporciona soporte SSL a través de GNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
gl: Proporciona soporte SSL a través do NSS de Mozilla.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
gl: Permite notificar de diversas formas sobre as mensaxes sen ler.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
gl: Proporciona un wrapper para as bibliotecas de soporte de SSL.

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
gl: Prové acceso ás configuracións de gtkrc usadas comunmente.

en: Provides integration with Evolution.
gl: Ofrece integración con Evolution.

en: Provides options specific to Pidgin for Windows , such as buddy list docking.
gl: Prové opcións específicas para Pidgin en Windows , como o ancoraxe da ventá de contactos.

en: Provides support for loading Tcl plugins
gl: Prové soporte para cargar complementos Tcl

en: Provides support for loading perl plugins.
gl: Prové o soporte para cargar complementos en perl.

en: Provides support for mouse gestures
gl: Proporciona soporte para xestos co rato

en: Province/State
gl: Provincia/Estado

en: Proxy Options
gl: Opcións do proxy

en: Proxy Server
gl: Servidor proxy

en: Proxy _type:
gl: _Tipo de proxy:

en: Psychic Mode
gl: Modo psíquico

en: Psychic mode for incoming conversation
gl: Modo psíquico para conversas entrantes

en: Public Key Babbleprint
gl: Babbleprint da chave pública

en: Public Key Babbleprint:
    %s
gl: Babbleprint da chave pública:
    %s

en: Public Key Fingerprint
gl: Impresión dixital da chave pública

en: Public Key Fingerprint:
    %s
gl: Impresión dixital da chave pública:
    %s

en: Public Key Information
gl: Información de chave pública

en: Public Key file
gl: Ficheiro de chave pública

en: Public _IP:
gl: _IP pública:

en: Public key authentication
gl: Autenticación de chave pública

en: Public key file
gl: Ficheiro da chave pública

en: Publish status (note: everyone may watch you)
gl: Publicar estado (nota: todos poderán velo)

en: Purple Person
gl: Persoa Purple

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
gl: O servidor D-BUS de Purple non está executándose polo motivo amosado a continuación

en: QQ Group Auth
gl: Autenticación de grupo QQ

en: QQ Number
gl: Número QQ

en: QQ Protocol	Plugin
gl: Protocolo QQ	Complemento

en: QQ Qun Operation
gl: Operación QQ Qun

en: QQid Error
gl: Erro de QQid

en: Queue full
gl: Cola chea

en: Quiet
gl: Silencioso

en: Quieter
gl: Máis silencioso

en: Quietest
gl: O máis silencioso

en: Quit
gl: Saír

en: R_aise conversation window
gl: S_ubir a ventá de conversa

en: Rabbit
gl: Coello

en: Raise psychic conversations
gl: Aumentar psicoticidade das conversas

en: Rat
gl: Rato

en: Rate to client
gl: Taxa de mensaxes para o cliente

en: Rate to host
gl: Taxa de mensaxes para o servidor

en: Raw
gl: Datos en bruto

en: Re-enable Account
gl: Reactivar conta

en: Re-initializing Stream
gl: Reinicializando fluxo

en: Re-read gtkrc files
gl: Reler ficheiros gtkrc

en: Re-request Authorization
gl: Solicitar unha autorización outra vez

en: Read Error
gl: Erro de lectura

en: Read error
gl: Erro de lectura

en: Reading error
gl: Erro de lectura

en: Real Name
gl: Nome real

en: Real Name: 	%s
gl: Nome real: 	%s

en: Real name
gl: Nome real

en: Realm
gl: Reino

en: Reason: %s
gl: Razón: %s

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
gl: Recibiuse a chave pública de %s. Desexa aceptar esta chave pública?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
gl: Recibiuse a chave pública de %s. A súa copia local non coincide coa chave recibida. Desexa aceptar a chave pública de todas as maneiras?

en: Received Messages
gl: Mensaxes recibidas

en: Received authorization
gl: Recibiuse a autorización

en: Received invalid data on connection with remote user.
gl: Recibíronse datos inválidos na conexión co usuario remoto.

en: Received invalid data on connection with server.
gl: Recibíronse datos non válidos na conexión co servidor.

en: Received unexpected HTTP response from server.
gl: Recibiuse unha resposta HTTP inesperada do servidor.

en: Recipient Unavailable
gl: Destinatario non dispoñible

en: Recurring
gl: Recorrente

en: Refused by client
gl: Rexeitado polo cliente

en: Region
gl: Rexión

en: Register
gl: Rexistrar

en: Register New Gadu-Gadu Account
gl: Rexistrar conta nova de Gadu-Gadu

en: Register New XMPP Account
gl: Rexistrar unha nova conta XMPP

en: Registration Error
gl: Erro de rexistro

en: Registration Failed
gl: Fallou o rexistro

en: Registration Required
gl: Rexistro necesario

en: Registration Successful
gl: Éxito no rexistro

en: Registration completed successfully!
gl: O rexistro completouse satisfactoriamente!

en: Registration error
gl: Erro de rexistro

en: Registration of %s@%s successful
gl: Rexistro de %s@%s con éxito

en: Reject
gl: Rexeitar

en: Reject request
gl: Rexeitar a solicitude

en: Release Notification
gl: Notificación de versións

en: Remaining
gl: Restante

en: Remember pass_word
gl: _Recordar contrasinal

en: Remember password
gl: Lembrar o contrasinal

en: Remote Connection Failed
gl: Fallou a conexión remota

en: Remote Server Not Found
gl: Non se atopou o servidor remoto

en: Remote Server Timeout
gl: Tempo de espera do servidor remoto

en: Remote disconnected
gl: Desconectado remotamente

en: Remotely Stored Buddy List
gl: Lista de contactos almacenada remotamente

en: Remove
gl: Eliminar

en: Remove Buddy
gl: Eliminar o contacto

en: Remove Buddy List window transparency on focus
gl: Eliminar transparencia da ventá da lista de contactos ao ter o foco

en: Remove Chat
gl: Eliminar a conversa

en: Remove Contact
gl: Eliminar o contacto

en: Remove Custom Icon
gl: Eliminar as iconas personalizadas

en: Remove Group
gl: Eliminar o grupo

en: Remove IM window transparency on focus
gl: Eliminar a transparencia das ventás de MI ao ter o foco

en: Remove on switch to conversation ta_b
gl: Eliminar ao cambiar de _separador de conversa

en: Remove when _typing in conversation window
gl: Eliminar cando se _escriba na ventá da conversa

en: Remove when a _message gets sent
gl: Eliminar cando se envíe unha _mensaxe

en: Remove when conversation window _gains focus
gl: Eliminar cando a ventá da conversa ten o _foco

en: Remove when conversation window _receives click
gl: Eliminar cando se prema na ventá da conversa

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
gl: Ao eliminar este contacto, eliminará tameń todos os contactos que contén

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
gl: Ao eliminar este grupo, eliminará tamén todos os contactos do grupo

en: Rename
gl: Renomear

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
gl: Substitúe o texto das mensaxes saíntes segundo as regras definidas polo usuario.

en: Reply time from %s: %lu seconds
gl: Tempo de resposta de %s: %lu segundos

en: Reply too big
gl: Resposta demasiado grande

en: Report Idle time
gl: Mostrar o tempo de inactividade

en: Request Dialog
gl: Diálogo de solicitude

en: Request ambiguous
gl: Solicitude ambigüa

en: Request denied
gl: Solicitude rexeitada

en: Require authorization
gl: Pedir unha autorización

en: Required fields missing
gl: Faltan campos obrigatorios

en: Required parameters not passed in
gl: Non se recibiron os parámetros necesarios

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Reset IM Key
gl: Restaurar a chave MI

en: Reset Permanent
gl: Reestablecer permanente

en: Reset Private Channel
gl: Limpar a canle privada

en: Reset Secret Channel
gl: Limpar a canle secreta

en: Reset Topic Restriction
gl: Restablecer restricións de asuntos

en: Resource
gl: Recurso

en: Resource Conflict
gl: Conflito de recursos

en: Resource Constraint
gl: Restrición de recursos

en: Response Probability:
gl: Probabilidade de resposta:

en: Responses lost
gl: Respostas perdidas

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
gl: Restrinxir o número de conversas por ventá, de forma opcional utilizar ventás distintas para MI e conversas

en: Restricted XML
gl: XML restrinxido

en: Resubscribe
gl: Re-subscribir

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
gl: Produciuse un erro ao retomar a sesión desconectada. Prema Reconectar para crear unha nova conexión.

en: Resuming session
gl: Reanudando a sesión

en: Ret_urns from away
gl: _Deixa de estar ausente

en: Retired Crazy Patch Writers
gl: Desenvolvedores de parches tolos retirados

en: Retired Developers
gl: Desenvolvedores retirados

en: Retrieve subscriptions from server
gl: Obter as subscricións desde o servidor

en: Retrieving buddy list
gl: Recuperando a lista de contactos

en: Retrieving...
gl: Recuperando...

en: Returns from away
gl: Deixa de estar ausente

en: Right
gl: Dereita

en: Right Vertical
gl: Vertical dereita

en: Right click for more options.
gl: Premer co botón dereito para máis opcións.

en: Right mouse button
gl: Botón dereito do rato

en: Right-click for more unread messages...
gl: Premer co botón dereito para ver máis mensaxes sen ler...

en: Rockin'
gl: Brillante

en: Role
gl: Papel

en: Romanian
gl: Romeno

en: Room Configuration Error
gl: Erro de configuración de sala

en: Room List
gl: Lista de salas

en: Roomlist
gl: Lista de salas

en: Rooster
gl: Galo

en: Run the command in a terminal
gl: Executar o comando nun terminal

en: Russian
gl: Ruso

en: SASL error
gl: Erro de SASL

en: SILC Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo SILC

en: SIP screen names may not contain whitespaces or @ symbols
gl: Os nomes de usuario SIP non poden conter espazos en branco nin o símbolo @

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo SIP/SIMPLE

en: SSL Handshake Failed
gl: Fallou na negociación SSL

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library.
gl: Necesítase o soporte SSL para MSN. Instale unha biblioteca SSL soportada.

en: SSL support unavailable
gl: Soporte SSL non dispoñible

en: ST_UN server:
gl: Servidor ST_UN:

en: Sa_ve & Use
gl: Ga_rdar e usar

en: Sad
gl: Triste

en: Sagittarius
gl: Saxitario

en: Sametime Administrator Announcement
gl: Anuncio do administrador Sametime

en: Sametime ID
gl: ID Sametime

en: Save
gl: Gardar

en: Save & Use
gl: Gardar e usar

en: Save As...
gl: Gardar como...

en: Save Buddylist...
gl: Gardar lista de contactos...

en: Save Conversation
gl: Gardar conversa

en: Save Debug Log
gl: Gardar rexistro de depuración

en: Save File
gl: Gardar o ficheiro

en: Save File...
gl: Gardar ficheiro...

en: Save Icon
gl: Gardar icona

en: Save Icon As...
gl: Gardar a icona como...

en: Save Image
gl: Gardar a imaxe

en: Save buddylist to file...
gl: Gardar a lista de contactos no ficheiro...

en: Save buddylist...
gl: Gardar lista de contactos...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
gl: Gardar como avisos as mensaxes enviadas a un usuario desconectado.

en: Save offline messages in pounce
gl: Gardar as mensaxes sen conexión en aviso

en: Save password
gl: Gardar o contrasinal

en: Saved Statuses
gl: Estados gardados

en: Saved...
gl: Gardado...

en: Score Editor Path
gl: Ruta do editor de partituras

en: Scorpio
gl: Escorpión

en: Screen Name
gl: Nome de usuario

en: Screen _name:
gl: _Nome de usuario:

en: Screen name
gl: Nome de usuario

en: Screen name formatting can change only capitalization and whitespace.
gl: O formato do nome de usuario só pode modificar a capitalización e espazos en branco.

en: Screen name sent
gl: Enviouse o nome de usuario

en: Screen name:
gl: Nome de usuario:

en: Screenname of an account must be non-empty.
gl: O nome de usuario da conta non pode estar baleiro.

en: Search
gl: Buscar

en: Search Directory
gl: Buscar directorio

en: Search Results
gl: Resultados da busca

en: Search for Buddy by E-Mail Address...
gl: Buscar un contacto polo enderezo de correo electrónico...

en: Search for Buddy by Information
gl: Localizar un contacto pola súa información

en: Search for Users...
gl: Localizar usuarios...

en: Search for XMPP users
gl: Localizar usuarios XMPP

en: Search for a buddy by e-mail address
gl: Buscar un contacto polo enderezo de correo electrónico

en: Search for a user
gl: Localizar un usuario

en: Search results
gl: Resultados da busca

en: Search results for '%s'
gl: Resultados da busca para '%s'

en: Secondary Cursor Color
gl: Cor secundaria do cursor

en: Secure File Transfer
gl: Transferencia segura de ficheiros

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
gl: Protocolo de conferencia segura en vivo na Internet (SILC)

en: Security Enabled
gl: Seguridade activada

en: See Other Host
gl: Ver outros servidores

en: Select Background Color
gl: Seleccionar a cor do fondo

en: Select Buddy
gl: Seleccionar contacto

en: Select Color
gl: Seleccionar cor

en: Select Color for %s
gl: Seleccionar a cor para %s

en: Select Folder...
gl: Seleccionar cartafol...

en: Select Font
gl: Seleccionar o tipo de letra

en: Select Font for %s
gl: Seleccionar tipo de letra para %s

en: Select Interface Font
gl: Seleccionar tipo de letra da interface

en: Select Notes Address Book
gl: Seleccionar libro de enderezos de Notes

en: Select Sound File ...
gl: Elixir ficheiro de son ...

en: Select Text Color
gl: Seleccionar a cor do texto

en: Select User
gl: Seleccionar usuario

en: Select a Resource
gl: Seleccione o recurso

en: Select a chat for buddy: %s
gl: Seleccione unha conversa para o contacto: %s

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
gl: Seleccionar unha conferencia da lista amosada para convidar ao usuario %s. Seleccione "Crear nova conferencia" se quere crear unha nova conferencia para convidar a este usuario.

en: Select a conference server to query
gl: Seleccione un servidor de conferencias ao que consultar

en: Select a file
gl: Seleccionar un ficheiro

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
gl: Seleccione unha persoa da súa axenda de enderezos amosada abaixo ou engada unha nova persoa.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
gl: Seleccione unha persoa da súa axenda á que lle engadir este contacto ou cree unha nova persoa.

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
gl: Seleccione da lista inferior o tema de emoticonas que desexa. Pode instalar temas novos arrastrándoos e soltándoos sobre esta lista de temas.

en: Select a user directory to search
gl: Seleccione un directorio de usuario para buscar

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
gl: Seleccione todas as contas ás que se engadirán os contactos de forma automática.

en: Select color
gl: Seleccionar a cor

en: Select correct user
gl: Seleccione o usuario correcto

en: Select the debug filter level.
gl: Seleccione o nivel do filtro de depuración.

en: Selecting this disables graphical emoticons.
gl: Seleccionando isto desactívanse as emoticonas gráficas.

en: Send
gl: Enviar

en: Send Buddy List
gl: Enviar lista de contactos

en: Send E-Mail
gl: Enviar un correo

en: Send File
gl: Enviar o ficheiro

en: Send IM...
gl: Enviar MI...

en: Send Message
gl: Enviar a mensaxe

en: Send TEST Announcement
gl: Enviar anuncio de PROBA

en: Send To
gl: Enviar a

en: Send a _message
gl: Enviar unha _mensaxe

en: Send a message
gl: Enviar unha mensaxe

en: Send a mobile message.
gl: Enviar unha mensaxe a un móbil.

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
gl: Enviar e recibir entradas XMPP en bruto.

en: Send image file
gl: Enviar un ficheiro de imaxe

en: Send instant messages over multiple protocols
gl: Envía mensaxes instantáneas a través de múltiples protocolos

en: Send to Mobile
gl: Enviar a un móbil

en: Sender
gl: Remitente

en: Sending Handshake
gl: Enviando a negociación

en: Sending cookie
gl: Enviando cookie

en: Sends a _message
gl: Envia unha _mensaxe

en: Sends a message
gl: Envía unha mensaxe

en: Sent Doodle request.
gl: Enviar unha petición Doodle.

en: Sent Messages
gl: Mensaxes enviadas

en: Separate IM and Chat windows
gl: Separar as ventás de MI e de conversa

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
gl: Separar ventás de MI e conversas cando se localizan por número

en: Serbian
gl: Serbio

en: Server
gl: Servidor

en: Server Information
gl: Información do servidor

en: Server Instructions: %s
gl: Instrucións do servidor: %s

en: Server Overloaded
gl: Servidor sobrecargado

en: Server Statistics
gl: Estatísticas do servidor

en: Server address
gl: Enderezo do servidor

en: Server busy
gl: Servidor ocupado

en: Server closed the connection.
gl: O servidor pechou a conexión.

en: Server does not use any supported authentication method
gl: O servidor non usa un método de autenticación coñecido

en: Server has disconnected
gl: O servidor desconectouse

en: Server is going down (abandon ship)
gl: O servidor está apagándose (abandoen o barco!)

en: Server port
gl: Porto do servidor

en: Server requires TLS/SSL for login.  No TLS/SSL support found.
gl: O servidor require TLS/SSL para iniciar a sesión. Non se dispón de soporte TLS/SSL.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
gl: O servidor solicita autenticación con texto plano sobre unha canle non cifrada

en: Server signoff
gl: Desconectado do servidor

en: Server too busy
gl: Servidor moi ocupado

en: Server unavailable
gl: Servidor non dispoñible

en: Service Temporarily Unavailable.
gl: Servizo non dispoñible temporalmente.

en: Service Unavailable
gl: Servizo non dispoñible

en: Service not defined
gl: Servizo non definido

en: Service temporarily unavailable
gl: Servizo non dispoñible temporalmente

en: Service unavailable
gl: Servizo non dispoñible

en: Session overload
gl: Sesión sobrecargada

en: Set Account Idle Time
gl: Establecer tempo de inactividade da conta

en: Set Alias
gl: Establecer alias

en: Set Autoaccept Setting
gl: Establecer a configuración de aceptación automática

en: Set Custom Icon...
gl: Establecer iconas personalizadas...

en: Set Dir Info
gl: Establecer a información do directorio

en: Set Friendly Name...
gl: Establecer o nome do contacto...

en: Set Home Phone Number...
gl: Establecer o número de teléfono do seu domicilio...

en: Set IM Password
gl: Establecer contrasinal MI

en: Set Idle Time for All Accounts
gl: Establecer o tempo de inactividade para todas as contas

en: Set Mobile Phone Number...
gl: Establecer o número do teléfono móbil...

en: Set My Information
gl: Establecer a miña información

en: Set Permanent
gl: Establecer permanente

en: Set Privacy Options...
gl: Editar opcións de privacidade...

en: Set Private Channel
gl: Establecer a canle privada

en: Set Secret Channel
gl: Establecer a canle secreta

en: Set Topic Restriction
gl: Establecer restricións de asuntos

en: Set URGENT for the terminal window.
gl: Activar URXENTE para a ventá do terminal.

en: Set User Info
gl: Establecer a información de usuario

en: Set User Info (URL)...
gl: Editar a información de usuario (URL)...

en: Set User Info...
gl: Establecer a información de usuario...

en: Set User Limit
gl: Establecer un límite de usuarios

en: Set Work Phone Number...
gl: Establecer o número de teléfono do seu traballo...

en: Set as buddy icon
gl: Establecer como icona de contacto

en: Set privacy for:
gl: Establecer privacidade para:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
gl: Establecer un límite de usuarios na canle. Poñer a cero para restaurar o límite de usuarios.

en: Set window manager "_URGENT" hint
gl: Establecer pista "_URXENTE" do xestor de ventás

en: Set your friendly name.
gl: Establecer o seu nome de contacto.

en: Set your home phone number.
gl: Establecer o número de teléfono do seu domicilio.

en: Set your mobile phone number.
gl: Establecer o seu número de teléfono móbil.

en: Set your work phone number.
gl: Establecer o número de teléfono do seu traballo.

en: Setting custom faces is not currently supported. Please choose an image from %s.
gl: Aínda non está soportado establecer unha cara á medida. Elixa unha imaxe de %s.

en: Setup
gl: Configurar

en: Show Buddies Awaiting Authorization
gl: Mostrar contactos pendentes de autorización

en: Show Buddy List
gl: Mostrar a lista de contactos

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
gl: Mostrar MI e conversas en ventás con _separadores

en: Show Idle Time
gl: Mostrar tempos de ausencia

en: Show Login Information
gl: Mostrar información de inicio de sesión

en: Show Offline Buddies
gl: Mostrar contactos desconectados

en: Show Public Key
gl: Mostrar chave pública

en: Show Timestamps
gl: Mostrar marcas de tempo

en: Show _detailed information
gl: Mostrar información _detallada

en: Show _formatting on incoming messages
gl: Mostrar _formato nas mensaxes entrantes

en: Show close b_utton on tabs
gl: Mostrar botóns de _peche nos separadores

en: Show custom smileys
gl: Mostrar as emoticonas personalizadas

en: Show dates in...
gl: Mostrar datas en...

en: Show how long you have been idle
gl: Mostrar o tempo que estivo inactivo

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
gl: Mostra as conversas rexistradas previamente nas novas conversas.

en: Si_gns on
gl: _Está conectado

en: Signals Test
gl: Proba de sinais

en: Significant Other
gl: Outro significativo

en: Signon: %s
gl: Conectado: %s

en: Signs o_ff
gl: _Está desconectado

en: Signs off
gl: Está desconectado

en: Signs on
gl: Está conectado

en: Simple Plugin
gl: Complemento sinxelo

en: Simplified Chinese
gl: Chinés simplificado

en: Size
gl: Tamaño

en: Sleepy
gl: Durmido

en: Slovak
gl: Eslovaco

en: Slovenian
gl: Esloveno

en: Smile!
gl: Emoticona!

en: Smiley Themes
gl: Temas das emoticonas

en: Smiley theme failed to unpack.
gl: Fallou o desempaquetado do tema de emoticonas.

en: Snake
gl: Serpe

en: Socket error
gl: Erro do conectador

en: Someone says your name in a chat
gl: Alguén dixo o seu nome na conversa

en: Someone says your screen name in chat
gl: Alguén menciona o seu nome na conversa

en: Someone speaks in a chat
gl: Alguén está a falar na conversa

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
gl: Síntoo, os perfís con contido só para adultos non están admitidos aínda.

en: Sorry, this profile seems to be in a language or format that is not supported at this time.
gl: Síntoo, este perfil parece estar nun idioma ou nun formato aínda non admitido.

en: Sorry, you are not my type...
gl: Síntoo, non é o meu tipo...

en: Sort alphabetically
gl: Ordenar alfabeticamente

en: Sort by log size
gl: Ordenar por tamaño de rexistro

en: Sort by status
gl: Ordenar por estado

en: Sound Command
    (%s for filename)
gl: Comandos de son
    (%s para nome de ficheiro)

en: Sound Events
gl: Eventos de son

en: Sound Method
gl: Método para reproducir sons

en: Sound Options
gl: Opcións de son

en: Sound Preferences
gl: Preferencias de son

en: Sound Selection
gl: Selección de son

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
gl: C_omando para son:
    (%s para nome de ficheiro)

en: Sounds
gl: Sons

en: Sounds when conversation has _focus
gl: Sons cando a conversa ten o _foco

en: Sounds when conversation has focus
gl: Sons cando a conversa ten o _foco

en: Spanish
gl: Español

en: Speakers
gl: Altofalantes

en: Speed
gl: Velocidade

en: Speed:
gl: Velocidade:

en: Spooky
gl: Espeluznante

en: Start Date
gl: Data de inicio

en: Start Doodling
gl: Comezar Doodle

en: Starting Services
gl: Iniciando servizos

en: Starting authentication
gl: Comezando coa autenticación

en: Starting transfer of %s from %s
gl: Iniciando transferencia de %s desde %s

en: Starts _typing
gl: Comeza a _escribir

en: Starts typing
gl: Comeza a escribir

en: Startup
gl: Inicio

en: State
gl: Estado

en: Statistics Configuration
gl: Configuración das estatísticas

en: Status
gl: Estado

en: Status / Idle
gl: Estado / Inactivo

en: Status Text
gl: Texto de estado

en: Status at Startup
gl: Estado para o inicio

en: Status for %s
gl: Estado para %s

en: Status to a_pply at startup:
gl: Estado para _aplicar ao comezar:

en: Status:
gl: Estado:

en: Statuses
gl: Estados

en: Stepped Out
gl: Abandonou

en: Stop
gl: Parar

en: Stopped Typing
gl: Deixou de escribir

en: Stops t_yping
gl: Deixa de escr_ibir

en: Stops typing
gl: Deixa de escribir

en: Store notes on particular buddies.
gl: Almacenar anotacións de contactos particulares.

en: Stream Error
gl: Erro de fluxo

en: Street Address
gl: Rúa

en: Subject
gl: Asunto

en: Subscription
gl: Subscrición

en: Subscription Required
gl: Subscrición necesaria

en: Substatus
gl: Estado secundario

en: Supported debug options are:  version
gl: As opcións de depuración soportadas son:  version

en: Supports
gl: Admitidos

en: Swedish
gl: Sueco

en: Switchboard failed
gl: Fallou o servidor centraliña

en: Synchronize List with Server
gl: Sincronizar a lista co servidor

en: Syntax Error (probably a client bug)
gl: Erro de sintaxe (probablemente é un erro do cliente)

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
gl: Erro de sintaxe: O número de argumentos para ese comando non é correcto.

en: System Log
gl: Rexistro do sistema

en: System Message
gl: Mensaxe do sistema

en: System Messages
gl: Mensaxes do sistema

en: System Shutdown
gl: Parada do sistema

en: System Tray Icon
gl: Icona da área de notificación do sistema

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
gl: Só se rexistrarán os eventos do sistema se nas preferencias está activada a opción "Rexistrar todos os cambios de estado no rexistro do sistema".

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
gl: T.M.Thanh e o equipo Gnome-Vi

en: TCP Address
gl: Enderezo TCP

en: TOC Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo TOC

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
gl: TOC rematou a pausa. Xa pode volver a enviar mensaxes.

en: Tabs
gl: Separadores

en: Taurus
gl: Touro

en: Tcl Plugin Loader
gl: Cargador de complementos Tcl

en: Telephone
gl: Teléfono

en: Telephone Number
gl: Número de teléfono

en: Temporarily Hide From
gl: Ocultarse temporalmente de

en: Temporary Authentication Failure
gl: Fallo temporal da autenticación

en: Test
gl: Probar

en: Test plugin IPC support, as a client.
gl: Probar soporte do complemento IPC, como un cliente.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
gl: Probar soporte do complemento IPC, como un cliente. Esto localiza o complemento de servidor e chama aos comandos rexistrados.

en: Test plugin IPC support, as a server.
gl: Probar soporte do complemento IPC, como un servidor.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
gl: Probar soporte do complemento IPC, como un servidor. Esto rexistra os comandos IPC.

en: Test to see that all signals are working properly.
gl: Probar para ver se todos os sinais funcionan correctamente.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
gl: Probar para ver se todos os sinais da interface de usuario funcionan correctamente.

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
gl: Proba os cifrados que se inclúen en libpurple.

en: Tests to see that most things are working.
gl: Fai probas para determinar se a maior parte das cousas funcionan.

en: Text Replacements
gl: Substitucións de texto

en: Text replacement
gl: Substitución de texto

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
gl: Ese contacto non utiliza o mesmo protocolo que esta conversa.

en: That command doesn't work on this protocol.
gl: Ese comando non funciona neste protocolo.

en: That command only works in IMs, not chats.
gl: Ese comando só funciona en MI, non en conversas.

en: That command only works in chats, not IMs.
gl: Ese comando só funciona en conversas, non en MI.

en: That file already exists
gl: Ese ficheiro xa existe

en: The %s buddy is not present in the network
gl: Non se atopa o contacto %s na rede

en: The %s buddy is not trusted
gl: Non se confía no contacto %s

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
gl: Elixiuse o navegador 'Manual', mais non se definiu ningún comando para executalo.

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few hours.
gl: Os servidores de AIM non son capaces de enviar a súa lista de contactos.  A súa lista de contactos non se perdeu, e probablemente volva a estar dispoñible nunhas horas.

en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
gl: O servizo de mensaxería instantánea AOL non está dispoñible temporalmente.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
gl: Complemento de protocolo IRC menos malo

en: The IRC server received a message it did not understand.
gl: O servidor IRC recibiu unha mensaxe que non entendeu.

en: The IRC server's local time is:
gl: A hora local do servidor de IRC é:

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
gl[0]: O servidor de MSN desconectarase para as tarefas de mantemento en %d minutos. Desconectaraselle automaticamente nese momento. Remate calquera conversa activa.
    
    Despois de que rematen as tarefas de mantemento poderá conectarse con éxito de novo.
gl[1]: O servidor de MSN desconectarase para as tarefas de mantemento en %d minutos. Desconectaraselle automaticamente nese momento. Remate calquera conversa activa.
    
    Despois de que rematen as tarefas de mantemento poderá conectarse con éxito de novo.

en: The MSN servers are going down temporarily.
gl: Os servidores MSN van sufrir un apagado temporal.

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
gl: Os servidores MSN non están dispoñibles temporalmente. Agarde e volva tentalo máis tarde.

en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editting a common score in real-time.
gl: O complemento de mensaxaría musical permítelle traballar a distintos usuarios de forma simultánea nunha peza de música ao editar unha partitura común en tempo real.

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
gl: O complemento de protocolo SIP/SIMPLE

en: The SecurID key entered is invalid.
gl: A clave SecurID que se introduciu non é válida.

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  You will probably not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
gl: O servidor de Yahoo pediu o uso dun método de autenticación non recoñecido. Probablemente non será capaz de conectarse con Yahoo.  Comprobe se hai actualizacións de %s.

en: The browser command "%s" is invalid.
gl: O comando do navegador "%s" non é válido.

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
gl: O contacto con <i>puntuación máis alta</i> é o que terá prioridade.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
gl: A versión do cliente que usa é demasiado antiga. Actualízea en %s

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
gl: Comando usado para manipular URLs "aim", se está activado.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
gl: Comando usado para manipular URLs "gg",  se está activado.

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
gl: Comando usado para manipular URLs "icq", se está activado.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
gl: Comando usado para manipular URLs "irc", se está activado.

en: The command used to handle "msnim" URLs, if enabled.
gl: Comando usado para manipular URLs "msnim", se está activado.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
gl: Comando usado para manipular URLs "sip", se está activado.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
gl: Comando usado para manipular URLs "xmpp", se está activado.

en: The command used to handle "ymsgr" URLs, if enabled.
gl: Comando usado para manipular URLs "ymsgr", se está activado.

en: The contact availability plugin (cap) is used to display statistical information about buddies in a users contact list.
gl: O complemento de dispoñibilidade de contacto (cap) emprégase para mostrar a información estatística sobre os contactos nunha lista de contactos de usuarios.

en: The dependent plugin %s failed to unload.
gl: Non se puido descargar o complemento dependente %s.

en: The e-mail address for %s is %s
gl: O enderezo de correo electrónico de %s é %s

en: The evolution executable was not found in the PATH.
gl: O executable de evolution non se atopou no PATH.

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
gl: O ficheiro '%s' é demasiado grande para %s.  Probe cunha imaxe máis pequena.

en: The following are the results of your search
gl: Os resultados da súa busca son os seguintes

en: The following error has occurred loading %s: %s
gl: O seguinte erro ocorreu ao cargar %s: %s

en: The following error has occurred:
gl: Ocorreu o seguinte erro:

en: The following plugins will be unloaded.
gl: Desactivaranse os seguintes complementos.

en: The following screen name is associated with %s | The following screen names are associated with %s
gl[0]: O seguinte nome de usuario está asociado a %s
gl[1]: O seguinte nome de usuario está asociado a %s

en: The handler for "aim" URLs
gl: Manipulador para URLs "aim"

en: The handler for "gg" URLs
gl: Manipulador para URLs "gg"

en: The handler for "icq" URLs
gl: Manipulador para URLs "icq"

en: The handler for "irc" URLs
gl: Manipulador para URLs "irc"

en: The handler for "msnim" URLs
gl: Manipulador para URLs "msnim"

en: The handler for "sip" URLs
gl: Manipulador para URLs "sip"

en: The handler for "xmpp" URLs
gl: Manipulador para URLs "xmpp"

en: The handler for "ymsgr" URLs
gl: Manipulador para URLs "ymsgr"

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
gl: O identificador '%s' non coincide con ningún dos grupos do libro de enderezos de Notes da comunidade Sametime.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
gl: O identificador '%s' non coincide con ningún usuario na comunidade Sametime.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
gl: O identificador '%s' non coincide con ningún usuario na comunidade Sametime. Eliminouse esta entrada da lista de contactos.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
gl: É posible que o identificador '%s' se refira a calquera dos grupos do libro de enderezos de Notes. Escolla o grupo máis axeitado da lista que se mostra abaixo para engadilo á lista de contactos.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
gl: O identificador '%s' pode referirse a calquera dos seguintes usuarios. Seleccione o usuario da lista amosada para engadilo á súa lista de contactos.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
gl: O identificador '%s' pode referirse a calquera dos usuarios amosados a continuación. Pode engadir estes usuarios á súa lista de contactos ou enviarlles mensaxes cos botóns de acción que se amosan abaixo.

en: The last action you attempted could not be performed because you are over the rate limit. Please wait 10 seconds and try again.
gl: A última acción que se intentou non se puido realizar porque superou o límite na taxa de envío de mensaxes. Agarde 10 segundos e volva a intentalo.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
gl[0]: Excedeuse a lonxitude máxima de %d byte da mensaxe de ausencia.  Eliminouse o excedente.
gl[1]: Excedeuse a lonxitude máxima de %d byte da mensaxe de ausencia.  Eliminouse o excedente.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
gl[0]: Excedeuse a lonxitude máxima de %d byte do perfil de usuario.  Eliminouse o excedente.
gl[1]: Excedeuse a lonxitude máxima de %d byte do perfil de usuario.  Eliminouse o excedente.

en: The message is too large.
gl: A mensaxe é demasiado longa.

en: The new formatting is invalid.
gl: O novo formato é incorrecto.

en: The orientation of the tray.
gl: A orientación da bandexa.

en: The remote user has closed the connection.
gl: O usuario remoto pechou a conexión.

en: The remote user has declined your request.
gl: O usuario remoto rexeitou a petición.

en: The remote user is not present in the network any more
gl: O usuario remoto xa non está activo dentro da rede

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
gl: O usuario remoto está agardando unha negociación da chave en:
    Servidor remoto: %s
    Porto remoto: %d

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
gl: Non se atopou o complemento necesario %s. Instala este complemento e inténtao novamente.

en: The required plugin %s was unable to load.
gl: Non se puido cargar o complemento necesario %s.

en: The rest of the messages will be saved as pounce. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
gl: O resto das mensaxes serán gardadas como avisos. Pode editar/eliminar os avisos na ventá de diálogo 'Avisos de amigo'.

en: The screen name specified is invalid.
gl: O nome especificado é incorrecto.

en: The selected account is not online.
gl: A conta seleccionada non está conectada.

en: The server could not access the directory
gl: O servidor non puido acceder ao directorio

en: The server is unavailable; try again later
gl: O servidor non está dispoñible, ténteo de novo máis tarde

en: The service is temporarily unavailable.
gl: Servizo non dispoñible temporalmente.

en: The specified word already exists in the correction list.
gl: A palabra especificada xa existe na lista de corrección.

en: The topic for %s is: %s
gl: O asunto de %s é: %s

en: The topic is: %s
gl: O asunto é: %s

en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
gl: O usuario %s denegou a súa solicitude de engadilos á lista de contactos pola seguinte razón:
    %s

en: The user %s has given you permission to add you to their buddy list.  Do you want to add them?
gl: O usuario %s deulle permiso para engadilo nas súas listas de contactos. Desexa engadilos a eles?

en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
gl: O usuario %s autorizou a súa solicitude de engadilos á súa lista de contactos.

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
gl: O usuario %u rexeitou a súa soliciude de engadilos a súa lista de contactos pola seguinte razón:
    %s

en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
gl: O usuario %u autorizou a súa solicitude de engadilos á súa lista de contactos.

en: The user has blocked you
gl: O usuario bloqueoulle

en: The user has not created a public profile.
gl: O usuario non creou un perfil público.

en: The user is either offline or you are blocked
gl: O usuario non está conectado ou vostede está sendo bloqueado

en: The user's profile is empty.
gl: O perfil do usuario está baleiro.

en: There are no users matching your search criteria.
gl: Non hai usuarios que coincidan cos seus criterios de busca.

en: There is no MOTD associated with this connection.
gl: Non hai MOTD asociado con esta conexión.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
gl: Non hai unha mensaxe do día asociada con esta conexión

en: There is no application configured to open this type of file.
gl: Non se configurou ningunha aplicación para abrir este tipo de ficheiro.

en: There was a conflict in running the command:
gl: Produciuse un conflito ao executar o comando:

en: There were errors unloading the plugin.
gl: Ocorreron erros ao descargar o complemento.

en: There's no protocol plugins installed.
gl: Non hai complementos de protocolo instalados.

en: This Hotmail account may not be active.
gl: Esta conta de Hotmail talvez non estea activa.

en: This chat name is already in use
gl: O nome desta conversa xa está en uso

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
gl: Pechouse esta conferencia. Non se poden enviar máis mensaxes.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
gl: Esta versión de avaliación non permite a conexión simultánea a máis de dez usuarios

en: This group does not allow others to join
gl: Este grupo non permite que se unan outros membros

en: This group has been added to your buddy list
gl: Este grupo foi engadido á súa lista de contactos

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
gl: Este é un complemento moi interesante que fai moitas cousas:
    - Dille quen escribiu o programa cando inicia a sesión
    - Transpón os textos que lle envíen
    - Envíalles inmediatamente unha mensaxe ás persoas da súa lista cando se conectan

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
gl: Isto é unha mostra de como aparecerá a súa mensaxe saínte cando use protocolos que soportan formatado.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
gl: Este é o nome co que lle verán outros usuarios MSN.

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
gl: Este complemento permitelle ao usuario personalizar os formatos de marca de tempo para as mensaxes de conversas e as mensaxes de rexistro.

en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
gl: Este complemento activa transparencias alfa nas ventás de conversa e na lista de contactos.
    
    * Nota: este complemento require Win2000 ou outro máis novo.

en: This plugin has not defined an ID.
gl: Este complemento non definiu un ID.

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
gl: Este complemento oculta as mensaxes de Unirse/Deixar en salas grandes, excepto as de aqueles usuarios que toman parte activa nunha conversa.

en: This plugin is useful for debbuging XMPP servers or clients.
gl: Este complemento é útil para depurar servidores XMPP ou clientes.

en: This protocol does not support chat rooms.
gl: Este protocolo non está soportado nas salas de conversa.

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
gl: Requírese una conexión directa entre os dous ordenadores e é preciso empregar imaxes MI. O seu enderezo IP será revelado e isto pode ter riscos de privacidade.

en: This room is not capable of being configured
gl: Esta sala non se pode configurar

en: This server requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
gl: O servidor solicita autenticación con texto sobre unha canle non cifrada. Quere permitir isto e continuar co proceso de autenticación?

en: This theme has no available smileys.
gl: Este tema non ten emoticonas dispoñibles.

en: Thread creation failure: %s
gl: Fallo ao crear o fío: %s

en: Threshold:
gl: Límite:

en: Tiger
gl: Tigre

en: Time Elapsed:
gl: Tempo transcorrido:

en: Time Remaining:
gl: Tempo restante:

en: Time Response
gl: Resposta de hora

en: Timeout during key agreement
gl: Excedeuse o tempo de espera durante a negociación de chave

en: Timestamp
gl: Marca temporal

en: Timestamp Format Options
gl: Opcións de formato da marca temporal

en: Timezone
gl: Zona horaria

en: Timezone (UTC)
gl: Zona horaria (UTC)

en: Title
gl: Título

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
gl: O título xa está en uso. Debe escoller un título único.

en: To
gl: A

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
gl: Para engadir o contacto debe importar a súa chave pública. Prema en Importar para importar unha chave pública.

en: Toaster plugin
gl: Complemento de ventá emerxente

en: Toggle Tag
gl: Cambiar etiqueta

en: Token Error
gl: Erro de token

en: Too evil (receiver)
gl: Demasiado malvado (destinatario)

en: Too evil (sender)
gl: Demasiado malvado (remitente)

en: Too many groups
gl: Demasiados grupos

en: Too many hits to a FND
gl: Demasiados resultados dun FND

en: Too many matches.
gl: Demasiados resultados.

en: Too many sessions
gl: Demasiadas sesións

en: Top
gl: Enriba

en: Topic
gl: Asunto

en: Topic too long
gl: Asunto demasiado longo

en: Topic:
gl: Asunto:

en: Total log size:
gl: Tamaño total do rexistro:

en: Traditional Chinese
gl: Chinés tradicional

en: Transfer of file %s complete
gl: Completouse a transferencia do ficheiro %s

en: Transferring
gl: Transferindo

en: Transparency
gl: Transparencia

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
gl: Intentou engadir un contacto a un grupo que non existe

en: Trillian Encryption
gl: Cifraxe Trillian

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
gl: Verdadeiro se o comando específicado na chave de "command" debería manipular os URL "aim".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
gl: Verdadeiro se o comando específicado na chave de "command" debería manipular os URL "gg".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
gl: Verdadeiro se o comando específicado na chave de "command" debería manipular os URL "icq".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
gl: Verdadeiro se o comando específicado na chave de "command" debería manipular os URL "irc".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "msnim" URLs.
gl: Verdadeiro se o comando específicado na chave de "command" debería manipular os URL "msnim".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
gl: Verdadeiro se o comando específicado na chave de "command" debería manipular os URL "sip".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
gl: Verdadeiro se o comando específicado na chave de "command" debería manipular URL "xmpp".

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ymsgr" URLs.
gl: Verdadeiro se o comando específicado na chave de "command" debería manipular os URL "ymsgr".

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
gl: Verdadeiro se o comando usado para manipular este tipo de URL debe ser executado nun terminal.

en: Turkish
gl: Turco

en: Type
gl: Tipo

en: Type a user to block.
gl: Escriba o usuario ao que desexa bloquear.

en: Type a user you permit to contact you.
gl: Escriba un usuario ao que lle permita contactar con vostede.

en: Type the e-mail address of the buddy you are searching for.
gl: Escriba o enderezo de correo electrónico do contacto que está a buscar.

en: Typing
gl: Escribindo

en: UDP Address
gl: Enderezo UDP

en: Ubuntu Georgian Translators
gl: Tradutores xeorxianos de Ubuntu

en: Un-Ignore
gl: Non ignorar

en: Un-hide From
gl: Non ocultarse de

en: Un_block
gl: Des_bloquear

en: Unable To Add
gl: Non se puido engadir

en: Unable To Retrieve Buddy List
gl: Non se puido obter a lista de contactos

en: Unable to add "%s".
gl: Imposible engadir "%s".

en: Unable to add %s to deny list (%s).
gl: Non se puido engadir %s á súa lista de rexeitados (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
gl: Non se puido engadir %s á súa lista de permitidos (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
gl: Non se puido engadir %s á súa lista de contactos (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
gl: Non se puido engadir na súa lista de contactos a %s. Produciuse un erro ao crear o cartafol na lista do servidor (%s).

en: Unable to add group
gl: É imposible engadir o grupo

en: Unable to add group: group exists
gl: É imposible engadir o grupo: o grupo existe

en: Unable to add group: group not found
gl: É imposible engadir o grupo: non se atopou

en: Unable to add user
gl: Imposible engadir o usuario

en: Unable to add user on %s (%s)
gl: Non se puido engadir o usuario a %s (%s)

en: Unable to add user to privacy list (%s).
gl: Non se puido engadir o usuario á lista de privacidade (%s).

en: Unable to add user: user not found
gl: Non se puido engadir o usuario: usuario non atopado

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
gl: Non se puido afiliar o usuario %s como "%s"

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
gl: Non é posible asignar memoria suficiente para manter os contidos de %s. O servidor web talvez pode estar a intentar algo malintencionado.

en: Unable to authenticate: %s
gl: Non se puido autenticar: %s

en: Unable to ban user %s
gl: Non puido vedar o usuario %s

en: Unable to block user on %s (%s)
gl: Non se puido bloquear o usuario en %s (%s)

en: Unable to change password. Error occurred.
gl: Non se puido modificar o contrasinal. Produciuse un erro.

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
gl: Non se puideron modificar as opcións de privacidade do servidor (%s).

en: Unable to configure
gl: Non se puido configurar

en: Unable to connect
gl: Non se puido conectar

en: Unable to connect to %s
gl: Non se puido conectar a %s

en: Unable to connect to %s: %s
gl: Non se pode conectar a %s: %s

en: Unable to connect to host
gl: Non se puido conectar ao servidor

en: Unable to connect to server.
gl: Non se puido conectar ao servidor.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server you wish to connect to.
gl: Non se puido contactar co servidor. Indique o enderezo do servidor co que desexa conectar.

en: Unable to connect.
gl: Non se puido conectar.

en: Unable to create conference (%s).
gl: Non se puido crear a conferencia (%s).

en: Unable to create connection
gl: Imposible crear a conexión

en: Unable to create new resolver process
gl: Non é posible crear un novo proceso resolvedor

en: Unable to create socket
gl: Non se puido crear o conectador

en: Unable to create socket:
    %s
gl: Non se puido crear un conectador:
    %s

en: Unable to delete group
gl: Non se puido borrar o grupo

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
gl: Non é posible detectar a intalación de ActiveTCL. Se quere empregar complementos de TCL, precisa instalar ActiveTCL desde o enderezo http://www.activestate.com

en: Unable to display the search results.
gl: Non se poden mostrar os resultados da busca.

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
gl: Imposible establecer a conexión co servidor local mDNS. Estase a executar?

en: Unable to establish file descriptor.
gl: Non se puido establecer o descritor de ficheiro.

en: Unable to fetch room list.
gl: Non se puido obter a lista de salas.

en: Unable to fetch the token.
gl: Non se puido obter o token.

en: Unable to get a valid AIM login hash.
gl: Non se puido obter un hash de inicio de sesión AIM válido.

en: Unable to get a valid login hash.
gl: Non se puido obter un hash de inicio de sesión válido.

en: Unable to initialize connection
gl: Non é posible comezar a conexión

en: Unable to invite user (%s).
gl: Non se puido convidar o usuario (%s).

en: Unable to kick user %s
gl: Non puido expulsar o usuario %s

en: Unable to listen for incoming IM connections
gl: Imposible escoitar as conexións de MI entrantes

en: Unable to load the plugin
gl: Non se puido cargar o complemento

en: Unable to load your plugin.
gl: Non se puido cargar o seu complemento.

en: Unable to login, check debug log
gl: Non é posible iniciar a sesión, comprobe o rexistro de depuración

en: Unable to login: Could not sign on as %s because the screen name is invalid.  Screen names must be a valid email address, or start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
gl: Non se puido iniciar a sesión: Non se iniciou a sesión como %s porque o nome de usuario é inválido.  Os nomes de usuario teñen que ser unha dirección de correo electrónico válida ou comezar cunha letra e conter só letras, números e espazos, ou conter só números.

en: Unable to make SSL connection to server.
gl: Non se puido establecer unha conexión SSL co servidor.

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
gl: Non se puido mover o usuario %s ao cartafol %s na lista do servidor. Produciuse un erro ao crear o cartafol (%s).

en: Unable to open URL
gl: Non se puido abrir o URL

en: Unable to open file.
gl: Non se puido abrir o ficheiro.

en: Unable to parse message
gl: Non se puido interpretar a mensaxe

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
gl: Non é posible analizar a resposta desde o proxy de HTTP: %s

en: Unable to permit user on %s (%s)
gl: Non se puido permitir ao usuario en %s (%s)

en: Unable to read file %s.
gl: Non se puido ler o ficheiro %s.

en: Unable to read from network
gl: Non se puido ler da rede

en: Unable to read from socket
gl: Non se puido ler do conectador

en: Unable to read socket
gl: Non se puido ler o conectador

en: Unable to register new account. Error occurred.
gl: Non se puido rexistrar a nova conta. Produciuse un erro.

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
gl: Non se puido eliminar %s da lista de privacidade (%s).

en: Unable to rename group
gl: Non se puido cambiar o nome do grupo

en: Unable to save icon file to disk.
gl: Non se puido gardar o ficheiro de iconas no disco.

en: Unable to send e-mail
gl: Imposible enviar o correo electrónico

en: Unable to send file to %s, invalid JID
gl: Non se puido enviar o ficheiro a %s, JID inválido

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
gl: Non se puido enviar o ficheiro a %s, non está subscrito á presenza do usuario

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
gl: Non se puido enviar o ficheiro %s, o usuario non soporta transferencias de ficheiros

en: Unable to send file to %s, user is not online
gl: Non se puido enviar o ficheiro a %s, o usuario non está conectado

en: Unable to send message (%s).
gl: Non se puido enviar a mensaxe (%s).

en: Unable to send message to %s.
gl: Non se puido enviar a mensaxe a %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
gl: Non se puido enviar unha mensaxe a %s. Non se puido crear a conferencia (%s).

en: Unable to send message to %s:
gl: Non se puido enviar a mensaxe a %s:

en: Unable to send message.
gl: Non se puido enviar a mensaxe.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
gl: Non se puido enviar a mensaxe. Non se puido crear a conferencia (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
gl: Non se puido enviar a mensaxe. Non se puideron obter os detalles do usuario (%s).

en: Unable to send message:
gl: Non se puido enviar a mensaxe:

en: Unable to send message: %s
gl: Non se puido enviar a mensaxe: %s

en: Unable to send message: The message is too large.
gl: Non se puido enviar a mensaxe. É demasiado longa.

en: Unable to send request to resolver process
gl: Non é posible enviar a solicitude ao proceso resolvedor

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
gl: Non se puido enviar a mensaxe, non se puido iniciar a conversa.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
gl: Non se puido enviar á conversa %s,%s,%s

en: Unable to set AIM profile.
gl: Non se puido establecer o perfil AIM.

en: Unable to set role "%s" for user: %s
gl: Non se puido establecer o papel "%s" para o usuario: %s

en: Unable to write
gl: Non se puido escribir

en: Unable to write file %s.
gl: Non se puido escribir o ficheiro %s.

en: Unable to write to network
gl: Non se puido escribir na rede

en: Unblock
gl: Desbloquear

en: Undefined Condition
gl: Condición non definida

en: Underline
gl: Subliñado

en: Unexpected Request
gl: Solicitude non esperada

en: Unit
gl: Unidade

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Unknown (0x%04x)<br>
gl: Descoñecido (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
gl: Erro descoñecido

en: Unknown Error Code %d
gl: Código de erro descoñecido %d

en: Unknown Error in presence
gl: Erro descoñecido en presenza

en: Unknown affiliation: "%s"
gl: Afiliación descoñecida: "%s"

en: Unknown command
gl: Comando descoñecido

en: Unknown command.
gl: Comando descoñecido.

en: Unknown command: %s
gl: Comando descoñecido: %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
gl: Comando descoñecido: %s, (pode ser un erro do cliente)

en: Unknown error
gl: Erro descoñecido

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
gl: Erro descoñecido número %d. Se inicia sesión no sitio web de Yahoo! é posible que isto se arranxe.

en: Unknown error.
gl: Erro descoñecido.

en: Unknown error. You may need to logout and wait five minutes before being able to rejoin a chatroom
gl: Erro descoñecido. Pode que teña que desconectarse e agardar cinco minutos antes de poder unirse á sala da conversa

en: Unknown error: 0x%X
gl: Erro descoñecido: 0x%X

en: Unknown message
gl: Mensaxe descoñecida

en: Unknown message '%s'
gl: Mensaxe descoñecida '%s'

en: Unknown pounce event. Please report this!
gl: Evento de aviso descoñecido. Por favor, informe disto!

en: Unknown reason
gl: Razón descoñecida

en: Unknown reason.
gl: Razón descoñecida.

en: Unknown role: "%s"
gl: Papel descoñecido: "%s"

en: Unknown room
gl: Sala descoñecida

en: Unknown status
gl: Estado descoñecido

en: Unknown-%d
gl: Descoñecido-%d

en: Unknown.
gl: Descoñecido.

en: Unload Plugins
gl: Desactivar complementos

en: Unread Messages
gl: Mensaxes sen ler

en: Unrecognized file type
    
    Defaulting to PNG.
gl: Tipo de ficheiro descoñecido
    
    PNG é o predeterminado.

en: Unset
gl: Quitar

en: Unset Account Idle Time
gl: Desactivar o tempo de inactividade da conta

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
gl: Desactivar o tempo de inactividade para todas as contas inactivas

en: Unsubscribe
gl: De-subscribir

en: Unsupported Encoding
gl: Codificación non soportada

en: Unsupported Stanza Type
gl: Tipo de estrofa non soportada

en: Unsupported Version
gl: Versión non soportada

en: Unsupported public key type
gl: Tipo de chave pública non sopotada

en: Update my information
gl: Actualizar a miña información

en: Upload buddylist to Server
gl: Subir a lista de contactos ao servidor

en: Use
gl: Usar

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
gl: Usar "/help &lt;comando&gt;" para obter axuda dun comando específico.
    Os seguintes comandos están dispoñibles neste contexto:

en: Use Environmental Settings
gl: Usar a configuración do contorno

en: Use GNOME Proxy Settings
gl: Usar configuración de proxy de GNOME

en: Use Global Proxy Settings
gl: Usar a configuración global do proxy

en: Use HTTP Method
gl: Usar método HTTP

en: Use Perfect Forward Secrecy
gl: Utilizar confidencialidade directa perfecta

en: Use SSL
gl: Usar SSL

en: Use UDP
gl: Usar UDP

en: Use a _different status for some accounts
gl: Usar un estado _diferente para algunhas contas

en: Use different status for following accounts
gl: Usar un estado diferente para as contas seguintes

en: Use document font from _theme
gl: Usar tipo de letra do documento do _tema

en: Use font from _theme
gl: Usar tipo de letra do _tema

en: Use last buddy when scores are equal
gl: Usar o último contacto cando as puntuacións sexan iguais

en: Use name heuristics
gl: Usar nomes heurísticos

en: Use proxy
gl: Usar proxy

en: Use recent buddies group
gl: Usar un grupo de contactos recente

en: Use smooth-scrolling
gl: Usar desprazamento suave

en: Use status from last _exit at startup
gl: Empregar o estado da última _saída ao comezar

en: Use this buddy _icon for this account:
gl: Usar esta icona de contacto para esta conta:

en: Use tzc
gl: Usar tzc

en: User
gl: Usuario

en: User %d needs authentication
gl: O usuario %d precisa unha autenticación

en: User %d requested to join group %d
gl: O usuario %d pediu unirse ao grupo %d

en: User %s approved your request
gl: O usuario %s aprobou a súa solicitude

en: User %s is not present in the network
gl: O usuario %s non está dispoñible na rede

en: User %s rejected your request
gl: O usuario %s rexeitou a súa solicitude

en: User <I>%s</I> is not present in the network
gl: O usuario <I>%s</I> non está na rede

en: User ID
gl: ID de usuario

en: User Inactivity Timeout (in minutes)
gl: Tempo de inactividade do usuario (en minutos)

en: User Information
gl: Información de usuario

en: User Limit
gl: Límite de usuarios

en: User Modes
gl: Modos de usuario

en: User Name
gl: Nome de usuario

en: User Name: 	%s
gl: Nome de usuario :	%s

en: User Online Status Attributes
gl: Atributos de estado en liña do usuario

en: User Options
gl: Opcións de usuario

en: User Rooms
gl: Salas de usuarios

en: User Search
gl: Busca de usuario

en: User Search...
gl: Busca de usuario...

en: User _details
gl: _Detalles de usuario

en: User does not exist
gl: O usuario non existe

en: User has no directory information.
gl: O usuario non ten información no directorio.

en: User has typed something and stopped
gl: O usuario escribiu algo e parou

en: User information for %s unavailable
gl: Información de usuario %s non dispoñible

en: User information not available: %s
gl: Información de usuario non dispoñible: %s

en: User is not logged in
gl: O usuario non está conectado

en: User is offline
gl: O usuario está desconectado

en: User is offline.
gl: O usuario está desconectado.

en: User is too active
gl: O usuario está demasiado activo

en: User is typing...
gl: O usuario está a escribir...

en: User not found
gl: Usuario non atopado

en: User not in group
gl: O usuario non está no grupo

en: User temporarily unavailable
gl: Usuario temporalmente non dispoñible

en: Username
gl: Nome de usuario

en: Users
gl: Usuarios

en: Users on %s: %s
gl: Usuarios en %s: %s

en: Valencian-Catalan
gl: Valenciano

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
gl: Transparencia variable para a lista de contactos e as conversas.

en: Verify Public Key
gl: Verificar a chave pública

en: Verifying server public key
gl: Comprobando a chave pública do servidor

en: Version: 	%s
gl: Versión: 	%s

en: Video Camera
gl: Videocámara

en: Video Chat
gl: Vídeoconversa

en: Video Conferencing
gl: Videoconferencia

en: Video conferencing
gl: Videoconferencia

en: Vietnamese
gl: Vietnamita

en: View Log
gl: Ver o rexistro

en: View MOTD
gl: Ver MOTD

en: View Message of the Day
gl: Mostrar a mensaxe do día

en: View User Log
gl: Ver rexistro do usuario

en: View _Log
gl: Ver _rexistro

en: Virgo
gl: Virxe

en: Voice
gl: Voz

en: Voices
gl: Voces

en: WATCH
gl: VIXIAR

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
gl: Agardando a aceptación da negociación

en: Waiting for Login Acknowledgement
gl: Agardando a aceptación do inicio de sesión

en: Waiting for network connection
gl: A agardar pola conexión á rede

en: Waiting for reply...
gl: Agardando resposta...

en: Waiting for response...
gl: Agardando unha resposta...

en: Waiting for transfer to begin
gl: Agardando o comezo da transferencia

en: Wake Me Up
gl: Espérteme

en: Wallops from %s
gl: Mensaxes de %s

en: Warning
gl: Aviso

en: Warning Level
gl: Nivel de aviso

en: Warning of %s not allowed.
gl: Non se permiten avisos de %s.

en: Web Aware
gl: Visible na Web

en: Web Page
gl: Páxina web

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
gl: Capacidade web (habilitar isto pode provocar que reciba SPAM!)

en: Webcams
gl: Cámaras web

en: When a file-transfer request arrives from %s
gl: Cando chega unha solicitude de transferencia de ficheiro desde %s

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
gl: Cando se abre unha nova conversa, este complemento introduce a última conversa na actual.

en: When away
gl: Cando estea ausente

en: When both away and idle
gl: Cando estea ausente e inactivo

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
gl: Cando cambia o contido do portapapeis de gnt, os contidos póñense dispoñibles nas X, se é posible.

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
gl: Cando vexa os rexistros, este complemento incluirá rexistros doutros clientes de MI. Actualmente, isto inclúe Adium, MSN Messenger e Trillian.
    
    AVISO: Este complemento é todavía unha versión alfa e pode producir erros con frecuencia. Úseo baixo a súa responsabilidade!

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
gl: Se o comando específicado debería manipular os URL "aim"

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
gl: Se o comando específicado debería manipular os URL "gg"

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
gl: Se o comando específicado debería manipular os URL "icq"

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
gl: Se o comando específicado debería manipular os URL "irc"

en: Whether the specified command should handle "msnim" URLs
gl: Se o comando específicado debería manipular os URL "msnim"

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
gl: Se o comando específicado debería manipular os URL "sip"

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
gl: Se o comando específicado debería manipular os URL "xmpp"

en: Whether the specified command should handle "ymsgr" URLs
gl: Se o comando específicado debería manipular os URL "ymsgr"

en: Whiteboard
gl: Encerado

en: Whole words only
gl: Só palabras enteiras

en: Widget Sizes
gl: Tamaño dos widget

en: Windows Pidgin Options
gl: Opcións de Pidgin en Windows

en: Work
gl: Traballo

en: Work Address
gl: Enderezo do traballo

en: Work E-Mail
gl: Correo electrónico do traballo

en: Work Fax
gl: Fax do traballo

en: Work IM
gl: MI do traballo

en: Work Information
gl: Información do traballo

en: Work Mobile
gl: Móbil do traballo

en: Work Pager
gl: Buscapersoas do traballo

en: Work Phone
gl: Teléfono do traballo

en: Work Phone 2
gl: Teléfono do traballo 2

en: Would you be my friend?
gl: Quere ser o meu amigo?

en: Would you like to add him?
gl: Quere engadilo?

en: Would you like to join the conversation?
gl: Desexa unirse á conversa?

en: Would you like to overwrite it?
gl: Quere sobrescribilo?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
gl: Desexa establecela como a icona de contacto para este usuario?

en: Would you like to set up the Qun details now?
gl: Quere configurar os detalles de Qun agora?

en: Write Error
gl: Erro de escritura

en: Write error
gl: Erro de escritura

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
gl: Escribir configuración en %s%sgtkrc-2.0

en: Writing error
gl: Erro de escritura

en: Wrong CHL value sent to server
gl: Valor CHL erróneo enviado ao servidor

en: XML Not Well Formed
gl: XML mal formado

en: XML Parse error
gl: Erro de tratamento XML

en: XMPP Account
gl: Conta de XMPP

en: XMPP Console
gl: Consola XMPP

en: XMPP Message Error
gl: Mensaxe de erro de XMPP

en: XMPP Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo XMPP

en: XMPP developer
gl: Desenvolvedor XMPP

en: Yahoo Chat port
gl: Porto de conversa de Yahoo

en: Yahoo Chat server
gl: Servidor de conversa de Yahoo

en: Yahoo Japan
gl: Yahoo Xapón

en: Yahoo Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo Yahoo

en: Yahoo! ID
gl: ID Yahoo!

en: Yahoo! Japan Profile
gl: Perfil de Yahoo! xaponés

en: Yahoo! Profile
gl: Perfil Yahoo!

en: Yahoo! system message for %s:
gl: Mensaxe do sistema Yahoo! para %s:

en: Year of birth
gl: Data de nacemento

en: Yes
gl: Si

en: You [%d] have been added to group "%d"
gl: Vostede [%d] uniuse ao grupo "%d"

en: You [%d] have left group "%d"
gl: Vostede [%d] abandoou o grupo "%d"

en: You _send:
gl: _Envía:

en: You _type:
gl: _Escribe:

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
gl: Está a piques de combinar o grupo chamado %s dentro do grupo %s.Desexa continuar?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
gl: Está a punto de eliminar a %s da lista de contactos. Quere continuar?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
gl: Está a punto de eliminar a conversa %s da lista de contactos. Quere continuar?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
gl[0]: Está a punto de eliminar o contacto que contén a %s e %d contacto máis da lista de contactos. Quere continuar?
gl[1]: Está a punto de eliminar o contacto que contén a %s e %d contacto máis da lista de contactos. Quere continuar?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
gl: Está a piques de borrar o grupo %s e todos os seus membros da lista de contactos. Quere continuar?

en: You are awaiting authorization from the following buddies
gl: Agardando a autorización dos seguintes contactos

en: You are banned from %s.
gl: Foi vedado por %s.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
gl: É o fundador da canle en <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
gl: Vai crear unha sala nova. Desexa configurala ou aceptar os valores predeterminados?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
gl: Está actualmente desconectado. As mensaxes non se recibirán a non ser que inicie sesión.

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
gl: Actualmente non está conectado con ningunha conta que poida engadir a ese contacto.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
gl: Non está conectado con ningunha conta coa que poida convidar a ese contacto.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
gl: Non está conectado con ningunha conta que teña capacidade de acceder a conversas.

en: You are now chatting in %s.
gl: Agora está conversando en %s.

en: You are now known as %s
gl: Agora chámase %s

en: You are sending messages too fast to %s.
gl: Está a enviar mensaxes demasiado rápido a %s.

en: You are using %s version %s.  The current version is %s.  You can get it from <a href="%s">%s</a><hr>
gl: Vostede usa %s versión %s.  A versión actual é a %s.  Pode obtela de <a href="%s">%s</a><hr>

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
gl: Esta a empregar %s, mais este complemento precisa %s.

en: You can (un)load plugins from the following list.
gl: Pode (des)cargar complementos da seguinte lista.

en: You can edit more information from the context menu later.
gl: Pode editar máis información desde o menu de contexto máis tarde.

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
gl: Pode editar/eliminar o aviso desde a ventá de diálogo 'Avisos de amigos'

en: You can enable/disable accounts from the following list.
gl: Pode activar/desactivar contas da seguinte lista.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
gl: Pode inserir esta imaxe na súa mensaxe ou empregala como icona de contacto para este usuario

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
gl: Pode permitir que outros usuarios consulten a información do seu estado en liña así como a súa información persoal. Cubra a información que desexa que outros usuarios vexan de vostede.

en: You can only search for permanent QQ groups
gl: Pode buscar só grupos QQ permanentes

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
gl: Pode volver pedir autorización a estes contactos ao premer o botón dereito do rato sobre eles e escoller"Solicitar autorización outra vez."

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
gl: Pode enviar esta imaxe como unha transferencia de ficheiro, inserila na mensaxe ou usala como unha icona de contacto para este usuario.

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
gl: Pode enviar esta imaxe como unha transferencia ou usala como a icona de contacto para este usuario.

en: You canceled the transfer of %s
gl: Cancelou a transferencia de %s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
gl: Non pode engadir a mesma persoa dúas veces a unha conversa

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
gl: Non pode recibir notificacións do contacto hasta que importe a súa chave pública. Pode empregar o comando "Obter chave pública" para importala.

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send whatever this launcher points to instead of this launcher itself.
gl: Arrastrou un acceso directo do escritorio. O máis probable é que queira enviar o contido ao que apunta o acceso directo.

en: You entered a group ID outside the acceptable range
gl: Introduciu un ID de grupo fora do rango de aceptación

en: You feel a disturbance in the force...
gl: Sentiu unha alteración na forza...

en: You have added %d to buddy list
gl: Engadiu a %d á súa lista de contactos.

en: You have been added by %s
gl: Foi engadido por %s

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
gl: Conectouse e desconectouse demasiadas veces. Agarde dez minutos e inténteo de novo. Se segue intentándoo, poida que precise agardar máis tempo.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
gl: Conectouse e desconectouse demasiadas veces. Agarde dez minutos e inténteo de novo. Se segue a intentalo, pode que necesite agardar máis tempo.

en: You have been disconnected from chat room %s.
gl: Desconectouse da sala de conversa: %s.

en: You have been kicked by %s: (%s)
gl: Foi expulsado por %s: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
gl: Foi expulsado de <I>%s</I> por <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
gl: Foi matado por %s (%s)

en: You have been logged out because you logged in at another workstation.
gl: Foi desconectado porque se conectou desde outra estación de traballo.

en: You have dragged an image
gl: Arrastrouse unha imaxe

en: You have entered an incorrect screen name
gl: O nome de usuario que introduciu é incorrecto

en: You have left this chat.
gl: Abandonou esta conversa.

en: You have mail!
gl: Ten un correo!

en: You have parted the channel%s%s
gl: Partiu a canle %s%s

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
gl: Probablemente intentou establecer o seu perfil antes de que o procedemento de inicio de sesión se completase. O perfil non se establecerá, inténteo novamente cando xa estea conectado completamente.

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
gl: Alcanzou o límite do número de contactos permitidos

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
gl: Recibiu unha mensaxe especial
    
    De: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ e-mail from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
gl: Recibiu unha mensaxe de correo electrónico de ICQ de %s [%s]
    
    A mensaxe é:
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
gl: Recibiu unha páxina ICQ
    
    De: %s [%s]
    %s

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
gl: Pediu abrir unha conexión MI directa con %s.

en: You have signed on from another location.
gl: Conectouse desde outra localización.

en: You have successfully created a Qun
gl: Creou con éxito un Qun

en: You have successfully left the group
gl: Abandoou o grupo con éxito

en: You have successfully modified Qun information
gl: Modificou con éxito a información de Qun

en: You have successfully modified Qun member
gl: Modificou con éxito o membro de Qun

en: You have successfully removed a buddy
gl: Eliminou con éxito un contacto

en: You have successfully removed yourself from your friend's buddy list
gl: Eliminóuselle con éxito da lista de contactos do seu amigo.

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
gl: Ten que unirse á canle %s antes de poder unirse ao grupo privado

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
gl: Intentou ignorar a %s, mais o usuario está na súa lista de contactos. Se selecciona "Si" eliminarase e ignorarase este contacto.

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
gl: Hai mensaxes sen ler. Seguro que quere pechar a ventá?

en: You may be disconnected shortly.  Check %s for updates.
gl: Talvez sexa desconectado en breve. Comprobe %s para actualizacións.

en: You may be disconnected shortly.  You may want to use TOC until this is fixed.  Check %s for updates.
gl: Talvez sexa desconectado en breve. Pode querer usar TOC ata que se resolva isto. Comprobe %s para as novidades.

en: You missed %hu message from %s because he/she was too evil. | You missed %hu messages from %s because he/she was too evil.
gl[0]: Perdeuse %hu mensaxe de %s porque el/ela foi moi malvado/a.
gl[1]: Perdeuse %hu mensaxe de %s porque el/ela foi moi malvado/a.

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
gl[0]: Perdeuse %hu mensaxe de %s porque non era válida.
gl[1]: Perdeuse %hu mensaxe de %s porque non era válida.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
gl[0]: Perdeuse %hu mensaxe de %s porque era demasiado longa.
gl[1]: Perdeuse %hu mensaxe de %s porque era demasiado longa.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
gl[0]: Perdeu %hu mensaxe de %s porque se mandou damasiado rápido.
gl[1]: Perdeu %hu mensaxe de %s porque se mandou damasiado rápido.

en: You missed %hu message from %s because you are too evil. | You missed %hu messages from %s because you are too evil.
gl[0]: Perdeuse %hu mensaxe de %s porque es moi malvado/a.
gl[1]: Perdeuse %hu mensaxe de %s porque es moi malvado/a.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
gl[0]: Perdeuse %hu mensaxe de %s por motivos descoñecidos.
gl[1]: Perdeuse %hu mensaxe de %s por motivos descoñecidos.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
gl: Perdeuse unha MI de %s porque se mandou demasiado rápido.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
gl: Perdeuse unha MI de %s porque era demasiado grade.

en: You must give a name for the group to add.
gl: Debe proporcionarlle un nome ao grupo que quere engadir.

en: You must provide a group.
gl: Debe especificar un grupo.

en: You must provide a screename for the buddy.
gl: Debe especificarlle un nome de usuario ao contacto.

en: You must select an account.
gl: Debe seleccionar unha conta.

en: You must specify a nick
gl: Debe especificar un alias

en: You receive an IM
gl: Recibiu unha MI

en: You rejected %d's request
gl: Rexeitou a solicitude de %d

en: You send
gl: Envía

en: You should receive an e-mail asking to confirm %s.
gl: Debería recibir un correo electrónico. solicitando confirmación de %s.

en: You talk in chat
gl: Participa na conversa

en: You type
gl: Escribe

en: You were disconnected from the server.
gl: Foi desconectado do servidor.

en: Your AIM connection may be lost.
gl: Pode que se perdese a conexión AIM.

en: Your Current Mood
gl: O seu estado de ánimo actual

en: Your Current Status
gl: Estado actual

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
gl: Non se enviou a imaxe MI. Non se poden enviar imaxes MI en conversas AIM.

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
gl: Non se enviou a súa imaxe MI. Debe estar directamente conectado para enviar imaxes MI.

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
gl: A lista de contactos MSN non está dispoñible temporalmente. Agarde e volva a tentalo máis tarde.

en: Your VCard File
gl: O seu ficheiro VCard

en: Your Yahoo! message did not get sent.
gl: A súa mensaxe Yahoo! non se enviou.

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
gl: A súa conta foi deshabilitada porque introduciu demasiadas veces un contrasinal incorrecto

en: Your account is currently suspended.
gl: A conta está deshabilitada actualmente.

en: Your account is locked, please log in to the Yahoo! website.
gl: A conta está bloqueada. Inicie sesión no sitio web de Yahoo!.

en: Your authorization request has been accepted by the QQ server
gl: A súa solicitude de autorización foi aceptada polo servidor QQ

en: Your buddy list was downloaded from the server.
gl: Lista de contactos descargada desde o servidor.

en: Your buddy list was stored on the server.
gl: Lista de contactos almacenada no servidor.

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
gl: A súa lista de contactos está baleira, non se escribiu nada no ficheiro.

en: Your command failed for an unknown reason.
gl: O seu comando fallou por motivos descoñecidos.

en: Your current password is different from the one that you specified.
gl: O contrasinal actual é diferente do que especificou.

en: Your information has been updated
gl: A súa información foi actualizada

en: Your new MSN friendly name is too long.
gl: O novo nome do contacto MSN é demasiado longo.

en: Your password has been changed.
gl: O contrasinal foi modificado.

en: Your request to join group %d has been approved by admin %d
gl: A súa petición para unirse ao grupo %d foi aprobada polo administrador %d

en: Your request to join group %d has been rejected by admin %d
gl: A súa petición para unirse ao grupo %d foi rexeitada polo administrador %d

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
gl: O servidor rexeitou o nome que escolleu para a súa conta. É posible que inclúa caracteres non válidos.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
gl: O servidor rexeitou o alias que escolleu. É posible que inclúa caracteres non válidos.

en: Your system administrator has disabled this operation
gl: O administrador do sistema desactivou esta operación

en: Your warning level is currently too high to log in.
gl: O nivel de advertencias é demasiado alto para iniciar a sesión.

en: Zephyr Protocol Plugin
gl: Complemento de protocolo Zephyr

en: Zip Code
gl: Código postal

en: Zipcode
gl: Código postal

en: Zodiac Sign
gl: Signo zodiacal

en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
gl: [Non se puido mostrar unha mensaxe deste usuario porque contén caracteres incorrectos.]

en: _Accept
gl: _Aceptar

en: _Accept Defaults
gl: _Aceptar os valores predeterminados

en: _Account
gl: _Conta

en: _Account:
gl: Con_ta:

en: _Add
gl: _Engadir

en: _Add Chat
gl: _Engadir conversa

en: _Advanced
gl: _Avanzado

en: _Apply
gl: _Aplicar

en: _Associate Buddy
gl: _Asociar contacto

en: _Auto-reply:
gl: Resposta _automática:

en: _Autodetect IP address
gl: _Autodetectar enderezo IP

en: _Basic
gl: _Básico

en: _Block
gl: _Bloquear

en: _Both Icon & Text
gl: _Texto e iconas

en: _Browse logs folder
gl: _Explorar o cartafol dos rexistros

en: _Browser:
gl: _Navegador:

en: _Buddy List window transparency
gl: Transparencia da ventá de lista de _contactos

en: _Buddy name:
gl: Nome do _contacto:

en: _Buddy:
gl: _Contacto:

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Channel:
gl: _Canle:

en: _Class:
gl: _Clase:

en: _Collapse
gl: _Contraer

en: _Configure Room
gl: _Configurar a sala

en: _Copy E-Mail Address
gl: _Copiar o enderezo de correo

en: _Copy Link Location
gl: _Copiar o destino da ligazón

en: _Decline
gl: _Rexeitar

en: _Delete Group
gl: _Borrar o grupo

en: _Description
gl: _Descrición

en: _Disable
gl: _Desactivar

en: _Dockable Buddy List
gl: Lista de contactos a_ncorable

en: _Edit Account
gl: _Editar a conta

en: _End port:
gl: Porto _final:

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
gl: Coincidencia _exacta (desmarcar para xestionar maiúsculas e minúsculas automaticamente)

en: _Exchange:
gl: Int_ercambio:

en: _Expand
gl: _Expandir

en: _Flash window when chat messages are received
gl: _Ventá escintilante cando se reciben mensaxes nas conversas

en: _Focused windows
gl: Ventás con_foco

en: _Font
gl: _Tipo de letra

en: _Font face
gl: _Estilo do tipo de letra

en: _Force 24-hour time format
gl: _Forzar o formato de 24 horas

en: _Get Info
gl: _Obter información

en: _Get List
gl: _Obter a lista

en: _Group:
gl: _Grupo:

en: _Handle:
gl: _Identificador:

en: _Hide new IM conversations:
gl: _Ocultar as novas conversas de MI:

en: _Host:
gl: _Servidor:

en: _IM window transparency
gl: Transparencia das ventás de M_I

en: _IM windows
gl: Ventás de M_I

en: _Icon Only
gl: _Só iconas

en: _Image
gl: _Imaxe

en: _Import...
gl: _Importar...

en: _Insert
gl: _Inserir

en: _Instance:
gl: _Instancia:

en: _Invite
gl: _Convidar

en: _Join
gl: _Unirse

en: _Keep Buddy List window on top:
gl: _Manter a ventá da lista de contactos por enriba:

en: _Link
gl: _Ligazón

en: _Local alias:
gl: Alias _local:

en: _Login
gl: _Iniciar a sesión

en: _Manual:
    (%s for URL)
gl: _Manual:
    (%s para URL)

en: _Manually specify range of ports to listen on
gl: Especificar _manualmente o rango de portos en que se escoitará

en: _Merge Groups
gl: _Combinar grupos

en: _Message Logs:
gl: Rexistro de _mensaxes:

en: _Message:
gl: _Mensaxe:

en: _Method:
gl: _Método:

en: _Minutes before becoming idle:
gl: _Minutos antes de cambiar a inactivo:

en: _Modify
gl: _Modificar

en: _More...
gl: _Máis...

en: _Name
gl: _Nome

en: _No
gl: _Non

en: _Notify buddies that you are typing to them
gl: _Notificarlles aos contactos cando se lles está escribindo

en: _OK
gl: _Aceptar

en: _Open Link in Browser
gl: _Abrir a ligazón no navegador

en: _Open Mail
gl: _Abrir o correo

en: _Open link in:
gl: _Abrir ligazón en:

en: _Passphrase:
gl: _Frase contrasinal:

en: _Password:
gl: _Contrasinal:

en: _Pause
gl: _Pausar

en: _Permit
gl: _Permitir

en: _Placement:
gl: _Localización:

en: _Pop up a notification
gl: _Notificación cunha ventá emerxente

en: _Port:
gl: _Porto:

en: _Recipient:
gl: _Destinatario:

en: _Recurring
gl: _Recorrente

en: _Remove
gl: _Eliminar

en: _Remove Buddy
gl: _Eliminar o contacto

en: _Remove Chat
gl: _Eliminar a conversa

en: _Remove Contact
gl: _Eliminar o contacto

en: _Remove Group
gl: _Eliminar o grupo

en: _Rename
gl: _Renomear

en: _Report idle time:
gl: Mostrar o _tempo de inactividade:

en: _Reset formatting
gl: _Reiniciar os formatos

en: _Resume
gl: _Continuar

en: _Room:
gl: _Sala:

en: _Save
gl: _Gardar

en: _Save Image...
gl: _Gardar a imaxe...

en: _Screen name:
gl: _Nome de usuario:

en: _Search
gl: _Buscar

en: _Search for:
gl: _Buscar:

en: _Send
gl: _Enviar

en: _Send Message
gl: _Enviar a mensaxe

en: _Send To
gl: _Enviar a

en: _Server:
gl: _Servidor:

en: _Set
gl: _Establecer

en: _Show slider bar in IM window
gl: M_ostrar barra de desprazamento na ventá MI

en: _Show system tray icon:
gl: Mo_strar icona da área de notificación do sistema:

en: _Smiley
gl: _Emoticona

en: _Start %s on Windows startup
gl: _Iniciar %s ao comezo de Windows

en: _Start port:
gl: Porto _inicial:

en: _Status:
gl: E_stado:

en: _Text Only
gl: _Só texto

en: _Title:
gl: _Título:

en: _Unset
gl: _Desactivar

en: _Use
gl: _Usar

en: _User:
gl: _Usuario:

en: _Username:
gl: Nome de _usuario:

en: _View...
gl: _Ver...

en: _Visual gesture display
gl: Mostrar xestos _visuais

en: _Yes
gl: _Si

en: accounts
gl: contas

en: accounts: Show the accounts window.
gl: contas: Mostra a ventá de contas.

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
gl: action &lt;acción a realizar&gt;:  Realiza unha acción.

en: affiliate &lt;user&gt; &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt;: Set a user's affiliation with the room.
gl: affiliate &lt;usuario&gt; &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt;: Establecer a afiliación dun usuario coa sala.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
gl: away [mensaxe]:  Establece a mensaxe cando está ausente ou non emprega unha mensaxe ao deixar de estar ausente.

en: ban &lt;user&gt; [room]:  Ban a user from the room.
gl: ban &lt;usuario&gt; [sala]:  Vedar un usuario da sala.

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
gl: ban [&lt;canle&gt; +|-&lt;alias&gt;]:  Vedar un cliente da canle

en: buddy list
gl: lista de contactos

en: buddylist: Show the buddylist.
gl: buddylist: Mostra a lista de contactos.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
gl: buzz: Avisar a un contacto para chamar a súa atención

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
gl: call &lt;comando&gt;:  Executar un comando calquera do cliente silc

en: channel %s not found
gl: non se atopou a canle %s

en: channel modes for %s: %s
gl: os modos da canle de %s son: %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
gl: chanserv: Enviar un comando a chanserv

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
gl: clear: Limpa todos os historiais de conversas.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
gl: clear: Limpa o historial da conversa.

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
gl: cmode &lt;canle&gt; [+|-&lt;modos&gt;] [argumentos]:  Cambia ou mostra os modos da canle

en: config:  Configure a chat room.
gl: config:  Configurar unha sala de conversa.

en: configure:  Configure a chat room.
gl: configure:  Configurar unha sala de conversa.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
gl: cumode &lt;canle&gt; +|-&lt;modos&gt; &lt;alias&gt;:  Cambia os modos do usuario na canle

en: current topic is: %s
gl: o asunto actual é: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
gl: debug&lt;opción&gt;:  Envía información de depuración sobre a conversa actual.

en: debugwin: Show the debug window.
gl: depuración: Mostra a ventá de depuración.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
gl: deop &lt;alias1&gt; [alias2] ...:  Quitarlle a alguén o estado de operador de canle. Só un operador de canle pode facer iso.

en: detach:  Detach this session
gl: detach:  Desconectar esta sesión

en: developer
gl: desenvolvedor

en: developer & webmaster
gl: desenvolvedor e webmaster

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
gl: devoice &lt;alias1&gt; [alias2] ...: Silenciar a alguén e impedirllefalar na canle se está moderada (+m). Só o pode facer un operador de canle.

en: doodle: Request user to start a Doodle session
gl: doodle: Solicitarlle ao usuario o comezo dunha sesión Doodle

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
gl: getkey &lt;alias|servidor&gt;:  Obtén a chave pública do servidor ou do cliente

en: hacker and designated driver [lazy bum]
gl: hacker e deseñador de controladores [lazy bum]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
gl: help &lt;comando&gt;:  Axuda sobre un comando específico.

en: iTunes Music Store Link
gl: LIgazón a tenda de música iTunes

en: info [server]:  View server administrative details
gl: info [servidor]:  Consulta detalles administrativos do servidor

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
gl: inst &lt;instancia&gt;: Establecer a instancia que se debe empregar nesta clase

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
gl: instance &lt;instancia&gt;: Establecer a instancia que se debe empregar nesta clase

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
gl: invite &lt;canle&gt; [-|+]&lt;aliasgt;:  convida un alias ou engade/elimina o alias da lista de convidados para a canle

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
gl: invite &lt;alias&gt; [sala]:  Convida a alguén a se unir á canle especificada ou á canle actual.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
gl: invite &lt;usuario&gt; [mensaxe]:  Convidar un usuario á sala.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
gl: j &lt;sala1&gt;[,sala2][,...] [chave1[,chave2][,...]]:  Entrar nunha ou máis canles empregando, opcionalmente, unha chave de canle se fose necesaria.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
gl: join &lt;canle&gt; [&lt;contrasinal&gt;]:  Unirse a unha conversa nesta rede

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
gl: join &lt;sala&gt;:  Unirse a unha sala na rede de Yahoo

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
gl: join &lt;sala1&gt;[,sala2][,...] [chave1[,chave2][,...]]:  Entrar nunha ou máis canles empregando, opcionalmente, unha chave de canle se fose necesaria.

en: join: &lt;room&gt; [server]:  Join a chat on this server.
gl: join: &lt;sala&gt; [servidor]:  Unirse a unha sala no servidor indicado.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
gl: kick &lt;canle&gt; &lt;alias&gt; [comentario]:  Botar un cliente da canle

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
gl: kick &lt;alcume&gt; [mensaxe]:  Botar a alguén da canle. Só o poden facer os operadores de canle.

en: kick &lt;user&gt; [room]:  Kick a user from the room.
gl: kick &lt;usuario&gt; [sala]:  Botar un usuario da sala.

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
gl: kill &lt;alias&gt; [-pubkey|&lt;razón&gt;]:  Matar un alias

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
gl: lastlog: Busca unha subcadea no backlog.

en: lead developer
gl: desenvolvedor principal

en: leave [channel]:  Leave the chat
gl: leave [canle]:  Abandonar unha conversa

en: libfaim maintainer
gl: mantedor de libfaim

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
gl: list:  Mostra unha lista das salas de conversa dispoñibles na rede. <i>Aviso: algúns servidores pode que lle desconecten se fai isto.</i>

en: list:  List channels on this network
gl: list:  Mostrar as canles nesta rede

en: list: List rooms on the Yahoo network
gl: list:  Mostrar as canles da rede Yahoo

en: loading plugin failed
gl: Fallou ao cargar o complemento

en: maintainer
gl: mantedor

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
gl: me &lt;acción para realizar&gt;:  Realizar unha acción.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
gl: me &lt;acción&gt;:  Envía unha acción estilo IRC a un contacto ou a unha conversa.

en: memoserv: Send a command to memoserv
gl: memoserv: Enviar un comando ao memoserv

en: minutes
gl: minutos

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
gl: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;alias|canle&gt;:  Establece ou elimina un modo de canle ou de usuario.

en: mode (%s %s) by %s
gl: modo (%s %s) por %s

en: motd:  View the server's Message Of The Day
gl: motd:  Mostrar a mensaxe do día do servidor

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
gl: msg &lt;alias&gt; &lt;mensaxe&gt;:  Enviarlle unha mensaxe privada a un usuario

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
gl: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Enviarlle unha mensaxe privada a un usuario (o oposto a unha canle).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
gl: msg &lt;usuario&gt; &lt;mensaxe&gt;:  Enviarlle unha mensaxe privada a un usuario.

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
gl: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;canle(s)&gt;:  Mostra os usuarios da canle ou canles

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
gl: names [canle]:  Obter a lista dos usuarios que están na canle.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
gl: nick &lt;novo alias&gt;:  Cambia o seu alias.

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
gl: nick &lt;novo alias&gt;:  Cambia o seu alias

en: nickserv: Send a command to nickserv
gl: nickserv: Enviar un comando ao nickserv

en: no channel modes are set on %s
gl: non se definiron modos da canle para %s

en: no such channel
gl: non existe a canle

en: none
gl: ningún

en: nudge: nudge a user to get their attention
gl: nudge: Avisar a un contacto para chamar a súa atención

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
gl: op &lt;alcume1&gt; [alcume2] ...:  Darlle estado de operador de canle a outra persoa. Só o pode facer un operador de canle.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
gl: oper &lt;alias&gt; [-pubkey]:  Obter privilexios de operador do servidor

en: operserv: Send a command to operserv
gl: operserv: Enviar un comando ao operserv

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
gl: operwall &lt;mensaxe&gt;:  Se non sabe o que é probablemente non pode utilizalo.

en: original author
gl: autor orixinal

en: part [channel]:  Leave the chat
gl: part [canle]:  Abandonar unha conversa

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
gl: part [sala] [mensaxe]:  Abandonar a canle actual, ou unha canle específica, cunha mensaxe opcional.

en: part [room]:  Leave the room.
gl: part [sala]:  Abandonar a sala.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
gl: ping [alias]:  Pregunta canto atraso ten un usuario (ou o servidor se non se especifica un usuario).

en: ping:  Send PING to the connected server
gl: ping:  Enviar un PING ao servidor ao que está conectado

en: plugins: Show the plugins window.
gl: complementos: Mostra a ventá de complementos.

en: prefs: Show the preference window.
gl: preferencias: Mostra a ventá de preferencias.

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
gl: query &lt;alias&gt; &lt;mensaxe&gt;:  Envía unha mensaxe privada a un usuario (o oposto a unha canle).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
gl: query &lt;alias&gt; [&lt;mensaxe&gt;]:  Enviarlle unha mensaxe privada ao usuario

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
gl: quit [mensaxe]:  Desconecta do servidor, cunha mensaxe opcional

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
gl: quit [mensaxe]:  Desconecta do servidor actual indicando unha mensaxe (opcional).

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
gl: quote [...]:  Enviar un comando ao servidor.

en: register:  Register with a chat room.
gl: register: Rexistrarse nunha sala de conversa.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
gl: remove &lt;alias&gt; [mensaxe]:  Eliminar a alguén dunha sala. Só pode facelo un operador de canle.

en: role &lt;user&gt; &lt;moderator|participant|visitor|none&gt;: Set a user's role in the room.
gl: role &lt;usuario&gt; &lt;moderator|participant|visitor|none&gt;: Establecer o papel dun usuario na sala.

en: saved statuses
gl: estados gardados

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
gl: say &lt;mensaxe&gt;:  Envía unha mensaxe como se non se estivese a utilizarun comando.

en: stats:  View server and network statistics
gl: stats:  Mostra as estatísticas do servidor e da rede

en: statuses: Show the savedstatuses window.
gl: estados: Mostrar a ventá de estados gardardos.

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
gl: sub &lt;clase&gt; &lt;instancia&gt; &lt;destinatario&gt;: Unirse a unha nova conversa

en: support
gl: soporte

en: support/QA
gl: soporte/QA

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
gl: time: Mostra a hora local no servidor IRC.

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
gl: topic &lt;instancia&gt;: Establecee a instancia que se debe empregar nesta clase

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
gl: topic [&lt;novo asunto&gt;]:  Ver ou cambiar o asunto

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
gl: topic [novo tópico]:  Ver ou cambiar o asunto da canle.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
gl: topic [novo asunto]:  Ver ou cambiar o asunto.

en: tzc command
gl: Comando tzc

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
gl: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Establece ou elimina un modo de usuario.

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
gl: umode &lt;modos de usuario&gt;:  Establecer os seus modos na rede

en: unloading plugin failed
gl: Fallou ao desactivar o complemento

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
gl: users &lt;canle&gt;:  Obtén a lista dos usuarios que están na canle

en: users:  Show the list of users in the chat.
gl: users:  Amosa a lista de usuarios na conversa

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
gl: versión [alias]: enviar solicitude CTCP VERSION ao ususario

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
gl: voice &lt;alias1&gt; [alias2] ...:  Darlle a posibilidade de falar na canle a alguén. Só o pode facer un operador de canle.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
gl: wallops &lt;mensaxe&gt;:  Se non sabe o que é probablemente non poida usalo.

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
gl: whois &lt;alcume&gt;:  Ver a información do alias

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
gl: whois [server] &lt;nick&gt;:  Obtén información dun usuario.

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
gl: whowas &lt;alias&gt;:  Mostrar a información do alias

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
gl: whowas &lt;nick&gt;: Obtén información dun usuario que se desconectou.

en: win32 port
gl: adaptación a win32

en: you can see the butterflies mating
gl: pode ver as volvoretas apareándose

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
gl: zc &lt;clase&gt;: Enviar unha mensaxe a &lt;<i>clase</i>,PERSOAL,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
gl: zci &lt;clase&gt; &lt;instance&gt;: Enviar unha mensaxe a &lt;<i>clase</i>,<i>instancia</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
gl: zcir &lt;clase&gt; &lt;instancia&gt; &lt;destinatario&gt;: Enviar unha mensaxe a &lt;<i>clase</i>,<i>instancia</i>,<i>destinatario</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
gl: zi &lt;instancia&gt;: Enviar unha mensaxe a &lt;mensaxe,<i>instancia</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
gl: zir &lt;instancia&gt; &lt;destinatario&gt;: Enviar unha mensaxe a &lt;MENSAXE,<i>instancia</i>,<i>destinatario</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
gl: zl &lt;alias&gt;: Localiza un usuario

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
gl: zlocate &lt;alias&gt;: Localiza un usuario
