pidgin - en to eo translation catalogue (1871 entries)

en: 	_Only when someone says your screen name
eo: 	_Nur kiam iun diras vian ekran nomon

en: 
    %s is typing...
eo: 
    %s tajpas...

en: 
    <b>Account:</b> %s
eo: 
    <b>Konto:</b> %s

en: 
    Last Seen: %s ago
eo: 
    Laste vidita: antaŭ %s

en:  (Code %s)
eo:  (Kodo %s)

en:  <i>(identified)</i>
eo:  <i>(identiĝita)</i>

en: %d day | %d days
eo[0]: %d tago
eo[1]: %d tagoj

en: %d hour | %d hours
eo[0]: %d horo
eo[1]: %d horoj

en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj

en: %d person in room | %d people in room
eo[0]: %d homo en ĉambro
eo[1]: %d homoj en ĉambro

en: %d second | %d seconds
eo[0]: %d sekundo
eo[1]: %d sekundoj

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
eo[0]: %d nelegita mesaĝo el %s
eo[1]: %d nelegitaj mesaĝoj el %s

en: %s
    <span foreground="#ff0000" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
eo: %s
    <span foreground="#ff0000" weight="bold">Eraro: %s
    Kontrolu kromaĵan retsituon por ĝisdatigo .</span>

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stdout
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
eo: %s
    Uzo: %s [OPCIOJ]...
    
      -c, --config=UJO    uzu UJOn por agordo dosieroj
      -d, --debug         montru sencimigajn mesaĝojn al stdout
      -h, --help          vidigu tiun helpon kaj finu
      -n, --nologin       ne aŭtomate ensalutu
      -v, --version       vidigu la aktualan version kaj finu

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
eo: %s %s. Provu `%s -h' por plia informo.

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
eo[0]: %s (%s) havas %d novan mesaĝon.
eo[1]: %s (%s) havas %d novajn mesaĝojn.

en: %s Options
eo: %s Opcioj

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
eo: %s [<I>%s</I>] eniris la ĉambron.

en: %s became idle
eo: %s iĝis senfara

en: %s became unidle
eo: %s iĝis fara

en: %s canceled the file transfer
eo: %s rezignis la dosiero-alŝuton

en: %s canceled the transfer of %s
eo: %s rezignis la alŝuton de %s

en: %s changed status from %s to %s
eo: %s ŝanĝis staton de %s al %s

en: %s could not be added because your buddy list is full.
eo: %s ne aldoneblas ĉar via kunullisto plenumas.

en: %s disconnected
eo: %s malkontaktita

en: %s disconnected.
eo: %s malkontaktita.

en: %s entered the room.
eo: %s eniris la ĉambron.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
eo[0]: %s havas %d novan mesaĝon.
eo[1]: %s havas %d novajn mesaĝojn.

en: %s has added you to his or her buddy list.
eo: %s aldonis vin en sia kunul listo.

en: %s has become idle (%s)
eo: %s senfariĝis (%s)

en: %s has become idle.
eo: %s senfariĝis.

en: %s has been invited to this conversation.
eo: %s estas invitita al tiu konversacio.

en: %s has changed the topic to: %s
eo: %s ŝanĝis la temon al: %s

en: %s has cleared the topic.
eo: %s forviŝis la temon.

en: %s has closed the conversation.
eo: %s fermis la konversacion.

en: %s has gone away.
eo: %s foriĝis.

en: %s has gone away. (%s)
eo: %s foriĝis. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
eo: %s invitis %s al babilejo %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
eo: %s invitis %s al babilejo %s:
    %s

en: %s has just asked to directly connect to %s
eo: %s ĵus petis rektan konekton al %s

en: %s has paused while typing to you (%s)
eo: %s paŭzis tajpante al vi (%s)

en: %s has removed you from his or her buddy list.
eo: %s forigis vin el sia kunul listo.

en: %s has returned from being away (%s)
eo: %s revenis el forado (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
eo: %s revenis el senfarado (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
eo: %s sendis mesaĝon al vi. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
eo: %s ŝanĝis la temon al: %s

en: %s has signed off (%s)
eo: %s malsalutis (%s)

en: %s has signed off.
eo: %s malsalutis.

en: %s has signed on (%s)
eo: %s ensalutis (%s)

en: %s has signed on.
eo: %s ensalutis.

en: %s has started typing to you (%s)
eo: %s ektajpis al vi (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
eo: %s ekmaltajpis vin (%s)

en: %s is no longer %s
eo: %s ne plu estas %s

en: %s is no longer away.
eo: %s ne plus estas fora.

en: %s is no longer idle.
eo: %s ne plu senfaras.

en: %s is not a valid group.
eo: %s ne estas valida grupo.

en: %s is not a valid passport account.
eo: %s ne etas valida pasporto konto.

en: %s is not a valid room handle
eo: %s ne estas valida ĉambro tenilo

en: %s is not a valid room name
eo: %s ne estas valida ĉambro nomo

en: %s is not a valid server name
eo: %s ne estas valida servilo nomo

en: %s is now %s
eo: %s nun estas %s

en: %s is now known as %s
eo: %s nun estas konata kiel %s

en: %s is now known as %s.
eo: %s nun estas konata kiel %s.

en: %s just signed off
eo: %s ekmalsalutis

en: %s just signed on
eo: %s ekensalutis

en: %s left the room (%s).
eo: %s forlasis la ĉambron (%s).

en: %s left the room.
eo: %s forlasis la ĉambron.

en: %s on %s (%s)
eo: %s en %s (%s)

en: %s said your nick in %s
eo: %s diris vian karesnomon en %s

en: %s sent a message in %s
eo: %s sendis mesaĝon en %s

en: %s sent you a message
eo: %s sendis mesaĝon al vi

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
eo: %s%s%s%s faris %s-n sia kunul%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
eo: %s%s%s%s volas aldoni %s-n al sia kunullisto%s%s

en: %s%s<span weight="bold">Written by:</span>	%s
    <span weight="bold">Website:</span>		%s
    <span weight="bold">Filename:</span>		%s
eo: %s%s<span weight="bold">Skribita de:</span>	%s
    <span weight="bold">Retsituo:</span>		%s
    <span weight="bold">Dosiernomo:</span>		%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
eo[0]: %s, %d horo
eo[1]: %s, %d horoj

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
eo[0]: %s, %d minuto
eo[1]: %s, %d minutoj

en: %s. Try `%s -h' for more information.
eo: %s. Provu `%s -h' por plia informo.

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
eo: (%s) %s <AŬTO-RESPONDO>: %s

en: (Re-)Request authorization
eo: (Re-)demandu permeson

en: (no name)
eo: (sen nomo)

en: (none)
eo: (neniu)

en: +++ %s became idle
eo: +++ %s iĝis senfara

en: +++ %s became unidle
eo: +++ %s iĝis senfara

en: +++ %s signed off
eo: +++ %s malsalutis

en: +++ %s signed on
eo: +++ %s ensalutis

en: /Accounts
eo: /Kontoj

en: /Accounts/Add\/Edit
eo: /Kontoj/Aldonu\/Redaktu

en: /Buddies/Add Buddy...
eo: /Kunuloj/Aldonu Kunulon...

en: /Buddies/Add C_hat...
eo: /Kunuloj/Aldonu Babile_jon...

en: /Buddies/Add Chat...
eo: /Kunuloj/Aldonu Babilejon...

en: /Buddies/Add Group...
eo: /Kunuloj/Aldonu Grupon...

en: /Buddies/Add _Group...
eo: /Kunuloj/Aldonu _Grupon...

en: /Buddies/Get User Info...
eo: /Kunuloj/Ricevu Uzanto-Informon...

en: /Buddies/Get User _Info...
eo: /Kunuloj/Ricevu Uzanto-_Informon...

en: /Buddies/Join a Chat...
eo: /Kunuloj/Aliĝu Babilejon...

en: /Buddies/Join a _Chat...
eo: /Kunuloj/Aliĝu Babile_jon...

en: /Buddies/New Instant Message...
eo: /Kunuloj/Nova Tuj Mesaĝo...

en: /Buddies/New Instant _Message...
eo: /Kunuloj/Nova Tuj _Mesaĝo...

en: /Buddies/Sort Buddies
eo: /Kunuloj/Ordigu Kunulojn

en: /Buddies/View User _Log...
eo: /Kunuloj/Montru Uzanto-_Protokolon...

en: /Buddies/_Add Buddy...
eo: /Kunuloj/_Aldonu Kunulon...

en: /Buddies/_Quit
eo: /Kunuloj/_Finu

en: /Buddies/_Sort Buddies
eo: /Kunuloj/_Oridgu Kunulojn

en: /Conversation
eo: /Konversacio

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
eo: /Konversacio/Aldonu Kunul-Atentijon...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
eo: /Konversacio/Aldonu Kunul-_Atentigon...

en: /Conversation/Add...
eo: /Konversacion/Aldonu...

en: /Conversation/Al_ias...
eo: /Konversacio/Al_inomo...

en: /Conversation/Alias...
eo: /Konversacio/Alinomo...

en: /Conversation/Block...
eo: /Konversacio/Bloku...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
eo: /Konversacio/Fo_rviŝu Dialogon

en: /Conversation/Get Info
eo: /Konversacio/Ricevu Informon

en: /Conversation/In_vite...
eo: /Konversacio/In_vitu...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
eo: /Konversacio/Enm_etu Bildon...

en: /Conversation/Insert Image...
eo: /Konversacio/Enmetu Bildon...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
eo: /Konversacio/Enmetu Ligi_lon...

en: /Conversation/Insert Link...
eo: /Konversacio/Enmetu Ligilon...

en: /Conversation/Invite...
eo: /Konversacio/Invitu...

en: /Conversation/M_ore
eo: /Konversacio/_Pli

en: /Conversation/More
eo: /Konversacio/Pli

en: /Conversation/New Instant _Message...
eo: /Konversacio/Nova Tuj _Mesaĝo...

en: /Conversation/Remove...
eo: /Konversacio/Forigu...

en: /Conversation/Se_nd File...
eo: /Konversacio/Se_ndu Dosieron...

en: /Conversation/Send File...
eo: /Konversacio/Sendu Dosieron...

en: /Conversation/Unblock...
eo: /Konversacio/Malbloku...

en: /Conversation/View Log
eo: /Konversacio/Montru Protokoladon

en: /Conversation/View _Log
eo: /Konversacio/Montru _Protokolon

en: /Conversation/_Add...
eo: /Konversacio/_Aldonu...

en: /Conversation/_Block...
eo: /KConversacio/_Bloku...

en: /Conversation/_Close
eo: /Konversacio/_Fermu

en: /Conversation/_Find...
eo: /Konversacio/_Trovu...

en: /Conversation/_Get Info
eo: /Konversatio/_Ricevu Informon

en: /Conversation/_Remove...
eo: /Konversacio/_Forigu...

en: /Conversation/_Save As...
eo: /Konversacio/_Konservu Kiel...

en: /Conversation/_Unblock...
eo: /KConversacio/_Malbloku...

en: /Help/Online _Help
eo: /Helpo/Reta _Helpo

en: /Help/_About
eo: /Helpo/_Pri

en: /Help/_Debug Window
eo: /Helpo/_Sencimig-fenestro

en: /Options/Enable Logging
eo: /Opcioj/Ŝaltu Protokoladon

en: /Options/Enable Sounds
eo: /Opcioj/Ŝaltu Sonojn

en: /Options/Enable _Logging
eo: /Opcioj/Ŝaltu _Protokoladon

en: /Options/Enable _Sounds
eo: /Opcioj/Ŝaltu _Sonojn

en: /Options/Show Formatting Toolbars
eo: /Opcioj/Montru Formato-Illistelojn

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
eo: /Opcioj/Montru Formato-_Illistelojn

en: /Options/Show Ti_mestamps
eo: /Opcioj/Montru Te_mpomarkojn

en: /Options/Show Timestamps
eo: /Opcioj/Montru Tempomarkojn

en: /Tools
eo: /Iloj

en: /Tools/Buddy _Pounces
eo: /Iloj/Kunul _Atentigoj

en: /Tools/Mute Sounds
eo: /Iloj/Mutu Sonojn

en: /Tools/Mute _Sounds
eo: /Iloj/Mutu _Sonojn

en: /Tools/Plu_gins
eo: /Iloj/Kromaĵoj

en: /Tools/Pr_eferences
eo: /Iloj/Agordoj

en: /Tools/Pr_ivacy
eo: /Iloj/Pr_ivateco

en: /Tools/Privacy
eo: /Iloj/Privateco

en: /Tools/R_oom List
eo: /Iloj/Ĉambro-Listo

en: /Tools/Room List
eo: /Iloj/Ĉambro Listo

en: /Tools/System _Log
eo: /Iloj/Sistemo-_Protokolo

en: /Tools/_File Transfers
eo: /Iloj/_Dosiero-alŝutoj

en: /_Accounts
eo: /_Kontoj

en: /_Buddies
eo: /K_unuloj

en: /_Conversation
eo: /_Konversacio

en: /_Help
eo: /_Helpo

en: /_Options
eo: /_Opcioj

en: /_Tools
eo: /_Iloj

en: 0 people in room
eo: 0 homo en ĉambro

en: <AUTO-REPLY>
eo: <AŬTO-RESPONDO>

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #pidgin on irc.freenode.net<BR><BR>
eo: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #pidgin ĉe irc.freenode.net<BR><BR>

en: <PurpleMain>/Accounts/
eo: <PurpleMain>/Kontoj/

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
eo: <b><font color="red">La protokolilo ne havas legkapablon</font></b>

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
eo: <b>Konversacion kun %s ĉe %s:</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
eo: <b>Difinante adjektivon:</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
eo: <b>Dosiero:</b> %s
    <b>Dosiero grandeco:</b> %s
    <b>Bildo grandeco:</b> %dx%d

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
eo: <b>Grupo Titolo:</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
eo: <b>Pasvorton:</b>

en: <b>Plugin Details</b>
eo: <b>Kromaĵo Detaloj</b>

en: <b>Receiving As:</b>
eo: <b>Ricevante Kiel:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
eo: <b>Ricevante De:</b>

en: <b>Sending As:</b>
eo: <b>Sendante Kiel:</b>

en: <b>Sending To:</b>
eo: <b>Sendante Al:</b>

en: <b>Username:</b>
eo: <b>_Uzantonomo:</b>

en: <br>At %s since %s
eo: <br>Ĉe %s ek de %s

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
eo: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AŬTO-RESPONDO&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
eo: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AŬTO-RESPONDO&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
eo: <h1>Konversacio kun %s</h1>

en: <i>(retrieving)</i>
eo: <i>(ricevante)</i>

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
eo: <i>vi ne atendas aŭtentigon</i>

en: <span color="red">%s disconnected: %s</span>
eo: <span color="red">%s malkontaktita: %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
eo: <span size='larger' weight='bold'>Konversacio en %s ĉe %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
eo: <span size='larger' weight='bold'>Konversacio kun %s ĉe %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
eo: <span size='larger' weight='bold'>Eraro konservante bildon</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
eo: <span size='larger' weight='bold'>Nerekonata dosiertipo</span>
    
    Apriorigas kiel PNG.

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
eo: <span style="italic">Ekzemplo: stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
eo: <span weight="bold" size="larger">Vi ricevis retmesaĝon!</span>

en: A Little About Me
eo: Iomete Pri Mi

en: A group with the name already exists.
eo: Grupo samnomita jam ekzistas.

en: AIM Account
eo: AIM Konto

en: AIM Direct IM
eo: AIM Rekta TM

en: AIM Protocol Plugin
eo: AIM Protokol-Kromaĵo

en: AP User
eo: AP Uzanto

en: About %s
eo: Pri %s

en: Accept chat invitation?
eo: Ĉu akceptu babilinviton ?

en: Accept file transfer request from %s?
eo: Akcepti dosier-alŝuton demandon de %s?

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling.
eo: Aliro nepermesita: HTTP prokura servilo malpermesas pordon %d tunelumadon.

en: Account
eo: Konto

en: Account Confirmation Requested
eo: Kontokonfirmo demandita

en: Account Info
eo: Konto Informo

en: Account type:
eo: Konto tipo:

en: Account was not added
eo: Konto ne estis aldonita

en: Account:
eo: Konto:

en: Account:
eo: Konto:

en: Account: %s (%s)
eo: Konto: %s (%s)

en: Accounts
eo: Kontoj

en: Action
eo: Ago

en: Activate ID...
eo: Ŝaltu ID-on...

en: Add
eo: Aldonu

en: Add Account
eo: Aldonu Konton

en: Add Buddy
eo: Aldonu Kunulon

en: Add Buddy Pounce
eo: Aldonu Kunul Atentigon

en: Add Chat
eo: Aldonu Babilejon

en: Add Group
eo: Aldonu Grupon

en: Add a C_hat
eo: Aldonu Babile_jon

en: Add a _Buddy
eo: Aldonu K_unulon

en: Add a new text replacement
eo: Aldonu novan teksto-anstataŭigon

en: Add buddy to your list?
eo: Aldonu kunulon al via listo?

en: Add to Address Book
eo: Aldonu al adresaro

en: Add to chat
eo: Aldonu al babilejo

en: Add to chat...
eo: Aldonu al babilejo...

en: Add-Ins
eo: Enaldonaĵoj

en: Additional Information
eo: Kroma Informo

en: Address
eo: Adreso

en: Age
eo: Aĝo

en: Albanian
eo: Albana

en: Alias
eo: Alinomo

en: Alias Buddy
eo: Alinomu Kunulon

en: Alias Chat
eo: Alinomu Babilejon

en: Alias Contact
eo: Alinomo Kontakto

en: Alias:
eo: Alinomo:

en: All
eo: Ĉiuj

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
eo: Ĉiuj eroj sube opcias. Enskribi nur informon kiu konfortigas vin.

en: Allow
eo: Permesu

en: Allow %s to contact you?
eo: Permesu %s kontakti vin?

en: Allow all users to contact me
eo: Permesu ĉiujn uzantojn kontakti min

en: Allow only the users below
eo: Permesu nur la jenajn uzantojn

en: Allow only the users on my buddy list
eo: Permesu nur uzantojn en mia kunul listo

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
eo: Permesi plattekstan permeson tra malĉifritaj datumstrioj

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
eo: Ebligu/Malebligu Poŝtelefonajn Paĝojn...

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
eo: Permesas ŝanĝi la poentojn de neaktiva/fora/senkonekta statoj de kunuloj por komputi kontaktan prioritaton.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
eo: Permesas kontroli la poentojn rilatajn al diversaj kunulstatoj.

en: Alphabetically
eo: Alfabete

en: Already Registered
eo: Jam Registrita

en: Already in opposite list
eo: Jam en mala listo

en: Already in the mode
eo: Jam en la moduso

en: Already logged in
eo: Jam ensalutita

en: Already there
eo: Jam tie

en: Always
eo: Ĉiam

en: Always on top
eo: Ĉiam super

en: Always use ICQ proxy server for file transfers
    (slower, but does not reveal your IP address)
eo: Ĉiam uzi ICQ-n prokurservilon por dosiero alŝutoj
    (pli malrapida, sed vualigas vian IP adreson)

en: Amharic
eo: Amhara

en: An error occurred while opening the file.
eo: Eraro okazis malfermante la dosiero.

en: An example plugin that does stuff - see the description.
eo: Ekzempla kormaĵo kiu umas - vidu priskribon.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
eo: Nekonata eraro, %d, okazis.  Informo: %s

en: An unknown signon error has occurred: %s.
eo: Nekonata ensaluteraro okazis: %s.

en: Animate
eo: Animaciigi

en: Anniversary
eo: Naskiĝdato

en: Anyone
eo: Iu ajn

en: Appear Offline
eo: Aperas Senkonekta

en: Appear Online
eo: Aperas Enreta

en: Appear Permanently Offline
eo: Aperas Ĉiama Senkonekta

en: Apply
eo: Apliku

en: Apply in Chats
eo: Apliku en Babilejoj

en: Approve
eo: Aprobi

en: Aquarius
eo: Verŝisto

en: Arabic
eo: Araba

en: Are you sure you want to block %s?
eo: Ĉu vi certas vi volas bloki %s?

en: Are you sure you want to delete "%s"
eo: Ĉu vi certas vi volas forigi "%s"

en: Are you sure you want to delete %s?
eo: Ĉu vi certas vi volas forigi %s-n?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
eo: Ĉu vi certas vi volas forigi elektitajn konservitajn statuojn?

en: Are you sure you want to remove %s?
eo: Ĉu vi certas vi volas forigi %s?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
eo: Ĉu vi certas vi deziras permesi %s-n kontakti vin?

en: Aries
eo: Ŝafo

en: Artists
eo: Artistoj

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
eo: Demandas %s konekti nin al %s:%hu por Rekta TM.

en: Attempting to connect to %s:%hu.
eo: Provas konekti al %s:%hu

en: Attempting to connect via proxy server.
eo: Provas konekti pere de prokurservilo.

en: Australian English
eo: Aŭstrala Angla

en: Auth
eo: Permesi

en: Authenticating
eo: Aŭtentokontrolante

en: Authenticating connection
eo: Aŭtentokontrolas konekton

en: Authenticating...
eo: Aŭtentokontrolas...

en: Authentication failed
eo: Aŭtentokontrolo malsukcesis

en: Authorization Denied
eo: Permeso Rifuzita

en: Authorization Denied Message:
eo: Permeso Rifuzo Mesaĝo

en: Authorization Given
eo: Permeso Donita

en: Authorization Granted
eo: Aŭtentigo Koncedita

en: Authorization Request Message:
eo: Permeso Demando Mesaĝo:

en: Authorization denied message:
eo: Rifuzita permeso mesaĝo:

en: Authorize
eo: Permesi

en: Authorize buddy?
eo: Permesi kunulon?

en: Auto Accept
eo: Aŭtomate Akcepti

en: Auto Reject
eo: Aŭtomate Malakcepti

en: Auto-Join
eo: Aŭtomate-aliĝu

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
eo: Aŭtomate Akcepti dosier-alŝuton demandon de elektitaj uzantoj.

en: Auto-away
eo: Aŭto-fora

en: Auto-join
eo: Aŭtomate-aliĝu

en: Auto-response sent:
eo: Aŭto-respondo sendita:

en: Autoaccept
eo: Aŭtomate Akcepti

en: Autoaccept File Transfers...
eo: Aŭtomate Akcepti Dosiero-Alŝutojn...

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
eo: Aŭtomate akceptita dosier-alŝuto "%s" de "%s" kompleta.

en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Automatically reject from users not in buddy list
eo: Aŭtomate malakcepti uzantojn ekster la kunullisto

en: Available
eo: Disponebla

en: Available Message
eo: Disponeblaj Mesaĝoj

en: Away
eo: Fora

en: Away Message
eo: Formesaĝo

en: Away message too long.
eo: Formesaĝo tro longa.

en: Bad Request
eo: Malbona Demando

en: Bad friend file
eo: Malbona amikodosiero

en: Bad mode
eo: Malbona moduso

en: Bad ticket
eo: Malbona bileto

en: Banned
eo: Malpermesita

en: Based on keyboard or mouse use
eo: Laŭ klavaro aŭ muso uzo

en: Be Right Back
eo: Tuj Revenas

en: Becomes _idle
eo: Eksen_faras

en: Becomes idle
eo: Eksenfaras

en: Beep too!
eo: Pep ankaŭ!

en: Bengali
eo: Bengala

en: Birth Year
eo: Naskiĝjaro

en: Birthday
eo: Naskiĝdato

en: Block
eo: Bloku

en: Block %s?
eo: Bloku %s?

en: Block User
eo: Bloku Uzanton

en: Block all users
eo: Bloku ĉiujn uzantojn

en: Block only the users below
eo: Bloku nur la jenajn uzantojn

en: Blocked
eo: Blokita

en: Blood Type
eo: Sanga Tipo

en: Bokmål Norwegian
eo: Bokmål Norvega

en: Bold
eo: Grasa

en: Bonjour Protocol Plugin
eo: Bonjour Protokol-Kromaĵo

en: Bosnian
eo: Bosna

en: Both
eo: Ambaŭ

en: Bottom
eo: Malsupre

en: Br_owse...
eo: Fol_iumi...

en: British English
eo: Brita Angla

en: Brows_e...
eo: Fol_iumi...

en: Browser
eo: Retumilo

en: Browser Selection
eo: Retumilo Elekto

en: Browser default
eo: Retumilo aprioro

en: Buddies
eo: Kunuloj

en: Buddy Alias
eo: Kunul Alinomo

en: Buddy Comment
eo: Kunul Komento

en: Buddy Comment for %s
eo: Kunul Komento por %s

en: Buddy Comment:
eo: Kunul Komento:

en: Buddy Goes _Away
eo: Kunul _Foriras

en: Buddy Goes _Idle
eo: Kunul _Senfariĝas

en: Buddy Icon
eo: Kunul Piktogramo

en: Buddy Information
eo: Kunul Informo

en: Buddy List
eo: Kunul Listo

en: Buddy List Window
eo: Kunullisto fenestro

en: Buddy Notes
eo: Kunul Notoj

en: Buddy Pounces
eo: Kunul Atentigoj

en: Buddy State Notification
eo: Kunul Stato Avizo

en: Buddy Ticker
eo: Kunul Tiktakilo

en: Buddy _Signs On/Off
eo: Kunul En/El-_Salutas

en: Buddy is "extended" away
eo: Kunul estas "daŭre" fora

en: Buddy is away
eo: Kunul foras

en: Buddy is idle
eo: Kunul senokupas

en: Buddy is mobile
eo: Kunul estas movema

en: Buddy is offline
eo: Kunul estas senkonekta

en: Buddy logs in
eo: Kunul ensalutas

en: Buddy logs out
eo: Kunul elsalutas

en: Buddy name:
eo: Kunul nomo:

en: Buddy signs on/off
eo: Kunul en/el-salutas

en: Buddylist loaded successfully!
eo: Kunullisto ŝargita sukcese!

en: Buddylist saved successfully!
eo: Kunullisto konservita sukcese!

en: Bulgarian
eo: Bulgara

en: Busy
eo: Okupata

en: By account
eo: Laŭ konto

en: By conversation count
eo: Laŭ konversacio nombriĝo

en: By group
eo: Laŭ grupo

en: By log size
eo: Laŭ protokolo grandeco

en: By status
eo: Laŭ stato

en: CTCP PING reply
eo: CTCP PING respondo

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
eo: CVR parametroj estas nekonataj aŭ ne permesitaj

en: C_hat windows
eo: B_abilfenestroj

en: C_lear finished transfers
eo: F_orviŝu finitajn transmetojn

en: C_onnect
eo: K_onektu

en: Calculating...
eo: Kalkulante...

en: Camera
eo: Kamerao

en: Canadian English
eo: Kanada Angla

en: Cancel
eo: Rezignu

en: Cancel Presence Notification
eo: Ĉesigu Prezentavizon

en: Canceled
eo: Rezignita

en: Cancer
eo: Kankro

en: Cannot ban %s: banlist is full
eo: Ne povas malpermesi %s: malpermesolisto estas plena

en: Cannot change nick
eo: Ne povas ŝanĝi karesnomon

en: Cannot join channel
eo: Ne povas aliĝi kanalon

en: Cannot remove group zero
eo: Ne povas forigi grupo nulo

en: Cannot send folder %s.
eo: Ne povas sendi dosierujon %s.

en: Capabilities
eo: Kapablecoj

en: Capricorn
eo: Kaprikorno

en: Case sensitive
eo: Usklecodistinge

en: Catalan
eo: Kataluna

en: Cellphone Number
eo: Poŝtelefona Numero

en: Change Address To:
eo: Ŝanĝu adreson al:

en: Change Currently Registered E-Mail Address...
eo: Ŝanĝu Aktualajn Aliĝintajn Retadresojn..

en: Change Gadu-Gadu Password
eo: Ŝanĝu Gadu-Gadu Pasvorton

en: Change Password (URL)
eo: Ŝanĝu Pasvorton (URL)

en: Change Password...
eo: Ŝanĝu Pasvorton...

en: Change Status
eo: Ŝanĝu staton

en: Change _status to:
eo: Ŝangû _staton al:

en: Change password for %s
eo: Ŝanĝu pasvorton de %s

en: Change password...
eo: Ŝanĝu pasvorton...

en: Change status when _idle
eo: Ŝanĝu staton kiam _senfara

en: Change user information for %s
eo: Ŝanĝu uzanto-informon de %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
eo: Ŝanĝoj al privatecaj agordoj efikas tuj.

en: Channel Authentication
eo: Kanalo Aŭtentokontrola

en: Chat
eo: Babilado

en: Chat _name:
eo: Babilejo _nomo:

en: Chat error
eo: Babileraro

en: Chat room list URL
eo: Babilejolisto URL

en: Chat room locale
eo: Babilejo lokaĵaro

en: Chats
eo: Babilejoj

en: Chatty
eo: Babilema

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
eo: Kontrolu ofte por noaj eldonoj kaj avizu la uzanton kun la ŝanĝprotokolo.

en: Checks periodically for new releases.
eo: Kontrolu ofte por novaj eldonoj

en: Choose New Name
eo: Elektu Novan Nomon

en: Choose...
eo: Elektu...

en: City
eo: Urbo

en: Clear
eo: Forviŝu

en: Clear finished transfers
eo: Forviŝu finitajn transmetojn

en: Client
eo: Kliento

en: Close
eo: Fermu

en: Close _tabs
eo: Fermu _langetojn

en: Close all tabs
eo: Fermu ĉiujn langetojn

en: Close conversation
eo: Fermu konversacion

en: Close other tabs
eo: Fermu aliajn langetojn

en: Close this tab
eo: Fermu tiun langeton

en: Close this window when all transfers _finish
eo: Fermu tiun fenestron kiam all transmetoj _finas

en: Close this window when all transfers finish
eo: Fermu tiun fenestron kiam ĉiuj transmetoj finas

en: Co_nversations:
eo: Ko_nversacioj:

en: Code [0x%02X]: %s
eo: Kodo [0x%02X]: %s

en: College
eo: Kolegio

en: Color to draw hyperlinks.
eo: Koloro ligila.

en: Command
eo: Komando

en: Company
eo: Kompanio

en: Computer
eo: Komputilo

en: Configuration error
eo: Agorderaro

en: Configure IM Forwarding (URL)
eo: Agordu TM Plusendado (URL)

en: Configure Pl_ugin
eo: Agrod_u Kromaĵon

en: Configure Plugin
eo: Agordu Kromaĵon

en: Confirm Account
eo: Konfirmu Konton

en: Confirm Remove
eo: Konfirmu Forigon

en: Confirm close
eo: Konfirmu fermon

en: Conflict
eo: Konflikto

en: Connect
eo: Kontaktu

en: Connect port
eo: Konekto pordo

en: Connect server
eo: Konekto servilo

en: Connecting
eo: Konektante

en: Connection Closed
eo: Konekto Fermita

en: Connection Error
eo: Konekteraro

en: Connection closed (writing)
eo: Koneto fermita (skribante)

en: Connection established, cookie sent
eo: Konekto estabilta, kuketo sendita

en: Connection failed
eo: Konekto malsukcesis

en: Connection failed.
eo: Konekto malsukcesis.

en: Connection lost
eo: Konekto perdita

en: Connection problem
eo: Konektado problemo

en: Connection problem with the YCHT server.
eo: Konektproblemo kun la YCHT servilo.

en: Console beep
eo: Konzolo pepo

en: Contact Info
eo: Kontakto Informo

en: Contact Priority
eo: Kontakta Prioritato

en: Continue
eo: Daŭrigu

en: Conversation Colors
eo: Konversaciaj Koloroj

en: Conversation Entry
eo: Konversacio Enskribigo

en: Conversation History
eo: Konversacio Historio

en: Conversation Placement
eo: Konversacio Loko

en: Conversation Window Hiding
eo: Konversacio Fenestroj Kaŝeco

en: Conversations
eo: Konversacioj

en: Conversations in %s
eo: Konversacioj en %s

en: Conversations with %s
eo: Konversacioj kun %s

en: Cool Link 1
eo: Mojosa Ligilo 1

en: Cool Link 2
eo: Mojosa Ligilo 1

en: Cool Link 3
eo: Mojosa Ligilo 1

en: Could Not Connect
eo: Ne Povas Konekti

en: Could not change nick
eo: Ne povas ŝanĝi karesnomon

en: Could not connect to BOS server:
    %s
eo: Ne povis konekti al BOS servilo:
    %s

en: Could not connect to authentication server:
    %s
eo: Ne povis konekti al aŭtentokontrolo servilo:
    %s

en: Could not send
eo: Ne sendeblis

en: Could not set icon
eo: Ne eblis difini piktogramon

en: Couldn't connect to host
eo: Ne povis konekti al servilo

en: Country
eo: Lando

en: Country not supported.
eo: Lando ne subtenita.

en: Country/Region
eo: Lando/Regiono

en: Crazy Patch Writers
eo: Frenezaj Flikistoj

en: Create New Room
eo: Kreu Novan Ĉambron

en: Creator
eo: Kreanto

en: Current Developers
eo: Aktualaj Programistoj

en: Current Translators
eo: Aktualaj Tradukantoj

en: Current password
eo: Aktuala pasvorto

en: Currently on
eo: Aktuale ĉe

en: Cursor Color
eo: Kursoro Koloro

en: Customize colors in the conversation window
eo: Agordu kolorojn en la konversacio-fenestro

en: Customizes the message timestamp formats.
eo: Agordu mesaĝo-tempomarko-formatojn.

en: Czech
eo: Ĉeĥa

en: DBus Example
eo: DBus Ekzamplo

en: DBus Plugin Example
eo: DBus Kromaĵo Ekzamplo

en: Danish
eo: Dana

en: Database connect error
eo: Datumbaso konekto eraro

en: Date
eo: Dato

en: Debug Window
eo: Sencimigo Fenestro

en: Debugging Information
eo: Sencimiga Informo

en: Default Formatting
eo: Apriora Formatumon

en: Delete
eo: Forigu

en: Delete Account
eo: Forigu Konton

en: Delete Status
eo: Forigu Staton

en: Delete buddylist from Server
eo: Forigu kunulliston de Servilo

en: Deny
eo: Rifuzi

en: Department
eo: Departemento

en: Description
eo: Priskibo

en: Detach this tab
eo: Deigu tiun langeton

en: Different
eo: Malsama

en: Direct IM
eo: Rekta TM

en: Direct IM established
eo: Rekta TM establiĝis

en: Disable when away
eo: Malŝaltu kiam fora

en: Disallow
eo: Malpermesu

en: Disconnected.
eo: Malkonektita.

en: Display Currently Registered E-Mail Address
eo: Vidigu Aktualajn Aliĝintajn Retadresojn

en: Display Statistics
eo: Montru Statistikojn

en: Display Timestamps Every
eo: Montru Tempomarkojn Ĉiu

en: Display iChat-style timestamps
eo: Montru iChat-ajn Tempomarkojn

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
eo: Montru iChat-stilajn tempomarkojn ĉiuj N minutoj.

en: Display notification message in conversations
eo: Montru avizmesaĝon en konversacioj

en: Division
eo: Dividaĵo

en: Do Not Disturb
eo: Ne Ĝenu

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
eo: Ĉu vi volas aldoni tiun kunul en via kunullisto?

en: Dog
eo: Hundo

en: Don't Appear Permanently Offline
eo: Ne Aperas Ĉiama Senkonekta

en: Download buddylist from Server
eo: Elŝutu kunulliston el Servilo

en: Dragon
eo: Drako

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
eo: Desegnu linion por indiki novan mesaĝon en konversacio.

en: Duplicate Correction
eo: Duobligo Korekto

en: Duplicate title
eo: Duplikata titolo

en: Dutch, Flemish
eo: Nederlanda, Flandra

en: E-Mail
eo: Retadreso

en: E-Mail Address
eo: Retadreso

en: E-mail
eo: Retadreso

en: E-mail:
eo: Retadreso:

en: E_xecute a command
eo: Lanĉu komandon

en: Edit
eo: Redaktu

en: Edit Buddy Comment
eo: Redaktu Kunul Komenton

en: Edit Buddy Pounce
eo: Redaktu Kunul Atentigo

en: Edit Chat
eo: Redaktu Babilejon

en: Edit Settings
eo: Agordu

en: Edit Status
eo: Redaktu Staton

en: Email
eo: Retadreso

en: Emails
eo: Retadresoj

en: Enable Account
eo: Ŝaltu Konton

en: Enable buddy ic_on animation
eo: Ŝaltu kunul pikt_ogramoanimacion

en: Enable replacement of last word on send
eo: Ŝaltu anstataŭigon de lasta vorto je sendo

en: Enable sounds:
eo: Ŝaltu Sonojn:

en: Enable/Disable Mobile Devices...
eo: Ebligu/Malebligu Poŝtelefonajn Ekipaĵojn...

en: Enabled
eo: Enŝaltita

en: Encoding
eo: Kodoprezento

en: Encodings
eo: Kodoprezentoj

en: Enter Password
eo: Enigu Pasvorton

en: Enter a Conference Server
eo: Enigu Konferencan Servilon

en: Enter a User Directory
eo: Enigu Uzanto Adreslibro

en: Enter an alias for %s.
eo: Enigu alinomon por %s.

en: Enter an alias for this chat.
eo: Enigu alinomon por tiu babilejon.

en: Enter an alias for this contact.
eo: Enigu alinomon por tiu kontakto.

en: Enter empty string to reset the name.
eo: Enigu malplenan ĉenon por forviŝi la nomon.

en: Enter password for %s (%s)
eo: Enigu pasvorton por %s (%s)

en: Enter the name of the group
eo: B.v. enigi la nomon de la grupo

en: Error
eo: Eraro

en: Error
eo: Eraro

en: Error 0x%04x: Unknown error.
eo: Eraro 0x%04x: Nekonata eraro.

en: Error Changing Account Info
eo: Eraro ŝanĝante kontoinformon

en: Error Messages
eo: Eraraj Mesaĝoj

en: Error Reading %s
eo: Eraro dum legado %s

en: Error adding buddy
eo: Eraro aldonante kunul

en: Error adding group
eo: Eraro aldonante grupo

en: Error changing password
eo: Erara ŝanĝante pasvorton

en: Error creating connection
eo: Eraro kreante konekto

en: Error displaying MOTD
eo: Eraro montrante MOTD-n

en: Error during file transfer
eo: Eraro dum dosiero transmeto

en: Error in chat %s
eo: Eraro en babilejo %s

en: Error joining chat %s
eo: Eraro aliĝante babilejon %s

en: Error launching "%s": %s
eo: Eraro lanĉante "%s": %s

en: Error launching %s: %s
eo: Eraro lanĉante %s: %s

en: Error reading from %s: %s
eo: Eraro legante de %s: %s

en: Error retrieving profile
eo: Eraro ricevante profilon

en: Error retrieving room list
eo: Eraro ricevante babilejliston

en: Error running %s
eo: Eraro lanĉante %s

en: Error saving image
    
    %s
eo: Eraro konservante bildon
    
    %s

en: Error writing to %s: %s
eo: Eraro skribante al %s: %s

en: Error: invalid PONG from server
eo: Eraro: malvalida PONG el servilo

en: Euskera(Basque)
eo: Eŭska

en: Event
eo: Evento

en: Execute a command
eo: Lanĉu komandon

en: Existing window
eo: Aktuala fenestro

en: Exposure
eo: Montreco

en: Extended Address
eo: Plia Adreso

en: Extended Away
eo: Longfora

en: F_lash window when IMs are received
eo: Fu_lmu ekranon kiam TM-oj riceviĝas

en: Failed
eo: Malsukcesita

en: Failed Yahoo! Authentication
eo: Malsukcesis Yahoo! Aŭtentokontrolo

en: Failed to connect to server.
eo: Malsukcesis konekti servilon.

en: Failed to get connection: %s
eo: Malsukcesis konekti: %s

en: Failed to get name: %s
eo: Malsukcesis ricevi nomon: %s

en: Failed to get serv name: %s
eo: Malsukcesis ricevi servilnomon: %s

en: Failed to join buddy in chat
eo: Malsukcesis kuniĝi kunulon en babilejo

en: Failed to join chat
eo: Malsukcesis aliĝi babilejon

en: Failed to load image
eo: Malsukcesis ŝargi bildon

en: Failed to open file '%s': %s
eo: Malsukcesis malfermi dosieron '%s': %s

en: Failed to store image: %s
eo: Malsukcesis konservi bildon: %s

en: Failure.
eo: Malsukceso.

en: Family Name
eo: Familia Nomo

en: Fashion
eo: Fasono

en: Fast size calculations
eo: Rapidaj grandeco kalkuloj

en: Fatal Error
eo: Fatala Eraro

en: Favorite Quote
eo: Favorita Citaĵo

en: Favorite Things
eo: Favorataj Aĵoj

en: Feature Not Implemented
eo: Eblo Malrealigita

en: Female
eo: Ina

en: File Control
eo: Dosiero Kontrolo

en: File Send Failed
eo: Dosiersendo malsukcesis

en: File Transfer Failed
eo: Dosiero Transmeto Malsukcesis

en: File Transfers
eo: Dosiero Alŝutoj

en: File Transfers - %d%% of %d files
eo: Dosiero alŝuto - %d%% je %d dosieroj

en: File transfer _details
eo: Dosiero-transmeto _detaloj

en: File transfer cancelled
eo: Dosiero alŝuto rezignita

en: File transfer complete
eo: Dosiero alŝuto kompleta

en: File transfer from %s failed.
eo: Dosiero elŝuto de %s malsukcesis.

en: File transfer port
eo: Dosieralŝuto pordo

en: File transfer server
eo: Dosieralŝuto servilo

en: File transfer to %s failed.
eo: Dosiero alŝuto al %s malsukcesis.

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: Filename:
eo: Dosiernomo:

en: Fill out all fields completely.
eo: Enigu ĉiujn kampojn komplete

en: Filter
eo: Filtrilo

en: Find
eo: Trovu

en: Find Buddy by E-Mail
eo: Trovu kunulon laŭ Retadreso

en: Find Rooms
eo: Trovu Babilejojn

en: Find buddies
eo: Trovu kunulojn

en: Find buddies...
eo: Trovu kunulojn...

en: Finished
eo: Finita

en: Finnish
eo: Finna

en: Fire
eo: Fajro

en: Firebird
eo: Fajrobirdo

en: Firefox
eo: Fajrovulpo

en: First Name
eo: Persona Nomo

en: First name
eo: Antaŭ nomo

en: First name:
eo: Antaŭ nomo:

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: For delayed messages
eo: Por prokataj mesaĝoj

en: For delayed messages and in chats
eo: Por prokataj mesaĝoj kaj en babiloj

en: Forbidden
eo: Malpermesita

en: Force old (port 5223) SSL
eo: Devigi malnovan (pordo 5223) SSL-n

en: French
eo: Franca

en: Friendly name changes too rapidly
eo: Amikonomo ŝangâs tro rapide

en: From
eo: De

en: From (To pending)
eo: De (Al atendante)

en: From last sent message
eo: Ekde lasta sendita mesaĝo

en: Full Name
eo: Plena Nomo

en: GNOME Default
eo: GNOME Aprioro

en: GStreamer Failure
eo: GStreamer Malsukceso

en: GStreamer failed to initialize.
eo: GStreamer malsukcesis ekon.

en: GTK Signals Test
eo: GTK Signaloj Provo

en: GTK+ Interface Font
eo: GTK+ Interfaco Tiparo

en: GTK+ Runtime Version
eo: GTK+ Rultempa Versio

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
eo: Gadu-Gadu Protokol-Kromaĵo

en: Gadu-Gadu Public Directory
eo: Gadu-Gadu Publika Katalogo

en: Gadu-Gadu User
eo: Gadu-Gadu Uzanto

en: Galician
eo: Galega

en: Games
eo: Ludoj

en: Gemini
eo: Ĝemeloj

en: Gender
eo: Sekso

en: General
eo: Ĝenerala

en: General Log Reading Configuration
eo: Ĝenerala Protokolo Legado Agordo

en: General Text Replacement Options
eo: Ĝenerala Teksto Anstataŭigo Opcioj

en: Georgian
eo: Kartvela

en: German
eo: Germana

en: Get AIM Info
eo: Ricevu AIM Informon

en: Get Away Message
eo: Montru Formesaĝon

en: Get Dir Info
eo: Ricevu Ujan Informon

en: Get File
eo: Ricevu Dosieron

en: Get Info
eo: Ricevu Informon

en: Get Status Msg
eo: Ricevi Statan Mesaĝon

en: Get User Info
eo: Ricevu Uzanto-Informon

en: Get _Info
eo: Ricevu _Informon

en: Given Name
eo: Donita Nomo

en: Glorious
eo: Glora

en: GntHistory
eo: GntHistorio

en: Goat
eo: Kapro

en: Goes a_way
eo: Foriĝ_as

en: Goes away
eo: Foriĝas

en: Gone
eo: Foririnta

en: Greek
eo: Greka

en: Group
eo: Grupo

en: Group Description
eo: Grupo Priskribo

en: Group ID
eo: Grupo ID

en: Group Operation Error
eo: Grupoperacio Eraro

en: Group name too long
eo: Gruponomo tro longa

en: Group:
eo: Grupo:

en: Gujarati
eo: Guĝarata

en: HTTP proxy connection error %d
eo: HTTP prokura konekteraro %d

en: Has you
eo: Havas vin

en: Hebrew
eo: Hebrea

en: Hidden or not logged-in
eo: Kaŝita aŭ ne ensalutita

en: Hide Icon
eo: Kaŝu Piktogramon

en: Highlight _misspelled words
eo: Emfazu misliterumitajn vortojn

en: Highlight matches
eo: Emfazu trovojn

en: Highlighted Messages
eo: Emfazitaj Mesaĝoj

en: Hindi
eo: Hindia

en: History
eo: Historio

en: History Plugin Requires Logging
eo: Historio Kormaĵo postulas Protokoladon

en: Hobbies
eo: Hobioj

en: Hobbies and Interests
eo: Hobioj kaj Interesiĝoj

en: Home Address
eo: Hejmo Adreso

en: Home Fax
eo: Hejmfakso

en: Home Page
eo: Hejmpaĝo

en: Home Phone
eo: Hejmo Telfono

en: Home Phone 2
eo: Hejmo Telfono 2

en: Homepage
eo: Hejmpaĝo

en: Hometown
eo: Hejmurbo

en: Horoscope Symbol
eo: Horoskopa Simbolo

en: Horse
eo: Ĉevalo

en: Hostname
eo: Komputilnomo

en: Humor
eo: Humuro

en: Hungarian
eo: Hungara

en: Hyperlink Color
eo: Ligilo Koloro

en: Hyperlink color
eo: Ligila koloro

en: I am a member
eo: Mi estas membro

en: I am applying to join
eo: Mi aliĝpetas

en: I'dle Mak'er
eo: S'enfarigilo

en: I'm not here right now
eo: Mi ne estas tie nun

en: ICQ Direct Connect
eo: ICQ Rekta Konekto

en: ICQ Privacy Options
eo: ICQ Privatecaj Opcioj

en: ICQ Protocol Plugin
eo: ICQ Protokol-Kromaĵo

en: ICQ Server Relay
eo: ICQ Servilo Reludo

en: ICQ authorization denied.
eo: ICQ permeso rifuzita.

en: IM
eo: TM

en: IM Conversation Windows
eo: TM Konversacio Fenestroj

en: IP Address
eo: IP adreso

en: IPC Test Client
eo: IPC Provo Kliento

en: IPC Test Server
eo: IPC Provoservilo

en: IRC Protocol Plugin
eo: IRC Protokol-Kromaĵo

en: IRC nicks may not contain whitespace
eo: IRC karesnomoj ne enhaveblas blankan spacon

en: I_M
eo: T_M

en: Icon
eo: Piktogramo

en: Icon Error
eo: Piktogramo Eraro

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
eo: Piktogramigu kunul-liston kaj konversaciojn kiam vi foriras.

en: Iconify on Away
eo: Piktogramiĝu kiam fora

en: Idle
eo: Senfara

en: Idle %dh %02dm
eo: Senfara %dh %02dm

en: Idle %dm
eo: Senfara %dm

en: Idle for
eo: Senfara dum

en: If you look real closely
eo: Se vi rigardas sufiĉe proksime

en: Ignore
eo: Ignoru

en: Ignore buddy?
eo: Ignoru Kunulon?

en: Ignore conference and chatroom invitations
eo: Ignoru konferencajn kaj babilejan invitojn

en: In local permit/deny
eo: En loka permeso/rifuzo

en: Incorrect password
eo: Misa pasvorto

en: Incorrect password.
eo: Misa pasvorto.

en: Incorrect screen name or password
eo: Misa ekrannomo aŭ pasvorto

en: Incorrect screen name or password.
eo: Misa ekrannomo aŭ pasvorto.

en: Indonesian
eo: Indonezia

en: Info
eo: Informo

en: Info for %s
eo: Informo pri %s

en: Initiate Conference
eo: Iniciati Konferencon

en: Initiate _Chat
eo: Iniciatu _Babilon

en: Input your reason:
eo: Enigu vian kialon:

en: Insert Image
eo: Enmetu Bildon

en: Insert Link
eo: Enmetu Ligilon

en: Insert c_ount of new messages into window title
eo: Enmetu n_ombron de novajn mesaĝoj en fenestrotitolo

en: Insert count of new message into _X property
eo: Enmetu nombron de novaj mesaĝoj en _X eco

en: Insert in message
eo: Enmetu en mesaĝon

en: Instant Messaging
eo: Tuj Mesaĝilo

en: Interests
eo: Interesiĝoj

en: Interface
eo: Interfaco

en: Interface colors
eo: Interfaco koloroj

en: Internal Server Error
eo: Interna Servilo Eraro

en: Internet Messenger
eo: Interreta Mesaĝilo

en: Invalid Directory
eo: Malvalida Adreslibro

en: Invalid Groupname
eo: Malvalida Gruponomo

en: Invalid QQ Face
eo: Malvalida QQ Aspekto

en: Invalid QQid
eo: Malvalida QQid

en: Invalid Room Handle
eo: Malvalida Ĉambro Tenilo

en: Invalid Room Name
eo: Malvalida Ĉambro Nomo

en: Invalid SNAC
eo: Malvalida SNAC

en: Invalid Server
eo: Malvalida Servilo

en: Invalid Server Name
eo: Malvalida Servilo Nomo

en: Invalid chat name specified.
eo: Malvalida babilejonomo enigita.

en: Invalid e-mail address
eo: Malvalida retadreso

en: Invalid error
eo: Malvalida eraro

en: Invalid friendly name
eo: Malvalida amika nomo

en: Invalid group
eo: Malvalida group

en: Invalid name
eo: Malvalida Uzantonomo

en: Invalid nickname
eo: Malvalida karesnomo

en: Invalid response from server.
eo: Malvalida respondo el servilo.

en: Invalid screen name
eo: Malvalida ekranonomo

en: Invalid screen name.
eo: Malvalida ekranonomo.

en: Invalid title
eo: Malvalida titolo

en: Invert
eo: Maligu

en: Invisible
eo: Nevidebla

en: Invitation Rejected
eo: Invito malakceptita

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
eo: Invito de: %s
    
    Sendita: %s

en: Invitation only
eo: Nur per invito

en: Invitation to Conversation
eo: Invito al Konversacio

en: Invite
eo: Invitu

en: Invite Buddy Into Chat Room
eo: Invitu Kunul En Babilejo

en: Is no longer i_dle
eo: Ekfa_ras

en: Is no longer idle
eo: Ekfaras

en: Italian
eo: Itala

en: Italic
eo: Kursiva

en: Item Not Found
eo: Ero Ne Trovita

en: Japan Pager server
eo: Japana Paĝila servilo

en: Japan file transfer server
eo: Japana dosieralŝuto servilo

en: Japanese
eo: Japana

en: Job Title
eo: Laboro Titolo

en: John Noname
eo: Sennomulo

en: Join
eo: Aliĝu

en: Join User in Chat...
eo: Kuniĝu Uzanto en Babilejo...

en: Join a Chat
eo: Aliĝu Babilejon

en: Join in Chat
eo: Aliĝu Babilejon

en: Join whom in chat?
eo: Kiun kuniĝi en babilejo?

en: Joining %s requires an invitation.
eo: Aliĝi %s postulas inviton.

en: Kannada
eo: Kanara

en: Kicked by %s (%s)
eo: Forigita de %s (%s)

en: Kids Passport without parental consent
eo: Infana Pasporto sen patra konsento

en: Konqueror
eo: Konkerilo

en: Korean
eo: Korea

en: Kurdish
eo: Kurda

en: Last Name
eo: Familia Nomo

en: Last Seen
eo: Laste Vidita

en: Last Update
eo: Lasta Aktualigo

en: Last Updated
eo: Laste Aktualigita

en: Last created window
eo: Lasta kreita fenestro

en: Last name
eo: Familia nomo

en: Last name:
eo: Familia nomo:

en: Last said
eo: Laste diris

en: Lastlog
eo: Lastprotokolo

en: Lastlog plugin.
eo: Lastaprotokolo kromaĵo.

en: Latest News
eo: Lastaj Novaĵoj

en: Left
eo: Maldekstre

en: Left Vertical
eo: Maldekstra Vertikale

en: Leo
eo: Leono

en: Level
eo: Nivelo

en: Level
eo: Nivelo

en: Libra
eo: Pesilo

en: List full
eo: Listo plena

en: List of users:
eo: Uzantoj Listo:

en: Lithuanian
eo: Litova

en: Live Video
eo: Viva Video

en: Load Buddylist...
eo: Ŝargu Kunulliston...

en: Load buddylist from file...
eo: Ŝarĝu kunulliston el dosiero...

en: Loads .NET plugins with Mono.
eo: Ŝarĝas .NET-ajn kromaĵojn pere de Mono.

en: Local File:
eo: Loka Doerisero:

en: Locality
eo: Loko

en: Location
eo: Loko

en: Log Directory
eo: Protokolo Dosierujo

en: Log IMs
eo: Protokolu TM-ojn

en: Log Reader
eo: Protokolo Legilo

en: Log Viewer
eo: Protokolo Legilo

en: Log _format:
eo: Protokolo _formato:

en: Log all _instant messages
eo: Protokolu ĉiujn _tujmesaĝojn

en: Log all _status changes to system log
eo: Protokolu ĉiujn _statoŝanĝojn al sistemprotokolo

en: Log all c_hats
eo: Protokolu ĉiujn _babilojn

en: Log chats
eo: Protokolu babilojn

en: Log format
eo: Protokolo formato

en: Log status change events
eo: Protokolu stato ŝanĝeventojn

en: Logged In
eo: Ensalutita

en: Logging
eo: Protokolado

en: Logging of this conversation failed.
eo: Protokolado de tiu konversacio malsukcesis.

en: Login Information
eo: Ensaluta Informo

en: Login Options
eo: Salutaj Opcioj

en: Logo
eo: Logotipo

en: Lost connection with server
    %s
eo: Perdis konekto kun prokura servilo
    %s

en: Lost connection with server:
    %s
eo: Perdis konekton kun servilo:
    %s

en: Loud
eo: Laŭte

en: Louder
eo: Pli Laŭte

en: Loudest
eo: Pli Laŭta

en: MOTD for %s
eo: MOTD por %s

en: MSN Error: %s
eo: MSN Eraro: %s

en: Macedonian
eo: Makedona

en: Male
eo: Malina

en: Male or female
eo: Malina aŭ ina

en: Manual
eo: Mane

en: Manually
eo: Mane

en: Marital Status
eo: Edzstato

en: Maybe the room is full
eo: Eble la babilejo plenas

en: Maybe they're not in a chat?
eo: Eble ili ne estas en babilejo?

en: Member Since
eo: Membro Ek De

en: Merge Groups
eo: Kunfandu Grupojn

en: Message
eo: Mesaĝo

en: Message Notification
eo: Mesaĝavizo

en: Message Timestamp Formats
eo: Mesaĝo Tempomarko Formatoj

en: Message could not be sent.
eo: Mesaĝo malsendiĝeblas.

en: Message delivery to %s failed: %s
eo: Mesaĝo transdono al %s malsukcesis: %s

en: Message from %s
eo: Mesaĝo de %s

en: Message received
eo: Mesaĝo ricevita

en: Message received begins conversation
eo: Ricevita mesaĝo komencas konversacio

en: Message sent
eo: Mesaĝo sendita

en: Message:
eo: Mesaĝo:

en: Message: %s
eo: Mesaĝo: %s

en: Middle Name
eo: Meza Nomo

en: Middle mouse button
eo: Meza muso butono

en: Minutes
eo: Minutoj

en: Misc
eo: Diversaĵoj

en: Missing protocol plugin for %s
eo: Mankanta protokolo-kromaĵo por %s

en: Mobile
eo: Movante

en: Mobile Phone
eo: Poŝtelefono

en: Modify
eo: Ŝanĝu

en: Modify Account
eo: Ŝanĝu Konton

en: Modify my information
eo: Ŝanĝu mian informon

en: Monkey
eo: Simio

en: Mono Plugin Loader
eo: Mono Kromaĵo Ŝaĝilo

en: Mood
eo: Etoso

en: Mouse Gestures
eo: Musgestoj

en: Mouse Gestures Configuration
eo: Musgestoj Agordo

en: Mozilla
eo: Mozilo

en: Multiple plugins will be unloaded.
eo: Pluraj kromaĵoj estos elŝarĝitaj.

en: Music
eo: Muziko

en: Music Messaging
eo: Muziko Mesaĝilo

en: Music Messaging Configuration
eo: Muzika Mesaĝilo Agordo

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
eo: Muzika Mesaĝilo Kromaĵo por kunlaboranta verkado.

en: Mute Sounds
eo: Malsonorigu

en: N_ew conversations:
eo: Novaj konv_ersacioj:

en: Name
eo: Nomo

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
eo: Nomo: %s
    Versio: %s
    Priskribo: %s
    Aŭtoro: %s
    Retejo: %s
    Dosiernomo: %s

en: Nepali
eo: Nepala

en: Network
eo: Reto

en: Never
eo: Neniam

en: New Account
eo: Nova Konto

en: New Buddy Pounce
eo: Nova Kunul Atentigo

en: New Event
eo: Nova Evento

en: New Gadu-Gadu Account Registered
eo: Nova Gadu-Gadu-a Konto Registrita

en: New Instant Message
eo: Nova Tuj Mesaĝo

en: New Line
eo: Nova Linio

en: New Mail
eo: Nova Retmesaĝo

en: New Message...
eo: Nova mesaĝo...

en: New Person
eo: Nova persono

en: New Version Available
eo: Nova Versio Disponebla

en: New mail notifications
eo: Nova retpoŝto avizoj

en: New password
eo: Nova pasvorto

en: New password (again)
eo: Nova pasvorto (denove)

en: New passwords do not match.
eo: Novaj pasvortoj malsamas.

en: New tab
eo: Nova langeto

en: New window
eo: Nova fenestro

en: New...
eo: Nova...

en: Nick
eo: Karesnomo

en: Nick Said
eo: Karesnomo Diris

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
eo: Karesnomo aŭ kanalo estas provizore ne disponebla.

en: Nickname
eo: Karesnomo

en: Nihilist
eo: Nihilisto

en: No
eo: Ne

en: No MOTD available
eo: Neniu MOTD disponebla

en: No Proxy
eo: Sen Prokurilo

en: No actions available
eo: Neniu ago disponebla

en: No configuration options for this plugin.
eo: Neniuj agordaj opcioj por tiu kromaĵo.

en: No logs were found
eo: Neniu protokolo trovita

en: No name
eo: Neniu nomo

en: No proxy
eo: Sen prokurilo

en: No reason given.
eo: Nenia kialo donita.

en: No sounds
eo: Sen Sono

en: No such channel
eo: Neniu tia kanalo

en: No such command (in this context).
eo: Nenia komando (en tiu kunteksto).

en: No such command.
eo: Nenia komando.

en: No such nick or channel
eo: Neniu tia karesnomo aŭ kanalo

en: No topic is set
eo: Neniu temo estas

en: None
eo: Nenio

en: None (To pending)
eo: Nenio (Al atendante)

en: None of your accounts are idle.
eo: Neniu el viaj kontoj senfaras.

en: Normal
eo: Normala

en: Not Acceptable
eo: Ne Aceptinda

en: Not Allowed
eo: Ne Permesita

en: Not Authorized
eo: Malpermesita

en: Not Available
eo: Ne Disponebla

en: Not accepting new users
eo: Malakceptas novajn uzantojn

en: Not allowed when offline
eo: Malpermesita kiam senkonekta

en: Not at Desk
eo: Malpupitre

en: Not at Home
eo: Malhejme

en: Not available
eo: Ne disponebla

en: Not connected to the server.
eo: Ne konektita al servilo.

en: Not expected
eo: Ne atendita

en: Not implemented yet.
eo: Ne jam programita.

en: Not in Office
eo: Malofice

en: Not logged in
eo: Ne ensalutita

en: Not on list
eo: Ne en listo

en: Not on server list
eo: Ne en servilo listo

en: Not started
eo: Malkomencita

en: Notes
eo: Notoj

en: Notification Methods
eo: Avizmetodoj

en: Notification Removal
eo: Avizo Forigo

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
eo: Avizu en konversacio fenestro kiam kunul foriras aŭ revenas de fora aŭ senfara.

en: Notify Dialog
eo: Avizo Dialogujo

en: Notify For
eo: Avizu Por

en: Notify When
eo: Avizu Kiam

en: Notify buddies when you are typing
eo: Avizu kunulojn kiam vi estas tajpante

en: Notify transfer failed
eo: Dosiero transmeto malsukcesis

en: Notify with a toaster when
eo: Avizu per panrostilo kiam

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
eo: Novell GroupWise Messenger Protokol-Kromaĵo

en: Number of conversations per window
eo: Nombro de konversacioj po fenestro

en: OK
eo: Daŭrigu

en: Occupation
eo: Okupiĝo

en: Occupied
eo: Okupata

en: Offline
eo: Senkonekta

en: Offline Message
eo: Senkonekta Mesaĝo

en: Old ICQ UTF8
eo: Malnova ICQ UTF8

en: On Vacation
eo: Feriante

en: On the Phone
eo: Telefonante

en: On unread messages
eo: Je nelegitaj mesaĝoj

en: Online
eo: Enrete

en: Online Since
eo: Enrete Ek De

en: Online since
eo: Enrete ek de

en: Online: %d
    Total: %d
eo: Konektita: %d
    Entute: %d

en: Only enable for users on the buddy list
eo: Nur ŝaltu por uzantoj en la kunullisto

en: Only online
eo: Nur konektita

en: Only replace _whole words
eo: Nur anstataŭigu _planajn vortojn

en: Only when available
eo: Nur kiam disponebla

en: Only when not available
eo: Nur kiam nedisponebla

en: Opacity:
eo: Maltravidebleco:

en: Ope_n an IM window
eo: Malfermu TM-n fenestron

en: Open All Messages
eo: Malfermu Ĉiujn Retmesaĝojn

en: Open File...
eo: Malfermu Dosieron...

en: Open Hotmail Inbox
eo: Malfermu Hotmail-an Alkeston

en: Open an IM window
eo: Malfermu TM-n fenestron

en: Opera
eo: Opero

en: Optional information:
eo: Opcia informo:

en: Options
eo: Opcioj

en: Options specific to Pidgin for Windows.
eo: Opcioj apartaj al Piĝin Vindoza

en: Organization Name
eo: Organizacio nomo

en: Organization Unit
eo: Organizacio Unito

en: Orientation
eo: Orientiĝo

en: Original password
eo: Originala pasvorto

en: Orphans
eo: Senpatroj

en: Other
eo: Alia

en: Others talk in chat
eo: Aliaj parolas en babilejo

en: Out to Lunch
eo: Ekstere Tagmanĝanten

en: Overwrite
eo: Anstataŭigu

en: P.O. Box
eo: P.O. Kesto

en: PDA
eo: Poŝkomputilo

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
eo: PING respondo -- [Lag]: %lu sekundoj

en: P_auses while typing
eo: P_aŭzas tajpante

en: P_lay a sound
eo: Ludu sonon

en: Pa_ssword:
eo: Pa_svorto:

en: Page
eo: Paĝo

en: Pager port
eo: Paĝila pordo

en: Pager server
eo: Paĝila servilo

en: Pashto
eo: Paŝtua

en: Passport account not yet verified
eo: Pasporta konto ne jam kontrolita

en: Passport not verified
eo: Pasporto ne kontrolita

en: Password
eo: Pasvorto

en: Password (again)
eo: Pasvorton (denove)

en: Password (retype)
eo: Pasvorto (retajpu)

en: Password Change Successful
eo: Pasvorto Ŝanĝita Sukcese

en: Password Changed
eo: Pasvorto Ŝanĝita

en: Password is required to sign on.
eo: Pasvorto estas postulata por en saulti.

en: Password sent
eo: Pasvorto sendita

en: Password:
eo: Pasvorton:

en: Passwords do not match.
eo: Pasvortoj ne kongruas.

en: Past Translators
eo: Pastintaj Tradukantoj

en: Paste as Plain _Text
eo: Enmetu keil Plena _Teksto

en: Pause
eo: Paŭzu

en: Pauses while typing
eo: Paŭzas tajpante

en: Payment Required
eo: Pago Postulita

en: Perl Plugin Loader
eo: Perl Kromaĵo Ŝaĝilo

en: Permit User
eo: Permesu Uzanton

en: Persian
eo: Persa

en: Person enters chat
eo: Persono eniras babilejon

en: Person leaves chat
eo: Persono eliras babilejon

en: Personal
eo: Persona

en: Personal E-Mail
eo: Persona Retadreso

en: Personal IM
eo: Persona TM

en: Personal Introduction
eo: Persono Enkonduko

en: Personal Mobile
eo: Persona Poŝtelefono

en: Personal Web Page
eo: Persona ttt-ejo

en: Phone
eo: Telefono

en: Phone Number
eo: Telefonnumero

en: Photo
eo: Foto

en: Pidgin Demonstration Plugin
eo: Piĝin Demonstraĵa Kromaĵo

en: Pidgin GTK+ Theme Control
eo: Piĝin GTK+ Etoso Kontrolo

en: Pidgin Internet Messenger
eo: Piĝin Interreta Mesaĝilo

en: Pig
eo: Porko

en: Pisces
eo: Fiŝoj

en: Place tagged
eo: Loko etikedita

en: Places Lived
eo: Vivintejoj

en: Plain text
eo: Plata teksto

en: Plaintext Authentication
eo: Platteksta Aŭtentokontrolo

en: Play
eo: Ludu

en: Play a sound
eo: Ludu sonon

en: Please Update the necessary fields.
eo: B.v. Aktualigi la necesajn kampojn.

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
eo: B.v. permesi min do mi povas aldoni vin al mia kunullisto.

en: Please authorize me!
eo: B.v. permesu min!

en: Please enter a buddy to pounce.
eo: B.v. enigi kunulon atentigendan.

en: Please enter a different title for the status.
eo: B.v. enigi malsimilan titolon por la stato.

en: Please enter a non-empty title for the status.
eo: B.v. enigi malmalplenan titolon por la stato.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
eo: B.v. enigi alinomon, kaj la konvenan informon pri la babilejo kiun vi volas aldoni en via kunullisto.

en: Please enter buddy information.
eo: B.v. enigi kunul informon.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
eo: B.v. enigi la URL-n kaj priskribon de la ligilo kiun vi volas enmeti. La priskribo estas fakultativa.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
eo: B.v. enigi la URL-n kies ligilon vi volas enmeti.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
eo: B.v enigi la konvenan informon pri la babilejo kiun vi deziras aliĝi.

en: Please enter the buddy's screen name and account type below.
eo: B.v. enigi la kunul ekrannomo kaj kontotipo sube.

en: Please enter the name of the group to be added.
eo: B.v. enigi la nomon de la grupo aldonenda.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
eo: B.v. enigi la nomon de uzanto kiu vi deziras ebligi kontakti vin.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
eo: B.v. enmetu la nomon de uzanto kiun vi deziras bloki.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
eo: B.v. enigi la nomon de uzanto kiun vi deziras inviti, kun fakultativan invitmesaĝon.

en: Please enter the new name for %s
eo: B.v. enigi la novan nomon por %s

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
eo: B.v. enigi la ekranan nomon de la persono kiun vi volas aldoni en via kunullisto. Vi povas laŭ deziro enigi alinomon, aŭ karesnomon, pri la kunul. La alinomo estos vidigita anstataŭ la erkrana nomo laŭ kaze.

en: Please enter the screen name or alias of the person whose info you would like to view.
eo: B.v. enigi la ekrannomon aŭ alinomon de persono kiesn informon vi dezrias rigardi.

en: Please enter the screen name or alias of the person whose log you would like to view.
eo: B.v. enigi la ekrannomon aŭ alinomon de persono kiesn protokolon vi dezrias rigardi.

en: Please enter the screen name or alias of the person you would like to IM.
eo: B.v. enigi la ekrannomon aŭ alinomon de persono kiun vi dezrias TM-i.

en: Please enter your current password and your new password.
eo: B.v. enigi vian aktualan pasvorton kaj vian novan pasvorton.

en: Please enter your new password
eo: B.v. tajpi vian novan pasvorton

en: Please fill out the information below to register your new account.
eo: B.v. plenigi la informon sube por registradi vian novan konton.

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
eo: Necesas ŝarĝi kromaĵon por agordi ĝin.

en: Plugins
eo: Kromaĵoj

en: Point values to use for account...
eo: Poentoj uzantenda por konto...

en: Point values to use when...
eo: Poentoj uzendaj kiam...

en: Polish
eo: Pola

en: Polish popular IM
eo: Pola fama TM

en: Pop up a notification
eo: Ŝprucigu avizon

en: Pop-Up Message
eo: Ŝpruca Mesaĝo

en: Port
eo: Pordo

en: Ports
eo: Pordoj

en: Portuguese
eo: Portugala

en: Portuguese-Brazil
eo: Brazil-Portugala

en: Position
eo: Pozicio

en: Postal Code
eo: Poŝto Kodo

en: Postal code
eo: Poŝtkodo

en: Pounce When Buddy...
eo: Atentigu kiam Kunul...

en: Pounce Who
eo: Atentigi Kiun

en: Pounce on Whom
eo: Atentigi Kiun

en: Pounce only when my status is not available
eo: Atentigi nur kiam mia stato ne disponeblas

en: Pre_view
eo: Antaŭvidu

en: Preferences
eo: Agordo

en: Preferred Contact
eo: Preferata Kontakto

en: Preferred Language
eo: Preferata Lingvo

en: Prepend _string into window title:
eo: Prefik_su ĉenon en fenestrotitolo:

en: Presence
eo: Ĉeesto

en: Presence Settings
eo: Ĉeesto Agordoj

en: Primary Information
eo: Ĉefa Informo

en: Priority
eo: Prioriteco

en: Privacy
eo: Privataj aferoj

en: Profession
eo: Prefesio

en: Profile
eo: Profilo

en: Profile URL
eo: Profilo URL

en: Profile too long.
eo: Profilo tro longa.

en: Progress
eo: Progreso

en: Protocol
eo: Protokolo

en: Protocol:
eo: Protokolo:

en: Provides SSL support through GNUTLS.
eo: Provizas SSL-an subtenon per GNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
eo: Provizas SSL-an subtenon per Mozilla NSS.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
eo: Provizas diversajn rimedojn por atentigi vin pro nelegitaj mesaĝoj.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
eo: Provizas ŝelon ĉirkaŭ SSL subtenantaj bibliotekoj.

en: Provides support for loading Tcl plugins
eo: Provizas subteno por ŝarĝi Tcl-an kromaĵojn

en: Provides support for loading perl plugins.
eo: Provizas subteno por ŝarĝi perl-ajn kormaĵojn.

en: Provides support for mouse gestures
eo: Provizu subteno por musgestoj

en: Province/State
eo: Provinco/Ŝtato

en: Proxy
eo: Prokurilo

en: Proxy Options
eo: Prokurilo Opcioj

en: Proxy Server
eo: Prokura Servilo

en: Proxy _type:
eo: Prokurilo _tipo:

en: Psychic Mode
eo: Psiŝika Moduso

en: Psychic mode for incoming conversation
eo: Psiŝika modo je enen konversacion

en: Public Key Information
eo: Publika Ŝloŝilo Informo

en: Public _IP:
eo: Publika _IP:

en: Purple Person
eo: Purpura Persono

en: QQ Number
eo: QQ Nombro

en: QQ Protocol	Plugin
eo: QQ Protokolo	Kromaĵo

en: QQ Qun Operation
eo: QQ Qun Operacio

en: QQid Error
eo: QQid Eraro

en: Quiet
eo: Malaŭte

en: Quieter
eo: Pli Malaŭte

en: Quietest
eo: Pli Malaŭta

en: Quit
eo: Finu

en: R_aise conversation window
eo: Startigu konversacio-fenestron

en: Rabbit
eo: Kuniklo

en: Raise psychic conversations
eo: Startigu psiŝikajn konversaciojn

en: Rat
eo: Rato

en: Raw
eo: Kruda

en: Re-enable Account
eo: Reŝaltu Konton

en: Re-read gtkrc files
eo: Relegu gtkrc dosierojn

en: Re-request Authorization
eo: Re-petu aŭtentigon

en: Read Error
eo: Legeraro

en: Read error
eo: Legeraro

en: Reading error
eo: Legeraro

en: Real name
eo: Vera nomo

en: Realm
eo: Sfero

en: Reason: %s
eo: Kialo: %s

en: Received Messages
eo: Ricevitaj Mesaĝoj

en: Received unexpected HTTP response from server.
eo: Ricevis neatendita HTTP respondo de servilo.

en: Recipient Unavailable
eo: Ricevanto maldisponebla

en: Recurring
eo: Rikuranta

en: Region
eo: Regiono

en: Register
eo: Registru

en: Register New Gadu-Gadu Account
eo: Registru Novan Gadu-Gadu-an Konton

en: Registration Error
eo: Registra Eraro

en: Registration Failed
eo: Registrado Malsukcesis

en: Registration Required
eo: Registrado Postulita

en: Registration Successful
eo: Registrado Sukcesa

en: Registration completed successfully!
eo: Registro pleniĝis sukcese!

en: Registration of %s@%s successful
eo: Registrado de %s@%s sukcesa

en: Reject
eo: Malakceptu

en: Release Notification
eo: Eldonavizo

en: Remaining
eo: Restanta

en: Remember password
eo: Memoru pasvorton

en: Remote Server Not Found
eo: Dista Servia Ne Trovita

en: Remote Server Timeout
eo: Dista Servilo Ne Respondis

en: Remove
eo: Forigu

en: Remove Buddy
eo: Forigu Kunulon

en: Remove Chat
eo: Forigu Babilejon

en: Remove Contact
eo: Forigu Kontakton

en: Remove Custom Icon
eo: Forigu Propran Piktogramon

en: Remove Group
eo: Forigu Grupon

en: Remove on switch to conversation ta_b
eo: Forigu je ŝaĝo al konversacio l_angeto

en: Remove when _typing in conversation window
eo: Forigu kiam _tajpante en konversacio fenestro

en: Remove when a _message gets sent
eo: Forigu kiam _mesaĝo sendiĝas

en: Remove when conversation window _gains focus
eo: Forigu kiam konversacio fenestro ricevas _fokuson

en: Remove when conversation window _receives click
eo: Forigu kiam konversacio fenestro _ricevas alklakon

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
eo: Forigi tiun kontakton ankaŭ forigos ĉiujn kunulojn en la kontakto

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
eo: Forigi tiun grupon ankaŭ forigos ĉiujn kunulojn en la grupo

en: Rename
eo: Alinomu

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
eo: Anstataŭigu tekston en elirantaj mesaĝoj laŭ uzantodfinitaj reguloj.

en: Reply time from %s: %lu seconds
eo: Responda tempo el %s: %lu sekundoj

en: Request Dialog
eo: Peto Dialogujo

en: Require authorization
eo: Petu aŭtentigon

en: Reset
eo: Restarigu

en: Resource
eo: Rimedo

en: Response Probability:
eo: Respondo Verŝajneco:

en: Resubscribe
eo: Realiĝu

en: Ret_urns from away
eo: Ek_malforiĝas

en: Retired Developers
eo: Emeritaj Programistoj

en: Returns from away
eo: Ekmalforiĝas

en: Right
eo: Dekstre

en: Right Vertical
eo: Dekstra Vertikale

en: Right click for more options.
eo: Dektra klako por plia opcioj.

en: Right mouse button
eo: Deskstra muso butono

en: Right-click for more unread messages...
eo: Dektre-klaku por pliaj nelegitaj mesaĝoj...

en: Role
eo: Rolo

en: Romanian
eo: Rumana

en: Room List
eo: Babilejoj Listo

en: Rooster
eo: Virkoko

en: Run the command in a terminal
eo: Eku komandon en terminalo

en: Russian
eo: Rusa

en: SASL error
eo: SASL eraro

en: SILC Protocol Plugin
eo: SILC Protokol-Kromaĵo

en: SIP screen names may not contain whitespaces or @ symbols
eo: SIP ekrannomoj ne enhaveblas blankan spacon aŭ @ simbolon

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
eo: SIP/SIMPLE Protokol-Kromaĵo

en: SSL Handshake Failed
eo: SSL kvitanca reĝimo malsukcesis

en: SSL support unavailable
eo: SSL subteno ne disponeblas

en: ST_UN server:
eo: ST_UN servilo:

en: Sa_ve & Use
eo: Konser_vu & Uzu

en: Sagittarius
eo: Pafisto

en: Save
eo: Konservu

en: Save & Use
eo: Konservu & Uzu

en: Save As...
eo: Konservu Kiel...

en: Save Buddylist...
eo: Konservu Kunulliston...

en: Save Conversation
eo: Konservu Konversacion

en: Save Debug Log
eo: Konservu Sencimigo-Protokolon

en: Save File
eo: Konservu Dosieron

en: Save File...
eo: Konservu Dosieron...

en: Save Icon
eo: Konservu Piktogramon

en: Save Icon As...
eo: Konservu Piktogramon Kiel...

en: Save Image
eo: Konservu Bildon

en: Save buddylist to file...
eo: Konservu kunulliston en dosiero...

en: Save buddylist...
eo: Konservu kunulliston...

en: Save password
eo: Konservu pasvorton

en: Saved Statuses
eo: Konservitaj Statoj

en: Saved...
eo: Konservita...

en: Score Editor Path
eo: Orkestruma Redaktilo Vojo

en: Scorpio
eo: Skorpio

en: Screen Name
eo: Ekranonomo

en: Screen name
eo: Ekrannomo

en: Screen name sent
eo: Ekrannomo sendita

en: Screen name:
eo: Ekrannomo:

en: Screenname of an account must be non-empty.
eo: Ekrannomo de konto ne devas esti malplena.

en: Search
eo: Serĉu

en: Search Directory
eo: Serŝu Adreslibron

en: Search Results
eo: Serĉ-Rezultojn

en: Search for Buddy by E-Mail Address...
eo: Serĉu Kunulon laŭ Retadreso...

en: Search for Buddy by Information
eo: Serĉu Kunulon laŭ Informo...

en: Search for Users...
eo: Serĉu Uzantojn...

en: Search for a buddy by e-mail address
eo: Serĉu kunulon laŭ retadreso

en: Search results
eo: Serĉo rezultoj

en: Secondary Cursor Color
eo: Dua Kursoro Koloro

en: Secure File Transfer
eo: Sekura Dosiero Transmeto

en: Select Background Color
eo: Elektu Malantaŭan Koloron

en: Select Buddy
eo: Elektu Kunulon

en: Select Color
eo: Elektu Koloron

en: Select Color for %s
eo: Elektu Koloron por %s

en: Select Folder...
eo: Elektu Dosierujon...

en: Select Font
eo: Elektu Tiparon

en: Select Font for %s
eo: Elektu Tiparon por %s

en: Select Interface Font
eo: Elektu InterfacoTiparon

en: Select Text Color
eo: Elektu Tekstan Koloron

en: Select a chat for buddy: %s
eo: Elektu babilejon por kunul: %s

en: Select a conference server to query
eo: Elektu konferencan servilon petendan

en: Select a file
eo: Elektu dosieron

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
eo: Elektu personon el via adresaro sube, aŭ aldonu novan personon.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
eo: Elektu personon el via adresaro por aldoni tiun kunulon, aŭ kreu novan personon.

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
eo: Elektu ridmienotemon kiun vi deziras uzi el la listo sube. Novaj temoj estas instaleblaj per treni kal faligi ilin sur la temo listo.

en: Select a user directory to search
eo: Elektu uzantan adreslibron serĉendan

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
eo: Elektu ĉiujn kontojn kiuj kunuloj endas aŭto-aldonita al.

en: Select color
eo: Elektu koloron

en: Select the debug filter level.
eo: Elektu sencimigfiltrilo nivelo.

en: Send
eo: Sendu

en: Send Buddy List
eo: Sendu Kunulliston

en: Send E-Mail
eo: Sendu retmesaĝon

en: Send File
eo: Sendu Dosieron

en: Send IM...
eo: Sendu TM-n...

en: Send Message
eo: Sendu Mesaĝon

en: Send a _message
eo: Sendu mesaĝon

en: Send a message
eo: Sendu mesaĝon

en: Send image file
eo: Sendu bilddosieron

en: Send instant messages over multiple protocols
eo: Sendu tujmesaĝojn per pluraj protokoloj

en: Send to Mobile
eo: Sendu al Poŝtelefono

en: Sender
eo: Sendanto

en: Sends a _message
eo: Sendas mesagôn

en: Sends a message
eo: Sendas mesagôn

en: Sent Messages
eo: Senditaj Mesaĝoj

en: Separate IM and Chat windows
eo: Disigu TM-aj kaj Babilejajn fenestrojn

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
eo: Apartigu TM-n kaj Babil-n fenestrojn kiam lokante laŭ nombro

en: Serbian
eo: Serba

en: Server
eo: Servilo

en: Server Instructions: %s
eo: Servilo instrukcioj: %s

en: Server address
eo: Servilo adreso

en: Server busy
eo: Servilo okupita

en: Server closed the connection.
eo: Servilo fermis la konekton.

en: Server has disconnected
eo: Servilo diskonektis

en: Server port
eo: Servilo pordo

en: Server too busy
eo: Servilo tro okupita

en: Server unavailable
eo: Servilo disponebla

en: Service temporarily unavailable
eo: Servilo provizore ne disponebla

en: Session overload
eo: Sesio troigita

en: Set Account Idle Time
eo: Difinu Konton Senfaran Tempon

en: Set Custom Icon...
eo: Difinu Propran Piktogramon...

en: Set Dir Info
eo: Difini Ujan Informon

en: Set Friendly Name...
eo: Difinu Amika Nomo...

en: Set Home Phone Number...
eo: Difinu Hejm-Telefonnumeron...

en: Set Idle Time for All Accounts
eo: Difinu Senfaran Tempon por Ĉiuj Kontoj

en: Set Mobile Phone Number...
eo: Difiniu Poŝtelefonan Numeron...

en: Set Privacy Options...
eo: Difinu Privatecajn Opciojn...

en: Set URGENT for the terminal window.
eo: Difini URĜAN por la terminalfenestro.

en: Set User Info
eo: Difini Uzanto Informon

en: Set User Info (URL)...
eo: Difinu Uzanto-Informon (URL)...

en: Set User Info...
eo: Difinu Uzanto-Informon...

en: Set Work Phone Number...
eo: Difinu Labor-Telefonnumeron...

en: Set as buddy icon
eo: Difinu kiel kunul piktogramo

en: Set privacy for:
eo: Difinu privatecon por:

en: Set window manager "_URGENT" hint
eo: Dinifu fenestrtraktilan "_URĜANTA" indikon

en: Set your friendly name.
eo: Difinu vian amikan nomon.

en: Set your home phone number.
eo: Difinu vian hejm telefononombron.

en: Set your mobile phone number.
eo: Difiniu vian poŝtelefona nombron.

en: Set your work phone number.
eo: Difinu vian labor telefononombron.

en: Setup
eo: Agordo

en: Show Buddies Awaiting Authorization
eo: Montru Kunulojn Atendante Permeso

en: Show Buddy List
eo: Montru kunulliston

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
eo: Montru TM-ojn kaj babilojn en lange_taj fenestroj

en: Show Idle Time
eo: Montru Senfaran Tempon

en: Show Login Information
eo: Montru Ensalutan Informon

en: Show Offline Buddies
eo: Montru Senkonektajn Kunulojn

en: Show Timestamps
eo: Montru Tempomarkojn

en: Show _formatting on incoming messages
eo: Montru _formatecon en enirantaj mesaĝoj

en: Show close b_utton on tabs
eo: Montru fermi b_utonon en langetoj

en: Show custom smileys
eo: Montru personajn ridmienojn

en: Show dates in...
eo: Montru Datojn en...

en: Show how long you have been idle
eo: Montru kiom longa vi estis senfara

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
eo: Montru lastatempe protokolatajn konversaciojn en novajn konversaciojn.

en: Si_gns on
eo: En_salutas

en: Signals Test
eo: Signaloj Provo

en: Signs o_ff
eo: A_udiaŭas

en: Signs off
eo: Audiaŭas

en: Signs on
eo: Ensalutas

en: Simple Plugin
eo: Simpla Kromaĵo

en: Simplified Chinese
eo: Simpligita Ĉina

en: Size
eo: Grandeco

en: Slovak
eo: Slovaka

en: Slovenian
eo: Slovena

en: Smile!
eo: Ridetu!

en: Smiley Themes
eo: Ridmieno-temo

en: Snake
eo: Serpento

en: Someone says your name in a chat
eo: Iun diras vian nomon en babilejo

en: Someone says your screen name in chat
eo: Iun diras vian ekrannomon en babilejo

en: Someone speaks in a chat
eo: Iun babilas en babilejo

en: Sort alphabetically
eo: Ordigi alfabete

en: Sort by log size
eo: Oridgi laŭ protokolo grandeco

en: Sort by status
eo: Ordigi laŭ stato

en: Sound Events
eo: Soneventoj

en: Sound Method
eo: Sono Metodo

en: Sound Options
eo: Son-opcioj

en: Sound Selection
eo: Sono Elekto

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
eo: Sono k_omando:
    (%s por dosiernomo)

en: Sounds
eo: Sonoj

en: Sounds when conversation has _focus
eo: Sonu kiam konversacio _fokusas

en: Spanish
eo: Hispana

en: Speed
eo: Rapideco

en: Speed:
eo: Rapideco:

en: Start Date
eo: Komenca Dato

en: Starting authentication
eo: Komencas aŭtentokontrolon

en: Starts _typing
eo: Ta_jpas

en: Starts typing
eo: Ektajpas

en: Startup
eo: Eko

en: State
eo: Ŝato

en: Statistics Configuration
eo: Statistikoj Agordo

en: Status
eo: Stato

en: Status / Idle
eo: Stato / Senfara

en: Status at Startup
eo: Stato je ensaluto

en: Status for %s
eo: Stato por %s

en: Status to a_pply at startup:
eo: Stato aplikenda je ensaluto:

en: Status:
eo: Stato

en: Statuses
eo: Statoj

en: Stepped Out
eo: Ekeliris

en: Stop
eo: Haltu

en: Stopped Typing
eo: Ekmaltajpas

en: Stops t_yping
eo: Maltajpas

en: Stops typing
eo: Maltajpas

en: Street Address
eo: Strato Adreso

en: Subject
eo: Subjekto

en: Subscription
eo: Abono

en: Substatus
eo: Substato

en: Supported debug options are:  version
eo: Subtenitaj sencimigopcioj estas:  versio

en: Supports
eo: Subtenas

en: Swedish
eo: Sveda

en: System Log
eo: Sistemo Protokolo

en: System Message
eo: Sistemo Mesaĝo

en: System Messages
eo: Sistemo Mesaĝoj

en: System Tray Icon
eo: Sistemlistela Piktogramo

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
eo: Sistemeventoj nur estos protokolita se la "Protokolu ĉiujn ŝanĝojn al sistem protokolo" agordo estas ŝaltita.

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
eo: T.M.Thanh kaj la Gnome-Vi Teamo

en: TOC Protocol Plugin
eo: TOC Protokol-Kromaĵo

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
eo: TOC revenis el sia paŭzo. Vi nun povas sendi mesaĝojn denove.

en: Tabs
eo: Langetoj

en: Tamil
eo: Tamila

en: Taurus
eo: Bovo

en: Tcl Plugin Loader
eo: Tcl Kromaĵo Ŝarĝilo

en: Telephone
eo: Telfono

en: Telugu
eo: Telugua

en: Temporarily Hide From
eo: Provizore Kaŝu De

en: Terminal
eo: Terminalo

en: Test
eo: Provo

en: Test plugin IPC support, as a client.
eo: Provu kromaĵon IP subtenon, kiel kliento.

en: Test to see that all signals are working properly.
eo: Provu por vidi ke ĉiuj signaloj bonfunkcias.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
eo: Provu por vidi ĉu ĉiuj ui signaloj bone funkcias.

en: Tests to see that most things are working.
eo: Provu por vidi ke plej parto de aĵoj bonfunkcias.

en: Text Replacements
eo: Teksto anstataŭigoj

en: Text replacement
eo: Teksto anstataŭigo

en: Thai
eo: Taja

en: That command doesn't work on this protocol.
eo: Tiu komando ne funkcias je tiu protokolo.

en: That command only works in IMs, not chats.
eo: Tiu komando nur funkcias en TM-oj, ne babilejoj.

en: That command only works in chats, not IMs.
eo: Tiu komando nur funkcias en babilejoj, ne TM-oj.

en: That file already exists
eo: Tiu dosiero jam ekzistas

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
eo: La 'Mana' foliumilo komando estis elektita, sed nenia komando estis difinita.

en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
eo: La AOL Tuj Mesaĝilo servo estas provizore nedisponebla.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
eo: La IRC Protokolo Kromaĵo kiu Malpli Fekas

en: The IRC server received a message it did not understand.
eo: La IRC servilo ricevis mesaĝon li ne komprenis.

en: The IRC server's local time is:
eo: La IRC servilo loka tempo estas:

en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editting a common score in real-time.
eo: La Muzika Mesaĝilo Kromaĵo ebligas plurajn uzantojn samtempe labori muzikan pecon redaktante komunan orkestrumon realtempe.

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
eo: La SIP/SIMPLE Protokol-Kromaĵo

en: The browser command "%s" is invalid.
eo: La retumila komando "%s" estas malvalida.

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
eo: La uzata komando por trakti "aim" URL-ojn, se enŝaltita.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
eo: La uzata komando por trakti "gg" URL-ojn, se enŝaltita.

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
eo: La uzata komando por trakti "icq" URL-ojn, se enŝaltita.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
eo: La uzata komando por trakti "irc" URL-ojn, se enŝaltita.

en: The command used to handle "msnim" URLs, if enabled.
eo: La uzata komando por trakti "msnim" URL-ojn, se enŝaltita.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
eo: La uzata komando por trakti "sip" URL-ojn, se enŝaltita.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
eo: La uzata komando por trakti "xmpp" URL-ojn, se enŝaltita.

en: The command used to handle "ymsgr" URLs, if enabled.
eo: La uzata komando por trakti "ymsgr" URL-ojn, se enŝaltita.

en: The e-mail address for %s is %s
eo: La retadreso de %s estas %s

en: The following are the results of your search
eo: La jenaj estas la rezultoj de via serĉo

en: The following error has occurred loading %s: %s
eo: La jena eraro okazis ŝargante %s: %s

en: The following error has occurred:
eo: La jena eraro okazis:

en: The following plugins will be unloaded.
eo: La jenajn kromaĵoj estos malŝarĝitaj.

en: The following screen name is associated with %s | The following screen names are associated with %s
eo[0]: La jena ekrannomo estas kunligita kun %s
eo[1]: La jenaj ekrannomoj estas kunligitaj kun %s

en: The handler for "aim" URLs
eo: La traktilo por "aim" URL-oj

en: The handler for "gg" URLs
eo: La traktilo por "gg" URL-oj

en: The handler for "icq" URLs
eo: La traktilo por "icq" URL-oj

en: The handler for "irc" URLs
eo: La traktilo por "irc" URL-oj

en: The handler for "msnim" URLs
eo: La traktilo por "msnim" URL-oj

en: The handler for "sip" URLs
eo: La traktilo por "sip" URL-oj

en: The handler for "xmpp" URLs
eo: La traktilo por "xmpp" URL-oj

en: The handler for "ymsgr" URLs
eo: La traktilo por "ymsgr" URL-oj

en: The new formatting is invalid.
eo: La nova formatumo malvalidas.

en: The orientation of the tray.
eo: La oientiĝo de la pleto.

en: The remote user has closed the connection.
eo: La dista uzanto fermis la konekton.

en: The specified word already exists in the correction list.
eo: La elektita vorto jam ekzistas en la korektolisto.

en: The topic for %s is: %s
eo: La temo por %s estas: %s

en: The topic is: %s
eo: La temo estas: %s

en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
eo: La uzanto %s ne koncedis vian demandon aldoni sin al via kunullisto pro la jena kialo:
    %s

en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
eo: La uzanto %s koncedis vian demandon aldoni sin al via kunullisto.

en: The user has not created a public profile.
eo: La uzanto ne kreis publikan profilon.

en: The user's profile is empty.
eo: La uzanto profilo malplenas.

en: There is no MOTD associated with this connection.
eo: Estas neniu MOTD kuniĝita kun tiu konekto.

en: This Hotmail account may not be active.
eo: Tiu Hotmail konto eble ne estas aktiva.

en: This chat name is already in use
eo: Tiu babil nomo jam estas uzata

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
eo: Tiu konferenco fermiĝis. Ne pliaj mesaĝoj sendiĝeblas.

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
eo: Estas mojosa kromaĵo kiu multe umas:
    - Ĝi diras kiu skribis la programon kiam vi ensalutas
    - Ĝi inversigas ĉiajn enirantan tekston
    - Ĝi sendas mesaĝon al homoj en via listo tuj kiam ili ensalutas

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
eo: Tio estas la nomo kiu aliaj MSN kunuloj vidos vin kiel.

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
eo: Tiu kromaĵo ebligas la uzanto agordi konversaciajn kaj protokolajn mesaĝajn tempmarkajn formatojn.

en: This theme has no available smileys.
eo: Tiu temo havas neniujn disponeblajn ridmienojn

en: Threshold:
eo: Sojlo:

en: Tiger
eo: Tigro

en: Time Elapsed:
eo: Pasita Tempo:

en: Time Remaining:
eo: Resta Tempo:

en: Time Response
eo: Tempo Respondo

en: Timestamp
eo: Tempomarko

en: Timestamp Format Options
eo: Tempomarko Formato Opcioj

en: Timezone
eo: Temporegiono

en: Title
eo: Titolon

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
eo: Titolo jam uzata. Vi devas elekti unikan titolon.

en: To
eo: Al

en: Toaster plugin
eo: Panrostilo kromaĵo

en: Toggle Tag
eo: Inversiga Etikedo

en: Too many groups
eo: Tro da groupoj

en: Too many sessions
eo: Tro da sesioj

en: Top
eo: Supre

en: Topic
eo: Temo

en: Topic:
eo: Temo:

en: Total log size:
eo: Tuta protokolo grandeco:

en: Traditional Chinese
eo: Tradicia Ĉina

en: Transparency
eo: Travidebleco

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
eo: Provis aldoni uzanton al grupo neekzistanta.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
eo: Vera se la komando donita en la "komando" ŝlosilo devu trakti "aim" URL-ojn.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
eo: Vera se la komando donita en la "komando" ŝlosilo devu trakti "gg" URL-ojn.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
eo: Vera se la komando donita en la "komando" ŝlosilo devu trakti "icq" URL-ojn.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
eo: Vera se la komando donita en la "komando" ŝlosilo devu trakti "irc" URL-ojn.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "msnim" URLs.
eo: Vera se la komando donita en la "komando" ŝlosilo devu trakti "msnim" URL-ojn.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
eo: Vera se la komando donita en la "komando" ŝlosilo devu trakti "sip" URL-ojn.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
eo: Vera se la komando donita en la "komando" ŝlosilo devu trakti "xmpp" URL-ojn.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ymsgr" URLs.
eo: Vera se la komando donita en la "komando" ŝlosilo devu trakti "ymsgr" URL-ojn.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
eo: Vera se la komando uzata por trakti tiun tipon de URL-o devu esti lanĉita en terminalo.

en: Turkish
eo: Turka

en: Type
eo: Tipo

en: Type a user to block.
eo: Tajpu uzanton blokendan.

en: Type a user you permit to contact you.
eo: Enigu uzanton kiun vi permesas kontakti vin.

en: Type the e-mail address of the buddy you are searching for.
eo: Tajpu retadreson de la kunul kiun vi serĉas.

en: Typing
eo: Tajpante

en: Un-Ignore
eo: Malignoru

en: Un-hide From
eo: Malkaŝu De

en: Un_block
eo: Mal_bloku

en: Unable To Add
eo: Ne eblas Aldoni

en: Unable To Retrieve Buddy List
eo: Ne eblas Ricevi Kunulliston

en: Unable to add "%s".
eo: Malsukcesis aldoni "%s".

en: Unable to add user on %s (%s)
eo: Ne eblas aldoni uzanto en %s (%s)

en: Unable to block user on %s (%s)
eo: Ne eblas bloki uzanton ĉe %s (%s)

en: Unable to configure
eo: Ne eblas agordi

en: Unable to connect
eo: Malkonekteblas

en: Unable to connect to %s
eo: Ne konekteblas al %s

en: Unable to connect to %s: %s
eo: Ne konekteblas al %s: %s

en: Unable to connect.
eo: Ne konekteblas.

en: Unable to delete group
eo: Ne eblas forigi grupo

en: Unable to display the search results.
eo: Ne eblas vidigi la serĉo-rezultojn.

en: Unable to establish file descriptor.
eo: Ne eblas estabi dosierotenilon.

en: Unable to fetch room list.
eo: Ne eblas ricevi babilejliston.

en: Unable to get a valid AIM login hash.
eo: Ne eblas obteni validan AIM-an profilon.

en: Unable to initialize connection
eo: Ne povas eki konekton

en: Unable to load the plugin
eo: Ne eblas ŝargi kromaĵon

en: Unable to load your plugin.
eo: Ne eblas ŝargi vian kromaĵon.

en: Unable to open URL
eo: Malfermeblas URL

en: Unable to open file.
eo: Dosiero malfermeblas.

en: Unable to permit user on %s (%s)
eo: Ne eblas permezi uzanton ĉe %s (%s)

en: Unable to read from network
eo: Malsukcesis ligi el reto

en: Unable to rename group
eo: Ne eblas alinomigi grupon

en: Unable to save icon file to disk.
eo: Ne eblas konservi piktogramodosieron al disko.

en: Unable to send e-mail
eo: Ne eblas sendi retmesaĝon

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
eo: Ne eblis sendu dosieron al %s, uzanto ne subtenas dosiero-transmeton

en: Unable to send message to %s:
eo: Ne eblas sendi mesaĝon al %s:

en: Unable to send message: %s
eo: Ne eblas sendi mesaĝon: %s

en: Unable to set AIM profile.
eo: Ne eblas difini AIM-an profilon.

en: Unable to write
eo: Ne eblas skribi

en: Unable to write to network
eo: Malsukcesis skribi reten

en: Unblock
eo: Malbloku

en: Underline
eo: Substrekita

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unknown Error
eo: Nekonata Eraro

en: Unknown Error Code %d
eo: Nekonata Eraro Kodo %d

en: Unknown command: %s
eo: Nekonata komando: %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
eo: Nekonata komando: %s, (povas esti klienta cimo)

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: Unknown error.
eo: Nekonata eraro.

en: Unknown message
eo: Nekonata mesaĝo

en: Unknown message '%s'
eo: Nekonata mesaĝo '%s'

en: Unknown reason
eo: Nekonata kialo

en: Unknown reason.
eo: Nekonata kialo.

en: Unknown room
eo: Nekonata babilejo

en: Unknown status
eo: Nekonata stato

en: Unknown-%d
eo: Nekonata-%d

en: Unknown.
eo: Nekonata.

en: Unload Plugins
eo: Elŝarĝi Kormaĵojn

en: Unread Messages
eo: Nelegitaj mesaĝoj

en: Unrecognized file type
    
    Defaulting to PNG.
eo: Nerekonata dosiertipo
    
    Apriorigas kiel PNG.

en: Unset
eo: Nedifinita

en: Unset Account Idle Time
eo: Maldifinu Konton Senfaran Tempon

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
eo: Malfaru Senfaran Tempon por Ĉiuj Senfarantaj Kontoj

en: Unsubscribe
eo: Eliĝu

en: Update my information
eo: Aktualigi mian informon

en: Upload buddylist to Server
eo: Alŝutu kunulliston al Servilo

en: Use
eo: Uzu

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
eo: Uzu "/help &lt;komandon&gt;" por helpo pri speciala komando.
    La komandoj aktuale disponeblaj estas:

en: Use Environmental Settings
eo: Uzu Mediajn Agordojn

en: Use GNOME Proxy Settings
eo: Uzu GNOME-ajn Prokurilo-Agordojn

en: Use Global Proxy Settings
eo: Uzu Sistemajn Prokurilo-Agordojn

en: Use HTTP Method
eo: Uzu HTTP-an metodon

en: Use SSL
eo: Uzu SSL-n

en: Use UDP
eo: Uzu UDP-n

en: Use a _different status for some accounts
eo: Uzu _malsimilan staton por kelkaj kontoj

en: Use different status for following accounts
eo: Uzu malsimilan staton por jenaj kontoj

en: Use last buddy when scores are equal
eo: Uzu lastan kunulon kiam poentoj egalas

en: Use proxy
eo: Uzu Prokurilon

en: Use recent buddies group
eo: Uzu ĵusan kunulgrupon

en: Use smooth-scrolling
eo: Uzu dolĉan rulumon

en: Use status from last _exit at startup
eo: Uzu stato de lasta malsaluto je sensaluto

en: Use tzc
eo: Uzu tzc-n

en: User
eo: Uzanto

en: User %d needs authentication
eo: Uzanto %d bezonas aŭtentokontrolon

en: User Information
eo: Uzanto Informo

en: User Modes
eo: Uzanto Modusoj

en: User Options
eo: Uzantoopcioj

en: User Rooms
eo: Uzanto Babilejoj

en: User _details
eo: Uzanto _detaloj

en: User does not exist
eo: Uzanto ne ekzistas

en: User has typed something and stopped
eo: Uzanto tajpis ion kaj haltis

en: User information for %s unavailable
eo: Uzanto informo pri %s nedisponebla

en: User information not available: %s
eo: Uzantoinformo ne disponebla: %s

en: User is not logged in
eo: Uzanto ne estas ensalutita

en: User is offline
eo: Uzanto senkonektas

en: User is offline.
eo: Uzanto senkonektas.

en: User is too active
eo: Uzanto tro aktivas

en: User is typing...
eo: Uzanto tajpas...

en: User not in group
eo: Uzanto ne en grupo

en: Username
eo: Uzantonomo

en: Users
eo: Uzantoj

en: Users on %s: %s
eo: Uzantoj ĉe %s: %s

en: Valencian-Catalan
eo: Valenciana

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
eo: Variebla Travidebleco por la kunullisto kaj konversacioj.

en: Verify Public Key
eo: Kontrolu Publikan Ŝlosilon...

en: Video Chat
eo: Video Babilado

en: Vietnamese
eo: Vjetnama

en: View Log
eo: Montru Protokolon

en: View MOTD
eo: Rigardu MOTD-n

en: View User Log
eo: Rigardu Uzanto-Protokolon

en: View _Log
eo: Montru Protoko_lon

en: Virgo
eo: Virgulino

en: Voice
eo: Voĉo

en: Voices
eo: Voĉoj

en: Volume:
eo: Laŭteco:

en: Waiting for network connection
eo: Atendante retkonekto

en: Waiting for reply...
eo: Atendante respondon...

en: Waiting for response...
eo: Atendante respondon...

en: Waiting for transfer to begin
eo: Atendante la alŝutoeko

en: Wallops from %s
eo: Wallops el %s

en: Warning
eo: Averto

en: Web Page
eo: TTT-ejo

en: Webcams
eo: Retkameraoj

en: When a file-transfer request arrives from %s
eo: Kiam dosier-alŝuto demando alvenas de %s

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
eo: Kiam nova konversacio estas malfermita, tiu kromaĵo enmetos la lastan konversacion en la aktuala konversacio.

en: When away
eo: Kiam fora

en: When both away and idle
eo: Kiam ambaŭ fora kaj senfara

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
eo: Ĉu la donita komando devu trakti "aim" URL-ojn

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
eo: Ĉu la donita komando devu trakti "gg" URL-ojn

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
eo: Ĉu la donita komando devu trakti "icq" URL-ojn

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
eo: Ĉu la donita komando devu trakti "irc" URL-ojn

en: Whether the specified command should handle "msnim" URLs
eo: Ĉu la donita komando devu trakti "msnim" URL-ojn

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
eo: Ĉu la donita komando devu trakti "sip" URL-ojn

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
eo: Ĉu la donita komando devu trakti "xmpp" URL-ojn

en: Whether the specified command should handle "ymsgr" URLs
eo: Ĉu la donita komando devu trakti "ymsgr" URL-ojn

en: Whole words only
eo: Nur plenaj vortoj

en: Widget Sizes
eo: Fenestraĵo Grandecoj

en: Work
eo: Laboro

en: Work Address
eo: Laboro Adreso

en: Work E-Mail
eo: Laboro Retadreso

en: Work Fax
eo: Laborfakso

en: Work IM
eo: Laboro TM

en: Work Information
eo: Laborinformo

en: Work Mobile
eo: Laborpoŝtelefono

en: Work Pager
eo: Laborpaĝilo

en: Work Phone
eo: Labor Telefono

en: Work Phone 2
eo: Labor Telefono 2

en: Would you be my friend?
eo: Ĉu vi estus mia amiko?

en: Would you like to add him?
eo: Ĉu vi deziras aldoni ŝlin?

en: Would you like to join the conversation?
eo: Ĉu vi deziras aliĝi al konversacio?

en: Would you like to overwrite it?
eo: Ĉu vi deziras anstataŭigi ĝin?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
eo: Ĉu vi deziras meti ĝin kiel la kunul piktogramo por tiu uzanto?

en: Write Error
eo: Skriberaro

en: Write error
eo: Skriberaro

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
eo: Skribu agordojn al %s%sgtkrc-2.0

en: Writing error
eo: Skriberaro

en: XMPP Console
eo: XMPP Konzolo

en: Yahoo Chat port
eo: Yahoo Babilo pordo

en: Yahoo Chat server
eo: Yahoo Babil servilo

en: Yahoo Japan
eo: Yahoo Japanio

en: Yahoo Protocol Plugin
eo: Yahoo Protokol-Kromaĵo

en: Yahoo! Japan Profile
eo: Yahoo! Japana profilo

en: Yahoo! Profile
eo: Yahoo! Profilo

en: Yahoo! system message for %s:
eo: Yahoo! sistem-mesaĝo pro %s:

en: Year of birth
eo: Naskiĝjaro

en: Yes
eo: Jes

en: You _send:
eo: Vi _sendas:

en: You _type:
eo: Vi _tajpas:

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
eo: Vi estas kunfandanta la grupon nomita %s en la grupo nomita %s. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
eo: Vi estas foriganta %s de via kunullisto.  Ĉu vi volas daŭrigi?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
eo: Vi estas foriganta %s de via kunullisto.  Ĉu vi volas daŭrigi?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
eo[0]: Vi estas foriganta la kontakton enhavantan %s kaj %d alia kunul de via kunullisto. Ĉu vi volas daŭrigi?
eo[1]: Vi estas foriganta la kontaktojn enhavantajn %s kaj %d aliaj kunuloj de via kunullisto. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
eo: Vi estas foriganta la grupon %s kaj tutajn membrojn de via kunullisto. Ĉu vi volas daŭrigi?

en: You are awaiting authorization from the following buddies
eo: Vi atendas aŭtentigon de la jenaj kunuloj

en: You are banned from %s.
eo: Vi estas malpermesita de %s.

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
eo: Vi estas kreante nova ĉambro. Ĉu vi deziras agordi ĝin, aŭ akcepti apriorajn agordojn?

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
eo: Vi ne ensalutis nun per konto kiu povas aldoni tiun kunul.

en: You are now chatting in %s.
eo: Vi nun estas babilanta en %s.

en: You are now known as %s
eo: Vi nun estas konata kiel %s

en: You can (un)load plugins from the following list.
eo: Vi povas (mal)ŝarĝi kromaĵojn de la jena listo.

en: You can edit more information from the context menu later.
eo: Vi povas redakti plian informon per la ĉirkaŭteksto menuo poste.

en: You can enable/disable accounts from the following list.
eo: Vi povas ŝalti/malŝalti kontojn de la jena listo.

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
eo: Vi povas re-peti aŭtentigon el tiuj kunuloj per dekstre-klaki ilin kaj elekti "Re-petu aŭtentigon."

en: You canceled the transfer of %s
eo: Vi rezignis la alŝuton de %s

en: You have been disconnected from chat room %s.
eo: Vi estas diskonektita de babilejo %s.

en: You have been kicked by %s: (%s)
eo: Vi estas forigita de %s: (%s)

en: You have dragged an image
eo: Vi trenis bildon

en: You have mail!
eo: Vi ricevis retmesaĝon!

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
eo: Vi elektis malfermi Rektan TM konekton kun %s.

en: You have signed on from another location.
eo: Vi ensalutis el alia loko.

en: You have successfully removed a buddy
eo: Vi sukcese forigis kunulon

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
eo: Vi havas nelegitajn mesaĝojn. Ĉu vi certas vi volas fermi la fenestron?

en: You must give a name for the group to add.
eo: Vi devas enigi nomon de la grupo aldonenda.

en: You must provide a group.
eo: Vi devas enigi grupon.

en: You must provide a screename for the buddy.
eo: Vi devas enigi ekrannomon por la kunul.

en: You must select an account.
eo: Vi devas elekti konton.

en: You receive an IM
eo: Vi ricevas TM-on

en: You send
eo: Vi sendas

en: You talk in chat
eo: Vi parolas en babilejo

en: You type
eo: Vi tajpas

en: You were disconnected from the server.
eo: Vi estis diskonektita de la servilo.

en: Your AIM connection may be lost.
eo: Via AIM konekto perdeblas.

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
eo: Via TM-a Bildo ne estis sendita. Vi ne povas sendi TM-ajn Bildojn en AIM babilejoj.

en: Your Yahoo! message did not get sent.
eo: Via Yahoo!-a mesaĝo malsendiĝas.

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
eo: Vian kunullisto estas malplena, nenio estis skribita en la dosieron.

en: Your command failed for an unknown reason.
eo: Via komanda malsukcesis pro nekonata kialo.

en: Your information has been updated
eo: Via informo estas aktualigita.

en: Your new MSN friendly name is too long.
eo: Via nova MSN amika nomo estas tro longa.

en: Your password has been changed.
eo: Via pasvorto estas ŝanĝita.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
eo: Via elektita kontonomo estas refuzita de la servilo.  Ĝi verŝajne enhavas malvalidajn signojn.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
eo: Via elektita karesnomo estas refuzita de la servilo.  Ĝi verŝajne enhavas malvalidajn signojn.

en: Zephyr Protocol Plugin
eo: Zephyr Protokol-Kromaĵo

en: Zip Code
eo: Poŝtkodo

en: Zipcode
eo: Poŝtkodo

en: Zodiac Sign
eo: Zodiaka Signo

en: [ Audible %s/%s/%s.swf ] %s
eo: [ Aŭdebla %s/%s/%s.swf ] %s

en: _Accept
eo: _Akceptu

en: _Accept Defaults
eo: _Akceptu Apriorajn

en: _Account
eo: _Konto

en: _Account:
eo: _Konto:

en: _Add
eo: _Aldonu

en: _Add Chat
eo: _Aldonu Babilejon

en: _Advanced
eo: _Kroma

en: _Alias
eo: _Alinomo

en: _Alias...
eo: _Alinomo...

en: _Apply
eo: _Apliku

en: _Associate Buddy
eo: K_uniĝu Kunulon

en: _Auto-reply:
eo: _Aŭto-respondo:

en: _Autodetect IP address
eo: _Aŭtodetekti IP adreson

en: _Basic
eo: _Baza

en: _Block
eo: _Bloku

en: _Both Icon & Text
eo: _Ambaŭ Piktogramo & Teksto

en: _Browser:
eo: _Retumilo:

en: _Buddy name:
eo: K_unul nomo:

en: _Buddy:
eo: K_unul:

en: _Cancel
eo: _Rezignu

en: _Channel:
eo: _Kanalo:

en: _Class:
eo: _Klaso:

en: _Collapse
eo: _Maletendu

en: _Configure Room
eo: _Agordu Ĉambron

en: _Copy E-Mail Address
eo: _Kopiu Retadreson

en: _Copy Link Location
eo: _Kopiu Ligilo-Lokon

en: _Decline
eo: _Rifuzi

en: _Delete Group
eo: _Forigu Grupon

en: _Description
eo: _Priskribo

en: _Disable
eo: _Malŝaltu

en: _Edit Account
eo: _Redaktu Konton

en: _End port:
eo: _Fina pordo:

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
eo: _Ekzakta uskleca kongruo (malŝaltita por aŭtomata usklecotrakto)

en: _Exchange:
eo: _Interŝanĝo

en: _Expand
eo: _Etendu

en: _Focused windows
eo: _Fokusitaj fenestoj

en: _Get Info
eo: _Ricevu Informon

en: _Get List
eo: _Ricevu Liston

en: _Group:
eo: _Grupo:

en: _Handle:
eo: _Tenilo:

en: _Hide new IM conversations:
eo: _Kaŝu novajn TM-ajn konversaciojn:

en: _Host:
eo: _Retnodo:

en: _IM window transparency
eo: _TM fenestra travidebleco

en: _IM windows
eo: _TM fenestroj

en: _Icon Only
eo: Nur _Piktogramo

en: _Insert
eo: _Enmetu

en: _Instance:
eo: _Apero:

en: _Invite
eo: _Ivitu

en: _Join
eo: _Aliĝu

en: _Login
eo: Sa_lutnomo

en: _Manual:
    (%s for URL)
eo: _Mane:
    (%s por URL)

en: _Manually specify range of ports to listen on
eo: _Mane difinu intervalon de pordoj aŭskultendaj

en: _Merge Groups
eo: _Kunfandu Grupojn

en: _Message Logs:
eo: _Mesaĝo Protokoloj:

en: _Message:
eo: _Mesaĝo:

en: _Method:
eo: _Metodo:

en: _Modify
eo: Ŝ_anĝu...

en: _Name
eo: _Nomo

en: _No
eo: _Ne

en: _Notify buddies that you are typing to them
eo: _Avizu kunulojn vi estas tajpante al ili

en: _OK
eo: _Daŭrigu

en: _Open Link in Browser
eo: _Malfermu Ligilon en Retumilo

en: _Open Mail
eo: _Malfermu retmesaĝon

en: _Open link in:
eo: _Malfermu ligilon per:

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

en: _Pause
eo: _Paŭzo

en: _Permit
eo: _Permesu

en: _Placement:
eo: _Pozicio:

en: _Pop up a notification
eo: Ŝ_prucigu avizon

en: _Port:
eo: _Pordo:

en: _Recipient:
eo: _Ricevanto:

en: _Recurring
eo: _Rikuranta

en: _Remove
eo: Fo_rigu

en: _Remove Buddy
eo: _Forigu Kunulon

en: _Remove Chat
eo: _Forigu Babilejon

en: _Remove Contact
eo: _Forigu Kontakton

en: _Remove Group
eo: _Forigu Grupon

en: _Rename
eo: _Alinomu

en: _Report idle time:
eo: _Raportu senfaran tempon:

en: _Reset formatting
eo: _Restarigu formatumon

en: _Resume
eo: _Rekomenci

en: _Room:
eo: _Ĉambro:

en: _Save
eo: _Konservu

en: _Save Image...
eo: _Konservi Bildon...

en: _Search
eo: _Serĉu

en: _Search for:
eo: _Serĉu:

en: _Send
eo: _Sendu

en: _Send Message
eo: _Sendu Mesaĝon

en: _Server:
eo: _Servilo:

en: _Set
eo: _Difinu

en: _Show system tray icon:
eo: _Montru sistemlistelan piktogramon:

en: _Start port:
eo: _Komenca pordo:

en: _Status:
eo: _Stato:

en: _Text Only
eo: Nur _Teksto

en: _Title:
eo: _Titolo:

en: _Unset
eo: _Malfaru

en: _Use
eo: _Uzu

en: _User:
eo: _Uzanto:

en: _Username:
eo: _Salutnomo:

en: _View...
eo: _Rigardu...

en: _Visual gesture display
eo: _Vidgesto vidigo

en: _Yes
eo: _Jes

en: accounts
eo: kontoj

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
eo: ago &lt;ago farenda&gt;:  Faru agon.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
eo: fora [mesaĝo]:  Difinu foran mesaĝon, aŭ uzu neniun mesaĝon por reveni el forado.

en: buddy list
eo: kunullisto

en: chanserv: Send a command to chanserv
eo: chanserv: Sendu komandon al chanserv

en: current topic is: %s
eo: aktuala temo estas: %s

en: developer
eo: programisto

en: developer & webmaster
eo: programisto kaj retestro

en: hacker and designated driver [lazy bum]
eo: artifikulo kaj speciala pelilo

en: lead developer
eo: ĉefa programisto

en: libfaim maintainer
eo: libfaim vartulo

en: maintainer
eo: vartulo

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
eo: me &lt;ago farenda&gt;:  Faru agon.

en: minutes
eo: minutoj

en: mode (%s %s) by %s
eo: moduso (%s %s) de %s

en: no such channel
eo: neniu tia kanalo

en: original author
eo: originala aŭtoro

en: saved statuses
eo: konservitaj statoj

en: support
eo: subteno

en: support/QA
eo: subteno/Kvalitkontrolo

en: tzc command
eo: tzc komando

en: win32 port
eo: win32 portebliĝo

en: you can see the butterflies mating
eo: vi povas vidi la Zamenhofan barbon kreski
