gaim - en to xh translation catalogue (1829 entries)

en: 
    
    Do you wish to add him or her to your buddy list?
xh: 
    
    Unqwenela ukumongeza kuluhlu lwakho lwabahlobo?

en: 
    <b>Account:</b> %s
xh: 
    <b>i-Akhawunti:</b> %s

en: 
    <b>Description:</b> Spooky
xh: 
    <b>Inkcazelo:<b> IsiPorho

en: 
    <b>Status:</b> Offline
xh: 
    <b>Imo:</b> Alukho unxibelelwano

en: 
    Your Preferred Contact Methods
xh: 
    IiNdlela Zakho eziKhethwayo zokuDibana

en:  (Code %s)
xh:  (Ikhowudi %s)

en:  <i>(identified)</i>
xh:  <i>(echongiweyo)</i>

en:  left the room (%s).
xh:  abashiye igumbi (%s).

en: %d buddy from group %s was not removed because its account was not logged in.  This buddy and the group were not removed.
     | %d buddies from group %s were not removed because their accounts were not logged in.  These buddies and the group were not removed.
xh[0]: I-%d yomhlobo kwiqela le-%s ayisuswanga ngenxa yokuba i-akhawunti yakhe ayingeniswanga.  Lo mhlobo neqela abasuswanga.
xh[1]: Ii-%d zabahlobo kwiqela %s azisuswanga ngenxa yokuba ii-akhawunti zabo bezingangeniswangwa.  Abahloobo neqela abasuswanga.

en: %d person in room | %d people in room
xh[0]: umntu osendlini oyi-%d
xh[1]: abantu abasendlini aba-%d

en: %s Options
xh: %s ekunokukhethwa kuko

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
xh: I-%s [<I>%s</I>] ingenile egumbini.

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
xh: %s ukhangeleka engekho kunxibelelwano ngako ke akawufumananga umyalezo osandula ukuwuthumela.

en: %s became idle
xh: %s ilalele

en: %s became unidle
xh: %s iyekile ukuba lilalela

en: %s came back
xh: %s ibuyile

en: %s canceled the transfer of %s
xh: %s icime udluliso lwe %s

en: %s declined your conference invitation to room "%s" because "%s".
xh: %s usilandule isimemo sakho sengqungquthela kwigumbi "%s" ngenxa yokuba "%s".

en: %s entered the room.
xh: I-%s ingenile egumbini.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
xh[0]: %s ine %d umyalezo omtsha.
xh[1]: %s zine %d imiyalezo emitsha.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
xh: %s ilandule isicelo sakho (ngokwexesha elidlulileyo) sokubongeza kuluhlu lwakho ngenxa yesizathu esilandelayo: %s.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
xh: %s ilandule isicelo sakho sokubongeza kuluhlu lwakho (ngokwexesha elidlulileyo).

en: %s has become idle (%s)
xh: I-%s ilalele (%s)

en: %s has become idle.
xh: I-%s ilalele.

en: %s has been invited to this conversation.
xh: %s umenyiwe kule ncoko.

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
xh: %s utshintshe isihloko se <I>%s</I> ukuba: %s

en: %s has changed the topic to: %s
xh: %s iguqule isihloko ukuba: %s

en: %s has gone away.
xh: I-%s ihambile.

en: %s has gone away. (%s)
xh: I-%s ihambile. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
xh: %s umemele %s kwigumbi lencoko %s

en: %s has just asked to directly connect to %s
xh: %s usandula ukucela ukunxulumana ngqo no %s

en: %s has returned from being away (%s)
xh: %s ubuyile kukungabikho (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
xh: %s ubuyile ekubeni lilalela (%s)

en: %s has set the topic to: %s
xh: I-%s imisele isihloko ukuba: %s

en: %s has signed off (%s)
xh: I-%s iphume ngama-(%s)

en: %s has signed on (%s)
xh: I-%s ubhalise i-(%s)

en: %s has started typing to you (%s)
xh: %s uqalile ukuchwetheza ukuya kuwe (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
xh: %s uyekile ukuchwetheza ukuya kuwe (%s)

en: %s is no longer away.
xh: I-%s ayisahambanga.

en: %s is no longer idle.
xh: I-%s ayisalalelanga.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
xh: I-%s asiyofayili eqhelekileyo. Ukwala ngoloyiko ukubhala phezu kwayo.

en: %s is not a valid filename.
xh: I-%s asilogama elisebenzayo lefayili.

en: %s is not a valid room handle
xh: %s asililo igama elisebenzayo lesikhombisi segumbi

en: %s is not a valid room name
xh: %s asililo igama elisebenzayo legumbi

en: %s is not a valid server name
xh: %s asililo igama elisebenzayo leseva

en: %s is now known as %s
xh: U-%s ngoku waziwa njengo-%s

en: %s is now known as %s.
xh: U-%s ngoku waziwa njengo-%s.

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
xh: %s ukuluhlu lwasekhaya kodwa ingekuko kuluhlu lweseva. Ingaba ufuna lo mhlobo ongezwe?

en: %s left the room (%s).
xh: I-%s ilishiyile igumbi (%s).

en: %s left the room.
xh: I-%s ilishiyile igumbi.

en: %s not currently logged in.
xh: I-%s ayingenanga ngokwangoku.

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
xh: %s kuluhlu lwasekhaya ingaphakathi kweqela "%s" kodwa kungekuko kuluhlu lweseva. Ingaba ufuna ukuba lomhlobo ongezwe?

en: %s requested a PING
xh: %s ucele iPING

en: %s requested your information
xh: %s icele ulwazi lwakho

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s | %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
xh[0]: %s ucela %s ukwamkela %d ifayili: %s (%.2f %s)%s%s
xh[1]: %s ucela %s ukwamkela %d iifayili: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
xh: %s ucela ukuba uthumela ifayili

en: %s wants to send you %s (%s)
xh: U-%s ufuna ukukuthumelela i-%s (%s)

en: %s went away
xh: %s ihambile

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s%s
xh: %s%s%s%s wenze u%s umhlobo wakhe%s%s%s

en: (%d message) | (%d messages)
xh[0]: (%d myalezo)
xh[1]: (%d imiyalezo)

en: (+%d more)
xh: (+%d ngaphezulu)

en: (1 message)
xh: (umyalezo 1)

en: (Re-)Request authorization
xh: (Malunga-)Nokucela ugunyaziso

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
xh: (Kubekho impazamo ekuguquleni lomyalezo.	 Jonga ukhetho 'Lokunxulumanisa' kwi-Akhawunti yomHleli)

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking to most likely has a buggy client.)
xh: (Kubekho impazamo ukufumana lo myalelzo.  Umhlobo othetha naye mhlawumbe unomboneleli wenkonzo onesiphene.)

en: (no name)
xh: (akukho gama)

en: /Buddies/Add C_hat...
xh: /Abahlobo/Yongeza i_Ncoko...

en: /Buddies/Add _Group...
xh: /Abahlobo/Yongeza _iQela...

en: /Buddies/Get User _Info...
xh: /Abahlobo/Fumana u_Lwazi lomSebenzisi...

en: /Buddies/Join a Chat...
xh: /Abahlobo/Ngenela iNcoko...

en: /Buddies/Join a _Chat...
xh: /Abahlobo/Ngenela i_Ncoko...

en: /Buddies/New Instant _Message...
xh: /Abahlobo/Umyalezo _omTsha waNgoko nangoko...

en: /Buddies/Show Empty Groups
xh: /Abahlobo/Bonisa amaQela aZe

en: /Buddies/Show Offline Buddies
xh: /Abahlobo/Umboniso Abahlobo abangekho kunxibelelwano

en: /Buddies/Show _Empty Groups
xh: /Abahlobo/Bonisa _amaQela aZe

en: /Buddies/Show _Offline Buddies
xh: /Abahlobo/Umboniso _Abahlobo abangekho kunxibelelwano

en: /Buddies/View User _Log...
xh: /Abahlobo/Bona _ukuNgena komSebenzisi...

en: /Buddies/_Add Buddy...
xh: /Abahlobo/_Yongeza umHlobo...

en: /Buddies/_Quit
xh: /Abahlobo/_Phuma

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
xh: /Incoko/Yongeza umHlobo uMtsibele...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
xh: /Incoko/Yongeza umHlobo _Tsibela...

en: /Conversation/Add...
xh: /Incoko/Yongeza...

en: /Conversation/Alias...
xh: /Incoko/Elinye iGama...

en: /Conversation/Block...
xh: /Incoko/Thintela...

en: /Conversation/Clear
xh: /Incoko/Cima

en: /Conversation/Get Info
xh: /Incoko/Fumana ulwazi

en: /Conversation/In_vite...
xh: /Incoko/Me_ma...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
xh: /Incoko/Fakela umFa_nekiso...

en: /Conversation/Insert Image...
xh: /Incoko/Faka umFanekiso...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
xh: /Incoko/Fakela uQhaga_mshelwano...

en: /Conversation/Insert Link...
xh: /Incoko/Faka isiqhagamsheli...

en: /Conversation/Invite...
xh: /Incoko/Mema...

en: /Conversation/New Instant _Message...
xh: /Incoko/Umyalezo _omTsha waNgokonangoko...

en: /Conversation/Remove...
xh: /Incoko/Susa...

en: /Conversation/Se_nd File...
xh: /Incoko/Thu_mela iFayili...

en: /Conversation/Send File...
xh: /Incoko/Thumela iFayili...

en: /Conversation/View Log
xh: /Incoko/Buka Ingxelo yezinto ezenziweyo

en: /Conversation/View _Log
xh: /Incoko/Buka _Ingxelo yezinto ezenziweyo

en: /Conversation/_Add...
xh: /Incoko/_Yongeza...

en: /Conversation/_Block...
xh: /Incoko/_Thintela...

en: /Conversation/_Close
xh: /Incoko/_Vala

en: /Conversation/_Find...
xh: /INcoko/_Fumana...

en: /Conversation/_Get Info
xh: /Incoko/_Fumana uLwazi

en: /Conversation/_Remove...
xh: /Incoko/_Susa...

en: /Conversation/_Save As...
xh: /Incoko/_Gcina Njenge...

en: /Help/Online _Help
xh: /Uncedo/Kunxibelelwano _Uncedo

en: /Help/_About
xh: /Uncedo/_Malunga nalo

en: /Help/_Debug Window
xh: /Uncedo/_Ifestile yokuLungisa isiphene kwinkqubo

en: /Options/Enable Logging
xh: /Okunokukhethwa kuzo/Yenza kwenzeke ukuNgena

en: /Options/Enable Sounds
xh: /Okunokukhethwa kuzo/Yenza kwenzeke Izandi

en: /Options/Enable _Logging
xh: /Okunokukhethwa kuzo/Yenza kwenzeke _Ungeniso

en: /Options/Enable _Sounds
xh: /Okunokukhethwa kuzo/Yenza kwenzeke _Izandi

en: /Options/Show Timestamps
xh: /Okunokukhethwa kuzo/Bonisa iziBaluli-xesha

en: /Tools/A_ccounts
xh: /Izixhobo/ii_Akhawunti

en: /Tools/Account Ac_tions
xh: /Izixhobo/ii_Ntshukumo ze-Akhawunti

en: /Tools/Account Actions
xh: /Izixhobo/iiNtshukumo ze-Akhawunti

en: /Tools/Buddy Pounce
xh: /Izixhobo/ukuTsibela umHlobo

en: /Tools/Buddy _Pounce
xh: /Izixhobo/uku_Tsibela umHlobo

en: /Tools/Pr_eferences
xh: /Izixhobo/izinto _eziKhethwayo

en: /Tools/Pr_ivacy
xh: /Izixhobo/Ukuba _Ngasese

en: /Tools/Privacy
xh: /Izixhobo/ ezaNgasese

en: /Tools/R_oom List
xh: /Izixhobo/uLuhlu lwe_Gumbi

en: /Tools/Room List
xh: /Izixhobo/uLuhlu lweGumbi

en: /Tools/View System _Log
xh: /Izixhobo/Jonga iNkqubo _yokuNgena

en: /Tools/_File Transfers
xh: /Izixhobo/ukuDlulisa i_Fayili

en: /_Buddies
xh: /_Abahlobo

en: /_Conversation
xh: /_INcoko

en: /_Help
xh: /_Uncedo

en: /_Options
xh: /_Ekunokukhethwa kuko

en: /_Tools
xh: /_Izixhobo

en: 0 people in room
xh: abantu abasendlini aba-0

en: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Status:</B> %s<HR>%s
xh: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Imo:</B> %s<HR>%s

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #gaim on irc.freenode.net<BR><BR>
xh: <FONT SIZE="4">:</FONT> #gaim kwi- irc.freenode.net<BR><BR>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
xh: <I>%s</I> susa zonke <I>%s's</I> iinkqubo

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
xh: <I>%s</I> ususe zonke iziqhagamshelanisi <I>%s</I> kwiimo

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
xh: <I>%s</I> seka <I>%s's</I> iinkqubo zoku: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
xh: <I>%s</I> misela iziqhagamshelanisi <I>%s</I> kwiimo zo: %s

en: <b>%s:</b> %s<br>
xh: <b>%s:</b>%s<br>

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
xh: <b><font color="red">Isingenisi asinayo imo yokufunda</font></b>

en: <b>Alias:</b> %s<br>
xh: <b>Elinye igama:</b> %s<br>

en: <b>ChangeLog:</b>
    %s<br><br>
xh: <b>uTshintsho lokuNgena:</b>
    %s<br><br>

en: <b>Channel Name:</b> %s
xh: <b>Igama lesiQhagamshelanisi:</b> %s

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
xh: <b>Ifayili:</b> %s
    <b>Ubukhulu befayili:<b> %s
    <b>Umfanekiso wefayili:</b> %dx%d

en: <b>IP Address:</b> %s<br>
xh: <b>Idilesi yeIP:</b> %s<br>

en: <b>Idle for:</b> %s<br>
xh: <b>Lalelel malunga:</b> %s<br>

en: <b>Receiving As:</b>
xh: <b>Yamkelwa Njenge:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
xh: <b>Yamkelwa Ivela Ku:</b>

en: <b>Sending As:</b>
xh: <b>Thumela Njenge:</b>

en: <b>Sending To:</b>
xh: <b>Thumela Ku:</b>

en: <b>User:</b> %s<br>
xh: <b>UmSebenzisi:</b> %s<br>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
xh: <br><b>Inani lesiQhagamshelanisi:<b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
xh: <br><b>Umseki wesiQhagamshelanisi:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
xh: <br><b>Isiqhagamshelanisi seHMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
xh: <br><b>Iinkqubo zesiQhagamshelanisi:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
xh: <br><b>Isihloko sesiQhagamshelanisi:</b><br>%s

en: <br><b>Defining adjective:</b> Glorious<br>
xh: <br><b>Isiphawuli esichazayo:</b> Ubuqaqawuli<br>

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
xh: <br><b>UmSeki oPhambili womZila ongaCacanga:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
xh: <br><b>UmSeki oPhambili womZila womNwe:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
xh: <br><b>Ubalo lomSebenzisi:</b> %d

en: <br>At %s since %s
xh: <br>Nge %s ukususela ngo %s

en: <br>Hidden or not logged-in
xh: <br>Efihliweyo okanye ukungabikho kunxulumano

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
xh: <font color="red"><b>Akukwazekanga ukufunda ifayili: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
xh: <font color="red"><b>Akukwazeki ukufumana indlela yokungena!</b></font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
xh: <h1>Incoko ne %s</h1>

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
xh: <i>awulindanga ukugunyaziswa</i>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s
xh: <span weight="bold" size="larger">Unemeyile!</span>
    
    %s

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s%s%s%s
xh: <span weight="bold" size="larger">Unemeyile!</span>
    
    %s%s%s%s

en: <span weight="bold">From:</span> %s
xh: <span weight="bold">Ukusuka ku:</span> %s

en: <span weight="bold">Subject:</span> %s
xh: <span weight="bold">Isihloko:</span> %s

en: A Little About Me
xh: Amabalengwe Ngam

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
xh: Ifayili iyafumaneka ukukhuphela ulwazi oluvela:
    Umququzeleli okwenye indawo: %s
    Isango elikwenye indawo: %d

en: A folder with that name already exists
xh: Ifayili enelo gama sele ikhona

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
xh: Inguqulelo yokuhlisa usenyusa ngokuthe tyaba kuluhlu lomhlobo.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
xh: Umyalezo ulahliwe, ugqithisile kumda wesantya seseva.

en: AIM Direct IM
xh: I-AIM iLawula i-IM

en: AIM/ICQ Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yokuNgenisa i-AIM/ICQ

en: AP User
xh: Umsebenzisi we-AP

en: A_way
xh: U_kungabikho

en: About Gaim
xh: Malunga neGaim

en: Accept
xh: Yamkela

en: Accept Defaults
xh: Yamkela eziMiselweyo

en: Accept chat invitation?
xh: Yamkela isimemo sokuncokola?

en: Accept file transfer request from %s?
xh: Wamkela isicelo sokudlulisa ifayili esivela ku-%s?

en: Access denied: proxy server forbids port %d tunnelling.
xh: Ukwalelwa ukufikelela: iseva engumqobo ithintela isiqhagamsheli %d ityhalela.

en: Account
xh: I-akhawunti

en: Account Confirmation Requested
xh: Isicelo sokuQinisekisa i-akhawunti

en: Account Info
xh: Ulwazi nge-akhawunti

en: Account has been disabled
xh: I-akhawunti ivaliwe

en: Account type:
xh: Uhlobo lwe-akhawunti:

en: Account:
xh: I-Akhawunti:

en: Accounts
xh: Ii-Akhawunti

en: Activate ID...
xh: Dlamkisa iSazisi...

en: Active
xh: Oyisebenzisa ngoku

en: Active Developers
xh: AbaPhuhlisi abaSebenzayo

en: Active which ID?
xh: Sesiphi Isazisi esisebenzayo?

en: Add
xh: Yongeza

en: Add / Remove
xh: Dibanisa / Susa

en: Add Account
xh: Yongeza i-Akhawunti

en: Add Buddy
xh: Yongeza umHlobo

en: Add Buddy _Pounce
xh: Yongeza umHlobo _omTsibelayo

en: Add Channel Private Group
xh: Yongeza iQela laBucala lesiQhagamshelanisi

en: Add Channel Public Key
xh: Yongeza isiQhagamshelanisi kwiQhosha likaWonke-wonke

en: Add Chat
xh: Ngenela inCoko

en: Add Group
xh: Yongeza iQela

en: Add Private Group
xh: Yongeza iQela labuCala

en: Add a C_hat
xh: Yongeza iN_coko

en: Add a _Buddy
xh: Yongeza u_mHlobo

en: Add a new text replacement
xh: Yongeza umbhalo omtsha wokutshintsha

en: Add buddy rejected
xh: Ukongeza umhlobo kukhatyiwe

en: Add buddy to your list?
xh: Yongeza umhlobo kuluhlu lwakho?

en: Add to Address Book
xh: Yongeza kwiNcwadi yeDilesi

en: Add-Ins
xh: Izongezo

en: Additional Information
xh: Ulwazi olongezelelweyo

en: Address
xh: iDilesi

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
xh: Yongeza ibhokisi encinci yoluhlu lomhlobo olubonisayo ukuba unemeyile entsha.

en: Adds iChat-style timestamps to conversations every N minutes.
xh: Yongeza isibaluli-xesha semo yeNcoko kwiincoko ngayo yonke imizuzu e-N.

en: Age
xh: Ubudala

en: Algorithm: 	%s
xh: I-Algorithmu: 	%s

en: Alias
xh: Onelinye igama

en: Alias Buddy
xh: Elinye iGama lomHlobo

en: Alias Chat
xh: Ncokola noneLinye igama

en: Alias Contact
xh: Dibana noMnye

en: Alias Contact...
xh: Dibana noMnye...

en: Alias:
xh: Ngokunye:

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
xh: Zonke izinto ezingezantsi azinyanzelisi. Faka kuphela ulwazi oziva ukhululekile ngalo.

en: Allow
xh: Vumela

en: Allow %s to contact you?
xh: Uvumela i-%s anxibelelane nawe?

en: Allow MSN Mobile pages?
xh: Ukuvumela amaphepha eMSN eFowuni yeseli?

en: Allow all users to contact me
xh: Vumela bonke abasebenzisi ukuba banxulumane nam

en: Allow only the users below
xh: Vumela abasebenzisi abangezantsi kphela

en: Allow only the users on my buddy list
xh: Vumela kuphela abasebenzisi abakuluhlu lwam lwabahlobo

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
xh: Vumela umbhalo ocacileyo ngaphezu kwemijelo entsonkothileyo

en: Allow/Disallow Mobile Pages
xh: Vumela/Ulandule amaPhepha eFowuni oHamba nayo

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
xh: Ivumela ukutshintsha amaxabiso echokoza kwiimo zokulalela/ukungabikho/nokungabikho kunxibelelwano malunga nabahlobo abakwindibano yemiba ephambili yokubala.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
xh: Ivumela ukulawula amaxabiso anxulumene neemo ezahlukeneyo zomhlobo.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows.
    Drag the middle mouse button to perform certain actions:
    
    Drag down and then to the right to close a conversation.
    Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
    Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
xh: Ivumela inkxaso yezijekulo zemawusi kwiifestile zencoko.
    Rhuqa iqhosha eliphakathi lemawusi ukwenza iintshukumo ezithile:
    
    Rhuqa ukuya ezantsi ze uye ekunene ukuvala incoko.
    Rhuqa ukuya entla ze uye ekhohlo ukungena kwincoko yangaphambili.
    Rhuqa ukuya entla ze uye ekunene ukungena kwincoko elandelayo.

en: Allows you to control Gaim by entering commands in a file.
xh: Ikuvumela ukulawula iGaim ngokufaka imiyalelo efayilini.

en: Already Logged In
xh: Sele uNgenile

en: Already Registered
xh: Sewubhalisile

en: Already in opposite list
xh: Sele bekuluhlu oluphikisayo

en: Already in the mode
xh: Sele bekwimo

en: Already there
xh: Sele ekhona

en: Amharic
xh: IsiAmharic

en: An error occurred while opening the file.
xh: Kwenzeke impazamo xeshikweni uvula ifayili.

en: An error occurred while updating the directory
xh: Kwenzeke impazamo xa kuhlaziywa uvimba weefayili

en: An example plugin that does stuff - see the description.
xh: Umzekelo wokungenisa owenza izinto - jonga inkcazelo.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
xh: Impazamo engaziwayo, %d, yenzekile.  Ulwazi: %s

en: An unknown signon error has occurred: %s.
xh: Kwenzeke impazamo engaziwayo yokungena: %s.

en: Angry
xh: Onomsindo

en: Animate
xh: Yenza oopopayi

en: Anxious
xh: Oxhalabileyo

en: Anyone
xh: Nabani na

en: Appear Offline
xh: Ukubonakala kungekho nxibelelwano

en: Apply
xh: Sebenzisa

en: Are you sure you want to block %s?
xh: Uqinisekile ufuna ukuthintela u-%s?

en: Are you sure you want to delete %s?
xh: Uqinisekile ufuna ukucima %s?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
xh: Uqinisekile ukuba unqwenela ukuvumela i-%s anxibelelane nawe?

en: Ashamed
xh: Oneentloni

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
xh: Ukucela %s to connect to us at %s:%hu IM ethe Ngqo.

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
xh: Umzamo wokubhalisa kwi %s,%s,%s awuphumelelanga

en: Attempting to connect to %s at %s:%hu for Direct IM.
xh: Ukuzama ukunxulumana ne %s kwi %s:%hu malung ne IM Ngqo.

en: Australian English
xh: IsiNgesi saseAustralia

en: Auth host
xh: UGunyaziso lomQuquzeleli

en: Auth port
xh: Isiqhagamsheli esigunyazisiweyo

en: Authenticating
xh: Ukuqinisekisa

en: Authenticating connection
xh: Uqhagamshelano lokunyanisekisa

en: Authenticating...
xh: Ukuqinisekisa...

en: Authentication Failure
xh: Ukuqinisekisa akuPhumelelanga

en: Authentication failed
xh: Ukuqinisekisa akuphumelelanga

en: Authorization Aborted
xh: UGunyaziso luYekiwe

en: Authorization Denied
xh: UGunyaziso luLandulwe

en: Authorization Denied Message:
xh: Umyalezo wokuLandula uGunyaziso:

en: Authorization Given
xh: Ugunyaziso lunikiwe

en: Authorization Granted
xh: Ugunyazilo luVunyelwe

en: Authorization Request
xh: Isicelo soGunyaziso

en: Authorization Request Message:
xh: Umyalezo wokuCela uGunyaziso:

en: Authorization mechanism too weak
xh: Intsebenzo yogunyaziso ibuthathaka

en: Authorize
xh: Gunyazisa

en: Auto-Join
xh: Ukungenela ngokuZenzekela

en: Auto-Reconnect
xh: Unxulumano ngokuZenzekela

en: Auto-away
xh: Ukungabikho nokuzenzekela

en: Automatic
xh: Ngokuzenzekela

en: Available
xh: Efumanekayo

en: Away
xh: Engekhoyo

en: Away / Idle
xh: Ukungabikho / Ukulalela

en: Away From Computer
xh: Kude kwiKhompyutha

en: Away Message
xh: UmYalezo wokuNgabikho

en: Away message too long.
xh: Umyalezo wokungabikho mde kakhulu.

en: B_rowse...
xh: Kha_ngela...

en: Background color
xh: Umbala oNgasemva

en: Bad Format
xh: ISakhelo esingaLunganga

en: Bad Namespace Prefix
xh: Isimaphambili esiNgalunganga sesithuba seGama

en: Bad Request
xh: Isicelo esiNgalunganga

en: Bad friend file
xh: Ifayili engalunganga yomhlobo

en: Bad mode
xh: Imo engaLunganga

en: Bad ticket
xh: Itikiti elingalunganga

en: Ban List
xh: Uluhlu lokuGxotha

en: Banned
xh: Ukugxotha

en: Be Right Back
xh: Ndiza kubuya ngoku

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a privacy risk.  Do you wish to continue?
xh: Ngenxa yokuba oku kuveza idilesi yakho yeIP, kunokuthathwa njengomngcipheko wemfihlo.  Ingaba unqwenela ukuqhubeka?

en: Birth Day
xh: UmHla wokuZalwa

en: Birthday
xh: Umhla wokuZalwa

en: Block
xh: Thintela

en: Block %s?
xh: Kuthintelwe u-%s?

en: Block IMs without Key Exchange
xh: Thintela iiIM ezingenalo uNaniselwano oluPhambili

en: Block User
xh: Ukuthintela umSebenzisi

en: Block all users
xh: Thintela bonke abasebenzisi

en: Block invites
xh: Ukuthintela izimemo

en: Block only the users below
xh: Thintela abasebenzisi abangezantsi kuphela

en: Blocked
xh: Thintelwe

en: Bold
xh: Ngqindilili

en: Bored
xh: Okruqukileyo

en: Both
xh: Zombini

en: Bottom
xh: Umphantsi

en: British English
xh: IsiNgesi saseBritani

en: Bro_wse...
xh: Khange_la...

en: Browser
xh: IsiKhangeli

en: Browser Selection
xh: Ukhetho lwesiKhangeli

en: Browser default
xh: Isikhangeli esimiselweyo

en: Buddies
xh: Abahlobo

en: Buddy Comment
xh: Izimvo zomHlobo

en: Buddy Comment for %s
xh: Izimvo zomHlobo nge %s

en: Buddy Comment:
xh: Uluvo lomHlobo:

en: Buddy Goes _Away
xh: Umhlobo uyaHamba _angaBikho

en: Buddy Goes _Idle
xh: Umhlobo uyaHamba a_Lalele

en: Buddy Icon
xh: UmFanekiso ongumQondiso womHlobo

en: Buddy Information
xh: Ulwazi ngomHlobo

en: Buddy List
xh: uLuhlu lwabaHlobo

en: Buddy List Window
xh: uLuhlu lweFestile yomHlobo

en: Buddy State Notification
xh: Imo yesaZiso somHlobo

en: Buddy Ticker
xh: IsiChukumisi soMhlobo

en: Buddy icon:
xh: umFanekiso womQondisa womhlobo:

en: Buddy is away:
xh: Umhlobo akekho:

en: Buddy is idle:
xh: Umhlobo ulalele:

en: Buddy is offline:
xh: Umhlobo akekho kunxibelelwano:

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
xh: Umba wokwenza ngaxeshanye uluhlu lomhlobo kwi %s (%s)

en: Buddy logs in
xh: Umhlobo uyangena

en: Buddy logs out
xh: Umhlobo uyaphuma

en: Buddy starts _typing
xh: Umhlobo uqalisa uku_chwetheza

en: Buddy stops t_yping
xh: Umhlobo uyeka uku_chwetheza

en: Bulgarian
xh: IsiBulgaria

en: Busted SNAC payload
xh: Umthwalo weSNAC woyisakele

en: Busy
xh: Xakekileyo

en: Buzz!!
xh: Tsala umnxeba!!

en: By account
xh: Nge-akhawunti

en: By conversation count
xh: Ngobalo lwengxoxo

en: By group
xh: Ngeqela

en: By log size
xh: Ngobukhulu beqhosha lwesandisi

en: By status
xh: Ngemo

en: CTCP PING reply
xh: impendulo yeCTCP PING

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
xh: Imigangatho yeCVR mhlawumbi ayaziwa okanye ayivunyelwanga

en: C_hat windows
xh: Iifestile ze_Ncoko

en: Calculating...
xh: Ukubala...

en: Camera
xh: Ikhamera

en: Canadian English
xh: IsiNgesi sasKhanada

en: Cancel
xh: Rhoxisa

en: Cancel Presence Notification
xh: Rhoxisa isaZiso soBukho

en: Canceled
xh: IRhoxisiwe

en: Cannot add a contact to the same folder twice
xh: Akukwazeki ukufaka umntu odibana naye kabini kwifayili

en: Cannot add yourself
xh: Awunakho ukuzongeza

en: Cannot call command
xh: Akukwazeki ukunika umyalelo

en: Cannot change nick
xh: Akunokwenzeka ukutshintsha isikhewu

en: Cannot detach
xh: Akukwazeki uKwahlukanisa

en: Cannot fetch the public key
xh: Akukwazeki ukulanda iqhosa likawonke-wonke

en: Cannot get channel information
xh: Akukwazeki ukufumana ulwazi ngesiqhagamshelanisi

en: Cannot get room list
xh: Alufumaneki uLuhlu lweGumbi

en: Cannot get server information
xh: Akukwazeki ukufumana ulwazi ngeseva

en: Cannot get server statistics
xh: Akukwazeki ukufumana ingqokelela yamanani eseva

en: Cannot get user information
xh: Alufumaneki ulwazi lomsebenzisi

en: Cannot initialize SILC Client connection
xh: Akukwazeki ukuqalisa unxibelelwano nomXumi weSILC

en: Cannot join %s:
xh: Akwenzeki ukudibanisa %s:

en: Cannot join channel
xh: Akwenzeki ukudibanisa isiqhagamshelanisi

en: Cannot join private group
xh: Akukwazeki ukungenela iqela labucala

en: Cannot perform the key agreement
xh: Akukwazeki ukuphumeza isivumelwano esiphambili

en: Cannot remove group zero
xh: Iqela eliliqanda alinakho ukususwa

en: Cannot send a directory.
xh: Akukwazeki ukuthumela uvimba weefayili.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
xh: Awunakho ukuthumela ifayili yee-byte ezi-0.

en: Cannot send file
xh: Akukwazeki ukuthumela ifayili

en: Cannot set IM key
xh: Akukwazeki ukuseka iqhosha leIM

en: Cannot set topic
xh: Akukwazeki ukumisela isihloko

en: Capabilities
xh: Izakhono

en: Catalan
xh: IsiCatala

en: Change Address To:
xh: Tshintsha iDilesi ukuya ku:

en: Change Currently Registered Address...
xh: Tshintsha iDilesi eBhaliweyo Ngeli thuba...

en: Change Jabber Password
xh: Tshintsha i-password yeJabber

en: Change Password
xh: UkuTshintsha i-Password

en: Change Password (URL)
xh: Tshintsha i-Password (URL)

en: Change Password...
xh: Tshintsha i-Password...

en: Change password for %s
xh: Tshintsha i-password ye %s

en: Change user information for %s
xh: Tshintsha ulwazi lomsebenzisi lwe-%s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
xh: Iinguquko kwimimiselo yangasese ingena entsebenzweni ngokukhawulezileyo.

en: Channel %s does not exist in the network
xh: Isiqhagamshelanisi %s asikho kuthungelwano

en: Channel Authentication
xh: Ukuqinisekisa NgesiQhagamshelanisi

en: Channel Information
xh: IsiQhagamshelanisi soLwazi

en: Channel Messages
xh: Imiyalezo yesiQhagamshelanisi

en: Channel Passphrase
xh: I-Passphrase yesiQhagamshelanisi

en: Channel Public Keys List
xh: IsiQhagamshelanisi soLuhlu lwamaQhosa kaWonke-wonke

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
xh: Ukuqinisekisa isiqhagamshelanisi kusetyenziswa ukukhusela isiqhagamshelanisi ekufikelelweni okungagunyaziswanga. Ukuqinisekisa kungasekwa kwibinzana lokudlula nokusayina ngemivo. Ukuba ibinzana lisekiwe kulindeleke ukuba likwazi ukudibanisa. Ukuba amaqhosha kawonkewonke esiqhagamshelanisi asekiwe ngaloo ndlela ngabasebenzisi kuphela abanamaqhosha kawonke-wonke abhalisiweyo kuluhlu abaya kuba nakho ukungena.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
xh: Umseki wesiqhagamshelanisi kwi <I>%s</I> is <I>%s</I>

en: Chat
xh: Ukuncokola

en: Chat Room List Url
xh: Uluhlu lwe-Url lweGumbi leNcoko

en: Chat in %s is not available.
xh: Incoko %s ayifumaneki.

en: Chat is currently unavailable
xh: Incoko ayifumaneki ngeli thuba

en: Chats
xh: Iincoko

en: Chatty
xh: Incoko

en: Checks for new local mail.
xh: Iindlela zokukhangela imeyile entsha yasekhaya.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
xh: Ukukhangela ngamaxesha ngamaxesha ezintsha ezenziweyo nokwazisa umsebenzisi ngoTshintsho lokuNgena.

en: Checks periodically for new releases.
xh: Ukukhangela ngamaxesha ngamaxesha ezintsha ezenziweyo.

en: Choose...
xh: Khetha...

en: City
xh: Isixeko

en: Close
xh: Vala

en: Close conversation
xh: Vala iNcoko

en: Color to draw hyperlinks.
xh: Umbala wokuzoba uqhagamshelwano.

en: Command
xh: Umyalelo

en: Command disabled
xh: Umyalelo uthintelwe

en: Company
xh: Inkampani

en: Computer
xh: Ikhompyutha

en: Conference does not exist
xh: Ingqungquthela ayikho

en: Conference not found
xh: Ingqungquthela ayifumaneki

en: Configuration error
xh: Impazamo yokumiselwa kwenkqubo

en: Configure IM Forwarding (URL)
xh: Misela iIM iThumela (URL)

en: Configure Room
xh: ISimo seGumbi

en: Confirm Account
xh: Qinisekisa i-Akhawunti

en: Conflict
xh: Impixano

en: Connect
xh: Ukunxulumana

en: Connect server
xh: UkuNxulumana neSeva

en: Connect to %s failed
xh: Ukunxulumana kwi%s akuphumelelanga

en: Connecting
xh: Ukunxulumana

en: Connecting to SILC Server
xh: Ukunxibelelana neSeva yeSILC

en: Connection Closed
xh: Unxibelelwano luvaliwe

en: Connection Error
xh: Impazamo yokuNxulumana

en: Connection Failed
xh: Unxibelelwano aluPhumelelanga

en: Connection Timeout
xh: Ukuphela kweXesha lokuNxulumana

en: Connection established, cookie sent
xh: Unxibelelwano lusekiwe, kuthunyelwe u-cookie

en: Connection failed
xh: Unxibelelwano luqhawukile

en: Connection problem
xh: INgxaki yokuNxulumana

en: Connection problem with the YCHT server.
xh: Ingxaki yonxulumano neseva yeYCHT.

en: Console beep
xh: Isandi sesakhelo sekhompyutha

en: Contact Priority
xh: Umba oPhambili kwiNdibano

en: Conversation Placement
xh: Ukubeka eNdaweni iNcoko

en: Conversations
xh: Iincoko

en: Conversations with %s
xh: Iincoko nge %s

en: Cool Link 1
xh: Ikhonkco eliHle 1

en: Cool Link 2
xh: Ikhonkco eliHle 2

en: Cool Link 3
xh: Ikhonkco eliHle 3

en: Could Not Connect
xh: Akukwazeki ukunxulumana

en: Could not add buddy %s to group %s to the server list on account %s.
xh: Akukwazekanga ukongeza umhlobo %s kwiqela %s kuluhlu lweseva ngenxa yokuba %s.

en: Could not add buddy to server list
xh: Akukwazekanga ukongeza umhlobo kuluhlu lweseva

en: Could not add the buddy %s because the screen name is invalid.  Screen names must either start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
xh: Akukwazekanga ukongeza umhlobo %s ngenxa yokuba igama leskrini alisebenzi.  Amagama eskrini kufuneka aqale ngonobumba okanye aquke oonobumba kuphela, amanani nezikhewu, okanye aquke amanani kuphela.

en: Could not add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
xh: Akukwazekanga ukongeza umhlobo %s ngenxa yokuba unabahlobo abaninzi kakhulu kuluhlu lwakho lomhlobo.  Nceda ususe omnye uphinde uzame.

en: Could not add the buddy %s for an unknown reason.  The most common reason for this is that you have the maximum number of allowed buddies in your buddy list.
xh: Akukwazekanga ukongeza umhlobo %s ngenxa yesizathu esingaziwa.  Esona sizathu siqhelekileyo sale meko sesokuba ufikelele kwelona nani liphezulu elivunyelweyo lwabahlobo kuluhlu lwakho lomhlobo.

en: Could not change nick
xh: Akukwazekanga ukutshintsha isikhewu

en: Could not connect for transfer.
xh: Akukwazekanga ukunxibelelana ukuze kudluliswe.

en: Could not get details for user %s (%s).
xh: Akukwazeki ukufumana iinkcukacha zomsebenzisi %s (%s).

en: Could not kill user
xh: Akukwazekanga ukubulala umsebenzisi

en: Could not load public key
xh: Akukwazekanga ukufaka iqhosha likawonke-wonke

en: Could not open %s for writing!
xh: Akukwazekanga ukuvula i-%s malunga nokubhala!

en: Could not perform key agreement for file transfer
xh: Akukwazekanga ukuphumeza isivumelwano esiphambili sokudlulisa iifayili

en: Could not recognize the host of the username you entered
xh: Akukwazekanga ukuqaphela umququzeleli wegama lomsebenzisi elifakweyo

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
xh: Akukwazekanga ukukhupha inkangeleko yomsebenzisi. Oku mhlawumbi yingxaki yethutyana esecaleni yeseva. Nceda uzame kwakhona emva kwethutyana.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
xh: Akukwazekanga ukukhupha inkangeleko yomsebenzisi. Oku mhlawumbi kuxela ukuba umsebenzisi akakho; nangona kunjalo, uYahoo! ngamanye amaxesha akaphumeleli ukufumana inkangeleko yomsebenzisi. Ukuba uyazi ukuba umsebenzisi uyaphila, nceda uzame kwakhona emva kwethutyana.

en: Could not send
xh: Akukwazeki ukuthumela

en: Could not start the file transfer
xh: Akwazekanga ukuqalisa ukudlulisa iifayili

en: Could not write file header.  The file will not be transferred.
xh: Akukwazekanga ukubhala kumntla wefayili.  Ifayili ayinakudluliswa.

en: Couldn't connect to host
xh: Akukwazekanga ukunxulumana nomququzeleli

en: Couldn't create socket
xh: Akukwazekanga ukuyila isokhethi

en: Country
xh: Ilizwe

en: Country not supported.
xh: ILizwe alixhaswanga.

en: Country: 	%s
xh: Ilizwe: 	%s

en: Crazy Patch Writers
xh: AbaBhali beziZiba abangamaTshantliziyo

en: Create New Room
xh: Ukuyila iGumbi eliTsha

en: Creating SILC key pair...
xh: Ukudala iqhosa eliyiperi leSILC...

en: Current Translators
xh: Abaguquleli baNgoku

en: Currently on
xh: Iyasebenza ngeli thuba

en: Czech
xh: IsiCzech

en: Danish
xh: IsiDanish

en: Database connect error
xh: ImPazamo yothungelwano lwedatabase

en: Database server error
xh: ImPazamo yeseva yedatabase

en: Date
xh: Umhla

en: Debug Window
xh: Lungisa isiphene efestileni

en: Decline
xh: Landula

en: Delay
xh: Ukubambezela

en: Delete
xh: Cima

en: Deny
xh: Phika

en: Department
xh: Isebe

en: Description
xh: Inkcazelo

en: Detach From Server
xh: Ukwahlukanisa kwiSeva

en: Detached
xh: Ohlukanisiweyo

en: Device
xh: isiXhobo

en: Digitally sign all IM messages
xh: Sayina yonke imiyalezo yeIM ngemivo

en: Digitally sign all channel messages
xh: Sayina yonke imiyalezo yesiqhagamshelanisi ngemivo

en: Dir service temporarily unavailable.
xh: Inkonzo yovimba weefayili ayifumaneki okwethutyana.

en: Direct Connect failed
xh: Unxulumano oluthe Ngqo aluPhumeleli

en: Direct IM
xh: I-IM ethe Ngqo

en: Direct IM with %s closed
xh: I-IM %s ethe Ngqo ivaliwe

en: Direct IM with %s established
xh: I-IM %s ethe Ngqo imiselwe

en: Direct IM with %s failed
xh: I-IM %s ethe Ngqo ayiphumelelanga

en: Disallow
xh: Musa ukuvuma

en: Disconnected by server
xh: Ukhutshwe kunxibelelwano yiseva

en: Disconnected.
xh: Unxibelelwano luqhawukile.

en: Display Currently Registered Address
xh: Bonisa iDilesi eBhalisiweyo ngeli thuba

en: Displays a system tray icon (in GNOME, KDE or Windows for example) to show the current status of Gaim, allow fast access to commonly used functions, and to toggle display of the buddy list or login window. Also allows messages to be queued until the icon is clicked, similar to ICQ.
xh: Ibonisa inkqubo yetreyi yomfanekiso womqondiso (kwiGNOME, KDE okanye i-Windows ukwenza umzekelo) ukubonisa imo yangoku yeGaim, ivumela ukufikelela ngokukhawuleza kwimisebenzi esetyenziswa ngesiqhelo, nokuhambisa iqhosha ukubonisa uluhlu lomhlobo okanye ifestile yokungena. Kananjalo ivumela ukuba imiyalezo ikroze de uchokozwe umfanekiso womqondiso, ngokufanayo kwi-ICQ.

en: Displays an icon for Gaim in the system tray.
xh: Ibonisa umfanekiso womqondiso weGaim kwinkqubo yetreyi.

en: Division
xh: Icandelo

en: Do Not Disturb
xh: Musa ukuPhazamisa

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
xh: Ingaba ufuna ukongeza lo mhlobo kuluhlu lwakho lomhlobo?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
xh: Ingaba uyavuma okanye abavumeli abantu abakuluhlu lwakho lobuhlobo ukukuthumelela amaphepha efowuni yeMSN kwifowuni yakho yeselula okanye iselfowuni?

en: E-Mail
xh: I-imeyile

en: E-Mail Address
xh: Idilesi ye-iMeyili

en: E-mail lookup restricted.
xh: Ukukhangela i-imeyile kunezithintelo.

en: E-mail:
xh: I-imeyile:

en: EMail
xh: I-imeyile

en: EMail: 		%s
xh: I-iMeyile: 		%s

en: E_xecute a command
xh: Phu_meza umyalelo

en: Edit Buddy Comment
xh: Hlela uLuvo lomHlobo

en: Edit Buddy Pounce
xh: Hlela ukuTsibela umHlobo

en: Edit Jabber vCard
xh: Hlela i-Jabber vCard

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
xh: Mhlawumbi igama lomququzeleli okanye inombolo yesiqhagamsheli esikhethiweyo malunga nohlobo lomqobo wakho owunikiweyo ayisebenzi.

en: Email
xh: I-imeyile

en: Email Address
xh: Idilesi ye-iMeyile

en: Enable buddy ic_on animation
xh: Yenza kwenzeke ukuba _umfanekiso womqondiso womhlobo ubengupopayi

en: Enable/Disable Mobile Devices
xh: Yenza zisebenze/Zingasebenzi iziXhobo zefowuni ohamba nayo

en: Encoding
xh: Ukunxulumana

en: Encodings
xh: Iindlela zonxulumano

en: Enter a Conference Server
xh: Ngena kwiSeva yeNgqungquthela

en: Enter an alias for %s.
xh: Faka elinye igama le %s.

en: Enter an alias for this chat.
xh: Bhala elinye igama malunga nale ncoko.

en: Enter an alias for this contact.
xh: Bhala elinye igama malunga nalo mntu uqhagamshelana naye.

en: Enter password for %s (%s)
xh: Faka i-password ye %s (%s)

en: Epiphany
xh: I-Epiphany

en: Error
xh: Impazamo

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because the given address has too many screen names associated with it.
xh: Impazamo 0x%04x: Akukwazeki ukutshintsha idilesi ye-imeyile ngenxa yokuba maninzi kakhulu amagama eskrini anxulumene nayo.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because the given address is invalid.
xh: Impazamo 0x%04x: Akukwazeki ukutshintsha idilesi ye-imeyile ngenxa yokuba idilesi enikiweyo ayisebenzi.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because there is already a request pending for this screen name.
xh: Impazamo 0x%04x: Akukwazeki ukutshintsha idilesi ye-imeyile ngenxa yokuba sesikhona isicelo esixhonyiweyo segama leskrini.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name differs from the original.
xh: Impazamo 0x%04x: Akukwazeki ukulungiselela igama leskrini ngenxa yokuba igama eliceliweyo lahlukile kwelentsusa.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name is too long.
xh: Impazamo 0x%04x: Akukwazeki ukulungiselela igama leskrini ngenxa yokuba igama leskrini eliceliweyo lide kakhulu.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
xh: Impazamo 0x%04x: Impazamo engaziwayo.

en: Error Changing Account Info
xh: Impazamo Ukutshintsha Iinkcukacha ze-akhawunti

en: Error Message Suppression
xh: Ingcinezelo yoMyalezo oyimPazamo

en: Error accessing %s: 
    %s.
xh: imPazamo yokufikelela %s: 
    %s.

en: Error changing password
xh: ImPazamo yokutshintsha i-password

en: Error communicating with server
xh: Impazamo yokunxibelelana neseva

en: Error communicating with server. Closing connection.
xh: Impazamo yokunxibelelana neseva. Unxibelelwano lokuvala.

en: Error creating connection
xh: Impazamo yokudala unxibelelwano

en: Error displaying MOTD
xh: Impazamo yokubonisa iMOTD

en: Error during connecting to SILC Server
xh: Impazamo ngelixa lonxulumano neSeva yeSILC

en: Error during file transfer
xh: Impazamo ngexa lokudlulisa ifayili

en: Error in chat %s
xh: Impazamo kwincoko ye%s

en: Error initializing session
xh: Impazamo yendibano yokuqalisa

en: Error joining chat %s
xh: Impazamo yokungenela incoko eyi%s

en: Error launching <b>%s</b>: %s
xh: Impazamo yokumisela <b>%s</b>: %s

en: Error occurred during key agreement
xh: Kwenzeke impazamo ngelixa lesivumelwano esiphambili

en: Error processing event or response (%s).
xh: Impazamo yesiganeko senkqubo okanye ukusabela (%s).

en: Error reading %s: 
    %s.
xh: Impazamo yokufunda %s: 
    %s.

en: Error retrieving profile
xh: Impazamo yokufumana inkangeleko

en: Error writing %s: 
    %s.
xh: imPazamo yokubhala %s: 
    %s.

en: Error. SSL support is not installed.
xh: Impazamo. Inkxaso yeSSL ayifakelwanga.

en: Error: invalid PONG from server
xh: Impazamo: iPONG engasebenziyo evela kwiseva

en: Event
xh: Isiganeko

en: Evolution Integration
xh: Umanyano lwe-Evolution

en: Evolution Integration Configuration
xh: Isimo soManyano lokuDaleka

en: Excited
xh: Onemincili

en: Existing window
xh: Ifestile ekhoyo

en: Export to .anyone
xh: Thumela ku- .anyone

en: Export to .zephyr.subs
xh: Hambisa ukuya .zephyr.subs

en: Exposure
xh: Ukutyhileka

en: ExtPlacement
xh: I-ExtPlacement

en: Extended Address
xh: iDilesi Eyandisiweyo

en: Extended Away
xh: Ukungabikho okwandisiweyo

en: Extra conversation placement options.
xh: Izinto ezongezelelweyo okunokukhethwa kuzo indawo yokubeka incoko.

en: Failed
xh: Akuphumelelanga

en: Failed Yahoo! Authentication
xh: U-Yahoo akaphumelelanga! Ukunyanisekisa

en: Failed to change nickname
xh: Akukwazekanga ukutshintsha isiqhulo

en: Failed to join buddy in chat
xh: Akuphumelelanga ukudibana nomhlobo kwincoko

en: Failed to join chat
xh: Akuphumelelanga ukungenela incoko

en: Failed to set cmodes for %s
xh: Akukwazekanga ukuseka ii-cmodes ze %s

en: Failed to store image: %s
xh: Akuphumelelekanga ukugcina umfanekiso: %s

en: Failure unknown: %s.
xh: Ukungaphumeleli akwaziwa: %s.

en: Failure.
xh: Ukungaphumeleli.

en: Failure: Authentication failed
xh: Ukungaphumeleli: Ukungaphumeleli kokuqinisekisa

en: Failure: Incorrect signature
xh: Ukungaphumeleli: Ukusayina okuphosakeleyo

en: Failure: Invalid cookie
xh: Ukungaphumeleli: I-cookie engasebenziyo

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayixhasi iHMAC ecetywayo

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayixhasi iqela leKE elicetywayo

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayixhasi iPKCS ecetywayo

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayixhasi i-cipher ecetywayo

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayixhasi umsebenzi we-hash ocetywayo

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
xh: Ukungaphumeleli: Inkonzo ekude ayithembi /ayixhasi iqhosha lakho likawonke-wonke

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
xh: Ukungaphumeleli: Ukungahambelani kwenguqulelo, hlaziya umxumi wakho

en: Family Name
xh: iFani

en: Favorite Quote
xh: Isicatshulwa endisiThandayo

en: Favorite Things
xh: Izinto endiziThandayo

en: Feature Not Implemented
xh: UPhawu aluPhunyezwanga

en: Female
xh: Ibhinqa

en: Fetching the room list failed.
xh: Ukulanda uluhlu lwegumbi akuphumelelanga.

en: File Send Failed
xh: AkuPhumelelenga ukuThumela iFayili

en: File Transfers
xh: uDlluliso lweFayili

en: File operation error
xh: ImPazamo yokuSebenza kweNkqubo

en: File transfer already started
xh: Udluliso lwefayili seluqalile

en: File transfer failed; other side probably canceled.
xh: Ukudluliswa kwefayili akuphumelelanga; mhlawumbi elinye icala licinyiwe.

en: File transfer host
xh: Umququzeleli wokudlulisa ifayili

en: File transfer port
xh: IsiQhagamshelanisi sokudlulisa ifayili

en: Filename
xh: Igama lefayili

en: Filename:
xh: iGama lefayili:

en: Fill out all fields completely.
xh: Zalisa zonke iindawo ngokupheleleyo.

en: Finalizing connection
xh: Ukugqibezela uNxulumano

en: Find
xh: Fumana

en: Find Buddy by E-Mail
xh: Fumana umHlobo ngeI-meyile

en: Find Rooms
xh: Fumana amaGumbi

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
xh: Umzila womnwe nomzila ongacacanga %s ngamaqhosha:
    
    %s
    %s

en: Finished
xh: Ugqibile

en: Finnish
xh: IsiFinnish

en: Firebird
xh: I-Firebird

en: Firefox
xh: I-Firefox

en: First Name
xh: iGama lokuQala

en: First name:
xh: iGama lokuQala:

en: Font Face
xh: Inkangeleko yomBhalo

en: Forbidden
xh: Ithintelwe

en: Foreground font color
xh: Umbala ophambili wombhalo

en: Format Screen Name...
xh: Lungelelanisa iGama leSkrini...

en: Free For Chat
xh: Ukukhululeka Ukuba ungaNcokola

en: French
xh: IsiFrentshi

en: Friendly name changes too rapidly
xh: Igama lobuhlobo liguquka ngokukhawuleza okukhulu

en: From
xh: Ukusuka

en: From (To pending)
xh: Ukusuka (Ukuya kuXhomekeko)

en: Full Name
xh: iGama ngokuPheleleyo

en: Full name
xh: iGama ngokuPheleleyo

en: Fully Qualified Domain Name missing
xh: IGama eliChaza Indawo ngokuPheleleyo alikho

en: GNUTLS
xh: I-GNUTLS

en: GTK+ Runtime Version
xh: I-GTK+ iNguqulelo yeXesha lokuSebenza

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
xh: Imithetho yokusebenza yokuNgenisa yeGadu-gadu

en: Gaim
xh: I-Gaim

en: Gaim %s. Try `%s -h' for more information.
xh: Gaim %s. Zama `%s -h' ulwazi olongezelelweyo.

en: Gaim - Away
xh: I-Gaim - eNgekhoyo

en: Gaim - Save As...
xh: IGaim - Yigcine Njeng...

en: Gaim - Signed off
xh: I-Gaim - YokuPhuma

en: Gaim Demonstration Plugin
xh: Umboniso wokuNgenisa iGaim

en: Gaim File Control
xh: Ulawulo lweFayile yeGaim

en: Gaim could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
xh: U-Gaim akalufumananga ulwazi kwifayili yomsebenzisi. Mhlawumbi umsebenzisi akakho.

en: Gaim could not open a listening port.
xh: I-Gaim ayikwazanga ukuvula isiqhagamsheli esimiselweyo.

en: Gaim has sent a message the IRC server did not understand.
xh: U-Gaim uthumele umyalezo ongakhange uqondwe yiseva yeIRC.

en: Gaim was temporarily unable to retrieve your buddy list from the AIM servers.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few hours.
xh: U-Gaim akakwazanga okwethutyana ukukhupha uluhlu lwakho lobuhlobo kwiiseva zeAIM.  Uluhlu lwakho lomhlobo alulahlekanga, yaye mhlawube luya kufumaneka kwithuba leeyure ezimbalwa.

en: Gaim was unable to get a valid AIM login hash.
xh: U-Gaim akakwazanga ukufumana iqhosha elisebenzayo le-hesh yokungena lakwa-AIM.

en: Gaim was unable to get a valid login hash.
xh: U-Gaim akakwazanga ukufumana ihesh yokungena esebenzayo.

en: Gaim was unable to load your plugin.
xh: I-Gaim ayikwazanga ukufakela ungeniso lwakho.

en: Galeon
xh: I-Galeon

en: Games
xh: Imidlalo

en: Gender
xh: Isini

en: Geolocation
xh: Indawo ngokwejografi

en: German
xh: IsiJamani

en: Get Dir Info
xh: Fumana uLwazi Ngqo

en: Get File
xh: Fumana iFayili

en: Get Info
xh: Fumana uLwazi

en: Get Public Key
xh: Fumana isiTshixo soLuntu

en: Get Public Key...
xh: Fumana isiTshixo soLuntu...

en: Get Status Msg
xh: Fumana UmYalezo weSimo

en: Get User Info
xh: Fumana ulwazi ngomsebenzisi

en: Get _Info
xh: Fumana _uLwazi

en: Get the user's information
xh: Fumana iinkcukacha zomsebenzisi

en: Given Name
xh: iGama eliNikiweyo

en: Gone
xh: Ihambile

en: Group Name
xh: iGama leQela

en: Group name too long
xh: Igama leqela lide kakhulu

en: Group not removed
xh: Iqela alisuswanga

en: Group:
xh: Iqela:

en: GroupWise Conference %d
xh: Ingqungquthela yeGroupWise %d

en: HTTP
xh: i-HTTP

en: Happy
xh: Ovuyayo

en: Has you
xh: Unawe

en: Hebrew
xh: IsiHebheru

en: Hidden
xh: Efihliweyo

en: Hide Disconnect Errors
xh: Fihla iimPazamo ezingaNxulumaniswanga

en: Hide Icon
xh: Fihla umFanekiso womQondiso

en: Hide Login Errors
xh: Fihla iimPazamo zokuNgena

en: Hindi
xh: IsiHindi

en: Hiptop
xh: I-Hiptop

en: History
xh: Imbali

en: Hobbies
xh: Imisetyenzana yokuzonwabisa

en: Hobbies and Interests
xh: Imisebenzi nezinto endinoMdla kuzo

en: Home Address
xh: Idilesi yaseKhaya

en: Home Page
xh: iPhepha lokuQala

en: Homepage
xh: IPhepha lokuQala

en: Host Gone
xh: Umququzeleli uHambile

en: Host Name: 	%s
xh: IGama lomququzeleli: 	%s

en: Host Unknown
xh: UmQuquzeleli akaZiwa

en: Hungarian
xh: IsiHungaria

en: Hyper Active
xh: Okhuthele Gqitha

en: Hyperlink color
xh: Umbala woQhagamshelwano

en: I'dle Mak'er
xh: Umenzi wokuLalela

en: ICQ Direct Connect
xh: Ukunxulumana Ngqo ne-ICQ

en: ICQ RTF
xh: I-ICQ RTF

en: ICQ Server Relay
xh: Ukuthumela kweSeva kwi-ICQ

en: ICQ UTF8
xh: I-ICQ UTF8

en: ICQ authorization denied.
xh: UkuLandula uGunyaziso lweICQ.

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
xh: Umsebenzisi weICQ u-%u ukuthumelele umhlobo: %s (%s)

en: IM
xh: I-IM

en: IM Conversation Windows
xh: Iifestile zeNcoko zeIM

en: IM With Password
xh: I-IM nePassword

en: IM the user
xh: Ukwenza umsebenzisi i-IM

en: IM with Key Exchange
xh: Unaniselwano oluPhambili neIM

en: IM with Password
xh: I-IM nePassword

en: IP Address
xh: Idilesi ye-IP

en: IPC Test Client
xh: Uvavanyo lomSebenzisi weIPC

en: IPC Test Server
xh: Iseva yoVavanyo lweIPC

en: IRC Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yokuNgenisa yeIRC

en: IRC nicks may not contain whitespace
xh: Izikhewu zeIRC kunokwenzeka zingabinazo izithuba ezimhlophe

en: I_M
xh: I-I_M

en: Icon
xh: Umfanekiso ongumqondiso

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
xh: Yenza umfanekiso womqondiso woluhlu lomhlobo neencoko zakho xa ungekho.

en: Iconify on Away
xh: Ukwenza umfanekiso ongumqondiso waKude

en: Idle
xh: Ilalele

en: Idle (%dm)
xh: Lalela (%dm)

en: If you look real closely
xh: Xa uqwalasela ngocoselelo

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser
xh: Ukuba unqwenela ukubona le nkangeleko, kuya kufuneka utyelele eli khonkco kwisikhangeli sakho se-web

en: Ignore
xh: Musa ukuHoya

en: Ignore buddy?
xh: Angahoywa umhlobo?

en: Ignore the user
xh: Tyeshela umsebenzisi

en: Import...
xh: Ngenisa...

en: Improper Addressing
xh: Idilesi engaFanelekanga

en: In Love
xh: Ngothando

en: In local permit/deny
xh: Imvume yengingqi/ukulandula

en: Incompatible protocol version
xh: Inguqulelo yomthetho wokusebenza engahambelaniyo

en: Incorrect encoding in authorization
xh: Unxulumano oluphosakeleyo kugunyaziso

en: Incorrect nickname or password.
xh: Isiqhulo okanye ipassword ephosakeleyo.

en: Incorrect password.
xh: I-Password ephosakeleyo.

en: Indisposed
xh: Ongaphilanga

en: Info
xh: ULwazi

en: Info for %s
xh: Ulwazi ngama %s

en: Initializing Stream
xh: Ukuqalisa Umjelo

en: Initiate Conference
xh: Ukusungula iNgqungquthela

en: Initiate _Chat
xh: Ukuqalisa _inCoko

en: Insert Image
xh: Faka umFanekiso

en: Insert Link
xh: Fakela iKhonkco

en: Insert c_ount of new messages into window title
xh: Fakela u_balo lwemiyalezo emitsha kwisihloko sefestile

en: Insert image
xh: Fakela umfanekiso

en: Insert link
xh: Fakela ikhonkco

en: Insert smiley
xh: Fakela okuNcumisayo

en: Instant Messages
xh: Imiyalezo yangoko nangoko

en: Instant Messaging
xh: Ukuthumela umYalezo ngoPhanyazo

en: Insufficient rights
xh: Amalungelo asilelayo

en: Internal Error
xh: Impazamo engaPhakathi

en: Internal Server Error
xh: imPazamo yeSeva yangaPhakathi

en: Invalid Authorization Mechanism
xh: Inkqubo yoGunyaziso engaSebenziyo

en: Invalid Friendly Name
xh: iGama eliMnandi elingaSebenziyo

en: Invalid ID
xh: ISazizi esingasebenziyo

en: Invalid Jabber ID
xh: ISazisi esingasebenziyo seJabber

en: Invalid Namespace
xh: IGama leNdawo elingaSebenziyo

en: Invalid Room Handle
xh: Isikhombisi esiNgasebenzi seGumbi

en: Invalid Room Name
xh: iGama elingaSebenziyo leGumbi

en: Invalid SNAC
xh: iSNAC engaSebenziyo

en: Invalid Server
xh: iSeva engaSebenziyo

en: Invalid Server Name
xh: iGama elingaSebenziyo leSeva

en: Invalid Username
xh: IGama lomSebenzisi elingaSebenziyo

en: Invalid XML
xh: I-XML engaSebenziyo

en: Invalid authzid
xh: UGunyaziso olungaSebenziyo

en: Invalid challenge from server
xh: Ukucela umngeni okungasebenziyo okuvela kwiseva

en: Invalid chat name specified.
xh: Kuchazwe igama elingasebenziyo lencoko.

en: Invalid e-mail address
xh: IDilesi ye-imeyile engasebenziyo

en: Invalid error
xh: Impazamo engasebenziyo

en: Invalid group
xh: Iqela elingasebenziyo

en: Invalid password
xh: I-password ayisebenzi

en: Invalid proxy settings
xh: ImiMiselo engasebenziyo yomQobo

en: Invalid response from server.
xh: Impendulo engasebenziyo evela kwiseva.

en: Invalid username or password
xh: Igama lomsebenzisi okanye ipassword zezingasebenziyo

en: Invalid username.
xh: Igama lomSebenzisi elingaSebenziyo.

en: Invincible
xh: Ongoyiswayo

en: Invisible
xh: Engabonakaliyo

en: Invitation Rejected
xh: Isimemo siKhatyiwe

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
xh: Isimemo esivela: %s
    
    Sithunyelwe: %s

en: Invitation only
xh: IsiMemo kuphela

en: Invitation to Conversation
xh: Isimemo sokuNcokola

en: Invite Buddy Into Chat Room
xh: Memela umHlobo kwiGumbi leNcoko

en: Invite List
xh: Uluhlu lokuMema

en: Italian
xh: IsiTaliyana

en: Italic
xh: Ngokukekela

en: Item Not Found
xh: Into ayiFunyanwanga

en: Jabber ID
xh: ISazizi seJabber

en: Jabber Message Error
xh: ImPazamo yoMyalezo weJabber

en: Jabber Protocol Plugin
xh: ImiThetho yokuSebenza yokuNgenisa iJabber

en: Japan File transfer host
xh: Umququzeleli wokudlulisa ifayili waseJapan

en: Japan Pager host
xh: Umququzeleli wemiNxeba waseJapan

en: Japanese
xh: IsiJapane

en: Jealous
xh: Onomona

en: Job Role
xh: Indima yomSebenzi

en: Job Title
xh: Isihloko somsebenzi

en: Join A Chat...
xh: Ngenela inCoko...

en: Join Chat
xh: Ngenela iNcoko

en: Join Private Group
xh: Ngenela iQela LabuCala

en: Join a Chat
xh: Ngenela iNcoko

en: Join in Chat
xh: Ngenela iNcoko

en: Join user in chat...
xh: Dibana nomsebenzisi wencoko...

en: Join who in chat?
xh: Ngenela incoko?

en: Joining %s requires an invitation.
xh: Ukungenela %s kufuna isimemo.

en: Key Agreement
xh: Isivumelwano esiPhambili

en: Key Agreement Request
xh: Isicelo esiPhambili sesiVumelwano

en: Key Agreement failed
xh: Isivumelwano esiPhambili asiPhumelelanga

en: Key Exchange failed
xh: UTshintshiselwano oluPhambili aluPhumelelanga

en: Key agreement cannot be started with yourself
xh: Isivumelwano esiphambili asinakugcinwa kuwe

en: Key agreement failed
xh: Umba ophambili wesivumelwano awuphemelelanga

en: Key agreement is already started
xh: Isivumelwano esiphambili sesiqaliwe

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
xh: Isivumelwano esiphambili samkelwe sivela ku %s. Ingaba unqwenela ukuphumeza isivumelwano esiphambili?

en: Key agreement was aborted
xh: Isivumelwano esiphambili siyekiwe

en: Key length: 	%d bits
xh: Ubude obuPhambili: 	%d bits

en: Keyword ignored.
xh: Igama eliyintloko alihoywangwa.

en: Kicked by %s (%s)
xh: Ukukhatywa nge %s (%s)

en: Kids Passport without parental consent
xh: Ipaspothi yabantwana ngaphandle kwemvume yabazali

en: Kill User
xh: Tshabalalisa Umsebenzisi

en: Killed by %s (%s)
xh: Ubulewe ngama %s (%s)

en: Konqueror
xh: I-Konqueror

en: Korean
xh: IsiKorea

en: Larger font size
xh: Umbhalo omKhudlwana

en: Last Name
xh: iFani

en: Last Updated
xh: Igqibele ukuHlaziywa

en: Last created window
xh: Ifestile yokugqibela eyiliweyo

en: Last name:
xh: iFani:

en: Latest News
xh: Iindaba ezintsha

en: Left
xh: Ekhohlo

en: Let others see what computer you are using
xh: Yenza ukuba abanye babone ukuba yeyiphi ikhompyutha oyisebenzisayo

en: Let others see what services you are using
xh: Yenza ukuba abanye babone ukuba zeziphi iinkonzo ozisebenzisayo

en: Lets you send raw input to text-based protocols (Jabber, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
xh: Ikwenza uthumele ungeniso kwiiprothokholi ezingalungiswanga ezisekwe kumbhalo (Jabber, MSN, IRC, TOC). Cofa u-'Enter' kwibhokisi lokuqalisa ukuthumela. Jonga ifestile yokulungisa isiphene.

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
xh: Ikwenza uthumele ungeniso olungalungiswanga kwiiprothokholi ezisekwe kumbhalo.

en: List Full
xh: ULuhlu luZele

en: List overflow
xh: Uluhlu luyaphuphuma

en: Lithuanian
xh: IsiLithuania

en: Live Video
xh: IVidiyo eSebenzayo

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
xh: Ixesha lokuqalisa leseva yengingqi: %s
    Ukuphela kwexesha leseva yengingqi: %s
    Abaxumi beseva yengingqi: %d
    Iziqhagamshelanisi zeseva yengingqi: %d
    Ababhexeshi beseva yengingqi: %d
    Ababhexeshi bendlela yengingqi: %d
    Abaxumi beseli yengingqi: %d
    Iziqhagamshelanisi zeseli yengingqi: %d
    Iiseva zeseli yengingqi: %d
    Abaxumi bebonke: %d
    Iziqhagamshelanisi zizonke: %d
    Iiseva zizonke: %d
    Izalathandlela zizonke: %d
    Ababhexesi beseva bebonke: %d
    Ababhexeshi bezikhombandlela bebonke: %d

en: Locality
xh: Ummandla

en: Location
xh: Indawo

en: Log _Format:
xh: Ulungi_selelo lweNgxelo:

en: Log all c_hats
xh: Ingxelo yazo zonke ii_ncoko

en: Logging
xh: Ukungena

en: Login Options
xh: IinDlela zokuKhetha zokuNgena

en: Login failed (%s).
xh: Ukungena akuphumelelanga (%s).

en: Login server
xh: Ukungena kwiseva

en: Logo
xh: iLogo

en: Looking up %s
xh: Ukujonga phezulu %s

en: MMS
xh: I-MMS

en: MOTD for %s
xh: I-MOTD ye%s

en: MSN Error: %s
xh: Impazamo yeMSN: %s

en: MSN Profile
xh: Ukwakheka kweMSN

en: MSN Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza kuNgeniso lweMSN

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
xh: U-MSN wenze ingxelo yokungayifumani ifayili yeenkcukacha zomsebenzisi. Mhlawumbi oko kuthetha ukuthi umsebenzisi akeakho, okanye umsebenzisi ukhona kodwa akayilanga ifayili kawonke-wonke.

en: Macedonian
xh: IsiMacedonia

en: Mail Checker
xh: Isikhangeli seMeyile

en: Mailstop
xh: Indawo yeposi

en: Male
xh: Indoda

en: Malformed Jabber ID
xh: Isazisi seJabber esakheke kakubi

en: Manual
xh: Uxwebhu lokusebenzisa

en: Marital Status
xh: Imo yomTshato

en: Master archive is misconfigured
xh: Uvimba oyi-archive unengxaki

en: Maybe the room is full?
xh: Mhlawumbi igumbi belizele?

en: Maybe they're not in a chat?
xh: Mhlawumbi abekho kwincoko?

en: Member Since
xh: Lilungu ukusukela

en: Memory allocation error
xh: ImPazamo yokwabiwa kovimba

en: Message
xh: Umyalezo

en: Message Notification
xh: IsaZiso ngomYalezo

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
xh: Umyalezo ubungenakho ukuthunyelwa ngenxa yempazamo yonxibelelwano ethe yenzeka:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
xh: Umyalezo ubungenakuthunyelwa ngenxa yempazamo eyenzeke e-switch-board:

en: Message could not be sent because the user is offline:
xh: Umyalezo ubungenakuthunyelwa ngenxa yokuba umsebenzisi akakho kunxulumano:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
xh: Umyalezo ubungenakho ukuthunyelwa, ungavunyelwanga xa ungabonakali:

en: Message delivery to %s failed: %s
xh: Akuphumelelekanga ukunikela %s yomyalezo: %s

en: Message from %s
xh: UmYalezo osuka kwi-%s

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
xh: Umyalezo kunokwenzeka awuthunyelwanga ngenxa yempazamo engaziwayo:

en: Message of the Day
xh: umYalezo woSuku

en: Message received
xh: Umyalezo wamkelwe

en: Message received begins conversation
xh: Umyalezo wamkelwe uqalisa incoko

en: Message sent
xh: Umyalezo uthunyelwe

en: Message too long, last %s bytes truncated.
xh: Umyalezo mde kakhulu, ii-byte %s zokugqibela zishunqulelwe.

en: Middle Name
xh: iGama eliPhakathi

en: Middle mouse button
xh: Iqhosha eliphakathi lemawusi

en: Minutes
xh: Imizuzu

en: Missing protocol plugin for %s
xh: Imithetho yokusebenza engekhoyo yokungenisa kwi-%s

en: Mobile Phone
xh: Ifowuni ohamba nayo

en: Modify Account
xh: Lungisa i-Akhawunti

en: Mood
xh: Isimo

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
xh: Kufunyenwe umsebenzisi ongaphaya komnye enegama elifanayo. Khetha umsebenzisi ochanekileyo kuluhlu ukongeza kuluhlu lwakho lobuhlobo.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
xh: Kufunyenwe umsebenzisi ongaphaya komnye abasebenzisa iqhosha elifanayo likawonke-wonke. Khetha umsebenzisi ochanekileyo kuluhlu ukongeza kuluhlu lwakho lomhlobo.

en: More...
xh: Okongezelelweyo...

en: Mouse Gestures
xh: Izijekulo zemawusi

en: Mouse Gestures Configuration
xh: Imo yeziJekulo zeMawuse

en: Mozilla
xh: I-Mozilla

en: Mute Sounds
xh: Izandi ezithe Cwaka

en: NAPSTER Protocol Plugin
xh: Umthetho wokuSebenza wokuNgenisa iNAPSTER

en: NSS
xh: I-NSS

en: Name
xh: iGama

en: Need more qualifiers.
xh: Kufuneka izichazi ezongezelelweyo.

en: Netscape
xh: i-Netscape

en: Network
xh: uThungelwano

en: Network Statistics
xh: Ingqokelela yamaNani oThungelwano

en: Never
xh: Nakanye

en: New Buddy Pounce
xh: UkuTsibela umHlobo omTsha

en: New Instant Message
xh: Umyalezo omTsha waNgoko nangoko

en: New Message...
xh: UmYalezo omTsha...

en: New Person
xh: Umntu omTsha

en: New Version Available
xh: Inguqulelo enTsha eFumanekayo

en: New mail notifications
xh: Izaziso ngemeyile entsha

en: New password
xh: I-password entsha

en: New password (again)
xh: I-password entsha (kwakhona)

en: New passwords do not match.
xh: Ii-password ezintsha azingqamani.

en: New screen name formatting:
xh: Ulungiselelo lwegama elitsha leskrini:

en: New tab
xh: I-taba eNtsha

en: New window
xh: Ifestile entsha

en: Nick
xh: Isikhewu

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
xh: Inguquko yesikhewu ayixhaswa kumagumbi encoko angengawo aweMUC

en: Nickname
xh: Igama lesiqhulo

en: Nihilist
xh: Umtshabalalisi

en: No
xh: Hayi

en: No MOTD available
xh: Akukho MOTD efumanekayo

en: No Message of the Day available
xh: Akukho Myalezo woSuku ufumanekayo

en: No Proxy
xh: Akukho Mqobo

en: No actions available
xh: Akukho zintshukumo ezifumanekayo

en: No file transfer session active
xh: Ayikho intshukumo yokudibana ukudlulisa iifayili

en: No keywords.
xh: Akukho magama aphambili.

en: No match
xh: Akukho kunxulumana

en: No proxy
xh: Akukho mqobo

en: No public key was received
xh: Akukho qhosha likawonke-wonke lamkelweyo

en: No reason given.
xh: Akukho sizathu sinikiweyo.

en: No results found for e-mail address %s
xh: Akukho ziphumo zifunyenweyo zedilesi ye-imeyile %s

en: No server statistics available
xh: Ingqokelela yamanani eseva ayifumaneki

en: No such channel
xh: Akukho siqhagamshelanisi esinjalo

en: No such command (in this context).
xh: Awukho umyalelo onjalo (kulo mxholo).

en: No such command.
xh: Awukho umyalelo onjalo.

en: No such nick or channel
xh: Asikho isikhewu esinjalo okanye isiqhagamshelanisi

en: No topic is set
xh: Asikho isihloko esimiselweyo

en: Non-matching Hosts
xh: Akukho baQuquzeleli banoNgqamaniso

en: None
xh: Akukho nto

en: None (To pending)
xh: Akukho nto (Ukuya kuxhomekeko)

en: Normal
xh: Okuqhelekileyo

en: Normal authentication failed!
xh: Uqinisekiso lwesiqhelo aluphumelelanga!

en: Norwegian
xh: IsiNorwegia

en: Not Acceptable
xh: Ayamkeleki

en: Not Allowed
xh: Ayivunyelwanga

en: Not At Desk
xh: Ayikho eDesikeni

en: Not At Home
xh: Akakho eKhaya

en: Not Authorized
xh: Engagunyaziswanga

en: Not Available
xh: Akufumaneki

en: Not In Office
xh: Akakho eOfisini

en: Not accepting new users
xh: Ayamkeli abasebenzisi abatsha

en: Not allowed when offline
xh: Akuvumelekanga xa kungekho unxulumano

en: Not expected
xh: Engalindelekanga

en: Not logged in
xh: Akangenanga

en: Not on list
xh: Akekho kuLuhlu

en: Not on server list
xh: Ayikho kuluhlu lweseva

en: Not supported
xh: Ayixhaswanga

en: Not supported by client
xh: Ayixhaswa ngumsebenzisi

en: Not supported by host
xh: Ayixhaswa ngumququzeleli

en: Not while on AOL
xh: Hayi xeshikweni inxulumene ne-AOL

en: Note
xh: Inqaku

en: Notification Methods
xh: Iindlela zoKwazisa

en: Notification Removal
xh: UkuSusa isaZiso

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
xh: Yazisa kwifestile yencoko xa umhlobo ehamba okanye ebuya xa ebengekho okanye elalele.

en: Notify For
xh: Ukwazisa Ngenxa

en: Notify Transfer failed
xh: Isaziso sokuDlulisa asiPhumelelanga

en: Notify When
xh: Yazisa Nini

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
xh: I-Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin

en: Number of conversations per window
xh: Inani leencoko zefestile nganye

en: OK
xh: Kulungile

en: Obsolete SNAC
xh: I-SNAC ayisasebenzi iphelelwe lixesha

en: Occupation
xh: Umsebenzi

en: Occupied
xh: Uxakekile

en: Offering to send %s to %s
xh: Nikela ukuthumela %s ku %s

en: Offline
xh: Akukho lunxibelelwano

en: Offline
xh: Akukho lunxibelelwano

en: Old ICQ UTF8
xh: I-ICQ UTF8 endala

en: On The Phone
xh: Efowunini

en: On Vacation
xh: UkwiKhefu

en: Online
xh: Lukhona unxibelelwano

en: Online Services
xh: Iinkonzo zoNxibelelwano

en: Online Since
xh: Kunxibelelwano ukusuka

en: Online Status
xh: Imo yokuba kuNxibelelwano

en: Online since
xh: Kunxibelelwano ukususela

en: Op_en an IM window
xh: Uku_vula ifestile yeIM

en: Opacity:
xh: Ulwalamano lotshintshiselwano:

en: Open File...
xh: Vula iFayili...

en: Open Public Key...
xh: IsiTshixo esiVulekileyo soLuntu...

en: Open...
xh: Evulekileyo...

en: Opera
xh: I-Opera

en: Optional information:
xh: Ulwazi olunganyanzeliswanga:

en: Options specific to Windows Gaim.
xh: Izinto ezizodwa okunokukhethwa kuzo kwiiFestile zeGaim.

en: Organization
xh: iGama lomButho

en: Organization Name
xh: iGama lomButho

en: Organization Unit
xh: Icandelo loMbutho

en: Organization: 	%s
xh: UmButho: 	%s

en: Original password
xh: I-password yentsusa

en: Orphans
xh: Iinkedama

en: Others talk in chat
xh: Abanye bayathetha kwincoko

en: Out To Lunch
xh: Akakho Uye Kutya

en: Out of memory
xh: Uvimba weefayili awusebenzi

en: P.O. Box
xh: iBhokisi yePosi

en: PDA
xh: I-PDA

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
xh: Impendulo yePING -- Isemva: %lu imizuzwana

en: PONG
xh: I-PONG

en: P_lay a sound
xh: Dla_la isandi

en: Pa_ssword:
xh: I-Pa_ssword:

en: Pa_ste As Text
xh: Nca_mathisela njengoMbhalo

en: Page
xh: Iphepha

en: Pager host
xh: Umququzeleli weMinxeba

en: Pager port
xh: IsiQhagamsheli sePager

en: Paging
xh: Ukubiza ngomnxeba

en: Passphrase
xh: Ibinzana lokudlula

en: Passphrase required
xh: Kufuneka ibinzana lokudlula

en: Passport account not yet verified
xh: I-akhawunti yepaspoti ayikaqinisekiswa

en: Passport not verified
xh: IPaspoti ayiqinisekiswanga

en: Password
xh: I-Password

en: Password (again)
xh: I-Password (kwakhona)

en: Password Change Successful
xh: UTshintsho lwePassword luPhumelele

en: Password Changed
xh: I-Password iTshintshile

en: Password has expired
xh: I-password iphelelwe lixesha

en: Password sent
xh: Ukuthunyelwa kwepassword

en: Password:
xh: i-Password:

en: Past Translators
xh: AbaGuquleli bexa eliDlulileyo

en: Pause
xh: Nqumama

en: Payment Required
xh: Kufunwa intlawulo

en: Peer Notification server down
xh: ISeva yeZaziso zamaQabane ivalile

en: Performing key exchange
xh: Ukuphumeza unaniselwano oluphambili

en: Perl Plugin Loader
xh: I-Perl yesiFakelo seNgeniso

en: Permission denied
xh: Imvume ilandulwe

en: Permit
xh: Vumela

en: Permit User
xh: Imvume yomSebenzisi

en: Person enters chat
xh: Umntu ungenela incoko

en: Person leaves chat
xh: Umntu uyaphuma kwincoko

en: Personal Information
xh: Ulwazi ngawe Buqu

en: Personal Title
xh: Isihloko Sobuqu

en: Personal Web Page
xh: Iphepha leWebhu ye-intanethi lakho buqu

en: Phone
xh: Ifowuni

en: Photo
xh: Ifoto

en: Ping
xh: I-Ping

en: Ping failed
xh: Isilumkiso asiphumelelanga

en: Ping reply received from server
xh: Impendulo yePing efunyenwe kwiseva

en: Plaintext Authentication
xh: Uqinisekiso lombhalo ocacileyo

en: Play
xh: Dlala

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
xh: Nceda undigunyazise ukuze ndikongeze kuluhlu lwam lobuhlobo.

en: Please authorize me!
xh: Nceda undigunyazise!

en: Please enter a buddy to pounce.
xh: Nceda ufake umhlobo wokutsibela.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
xh: Nceda ufake elinye igama, kwakunye naluphi na ulwazi olufanelekileyo malunga nencoko onqwenela ukuyongeza kuluhlu lwakho lomhlobo.

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
xh: Nceda ufake %s igama leqela labucala lesiqhagamshelanisi kwakunye nebinzana lokungena.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
xh: Nceda ufake iURL nekcazelo yoqhagamshelo ofuna ukulufaka. Inkcazelo ayinyanzelisi.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
xh: Nceda ufake iURL yeqhagamshelo ofuna ukulufaka.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
xh: Nceda ufake ulwazi olufanelekileyo malunga nencoko onqwenela ukuyingenela.

en: Please enter the buddy's screen name and account type below.
xh: Nceda ufake igama lomhlobo leskrini nohlobo lwe-akhawunti ngezantsi.

en: Please enter the name of the group to be added.
xh: Nceda ufake igama leqela elimele ukongezwa.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
xh: Nceda ufake igama lomsebenzisi onqwenela ukuba akwazi ukunxibelelana nawe.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
xh: Nceda ufake igama lomsebenzisi onqwenela ukumthintela.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
xh: Nceda ufake igama lomsebenzisi onqwenela ukummema, ngokuhambisana nomyalezo ozikhethelayo wokumema.

en: Please enter the person's information below.
xh: Nceda ufake ulwazi ngomntu ongezantsi.

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
xh: Nceda ufake igama leskrini lomntu onqwenela ukumongeza kuluhlu lwakho lomhlobo. Ngokuzikhethela ungafaka elinye igama lakhe, okanye isiqhulo, malunga nomhlobo. Elinye igama liya kuboniswa endaweni yegama leskrini nanini xa kunokwenzeka.

en: Please enter your current password and your new password.
xh: Nceda ufake i-password yakho yangoku kunye ne-password yakho entsha.

en: Please enter your new password
xh: Nceda ufake i-password yakho entsha

en: Please fill out the information below to register your new account.
xh: Nceda uzalise ulwazi ngezantsi ukubhalisa i-akhawunti yakho entsha.

en: Point values to use when...
xh: Amaxabiso echokoza okusetyenziswa xa...

en: Policy Violation
xh: Utyeshelo lomGaqo-nkqubo

en: Polish
xh: IsiPolishi

en: Pop-Up Message
xh: Umyalezo omFutshane oqhashumbayo

en: Port
xh: Isiqhagamsheli

en: Ports
xh: Iziqhagamshelanisi

en: Portuguese
xh: IsiPhutukezi

en: Portuguese-Brazil
xh: IsiPhutukezi saseBrazili

en: Position
xh: Isikhundla

en: Postal Code
xh: iKhowudi yePosi

en: Pounce Action
xh: Intshukumo yokuTsibela

en: Pounce When
xh: Atsityelwe Nini

en: Pounce Who
xh: Kutsityelwe bani

en: Pre_view
xh: Jonga _kwangaphambili

en: Preferences
xh: Ezikhethwayo

en: Preferred Contact
xh: Indibano eKhethekayo

en: Preferred Language
xh: Ulwimi oluKhethwayo

en: Prepend _string into window title:
xh: Fakela ngaphambili _uluhlu lwamagama kwisihloko sefestile:

en: Privacy
xh: Yangasese

en: Profile URL
xh: Ifayili yoBuqu yeURL

en: Profile too long.
xh: Inkangeleko inde kakhulu.

en: Progress
xh: Inkqubela

en: Protocol
xh: Imithetho yokusebenza

en: Protocol:
xh: iProthokholi:

en: Provides SSL support through GNUTLS.
xh: Ibonelela ngenkxaso yeSSL ngeGNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
xh: Ibonelela ngenkxaso yeSSL ngeMozilla NSS.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
xh: Ibonelela ngeendlela ezahlukeneyo zokukwazisa ngemiyalezo engafundwanga.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
xh: Ibonelela ngesingxobo ukusonga iilayibrari zenkxaso yeSSL.

en: Provides support for loading Tcl plugins
xh: Ibonelela ngenkxaso yokufakela iindlela zokungena ngeTcl

en: Provides support for loading perl plugins.
xh: Ibonelela ngenkxaso yokufakela iindlela zokungena ze-perl.

en: Provides support for mouse gestures
xh: Ibonelela ngenkxaso yezijekulo zemawusi

en: Proxy Options
xh: Umqobo onokukhethwa

en: Proxy Server
xh: Iseva yoMqobo

en: Proxy _type:
xh: Uhlobo _lomqobo:

en: Proxy connection error %d
xh: Impazamo yonxibelelwano yomqobo we-%d

en: Public Key Babbleprint
xh: IQhosha likaWonke-wonke lomZila ongaCacanga

en: Public Key Babbleprint:
    %s
xh: IQhosha likaWonke-wonke lomZila ongaCacanga:
    %s

en: Public Key Fingerprint
xh: IQhosha likaWonke-wonke lomZila womNwe

en: Public Key Fingerprint:
    %s
xh: IQhosha likaWonke-wonke lomZila womNwe:
    %s

en: Public Key Information
xh: Ulwazi oluPhambili loLuntu

en: Public _IP:
xh: I-_IP yoLuntu:

en: Public key authentication
xh: Qinisekisa iqhosha likawonke-wonke

en: Queue full
xh: Ukrozo luzele

en: Quit
xh: Phuma

en: Rate limiting error.
xh: Impazamo ethintela isantya.

en: Rate to client
xh: Umgangatho weMsebenzisi

en: Rate to host
xh: Umqangatho womququzeleli

en: Raw
xh: Engekalungiswa

en: Re-initializing Stream
xh: Ukuphinda uqalise umjelo

en: Re-request Authorization
xh: Ukwenza isicelo kwakhona soGunyaziso

en: Read Error
xh: Impazamo yokuFunda

en: Read error
xh: ImPazamo efundiweyo

en: Real Name: 	%s
xh: iGama lokwenyani: 	%s

en: Real name
xh: IGama lokwenyani

en: Realname
xh: Igama lokwenyani

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
xh: Yamkela %s's iqhosha likawonke-wonke. Ingaba unqwenela ukwamkela eli qhosha likawonke-wonke?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
xh: Yamkele %s's iqhosha likawonke-wonke. Ikopi yengingqi yakho ayihambelani neli qhosha. Ingaba usafuna ukwamkela eli qhosha likawonke-wonke?

en: Received authorization
xh: Wamkele uGunyaziso

en: Recipient Unavailable
xh: Irisithi ayiFumaneki

en: Refused by client
xh: Yaliwe ngumsebenzisi

en: Region
xh: Ummandla

en: Register
xh: Bhalisa

en: Register New Jabber Account
xh: Bhalisa i-Akhawunti eNtsha yeJabber

en: Registration Error
xh: Impazamo yoBhaliso

en: Registration Failed
xh: Ubhaliso aluphumelelanga

en: Registration Required
xh: Kufuneka uBhaliso

en: Registration Successful
xh: Impumelelo yoBhaliso

en: Registration error
xh: Impazamo yoBhaliso

en: Registration of %s@%s successful
xh: Ubhaliso lwe %s@%s ngempumelelo

en: Reject online status attribute requests
xh: Khaba izicelo zophawu lwesimo kunxibelelwano ngqo

en: Reject watching by other users
xh: Landula ukubukwa ngabanye abasebenzisi

en: Release Notification
xh: Isaziso ngokuKhulula

en: Remaining
xh: Eseleyo

en: Remember password
xh: Khumbula i-password

en: Remote Connection Failed
xh: UThungelwano oluKwenye iNdawo aluphumelelanga

en: Remote Server Not Found
xh: ISeva eKwenye iNdawo ayiFumaneki

en: Remote Server Timeout
xh: ISeva eKwenye iNdawo iPhelelwe liXesha

en: Remove
xh: Susa

en: Remove Buddy
xh: Susa umHlobo

en: Remove Buddy Pounce
xh: Susa Umhlobo oTsibelayo

en: Remove Chat
xh: Susa iNcoko

en: Remove Contact
xh: Susa umQhagamshelanisi

en: Remove Group
xh: Susa iQela

en: Remove on switch to conversation ta_b
xh: Susa kwisimo sokuvula ukuya kwita_b yencoko

en: Remove when _typing in conversation window
xh: Susa xa _uchwetheza ifestile yencoko

en: Remove when a _message gets sent
xh: Susa xa _umyalezo uthunyelwa

en: Remove when conversation window _gains focus
xh: Susa xa ifestile yencoko _ifumana ugqaliso

en: Remove when conversation window _receives click
xh: Susa xa ifestile yencoko i_samkela ukucofwa

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
xh: Utshintsha umbhalo wemiyalezo ephumayo ngokwemithetho emiselwe ngumsebenzisi.

en: Reply time from %s: %lu seconds
xh: Ixesha lokuphendula ukusuka %s: %lu imizuzwana

en: Reply too big
xh: Impendulo inkulu kakhulu

en: Request Authorization
xh: Isicelo soGunyaziso

en: Request ambiguous
xh: Isicelo simbaxa

en: Request denied
xh: Isicelo silandulwe

en: Required fields missing
xh: Iindawo eziFunekayo aZikho

en: Required parameters not passed in
xh: Imigangatho efunwayo ayigqithiswanga

en: Reset
xh: Ukumisela kwakhona

en: Reset IM Key
xh: Ukumisela kwakhona isiTshixo se-IM

en: Reset Permanent
xh: UMiselo oluPheleleyo

en: Reset Private Channel
xh: Misela kwaKhona isiQhagamshelanisi saBucala

en: Reset Secret Channel
xh: Misela kwaKhona isiQhagamshelanisi esiyiMfihlo

en: Reset Topic Restriction
xh: Misela Kwakhona isiThintelo sesiHloko

en: Resource
xh: Uvimba

en: Resource Conflict
xh: Impixano yamaNcedo

en: Resource Constraint
xh: UkuNqongophala kwamaNcedo

en: Responses lost
xh: Iimpendulo zilahlekile

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
xh: Thintela inani leencoko kwifestile nganye, yahlukanisa ngokuzikhethela ii-IM neeNcoko

en: Restricted XML
xh: I-XML ethintelweyo

en: Resubscribe
xh: Rhuma kwakhona

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
xh: Ukungaphumeleli kokuqalisa kwakhona indibano ehlukanisiweyo. Cofa uNxibelelwano kwakhona ukuyila unxibelelwano olutsha.

en: Resuming session
xh: Indibano yokuqalisa kwakhona

en: Retired Developers
xh: AbaPhuhlisi abakuMhlalaphantsi

en: Retrieve subscriptions from server
xh: Fumana imirhumo evela kwiseva

en: Retrieving buddy list
xh: Ukukhupha uluhlu lobuhlobo

en: Retur_n from idle
xh: Buya _kukulalela

en: Right
xh: Ekunene

en: Right mouse button
xh: Iqhosha elisekunene lemawusi

en: Robot
xh: Irobothi

en: Role
xh: INdima

en: Romanian
xh: IsiRomania

en: Room Configuration Error
xh: Impazamo yokuMiselwa kwenkqubo yeGumbi

en: Room List
xh: Uluhlu lweGumbi

en: Roomlist
xh: Uluhlu lweGumbi

en: Russian
xh: IsiRashiya

en: SILC Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yokuNgenis iSILC

en: SMS
xh: I-SMS

en: SNAC threw error: %s
xh: I-SNAC iveze impazamo: %s

en: SOCKS 4
xh: I-SOCKS 4

en: SOCKS 5
xh: I-SOCKS 5

en: SSL
xh: I-SSL

en: SSL Handshake Failed
xh: Isivumelwano seSSL asiphumelelanga

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library. See http://gaim.sf.net/faq-ssl.php for more information.
xh: Kufuneka inkxaso yeSSL malunga neMSN. Nceda ufakele i-library exhaswayo yeSSL. Jonga kwi-http://gaim.sf.net/faq-ssl.php ukuzuza iinkcukacha ezithe vetshe.

en: SSL support unavailable
xh: Inkxaso engafumanekiyo yeSSL

en: Sad
xh: Olusizi

en: Sav_e this pounce after activation
xh: Gcin_a oku kutsiba emva kokwenza kusebenze

en: Save
xh: Gcina

en: Save Conversation
xh: Gcina iNcoko

en: Save Debug Log
xh: Gcina ukuNgena kuLungiso lwesiPhene seNkqubo

en: Save File...
xh: Gcina iFayili...

en: Save Icon
xh: Gcina umFanekiso womQondiso

en: Save Icon As...
xh: Gcina umFanekiso womQondiso njeng...

en: Save Image
xh: Gcina umFanekiso

en: Screen Name
xh: iGama leSkrini

en: Screen Name:
xh: iGama leSkrini:

en: Screen name formatting can change only capitalization and whitespace.
xh: Ulungiselelo lwegama leskrini lungaguqula kuphela oonobumba abakhulu nezithuba ezimhlophe.

en: Screen name sent
xh: iGama leSkrini liThunyelwe

en: Screenname:
xh: Igama leskrini:

en: Search
xh: Khangela

en: Search Results
xh: Khangela iziPhumo

en: Search for Buddy by E-Mail...
xh: Zingela umHlobo nge-Imeyile...

en: Search for Buddy by Information
xh: Zingela umHlobo ngoLwazi

en: Search for a buddy by e-mail address
xh: Zingela umhlobo ngedilesi ye-imeyile

en: Secure File Transfer
xh: Khusela uDluliselo lweFayili

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
xh: Londoloza imiThetho yokuSebenza yeNgqungquthela ePhilayo eyeNzekayo (SILC)

en: Security Enabled
xh: Ukhuseleko luvunyelwe ukusebenza

en: See Other Host
xh: Bona oMnye umQuquzeleli

en: Select Background Color
xh: Khetha Umbala wangaseMva

en: Select Buddy
xh: Khetha umHlobo

en: Select Font
xh: Khetha uHlobo lokuBhala

en: Select Text Color
xh: Khetha umBala womBhalo

en: Select a conference server to query
xh: Khetha iseva yengqungquthela ukufa umbuzo

en: Select a file
xh: Khetha ifayili

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
xh: Khetha umntu kwincwadi yakho yedilesi ngezantsi, okanye yongeza umntu omtsha.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
xh: Khetha umntu kwincwadi yakho yedilesi ukuze wongeze lo mhlobo kuyo, okanye dala umntu omtsha.

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
xh: Khetha umxholo onokuthanda ukuwusebenzisa kuluhlu okungezantsi. Imixholo emitsha ingafakelwa ngokuyirhuqa uyehlise kuluhlu lwemixholo.

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
xh: Khetha zonke ii-akhawunti ukuze abahlobo bongezeke ngokuzenzekela.

en: Select correct user
xh: Khetha umsebenzisi ochanekileyo

en: Send Buddy List
xh: Thumela uLuhlu Lobuhlobo

en: Send File
xh: Thumela iFayili

en: Send a _message
xh: Thumela um_yalezo

en: Send a mobile message.
xh: Thumela umyalezo ngefowuni ohamba nayo.

en: Send to Mobile
xh: Thumela ngeFowuni oHamba nayo

en: Send unknown "_slash" commands as messages
xh: Ithumela imiyalelo "_slash" engaziwa njememiyalezo

en: Separate IM and Chat windows
xh: Hlukanisa iifestile ze-IM nezeNcoko

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
xh: Hlukanisa iifestile zeIM neNcoko xa uzibeka ngamanani

en: Serbian
xh: IsiSerbia

en: Server
xh: Iseva

en: Server Information
xh: Ulwazi ngeSeva

en: Server Overloaded
xh: ISeva iThwaliswe kakhulu

en: Server Statistics
xh: Izibalo ngeSeva

en: Server address
xh: Idilesi yeseva

en: Server busy
xh: Iseva ixakekile

en: Server does not use any supported authentication method
xh: Iseva ayisebenzisa nayiphi na indlela yokuxhasa uqinisekiso

en: Server has disconnected
xh: Iseva iqhawule unxibelelwano

en: Server is going down (abandon ship)
xh: Iseva iyavala (yeka ukuyisebenzisa)

en: Server port
xh: Isiqhagamshelisi seseva

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
xh: Iseva ifuna uqinisekiso lombhalo ocacileyo kunohlobo oluntsonkothileyo

en: Server signoff
xh: Ukuphuma kwiseva

en: Server too busy
xh: ISeva ixakeke kakhulu

en: Server unavailable
xh: Iseva ayifumaneki

en: Service Temporarily Unavailable
xh: Inkonzo ayiFumaneki okweThutyana

en: Service Unavailable
xh: Inkonzo ayiFumaneki

en: Service not defined
xh: Inkonzo ayichazwanga

en: Service unavailable
xh: Inkonzo ayifumaneki

en: Session overload
xh: Indibano inomthwalo omkhulu

en: Set Account Idle Time
xh: Misa iXesha le-Akhawunti yokuLalela

en: Set Dir Info
xh: Misela uLwazi Ngqo

en: Set Friendly Name
xh: Misela iGama Lobuhlobo

en: Set Home Phone Number
xh: Misela iNombolo yeFowuni yaseKhaya

en: Set IM Password
xh: IPassword eMiselweyo yeIM

en: Set Mobile Phone Number
xh: Misela iNombolo yeFowuni oHamba nayo

en: Set Permanent
xh: Ummiselo oPheleleyo

en: Set Private Channel
xh: Seka isiQhagamshelanisi saBucala

en: Set Secret Channel
xh: Seka isiQhagamshelanisi esiyiMfihlo

en: Set Topic Restriction
xh: Misela isiThintelo sesiHloko

en: Set User Info
xh: Misela uLwazi ngomSebenzisi

en: Set User Info (URL)...
xh: ULwazi oluMiselweyo lomSebenzisi (URL)...

en: Set User Info...
xh: Ulwazi oluMiselweyo lomSebenzisi...

en: Set User Limit
xh: Umda wokuMisela umSebenzisi

en: Set Work Phone Number
xh: Misela iNombolo yeFowuni yaseMsebenzini

en: Set privacy for:
xh: Imimiselo yengaSese:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
xh: Misela umda wabasebenzisi besiqhagamshelanisi. Misela kwiqanda ukumisela kwakhona umda wabasebenzisi.

en: Set window manager "_URGENT" hint
xh: Misela umphathi wefestile "_URGENT" icebiso

en: Set your friendly name.
xh: Seka igama lakho lobuhlobo.

en: Set your home phone number.
xh: Misela inombolo yakho yefowuni yasekhaya.

en: Set your mobile phone number.
xh: Misela inombolo yefowuni yakho ohamba nayo.

en: Set your work phone number.
xh: Misela inombolo yakho yefowuni yesemsebenzini.

en: Show Buddies Awaiting Authorization
xh: Bonisa Abahlobo abaLindele uGunyaziso

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
xh: Bonisa ii-IM neencoko kwifestile ezinee_tab

en: Show Public Key
xh: Bonisa isiTshixo soLuntu

en: Show buddy _icons
xh: Bonisa imifanekiso wom_qondiso kumhlobo

en: Show close b_utton on tabs
xh: Bonisa iqho_sha lokuvala kwii-tab

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
xh: Ibonisa iincoko ezingene kutsha nje kwiincoko ezintsha.

en: Si_gn on
xh: Bha_lisa

en: Sign _off
xh: Phu_ma

en: Signals Test
xh: IimPawu zoVavanyo

en: Signon: %s
xh: Ukungena: %s

en: Simple Plugin
xh: Ungeniso oluLula

en: Simplified Chinese
xh: IsiTshayina esiLula

en: Size
xh: Ubukhulu

en: Sleepy
xh: Owozelayo

en: Slovak
xh: IsiSlovak

en: Slovenian
xh: IsiSlovenia

en: Smaller font size
xh: Umbhalo omNcinanana

en: Smile!
xh: Ncuma!

en: Smiley Themes
xh: Imixholo eNcumisayo

en: Someone says your name in chat
xh: Umntu othile ubiza igama lakho kwincoko

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
xh: Uxolo, iinkangeleko eziphawulwe ziqulethe iziqulatho zabantu abadala azixhaswa ngeli xesha.

en: Sorry, this profile seems to be in a language that is not supported at this time.
xh: Uxolo, le nkangeleko ibonakala ingathi ingolwimi okungaxhaswa ngeli xesha.

en: Sound Events
xh: Iziganeko zeSandi

en: Sound Method
xh: Iindlela zeSandi

en: Sound Options
xh: Ezinokukhethwe kwiSandi

en: Sound Selection
xh: Ukhetho lweSandi

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
xh: Umyalelo we_sandi:
    (%s owegama lefayili)

en: Sounds
xh: Izandi

en: Sounds when conversation has _focus
xh: Izandi xa ingxoxo _inogqaliselo

en: Spanish
xh: IsiSpanish

en: Speed:
xh: Isantya:

en: Startup
xh: Ukuvula

en: State
xh: Isimo

en: Status
xh: uBume

en: Status Text
xh: Imo yomBhalo

en: Status:
xh: Ubume:

en: Stepped Out
xh: UPhumele Phandle

en: Stream Error
xh: Impazamo yoMjelo

en: Street Address
xh: iDilesi yesiTalato

en: Subscription
xh: Umrhumo

en: Subscription Required
xh: Kufunwa umRhumo

en: Supported debug options are:  version
xh: Iindlela ezinokukhethwa ezixhaswayo zokulungisa iziphene kwinkqubo zezi:  version

en: Swedish
xh: IsiSwede

en: Switchboard failed
xh: IZiko loThungelwano alisebenzi

en: Syntax Error (probably a Gaim bug)
xh: Impazamo yokwakheka kwezivakalisi (mhlawumbi sisiphene sikaGaim)

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
xh: Impazamo yolwakhiwo lwezivakalisi:  Uchwetheze amanani aphosakeleyo engxoxo zomyalelo.

en: System Log
xh: Inkqubo yeNgxelo yokwenziweyo

en: System Shutdown
xh: UkuCima kweNkqubo

en: System Tray Icon
xh: Inkqubo yeTreyi yomFanekiso womQondiso

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
xh: I-T.M.Thanh neGnome-Vi Team

en: TOC Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yokuNgenisa iTOC

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
xh: I-TOC ibuyile kunqumamo lwayo. Ngoku ungathumela imiyalezo kwakhona.

en: TOC has sent a PAUSE command.
xh: I-TOC ithumele umyalelo woNQUMAMO.

en: TOC host
xh: Umququzeleli weTOC

en: TOC port
xh: Isiqhagamsheli seTOC

en: Tab Options
xh: Ezinokukhethwa kwiiTab

en: Tcl Plugin Loader
xh: I-Tcl yesiFakelo seNgeniso

en: Telephone
xh: Ifowuni

en: Telephone Number
xh: Inombolo yeFowuni

en: Temporarily Hide From
xh: Zifiihle okweThutyana kwi

en: Temporary Authentication Failure
xh: Ukungaphumeleli kwethutyana ukuqinisekisa

en: Terminal
xh: I-Terminal

en: Test
xh: Uvavanya

en: Test plugin IPC support, as a client.
xh: Uvavanyo lwenkxaso yeIPC kungeniso, njengomsebenzisi.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
xh: Uvavanyo lwenkxaso yeIPC yendlela yokungena, njengomsebenzisi. Oku kufumana iseva yendlela yokungena kubize imiyalelo ebhalisiweyo.

en: Test plugin IPC support, as a server.
xh: Vavanya inkxaso yengeniso yeIPC, njengeseva.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
xh: Vavanya inkxaso yengeniso yeIPC, njengeseva.  Oku kubhalisa imiyalelo yeIPC.

en: Test to see that all signals are working properly.
xh: Ukubona ukuba yonke imiqondiso isebenza ngokufanelekileyo.

en: Tests to see that most things are working.
xh: Iimvavanyo zokubona ukuba uninzi lwezinto luyasebenza.

en: Text Replacements
xh: UTshintsho lomBhalo

en: Text replacement
xh: UTshintsho lomBhalo

en: That command doesn't work on this protocol.
xh: Loo myalelo awusebenzi kulo mthetho wokusebenza.

en: That file already exists
xh: Loo fayili sele ikhona

en: The %s buddy is not present in the network
xh: Umhlobo %s akekho kuthungelwano

en: The %s buddy is not trusted
xh: I-%s yomhlobo ayithenjwanga

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
xh: 'Incwadana' yomyalelo wokukhangela ikhethiwe, kodwa akukho myalelo umiselweyo.

en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
xh: Inkonzo yeAOL Instant Messenger ayifumaneki okwethutyana.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
xh: Umthetho wokuSebenza wokuNgenisa iIRC eFunxa Kancinci

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
xh[0]: Iseva ye MSN iya kuvala malunga nolondolozo emzuzwini %d. Uya kuphuma ngokuzenzekela ngelo xesha.  Nceda ugqibezele nayiphi na ingxoxo eqhubekayo.
    
    Emva kokuba ulondolozo lugqityiwe, uya kuba nakho ukungena ngempumelelo.
xh[1]: Iseva ye MSN iya kuvala malunga nolondolozo emzuzwini %d. Uya kuphuma ngokuzenzekela ngelo xesha.  Nceda ugqibezele naziphi na iingxoxo eziqhubekayo.
    
    Emva kokuba ulondolozo lugqityiwe, uya kuba nakho ukungena ngempumelelo.

en: The MSN servers are going down temporarily.
xh: Iiseva zeMSN ziza kucima okwethutyana.

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  This version of Gaim will likely not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
xh: Iseva yeYahoo icele ukusebenzisa indlela engaqaphelekiyo yokuqinisekisa.  Le nguqulelo yeGaim kukho amathuba amaninzi okuba ingaphumeleli ukungena ku Yahoo.  Khangela %s iindlela zokuhlaziya.

en: The browser command <b>%s</b> is invalid.
xh: Umyalelo wesikhangeli <b>%s</b> awusebenzi.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
xh: Inguqulelo umxumi ayisebenzisayo indala kakhulu. Nceda uyihlaziye e%s

en: The e-mail address for %s is %s
xh: Idilesi ye-imeyili ye %s yile %s

en: The following screen names are associated with %s
xh: Amagama alandelayo ezikrini anxulumaniswe no %s

en: The last action you attempted could not be performed because you are over the rate limit. Please wait 10 seconds and try again.
xh: Intshukumo yokugqibela oyizamileyo ibingenakho ukwenziwa ngenxa yokuba ungaphaya komgangatho womda. Nceda ulinde imizuzwana eli-10 ze uzame kwakhona.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  Gaim has truncated it for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
xh[0]: Obona bude bugqibeleleyo bomyalezo wokungabikho bee-byte ezi %d bugqithiwe.  U-Gaim ukushunqulele bona.
xh[1]: Obona bude bugqibeleleyo bomyalezo wokungabikho bee-byte ezi %d bugqithiwe.  U-Gaim unishunqulele bona.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  Gaim has truncated it for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
xh[0]: Obona bude bugqibeleleyo benkangeleko bee-byte ezi %d bugqithiwe.  U-Gaim ukushunqulele bona.
xh[1]: Obona bude bugqibeleleyo bee-byte ezi %d bugqithiwe.  U-Gaim unishunqulele bona.

en: The message is too large.
xh: Lo myalezo mkhulu kakhulu.

en: The new formatting is invalid.
xh: Ulungiselelo olutsha alusebenzi.

en: The normal authentication method has failed. This means either your password is incorrect, or Yahoo!'s authentication scheme has changed. Gaim will now attempt to log in using Web Messenger authentication, which will result in reduced functionality and features.
xh: Indlela eqhelekileyo yokuqinisekisa ayiphumelelanga. Oku kuthetha ukuthi mhlawumbi i-password iphosakele, okanye inkqubo yokuqinisekisa kaYahoo! itshintshile. U-Gaim ngoku uya kuzama ukungena esebenzisa ukuqinisekisa kwe Web Messenger, nto leyo iya kuba neziphumo eziphungula ukubanakho ukusebenza kwakunye neempawu.

en: The remote user is not present in the network any more
xh: Umsebenzisi okude akasekho kuthungelwano

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
xh: Umsebenzisi okude ulindele isivumelwano esiphambili ku:
    Mququzeleli okude: %s
    Kwisiqhagamsheli esikude: %d

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
xh: Ungeniso lwe-%s olufunekayo alufunyanwanga. Nceda ufakele olu ngeniso ze uzame kwakhona.

en: The required plugin %s was unable to load.
xh: I-%s efunekayo ukungenisa ayikwazanga ukufakela inkqubo.

en: The server could not access the directory
xh: Iseva ayikwazanga ukufikelela kuvimba weefayili

en: The server is unavailable; try again later
xh: Iseva ayifikeleleki; zama emva kwethutyana

en: The service is temporarily unavailable.
xh: Inkonzo ayifumaneki okwethutyana.

en: The topic for %s is: %s
xh: Isihloko se %s siyi: %s

en: The topic is: %s
xh: IsihHloko si: %s

en: The user %s (%s) wants to add %s to his or her buddy list.
xh: Umsebenzisi ufuna ukongeza %s (%s) kuluhlu lwakhe %s lobuhlobo.

en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
xh: Umsebenzisi %s usilandule isicelo sakho sokubongeza kuluhlu lwakho lobuhlobo ngenxa yesizathu esilandelayo:
    %s

en: The user %s has given you permission to add you to their buddy list.  Do you want to add them?
xh: Umsebenzisi %s ukunike imvume yokukongeza kuluhlu lwabo lobuhlobo.  Ingaba ufuna ukubongeza?

en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
xh: Umsebenzisi %s wamkele isicelo sakho sokubongeza kuluhlu lwakho lomhlobo.

en: The user %s requires authorization before being added to a buddy list.  Do you want to send an authorization request?
xh: Umsebenzisi %s ufuna ukugunyaziswa phambi kokuba ongezwe kuluhlu lobuhlobo Ingaba ufuna ukuthumela isicelo sokugunyazisa?

en: The user %s wants to add %s to his or her buddy list.
xh: Umsebenzisi ufuna ukongeza kuluhlu %s lwakhe %s lobuhlobo.

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
xh: Umsebenzisi %u usilandule isicelo sakho sokubongeza kuluhlu lwakho ngenxa yezizathu ezilandelayo:
    %s

en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
xh: Umsebenzisi %u usamkele isicelo sakho ukubongeza kuluhlu lwakho lobuhlobo.

en: The user has blocked you
xh: Umsebenzisi ukuthintele

en: The user has not created a public profile.
xh: Kufuneka umsebenzisi akhe ifayili kawonkewonke.

en: The user is either offline or you are blocked
xh: Mhlawumbe umsebenzisi usebenza engekho kuthungelwano okanye uthintelwe

en: The user's profile is empty.
xh: Inkangeleko yomsebenzisi ayiphathanga nto.

en: There is no MOTD associated with this connection.
xh: Akukho MOTD enxulumene nolu nxibelelwano.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
xh: Akukho Myalezo woSuku onxulumene nolu nxibelelwano

en: There is no application configured to open this type of file.
xh: Akukho nkqubo yokusebenza ukuvula olu hlobo lwefayili.

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
xh: Ingqungquthela ivaliwe. Akusekho miyalezo inokuthunyelwa.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
xh: Le nguqulelo yovavayo ayivumeli abasebenzisi abangaphezu kweshumi ukungena ngexesha elinye

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
xh: Yindlela yokungena ethandekayo lena eyenza izinto ezininzi:
    - Ikuxelela ukuba ngubani owenze inkqubo xa ungena
    - Iguqula yonke imibhalo engenayo
    - Ithumela umyalezo kubantu abakuluhlu lwakho kwangoko xa bebhalisa

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting. :)
xh: Le yindlela oya kubonakala ngayo umyalezo obhaliweyo ophumayo xa usebenzisa imithetho yokusebenza exhasa ukulungiselela. :)

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
xh: Eli ligama abahlobo abanye beMSN baya kukubona ngalo.

en: This protocol does not support chat rooms.
xh: Lo mthetho wokusebenza awuwaxhasi amagumbi encoko.

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
xh: Oku kufuna unxulumano ngqo phakathi kweekhompyutha ezimbini yaye kufunwa malunga nemifanekiso ye-IM.  Ngenxa yokuba idilesi yakho ye-IP iza kudizwa, oku kunokuba ngumngcipheko wemfihlio.

en: This room is not capable of being configured
xh: Eli gumbi alikho kwimeko yokumiselwa kwenkqubo

en: This server requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
xh: Iseva ifuna uqinisekiso lombhalo ocacileyo kunonxibelelwano oluntsonkothileyo. Uvumela oku ze uqhubeke nokuqinisekisa?

en: This theme has no available smileys.
xh: Lo mxholo awunazo izinto ezincumisayo ezifumanekayo.

en: Time Elapsed:
xh: IXesha eliDlulileyo:

en: Time Remaining:
xh: IXesha eliShiyekileyo:

en: Timeout during key agreement
xh: Kuphele ixesha ngelixa lesivumelwano esiphambili

en: Timestamp
xh: Isibaluli-xesha

en: Timestamps
xh: Izibaluli-xesha

en: Timezone
xh: Ixesha lamazwe ngamazwe

en: Title
xh: Isihloko

en: To
xh: Ku-

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
xh: Ukuze wongeze umhlobo kufuneka ungenise iqhosha lakhe likawonke-wonke. Cofa uNgenisa ukungenisa iqhosha likawonke-wonke.

en: Too evil (receiver)
xh: Ukhohlakele kakhulu (umamkeli)

en: Too evil (sender)
xh: Ukhohlakele kakhulu (umthumeli)

en: Too many groups
xh: Amaqela maninzi kakhulu

en: Too many hits to a FND
xh: Kukho imiba emininzi kwiFND

en: Too many matches.
xh: Kukho ufano oluninzi kakhulu.

en: Too many sessions
xh: Zininzi kakhulu iindibano

en: Top
xh: Umphezulu

en: Topic
xh: Isihloko

en: Topic too long
xh: Isihloko side kakhulu

en: Topic:
xh: isiHloko:

en: Traditional Chinese
xh: IsiTshayin seMveli

en: Transparency
xh: Ukuba seLubala

en: Tried to add a contact to a group that doesn't exist
xh: Uzame ukufaka unxulumano kwiqela elingekhoyo

en: Trillian Encryption
xh: I-Trillian Encryption (umbhalo ontsonkothileyo)

en: Type a user to block.
xh: Chwetheza umsebenzisi oza kumthintela.

en: Type a user you permit to contact you.
xh: Chwetheza umsebenzisi omvumele ukunxibelelana nawe.

en: Type the e-mail address of the buddy you are searching for.
xh: Chwetheza idilesi ye-imeyile yomhlobo omzingelayo.

en: UIN
xh: I-UIN

en: URL
xh: i-URL

en: Un-Ignore
xh: Musa ukungaHoyi

en: Un-hide From
xh: Musa ukuzifihla ukuSuka

en: Unable To Add
xh: Akukwazeki okongeza

en: Unable To Retrieve Buddy List
xh: Akukwazeki ukuKhupha uLuhlu lobuhlobo

en: Unable to add "%s" to your Napster hotlist
xh: Akukwazeki ukongeza "%s" kuluhlu lwakho olusoloko luxakekile lweNapster

en: Unable to add %s to deny list (%s).
xh: Akukwazeki ukongeza i-%s ukuphika uluhlu (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
xh: Akukwazeki ukongeza i-%s ukuvumela uluhlu (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
xh: Akukwazeki ukongeza %s kuluhlu lwakho lobuhlobo (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
xh: Akwenzeki ukongeza %s kuluhlu lwakho lobuhlobo. Impazamo isekuyileni isiqulathi sefayili kuluhlu olusecaleni lweseva (%s).

en: Unable to add user to privacy list (%s).
xh: Akwazeki ukongeza umsebenzisi kuluhlu lwabucala (%s).

en: Unable to ban user %s
xh: Akukwazeki ukugxotha i-%s yomsebenzisi

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
xh: Akukwazeki ukutshintsha imimiselo yecala leseva labucala (%s).

en: Unable to configure
xh: Akukwazeki ukuseka isimo

en: Unable to connect
xh: Akukwazeki ukunxulumana

en: Unable to connect to server.
xh: Akukwazeki ukunxulumana neseva.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server you wish to connect to.
xh: Akukwazeki ukunxulumana neseva. Nceda ufake idilesi yeseva ofuna ukunxibelelana kuyo.

en: Unable to connect.
xh: Akukwazeki ukunxulumana.

en: Unable to create conference (%s).
xh: Akukwazeki ukuyila ingqungquthela (%s).

en: Unable to create new connection.
xh: Akukwazeki ukuyila unxibelelwano olutsha.

en: Unable to create socket
xh: Akukwazeki ukuyila isokethi

en: Unable to establish file descriptor.
xh: Akukwazeki ukuseka isichazi sefayili.

en: Unable to fetch room list.
xh: Akukwazeki ukulanda uluhlu lwegumbi.

en: Unable to invite user (%s).
xh: Akukwazeki ukumema umsebenzisi (%s).

en: Unable to kick user %s
xh: Akukwazeki ukususa i-%s yomsebenzisi

en: Unable to login to AIM
xh: Akwazeku ukuNgena kwiAIM

en: Unable to login: Could not sign on as %s because the screen name is invalid.  Screen names must either start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
xh: Akukwazeki ukungena: Akwazekanga ukungena %s ngenxa yokuba igama leskrini alisebenzi.  Amagama eskrini kufuneka aqale ngoonombumba okanye abe nonobumba kuphela, amanani nezithuba, okanye amanani kuphela.

en: Unable to make SSL connection to server.
xh: Akukwazeki ukwenza unxibelelwano lweSSL kwiseva.

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
xh: Akukwazeki ukushenxisa umsebenzisi %s kwisiqulathi sefayili %s kuluhlu olusecaleni kwiseva. Impazamo yenzeke xa kuyilwa isiqulathi sefayili (%s).

en: Unable to open Direct IM
xh: Akukwazeki ukuvula kwi-IM ethe Ngqo

en: Unable to open URL
xh: Akwazeki ukuvula i-URL

en: Unable to open file.
xh: Akukwazeki ukuvula ifayili.

en: Unable to parse message
xh: Akukwazeki ukwahlula umyalezo ngezijungqe

en: Unable to play sound because the 'Command' sound method has been chosen, but no command has been set.
xh: Akukwazeki ukudlala isandi ngenxa yokuba 'Umyalelo' wendlella yesandi ukhethiwe, kodwa akukho myalelo umiselweyo.

en: Unable to play sound because the chosen file (%s) does not exist.
xh: Akukwazeki ukudlala isandi ngenxa yokuba ifayili ekhethiweyo (%s) ayikho.

en: Unable to play sound because the configured sound command could not be launched: %s
xh: Akukwazeki ukudlala isandi ngenxa yokuba isandi esimiselweyo kwinkqubo besingenakho ukuphunyezwa: %s

en: Unable to read
xh: Akukwazeki ukufunda

en: Unable to read file %s.
xh: Akukwazeki ukufunda ifayili %s.

en: Unable to read from network
xh: Akukwazeki ukufunda kuthungelwano

en: Unable to read header from server
xh: Akukwazeki ukufunda okubhalwe kumphezulu wephepha ovela kwiseva

en: Unable to read message from server: %s.  Command is %hd, length is %hd.
xh: Ukungabinakho ukufunda umyalezo ofvela kwiseva: %s.  Umyalelo ngu%hd, ubude yi %hd.

en: Unable to read socket
xh: Akukwazeki ukufunda isokethi

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
xh: Akukwazeki ukususa %s kuluhlu lwabucala (%s).

en: Unable to save icon file to disk.
xh: Akukwazeki ukugcina ifayili yomfanekiso womqondiso kwidiski.

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
xh: Akukwazeki ukuthumela ifayili ku-%s, umsebenzisi akaxhasi ukudluliswa kwefayili

en: Unable to send message (%s).
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo kwi- (%s).

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo ku %s. Akukwazeki ukuyila ingqungquthela (%s).

en: Unable to send message to %s:
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo kwi-%s:

en: Unable to send message.
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo. Akukwenzeki ukuyila ingqungquthela (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo. Azifumaneki iinkcukacha kumsebenzisi (%s).

en: Unable to send message: %s
xh: Akukwazeki ukuthumela umyalezo: %s:

en: Unable to set AIM away message.
xh: Akukwazeki ukuseka umyalezo we-AIM wokungabikho.

en: Unable to set AIM profile.
xh: Akukwazeki ukuseka inkangeleko ye-AIM.

en: Unable to write
xh: Akukwazeki ukubhala

en: Unable to write file %s.
xh: Akukwazeki ukubhala ifayili %s.

en: Unable to write to network
xh: Akukwazeki ukubhala kuthungelwano

en: Unavailable
xh: Engafumanekiyo

en: Undefined Condition
xh: Imeko engaChazwanga

en: Underline
xh: Krwela ngaphantsi

en: Unexpected Request
xh: Isicelo esingaLindelekanga

en: Unit
xh: Icandelo loMbutho

en: Unknown
xh: Engaziwayo

en: Unknown Error
xh: Impazamo engaziwayo

en: Unknown Error Code %d
xh: Ikhowudi eNgaziwayo yempazamo %d

en: Unknown Error in presence
xh: Ubukho bempazamo engaziwayo

en: Unknown command
xh: Umyalelo ongaziwayo

en: Unknown command: %s
xh: Umyalelo ongaziwa: %s

en: Unknown command: %s, (may be a Gaim bug)
xh: Imiyalelo engaziwayo: %s, (kunokuba sisiphene seGaim)

en: Unknown error
xh: Impazamo engaziwayo

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
xh: Impazamo engaziwayo yenani %d. Ukungena kunxibelelwano kwi-website kaYahoo! kungakulungisa oku.

en: Unknown error: 0x%X
xh: Impazamo engaziwayo: 0x%X

en: Unknown message
xh: UmYalezo ongaziwayo

en: Unknown message '%s'
xh: UmYalezo ongaziwayo '%s'

en: Unknown pounce event. Please report this!
xh: Isiganeko esingaziwayo sokutsiba. Nceda wenze ingxelo ngoku!

en: Unknown reason.
xh: Isizathu esingaziwayo.

en: Unknown.
xh: Engaziwayo.

en: Unsubscribe
xh: Rhoxa

en: Unsupported Encoding
xh: Unxulumano olungaxhaswanga

en: Unsupported Stanza Type
xh: UHlobo lweSiqendu lwesibgongo olungaXhaswanga

en: Unsupported Version
xh: INguqulelo engaXhaswanga

en: Unsupported public key type
xh: Uhlobo olungaxhaswa lweqhosha likawonke-wonke

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
xh: Sebenzisa "/help &lt;umyalelo&gt;" malunga noncedo kumyalelo okhethekileyo.
    Imiyalelo elandelayo iyafumaneka kule meko:

en: Use Environmental Settings
xh: Sebenzisa imiMiselo yokusiNgqongileyo

en: Use Global Proxy Settings
xh: Sebenzisa imiMiselo we-Global Proxy

en: Use HTTP Method
xh: Ukusebenzisa Indlela yeHTTP

en: Use TLS if available
xh: Sebenzisa iTLS ukuba iyafumaneka

en: Use last matching buddy
xh: Sebenzisa umhlobo wokugqibela onongqamaniso

en: User %s is not present in the network
xh: Umsebenzisi %s akekho kuthungelwano

en: User <I>%s</I> is not present in the network
xh: Umsebenzisi <I>%s</I> akakho kuthungelwano

en: User ID
xh: Isazizi somSebenzisi

en: User Information
xh: Ulwazi lomSebenzisi

en: User Limit
xh: Umda womSebenzisi

en: User Modes
xh: Izimo zomSebenzisi

en: User Name: 	%s
xh: iGama lomSebenzisi: 	%s

en: User Online Status Attributes
xh: IimPawu zeMo yokuba kuNxibelelwano komSebenzisi

en: User Options
xh: Iindlela zokuKhetha zomSebenzisi

en: User Rooms
xh: AmaGumbi omSebenzisi

en: User does not exist
xh: Akakho umsebenzisi onjalo

en: User has no directory information.
xh: Umsebenzisi akanalo ulwazi ngovimba weefayili.

en: User has typed something and paused
xh: Umsebenzisi uchwetheze okuthile waze waphumla

en: User information for %s unavailable
xh: Ulwazi lomsebenzisi eli-%s alifumaneki

en: User information for %s unavailable:
xh: Ulwazi lomsebenzisi olungama %s alufumaneki:

en: User information not available: %s
xh: Ulwazi lomsebenzisi alufumaneki kwi: %s

en: User is not logged in
xh: Umsebenzisi akangenanga

en: User is offline
xh: Umsebenzisi akekho kunxibelelwano

en: User is too active
xh: Umsebenzisi umanxadanxada kakhulu

en: User is typing...
xh: Umsebenzisi uyachwetheza...

en: User not found
xh: Umsebenzisi akafumaneki

en: User not in group
xh: Umsebenzisi akekho kwiqela

en: User temporarily unavailable
xh: Umsebenzisi akafumaneki okwethutyana

en: Username
xh: Igama lomsebenzisi

en: Users
xh: Abasebenzisi

en: Users on %s: %s
xh: Abasebenzisi be %s: %s

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
xh: Ukuguqu-guquka kokuba seLubala koluhlu neencoko zomhlobo.

en: Verify Public Key
xh: Qinisekisa iQhosha likaWonke-wonke

en: Verify all IM message signatures
xh: Qinisekisa zonke iintsayino zemiyalezo yeIM

en: Verify all channel message signatures
xh: Qinisekisa zonke iintsayino zemiyalezo yesisqhamshelanisi

en: Verifying server public key
xh: Iqhosha likawonke-wonke lokuqinisekisa iseva

en: Video Chat
xh: InCoko ngeVidiyo

en: Video Conferencing
xh: Ingqungquthela ngevidiyo

en: Vietnamese
xh: IsiVietnam

en: View MOTD
xh: Jonga iMOTD

en: View Message of the Day
xh: Jonga umYalezo woSuku

en: View _Log
xh: Jonga _ukuNgena

en: View...
xh: Bona...

en: Voice
xh: Ilizwi

en: Voices
xh: Amazwi

en: Waiting for reply...
xh: Ulindele impendulo...

en: Waiting for response...
xh: Ukulinda impendulo...

en: Waiting for transfer to begin
xh: Ulindele ukuba ukudlulisa kuqalise

en: Wake Me Up
xh: Ndivuse

en: Wallops from %s
xh: Ibetha ukusuka ku-%s

en: Warning Level
xh: Umgangatho wesiLumkiso

en: Warning of %s not allowed.
xh: Isilumkiso se-%s asivunyelwanga.

en: Web Aware
xh: Ukuqaphela iwebhu ye-Intanethi

en: Web Page
xh: IPhepha leWebhu ye-intanethi

en: Webcams
xh: Ii-webcam

en: When away
xh: Xa ungekho

en: When this happens, TOC ignores any messages sent to it, and may kick you off if you send a message. Gaim will prevent anything from going through. This is only temporary, please be patient.
xh: Xa oku kusenzeka, iTOC ayithatheli ngqalelo nayiphi na imiyalezo ethunyelwa kuyo, yaye inokukukhupha xa uthumela umyalezo. U-Gaim uya kuthintela nantoni na ukuba igqithe. Oku kokwethutyana, nceda ube nomonde.

en: When you are kicked offline, this reconnects you.
xh: Xa ukhatyiwe kukungabikho konxulumano, oku kuya kunxulumanisa kwakhona.

en: WinGaim Options
xh: Iindlela zoKhetho zeWinGaim

en: Work Address
xh: Idilesi yaseMsebenzini

en: Work Information
xh: Iinkcukacha ngoMsebenzi

en: Would you like to join the conversation?
xh: Ingaba unqwenela ukungenela incoko?

en: Would you like to overwrite it?
xh: Ingaba unqwenela ukuyibhala kwakhona?

en: Write error
xh: Impazamo yokuBhala

en: Wrong CHL value sent to server
xh: Kuthunyelwe ixabiso eliphosakeleyo leCHL kwiseva

en: XML
xh: i-XML

en: XML Not Well Formed
xh: I-XML engaDalekanga Kakuhle

en: XML Parse error
xh: Impazamo yokwaHlula i-XML ngeziJungqe

en: YCHT Host
xh: Umququzeleli weYCHT

en: YCHT Port
xh: IsiQhagamsheli seYCHT

en: Yahoo Japan
xh: U-Yahoo eJapan

en: Yahoo Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yoNgeniso lweYahoo

en: Yahoo! ID
xh: Isazisi seYahoo!

en: Yahoo! Japan Profile
xh: Inkangeleko yeYahoo! yaseJapan

en: Yahoo! Profile
xh: Inkangeleko yeYahoo!

en: Yahoo! system message for %s:
xh: Inkqubo yomyalezo kaYahoo! %s:

en: Yes
xh: Ewe

en: You _send:
xh: Uya_thumela:

en: You _type:
xh: Uya_chwetheza:

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
xh: Sewukufuphi ukususa i%s kuluhlu lwakho lobuhlobo. Ingaba ukufuna ukuqhubeka?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
xh: Sewukufuphi ukususa i%s yencoko kuluhlu lwakho lobuhlobo.  Ingaba ufuna ukuqhubeka?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
xh: Sewukufuphi nokususa iqela i%s kwakunye nawo onke amalungu alo kuluhlu lwakho lobuhlobo. Ingaba ufuna ukuqhubeka?

en: You are awaiting authorization from the following buddies
xh: Ulindele ugunyaziso kubahlobo abalandelayo

en: You are banned from %s.
xh: Uyagxothwa ukusuka kwi-%s.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
xh: Ungumseki wesiqhagamshelanisi kwi <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
xh: Uyila igumbi elitsha.  Ingaba ufuna ukuyilungelelanisa, okanye ukwamkela imimiselo emiselweyo?

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
xh: Ngeli thuba awubhaliswanga nge-akhawunti enokongeza loo mhlobo.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
xh: Ngeli thuba awubhaliswanga nge-akhawunti enokongeza loo mhlobo.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
xh: Ngeli thuba awubhaliswanga nakweyiphi na imithetho yokusebenza enawo amandla okuncokola.

en: You are now chatting in %s.
xh: Ngoku uncokola kwi %s.

en: You are now known as %s
xh: Ngoku waziwa njengo-%s

en: You are sending messages too fast to %s.
xh: Uthumela imiyalezo ngokukhawuleza kakhulu kwi %s.

en: You are using Gaim version %s.  The current version is %s.<hr>
xh: Ngoku usebenza ngenguqulelo ye %s yeGaim.  Inguqulelo yangoku yi %s.<hr>

en: You can get version %s from:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.
xh: Ungafumana inguqulelo ye%s ivela:<br><ahref="http://gaim.souceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
xh: Ungavumela abanye abasebenzisi ukubona ulwazi ngemo yakho yokuba kunxibelelwano kwakunye nolwazi lwakho buqu. Nceda uzalise ulwazi onqwenela ukuba abanye abasebenzisi balubone ngobuwena.

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
xh: Ungacela ugunyaziso kwakhona kwaba bahlobo ngokucofa ngasekunene kubo nokukhetha "Isicelo soGunyaziso Kwakhona."

en: You canceled the transfer of %s
xh: Ukurhoxisile ukudluliswa kwe-%s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
xh: Awunako ukongeza umntu omnye kabini kwincoko

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
xh: Awunakho ukwamkela izaziso zomhlobo de kube ulande iqhosha lakhe likawonke-wonke. Ungasebenzisa umyalelo weQhosha lokuFumana uWonke-wonke  ukuze ufumane iqhosha likawonke-wonke.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
xh: Ubungena uphume kaninzi kakhulu kunxibelelwano.  Yima imizuzu elishumi ze uphinde uzame.  Ukuba uyaqhubeka ukuzama, kuya kufuneka ulinde nangakumbi.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
xh: Ubungena uphuma kunxibelelwano ngamaxa amaninzi kakhulu. Yima imizuzu elishumi ze uzame kwakhona. Ukuba uyaqhubeka ukuzama, kuya kufuneka ulinde ixesha elidana nangakumbi.

en: You have been disconnected from chat room %s.
xh: Uqhawuliwe kunxibelelwano negumbi lencoko %s.

en: You have been kicked by %s: (%s)
xh: Ukhatyiwe yi-%s: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
xh: Ugxothiwe <I>%s</I> ngu <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
xh: Ubulewe yi %s (%s)

en: You have been logged out because you logged in at another workstation.
xh: Ukhutshiwe ngenxa yokuba ubungene kwesinye isikhululo.

en: You have been signed off for an unknown reason.
xh: Ukhutshiwe kunxibelelwano ngenxa yesizathu esingaziwayo.

en: You have entered an invalid username
xh: Ufake igama lomsebenzisi elingasebenziyo

en: You have parted the channel%s%s
xh: Wahlukanise isiqhagamselanisi%s %s

en: You have probably requested to set your away message before the login procedure completed.  You remain in a "present" state; try setting it again when you are fully connected.
xh: Mhlawumbi wenze isicelo sokuseka umyalezo wakho wokungabikho phambi kokuba inkqubo yokungena iphelele,  Uhlala ukwimeko "yangoku"; zama ukuyiseka kwakhona xa ukunxibelelwano ngokupheleleyo.

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
xh: Mhlawumbi ucele ukuseka inkangeleko yakho phambi kokuba iphele inkqubo yokungena.  Inkangeleko yakho ihlala ingasekwanga; zama ukuyiseka kwakhona xa unxibelelene ngokupheleleyo.

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
xh: Ufikelele umda wenani labantu ovunyelwe ukudibana nabo

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
xh: Ufumene umyalezo okhethekileyo
    
    Ovela: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ e-mail from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
xh: Ufumene i-imeyile yeICQ evela %s [%s]
    
    Umyalezo:
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
xh: Ufumene iphepha leICQ
    
    Ukuvela: %s [%s]
    %s

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
xh: Ukhethe ukuvula unxulumano Ngqo noIM nge-%s.

en: You have signed on from another location.
xh: Usayine ukwenye indawo.

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
xh: Kufuneka ungenele %s isiqhagamshelanisi phambi kokuba ungenele iqela labucala

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
xh: Uzamile ukungahoyi i %s, kodwa umsebenzisi ukuluhlu lwakho lobuhlobo.  Ngokucofa u "Ewe" uya kumsusa kwaye ungamhoyi umhlobo.

en: You may be disconnected shortly.  You may want to use TOC until this is fixed.  Check %s for updates.
xh: Kunokwenzeka ukhutshwe kunxibelelwano kungekudala.  Mhlawumbi unokufuna ukusebenzisa uTOC kude kube oku kulungisiwe. Hlola u %s malunga nokuhlaziya.

en: You missed %hu message from %s because he/she was too evil. | You missed %hu messages from %s because he/she was too evil.
xh[0]: Uphose umyalezo %hu ovela ku %s ngenxa yokuba ubukhohlakele kakhulu.
xh[1]: Uphose imiyalezo %hu evela ku %s ngenxa yokuba ukhohlakele kakhulu.

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
xh[0]: Uphose %hu umyalezo ovela %s ngenxa yokuba ubungasebenzi.
xh[1]: Uphose imiyalezo %hu evela ku %s ngenxa yokuba ibingasebenzi.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
xh[0]: Uphose umyalezo %hu ovela ku %s ngenxa yokuba ubumkhulu kakhulu.
xh[1]: Uphose imiyalezo %hu evela ku %s ngenxa yokuba ibimikhulu kakhulu.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
xh[0]: Uphose umyalezo %hu ovela ku %s ngenxa yokuba ubugqitha imigangatho yomda.
xh[1]: Uphose imiyalezo %hu evela ku %s ngenxa yokuba ibigqitha imigangatho yemida.

en: You missed %hu message from %s because you are too evil. | You missed %hu messages from %s because you are too evil.
xh[0]: Uphose umyalezo %hu ovela ku %s ngenxa yokuba ukhohlakele kakhulu.
xh[1]: Uphose imiyalezi %hu evela ku %s ngenxa yokuba ukhohlakele kakhulu.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
xh[0]: Uphose umyalezo %hu ovela ku %s ngenxa yesizathu esingaziwayo.
xh[1]: Uphose imiyalezo %hu evela ku %s ngenxa yesizathu esingaziwayo.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
xh: Uphose iIM evela %s ngenxa yokuba ithunyelwe ngesantya esikhulu.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
xh: Uphose iIM evela %s ngenxa yokuba ibinkulu kakhulu.

en: You must specify a nick
xh: Kufuneka uchaze isikhewu

en: You send
xh: Uyathumela

en: You should receive an e-mail asking to confirm %s.
xh: Uza kufumana i-imeyile ecela ukuba ungqine %s.

en: You talk in chat
xh: Uyathetha kwincoko

en: You type
xh: Uyachwetheza

en: You were disconnected from the server.
xh: Ubuqhawukile kwiseva.

en: Your AIM connection may be lost.
xh: Kunokwenzeka unxibelelwano lwakho no-AIM lulahlekile.

en: Your Current Mood
xh: Imo yaKho yaNgoku

en: Your Current Status
xh: Imo yaKho yaNgoku

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
xh: UmFanekiso wakho we-IM awuthunyelwanga. Awunakho ukuthumela imiFanekiso yeIM kwiincoko ze-AIM.

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
xh: UmFanekiso wakho we-IM awuthunyelwanga. Kufuneka ube uNxulumene Ngqo ukuthumela imiFanekiso yeIM.

en: Your VCard File
xh: Ifayili yakho yeVCard

en: Your Yahoo! message did not get sent.
xh: Umyalezo wakho kaYahoo! awuthunyelwanga.

en: Your account has been disabled because too many invalid passwords were entered
xh: I-akhawunti yakho ivaliwe kuba kubekho ii-password ezininzi ezingasebenziyo ezithe zafakwa

en: Your account is currently suspended.
xh: I-akhawunti yakho ngokwangoku ixhonyiwe.

en: Your account is locked, please log in to the Yahoo! website.
xh: I-akhawunti yakho itshixiwe, nceda ungene kwi-website ka Yahoo!

en: Your command failed for an unknown reason.
xh: Umyalelo wakho awuphumelelanga ngenxa yesizathu esingaziwayo.

en: Your new MSN friendly name is too long.
xh: Igama lakho elitsha lobuhlobo leMSN lide kakhulu.

en: Your password has been changed.
xh: I-password yakho itshintshile.

en: Your screen name is currently formatted as follows:
    %s
xh: Igama lakho leskrini ngeli thuba lilungiselelwe ngendlela elandelayo:
    %s

en: Your system administrator has disabled this operation
xh: Umlawuli wakho wenkqubo uyenze yangasebenzi le nkqubo

en: Your warning level is currently too high to log in.
xh: Umgangatho wakho wesilumkiso uphezulu kakhulu okwangoku kungeniso.

en: Zephyr Protocol Plugin
xh: Imithetho yokuSebenza yokuNgenisa iZephyr

en: Zip Code
xh: Ikhowudi yeNdawo

en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
xh: [Akukwazeki ukubonisa umyalezo ovela kulo msebenzisi ngenxa yokuba uqulethe iimpawu ezingasebenziyo.]

en: _Account
xh: i-_Akhawunti

en: _Account:
xh: I-_Akhawunti:

en: _Alias
xh: _Elinye igama

en: _Alias Buddy...
xh: _Elinye iGama lomHlobo...

en: _Alias...
xh: _Elinye igama...

en: _Associate Buddy
xh: _Umhlobo oliQabane

en: _Auto-reply:
xh: _Ukuphinda udlale ngokuzenzekela:

en: _Autodetect IP Address
xh: _Ukuziphawulela iDilesi ye-IP

en: _Browser:
xh: _IsiKhangeli:

en: _Buddy List window transparency
xh: _Ukuba selubala kwefestile yoLuhlu lomhlobo

en: _Buddy name:
xh: _iGama lomhlobo:

en: _Buddy:
xh: _UmHlobo:

en: _Cancel
xh: _Rhoxisa

en: _Channel:
xh: I_siqhagamshelanisi:

en: _Class:
xh: _Udidi:

en: _Collapse
xh: _Ukudilika

en: _Copy E-Mail Address
xh: _Kopa iDilesi ye-iMeyile

en: _Copy Link Location
xh: _Indawo yokuNxulumanisa iKopi

en: _Delete Group
xh: _Cima iQela

en: _Description
xh: _Inkcazelo

en: _Dockable Buddy List
xh: _Uludwe lomHlobo olunokufakwa kwiDokisi

en: _End Port:
xh: _Isiphelo sesiQhagamshelisi:

en: _Exchange:
xh: _Unaniselwano:

en: _Expand
xh: _Ukwanda

en: _Focused windows
xh: Iifestile _ezigqalisiweyo

en: _Get List
xh: _Fumana uLuhlu

en: _Group:
xh: _Iqela:

en: _Handle:
xh: _Isikhombisi:

en: _Highlight misspelled words
xh: _Qaqambisa amagama apelwe kakubi

en: _Host:
xh: _Umququzeleli:

en: _IM window transparency
xh: Ifestile ye_IM eselubala

en: _IM windows
xh: Iifestile ze-_IM

en: _Idle
xh: _Lalela

en: _Insert
xh: _Fakela

en: _Instance:
xh: _Isehlo:

en: _Invite
xh: _Mema

en: _Join
xh: _Ngenela

en: _Keep the dialog open
xh: _Gcina uthetha-thethwano luqhubeka

en: _Manual:
    (%s for URL)
xh: _Uxwebhu lokusebenzisa:
    (%s yeURL)

en: _Manually specify range of ports to listen on
xh: _Ngesandla chaza uluhlu lweziqhagamshelisi zokuphulaphula

en: _Message:
xh: _Umyalezo:

en: _Method:
xh: _Indlela yokusebenza:

en: _Modify
xh: _Lungisa

en: _Notify buddies that you are typing to them
xh: _Yazisa abahlobo ukuba uyababhalela ngokuchwetheza

en: _Open Link in Browser
xh: _IsiKhangeli soQhagamshelo oluVulekileyo

en: _Open Mail
xh: _Imeyile eVulekileyo

en: _Open link in:
xh: _Ikhonco elivulekileyo:

en: _Passphrase:
xh: _Ibinzana lokudlula:

en: _Password:
xh: I-_Password:

en: _Pause
xh: _Nqumama

en: _Popup notification
xh: _Isazizo sokukhetha okuvelayo

en: _Port:
xh: I_siqhagamsheli:

en: _Queue new messages when away
xh: _Krozisa imiyalezo xa ungekho

en: _Recipient:
xh: _Umamkeli:

en: _Remove
xh: _Susa

en: _Remove Buddy
xh: _Susa umHlobo

en: _Rename
xh: _Nika elinye igama

en: _Resume
xh: _Phinda uqalise

en: _Return from away
xh: _Buya kukungabikho

en: _Room:
xh: _iGumbi:

en: _Save Image...
xh: _Gcina umFanekiso...

en: _Search for:
xh: _Khangela i:

en: _Send File
xh: _Thumela iFayili

en: _Server:
xh: _Iseva:

en: _Set
xh: _Misela

en: _Show slider bar in IM window
xh: _Umvalo otshebelezayo womboniso kwifestile yeIM

en: _Sounds while away
xh: _Izandi xa ungekho

en: _Start Gaim on Windows startup
xh: _Qala iGaim kwinkqubo yokuvula yeWindows

en: _Start Port:
xh: _Qalisa isiqhagamshelanisi:

en: _URL
xh: i-_URL

en: _User:
xh: _Umsebenzisi:

en: _Username:
xh: _Igama lomsebenzisi:

en: _Visual gesture display
xh: _Umboniso wesijekulo samehlo

en: _Warn
xh: _Lumkisa

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
xh: action &lt;intshukumo yokwenza&gt;:  Ukwenza intshukumo.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
xh: away [umyalezo]:  Misela umyalezo wokungabikiho, okanye sebenzisa umyalezo wokungabuyi kukungabikho.

en: ban &lt;user&gt; [room]:  Ban a user from the room.
xh: ban &lt;umsebenzisi&gt; [igumbi]:  Thintela umsebenzisi kwigumbi.

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
xh: ban [&lt;isiqhagamshelanisi&gt; +|-&lt;isiqhulo&gt;]:  Thintela umxumi kwisiqhagamshelanisi

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
xh: call &lt;umyalelo&gt;:  Biza nawuphi na umyalelo womxumi we-silc

en: channel %s not found
xh: isiqhagamshelanisi se%s asifumaneki

en: channel modes for %s: %s
xh: Iinkqubo zesiqhagamshelanisi ze%s: %s

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
xh: cmode &lt;isiqhagamshelanisi&gt; [+|-&lt;iinkqubo&gt;] [iziphumezi-miyalelo]:  Tshintsha okanye ubonise iimo zesiqhagamshelanisi

en: config:  Configure a chat room.
xh: config:  Misela inkqubo yegumbi lencoko.

en: configure:  Configure a chat room.
xh: configure:  Misela inkqubo yegumbi lencoko.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
xh: cumode &lt;isiqhagamshelanisi&gt; +|-&lt;iinkqubo&gt; &lt;isiqhulo&gt;:  Tshintsha iimo zesikhewu kwisiqhagamshelanisi

en: current topic is: %s
xh: Isihloko sangoku si: %s

en: day | days
xh[0]: usuku
xh[1]: iintsuku

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
xh: debug $lt;ukhetho&gt;:  Thumela iintlobo ngeentlobo zolwazi lokulungisa iziphene zenkqubo kwincoko eqhubekayo njengangoku.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
xh: deop &lt;isiqhulo1&gt; [isiqhulo2] ...:  Susa imo yomsebenzi wesiqhagamshelanisi umntu othile. Kufuneka ube ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi ukwenza oku.

en: detach:  Detach this session
xh: detach:  Susa le ndibano

en: developer
xh: umphuhlisi

en: developer & webmaster
xh: umphuhlisi nomyili wesiza se-inthanethi

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
xh: devoice &lt;isiqhulo1&gt; [isiqhulo2] ...:  Susa imo yelizwi lomqhagamshelanisi kumntu othile, ukubathintela ukuthetha ukuba isiqhagamshelanisi sithothisiwe (+m). Kufuneka ube ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi ukuze wenze oku.

en: g003: Error opening connection.
xh: g003: Impazamo yokuvula inxibelelwano.

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
xh: getkey &lt;isiqhulo|iseva&gt;:  Khupha iqhosha likawonke-wonke lomboneleli okanye eleseva

en: hacker and designated driver [lazy bum]
xh: umqhekezi nesiqhubi esalathelweyo [ivila]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
xh: help &lt;umyalelo&gt;:  Nceda ngokuphathelele kumyalelo okhethekileyo.

en: hour | hours
xh[0]: iyure
xh[1]: iiyure

en: iChat AV
xh: iNcoko nge-AV

en: iChat Timestamp
xh: iNcoko yesiBaluli-xesha

en: info [server]:  View server administrative details
xh: info [iseva]:  Jonga iinkcukacha zolawulo zeseva

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
xh: inst &lt;isehlo&gt;: Seka isehlo esiya kusetyenziswa kule klasi

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
xh: instance &lt;isehlo&gt;: Ukuseka isehlo sokusetyenziswa kule klasi

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
xh: invite &lt;isiqhagamshelanisi&gt; [-|+]&lt;isiqhulo&gt;:  mema isiqhulo okanye dibanisa / susa kuluhlu lokumema lwesiqhagamshelanisi

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
xh: invite &lt;isiqhulo&gt; [igumbi]:  Mema umntu othile ukudibana nawe kwisiqhagamshelanisi esikhethekileyo, okanye isiqhagamshelanisi esikhoyo ngeli thuba.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
xh: j &lt;igumbi1&gt;[,igumbi2][,...] [isitshixo1[,isitshixo2][,...]]:  Faka isiqhagamshelanisi sibe sinye okanye ngaphezulu, ngokunganyanzelekanga bonelela ngeqhosha lesiqhagamshelanisi ngasinye xa kukho imfuneko.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
xh: join &lt;isiqhagamshelanisi&gt; [&lt;i-password&gt;]:  Ngenela incoko kolu thungelwano

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
xh: join &lt;igumbi1&gt;[,igumbi2][,...] [isitshixo1[,isitshixo2][,...]]:  Faka isiqhagamshelanisi esinye okanye ezingaphezulu, ubonelela ngokunganyanzelekanga ngeqhosha lesiqhagamshelanisi ngasinye xa kufuneka.

en: join: &lt;room&gt; [server]:  Join a chat on this server.
xh: join: &lt;igumbi&gt; [iseva]:  Ngenela incoko kule seva.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
xh: kick &lt;isiqhagamshelanisi&gt; &lt;isiqhulo&gt; [uluvo]:  Gxotha umxumi kwisiqhagamshelanisi

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
xh: kick &lt;isiqhulo&gt; [umyalezo]:  Susa umntu othile kwisiqhagamshelanisi. Kufuneka ube ngumenzi wesiqhagamshelanisi ukuze wenze oku.

en: kick &lt;user&gt; [room]:  Kick a user from the room.
xh: kick &lt;umsebenzisi&gt; [igumbi]:  Gxotha umsebenzisi kwigumbi.

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
xh: kill &lt;isiqhulo&gt; [-pubkey|&lt;isizathu&gt;]:  Phelisa isikhewu

en: lead developer
xh: umphuhlisi ophambili

en: leave [channel]:  Leave the chat
xh: leave [isiqhagamshelanisi]: Shiya incoko

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
xh: list:  Bonisa uluhlu lwamagumi encoko kuthungelwano. <i>Isilumkiso, ezinye iiseva zinokukukhupha kunxibelelwano xa usenza oku.</i>

en: list:  List channels on this network
xh: list:  Yenza uluhlu lweziqhagamshelanisi koku thungelwano

en: maintainer
xh: umlondolozi

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
xh: me &lt;intshukumo yokwenza&gt;:  Yenza intshukumo.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
xh: me &lt;intshukumo&gt;:  Thumela intshukumo yemo yeIRC kumhlobo okanye kwincoko.

en: me is using Gaim v%s.
xh: I-me isebenzisa uGaim v%s.

en: minute | minutes
xh[0]: umzuzu
xh[1]: imizuzu

en: minutes.
xh: imizuzu.

en: mode (%s %s) by %s
xh: imo (%s %s) nge %s

en: motd:  View the server's Message Of The Day
xh: motd:  Jonga umYalezo weseva woSuku

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
xh: msg &lt;isiqhulo&gt; &lt;umyalezo&gt;:  Thumela umyalezo wabucala kumsebenzisi

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
xh: msg &lt;isiqhulo&gt; &lt;umyalezo&gt;:  Thumela umyalezo wabucala kumsebenzisi (ngokuchasene nesiqhagamshelanisi).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
xh: msg &lt;umsebenzisi&gt; &lt;umyalezo&gt;:  Thumela umyalezo wabucala komnye umsebenzisi.

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
xh: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;isi(zi)qhagamshelanisi&gt;:  Dwelisa abasebenzisi abakhethekileyo kwisi(zi)qhagamshelanisi

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
xh: names [isiqhagamshelanisi]:  Yenza uluhlu lwabasebenzisi besiqhagamshelanisi ngeli thuba.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
xh: nick &lt;isiqhulo esitsha&gt;:  Guqula isiqhulo sakho.

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
xh: nick &lt;isiqhulo esitsha&gt;:  Tshintsha isiqhulo sakho

en: no channel modes are set on %s
xh: azikho izimo zesiqhagamshelanisi ezisekiweyo kwi %s

en: no such channel
xh: akukho siqhagamshelanisi esinjalo

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
xh: op &lt;isiqhulo1&gt; [isiqhulo2] ...:  Nika umntu othile imo yokuba ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi. Kufuneka ube ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi ukuze wenze oku.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
xh: oper &lt;isiqhulo&gt; [-pubkey]:  Fumana amalungelo okubhexesha iseva

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
xh: operwall &lt;umyalezo&gt;:  Ukuba awazi ukuba yintoni le, mhlawumbi awunakho ukuyisebenzisa.

en: original author
xh: umbhali wentsusa

en: part [channel]:  Leave the chat
xh: part [isiqhagamshelanisi]:  Shiya incoko

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
xh: ilungu [igumbi] [umyalezo]:  Yeka isiqhagamshelanisi sangoku, okanye isiqhagamshelanisi esikhethekileyo, nomyalezo onganyanzelekanga.

en: part [room]:  Leave the room.
xh: part [yegumbi]:  ukuShiya iGumbi.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
xh: i-ping [isiqhulo]:  Sibuza ukuba umsebenzisi unokusalela okungakanani (okanye iseva ukuba akukho msebenzisi ukhethekileyo).

en: ping:  Send PING to the connected server
xh: ping:  Thumela iPING kwiseva enonxulumano

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
xh: query &lt;isiqhulo&gt; &lt;umyalezo&gt;:  Thumela umyalezo wabucala kumsebenzisi (ngokuchaseneyo nesiqhagamshelanisi).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
xh: query &lt;isiqhulo&gt; [&lt;umyalezo&gt;]:  Thumela umyalezo wabucala kumsebenzisi

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
xh: quit [umyalezo]:  Phuma kunxibelelwano neseva, ngomyalezo onganyanzelekanga

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
xh: quit [umyalezo]:  Phuma kunxibelelwano neseva, ngomyalezo onganyanzelekanga.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
xh: quote [...]:  Thumela umyalelo ongalungiswanga kwiseva.

en: register:  Register with a chat room.
xh: register:  Bhalisa kwigumbi lencoko.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
xh: remove &lt;isiqhulo&gt; [umyalezo]:  Susa umntu othile egumbini. Kufuneka ube ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi ukuze wenze oku.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
xh: say &lt;umyalezo&gt;:  Thumela umyalezo ngokwesiqhelo ngokungathi ubungasebenzisi umyalelo.

en: second | seconds
xh[0]: umzuzwana
xh[1]: imizuzwana

en: stats:  View server and network statistics
xh: stats:  Jonga iseva nengqokelela yamanani othungelwano

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
xh: sub &lt;iklasi&gt; &lt;isehlo&gt; &lt;umamkeli&gt;: Ukungenela incoko entsha

en: support
xh: inkxaso

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
xh: topic [&lt;isihloko esitsha&gt;]:  Jonga okanye utshintshe isihloko

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
xh: topic [isihloko esitsha]:  Jonga okanye tshintsha isihloko sesiqhagamshelanisi.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
xh: topic [isihloko esitsha]:  Jonga okanye guqula isihloko.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
xh: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Seka okanye qhaqha imo yomsebenzisi.

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
xh: umode &lt;iinkqubo zomsebenzisi&gt;:  Seka iinkqubo zakho kuthungelwano

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
xh: users &lt;isiqhagamshelanisi&gt;:  Yenza uluhlu lwabasebenzisi kwisiqhagamshelanisi

en: users: %s, files: %s, size: %sGB
xh: abasebenzisi: %s, iifayili: %s, ubukhulu: %sGB

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
xh: voice &lt;isiqhulo1&gt; [isiqhulo2] ...:  Nika imo yelizwi lesiqhagamshelanis kumntu othile. Kufuneka ube ngumsebenzi wesiqhagamshelanisi ukuze wenze oku.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
xh: wallops &lt;umyalezo&gt;:  Ukuba awazi ukuba yintoni na le, mhlwawumbi awunakho ukuyisebenzisa.

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
xh: whois &lt;isiqhulo&gt;:  Jonga ulwazi ngesikhewu

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
xh: whowas &lt;isiqhulo&gt;:  Jonga ulwazi ngesiqhulo

en: win32 port
xh: isiqhagamsheli win32

en: you can see the butterflies mating
xh: ungawabona amabhabhathane esenza ubuqabane

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
xh: zc &lt;iklasi&gt;: Thumela umyalezo ku &lt;<i>iklasi</i>,PERSONAL,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
xh: zci &lt;iklasi&gt; &lt;isehlo&gt;: Thumela umyalezo ku &lt;<i>iklasi</i>,<i>isehlo</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
xh: zcir &lt;iklasi&gt; &lt;isehlo&gt; &lt;umamkeli&gt;: thumela umyalezo ku &lt;<i>iklasi</i>,<i>isehlo</i>,<i>umamkeli</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
xh: zi &lt;isehlo&gt;: Thumela umyalezo ku &lt;umyalezo,<i>isehlo</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
xh: zir &lt;isehlo&gt; &lt;umamkeli&gt;: Thumela umyalezo ku &lt;MESSAGE,<i>isehlo</i>,<i>umamkeli</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
xh: zl &lt;isiqhulo&gt;: Fumana umsebenzisi

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
xh: zlocate &lt;isiqhulo&gt;: Fumana umsebenzisi
