gaim-2.0.0 - en to ro translation catalogue (2710 entries)

en: 	_Only when someone says your screen name
ro: 	Doar când cineva _vă spune numele într-un chat

en: 
    <b>Account:</b> %s
ro: 
    <b>Cont:</b> %s

en: 
    Your Preferred Contact Methods
ro: 
    Metode de contactare preferate

en:  (Code %s)
ro:  (Cod %s)

en:  <i>(identified)</i>
ro:  <i>(identificat)</i>

en:  <i>(ircop)</i>
ro:  <i>(operator IRC)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
ro: „%s” este momentan deconectat. Doriţi să salvaţi restul mesajelor într-o întâmpinare astfel încât acestea să fie trimise automat când „%s” se va conecta din nou?

en: %.2f KB/s
ro: %.2f KO/s

en: %d buddy from group %s was not removed because it belongs to an account which is disabled or offline.  This buddy and the group were not removed.
     | %d buddies from group %s were not removed because they belong to accounts which are currently disabled or offline.  These buddies and the group were not removed.
ro[0]: %d contact din grupul %s nu a fost şters deoarece aparţine unui cont dezactivat sau deconectat. Acest contact şi grupul său nu a fost şterse.
ro[1]: %d contacte din grupul %s nu au fost şterse deoarece aparţine unui cont dezactivat sau deconectat. Acest contact şi grupul său nu au fost şterse.
ro[2]: %d de contacte din grupul %s nu au fost şterse deoarece aparţin unui cont dezactivat sau deconectat. Acest contact şi grupul său nu au fost şterse.

en: %d day | %d days
ro[0]: o zi
ro[1]: %d zile
ro[2]: %d de zile

en: %d hour | %d hours
ro[0]: o oră
ro[1]: %d ore
ro[2]: %d de ore

en: %d minute | %d minutes
ro[0]: un minut
ro[1]: %d minute
ro[2]: %d de minute

en: %d person in room | %d people in room
ro[0]: o persoană în chat
ro[1]: %d persoane în chat
ro[2]: %d de persoane în chat

en: %d second | %d seconds
ro[0]: o secundă
ro[1]: %d secunde
ro[2]: %d de secunde

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
ro[0]: %d mesaj necitit de la %s
ro[1]: %d mesaje necitite de la %s
ro[2]: %d de mesaje necitite de la %s

en: %s
    
    Gaim will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
ro: %s
    
    Pentru a reîncerca reconectarea cu acest cont trebuie să corectaţi eroarea şi să reactivaţi contul.

en: %s
    <span foreground="#ff0000" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
ro: %s
    <span foreground="#ff0000" weight="bold">Eroare: %s
    Verificaţi adresa Internet a modulului pentru o versiune mai nouă.</span>

en: %s Options
ro: Opţiuni %s

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
ro: %s [<I>%s</I>] a intrat în chat.

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
ro: %s pare să fie deconectat(ă) şi nu a primit mesajul ce i l-aţi trimis.

en: %s became idle
ro: %s a intrat în inactivitate

en: %s became unidle
ro: %s a revenit din inactivitate

en: %s canceled the file transfer
ro: %s a întrerupt transferul fişierului

en: %s canceled the transfer of %s
ro: %s a întrerupt transferul fişierului %s

en: %s changed status from %s to %s
ro: %s şi-a schimbat statusul din %s în %s

en: %s could not be added because your buddy list is full.
ro: %s nu a putut fi adăugat pentru că lista de contacte vă e plină.

en: %s declined your conference invitation to room "%s" because "%s".
ro: %s a declinat invitaţia la conferinţa din camera de chat „%s” din următorul motiv: „%s”.

en: %s disconnected
ro: %s s-a deconectat

en: %s entered the room.
ro: %s a intrat în chat.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
ro[0]: %s are un mesaj nou.
ro[1]: %s are %d mesaje noi.
ro[2]: %s are %d de mesaje noi.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
ro: Utilizatorul %s v-a refuzat retroactiv cererea de a-l adăuga la lista de contacte, din următorul motiv: %s.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
ro: Utilizatorul %s v-a refuzat retroactiv cererea de a-l adăuga la lista de contacte.

en: %s has added you to his or her buddy list.
ro: %s v-a adăugat în lista sa de contacte.

en: %s has become idle (%s)
ro: %s a intrat în inactivitate (%s)

en: %s has become idle.
ro: %s a intrat în inactivitate.

en: %s has been invited to this conversation.
ro: %s a fost invitat în această discuţie.

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
ro: %s a schimbat topicul pentru <I>%s</I> în: %s

en: %s has changed the topic to: %s
ro: %s a schimbat topicul în: %s

en: %s has cleared the topic.
ro: %s a şters topicul.

en: %s has closed the conversation.
ro: %s a încheiat discuţia.

en: %s has gone away.
ro: %s a intrat în absenţă.

en: %s has gone away. (%s)
ro: %s a intrat în absenţă (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
ro: %s a invitat utilizatorul %s în camera de chat %s

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
ro: %s a invitat utilizatorul %s în camera de chat %s
    %s

en: %s has just asked to directly connect to %s
ro: %s tocmai a cerut o conexiune directă cu %s

en: %s has paused while typing to you (%s)
ro: %s s-a oprit în timp ce vă scria (%s)

en: %s has removed you from his or her buddy list.
ro: %s v-a şters din lista sa de contacte.

en: %s has returned from being away (%s)
ro: %s s-a întors din absenţă (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
ro: %s s-a întors din inactivitate (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
ro: %s v-a trimis un mesaj. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
ro: %s a schimbat topicul în: %s

en: %s has signed off (%s)
ro: %s s-a deconectat (%s)

en: %s has signed off.
ro: %s s-a deconectat.

en: %s has signed on (%s)
ro: %s s-a autentificat (%s)

en: %s has signed on.
ro: %s s-a autentificat.

en: %s has started typing to you (%s)
ro: %s a început să vă scrie (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
ro: %s a încetat să vă scrie (%s)

en: %s is no longer %s
ro: %s nu mai este %s

en: %s is no longer away.
ro: %s a revenit din absenţă.

en: %s is no longer idle.
ro: %s a revenit din inactivitate.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
ro: %s nu este un fişier obişnuit. Nu va fi suprascris.

en: %s is not a valid filename.
ro: %s nu este un nume de fişier valid.

en: %s is not a valid group.
ro: %s nu este un nume valid de grup.

en: %s is not a valid passport account.
ro: %s nu este un nume de cont „passport” valid.

en: %s is not a valid room handle
ro: %s nu este un nume valid de chat

en: %s is not a valid room name
ro: %s nu este un nume valid de chat

en: %s is not a valid server name
ro: %s nu este un nume valid de server

en: %s is now %s
ro: %s este acum %s

en: %s is now known as %s
ro: %s este acum %s

en: %s is now known as %s.
ro: %s este cunoscut acum ca %s.

en: %s is offering to send file %s
ro: %s se oferă să trimită fişierul %s

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ro: %s este în lista contactelor, dar nu şi în lista de pe server. Doriţi să adăugaţi acest contact?

en: %s just sent you a Nudge!
ro: %s vă sâcâie cu un „nudge”!

en: %s left the room (%s).
ro: %s a ieşit din chat (%s).

en: %s left the room.
ro: %s a ieşit din chat.

en: %s not currently logged in.
ro: %s nu este autentificat momentan.

en: %s on %s (%s)
ro: %s în %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ro: %s din grupul „%s” e în lista contactelor, dar nu este în lista de pe server. Doriţi să adăugaţi acest contact?

en: %s requests %s to accept %d file: %s (%.2f %s)%s%s | %s requests %s to accept %d files: %s (%.2f %s)%s%s
ro[0]: %s cere lui %s să accepte %d fişier: %s (%.2f %s)%s%s
ro[1]: %s cere lui %s să accepte %d fişiere: %s (%.2f %s)%s%s
ro[2]: %s cere lui %s să accepte %d de fişiere: %s (%.2f %s)%s%s

en: %s requests you to send them a file
ro: %s vă cere să-i trimiteţi un fişier

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
ro: %s a trimis un mesaj către „whiteboard” în chat-ul %s. Doriţi să deschid un whiteboard?

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
ro: %s a trimis un mesaj pentru „whiteboard”. Doriţi să deschid un „whiteboard”?

en: %s wants to send you %s (%s)
ro: %s doreşte să vă trimită fişierul %s (%s)

en: %s wants to send you a file
ro: %s doreşte să vă trimită un fişier

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
ro: %s%s%s%s l-a făcut pe %s contactul său%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
ro: %s%s%s%s doreşte să adauge utilizatorul %s în lista sa de contacte%s%s.

en: %s%s<span weight="bold">Written by:</span>	%s
    <span weight="bold">Website:</span>		%s
    <span weight="bold">Filename:</span>		%s
ro: %s%s<span weight="bold">Scris de:</span>	%s
    <span weight="bold">Adresă Internet:</span>		%s
    <span weight="bold">Nume fişier:</span>		%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
ro[0]: %s, o oră
ro[1]: %s, %d ore
ro[2]: %s, %d de ore

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
ro[0]: %s, un minut
ro[1]: %s, %d minute
ro[2]: %s, %d de minute

en: %x %X
ro: %x la %X

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ro: (%s) %s <Răspuns-Automat>: %s

en: (Re-)Request authorization
ro: Solicit (din nou) autorizare

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
ro: (Eroare la conversia mesajului.	 Verificaţi opţiunea „Codare” în editorul de conturi)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
ro: (A intervenit o eroare la primirea acestui mesaj. Codarea proprie nu se potriveşte cu cea aleasă de %s sau %s utilizează un client problematic).

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
ro: (A intervenit o eroare la primirea acestui mesaj. Contactul ce vi l-a trimis utilizează probabil un tip neaşteptat de codare de caractere. Dacă ştiţi ce codare este aceasta, o puteţi specifica în opţiunile avansate ale contului AIM/ICQ utilizat.)

en: (no name)
ro: (fără nume)

en: +++ %s became idle
ro: +++ %s a intrat în inactivitate

en: +++ %s became unidle
ro: +++ %s a revenit din inactivitate

en: +++ %s signed off
ro: +++ %s s-a deconectat

en: +++ %s signed on
ro: +++ %s s-a autentificat

en: /Accounts
ro: /Conturi

en: /Accounts/Add\/Edit
ro: /Conturi/Adăugare\/Editare

en: /Buddies/Add Buddy...
ro: /Contacte/Adaugă un contact...

en: /Buddies/Add C_hat...
ro: /Contacte/Adaugă un c_hat...

en: /Buddies/Add Chat...
ro: /Contacte/Adaugă un chat...

en: /Buddies/Add Group...
ro: /Contacte/Adaugă un grup...

en: /Buddies/Add _Group...
ro: /Contacte/Adaugă un _grup...

en: /Buddies/Get User Info...
ro: /Contacte/Caută detalii...

en: /Buddies/Get User _Info...
ro: /Contacte/Caută deta_lii...

en: /Buddies/Join a Chat...
ro: /Contacte/Intră într-un chat...

en: /Buddies/Join a _Chat...
ro: /Contacte/Intră într-un _chat...

en: /Buddies/New Instant Message...
ro: /Contacte/Trimite un nou mesaj...

en: /Buddies/New Instant _Message...
ro: /Contacte/Trimite un nou _mesaj...

en: /Buddies/Show Buddy Details
ro: /Contacte/Arată detaliile contactelor

en: /Buddies/Show Buddy _Details
ro: /Contacte/Arată _detaliile contactelor

en: /Buddies/Show Empty Groups
ro: /Contacte/Arată grupurile fără contacte

en: /Buddies/Show Idle Times
ro: /Contacte/Arată inactivitatea contactelor

en: /Buddies/Show Idle _Times
ro: /Contacte/Arată inac_tivitatea contactelor

en: /Buddies/Show Offline Buddies
ro: /Contacte/Arată contactele deconectate

en: /Buddies/Show _Empty Groups
ro: /Contacte/Arată grupurile _fără contacte

en: /Buddies/Show _Offline Buddies
ro: /Contacte/Arată contactele dec_onectate

en: /Buddies/Sort Buddies
ro: /Contacte/Sortează contactele

en: /Buddies/View User _Log...
ro: /Contacte/Caută în în_registrări...

en: /Buddies/_Add Buddy...
ro: /Contacte/_Adaugă un contact...

en: /Buddies/_Quit
ro: /Contacte/_Ieşire

en: /Buddies/_Sort Buddies
ro: /Contacte/_Sortează contactele

en: /Conversation
ro: /Discuţie

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
ro: /Discuţie/Adaugă o întâmpinare...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
ro: /Discuţie/Adaugă î_ntâmpinare...

en: /Conversation/Add...
ro: /Discuţie/Adaugă...

en: /Conversation/Al_ias...
ro: /Discuţie/Al_ias...

en: /Conversation/Alias...
ro: /Discuţie/Alias...

en: /Conversation/Block...
ro: /Discuţie/Blochează...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
ro: /Discuţie/G_oleşte fereastra

en: /Conversation/Get Info
ro: /Discuţie/Caută detalii

en: /Conversation/In_vite...
ro: /Discuţie/_Invită...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
ro: /Discuţie/Inserea_ză o imagine...

en: /Conversation/Insert Image...
ro: /Discuţie/Inserează o imagine...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
ro: /Discuţie/Inserează o a_dresă...

en: /Conversation/Insert Link...
ro: /Discuţie/Inserează o adresă...

en: /Conversation/Invite...
ro: /Discuţie/Invită...

en: /Conversation/M_ore
ro: /Discuţie/Mai m_ult

en: /Conversation/More
ro: /Discuţie/Mai mult

en: /Conversation/New Instant _Message...
ro: /Discuţie/_Mesaj nou...

en: /Conversation/Remove...
ro: /Discuţie/Şterge...

en: /Conversation/Se_nd File...
ro: /Discuţie/_Trimite un fişier...

en: /Conversation/Send File...
ro: /Discuţie/Trimite un fişier...

en: /Conversation/View Log
ro: /Discuţie/Arată înregistrările

en: /Conversation/View _Log
ro: /Discuţie/Arată în_registrările

en: /Conversation/_Add...
ro: /Discuţie/A_daugă...

en: /Conversation/_Block...
ro: /Discuţie/_Blochează...

en: /Conversation/_Close
ro: /Discuţie/În_chide

en: /Conversation/_Find...
ro: /Discuţie/C_aută...

en: /Conversation/_Get Info
ro: /Discuţie/D_etalii

en: /Conversation/_Remove...
ro: /Discuţie/Şter_ge...

en: /Conversation/_Save As...
ro: /Discuţie/_Salvează ca...

en: /Help/Online _Help
ro: /Ajutor/Ajutor _online

en: /Help/_About
ro: /Ajutor/_Despre

en: /Help/_Debug Window
ro: /Ajutor/_Fereastră de depanare

en: /Options/Enable Logging
ro: /Opţiuni/Activează înregistrarea

en: /Options/Enable Sounds
ro: /Opţiuni/Activează sunetul

en: /Options/Enable _Logging
ro: /Opţiuni/Activează în_registrarea

en: /Options/Enable _Sounds
ro: /Opţiuni/Activează _sunetul

en: /Options/Show Buddy Icon
ro: /Opţiuni/Arată avatarul contactului

en: /Options/Show Buddy _Icon
ro: /Opţiuni/Arată _avatarul contactului

en: /Options/Show Formatting Toolbars
ro: /Opţiuni/Arată bara cu unelte

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
ro: /Opţiuni/Arată bara cu _unelte

en: /Options/Show Ti_mestamps
ro: /Opţiuni/Arată _marcaje de timp

en: /Options/Show Timestamps
ro: /Opţiuni/Arată marcaje de timp

en: /Tools
ro: /Unelte

en: /Tools/Buddy Pounces
ro: /Unelte/Întâmpinare contacte

en: /Tools/Buddy _Pounces
ro: /Unelte/Î_ntâmpinări contacte

en: /Tools/Mute Sounds
ro: /Unelte/Fără sunete

en: /Tools/Mute _Sounds
ro: /Unelte/Fără _sunete

en: /Tools/Plu_gins
ro: /Unelte/_Module

en: /Tools/Pr_eferences
ro: /Unelte/_Preferinţe

en: /Tools/Pr_ivacy
ro: /Unelte/S_ecuritate

en: /Tools/Privacy
ro: /Unelte/Securitate

en: /Tools/R_oom List
ro: /Unelte/_Listă camere de chat

en: /Tools/Room List
ro: /Unelte/Listă camere de chat

en: /Tools/System _Log
ro: /Unelte/În_registrări de sistem

en: /Tools/_File Transfers
ro: /Unelte/_Transfer de fişiere

en: /_Accounts
ro: /_Conturi

en: /_Buddies
ro: /Contact_e

en: /_Conversation
ro: /_Discuţie

en: /_Help
ro: /_Ajutor

en: /_Options
ro: /_Opţiuni

en: /_Tools
ro: /Unel_te

en: 0 people in room
ro: Nici o persoană în chat

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #gaim on irc.freenode.net<BR><BR>
ro: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #gaim pe irc.freenode.net<BR><BR>

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #wingaim on irc.freenode.net<BR><BR>
ro: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #wingaim pe irc.freenode.net<BR><BR>

en: <GaimMain>/Accounts/
ro: <GaimMain>/Conturi/

en: <GaimMain>/Accounts/Enable Account
ro: <GaimMain>/Conturi/Activare cont

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
ro: <I>%s</I> a înlăturat toate modurile pentru <I>%s</I>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
ro: <I>%s</I> a înlăturat toate modurile chat-ului <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
ro: <I>%s</I> a setat modurile pentru <I>%s</I> astfel: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
ro: <I>%s</I> a setat modurile chat-ului <I>%s</I> astfel: %s

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
ro: <b><font color="red">Nu există o funcţie de citire a înregistrărilor</font></b>

en: <b>ChangeLog:</b>
    %s<br><br>
ro: <b>Noutăţi:</b>
    %s<br><br>

en: <b>Channel Name:</b> %s
ro: <b>Nume chat:</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
ro: <h1>Discuţie cu %s în %s:</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
ro: <b>Adjectiv definitoriu:</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
ro: <b>Fişier:</b> %s
    <b>Mărime fişier:</b> %s
    <b>Mărime imagine:</b> %dx%d

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
ro: <b>Titlu Grup:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
ro: <b>ID Grup Notes:</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
ro: <b>Parolă:</b>

en: <b>Plugin Details</b>
ro: <b>Detalii modul</b>

en: <b>Receiving As:</b>
ro: <b>Primesc ca:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
ro: <b>Primesc de la:</b>

en: <b>Sending As:</b>
ro: <b>Trimit ca:</b>

en: <b>Sending To:</b>
ro: <b>Trimit către:</b>

en: <b>Username:</b>
ro: <b>Nume utilizator:</b>

en: <b>You have %d new e-mail.</b> | <b>You have %d new e-mails.</b>
ro[0]: <b>Aveţi un mail nou.</b>
ro[1]: <b>Aveţi %d mailuri noi.</b>
ro[2]: <b>Aveţi %d de mailuri noi.</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
ro: <br><b>Cifru chat:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
ro: <br><b>Iniţiator chat:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
ro: <br><b>Chat HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
ro: <br><b>Moduri chat:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
ro: <br><b>Topic chat:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
ro: <br><b>Amprentă silabică a cheii fondatorului:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
ro: <br><b>Amprenta cheii fondatorului:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
ro: <br><b>Contor utilizatori:</b> %d

en: <br>At %s since %s
ro: <br>În %s din %s

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
ro: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;Răspuns automat&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
ro: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;Răspuns automat&gt;>:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
ro: <font color="red"><b>Nu s-a putut citi fişierul: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
ro: <font color="red"><b>Nu găsesc locaţia înregistrărilor!</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
ro: <font color='#777777'>Deconectat(ă).</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
ro: <font color='#777777'>Neconectat(ă) la XMPP</font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
ro: <h1>Discuţie cu %s</h1>

en: <i>(retrieving)</i>
ro: <i>(se descarcă)</i>

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
ro: <i>nu aşteptaţi nici o autorizare</i>

en: <span color="red">%s disconnected: %s</span>
ro: <span color="red">%s a fost deconectat(ă): %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
ro: <span size='larger' weight='bold'>Discuţie în %s pe %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
ro: <span size='larger' weight='bold'>Discuţie cu %s în data de %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
ro: <span size='larger' weight='bold'>Eroare la salvarea imaginii</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
ro: <span size='larger' weight='bold'>Tip necunoscut de fişier</span>
    
    Se utilizează tipul implicit: PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to Gaim!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with Gaim press the <b>Add</b> button below and configure your first account. If you want Gaim to connect to multiple IM accounts, press <b>Add</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Add/Edit</b> in the Buddy List window
ro: <span size='larger' weight='bold'>Bun venit în Gaim!</span>
    
    Nu aveţi conturi încă un cont de mesagerie instant. Pentru a vă conecta cu Gaim utilizaţi butonul <b>Adaugă</b> pentru a defini un prim cont. Dacă doriţi să utilizaţi multiple conturi, utilizaţi <b>Adaugă</b> de câte ori e nevoie.
    
    Veţi putea reveni la această fereastră pentru a adăuga, edita sau şterge conturi utilizând <b>Conturi->Adăugare/Editare</b> în fereastra listei de contacte.

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
ro: <span style="italic">Exemplu: stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
ro: <span weight="bold" size="larger">Aveţi mail nou!</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to Gaim!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Add/Edit</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
ro: <span weight='bold' size='larger'>Bun venit în Gaim!</span>
    
    Nu aveţi nici un cont activ. Activaţi-vă conturile de mesagerie instant în fereastra <b>Conturi</b>, accesibilă pe calea <b>Conturi->Adăugare/Editare</b>. Abia după activare veţi putea utiliza conturile definite.

en: A Little About Me
ro: Câteva cuvinte despre mine

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
ro: Un administrator Sametime a făcut următorul anunţ pe serverul %s:

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ro: Un fişier este disponibil pentru descărcare de la:
    Serverul: %s
    Portul: %d

en: A folder with that name already exists
ro: Un director cu acest nume există deja

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
ro: Un grup numit „%s” există deja în lista de contacte.

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
ro: O versiune glisantă pe orizontală a listei de contacte.

en: A message has been dropped, you are exceeding the server speed limit.
ro: Un mesaj s-a pierdut, aţi depăşit limita de viteză fixată de server.

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
ro: O sesiune de mesaje muzicale a fost iniţiată. Un click pe iconiţa MM o va accepta.

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
ro: Nepotrivire versiune ABI %d.%d.x (necesită %d.%d.x)

en: AIM Account
ro: Cont AIM

en: AIM Direct IM
ro: Discuţie directă AIM

en: AIM Protocol Plugin
ro: Modul de protocol AIM

en: AP User
ro: Utilizator AP

en: About Gaim
ro: Despre Gaim

en: Accept chat invitation?
ro: Acceptaţi invitaţia la chat?

en: Accept file transfer request from %s?
ro: Acceptaţi transferul de fişiere iniţiat de %s?

en: Access denied: HTTP proxy server forbids port %d tunneling.
ro: Acces interzis: serverul proxy nu permite tunelarea portului %d.

en: Account
ro: Cont

en: Account Confirmation Requested
ro: Vi s-a cerut confirmarea contului

en: Account Info
ro: Detalii cont

en: Account has been disabled
ro: Contul a fost dezactivat

en: Account type:
ro: Tip cont:

en: Account was not added
ro: Contul nu a fost adăugat

en: Account:
ro: Cont:

en: Account:
ro: Cont:

en: Accounts
ro: Conturi

en: Action
ro: Acţiune

en: Activate ID...
ro: Activare identitate...

en: Active which ID?
ro: Ce identitate doriţi să activaţi?

en: Add
ro: Adăugare

en: Add / Remove
ro: Adaugă/Şterge

en: Add Account
ro: Adăugare cont

en: Add Buddy
ro: Adaugă contact

en: Add Buddy _Pounce
ro: Adaugă î_ntâmpinare

en: Add Channel Private Group
ro: Adaugă grupul chat-ului privat

en: Add Channel Public Key
ro: Adaugă cheia publică a chat-ului

en: Add Chat
ro: Adaugă un chat

en: Add Group
ro: Adaugă grup

en: Add Notes Address Book Group...
ro: Adaugă grupul agendei Notes...

en: Add Private Group
ro: Adaugă grupul privat

en: Add a C_hat
ro: Adăugare c_hat

en: Add a _Buddy
ro: _Adăugare contact

en: Add a new text replacement
ro: Adăugaţi un alt cuvânt de înlocuit

en: Add buddy rejected
ro: Adăugarea contactului a fost refuzată

en: Add buddy to your list?
ro: Adaug utilizatorul în lista de contacte?

en: Add to Address Book
ro: Adaugă în agendă

en: Add to chat
ro: Adaugă în chat

en: Add to chat...
ro: Adăugare în chat...

en: Add-Ins
ro: Adăugiri

en: Additional Information
ro: Alte informaţii

en: Address
ro: Adresă

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
ro: Adaugă o căsuţă în lista de contacte care vă anunţă mailurile noi.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
ro: Adaugă opţiunea de stocare de notiţe pentru contactele din lista de contacte.

en: Age
ro: Vârstă

en: Albanian
ro: Albaneză

en: Algorithm: 	%s
ro: Algoritm: 	%s

en: Alias Buddy
ro: Alias contact

en: Alias Chat
ro: Alias chat

en: Alias Contact
ro: Alias contact

en: All
ro: Tot

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
ro: Toţi itemii de mai jos sunt opţionali. Introduceţi doar informaţiile pe care doriţi să le faceţi publice.

en: Allow
ro: Permite

en: Allow %s to contact you?
ro: Are voie %s să vă contacteze?

en: Allow MSN Mobile pages?
ro: Permit pagini „MSN Mobile”?

en: Allow all users to contact me
ro: Permite tuturor să mă contacteze

en: Allow only the users below
ro: Permite doar utilizatorilor de mai jos

en: Allow only the users on my buddy list
ro: Permite doar celor din lista de contacte

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
ro: Permite autentificarea în clar prin conexiuni necriptate

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
ro: Permitere/Refuzare pagini mobile...

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
ro: Permite schimbarea numărului de puncte asociate stărilor de inactivare/absenţă/deconectare utilizate la ordonarea contactelor.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
ro: Permite controlul valorilor asociate cu diferitele stări ale contactelor.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows.
    Drag the middle mouse button to perform certain actions:
    
    Drag down and then to the right to close a conversation.
    Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
    Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
ro: Adaugă suport pentru gesturi de maus în ferestrele de discuţii.
    Trageţi cu butonul din mijloc pentru a efectua anumite acţiuni:
    
    Trageţi în jos şi apoi în dreapta pentru a închide o discuţie.
    Trageţi în sus şi apoi în stânga pentru a trece în discuţia anterioară.
    Trageţi în sus şi apoi în dreapta pentru a trece în discuţia următoare.

en: Allows you to control Gaim by entering commands in a file.
ro: Permite controlul Gaim prin introducerea unor comenzi într-un fişier.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
ro: Permite setarea manuală a unei false perioade de inactivitate.

en: Alphabetically
ro: Alfabetic

en: Already Registered
ro: Este deja înregistrat

en: Already in opposite list
ro: Există deja în cealaltă listă

en: Already in the mode
ro: Sunteţi deja în respectiva stare

en: Already logged in
ro: Deja autentificat(ă)

en: Already there
ro: Există deja

en: Always
ro: Întotdeauna

en: Always on top
ro: Întotdeauna deasupra

en: Always use AIM/ICQ proxy server for file transfers
    (slower, but does not reveal your IP address)
ro: Utilizează un server proxy AIM/ICQ pentru transferul
    de fişiere (mai încet, dar nu se dezvăluie adresa IP)

en: Always use ICQ proxy server for file transfers
    (slower, but does not reveal your IP address)
ro: Utilizează serverul proxy ICQ pentru transferul de
    fişiere (mai încet, dar nu se dezvăluie adresa IP)

en: Always when there is a status message
ro: Dacă există un mesaj de status

en: An ambiguous user ID was entered
ro: S-a introdus un ID ambiguu de utilizator

en: An e-mail address was not found for this buddy.
ro: Nu s-a găsit o adresă de mail pentru acest contact.

en: An error occurred while opening the file.
ro: A apărut o eroare la deschiderea fişierului.

en: An error occurred while updating the directory
ro: A apărut o eroare la actualizarea directorului

en: An error was encountered reading your %s.  They have not been loaded, and the old file has been renamed to %s~.
ro: A apărut o eroare la citirea fişierului %s. Încărcarea datelor a eşuat şi vechiul fişier a fost redenumit „%s~”.

en: An example plugin that does stuff - see the description.
ro: Un exemplu funcţional de modul - a se vedea descrierea.

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
ro: Eroare necunoscută: %d. Detalii: %s

en: An unknown signon error has occurred: %s.
ro: Eroare necunoscută la autentificare: %s.

en: Angry
ro: Supărat(ă)

en: Animate
ro: Animare

en: Anniversary
ro: Aniversare

en: Announcement from %s
ro: Anunţ de la %s

en: Anxious
ro: Stresat(ă)

en: Anyone
ro: Oricine

en: Appear Offline
ro: Apar deconectat(ă)

en: Appear Online
ro: Apar autentificat(ă)

en: Appear Permanently Offline
ro: Par totdeauna deconectat(ă)

en: Apply
ro: Aplică

en: Apply in Chats
ro: Utilizează în chat-uri

en: Apply in IMs
ro: Utilizează în mesajele instant

en: Approve
ro: Aprobă

en: Aquarius
ro: Vărsător

en: Arabic
ro: Arabă

en: Are you sure to exit this Qun?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi %s?

en: Are you sure you want to block %s?
ro: Sigur doriţi ca %s să nu vă poată contacta?

en: Are you sure you want to delete "%s"
ro: Sigur doriţi să ştergeţi %s?

en: Are you sure you want to delete %s?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi %s?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi întâmpinarea la %s pentru %s?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi întâmpinarea la %s pentru %s?

en: Are you sure you want to remove %s?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi %s?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
ro: Sigur doriţi ca %s să vă poată contacta?

en: Ashamed
ro: Ruşinat(ă)

en: Ask
ro: Întreabă

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
ro: Cerere către %s pentru a ne conecta la %s:%hu pentru discuţie directă.

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
ro: Încercarea de subscriere la %s,%s,%s a eşuat

en: Attempting to connect to %s:%hu.
ro: Încercare de conectare la %s:%hu.

en: Attempting to connect via proxy server.
ro: Încercare de conectare prin serverul proxy.

en: Australian English
ro: Engleză Australiană

en: Auth Domain
ro: Autentificare domeniu

en: Auth User
ro: Autentificare utilizator

en: Authenticating
ro: Autentificare

en: Authenticating connection
ro: Se autentifică conexiunea

en: Authenticating...
ro: Autentificare...

en: Authentication Failure
ro: Eroare de autentificare

en: Authentication failed
ro: Autentificare eşuată

en: Authorization Aborted
ro: Autorizare întreruptă

en: Authorization Denied
ro: Autorizare refuzată

en: Authorization Denied Message:
ro: Mesajul de autorizare refuzată:

en: Authorization Given
ro: Autorizare acordată

en: Authorization Granted
ro: Autorizare acordată

en: Authorization Request Message:
ro: Mesaj cerere de autorizare:

en: Authorization denied message:
ro: Mesaj de autorizare refuzată:

en: Authorization mechanism too weak
ro: Mecanism de autorizare insuficient de sigur

en: Authorize
ro: Autorizează

en: Authorize buddy?
ro: Autorizaţi contactul?

en: Auto Accept
ro: _Acceptă automat

en: Auto Reject
ro: Refuză automat

en: Auto-Join
ro: Intră automat

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
ro: Permite acceptarea automată a transferurilor de fişiere iniţiate de anumiţi utilizatori.

en: Auto-away
ro: Absenţe automate

en: Auto-response sent:
ro: Răspuns automat trimis:

en: Autoaccept
ro: Auto-acceptare

en: Autoaccept File Transfers...
ro: Acceptă automat transferurile de fişiere...

en: Autoaccept complete
ro: Acceptare automată finalizată

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
ro: Transferul acceptat automat al fişierului „%s” de la „%s” s-a terminat.

en: Automatic
ro: Automat

en: Automatically open whiteboard
ro: Deschide automat un „whiteboard”

en: Automatically reject from users not in buddy list
ro: Refuză automat pentru utilizatorii ce nu fac parte din lista de contacte

en: Autoreply
ro: Răspunsuri automate

en: Autoreply for all the protocols
ro: Răspunsuri automate pentru orice cont

en: Autoreply message
ro: Mesaj de răspuns automat

en: Autoreply with status message
ro: Răspunde cu mesajul de status

en: Available
ro: Disponibil(ă)

en: Available Conferences
ro: Conferinţe disponibile

en: Available Message
ro: Mesaj ce arată disponibilitatea

en: Away
ro: Absent(ă)

en: Away From Computer
ro: Absent(ă) din faţa calculatorului

en: Away Message
ro: Mesaj în absenţă

en: Away message too long.
ro: Mesaj în absenţă prea lung.

en: Awesome
ro: Genial

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Bad Format
ro: Format greşit

en: Bad Namespace Prefix
ro: Prefixul pentru „namespace” este greşit

en: Bad Request
ro: Cerere invalidă

en: Bad friend file
ro: Fişier invalid

en: Bad mode
ro: Mod greşit

en: Bad ticket
ro: Bilet (ticket) greşit

en: Ban List
ro: Listă interdicţii

en: Banned
ro: Blocat

en: Based on keyboard or mouse use
ro: În funcţie de activitatea utilizatorului

en: Be Right Back
ro: Vin imediat

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
ro: Pentru că adresa IP vă va fi vizibilă, vă rugăm să evaluaţi riscurile la care vă expuneţi. Doriţi să continuaţi?

en: Becomes _idle
ro: Intrarea în inacti_vitate

en: Birth Day
ro: Zi de naştere

en: Birth Year
ro: An naştere

en: Birthday
ro: Zi de naştere

en: Blink on new message
ro: Clipire la mesaje noi

en: Block
ro: Blocare

en: Block %s?
ro: Doriţi să blocaţi utilizatorul %s?

en: Block IMs without Key Exchange
ro: Blochează mesajele fără schimb de chei

en: Block User
ro: Blocare utilizator

en: Block all users
ro: Blochează toţi utilizatorii

en: Block invites
ro: Blochează invitaţiile

en: Block messages to whiteboard
ro: Blochează mesajele către „whiteboard”

en: Block only the users below
ro: Blochează doar utilizatorii de mai jos

en: Blocked
ro: Blocat(ă)

en: Blood Type
ro: Grupă sanguină

en: Bold
ro: Aldin

en: Bonjour Protocol Plugin
ro: Modul de protocol Bonjour

en: Bored
ro: Plictisit(ă)

en: Bosnian
ro: Bosniacă

en: Both
ro: Ambele

en: Bottom
ro: Jos

en: Br_owse...
ro: Navi_gare...

en: British English
ro: Engleză Britanică

en: Brows_e...
ro: Na_vigare...

en: Browser
ro: Navigator

en: Browser Selection
ro: Navigator preferat

en: Browser default
ro: După cum e setat navigatorul

en: Buddies
ro: Contacte

en: Buddy Alias
ro: Alias contact

en: Buddy Comment
ro: Comentariu contact

en: Buddy Comment for %s
ro: Comentariu contact pentru %s

en: Buddy Comment:
ro: Comentariu contact:

en: Buddy Goes _Away
ro: Intrarea în _absenţă

en: Buddy Goes _Idle
ro: Intrarea în _inactivitate

en: Buddy Icon
ro: Avatar

en: Buddy Information
ro: Detalii contact

en: Buddy List
ro: Listă contacte

en: Buddy List Storage Mode
ro: Stocare listă de contacte

en: Buddy List Window
ro: Fereastra listei de contacte

en: Buddy Notes
ro: Notiţe contacte

en: Buddy Pounces
ro: Întâmpinări contacte

en: Buddy State Notification
ro: Notificări stări contacte

en: Buddy Ticker
ro: Listă glisantă contacte

en: Buddy _Signs On/Off
ro: (_De)Autentificarea unui contact

en: Buddy is "extended" away
ro: Contactul este absent demult

en: Buddy is away
ro: Contactul este absent

en: Buddy is idle
ro: Contactul este inactiv

en: Buddy is mobile
ro: Contactul este mobil

en: Buddy is offline
ro: Contactul este deconectat

en: Buddy list downloaded
ro: Lista de contacte a fost descărcată

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
ro: Probleme de sincronizare a liste de contacte în %s (%s)

en: Buddy list uploaded
ro: Listă de contacte stocată

en: Buddy logs in
ro: Un contact se autentifică

en: Buddy logs out
ro: Un contact se deconectează

en: Buddylist loaded successfully!
ro: Lista de contacte a fost încărcată cu succes!

en: Buddylist saved successfully!
ro: Lista contactelor a fost salvată cu succes!

en: Bulgarian
ro: Bulgară

en: Busted SNAC payload
ro: Încărcătură SNAC invalidă

en: Busy
ro: Ocupat(ă)

en: Buzz!!
ro: Alooo!

en: By account
ro: După cont

en: By conversation count
ro: După numărul discuţiilor

en: By group
ro: După grup

en: By log size
ro: După mărimea înregistrărilor

en: By status
ro: După status

en: CTCP PING reply
ro: Replică CTCP PING

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
ro: Parametrii CVR sunt necunoscuţi sau nu sunt permişi

en: C_hat windows
ro: Ferestrele de c_hat

en: C_lear finished transfers
ro: Şter_ge transferurile terminate

en: C_onnect
ro: C_onectare

en: Calculating...
ro: Se calculează...

en: Call Command
ro: Iniţiază comanda

en: Camera
ro: Cameră

en: Canadian English
ro: Engleză Canadiană

en: Cancel
ro: Renunţă

en: Cancel Presence Notification
ro: Anulează notificarea prezenţei

en: Canceled
ro: Oprit

en: Cannot add a contact to the same folder twice
ro: Nu se poate adăuga de două ori un contact în acelaşi director

en: Cannot add yourself
ro: Nu vă puteţi adăuga propria identitate

en: Cannot ban %s: banlist is full
ro: %s nu poate fi blocat, lista de blocare e plină.

en: Cannot call command
ro: Nu se poate iniţia comanda

en: Cannot change nick
ro: Nu se reuşeşte schimbarea pseudonimului

en: Cannot detach
ro: Detaşarea nu a reuşit

en: Cannot fetch the public key
ro: Nu se poate obţine cheia publică

en: Cannot find/access ~/.silc directory
ro: Directorul ~/.silc nu a fost găsit sau nu poate fi accesat.

en: Cannot get channel information
ro: Nu s-au putut obţine detalii despre chat

en: Cannot get room list
ro: Nu se poate obţine lista camerelor de chat

en: Cannot get server information
ro: Nu s-au putut obţine detalii despre server

en: Cannot get server statistics
ro: Nu s-au putut obţine statisticile serverului

en: Cannot get user information
ro: Nu s-au putut obţine detalii despre utilizator

en: Cannot initialize SILC Client connection
ro: Nu s-a putut iniţializa conexiunea ca client SILC

en: Cannot initialize SILC protocol
ro: Nu s-a putut iniţializa protocolul SILC

en: Cannot join %s:
ro: Nu s-a putut intra în %s:

en: Cannot join channel
ro: Nu s-a putut intra în chat

en: Cannot join private group
ro: Nu pot intra în grupul privat

en: Cannot open socket
ro: Nu s-a putut deschide un socket

en: Cannot perform the key agreement
ro: Nu s-a reuşit schimbul de chei

en: Cannot remove group zero
ro: Nu pot şterge grupul zero

en: Cannot send a directory.
ro: Nu se poate trimite un director.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ro: Nu se poate trimite un fişier de 0 octeţi.

en: Cannot send file
ro: Nu s-a putut trimite fişierul

en: Cannot send folder %s.
ro: Nu se poate trimite directorul %s.

en: Cannot send launcher
ro: Lansatorul nu a putut fi trimis

en: Cannot set IM key
ro: Nu se poate seta cheia IM

en: Cannot set topic
ro: Nu se poate schimba topicul

en: Capabilities
ro: Facilităţi

en: Case sensitive
ro: Majuscule semnificative

en: Catalan
ro: Catalană

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, Jabber, Sametime, and Yahoo!
ro: Deschide ferestrele sau taburile de discuţii înainte ca interlocutorii să vă trimită ce începuseră să scrie. Merge cu AIM, ICQ, Jabber, Sametime şi Yahoo!

en: Change Address To:
ro: Schimbă adresa în:

en: Change Currently Registered E-Mail Address...
ro: Schimbare adresă de mail înregistrată curent...

en: Change Gadu-Gadu Password
ro: Schimbare parolă Gadu-Gadu

en: Change Jabber Password
ro: Schimbare parolă Jabber

en: Change Password
ro: Schimbare parolă

en: Change Password (URL)
ro: Schimbare parolă (online)

en: Change Password...
ro: Schimbare parolă...

en: Change Status
ro: Schimbare status

en: Change _status to:
ro: Schimbă _statusul în:

en: Change password for %s
ro: Schimbare parolă pentru %s

en: Change password for the Gadu-Gadu account
ro: Schimbare parolă cont Gadu-Gadu

en: Change password...
ro: Schimbare parolă...

en: Change status when _idle
ro: Schimbă statusul în _inactivitate

en: Change user information for %s
ro: Modificare detalii pentru %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
ro: Setările de securitate intră în acţiune instantaneu.

en: Channel %s does not exist in the network
ro: Chat-ul %s nu există în reţea

en: Channel Authentication
ro: Autentificare în chat

en: Channel Information
ro: Detalii chat

en: Channel Passphrase
ro: Frază secretă pentru chat

en: Channel Public Keys List
ro: Listă chei publice chat

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
ro: Autentificarea în chat este utilizată pentru a bloca accesul neautorizat în chat. Autentificarea poate fi pe bază de frază secretă sau pe bază de semnături digitale. În primul caz, trebuie permis accesul iniţial la chat. În cel de-al doilea, doar utilizatorii ale căror semnături digitale sunt listate pot intra în chat.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
ro: Iniţiatorul chat-ului în <I>%s</I> este <I>%s</I>

en: Chat _name:
ro: _Nume chat:

en: Chat error
ro: Eroare de chat

en: Chat in %s is not available.
ro: Chat-ul în %s nu este disponibil.

en: Chat room list URL
ro: Adresă listă camere de chat

en: Chat room locale
ro: Setări locale chat

en: Chats
ro: Chat-uri

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
ro: Chat-urile vor fi înregistrate doar dacă opţiunea „Înregistrează toate chat-urile” este activată.

en: Chatty
ro: Cu chef de vorbă

en: Checks for new local mail.
ro: Verifică mailul local.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
ro: Verifică periodic dacă există versiuni noi şi notifică utilizatorul cu privire la noutăţile ultimei versiuni.

en: Checks periodically for new releases.
ro: Verifică dacă există versiuni noi Gaim.

en: Choose New Name
ro: Nume nou

en: Choose...
ro: Alegeţi...

en: Cipher
ro: Cifru

en: Cipher Test
ro: Test cifru

en: City
ro: Oraş

en: Clear
ro: Goleşte

en: Close
ro: Închide

en: Close _tabs
ro: Închide _taburile

en: Close all tabs
ro: Închide toate taburile

en: Close conversation
ro: Încheie discuţia

en: Close other tabs
ro: Închide celelalte taburi

en: Close this tab
ro: Închide acest tab

en: Close this window when all transfers _finish
ro: Închide fereastra la _terminarea tuturor transferurilor

en: Co_nversations:
ro: _Discuţii:

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
ro: Culoare pentru afişarea adreselor sub cursorul de maus.

en: Color to draw hyperlinks.
ro: Culoare pentru afişarea adreselor.

en: Command
ro: Comandă

en: Command disabled
ro: Comandă dezactivată

en: Company
ro: Companie

en: Computer
ro: Calculator

en: Conference Closed
ro: Conferinţă închisă

en: Conference does not exist
ro: Conferinţa nu există

en: Conference not found
ro: Conferinţa nu a fost găsită

en: Configuration error
ro: Eroare de configurare

en: Configure IM Forwarding (URL)
ro: Configurare înaintare mesaje (online)

en: Configure Pl_ugin
ro: Configurare _modul

en: Confirm Account
ro: Confirmare cont

en: Confirm close
ro: Confirmare închidere

en: Connect
ro: Conectare

en: Connect port
ro: Port de conectare

en: Connect server
ro: Server de conectare

en: Connect to %s failed
ro: Conectarea la %s a eşuat

en: Connected
ro: Conectat(ă)

en: Connecting
ro: Autentificare

en: Connecting to SILC Server
ro: Conectare în progres la serverul SILC

en: Connection Closed
ro: Conectare terminată

en: Connection Error
ro: Eroare la conectare

en: Connection Failed
ro: Conexiunea a eşuat

en: Connection Timeout
ro: Conexiunea a expirat

en: Connection closed (writing)
ro: Conexiune terminată (la scriere)

en: Connection error from %s server:
    %s
ro: Eroare de conectare de la serverul %s:
    %s

en: Connection established, cookie sent
ro: Conexiune iniţializată, cookie trimis

en: Connection failed
ro: Conexiunea a eşuat

en: Connection failed.
ro: Conexiunea a eşuat.

en: Connection problem
ro: Probleme la conectare

en: Connection problem with the YCHT server.
ro: Probleme de conectare la serverul YCHT.

en: Connection reset
ro: Conexiune resetată

en: Console beep
ro: Bip

en: Contact Availability Prediction
ro: Predicţii pentru disponibilitatea contactelor

en: Contact Availability Prediction plugin.
ro: Modul pentru disponibilitatea contactelor

en: Contact Info
ro: Detalii contact

en: Contact Priority
ro: Prioritate contact

en: Conversation Colors
ro: Discuţii colorate

en: Conversation Entry
ro: Introducere text

en: Conversation History
ro: Istoric discuţii

en: Conversation Placement
ro: Plasament discuţii

en: Conversation Window Hiding
ro: Ascundere ferestre de discuţii

en: Conversations
ro: Discuţii

en: Conversations in %s
ro: Discuţii în %s

en: Conversations with %s
ro: Discuţii cu %s

en: Cool Link 1
ro: Adresă interesantă 1

en: Cool Link 2
ro: Adresă interesantă 2

en: Cool Link 3
ro: Adresă interesantă 3

en: Could Not Connect
ro: Conectare eşuată

en: Could not add buddy %s to group %s to the server list on account %s.
ro: Contactul %s nu a putut fi adăugat în grupul %s în lista de pe server pentru contul %s.

en: Could not add buddy to server list
ro: Contactul nu a putut fi adăugat în lista de pe server

en: Could not add the buddy %s because the screen name is invalid.  Screen names must either start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
ro: Nu pot adăuga contactul %s deoarece numele ales este invalid. Un nume valid trebuie să înceapă cu o literă sau să conţină doar litere, numere şi spaţii sau doar numere.

en: Could not add the buddy %s because you have too many buddies in your buddy list.  Please remove one and try again.
ro: Nu s-a putut adăuga contactul %s deoarece aveţi prea multe contacte în lista de contacte. Ştergeţi unul şi încercaţi din nou.

en: Could not add the buddy %s for an unknown reason.  The most common reason for this is that you have the maximum number of allowed buddies in your buddy list.
ro: Nu s-a putut adăuga contactul %s dintr-un motiv necunoscut. Cel mai probabil aţi atins numărul maxim permis de contacte în lista de contacte.

en: Could not bind socket to port
ro: Nu se poate face bind pentru socket pe port

en: Could not change nick
ro: Nu s-a putut schimba pseudonimul

en: Could not connect
ro: Conectare eşuată

en: Could not connect for transfer.
ro: Conectarea pentru transfer a eşuat.

en: Could not connect to BOS server:
    %s
ro: Conectarea la serverul BOS a eşuat:
    %s

en: Could not connect to authentication server:
    %s
ro: Conectarea pentru serverul de autentificare a eşuat:
    %s

en: Could not create listen socket
ro: Nu s-a putut crea un socket de ascultare

en: Could not establish a connection with the remote user.
ro: Nu s-a putut deschide o conexiune cu utilizatorul la distanţă.

en: Could not establish a connection with the server:
    %s
ro: Nu s-a putut face o conexiune cu serverul:
    %s

en: Could not get details for user %s (%s).
ro: Nu se pot obţine detalii despre utilizatorul %s (%s).

en: Could not kill user
ro: Utilizatorul nu a putut fi eliminat

en: Could not listen on socket
ro: Nu se poate asculta pe socket

en: Could not load SILC key pair: %s
ro: Nu s-a putut încărca perechea de chei SILC: %s

en: Could not load public key
ro: Nu s-a putut încărca cheia publică

en: Could not open %s for writing!
ro: Nu s-a putut deschide %s pentru scriere!

en: Could not perform key agreement for file transfer
ro: Nu s-au putut verifica cheile pentru transferul de fişiere

en: Could not query the directory server.
ro: Nu s-a putut interoga serverul de directoare

en: Could not recognize the host of the screen name you entered
ro: Nu s-a putut recunoaşte serverul din numele de utilizator introdus

en: Could not resolve host name
ro: Nu s-a putut rezolva numele serverului

en: Could not resolve hostname
ro: Nu s-a putut rezolva numele calculatorului

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
ro: Nu s-a putut descărca profilul utilizatorului, probabil din cauza unei disfuncţionalităţi temporare a serverului. Încercaţi din nou mai târziu.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
ro: Nu s-a putut descărca profilul utilizatorului, probabil din cauză că utilizatorul nu există. Totuşi, uneori Yahoo! nu reuşeşte să găsească profilul unui utilizator valid. Mai încercaţi o dată dacă ştiţi sigur că acest utilizator există.

en: Could not send
ro: Nu s-a putut trimite

en: Could not set icon
ro: Nu s-a putut utiliza iconiţa

en: Could not start the file transfer
ro: Nu s-a putut iniţia transferul de fişiere

en: Could not write
ro: Nu s-a putut scrie

en: Could not write file header.  The file will not be transferred.
ro: Nu s-a putut scrie antetul fişierului. Fişierul nu va fi transferat.

en: Couldn't connect to host
ro: Conectarea la server a eşuat

en: Couldn't create socket
ro: Nu s-a putut crea un socket

en: Couldn't load buddylist
ro: Nu s-a putut încărca lista de contacte

en: Couldn't open file
ro: Nu s-a putut deschide fişierul

en: Couldn't resolve host
ro: Nu s-a putut rezolva numele calculatorului

en: Country
ro: Ţară

en: Country not supported.
ro: Nu există suport de ţară.

en: Country: 	%s
ro: Ţară: 		%s

en: Crazy Patch Writers
ro: Autori de patch-uri

en: Create
ro: Creează

en: Create New Conference...
ro: Creează o nouă conferinţă...

en: Create New Room
ro: Creează o nouă cameră de chat

en: Create New SILC Key Pair
ro: Creează o nouă pereche de chei SILC

en: Create SILC Key Pair...
ro: Creare pereche de chei SILC...

en: Create conference with user
ro: Iniţializaţi o conferinţă cu acest utilizator

en: Creating SILC key pair...
ro: Creez perechea de chei SILC...

en: Current Developers
ro: Programatori activi

en: Current Translators
ro: Traducători activi

en: Current password
ro: Parolă curentă

en: Current token
ro: Verificare curentă

en: Currently on
ro: Prezent în

en: Cursor Color
ro: Culoare cursor

en: Customize colors in the conversation window
ro: Permite schimbarea culorilor în fereastra de discuţii

en: Customizes the message timestamp formats.
ro: Personalizare a marcajelor de timp.

en: Czech
ro: Cehă

en: DBus Example
ro: Exemplu de modul DBus

en: DBus Plugin Example
ro: Exemplu de modul DBus

en: Danish
ro: Daneză

en: Database connect error
ro: Eroare la conectarea la baza de date

en: Database server error
ro: Eroare a serverului bazei de date

en: Date
ro: Dată

en: Debug Window
ro: Fereastră de depanare

en: Debugging Information
ro: Informaţii de depanare

en: Default Formatting
ro: Formatare implicită

en: Delay between autoreplies
ro: Întârziere între răspunsuri automate

en: Delete
ro: Şterge

en: Delete Account
ro: Ştergere cont

en: Delete buddylist from Server
ro: Şterge lista de contacte de pe server

en: Deny
ro: Refuză

en: Department
ro: Departament

en: Description
ro: Descriere

en: Detach From Server
ro: Detaşare de server

en: Detach this tab
ro: Desprinde acest tab

en: Detached
ro: Detaşat(ă)

en: Device
ro: Dispozitiv

en: Different
ro: Diferit

en: Digitally sign and verify all messages
ro: Semnează digital şi verifică toate mesajele

en: Dir service temporarily unavailable.
ro: Serviciul „Dir” este temporar indisponibil.

en: Direct IM
ro: Discuţie directă

en: Direct IM established
ro: Discuţia directă a fost iniţializată

en: Directory Query Failed
ro: Interogarea directorului a eşuat

en: Directory is not writable.
ro: Nu se poate scrie în director.

en: Disable when away
ro: Dezactivare în absenţă

en: Disallow
ro: Refuză

en: Disconnected by server
ro: Deconectat(ă) de server

en: Disconnected.
ro: Deconectat(ă).

en: Display Currently Registered E-Mail Address
ro: Afişare adresă de mail înregistrată curent

en: Display Statistics
ro: Afişare statistici

en: Display Timestamps Every
ro: Pune marcaje de timp la fiecare:

en: Display iChat-style timestamps
ro: Marcaje de timp în stil iChat

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
ro: Adaugă marcaje de timp în stil iChat la fiecare N minute.

en: Display notification message in conversations
ro: Arată un mesaj de notificare în discuţii

en: Division
ro: Departament

en: Do Not Disturb
ro: Nu deranjaţi

en: Do not ask. Always save in pounce.
ro: Nu întreba. Salvează într-o întâmpinare întotdeauna.

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
ro: Doriţi să adăugaţi acest contact în lista de contacte?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
ro: Vreţi să permiteţi persoanelor din lista de contacte să trimită pagini „MSN Mobile” către telefonul dumneavoastră mobil sau alte dispozitive portabile?

en: Dog
ro: Câine

en: Don't Appear Permanently Offline
ro: Nu par totdeauna deconectat(ă)

en: Download buddylist from Server
ro: Descarcă lista de contacte de pe server

en: Draw Markerline in
ro: Utilizează marcaj în:

en: Draw On Whiteboard
ro: Desenează în „whiteboard”

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
ro: Marchează cu o linie mesajele noi dintr-o discuţie.

en: Duplicate Correction
ro: Corecţie duplicată

en: Dutch, Flemish
ro: Flamandă

en: E-Mail
ro: Mail

en: E-Mail Address
ro: Adresă de mail

en: E-Mail: 		%s
ro: Adresă de mail: 		%s

en: E-mail
ro: Mail

en: E-mail lookup restricted.
ro: Căutarea după adresa de mail este restricţionată.

en: E-mail:
ro: Mail:

en: EOF while reading from resolver process
ro: EOF la citirea de la procesul „resolver”

en: E_xecute a command
ro: E_xecută o comandă

en: Edit Buddy Comment
ro: Editare comentariu

en: Edit Buddy Pounce
ro: Editare întâmpinare

en: Edit Jabber vCard
ro: Editare vCard Jabber

en: Edit Notes...
ro: Editare notiţe...

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
ro: Numele serverului sau portul precizat pentru tipul proxy-ului sunt invalide.

en: Email
ro: Mail

en: Enable Account
ro: Activare cont

en: Enable buddy ic_on animation
ro: Activea_ză animaţiile avatarurilor

en: Enable replacement of last word on send
ro: Activează corectarea ultimului cuvânt la trimitere

en: Enable sounds:
ro: Activare sunete:

en: Enable/Disable Mobile Devices...
ro: (Dez)Activare dispozitive mobile...

en: Enabled
ro: Activat

en: Encoding
ro: Codare

en: Encodings
ro: Codări

en: Enter Password
ro: Introduceţi parola

en: Enter SecurID
ro: Introducere SecurID

en: Enter a Conference Server
ro: Conectare la un server de conferinţe

en: Enter a User Directory
ro: Introduceţi un director cu utilizatori

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
ro: Introduceţi numele or parte din ID în câmpul de mai jos pentru a căuta utilizatori care să corespundă în comunitatea Sametime din care faceţi parte.

en: Enter an alias for %s.
ro: Introduceţi un alias pentru %s.

en: Enter an alias for this chat.
ro: Introduceţi un nou alias pentru acest chat.

en: Enter an alias for this contact.
ro: Introduceţi un alias pentru acest contact.

en: Enter current token
ro: Introduceţi verificarea curentă

en: Enter password for %s (%s)
ro: Introduceţi parola pentru %s (%s)

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
ro: Introduceţi numărul de şase cifre afişat digital.

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
ro: Introduceţi numele unei agende Notes în câmpul de mai jos şi adăugaţi grupul şi membrii săi în lista de contacte.

en: Enter your notes below...
ro: Introduceţi notiţele despre contactul selectat...

en: Error
ro: Eroare

en: Error
ro: Erori

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because the given address has too many screen names associated with it.
ro: Eroare 0x%04x: Nu se poate schimba adresa de mail pentru că adresa introdusă are prea multe nume alese asociate.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because the given address is invalid.
ro: Eroare 0x%04x: Nu se poate schimba adresa de mail pentru că adresa introdusă este invalidă.

en: Error 0x%04x: Unable to change e-mail address because there is already a request pending for this screen name.
ro: Eroare 0x%04x: Nu se poate schimba adresa de mail pentru că există deja o cerere în aşteptare pentru acest nume ales.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because it is invalid.
ro: Eroare 0x%04x: Nu se poate formata numele ales pentru că este invalid.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name differs from the original.
ro: Eroare 0x%04x: Nu se poate formata numele ales pentru că numele cerut este diferit de cel original.

en: Error 0x%04x: Unable to format screen name because the requested screen name is too long.
ro: Eroare 0x%04x: Nu se poate formata numele ales pentru că numele cerut este prea lung.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
ro: Eroare 0x%04x: Eroare necunoscută.

en: Error Changing Account Info
ro: Eroare la schimbarea detaliilor contului

en: Error Messages
ro: Mesaje de eroare

en: Error Reading %s
ro: Eroare la citirea %s

en: Error Running Editor
ro: Eroare la pornirea editorului

en: Error accessing %s: 
    %s.
ro: Eroare la accesarea %s: 
    %s.

en: Error changing password
ro: Eroare la schimbarea parolei

en: Error communicating with server
ro: Eroare de comunicare cu serverul

en: Error communicating with server. Closing connection.
ro: Eroare de comunicare cu serverul. Conexiunea va fi închisă.

en: Error creating connection
ro: Eroare la stabilirea conexiunii

en: Error displaying MOTD
ro: Eroare la afişarea MOTD

en: Error during connecting to SILC Server
ro: Eroare la conectarea la serverul SILC

en: Error during file transfer
ro: Eroare la transferul fişierului

en: Error in chat %s
ro: Eroare în camera de chat %s

en: Error initializing session
ro: Eroare la iniţializarea sesiunii

en: Error joining chat %s
ro: Eroare la intrarea în camera de chat %s

en: Error launching "%s": %s
ro: Eroare la pornirea „%s”: %s

en: Error launching %s: %s
ro: Eroare la pornirea %s: %s

en: Error occurred during key agreement
ro: A intervenit o eroare în cursul schimbului de chei

en: Error parsing HTTP.
ro: Eroare la prelucrarea datelor HTTP.

en: Error reading %s: 
    %s.
ro: Eroare la citirea %s: 
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
ro: Eroare la citirea fişierului %s: 
    %s

en: Error reading from %s: %s
ro: Eroare la citirea din %s: %s

en: Error reading from resolver process:
    %s
ro: Eroare la citirea de la procesul „resolver”:
    %s

en: Error reading from socket: %s
ro: Eroare la citirea din socket: %s

en: Error resolving %s
ro: Eroare la rezolvarea %s

en: Error resolving %s:
    %s
ro: Eroare la rezolvarea %s:
    %s

en: Error resolving %s: %d
ro: Eroare la rezolvarea %s: %d

en: Error retrieving profile
ro: Eroare la descărcarea profilului

en: Error retrieving room list
ro: Eroare la obţinerea listei camerelor de chat

en: Error running %s
ro: Eroare la pornirea %s

en: Error saving image
    
    %s
ro: Eroare la salvarea imaginii
    
    %s

en: Error setting socket options
ro: Eroare la setarea opţiunilor socket-ului

en: Error writing %s: 
    %s.
ro: Eroare la scrierea %s: 
    %s.

en: Error writing to %s: %s
ro: Eroare la scrierea %s: %s

en: Error. SSL support is not installed.
ro: Eroare: suportul SSL nu este instalat.

en: Error: invalid PONG from server
ro: Eroare: PONG invalid de la server

en: Euskera(Basque)
ro: Euskera (Bască)

en: Event
ro: Eveniment

en: Evolution Integration
ro: Integrare cu Evolution

en: Evolution Integration Configuration
ro: Configurare integrare cu Evolution

en: Excited
ro: Entuziast(ă)

en: Existing window
ro: Într-o fereastră existentă

en: Export Sametime List for Account %s
ro: Export lista Sametime pentru contul %s

en: Export Sametime List...
ro: Export listă Sametime...

en: Export to .anyone
ro: Exportă în .anyone

en: Export to .zephyr.subs
ro: Exportă în .zephyr.subs

en: Exposure
ro: Expunere

en: ExtPlacement
ro: Ferestre extra

en: Extended Address
ro: Adresă completă

en: Extended Away
ro: Demult absent

en: External User
ro: Utilizator extern

en: Extra conversation placement options.
ro: Opţiuni de plasare a discuţiilor în plus.

en: F_lash window when IMs are received
ro: _Evidenţiază fereastra la primirea de mesaje

en: Failed
ro: Eşuat

en: Failed Yahoo! Authentication
ro: Autentificarea Yahoo! a eşuat

en: Failed to change nickname
ro: Schimbarea pseudonimului a eşuat

en: Failed to connect to server.
ro: Conectarea la server a eşuat.

en: Failed to get connection: %s
ro: Conectare eşuată: %s

en: Failed to get name: %s
ro: Nu s-a putut obţine un nume: %s

en: Failed to get serv name: %s
ro: Nu s-a putut obţine un nume „serv”: %s

en: Failed to join buddy in chat
ro: Intrarea în chat alături de acest contact a eşuat

en: Failed to join chat
ro: Intrarea în chat a eşuat

en: Failed to load image
ro: Încărcarea imaginii a eşuat

en: Failed to load image '%s': reason not known, probably a corrupt image file
ro: Dintr-un motiv necunoscut nu s-a putut încărca imaginea „%s”, probabil este un fişier imagine corupt

en: Failed to open file '%s': %s
ro: Nu s-a putut deschide fişierul „%s”: %s

en: Failed to set cmodes for %s
ro: Nu s-au putut seta modurile chat-ului %s

en: Failed to store image: %s
ro: Nu s-a putut stoca imaginea: %s

en: Failure unknown: %s.
ro: Eşec necunoscut: %s.

en: Failure.
ro: Eşec.

en: Failure: Authentication failed
ro: Eroare: Autentificare eşuată

en: Failure: Incorrect signature
ro: Eroare: Semnătură incorectă

en: Failure: Invalid cookie
ro: Eroare: Cookie invalid

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
ro: Eroare: Partenerul nu suporta HMAC-ul propus

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
ro: Eroare: Partenerul nu suportă grupul KE propus

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
ro: Eroare: Partenerul nu suport PKCS-ul propus

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
ro: Eroare: Partenerul nu suportă cifrul propus

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
ro: Eroare: Partenerul nu suportă funcţia hash propusă

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
ro: Eroare: Partenerul nu vă suportă tipul de cheie publică sau nu are încredere în ea.

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
ro: Eroare: Nepotrivire de versiune, încercaţi o versiune mai nouă de client

en: Family Name
ro: Nume de familie

en: Fashion
ro: Modă

en: Fast size calculations
ro: Calcul rapid mărime

en: Fatal Error
ro: Erori fatale

en: Favorite Quote
ro: Citat preferat

en: Favorite Things
ro: Lucruri favorite

en: Feature Not Implemented
ro: Facilitate neimplementată

en: Female
ro: Feminin

en: Fetching the room list failed.
ro: Obţinerea listei camerelor de chat a eşuat.

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
ro: Fişierul %s are %s, care depăşeşte mărimea maximă de %s.

en: File Send Failed
ro: Trimiterea fişierului a eşuat

en: File Transfer
ro: Transfer de fişiere

en: File Transfer Failed
ro: Transferul fişierului a eşuat

en: File Transfers
ro: Transfer de fişiere

en: File Transfers - %d%% of %d files
ro: Transfer de fişiere - %d%% din %d fişiere.

en: File operation error
ro: Eroare la manipularea fişierului

en: File transfer _details
ro: Ascunde _detaliile transferului

en: File transfer already started
ro: Transferul fişierului a început deja

en: File transfer cancelled
ro: Transferul fişierului a fost întrerupt

en: File transfer complete
ro: Transferul fişierelor s-a terminat

en: File transfer failed; other side probably canceled.
ro: Transferul fişierului a eşuat, celălalt utilizator probabil l-a anulat.

en: File transfer from %s failed.
ro: Transferul fişierului de la %s a eşuat.

en: File transfer port
ro: Port transfer de fişiere

en: File transfer server
ro: Server transfer de fişiere

en: File transfer session does not exist
ro: Nu există sesiunea de transfer de fişiere

en: File transfer to %s failed.
ro: Transferul fişierului către %s a eşuat.

en: Filename
ro: Nume fişier

en: Filename:
ro: Nume fişier:

en: Fill in one or more fields to search for any matching Jabber users.
ro: Completaţi unul sau mai multe câmpuri pentru a specifica criterii de căutare a utilizatorilor Jabber.

en: Fill in the fields.
ro: Completaţi câmpurile.

en: Fill in the registration fields.
ro: Completaţi câmpurile de înregistrare.

en: Fill out all fields completely.
ro: E necesară completarea tuturor câmpurilor.

en: Filter
ro: Filtru

en: Finalizing connection
ro: Finalizare conexiune

en: Find
ro: Caută

en: Find Buddy by E-Mail
ro: Căutare contact după adresa de mail

en: Find Rooms
ro: Caută camere de chat

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
ro: Căutaţi un contact prin introducerea unui criteriu de căutare în câmpurile date. Notă: Fiecare câmp suportă căutare cu caractere de tip „wildcard” (%)

en: Find buddies
ro: Căutare contacte

en: Find buddies...
ro: Căutare contacte...

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
ro: Amprenta digitală şi cea silabică pentru cheia %s sunt:
    
    %s
    %s

en: Finished
ro: Terminat

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: First Name
ro: Prenume

en: First name
ro: Prenume

en: First name:
ro: Prenume:

en: Font face
ro: Font

en: Fonts
ro: Fonturi

en: For delayed messages
ro: Pentru mesaje întârziate

en: For delayed messages and in chats
ro: Pentru mesaje întârziate şi în chat-uri

en: Forbidden
ro: Interzis

en: Force login (ignore server redirects)
ro: Autentificare forţată (ignoră redirectările serverului)

en: Force old (port 5223) SSL
ro: Impune utilizarea versiunii vechi de SSL (pe portul 5223)

en: Forcing Login
ro: Se forţează autentificarea

en: Foreground font color
ro: Culoare text

en: Format Screen Name...
ro: Formatare nume ales...

en: Free For Chat
ro: Disponibil(ă)

en: French
ro: Franceză

en: Friendly name changes too rapidly
ro: Pseudonimul a fost schimbat prea rapid

en: From
ro: Expeditor

en: From (To pending)
ro: Expeditor (în aşteptare)

en: From last sent message
ro: Începând cu ultimul mesaj trimis

en: Full Name
ro: Nume complet

en: Full name
ro: Nume complet

en: Fully qualified domain name missing
ro: Lipseşte numele complet al domeniului

en: GNOME Default
ro: Navigatorul Gnome

en: GStreamer Failure
ro: Eroare GStreamer

en: GStreamer failed to initialize.
ro: GStreamer nu s-a putut iniţializa.

en: GTK Signals Test
ro: Test semnale GTK

en: GTK+ Interface Font
ro: Font interfaţă GTK+

en: GTK+ Runtime Version
ro: Versiune GTK+ utilizată

en: GTK+ Text Shortcut Theme
ro: Temă combinaţii de taste GTK+ Text

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ro: Modul de protocol Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Public Directory
ro: Director public Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu User
ro: Utilizator Gadu-Gadu

en: Gaim %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stdout
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -l, --login[=NAME]  automatically login (optional argument NAME specifies
                          account(s) to use, separated by commas)
      -v, --version       display the current version and exit
ro: Gaim %s
    Utilizare: %s [OPŢIUNE]...
    
      -c, --config=DIR    utilizează calea DIR pentru fişierele de configurare
      -d, --debug         arată mesaje de depanare în ieşirea standard (stdout)
      -h, --help          arată aceste mesaje de ajutor şi ieşi
      -n, --nologin       fără autentificare automată
      -l, --login[=NUME]  autentificare automată (argumentul NUME specifică
                          contul/conturile de utilizat, despărţite prin virgulă)
      -v, --version       arată versiunea curentă şi ieşi

en: Gaim %s. Try `%s -h' for more information.
ro: Gaim %s. Încercaţi „%s -h” pentru mai multe informaţii.

en: Gaim - Save As...
ro: Gaim - Salvează ca...

en: Gaim Demonstration Plugin
ro: Modul demonstrativ Gaim

en: Gaim File Control
ro: Fişier de control Gaim

en: Gaim GTK+ Theme Control
ro: Control temă GTK+ Gaim

en: Gaim Internet Messenger
ro: Mesagerul Gaim

en: Gaim User
ro: Utilizator Gaim

en: Gaim cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually
ro: Gaim nu poate transfera un director. Va trebui să trimiteţi fişierele individual.

en: Gaim could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
ro: Gaim nu a găsit nici o informaţie în profilul utilizatorului. Probabil că utilizatorul nu există.

en: Gaim could not open a listening port.
ro: Gaim nu poate deschide un port pentru a asculta.

en: Gaim encountered errors loading the plugin.
ro: Au apărut erori la încărcarea modulului.

en: Gaim encountered errors unloading the plugin.
ro: Au apărut erori la dezactivarea modulului.

en: Gaim has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the gaim
    developers by reporting a bug at
    %sbug.php
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %sgdb.php
    
    If you need further assistance, please IM either SeanEgn or 
    LSchiere (via AIM).  Contact information for Sean and Luke 
    on other protocols is at
    %scontactinfo.php
ro: Gaim s-a blocat (segfault) şi a încercat să scrie un 
    fişier core. Aceasta este o problemă în Gaim şi nu e
    produsă din cauza utilizatorului.
    
    Dacă problema e reproductibilă, notificaţi dezvoltatorii Gaim
    raportând detalii la:
    %sbug.php
    
    Nu uitaţi să specificaţi ce anume făceaţi şi să includeţi un
    backtrace din fişierul core. Dacă nu ştiţi cum să faceţi asta,
    citiţi instrucţiunile de la:
    %sgdb.php
    
    Dacă aveţi nevoie de ajutor suplimentar, contactaţi-i pe 
    SeanEgn sau LSchiere (prin AIM). Informaţii privind alte 
    conturi ale lui Sean şi Luke la:
    %scontactinfo.php.

en: Gaim has sent a message the IRC server did not understand.
ro: Gaim a trimis un mesaj neînţeles de către serverul IRC.

en: Gaim is a modular messaging client capable of using AIM, MSN, Yahoo!, Jabber, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, Gadu-Gadu, and QQ all at once.  It is written using GTK+.<BR><BR>You may modify and redistribute the program under the terms of the GPL (version 2 or later).  A copy of the GPL is contained in the 'COPYING' file distributed with Gaim.  Gaim is copyrighted by its contributors.  See the 'COPYRIGHT' file for the complete list of contributors.  We provide no warranty for this program.<BR><BR>
ro: Gaim este un client modular de mesagerie capabil să comunice simultan utilizând protocoalele AIM, MSN, Yahoo!, Jabber, ICQ, IRC, SILC, SIP/SIMPLE, Novell GroupWise, Lotus Sametime, Bonjour, Zephyr, Gadu-Gadu şi QQ. Gaim utilizează GTK+.<BR><BR>Puteţi modifica Gaim în termenii licenţei GPL (versiunea 2 sau mai nouă). O copie a licenţei GPL este distribută cu Gaim în fişierul „COPYING”. Consultaţi fişierul „COPYRIGHT” pentru o listă completă a celor ce au contribuit. Nu se oferă nici un fel de garanţie pentru acest program.<BR><BR>

en: Gaim was temporarily unable to retrieve your buddy list from the AIM servers.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few hours.
ro: Nu s-a putut descărca deocamdată lista de contacte de pe serverele AIM. Lista nu este pierdută, dar va fi probabil disponibilă abia în câteva ore.

en: Gaim was unable to get a valid AIM login hash.
ro: Nu s-a putut obţine un hash valid pentru autentificarea AIM.

en: Gaim was unable to get a valid login hash.
ro: Nu s-a putut obţine un hash valid pentru autentificare.

en: Gaim was unable to load your plugin.
ro: Acest modul nu a putut fi încărcat în Gaim.

en: Galician
ro: Galiciană

en: Games
ro: Jocuri

en: Gender
ro: Sex

en: General
ro: Generale

en: General Log Reading Configuration
ro: Configurare citire înregistrări generale

en: General Text Replacement Options
ro: Opţiuni generale de corectare a textului

en: Generate Key Pair
ro: Generează pereche de chei

en: Geolocation
ro: Locaţie geografică

en: Georgian
ro: Georgiană

en: German
ro: Germană

en: Get AIM Info
ro: Detalii AIM

en: Get Away Message
ro: Obţine mesajul în absenţă

en: Get Dir Info
ro: Descarcă detalii „Dir”

en: Get File
ro: Ia fişierul

en: Get Info
ro: Detalii

en: Get Notes Address Book Info
ro: Obţine detalii despre agenda Notes

en: Get Public Key
ro: Obţine cheia publică

en: Get Public Key...
ro: Obţine cheia publică...

en: Get Status Msg
ro: Arată mesajul de status

en: Get User Info
ro: Caută detalii

en: Get _Info
ro: _Detalii

en: Getting cookie
ro: Obţinere cookie

en: Given Name
ro: Prenume

en: Glorious
ro: Glorios

en: Goat
ro: Capră

en: Goes a_way
ro: Intrarea în a_bsenţă

en: Gone
ro: Dus

en: Greek
ro: Greacă

en: Group Name
ro: Nume grup

en: Group name too long
ro: Nume de grup prea lung

en: Group not removed
ro: Grupul nu a fost şters

en: Group:
ro: Grup:

en: GroupWise Conference %d
ro: Conferinţă GroupWise %d

en: GtkTreeView Expander Size
ro: Mărime expandare GtkTreeView

en: GtkTreeView Horizontal Separation
ro: Separare orizontală GtkTreeView

en: GtkTreeView Indent Expanders
ro: Elemente de expandare a indentării GtkTreeView

en: HTTP proxy connection error %d
ro: Eroare la conectarea la serverul proxy HTTP: %d

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
ro: Negociere confirmată, se trimit informaţiile de autentificare

en: Handshaking
ro: Sincronizare

en: Happy
ro: Fericit(ă)

en: Has you
ro: Vă are în listă

en: Hebrew
ro: Ebraică

en: Hidden or not logged-in
ro: Invizibil(ă) sau deconectat(ă)

en: Hide Icon
ro: Ascundere avatar

en: Hide client identity
ro: Ascunde identitatea clientului

en: Highlight _misspelled words
ro: _Evidenţiază greşelile de ortografie

en: Highlight matches
ro: Evidenţiază potrivirile

en: Highlighted Messages
ro: Evidenţiere mesaje

en: History
ro: Istoric

en: History Plugin Requires Logging
ro: Modulul „Istoric” necesită autentificare

en: Hobbies
ro: Hobbyuri

en: Hobbies and Interests
ro: Hobby-uri şi domenii de interes

en: Home Address
ro: Adresă acasă

en: Home Fax
ro: Fax acasă

en: Home Page
ro: Pagină personală

en: Home Phone
ro: Telefon acasă

en: Home Phone 2
ro: Telefon acasă 2

en: Homepage
ro: Pagină personală

en: Hometown
ro: Localitate natală

en: Horoscope Symbol
ro: Simbol horoscop

en: Horse
ro: Cal

en: Host Gone
ro: Gazda a dispărut

en: Host Name: 	%s
ro: Nume calculator: 		%s

en: Host Unknown
ro: Gazdă necunoscută

en: Hostname
ro: Nume calculator

en: Humor
ro: Umor

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: Hyper Active
ro: Hiperactiv(ă)

en: Hyperlink Color
ro: Culoare adresă Internet

en: Hyperlink color
ro: Culoare adresă

en: Hyperlink prelight color
ro: Culoare evidenţiere adresă

en: I am currently not available. Please leave your message, and I will get back to you as soon as possible.
ro: Lipsesc momentan... Lăsaţi-mi un mesaj şi am să vă contactez cât mai repede cu putinţă.

en: I'dle Mak'er
ro: Falsificator inactivitate

en: I'm not here right now
ro: Lipsesc momentan

en: ICQ Direct Connect
ro: Conectare directă ICQ

en: ICQ Privacy Options
ro: Opţiuni de securitate ICQ

en: ICQ Protocol Plugin
ro: Modul de protocol ICQ

en: ICQ RTF
ro: RTF ICQ

en: ICQ Server Relay
ro: Schimb de server ICQ

en: ICQ UTF8
ro: UTF8 ICQ

en: ICQ authorization denied.
ro: Autorizarea ICQ a fost refuzată.

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
ro: Utilizatorul ICQ %u v-a trimis un contact: %s (%s)

en: IM
ro: Mesaj

en: IM Conversation Windows
ro: Ferestre de discuţii

en: IM With Password
ro: IM parolat

en: IM with Key Exchange
ro: IM cu schimb de chei

en: IM with Password
ro: IM parolat

en: IP Address
ro: Adresă IP

en: IPC Test Client
ro: Client de test IPC

en: IPC Test Server
ro: Server de test IPC

en: IRC Protocol Plugin
ro: Modul de protocol IRC

en: IRC nicks may not contain whitespace
ro: Pseudonimele IRC nu pot conţine spaţii

en: I_M
ro: _Mesaj

en: Icon
ro: Iconiţă

en: Icon Error
ro: Eroare iconiţă

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
ro: Minimizează ferestrele la trecerea în absenţă.

en: Iconify on Away
ro: Minimizare în absenţă

en: Idle
ro: Inactiv(ă)

en: Idle %dh %02dm
ro: Inactiv(ă) de: %do %02dm

en: Idle %dm
ro: Inactiv(ă) de: %dm

en: Idle for
ro: Inactiv(ă) de

en: If you look real closely
ro: Dacă vă uitaţi cu atenţie

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser:
ro: Dacă doriţi să vedeţi acest profil va trebui să deschideţi această adresă în navigator:

en: Ignore
ro: Ignoră

en: Ignore buddy?
ro: Ignor contactul?

en: Ignore conference and chatroom invitations
ro: Ignoră invitaţiile la conferinţe şi chat

en: Ignore incoming format
ro: Ignoră formatarea iniţială

en: Import Sametime List for Account %s
ro: Import lista Sametime pentru contul %s

en: Import Sametime List...
ro: Import listă Sametime...

en: Import from .anyone
ro: Importă din .anyone

en: Import from .zephyr.subs
ro: Importă din .zephyr.subs

en: Improper Addressing
ro: Adresare neadecvată

en: In Love
ro: Îndrăgostit(ă)

en: In local permit/deny
ro: În lista permişi/refuzaţi locală

en: In love
ro: Îndrăgostit(ă)

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
ro: Importă înregistrările altor clienţi IM în Gaim.

en: Incompatible protocol version
ro: Versiune incompatibilă de protocol

en: Incorrect encoding in authorization
ro: Codare incorectă la autorizare

en: Incorrect password
ro: Parolă greşită

en: Incorrect password.
ro: Parolă incorectă.

en: Incorrect screen name or password
ro: Nume ales sau parolă incorecte.

en: Incorrect screen name or password.
ro: Nume ales sau parolă incorecte.

en: Indisposed
ro: Prost dispus(ă)

en: Info
ro: Detalii

en: Info for %s
ro: Detalii pentru %s

en: Info for Group %s
ro: Detalii pentru grupul %s

en: Initializing Stream
ro: Iniţializare flux

en: Initiate Conference
ro: Iniţiază o conferinţă

en: Initiate _Chat
ro: Iniţiază o _discuţie

en: Input request here
ro: Introduceţi aici cererea

en: Input your reason:
ro: Precizaţi motivul:

en: Insert Image
ro: Inserare imagine

en: Insert Link
ro: Inserare adresă

en: Insert a <message/> stanza.
ro: Inserează un bloc brut <message/>.

en: Insert a <presence/> stanza.
ro: Inserează un bloc brut <presence/>.

en: Insert an <iq/> stanza.
ro: Inserează un bloc brut <iq/>.

en: Insert c_ount of new messages into window title
ro: Inserează _numărul de noi mesaje în titlul ferestrei

en: Insert count of new message into _X property
ro: Inserează numărul de noi mesaje în proprietatea _X

en: Insert image
ro: Inserare imagine

en: Insert in message
ro: Inserează în mesaj

en: Insert link
ro: Inserare adresă

en: Insert smiley
ro: Inserare iconiţă simbolică

en: Instant Messaging
ro: Mesagerie instant

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
ro: Mesajele vor fi înregistrate doar dacă opţiunea „Înregistrează toate mesajele” este activată.

en: Insufficient rights
ro: Drepturi insuficiente

en: Interests
ro: Domenii de interes

en: Interface
ro: Interfaţă

en: Interface colors
ro: Culori interfaţă

en: Internal Server Error
ro: Eroare internă de server

en: Internet Messenger
ro: Mesagerie instant

en: Invalid Authorization Mechanism
ro: Mecanism invalid de autorizare

en: Invalid Directory
ro: Director invalid

en: Invalid Groupname
ro: Grup invalid

en: Invalid ID
ro: Identitate invalidă

en: Invalid Jabber ID
ro: Identitate Jabber invalidă

en: Invalid Namespace
ro: „Namespace” invalid

en: Invalid QQ Face
ro: Avatar QQ invalid

en: Invalid Room Handle
ro: Titlu invalid de chat

en: Invalid Room Name
ro: Nume invalid de chat

en: Invalid SNAC
ro: SNAC invalid

en: Invalid Server
ro: Server invalid

en: Invalid Server Name
ro: Nume invalid de contact

en: Invalid XML
ro: XML invalid

en: Invalid authzid
ro: „Authzid” invalid

en: Invalid challenge from server
ro: Cerere invalidă de la server

en: Invalid chat name specified.
ro: Aţi specificat un nume invalid de cameră de chat.

en: Invalid e-mail address
ro: Adresă de mail invalidă

en: Invalid error
ro: Eroare invalidă

en: Invalid friendly name
ro: Pseudonimul propriu este invalid

en: Invalid group
ro: Grup invalid

en: Invalid nickname
ro: Pseudonim invalid

en: Invalid proxy settings
ro: Setări proxy invalide

en: Invalid response from server.
ro: Răspuns invalid de la server.

en: Invalid screen name
ro: Nume ales invalid

en: Invalid screen name.
ro: Nume invalid de utilizator.

en: Invert
ro: Inversează

en: Invincible
ro: Invincibil(ă)

en: Invisible
ro: Invizibil(ă)

en: Invitation Rejected
ro: Invitaţie respinsă

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
ro: Invitaţie de la: %s
    
    Către: %s

en: Invitation only
ro: Doar cu invitaţie

en: Invitation to Conversation
ro: Invitaţie într-o discuţie

en: Invite
ro: Invită

en: Invite Buddy Into Chat Room
ro: Invită contactul în camera de chat

en: Invite Group to Conference...
ro: Invită un grup într-o conferinţă...

en: Invite List
ro: Listă invitaţii

en: Invite to Conference
ro: Invită într-o conferinţă

en: Invite to Conference...
ro: Invită într-o conferinţă...

en: Invite user to a conference
ro: Invită utilizatorul într-o conferinţă

en: Is no longer i_dle
ro: Revenirea din inac_tivitate

en: Italian
ro: Italiană

en: Italic
ro: Cursiv

en: Item Not Found
ro: Elementul nu a fost găsit

en: Jabber Account
ro: Cont Jabber

en: Jabber Message Error
ro: Eroare de mesaj Jabber

en: Jabber Protocol Plugin
ro: Modul de protocol Jabber

en: Jabber developer
ro: programator Jabber

en: Japan Pager server
ro: Server pager Japonia

en: Japan file transfer server
ro: Server transfer de fişiere Japonia

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Jealous
ro: Gelos/Geloasă

en: Job Role
ro: Funcţie

en: Job Title
ro: Titlu

en: Join Chat
ro: Intră într-un chat

en: Join Private Group
ro: Intră în grupul privat

en: Join User in Chat...
ro: Chat cu un utilizator...

en: Join a Chat
ro: Intră într-un chat

en: Join in Chat
ro: Intră în chat

en: Join who in chat?
ro: Cui doriţi să vă alăturaţi în chat?

en: Joining %s requires an invitation.
ro: Intrarea în %s necesită o invitaţie.

en: Key Agreement
ro: Schimb de chei

en: Key Agreement Request
ro: Cerere de schimb de chei

en: Key Agreement failed
ro: Schimbul de chei a eşuat

en: Key Exchange failed
ro: Schimbul de chei a eşuat

en: Key Length: 	%d bits
ro: Lungime cheie: 	%d octeţi

en: Key Pair Generation failed
ro: Generarea perechii de chei a eşuat

en: Key agreement cannot be started with yourself
ro: Schimbul de chei nu poate fi iniţiat cu propria identitate

en: Key agreement failed
ro: Schimbul de chei a eşuat

en: Key agreement is already started
ro: Schimbul de chei a început deja

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
ro: Cerere de schimb de chei primită de la %s. Doriţi să acceptaţi schimbul de chei?

en: Key agreement was aborted
ro: Schimbul de chei a fost abandonat

en: Key length
ro: Lungime cheie

en: Keyword ignored.
ro: Cuvântul-cheie a fost ignorat.

en: Kicked by %s (%s)
ro: Respins de %s: (%s)

en: Kids Passport without parental consent
ro: Cont „Kids Passport” fără aprobare de la părinţi

en: Kill User
ro: Elimină utilizatorul

en: Killed by %s (%s)
ro: Eliminat de %s (%s)

en: Korean
ro: Coreeană

en: Kurdish
ro: Kurdă

en: Larger font size
ro: Font mai mare

en: Last Known Client
ro: Ultim client cunoscut

en: Last Name
ro: Nume de familie

en: Last Seen
ro: Ultima apariţie

en: Last Update
ro: Ultima actualizare

en: Last Updated
ro: Ultima actualizare

en: Last created window
ro: În ultima fereastră creată

en: Last name
ro: Nume de familie

en: Last name:
ro: Nume de familie:

en: Last said
ro: Ultima replică

en: Latest News
ro: Noutăţi

en: Left
ro: În stânga

en: Left Vertical
ro: Vertical în stânga

en: Leo
ro: Leu

en: Let others see what computer you are using
ro: Permite altora să vadă calculatorul utilizat

en: Let others see what services you are using
ro: Permite altora să vadă serviciile utilizate

en: Lets you send raw input to text-based protocols (Jabber, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
ro: Permite introducerea brută a comenzilor în protocoalele tip text (Jabber, MSN, IRC, TOC). Comenzile se trimit cu ENTER. Urmăriţi rezultatul comenzilor în fereastra de depanare.

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
ro: Permite introducerea brută a comenzilor în protocoalele tip text.

en: Level
ro: Nivel

en: Libra
ro: Balanţă

en: List full
ro: Listă plină

en: List overflow
ro: Listă suprasaturată

en: Lithuanian
ro: Lituaniană

en: Live Video
ro: Video în direct

en: Load Buddylist...
ro: Încarcă lista de contacte...

en: Load buddylist from file...
ro: Încarcă lista de contacte din fişierul...

en: Loads .NET plugins with Mono.
ro: Încarcă module .NET cu Mono.

en: Local Buddy List Only
ro: Doar listă de contacte locală

en: Local File:
ro: Fişier local:

en: Local alias:
ro: Alias local:

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
ro: Ora pornirii serverului local: %s
    Uptime pentru serverul local: %s
    Clienţi server local: %d
    Chat-uri server local: %d
    Operatori server local: %d
    Operatori router local: %d
    Clienţi celulă locală: %d
    Chat-uri celulă locală: %d
    Servere celulă locală: %d
    Total clienţi: %d
    Total chat-uri: %d
    Total servere: %d
    Total routere: %d
    Total operatori servere: %d
    Total operatori routere: %d

en: Locality
ro: Localitate

en: Location
ro: Locaţie

en: Log Directory
ro: Director înregistrări

en: Log Reader
ro: Citire înregistrări

en: Log Viewer
ro: Vizualizare înregistrări

en: Log _format:
ro: _Format înregistrări:

en: Log all _instant messages
ro: Înregistrează toate _mesajele

en: Log all _status changes to system log
ro: Înregistrează toate schimbările de _status în înregistrările sistem

en: Log all c_hats
ro: Înregistrează _toate chat-urile

en: Logged In
ro: Autentificat(ă)

en: Logging
ro: Înregistrare

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
ro: Înregistrarea mesajelor poate fi activată în Unelte -> Preferinţe -> Înregistrare.
    
    Înregistrarea mesajelor pentru discuţii şi/sau chat-uri va activa istoricul pentru mesajele respective.

en: Logging of this conversation failed.
ro: Înregistrarea acestei discuţii a eşuat.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ro: Înregistrarea a fost activată. Mesajele viitoare din această discuţie vor fi înregistrate.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ro: Înregistrarea a fost dezactivată. Mesajele viitoare din această discuţie nu vor fi înregistrate.

en: Login Acknowledged
ro: Autentificare confirmată

en: Login Options
ro: Opţiuni autentificare

en: Login Redirected
ro: Autentificare redirectată

en: Login failed (%s).
ro: Autentificare eşuată (%s).

en: Logo
ro: Siglă

en: Looking up %s
ro: Caut %s

en: Lost connection with server
    %s
ro: S-a pierdut conexiunea cu serverul
    %s

en: Lost connection with server:
    %s
ro: S-a pierdut conexiunea cu serverul:
    %s

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
ro: S-a pierdut conexiunea cu utilizatorul la distanţă:<br>%s

en: Loud
ro: Tare

en: Louder
ro: Mai tare

en: Loudest
ro: Foarte tare

en: MOTD for %s
ro: MOTD pentru %s

en: MSN Error: %s
ro: Eroare MSN: %s

en: MSN Protocol Plugin
ro: Modul de protocol MSN

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
ro: MSN a raportat că nu a reuşit să găsească profilul utilizatorului. Aceasta înseamnă că utilizatorul fie nu există, fie există, dar nu şi-a creat un profil public.

en: Ma_ximum count
ro: Număr ma_xim

en: Macedonian
ro: Macedoneană

en: Mail Checker
ro: Verificare mail

en: Male
ro: Masculin

en: Male or female
ro: Masculin sau feminin

en: Malformed Jabber ID
ro: ID Jabber invalid

en: Manually
ro: Manual

en: Marital Status
ro: Status marital

en: Markerline
ro: Marcaj mesaje noi

en: Master archive is misconfigured
ro: Arhiva principală este configurată greşit

en: Maximum last-seen difference:
ro: Diferenţa maximă înregistrată:

en: Maximum response timeout:
ro: Timp maxim de răspuns:

en: Maybe the room is full
ro: Camera de chat e probabil plină

en: Maybe they're not in a chat?
ro: Poate nu e sau nu sunt în nici un chat?

en: Meanwhile Connection Setup
ro: Opţiuni conexiune Meanwhile

en: Member Since
ro: Membru din

en: Memory allocation error
ro: Eroare la alocarea memoriei

en: Merge Groups
ro: Unire grupuri

en: Merge List from Server
ro: Combină cu lista de contacte de pe server

en: Merge and Save List to Server
ro: Combină şi stochează lista pe server

en: Message
ro: Mesaj

en: Message Notification
ro: Notificări mesaje

en: Message Timestamp Formats
ro: Formatare marcaje de timp

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
ro: Mesajul nu a putut fi trimis din cauza unei erori de conectare:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
ro: Mesajul nu a putut fi trimis din cauza unei erori de comutare:

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
ro: Mesajul nu a putut fi trimis pentru că a depăşit mărimea maximă.

en: Message could not be sent because the user is offline:
ro: Mesajul nu a putut fi trimis pentru că utilizatorul este deconectat:

en: Message could not be sent because we are sending too quickly:
ro: Mesajul nu a putut fi trimis pentru că se trimit prea multe date:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
ro: Mesajul nu a putut fi trimis, nu se permite acest lucru în invizibilitate:

en: Message could not be sent.
ro: Mesajul nu a putut fi trimis.

en: Message delivery to %s failed: %s
ro: Trimiterea mesajului către %s a eşuat: %s

en: Message from %s
ro: Mesaj de la %s

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
ro: E posibil ca mesajul să nu fi fost trimis din cauza unui time-out:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
ro: E posibil ca mesajul să nu fi fost trimis din cauza unei erori necunoscute:

en: Message of the Day
ro: Mesajul zilei

en: Message received
ro: Aţi primit un mesaj

en: Message received begins conversation
ro: Aţi primit un mesaj ce începe o discuţie

en: Message sent
ro: Aţi trimis un mesaj

en: Message too long, last %s bytes truncated.
ro: Mesaj prea lung, ultimii %s octeţi au fost trunchiaţi.

en: Microphone
ro: Microfon

en: Middle Name
ro: Iniţială

en: Middle mouse button
ro: Butonul din mijloc

en: Minutes
ro: Minute

en: Misc
ro: Altele

en: Missing protocol plugin for %s
ro: Lipseşte modulul de protocol pentru %s

en: Mobile
ro: Mobil

en: Mobile Phone
ro: Telefon mobil

en: Modify Account
ro: Modificare cont

en: Modify my information
ro: Editare detalii proprii

en: Monkey
ro: Maimuţă

en: Mono Plugin Loader
ro: Încărcare module Mono

en: Mood
ro: Dispoziţie

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ro: Mai mulţi utilizatori par să aibă acelaşi nume. Selectaţi utilizatorul corect pentru a-l adăuga în lista de contacte.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ro: Mai mulţi utilizatori par să aibă aceeaşi cheie publică. Selectaţi-l pe cel corect din listă pentru a-l adăuga în lista de contacte.

en: Mouse Gestures
ro: Gesturi de maus

en: Mouse Gestures Configuration
ro: Configurare gesturi de maus

en: Multiple plugins will be unloaded.
ro: Mai multe module vor fi dezactivate.

en: Music
ro: Muzică

en: Music Messaging
ro: Mesaje muzicale

en: Music Messaging Configuration
ro: Configurare mesaje muzicale

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
ro: Mesaje muzicale pentru compoziţii în colaborare.

en: Music messaging session confirmed.
ro: Sesiune confirmată de de mesaje muzicale.

en: Mute Sounds
ro: Fără sunete

en: N_ew conversations:
ro: D_iscuţii noi:

en: Name
ro: Nume

en: Need more qualifiers.
ro: E nevoie de mai multe atribute.

en: Network
ro: Reţea

en: Network Statistics
ro: Statistici reţea

en: Never
ro: Niciodată

en: New Account
ro: Cont nou

en: New Buddy Pounce
ro: Întâmpinare nouă

en: New Conference
ro: Conferinţă nouă

en: New Event
ro: Eveniment nou

en: New Gadu-Gadu Account Registered
ro: Noul cont Gadu-Gadu a fost înregistrat

en: New Instant Message
ro: Mesaj nou

en: New Line
ro: Rânduri extra

en: New Mail
ro: Mail nou

en: New Message...
ro: Mesaj nou...

en: New Person
ro: Persoană nouă

en: New Version Available
ro: A apărut o nouă versiune

en: New mail notifications
ro: Notificare la mail nou

en: New password
ro: Noua parolă

en: New password (again)
ro: Confirmare parolă nouă

en: New passwords do not match.
ro: Noua parolă a fost confirmată greşit.

en: New screen name formatting:
ro: Noua formatare a numelui ales:

en: New tab
ro: Într-un tab nou

en: New window
ro: În fereastră nouă

en: New...
ro: Nou...

en: Nick
ro: Pseudonim

en: Nick Said
ro: Pseudonim spus

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
ro: Schimbarea numelui ales nu e suportată în camerele de chat non-MUC

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
ro: Pseudonimul sau chat-ul sunt temporar indisponibile.

en: Nickname
ro: Pseudonim

en: No
ro: Nu

en: No MOTD available
ro: Nu s-a găsit un MOTD

en: No Matches
ro: Nici o potrivire

en: No Message of the Day available
ro: Nu s-a găsit un mesaj al zilei pe server

en: No Proxy
ro: Fără proxy

en: No Sametime Community Server Specified
ro: Nu s-a specificat un server de comunitate Sametime

en: No Sametime Community Server specified
ro: Nu s-a specificat un server de comunitate Sametime

en: No actions available
ro: Nici o acţiune nu e disponibilă

en: No file transfer session active
ro: Nici o sesiune de transfer de fişiere nu e activă

en: No host or IP address has been configured for the Meanwhile account %s. Please enter one below to continue logging in.
ro: Nici un nume de server sau adresă IP nu au fost configurate pentru contul Meanwhile %s. Introduceţi una mai jos pentru a continua autentificarea.

en: No keywords.
ro: Fără cuvinte-cheie.

en: No logs were found
ro: Nu s-au găsit nici un fel de înregistrări.

en: No match
ro: Nici o potrivire

en: No matches
ro: Nici o potrivire

en: No matching users found
ro: Nu s-au găsit utilizatori care să corespundă

en: No name
ro: Fără nume

en: No proxy
ro: Fără proxy

en: No public key was received
ro: Nu s-a primit nici o cheie publică

en: No reason given.
ro: Fără motiv.

en: No results found for e-mail address %s
ro: Nu s-a găsit nici un rezultat pentru adresa de mail %s

en: No server statistics available
ro: Nici o statistică nu e disponibilă pentru server

en: No sounds
ro: Fără sunete

en: No such channel
ro: Nu există un asemenea chat

en: No such command (in this context).
ro: Nu există o asemenea comandă (în acest context).

en: No such command.
ro: Nu există o asemenea comandă.

en: No such nick or channel
ro: Nu există un asemenea pseudonim sau chat

en: No topic is set
ro: Nu există topic

en: Non-matching Hosts
ro: Gazdele nu se potrivesc

en: None
ro: Fără

en: None (To pending)
ro: Niciunul (în aşteptare)

en: None of your accounts are idle.
ro: Niciunul dintre conturi nu este inactiv.

en: Normal authentication failed!
ro: Autentificarea obişnuită a eşuat!

en: Norwegian
ro: Norvegiană

en: Not Acceptable
ro: Inacceptabil

en: Not Allowed
ro: Nepermis

en: Not Authorized
ro: Neautorizat(ă)

en: Not Available
ro: Indisponibil(ă)

en: Not accepting new users
ro: Nu acceptă utilizatori noi

en: Not allowed when offline
ro: Permis doar la autentificare

en: Not at Desk
ro: Nu la birou

en: Not at Home
ro: Nu acasă

en: Not available
ro: Indisponibil(ă)

en: Not connected to the server.
ro: Neconectat(ă) la server.

en: Not expected
ro: Neaşteptat

en: Not in Office
ro: Nu la serviciu

en: Not logged in
ro: Neautentificat(ă)

en: Not on list
ro: Nu este în listă

en: Not on server list
ro: Nu este în lista de pe server

en: Not started
ro: Neiniţializat

en: Not supported
ro: Nesuportat

en: Not supported by client
ro: Nesuportat de către client

en: Not supported by host
ro: Nesuportat de către server

en: Not while on AOL
ro: Nu (cât timp e pe AOL)

en: Note
ro: Notă

en: Notes
ro: Notiţe

en: Notes Address Book Group
ro: Grup agendă Notes

en: Notes Address Book Information
ro: Detalii agendă Notes

en: Notes Address Book group results
ro: Rezultate grup agendă Notes

en: Notification Methods
ro: Mijloace de notificare

en: Notification Removal
ro: Anulare notificare

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
ro: Notifică în fereastra de discuţii la schimbarea statusului unui contact.

en: Notify Dialog
ro: Dialog notificare

en: Notify For
ro: Notifică în:

en: Notify When
ro: Notifică la:

en: Notify transfer failed
ro: Notificarea transferului a eşuat

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
ro: Notifică printr-o fereastră popup când se finalizează un transfer de
    fişiere acceptat automat şi nu există o discuţie deschisă cu expeditorul

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
ro: Modul de protocol Novell GroupWise Messenger

en: Number of conversations per window
ro: Număr maxim de discuţii într-o fereastră

en: Obsolete SNAC
ro: SNAC învechit

en: Occupation
ro: Ocupaţie

en: Occupied
ro: Ocupat(ă)

en: Offering to send %s to %s
ro: Se oferă trimiterea %s la %s

en: Offline
ro: Deconectat(ă)

en: Offline Message
ro: Mesaje offline

en: Offline Message Emulation
ro: Emulare mesaje offline

en: Old Gaim
ro: Gaim vechi

en: Old ICQ UTF8
ro: UTF8 ICQ (vechi)

en: On The Phone
ro: La telefon

en: On Vacation
ro: În vacanţă

en: On the Phone
ro: La telefon

en: On unread messages
ro: Pentru mesajele necitite

en: One or more messages may have been undeliverable.
ro: Se poate să nu fi ajuns unul sau mai multe mesaje.

en: Online
ro: Conectat(ă)

en: Online Services
ro: Servicii de conectare

en: Online Since
ro: Conectat(ă) din

en: Online Status
ro: Status conectare

en: Online since
ro: Conectat(ă) din

en: Only enable for users on the buddy list
ro: Activează doar pentru cei din lista de contacte

en: Only online
ro: Doar conectate

en: Only replace _whole words
ro: Înlocuieşte doar cuvintele î_ntregi

en: Only when available
ro: Doar când sunt disponibil(ă)

en: Only when docked
ro: Doar când e ataşată

en: Only when not available
ro: Doar când nu sunt disponibil(ă)

en: Only when there's no autoreply message
ro: Dacă nu există un răspuns automat

en: Opacity:
ro: Opacitate:

en: Ope_n an IM window
ro: Desc_hide o discuţie

en: Open All Messages
ro: Deschide toate mesajele

en: Open File...
ro: Deschide fişierul...

en: Open Hotmail Inbox
ro: Deschidere mail Hotmail

en: Open Public Key...
ro: Deschide cheia publică...

en: Open...
ro: Deschide...

en: Operating System
ro: Sistem de operare

en: Optional information:
ro: Detalii opţionale:

en: Options
ro: Opţiuni

en: Options specific to Windows Gaim.
ro: Opţiuni specifice Windows.

en: Organization
ro: Organizaţie

en: Organization Name
ro: Nume organizaţie

en: Organization Unit
ro: Departament

en: Organization: 	%s
ro: Organizaţie: 	%s

en: Orientation
ro: Orientare

en: Original password
ro: Vechea parolă

en: Orphans
ro: Orfani

en: Other
ro: Altceva

en: Others talk in chat
ro: Alţii spun ceva într-un chat

en: Our protocol is not supported by the server.
ro: Protocolul utilizat nu este suportat de către server.

en: Out To Lunch
ro: La masă

en: Out of memory
ro: Nu mai există memorie disponibilă

en: Out to Lunch
ro: La masă

en: Overwrite
ro: Suprascriere

en: Ox
ro: Bou

en: P.O. Box
ro: Căsuţă poştală

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
ro: Replică PING -- Întârziere: %lu secunde

en: P_auses while typing
ro: Pau_ză în timpul tastării

en: P_lay a sound
ro: Redă _un sunet

en: P_ounce only when my status is not available
ro: Întâmpinare doar în starea de _indisponibilitate

en: Pa_ssword:
ro: Pa_rolă:

en: Page
ro: Pagină

en: Pager port
ro: Port pager

en: Pager server
ro: Server pager

en: Paging
ro: Pager

en: Passphrase
ro: Frază secretă

en: Passphrase (retype)
ro: Confirmare frază-parolă

en: Passphrase required
ro: Se cere fraza secretă

en: Passphrases do not match
ro: Frazele secrete nu se potrivesc

en: Passport account not yet verified
ro: Cont „Passport” neverificat încă

en: Passport not verified
ro: Cont „Passport” neverificat

en: Password
ro: Parolă

en: Password (again)
ro: Confirmare parolă

en: Password (retype)
ro: Confirmare parolă

en: Password Change Successful
ro: Parola a fost schimbată cu succes

en: Password Changed
ro: Parola a fost schimbată

en: Password has expired
ro: Parola a expirat

en: Password is required to sign on.
ro: Se cere parola pentru autentificare.

en: Password sent
ro: Parola a fost trimisă

en: Password was changed successfully!
ro: Parola a fost schimbată cu succes!

en: Password:
ro: Parolă:

en: Passwords do not match.
ro: Parolele nu se potrivesc.

en: Past Translators
ro: Traducători inactivi

en: Paste as Plain _Text
ro: Lipeşte ca text _simplu

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
ro: Cale pentru salvarea fişierelor:
    (Precizaţi calea completă)

en: Pause
ro: Pauză

en: Payment Required
ro: Această facilitate se plăteşte

en: Peer notification server down
ro: Serverul de notificare a contactelor este indisponibil

en: Performing key exchange
ro: Se efectuează schimbul de chei

en: Perl Plugin Loader
ro: Încărcare module Perl

en: Permission denied
ro: Cerere refuzată

en: Permit User
ro: Permite utilizatorul

en: Persian
ro: Persană

en: Person enters chat
ro: Cineva intră în chat

en: Person leaves chat
ro: Cineva iese din chat

en: Personal
ro: Personale

en: Personal E-Mail
ro: Mail privat

en: Personal IM
ro: IM privat

en: Personal Information
ro: Detalii personale

en: Personal Mobile
ro: Mobil privat

en: Personal Title
ro: Titlu

en: Personal Web Page
ro: Pagină personală

en: Pets
ro: Animale de casă

en: Phone
ro: Telefon

en: Photo
ro: Avatar

en: Pig
ro: Porc

en: Ping failed
ro: Ping eşuat

en: Ping reply received from server
ro: Replică ping primită de la server

en: Pisces
ro: Peşti

en: Place Closed
ro: Loc închis

en: Places Lived
ro: Foste domicilii

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Plaintext Authentication
ro: Autentificare în clar (plaintext)

en: Play
ro: Redare

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
ro: Am nevoie de autorizarea ta pentru a te putea adăuga apoi în lista mea de contacte.

en: Please authorize me!
ro: Am nevoie de autorizare...

en: Please enter a buddy to pounce.
ro: Precizaţi un contact pentru întâmpinare.

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
ro: Introduceţi un topic pentru noua conferinţă şi un mesaj pentru invitarea utilizatorului %s

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
ro: Introduceţi un alias şi informaţiile necesare pentru acel chat pe care doriţi să-l adăugaţi în lista de contacte.

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
ro: Introduceţi numele grupului chat-ului privat %s şi fraza secretă.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
ro: Introduceţi adresa pe care doriţi să o inseraţi şi descrierea ei. Descrierea este opţională.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
ro: Introduceţi adresa pe care doriţi să o inseraţi.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
ro: Introduceţi detaliile chat-ului în care doriţi să intraţi.

en: Please enter the buddy's screen name and account type below.
ro: Adăugaţi numele ales al contactului şi tipul contului.

en: Please enter the name of the group to be added.
ro: Introduceţi numele grupului de adăugat.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
ro: Introduceţi numele utilizatorului care doriţi să vă poată contacta.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
ro: Introduceţi numele utilizatorului pe care doriţi să-l blocaţi.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
ro: Introduceţi numele utilizatorului pe care doriţi să-l invitaţi. Puteţi adăuga un mesaj de invitare opţional.

en: Please enter the person's information below.
ro: Introduceţi mai jos detaliile persoanei.

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
ro: Introduceţi numele ales al persoanei pe care doriţi să o adăugaţi în lista de contacte. Puteţi opţional introduce un alias ori un pseudonim. Aliasul va fi afişat în locul numelui original de câte ori este posibil.

en: Please enter the screen name or alias of the person whose info you would like to view.
ro: Introduceţi numele ales sau aliasul persoanei căreia vreţi să-i vedeţi detaliile personale.

en: Please enter the screen name or alias of the person whose log you would like to view.
ro: Introduceţi numele ales sau aliasul persoanei căreia vreţi să-i vedeţi înregistrările.

en: Please enter the screen name or alias of the person you would like to IM.
ro: Introduceţi numele ales sau aliasul persoanei pe care doriţi să o contactaţi.

en: Please enter your current password and your new password.
ro: Introduceţi vechea parolă pentru a o schimba cu una nouă.

en: Please enter your new password
ro: Introduceţi noua parolă

en: Please fill out the information below to register your new account.
ro: Completaţi informaţiile de mai jos pentru înregistrarea unui nou cont.

en: Please input external group ID
ro: Introduceţi ID-ul grupului extern

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
ro: Introduceţi parola curentă şi pe cea nouă pentru UIN-ul:

en: Please, enter your search criteria below
ro: Introduceţi mai jos termenii căutării

en: Please, fill in the following fields
ro: Completaţi următoarele câmpuri:

en: Plugin does not implement all required functions
ro: Modulul nu implementează toate funcţiile necesare

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
ro: Nepotrivire număr magic modul: %d (necesită %d)

en: Plugins
ro: Module

en: Point values to use for account...
ro: Precizaţi valorile de utilizat pentru contul...

en: Point values to use when...
ro: Precizaţi valorile de utilizat când...

en: Policy Violation
ro: Normele au fost încălcate

en: Polish
ro: Poloneză

en: Polish popular IM
ro: Protocol popular în Polonia

en: Pop-Up Message
ro: Mesaj popup

en: Ports
ro: Porturi

en: Portuguese
ro: Portugheză

en: Portuguese-Brazil
ro: Portugheză Braziliană

en: Position
ro: Poziţie

en: Possible Matches
ro: Potriviri posibile

en: Postal Code
ro: Cod poştal

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Pounce Target
ro: Ţintă întâmpinare

en: Pounce When Buddy...
ro: Întâmpinare la...

en: Pounce on Whom
ro: Întâmpinare pentru

en: Pre_view
ro: _Testare

en: Preferences
ro: Preferinţe

en: Preferred Contact
ro: Contact preferat

en: Preferred Language
ro: Limbă preferată

en: Prepend _string into window title:
ro: Adaugă acest şir în _titlu:

en: Prepends a newline to displayed message.
ro: Rând extra înainte de afişarea unui mesaj.

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the screen name in the conversation window.
ro: Introduce un rând nou înaintea mesajelor astfel încât restul mesajului să apară dedesubtul numelui ales în fereastra de discuţii.

en: Presence
ro: Prezenţă

en: Presence Settings
ro: Setări prezenţă

en: Primary Information
ro: Informaţii de bază

en: Priority
ro: Prioritate

en: Privacy
ro: Securitate

en: Private Key file
ro: Fişier cheie privată

en: Private key file
ro: Fişier cheie privată

en: Process returned error code %d
ro: Procesul a returnat codul de eroare %d

en: Profession
ro: Profesie

en: Profile
ro: Profil

en: Profile URL
ro: Adresă profil

en: Profile too long.
ro: Profil prea lung.

en: Progress
ro: Progres

en: Provides SSL support through GNUTLS.
ro: Oferă suport SSL prin bibliotecile GNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
ro: Oferă suport SSL prin bibliotecile Mozilla NSS.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
ro: Oferă mai multe moduri de evidenţiere a mesajelor necitite.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
ro: Oferă suport SSL prin bibliotecile aferente.

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
ro: Permite accesul la cele mai uzuale setări gtkrc.

en: Provides integration with Evolution.
ro: Oferă integrare cu aplicaţia Evolution.

en: Provides options specific to Windows Gaim, such as buddy list docking.
ro: Permite alegerea unor opţiuni Gaim specifice versiunii de Windows, precum ataşarea listei de contacte.

en: Provides support for loading Tcl plugins
ro: Permite încărcarea de module Tcl.

en: Provides support for loading perl plugins.
ro: Permite încărcarea de module Perl.

en: Provides support for mouse gestures
ro: Oferă suport pentru gesturile de maus.

en: Province/State
ro: Provincie/Stat

en: Proxy Options
ro: Opţiuni proxy

en: Proxy Server
ro: Server proxy

en: Proxy _type:
ro: Tip pro_xy:

en: Psychic Mode
ro: Modul paranormal

en: Psychic mode for incoming conversation
ro: Permite prevederea discuţiilor iniţiate de interlocutori

en: Public Key Babbleprint
ro: Amprentă silabică cheie publică

en: Public Key Babbleprint:
    %s
ro: Cheie publică silabică:
    %s

en: Public Key Fingerprint
ro: Amprentă cheie publică

en: Public Key Fingerprint:
    %s
ro: Amprentă cheie publică:
    %s

en: Public Key Information
ro: Detalii cheie publică

en: Public Key file
ro: Fişier cheie publică

en: Public _IP:
ro: _IP public:

en: Public key authentication
ro: Autentificare cu cheie publică

en: Public key file
ro: Fişier cheie publică

en: Publish status (note: everyone may watch you)
ro: Publică statusul (atenţie: oricine vă poate vedea)

en: QQ Number
ro: Număr QQ

en: QQ Qun
ro: Qun QQ

en: Queue full
ro: Coadă plină

en: Quiet
ro: Încet

en: Quieter
ro: Mai încet

en: Quietest
ro: Foarte încet

en: Quit
ro: Ieşire

en: R_aise conversation window
ro: R_idică fereastra de discuţii

en: Rabbit
ro: Iepure

en: Raise psychic conversations
ro: Adu deasupra discuţiile cu mesaje paranormale

en: Rat
ro: Şobolan

en: Rate limiting error.
ro: Eroare produsă de rata de limitare.

en: Rate to client
ro: Limitare către client

en: Rate to host
ro: Limitare către server

en: Raw
ro: Brut

en: Re-enable Account
ro: Reactivare cont

en: Re-initializing Stream
ro: Reiniţializare flux

en: Re-read gtkrc files
ro: Reciteşte fişierele gtkrc

en: Re-request Authorization
ro: Solicit din nou autorizare

en: Read Error
ro: Eroare la citire

en: Read error
ro: Eroare la citire

en: Reading error
ro: Eroare la citire

en: Real Name
ro: Nume real

en: Real Name: 	%s
ro: Nume real: 	%s

en: Real name
ro: Nume real

en: Realm
ro: Domeniu

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
ro: S-a primit cheia publică de la %s. Doriţi să acceptaţi această cheie publică?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
ro: S-a primit o cheie publică de la %s. Copia locală a cheii sale nu se potriveşte cu aceasta. Doriţi să acceptaţi această cheie publică?

en: Received Messages
ro: Mesaje primite

en: Received authorization
ro: Autorizarea a fost primită

en: Received invalid data on connection with remote user.
ro: S-au primit date invalide la conectarea la utilizatorul la distanţă.

en: Received invalid data on connection with server.
ro: S-au primit date invalide de la server.

en: Received unexpected HTTP response from server.
ro: S-a primit un răspuns HTTP neaşteptat de la server.

en: Recipient Unavailable
ro: Serviciu indisponibil

en: Recurring
ro: Recurentă

en: Refused by client
ro: Refuzat de către client

en: Region
ro: Regiune

en: Register
ro: Înregistrare cont

en: Register New Gadu-Gadu Account
ro: Înregistrare cont nou Gadu-Gadu

en: Register New Jabber Account
ro: Înregistrare cont nou Jabber

en: Registration Error
ro: Eroare la înregistrare

en: Registration Failed
ro: Înregistrare eşuată

en: Registration Required
ro: E nevoie de înregistrare

en: Registration Successful
ro: Înregistrare reuşită

en: Registration completed successfully!
ro: Înregistrare terminată cu succes!

en: Registration error
ro: Eroare la înregistrare

en: Registration of %s@%s successful
ro: Înregistrarea %s@%s a reuşit

en: Reject online status attribute requests
ro: Refuză cererile pentru atributul stării de conectare

en: Reject watching by other users
ro: Nu permite altor utilizatori să urmărească discuţiile

en: Release Notification
ro: Notificări versiuni noi

en: Remaining
ro: Rămas

en: Remember password
ro: Salvare parolă

en: Remote Connection Failed
ro: Conexiunea la distanţă a eşuat

en: Remote Server Not Found
ro: Serverul la distanţă nu a fost găsit

en: Remote Server Timeout
ro: Serverul la distanţă nu răspunde

en: Remotely Stored Buddy List
ro: Listă de contacte stocată pe server

en: Remove
ro: Ştergere

en: Remove Buddy
ro: Ştergere contact

en: Remove Buddy List window transparency on focus
ro: Dezactivează transparenţa listei de contacte în prim plan

en: Remove Chat
ro: Ştergere chat

en: Remove Contact
ro: Ştergere contact

en: Remove Custom Icon
ro: Iconiţă implicită

en: Remove Group
ro: Ştergere grup

en: Remove IM window transparency on focus
ro: Dezactivează transparenţa ferestrei de discuţii în prim plan

en: Remove on switch to conversation ta_b
ro: Înlătură la activarea ta_bului respectivei discuţii

en: Remove when _typing in conversation window
ro: Înlătură când încep să _scriu în fereastra de discuţii

en: Remove when a _message gets sent
ro: Înlătură după ce am trimis un _mesaj

en: Remove when conversation window _gains focus
ro: Înlătură când fereastra de discuţii primeşte _focus

en: Remove when conversation window _receives click
ro: Înlătură la _revenirea în prim plan a ferestrei de discuţii

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
ro: Schimbă mesajele trimise după reguli predefinite de utilizator.

en: Reply time from %s: %lu seconds
ro: Timp de reacţie de la %s: %lu secunde

en: Reply too big
ro: Răspuns supradimensionat

en: Request Dialog
ro: Dialog cerere

en: Request ambiguous
ro: Cerere ambiguă

en: Request denied
ro: Cerere respinsă

en: Require authorization
ro: Solicit autorizare

en: Required fields missing
ro: Lipsesc unele câmpuri cerute

en: Required parameters not passed in
ro: Parametrii ceruţi nu au fost precizaţi

en: Reset
ro: Resetare

en: Reset IM Key
ro: Resetează cheia IM

en: Reset Permanent
ro: Resetează permanent

en: Reset Private Channel
ro: Resetează chat-ul privat

en: Reset Secret Channel
ro: Resetează chat-ul secret

en: Reset Topic Restriction
ro: Resetează blocarea topicului

en: Reset formatting
ro: Fără formatare

en: Resource
ro: Resursă

en: Resource Conflict
ro: Conflict de resurse

en: Resource Constraint
ro: Resurse limitate

en: Response Probability:
ro: Probabilitate răspunsuri:

en: Responses lost
ro: Răspunsuri pierdute

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
ro: Restricţionează numărul taburilor într-o fereastră, separând opţional discuţiile de chat-uri

en: Restricted XML
ro: XML restrictiv

en: Resubscribe
ro: Reînregistrare

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
ro: Reluarea sesiunii detaşate a eşuat. Încercaţi „Reconectare” pentru a crea o nouă conexiune.

en: Resuming session
ro: Se reia sesiunea

en: Ret_urns from away
ro: Întoarcerea din abs_enţă

en: Retired Developers
ro: Programatori inactivi

en: Retrieve subscriptions from server
ro: Descarcă subscrierile de pe server

en: Retrieving buddy list
ro: Se descarcă lista de contacte

en: Right
ro: În dreapta

en: Right Vertical
ro: Vertical in dreapta

en: Right click for more options.
ro: Click dreapta pentru mai multe opţiuni.

en: Right mouse button
ro: Butonul din dreapta

en: Right-click for more unread messages...
ro: Click dreapta pentru mai multe mesaje necitite...

en: Robot
ro: Roboţel

en: Rockin'
ro: Beton

en: Role
ro: Funcţie

en: Romanian
ro: Română

en: Room Configuration Error
ro: Eroare la configurarea chat-ului

en: Room List
ro: Listă camere de chat

en: Roomlist
ro: Listă camere de chat

en: Rooster
ro: Cocoş

en: Run the command in a terminal
ro: Porneşte comanda într-un terminal

en: Russian
ro: Rusă

en: SASL error
ro: Eroare SASL

en: SILC Protocol Plugin
ro: Modul de protocol SILC

en: SIP screen names may not contain whitespaces or @ symbols
ro: Numele utilizatorilor SIP nu pot conţine spaţii sau simbolul @

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ro: Modul de protocol SIP/SIMPLE

en: SNAC threw error: %s
ro: SNAC a dat eroarea: %s

en: SSL Handshake Failed
ro: Conexiunea SSL a eşuat

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library. See http://gaim.sf.net/faq-ssl.php for more information.
ro: Pentru MSN aveţi nevoie de suport SSL. Instalaţi bibliotecile SSL necesare. Detalii la http://gaim.sf.net/faq-ssl.php .

en: SSL support unavailable
ro: Suportul SSL nu este disponibil

en: ST_UN server:
ro: Server ST_UN:

en: Sa_ve & Use
ro: Sal_vează şi utilizează

en: Sad
ro: Trist(ă)

en: Sagittarius
ro: Săgetător

en: Sametime Administrator Announcement
ro: Anunţ din partea administratorului Sametime

en: Sametime ID
ro: ID Sametime

en: Save
ro: Salvează

en: Save Buddylist...
ro: Salvează lista de contacte...

en: Save Conversation
ro: Salvează discuţia

en: Save Debug Log
ro: Salvează mesajele de depanare

en: Save File
ro: Salvare fişier

en: Save File...
ro: Salvează fişierul...

en: Save Icon
ro: Salvare avatar

en: Save Icon As...
ro: Salvare avatar ca...

en: Save Image
ro: Salvează imaginea

en: Save buddylist to file...
ro: Salvează lista de contacte în fişierul...

en: Save buddylist...
ro: Salvează lista de contacte...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
ro: Salvează ca întâmpinare mesajele trimise unui utilizator deconectat.

en: Save offline messages in pounce
ro: Salvează mesajele offline într-o întâmpinare

en: Save password
ro: Salvare parolă

en: Saved Statuses
ro: Statusuri salvate

en: Saved...
ro: Salvat...

en: Score Editor Path
ro: Cale editor partitură:

en: Scorpio
ro: Scorpion

en: Screen Name
ro: Nume ales

en: Screen name
ro: Nume ales

en: Screen name formatting can change only capitalization and whitespace.
ro: Formatarea numelor alese nu poate schimba decât spaţiile albe şi capitalizarea.

en: Screen name sent
ro: Numele ales a fost trimis

en: Screen name:
ro: Nume ales:

en: Search
ro: Caută

en: Search Directory
ro: Caută în acest director

en: Search Results
ro: Rezultatele căutării

en: Search for Buddy by E-Mail Address...
ro: Căutare contact după adresa de mail...

en: Search for Buddy by Information
ro: Căutare contact după detalii

en: Search for Jabber users
ro: Caută utilizatori Jabber

en: Search for Users...
ro: Căutare utilizatori...

en: Search for a buddy by e-mail address
ro: Căutare contact după adresa de mail

en: Search for a user
ro: Caută un utilizator

en: Search results
ro: Rezultatele căutării

en: Search results for '%s'
ro: Rezultatele căutării după „%s”

en: Secondary Cursor Color
ro: Culoare cursor secundar

en: Secure File Transfer
ro: Transfer securizat de fişiere

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
ro: Protocol SILC (Secure Internet Live Conferencing)

en: Security Enabled
ro: Securitate activată

en: See Other Host
ro: Verificaţi cealaltă gazdă

en: Select Background Color
ro: Selectaţi culoarea fundalului

en: Select Buddy
ro: Selectare contact

en: Select Color
ro: Alegeţi o culoare

en: Select Color for %s
ro: Alegeţi culoarea pentru %s

en: Select Folder...
ro: Alegeţi un director...

en: Select Font
ro: Alegeţi un font

en: Select Font for %s
ro: Alegeţi un font pentru %s

en: Select Interface Font
ro: Alegeţi fontul interfeţei

en: Select Notes Address Book
ro: Selectaţi agenda Notes

en: Select Text Color
ro: Selectaţi culoarea textului

en: Select User
ro: Selectaţi utilizatorul

en: Select a chat for buddy: %s
ro: Selectaţi un chat pentru contactul: %s

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
ro: Selectaţi o conferinţă din lista de mai jos şi trimiteţi o invitaţie utilizatorului %s. Selectaţi „Creează o nouă conferinţă” dacă doriţi să creaţi o nouă conferinţă în care să invitaţi acest utilizator.

en: Select a conference server to query
ro: Selectaţi un server de conferinţe pentru interogare

en: Select a file
ro: Selectaţi un fişier

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
ro: Selectaţi o persoană din agenda de mai jos sau adăugaţi o nouă persoană.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
ro: Selectaţi din agendă persoana corespunzătoare acestui contact sau creaţi o nouă intrare.

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
ro: Selectaţi din lista de mai jos tema de iconiţe simbolice pe care doriţi să o utilizaţi. Prin tragere şi plasare cu mausul puteţi adăuga teme noi în această listă.

en: Select a user directory to search
ro: Selectaţi pentru interogare un director cu utilizatori

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
ro: Selectaţi toate conturile în care contactele ar trebui adăugate automat.

en: Select color
ro: Selectare culoare

en: Select correct user
ro: Selectaţi utilizatorul corect

en: Select the debug filter level.
ro: Selectare nivel filtru de depanare

en: Send Buddy List
ro: Trimite lista de contacte

en: Send E-Mail
ro: Trimite mail

en: Send File
ro: Trimitere fişier

en: Send Message
ro: Trimitere mesaj

en: Send TEST Announcement
ro: Trimite un anunţ TEST

en: Send a _message
ro: Trimite un mesa_j

en: Send a mobile message.
ro: Trimiteţi un mesaj mobil.

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
ro: Trimitere şi primire blocuri XMPP brute

en: Send autoreply messages when
ro: Trimite răspunsuri automate când:

en: Send image file
ro: Transferă fişierul

en: Send instant messages over multiple protocols
ro: Trimiteţi mesaje instant prin orice protocol IM

en: Send to Mobile
ro: Trimite către mobil

en: Sender
ro: Expeditor

en: Sending Handshake
ro: Se iniţiază negocierea

en: Sending cookie
ro: Trimitere cookie

en: Sends a _message
ro: Trimiterea unui _mesaj

en: Sent Doodle request.
ro: S-a trimis o cerere de mâzgăleală.

en: Sent Messages
ro: Mesaje trimise

en: Separate IM and Chat windows
ro: Nu în fereastra chat-urilor

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
ro: Separă ferestrele de discuţii şi cele de chat când numărul lor e limitat

en: Serbian
ro: Sârbă

en: Server Information
ro: Informaţii server

en: Server Instructions: %s
ro: Instrucţiuni server: %s

en: Server Overloaded
ro: Server supraîncărcat

en: Server Statistics
ro: Statistici server

en: Server address
ro: Adresă server

en: Server busy
ro: Server ocupat

en: Server closed the connection.
ro: Serverul a închis conexiunea.

en: Server couldn't authenticate you without a password
ro: Serverul nu v-a putut autentifica fără o parolă

en: Server does not use any supported authentication method
ro: Serverul nu utilizează o metodă cunoscută de autentificare

en: Server has disconnected
ro: Serverul s-a deconectat

en: Server is going down (abandon ship)
ro: Serverul va fi în curând indisponibil

en: Server port
ro: Port server

en: Server requires TLS/SSL for login.  No TLS/SSL support found.
ro: Serverul necesită TLS/SSL pentru autentificare. Nu s-a găsit nici un fel de suport TLS/SSL.

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
ro: Serverul necesită autentificare în clar printr-o conexiune necriptată

en: Server signoff
ro: Deconectare server

en: Server too busy
ro: Server prea încărcat

en: Server unavailable
ro: Server indisponibil

en: Service Temporarily Unavailable.
ro: Serviciu temporar indisponibil.

en: Service Unavailable
ro: Serviciu indisponibil

en: Service not defined
ro: Serviciu nedefinit

en: Service temporarily unavailable
ro: Serviciu temporar indisponibil

en: Service unavailable
ro: Serviciu indisponibil

en: Session overload
ro: Sesiune supraîncărcată

en: Set Account Idle Time
ro: Setări inactivitate falsă

en: Set Autoaccept Setting
ro: Preferinţe acceptare automată

en: Set Autoreply Message
ro: Alegere răspuns automat

en: Set Custom Icon...
ro: Iconiţă personalizată...

en: Set Dir Info
ro: Setează detalii „Dir”

en: Set Friendly Name...
ro: Setare pseudonim...

en: Set Home Phone Number...
ro: Setare număr telefon acasă...

en: Set IM Password
ro: Setare parolă IM

en: Set Idle Time for All Accounts
ro: Setează inactivitatea falsă pentru toate conturile

en: Set Mobile Phone Number...
ro: Setare număr telefon mobil...

en: Set Permanent
ro: Setează permanent

en: Set Privacy Options...
ro: Opţiuni de securitate...

en: Set Private Channel
ro: Setează chat-ul privat

en: Set Secret Channel
ro: Setează chat-ul secret

en: Set Topic Restriction
ro: Setează blocarea topicului

en: Set User Info
ro: Detalii utilizator

en: Set User Info (URL)...
ro: Setare detalii (online)...

en: Set User Info...
ro: Setare detalii...

en: Set User Limit
ro: Setare limită utilizatori

en: Set Work Phone Number...
ro: Setare număr telefon serviciu...

en: Set _Autoreply Message
ro: Salvare răspuns _automat

en: Set as buddy icon
ro: Setează ca avatar

en: Set autoreply message for %s
ro: Alegere răspuns automat pentru %s

en: Set privacy for:
ro: Setări de securitate pentru:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
ro: Setaţi numărul maxim de utilizatori în chat. Zero pentru număr nelimitat.

en: Set window manager "_URGENT" hint
ro: Setează starea _URGENT în administratorul de ferestre

en: Set your friendly name.
ro: Setare pseudonim propriu.

en: Set your home phone number.
ro: Introduceţi numărul telefonului de acasă.

en: Set your mobile phone number.
ro: Introduceţi numărul telefonului mobil.

en: Set your work phone number.
ro: Introduceţi numărul telefonului de la serviciu.

en: Show Buddies Awaiting Authorization
ro: Afişare contacte ce aşteaptă autorizarea

en: Show Buddy List
ro: Listă contacte vizibilă

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
ro: Arată _discuţiile şi chat-urile în taburi

en: Show Public Key
ro: Arată cheia publică

en: Show _formatting on incoming messages
ro: Păstrează _formatarea mesajelor primite

en: Show buddy _icons
ro: Arată avatarurile c_ontactelor

en: Show close b_utton on tabs
ro: Arată _butoanele de închidere a taburilor

en: Show custom smileys
ro: Arată iconiţe simbolice personalizate

en: Show dates in...
ro: Arată data în...

en: Show how long you have been idle
ro: Arată perioada de inactivitate

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
ro: Arată discuţiile recent înregistrate în noile discuţii.

en: Si_gns on
ro: _Autentificare

en: Signals Test
ro: Test semnale

en: Significant Other
ro: Partener

en: Signon: %s
ro: Autentificare: %s

en: Signs o_ff
ro: _Deconectare

en: Simple Plugin
ro: Modul simplu

en: Simplified Chinese
ro: Chineză simplificată

en: Size
ro: Mărime

en: Sleepy
ro: Adormit(ă)

en: Slovak
ro: Slovacă

en: Slovenian
ro: Slovenă

en: Smaller font size
ro: Font mai mic

en: Smile!
ro: Iconiţe simbolice

en: Smiley Themes
ro: Teme iconiţe

en: Smiley theme failed to unpack.
ro: Tema de iconiţe simbolice nu a putut fi dezarhivată.

en: Snake
ro: Şarpe

en: Someone says your screen name in chat
ro: Cineva vă spune numele într-un chat

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
ro: Ne cerem scuze, profilurile ce conţin materiale pentru adulţi nu sunt suportate deocamdată.

en: Sorry, this profile seems to be in a language or format that is not supported at this time.
ro: Scuze, acest profil pare să fie într-o limbă sau într-un format nesuportate deocamdată.

en: Sorry, you are not my type...
ro: Scuze, nu eşti genul meu...

en: Sound Events
ro: Evenimente sonore

en: Sound Method
ro: Sistemul de sunet

en: Sound Options
ro: Opţiuni sunet

en: Sound Selection
ro: Selectaţi un sunet

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
ro: Comandă de _redare sunet
    (%s pentru numele fişierului)

en: Sounds
ro: Sunete

en: Sounds when conversation has _focus
ro: Utilizează sunete când fereastra de discuţii are _focus

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Speakers
ro: Difuzoare

en: Speed:
ro: Viteză:

en: Spooky
ro: Fantomatic

en: Start Date
ro: Începând cu:

en: Start Doodling
ro: Mâzgălituri

en: Starting Services
ro: Se pornesc serviciile

en: Starting authentication
ro: Iniţiere autentificare

en: Starting transfer of %s from %s
ro: Se iniţiază transferul fişierului %s de la %s

en: Starts _typing
ro: Tastarea unui mesaj _nou

en: Startup
ro: Pornire

en: State
ro: Stat

en: Statistics Configuration
ro: Configurare statistici

en: Status / Idle
ro: Statusuri

en: Status Text
ro: Text status

en: Status at Startup
ro: Status la pornire

en: Status for %s
ro: Status pentru %s

en: Status message
ro: Mesaj de status

en: Status to a_pply at startup:
ro: Status de setat la _pornire:

en: Stepped Out
ro: Ieşit(ă) afară

en: Stopped Typing
ro: M-am oprit din scris

en: Stops t_yping
ro: O_prirea din tastare

en: Store notes on particular buddies.
ro: Permite asocierea de notiţe contactelor din listă.

en: Stream Error
ro: Eroare de flux

en: Street Address
ro: Adresă locală

en: Subject
ro: Subiect

en: Subscription
ro: Subscriere

en: Subscription Required
ro: E nevoie de subscriere

en: Supported debug options are:  version
ro: Opţiunile de depanare suportate sunt:  version

en: Supports
ro: Suportă:

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Switchboard failed
ro: Comutare eşuată

en: Synchronize List with Server
ro: Sincronizez lista cu serverul

en: Syntax Error (probably a Gaim bug)
ro: Eroare de sintaxă (probabil o eroare Gaim)

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
ro: Eroare de sintaxă: Aţi introdus un număr greşit de argumente pentru această comandă.

en: System Log
ro: Înregistrări sistem

en: System Messages
ro: Mesaje de sistem

en: System Shutdown
ro: Închidere sistem

en: System Tray Icon
ro: Iconiţă în zona de notificare

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
ro: Evenimentele de sistem vor fi înregistrate doar dacă opţiunea „Înregistrează toate schimbările de status în înregistrările sistem” este activată.

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
ro: T.M. Thanh şi echipa „Gnome Vi”

en: TOC Protocol Plugin
ro: Modul de protocol TOC

en: TOC has come back from its pause. You may now send messages again.
ro: TOC a revenit din aşteptare. Puteţi trimite mesaje din nou.

en: TOC has sent a PAUSE command.
ro: TOC a trimis o comandă PAUSE.

en: Tabs
ro: Taburi

en: Tcl Plugin Loader
ro: Încărcare module Tcl

en: Telephone
ro: Telefon

en: Telephone Number
ro: Telefon

en: Temporarily Hide From
ro: Ascunde-mă temporar de

en: Temporary Authentication Failure
ro: Eroare temporară de autentificare

en: Test
ro: Testare

en: Test plugin IPC support, as a client.
ro: Modul de test pentru suport IPC, ca client.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
ro: Modul de test pentru suport IPC, ca client. Acesta localizează modulul de server şi dă comenzile IPC.

en: Test plugin IPC support, as a server.
ro: Modul de test pentru suport IPC, ca server.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
ro: Modul de test pentru suportul IPC, ca server. Acesta primeşte comenzile IPC.

en: Test to see that all signals are working properly.
ro: Testează toate semnalele pentru a verifica funcţionarea corectă.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
ro: Testează toate semnalele interfeţei pentru a verifica funcţionarea lor corectă.

en: Tests the ciphers that ship with gaim.
ro: Testare cifruri incluse în Gaim.

en: Tests to see that most things are working.
ro: Testează dacă lucrurile merg cum trebuie.

en: Text Replacements
ro: Cuvinte de înlocuit:

en: Text replacement
ro: Corecturi text

en: Thai
ro: Thailandeză

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
ro: Contactul nu este în acelaşi protocol cu acest chat.

en: That command doesn't work on this protocol.
ro: Această comandă nu funcţionează în acest protocol.

en: That command only works in IMs, not chats.
ro: Această comandă funcţionează doar în discuţii, nu şi în chat-uri.

en: That command only works in chats, not IMs.
ro: Această comandă funcţionează doar în chat-uri, nu şi în discuţii.

en: That file already exists
ro: Acest fişier există deja.

en: The %s buddy is not present in the network
ro: Utilizatorul %s nu este prezent în reţea

en: The %s buddy is not trusted
ro: Contactul %s nu este de încredere

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
ro: Aţi ales să precizaţi o comandă pentru deschiderea unui navigator, dar nu aţi introdus-o în preferinţele Gaim.

en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
ro: Serviciul de mesagerie instant AOL este temporar indisponibil.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
ro: Modul îmbunătăţit de protocol IRC

en: The IRC server's local time is:
ro: Ora locală a serverului IRC este:

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
ro[0]: Serverul MSN va fi închis pentru întreţinere într-un minut. Veţi fi automat deconectat(ă) în acel moment. Vă rugăm să încheiaţi discuţiile începute.
    
    Veţi putea să vă autentificaţi din nou după încheierea operaţiunii.
ro[1]: Serverul MSN va fi închis pentru întreţinere în %d minute. Veţi fi automat deconectat(ă) în acel moment. Vă rugăm să încheiaţi discuţiile începute.
    
    Veţi putea să vă autentificaţi din nou după încheierea operaţiunii.
ro[2]: Serverul MSN va fi închis pentru întreţinere în %d de minute. Veţi fi automat deconectat(ă) în acel moment. Vă rugăm să încheiaţi discuţiile începute.
    
    Veţi putea să vă autentificaţi din nou după încheierea operaţiunii.

en: The MSN servers are going down temporarily.
ro: Serverele MSN vor fi oprite momentan.

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
ro: Serverele MSN sunt temporar indisponibile. Reîncercaţi mai târziu.

en: The Music Messaging Plugin allows a number of users to simultaneously work on a piece of music by editting a common score in real-time.
ro: Modulul de mesaje muzicale permite utilizatorilor să lucreze simultan la o piesă muzicală editând o partitură comună în timp real.

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ro: Modulul de protocol SIP/SIMPLE

en: The SecurID key entered is invalid.
ro: Cheia SecurID introdusă este invalidă.

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  This version of Gaim will likely not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
ro: Serverul Yahoo! a cerut utilizarea unui metode de autentificare necunoscute. Această versiune Gaim nu se va putea autentifica cu succes pe Yahoo!, căutaţi versiuni mai noi la %s.

en: The browser command "%s" is invalid.
ro: Navigatorul „%s” este invalid.

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
ro: Contactul cu <i>cel mai mare scor</i> este contactul ce va avea prioritate.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
ro: Versiunea clientului folosit este prea veche. Actualizaţi-l la %s

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
ro: Comanda utilizată pentru URL-urile „aim” în caz de activare

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
ro: Comanda utilizată pentru URL-urile „gg” în caz de activare

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
ro: Comanda utilizată pentru URL-urile „icq” în caz de activare

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
ro: Comanda utilizată pentru URL-urile „irc” în caz de activare

en: The command used to handle "msnim" URLs, if enabled.
ro: Comanda utilizată pentru URL-urile „msnim” în caz de activare

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
ro: Comanda utilizată pentru URL-urile „sip” în caz de activare

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
ro: Comanda utilizată pentru URL-urile „xmpp” în caz de activare

en: The command used to handle "ymsgr" URLs, if enabled.
ro: Comanda utilizată pentru URL-urile „ymsgr” în caz de activare

en: The contact availability plugin (cap) is used to display statistical information about buddies in a users contact list.
ro: Modulul pentru disponibilitatea contactelor (cap) este utilizat pentru a afişa informaţii statistice despre contactele din listă.

en: The dependent plugin %s failed to unload.
ro: Încărcarea modulului necesar %s a eşuat.

en: The e-mail address for %s is %s
ro: Adresa de mail pentru %s este %s

en: The evolution executable was not found in the PATH.
ro: Executabilul „evolution” nu a fost găsit în PATH.

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
ro: Fişierul „%s” este prea mare pentru %s. Încercaţi un fişier mai mic.

en: The following are the results of your search
ro: Acestea sunt rezultatele căutării:

en: The following error has occurred loading %s: %s
ro: Următoarea eroare a apărut la încărcarea %s: %s

en: The following error has occurred:
ro: A intervenit următoarea eroare:

en: The following message will be sent to the buddy when the buddy sends you a message and autoreply is enabled.
ro: Următorul mesaj va fi trimis contactului când acesta vă trimite un mesaj şi aveţi activate răspunsurile automate.

en: The following plugins will be unloaded.
ro: Următoarele module vor fi dezactivate.

en: The following screen name is associated with %s | The following screen names are associated with %s
ro[0]: Următorul nume ales e asociat cu %s:
ro[1]: Următoarele nume alese sunt asociate cu %s:
ro[2]: Următoarele nume alese sunt asociate cu %s:

en: The handler for "aim" URLs
ro: Comanda asociată URL-urile „aim”

en: The handler for "gg" URLs
ro: Comanda asociată URL-urile „gg”

en: The handler for "icq" URLs
ro: Comanda asociată URL-urile „icq”

en: The handler for "irc" URLs
ro: Comanda asociată URL-urile „irc”

en: The handler for "msnim" URLs
ro: Comanda asociată URL-urile „msnim”

en: The handler for "sip" URLs
ro: Comanda asociată URL-urile „sip”

en: The handler for "xmpp" URLs
ro: Comanda asociată URL-urile „xmpp”

en: The handler for "ymsgr" URLs
ro: Comanda asociată URL-urile „ymsgr”

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
ro: Identificatorul „%s” nu se potriveşte cu nici un grup din agenda Notes a comunităţii Sametime din care faceţi parte.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
ro: Identificatorul „%s” nu corespunde nici unui utilizator din comunitatea Sametime din care faceţi parte.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
ro: Identificatorul „%s” nu corespunde nici unui utilizator din comunitatea Sametime. Aceasta intrare v-a fost ştearsă din lista de contacte.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
ro: Identificatorul „%s” s-ar putea referi la oricare din următoarele grupuri din agenda Notes. Selectaţi grupul corect din lista de mai jos şi adăugaţi-l în lista de contacte.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
ro: Identificatorul „%s” s-ar putea referi la oricare din utilizatorii următori. Selectaţi utilizatorul corect pentru a-l adăuga în lista de contacte.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
ro: Identificatorul „%s” s-ar putea referi la oricare dintre următorii utilizatori. Puteţi adăuga aceşti utilizatori la lista de contacte ori le puteţi trimite mesaje utilizând acţiunile de mai jos.

en: The last action you attempted could not be performed because you are over the rate limit. Please wait 10 seconds and try again.
ro: Ultima acţiune cerută nu a fost îndeplinită pentru că aţi depăşit limitarea fixată. Aşteptaţi 10 secunde şi încercaţi din nou.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  Gaim has truncated it for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
ro[0]: Mesajul în absenţă depăşeşte lungimea maximă de un octet. Gaim a trunchiat mesajul şi v-a trecut în absenţă.
ro[1]: Mesajul în absenţă depăşeşte lungimea maximă de %d octeţi. Gaim a trunchiat mesajul şi v-a trecut în absenţă.
ro[2]: Mesajul în absenţă depăşeşte lungimea maximă de %d de octeţi. Gaim a trunchiat mesajul şi v-a trecut în absenţă.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  Gaim has truncated it for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  Gaim has truncated it for you.
ro[0]: Aţi depăşit lungimea maximă de un octet a profilului. Gaim l-a trunchiat automat.
ro[1]: Aţi depăşit lungimea maximă de %d octeţi a profilului. Gaim l-a trunchiat automat.
ro[2]: Aţi depăşit lungimea maximă de %d de octeţi a profilului. Gaim l-a trunchiat automat.

en: The message is too large.
ro: Mesaj în absenţă prea mare.

en: The new formatting is invalid.
ro: Formatul nou este invalid.

en: The normal authentication method has failed. This means either your password is incorrect, or Yahoo!'s authentication scheme has changed. Gaim will now attempt to log in using Web Messenger authentication, which will result in reduced functionality and features.
ro: Metoda obişnuită de autentificare a eşuat. Aceasta înseamnă că parola a fost incorectă sau schema de autentificare Yahoo! s-a schimbat. Gaim va reîncerca să vă autentifice utilizând autentificarea de tip „Web Messenger”, ceea ce implică o funcţionalitate redusă a acestui cont.

en: The orientation of the tray.
ro: Orientare zonă de notificare.

en: The remote user has closed the connection.
ro: Utilizatorul la distanţă a închis conexiunea.

en: The remote user has declined your request.
ro: Utilizatorul la distanţă v-a refuzat cererea.

en: The remote user is not present in the network any more
ro: Celălalt utilizator nu mai este prezent în reţea

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ro: Celălalt utilizator aşteaptă schimbul de chei:
    Calculator la distanţă: %s
    Portul la distanţă: %d

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
ro: Modulul %s cerut nu a fost găsit. Instalaţi acest modul şi încercaţi din nou.

en: The required plugin %s was unable to load.
ro: Modulul %s cerut nu a putut fi încărcat.

en: The rest of the messages will be saved as pounce. You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounce' dialog.
ro: Restul de mesaje vor fi salvate ca întâmpinare. Puteţi apoi edita sau şterge întâmpinarea din fereastra de editare a întâmpinărilor.

en: The screen name specified is invalid.
ro: Numele ales specificat este invalid.

en: The server could not access the directory
ro: Serverul nu a putut accesa directorul

en: The server is unavailable; try again later
ro: Serverul este indisponibil, încercaţi din nou mai tărziu

en: The service is temporarily unavailable.
ro: Serviciul este temporar indisponibil.

en: The specified word already exists in the correction list.
ro: Cuvântul specificat există deja în lista de corecţii.

en: The topic for %s is: %s
ro: Topicul pentru %s este: %s

en: The topic is: %s
ro: Topicul este: %s

en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
ro: Utilizatorul %s v-a refuzat cererea de a-l adăuga în lista de contacte, din următorul motiv:
    %s

en: The user %s has given you permission to add you to their buddy list.  Do you want to add them?
ro: Utilizatorul %s v-a autorizat să-l adăugaţi în lista de contacte. Doriţi să-l adăugaţi?

en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
ro: Utilizatorul %s v-a acordat permisiunea de a-l adăuga în lista de contacte.

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
ro: Utilizatorul %u nu v-a autorizat cererea de a-l adăuga în lista de contacte, motivând astfel:
    %s

en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
ro: Utilizatorul %u v-a acordat dreptul de a-l adăuga la lista de contacte.

en: The user has blocked you
ro: Utilizatorul v-a blocat

en: The user has not created a public profile.
ro: Utilizatorul nu şi-a creat un profil public.

en: The user is either offline or you are blocked
ro: Utilizatorul este deconectat sau sunteţi blocat(ă)

en: The user's profile is empty.
ro: Profilul utilizatorului este gol.

en: There are no users matching your search criteria.
ro: Nu există utilizatori care să se potrivească termenilor căutării.

en: There is no MOTD associated with this connection.
ro: Nu există un MOTD asociat cu această conexiune.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
ro: Nu există un mesaj al zilei asociat acestei conexiuni.

en: There is no application configured to open this type of file.
ro: Nu există o aplicaţie asociată acestui tip de fişier.

en: There was a conflict in running the command:
ro: A apărut un conflict la pornirea comenzii:

en: This Hotmail account may not be active.
ro: Acest cont Hotmail s-ar putea să nu mai fie activ.

en: This chat name is already in use
ro: Există deja un chat cu acest nume

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
ro: Această conferinţă a fost închisă. Nu mai pot fi trimise mesaje.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
ro: Această versiune de evaluare nu permite mai mult de zece utilizatori autentificaţi în acelaşi timp

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
ro: Acesta este un modul trăsnit care:
    - Vă spune la autentificare cine a scris acest program
    - Inversează textul mesajelor primite
    - Trimite la autentificare un mesaj contactelor din listă.

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting. :)
ro: Aşa vor arăta mesajele trimise utilizând protocoalele ce suportă formatarea mesajelor.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
ro: Acesta este numele sub care veţi fi cunoscuţi de contactele MSN.

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
ro: Acest modul vă permite să personalizaţi formatarea marcajelor de timp în discuţii şi înregistrări.

en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
ro: Acest modul activează transparenţa alpha variabilă a fereastrelor de discuţii şi a listei contactelor.
    
    Notă: Acest modul necesită Windows 2000 sau mai nou.

en: This plugin is useful for debbuging XMPP servers or clients.
ro: Acest modul poate fi utilizat pentru depanarea serverelor şi clienţilor XMPP.

en: This plugin lets you set autoreply message for any protocol. You can set the global autoreply message from the Plugin-options dialog. To set some specific autoreply message for a particular buddy, right click on the buddy in the buddy-list window. To set autoreply messages for some account, go to the `Advanced' tab of the Account-edit dialog.
ro: Acest modul vă permite să alegeţi mesaje de răspuns automat pentru orice cont şi protocol. Puteţi opta pentru un răspuns automat unic în opţiunile modulului. Pentru a alege un răspuns specific pentru un anumit contact, faceţi clic dreapta pe acel contact în lista de contacte. Pentru a asocia răspunsuri automate pentru un anumit cont utilizaţi tabul „Avansate” la editarea respectivului cont.

en: This protocol does not support chat rooms.
ro: Acest protocol nu suportă camere de chat.

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
ro: Aceasta presupune o conexiune directă între cele două calculatoare şi este necesară pentru imaginile asociate conturilor. Pentru că adresa IP vă va fi expusă, luaţi în considerare riscurile la care vă expuneţi.

en: This room is not capable of being configured
ro: Această cameră de chat nu poate fi configurată

en: This server requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ro: Acest server necesită autentificare în clar printr-o conexiune necriptată. Permiteţi autentificarea în aceste condiţii?

en: This theme has no available smileys.
ro: Această temă nu are iconiţe disponibile.

en: Thread creation failure: %s
ro: Eroare la crearea firului de execuţie: %s

en: Threshold:
ro: Prag:

en: Tiger
ro: Tigru

en: Time Elapsed:
ro: Timp trecut:

en: Time Remaining:
ro: Timp rămas:

en: Time Response
ro: Răspuns „time”

en: Timeout during key agreement
ro: Time-out la schimbul de chei

en: Times to send autoreplies
ro: Contor răspunsuri automate

en: Timestamp
ro: Marcaje de timp

en: Timestamp Format Options
ro: Opţiuni de formatare a marcajelor de timp

en: Timestamps
ro: Marcaje de timp

en: Timezone
ro: Fus orar

en: Title
ro: Titlu

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
ro: Titlu utilizat deja. E necesară alegerea unui titlu unic.

en: To
ro: Destinatar

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
ro: Pentru a adăuga contactul trebuie să importaţi cheia sa publică. Utilizaţi pentru aceasta comandă „Importă”.

en: Token Error
ro: Eroare verificare

en: Too evil (receiver)
ro: Prea periculos (destinatarul)

en: Too evil (sender)
ro: Prea periculos (expeditorul)

en: Too many groups
ro: Prea multe grupuri

en: Too many hits to a FND
ro: Prea multe solicitări către FND

en: Too many matches.
ro: Prea multe potriviri.

en: Too many sessions
ro: Prea multe sesiuni

en: Tools
ro: Unelte

en: Top
ro: Sus

en: Topic too long
ro: Topic prea lung

en: Total log size:
ro: Mărime totală înregistrări:

en: Traditional Chinese
ro: Chineză tradiţională

en: Transfer of file %s complete
ro: Transferul fişierului %s s-a terminat

en: Transferring
ro: Transfer

en: Transparency
ro: Transparenţă

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
ro: S-a încercat adăugarea unui contact într-un grup inexistent

en: Trillian Encryption
ro: Criptare Trillian

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
ro: Adevărat când comanda specificată în cheia „command” ar trebui să fie asociată URL-urilor „aim”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
ro: Adevărat când comanda specificată în cheia „command” ar trebui să fie asociată URL-urilor „gg”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
ro: Adevărat când comanda specificată în cheia „command” ar trebui să fie asociată URL-urilor „icq”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
ro: Adevărat când comanda specificată în cheia „command” ar trebui să fie asociată URL-urilor „irc”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "msnim" URLs.
ro: Adevărat când comanda specificată în cheia „command” ar trebui să fie asociată URL-urilor „msnim”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
ro: Adevărat când comanda specificată în cheia „command” ar trebui să fie asociată URL-urilor „sip”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
ro: Adevărat când comanda specificată în cheia „command” ar trebui să fie asociată URL-urilor „xmpp”.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ymsgr" URLs.
ro: Adevărat când comanda specificată în cheia „command” ar trebui să fie asociată URL-urilor „ymsgr”.

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
ro: Adevărat când comanda asociată acestui tip de URL ar trebui pornită într-un terminal.

en: Turkish
ro: Turcă

en: Type
ro: Tip

en: Type a user to block.
ro: Introduceţi un utilizator pe care să-l blocaţi.

en: Type a user you permit to contact you.
ro: Introduceţi un utilizator care să vă poată contacta.

en: Type the e-mail address of the buddy you are searching for.
ro: Introduceţi adresa de mail a contactului căutat:

en: Typing
ro: Scriu

en: URL
ro: Pagină Internet

en: Un-Ignore
ro: Nu ignora

en: Un-hide From
ro: Arată-mă din nou pentru

en: Un_block
ro: De_blochează

en: Unable To Add
ro: Adăugare eşuată

en: Unable To Retrieve Buddy List
ro: Nu se poate descărca lista de contacte

en: Unable to add "%s".
ro: „%s” nu poate fi adăugat.

en: Unable to add %s to deny list (%s).
ro: „%s” nu poate fi adăugat(ă) în lista celor blocaţi (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
ro: „%s” nu poate fi adăugat în lista celor permişi (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
ro: „%s” nu poate fi adăugat în lista de contacte (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
ro: „%s” nu poate fi adăugat(ă) în lista de contacte. Eroare la crearea directorului în lista de pe server (%s).

en: Unable to add group
ro: Nu se poate adăuga grupul

en: Unable to add group: group exists
ro: Nu se poate adăuga grupul: grupul există.

en: Unable to add group: group not found
ro: Nu se poate adăuga grupul: nu a fost găsit

en: Unable to add user
ro: Nu se poate adăuga utilizatorul

en: Unable to add user on %s (%s)
ro: Nu pot adăuga utilizatorul în %s (%s)

en: Unable to add user to privacy list (%s).
ro: Utilizatorul nu poate fi adăugat în lista privată (%s).

en: Unable to add user: user not found
ro: Nu se poate adăuga utilizatorul: nu a fost găsit

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
ro: Utilizatorul %s nu poate fi afiliat ca „%s”

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
ro: Nu se poate aloca suficientă memorie pentru a păstra datele de la %s. S-ar putea ca serverul web să încerce ceva rău intenţionat.

en: Unable to authenticate: %s
ro: Autentificare eşuată: %s

en: Unable to ban user %s
ro: Nu pot interzice accesul utilizatorului %s

en: Unable to block user on %s (%s)
ro: Nu pot bloca utilizatorul în %s (%s)

en: Unable to change password. Error occurred.
ro: Nu s-a putut schimba parola. A intervenit o eroare.

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
ro: Nu se pot schimba setările private pe server (%s).

en: Unable to configure
ro: Configurare nereuşită

en: Unable to connect
ro: Nu mă pot conecta

en: Unable to connect to %s
ro: Conectarea la %s a eşuat

en: Unable to connect to %s: %s
ro: Conectarea la conectarea la %s: %s

en: Unable to connect to host
ro: Conectarea la server a eşuat

en: Unable to connect to server.
ro: Conectarea la server a eşuat.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server you wish to connect to.
ro: Conectarea la server a eşuat. Introduceţi adresa serverului la care doriţi să vă conectaţi.

en: Unable to connect.
ro: Nu se poate deschide o conexiune.

en: Unable to create conference (%s).
ro: Nu se poate crea o conferinţă (%s).

en: Unable to create connection
ro: Nu se poate crea o nouă conexiune

en: Unable to create new resolver process
ro: Nu s-a putut crea un nou proces „resolver”

en: Unable to create socket
ro: Nu pot crea un socket

en: Unable to create socket:
    %s
ro: Nu s-a putut crea un socket:
    %s

en: Unable to delete group
ro: Grupul nu poate fi şters

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
ro: Nu s-a detectat o instalare ActiveTCL. Dacă doriţi să utilizaţi module TCL, instalaţi ActiveTCL de la http://www.activestate.com

en: Unable to display the search results.
ro: Rezultatele căutării nu pot fi afişate.

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
ro: Nu se poate deschide o conexiune cu serverul local mDNS. E pornit?

en: Unable to establish file descriptor.
ro: Nu se poate evalua descriptorul fişierului.

en: Unable to fetch room list.
ro: Nu pot obţine lista camerelor de chat.

en: Unable to fetch the token.
ro: Nu se poate obţine o verificare.

en: Unable to initialize connection
ro: Nu se poate iniţializa o nouă conexiune

en: Unable to invite user (%s).
ro: Utilizatorul nu poate fi invitat (%s).

en: Unable to kick user %s
ro: Nu pot da afară utilizatorul %s

en: Unable to listen for incoming IM connections
ro: Ascultarea interfaţei de reţea pentru noi conexiuni IM a eşuat

en: Unable to login: Could not sign on as %s because the screen name is invalid.  Screen names must either start with a letter and contain only letters, numbers and spaces, or contain only numbers.
ro: Autentificarea pentru %s a eşuat deoarece numele ales este invalid. Unul valid trebuie ori să înceapă cu o literă, ori să conţină doar litere, numere şi spaţii, ori să conţină doar numere.

en: Unable to make SSL connection to server.
ro: Nu se poate iniţia o conexiune SSL către server.

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
ro: Utilizatorul %s nu poate fi mutat în directorul %s în lista de pe server. Eroare la crearea directorului (%s).

en: Unable to open URL
ro: Nu pot deschide acest URL

en: Unable to open file.
ro: Nu se poate deschide fişierul.

en: Unable to parse message
ro: Nu pot prelucra mesajul

en: Unable to parse response from HTTP proxy: %s
ro: Nu se poate prelucra răspunsul de la serverul proxy HTTP: %s

en: Unable to permit user on %s (%s)
ro: Nu pot permite utilizatorul în %s (%s)

en: Unable to read file %s.
ro: Nu pot citi fişierul %s.

en: Unable to read from network
ro: Nu se poate citi din reţea

en: Unable to read socket
ro: Nu pot citi din socket

en: Unable to register new account. Error occurred.
ro: Noul cont nu poate fi înregistrat. A intervenit o eroare.

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
ro: „%s” nu poate fi şters din lista privată (%s).

en: Unable to rename group
ro: Grupul nu poate fi redenumit

en: Unable to save icon file to disk.
ro: Nu se poate salva pe disc avatarul.

en: Unable to send e-mail
ro: Trimiterea mailului a eşuat.

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ro: Nu pot trimite fişierul către %s, nu suportă transferul de fişiere

en: Unable to send message (%s).
ro: Nu se poate trimite mesajul (%s).

en: Unable to send message to %s.
ro: Nu s-a putut trimite mesajul către %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
ro: Nu se poate trimite mesajul către %s. Nu se poate crea conferinţa (%s).

en: Unable to send message to %s:
ro: Nu se poate trimite mesajul către %s:

en: Unable to send message.
ro: Nu pot trimite mesajul.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ro: Nu se poate trimite mesajul. Nu se poate crea conferinţa (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
ro: Mesajul nu poate fi trimis. Nu se pot obţine detalii pentru acest utilizator (%s).

en: Unable to send message:
ro: Nu se poate trimite mesajul:

en: Unable to send message: %s
ro: Mesajul nu poate fi trimis: %s

en: Unable to send message: The message is too large.
ro: Nu s-a putut trimite mesajul: Mesajul este prea mare.

en: Unable to send request to resolver process
ro: Nu s-a putut trimite cererea către procesul „resolver”

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
ro: Nu s-a putut trimite mesajul, discuţia nu a putut fi iniţiată.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
ro: Nu s-a putut trimite către chat-ul %s,%s,%s

en: Unable to set AIM profile.
ro: Nu se poate seta profilul AIM.

en: Unable to set role "%s" for user: %s
ro: Nu se poate seta rolul „%s” pentru utilizatorul: %s

en: Unable to write
ro: Nu pot scrie

en: Unable to write file %s.
ro: Nu pot scrie fişierul %s.

en: Unable to write to network
ro: Nu se poate scrie în reţea

en: Unavailable
ro: Indisponibil(ă)

en: Unblock
ro: Deblocare

en: Undefined Condition
ro: Condiţie nedefinită

en: Underline
ro: Subliniat

en: Unexpected Request
ro: Cerere neaşteptată

en: Unit
ro: Unitate

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Unknown (0x%04x)<br>
ro: Necunoscut (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
ro: Eroare necunoscută

en: Unknown Error Code %d
ro: Cod de eroare necunoscut %d

en: Unknown Error in presence
ro: Eroare necunoscută în starea de prezenţă

en: Unknown affiliation: "%s"
ro: Afiliere necunoscută: „%s”

en: Unknown command
ro: Comandă necunoscută

en: Unknown command: %s
ro: Comandă necunoscută: %s

en: Unknown command: %s, (may be a Gaim bug)
ro: Comandă necunoscută: %s (poate fi o problemă specifică Gaim)

en: Unknown error
ro: Eroare necunoscută

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
ro: Eroare necunoscută cu numărul %d. Autentificarea la www.yahoo.com ar putea rezolva această problemă.

en: Unknown error.
ro: Eroare necunoscută.

en: Unknown error. You may need to logout and wait five minutes before being able to rejoin a chatroom
ro: Eroare necunoscută. S-ar putea să trebuiască să vă deconectaţi pentru cinci minute înainte de a reintra în camera de chat.

en: Unknown error: 0x%X
ro: Eroare necunoscută: 0x%X

en: Unknown message
ro: Mesaj necunoscut

en: Unknown message '%s'
ro: Mesaj necunoscut „%s”

en: Unknown pounce event. Please report this!
ro: Eveniment necunoscut în întâmpinare. Raportaţi această eroare.

en: Unknown reason
ro: Motiv necunoscut

en: Unknown reason.
ro: Motiv necunoscut.

en: Unknown role: "%s"
ro: Rol necunoscut: „%s”

en: Unknown room
ro: Cameră de chat necunoscută

en: Unknown.
ro: Necunoscut.

en: Unload Plugins
ro: Dezactivare module

en: Unread Messages
ro: Mesaje necitite

en: Unrecognized file type
    
    Defaulting to PNG.
ro: Tip necunoscut de fişier
    
    Se utilizează tipul implicit: PNG.

en: Unset
ro: Nesetat

en: Unset Account Idle Time
ro: Resetează inactivitatea asociată contului

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
ro: Setează inactivitatea falsă pentru toate conturile inactive

en: Unsubscribe
ro: Desubscrie

en: Unsupported Encoding
ro: Codare nesuportată

en: Unsupported Stanza Type
ro: Tip nesuportat de „stanza”

en: Unsupported Version
ro: Versiune nesuportată

en: Unsupported public key type
ro: Tip nesuportat de cheie publică

en: Update my information
ro: Actualizare detalii proprii

en: Upload buddylist to Server
ro: Stochează lista de contacte pe server

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
ro: Utilizaţi „/help &lt;comandă&gt;” pentru ajutor referitor la o comandă.
    Următoarele comenzi sunt disponibile în acest context:

en: Use Environmental Settings
ro: Utilizează setările de mediu

en: Use GNOME Proxy Settings
ro: Utilizează setările GNOME

en: Use Global Proxy Settings
ro: Utilizează setările generice

en: Use HTTP Method
ro: Utilizează metoda HTTP

en: Use SSL
ro: Utilizare SSL

en: Use UDP
ro: Utilizează UDP

en: Use a _different status for some accounts
ro: Utilizează un status _diferit pentru unele conturi

en: Use last buddy when scores are equal
ro: Utilizează ultimul contact când scorurile sunt egale

en: Use name heuristics
ro: Euristică pentru nume

en: Use proxy
ro: Utilizează proxy

en: Use recent buddies group
ro: Utilizează un grup pentru contactele recente

en: Use smooth-scrolling
ro: Derulare cu efect

en: Use status from last _exit at startup
ro: Utilizează _ultimul status

en: Use this buddy icon for this account:
ro: Utilizează această iconiţă pentru acest cont:

en: Use tzc
ro: Utilizează tzc

en: User
ro: Utilizator

en: User %s is not present in the network
ro: Utilizatorul %s nu este prezent în reţea

en: User <I>%s</I> is not present in the network
ro: Utilizatorul <I>%s</I> nu este prezent în reţea

en: User ID
ro: ID utilizator

en: User Information
ro: Detalii utilizator

en: User Limit
ro: Limită utilizatori

en: User Modes
ro: Moduri utilizator

en: User Name
ro: Nume utilizator

en: User Name: 	%s
ro: Nume utilizator: 	%s

en: User Online Status Attributes
ro: Atribute status utilizator

en: User Options
ro: Opţiuni personale

en: User Rooms
ro: Camere de chat utilizatori

en: User Search
ro: Căutare utilizator

en: User Search...
ro: Căutare utilizatori...

en: User _details
ro: _Detalii utilizator

en: User does not exist
ro: Utilizator inexistent

en: User has no directory information.
ro: Nu există informaţii detaliate în director.

en: User has typed something and stopped
ro: Utilizatorul a scris ceva şi s-a oprit

en: User information for %s unavailable
ro: Detaliile utilizatorului %s nu sunt disponibile

en: User information for %s unavailable:
ro: Detaliile utilizatorului %s nu sunt disponibile:

en: User information not available: %s
ro: Detaliile utilizatorului nu sunt disponibile: %s

en: User is not logged in
ro: Utilizator neconectat

en: User is offline
ro: Utilizatorul este deconectat

en: User is offline.
ro: Utilizatorul este deconectat.

en: User is too active
ro: Utilizatorul este prea activ

en: User is typing...
ro: Utilizatorul vă scrie...

en: User not found
ro: Utilizatorul nu a fost găsit

en: User not in group
ro: Utilizatorul nu este în grup

en: User temporarily unavailable
ro: Utilizatorul este temporar indisponibil.

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Users
ro: Utilizatori

en: Users on %s: %s
ro: Utilizatori în %s: %s

en: Valencian-Catalan
ro: Valenciană

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
ro: Transparenţă variabilă pentru lista contactelor şi discuţii.

en: Verify Public Key
ro: Verifică cheia publică

en: Verifying server public key
ro: Se verifică cheia publică a serverului

en: Video Camera
ro: Cameră video

en: Video Chat
ro: Videochat

en: Video Conferencing
ro: Videoconferinţă

en: Video conferencing
ro: Videoconferinţă

en: Vietnamese
ro: Vietnameză

en: View MOTD
ro: Afişare MOTD

en: View Message of the Day
ro: Arată mesajul zilei

en: View User Log
ro: Arată înregistrările unui utilizator

en: View _Log
ro: Arată în_registrările

en: Virgo
ro: Fecioară

en: Voice
ro: Voce

en: Voices
ro: Audio

en: Volume:
ro: Volum:

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
ro: Se aşteaptă confirmarea negocierii

en: Waiting for Login Acknowledgement
ro: Se aşteaptă confirmarea autentificării

en: Waiting for network connection
ro: Se aşteaptă revenirea conexiunii de reţea

en: Waiting for reply...
ro: Aştept răspunsul...

en: Waiting for response...
ro: Se aşteaptă un răspuns...

en: Waiting for transfer to begin
ro: Aştept începerea transferului

en: Wake Me Up
ro: Trezeşte-mă!

en: Wallops from %s
ro: Mesaje sistem de la %s

en: Warning
ro: Avertizări

en: Warning Level
ro: Nivel de avertizare

en: Warning of %s not allowed.
ro: Atenţionarea lui %s nu este permisă.

en: Web Aware
ro: Prezent(ă) online

en: Web Page
ro: Adresă Internet

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
ro: Prezenţă online (activarea vă expune la spam!)

en: Webcams
ro: Video

en: When a file-transfer request arrives from %s
ro: Când o cerere de transfer de fişiere ajunge de la %s

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
ro: La iniţierea unei noi discuţii acest modul va insera ultima discuţie în fereastra curentă.

en: When away
ro: În absenţă

en: When both away and idle
ro: În absenţă şi inactivitate

en: When my account is _away
ro: Sunt _absent(ă)

en: When my account is _idle
ro: Sunt _inactiv(ă)

en: When this happens, TOC ignores any messages sent to it, and may kick you off if you send a message. Gaim will prevent anything from going through. This is only temporary, please be patient.
ro: Când se întâmplă aşa ceva, TOC ignoră orice mesaj trimis şi chiar vă poate deconecta când trimiteţi un mesaj. Se va preveni automat trimiterea oricărui mesaj. Situaţia aceasta este temporară, vă rugăm să aşteptaţi.

en: When viewing logs, this plugin will include logs from other IM clients. Currently, this includes Adium, MSN Messenger, and Trillian.
    
    WARNING: This plugin is still alpha code and may crash frequently.  Use it at your own risk!
ro: La consultarea înregistrărilor, acest modul va include înregistrările din alţi clienţi IM precum: Adium, Fire, Messenger Plus!, MSN Messenger şi Trillian.
    
    Atenţie! Acest modul este în stadiu alpha şi e instabil.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
ro: Specifică dacă această comandă ar trebui să fie asociată URL-urilor „aim”

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
ro: Specifică dacă această comandă ar trebui să fie asociată URL-urilor „gg”

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
ro: Specifică dacă această comandă ar trebui să fie asociată URL-urilor „icq”

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
ro: Specifică dacă această comandă ar trebui să fie asociată URL-urilor „irc”

en: Whether the specified command should handle "msnim" URLs
ro: Specifică dacă această comandă ar trebui să fie asociată URL-urilor „msnim”

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
ro: Specifică dacă această comandă ar trebui să fie asociată URL-urilor „sip”

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
ro: Specifică dacă această comandă ar trebui să fie asociată URL-urilor „xmpp”

en: Whether the specified command should handle "ymsgr" URLs
ro: Specifică dacă această comandă ar trebui să fie asociată URL-urilor „ymsgr”

en: Whiteboard
ro: „Whiteboard”

en: Whole words only
ro: Doar cuvinte întregi

en: Widget Sizes
ro: Mărimi widget-uri

en: WinGaim Options
ro: Opţiuni WinGaim

en: Work
ro: Serviciu

en: Work Address
ro: Adresă serviciu

en: Work E-Mail
ro: Mail serviciu

en: Work Fax
ro: Fax serviciu

en: Work IM
ro: IM serviciu

en: Work Information
ro: Informaţii serviciu

en: Work Mobile
ro: Mobil serviciu

en: Work Pager
ro: Pager serviciu

en: Work Phone
ro: Telefon serviciu

en: Work Phone 2
ro: Telefon serviciu 2

en: Would you like to join the conversation?
ro: Doriţi să vă alăturaţi discuţiei?

en: Would you like to overwrite it?
ro: Doriţi să îl suprascrieţi?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
ro: Doriţi să o setaţi ca avatar pentru acest contact?

en: Write Error
ro: Eroare la scriere

en: Write error
ro: Eroare la scriere

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
ro: Scrie setările în %s%sgtkrc-2.0

en: Writing error
ro: Eroare la scriere

en: Wrong CHL value sent to server
ro: O valoare CHL greşită a fost trimisă către server

en: XML Not Well Formed
ro: XML malformat

en: XML Parse error
ro: Eroare la analiza XML

en: XMPP Console
ro: Consolă XMPP

en: Yahoo Chat port
ro: Port Yahoo Chat

en: Yahoo Chat server
ro: Server Yahoo Chat

en: Yahoo Japan
ro: Yahoo Japonia

en: Yahoo Protocol Plugin
ro: Modul de protocol Yahoo

en: Yahoo! ID
ro: Identitate Yahoo!

en: Yahoo! Japan Profile
ro: Profil Yahoo! Japonia

en: Yahoo! Profile
ro: Profil Yahoo!

en: Yahoo! system message for %s:
ro: Mesaj sistem Yahoo! de la %s:

en: Year of birth
ro: An naştere

en: Yes
ro: Da

en: You _send:
ro: _Se va trimite:

en: You _type:
ro: _Dacă scrieţi:

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
ro: Sunteţi pe cale să mutaţi membrii grupului %s în grupul %s. Doriţi să continuaţi?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ro: Sunteţi pe cale să îl/o ştergeţi pe %s din lista de contacte. Doriţi să continuaţi?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ro: Sunteţi pe cale să ştergeţi un chat cu numele %s din lista de contacte. Doriţi să continuaţi?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
ro[0]: Sunteţi pe cale să ştergeţi din listă contactul conţinând %s şi încă un alt contact. Doriţi să continuaţi?
ro[1]: Sunteţi pe cale să ştergeţi din listă contactul conţinând %s şi %d alte contacte. Doriţi să continuaţi?
ro[2]: Sunteţi pe cale să ştergeţi din listă contactul conţinând %s şi %d de alte contacte. Doriţi să continuaţi?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
ro: Sunteţi pe cale să ştergeţi grupul %s şi toţi membrii săi din lista de contacte. Doriţi să continuaţi?

en: You are attempting to set a custom face. Gaim currently only allows the standard faces. Please choose an image from
ro: Sunteţi pe cale de a alege un avatar personalizat. Gaim deocamdată permite alegerea doar a unui avatar standard. Alegeţi o imagine de la

en: You are awaiting authorization from the following buddies
ro: Lista contactelor de la care aşteptaţi autorizarea

en: You are banned from %s.
ro: Vi s-a blocat accesul în %s.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
ro: Sunteţi iniţiatorul chat-ului <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
ro: Sunteţi pe cale să creaţi o nouă cameră de chat. Doriţi să o configuraţi sau acceptaţi setările implicite?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
ro: Sunteţi momentan deconectat(ă). Nu veţi mai primi mesaje până la următoarea autentificare.

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
ro: Nu sunteţi autentificat(ă) cu nici un protocol prin care care să puteţi adăuga acel contact.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
ro: Nu sunteţi autentificat(ă) cu nici un protocol prin care care să puteţi invita acel contact.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
ro: Nu sunteţi autentificat(ă) cu vreun protocol prin care să puteţi iniţia un chat.

en: You are now chatting in %s.
ro: Aţi intrat în camera de chat %s.

en: You are now known as %s
ro: Sunteţi cunoscut acum ca %s

en: You are sending messages too fast to %s.
ro: Trimiteţi mesajele prea rapid pentru %s.

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
ro: Utilizaţi %s, dar acest modul necesită %s.

en: You are using Gaim version %s.  The current version is %s.<hr>
ro: Versiunea de Gaim utilizată este %s. Ultima versiune este %s.<hr>

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
ro: Puteţi edita ori şterge întâmpinarea din fereastra „Întâmpinări contacte

en: You can enable/disable accounts from the following list.
ro: Puteţi activa şi şterge conturi din lista următoare.

en: You can get version %s from:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.
ro: Puteţi obţine versiunea %s de la: <br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
ro: Puteţi insera imaginea în acest mesaj sau o puteţi seta ca avatar pentru acest contact.

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
ro: Puteţi permite altor utilizatori să vă vadă detaliile statusului şi informaţiile personale. Completaţi datele pe care doriţi să le faceţi accesibile.

en: You can only search for permanent QQ groups
ro: Puteţi căuta doar grupuri QQ permanente

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
ro: Puteţi solicita din nou autorizarea de la aceste contacte selectând „Solicit din nou autorizare” după un click dreapta pe nume în lista contactelor.

en: You can send this image as a file transfer or embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
ro: Puteţi trimite această imagine printr-un transfer de fişiere, o puteţi insera în acest mesaj sau o puteţi seta ca avatar pentru acest contact.

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
ro: Puteţi trimite această imagine printr-un transfer de fişiere, o puteţi insera în acest mesaj sau o puteţi seta ca avatar pentru acest contact.

en: You canceled the transfer of %s
ro: Aţi întrerupt transferul fişierului %s

en: You cannot add the same person twice to a conversation
ro: Nu puteţi adăuga aceeaşi persoană de două ori într-o conversaţie

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
ro: Nu puteţi primi notificări asupra acestui contact până ce nu importaţi cheia sa publică. Utilizaţi comanda „Obţine cheia publică” pentru a o importa.

en: You dragged a desktop launcher. Most likely you wanted to send whatever this launcher points to instead of this launcher itself.
ro: Aţi tras şi plasat un lansator pentru desktop. Probabil doriţi sa trimiteţi nu lansatorul în sine, ci fişierul la care face referire.

en: You feel a disturbance in the force...
ro: Vine, vine, calcă totul în picioare...

en: You have been connecting and disconnecting too frequently.  Wait ten minutes and try again.  If you continue to try, you will need to wait even longer.
ro: V-aţi conectat şi deconectat de prea multe ori. Aşteptaţi zece minute şi încercaţi din nou. Dacă veţi continua să încercaţi, va trebui să aşteptaţi chiar mai mult.

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ro: V-aţi conectat şi deconectat prea des. Aşteptaţi zece minute şi încercaţi din nou. Dacă continuaţi să încercaţi, va trebui să aşteptaţi mai mult.

en: You have been disconnected from chat room %s.
ro: Aţi fost deconectat(ă) din camera de chat %s.

en: You have been kicked by %s: (%s)
ro: Aţi fost dat afară din %s: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
ro: Aţi fost dat afară din <I>%s</I> de <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
ro: Aţi fost eliminat de %s: (%s)

en: You have been logged out because you logged in at another workstation.
ro: Aţi fost deconectat(ă) pentru că v-aţi autentificat de pe o altă staţie.

en: You have been signed off for an unknown reason.
ro: Aţi fost deconectat(ă) din motive necunoscute.

en: You have dragged an image
ro: Aţi tras şi plasat o imagine

en: You have entered an incorrect screen name
ro: Aţi introdus un nume greşit de utilizator

en: You have just sent a Nudge!
ro: Tocmai aţi trimis o alertă!

en: You have parted the channel%s%s
ro: Aţi părăsit chat-ul%s%s

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
ro: Se pare că aţi cerut să setaţi profilul înainte de a vă autentifica. Profilul vă va rămâne la fel. Încercaţi să-l setaţi din nou când veţi fi conectat(ă) 100%.

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
ro: Aţi atins numărul maxim permis de contacte

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
ro: Aţi primit un mesaj special
    
    Expeditor: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ e-mail from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
ro: Aţi primit un mail ICQ de la %s [%s]
    
    Mesajul este:
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
ro: Aţi primit o pagină ICQ
    
    Expeditor: %s [%s]
    %s

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
ro: Aţi ales să deschideţi o discuţie directă cu %s.

en: You have signed on from another location.
ro: V-aţi autentificat de la o altă locaţie.

en: You have successfully removed a buddy
ro: Aţi şters cu succes utilizatorul

en: You have successfully removed yourself from a buddy
ro: V-aţi şters cu succes din lista contactului

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
ro: Trebuie să intraţi în chat-ul %s înainte de a vă putea alătura grupului privat.

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
ro: Doriţi să ignoraţi utilizatorul %s, dar e prezent în lista de contacte. Alegeţi „Da” pentru a-l şterge din listă şi a-l ignora de acum înainte.

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
ro: Aveţi mesaje necitite. Sigur doriţi să închideţi fereastra?

en: You may be disconnected shortly.  Check %s for updates.
ro: S-ar putea să fiţi în scurt timp deconectat(ă). Vizitaţi %s pentru actualizări.

en: You may be disconnected shortly.  You may want to use TOC until this is fixed.  Check %s for updates.
ro: S-ar putea să fiţi rapid deconectat(ă). Poate doriţi să încercaţi TOC până ce se rezolvă această problemă. Vizitaţi %s pentru actualizări.

en: You missed %hu message from %s because he/she was too evil. | You missed %hu messages from %s because he/she was too evil.
ro[0]: Aţi pierdut %hu mesaj de la %s pentru că expeditorul era prea periculos.
ro[1]: Aţi pierdut %hu mesaje de la %s pentru că expeditorul era prea periculos.
ro[2]: Aţi pierdut %hu de mesaje de la %s pentru că expeditorul era prea periculos.

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
ro[0]: Aţi pierdut %hu mesaj de la %s deoarece era invalid.
ro[1]: Aţi pierdut %hu mesaje de la %s deoarece erau invalide.
ro[2]: Aţi pierdut %hu de mesaje de la %s deoarece erau invalide.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
ro[0]: Aţi pierdut %hu mesaj de la %s pentru că era prea mare.
ro[1]: Aţi pierdut %hu mesaje de la %s pentru că erau prea mari.
ro[2]: Aţi pierdut %hu de mesaje de la %s pentru că erau prea mari.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
ro[0]: Aţi pierdut %hu mesaj de la %s pentru că a depăşit limita fixată.
ro[1]: Aţi pierdut %hu mesaje de la %s pentru că au depăşit limita fixată.
ro[2]: Aţi pierdut %hu de mesaje de la %s pentru că au depăşit limita fixată.

en: You missed %hu message from %s because you are too evil. | You missed %hu messages from %s because you are too evil.
ro[0]: Aţi pierdut %hu mesaj de la %s pentru că aţi fost prea periculos.
ro[1]: Aţi pierdut %hu mesaje de la %s pentru că aţi fost prea periculos.
ro[2]: Aţi pierdut %hu de mesaje de la %s pentru că aţi fost prea periculos.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
ro[0]: Aţi pierdut %hu mesaj de la %s din motive necunoscute.
ro[1]: Aţi pierdut %hu mesaje de la %s din motive necunoscute.
ro[2]: Aţi pierdut %hu de mesaje de la %s din motive necunoscute.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
ro: Aţi pierdut un mesaj de la %s pentru că a fost trimis prea repede.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
ro: Aţi pierdut un mesaj de la %s pentru că era prea mare.

en: You must specify a nick
ro: Trebuie să specificaţi un pseudonim

en: You send
ro: Se va trimite

en: You should receive an e-mail asking to confirm %s.
ro: Ar trebui să primiţi un mail care să vă ceară confirmarea %s.

en: You talk in chat
ro: Spuneţi ceva într-un chat

en: You type
ro: Dacă scrieţi

en: You were disconnected from the server.
ro: Aţi fost deconectat de la server.

en: Your AIM connection may be lost.
ro: S-ar putea să fi pierdut conexiunea AIM.

en: Your Current Mood
ro: Propria dispoziţie

en: Your Current Status
ro: Propriul status curent

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
ro: Avatarul nu v-a fost trimis. Nu vă puteţi trimite avatarul în chat-urile AIM.

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
ro: Avatarul nu v-a fost trimis. Trebuie să vă conectaţi direct pentru a fi posibilă trimiterea avatarului.

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
ro: Lista contactelor MSN este momentan indisponibilă. Încercaţi mai târziu.

en: Your VCard File
ro: Propriul fişier VCard

en: Your Yahoo! message did not get sent.
ro: Mesajul dumneavoastră Yahoo! nu a fost trimis.

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
ro: Contul v-a fost dezactivat deoarece au fost introduse prea multe parole greşite

en: Your account is currently suspended.
ro: Contul dumneavoastră este momentan suspendat.

en: Your account is locked, please log in to the Yahoo! website.
ro: Contul vă este blocat, autentificaţi-vă la www.yahoo.com !

en: Your buddy list was downloaded from the server.
ro: Lista de contacte a fost descărcată de pe server.

en: Your buddy list was stored on the server.
ro: Lista de contacte v-a fost stocată pe server.

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
ro: Lista de contacte e goală, nu s-a scris nimic în fişier.

en: Your command failed for an unknown reason.
ro: Comanda dată a eşuat din motive necunoscute.

en: Your current password is different from the one that you specified.
ro: Parola curentă este diferită de cea specificată.

en: Your information has been updated
ro: Detaliile v-au fost actualizate

en: Your new MSN friendly name is too long.
ro: Noul pseudonim propriu MSN este prea lung.

en: Your password has been changed.
ro: Parola v-a fost schimbată.

en: Your screen name is currently formatted as follows:
    %s
ro: Numele ales vă este formatat după cum urmează:
    %s

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ro: Numele de cont ales a fost respins de către server. Probabil conţine caractere invalide.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ro: Pseudonim ales a fost respins de către server. Probabil conţine caractere invalide.

en: Your system administrator has disabled this operation
ro: Administratorul de sistem a dezactivat această operaţiune

en: Your warning level is currently too high to log in.
ro: Nivelul propriu de avertizare este prea ridicat pentru a vă putea autentifica.

en: Zephyr Protocol Plugin
ro: Modul de protocol Zephyr

en: Zip Code
ro: Cod poştal

en: Zodiac Sign
ro: Semn zodiacal

en: [ Audible %s/%s/%s.swf ] %s
ro: [ Audibil %s/%s/%s.swf ] %s

en: [Unable to display a message from this user because it contained invalid characters.]
ro: [Nu se poate afişa mesajul acestui utilizator deoarece conţine caractere invalide]

en: _Accept
ro: _Acceptă

en: _Accept Defaults
ro: _Setări implicite

en: _Account
ro: _Cont

en: _Account:
ro: C_ont:

en: _Add
ro: _Adaugă

en: _Add Chat
ro: _Adaugă un chat

en: _Advanced
ro: _Avansate

en: _Apply
ro: _Aplică

en: _Associate Buddy
ro: _Asociere contact

en: _Auto-reply:
ro: Răspunsuri _automate:

en: _Autodetect IP address
ro: _Autodetectare adresă IP

en: _Basic
ro: S_tandard

en: _Block
ro: _Blochează

en: _Both Icon & Text
ro: _Iconiţe şi text

en: _Browse logs folder
ro: _Navigare director înregistrări

en: _Browser:
ro: _Navigator:

en: _Buddy List window transparency
ro: _Transparenţa ferestrei listei de contacte

en: _Buddy name:
ro: Nu_me contact:

en: _Buddy:
ro: _Contact:

en: _Cancel
ro: _Renunţă

en: _Channel:
ro: C_hat:

en: _Class:
ro: _Clasă:

en: _Collapse
ro: _Strânge

en: _Configure Room
ro: _Configurare cameră de chat

en: _Connect
ro: _Conectare

en: _Copy E-Mail Address
ro: C_opiază adresa de mail

en: _Copy Link Location
ro: _Copiază locaţia adresei

en: _Decline
ro: _Refuz

en: _Default reply
ro: Răspuns i_mplicit

en: _Delete Group
ro: Şter_gere grup

en: _Description
ro: _Descriere

en: _Disable
ro: _Dezactivare

en: _Dockable Buddy List
ro: Listă de contacte în _dock

en: _Edit Account
ro: _Editare cont

en: _End port:
ro: _Până la:

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
ro: Potrivire _exactă majuscule (dezactivaţi pentru procesare automată)

en: _Exchange:
ro: Cheie numerică (e_xchange):

en: _Expand
ro: Des_fă

en: _Flash window when chat messages are received
ro: _Evidenţiază fereastra la primirea de mesaje noi

en: _Focused windows
ro: F_erestrele în prim plan

en: _Force (traditional Gaim) 24-hour time format
ro: _Marcaje de timp în stilul „24 de ore”

en: _Get Info
ro: Caută _detalii

en: _Get List
ro: _Obţine lista

en: _Group:
ro: _Grup:

en: _Handle:
ro: A_dministrare:

en: _Hide new IM conversations:
ro: Ascunde discuţiile _noi:

en: _Host:
ro: Ser_ver:

en: _IM window transparency
ro: Transparenţa ferestrelor de _discuţii

en: _IM windows
ro: Ferestrele de _discuţii

en: _Icon Only
ro: _Doar iconiţe

en: _Import...
ro: _Importă...

en: _Insert
ro: _Inserează

en: _Instance:
ro: _Instanţă:

en: _Invite
ro: _Invită

en: _Join
ro: _Intră

en: _Keep Buddy List window on top:
ro: _Păstrează fereastra listei de contacte deasupra:

en: _Login
ro: _Autentificare

en: _Manual:
    (%s for URL)
ro: _Manual:
    (%s pentru adresă)

en: _Manually specify range of ports to listen on
ro: P_orturi de utilizat

en: _Merge Groups
ro: _Unire grupuri

en: _Message Logs:
ro: M_esaje înregistrate:

en: _Message:
ro: _Mesaj:

en: _Method:
ro: _Sistem:

en: _Minimum delay (mins)
ro: Întârziere _minimă (minute)

en: _Minutes before changing status:
ro: _Minute înaintea schimbării statusului:

en: _Modify
ro: _Modifică

en: _More...
ro: _Mai mult...

en: _Name
ro: _Nume

en: _No
ro: _Nu

en: _Notify buddies that you are typing to them
ro: Notifică contactele când le scri_u

en: _Open Link in Browser
ro: _Deschide adresa în navigator

en: _Open Mail
ro: _Arată mailul

en: _Open link in:
ro: _Deschide adresa:

en: _Passphrase:
ro: _Frază secretă:

en: _Password:
ro: _Parolă:

en: _Pause
ro: _Pauză

en: _Permit
ro: _Permite

en: _Placement:
ro: _Plasament:

en: _Pop up a notification
ro: Deschide _o fereastră de notificare

en: _Port:
ro: P_ort:

en: _Recipient:
ro: _Destinatar:

en: _Recurring
ro: Re_curentă

en: _Remove
ro: Şter_ge

en: _Remove Buddy
ro: Şter_ge contactul

en: _Remove Chat
ro: Şter_gere chat

en: _Remove Contact
ro: Şter_gere contact

en: _Remove Group
ro: Şter_gere grup

en: _Rename
ro: _Redenumire

en: _Report idle time:
ro: _Raportează inactivitatea:

en: _Reset formatting
ro: _Fără formatare

en: _Resume
ro: _Reluare

en: _Room:
ro: Ca_meră:

en: _Save
ro: _Salvează

en: _Save Image...
ro: _Salvează imaginea...

en: _Search
ro: C_aută

en: _Search for:
ro: Cau_tă:

en: _Send
ro: T_rimite

en: _Send File
ro: _Trimitere fişier

en: _Send Message
ro: Trimite mesa_jul

en: _Send To
ro: _Interlocutor

en: _Set
ro: _Setează

en: _Show slider bar in IM window
ro: Arată _bara de derulare în fereastra de discuţii

en: _Show system tray icon:
ro: Arată iconiţa din _zona de notificare:

en: _Start Gaim on Windows startup
ro: Porneşte Gaim odată cu _Windows

en: _Start port:
ro: _De la:

en: _Status:
ro: St_atus:

en: _Text Only
ro: Doar _text

en: _Title:
ro: _Titlu:

en: _Unset
ro: _Resetează

en: _Use
ro: _Utilizează

en: _User:
ro: Utili_zator:

en: _Username:
ro: Nume _utilizator:

en: _View...
ro: _Arată...

en: _Visual gesture display
ro: Desenează _explicit gesturile

en: _Yes
ro: _Da

en: accounts
ro: conturi

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ro: action &lt;acţiune de efectuat&gt;:  Efectuaţi o acţiune.

en: affiliate &lt;user&gt; &lt;owner|admin|member|outcast|none&gt;: Set a user's affiliation with the room.
ro: affiliate &lt;nume ales&gt; &lt;deţinător|administrator|membru|renegat|niciuna&gt;:  Setaţi afilierea unui utilizator faţă de camera de chat.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
ro: away [mesaj]:  Setaţi un mesaj în absenţă sau, dacă nu precizaţi un mesaj, reveniţi din absenţă.

en: ban &lt;user&gt; [room]:  Ban a user from the room.
ro: ban &lt;nume ales&gt; [chat]:  Interziceţi unui utilizator accesul în chat.

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
ro: ban [&lt;chat&gt; +|-&lt;pseudonim&gt]:  Interzice utilizatorului respectiv accesul la acest chat

en: buddy list
ro: listă contacte

en: buzz: Buzz a user to get their attention
ro: buzz:  Sâcâiţi un utilizator pentru a-i atrage atenţia

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
ro: call &lt;comandă&gt;:  Iniţiază o comandă client SILC

en: channel %s not found
ro: chat-ul %s nu a fost găsit

en: channel modes for %s: %s
ro: modurile de chat pentru %s sunt: %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
ro: chanserv:  Trimiteţi o comandă către „chanserv”.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
ro: clear: Goleşte conţinutul ferestrei de discuţii.

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
ro: cmode &lt;chat&gt; [+|-&lt;moduri&gt;] [argumente]:   Schimbă sau arată modurile chat-ului.

en: config:  Configure a chat room.
ro: config:  Configuraţi o cameră de chat.

en: configure:  Configure a chat room.
ro: configure:  Configuraţi o cameră de chat.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
ro: cumode &lt;chat&gt; +|-&lt;moduri&gt; &lt;pseudonim&gt;:  Schimbă modurile respectivului utilizator în chat

en: current topic is: %s
ro: topicul curent este: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
ro: debug &lt;opţiune&gt;:  Trimite diverse informaţii de depanare în discuţia curentă.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
ro: deop &lt;pseudonim1&gt; [pseudonim2] ...:  Scoateţi din lista operatorilor un utilizator. Pentru aceasta e nevoie să fiţi operator.

en: detach:  Detach this session
ro: detach:  Detaşează această sesiune

en: developer
ro: programator

en: developer & webmaster
ro: programator şi editor web

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
ro: devoice &lt;pseudonim1&gt;: [pseudonim2] ...:  Împiedicaţi anumiţi utilizatori să trimită mesaje într-un chat moderat (+m). Pentru aceasta e nevoie să fiţi operator.

en: doodle: Request user to start a Doodle session
ro: doodle:  Cereţi unui utilizator să iniţie o sesiune de mâzgălituri

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
ro: getkey &lt;pseudonim|server&gt;:  Regăseşte cheia publică a clientului sau a serverului

en: hacker and designated driver [lazy bum]
ro: hacker şi şofer de serviciu

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
ro: help &lt;comandă&gt;:  Ajutor pentru o comandă specifică.

en: info [server]:  View server administrative details
ro: info [server]:  Arată detalii administrative despre server

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ro: inst &lt;instanţă&gt;:  Setaţi instanţa de utilizat în această clasă

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ro: instance &lt;instanţă&gt;:  Setaţi instanţa de utilizat în această clasă

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
ro: invite &lt;chat&gt; [-|+]&lt;pseudonim&gt;:  invită respectivul utilizator sau adaugă-l/şterge-l din lista invitaţilor chat-ului

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
ro: invite &lt;pseudonim&gt; [chat]:  Invitaţi pe cineva să vi se alăture în chat-ul curent sau într-altul specificat.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
ro: invite &lt;nume ales&gt; [chat]:  Invitaţi un utilizator într-un chat.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ro: j &lt;chat1&gt;[,chat2][,...] [cheie1][,cheie2][,...]:  Intraţi în unul sau mai multe chat-uri, opţional precizând o cheie pentru fiecare, dacă e necesar.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
ro: join &lt;chat&gt; [&lt;parolă&gt;]:  Intră într-un chat din această reţea

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
ro: join: &lt;room&gt;:  Intraţi într-un chat din reţeaua Yahoo!

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ro: join &lt;chat1&gt;[,chat2][,...] [cheie1[,cheie2][,...]]:  Intraţi în unul sau mai multe chat-uri, opţional precizând o cheie pentru fiecare, dacă e necesar.

en: join: &lt;room&gt; [server]:  Join a chat on this server.
ro: join: &lt;chat&gt; [server]:  Intraţi într-un chat al unui server.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
ro: kick &lt;chat&gt; &lt;pseudonim&gt; [comentariu]: Dă afară din chat un utilizator.

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
ro: kick &lt;pseudonim&gt; [mesaj]: Daţi pe cineva afară din chat. Pentru aceasta e nevoie să fiţi operator.

en: kick &lt;user&gt; [room]:  Kick a user from the room.
ro: kick &lt;alias&gt; [room]:  Daţi afară din chat un utilizator.

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
ro: kill &lt;pseudonim&gt;  [-cheie|&lt;motiv&gt;]:  Elimină utilizatorul

en: lead developer
ro: programator principal

en: leave [channel]:  Leave the chat
ro: leave [chat]:  Părăseşte un chat

en: libfaim maintainer
ro: coordonator libfaim

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
ro: list:  Listează camerele de chat din reţea. <i>Atenţie! Anumite servere vă vor deconecta la executarea acestei comenzi.</i>

en: list:  List channels on this network
ro: list:  Listează chat-urile din această reţea

en: list: List rooms on the Yahoo network
ro: list:  Listează chat-urile din reţeaua Yahoo

en: maintainer
ro: coordonator

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ro: me &lt;acţiune de efectuat&gt;:  Efectuaţi o acţiune.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
ro: me &lt;acţiune&gt;:  Trimite o acţiune tip IRC către un contact sau un chat.

en: memoserv: Send a command to memoserv
ro: memoserv:  Trimiteţi o comandă către „memoserv”.

en: minutes
ro: minute

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
ro: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;pseudonim|chat&gt;:  Setaţi sau resetaţi un chat sau un mod utilizator.

en: mode (%s %s) by %s
ro: mod (%s %s) de către %s

en: motd:  View the server's Message Of The Day
ro: motd:  Arată mesajul zilei de pe server

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
ro: msg &lt;pseudonim&gt; &lt;message&gt;:  Trimite un mesaj privat utilizatorului

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ro: msg &lt;pseudonim&gt; &lt;mesaj&gt;:  Trimiteţi un mesaj privat către un utilizator (nu în camera de chat).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
ro: msg &lt;nume ales&gt; &lt;mesaj&gt;:  Trimiteţi un mesaj privat unui alt utilizator.

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
ro: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;chat(-uri)&gt;:  Listează anumite tipuri de utilizatori din chat-urile precizate

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
ro: names [chat]:  Listaţi utilizatorii din chat.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
ro: nick &lt;pseudonim nou&gt;:  Schimbaţi pseudonimul propriu.

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
ro: nick &lt;pseudonim nou&gt;:  Schimbare pseudonim propriu

en: nickserv: Send a command to nickserv
ro: nickserv:  Trimiteţi o comandă către „nickserv”.

en: no channel modes are set on %s
ro: chat-ul %s nu are setat nici un mod

en: no such channel
ro: nu există un asemenea chat

en: nudge: nudge a user to get their attention
ro: nudge:  Sâcâiţi un utilizator pentru a-i atrage atenţia

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
ro: op &lt;pseudonim1&gt; [pseudonim2] ...:  Acordaţi status de operator unuia sau mai multor utilizatori. Pentru aceasta e nevoie să fiţi operator.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
ro: oper &lt;pseudonim&gt; [-cheie]:  Cere privilegii de utilizator

en: operserv: Send a command to operserv
ro: operserv:  Trimiteţi o comandă către „operserv”.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ro: operwall &lt;mesaj&gt;:  Dacă nu ştiţi ce face această comandă, mai bine nu o folosiţi.

en: original author
ro: autorul iniţial

en: part [channel]:  Leave the chat
ro: part [chat]:  Părăseşte un chat

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
ro: part [chat] [mesaj]: Ieşiţi din chat-ul curent (sau un altul specificat) cu un mesaj opţional.

en: part [room]:  Leave the room.
ro: part [chat]:  Ieşiţi dintr-un chat.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
ro: ping [pseudonim]:  Verificaţi latenţa conexiunii unui utilizator (sau a serverului, dacă nu specificaţi un utilizator).

en: ping:  Send PING to the connected server
ro: ping:  PING către serverul curent

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ro: query &lt;pseudonim&gt; %lt;mesaj&gt;:  Trimiteţi un mesaj privat către un utilizator (nu către un chat).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
ro: query &lt;pseudonim&gt; [&lt;mesaj&gt;]:  Trimite un mesaj privat utilizatorului

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
ro: quit [mesaj]:  Deconectare de la server cu mesajul precizat

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
ro: quit [mesaj]:  Vă deconectaţi de la server cu un mesaj opţional.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
ro: quote [...]:  Trimiteţi o comandă brută către server.

en: register:  Register with a chat room.
ro: register:  Vă înregistraţi într-un chat.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
ro: remove &lt;pseudonim&gt; [mesaj]:  Scoateţi un utilizator din chat. Pentru aceasta trebuie să fiţi operator.

en: role &lt;user&gt; &lt;moderator|participant|visitor|none&gt;: Set a user's role in the room.
ro: role &lt;nume ales&gt; &lt;moderator|participant|vizitator|niciunul&gt;:  Setaţi rolul unui utilizator în camera de chat.

en: saved statuses
ro: statusuri salvate

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
ro: say &lt;mesaj&gt;:  Trimite un mesaj normal, ca şi cum nu s-ar fi folosit o comandă.

en: stats:  View server and network statistics
ro: stats:  Arată statisticile serverului şi ale reţelei

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
ro: sub &lt;clasă&gt; &lt;instanţă&gt; &lt;destinatar&gt;:  Intraţi într-un chat nou

en: support
ro: suport

en: support/QA
ro: suport şi asigurare a calităţii

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
ro: time: Arată ora locală a serverului IRC.

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
ro: topic &lt;instanţă&gt;:  Setaţi instanţa de utilizat în această clasă

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
ro: topic [&lt;nou topic&gt;]: Arată sau schimbă topicul

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
ro: topic [topic nou]:  Verificaţi sau schimbaţi subiectul chat-ului.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
ro: topic [subiect nou]: Verificaţi sau schimbaţi subiectul.

en: tzc command
ro: Comandă tzc

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
ro: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Setaţi sau resetaţi un mod utilizator.

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
ro: umode &lt:moduri_utilizator&gt;:  Setează modurile în reţea

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
ro: user &lt;chat&gt;:  Listează utilizatorii dintr-un chat

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
ro: versiune [pseudonim]: trimite o cerere CTCP VERSION către un utilizator

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
ro: voice &lt;pseudonim1&gt; [pseudonim2] ...:  Acordaţi unui utilizator posibilitatea de a scrie ceva într-un chat moderat.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ro: wallops &lt;mesaj&gt;:  Dacă nu ştiţi ce face această comandă, mai bine nu nu o folosiţi.

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
ro: whois &lt;pseudonim&gt;:  Arată detaliile utilizatorului

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
ro: whois [server] &lt;pseudonim&gt;:  Obţineţi detalii despre un utilizator.

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
ro: whowah &lt;pseudonim&gt;:  Arată detaliile utilizatorului

en: win32 port
ro: portare win32

en: you can see the butterflies mating
ro: veţi puteţi vedea cum se scurg secundele...

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
ro: zc &lt;clasă&gt;:  Trimiteţi un mesaj către &lt;<i>clasă</i>,PERSONAL,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
ro: zci &lt;clasă&gt; &lt;instanţă&gt;:  Trimiteţi un mesaj către &lt;<i>clasă</i>,<i>instanţă</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
ro: zcir &lt;clasă&gt; &lt;instanţă&gt; &lt;destinatar&gt;:  Trimiteţi un mesaj către &lt;<i>clasă</i>,<i>instanţă</i>,<i>destinatar</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
ro: zi &lt;instanţă&gt;:  Trimiteţi un mesaj către &lt;mesaj,<i>instanţă</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
ro: zir &lt;instanţă&gt; &lt;destinatar&gt;:  Trimiteţi un mesaj către &lt;MESAJ,<i>instanţă</i>,<i>destinatar</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
ro: zl &lt;nume ales&gt;:  Localizaţi un utilizator

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
ro: zlocate &lt;nume ales&gt;:  Localizaţi un utilizator
