gaim - en to ku translation catalogue (1896 entries)

en: 	_Only when someone says your screen name
ku: 	_Bitenê dema ku yek navê dîmendera te dibêje

en: 
    <b>Account:</b> %s
ku: 
    <b>Hesab:</b> %s

en: 
    <b>Description:</b> Spooky
ku: 
    <b>Ravekirin:</b> Tirsnak

en: 
    <b>Last Seen:</b> %s ago
ku: 
    <b>Dîtina Dawî:</b> berî %s

en: 
    <b>Logged In:</b> %s
ku: 
    <b>Ketê:</b>%s

en: 
    <b>Message:</b> %s
ku: 
    <b>Peyam:</b> %s

en: 
    <b>Nickname:</b> %s
ku: 
    <b>Bernav:</b>%s

en: 
    <b>Status:</b> %s
ku: 
    <b>Rewş:</b> %s

en: 
    <b>Status:</b> Awesome
ku: 
    <b>Rewş:</b> Bi saw

en: 
    <b>Status:</b> Offline
ku: 
    <b>Rewş:</b> Negirêdayî

en: 
    <b>Status:</b> Rockin'
ku: 
    <b>Rewş:</b> Rock dike'

en: 
    <b>Supports:</b> %s
ku: 
    <b>Destek:</b>·%s

en: 
    Your Preferred Contact Methods
ku: 
    Metodên Ragihandinê yên Tu Tercîh Dike

en:  (Code %s)
ku:  (Kod %s)

en:  <i>(identified)</i>
ku:  <i>(hat diyarkirin)</i>

en: %d day | %d days
ku[0]: %d roj
ku[1]: %d roj

en: %d person in room | %d people in room
ku[0]: %d di odê de
ku[1]: %d di odê de

en: %d second | %d seconds
ku[0]: %d çirke
ku[1]: %d çirke

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
ku[0]: %d peyama nexwendî ji %s
ku[1]: %d peyamên nexwendî ji %s

en: %s Options
ku: Vebijartokên %s'yê

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
ku: %s [<I>%s</I>] têkete malperê.

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
ku: %s girêdayî dixuye û peyamên ku te jê re şandiye nikare bistîne.

en: %s became idle
ku: %s neçalak bû

en: %s became unidle
ku: %s çalak bû

en: %s canceled the file transfer
ku: %s şandina pelî betal kir

en: %s canceled the transfer of %s
ku: %s, şandina %s'yê betal kir

en: %s could not be added because your buddy list is full.
ku: Ji ber ku lîsteya te tije ye %s lê nayê zêdekirin.

en: %s disconnected
ku: %s Girêdan çû

en: %s entered the room.
ku: %s têkete malperê.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
ku[0]: %s, %d peyamên nû hene.
ku[1]: %s, %d peyamên nû hene.

en: %s has become idle (%s)
ku: %s girêdayî (%s)

en: %s has become idle.
ku: %s hate girêdan.

en: %s has been invited to this conversation.
ku: %s li vê pevnivisê hate vexwendin.

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
ku: %s mijara <I>%s</I> wekî %s guherand

en: %s has changed the topic to: %s
ku: %s mijarê guherand: %s

en: %s has closed the conversation.
ku: %s Deriyê sohbetê girt

en: %s has gone away.
ku: %s çû derve.

en: %s has gone away. (%s)
ku: %s li derve. (%s)

en: %s has invited %s to the chat room %s
ku: %s Hatiye vexwendin %s bo vê odeya axaftinê %s

en: %s has returned from being away (%s)
ku: %s vegeriya (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
ku: %s ji betaliyê vegeriya (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
ku: %s peyam ji te re şandiye. (%s)

en: %s has set the topic to: %s
ku: %s mijarê geherand: %s

en: %s has signed off (%s)
ku: %s derket (%s)

en: %s has signed off.
ku: %s derketiye.

en: %s has signed on (%s)
ku: %s têketê (%s)

en: %s has signed on.
ku: %s têketin pêk aniye.

en: %s has started typing to you (%s)
ku: %s ji te re dinivîse (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
ku: %s ji te re nanivîse (%s)

en: %s is no longer away.
ku: %s ne dûr e.

en: %s is no longer idle.
ku: %s ne dûr e.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
ku: %s ne pelekî rast e. Li serî nenivîse.

en: %s is not a valid filename.
ku: %s ne naveke rast a palen e.

en: %s is not a valid group.
ku: %s ne grubeke derbasdar e.

en: %s is not a valid passport account.
ku: %s ne hesabeke derbasdar a passport e.

en: %s is not a valid room handle
ku: %s ne vatiniyeke derbasdar a odeyan e

en: %s is not a valid room name
ku: %s ne navekî derbasdar ê odeyan e

en: %s is not a valid server name
ku: %s ji bo pêşkêşkar ne navekî derbasdar e

en: %s is now %s
ku: %s navê xwe guherand: %s

en: %s is now known as %s
ku: %s navê xwe guherand: %s

en: %s is now known as %s.
ku: %s wekî %s tê naskirin.

en: %s is offering to send file %s
ku: %s şandina pelê %s pêşniyar dike

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ku: %s Di lîsteya herêmî de ye lê ne di lîsteya pêşkêşker de. Tu dixwazî ev heval were lêzêdekirin?

en: %s just sent you a Nudge!
ku: %s lerizandinek ji te re şand

en: %s left the room (%s).
ku: %s ji odê derket (%s).

en: %s left the room.
ku: %s ji odê derket.

en: %s not currently logged in.
ku: Bikarhêner %s danişîn venekiriye.

en: %s on %s (%s)
ku: %s - %s (%s)

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
ku: %s Di nava koma di lîsteya herêmî de "%s" Lê ne di lîsteya pêşkêşker de. Tu dixwazî ev heval were lêzêdekirin?

en: %s requested a PING
ku: %s PINGek pirsî.

en: %s requested your information
ku: %s agahiya we stend

en: %s wants to send you %s (%s)
ku: %s dixwaze pelekî ji te re bişîne: %s (%s)

en: %s wants to send you a file
ku: %s dixwaze pelekî ji te re bişîne

en: %s%s<span weight="bold">Written by:</span>	%s
    <span weight="bold">Website:</span>		%s
    <span weight="bold">Filename:</span>		%s
ku: %s%s<span weight="bold">Nivîskar:</span> %s <span weight="bold">Rûpelê Torê:</span> %s <span weight="bold">Navê Pel:</span> %s

en: %s<b>General</b><br>%s
ku: %s<b>Giştî</b><br>%s

en: %s<b>Social</b><br>%s
ku: %s<b>Civakî</b><br>%s

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
ku: (%s) %s <Bersiva-Bixweber>: %s↵

en: (no name)
ku: (nav tune)

en: +++ %s signed off
ku: %s derketiye

en: +++ %s signed on
ku: %s ketiyê

en: /Accounts
ku: /Hesab

en: /Accounts/Add\/Edit
ku: /Hesap/Lêzêdekirin\/Sererastkirin

en: /Buddies/Add Buddy...
ku: /Kes/Kesekî-ê Lê Zêde Bike...

en: /Buddies/Add C_hat...
ku: /_Heval/Li Chatekê Zêde Bike...

en: /Buddies/Add Chat...
ku: /Heval/Sohbetê lê zêde bike...

en: /Buddies/Add Group...
ku: /Kes/Komekê Lê Zêde Bike...

en: /Buddies/Add _Group...
ku: /_Kes/Grub lê zêde bike...

en: /Buddies/Get User Info...
ku: /Kes/Agahiyên Bikarhêner Bistîne...

en: /Buddies/Get User _Info...
ku: /_Heval/Agahiyên Bikarhêner bistîne...

en: /Buddies/Join a Chat...
ku: /Kes/Beşdarî Chatekê Bibe...

en: /Buddies/Join a _Chat...
ku: /_Heval/Tevli Chatekê Bibe...

en: /Buddies/New Instant Message...
ku: /Kes/Peyama Demdemî ya Nû...

en: /Buddies/New Instant _Message...
ku: /Kes/_Peyama Nû

en: /Buddies/Show Buddy Details
ku: /Heval/Rûragahiyên hevalan nîşan bide

en: /Buddies/Show Buddy _Details
ku: /Heval/Hûragahiyên Hevalan _Nîşan bide

en: /Buddies/Show Empty Groups
ku: /Kes/Grubên Vala Nîşan Bide

en: /Buddies/Show Idle Times
ku: /Heval/Dirêjahiya demê nîşan bide

en: /Buddies/Show Offline Buddies
ku: /Kes/Kesên Negirêdayî Nîşan Bide

en: /Buddies/Show _Empty Groups
ku: /Heval/Komên Vala Nîşan Bide

en: /Buddies/Show _Offline Buddies
ku: /_Heval/Kesên Negirêdayî Nîşan Bide

en: /Buddies/Sort Buddies
ku: /Kes/Kesan Rêz Bike

en: /Buddies/View User _Log...
ku: /_Heval/Tomarên Bikarhêner Nîşan Bide...

en: /Buddies/_Add Buddy...
ku: /_Heval/_Yekê Lê Zêde Bike...

en: /Buddies/_Quit
ku: /Kes/Dade

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
ku: /Nivîsandin/Hişyarkar Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
ku: /Nivîsandin/Hişyarkar Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/Add...
ku: /Ligelaxaftin/Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/Al_ias...
ku: /Nivîsandin/Navê Xuya Dibe...

en: /Conversation/Alias...
ku: /Nivîsandin/Navê Xuya Dibe...

en: /Conversation/Block...
ku: /Nivîsandin/Block...

en: /Conversation/Get Info
ku: /Nivîsandin/Agahiyê Bistîne

en: /Conversation/In_vite...
ku: /Nivîsandin/_Vexwîne

en: /Conversation/Insert Imag_e...
ku: /Ligelhevaxaftin/ Wêne Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/Insert Image...
ku: /Ligelhevaxaftin/Wêne Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
ku: /Nivîsandin/Kurterê Lê Zêde Bike

en: /Conversation/Insert Link...
ku: /Nivîsandin/Kurterê Lê Zêde Bike

en: /Conversation/Invite...
ku: /Nivîsandin/Dewam Bike...

en: /Conversation/New Instant _Message...
ku: /Ligelhevaxaftin/Peyama_Nû...

en: /Conversation/Remove...
ku: /Ligelhevaxaftin/Rake...

en: /Conversation/Se_nd File...
ku: /Nivîsandin/_Pelî Bişîne...

en: /Conversation/Send File...
ku: /Ligelhevaxaftin/Pelî Bişîne...

en: /Conversation/View Log
ku: /Nivîsandin/Tomaran Nîşan Bide

en: /Conversation/View _Log
ku: /Nivîsandin/Tomarbûnan Nîşan Bide

en: /Conversation/_Add...
ku: /Nivîsandin/_Lê Zêde Bike...

en: /Conversation/_Block...
ku: /Nivîsandin/_Block

en: /Conversation/_Close
ku: /Ligelhevaxaftin/_Dade

en: /Conversation/_Find...
ku: /Ligelhevaxaftin/_Bigere

en: /Conversation/_Get Info
ku: /Nivîsandin/_Agahiyê bistîne

en: /Conversation/_Remove...
ku: /Ligelhevaxaftin/_Rake...

en: /Conversation/_Save As...
ku: /Ligelhevaxaftin/_Tomar Bike, Wekî...

en: /Help
ku: /Alîkarî

en: /Help/Online _Help
ku: /Alîkarî/_Alîkariya Girêdayî

en: /Help/_About
ku: /Alîkarî/_Di Derheqê

en: /Help/_Debug Window
ku: /Alîkarî/_Derdestkirina Xeletiyan

en: /Options/Enable Logging
ku: /_Vebijartok/Tomaran Hilîne

en: /Options/Enable Sounds
ku: /Vebijartok/Deng Vekiriye

en: /Options/Enable _Logging
ku: /_Vebijartok/_Tomaran Hilîne

en: /Options/Enable _Sounds
ku: /Vebijartok/_Deng Vekiriye

en: /Options/Show Buddy Icon
ku: /Vebijêrk/Wêneyê Kes Nîşan Bide

en: /Options/Show Buddy _Icon
ku: /vebijêrk/Îkonên Hevalan _Nîşan bide

en: /Options/Show Formatting Toolbars
ku: /Vebijêrk/Darikê Teşekirinê Nîşan Bide

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
ku: /Vebijêrk/_Darikê Teşekirinê Nîşan Bide

en: /Options/Show Ti_mestamps
ku: /Vebijartok/Demê Nîşan Bide

en: /Options/Show Timestamps
ku: /Vebijartok/Demê Nîşan Bide

en: /Tools
ku: /Amûr

en: /Tools/Buddy Pounces
ku: /Alav/puanê hevalan

en: /Tools/Mute Sounds
ku: /Amûr/Dengan Bigire

en: /Tools/Mute _Sounds
ku: /Amûr/_Deng Bigire

en: /Tools/Plu_gins
ku: /Amûr/Pê_vek

en: /Tools/Pr_eferences
ku: /_Amûr/_Vebijêrk

en: /Tools/Pr_ivacy
ku: /Amûr/Ew_lekarî

en: /Tools/Privacy
ku: /Amûr/Ewlekarî

en: /Tools/R_oom List
ku: /Amûr/Lîsteya _Odeyê

en: /Tools/Room List
ku: /Amûr/Lîsteya Odeyan

en: /Tools/_File Transfers
ku: /Amûr/_Şandina Pelan

en: /_Accounts
ku: /_Hesab

en: /_Buddies
ku: /_Kes

en: /_Conversation
ku: /_Ligelhevaxaftin

en: /_Help
ku: /_Alîkarî

en: /_Options
ku: /_Bijartin

en: /_Tools
ku: /_Amûr

en: 0 people in room
ku: Di odê tu kes tune

en: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Status:</B> %s<HR>%s
ku: <B>UIN:</B> %s<BR><B>Rewş:</B> %s<HR>%s

en: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #wingaim on irc.freenode.net<BR><BR>
ku: <FONT SIZE="4">IRC:</FONT> #gaim on irc.freenode.net<BR><BR>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
ku: <I>%s</I> hemû kanal paqij kir, modên <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
ku: <I>%s</I>, moda kanalê ya <I>%s</I> wekî %s guherand

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
ku: <b><font color="red"> dirêjahiya pêwirê nayê xwendin</font></b>

en: <b>Alias:</b> %s<br>
ku: <b>Maxlas:</b> %s<br>

en: <b>ChangeLog:</b>
    %s<br><br>
ku: <b>Tomarkirin:</b>
    %s<br><br>

en: <b>Channel Name:</b> %s
ku: <b>Navê qenalê:</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
ku: <b>Hevpeyvîn bi %s re li ser %s:</b><br>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
ku: <b>Pel:</b> %s↵
    <b>Mezinahiya pelî:</b> %s↵
    <b>Mezinahiya wêneyê:</b> %dx%d

en: <b>IP Address:</b> %s<br>
ku: <b>Navnîşana IPê:</b> %s<br>

en: <b>Idle for:</b> %s<br>
ku: <b>Amade:</b> %s<br>

en: <b>Plugin Details</b>
ku: <b>Hûragahiyên têketanê</b>

en: <b>Receiving As:</b>
ku: <b>Standî:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
ku: <b>Şandkar:</b>

en: <b>Sending As:</b>
ku: <b>Yê Tê Şandin:</b>

en: <b>Sending To:</b>
ku: <b>Bo Kê:</b>

en: <b>Status:</b> %s
ku: <b>Rewş:</b>·%s

en: <b>User:</b> %s<br>
ku: <b>Bikarhêner:</b> %s<br>

en: <br><b>Business</b><br>%s
ku: <br><b>Kar</b><br>%s

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
ku: <br><b>Şîfrekerê qenalê:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
ku: <br><b>destnîşankerê qenal:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
ku: <br><b>Kanal HMAC:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
ku: <br><b>modelên qenalê:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
ku: <br><b>Mijara Kanalê:</b><br>%s

en: <br><b>Defining adjective:</b> Glorious<br>
ku: <br><b>Bisera diyarkar:</b> Zor Baş<br>

en: <br><b>Personal</b><br>%s
ku: <br><b>Şexsî</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
ku: <br><b>hesabê bikarhiner:</b> %d

en: <br>Hidden or not logged-in
ku: <br>Nepen yan jî neketiyê

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
ku: <font color="red"><b>Pel nehat xwendin: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
ku: <font color="red"><b>Riya tomarê nehat dîtin!</b></font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
ku: <h1>axaftin digel %s </h1>

en: <hr><b>Contact Info</b>%s%s
ku: <hr><b>Agahiyên têkiliyê</b>%s%s

en: <i>you are not waiting for authorization</i>
ku: <i>Tu ne li hêviya rêdanêyî</i>

en: <span color="red">%s disconnected: %s</span>
ku: <span color="red">girêdana %s hate birrîn: %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
ku: <span size='larger' weight='bold'>Xeletiya tomarkirina wêneyê</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
ku: <span size='larger' weight='bold'>Cureya pelên ya nenas</span>
    
    PNG tê hilbijartin.

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
    
    %s
ku: <span weight="bold" size="larger">Peyam heye!</span>
    
    %s

en: A Little About Me
ku: Der Barê Min De Çend Tişt

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ku: Pelê ji bo daxistinê amade ye.
    Komputera dûr: %s
    Porta xwegihandinê: %d

en: A folder with that name already exists
ku: Peldankeke bi vî navê jixwe heye

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
ku: Guhertoyeke berwarî ya lîsteya kesan.

en: AP User
ku: Bikarhênera/ê AP

en: About Gaim
ku: Derbarê Gaimê de

en: Accept chat invitation?
ku: Tu vexwendina axaftinê qebûl dikî?

en: Accept file transfer request from %s?
ku: Pelî ji %s dipejirînî?

en: Account
ku: Hesab

en: Account Info
ku: Agahiya hesabê

en: Account has been disabled
ku: Hesab hatiye girtin

en: Account type:
ku: Cureyê hesabê:

en: Account:
ku: Hesab:

en: Accounts
ku: Hesab

en: Action
ku: Çalakî

en: Activate ID...
ku: IDê çalak bike...

en: Add
ku: Zêde bike

en: Add / Remove
ku: Têxê / Rake

en: Add Account
ku: Hesabekê lê zêde bike

en: Add Buddy
ku: Kesekê/î lê zêde bike

en: Add Buddy _Pounce
ku: Hişyarkera Kesan Lê Zêde Bike

en: Add Channel Private Group
ku: Komeke Taybet ya Kanalan Zêde Bike

en: Add Channel Public Key
ku: Mifteya qenalê ya giştî lê zêde bike

en: Add Chat
ku: Chatekê lê zêde bike

en: Add Group
ku: Kome zêde bike

en: Add Private Group
ku: Komeke taybet lê zêde bike

en: Add a C_hat
ku: Chatekê lê zÊde bike

en: Add a _Buddy
ku: Kesekî lê zêde bike

en: Add a new text replacement
ku: Guherandina nivîsara nû lê zêde bike

en: Add buddy rejected
ku: Lêzêdekirina kesan hate redkirin

en: Add buddy to your list?
ku: Vê/î kesê/î li lîsteya xwe ya kesan zêde bike

en: Add to Address Book
ku: Têxe Deftera Navnîşanan

en: Add to chat
ku: Têxe Sohbetê

en: Add to chat...
ku: Sohbetekê lê zêde bike...

en: Add-Ins
ku: Pêvek

en: Additional Information
ku: Agahiyên Cureyên Nivîsê

en: Address
ku: Navnîşan

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
ku: Dema ku ji te re peyameke nû were dê qutîkeke biçûk li lîsteya te zêde bike.

en: Adds iChat-style timestamps to conversations every N minutes.
ku: Derbasdariya Paceya _Peyaman

en: Age
ku: Temen

en: Alias
ku: Nav

en: Alias Buddy
ku: Navê Xuya Dibe

en: Alias Chat
ku: Chata Xuya Dibe

en: Alias Contact
ku: Navê Xuya Dibe

en: Alias:
ku: Navê ku xuya dibe

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
ku: Hemû hêmanên jêr vebijarekin. Tenê agahiyên ku tu ji wan rihetî derbas bike.

en: Allow
ku: Destûr bide

en: Allow %s to contact you?
ku: Dixwazî bi %s re bipeyivî?

en: Allow MSN Mobile pages?
ku: Destûrê bide rûpelên MSN Mobile?

en: Allow all users to contact me
ku: Hemû bikarhêner dikarin xwe bigihînin min

en: Allow only the users below
ku: Tenê kesên li jêr dikarin min bibînin

en: Allow only the users on my buddy list
ku: Tenê kesên di lîsteya min de dikarin min bibînin

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
ku: Destûrê bide nivîsên ku ji pergalên neşîfrekirî tên.

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
ku: Di hesabên pêşanî yên hevalên di têkiliyê de guherandina nirxên xalên betal/li derve/derketî pêk tîne.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
ku: Kontrolkirina nirxên derbarê rewşên cuda yên hevalan de pêk tîne.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows.
    Drag the middle mouse button to perform certain actions:
    
    Drag down and then to the right to close a conversation.
    Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
    Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
ku: Di paceya têkiliyê de destekê dide tevgerên mişkê.
    Dema ku te pêl pişkoja navîn a mişkê kir:
    
    Pêşî ber bi jêr dû re jî ber bi rastê ve kaş bikî, dê paceya têkiliyê bigire.
    Pêşî ber bi jor dû re jî ber bi çepê ve kaş bikî, dê vegere têkiliya borî.
    Pêşî ber bi jor dû re jî ber bi rastê ve kaş bikî, dê here têkiliya di rêzê de.

en: Allows you to control Gaim by entering commands in a file.
ku: Tu dikarî bi fermanên pelên Gaimê kontrol bikî.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
ku: Rê li ber vedike ku maweya ku tu çiqasî girêdayî mayî mîheng bike

en: Alphabetically
ku: Li gor rêza alfabeyê

en: Already Logged In
ku: Jixwe Girêdayî ye

en: Already Registered
ku: Jixwe Tomarbûyî ye

en: Already in opposite list
ku: Jixwe di lîsteya hember de ye

en: Already there
ku: Jixwe li wir e

en: Always
ku: Her dem

en: Always on top
ku: Her dem li ser

en: Amharic
ku: Amharî

en: An error occurred while opening the file.
ku: Di vekirina pelî de xeletiyek çêbû.

en: An error occurred while updating the directory
ku: Dema pêrist rojane dikir çewtî çêbû

en: An example plugin that does stuff - see the description.
ku: mînaka têketineke bingehîn-li şîroveyê binêre

en: An unknown error, %d, has occurred.  Info: %s
ku: Çewtiya nenas, %d, çêbû. Agahî: %s

en: An unknown signon error has occurred: %s.
ku: Çewtiyeke nenas ya girêdanê çêbû. %s

en: Angry
ku: Aciz

en: Animate
ku: Bileyizîne

en: Anxious
ku: Bêzar

en: Anyone
ku: Herkes

en: Appear Offline
ku: Negirêdayî Nîşan Bide

en: Appear Permanently Offline
ku: Her Dem Wekî Negirêdayî Bixuye

en: Apply
ku: Bi kar bîne

en: Are you sure you want to block %s?
ku: Dixwazî %s asteng bikî?

en: Are you sure you want to delete %s?
ku: Li xwe bawer î ku tu dixwazî %s'yê jê bibî?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
ku: Dixwazî ku %s dikaribe bi te re têkeve têkiliyê?

en: Ashamed
ku: Şermdar

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
ku: Hewildana endamtiya %s,%s,%s biserneket

en: Attempting connection redirect...
ku: Beralîkirina girêdanê tê ceribandin.

en: Australian English
ku: Îngilîziya Awustralyayê

en: Authenticating
ku: Belgekirin

en: Authenticating connection
ku: Girêdana piştrastkirina nasnameyê

en: Authenticating...
ku: Têdikeve...

en: Authentication Failure
ku: Biserneketina pelgekirinê

en: Authentication failed
ku: Têketin serneket

en: Authorization Aborted
ku: Peywirdarkirin Hat Betalkirin

en: Authorization Denied
ku: Destûr Nehate Dayîn

en: Authorization Denied Message:
ku: Mezinahiya Peyamê ya Xelet:

en: Authorization Granted
ku: Destûr Hate Dayîn

en: Authorization Request
ku: Daxwaza Destûrê

en: Authorization Request Message:
ku: Mezinahiya Peyamê Ya Çewt

en: Authorization mechanism too weak
ku: Şêwazê destûrkirinê pir qelse

en: Authorize
ku: Destûrê Bidê

en: Auto-Join
ku: Ji ber xwe ve beşdar bibe

en: Auto-away
ku: Li derveya bixweber

en: Automatic
ku: Bixweber

en: Available
ku: Amade

en: Available Conferences
ku: Konferansên heyî

en: Away
ku: Li derve

en: Away / Idle
ku: Neamade / Neçalak

en: Away From Computer
ku: Ji Komputerê Dûr

en: Background color
ku: Rengê zemînê

en: Bad Format
ku: Teşeyeke ne baş

en: Bad Namespace Prefix
ku: Pêşgirek nebaş bo cihnav.

en: Bad Request
ku: Daxwaza Xerab

en: Bad friend file
ku: Pelê hevalê nebaş

en: Bad mode
ku: Moda xerab

en: Bad ticket
ku: Xeletî

en: Ban List
ku: endamê lîsteyê

en: Banned
ku: Qedexe

en: Be Right Back
ku: Ezê Vegerim

en: Bengali
ku: Bengalî

en: Birth Day
ku: Roja Dayîkbûnê

en: Birth Year
ku: Sala Dayîkbûnê

en: Birthday
ku: Roja dayîkbûnê

en: Blink tray icon for unread...
ku: Ji bo yên nehatine xwendin îkona berkêşka pergalê bibiriqîne...

en: Block %s?
ku: %s asteng bike?

en: Block User
ku: Bikarhêner Asteng Bike

en: Block all users
ku: Hemû bikarhêneran asteng bike

en: Block invites
ku: Vexwendinan asteng bike

en: Block only the users below
ku: Tenê bikarhênerên jêR asteng bike

en: Blocked
ku: (Hat qedexekirin)

en: Bold
ku: Qalind

en: Bonjour
ku: Rojbaş

en: Bonjour Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokla Yahooyê

en: Bored
ku: Tengavbûyî

en: Bosnian
ku: Bosnayî

en: Both
ku: Her du

en: Bottom
ku: Bin

en: Br_owse...
ku: Bi_gere...

en: British English
ku: Îngilîziya Brîtanyayê

en: Brows_e...
ku: Biger_e...

en: Browser
ku: Gerok

en: Browser Selection
ku: Hilbijartina Gerokê

en: Browser default
ku: Geroka heyî

en: Buddies
ku: Heval

en: Buddy Comment
ku: Raveya Hevalan

en: Buddy Comment for %s
ku: Ji Bo Şexsê %s Danezanî

en: Buddy Goes _Away
ku: Dema Heval _Li Derve Be

en: Buddy Goes _Idle
ku: Dema Heval Girêdayî be

en: Buddy Icon
ku: Wêne

en: Buddy Information
ku: Agahiya Heval

en: Buddy List
ku: Lîsteya Hevalan

en: Buddy List Window
ku: Paceya Lîsteya Hevalan

en: Buddy State Notification
ku: Hişyarkirina Rewşa Kesan

en: Buddy Ticker
ku: Hilbijartina Kesan

en: Buddy _Signs On/Off
ku: Têketin/derketina heval

en: Buddy icon:
ku: îkona Kesan:

en: Buddy is "extended" away
ku: Heval "ji bo demek dirêj" li derve ye

en: Buddy is away
ku: Heval li derveye

en: Buddy is idle
ku: Heval betal ye

en: Buddy is mobile
ku: Têkildar telefona destaye

en: Buddy is offline
ku: Têkildar li derveye

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
ku: Wekhevkirina lîsteya hevalan di %s (%s)

en: Buddy list uploaded
ku: Lîsteya heval hate daxistin

en: Buddy logs in
ku: Hevala/ê te têketê

en: Buddy logs out
ku: Hevala/ê te jê derket

en: Buddylist loaded successfully!
ku: Lîsteya kesan bi awayekî serkeftî hate barkirin!

en: Buddylist saved successfully!
ku: Lîsteya kesan bi awayekî serkeftî hate tomarkirin

en: Bulgarian
ku: Bulgarî

en: Busy
ku: Mijûl

en: Buzz!!
ku: Gurimm!!

en: By account
ku: Li gorî Hesaban

en: By conversation count
ku: Bi hejmara guftûgoyan

en: By group
ku: Li gorî gruban

en: By log size
ku: Li gorî mezinahiya tomarbûnê

en: By status
ku: Li Gorî rewşê

en: CTCP PING reply
ku: Bersiva CTCP PING

en: C_hat Messages:
ku: Peyamên hev_peyvînê

en: C_hat windows
ku: _Paceya Chatê

en: C_lear finished transfers
ku: Veguhastinên hatine temamkirin _paqij bike

en: Calculating...
ku: Tê hesibandin...

en: Camera
ku: Kamera

en: Canadian English
ku: Îngilîziya Kanadayê

en: Cancel
ku: Betal

en: Cancel Presence Notification
ku: Danezana Amade Betal Bike

en: Canceled
ku: Hate Betalkirin

en: Cannot add a contact to the same folder twice
ku: Nikarî heman kesê/î careke din têxiyê

en: Cannot add yourself
ku: Nikarî xwe têxiyê

en: Cannot ban %s: banlist is full
ku: %s nayê qedexekirin: lîsteya qedexekiriyan tije ye

en: Cannot change nick
ku: Navê bikarhêner nayê guherandin

en: Cannot get channel information
ku: Agahiya kanalê nehate stendin

en: Cannot get room list
ku: Lîsteya odeya sohbetan nayê stendin

en: Cannot get server information
ku: Agahiyên pêşkêşkerê nayên wergirtin

en: Cannot get server statistics
ku: Îstatîstîkên pêşkêşkerê nayên wergirtin

en: Cannot get user information
ku: Agahiya bikarhêner nayê stendin

en: Cannot initialize SILC Client connection
ku: Girêdana SILC Client nehate destpêkirin

en: Cannot join %s:
ku: Nikare têkeve %s:

en: Cannot join channel
ku: Nikare têkeve kanalê

en: Cannot join private group
ku: Koma taybet beşdar nabe

en: Cannot perform the key agreement
ku: Nikare erêkirina mifteyê bisêwirîne

en: Cannot remove group zero
ku: Nikare koma 0 jêbibe

en: Cannot send a directory.
ku: Nikarî cilbendekê bişînî.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
ku: Nikarî Peleke 0 bayt bişînî.

en: Cannot send file
ku: Pelgeh nayê şandin

en: Cannot send folder %s.
ku: Peldanka %s nehate şandin.

en: Cannot send launcher
ku: Xebatker nikare bişîne

en: Cannot set IM key
ku: Mifteya IM nehate mîhengkirin

en: Cannot set topic
ku: Mijar nehate guhertin

en: Capabilities
ku: Taybetmendî

en: Case sensitive
ku: Ji rewşê re hestiyare

en: Catalan
ku: Katalan

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, Jabber, Sametime, and Yahoo!
ku: Dema kesên din ji te re peyam nivîsand wê bixweber paceya axaftinê vebe. Ev ji bo AIM,ICQ, Jabber, Sametime û Yahoo dixebite.

en: Change Address To:
ku: Navnîşanê biguherîne bo:

en: Change Currently Registered Address...
ku: Navnîşanên tomarkirî yên heyî biguherîne...

en: Change Gadu-Gadu Password
ku: Şîfreya xwe ya Gadu-Gadu Biguherîne

en: Change Jabber Password
ku: Şîfreya Jabber biguherîne

en: Change Password
ku: Şîfreyê Biguherîne

en: Change Password (URL)
ku: Ş3ifreya  (URL) biguherîne

en: Change Password...
ku: Şîfreyê biguherîne...

en: Change Status
ku: Rewşê Biguhere

en: Change _status to:
ku: _Rewşê biguherîne:

en: Change password for %s
ku: Ji bo %s şîfreyê biguherîne

en: Change password for the Gadu-Gadu account
ku: Şîfreya  hesabê  Gadu-Gadu biguherîne

en: Change password...
ku: Şîfreyê biguherîne...

en: Change status when _idle
ku: Dema _vala be rewşê biguherîne

en: Change user information for %s
ku: Ji bo %s agahiyên bikarhêneran biguherîne

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
ku: Guherandinên nepeniyê, di cî de çalak dibin.

en: Channel %s does not exist in the network
ku: Kanala %s di torê de nayê dîtin

en: Channel Information
ku: Agahiya Kanalê

en: Channel Passphrase
ku: Şîfreya Kanalê

en: Channel Public Keys List
ku: Mifteyên Taybet yên Kanalan Lîste Bike

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
ku: <I>%s</I> damezirînerê kanalê <I>%s</I>

en: Chat
ku: Sohbet

en: Chat _name:
ku: _Navê sohbetê:

en: Chat error
ku: Çewtiya sohbetê

en: Chat in %s is not available.
ku: Di %s de sohbet ne gengaz e.

en: Chat is currently unavailable
ku: Sohbet bi awayekî derbasdar xizmetê nake

en: Chats
ku: Sohbet

en: Chatty
ku: Amadeyê sohbetê

en: Checks for new local mail.
ku: Ji bo peyamên nû kontrol bike.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
ku: Guhertoyên nû bi awayekî vedorî dişopîne û bikarhêneran bi Tomarkirina Guhertinan hişyar dike.

en: Checks periodically for new releases.
ku: Guhertoyên nû bi awayekî vedorî dişopîne.

en: Choose New Name
ku: Navekî nû hilbijêre

en: Choose...
ku: Hilbijêre...

en: City
ku: Bajar

en: Clear
ku: Paqij Bike

en: Close
ku: Bigire

en: Close all tabs
ku: Hemû hilfirînan bigire

en: Close conversation
ku: Axaftinê dade

en: Close other tabs
ku: Hilfirînên din bigire

en: Close this tab
ku: Vê hilfirînê bigire

en: Close this window when all transfers _finish
ku: Dema ku hemû guheztin bidawî bibin vê paceyê bigire

en: Co_nversations:
ku: Hev_peyvîn:

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
ku: Dema mişk hate ser girêdanan birengîne.

en: Color to draw hyperlinks.
ku: Girêdanan bireng bike

en: Command
ku: Ferman

en: Command disabled
ku: Fermana nederbasdar

en: Company
ku: Şirket

en: Computer
ku: Komputer

en: Conference does not exist
ku: Konferans tune

en: Conference not found
ku: Konferans nehat dîtin

en: Configuration error
ku: Xeletiya serastkirinê

en: Configure Pl_ugin
ku: Mîhenga Tê_ketanê

en: Confirm Account
ku: Hesab biçespîne

en: Confirm close
ku: Girtinê erê bike

en: Conflict
ku: Nakok

en: Connect
ku: Girêde

en: Connect port
ku: Porta Girêdanê

en: Connect server
ku: Digel pêşkêşkar girêdan çêke

en: Connect to %s failed
ku: Girêdan serneket (%s)

en: Connected
ku: Girêdayî

en: Connecting
ku: Girêdide

en: Connecting to SILC Server
ku: Li Pêşkêşkera SILC tê Girêdan

en: Connection Closed
ku: Girêdan Hate Qutkirin

en: Connection Error
ku: Şaşîtiya Girêdanê

en: Connection Failed
ku: Di girêdanê de çewtî

en: Connection Timeout
ku: Dem Têra Girêdanê Nekir

en: Connection error from %s server:
    %s
ku: Çewtiya têkiliyê ji pêşkêşker%s:
    %s

en: Connection failed
ku: Girêdan serneket

en: Connection failed.
ku: Girêdan pêk nehat.

en: Connection problem
ku: Pirsgirêka girêdanê

en: Connection problem with the YCHT server.
ku: Teşqeleya girêdana bi pêşkêşker YCHT re

en: Console beep
ku: Bîpa konsolê

en: Contact Priority
ku: Pêşaniya Girêdanê

en: Conversation Entry
ku: Têketana Hevpeyvînê

en: Conversation History
ku: Dîroka Hevpeyvînê

en: Conversation Placement
ku: Bicîkirina Guftûgoyê

en: Conversations
ku: Nivîsandin

en: Conversations in %s
ku: Hevpeyvîn di %s de

en: Conversations with %s
ku: Bi %s 'ê re axaftin

en: Cool Link 1
ku: Girêdana sar 1

en: Cool Link 2
ku: Girêdana sar 2

en: Cool Link 3
ku: Girêdana sar 3

en: Could Not Connect
ku: Nehat Girêdan

en: Could not add buddy to server list
ku: Hevalê/a te nekete lîsteya pêşkêşkeran

en: Could not change nick
ku: Navê bikarhêner nahat guherandin

en: Could not connect
ku: Nekarî girêbide

en: Could not get details for user %s (%s).
ku: Ji bo %s agahî nehate stendin (%s)

en: Could not kill user
ku: Bikarhêner jê nayê avêtin

en: Could not load public key
ku: Mifteya giştî nayê barkirin

en: Could not perform key agreement for file transfer
ku: Ji bo şandina pelgehan lihevkirina mifteyan nayê kirin

en: Could not recognize the host of the username you entered
ku: Pêşkêşkerê navê bikarhêner yê te nivîsand nehate nasîn

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
ku: Xwe negihand porta bikarhêner. Ev pirsgirêkeke derbasdar ya pêşkêşkerê ye. Ji kerema xwe re dîsa biceribîne.

en: Could not send
ku: Şandin serneket

en: Could not start the file transfer
ku: Şandiya pelgehan nehate kirin

en: Couldn't connect to host
ku: Bi pêşkêşkar re têkilî nehat danîn

en: Couldn't create socket
ku: Soket nehat afirandin

en: Couldn't load buddylist
ku: Nikare lîsteyê barbike

en: Couldn't open file
ku: Pel nayê vekirin

en: Country
ku: Welat

en: Country not supported.
ku: Welat nayê destekkirin.

en: Country: 	%s
ku: Welat: %s

en: Create
ku: Avakirin

en: Create New Room
ku: Odeya Nû Biafirîne

en: Creating SILC key pair...
ku: Fera mifteya SILC tê afirandin...

en: Current Developers
ku: Pêşvebirên heyî

en: Current Translators
ku: Wergêrên Niha

en: Current password
ku: Şîfreya heyî

en: Current token
ku: Niha vekirî ye

en: Currently on
ku: Vêga vekirî ye

en: Cursor Color
ku: Rengê Nîşanker

en: Czech
ku: Çekî

en: DBus Plugin Example
ku: Mînaka Pêveka DBus

en: Danish
ku: Danîmarkî

en: Database connect error
ku: Xeletiya girêdana danegirê

en: Database server error
ku: Xeletiya danegira pêşkêşkar

en: Date
ku: Dîrok

en: Debug Window
ku: Paceya vebijartina xeletiyan

en: Debugging Information
ku: Agahiya neqandinê

en: Delay
ku: Derengmayîn

en: Delete
ku: Jê bibe

en: Delete buddylist from Server
ku: Lîsteya Kesan Ji Pêşkêşkerê Jê Bibe

en: Deny
ku: Red bike

en: Department
ku: Beş

en: Description
ku: Şîrove

en: Detached
ku: Bêalîtî

en: Device
ku: Amûr

en: Different
ku: Cuda

en: Direct Connect failed
ku: Xeletiya Girêdana Rasterast

en: Direct IM
ku: Paceya peyamê

en: Direct IM with %s closed
ku: Peyamşandina demdemî ya bi %s hate girtin

en: Direct IM with %s failed
ku: Peyamşandina demdemî ya bi %s nehate kirin.

en: Disable when away
ku: Dema li dervebe destûr bide

en: Disallow
ku: Destûr nede

en: Disconnected by server
ku: Girêdana bi pêşkêşkerê re hate birrîn

en: Disconnected.
ku: Girêdan qut bû.

en: Display Currently Registered Address
ku: Navnîşanên tomarkirî yên heyî bixebitîne

en: Display notification message in conversations
ku: Di hevpeyvînê de peyama nîşeyan bixebitîne

en: Displays an icon for Gaim in the system tray.
ku: Îkonekê ji bo Gaimê di Tepsiya pergalê de bide lîstandin

en: Division
ku: Beş

en: Do Not Disturb
ku: Mijûl Nekin

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
ku: Tu dixwazî vî/ê li lîsteya xwe ya hevalan zêde bikî?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
ku: Tu dixwazî hevalên di lîsteya te de MSN yên telefonê destan ji te re bişînin an jî tu dixwazî vê çalakiyê asteng bikî?

en: Don't Appear Permanently Offline
ku: Her Dem Wekî Negirêdayî Nexuye

en: Download buddylist from Server
ku: Lîsteya Kesan Ji Pêşkêşkerê Daxe

en: Dutch, Flemish
ku: Hollandî, Flemenî

en: E-Mail
ku: E-Peyam

en: E-Mail Address
ku: Navnîşana E-peyamê

en: E-mail
ku: E-peyam:

en: E-mail lookup restricted.
ku: Lêgerîna e-peyaman hate qedexekirin.

en: E-mail:
ku: E-peyam:

en: E_xecute a command
ku: Fermanekê bide xebitandin

en: Edit Buddy Pounce
ku: Hişyarkarê Mîheng Bike

en: Edit Jabber vCard
ku: VCarda Jabber serast bike

en: Enable Account
ku: Hesab çalak bike

en: Enable buddy ic_on animation
ku: Îkona anîmasyona heval a gengaz

en: Enabled
ku: Çalak

en: Encoding
ku: Kodkirin

en: Encodings
ku: Kodkirin

en: Enter Password
ku: Şîfreyê Binivîse

en: Enter SecurID
ku: Enter Dişîne

en: Enter a Conference Server
ku: Têkeve Pêşkêşkara Konferansekê

en: Enter a User Directory
ku: Peldankeke Bikarhêner Hilbijêre

en: Enter an alias for %s.
ku: Navê xuya dibe yê %s têkevê.

en: Enter an alias for this chat.
ku: Ji bo vê chatê navê xuya dibe têkevê.

en: Enter an alias for this contact.
ku: Ji bo vî kesê navê xuya dibe têkevê.

en: Enter current token
ku: Bikarhêner %s danişîn venekiriye

en: Enter password for %s (%s)
ku: Ji Bo %s (%s) şîfre têkevê

en: Error
ku: Çewtî

en: Error Reading %s
ku: Dema %s Dihate Xwendin Çewtî

en: Error Running Editor
ku: Çewtiya xebata Editor

en: Error accessing %s: 
    %s.
ku: Şaşîtiya ragihîştinê %s:
    %s.

en: Error changing password
ku: Xeletiya guherandina şîfreyê

en: Error communicating with server
ku: Xeletiya girêdana pêşkêşkar

en: Error communicating with server. Closing connection.
ku: Têkiliya xelet digel pêşkêşkar. Têkilî tê girtin.

en: Error creating connection
ku: Çewtiya pêkanîna girêdanan

en: Error displaying MOTD
ku: Di nîşandana MOTD'ê de xeletî

en: Error during connecting to SILC Server
ku: Dema li Pêşkêşkera SILC dihate girêdan çewtî çêbû

en: Error during file transfer
ku: Di dema şandina pelgehê de çewtî

en: Error in chat %s
ku: Di sohbeta %s de xeletî

en: Error initializing session
ku: Xeletiya destpêkirina demê

en: Error joining chat %s
ku: Di tevlibûna sohbeta %s de xeletî

en: Error launching %s: %s
ku: %s çewtiya xebitandinê: %s

en: Error occurred during key agreement
ku: Di dema sêwirandina mifteyê de çewtî çêbû

en: Error parsing HTTP.
ku: Xeletiya jevcihêkirina HTTP.

en: Error reading %s: 
    %s.
ku: Şaşîtiya xwendinê %s:
    %s.

en: Error retrieving profile
ku: Di standina Profîlê de xeletî

en: Error retrieving room list
ku: Dema lîsteya odeyan dihate stendin çewtî çêbû

en: Error running %s
ku: %s çewtiya xebitandinê

en: Error saving image
    
    %s
ku: Di tomarkirina wêneyê de xeletî: %s

en: Error writing %s: 
    %s.
ku: Şaşîtiya nivîsandinê %s:
    %s.

en: Error. SSL support is not installed.
ku: Xeletî. Desteka SSL nehatiye sazkirin.

en: Error: invalid PONG from server
ku: Xeletî: Ji pêşkêşkar bersiva nederbasdar (PONG)

en: Event
ku: Buyêr

en: Evolution Integration
ku: Entegrasyona Evolution

en: Evolution Integration Configuration
ku: Sazkirina Entegrasyona Evolution

en: Excited
ku: Heyecanbûyî

en: Existing window
ku: Paceya heye

en: ExtPlacement
ku: Bicihkirina Derve

en: Extended Address
ku: Navnîşan (dûmahîk)

en: Extended Away
ku: Demeke Dirêj e Li Derve ye

en: Extra conversation placement options.
ku: Vebijartokên bicîkirina guftûgoyeke din

en: Failed
ku: Serneket

en: Failed to change nickname
ku: Dema bernav dihate guherandin çewtî

en: Failed to connect to server.
ku: Li makekompîturê nehate girêdan.

en: Failed to join buddy in chat
ku: Bi kes re beşdarî sohbetê nebû

en: Failed to load image
ku: Di dema tomarkirina wêneyan de çewtî

en: Failed to store image: %s
ku: Wêne nehat tomarkirin: %s

en: Failure unknown: %s.
ku: Çewtiya nenas: %s.

en: Failure.
ku: Neserkeftî.

en: Failure: Authentication failed
ku: Çewtî: Venihêrtina Nasnameyê Neserkeftî ye

en: Failure: Incorrect signature
ku: Çewtî: Îmzeya Şaş

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
ku: Neserkeftî: Kontrol, pêşniyara HMAC destek nake

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
ku: Neserkeftî: Kontrolkirin, pêşniyara koma KE destek nake

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
ku: Neserkeftî: Kontrol, pêşniyara PKCS destek nake

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
ku: Neserkeftî: Kontrolkirin pêşniyara şîfrekirinê destek nake

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
ku: Neserkeftî: Kontorl, pêşniyara fonksiyona hash destek nake

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
ku: Neserkeftî: Kontrolkirin baweriya xwe bi mifteya te ya taybet nîne yan jî wê destek nake

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
ku: Neserkeftî: Guherto li hev nakin, bernameyê rojane bike

en: Family Name
ku: Paşnav

en: Favorite Quote
ku: otina ku li xweşa te diçe

en: Favorite Things
ku: Tiştên bijarte

en: Feature Not Implemented
ku: Taybetmendî Lê Nehat Zêdekirin

en: Female
ku: Mê

en: Fetching the room list failed.
ku: Stendina lîsteyê bi ser neket

en: File Send Failed
ku: Verêkirina Pelî Bi Ser Neket

en: File Transfer
ku: Şandina Pelgehê

en: File Transfer Failed
ku: Guheztina Pelgehê Bi Ser Neket

en: File Transfers
ku: Verêkirina Pelan

en: File operation error
ku: Xeletiya kiryara palî

en: File transfer _details
ku: Hûragahiyên _guheztina pelî

en: File transfer already started
ku: Şandina pelgehan jixwe dest pê kir

en: File transfer cancelled
ku: Şandina pelî hat betalkirin

en: File transfer complete
ku: Derbaskirina pelan temam e

en: File transfer from %s failed.
ku: Ji bikarhênerê %s veguhastina pelan nehate kirin.

en: File transfer port
ku: Porta veguheztina pelan

en: File transfer session does not exist
ku: Danişîna guhastina pelgehan ne mevcûd e

en: File transfer to %s failed.
ku: Guhestina pelê bo %s biserneket

en: Filename
ku: Navê pelî

en: Filename:
ku: Navê pelî:

en: Fill in the fields.
ku: Qadan tije bike.

en: Fill in the registration fields.
ku: Qadên tomarkirinê tije bike.

en: Fill out all fields completely.
ku: Hemû tije bike.

en: Filter
ku: Parzûn

en: Finalizing connection
ku: GirÊdan qut bû.

en: Find
ku: Bibîne

en: Find Buddy by E-Mail
ku: Bi E-Peyaman Hevalan Bibîne

en: Find Rooms
ku: Li Odeyan Bigere

en: Find buddies
ku: Kesdîtin

en: Find buddies...
ku: Hevalan bibîne...

en: Finished
ku: Qediya

en: Finnish
ku: Fînikî

en: First Name
ku: Nav

en: First name
ku: Nav

en: First name:
ku: Nav:

en: Font Face
ku: Font

en: Fonts
ku: Curenivîs

en: Forbidden
ku: Qedexe

en: Foreground font color
ku: Rengê nivîsê

en: Format Screen Name...
ku: Teşeyê Navê Dîmender...

en: Free For Chat
ku: Li Benda Sohbetê ye

en: French
ku: Fransî

en: Friendly name changes too rapidly
ku: Nav pir zû diguhere

en: From
ku: Ji

en: From (To pending)
ku: Ji (ji bo hilandinê)

en: Full Name
ku: Nav û paşnav

en: Full name
ku: Nav û paşnav

en: GNOME Default
ku: GNOME Standart

en: GTK Signals Test
ku: Testa Sinyalên GTK

en: GTK+ Interface Font
ku: Nivîsa Dirûvê Navîn yê GTK+

en: GTK+ Runtime Version
ku: Guhertoya GTK+Runtime

en: GTK+ Text Shortcut Theme
ku: GTK+ Kurteriya mijara nivîsê

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola Gadu-Gadu

en: Gadu-Gadu Public Directory
ku: Pelrêça Gadu-Gadu Public

en: Gadu-Gadu User
ku: Bikarhênerê Gadu-Gadu

en: Gaim %s. Try `%s -h' for more information.
ku: Gaim %s. Ji bo zêdetir agahî, `%s -h' biceribîne.

en: Gaim - Save As...
ku: Gaim - Cuda tomar bike...

en: Gaim Demonstration Plugin
ku: Pêveka Pêşandana Gaimê

en: Gaim File Control
ku: Kontrolkirina pelên GAIM'ê

en: Gaim GTK+ Theme Control
ku: Gaim GTK+ Kontrola mijarê

en: Gaim Internet Messenger
ku: Peyamnêra Înternetê ya Gaimê

en: Gaim User
ku: Bikarhênera/ê Gaimê

en: Gaim cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually
ku: Gaîm nikare peldankekê veguhêze. Divê tu pelan tena serê xwe bişîne

en: Gaim could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
ku: Profîla bikarhêner a Gaim venabe, dibe ku bikarhênereke/î wisa tune be.

en: Gaim could not open a listening port.
ku: Gaimê porteke guhdarkirinê venekir.

en: Gaim has sent a message the IRC server did not understand.
ku: Pêşkêşkara IRC'ê, peyama ku ji hêla Gaimê ve hat şandin, nedît.

en: Gaim was unable to load your plugin.
ku: Gaimê pêveka te bar nekir

en: Galician
ku: Zimanê Galisî

en: Games
ku: Lîstik

en: Gender
ku: Zayend

en: General
ku: Giştî

en: Georgian
ku: Gurcî

en: German
ku: Almanî

en: Get Away Message
ku: Peyama Li Derve ye! Bistîne

en: Get File
ku: Pelî bistîne

en: Get Info
ku: agahiyan bistîne

en: Get Public Key
ku: Mifteya Giştî Bistîne

en: Get User Info
ku: Agahiya Bikarhêr Bistîne

en: Get _Info
ku: Agahî Bistîne

en: Get the user's information
ku: Agahiyê^n bikarhêner bistîne

en: Getting cookie
ku: Çerez tê stendin

en: Given Name
ku: Nav

en: Goes a_way
ku: Çûye derve

en: Gone
ku: Çû

en: Greek
ku: Yewnanî

en: Group Name
ku: Nave Komê

en: Group name too long
ku: Navê komê pir dirêj e

en: Group not removed
ku: Grub nehate rakirin

en: Group:
ku: Kom:

en: GroupWise Conference %d
ku: Konferansa GroupWise %d

en: Handshaking
ku: Dest hejandin

en: Happy
ku: Dilşad

en: Has you
ku: Dixwazî

en: Hebrew
ku: Îbranî

en: Hide Icon
ku: Îkonê Veşêre

en: Hindi
ku: Hindî

en: History
ku: Dîrok

en: History Plugin Requires Logging
ku: Pêveka Rabirdûyan Dixwaze Tomarkirin Çêbibe

en: Hobbies
ku: Hobî

en: Hobbies and Interests
ku: Tiştên ku li xweşa te diçin

en: Home Address
ku: Navnîşana malê

en: Home Page
ku: Malper

en: Home Phone
ku: Telefona Malê

en: Homepage
ku: Malper

en: Host Gone
ku: Pêşkêşkar Çû

en: Host Unknown
ku: Pêşkêşkara Nenas

en: Hostname
ku: Navê Makîneyê

en: Hungarian
ku: Macarî

en: Hyper Active
ku: Zêde Çalak

en: Hyperlink Color
ku: Rengê girêdanê

en: Hyperlink color
ku: Rengê girêdanê

en: Hyperlink prelight color
ku: Rengê girêdanê

en: ICQ Direct Connect
ku: Girêdana Rasterast a ICQ

en: ICQ authorization denied.
ku: Destûra (rayeya) ICQ hate redkirin.

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
ku: Bikarhinerê ICQ  %u hevalek ji te re şandiye: %s (%s)

en: IM Conversation Windows
ku: Paceyên Nivîsandinê

en: IM the user
ku: Peyam ji bo bikarhêner

en: IM with Key Exchange
ku: Bi IMê re Guhertina Mifteyan

en: IP Address
ku: Navnîşana IP'ê

en: IPC Test Client
ku: Daxwazkara IPC Test

en: IPC Test Server
ku: Pêşkêşkara IPC Test

en: IRC Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola IRC

en: IRC nicks may not contain whitespace
ku: Navên IRC'ê bi valahî çênabin

en: I_M
ku: Peyam

en: Icon
ku: Îkon

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
ku: Dema ku rabî dê lîsteya te ya hevalan û axaftinên te bike rewşa direfşê.

en: Iconify on Away
ku: Dema ku li derve be pacê biçûk bike

en: Idle
ku: Neçalak

en: Idle %dh %02dm
ku: Dema %dh %02dm

en: Idle %dm
ku: dema %dm

en: If you look real closely
ku: Heke tu bi rastî girtî xuyabikî

en: Ignore
ku: Guh medê

en: Ignore buddy?
ku: Şexs nebîne?

en: Ignore the user
ku: Bikarhênerê/î qedexe bike

en: Improper Addressing
ku: Navnîşankirina Nerewa

en: In Love
ku: Evîndar

en: In hidden conversations
ku: Di axaftinên nepen de

en: In love
ku: Evîndar

en: Incompatible protocol version
ku: Guhertoya protokolê ya bêaheng

en: Incorrect encoding in authorization
ku: Di rêdanê de şifreya çewt

en: Incorrect nickname or password.
ku: Bernavê şaş yan jî şîfre

en: Incorrect password.
ku: Şîfre şaş e.

en: Indisposed
ku: Têkneçûyî

en: Info
ku: Agahî

en: Info for %s
ku: Agahiya %s

en: Initializing Stream
ku: Herikandinê sifirdike

en: Initiate Conference
ku: Konferansê Bide Destpêkirin

en: Initiate _Chat
ku: Dest Bi Sohbetê Bike

en: Insert Image
ku: Wêne lê zêde bike

en: Insert Link
ku: Girêdan Lê Zêde Bike

en: Insert c_ount of new messages into window title
ku: Hejmara peyamên nû li sernavê pacê zêde bike

en: Insert image
ku: Wêne têxê

en: Insert in message
ku: Têxe hundirê peyamê

en: Insert link
ku: Girêdan lê zêde bike

en: Insert smiley
ku: Smily têxê

en: Instant Messaging
ku: Peyamşandina bilez

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
ku: Peyama demdemî tenê dema vebijêrka "Hemû peyamên demdemî tomar bike" çalak be tê tomarkirin.

en: Insufficient rights
ku: Mafên kêm

en: Interface colors
ku: Rengê dirûvê navîn

en: Internal Error
ku: Xeletiya Herêmî

en: Internal Server Error
ku: Xeletiya Pêşkêşkara Herêmî

en: Internet Messenger
ku: Peyamnêra înternetê

en: Invalid Authorization Mechanism
ku: Şêwazeke destûkirina ne derbasbar

en: Invalid Directory
ku: Peldanka Nederbasdar

en: Invalid Friendly Name
ku: Nav Nederbasdar e

en: Invalid Groupname
ku: Navê Komê Nederbasdar e.

en: Invalid ID
ku: ID'a nederbasdar

en: Invalid Jabber ID
ku: ID'a Jabber a nederbasdar

en: Invalid Namespace
ku: Navê makînê yê nederbasdar

en: Invalid Room Handle
ku: Vatiniya Odê ya Nederbasdar

en: Invalid Room Name
ku: Navê Nederbasdar ê Odeyan

en: Invalid SNAC
ku: SNACa nederbasdar

en: Invalid Server
ku: Pêşkêşkara Nederbasdar

en: Invalid Server Name
ku: Navê Pêşkêşkar ê Nederbasdar

en: Invalid Username
ku: Navê Bikarhêner Nederbasdar e

en: Invalid XML
ku: XML'a nederbasdar

en: Invalid authzid
ku: Rêdaneke ne derbasbar

en: Invalid challenge from server
ku: Xeletî: Ji pêşkêşkar bersiva nederbasdar

en: Invalid chat name specified.
ku: Navê sohbeteke nederbasdar hate nasîn.

en: Invalid e-mail address
ku: Navnîşana e-peyamê nederbasdar e

en: Invalid error
ku: Xeletiya nederbasdar

en: Invalid group
ku: Gruba nederbasdar

en: Invalid nickname
ku: Nicka nederbasdar

en: Invalid password
ku: Şîfreya nederbasdar

en: Invalid proxy settings
ku: Mîhengên nederbasdar yên proxyê

en: Invalid response from server.
ku: Ji pêşkêşkarê bersiva xeletiyê

en: Invalid username or password
ku: Nav an jî şîfre çewt e

en: Invalid username.
ku: Navê bikarhêner ne derbasdar e.

en: Invert
ku: Berovajî bike

en: Invisible
ku: Nexuya

en: Invitation Rejected
ku: Vexwendina Te Hate Redkirin

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
ku: Yê vedixwîne: %s
    Ya hate şandin: %s

en: Invitation only
ku: Tenê yên vexwendî

en: Invitation to Conversation
ku: vexwendina axaftinê

en: Invite
ku: Vexwîne

en: Invite Buddy Into Chat Room
ku: Kesan Vexwîne Odeya Axaftinê

en: Invite List
ku: vexwendina lîsteyê

en: Italian
ku: Italî

en: Italic
ku: Paldayî

en: Item Not Found
ku: Bireser Nehat Dîtin

en: Jabber Message Error
ku: Xeletiya Peyam a Jabber

en: Jabber Protocol Plugin
ku: Pêveke Protokola Jabber

en: Jabber developer
ku: Pêşvebirê Jabber

en: Japan Pager host
ku: Hosta Bangkirinê ya Japonan

en: Japanese
ku: Japonî

en: Jealous
ku: Dexsok

en: Job Role
ku: Rolê Kar

en: Job Title
ku: Sernavê Kar

en: Join Chat
ku: Têkeve Sohbetê

en: Join Private Group
ku: Beşdarî Koma Taybet Bibe

en: Join a Chat
ku: Beşdarî Chatekê bibe

en: Join in Chat
ku: Tevlî sohbetê bibe

en: Joining %s requires an invitation.
ku: Ji bo têketina %s 'ê vexwendin divê.

en: Key Agreement Request
ku: Daxwaza Lihevkirina Mifteyê

en: Key Agreement failed
ku: sêwirandina mifteyê biserneket

en: Key Exchange failed
ku: Guherandina Mifteyan Nehate Kirin

en: Key agreement failed
ku: Lihevnekirina Mifteyan

en: Key agreement is already started
ku: sêwirandina mifteyê berê hatiye destpêkirin

en: Key agreement was aborted
ku: sêwirandina mifteyê têkçû

en: Kicked by %s (%s)
ku: Ji hêla %s ve hatî dakirin (%s)

en: Korean
ku: Koreyî

en: Kurdish
ku: Kurdî

en: Larger font size
ku: Mezinahiya Fontê ya mezintirîn

en: Last Name
ku: Paşnav

en: Last Update
ku: Rojanekirina dawî

en: Last Updated
ku: Rojanekirina Dawî

en: Last created window
ku: Paceya ku di dawiyê de afirî

en: Last name
ku: Paşnav

en: Last name:
ku: Paşnav:

en: Last said
ku: Gotinên dawî

en: Latest News
ku: Nûçeyên Dawîn

en: Left
ku: Çep

en: Left Vertical
ku: Serpahnaya Çep

en: Let others see what services you are using
ku: Destûrê bide, bila kesên din jî bibîne bê ka tu kîjan xizmetan bikar tîne

en: Lets you send raw input to text-based protocols (Jabber, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
ku: dihêle ku tu têketanên negihiştî bişînî protokolên nivîskî (Jabber, MSN, IRC, TOC). ji bo şandinê  'Enter' bitikîne.li Paceya vebijartinê binhêre.

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
ku: dihêle ku tu têketanên negihiştî bişînî protokolên nivîskî.

en: List Full
ku: Hemûyan Lîste Bike

en: List overflow
ku: Serçûyîna lîsteyê

en: Lithuanian
ku: Litwanî

en: Live Video
ku: Vîdeoya Zindî

en: Load Buddylist...
ku: Lîsteya Kesan Bar Bike...

en: Load buddylist from file...
ku: Lîsteya hevalan ji pelî bar bike...

en: Loads .NET plugins with Mono.
ku: Pêvekên .NET bi Monoyê bar bike.

en: Local File:
ku: Bikarhênera Herêmî

en: Locality
ku: Herêm

en: Location
ku: Cih

en: Log Viewer
ku: Nîşankerê têketanê

en: Log all _instant messages
ku: Hemû peyamên _demdemî tomar bike

en: Log all c_hats
ku: Hemû chatan tomar bike

en: Logging
ku: Tomar

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
ku: Ji bo çalakkirina tomarkirinan Amûr-> Vebijêrk -> Tomarkirin
    
    Ji bo hilbijartina peyamên demdemî û/yan jî sohbetan wê raboriya axaftinê were çalakkirin.

en: Logging of this conversation failed.
ku: Axaftin nehate tomarkirin.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
ku: Dest bi tomarkirinê kir. Peyamên di vê axaftinê de wê bêne tomarkirin.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
ku: Tomarkirin qediya. Peyamên di vê axaftinê de êdî wê neyê tomarkirin

en: Login Options
ku: Vebijartokên Têketinê

en: Login failed (%s).
ku: Daniştin venebû (%s).

en: Login server
ku: Bi pêşkêşkar re girêdan çêke

en: MOTD for %s
ku: MOTD ji bo %s

en: MSN Error: %s
ku: Çewtiya MSN'ê: %s

en: MSN Profile
ku: Profîla MSN'ê

en: MSN Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola MSN'ê

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
ku: Profîla bikarhênera/ê MSN'ê nayê dîtin. Wateya vê: an bikarhênereke/î wisa tune an jî bikarhêner profîl neafirandiye.

en: Macedonian
ku: Makedonî

en: Mail Checker
ku: Kontrolkirina E-Peyamê

en: Mailstop
ku: ÎstgehaPostê

en: Male
ku: Nêr

en: Male or female
ku: Mêr an Jin

en: Manual
ku: Bi destan

en: Manually
ku: Bi destan

en: Marital Status
ku: Rewşa Medenî

en: Master archive is misconfigured
ku: Makearşîv şaş hatiye veavakirin

en: Maybe they're not in a chat?
ku: Belkî jî ew sohbetê nakin?

en: Member Since
ku: Maweyê Girêdanê:

en: Memory allocation error
ku: Xeletiya veqetandina bîrê

en: Message
ku: Peyam

en: Message Notification
ku: Hişyarkirina Peyaman

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
ku: Ji ber xeletiyeke girêdanê peyam nehat şandin:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
ku: Dibe ku peyam nehatibe şandin ji ber ku li santralê pirsgirêkek derket:

en: Message could not be sent because the user is offline:
ku: Ji ber ku bikarhêner negirêdayî ye, peyam nehat şandin:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
ku: Peyam nayê şandin, dema veşartî bî ji bo vê destûr tune:

en: Message delivery to %s failed: %s
ku: Peyam ji %s re nehat şandin: %s

en: Message from %s
ku: Peyam ji %s

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
ku: Ji ber ku dem têrê nekir, dibe ku peyam nehatibe şandin:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
ku: Ji ber xeletiyeke nayê zanîn peyam nehat şandin:

en: Message of the Day
ku: Peyama Rojê

en: Message received
ku: Peyam hat standin

en: Message received begins conversation
ku: Peyama hat standin, nivîsandinê dide destpêkirin

en: Message sent
ku: Peyam hat şandin

en: Middle Name
ku: Navê navîn

en: Middle mouse button
ku: Bişkojka navîn a mişk

en: Minutes
ku: Xulek

en: Missing protocol plugin for %s
ku: Ji bo pêveka %s protokola kêm

en: Mobile
ku: Telefona Destan

en: Mobile Phone
ku: Telefona Destan

en: Modify Account
ku: Hesabê biguherîne

en: Mono Plugin Loader
ku: Barkerê Pêvekên Mono

en: Mood
ku: Baş

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ku: Bi heman navî gelek bikarhêner hate dîtin. Ji bo ku tu karibî wan têxe lîsteya xwe ya hevalan bikarhênere rast hilbijêrî.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
ku: Di heman mifteya giştî de gelek bikarhêner hate dîtin. Ji bo ku tu karibî wan têxe lîsteya xwe ya hevalan bikarhênere rast hilbijêrî.

en: Mouse Gestures
ku: Tevgerên Mişkê

en: Mouse Gestures Configuration
ku: Mîhengên Tevgerên Mişk

en: Music
ku: Muzîk

en: Music Messaging
ku: Peyamên mûzîkê

en: Mute Sounds
ku: Bêdeng

en: NAPSTER Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola NAPSTER

en: N_ew conversations:
ku: Hevpeyvîneke n_û:

en: Name
ku: Nav

en: Network
ku: Tor

en: Network Statistics
ku: Îstatîstîkên Torê

en: Never
ku: Qet

en: New Buddy Pounce
ku: Hişyarkara Nû

en: New Conference
ku: Konferansa nû

en: New Event
ku: Buyereke Nû

en: New Gadu-Gadu Account Registered
ku: Hesabê nû yê Gadu-Gadu Hate Tomarkirin

en: New Instant Message
ku: Peyama Nû

en: New Mail
ku: Peyama Nû

en: New Message...
ku: Peyama Nû...

en: New Person
ku: Kesê/a nû

en: New Version Available
ku: Guhertoya Nû Heye

en: New mail notifications
ku: Danezankarê peyamên nû

en: New password
ku: Şîfreya nû

en: New password (again)
ku: Şîfreya nû (dîsa)

en: New passwords do not match.
ku: Şîfreyên nû hev nagirin.

en: New screen name formatting:
ku: Teşekirina navê nû yê dîmenderê:

en: New tab
ku: Hilpekîna nû

en: New window
ku: Paceya nû

en: New...
ku: Nû...

en: Nick
ku: Leqeb

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
ku: Guhertina navê kod ne li gor MUC odeya diyalogê ye

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
ku: Bernav yan jî kanal bi awayekî derbasdar xizmetê nake.

en: Nickname
ku: Leqeb

en: Nihilist
ku: Hîçparêz

en: No
ku: Na

en: No MOTD available
ku: MOTD tune

en: No Message of the Day available
ku: Peyama Rojê Ne Mevcûd e

en: No Proxy
ku: Proxy'ê Bikar Neyne

en: No actions available
ku: Tu çalakiyeke ku bê bikaranîn tune

en: No file transfer session active
ku: Danişîna şandina pelgehên çalak tuneye

en: No logs were found
ku: Tomara rojenûskê nehate dîtin

en: No match
ku: Ne li gorê ye

en: No name
ku: Nav tune

en: No proxy
ku: Proxy tune

en: No public key was received
ku: Mifteya taybet nehate anîn

en: No reason given.
ku: Navê xuya dibe tune.

en: No server statistics available
ku: Îstatîstîkên pêşkêşkerê ne mevcûd e

en: No sounds
ku: Deng tuneye

en: No such channel
ku: Kanaleke wusa tune

en: No such command (in this context).
ku: Fermana nederbasdar.

en: No such command.
ku: Fermana nayê zanîn.

en: No such nick or channel
ku: Hevalek an qenalek wisa nehate dîtin

en: No topic is set
ku: Tu mijar nehatiye hilbijartin

en: Non-matching Hosts
ku: Ne li gor sermiyanane

en: None
ku: Ne yek jî

en: None (To pending)
ku: Ne yek jî (ji bo hilandinê)

en: None of your accounts are idle.
ku: Tu hesabê te ne di valahiyê de ye.

en: Normal
ku: Asayî

en: Norwegian
ku: Norwecî

en: Not Acceptable
ku: Nayê Pejirandin

en: Not Allowed
ku: Bêdestûr

en: Not Authorized
ku: Destûr Nehat Dayîn

en: Not Available
ku: Tune

en: Not accepting new users
ku: Bikarhênera/ê nû nayê pejirandin

en: Not allowed when offline
ku: Dema negirêdayî be destûrê nade

en: Not connected to the server.
ku: Li pêşkêşkerê nehate girêdan.

en: Not expected
ku: Ya ne li bendê

en: Not logged in
ku: Daniştin nehatiye vekirin

en: Not on list
ku: Di lîsteyê de tune

en: Not on server list
ku: Ne di lîsteya pêşkêşker de ye

en: Not supported
ku: Nayê destekirin

en: Not supported by client
ku: Ji hêla daxwazkar ve nayê destekirin

en: Not supported by host
ku: Ji aliyê pêşkêşker nayê destekirin

en: Not while on AOL
ku: Ne li ser AOL'ê

en: Note
ku: Not

en: Notification Methods
ku: Azîneyên Agardarkirinê

en: Notification Removal
ku: Rakirina Hişyariyan

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
ku: Guhertinên di rewşa kesan de (yên wekî li derve, li vê û hwd.) di paceyên axaftinan de nîşan dide.

en: Notify Dialog
ku: Diyaloga Hişyariyan

en: Notify For
ku: Hişyar Bike

en: Notify Transfer failed
ku: Verêkirina danezanê bi ser neket

en: Notify When
ku: Hişyar Bike

en: Number of conversations per window
ku: Hejmara guftûgoyên her paceyekê

en: OK
ku: Temam

en: Occupation
ku: Pîşe

en: Occupied
ku: Mijûl

en: Offline
ku: Negirêdayî

en: Old Gaim
ku: Gaim a kevn

en: Old ICQ UTF8
ku: ICQ UTF8 ya kevn

en: On The Phone
ku: Li Ser Telefonê

en: On the Phone
ku: Bi telefonê mijûle

en: Online
ku: Girêdayî

en: Online Services
ku: Xizmetên Girêdayî

en: Online Status
ku: Rewşa Girêdanê

en: Online since
ku: Dema di girêdanê de

en: Only enable for users on the buddy list
ku: Bitenê ji bo bikarhênerên lîsteyê

en: Only online
ku: Tenê kesên girêdayî

en: Opacity:
ku: Zebloqî:

en: Ope_n an IM window
ku: Paceyekê IM veke

en: Open All Messages
ku: Hemû peyaman veke

en: Open File...
ku: Pelî Veke...

en: Open Hotmail Inbox
ku: Qutiya Peyamên Hatiye ya Hotmaîlê Veke

en: Open Public Key...
ku: Mifteya Tomarkirinê Veke...

en: Open...
ku: Veke...

en: Optional information:
ku: Agahiya li gorî hilbijartinê:

en: Options
ku: Vebijêrk

en: Options specific to Windows Gaim.
ku: Vebijartokên ku ji bo WinGaimê taybet in.

en: Organization
ku: Rêxistin

en: Organization Name
ku: Navê Organîzasyonê

en: Organization Unit
ku: Beşa Organîzasyonê

en: Orientation
ku: Beralîkirin

en: Original password
ku: Şîfreya orjînal

en: Others talk in chat
ku: Yên di chatê de diaxivin

en: Our protocol is not supported by the server.
ku: Protokola me ji hêla pêşkêşkar ve nayê destekirin.

en: Out To Lunch
ku: Li Xwarinê

en: Out of memory
ku: Bîr têrê nake

en: Overwrite
ku: Li ser binivîse

en: P.O. Box
ku: Qutîka Postê

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
ku: Bersiva PING -- Derengmayîn: %lu çirk

en: P_lay a sound
ku: Deng bikar bîne

en: Pa_ssword:
ku: Şî_fre

en: Page
ku: Rûpel

en: Pager host
ku: Hosta Bangkirinê

en: Pager port
ku: Porta Bangkirinê

en: Paging
ku: Rûpelkirin

en: Passphrase
ku: Hevoka şîfreyê

en: Passphrase (retype)
ku: Hevoka şîfreyê

en: Passport account not yet verified
ku: Hesabê passport hê nehatiye piştrastkirin

en: Passport not verified
ku: Passport nehat pejirandin

en: Password
ku: Şîfre

en: Password (again)
ku: Şîfre (dîsa)

en: Password (retype)
ku: Şîfre (dubare bike)

en: Password Change Successful
ku: Şîfreya Te bi Awayekî Serkeftî Hate Guhertin.

en: Password Changed
ku: Şîfre Hat Guherandin

en: Password has expired
ku: Dema şîfreyê derbas bûye

en: Password is required to sign on.
ku: Ji bo têketinê şîfre pêwiste.

en: Password sent
ku: Şîfre hat andinş

en: Password was changed successfully!
ku: Şîfre bi rengekî serkeftî hate guhertin

en: Password:
ku: Şîfre:

en: Passwords do not match.
ku: Şîfre ne weke hev in.

en: Past Translators
ku: Wergêrên Kevn

en: Pause
ku: Navber

en: Payment Required
ku: Dayin Divê

en: Peer Notification server down
ku: Pêşkêşkera Danezanan ya Peer girtî ye

en: Performing key exchange
ku: Guherandina mifteyan tê kirin

en: Perl Plugin Loader
ku: Barkara Pêveka Perl

en: Permission denied
ku: Destûr nehate dayîn

en: Permit User
ku: Destûrê Bide Bikarhêner

en: Persian
ku: Farsî

en: Person enters chat
ku: Kes tevli chatê bû

en: Person leaves chat
ku: Kes ji chatê derket

en: Personal Information
ku: Agahiya Şexsî

en: Personal Title
ku: Sernav

en: Personal Web Page
ku: Malpera Kesane

en: Phone
ku: Telefon

en: Photo
ku: Wêne

en: Ping failed
ku: Pîng ne serkeftî bû

en: Ping reply received from server
ku: Ji pêşkêşkerê bersiva pîngê hate stendin

en: Plain text
ku: Deqa rast

en: Plaintext Authentication
ku: Pelgekirina nivîsên neşifrekirî

en: Play
ku: Veke

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
ku: Ji kerema xwe re destûrê bide min, bi vî awayî ez dikarim te têxim lîsteya xwe ya hevalan.

en: Please authorize me!
ku: Ji kerema xwe re hesabekî çêbikin.

en: Please enter a buddy to pounce.
ku: Ji bo hişyarkirinê kesekê/î têkevê.

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
ku: Ji kerema xwe re navekî û agahiyekê ji bo chata ku tu dixwazî bikeviyê, bikevê.

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
ku: Ji kerema xwe re girêdana ku dixwazî lê xêde bikî û (heke bixwazî) ravekirina wê têkevê.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
ku: Ji kerema xwe re girêdana ku dixwazî lê zêde bikî, têkevê.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
ku: Ji kerema xwe re agahiya guncaw a derbarê chata ku dixwazî tevli bibî, têkevê

en: Please enter the buddy's screen name and account type below.
ku: Ji kerema xwe re navê bikarhêner ê ekranê û cureyê hesabê têkevê.

en: Please enter the name of the group to be added.
ku: Ji kerema xwe re navê gruba ku dixwazî bikeviyê, bikevê

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
ku: Ji kerema xwe re navê kesa/ê ku dixwazî dikaribe bi te re têkeve têkiliyê, têkevê.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
ku: Ji kerema xwe re navê kesa/ê ku dixwazî asteng bikî têkevê.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
ku: Heke bixwazî bi peyameke vewxendinê navê kesê ku dixwazî vexwînî jî têkevê.

en: Please enter the person's information below.
ku: Ji kerema xwe re agahiyên bikarhênerê/î il jêr binivîse

en: Please enter the screen name of the person you would like to add to your buddy list. You may optionally enter an alias, or nickname,  for the buddy. The alias will be displayed in place of the screen name whenever possible.
ku: Ji kerema xwe re navê lîsteyê yê kesa/ê ku dixwazî lê zêde bikî binivîse. Dikarî navê kesan yê xuya dibe biguherînî. Bi vî awayî, heke gengaz be, ev navê ku tu yê binivîsî dê di lîsteyê de li şûna navê tomarbûyî xuya bibe.

en: Please enter the screen name or alias of the person whose info you would like to view.
ku: Ji kerema xwe re şexsê ku tu dixwazî agahiyên wî bibîne navê dîmen an jî etîketa şexs binivîse.

en: Please enter the screen name or alias of the person whose log you would like to view.
ku: Ji kerema xwe re şexsê ku tu dixwazî tomarên wî bibîne navê dîmen yan jî etîketa şexs binivîse.

en: Please enter the screen name or alias of the person you would like to IM.
ku: Ji kerema xwe re da ku tu karibî peyama demdemî binivîsî navê dîmen an jî etîketa şexs binivîse.

en: Please enter your current password and your new password.
ku: Ji kerema xwe re şîfreya xwe ya niha û ya nû têkevê.

en: Please enter your new password
ku: Ji kerema xwe re şîfreya xwe ya nû têkevê

en: Please fill out the information below to register your new account.
ku: Ji bo tomarbûnê, agahiyên li jêr biqedîne.

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
ku: Ji kerema xwe bo UIN şîfreya xwe ya niha û ya nû binivîse:

en: Please, enter your search criteria below
ku: Ji kerema xwe re, krîterên xwe yên lêgerînê li jêr binivîse

en: Please, fill in the following fields
ku: Ji kerema xwe re qadan tije bike

en: Plugins
ku: Pêvek

en: Point values to use for account...
ku: Nirxên ku wê ji bo hesêb werine bikaranîn...

en: Point values to use when...
ku: Nirxên dê werin bikaranîn...

en: Policy Violation
ku: Ziyandana peymanê

en: Polish
ku: Polonî

en: Ports
ku: Port

en: Portuguese
ku: Portekizî

en: Portuguese-Brazil
ku: Portekizî-Brezîlya

en: Position
ku: Pozisyon

en: Postal Code
ku: Koda Posteyê

en: Postal code
ku: Koda Posteyê

en: Pre_view
ku: Pêş_dîtin

en: Preferences
ku: Vebijêrk

en: Preferred Contact
ku: Têkiliya ku tê Pêşniyarkirin

en: Preferred Language
ku: Zimanê ku tê Pêşniyarkirin

en: Prepend _string into window title:
ku: Sernavê pacê

en: Priority
ku: Pêşî

en: Privacy
ku: Veşarî

en: Private Key file
ku: Pelgeha Mifteyên Taybet

en: Process returned error code %d
ku: Di xebatê de çewtî. koda çewtiyê %d

en: Profile URL
ku: URL'a Profîlê

en: Profile too long.
ku: nav gelekî dirêje.

en: Progress
ku: Pêşketin

en: Protocol
ku: Protokol

en: Protocol:
ku: Protokol:

en: Provides SSL support through GNUTLS.
ku: Pêçaneke SSL bi rêya GNUTLS pêşkêş dike.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
ku: Ji nava Mozilla NSS, desteka SSL peyda dike.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
ku: Derbarê peyamên te yên nexwendî de gelek rêyan pêşkêş dike.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
ku: Li derdora Pitûkxaneya alîkariya SSL pêçanakê pêşkêş dike

en: Provides support for loading Tcl plugins
ku: Ji bo barkirina pêvekên Tcl destekê peyda dike

en: Provides support for loading perl plugins.
ku: Ji bo barkirina pêveka perl, destekê peyda dike.

en: Provides support for mouse gestures
ku: Ji bo tevgerên mişkê destekê peyda dike

en: Proxy
ku: Pêşkêşkera cîgir (Proxy)

en: Proxy Options
ku: Mîhengên Proxyê

en: Proxy Server
ku: Pêşkêşkara Proxyê

en: Proxy _type:
ku: Cureyê_Proxyê:

en: Proxy connection error %d
ku: Çewtiya girêdana proxy %d

en: Psychic Mode
ku: Moda Medyûm

en: Psychic mode for incoming conversation
ku: Ji bo axaftinên tên moda medyûm

en: Public Key Information
ku: Agahiya Mifteya Giştî

en: Public Key file
ku: Pelgeha Mifteyên Giştî

en: Public _IP:
ku: _IP'a herêmî

en: Queue full
ku: Lîste tije ye

en: Quit
ku: Derkeve

en: R_aise conversation window
ku: Paceya hevpeyvînê B_ilind bike

en: Rate limiting error.
ku: Di dema veguhestinê de xeletî çêbû.

en: Raw
ku: Xav

en: Re-initializing Stream
ku: Ji nû destpêkirina herikandinê

en: Re-read gtkrc files
ku: Pelên gtkrc cardin bixwîne

en: Read Error
ku: Çewtiya Xwendinê

en: Read error
ku: Xeletiya xwendinê

en: Reading error
ku: Xeletiya xwendinê

en: Real Name
ku: Navê rastî

en: Real Name: 	%s
ku: Navê Rasteqîn: %s

en: Real name
ku: Navê rast

en: Realm
ku: Welat

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
ku: Te mifteya taybet ya %s stend. Tu dixwazî vê mifteya taybet bipejirîne?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
ku: Te mifteya taybet ya %s wergirt.Kopiya mifteya te ya herêmî li vê mifteyê nake. Hîna jî tu dixwazî vê mifteya taybet bipejirîne?

en: Received authorization
ku: Peyam hat standin

en: Recipient Unavailable
ku: Girtiyara Nederbasdar

en: Recurring
ku: Cardin xuyakirin

en: Refused by client
ku: Daxwazkar red kir

en: Region
ku: Herêm

en: Register
ku: Tomarkirin

en: Register New Gadu-Gadu Account
ku: Hesabekî nû yê Gadu-Gadu Çêbike

en: Register New Jabber Account
ku: Hesabeke Nû ya Jabber Biafirîne

en: Registration Error
ku: Şaşîtiya Tomarkirinê

en: Registration Failed
ku: Tomarkirin Neqediya

en: Registration Required
ku: Tomarbûn Divê

en: Registration Successful
ku: Tomarkirin Qediya

en: Registration completed successfully!
ku: Tomarkirin bi awayekî serkeftî hate bidawîkirin!

en: Registration error
ku: Xeletiya Tomarbûnê

en: Registration of %s@%s successful
ku: Tomarkirina %s@%s qediya

en: Reject watching by other users
ku: Şopandina ji aliyê bikarhênerên din nepejirîne

en: Release Notification
ku: Hişyarkirine Ji Bo Guhertoya Nû

en: Remaining
ku: Mayî

en: Remember password
ku: Şîfreyê bi bîr bîne.

en: Remote Connection Failed
ku: Girêdana Dûr Bi Ser Neket

en: Remote Server Not Found
ku: Pêşkêşkara Dûr Nehat Dîtin

en: Remote Server Timeout
ku: Dem Têra Nihêrtina Li Pêşkêşkara Dûr Nekir

en: Remove
ku: Rake

en: Remove Buddy
ku: Jê bibe

en: Remove Chat
ku: Chatê Jê Bibe

en: Remove Contact
ku: Têkiliyê Rake

en: Remove Group
ku: Komê jê bibe

en: Remove IM window transparency on focus
ku: Dema hate ser, şeffafiya paceya peyamên demdemî winda bike

en: Remove on switch to conversation ta_b
ku: Dema derbasî h_ilpekîna hevdîtinê bû, rake

en: Remove when _typing in conversation window
ku: Dema ku di paceya axaftinê de bê nivîsandin, rake

en: Remove when a _message gets sent
ku: Dema ku kurtepeyamek bê şandin, rake

en: Remove when conversation window _gains focus
ku: Dema ku paceya axaftinê çalak bibe, rake

en: Remove when conversation window _receives click
ku: Dema ku paceya axaftinê bê tikandin, rake

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
ku: Li gorî zagonên hatine daxuyakirin peyvên di peyamêm diçin de diguherîne.

en: Reply time from %s: %lu seconds
ku: dema bersivdana ji bo %s : %lu çirk

en: Reply too big
ku: Bersîv zor dirêj e

en: Request Authorization
ku: Xwestina Destûrê

en: Request Dialog
ku: Diyaloga Daxwazan

en: Request ambiguous
ku: Bibiryarî pêwiste

en: Request denied
ku: Daxwaz hat redkirin

en: Require TLS
ku: TLS Pêwist e

en: Required fields missing
ku: Ciyên pêwist vala ne

en: Reset
ku: Vala Bike

en: Reset Permanent
ku: Parzûnan paşve bistîne

en: Reset Private Channel
ku: Kanala Taybet Vesaz Bike

en: Reset Secret Channel
ku: Kanala Nepen Vesaz Bike

en: Reset formatting
ku: Şêweyê vesazkirinê

en: Resource
ku: Çavkanî

en: Resource Conflict
ku: Dubendiya Çavkaniyê

en: Resource Constraint
ku: Bisînorkirina çavkanî

en: Responses lost
ku: Bersiv winda ne

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
ku: Hejmara hevdîtinan a ji bo her pacê bisînor bike, wekî bijartok IM û chatan ji hev veqetîne.

en: Restricted XML
ku: Bisînorkirina XML

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
ku: Li danişîna ku hatibû cveqetandin nehate domandin. Ji bo avakirina girêdaneke din pel Dîsa Girê Bide bike

en: Resuming session
ku: Danişîn dom dike

en: Ret_urns from away
ku: Ji derve vegriya

en: Retired Developers
ku: Pêşkêşkerên berê

en: Retrieving buddy list
ku: Lîste tê standin

en: Right
ku: Rast

en: Right Vertical
ku: Serpahnaya Rast

en: Right click for more options.
ku: Ji bo vebijêrkên zêde li aliyê rastê bitikîne.

en: Right mouse button
ku: Bişkojka rastê ya mişk

en: Right-click for more unread messages...
ku: Rastê bitikîne ji bo tu peyamên din ên nexwendî bibînî...

en: Role
ku: Rol

en: Romanian
ku: Romanî

en: Room Configuration Error
ku: Xeletiya Serastkirina Odeyê

en: Room List
ku: Lîsteya odê

en: Roomlist
ku: Lîsteya Odeyan

en: Russian
ku: Rusî

en: SASL error
ku: Çewtiya SASL

en: SILC Protocol Plugin
ku: Pêvekên Protokolên SILC

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola Gadu-Gadu

en: SNAC threw error: %s
ku: di veguhestinê de xeletî çêbû: %s

en: SSL Handshake Failed
ku: SSL Handshake neserketî ye

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library. See http://gaim.sf.net/faq-ssl.php for more information.
ku: Ji bo MSN'ê desteka SSL divê. Ji kerema xwe re pirtûkxaneyeke SSL a derbasdar bar bike. Ji bo zêdetir agahî here navnîşana http://gaim.sf.net/faq-ssl.php .

en: SSL support unavailable
ku: Desteka SSL tune

en: Sa_ve & Use
ku: _Tomar bike & Bikar bîne

en: Sad
ku: Xemgîn

en: Save
ku: Tomar bike

en: Save Buddylist...
ku: Lîsteya hevala tomar bike...

en: Save Conversation
ku: Nivîsandinan Tomar Bike

en: Save Debug Log
ku: Tomara Xeletiyê Veşêre

en: Save File
ku: Pelgehê Tomar Bike

en: Save File...
ku: Pelî tomar bike...

en: Save Icon
ku: Îkonê Tomar Bike

en: Save Icon As...
ku: Îkonê Veşêre, Wekî...

en: Save Image
ku: Wêneyê Tomar Bike

en: Save buddylist to file...
ku: Lîsteya hevalan di pelê de tomar bike...

en: Save buddylist...
ku: Lîsteya Kesan Tomar Bike...

en: Save password
ku: Şîfreyê tomar bike

en: Saved Statuses
ku: Rewşên Hatine Tomarkirin

en: Saved...
ku: Hatiye Tomarkirin...

en: Score Editor Path
ku: Riya Sererastkirina Skoran

en: Screen Name
ku: Navê Ekranê

en: Screen name sent
ku: Navê ekranê hat şandin

en: Screen name:
ku: Navê dîmender:

en: Search
ku: Lêgerîn :

en: Search Directory
ku: Peldanka Lêgerînê

en: Search Results
ku: Encamên Lêgerînê

en: Search for Buddy by E-Mail...
ku: Ji Xwe re bi E-peyaman li Hevalan Bigere

en: Search for Jabber users
ku: Bikarhênerên Jabber Bigere

en: Search for a buddy by e-mail address
ku: Bi navnîşana e-peyamê re li hevalan bigere

en: Search results
ku: Encamên lêgerînê

en: Secondary Cursor Color
ku: Rengê duyemîn ê nîşanker

en: Secure File Transfer
ku: Veguheztina Pelgehan ya Ewle

en: Security Enabled
ku: Ewlekarî çalake

en: See Other Host
ku: Li sermiyanekî din bigere

en: Select Background Color
ku: Rengê Rûerdê Hilbijêre

en: Select Buddy
ku: Heval hilbijêre

en: Select Color
ku: Rengî hilbijêre

en: Select Color for %s
ku: Ji bo %s Rengekî Hilbijêre

en: Select Font
ku: Cureyê Nivîsê Hilbijêre

en: Select Font for %s
ku: Ji bo %s Curenivîsekê Hilbijêre

en: Select Interface Font
ku: Curenivîs Dirûvê Navîn Hilbijêre

en: Select Text Color
ku: Rengê Nivîsê HilbijÊre

en: Select User
ku: Bikarhêner Hilbijêre

en: Select a chat for buddy: %s
ku: Ji bo kes sohbetekê hilbijêr: %s

en: Select a conference server to query
ku: Pêşkêşkerê konferansê hilbijêre ji bo lêpirsînê

en: Select a file
ku: Pelekî hilbijêre

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
ku: Kesekê/î ji deftera navnîşanan hilbijêre an jî kesekê/î lê zêde bike.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
ku: Ji bo lêzêdekirinê ji deftera xwe ya navnîşanan kesekê/î hilbijêre an jî kesekê/î biafirîne.

en: Select a smiley theme that you would like to use from the list below. New themes can be installed by dragging and dropping them onto the theme list.
ku: Ji lîsteya jêr dirbekî rûyê dikene yê ku tu dixwazî bikar bîne hilbijêre. Dirbên nû bi kaşkirin û berdanê re li lîsteya dirban zêde dibe.

en: Select a user directory to search
ku: Ji bo lêgerînê peldankeke bikarhêher hilbijêre

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
ku: Hemû hesabên ku divê kes bixweber têkevinê hilbijêre.

en: Select color
ku: Rengekî hilbijêrî

en: Select correct user
ku: Bikarhênere rast hilbijêre

en: Send Buddy List
ku: Lîste bişîne

en: Send E-Mail
ku: E-peyamekê Bişîne

en: Send File
ku: Pelî Bişîne

en: Send a _message
ku: Peyamekê bişîne

en: Send a mobile message.
ku: SMS bişîne.

en: Send image file
ku: Pelê wêneyan bişîne

en: Send instant messages over multiple protocols
ku: Ji ser protokolên cuda peyamên demdemî bişîne

en: Send to Mobile
ku: Bişîne Telefona Destan

en: Send unknown "_slash" commands as messages
ku: Peyameke nenas "_slash" wekî ferman dişîne

en: Sending cookie
ku: Çerez tê şandin

en: Separate IM and Chat windows
ku: Paceyên peyam û axaftinan ji hev veqetîne

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
ku: Dema li gorî hejmarê bê bicîkirin, paceyên IM û chatê ji hev veqetîne.

en: Serbian
ku: Sirpkî

en: Server
ku: Pêşkêşkar

en: Server Information
ku: Agahiyên Pêşkêşkerê

en: Server Instructions: %s
ku: Avakerên pêşkêşker: %s

en: Server Overloaded
ku: Pêşkêşkara Nû

en: Server Statistics
ku: Îstatîstîkên Pêşkêşkerê

en: Server address
ku: Navnîşana pêşkêşkar

en: Server busy
ku: Pêşkêşkar mijûl e

en: Server does not use any supported authentication method
ku: Pêşkêşker ti şêwazê pelgekirinê nade bikaranîn

en: Server has disconnected
ku: Girêdana pêşkêşkar qut bû

en: Server is going down (abandon ship)
ku: Pêşkêşker tê girtin (keştiya ku hatiye terkkirin)

en: Server port
ku: Porta pêşkêşkar

en: Server requires TLS/SSL for login.  No TLS/SSL support found.
ku: Daxwaza TLS/SSL a pêşkêşkar ji bo têketinê. Tu piştgiriyeke TLS/SSL nehat dîtin.

en: Server requires TLS/SSL for login.  Select "Use TLS if available" in account properties
ku: Daxwaza TLS/SSL a pêşkêşkar ji bo têketinê. Di hesabekê de "Heke TLS hebe bikar bîne" hilbijêre

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
ku: Pêwistiya pêşkêşker bi pelgekirina nivîseke zelal heye li ser herikandina neşifrekirî.

en: Server signoff
ku: Pêşkêşker qut bû

en: Server too busy
ku: Pêşkêşkar zor mijûl e

en: Server unavailable
ku: Pêşkêşker ne derbasdar e

en: Service Temporarily Unavailable
ku: Ev servîs ji bo demeke kin ne di xizmetê de ye

en: Service Unavailable
ku: Servîs tune

en: Service not defined
ku: Servîs nehate diyarkirin

en: Service unavailable
ku: Ev servîs heta wexteke derbasdar wê bi kêrî tiştekî neyê

en: Set Account Idle Time
ku: Dema xwe ya di girêdanê de mîheng bike

en: Set Idle Time for All Accounts
ku: Demê ji bo hemû hesaban destnîşan bike

en: Set Private Channel
ku: Kanala Taybet Diyar Bike

en: Set Secret Channel
ku: Kanala Nepen Diyar Bike

en: Set User Info
ku: Agahiyên Bikarhêner Têkevê

en: Set User Info...
ku: Agahiya Bikarhêner Biguherîne...

en: Set User Limit
ku: Sînokirinên Bikarhêner Biguherîne

en: Set as buddy icon
ku: Wekî dîmena şexs tayîn bike

en: Set privacy for:
ku: Mîhengên nepeniyê

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
ku: Sînorkirina bikarhênerê di kanalê de ye mîheng bike. Ji be vesazkirinê mîhengî sifirê bike

en: Set window manager "_URGENT" hint
ku: Rêvebira pacê bi serbena "_BILEZ" ve mîheng bike

en: Set your friendly name.
ku: navê xwe yê hevaltiyê binvîse.

en: Set your home phone number.
ku: Hejmara telefona xwe ya malê mîheng bike.

en: Set your mobile phone number.
ku: Hejmara telefona xwe ya destan mîheng bike.

en: Set your work phone number.
ku: Hejmara telefona xwe ya kar mîheng bike.

en: Show Buddies Awaiting Authorization
ku: hevalên li hêviya destûrê nîşan bide

en: Show Buddy List
ku: Lîsteya Kesan Nîşan Bide

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
ku: Chatan di hilpekînê nîşan bide

en: Show Public Key
ku: Mifteya Giştî Nîşan Bide

en: Show _formatting on incoming messages
ku: Di peyamên hatî de _teşekirinê nîşan bide

en: Show buddy _icons
ku: Wêneyên kesan nîşan bide

en: Show close b_utton on tabs
ku: Bişkoja girtinê di hilpekînê de nîşan bide

en: Show dates in...
ku: Demê nîşan bide...

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
ku: Di axaftinên nû de axaftinên kevn nîşan bide.

en: Si_gns on
ku: Têketin

en: Signals Test
ku: Testa Sinyalan

en: Signs o_ff
ku: Derketin

en: Simple Plugin
ku: Pêveka Hêsan

en: Simplified Chinese
ku: Çîniya Hêsan

en: Size
ku: Mezinahî

en: Sleepy
ku: Xilmaş

en: Slovak
ku: Slovakî

en: Slovenian
ku: Slovenî

en: Smaller font size
ku: Mezinahiya Fontê ya biçûktirîn

en: Smiley Themes
ku: Temayên Smilyan

en: Sound Events
ku: Çalakiya Deng

en: Sound Method
ku: Metoda Deng

en: Sound Options
ku: Vebijartokên Deng

en: Sound Selection
ku: Hilbijartina Deng

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
ku: Fermana _deng:
    (%s ji bo navê pelî)

en: Sounds
ku: Deng

en: Sounds when conversation has _focus
ku: Dema ku nivîsandin çalak be, deng vekirî

en: Spanish
ku: Spanî

en: Speed:
ku: Lez:

en: Starting authentication
ku: Nasname tê kontrolkirin

en: Starting transfer of %s from %s
ku: Veguhastina %s ji aliyê %s tê destpêkirin.

en: Startup
ku: Destpêkirin

en: State
ku: Dewlet

en: Status
ku: Rewş

en: Status Text
ku: Nivîsa Rewşê

en: Status for %s
ku: Rewşa %s

en: Status:
ku: Rewş:

en: Stopped Typing
ku: Dev Ji Nivîsandinê Berda

en: Street Address
ku: Kolan

en: Subject
ku: Mijar

en: Subscription
ku: Abone

en: Subscription Required
ku: Tomar Divê

en: Supported debug options are:  version
ku: Vebijartokên vebijartina xeletiyan ên tên destekirin: guherto

en: Swedish
ku: Swêdî

en: Switchboard failed
ku: Tabloya mifteyan biserneket

en: Syntax Error (probably a Gaim bug)
ku: Çewtiya hevoksaziyê

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
ku: Xeletiya Syntaxê: Ji bo vê fermanê ev hejmara parametreyan xelet e.

en: System Log
ku: Tomarên Pergalê

en: System Shutdown
ku: Pergal Tê Girtin

en: System Tray Icon
ku: Îkona negihiştî ya Pergalê

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
ku: Dema vebijêrka "Hemû guherînên rewşê li rojenûska pergalê tomar bike" çalak be wê bûyerên pergalê werine tomarkirin.

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
ku: T.M.Thanh û Gnome-Vi Team

en: TOC Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola TOC

en: TOC has sent a PAUSE command.
ku: TOCê fermaneke PAUSE şand.

en: TOC port
ku: Porta TOC

en: Tab Options
ku: Vebijartokên Hilpekînan

en: Tcl Plugin Loader
ku: Barkera Pêveka Tcl

en: Telephone
ku: Telefon

en: Telephone Number
ku: Hejmara Telefonê

en: Temporarily Hide From
ku: Bi Awayekî Derbasdar Xwe Veşêre

en: Temporary Authentication Failure
ku: Pelgekirina demborî biserneket

en: Terminal
ku: Termînal

en: Test plugin IPC support, as a client.
ku: Wekî daxwazkar, desteka pêveka IPC'ê test bike.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
ku: Wekî daxwazkar, desteka pêveka IPC'ê test bike. Ev pêvekên pêşkêşkar bicî dike û wekî fermana tomarbûyî tê gazîkirin.

en: Test plugin IPC support, as a server.
ku: Wekî pêşkêşkar, desteka pêveka IPC'ê test bike.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
ku: Wekî pêşkêşkar, desteka pêveka IPC'ê test bike. Ev fermanên IPC'ê tomar dike

en: Test to see that all signals are working properly.
ku: Ji bo ku bibînî ka hemû sînyal rast dixebitin an na, test bike.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
ku: Ji bo ku bibînî ka hemû sinyal dixebitin an na, test bike.

en: Tests to see that most things are working.
ku: Ji bo ku bibînî ka ev hemû dixebitin, test bike.

en: Text Replacements
ku: Guherandina Nivîsarê

en: Text replacement
ku: Cîguherandina nivîsaran

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
ku: Kes bi vê sohbetê re ne li ser heman protokolê ye.

en: That command doesn't work on this protocol.
ku: Ev ferman li ser vê pêşwaziyê naxebite.

en: That command only works in IMs, not chats.
ku: Ev ferman tenê di peyamên demdemî de derbasdar e, ne di sohbetan de.

en: That command only works in chats, not IMs.
ku: Ev ferman tenê di sohbetan de derbasdar e, ne di peyamên demdemî de.

en: That file already exists
ku: Ev peldank jixwe heye

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
ku: Fermana gerok a "Bi destan mîheng bike" hat hilbijartin lê tu ferman nehat nivîsandin.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
ku: Têketina protokola IRC ji yê kême

en: The IRC server's local time is:
ku: Dema herêmî ya pêşkêşkara IRC'ê

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
ku[0]: Pêşkêşkera MSN ji bo selihandinê wê piştî %d xulekan were girtin. Ji ber ku tu yê bixweber bibe negirêdayî em pêşniyar dikin ku tu karê xwe biqedîne.
    
    Dema selihandin biqede tu yê dîsa karibî danişînê veke.
ku[1]: Pêşkêşkera MSN ji bo selihandinê wê piştî %d xulekan were girtin. Ji ber ku tu yê bixweber bibe negirêdayî em pêşniyar dikin ku tu karê xwe biqedîne.
    
    Dema selihandin biqede tu yê dîsa karibî danişînê veke.

en: The MSN servers are going down temporarily.
ku: Pêşkêşkara MSN'ê ji bo demekê tê girtin.

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
ku: Bi lîsteya te ya MSN'ê re ji bo demekê têkilî nayê danîn. Ji kerema xwe re dû re dîsa biceribîne.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
ku: Guhertoya te ya bernameyê pir kevn e. Ji kerema xwe re rojane bike: %s

en: The following are the results of your search
ku: Ancamên lêgerîna te

en: The following error has occured:
ku: Ev çewtî hate dîtin:

en: The following error has occurred loading %s: %s
ku: Dema %s dihate barkirin ev çewtî çêbû: %s

en: The message is too large.
ku: Peyam zêde dirêj e.

en: The new formatting is invalid.
ku: Teşeya nû nederbasbare

en: The orientation of the tray.
ku: Beralîkirina sêniyê

en: The remote user is not present in the network any more
ku: Bikarhênerê dûr niha ne li ser toreyê nayê dîtin

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
ku: Bikarhênerê dûr ji bo lihevkirina mifteyan radiweste:
    Hosta li dûr: %s
    Porta li dûr: %d

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
ku: Pêveka pêdivî %s nehat dîtin. Ji kerema xwe re vê pêvekê saz bike û ji nû ve biceribîne.

en: The required plugin %s was unable to load.
ku: Pêveka %s ku pêdivî pê heye, nehat barkirin.

en: The screen name specified is invalid.
ku: Navê dîmenê yê hatiye diyarkirin ne derbasdar e.

en: The server could not access the directory
ku: Xwe negihand pêrista pêşkêşkerê

en: The server is unavailable; try again later
ku: Pêşkêşker nayê bikaranîn; ji kerema xwe dîsa biceribîne

en: The topic for %s is: %s
ku: ji bo %s mijar: %s

en: The topic is: %s
ku: Mijar: %s

en: The user %s (%s) wants to add %s to his or her buddy list.
ku: Bikarhêner %s (%s) dixwaze ku %s têxe lîsteya xwe ya hevalan.

en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
ku: Bikarhênerê %s destûrê nade te da ku tu karibî wî/ê têxe lîsteya xwe. Ji ber vê sedemê: 
    %s

en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
ku: Bikarhênerê %s destûr da te da ku tu karibî wî/ê têxe lîsteya xwe.

en: The user %s wants to add %s to his or her buddy list.
ku: Bikarhêner %s dixwaze ku %s têxe lîsteya xwe ya hevalan.

en: The user %s wants to add %s to their buddy list for the following reason:
    %s
ku: Bikarhênerê %s dixwaze ji ber vê sedemê bikarhênerê %s têxe lîsteya xwe:
    %s

en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
ku: Ji ber ku te bikarhênerê %u xistibû lîsteya xwe, wî/ê jî destûr da te.

en: The user has blocked you
ku: Bikarhêner tu qedexe kiriyî

en: The user has not created a public profile.
ku: Bikarhêner profîleke giştî neafirandiye.

en: The user is either offline or you are blocked
ku: An bikarhêner negirêdayî ye an jî tu hatiyê qedexekirin

en: The user's profile is empty.
ku: Agahiyên bikarhuner valaye.

en: There is no MOTD associated with this connection.
ku: MOTD'eke têkilî girêdanê nehat dîtin.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
ku: Peyama rojê ya bi têkildarî vê girêdanê tuneye.

en: There is no application configured to open this type of file.
ku: Ji bo vekirina vî pelî sepan nehatiye diyarkirin.

en: There was a conflict in running the command:
ku: Gengeşî di xebitandina fermanê de hebû

en: This Hotmail account may not be active.
ku: Dibe ku vî hesabê Hotmaîlê ne çalak be

en: This chat name is already in use
ku: Vî navê sohbetê vêga dixebite

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
ku: Ev konferans hat girtin. Êdî peyam nayên şandin.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
ku: Guhertoya ceribandinê destûrê nade ku bi carekê re tu ji deh kesan zêdetir têkeve têkiliyê.

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
ku: Pêvekeke ku bi rastî jî dikare pir tiştan pêk bîne.
    - Dema ku tu têketiyê, ji te re dibêje ka kê ev bername nivîsandiye.
    - Hemû gotarên ku tên şûnde vedigerîne.
    - Dema ku tu têketiyê, peyamekê ji hemû kesên di lîsteya te de ne re dişîne.

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting. :)
ku: Ev peyam, dema te bi protokolên ku şêwedanê destek dikin re peyam şandin, nîşan dide ka çawa xuya dibin. :)

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
ku: Ev navê te yê ku dê were xuyakirin ji alî hevalên din ve.

en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
ku: Ev pêvek, paceya peyaman û derbaskirina di lîsteyê de mîheng dike
    
    *Nîşe: Ji bo vê pêvekê pêwist e Win2000 yan jî WinXP hebe.

en: This protocol does not support chat rooms.
ku: Ev pêşwazî piştgiriyê nade odeyên axaftinê.

en: This room is not capable of being configured
ku: Ev ode nayê mîhengkirin

en: This server requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
ku: Pêwistiya pêşkêşker bi pelgekirina nivîseke zelal heye li ser têkiliyeke neşifrekirî . Vê çalak bike û here pelgekirineke din?

en: This theme has no available smileys.
ku: Di vê temayê de smiley nîn in.

en: Time Elapsed:
ku: Dema Derbas bûye:

en: Time Remaining:
ku: Dema Maye:

en: Time Response
ku: Telefon

en: Timestamp
ku: Mohra demê

en: Timestamps
ku: Dem

en: Title
ku: Sernivîs

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
ku: Sernav jixwe tê bikaranîn. Divê tu sernavekî cuda hilbijêrî.

en: To
ku: Bo

en: Token Error
ku: Çewtiya Diyarkirinê

en: Too evil (receiver)
ku: gelek hatinên ne baş

en: Too evil (sender)
ku: Gelek şandekên ne baş

en: Too many groups
ku: Hejmara gruban zêde ye

en: Too many matches.
ku: Gelek encam heye.

en: Too many sessions
ku: Zêde Demsal (sezon)

en: Tools
ku: Amûr

en: Top
ku: Ser

en: Topic
ku: Mijar

en: Topic too long
ku: Mijar pir dirêj e

en: Topic:
ku: Mijar:

en: Total log size:
ku: Bi gişî mezinahiya tomaran:

en: Traditional Chinese
ku: Çîniya Dêrîn

en: Transfer of file %s complete
ku: Veguhêztina %s qediya

en: Transferring
ku: Te Guheztin

en: Transparency
ku: Zebloqî

en: Trillian Encryption
ku: Şîfrekirina Trillian

en: Turkish
ku: Tirkî

en: Type
ku: Cure

en: Type a user to block.
ku: Navê Bikarhênera/ê ku dixwazî bê astenkirin têkevê

en: Type a user you permit to contact you.
ku: Kesekê/î ku te ji bo têkiliyê destûr dayê têkevê.

en: Type the e-mail address of the buddy you are searching for.
ku: Navnîşana e-peyama hevalê/a ku tu lê digerî binivîse.

en: Typing
ku: Nivîsîn

en: Un-Ignore
ku: Tune-dîtin

en: Un-hide From
ku: Ne veşartî ji

en: Unable to add "%s" to your Napster hotlist
ku: "%s" nekete lîsteya Napster ya faworiyên te

en: Unable to add "%s".
ku: Nikare "%s" lê zêde bike.

en: Unable to add %s to deny list (%s).
ku: %s nekete lîsteya astengiyan (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
ku: %s nekete lîsteya bi destûr (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
ku: %s li lîsteya te nehat zêdekirin (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
ku: Nikare %s li lîsteya hevalên te zêde bike. çewtiya afirandina pelê di lîsteya (%s) de.

en: Unable to add user on %s (%s)
ku: Bikarhêner li %s nayê zêdekirin (%s)

en: Unable to add user to privacy list (%s).
ku: Bikarhêner nekete lîsteya taybet (%s).

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
ku: Nikare bikarhiner %s wekî "%s" tevlê bike

en: Unable to authenticate: %s
ku: Rastî nayê çespandin: %s

en: Unable to ban user %s
ku: %s nehat qedexekirin

en: Unable to block user on %s (%s)
ku: Bikarhêner li %s nayê qedexekirin (%s)

en: Unable to change password. Error occured.
ku: Şîfre nehate guherandin. Çewtî derket.

en: Unable to configure
ku: Nayê serastkirin

en: Unable to connect
ku: Nayê girêdan

en: Unable to connect to server.
ku: Bi pêşkêşkarê re girêdan pêk nehat.

en: Unable to connect to server. Please enter the address of the server you wish to connect to.
ku: Li pêşkêşker nehate girêdan. Ji kerema xwe re navnîşana ku tu dixwazî lê were girêdan binivîse.

en: Unable to connect.
ku: Girêdan serneket.

en: Unable to create conference (%s).
ku: Konferans pêk nehat (%s).

en: Unable to create new connection.
ku: Girêdana nû nehat çêkirin.

en: Unable to create socket
ku: Girêdan venabe

en: Unable to delete group
ku: Kom jê nayê birin

en: Unable to establish file descriptor.
ku: Danaskerê pelgehê nehate sazkirin.

en: Unable to invite user (%s).
ku: Bikarhêner nehat vexwendin (%s).

en: Unable to kick user %s
ku: %s nehat şandin

en: Unable to log into file transfer proxy.
ku: Proxya guheztina pelgehan li pelgehê nayê tomarkirin.

en: Unable to login to AIM
ku: Daniştina AIM'ê venabe

en: Unable to make SSL connection to server.
ku: Girêdana SSL li pêşkêşkerê nayê kirin.

en: Unable to open Direct IM
ku: Direct IM nehate vekirin

en: Unable to open URL
ku: Girêdan venabe

en: Unable to open file.
ku: Pel venabe.

en: Unable to parse message
ku: Peyam ji hev nayê veqetandin

en: Unable to permit user on %s (%s)
ku: Li %s ji bo bikarhêner destûr nayê dayîn (%s)

en: Unable to play sound because the 'Command' sound method has been chosen, but no command has been set.
ku: Nikare deng bixebitîne ji ber  amûrên 'ferman' a deng hatine hilbijartin, lê ti ferman nehatiye dan.

en: Unable to play sound because the chosen file (%s) does not exist.
ku: Nikare deng bixebitîne (%s) ji ber ku pelê hilbijartî ne li gorê ye

en: Unable to play sound because the configured sound command could not be launched: %s
ku: Nikare deng bixebitîne ji ber ku fermana deng a mîhengkirî nikare were xebitandin an jî sererastkirin: %s

en: Unable to read
ku: Nikare bixwîne

en: Unable to read file %s.
ku: Pelgeh nayê vekirin %s.

en: Unable to read from network
ku: Ji pêşkêşkar nayê xwendin

en: Unable to read header from server
ku: Ji pêşkêşkerê joragahî nayê xwendin

en: Unable to read message from server: %s.  Command is %hd, length is %hd.
ku: Ji pêşkêşkerê peyam nayê xwendin:%s. Ferman %hd, dirêjahiya wê %hd.

en: Unable to read socket
ku: Xwendina socket serneket

en: Unable to register new account. Error occurred.
ku: Hesabekî nû nehate tomarkirin. Çewtî çêbû.

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
ku: nikare %s jê bibe ji lîsteya (%s).

en: Unable to rename group
ku: Navê komê nayê guherandin

en: Unable to save icon file to disk.
ku: Îkon di diskê de tomar nebû

en: Unable to send e-mail
ku: E-peyam nehate şandin

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
ku: Ji %s re pel nayê şandin, bikarhêner ji bo verêkirina pelan destûrê nade

en: Unable to send message (%s).
ku: Peyam nehat şandin (%s).

en: Unable to send message to %s.
ku: Peyam ji %s re nehate şandin.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
ku: Peyam ji %s re nehat şandin. Konferans nehat afirandin (%s).

en: Unable to send message to %s:
ku: Peyam ji %s re nehate şandin:

en: Unable to send message.
ku: Peyam nehat şandin.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
ku: Peyam nehat şandin. Konferans nehat afirandin (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
ku: Peyam nehat şandin. Ji bo bikarhêner hûragahî nehat standin (%s).

en: Unable to send message: %s
ku: Peyam nehat şandin: %s

en: Unable to send message: The message is too large.
ku: Peyam nehate şandin: Peyam pir mezin an jî dirêj e.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
ku: Sohbet nehate şandin %s,%s,%s

en: Unable to set role "%s" for user: %s
ku: Nikare pêwira "%s" bixebitîne ji bo bikarhêner: %s

en: Unable to write
ku: Nayê nivîsandin

en: Unable to write file %s.
ku: Pelgeh nayê nivîsîn %s.

en: Unable to write to network
ku: Ji pêşkêşkar re nayê nivîsandin

en: Unavailable
ku: Neamade

en: Unblock
ku: Blokê Rake

en: Undefined Condition
ku: Rewşa Nehatiye Diyarkirin

en: Underline
ku: Binxêz

en: Unexpected Request
ku: Daxwaza Nedihat hêvîkirin

en: Unit
ku: Yekitî

en: Unknown
ku: Nenas

en: Unknown Error
ku: Xeletiya Nayê Zanîn

en: Unknown Error Code %d
ku: Koda Xeletiyê ya Nayê Zanîn %d

en: Unknown Error in presence
ku: Xeletiya Nayê Zanîn

en: Unknown affiliation: "%s"
ku: Telêbûneke nenas: "%s"

en: Unknown command
ku: Fermaneke nenas

en: Unknown command: %s
ku: Fermana nayê zanîn: %s

en: Unknown command: %s, (may be a Gaim bug)
ku: Fermana nenas: %s, (Dibe ku çewtiya Gaimê be)

en: Unknown error
ku: Çewtiya nenas

en: Unknown error.
ku: Xeletiya nayê zanîn.

en: Unknown error: 0x%X
ku: Xeletiya nayê zanîn: 0x%X

en: Unknown message
ku: Peyama nayê zanîn

en: Unknown message '%s'
ku: Peyama nayê zanîn '%s'

en: Unknown pounce event. Please report this!
ku: Çalakiya hişyarkar a nayê zanîn. Ji kerema xwe re ragihîne!

en: Unknown reason.
ku: Sedema nenas.

en: Unknown role: "%s"
ku: Pêwireke nenas: "%s"

en: Unknown server error.
ku: Çewtiya Pêşkêşkerê ya nenas.

en: Unknown.
ku: Nenas.

en: Unread Messages
ku: Peyamên nexwendî

en: Unrecognized file type
    
    Defaulting to PNG.
ku: Cureya pelên ya nenas</span>
    
    PNG tê hilbijartin.

en: Unset Account Idle Time
ku: Maweya Betalmayîna Hesêb Diyar Bike

en: Unsubscribe
ku: Tomarê jê bibe

en: Unsupported Encoding
ku: Kodkirina Nederbasdar

en: Unsupported Stanza Type
ku: Cureyê Stanza ya Nayê Destekkirin

en: Unsupported Version
ku: Guhertoya Nederbasdar

en: Unsupported public key type
ku: Nirxên mifteyên ku nayên destekkirin

en: Upload buddylist to Server
ku: Lîsteya Kesan Li Pêşkêşkerê Bar Bike

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
ku: "/help &lt;komut&gt;" binivîse û ji bo fermana hatiye diyarkirin alîkarî bistîne.
    Fermanên li jêr li vir derbasdar in:

en: Use Environmental Settings
ku: Mîhengên Giştî Bikar Bîne

en: Use Global Proxy Settings
ku: Mîhengên Proxy'ê yên Gerdûnî

en: Use HTTP Method
ku: Metoda HTTP bikar bîne

en: Use SSL
ku: SSL bi kar bîne

en: Use TLS if available
ku: Heke hebe, TLS bikar bîne

en: Use UDP
ku: UDP Bikar Bine

en: Use a _different status for some accounts
ku: Ji bo hin hesaban rewşeke _cihê bikar bîne

en: User <I>%s</I> is not present in the network
ku: <I>%s</I> niha li ser torê ne mevcûd e

en: User ID
ku: ID ya bikarhêner

en: User Information
ku: Agahiyen bîkarhêner

en: User Limit
ku: Sînorkirina Bikarhêner

en: User Modes
ku: Modên Bikarhêner

en: User Name
ku: Navê bikarhêner

en: User Name: 	%s
ku: Navê Bikarhêner: %s

en: User Options
ku: Vebijartokên Bikarhêneran

en: User Rooms
ku: Jûrên Bikarhêneran

en: User _details
ku: _Kîtekîtên bikarhêner

en: User does not exist
ku: Bikarhêner ne mevcûd e

en: User has typed something and stopped
ku: Şexs tiştek nivîsî û dû re dev ji nivîsînê berda

en: User information for %s unavailable
ku: Agahiyên bikarhiner ji bo %s tune

en: User information for %s unavailable:
ku: Agahiya bikarhênerê bi navê %s ne mevcûd e:

en: User is not logged in
ku: Bekarhêner neteketiye

en: User is offline
ku: Bikarhêner negirêdayî ye

en: User is too active
ku: Bikarhêner pir çalak e

en: User is typing...
ku: Bikarhêner dinivîse...

en: User not found
ku: Bikarhêner nehat dîtin

en: User not in group
ku: Bikarhêner ne di grubê de ye

en: User temporarily unavailable
ku: Bikarhêner heta wextekê ne çalak e

en: Username
ku: Navê bikarhêner

en: Users
ku: Bikarhêner

en: Users on %s: %s
ku: Bikarhêner %s:%s

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
ku: Zebloqiya Guherbar a ji bo lîsteya hevalan û axaftinan

en: Verify Public Key
ku: Mifteya Giştî Piştrast Bike

en: Verifying server public key
ku: Mifteya taybet ya pêşkêşker tê piştrastkirin

en: Video Chat
ku: Sohbeta Bi Dîmen

en: Video Conferencing
ku: Konferansa Vîdeoyî

en: Vietnamese
ku: Vietnamî

en: View MOTD
ku: MOTD'ê nîşan bide

en: View Message of the Day
ku: Peyama Rojê Nîşan Bide

en: View User Log
ku: Tomara Bikarhêner Bibîne

en: View _Log
ku: _Tomarkirinan Nîşan Bide

en: Voice
ku: Deng

en: Voices
ku: Deng

en: Volume:
ku: Deng:

en: Waiting for Login Acknowledgement
ku: Ji bo Erêkirina Danişînê Radiweste

en: Waiting for reply...
ku: Ji bo bersivê radiweste...

en: Waiting for response...
ku: Bo bersivdanê tê rawestandin...

en: Waiting for transfer to begin
ku: Li benda destpêkirina transferê ye

en: Wake Me Up
ku: Min şiyar bike

en: Wallops from %s
ku: Derb ji %s

en: Warning Level
ku: Asta Hişyarkirinê

en: Warning of %s not allowed.
ku: Destûrê nade hişyariya %s.

en: Web Page
ku: Rûpela torê

en: Webcams
ku: Kamera

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
ku: Dema ku axaftineke nû vebe, ev pêvek dê axaftina dawî li axaftina derbasdar zê de bike.

en: When away
ku: Dema Li derve be

en: When my nick is said
ku: Dema navê min hate bilêvkirin

en: Whole words only
ku: Bi tenê hemû gotin

en: WinGaim Options
ku: Vebijartokên WinGaim

en: Work Address
ku: Navnîşana karê

en: Work Fax
ku: Faqsa Kar

en: Work Information
ku: Agahiya karê

en: Work Phone
ku: Telefona Kar

en: Would you like to join the conversation?
ku: Tu dixwazî li sohbetê were girêdan?

en: Would you like to overwrite it?
ku: Dixwazî li ser binivîsî?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
ku: Tu dixwazî ku vê wekî îkona heval mîheng bikî?

en: Write Error
ku: Çewtiya Nivîsandinê

en: Write error
ku: Xeletiya Nivîsandinê

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
ku: Mîhengan li vir binivîse: %s%sgtkrc-2.0

en: Writing error
ku: Çewtiya nivîsandinê

en: Wrong CHL value sent to server
ku: Nirxa şaş ya CHL ji pêşkêşkerê re hate şandin

en: XML Not Well Formed
ku: XML Rast Nehatiye Teşekirin

en: XML Parse error
ku: Xeletiya jeveqetandina XML

en: Yahoo Japan
ku: Yahoo Japon

en: Yahoo Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola Yahooyê

en: Yahoo! ID
ku: ID ya Yahoo!

en: Yahoo! Japan Profile
ku: Profîla Japonan ya Yahoo!yê

en: Yahoo! Profile
ku: Profîla Yahoo!ye

en: Yahoo! system message for %s:
ku: Ji bo %s peyama pergalê ya Yahoo!yê:

en: Year of birth
ku: Sala Jidayikbûnê

en: Yes
ku: Erê

en: You _send:
ku: Tu_dişeynî:

en: You _type:
ku: Tu_dinivîsî:

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ku: Tu %s 'ê ji lîsteya xwe ya hevalan dibî. Dixwazî dewam bikî?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
ku: Tu chata %s 'ê ji lîsteya xwe ya hevalan dibî. Dixwazî dewam bikî?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
ku[0]: Tu dike kesê ku %s û %d dihewîne ji lîsteya xwe ya kesan bibe. Tu dixwazî berdewam bikî?
ku[1]: Tu dike kesê ku %s û %d dihewîne ji lîsteya xwe ya kesan bibe. Tu dixwazî berdewam bikî?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
ku: Tu koma %s û hemû endaman ji lîsteya xwe ya hevalan derdixe.
    Tu dixwazî bidomînî?

en: You are awaiting authorization from the following buddies
ku: Tu li hêviya rêdanêyî ji alî van hevalan ve

en: You are banned from %s.
ku: %s qedexe deanî ser te.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
ku: Tu di kanala <I>%s</I> de damezirîner î

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
ku: Odeyekê diafirînî. Serast bike an jî mîhengên heyî bipejirîne.

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
ku: Te ne bi rengekî rast têketin pêk aniye ku bihêle tu hevalekî/ê lê zêde bikî.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
ku: Ji bo vexwendina vê/î kesê/î tu hê jî bi hesabeke derbasdar têneketiyê.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
ku: Ji bo têketina odeyên axaftinê tu neketî tu pêşwaziyeke axaftinê.

en: You are now chatting in %s.
ku: Cihê ku niha tu sohbet dike: %s.

en: You are now known as %s
ku: Te navê xwe wekî %s guherand

en: You are sending messages too fast to %s.
ku: Tu pir zû peyaman ji bikarhênerê %s re dişîne.

en: You are using Gaim version %s.  The current version is %s.<hr>
ku: Guhertoya Gaimê ya ku tu bikartînî %s ye. Ya nûtirîn %s ye.<hr>

en: You can get version %s from:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a>.
ku: Tu dikarî guhertoya %s ji:<br><a href="http://gaim.sourceforge.net/">http://gaim.sourceforge.net</a> daxî.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
ku: Tu dikarî vî wêneyî di peyamê de bicih bikî, an jî tu wekî îkona heval ji bo vî bikarhênerî bikarbînî.

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
ku: Tu dikarî destûrê bide da ku bikarhênerên din rewşa te ya girêdanê û agahiyên te yên taybet bibîne. Ji kerema xwe re agahiyên ku tu yê nîşan bide tije bike.

en: You canceled the transfer of %s
ku: Te şandina %s'yê betal kir

en: You cannot add the same person twice to a conversation
ku: Kesekê/î nikarî du caran vexwînî

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
ku: Tu pir zêde lê te girêdan û jê qut dibe.Ji kerema xwe deh xulekan xwe ragirin û dîsa biceribîne. Heke tu ceribandinê zêde berdewam bike tu yê mecbûr bimîne ku pir zêde li bendê bisekine.

en: You have been disconnected from chat room %s.
ku: Girêdana te ya ji odeya sohbetê %s hate birrîn.

en: You have been kicked by %s: (%s)
ku: Ji hêla %s ve hatî dakirin: (%s)

en: You have been logged out because you logged in at another workstation.
ku: Danişîna te hate girtin, te ji dereke din danişîn vekir

en: You have been signed off for an unknown reason.
ku: Ji ber sedemeke nayê zanîn girêdana te qut bû.

en: You have dragged an image
ku: Te wêneyek bi xwêr kişand

en: You have entered an invalid username
ku: Te navekî nederbasdar yê bikarhêner nivîsand.

en: You have just sent a Nudge!
ku: Te niha lerizandinek şand!

en: You have parted the channel%s%s
ku: Te kanal da patkirin%s%s

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
ku: Tu gihişt sînorê keslêzêdekirina herî zêde.

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
ku: Te peyameke taybet stand
    
    Ji: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
ku: Te rûpelekî ICQ wergirt
    
    Ji kê: %s [%s]
    %s

en: You have signed on from another location.
ku: Te bi pernameyeke din daniştin vekir

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
ku: Ji bo ku tu karibî beşdarî koma taybet bibe divê berê tu têkeve kanala %s

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
ku: Peyamên te yên nexwendî hene. Tu bawer î ku paceyê bigirî?

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
ku[0]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam nederbasdar bû.
ku[1]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam nederbasdar bû.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
ku[0]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam zêde dirêj bû.
ku[1]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam zêde dirêj bû.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
ku[0]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam nederbasdar bû.
ku[1]: Te Peyama %hu a ji %s nestand. Peyam nederbasdar bû.

en: You missed an IM from %s because it was sent too fast.
ku: Peyama ku ji aliyê %s hate şandin ji ber ku pir zû dihate şandin nehate stendin.

en: You missed an IM from %s because it was too big.
ku: Peyama ku ji aliyê %s hate şandin ji ber ku pir dirêj bû nehate xwendin.

en: You must specify a nick
ku: Divê tu bernavekî diyar bike

en: You send
ku: Te dişeynî

en: You talk in chat
ku: Di chatê de diaxivî

en: You type
ku: Tu dinivîsî

en: You were disconnected from the server.
ku: Girêdana te ya bi pêşkêşkerê re qut bû.

en: Your AIM connection may be lost.
ku: Dibe ku girêdana te ya AIM winda bûbe.

en: Your Current Status
ku: Rewşa Te

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
ku: Wêneyê te yê Ragihanderê Demdemî (IM) nehate şandin. Di sohbetên AIM de tu nikarî dîmenên şexsî bişîne.

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
ku: Bi lîsteya te ya MSN'ê re ji bo demekê têkilî nayê danîn. Ji kerema xwe re dû re dîsa biceribîne.

en: Your VCard File
ku: Pelgeha te ya VCard

en: Your Yahoo! message did not get sent.
ku: Peyama te ya Yahooyê nehate şandin.

en: Your account has been disabled because too many invalid passwords were entered
ku: Hesabê te heta wextekê hate girtin ji ber ku te pir şîfreyên şaş nivîsand

en: Your account is currently suspended.
ku: Hesabê ye ji bo niha hatiye rawestandin.

en: Your account is locked, please log in to the Yahoo! website.
ku: Hesabê te yê bikarhêneriyê hate quflekirin, ji kerema xwe re têkeve malpera Yahoo!

en: Your buddy list was downloaded from the server.
ku: Lîsteya te ya hevalan ji pêşkêşker hate daxistin

en: Your buddy list was stored on the server.
ku: Lîsteya te ya heval di pêşkêşker de hate bicihkirin

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
ku: Lîsteya te ya hevalan vala ye, tu tişt li pelî nehate nivîsandin.

en: Your command failed for an unknown reason.
ku: Ji ber sedemeke ku nayêzanîn fermana ku te da bicih nehat.

en: Your current password is different from the one that you specified.
ku: Şîfreya te ya niha ji ne weke ya berê ye.

en: Your new MSN friendly name is too long.
ku: Navê te yê MSN ya nû pir dirêje.

en: Your password has been changed.
ku: Şîfreya te hat guherandin

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
ku: Navê hesabê te yê hilbijartî ji alî pêşkêşker ve hate redkirin. Dibe ku sembolên çewt hewandibe.

en: Your system administrator has disabled this operation
ku: Gerînendeyê ye yê pergalê ev kar qedexe kiriye

en: Your warning level is currently too high to log in.
ku: Asta te ya hişyariyan ji bo vekirina danişînê pir berz e.

en: Zephyr Protocol Plugin
ku: Pêveka Protokola Zephyr

en: _Accept
ku: _Bipejirîne

en: _Account
ku: _Hesab

en: _Account:
ku: _Hesab:

en: _Add
ku: _Lê zêde bike

en: _Add Chat
ku: _Sohbetekê lê zêde bike

en: _Advanced
ku: _Pêşketî

en: _Alias
ku: _Leqeb

en: _Alias...
ku: _Navê ku xuya dibe...

en: _Apply
ku: Bise_pîne

en: _Associate Buddy
ku: _Kesekê/î Hilbijêre

en: _Auto-reply:
ku: _Bixweber-bibersivîne:

en: _Basic
ku: _Bingehîn

en: _Browser:
ku: _Gerok

en: _Buddy List window transparency
ku: _Zebloqiya Paceya Lîsteya Hevalan

en: _Buddy name:
ku: Navê _Heval

en: _Buddy:
ku: _Kes:

en: _Cancel
ku: _Betal

en: _Channel:
ku: _Kanal:

en: _Class:
ku: _Pol:

en: _Collapse
ku: _Teng bike

en: _Connect
ku: _Girê bide

en: _Copy E-Mail Address
ku: E-Peyamê _Ji Ber Bigire

en: _Copy Link Location
ku: Girêdanê _Ji Ber Bigire

en: _Decline
ku: _Red bike

en: _Delete Group
ku: Grubê jÊ bibe

en: _Description
ku: _Daxûyanî

en: _Disable
ku: _Neçalak bike

en: _Dockable Buddy List
ku: Lîsteya Hevalan a ku tê Girêdan

en: _Edit Account
ku: _Hesab sererast bike

en: _End port:
ku: _Dawiya Bêndergehê

en: _Exchange:
ku: _Bide bistîne:

en: _Expand
ku: _Fireh bike

en: _Flash window when messages are received
ku: _Dema ku peyam bighîjin paceyê hişyar bike

en: _Focused windows
ku: _Paceya çalak

en: _Get Info
ku: _Agahî bistîne

en: _Get List
ku: Lîsteyê _bigire

en: _Group:
ku: _Kom:

en: _Handle:
ku: _Vatinî:

en: _IM window transparency
ku: _Paceya peyaman a şefef

en: _IM windows
ku: _Paceya peyaman

en: _Insert
ku: _Lê Zêde Bike

en: _Instance:
ku: _Mînak:

en: _Instant Messages:
ku: Peyamên _Demdemî:

en: _Invite
ku: _Dawet bike

en: _Join
ku: _Beşdar bibe

en: _Manual:
    (%s for URL)
ku: _Bi destan mîheng bike:
    (%s ji bo girêdanê)

en: _Manually specify range of ports to listen on
ku: _Bi destan asta qadên vekirî y3en guhdariyê destnîşan dike

en: _Message Logs:
ku: _Têketinên peyamê

en: _Message:
ku: _Peyam

en: _Method:
ku: _Metod

en: _Modify
ku: _Biguherîne

en: _More...
ku: _Hîn zêde...

en: _Name
ku: _Nav

en: _Notify buddies that you are typing to them
ku: Ragihîne hevalên ku niha ji wan re dinivîsî

en: _Open Link in Browser
ku: Girêdanê Di Gerokê de Veke

en: _Open Mail
ku: _Mail veke

en: _Open link in:
ku: Girêdanê veke:

en: _Password:
ku: Şî_fre:

en: _Pause
ku: _Bisekinîne

en: _Placement:
ku: _Bicihkirin:

en: _Recurring
ku: _Cardin xuyakirin

en: _Remove
ku: _Rake

en: _Remove Buddy
ku: Vê/î Kesê/ê Rake

en: _Remove Chat
ku: _Sohbetê Jê bibe

en: _Remove Contact
ku: _Têkildar jê bibe

en: _Remove Group
ku: _Komê Jê bibe

en: _Rename
ku: _Ji nû ve binav bike

en: _Reset formatting
ku: Teşekirinê _vesaz bike

en: _Resume
ku: Bi_domîne

en: _Room:
ku: _Ode:

en: _Save Image...
ku: Wêneyê _Tomar Bike...

en: _Search for:
ku: _Lê bigere:

en: _Send
ku: _Bişîne

en: _Send File
ku: Pelî _Bişîne

en: _Send To
ku: _Bişîne

en: _Server:
ku: _Pêşkêşkar:

en: _Set
ku: _Mîheng bike

en: _Show slider bar in IM window
ku: Şivên kaşkirinê di paceya peyaman de nîşan bide

en: _Sounds while away
ku: Lİ Derve be deng vekirî

en: _Start Gaim on Windows startup
ku: Di destpêkirina Windowsê de Gaimê bide destpêkirin

en: _Start port:
ku: _Destpêka bendergehê

en: _Status:
ku: _Rewş:

en: _Title:
ku: _Sernivîs:

en: _Unset
ku: _Nediyar

en: _Use
ku: _Bi kar bîne

en: _User:
ku: _Bikarhêner:

en: _Username:
ku: _Navê bikarhêner:

en: _View...
ku: _Dîtin...

en: _Visual gesture display
ku: _Pêşandana tevgerên dîtbarî

en: accounts
ku: Hesab

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
ku: action &lt;action to perform&gt;:Vejandina kiryarekê

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
ku: Lİ Derve [peyam]: Peyama Li Derve binivîse an jî dema ku Li Derve bî peyama vala bikar bîne.

en: buddy list
ku: lîsteya hevalan

en: channel %s not found
ku: qanala %s nehate dîtin

en: channel modes for %s: %s
ku: Ji bo %s modên kanalan: %s

en: clear: Clears the conversation scrollback.
ku: %s paceya nivîsandinê girt.

en: config:  Configure a chat room.
ku: config: Odeyeke sohbetê serast bike

en: configure:  Configure a chat room.
ku: configure: Odeyeke sohbetê serast bike

en: current topic is: %s
ku: mijara aniha ev e: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
ku: sererastker &ew;bijarek&gt;: Gelek agahiyên sererastkeran dişîne diyaloga heyî.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
ku: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...: Ji bo ku dikaribî ji operatorê kanalekê rewşê bistînî, divê operatorê kanalekê bî.

en: developer
ku: pêşxistinkar

en: developer & webmaster
ku: pêşxistinkar & webmaster

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
ku: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...: jêbirina rewşa qanalê dengê kesekî/ê, heke qanal (+m) li gor pîvanan be Axiftina wan asteng dike. Divê tu bir^vebirê qanalan bî da tu çayak bî.

en: g003: Error opening connection.
ku: g003:Çewtî di vekirina girêdanê de.

en: hacker and designated driver [lazy bum]
ku: Hacker û pêşkêşkera sepandî [lazy bum]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
ku: help &lt;ferman&gt;: Alîkariya derbarê fermana hatiye diyarkirin de.

en: iChat Timestamp
ku: Mohra demê ya İChatê

en: invite &lt;nick&gt; [room]:  Invite someone to join you in the specified channel, or the current channel.
ku: invite &lt;nick&gt; [ode]: vexwendina kesekî/ê ji bo bi tere tevlî qenaleke taybet bibe, an jî qenala heyî.

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
ku: Vexwendin &lt;bikarhêner&gt; [peyam]: Bikarhênerekê/î vexwîne odê.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
ku: j &lt;ode1&gt;[,ode 2][,...] [kilît1[,kilît2][,...]]: Derbasî qenaleke an gelek qenalan bibe, kilîtê ji bo her qenaleke pêşkêş dike, bijarteye.

en: join: &lt;room&gt; [server]:  Join a chat on this server.
ku: têkevê: &lt;ode&gt; [pêşkêşkar]: Li ser vê pêşkêşkarê têkeve sohbetekê.

en: kick &lt;user&gt; [room]:  Kick a user from the room.
ku: berîdan &lt;bikarhêner&gt; [ode]: Ji odê bera bikarhênerekê/î bide.

en: lead developer
ku: pêşxistinkar

en: libfaim maintainer
ku: Çavdêrê libfaim

en: list:  List channels on this network
ku: list: kanalên di torê de rêz bike

en: maintainer
ku: têkildar

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
ku: min &ew;xebat&gt;: Cureyeke IRC bişîne ji bo heval an jî diyalogê.

en: minutes.
ku: deqe.

en: mode (%s %s) by %s
ku: awa (%s %s) ji hêla %s ve

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
ku: msg &lt;bernav&gt; &lt;message&gt;: Peyameke taybet ji bikarhêner re dişîne

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ku: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;: Peyameke taybet dişîne ji kesekî re (ne ji kanalê re)

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
ku: pym &lt;bikarhêner&gt; &lt;peyam&gt;: Ji bikarhênerekê/î re peyameke taybet bişîne.

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
ku: names [kanal]: Lîsteya bikarhênerên di kanalekê de nîşan dide.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
ku: nick &lt;navê nû&gt;: Navê xwe biguherîne.

en: no channel modes are set on %s
ku: Di %s de modên kanalan nehate mîhengkirin

en: no such channel
ku: kanaleke wusa tune

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
ku: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...: Ji bo ku dikaribî ji operatorê kanalekê rewşê bistînî, divê operatorê kanalekê bî.

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ku: operwall &lt;message&gt;: Heke tu nizanî çi ye, tu nikarî bikar jî bîne.

en: original author
ku: tîprêziya xweser

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
ku: beş [ode] [peyam]: ji qenala heyî derkeve, an jî qenalê taybet bike, bi peyameke bijarte.

en: part [room]:  Leave the room.
ku: part [ode]: Ji odê derkeve

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
ku: ping [nick]:Li derengmayîna bikarhiner dipirse (an jî pêşkêşker dema ku bikarhiner nehatibe destnîşankirin).

en: ping:  Send PING to the connected server
ku: ping: Pingekê bişîne pêşkêşkera ku lê hatiye girêdan

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
ku: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:Peyameke taybet ji bikarhiner re dişîne (wekî li hemberî qenalê).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
ku: query &lt;bernav&gt; [&lt;message&gt;]: Peyameke taybet ji bikarhêner re bişîne

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
ku: quit [peyam]: Peyamekê berde û ji pêşkêşkar derkeve.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
ku: jêgirtin [...]: Fermaneke xav ji pêşkêşkar re bişîne.

en: register:  Register with a chat room.
ku: register: Xwe di oda sohbetê de tomar bike.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
ku: beradan &lt;maxlas&gt; [peyam]: Bera hinekan ji odê bide. Ji bo ku dikaribî vê bikî, divê pisporeke/î kanalan bî.

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
ku: Bi say &lt;mesaj&gt;: dikarî wekî ku ferman nanivîsî, peyam bişeynî

en: support
ku: piştgirî

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
ku: time: Dema herêmî ya heyî di pêşkêşkera IRC de çalak dike.

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
ku: topic [&lt;mijara nû&gt;]: Yan mijarê biguherîne yan jî nîşan bide

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
ku: topiv [mijara nû]: Mijara kanalê nîşan bide an jî biguherîne.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
ku: topic [mijara nû]: Mijarê nîşan bide an jî biguherîne.

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
ku: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:Xebitandin û ne xebitandina şêwazê bikarhiner çalak dike.

en: users: %s, files: %s, size: %sGB
ku: bikarhêner: %s, pel: %s, mezinahî: %sGB

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
ku: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...: Ji bo ku dikaribî ji operatorê kanalekê rewşê bistînî, divê operatorê kanalekê bî.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
ku: derb &lt;message&gt;: Heke nizanibî ev çi ye, dibe ku nikaribî bikar bînî.

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
ku: whois &lt;bernav&gt;: Agahiyên şexs nîşan bide

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
ku: whois [pêşkêşkar] &lt;nick&gt;: Agahiya der barê bikarhênerekê/î bistîne.

en: win32 port
ku: Porta win32

en: you can see the butterflies mating
ku: cotbûna perperîkan dibînî
