pidgin - en to sr translation catalogue (3036 entries)

en: 	_Only when someone says your username
sr: 	_Само када неко помене ваше име

en: 
    %s has stopped typing
sr: 
    %s више не куца

en: 
    %s is typing...
sr: 
    %s куца...

en: 
    <b>Buddy Note</b>: %s
sr: 
    <b>Белешка о другару</b>: %s

en: 
    <b>Occupants:</b> %d
sr: 
    <b>Интересовања:</b> %d

en: 
    <b>Topic:</b> %s
sr: 
    <b>Тема:</b> %s

en: 
    Last Seen: %s ago
sr: 
    Последња посета пре %s

en: 
    Your Preferred Contact Methods
sr: 
    Омиљени начини повезивања

en:  <i>(identified)</i>
sr:  <i>(идентификовани)</i>

en:  <i>(ircop)</i>
sr:  <i>(оператер)</i>

en: "%s" is currently offline. Do you want to save the rest of the messages in a pounce and automatically send them when "%s" logs back in?
sr: „%s“ је ван мреже. Да ли желите да сачувате остале поруке у заседу и да их аутоматски пошаљете када се „%s“ врати?

en: %d account was disabled because you signed on from another location: | %d accounts were disabled because you signed on from another location:
sr[0]: %d налог је онемогућен јер сте се пријавили са другог места:
sr[1]: %d налога је онемогућен јер сте се пријавили са другог места:
sr[2]: %d налога је онемогућен јер сте се пријавили са другог места:
sr[3]: %d налог је онемогућен јер сте се пријавили са другог места:

en: %d buddy was added or updated from the server (including buddies already on the server-side list) | %d buddies were added or updated from the server (including buddies already on the server-side list)
sr[0]: %d друг је додат или ажуриран са сервера (укључујући дугове са листе на серверу)
sr[1]: %d друга су додата или ажурирана са сервера (укључујући другове са листе на серверу)
sr[2]: %d другова су додати или ажурирани са сервера (укључујући другове са листе на серверу)
sr[3]: %d друг је додат или ажуриран са сервера (укључујући дугове са листе на серверу)

en: %d day | %d days
sr[0]: %d дан
sr[1]: %d дана
sr[2]: %d дана
sr[3]: %d дан

en: %d hour | %d hours
sr[0]: %d сат
sr[1]: %d сата
sr[2]: %d сати
sr[3]: %d сат

en: %d minute | %d minutes
sr[0]: %d минут
sr[1]: %d минута
sr[2]: %d минута
sr[3]: %d минут

en: %d person in room | %d people in room
sr[0]: %d особа у причаоници.
sr[1]: %d особе у причаоници.
sr[2]: %d особа у причаоници.
sr[3]: %d особа у причаоници.

en: %d second | %d seconds
sr[0]: %d секунда
sr[1]: %d секунде
sr[2]: %d секунди
sr[3]: %d секунда

en: %d unread message from %s
     | %d unread messages from %s
sr[0]: %d непрочитана порука од %s
sr[1]: %d непрочитане поруке од %s
sr[2]: %d непрочитаних порука од %s
sr[3]: %d непрочитана порука од %s

en: %s
    
    Finch will not attempt to reconnect the account until you correct the error and re-enable the account.
sr: %s
    
    Зеба неће покушати да се поново повеже на налог док не исправите грешку и поново омогућите налогу да се повезује.

en: %s
    Usage: %s [OPTION]...
    
      -c, --config=DIR    use DIR for config files
      -d, --debug         print debugging messages to stderr
      -h, --help          display this help and exit
      -n, --nologin       don't automatically login
      -v, --version       display the current version and exit
sr: %s
    Коришћење: %s [ОПЦИЈА]...
    
      -c, --config=ДИР    корисити ДИР за датотеке са поставкама
      -d, --debug         испиши поруке грешака на stdout
      -h, --help          прикажи ову помоћ и изађи
      -n, --nologin       немој се аутоматски пријављивати
      -v, --version       прикажи тренутну верзију и изађи

en: %s %s has segfaulted and attempted to dump a core file.
    This is a bug in the software and has happened through
    no fault of your own.
    
    If you can reproduce the crash, please notify the developers
    by reporting a bug at:
    %ssimpleticket/
    
    Please make sure to specify what you were doing at the time
    and post the backtrace from the core file.  If you do not know
    how to get the backtrace, please read the instructions at
    %swiki/GetABacktrace
sr: %s %s се срушио и покушао да направи датотеку с грешком.
    Ово је грешка у програму и појавила се иако ви нисте
    урадили ништа лоше.
    
    Уколико можете да поновите грешку, молимо вас да обавестите
    развојни тим шаљући грешку на:
    %ssimpleticket/
    
    Уверите се да сте објаснили шта сте радили кад је грешка настала
    и пошаљите траг из датоеке са грешкоом Уколико не знате
    како да извучете траг из датотеке, прочитајте упутство на
    %swiki/GetABacktrace

en: %s %s. Try `%s -h' for more information.
sr: %s %s. Покушајте „%s -h“ за више података.

en: %s (%s) changed status from %s to %s
sr: %s (%s) је променио стање из %s у %s

en: %s (%s) has %d new message. | %s (%s) has %d new messages.
sr[0]: %s (%s) има %d нову поруку.
sr[1]: %s (%s) има %d нове поруке.
sr[2]: %s (%s) има %d нових порука.
sr[3]: %s (%s) има %d нову поруку.

en: %s (%s) is no longer %s
sr: %s (%s) није више %s

en: %s (%s) is now %s
sr: %s (%s) је сада %s

en: %s [<I>%s</I>] entered the room.
sr: %s [<I>%s</I>] је ушао(ла) у причаоницу.

en: %s appears to be offline and did not receive the message that you just sent.
sr: Изгледа да %s није присутан и да није примио послату поруку.

en: %s became idle
sr: %s се успавао(ла)

en: %s became unidle
sr: %s се пробудио(ла)

en: %s cannot transfer a folder. You will need to send the files within individually.
sr: %s не може да пренесе директоријум. Мораћете појединачно послати фајлове у њему.

en: %s disabled
sr: %s је онемогућен

en: %s disconnected
sr: %s се одјавио

en: %s disconnected.
sr: %s је прекинуо.

en: %s encountered errors migrating your settings from %s to %s. Please investigate and complete the migration by hand. Please report this error at http://developer.pidgin.im
sr: %s је наишао на грешке при превођењу ваши поставки из %s и %s. Мораћете да ручно унесете поставке. Молимо вас да пријавите ову грешку на http://developer.pidgin.im

en: %s entered the room.
sr: %s је ушао(ла) у причаоницу.

en: %s has %d new message. | %s has %d new messages.
sr[0]: %s је примио %d нову поруку.
sr[1]: %s је примио %d нове поруке.
sr[2]: %s је примио %d нових порука.
sr[3]: %s је примио нову поруку.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list for the following reason: %s.
sr: Корисник %s је (накнадно) одбио захтев да га додате у ваш списак другара из следећег разлога: %s.

en: %s has (retroactively) denied your request to add them to your list.
sr: Корисник %s је (накнадно) одбио захтев да га додате у ваш списак другара.

en: %s has become idle (%s)
sr: %s се успавао(ла) (%s)

en: %s has become idle.
sr: %s се успавао(ла).

en: %s has been invited to this conversation.
sr: %s је позван на овај разговор.

en: %s has buzzed you!
sr: %s вам труби!

en: %s has changed the topic of <I>%s</I> to: %s
sr: %s је променио тему <I>%s</I> на: %s

en: %s has changed the topic to: %s
sr: %s измени тему у: %s

en: %s has cleared the topic.
sr: %s очисти тему.

en: %s has closed the conversation.
sr: %s је затворио разговор.

en: %s has gone away.
sr: %s је одишао(ла) на одсуство.

en: %s has gone away. (%s)
sr: %s је одишао(ла) на одсуство. (%s)

en: %s has goosed you!
sr: %s Вас ваћари!

en: %s has high-fived you!
sr: %s Вам баца петицу!

en: %s has hugged you!
sr: %s Вас је загрлио(ла)!

en: %s has invited %s to the chat room %s
sr: %s позива %s у причаоницу „%s“

en: %s has invited %s to the chat room %s:
    %s
sr: %s је позвао %s у причаоницу %s:
    %s

en: %s has just asked to directly connect to %s
sr: %s је управо затражио непосредну везу са %s

en: %s has left the conversation.
sr: %s је напустио разговор.

en: %s has nudged you!
sr: %s вас је потапшао(ла)!

en: %s has paused while typing to you (%s)
sr: %s прави паузу док Вам пише поруку (%s)

en: %s has presented the following certificate for just-this-once use:
sr: %s је дао следећи сертификат само ја употребу овај пут:

en: %s has punk'd you!
sr: %s Вас је одаламио(ла)!

en: %s has raspberried you!
sr: %s Вам прди устима!

en: %s has requested your attention!
sr: %s је затражио Вашу пажњу!

en: %s has returned from being away (%s)
sr: %s се вратио(ла) са одсуства (%s)

en: %s has returned from being idle (%s)
sr: %s се активирао(ла) (%s)

en: %s has sent you a message. (%s)
sr: %s жели да Вам пошаље поруку. (%s)

en: %s has sent you a webcam invite, which is not yet supported.
sr: %s Вам је послао(ла) позив за разговор преко камере, који још увек није подржан.

en: %s has set the topic to: %s
sr: %s измени тему у: %s

en: %s has signed off (%s)
sr: %s се одјавио(ла) (%s)

en: %s has signed off.
sr: %s се одјавио(ла).

en: %s has signed on (%s)
sr: %s се пријавио(ла) (%s)

en: %s has signed on.
sr: %s се пријавио(ла).

en: %s has slapped you!
sr: %s Вас је ошамарио!

en: %s has smooched you!
sr: %s Вас је цмокнуо(ла)!

en: %s has started typing to you (%s)
sr: %s почиње да Вам пише поруку (%s)

en: %s has stopped typing to you (%s)
sr: %s је престао(ла) да Вам пише (%s)

en: %s has torched you!
sr: %s Вас је спржио(ла)!

en: %s has whacked you!
sr: %s Вас је лупио(ла)!

en: %s has zapped you!
sr: %s Вас је убио(ла)!

en: %s is no longer away.
sr: %s више није на одсуству.

en: %s is no longer idle.
sr: %s више није неактиван.

en: %s is not a regular file. Cowardly refusing to overwrite it.
sr: %s није обична датотека и зато је ГАИМ неће преписивати.

en: %s is not a valid color. See '/help msgcolor' for valid colors.
sr: %s није исправна боја. Погледајте „help msgcolor“ за списак боја.

en: %s is not a valid filename.
sr: %s није исправан назив датотеке.

en: %s is not a valid room handle
sr: %s није исправна ручка собе

en: %s is not a valid room name
sr: %s није исправан назив собе

en: %s is not a valid server name
sr: %s није исправан назив сервера

en: %s is now known as %s
sr: %s је променио(ла) име у %s

en: %s is now known as %s.
sr: %s је променио(ла) име у %s.

en: %s is offering to send file %s
sr: %s нуди да пошаље фајл %s

en: %s is on the local list but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
sr: %s је у локалном списку али није на списку сервера. Желите ли да додате овог другара?

en: %s is trying to send you a group of %d files.
sr: %s покушава да вам пошаље групу од %d датотека.

en: %s just signed off
sr: %s се одјавио(ла)

en: %s just signed on
sr: %s се пријавио(ла)

en: %s left the room (%s).
sr: %s је напустио(ла) причаоницу (%s).

en: %s left the room.
sr: %s је напустио(ла) причаоницу.

en: %s on the local list is inside the group "%s" but not on the server list. Do you want this buddy to be added?
sr: %s на локалном списку је у групи „%s“ али није на списку сервера. Желите ли да додате овог другара?

en: %s requires %s, but it failed to unload.
sr: %s захтева %s, али није успео да га уклони.

en: %s requires plaintext authentication over an unencrypted connection.  Allow this and continue authentication?
sr: %s захтева текстуалну пријаву преко везе која није шифрована. Да ли да наставим са пријавом?

en: %s said your nick in %s
sr: %s је поменуо(ла) ваш надимак у %s

en: %s sent a message in %s
sr: %s је послао(ла) поруку у %s

en: %s sent message to whiteboard on %s channel. Would you like to open the whiteboard?
sr: %s је послао(ла) поруку на таблу на %s каналу. Да ли желите да отворите таблу.

en: %s sent message to whiteboard. Would you like to open the whiteboard?
sr: %s је послао(ла) поруку на таблу. Да ли желите да отворите таблу?

en: %s sent you a message
sr: %s Вам је послао(ла) поруку

en: %s wants to send you %s (%s)
sr: %s жели да Вам пошаље %s (%s)

en: %s wants to send you a file
sr: %s жели да вам пошаље датотеку

en: %s%s%s%s has made %s his or her buddy%s%s
sr: %s%s%s%s учини %s својим другаром%s%s

en: %s%s%s%s wants to add %s to his or her buddy list%s%s
sr: %s%s%s%s жели да дода %s у свој списак другара%s%s

en: %s, %d hour | %s, %d hours
sr[0]: %s, %d сат
sr[1]: %s, %d сата
sr[2]: %s, %d сати
sr[3]: %s, %d сат

en: %s, %d minute | %s, %d minutes
sr[0]: %s, %d минут
sr[1]: %s, %d минута
sr[2]: %s, %d минута
sr[3]: %s, %d минут

en: %s. Try `%s -h' for more information.
sr: %s. Покушајте „%s -h“ за више података.

en: 'addbuddy' command failed.
sr: Команда за додавање другара неуспела

en: 'delbuddy' command failed
sr: команда брисања другара неуспела

en: (%s) %s <AUTO-REPLY>: %s
sr: (%s) %s <САМО-ОДГОВОР>: %s

en: (Code %s)
sr: (кôд %s)

en: (DOES NOT MATCH)
sr: (НЕ ПОКЛАПА СЕ)

en: (Optional) A_lias:
sr: _Надимак (необавезно):

en: (Re-)Request authorization
sr: (Поново) захтевај овлашћење

en: (There was an error converting this message.	 Check the 'Encoding' option in the Account Editor)
sr: (Дошло је до грешке при претварању ове поруке.	 Проверите опцију „Начин записа“ у Уреднику налога)

en: (There was an error receiving this message.  Either you and %s have different encodings selected, or %s has a buggy client.)
sr: (Дошло је до грешке при пријему ове поруке. Или Ви и %s користите различито кодирање карактера, или %s има неку грешку у програму.)

en: (There was an error receiving this message.  The buddy you are speaking with is probably using a different encoding than expected.  If you know what encoding he is using, you can specify it in the advanced account options for your AIM/ICQ account.)
sr: (Јавила се грешка у пријему ове поруке. Другар са ким сте разговарали вероватно користи другачије кодирање од очекиваног. Уколико знате које кодирање он користи, можете га унети у напредним опцијама вашег АИМ/ICQ налога.)

en: (UTC)
sr: (УТЦ)

en: (You probably forgot to 'make install'.)
sr: (Вероватно сте заборавили да покренете „make install“.)

en: (default)
sr: (подразумевано)

en: (no name)
sr: (без имена)

en: (no topic set)
sr: (без теме)

en: (none)
sr: (без имена)

en: +++ %s became idle
sr: +++ %s се успавао(ла)

en: +++ %s became unidle
sr: +++ %s се пробудио(ла)

en: +++ %s signed off
sr: +++ %s се одјавио(ла)

en: +++ %s signed on
sr: +++ %s се пријавио(ла)

en: /Accounts
sr: /Налози

en: /Accounts/Manage Accounts
sr: /Налози/Уреди налоге

en: /Buddies/Add Buddy...
sr: /Другари/Додај другара...

en: /Buddies/Add C_hat...
sr: /Другари/Додај ра_зговор...

en: /Buddies/Add Chat...
sr: /Другари/Додај ћаскање...

en: /Buddies/Add Group...
sr: /Другари/Додај групу...

en: /Buddies/Add _Group...
sr: /Другари/Додај груп_у...

en: /Buddies/Get User Info...
sr: /Другари/Прибави податке о кориснику...

en: /Buddies/Get User _Info...
sr: /Другари/Прибави податке о _кориснику...

en: /Buddies/Join a Chat...
sr: /Другари/_Прикључи се ћаскању...

en: /Buddies/Join a _Chat...
sr: /Другари/_Прикључи се ћаскању...

en: /Buddies/New Instant Message...
sr: /Другари/Нова брза порука...

en: /Buddies/New Instant _Message...
sr: /Другари/_Нова брза порука...

en: /Buddies/Sh_ow
sr: /Другари/П_рикажи

en: /Buddies/Show/Buddy Details
sr: /Другари/Прикажи/Детаље о другару

en: /Buddies/Show/Buddy _Details
sr: /Другари/Прикажи/_Детаље о другару

en: /Buddies/Show/Empty Groups
sr: /Другари/Прикажи/Празне групе

en: /Buddies/Show/Idle Times
sr: /Другари/Прикажи/Време неактивности

en: /Buddies/Show/Idle _Times
sr: /Другари/Прикажи/_Време неактивности

en: /Buddies/Show/Offline Buddies
sr: /Другари/Прикажи/Неповезане другаре

en: /Buddies/Show/Protocol Icons
sr: /Другари/Прикажи/Иконице протокола

en: /Buddies/Show/_Empty Groups
sr: /Другари/Прикажи/Празне _групе

en: /Buddies/Show/_Offline Buddies
sr: /Другари/Прикажи/Н_еповезане другаре

en: /Buddies/Show/_Protocol Icons
sr: /Другари/Прикажи/И_конице протокола

en: /Buddies/Sort Buddies
sr: /Другари/Поређај другаре

en: /Buddies/View User _Log...
sr: /Другари/Погледај дневник за к_орисника...

en: /Buddies/_Add Buddy...
sr: /Другари/Дода_ј другара...

en: /Buddies/_Quit
sr: /Другари/_Изађи

en: /Buddies/_Sort Buddies
sr: /Другари/Пор_еђај другаре

en: /Conversation
sr: /Разговор

en: /Conversation/Add Buddy Pounce...
sr: /Разговор/Додај _заседу другару...

en: /Conversation/Add Buddy _Pounce...
sr: /Разговор/Додај _заседу другару...

en: /Conversation/Add...
sr: /Разговор/Додај...

en: /Conversation/Al_ias...
sr: /Разговор/Над_имак...

en: /Conversation/Alias...
sr: /Разговор/Надени име...

en: /Conversation/Block...
sr: /Разговор/Забрани...

en: /Conversation/Clea_r Scrollback
sr: /Разговор/О_чисти прозор разговора

en: /Conversation/Get Info
sr: /Разговор/Прибави податке...

en: /Conversation/In_vite...
sr: /Разговор/_Позови...

en: /Conversation/Insert Imag_e...
sr: /Разговор/Уметни _слику...

en: /Conversation/Insert Image...
sr: /Разговор/Убаци слику...

en: /Conversation/Insert Lin_k...
sr: /Разговор/Ум_етни везу...

en: /Conversation/Insert Link...
sr: /Разговор/Убаци везу...

en: /Conversation/Invite...
sr: /Разговор/Подаци...

en: /Conversation/M_ore
sr: /Разговор/Дода_тно

en: /Conversation/More
sr: /Разговор/Више

en: /Conversation/New Instant _Message...
sr: /Разговор/Нова _брза порука...

en: /Conversation/Remove...
sr: /Разговор/Уклони...

en: /Conversation/Se_nd File...
sr: /Разговор/По_шаљи датотеку...

en: /Conversation/Send File...
sr: /Разговор/Пошаљи датотеку...

en: /Conversation/Unblock...
sr: /Разговор/Уклони забрану...

en: /Conversation/View Log
sr: /Разговор/Прикажи дневник

en: /Conversation/View _Log
sr: /Разговор/Погледај _дневник

en: /Conversation/_Add...
sr: /Разговор/_Додај...

en: /Conversation/_Block...
sr: /Разговор/За_брани...

en: /Conversation/_Close
sr: /Разговор/_Заврши

en: /Conversation/_Find...
sr: /Разговор/_Нађи...

en: /Conversation/_Get Info
sr: /Разговор/Приба_ви податке...

en: /Conversation/_Remove...
sr: /Разговор/_Уклони...

en: /Conversation/_Save As...
sr: /Разговор/_Сачувај као...

en: /Conversation/_Unblock...
sr: /Разговор/У_клони забрану...

en: /Help/Online _Help
sr: /Помоћ/Помоћ из _програма

en: /Help/_About
sr: /Помоћ/_О програму

en: /Help/_Debug Window
sr: /Помоћ/Прозор за налажење _грешака

en: /Options
sr: /Избори

en: /Options/Enable Logging
sr: /Избори/Омогући записе

en: /Options/Enable Sounds
sr: /Избори/Омогући звуке

en: /Options/Enable _Logging
sr: /Избори/Омогући _дневник рада

en: /Options/Enable _Sounds
sr: /Избори/Омогући з_вуке

en: /Options/Show Formatting Toolbars
sr: /Избори/Прикажи алатке за форматирање

en: /Options/Show Formatting _Toolbars
sr: /Избори/Прикажи _алатке за форматирање

en: /Options/Show Ti_mestamps
sr: /Избори/Приказуј _временске ознаке

en: /Options/Show Timestamps
sr: /Избори/Приказуј временске ознаке

en: /Tools
sr: /Алати

en: /Tools/Buddy _Pounces
sr: /Алати/_Заседа другару

en: /Tools/Mute Sounds
sr: /Алати/Искључи звук

en: /Tools/Mute _Sounds
sr: /Алати/Искључи з_вукове

en: /Tools/Plu_gins
sr: /Алати/_Додаци

en: /Tools/Pr_eferences
sr: /Алати/_Поставке

en: /Tools/Pr_ivacy
sr: /Алати/П_риватност

en: /Tools/Privacy
sr: /Алати/Приватност

en: /Tools/R_oom List
sr: /Алати/Спис_ак соба

en: /Tools/Room List
sr: /Алати/Списак со_ба

en: /Tools/System _Log
sr: /Алати/Сис_темски дневник рада

en: /Tools/_Certificates
sr: /Алати/Серти_фикати

en: /Tools/_File Transfers
sr: /Алати/П_реноси датотека...

en: /_Accounts
sr: /_Налози

en: /_Buddies
sr: /_Другари

en: /_Conversation
sr: /_Разговор

en: /_Help
sr: /_Помоћ

en: /_Options
sr: /_Избори

en: /_Tools
sr: /_Алати

en: 0 people in room
sr: Нема никога у причаоници

en: <AUTO-REPLY>
sr: <САМО-ОДГОВОР>

en: <I>%s</I> removed all <I>%s's</I> modes
sr: <I>%s</I> укида све приступе за <I>%s</I>

en: <I>%s</I> removed all channel <I>%s</I> modes
sr: <I>%s</I> уклања све приступе за канал <I>%s</I>

en: <I>%s</I> set <I>%s's</I> modes to: %s
sr: <I>%s</I> поставља приступ за <I>%s</I> на: %s

en: <I>%s</I> set channel <I>%s</I> modes to: %s
sr: <I>%s</I> поставља приступ за канал <I>%s</I> на: %s

en: <PurpleMain>/Accounts/
sr: <PurpleMain>/Налози/

en: <PurpleMain>/Accounts/Enable Account
sr: <PurpleMain>/Налози/Омогући налог

en: <b>%d new email.</b> | <b>%d new emails.</b>
sr[0]: <b>%d ново е-писмо.</b>
sr[1]: <b>%d нова е-посма.</b>
sr[2]: <b>%d нових е-писама.</b>
sr[3]: <b>%d ново е-писмо.</b>

en: <b><font color="red">The logger has no read function</font></b>
sr: <b><font color="red">Дневник не омогућава читање</font></b>

en: <b>Account:</b> %s
sr: <b>Налог:</b> %s

en: <b>Channel Name:</b> %s
sr: <b>Име канала:</b> %s

en: <b>Conversation with %s on %s:</b><br>
sr: <b>Разговор са %s на %s:</b><br>

en: <b>Defining adjective:</b>
sr: <b>Описни придев:</b>

en: <b>File:</b> %s
    <b>File size:</b> %s
    <b>Image size:</b> %dx%d
sr: <b>Датотека:</b> %s
    <b>Величина:</b> %s
    <b>Димензије слике:</b> %dx%d

en: <b>Filename:</b>
sr: <b>Име датотеке:</b>

en: <b>Group Title:</b> %s<br>
sr: <b>Назив групе:</b> %s<br>

en: <b>Notes Group ID:</b> %s<br>
sr: <b>Белешке идентификације групе:</b> %s<br>

en: <b>Password:</b>
sr: <b>Лозинка</b>

en: <b>Plugin Details</b>
sr: <b>Детаљи о додатку</b>

en: <b>Receiving As:</b>
sr: <b>Пријем као:</b>

en: <b>Receiving From:</b>
sr: <b>Примање од:</b>

en: <b>Sending As:</b>
sr: <b>Слање као:</b>

en: <b>Sending To:</b>
sr: <b>Слање за:</b>

en: <b>Username:</b>
sr: <b>Корисничко име:</b>

en: <b>Web site:</b>
sr: <b>Веб страница:</b>

en: <b>Written by:</b>
sr: <b>Написао:</b>

en: <b>_Bold</b>
sr: <b>_Подебљано</b>

en: <br><b>Channel Cipher:</b> %s
sr: <br><b>Шифра канала:</b> %s

en: <br><b>Channel Founder:</b> %s
sr: <br><b>Оснивач канала:</b> %s

en: <br><b>Channel HMAC:</b> %s
sr: <br><b>HMAC за канал:</b> %s

en: <br><b>Channel Modes:</b>
sr: <br><b>Модови канала:</b>

en: <br><b>Channel Topic:</b><br>%s
sr: <br><b>Тема канала:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Babbleprint:</b><br>%s
sr: <br><b>Текстуални отисак:</b><br>%s

en: <br><b>Founder Key Fingerprint:</b><br>%s
sr: <br><b>Отисак оснивачевог кључа:</b><br>%s

en: <br><b>User Count:</b> %d
sr: <br><b>Број корисника:</b> %d

en: <br>At %s since %s
sr: <br>У %s од %s

en: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
sr: <font color="#16569E"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;САМО-ОДГОВОР&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;AUTO-REPLY&gt;:</b></font> %s<br/>
sr: <font color="#A82F2F"><font size="2">(%s)</font> <b>%s &lt;САМО-ОДГОВОР&gt;:</b></font> %s<br/>

en: <font color="red"><b>Could not read file: %s</b></font>
sr: <font color="red"><b>Не могу да читам датотеку: %s</b></font>

en: <font color="red"><b>Unable to find log path!</b></font>
sr: <font color="red"><b>Не могу да нађем путању дневника!</b></font>

en: <font color='#777777'>Logged out.</font>
sr: <font color='#777777'>Одјављен.</font>

en: <font color='#777777'>Not connected to XMPP</font>
sr: <font color='#777777'>Нисте повезани на Џабер</font>

en: <h1>Conversation with %s</h1>
sr: <h1>Разговор са %s</h1>

en: <i>_Italic</i>
sr: <i>_Искошено</i>

en: <span foreground="red" weight="bold">Error: %s
    Check the plugin website for an update.</span>
sr: <span foreground="red" weight="bold">Грешка: %s
    Проверите веб страницу додатка ради ажурирања.</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation in %s on %s</span>
sr: <span size='larger' weight='bold'>Разговор у %s на %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Conversation with %s on %s</span>
sr: <span size='larger' weight='bold'>Разговор са %s на %s</span>

en: <span size='larger' weight='bold'>Error saving image</span>
    
    %s
sr: <span size='larger' weight='bold'>Грешка при чувању слике</span>
    
    %s

en: <span size='larger' weight='bold'>Unrecognized file type</span>
    
    Defaulting to PNG.
sr: <span size='larger' weight='bold'>Непрепозната врста датотеке</span>
    
    Подразумевам PNG.

en: <span size='larger' weight='bold'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no IM accounts configured. To start connecting with %s press the <b>Add...</b> button below and configure your first account. If you want %s to connect to multiple IM accounts, press <b>Add...</b> again to configure them all.
    
    You can come back to this window to add, edit, or remove accounts from <b>Accounts->Manage Accounts</b> in the Buddy List window
sr: <span size='larger' weight='bold'>Добродошли у %s!</span>
    
    Још увек немате подешених налога за брзе поруке. Да би почели повезивање са %s изаберите дугме <b>Додај...</b> и подесите ваш први налог. Уколико желите да се %s повеже на више налога за брзие поруке, идите поново на <b>Додај...</b> и подесите налоге.
    
    Можете се увек вратити у овај прозор, како би додали, уредили или уклонили налоге из менија <b>Налози->Уреди налоге</b> у прозору са списком другара.

en: <span size='larger'>_Larger</span>
sr: <span size='larger'>По_већано</span>

en: <span size='smaller'>_Smaller</span>
sr: <span size='smaller'>_Умањено</span>

en: <span strikethrough='true'>Strikethrough</span>
sr: <span strikethrough='true'>Прецртано</span>

en: <span style="italic">Example: stunserver.org</span>
sr: <span style="italic">Пример: stunserver.org</span>

en: <span weight="bold" size="larger">You have mail!</span>
sr: <span weight="bold" size="larger">Имате е-пошту!</span>

en: <span weight='bold' size='larger'>Welcome to %s!</span>
    
    You have no accounts enabled. Enable your IM accounts from the <b>Accounts</b> window at <b>Accounts->Manage Accounts</b>. Once you enable accounts, you'll be able to sign on, set your status, and talk to your friends.
sr: <span weight='bold' size='larger'>Добродошли у %s!</span>
    
    Још увек немате омогућен ни један налог. Омогућите повезивање на налог из прозора <b>Налози</b> у менију <b>Налози->Уреди налоге</b>. Када сте омогућили налоге, бићете у могућности да се пријавите, подесите ваше стање и причате са друговима.

en: <u>_Underline</u>
sr: <u>По_двучено</u>

en: A Little About Me
sr: Понешто о мени

en: A Sametime administrator has issued the following announcement on server %s
sr: Sametime администратор је дао следећу изјаву на серверу %s

en: A file is available for download from:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
sr: Датотека је спремна за преузимање са:
    рачунара: %s
    на порту: %d

en: A folder with that name already exists
sr: Датотека већ постоји.

en: A group named '%s' already exists in your buddy list.
sr: Група са именом „%s“ већ постоји у вашој листи.

en: A horizontal scrolling version of the buddy list.
sr: Водоравна варијанта списка другара.

en: A music messaging session has been requested. Please click the MM icon to accept.
sr: Захтеван је разговор у музичкој сесији. Кликните на MM иконицу како би је прихватили.

en: ABI version mismatch %d.%d.x (need %d.%d.x)
sr: АБИ верзија %d.%d.x се не поклапа (потребна је %d.%d.x)

en: AIM Account
sr: АИМ налог

en: AIM Direct IM
sr: Непосредна АИМ порука

en: AIM Protocol Plugin
sr: Додатак за AIM протокол

en: AP User
sr: АП корисник

en: A_lias:
sr: _Надимак:

en: About %s
sr: О %sу

en: Accept
sr: Прихвати

en: Accept certificate for %s?
sr: Прихвати сертификат за %s?

en: Accept chat invitation?
sr: Прихвати позив за ћаскање?

en: Accept file transfer request from %s?
sr: Да ли да прихватим захтев за пренос датотеке од другара %s?

en: Account
sr: Налог

en: Account Confirmation Requested
sr: Захтева се потврда налога

en: Account Info
sr: Подаци о налогу

en: Account has been disabled
sr: Налог је искључен

en: Account successfully unregistered
sr: Регистрација налога успешно одјављена

en: Account type:
sr: Врста налога:

en: Account was not added
sr: Налог није додат

en: Account:
sr: Налог:

en: Account:
sr: Налог:

en: Account: %s (%s)
sr: Налог: %s (%s)

en: Accounts
sr: Налози

en: Action
sr: Наредба

en: Actions
sr: Наредбе

en: Activate ID...
sr: Активирај ИД...

en: Add
sr: Додај

en: Add / Remove
sr: Додај / Уклони

en: Add Account
sr: Додај налог

en: Add Buddy
sr: Додај другара

en: Add Buddy Pounce
sr: Додај заседу другару

en: Add Buddy Pounce...
sr: Додај заседу другару...

en: Add Buddy _Pounce...
sr: Д_одај заседу другару...

en: Add C_hat...
sr: Додај _ћаскање...

en: Add Channel Private Group
sr: Додај нову приватну групу

en: Add Channel Public Key
sr: Додај јавни кључ канала

en: Add Chat
sr: Додај ћаскање

en: Add Group
sr: Додај групу

en: Add Notes Address Book Group...
sr: Додај белешке групе адресара...

en: Add Private Group
sr: Додај приватну групу

en: Add Smiley
sr: Додај смешак

en: Add _Buddy...
sr: _Додај другара...

en: Add a buddy.
sr: Додај другара.

en: Add a new text replacement
sr: Додавање нове замене текста

en: Add buddy rejected
sr: Одбијено додавање другара

en: Add buddy to _group:
sr: Додај другара у _групу:

en: Add buddy to your list?
sr: Додај другара у списак?

en: Add contacts from server
sr: Додај контакт са сервера

en: Add friends from MySpace.com
sr: Додај пријатеља из MySpace.com

en: Add in group
sr: Додај у групу

en: Add new line in Chats
sr: Додај нови ред у ћаскањима

en: Add new line in IMs
sr: Додај нови ред у брзим порукама

en: Add to Address Book
sr: Додај у адресар

en: Add to chat
sr: Додај у ћаскање

en: Add to chat...
sr: Додај у ћаскање...

en: Add-Ins
sr: Додаци

en: Additional Information
sr: Додатни подаци

en: Address
sr: Улица

en: Address already in use.
sr: Адреса је већ у употеби.

en: Adds a small box to the buddy list that shows if you have new mail.
sr: Додаје кутијицу у списак другара која показује да ли имате нову пошту.

en: Adds the option to store notes for buddies on your buddy list.
sr: Додаје опцију чувања белешки за другаре на вашем списку

en: Afrikaans
sr: афрички

en: Age
sr: Старост

en: Albanian
sr: албански

en: Algorithm: 	%s
sr: Алгоритам: 	%s

en: Alias
sr: Надимак

en: Alias (optional)
sr: Надимак (необавезно)

en: Alias Buddy
sr: Надени име другару

en: Alias Chat
sr: Надени име ћаскању

en: Alias Contact
sr: Надени име контакту

en: Alias:
sr: Надимак:

en: All
sr: Све

en: All Conversations
sr: Сви разговори

en: All items below are optional. Enter only the information with which you feel comfortable.
sr: Све доле наведене опције нису обавезне. Унесите само податке које желите.

en: Allow
sr: Допусти

en: Allow %s to contact you?
sr: Дозволте %s да Вас контактира?

en: Allow Buzz
sr: Дозволи трубљење

en: Allow MSN Mobile pages?
sr: Допусти МСН мобилне странице?

en: Allow all users to contact me
sr: Дозволи свим корисницима да ме контактирају

en: Allow only the users below
sr: Дозволи само ниже наведеним корисницима

en: Allow only the users on my buddy list
sr: Дозволи само корисницима са мог списка другара

en: Allow plaintext auth over unencrypted streams
sr: Дозволи нескривене лозинке на нешифрованим токовима

en: Allow/Disallow Mobile Pages...
sr: Дозволи/забрани мобилне странице...

en: Allows control by entering commands in a file.
sr: Омогућава управљање уносом наредби у датотеку.

en: Allows for changing the point values of idle/away/offline states for buddies in contact priority computations.
sr: Дозвољава измену вредности поена за мирна/одсутна/неповезана стања другара при рачунању првенства контакта.

en: Allows for controlling the values associated with different buddy states.
sr: Дозвољава управљање вредностима везаним за разна стања другара.

en: Allows support for mouse gestures in conversation windows. Drag the middle mouse button to perform certain actions:
     • Drag down and then to the right to close a conversation.
     • Drag up and then to the left to switch to the previous conversation.
     • Drag up and then to the right to switch to the next conversation.
sr: Омогућава подршку за рад на основу понашања миша у прозорима за разговор. Превиците миша са притиснутим средњим тастером како би извршили одређене радње:
     • Повуците доле и онда на десно да окончате разговор.
     • Повуците горе и онда на лево да пређете на претходни разговор.
     • Повуците горе и онда на десно да пређете на следећи разговор.

en: Allows you to hand-configure how long you've been idle
sr: Омогућава Вам да одредите колико дуго сте били неактивни

en: Alphabetically
sr: Азбучно

en: Already Registered
sr: Већ је регистрован

en: Already in opposite list
sr: Већ у супарничком списку

en: Already in the mode
sr: Већ у том моду

en: Already logged in
sr: Већ сте пријављени

en: Already there
sr: Већ је присутан

en: Always
sr: Увек

en: Always on top
sr: Увек на врху

en: Always use AIM/ICQ proxy server for
    file transfers and direct IM (slower,
    but does not reveal your IP address)
sr: Увек користи АИМ/ICQ мрежни посредник
    за пренос датотека и брзе поруке
    (спорије, али не открива вашу ИП aдресу)

en: Amharic
sr: амхарски

en: An account already exists with the specified criteria.
sr: Налог са унесеним критеријумом већ постоји.

en: An ambiguous user ID was entered
sr: Унесена је нејасна идентификација

en: An email address was not found for this buddy.
sr: Адреса е-поште није нађена за овог другара.

en: An error occurred while opening the file.
sr: Дошло је до грешке при отварању датотеке.

en: An error occurred while updating the directory
sr: Десила се грешка приликом обнове директоријума

en: An example plugin that does stuff - see the description.
sr: Пример додатка који ради неке ствари — видети опис.

en: Angry
sr: Љут

en: Animate
sr: Анимирај

en: Anniversary
sr: Годишњица

en: Announcement from %s
sr: Најава од %s

en: Anxious
sr: Нервозан

en: Anyone
sr: Било ко

en: Appear Offline
sr: Као неповезан

en: Appear Online
sr: Прави се повезан

en: Appear Permanently Offline
sr: Прави се потпуно неповезан

en: Apply
sr: Примени

en: Apply in Chats
sr: Примени у ћаскањима

en: Apply in IMs
sr: Примени у брзим порукама

en: Arabic
sr: арапски

en: Are you sure you want to block %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите да ставите забрану на %s?

en: Are you sure you want to delete "%s"
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати „%s“

en: Are you sure you want to delete %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати %s?

en: Are you sure you want to delete the pounce on %s for %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати заседу на %s за %s?

en: Are you sure you want to delete the selected saved statuses?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати изабрана стања?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation in %s which started at %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите да трајно обришете овај дневник разговора у %s који је започет %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the log of the conversation with %s which started at %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите да трајно обришете овај дневник разговора са %s који је започет %s?

en: Are you sure you want to permanently delete the system log which started at %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите обрисати системски дневник започет %s?

en: Are you sure you want to remove %s?
sr: Да ли сте сигурни да желите уклонити %s?

en: Are you sure you wish to allow %s to contact you?
sr: Да ли сте сигурни да желите да %s може да Вас контактира?

en: Ashamed
sr: Стидан

en: Ask
sr: Питај

en: Asking %s to connect to us at %s:%hu for Direct IM.
sr: Тражим од %s да се повеже на %s:%hu за непосредне брзе поруке.

en: Attempt to subscribe to %s,%s,%s failed
sr: Није успео покушај пријаве на %s,%s,%s

en: Attempting to connect to %s:%hu.
sr: Покушавам да се повежем на %s:%hu.

en: Attempting to connect via proxy server.
sr: Покушавам да се повежем на мрежни посредник.

en: Australian English
sr: аустралијски енглески

en: Auth Domain
sr: Овласти домен

en: Auth User
sr: Овласти корисника

en: Authenticating
sr: Идентификација

en: Authenticating connection
sr: Идентификација

en: Authenticating...
sr: Идентификација

en: Authentication Failure
sr: Неуспешна идентификација

en: Authentication failed
sr: Неуспешна идентификација

en: Author
sr: Аутор

en: Authorization Aborted
sr: Пријава прекинута

en: Authorization Denied
sr: Захтев одбијен

en: Authorization Denied Message:
sr: Разлог одбијања овлашћења:

en: Authorization Given
sr: Овлашћење је дато

en: Authorization Granted
sr: Захтев одобрен

en: Authorization denied message:
sr: Разлог одбијања овлашћења:

en: Authorization mechanism too weak
sr: Начин овлашћења недовољно сигуран

en: Authorize
sr: Овласти

en: Authorize buddy?
sr: Овласти другара?

en: Auto Accept
sr: Прихвати

en: Auto Reject
sr: Одбаци

en: Auto-Join
sr: Аутоматска пријава

en: Auto-accept file transfer requests from selected users.
sr: Прихвати захтев за пренос од изабраних корисника.

en: Auto-detect incoming UTF-8
sr: Сам пронађи долазни УТФ-8

en: Auto-join
sr: Аутоматска пријава

en: Auto-response sent:
sr: Аутоматски одговор послат:

en: Autoaccept
sr: Прихвати сам

en: Autoaccept File Transfers...
sr: Увек прихвати пренос датотеке...

en: Autoaccept complete
sr: Прихватање завршено

en: Autoaccepted file transfer of "%s" from "%s" completed.
sr: Прихваћен пренос датотеке од „%s“ из „%s“ завршено.

en: Automatic
sr: Аутоматски

en: Automatically open whiteboard
sr: Аутоматски отвори таблу

en: Available
sr: Доступан

en: Available Conferences
sr: Доступне конференције

en: Away
sr: Одсутан

en: Away From Computer
sr: Одсутан од рачунара

en: Away message too long.
sr: Порука за одсуство је предугачка.

en: Awesome
sr: Страва

en: Bac_kground color
sr: Боја п_озадине

en: Background Color
sr: Боја позадине

en: Bad Format
sr: Лош облик

en: Bad Namespace Prefix
sr: Лош предметак простора имена

en: Bad Request
sr: Лош захтев

en: Bad friend file
sr: Лоша датотека са пријатељима

en: Bad mode
sr: Лош мод

en: Bad ticket
sr: Неисправна карта

en: Ban List
sr: Списак забрана

en: Ban on %s
sr: Избачен је %s

en: Ban on %s by %s, set %s ago
sr: Избачен је %s од стране %s, пре %s

en: Banned
sr: Избачени

en: Base font size (points)
sr: Величина слова (у тачкама)

en: Based on keyboard or mouse use
sr: На основу употребе тастатуре

en: Based on keyboard use
sr: На основуупотребе тастатуре

en: Be Right Back
sr: Одмах се враћам

en: Because this reveals your IP address, it may be considered a security risk.  Do you wish to continue?
sr: Како ово разоткрива Вашу ИП адресу, може се сматрати нарушавањем приватности. Желите ли да наставите?

en: Becomes _idle
sr: Постаје _неактиван

en: Becomes idle
sr: Постаде неактиван

en: Beep too!
sr: И писни!

en: Belarusian Latin
sr: белоруски латиница

en: Bengali
sr: бенгалски

en: Birth Day
sr: Рођендан

en: Birth Year
sr: Година рођења

en: Birthday
sr: Рођендан

en: Block
sr: Забрани

en: Block %s?
sr: Да ставим забрану на %s?

en: Block IMs without Key Exchange
sr: Забрани брзе поруке без размене кључева

en: Block User
sr: Забрана корисника

en: Block all users
sr: Забрани све кориснике

en: Block messages to whiteboard
sr: Забрани поруке на таблу

en: Block only the users below
sr: Забрани само ниже наведене кориснике

en: Block/Unblock
sr: Додај/уклони забрану

en: Block/Unblock...
sr: Додај/уклони забрану...

en: Blocked
sr: Забрањен

en: Blocked Text for %s
sr: Забрањен текст за %s

en: Bokmål Norwegian
sr: норвешки (бокмал)

en: Bold
sr: Подебљано

en: Bonjour
sr: Бонжур

en: Bonjour Protocol Plugin
sr: Додатак за Бонжур протокол

en: Bored
sr: Досадан

en: Bosnian
sr: босански

en: Both
sr: Оба

en: Bottom
sr: На дну

en: Br_owse...
sr: Прегледа_ј...

en: British English
sr: британски енглески

en: Brows_e...
sr: Прегледа_ј...

en: Browser
sr: Прегледник

en: Browser Selection
sr: Избор прегледника

en: Browser default
sr: Подразумевано у прегледнику

en: Buddies
sr: Другари

en: Buddy
sr: Другар

en: Buddy Add error
sr: Грешка у додавању другара

en: Buddy Alias
sr: Надимак другара

en: Buddy Comment
sr: Примедба за другара:

en: Buddy Comment for %s
sr: Примедба за другара %s

en: Buddy Comment:
sr: Примедба за другара:

en: Buddy Goes _Away
sr: Другар одсутан:

en: Buddy Goes _Idle
sr: Другар миран:

en: Buddy Icon
sr: Сличица другара

en: Buddy Information
sr: Подаци о другару

en: Buddy List
sr: Списак другара

en: Buddy List Storage Mode
sr: Начин чувања листе другова

en: Buddy List Window
sr: Прозор са списком другара

en: Buddy Notes
sr: Ознаке другова

en: Buddy Pounces
sr: Заседе другару

en: Buddy State Notification
sr: Обавештења о стању другара

en: Buddy Ticker
sr: Трака са списком другара

en: Buddy _Signs On/Off
sr: Другар се п_ријавио/одјавио

en: Buddy is "extended" away
sr: Другар је дуго одсутан

en: Buddy is away
sr: Другар одсутан

en: Buddy is idle
sr: Другар је неактиван

en: Buddy is mobile
sr: Другар је у покрету

en: Buddy is offline
sr: Другар неповезан

en: Buddy list downloaded
sr: Списак другова преузет

en: Buddy list synchronization issue in %s (%s)
sr: Неприлике при усклађивању списка другара за %s (%s)

en: Buddy list uploaded
sr: Листа другова послата

en: Buddy logs in
sr: Другар се пријавио

en: Buddy logs out
sr: Другар се одјавио

en: Buddy name:
sr: Име другара:

en: Buddy signs on/off
sr: Другар се пријавио/одјавио

en: Buddy's _username:
sr: _Корисничко име другара:

en: Buddylist loaded successfully!
sr: Списак другара је успешно учитан!

en: Buddylist saved successfully!
sr: Списак другара је успешно сачуван!

en: Bulgarian
sr: бугарски

en: Busted SNAC payload
sr: Упропашћен је SNAC користан пакет

en: Busy
sr: Заузет

en: Buzz
sr: Труби

en: Buzzing %s...
sr: Трубим %sу...

en: By Log Size
sr: По величини дневника

en: By Status
sr: По стању

en: By account
sr: Према налогу

en: By conversation count
sr: Према броју разговора

en: By group
sr: Према групи

en: By status
sr: По стању

en: CTCP PING reply
sr: ЦТЦП ПИНГ одговор

en: CVR parameters are either unknown or not allowed
sr: CVR параметри су или непознати или недозвољени

en: C_hat windows
sr: _разговорима

en: C_lear finished transfers
sr: _Избаци завршене преносе

en: C_onnect
sr: Успостави _везу

en: Calculating...
sr: Рачунам...

en: Call Command
sr: Наредба за позив

en: Camera
sr: Камера

en: Canadian English
sr: канадски енглески

en: Cancel
sr: Откажи

en: Cancel Presence Notification
sr: Откажи обавештења о присуству

en: Cancelled
sr: Откажи

en: Cannot add a contact to the same folder twice
sr: Контакти се не могу двапут додати у исти фолдер

en: Cannot add yourself
sr: Не можете додати сами себе

en: Cannot ban %s: banlist is full
sr: Не могу да забраним %s: списак забрана је попуњен

en: Cannot call command
sr: Није успело позивање команде

en: Cannot change nick
sr: Не могу да променим надимак

en: Cannot create pounce
sr: Не могу да направим заседу

en: Cannot detach
sr: Не могу да се искључим

en: Cannot fetch the public key
sr: Не могу да добавим јавни кључ

en: Cannot get channel information
sr: Не могу да добавим податке о каналу

en: Cannot get room list
sr: Не могу да добавим списак соба

en: Cannot get server information
sr: Не могу да добавим податке о серверу

en: Cannot get server statistics
sr: Не могу да добавим статистике о серверу

en: Cannot get user information
sr: Не могу да добавим податке о кориснику

en: Cannot join %s: Registration is required.
sr: Не могу да се придружим %s: Потребна је регистрација

en: Cannot join channel
sr: Не могу да се прикључим каналу

en: Cannot join private group
sr: Није могуће ући на приватну групу

en: Cannot perform the key agreement
sr: Није могуће сложити се око кључева

en: Cannot remove group zero
sr: Не могу да уклоним групу нула

en: Cannot send a directory.
sr: Не могу да пошаљем директоријум.

en: Cannot send a file of 0 bytes.
sr: Не могу да пошаљем датотеку од 0 бајтова.

en: Cannot send file
sr: Не могу да пошаљем датотеку

en: Cannot send folder %s.
sr: Не могу да пошаљем директоријум %s.

en: Cannot send launcher
sr: Не могу да пошаљем извршивач

en: Cannot set IM key
sr: Не могу да пошаљем кључ за брзе поруке

en: Cannot set topic
sr: Не могу да поставим тему

en: Cannot start browser configuration program.
sr: Не могу да покренем програм за подешавање веб прегледника.

en: Cannot watch user
sr: Не могу да надгледам корисника

en: Capabilities
sr: Могућности

en: Case sensitive
sr: Осетљиво на велика и мала слова

en: Catalan
sr: каталонски

en: Causes conversation windows to appear as other users begin to message you.  This works for AIM, ICQ, XMPP, Sametime, and Yahoo!
sr: Прозор за разговор се јавља када други почну да сам пишу. Ово ради за АИМ, ICQ, Џабер, Sametime i Јаху

en: Certificate Authorities
sr: Надлежни за сертификате

en: Certificate Export Error
sr: Извоз сертификата неуспео

en: Certificate Import
sr: Увоз сертификата

en: Certificate Import Error
sr: Грешка при увозу сертификата

en: Certificate Information
sr: Подаци о сертификату

en: Certificate Manager
sr: Управник сертификатима

en: Certificate for %s
sr: Сертификати за %s

en: Certificates
sr: Сертификати

en: Change Account Registration at %s
sr: Измени податке о регистрацији на %s

en: Change Address To:
sr: Промена адресе у:

en: Change Currently Registered Email Address...
sr: Измени тренутно регистровану адресу е-поште...

en: Change Gadu-Gadu Password
sr: Измени Гаду-Гаду лозинку

en: Change IM name...
sr: Промени име...

en: Change Password (web)
sr: Промени лозинку (преко веба)

en: Change Password...
sr: Промени лозинку...

en: Change Registration
sr: Измени регистрацију

en: Change Size
sr: Промени величину

en: Change XMPP Password
sr: Промени Џабер лозинку

en: Change password for %s
sr: Измена лозинке за %s

en: Change password for the Gadu-Gadu account
sr: Измени лозинку за Гаду-Гаду налог

en: Change password...
sr: Промени лозинку...

en: Change status to
sr: Промени стање у:

en: Change status when idle
sr: Промени стање када сте неактивни

en: Change user information for %s
sr: Измени податке о кориснику за %s

en: Changes to privacy settings take effect immediately.
sr: Измене поставки приватности се примењују тренутно.

en: Channel
sr: Канал

en: Channel %s does not exist in the network
sr: Канал %s не постоји на мрежи

en: Channel Authentication
sr: Пријава на канал

en: Channel Information
sr: Подаци о каналу

en: Channel Passphrase
sr: Лозинка за канал

en: Channel Public Keys List
sr: Списак јавних кључева канала

en: Channel authentication is used to secure the channel from unauthorized access. The authentication may be based on passphrase and digital signatures. If passphrase is set, it is required to be able to join. If channel public keys are set then only users whose public keys are listed are able to join.
sr: Пријава на канал се користи како би се канал обезбедио против неовлашћеног приступа. Пријава се заснива на лозинкама и дигиталним потписима. Ако је лозинка постављена, онда се мора навести при уласку на канал. Ако су постављени јавни кључеви за канал, онда једино корисници са наведеним јавним кључевима могу да приступе.

en: Channel founder on <I>%s</I> is <I>%s</I>
sr: Оснивач канала <I>%s</I> је <I>%s</I>

en: Chat
sr: Ћаскање

en: Chat _name:
sr: _Име ћаскања:

en: Chat error
sr: Грешка у ћаскању

en: Chat room list URL
sr: УРЛ за списак причаоница

en: Chat room locale
sr: Локализација причаонице

en: Chats
sr: Ћаскања

en: Chats will only be logged if the "Log all chats" preference is enabled.
sr: Ћаскања ће бити снимљени само ако је поставка „Сними сва ћаскања„ омогућена.

en: Chatty
sr: Причљив

en: Check permissions and try again.
sr: Проверите дозволе и покушајте поново.

en: Checks for new local mail.
sr: Проверава да ли је пристигла нова локална пошта.

en: Checks periodically for new releases and notifies the user with the ChangeLog.
sr: Проверава повремено за нова издања и обавештава корисника уз дневник промена.

en: Checks periodically for new releases.
sr: Проверава повремено за нова издања.

en: Choose Location...
sr: Изаберите место...

en: Choose New Name
sr: Изабери ново име

en: Choose...
sr: Изабери...

en: Cipher
sr: Рачунај

en: Cipher Test
sr: Тест лозинке

en: City
sr: Град

en: Cl_ose conversations with the Escape key
sr: _Затвори разговоре тастером Escape

en: Clear
sr: Очисти

en: Clear Scrollback
sr: Очисти прозор разговора

en: Clear finished transfers
sr: Избаци завршене преносе

en: Click to change your buddyicon for all accounts.
sr: Кликните за измену ваше иконице за све налоге.

en: Click to change your buddyicon for this account.
sr: Кликните за измену ваше иконице за овај налог.

en: Client
sr: Програм

en: Client Version
sr: Верзија програма

en: Clipboard plugin
sr: Додатак за списак исечака

en: Close
sr: Затвори

en: Close IMs immediately when the tab is closed
sr: Затвори разговор одмах по затварању картице

en: Close _tabs
sr: Затвори _картице

en: Close all tabs
sr: Затвори све картице

en: Close conversation
sr: Окончај разговор

en: Close other tabs
sr: Затвори остале картице

en: Close this tab
sr: Затвори ову картцу

en: Close this window when all transfers _finish
sr: Затвори овај прозор када се заврше сви _преноси

en: Close this window when all transfers finish
sr: Затвори овај прозор на крају преноса

en: Co_nversations:
sr: _Разговори

en: Color to draw hyperlinks when mouse is over them.
sr: Боја за исцртавање над-веза кад је миш изнад њих.

en: Color to draw hyperlinks.
sr: Боја за исцртавање над-веза.

en: Color to draw the name of a message you received.
sr: Порука за испис поруке који примате.

en: Color to draw the name of a message you sent.
sr: Боја за испис имена поруке коју шаљете.

en: Command
sr: Наредба

en: Command disabled
sr: Наредба искључена

en: Common name: %s
    
    Fingerprint (SHA1): %s
    
    Activation date: %s
    Expiration date: %s
sr: Име: %s
    
    Отисак прста (SHA1): %s
    
    Датим активације: %s
    Датум истека: %s

en: Common name: %s
    
    SHA1 fingerprint:
    %s
sr: Име: %s
    
    SHA1 отисак прста:
    %s

en: Common name: %s %s
    Fingerprint (SHA1): %s
sr: Име: %s %s
    Отисак прста (SHA1): %s

en: Company
sr: Предузеће

en: Computer
sr: Рачунар

en: Conference Closed
sr: Конференција је затворена

en: Conference does not exist
sr: Конференција не постоји.

en: Conference not found
sr: Конференција није пронађена

en: Configuration error
sr: Грешка при повезивању

en: Configure IM Forwarding (web)
sr: Подеси прослеђивање брзих порука (преко веба)

en: Configure Pl_ugin
sr: Подеси п_рикључак

en: Configure Plugin
sr: Подеси додатак

en: Configure _Browser
sr: П_оставке веб прегледника

en: Configure _Proxy
sr: П_оставке за прокси

en: Confirm Account
sr: Потврдите налог

en: Confirm Remove
sr: Потврдите уклањање

en: Confirm certificate delete
sr: Потврда брисања сертификата

en: Confirm close
sr: Потврдите затварање

en: Conflict
sr: Сукоб

en: Connect
sr: Успостави везу

en: Connect port
sr: Повежи порт

en: Connect server
sr: Повезивање са сервером

en: Connected
sr: Повезан

en: Connecting
sr: Успостављање везе

en: Connecting to SILC Server
sr: Повезивање са SILC сервером

en: Connection Error
sr: Грешка при повезивању

en: Connection Timeout
sr: Временски рок везе

en: Connection error from %s server:
    %s
sr: Грешка при повезивању са сервера %s:
    %s

en: Connection established, cookie sent
sr: Веза је успостављена, колачић је послат

en: Connection failed
sr: Веза неуспешна

en: Connection problem
sr: Грешка при повезивању

en: Connection refused.
sr: Веза је одбијена.

en: Connection timed out
sr: Време везе не истекло

en: Connection timed out.
sr: Време везе је истекло.

en: Console Beep
sr: Конзолни писак

en: Console beep
sr: Конзолни звук

en: Contact Availability Prediction
sr: Предвиђање доступности контакта

en: Contact Availability Prediction plugin.
sr: Додатак за предвиђање доступности контакта.

en: Contact Info
sr: Контакт подаци

en: Contact Priority
sr: Првенство контакта

en: Continue
sr: Настави

en: Conversation
sr: Разговор

en: Conversation Colors
sr: Боја разговора

en: Conversation Entry
sr: Унос разговора

en: Conversation Placement
sr: Смештање разговора

en: Conversation Window Send Button.
sr: Дугме за слање у прозору разговора.

en: Conversation _font:
sr: _Фонт за разговор:

en: Conversation in %s on %s
sr: Разговори у %s на %s

en: Conversation with %s on %s
sr: Разговори са %s на %s

en: Conversations
sr: Разговори

en: Conversations in %s
sr: Разговори у %s

en: Conversations with %s
sr: Разговори са %s

en: Cool Link 1
sr: Занимљива веза 1

en: Cool Link 2
sr: Занимљива веза 2

en: Cool Link 3
sr: Занимљива веза 3

en: Could not change nick
sr: Не могу да променим надимак

en: Could not find any information in the user's profile. The user most likely does not exist.
sr: Не могу да нађем податке у корисниковом профилу. Корисник са овим именом највероватније не постоји.

en: Could not get details for user %s (%s).
sr: Не могу да добавим детаље о кориснику %s (%s).

en: Could not join chat room
sr: Не могу да се повежем на причаоницу

en: Could not kill user
sr: Не могу да уклоним корисника

en: Could not load public key
sr: Не могу да учитам јавни кључ

en: Could not open %s: Redirected too many times
sr: Не могу да отворим %s: Преусмерен сувише много пута

en: Could not perform key agreement for file transfer
sr: Не могу да ускладим кључеве за пренос датотека

en: Could not query the directory server.
sr: Не могу да упитам сервер директоријума.

en: Could not recognize the host of the username you entered
sr: Не могу да препознам домаћина за унесено корисничко име

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely is a temporary server-side problem. Please try again later.
sr: Није могуће добавити корисников профил. То је вероватно пролазни проблем на серверу. Молимо покушајте касније.

en: Could not retrieve the user's profile. This most likely means that the user does not exist; however, Yahoo! sometimes does fail to find a user's profile. If you know that the user exists, please try again later.
sr: Није могуће добавити корисников профил. То вероватно значи да корисник не постоји; међутим, Јаху понекада не успе да пронађе корисников профил. Ако сте сигурни да корисник постоји, пробајте касније.

en: Could not send
sr: Не могу да пошаљем

en: Could not set icon
sr: Не могу да поставим иконицу

en: Could not start the file transfer
sr: Не могу да успоставим пренос датотеке

en: Could not unload plugin
sr: Не могу да искључим додатак

en: Couldn't find X display
sr: Не могу да нађем Х-ов екран

en: Couldn't find window
sr: Не могу да нађем прозор

en: Couldn't load buddylist
sr: Не могу да учитам списак другова

en: Couldn't write buddy list for %s to %s
sr: Не могу да упишем списак другова за %s у %s

en: Country
sr: Држава

en: Country: 	%s
sr: Држава: 	%s

en: Crazy Patch Writers
sr: Луди аутори закрпа

en: Create
sr: Направи

en: Create New Conference...
sr: Направи нову конференцију...

en: Create New Room
sr: Направи нову собу

en: Create New SILC Key Pair
sr: Направи нови SILC пар кључева

en: Create SILC Key Pair...
sr: Направи SILC пар кључева...

en: Create _this new account on the server
sr: _Направи овај налог на серверу

en: Create a new directory for each user
sr: Направи нови директоријум за сваког корисника

en: Create conference with user
sr: Направи конференцију са корисником

en: Create this account on the server
sr: Направи овај налог на серверу

en: Creating SILC key pair...
sr: Израда SILC пара кључева је у току...

en: Creating connection failed
sr: Успостављање весе неуспело

en: Current Developers
sr: Тренутни програмери

en: Current Translators
sr: Текући преводиоци

en: Current password
sr: Тренутна лозинка

en: Current token
sr: Тренутни токен

en: Currently on
sr: Тренутно присутан

en: Custom Smiley
sr: Произвољни смешци

en: Custom Smiley Manager
sr: Уређивање произвољних смешака

en: Customize colors in the conversation window
sr: Подеси боји прозора за разговор

en: Customizes the message timestamp formats.
sr: Подеси временске ознаке у порукама.

en: Czech
sr: чешки

en: DBus Example
sr: ДБУС пример

en: DBus Plugin Example
sr: Пример ДБУС додатка

en: Danish
sr: дански

en: Database connect error
sr: Грешка при повезивању са базом

en: Database server error
sr: Грешка сервера са базом

en: Date
sr: Датум

en: Debug Window
sr: Прозор за поруке о грешкама

en: Decrease Font Size
sr: Умањи слова

en: Default
sr: Подразумевано

en: Default Formatting
sr: Подразумевано форматирање

en: Delete
sr: Обриши

en: Delete Account
sr: Уклони налог

en: Delete Buddy from Address Book?
sr: Да обришем другара из адресара?

en: Delete Log...
sr: Обриши дневник...

en: Delete Log?
sr: Да обричем дневник?

en: Delete Status
sr: Стање брисања

en: Delete buddylist from Server
sr: Уклони списак другара са сервера

en: Deny
sr: Одбиј

en: Department
sr: Одељење

en: Description
sr: Опис

en: Desktop Default
sr: Подразумевано на ситему

en: Detach From Server
sr: Искључи се са сервера

en: Detach this tab
sr: Откачи ову картицу

en: Detached
sr: Откачен

en: Device
sr: Уређај

en: Different
sr: Другачије

en: Digitally sign and verify all messages
sr: Дигитално потпиши и провери све поруке

en: Direct IM
sr: Непосредна порука

en: Direct IM established
sr: Непосредан разговор је омогућен

en: Directory Query Failed
sr: Упит директоријуму неуспео

en: Directory is not writable.
sr: Директоријум није уписив.

en: Disable _smileys in selected text
sr: Онемогући _смешке у изабраном тексту

en: Disable when away
sr: Искључи на одсуству.

en: Disallow
sr: Забрани

en: Disconnected by server
sr: Сервер Вас је искључио

en: Disconnected.
sr: Веза је прекинута.

en: Display Currently Registered Email Address
sr: Прикажи тренутно регистровану адресу е-поште

en: Display Timestamps Every
sr: Прикажи временску ознаку

en: Display iChat-style timestamps
sr: Прикажи временске ознаке у iChat стилу

en: Display iChat-style timestamps every N minutes.
sr: Додавање временске ознаке у разговор на сваких Н минута, у iChat стилу.

en: Display notification message in conversations
sr: Прикажи поруке обавештења у разговорима

en: Division
sr: Одељење

en: Do Not Disturb
sr: Не узнемиравај

en: Do not ask. Always save in pounce.
sr: Не питај ме. Увек сачувај у заседу.

en: Do not disturb
sr: Не узнемиравај

en: Do you want to add this buddy to your buddy list?
sr: Да ли желите да додате овај контакт у списак другара?

en: Do you want to allow or disallow people on your buddy list to send you MSN Mobile pages to your cell phone or other mobile device?
sr: Да ли желите да допустите или забраните људима из Вашег списка другара да Вам шаљу МСН мобилне странице на Ваш мобилни телефон или неки други преносни уређај?

en: Do you want to delete this buddy from your address book as well?
sr: Да ли желите да обришете овог другара и из адресара?

en: Domain
sr: Домен

en: Don't Appear Permanently Offline
sr: Не прави се потпуно неповезан

en: Download %s: %s
sr: Преузимам %s: %s

en: Download Now
sr: Сада преузимам

en: Download buddylist from Server
sr: Добави списак другара са сервера

en: Draw Markerline in
sr: Повуци раздвојну линију у

en: Draw On Whiteboard
sr: Исцртај таблу

en: Draw a line to indicate new messages in a conversation.
sr: Црта линију која раздваја нове поруке у разговору.

en: Duplicate Correction
sr: Исправка дупликата

en: Duplicate Shortcut
sr: Удвостручи пречицу

en: Duplicate title
sr: Размножи наслов

en: Dutch, Flemish
sr: Холандски; фламански

en: Dzongkha
sr: дзонгка

en: ERROR
sr: ГРЕШКА

en: E_xecute a command
sr: Изврши наредбу

en: Edit
sr: Уређивање

en: Edit Buddy Comment
sr: Уреди примедбу за другара

en: Edit Buddy Pounce
sr: Уреди заседу другару

en: Edit Chat
sr: Уреди ћаскање

en: Edit Notes...
sr: Уреди ознаке...

en: Edit Settings
sr: Измени поставке

en: Edit Smiley
sr: Уреди смешак

en: Edit Status
sr: Промени стање

en: Edit User Mood
sr: Уреди корисничко расположење

en: Edit XMPP vCard
sr: Уређивање Џабер визит-карте

en: Either the host name or port number specified for your given proxy type is invalid.
sr: Неисправно је или име рачунара или број порта вашег посредника међу подешавањима.

en: Email
sr: Е-пошта

en: Email Address
sr: Адреса е-поште

en: Email Address...
sr: Адреса е-поште...

en: Email:
sr: Е-пошта

en: Email: 		%s
sr: Е-пошта: 		%s

en: Emails
sr: Е-поште

en: Empty groups
sr: Празне групе

en: Enable Account
sr: Омогући налог

en: Enable Logging
sr: Омогући записе

en: Enable Sounds
sr: Омогући звуке

en: Enable buddy ic_on animation
sr: Укључи _анимацију иконице другара

en: Enable replacement of last word on send
sr: Омогући замену задње речи при слању

en: Enable the proper MySpaceIM account and try again.
sr: Активирајте одговарајући Мој свемир налог и пробајте поново.

en: Enable typing notification
sr: Омогући обавештење о куцању

en: Enable/Disable Mobile Devices...
sr: Омогући/искључи мобилне уређаје...

en: Enabled
sr: Омогућено

en: Encoding
sr: Начин записа

en: Encodings
sr: Кодирања

en: End of ban list
sr: Крај списка избачених

en: Enter Password
sr: Унесите лозинку

en: Enter SecurID
sr: Унесите SecurID

en: Enter a Conference Server
sr: Сервер за разговоре

en: Enter a User Directory
sr: Унесите директоријум корисника

en: Enter a name or partial ID in the field below to search for matching users in your Sametime community.
sr: Унесите име или део идентификације у поље испод како би нашли кориснике у Вашој Sametime заједници

en: Enter an alias for %s.
sr: Унесите надимак за %s.

en: Enter an alias for this chat.
sr: Унесите надимак за ово ћаскање.

en: Enter an alias for this contact.
sr: Унесите надимак за овај контакт.

en: Enter current token
sr: Унесите тренутни токен

en: Enter empty string to reset the name.
sr: Унесите празан карактер за поништење имена.

en: Enter password for %s (%s)
sr: Унесите лозинку за %s (%s)

en: Enter the 6 digit number from the digital display.
sr: Унесите шестоцифрени број са дигиталног екрана.

en: Enter the name of a Notes Address Book group in the field below to add the group and its members to your buddy list.
sr: Унеси име белешке групе адресара у пољу испод, како би додали групу и њене чланове у вашу листу другова.

en: Enter the name of the group
sr: Унесите назив групе коју.

en: Enter your notes below...
sr: Унесите Ваше белешке поред...

en: Epiphany
sr: Спознаја

en: Error
sr: Грешка

en: Error
sr: Грешка

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address has too many usernames associated with it.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу да променим адресу е-поште зато што је превише корисничких имена повезано са датом адресом.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because the given address is invalid.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу да променим адресу е-поште зато што је унета адреса неисправна.

en: Error 0x%04x: Unable to change email address because there is already a request pending for this username.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу да променим адресу е-поште зато што је већ послат захтев на ово корисничко име.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because it is invalid.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу да испишем корисничко име зато што је погрешно.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name differs from the original.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу да испишем корисничко име зато што се тражено име разликује од оригинала.

en: Error 0x%04x: Unable to format username because the requested name is too long.
sr: Грешка 0x%04x: Не могу да испишем корисничко име зато што је тражено име предугачко.

en: Error 0x%04x: Unknown error.
sr: Грешка 0x%04x: Непозната грешка.

en: Error Changing Account Info
sr: Грешка при измени података о налогу

en: Error Messages
sr: Поруке о грешкама

en: Error Reading %s
sr: Грешка при читању %s

en: Error Running Editor
sr: Грешка при покретању уређивача

en: Error accessing %s: 
    %s.
sr: Грешка при приступу %s: 
    %s.

en: Error adding buddy
sr: Грешка при додавању другара

en: Error adding group
sr: Грешка при додавању групе

en: Error changing password
sr: Грешка при измени лозинке

en: Error communicating with local mDNSResponder.
sr: Грешка при споразумевању са локалним mDNSResponder-ом.

en: Error communicating with server
sr: Грешка при споразумевању са сервером

en: Error communicating with server. Closing connection.
sr: Грешка при повезивању са сервером. Прекидам везу.

en: Error creating connection
sr: Грешка при успостављању везе

en: Error displaying MOTD
sr: Грешка при приказивању поруке дана

en: Error during connecting to SILC Server
sr: Грешка при повезивању на SILC сервер

en: Error during file transfer
sr: Грешка при преносу датотеке

en: Error in chat %s
sr: Грешка при ћаскању: %s

en: Error joining chat %s
sr: Грешка при укључењу у ћаскање: %s

en: Error launching "%s": %s
sr: Грешка при покретању „%s“: %s

en: Error launching %s: %s
sr: Грешка при покретању %s: %s

en: Error loading SILC key pair
sr: Грешка при учитавању SILC пара кључева

en: Error loading plugin
sr: Грешка при укључивању додатака

en: Error loading the plugin.
sr: Грешка при учитавању додатака

en: Error occurred
sr: Јавила се грешка

en: Error occurred during key agreement
sr: Дошло је до грешке приликом преговора о кључевима

en: Error reading %s: 
    %s.
sr: Грешка при читању %s: 
    %s.

en: Error reading file %s: 
    %s
sr: Грешка при читању датотеке %s: 
    %s

en: Error reading from %s: %s
sr: Грешка при читању из %s: %s

en: Error reading from %s: response too long (%d bytes limit)
sr: Грешка при читању са %s: одговор је сувише дуг (ограничење на %d бајта)

en: Error reading from resolver process:
    %s
sr: Грешка при читању из процеса решавања: 
    %s

en: Error resolving %s
sr: Грешка при добијању %s

en: Error resolving %s:
    %s
sr: Грешка при решавању %s: 
    %s

en: Error resolving %s: %d
sr: Грешка pri решавању %s: %d

en: Error retrieving profile
sr: Грешка при читању са сервера

en: Error retrieving room list
sr: Грешка при добављању списка соба

en: Error running %s
sr: Грешка при извршавању %s

en: Error unregistering account
sr: Грешка при одјави регистрације

en: Error writing %s: 
    %s.
sr: Грешка при упису %s: 
    %s.

en: Error writing to %s: %s
sr: Грешка при упису у %s: %s

en: Error: invalid PONG from server
sr: Грешка: погрешан одзив сервера (ПОНГ)

en: Esperanto
sr: есперанто

en: Estonian
sr: естонски

en: Event
sr: Догађај

en: Evolution Integration
sr: Сарадња са Еволуцијом

en: Evolution Integration Configuration
sr: Подешавање сарадње са Еволуцијом

en: Excited
sr: Узбуђен

en: Execute a command
sr: Изврши наредбу

en: Existing window
sr: Постојећи прозор

en: Exiting because another libpurple client is already running.
sr: Излазим јер је већ покренут још један libpurple клијент.

en: Export Sametime List for Account %s
sr: Извези Sametime листу за налог %s

en: Export Sametime List...
sr: Извези Sametime листу...

en: Export to .anyone
sr: Извези у .anyone

en: Export to .zephyr.subs
sr: Извези у .zephyr.subs

en: Export to file %s failed.
    Check that you have write permission to the target path
sr: Извоз у датотеку %s неје успео.
    Проверите да ли имате дозволе за упис у циљну путању

en: Exposure
sr: Излагање

en: ExtPlacement
sr: Додатни размештај

en: Extended Address
sr: Проширена адреса

en: Extended Away
sr: Продужено одсутан

en: Extended away
sr: Продужено одсутан

en: External User
sr: Спољни корисник

en: Extra conversation placement options.
sr: Додатни избори за размештај разговора.

en: F_lash window when IMs are received
sr: _Засијај прозор када пристигне нова порука

en: Failed
sr: Неуспех

en: Failed Yahoo! Authentication
sr: Неуспешна Јаху! идентификација

en: Failed to add buddy
sr: Неуспешно додавање другара разговору

en: Failed to change nickname
sr: Не могу да променим надимак

en: Failed to get connection: %s
sr: Не могу да добијем везу: %s

en: Failed to get name: %s
sr: Не могу добијем име: %s

en: Failed to get serv name: %s
sr: Не могу да добијем серв име: %s

en: Failed to join buddy in chat
sr: Неуспешно прикључивање другара ћаскању

en: Failed to join chat
sr: Неуспешно прикључење ћаскању

en: Failed to load image
sr: Неуспело учитавање слике

en: Failed to remove buddy
sr: Неуспешно уклањање другара разговору

en: Failed to set cmodes for %s
sr: Не могу да сачувам приступе за: %s

en: Failed to store image: %s
sr: Не могу да сачувам слику: %s.

en: Failure: Authentication failed
sr: Неуспешна идентификација

en: Failure: Incorrect signature
sr: Грешка: потпис је неисправан

en: Failure: Invalid cookie
sr: Грешка: колачић је неисправан.

en: Failure: Remote does not support proposed HMAC
sr: Грешка: друга страна не подржава предложен HMAC

en: Failure: Remote does not support proposed KE group
sr: Грешка: друга страна не подржава предложену KE групу

en: Failure: Remote does not support proposed PKCS
sr: Грешка: друга страна не подршава предложен PKCS

en: Failure: Remote does not support proposed cipher
sr: Грешка: друга страна не подржава предложену шифру

en: Failure: Remote does not support proposed hash function
sr: Грешка: друга страна не подржава предложену хеш функцију

en: Failure: Remote does not trust/support your public key
sr: Грешка: друга страна нема поверења или не подржава ваш јавни кључ

en: Failure: Version mismatch, upgrade your client
sr: Грешка: издања се не слажу, обновите вашег програма

en: Family Name
sr: Презиме

en: Fashion
sr: Мода

en: Fast size calculations
sr: Брз прорачун величине

en: Fatal Error
sr: Кобна грешка

en: Favorite Quote
sr: Омиљена изрека

en: Favorite Things
sr: Омиљене ствари

en: Feature Not Implemented
sr: Могућност није подржана

en: Female
sr: Женски

en: Fetching the room list failed.
sr: Добављање списка соба није успело.

en: File
sr: Датотека

en: File %s could not be imported.
    Make sure that the file is readable and in PEM format.
sr: Не могу да увезем датотеку %s.
    Уверите се да је датотека читљива и да је у PEM формату.

en: File %s is %s, which is larger than the maximum size of %s.
sr: Датотека %s је %s, што је веће од максималне величине од %s.

en: File Control
sr: Контрола датотеке

en: File Send Failed
sr: Неуспешно слање датотеке

en: File Transfer
sr: Преноси датотека

en: File Transfer Failed
sr: Пропао пренос датотеке

en: File Transfers
sr: Преноси датотека

en: File Transfers - %d%% of %d file | File Transfers - %d%% of %d files
sr[0]: Пренос датотека - %d%% од %d датотеке.
sr[1]: Пренос датотека - %d%% од %d датотеке.
sr[2]: Пренос датотека - %d%% од %d датотека.
sr[3]: Пренос датотека - %d%% од %d датотеке.

en: File operation error
sr: Грешка при раду са датотеком

en: File transfer _details
sr: _Детаљи преноса датотеке

en: File transfer already started
sr: Пренос датотеке је већ почео

en: File transfer cancelled
sr: Обустављен је пренос

en: File transfer complete
sr: Пренос датотеке завршен

en: File transfer from %s failed.
sr: Пренос датотеке од %s пропао.

en: File transfer port
sr: Порт за пренос датотека

en: File transfer proxies
sr: Посредници за пренос датотека

en: File transfer server
sr: Сервер за пренос датотека

en: File transfer session does not exist
sr: Сесија преноса датотека не постоји

en: File transfer to %s failed.
sr: Пренос датотеке до %s прекинут.

en: Filename
sr: Назив датотеке

en: Filename:
sr: Назив датотеке:

en: Fill in one or more fields to search for any matching XMPP users.
sr: Попуните једно или више поља да бисте тражили Џабер кориснике.

en: Fill in the fields.
sr: Попуни поља.

en: Fill out all fields completely.
sr: Попуните сва поља у потпуности.

en: Filter
sr: Филтер

en: Filter:
sr: Филтер:

en: Finalizing connection
sr: Довршава повезивање

en: Finch
sr: Зеба

en: Find
sr: Нађи

en: Find Buddy by Email
sr: Пронађи другара помоћу адресе е-поште

en: Find Rooms
sr: Пронађи собе

en: Find a contact by entering the search criteria in the given fields. Note: Each field supports wild card searches (%)
sr: Нађи контакт уносећи критеријум претраге у дата поља. Примедба: Свако поље подржава претрагу дивљих картица (%)

en: Find buddies
sr: Пронађи другаре

en: Find buddies...
sr: Нађи другаре...

en: Find people...
sr: Тражи људе...

en: Fingerprint and babbleprint for the %s key are:
    
    %s
    %s
sr: Отисак и сажетак кључа за другара %s су:
    
    %s
    %s

en: Finished
sr: Завршено

en: Finnish
sr: фински

en: Firebird
sr: Жар-птица

en: Firefox
sr: Жар-лија

en: First Name
sr: Име

en: First name
sr: Име

en: First name:
sr: Име

en: Font
sr: Фонт

en: Font Face
sr: Изглед фонта

en: Fonts
sr: Фонтови

en: For delayed messages
sr: За одложене поруке

en: For delayed messages and in chats
sr: За одложене поруке и у ћаскањима

en: Forbidden
sr: Забрањен

en: Force login (ignore server redirects)
sr: Присили пријаву (игнориши преусмеравања сервера)

en: Forcing Login
sr: Присиљавам пријаву

en: Foreground Color
sr: Боја текста

en: Foreground _color
sr: Боја _текста

en: Free For Chat
sr: Доступан за ћаскање

en: French
sr: француски

en: From
sr: Од

en: From (To pending)
sr: Од (чекање)

en: From last sent message
sr: Од задње послате поруке

en: Full Name
sr: Пуно име

en: Full name
sr: Пуно име

en: Fully qualified domain name missing
sr: Недостаје пун назив домена

en: GNOME Default
sr: Подразумевано из Гнома

en: GStreamer Failure
sr: GStreamer пад

en: GStreamer failed to initialize.
sr: GStreamer неће да се покрене.

en: GTK Signals Test
sr: Проба ГТК сигнала

en: GTK+ Interface Font
sr: Фонт Гтк+ сучеља

en: GTK+ Text Shortcut Theme
sr: Пречице за текст

en: Gadu-Gadu Protocol Plugin
sr: Додатак за Гаду-Гаду протокол

en: Gadu-Gadu Public Directory
sr: Гаду-Гаду јавни директоријум

en: Gadu-Gadu User
sr: Гаду-Гаду корисник

en: Galeon
sr: Галеон

en: Galician
sr: галицијски

en: Game Title
sr: Назив игре

en: Games
sr: Игре

en: Gender
sr: Пол

en: General
sr: Пол

en: General Log Reading Configuration
sr: Подешавање читања главног дневника

en: General Text Replacement Options
sr: Поставке замена текста

en: Generate Key Pair
sr: Направи пар кључева

en: Geolocation
sr: Место

en: Georgian
sr: грузијски

en: German
sr: немачки

en: Get
sr: Добави

en: Get AIM Info
sr: АИМ подаци

en: Get Away Message
sr: Прибави поруку за одсуство

en: Get File
sr: Прибави датотеку

en: Get Info
sr: Подаци

en: Get Notes Address Book Info
sr: Прибави белешке података адресара

en: Get Public Key
sr: Добави јавни кључ

en: Get Public Key...
sr: Добави јавни кључ...

en: Get User Info
sr: Прибави податке о кориснику

en: Get _Info
sr: П_реузми податке

en: Getting cookie
sr: Примам колачић

en: Given Name
sr: Име

en: Glorious
sr: Величанствено

en: GntClipboard
sr: ГнтКлипборд

en: GntGf
sr: ГнтГф

en: GntHistory
sr: Историјат

en: GntLastlog
sr: ГнтПоследњеБелешке

en: Goes a_way
sr: _Иде на одсуство

en: Goes away
sr: Постаде одсутан

en: Gone
sr: Отишао

en: Google Talk
sr: Гугл прича

en: Goose
sr: Ваћари

en: Goosing %s...
sr: Ваћарим %s...

en: Greek
sr: грчки

en: Group
sr: Група

en: Group Items
sr: Повежи ставке

en: Group Name
sr: Група

en: Group name too long
sr: Име групе је предугачко

en: Group:
sr: Група:

en: GroupWise Conference %d
sr: GroupWise конференција %d

en: Grouping
sr: Груписање

en: GtkTreeView Horizontal Separation
sr: GtkTreeView хоризонтални раздвојник

en: Gtkrc File Tools
sr: Алати gtkrc датотеке

en: Gujarati
sr: гујарати

en: Gujarati Language Team
sr: гујарати преводилачки тим

en: HTML
sr: ХТМЛ

en: HTTP Method Server
sr: Сервер HTTP режима

en: HTTP proxy connection error %d
sr: Грешка при повезивању посредника %d

en: Handshake Acknowledged, Sending Login
sr: Руковање препознато, шаљем пријаву

en: Handshaking
sr: Руковање

en: Happy
sr: Срећан

en: Has you
sr: Има вас

en: Headline
sr: Наслов

en: Hebrew
sr: хебрејски

en: Hidden or not logged-in
sr: Сакривен или непријављен

en: Hide Icon
sr: Сакриј иконицу

en: Hide client identity
sr: Сакриј програмов идентитет

en: Hides extraneous join/part messages.
sr: Крије туђе поруке о придруживању.

en: High-five
sr: Баци петицу

en: High-fiving %s...
sr: Бацам петицу за %s...

en: Highlight _misspelled words
sr: Истакни гре_шке у куцању

en: Highlight matches
sr: Посветли поклапања

en: Highlighted Messages
sr: Истакнуте поруке

en: Hindi
sr: хинду

en: Hiptop
sr: Врхкука

en: History
sr: Историјат

en: History Plugin Requires Logging
sr: Додак захтева памћење разговора

en: Hobbies
sr: Хобији

en: Hobbies and Interests
sr: Хобији и интересовања

en: Home Address
sr: Адреса становања

en: Home Fax
sr: Факс

en: Home Page
sr: Лична страница

en: Home Phone
sr: Кућни број телефона

en: Home Phone 2
sr: Други кућни број телефона

en: Home Phone Number
sr: Број кућног телефона

en: Homepage
sr: Лична страница

en: Hometown
sr: Град рођења

en: Hong Kong Chinese
sr: Хонг Конг кинески

en: Host Gone
sr: Домаћин је нестао

en: Host Name: 	%s
sr: Рачунар: 	%s

en: Host Unknown
sr: Домаћин је непознат

en: Hostname
sr: Име домаћина

en: Hug
sr: Грли

en: Hugging %s...
sr: Грлим %s...

en: Humor
sr: Хумор

en: Hungarian
sr: мађарски

en: Hyper Active
sr: Сувише активан

en: Hyperlink Color
sr: Боја над-везе

en: Hyperlink color
sr: Боја над-везе

en: Hyperlink prelight color
sr: Боја над-везе

en: Hyperlink visited color
sr: Боја посећене над-везе

en: I'dle Mak'er
sr: Контролор неактивности

en: I'm not here right now
sr: Тренутно нисам ту

en: ICQ Direct Connect
sr: Непосредна ICQ веза

en: ICQ Privacy Options
sr: Поставке приватности за ICQ

en: ICQ Protocol Plugin
sr: Додатак за ICQ протокол

en: ICQ Server Relay
sr: ICQ преусмеравање сервера

en: ICQ authorization denied.
sr: ICQ овлашћење одбијено.

en: ICQ user %u has sent you a buddy: %s (%s)
sr: ICQ корисник %u Вам је послао контакт: %s (%s)

en: IM
sr: Порука

en: IM Conversation Windows
sr: Прозор разговора

en: IM Friends
sr: Другови

en: IM With Password
sr: Порука са лозинком

en: IM with Key Exchange
sr: Брзе поруке са разменом кључева

en: IM with Password
sr: Лозинка

en: IP Address
sr: ИП адреса

en: IPC Test Client
sr: Пробни програм за МПК

en: IPC Test Server
sr: Пробни сервер за МПК

en: IRC Protocol Plugin
sr: Додатак за ИРЦ протокол

en: I_M
sr: _Порука

en: Icon Error
sr: Грешка у иконици

en: Iconifies the buddy list and your conversations when you go away.
sr: Умањује списак другара и Ваше разговоре када сте одсутни.

en: Iconify on Away
sr: Умањи при одсутности

en: Idle
sr: Неактиван

en: Idle %dd %dh %02dm
sr: Неактиван %dd %dh %02dm

en: Idle %dh %02dm
sr: Неактиван %dh %02dm

en: Idle %dm
sr: Неактиван %dm

en: Idle for
sr: Неактиван већ

en: If you look real closely
sr: Уколико погледате изблиза

en: If you wish to view this profile, you will need to visit this link in your web browser:
sr: Уколико желите да погледате овај профил, треба да посетите ову везу у вашем читачу веба:

en: Ignore
sr: Игнориши

en: Ignore buddy?
sr: Игнориши другара?

en: Ignore conference and chatroom invitations
sr: Занемари позиве причаонице и конференције

en: Ignore incoming format
sr: Игнориши долазећи формат

en: Import Sametime List for Account %s
sr: Увези Sametime листу за налог %s

en: Import Sametime List...
sr: Увези Sametime листу...

en: Import from .anyone
sr: Увези из .anyone

en: Import from .zephyr.subs
sr: Увези из .zephyr.subs

en: Importing friends failed
sr: Увоз другова неуспео

en: Improper Addressing
sr: Неодговарајуће адресирање

en: In Love
sr: Заљубљен

en: In local permit/deny
sr: Дозволи/забрани у локалу

en: In love
sr: Заљубљен

en: Includes other IM clients' logs in the log viewer.
sr: Прикажи и белешке о осталим програмима при прегледу дневника.

en: Incompatible protocol version
sr: Верзија протокола није прилагођена

en: Incorrect encoding in authorization
sr: Погрешно кодирање овлашћења

en: Incorrect password
sr: Неисправна лозинка

en: Incorrect username or password
sr: Неисправно корисничко име или лозинка

en: Increase Font Size
sr: Повећај слова

en: Indisposed
sr: Необјављен

en: Indonesian
sr: индонезијски

en: Info
sr: Подаци

en: Info for %s
sr: Подаци за %s

en: Info for Group %s
sr: Подаци о групи %s

en: Information
sr: Подаци

en: Initializing SSL/TLS
sr: Покрећем SSL/TLS

en: Initializing Stream
sr: Покретање тока

en: Initiate Conference
sr: Покрени разговор

en: Initiate _Chat
sr: Покрени _ћаскање

en: Insert IM Image
sr: Убаци слику разговора

en: Insert Image
sr: Уметни слику

en: Insert Link
sr: Уметни везу

en: Insert Smiley
sr: Убаци смешак

en: Insert c_ount of new messages into window title
sr: Убаци _број нових порука у наслов прозора

en: Insert count of new message into _X property
sr: Убаци број нових порука у _Х својство

en: Insert in message
sr: Убаци у поруку

en: Install Plugin...
sr: Инсталирај додатак...

en: Instant Messaging
sr: Брзе поруке

en: Instant messages will only be logged if the "Log all instant messages" preference is enabled.
sr: Брзе поруке ће бити снимљене само ако је поставка "Сними све брзе поруке" омогућена.

en: Insufficient rights
sr: Недовољно овлашћења

en: Interests
sr: Интересовања

en: Interface
sr: Окружење

en: Internal Server Error
sr: Унутрашња грешка сервера

en: Internet Messenger
sr: Интернет писмоноша

en: Invalid Authorization Mechanism
sr: Неисправан механизам за овлашћење

en: Invalid Directory
sr: Неисправан директоријум

en: Invalid ID
sr: Неисправан ИБ

en: Invalid Namespace
sr: Неисправан простор имена

en: Invalid Room Handle
sr: Неисправна ручка собе

en: Invalid Room Name
sr: Неисправно име собе

en: Invalid SNAC
sr: Неисправан SNAC

en: Invalid Server
sr: Неисправно име сервера

en: Invalid Server Name
sr: Неисправно име сервера

en: Invalid XML
sr: Неисправан XML

en: Invalid XMPP ID
sr: Неисправна Џабер адреса

en: Invalid XMPP ID. Domain must be set.
sr: Неисправна Џабер адреса. Морате унети домен.

en: Invalid authzid
sr: Неисправан authzid

en: Invalid challenge from server
sr: Неисправан изазов сервера

en: Invalid chat room name
sr: Неисправно име причаонице

en: Invalid email address
sr: Неисправна ел. адреса

en: Invalid error
sr: Неисправна грешка (!!!)

en: Invalid friendly name
sr: Неисправно пријатељско име

en: Invalid group
sr: Неисправна група

en: Invalid input condition
sr: Погрешан улазни услов

en: Invalid nickname
sr: Неисправан надимак

en: Invalid proxy settings
sr: Лоша подешавања посредника

en: Invalid title
sr: Неисправан наслов

en: Invalid username
sr: Неисправно корисничко име

en: Invert
sr: Обрни

en: Invincible
sr: Непобедив

en: Invisible
sr: Невидљив

en: Invitation from: %s
    
    Sent: %s
sr: Позив од: %s
    
    Послато: %s

en: Invitation only
sr: Само позивани

en: Invitation to Conversation
sr: Позив на разговор

en: Invite
sr: Позови

en: Invite Buddy Into Chat Room
sr: Позови другара у причаоницу

en: Invite Group to Conference...
sr: Позови групу на конференцију...

en: Invite List
sr: Списак позваних

en: Invite to Conference
sr: Позови на конференцију

en: Invite to Conference...
sr: Позови на конференцију...

en: Invite user to a conference
sr: Позови корисника на конференцију

en: Invite...
sr: Позови...

en: Irish
sr: ирски

en: Is no longer i_dle
sr: Није више н_еактиван

en: Is no longer idle
sr: Више није неактиван

en: Italian
sr: италијански

en: Italic
sr: Курзив

en: Item Not Found
sr: Није нађено

en: JID
sr: ЈИД

en: Japanese
sr: јапански

en: Jealous
sr: Љубоморан

en: Job Role
sr: Улога

en: Job Title
sr: Титула

en: John Noname
sr: Безимени балон

en: Join
sr: Прикључи се

en: Join Chat
sr: Прикључи се ћаскању

en: Join Chat...
sr: Прикључи се ћаскању...

en: Join Private Group
sr: Прикључи се приватној групи

en: Join User in Chat...
sr: Прикључи корисника ћаскању...

en: Join a Chat
sr: Прикључи се ћаскању

en: Join in Chat
sr: Прикључи се ћаскању

en: Join whom in chat?
sr: Прикључи ћаскању са ким?

en: Join/Part Hiding
sr: Скривање придруживања

en: Joining %s requires an invitation.
sr: Приступање на %s захтева позивање.

en: Kannada
sr: канадски

en: Kannada Translation team
sr: канадски преводилачки тим

en: Key Agreement
sr: Погодба о кључевима

en: Key Agreement Request
sr: Захтев за преговор о кључевима

en: Key Agreement failed
sr: Преговор о кључевима није успео

en: Key Exchange failed
sr: Размена кључева није успела

en: Key Length: 	%d bits
sr: Дужина кључа: 	%d бита

en: Key Pair Generation failed
sr: Прављење пара кључева није успело

en: Key agreement cannot be started with yourself
sr: Преговор о кључевима не можете водити сами са собом

en: Key agreement failed
sr: Преговор о кључевима није успео

en: Key agreement is already started
sr: Преговор о кључевима је већ почео

en: Key agreement request received from %s. Would you like to perform the key agreement?
sr: Корисник %s је тражио преговор о кључевима. Да ли желите да започнете преговор?

en: Key agreement was aborted
sr: Преговор о кључевима је отказан

en: Key length
sr: Дужина кључа

en: Keyboard Shortcuts
sr: Пречице на тастатури

en: Kicked by %s (%s)
sr: Избачени од стране %s: (%s)

en: Kids Passport without parental consent
sr: Дечији пасош без сагласности родитеља

en: Kill User
sr: Одстрани корисника

en: Killed by %s (%s)
sr: Уклонио вас је %s (%s)

en: Konqueror
sr: Конкверор

en: Korean
sr: корејски

en: Kurdish
sr: курдски

en: Lao
sr: лао

en: Last Known Client
sr: Последњи забележени програм

en: Last Name
sr: Презиме

en: Last Seen
sr: Последња посета

en: Last Update
sr: Последња допуна

en: Last Updated
sr: Последња допуна

en: Last created window
sr: Последње направљени прозор

en: Last name
sr: Презиме

en: Last name:
sr: Презиме:

en: Lastlog
sr: Последње белешке

en: Lastlog plugin.
sr: Додатак за дневник.

en: Later
sr: Писмо

en: Latest News
sr: Најновије вести

en: Left
sr: Лево

en: Left Vertical
sr: Лево вертикално

en: Let others see what computer you are using
sr: Објави име рачунара ког користите

en: Let others see what services you are using
sr: Објави списак мрежних услуга

en: Lets you send raw input to text-based protocols (XMPP, MSN, IRC, TOC). Hit 'Enter' in the entry box to send. Watch the debug window.
sr: Омогућава да пошаљете изворни текст протоколима који га прихватају (Џабер, МСН, ИРЦ, ТОЦ). Притисните „Ентер‟ у пољу за унос за слање. Пратите прозор за грешке.

en: Lets you send raw input to text-based protocols.
sr: Омогућава да пошаљете изворни текст на текст—протоколе.

en: Level
sr: Ниво

en: List full
sr: Списак је пун

en: List of %d user:
     | List of %d users:
sr[0]: Списак %d корисника:
sr[1]: Списак %d корисника:
sr[2]: Списак %d корисника:
sr[3]: Списак корисника:

en: List overflow
sr: Прекорачење списка

en: Listening to music
sr: Слушам музику

en: Lithuanian
sr: литвански

en: Live Video
sr: Жива слика

en: Load Buddylist...
sr: Учитај списак другара...

en: Load buddylist from file...
sr: Учитај списак другара из датотеке...

en: Loads .NET plugins with Mono.
sr: Учитава .NET додатке проз моно

en: Local Buddy List Only
sr: Само локална листа другова

en: Local File:
sr: Локална датотека:

en: Local Port
sr: Локални порт

en: Local server start time: %s
    Local server uptime: %s
    Local server clients: %d
    Local server channels: %d
    Local server operators: %d
    Local router operators: %d
    Local cell clients: %d
    Local cell channels: %d
    Local cell servers: %d
    Total clients: %d
    Total channels: %d
    Total servers: %d
    Total routers: %d
    Total server operators: %d
    Total router operators: %d
sr: Локално време почетка рада: %s
    Локално време рада: %s
    Број клијената: %d
    Број канала: %d
    Број оператора: %d
    Број рутера: %d
    Број ћелијских клијената: %d
    Број ћелијских канала: %d
    Број ћелијских сервера: %d
    Укупно клијената: %d
    Укупно канала: %d
    Укупно сервера: %d
    Укупно рутера: %d
    Укупно оператора сервера: %d
    Укупно оператора рутера: %d

en: Locality
sr: Локалитет

en: Location
sr: Место

en: Log Deletion Failed
sr: Није успело брисање дневника

en: Log Directory
sr: Директоријум за дневник

en: Log IMs
sr: Бележи брзе поруке

en: Log In
sr: Пријави се

en: Log Out
sr: Одјави се

en: Log Reader
sr: Прегледач дневника

en: Log _format:
sr: Облик _дневника:

en: Log all _instant messages
sr: Бележи све _брзе поруке

en: Log all _status changes to system log
sr: Сними све промене _стања у системски дневник

en: Log all c_hats
sr: Бележи све _разговоре

en: Log chats
sr: Бележи ћаскања

en: Log format
sr: Облик дневника:

en: Log status change events
sr: Бележи промене стања

en: Logged In
sr: Пријављен

en: Logging
sr: Записивање

en: Logging can be enabled from Tools -> Preferences -> Logging.
    
    Enabling logs for instant messages and/or chats will activate history for the same conversation type(s).
sr: Снимање може бити омогућено у Алати -> Поставке -> Снимање.
    
    Омогућавање снимања порука и/или ћаскања ће активирати историју за исти тип комуникације.

en: Logging in
sr: Повезујем се

en: Logging of this conversation failed.
sr: Снимање овог разговора није успело.

en: Logging started. Future messages in this conversation will be logged.
sr: Снимање је почело. Будуће поруке у овом разговору ће бити снимљене.

en: Logging stopped. Future messages in this conversation will not be logged.
sr: Снимање је престало. Будуће поруке у овом разговору неће бити снимљене.

en: Login Acknowledged
sr: Пријава препозната

en: Login Options
sr: Избори пријава

en: Login Redirected
sr: Пријава преусмерена

en: Logo
sr: Логотип

en: Lost connection with server
sr: Веза са сервером је прекинута

en: Lost connection with the remote user:<br>%s
sr: Прекинута је веза са удаљеним корисником:<br>%s

en: Loud
sr: Гласно

en: Louder
sr: Гласније

en: Loudest
sr: Најгласније

en: MOTD for %s
sr: Порука дана за %s

en: MSN Error: %s
sr: МСН Грешка %s

en: MSN reported not being able to find the user's profile. This either means that the user does not exist, or that the user exists but has not created a public profile.
sr: MSN је известио да не може да пронађе корисников профил. То значи да или корисник с датим именом не постоји, или да постоји али да нема јавни профил.

en: M_ute sounds
sr: Искључи _звукове

en: Macedonian
sr: македонски

en: Mail Checker
sr: Провера поште

en: Mailstop
sr: Пошта

en: Male
sr: Мушки

en: Male or female
sr: Мушко или женско

en: Malformed XMPP ID
sr: Неисправна Џабер адреса

en: Manual
sr: Ручна поставка

en: Manually
sr: Ручно

en: Marital Status
sr: Брачно стање

en: Markerline
sr: Раздвојна линија

en: Master archive is misconfigured
sr: Главна архива није добро подешена

en: Maximum last-seen difference:
sr: Највећа разлика у последњој посети:

en: Maximum response timeout:
sr: Највеће време за одговор:

en: Maybe the room is full
sr: Можда је соба попуњена

en: Maybe they're not in a chat?
sr: Можда не ћаскају?

en: Meanwhile Connection Setup
sr: Подешавање међувремене конекције

en: Member Since
sr: Члан од

en: Memory allocation error
sr: Грешка при обезбеђивању меморије

en: Merge Groups
sr: Споји групе

en: Merge List from Server
sr: Споји листу са сервера

en: Merge and Save List to Server
sr: Споји и сачувај листу на сервер

en: Merging these contacts will cause them to share a single entry on the buddy list and use a single conversation window. You can separate them again by choosing 'Expand' from the contact's context menu
sr: Спајање ових контакта ће проузроковати да они деле исти унос у листи другара и користе исти прозор за разговор. Можете их поново раздвојити избором ставке „Разгранај“ из одговарајућег менија контакта

en: Message
sr: _Порука:

en: Message Notification
sr: Обавештење о порукама

en: Message Timestamp Formats
sr: Формат временских ознака

en: Message could not be sent because a connection error occurred:
sr: Порука се не може послати због грешке у вези:

en: Message could not be sent because an error with the switchboard occurred:
sr: Порука се не може послати због грешке са пребацивачем:

en: Message could not be sent because the maximum length was exceeded.
sr: Порука не може бити послата јер је прекорачена максимална дужина.

en: Message could not be sent because the user is offline:
sr: Порука се не може послати пошто је корисник неповезан:

en: Message could not be sent because we are sending too quickly:
sr: Порука се не може бити послата пошто је пребрзо шаљемо:

en: Message could not be sent because we were unable to establish a session with the server. This is likely a server problem, try again in a few minutes:
sr: Порука не може бити послата јер нисмо могли да успоставимо везу са сервером. Ово је вероватно проблем до сервера, покушајте поново за пар минута:

en: Message could not be sent, not allowed while invisible:
sr: Порука се не може послати пошто то није могуће док сте невидљиви:

en: Message could not be sent.
sr: Порука не може бити послата.

en: Message delivery to %s failed: %s
sr: Испорука поруке за %s није успела: %s

en: Message from %s
sr: Порука од %s

en: Message may have not been sent because a timeout occurred:
sr: Порука можда није послата зато што је истекао рок:

en: Message may have not been sent because an unknown error occurred:
sr: Порука можда није послата зато што је дошло до непознате грешке:

en: Message of the Day
sr: Порука дана

en: Message received
sr: Порука примљена

en: Message received begins conversation
sr: Примљена порука започиње разговор

en: Message sent
sr: Порука послата

en: Message was not sent because an unknown encoding error occurred.
sr: Порука није послата зато што је дошло до непознате грешке у кодирању.

en: Message was not sent because an unknown error occurred.
sr: Порука није послата зато што је дошло до непознате грешке:

en: Message was not sent because messages are being sent too quickly.
sr: Порука није послата јер их шаљете сувише брзо.

en: Message was not sent because the system is unavailable. This normally happens when the user is blocked or does not exist.
sr: Порука није послата јер систем није доступан. Ово се дешава уколико је корисник има забрану или не постоји.

en: Message was not sent, because you are not signed on.
sr: Порука није послата јер нисте пријављени

en: Message:
sr: Порука:

en: Method:
sr: Начин:

en: Microphone
sr: Микрофон

en: Middle Name
sr: Средње име

en: Middle mouse button
sr: Средње дугме миша

en: Minimi_ze new conversation windows
sr: Ума_њи ноци прозор разговора

en: Minutes
sr: минута.

en: Minutes before changing status
sr: Број минута пре мењања стања:

en: Misc
sr: Остало

en: Missing Cipher
sr: Недостаје лозинка

en: Missing protocol plugin for %s
sr: Недостаје додатак за протокол %s

en: Mobile
sr: Мобилни телефон

en: Mobile Phone
sr: Мобилни телефон

en: Mobile Phone Number
sr: Број мобилног телефона

en: Mobile message was not sent because it was too long.
sr: Порука за мобилни није послата јер је предугачка.

en: Modify
sr: Измени

en: Modify Account
sr: Измени налог

en: Mongolian
sr: монголски

en: Mono Plugin Loader
sr: Читач моно додатака

en: Mood
sr: Расположење

en: Mood Text
sr: Текст о расположењу

en: More than one user was found with the same name. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
sr: Пронађено је више од једног корисника са истим именом. Изаберите исправног корисника ког треба додати у списак другара.

en: More than one user was found with the same public key. Select the correct user from the list to add to the buddy list.
sr: Пронађено је више од једног корисника са истим јавим кључем. Изаберите исправног корисника са списка које треба додати у списак другара.

en: Mouse Gestures
sr: Понашање миша

en: Mouse Gestures Configuration
sr: Подешавање понашања миша

en: Move to
sr: Премести у

en: Mozilla
sr: Мозила

en: Multiple plugins will be unloaded.
sr: Неколико додатака ће бити искључено.

en: Music
sr: Музика

en: Music Messaging
sr: Музичке поруке

en: Music Messaging Configuration
sr: Подешавања музичких порука

en: Music Messaging Plugin for collaborative composition.
sr: Додатак музичких порука за сараднички састав.

en: Music messaging session confirmed.
sr: Музичка сесија је потврђена

en: Mute _Sounds
sr: Искључи _звук

en: MySpace
sr: Мој свемир

en: MySpaceIM - No Username Set
sr: Мој свемир — Нисте унели корисничко име

en: MySpaceIM - Please Set a Username
sr: MySpaceIM - Изаберите корисничко име

en: MySpaceIM - Username Available
sr: MySpaceIM - Корисничко име је доступно

en: MySpaceIM Error
sr: Грешка у Мом свемиру

en: N_ew conversations:
sr: Н_ови разговори:

en: Name
sr: Име

en: Name: %s
    Version: %s
    Description: %s
    Author: %s
    Website: %s
    Filename: %s
sr: Име: %s
    Верзија: %s
    Опис: %s
    Аутор: %s
    Веб адреса: %s
    Име датотеке: %s

en: Nepali
sr: непалски

en: Nested Grouping (experimental)
sr: Угљежђено груписање (пробно)

en: Nested Subgroup
sr: Угњежђена подгрупа

en: Netscape
sr: Нетскејп

en: Network
sr: Мрежа

en: Network Statistics
sr: Мрежне статистике

en: Network is empty
sr: Мрежа је празна

en: Never
sr: Никада

en: New Account
sr: Нови налог

en: New Buddy Pounce
sr: Нова заседа другару

en: New Conference
sr: Нова конференција

en: New Event
sr: Нови догађај

en: New Gadu-Gadu Account Registered
sr: Регистрован нови Гаду-Гаду налог

en: New Instant Message
sr: Нова брза порука

en: New Line
sr: Нов ред

en: New Mail
sr: Нова е-пошта

en: New Person
sr: Нова особа

en: New Version Available
sr: Ново издање је доступно

en: New _Message...
sr: Н_ова порука...

en: New _mail notifications
sr: Обавештења о новопристиглој _е-пошти

en: New blog comments
sr: Нови коментари у блогу

en: New friend requests!
sr: Нови захтеви за спријатељавање!

en: New mail messages
sr: Нова е-пошта

en: New mail notifications
sr: Обавештења о новој е-пошти

en: New password
sr: Нова лозинка

en: New password (again)
sr: Нова лозинка (поновите)

en: New passwords do not match.
sr: Нове лозинке се не поклапају.

en: New picture comments
sr: Нови коментари слика

en: New profile comments
sr: Нови коментари профила

en: New status...
sr: Ново стање...

en: New tab
sr: Нови језичак

en: New window
sr: Нови прозор

en: New...
sr: Нова...

en: Nick
sr: Надимак

en: Nick Said
sr: Друј је рекао

en: Nick changing not supported in non-MUC chatrooms
sr: Промена надимка није подржана у причаоницама које нису MUC.

en: Nick or channel is temporarily unavailable.
sr: Надимак или канал је привремено недоступан.

en: Nickname
sr: Надимак

en: Nihilist
sr: Нихилиста

en: No
sr: Не

en: No Grouping
sr: Без груписања

en: No MOTD available
sr: Није доступна порука дана

en: No Matches
sr: Нема поклапања

en: No Message of the Day available
sr: Није доступна порука дана

en: No Proxy
sr: Без проксија

en: No Sametime Community Server Specified
sr: Није одређен Sametime сервер заједнице

en: No Sametime Community Server specified
sr: Није одређен Sametime сервер заједнице

en: No Sound
sr: Без звука

en: No actions available
sr: Нема доступних акција

en: No configuration options for this plugin.
sr: Додатак нема могућности за подешавање.

en: No file transfer session active
sr: Нема активних сесија за пренос

en: No host or IP address has been configured for the Meanwhile account %s. Please enter one below to continue logging in.
sr: Није подешена ИП дреса домаћина за међувремену налог %s. Унесите адресу испод како би наставили пријаву.

en: No logs were found
sr: Нису нађени логови

en: No match
sr: Нема поклапања

en: No matches
sr: Нема поклапања

en: No matching users found
sr: Нема нађених корисника

en: No name
sr: Без имена

en: No proxy
sr: Без проксија

en: No public key was received
sr: Није примљен јавни кључ

en: No reason given.
sr: Разлог није наведен.

en: No results found for email address %s
sr: Није пронађено нити једно поклапање за адресу е-поште %s

en: No server statistics available
sr: Нема доступних статистика

en: No sounds
sr: Без звукова

en: No such channel
sr: Нема таквог канала

en: No such command (in this context).
sr: У овом делу програма таква команда не постоји.

en: No such command.
sr: Команда не постоји

en: No such nick or channel
sr: Не постоји такав надимак/канал

en: No such user: %s
sr: Корисник %s не постоји

en: No suitable MySpaceIM account could be found to open this myim URL.
sr: Није нађен одговарајући налог на Мом свемиру за ову адресу

en: No text is blocked for this account.
sr: Нема забрањеног текста за овај налог.

en: No topic is set
sr: Тема није постављена

en: No username set
sr: Нисте унели корисничко име

en: Non-matching Hosts
sr: Непоклапајући домаћини

en: None
sr: Ништа

en: None (To pending)
sr: Ниједан (чекање)

en: None of your accounts are idle.
sr: Ни један од Ваших налога није неактиван.

en: Normal
sr: Нормално

en: Norwegian Nynorsk
sr: норвешки (новонорвешки)

en: Not Acceptable
sr: Неприхватљив

en: Not Allowed
sr: Недозвољен

en: Not Authorized
sr: Неовлашћен

en: Not Available
sr: Недоступан

en: Not accepting new users
sr: Не прихватај нове кориснике

en: Not allowed when offline
sr: Недозвољено када сте неповезани

en: Not at Desk
sr: Нисам за столом

en: Not at Home
sr: Нисам код куће

en: Not available
sr: Недоступан

en: Not expected
sr: Неочекивано

en: Not implemented yet.
sr: Могућност још увек није подржана

en: Not in Office
sr: Нисам у канцеларији

en: Not logged in
sr: Непријављен

en: Not on list
sr: Није на списку

en: Not on server list
sr: Није на списку на серверу

en: Not started
sr: Није покренуто

en: Not supported
sr: Није подржано

en: Not supported by client
sr: Програм не подржава

en: Not supported by host
sr: Домаћин не подржава

en: Not while on AOL
sr: Не док је на АОЛ-у

en: Note
sr: Белешка

en: Note: The preference for "New conversations" must be set to "By conversation count".
sr: Поставке за „Нови разговори“ морају бити постављене на „Према броју разговора“

en: Notes
sr: Белешке

en: Notes Address Book Group
sr: Белешке групе адресара

en: Notes Address Book Information
sr: Белешке података адресара

en: Notes Address Book group results
sr: Белешке резултата групе из адресара

en: Notification Methods
sr: Начини обавештавања

en: Notification Removal
sr: Уклањање обавештења

en: Notifies in a conversation window when a buddy goes or returns from away or idle.
sr: Обавештава у прозору разговора када другар оде на или се врати са одсуства или неактивности.

en: Notify Dialog
sr: Прозор обавештења

en: Notify For
sr: Обавештавај о

en: Notify When
sr: Обавештавај о

en: Notify buddies when you are typing
sr: Обавести другариме када им пише_тм поруку

en: Notify transfer failed
sr: Неуспешан пренос обавештења

en: Notify with a popup when an autoaccepted file transfer is complete
    (only when there's no conversation with the sender)
sr: Обавести искачућим прозором када је прихваћени пренос датотеке готов
    (само када не разговарате са пошиљаоцем)

en: Notify with a toaster when
sr: Обавести тостером када

en: Novell GroupWise Messenger Protocol Plugin
sr: Додатак за Новелов GroupWise протокол

en: Now Listening
sr: Сада слуша

en: Nudge
sr: Потапшај

en: Nudging %s...
sr: Тапшем %s...

en: Number of conversations per window
sr: Број разговора у једном прозору

en: OK
sr: У реду

en: ONCE SET, THIS CANNOT BE CHANGED!
sr: Када се једном постави, не може се више мењати!!!

en: Obsolete SNAC
sr: Превазиђени SNAC

en: Occupation
sr: Занимање

en: Occupied
sr: Заузет

en: Offering to send %s to %s
sr: Понуда слања %s за %s

en: Office Title
sr: Званичан назив

en: Offline
sr: Неповезан

en: Offline Buddies
sr: Неповезане другаре

en: Offline Message
sr: Порука ван мреже

en: Offline Message Emulation
sr: Емулатор порука ван мреже

en: Offline buddies
sr: Неповезане другаре

en: Old ICQ UTF8
sr: Стари ICQ UTF8

en: Old flat format
sr: Стари равни формат

en: On Mobile
sr: Пошаљи на мобилни

en: On The Phone
sr: Телефонирам

en: On Vacation
sr: На распусту сам

en: On the Phone
sr: Телефонирам

en: On unread messages
sr: На непрочитане поруке

en: One or more messages may have been undeliverable.
sr: Једна или више порука су можда нечитке.

en: Online
sr: На вези

en: Online Buddies
sr: Доступне другове

en: Online Services
sr: Мрежне услуге

en: Online Since
sr: На вези од

en: Online Status
sr: На вези од

en: Online since
sr: На вези од

en: Online/Offline
sr: Повезан/неповезан

en: Online: %d
    Total: %d
sr: На мрежи: %d
    Укупно: %d

en: Only enable for users on the buddy list
sr: Дозволи само корисницима са мог списка другара

en: Only online
sr: Само на вези

en: Only replace _whole words
sr: Замени само _целе речи

en: Only when available
sr: Само када сам доступан

en: Only when docked
sr: Само када смо спуштени

en: Only when not available
sr: Само када нисам доступан

en: Opacity:
sr: Провидност:

en: Ope_n an IM window
sr: _Отвара прозор за брзе поруке

en: Open All Messages
sr: Отвори све поруке

en: Open File...
sr: Отвори...

en: Open Hotmail Inbox
sr: Отвори доспелу пошту на Хотмејлу

en: Open Inbox
sr: Отвори сандуче

en: Open Public Key...
sr: Отвори јавни кључ...

en: Open an IM window
sr: Отвори прозор за брзу поруку

en: Open...
sr: Отвори...

en: Opera
sr: Опера

en: Operating System
sr: Оперативни систем

en: Optional information:
sr: Додатни подаци

en: Options
sr: Избори

en: Options specific to Pidgin for Windows.
sr: Поставке својствене Пиџину за Виндоус.

en: Organization
sr: Организација

en: Organization Name
sr: Назив организације

en: Organization Unit
sr: Одељење у организацији

en: Organization: 	%s
sr: Организација: 	%s

en: Original password
sr: Стара лозинка

en: Orphans
sr: Сирочићи

en: Other
sr: Остало

en: Other Contacts
sr: Остали контакти

en: Others talk in chat
sr: Остали су гласнији тренутно у ћаскању

en: Out To Lunch
sr: На ручку сам

en: Out of memory
sr: Нема довољно меморије

en: Out to Lunch
sr: Ручам

en: Overwrite
sr: Препиши

en: P.O. Box
sr: Поштански фах

en: PEM X.509 Certificate Export
sr: Извоз PEM X.509 сертификата

en: PING reply -- Lag: %lu seconds
sr: ПИНГ одговор — Лаг: %lu секунди

en: PONG
sr: ПОНГ

en: P_auses while typing
sr: _Пауза док куца

en: P_lay a sound
sr: Пусти звук

en: P_ounce only when my status is not Available
sr: Заседа _само кад ми нисам доступан

en: Pa_ssword:
sr: _Лозинка:

en: Page
sr: Страница

en: Pager port
sr: Порт за пејџер

en: Paging
sr: Записивање

en: Pashto
sr: пашто

en: Passphrase
sr: Лозинка

en: Passphrase (retype)
sr: Лозинка (поново откуцајте)

en: Passphrase required
sr: Обавезно је шифровање

en: Passphrases do not match
sr: Лозинке нису исте.

en: Passport account not yet verified
sr: Паспорт налог још увек није потврђен

en: Passport account suspended
sr: Паспорт налог је замрзнут

en: Passport not verified
sr: Паспорт налог још увек није потврђен

en: Password
sr: Лозинка

en: Password (again)
sr: Лозинка (поновите)

en: Password (retype)
sr: Лозинка (поново откуцајте)

en: Password Changed
sr: Лозинка измењена

en: Password has expired
sr: Лозинка је истекла

en: Password is required to sign on.
sr: Лозинка је потребна за пријављивање.

en: Password sent
sr: Лозинка послата

en: Password was changed successfully!
sr: Лозинка је успешно измењена!

en: Password:
sr: Лозинка:

en: Past Translators
sr: Претходни преводиоци

en: Paste as Plain _Text
sr: Убаци као _текст

en: Path to save the files in
    (Please provide the full path)
sr: Путања за чување датотека
    (Унесите пуну путању)

en: Pause
sr: Застани

en: Pauses while typing
sr: Прави одмор при куцању

en: Payment Required
sr: Потребна је уплата

en: Peer notification server down
sr: Сервер за обавештавање другова не ради

en: Penguin Pimps
sr: Пингвини сводници

en: Performing key exchange
sr: Размена кључева је у току

en: Perl Plugin Loader
sr: Управник за учитавање Перл додатака

en: Permission denied
sr: Приступ забрањен

en: Permit User
sr: Дозволе корисницима

en: Persian
sr: персијски

en: Persistent
sr: Постојан

en: Person enters chat
sr: Особа се прикључује ћаскању

en: Person leaves chat
sr: Особа напушта ћаскање

en: Personal
sr: Звање

en: Personal Email
sr: Е-пошта

en: Personal IM
sr: Брзе поруке

en: Personal Information
sr: Подаци о профилу

en: Personal Mobile
sr: Звање

en: Personal Title
sr: Звање

en: Personal Web Page
sr: Лична веб страница

en: Pets
sr: Кућни љубимци

en: Phone
sr: Телефон

en: Photo
sr: Слика

en: Pidgin
sr: Пиџин

en: Pidgin Demonstration Plugin
sr: Пример Пиџиновог додатка

en: Pidgin GTK+ Theme Control
sr: Контрола Пиџинове ГТК+ теме

en: Pidgin Internet Messenger
sr: Пиџин Интернет писмоноша

en: Pidgin Tooltip
sr: Пиџинови савети

en: Pidgin smileys
sr: Пиџинови смешци

en: Ping
sr: Пинг

en: Ping failed
sr: Пинг није успео

en: Ping reply received from server
sr: Примљен је одговор на ПИНГ са сервера

en: Place Closed
sr: Место је затворено

en: Place tagged
sr: Место означено

en: Places Lived
sr: Места где сам живео

en: Plain text
sr: Чист текст

en: Plaintext Authentication
sr: Идентификација обичним текстом

en: Play
sr: Пусти

en: Play a sound
sr: Пусти звук

en: Playing a game
sr: Игра игрицу

en: Please Update the necessary fields.
sr: Ажурирајте неопходна поља.

en: Please authorize me so I can add you to my buddy list.
sr: Дај ми овлашћење како бих могао да те додам у списак другара.

en: Please enter a buddy to pounce.
sr: Унесите другара коме желите да поставите заседу.

en: Please enter a different title for the status.
sr: Унесите различит наслов за стање.

en: Please enter a non-empty title for the status.
sr: Унесите неки наслов за стање.

en: Please enter a topic for the new conference, and an invitation message to be sent to %s
sr: Унесите тему за нову конференцију и позивну поруку за %s

en: Please enter an alias, and the appropriate information about the chat you would like to add to your buddy list.
sr: Унесите име и одговарајуће податке о ћаскању које желите да додате у списак другара.

en: Please enter buddy information.
sr: Унесите податке о другару.

en: Please enter the %s channel private group name and passphrase.
sr: Унесите име и лозинку за приватну групу на каналу %s

en: Please enter the URL and description of the link that you want to insert. The description is optional.
sr: Унесите Интернет адресу и опис везе коју желите да убаците. Опис није обавезан.

en: Please enter the URL of the link that you want to insert.
sr: Унесите Интернет адресу и опис везе коју желите да убаците.

en: Please enter the appropriate information about the chat you would like to join.
sr: Унесите податке о ћаскању којем желите да се прикључите.

en: Please enter the buddy's username and account type below.
sr: Унесите корисничко име другара и врсту налога у приложеним пољима.

en: Please enter the name of the chat you want to join.
sr: Унесите име ћаскања коме желите да се прикључите.

en: Please enter the name of the group to be added.
sr: Унесите назив групе коју желите да додате.

en: Please enter the name of the user you wish to be able to contact you.
sr: Унесите име корисника за кога желите да може да Вас контактира.

en: Please enter the name of the user you wish to block.
sr: Унесите име корисника коме желите да ставите забрану.

en: Please enter the name of the user you wish to invite, along with an optional invite message.
sr: Унесите име корисника кога желите да позовете, а по жељи додајте и поруку у позивницу.

en: Please enter the new name for %s
sr: Унесите ново име за %s

en: Please enter the person's information below.
sr: Молим унесите податке о кориснику

en: Please enter the username or alias of the person whose info you would like to view.
sr: Унесите корисничко име или надимак особе чије податке желите да видите.

en: Please enter the username or alias of the person whose log you would like to view.
sr: Унесите корисничко име или надимак особе чији дневник желите да видите.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to Block/Unblock.
sr: Унесите име или надимак особе којој желите да ставите забрану.

en: Please enter the username or alias of the person you would like to IM.
sr: Унесите корисничко име или надимак особе којој желите да упутите брзу поруку.

en: Please enter your current password and your new password.
sr: Унесите текућу лозинку и нову лозинку.

en: Please enter your new password
sr: Унесите нову лозинку

en: Please fill out the information below to change your account registration.
sr: Испуните податке испод како би променили регистрацију Вашег налога.

en: Please fill out the information below to register your new account.
sr: Молим испуните податке испод да региструјете нови налог.

en: Please select the resource of %s to which you would like to send a file
sr: Изаберите извор од %s коме желите да пошаљете датотеку

en: Please specify a new nickname for you.
sr: Унесите нов надимак за Вас.

en: Please try another username:
sr: Пробајте друго корисничко име:

en: Please update the necessary fields.
sr: Ажурирајте неопходна поља.

en: Please, enter your current password and your new password for UIN:
sr: Молим вас унесите текућу лозинку и нову лозинку:

en: Please, enter your search criteria below
sr: Молим вас унесите испод ваш критеријум

en: Please, fill in the following fields
sr: Молим вас попуните следећа поља

en: Plu_gins
sr: _Додаци

en: Plugin does not implement all required functions (list_icon, login and close)
sr: Додатак не обједињује све потребне функције (list_icon, login и close)

en: Plugin magic mismatch %d (need %d)
sr: Магични број додатка %d се не поклапа (потребан је %d)

en: Plugin need to be loaded before you can configure it.
sr: Морате најпре укључити додатак како би га подесили.

en: Plugins
sr: Додаци

en: Point values to use for account...
sr: Вредности поена за коришћење са налогом...

en: Point values to use when...
sr: Вредности поена који се користе када је...

en: Policy Violation
sr: Прекорачење овлашћења

en: Polish
sr: пољски

en: Polish popular IM
sr: Популарни пољски ИМ

en: Pop up a notification
sr: Отвори дијалог обавештења

en: Pop-Up Message
sr: Искачућа порука

en: Port
sr: Порт

en: Ports
sr: Портови

en: Portuguese
sr: португалски

en: Portuguese-Brazil
sr: португалски у Бразилу

en: Position
sr: Позиција

en: Possible Matches
sr: Могућа поклапања

en: Postal Code
sr: Поштански број

en: Postal code
sr: Поштански број

en: Pounce Target
sr: Заседа на

en: Pounce When Buddy...
sr: Пошаљи заседу када другар...

en: Pounce Who
sr: Жртва

en: Pounce on Whom
sr: Заседа на кога

en: Pounce only when my status is not Available
sr: Заседа _само кад нисам доступан

en: Pr_eferences
sr: _Поставке

en: Pre_view
sr: Преглед

en: Preferences
sr: Поставке

en: Preferred Contact
sr: Жељени контакт

en: Preferred Language
sr: Жељени језик

en: Prepend _string into window title:
sr: Додавање _текста у наслов прозора:

en: Prepends a newline to displayed message.
sr: Спрема нови ред за приказ поруке.

en: Prepends a newline to messages so that the rest of the message appears below the username in the conversation window.
sr: Припрема нови ред за поруке тако да се остатак поруке приказује испод корисничког имена у прозору разговора.

en: Presence
sr: Присуство

en: Presence Settings
sr: Поставке присуства

en: Priority
sr: Приоритет

en: Privacy
sr: Приватност

en: Private Key file
sr: Датотека са приватним кључем

en: Private key file
sr: Датотека са приватним кључем

en: Pro_tocol:
sr: _Протокол:

en: Process returned error code %d
sr: Процесирај враћени код грешке %d

en: Profession
sr: Занимање

en: Profile
sr: Профил

en: Profile too long.
sr: Профил је предугачак.

en: Profiles
sr: Профили

en: Progress
sr: Напредак

en: Protocol
sr: Протокол

en: Protocol error, code %d: %s
sr: Грешка у протоколу, код %d: %s

en: Protocol:
sr: Протокол:

en: Provides SSL support through GNUTLS.
sr: Обезбеђује SSL подршку кроз GNUTLS.

en: Provides SSL support through Mozilla NSS.
sr: Обезбеђује SSL подршку кроз Мозилин NSS.

en: Provides a variety of ways of notifying you of unread messages.
sr: Омогућава разне начине за обавештавање о непрочитаним порукама.

en: Provides a wrapper around SSL support libraries.
sr: Обезбеђује оквир око библиотека за SSL подршку.

en: Provides access to commonly used gtkrc settings.
sr: Пружа приступ често коришћеним gtkrc поставкама.

en: Provides alternate buddylist grouping options.
sr: Омогућава другачији вид груписања списка другара.

en: Provides integration with Evolution.
sr: Омогућава интеграцију са програмом Еволуција.

en: Provides support for loading Tcl plugins
sr: Омогућава подршку за учитавање Tcl додатака.

en: Provides support for loading perl plugins.
sr: Омогућава подршку за учитавање Перл додатака.

en: Provides support for mouse gestures
sr: Омогућава подршку за праћење понашања миша

en: Proxy
sr: Прокси

en: Proxy Server
sr: Прокси сервер

en: Proxy _type:
sr: _Врста проксија:

en: Psychic Mode
sr: Психички мод

en: Psychic mode for incoming conversation
sr: Психички мод за долазеће разговоре

en: Public Key Babbleprint
sr: Сажетак јавног кључа

en: Public Key Babbleprint:
    %s
sr: Сажетак јавног кључа:
    %s

en: Public Key Fingerprint
sr: Отисак јавног кључа

en: Public Key Fingerprint:
    %s
sr: Отисак јавног кључа
    %s

en: Public Key Information
sr: Подаци о јавном кључу

en: Public Key file
sr: Датотека са јавним кључем

en: Public _IP:
sr: Јавни _ИП број:

en: Public key authentication
sr: Пријава са јавним кључем

en: Public key file
sr: Датотека са јавним кључем

en: Publish status (note: everyone may watch you)
sr: Објави стање (примедба: сви вас могу гледати)

en: Punk
sr: Одалами

en: Punking %s...
sr: Одаламљујем %s...

en: Purple Person
sr: Особа

en: Purple's D-BUS server is not running for the reason listed below
sr: Purple-ов Д-БУС сервер није покренут из следећих разлога

en: Queue full
sr: Ред је пун

en: Quiet
sr: Тихо

en: Quieter
sr: Тише

en: Quietest
sr: Најтише

en: R_aise conversation window
sr: По_дигни прозор разговора

en: Raise psychic conversations
sr: По_дигни прозор разговора

en: Raspberry
sr: Прди устима

en: Raspberrying %s...
sr: Прдим устима на %s...

en: Raw
sr: Изворно

en: Re-enable
sr: Поново омогући

en: Re-enable Account
sr: Поново омогући налог

en: Re-initializing Stream
sr: Поновно покретање тока

en: Re-read gtkrc files
sr: Поново учитај gtkrc датотеку

en: Re-request Authorization
sr: Понови захтев за овлашћење

en: Reading challenge
sr: Чита изазов

en: Reading error
sr: Грешка при читању

en: Real Name
sr: Право име

en: Real Name: 	%s
sr: Право име: 	%s

en: Real name
sr: Право име

en: Really delete certificate for %s?
sr: Да заиста обришем сертификат за %s?

en: Realm
sr: Подручје

en: Received
sr: Примљено

en: Received %s's public key. Would you like to accept this public key?
sr: Примљен је јавни кључ за %s. Да ли желите да прихватите овај јавни кључ?

en: Received %s's public key. Your local copy does not match this key. Would you still like to accept this public key?
sr: Примљен је јавни кључ за %s. Ваша локална копија се не слаже са овим кључем. да ли и даље желите да прихватите овај јавни кључ?

en: Received Message Name Color
sr: Боја примљене поруке

en: Received Messages
sr: Примљене поруке

en: Received authorization
sr: Примио овлашћење

en: Received invalid data on connection with remote user.
sr: Примљени погрешни подаци од удаљеног корисника.

en: Receiving
sr: Преузимам

en: Recipient Unavailable
sr: Прималац недоступан

en: Reconnect
sr: Поново се повежи

en: Recurring
sr: Понављање

en: Refused by client
sr: Програм је одбио

en: Region
sr: Област

en: Register
sr: Региструј се

en: Register New Account at %s
sr: Региструј нови налог на %s

en: Register New Gadu-Gadu Account
sr: Региструј нови Гаду-Гаду налог

en: Register New XMPP Account
sr: Региструј нови Џабер налог

en: Registration Error
sr: Грешка при регистрацији

en: Registration Failed
sr: Грешка при регистрацији

en: Registration Required
sr: Потребна је регистрација

en: Registration Successful
sr: Регистрација успешна

en: Registration completed successfully!
sr: Регистрација завршена успешно!

en: Registration error
sr: Грешка при регистрацији

en: Registration from %s successfully removed
sr: Регистрација са %s успешно уклоњена

en: Registration of %s@%s successful
sr: Регистрација %s@%s успешна

en: Registration to %s successful
sr: Регистрација на %s је s успела

en: Reject
sr: Одбаци

en: Release Notification
sr: Обавештење о издању

en: Remaining
sr: Преостало

en: Remember pass_word
sr: _Запамти лозинку

en: Remember password
sr: Запамти лозинку

en: Remote Connection Failed
sr: Удаљена веза неуспешна

en: Remote Server Not Found
sr: Удаљени рачунар није пронађен

en: Remote Server Timeout
sr: Истекло је време за чекање на удаљени сервер.

en: Remote disconnected
sr: Сервер вас је одјавио

en: Remote host closed connection.
sr: Удаљени домаћин за прекинуо везу.

en: Remotely Stored Buddy List
sr: Удаљена листа другова

en: Remove
sr: Уклони

en: Remove Al_l
sr: Уклони _све

en: Remove Buddy
sr: Уклони другара

en: Remove Buddy List window transparency on focus
sr: Уклони провидност прозора са списком другара при фокусу

en: Remove Chat
sr: Уклони ћаскање

en: Remove Contact
sr: Уклони контакт

en: Remove Custom Icon
sr: Уклони произвољну иконицу

en: Remove Group
sr: Уклони групу

en: Remove IM window transparency on focus
sr: Уклони провидност прозора разговора при фокусу

en: Remove on switch to conversation ta_b
sr: Уклони по _измени листа разговора

en: Remove when _typing in conversation window
sr: Уклони при _куцању у прозору разговора

en: Remove when a _message gets sent
sr: Уклони када се _порука пошаље

en: Remove when conversation window _gains focus
sr: Уклони када прозор разговора буде _фокусиран

en: Remove when conversation window _receives click
sr: Уклони по к_лику на прозор разговора

en: Removing this contact will also remove all the buddies in the contact
sr: Уклањање овог контакта ће уклонити и све остале другаре у контакту

en: Removing this group will also remove all the buddies in the group
sr: Уклањање ове групе ће уклонити и све другаре из ње.

en: Rename
sr: Преименуј

en: Replaces text in outgoing messages according to user-defined rules.
sr: Замењује текст у одлазећим порукама према корисничким правилима.

en: Reply time from %s: %lu seconds
sr: Време одзива од %s: %lu секунди

en: Reply too big
sr: Одговор је предугачак

en: Report Idle time
sr: Прикажи трајање неактивности

en: Request Dialog
sr: Прозор захтева

en: Request ambiguous
sr: Захтев је двосмислен

en: Request denied
sr: Захтев је одбијен

en: Requesting %s's attention...
sr: Тражим %sovu пажњу...

en: Require authorization
sr: Захтевај овлашћење

en: Required fields missing
sr: Недостају обавезна поља

en: Required parameters not passed in
sr: Потребни параметри нису пренесени

en: Reset
sr: Одбаци

en: Reset Formatting
sr: Очисти форматирање

en: Reset IM Key
sr: Поништи кључ за брзе поруке

en: Reset Permanent
sr: Укини сталност

en: Reset Private Channel
sr: Укини приватност канала

en: Reset Secret Channel
sr: Укини тајност канала

en: Reset Topic Restriction
sr: Укини ограничење теме

en: Resource
sr: Ресурс

en: Resource Conflict
sr: Судар ресурса

en: Resource Constraint
sr: Ограничење ресурса

en: Response Probability:
sr: Могућност одговора

en: Responses lost
sr: Одговори су изгубљени

en: Restrict the number of conversations per windows, optionally separating IMs and Chats
sr: Ограничи број разговора који се смештају у исти прозор, и по жељи раздвоји брзе поруке од ћаскања.

en: Restricted XML
sr: Ограничени XML

en: Resubscribe
sr: Опет се пријави

en: Resuming detached session failed. Press Reconnect to create new connection.
sr: Настављам прекинуту сесију. Притисните Поновно повезивање да направите нову везу.

en: Resuming session
sr: Настављам сесију

en: Ret_urns from away
sr: _Враћа се са одсуства

en: Retired Crazy Patch Writers
sr: Пензионисани, луди аутори исправки

en: Retired Developers
sr: Пензионисани програмери

en: Retrieve subscriptions from server
sr: Добави пријаве са сервера

en: Retrieving buddy list
sr: Преузимам списак другара

en: Retrieving...
sr: Достављам...

en: Returns from away
sr: Врати се са одсуства

en: Right
sr: Десно

en: Right Vertical
sr: Десно вертикално

en: Right click for more options.
sr: Више избора десним тастером миша.

en: Right mouse button
sr: Десно дугме миша

en: Right-click for more unread messages...
sr: Десни клик мишем за више непрочитаних порука...

en: Robot
sr: Робот

en: Rockin'
sr: Закон

en: Role
sr: Улога

en: Romanian
sr: румунски

en: Room Configuration Error
sr: Грешка при подешавању собе

en: Room List
sr: Списак соба

en: Room _List
sr: _Списак соба

en: Roomlist
sr: Собе

en: Run the command in a terminal
sr: Покрени команду у терминалу

en: Russian
sr: руски

en: SILC Protocol Plugin
sr: Додатак за SILC протокол

en: SIP connect server not specified
sr: Није изабран СИП сервер за повезивање

en: SIP usernames may not contain whitespaces or @ symbols
sr: СИП корисничка имена несмеју садржати размак или @ симболе

en: SIP/SIMPLE Protocol Plugin
sr: SIP/SIMPLE додатак за протокол

en: SSL Certificate Error
sr: Грешка у SSL сертификатима

en: SSL Certificate Verification
sr: Провера SSL сертификата

en: SSL Connection Failed
sr: SSL веза науспела

en: SSL Handshake Failed
sr: SSL повезивање неуспело

en: SSL Host Certificate
sr: Сертификати SSL домаћина

en: SSL Peers Cache
sr: Остава SSL парњака

en: SSL Servers
sr: SSL сервери

en: SSL peer presented an invalid certificate
sr: SSL парњак је изнео неисправан сертификат

en: SSL support is needed for MSN. Please install a supported SSL library.
sr: За повезивање са МСН потребна је подршка за SSL. Инсталирајте подржану SSL библиотеку.

en: SSL support unavailable
sr: SSL подршка је недоступна

en: S_end To
sr: Пошаљи _за

en: Sa_ve & Use
sr: Са_чувај и примени

en: Sad
sr: Тужан

en: Sametime Administrator Announcement
sr: Изјава Sametime администратора

en: Sametime ID
sr: Sametime идентиф.

en: Save
sr: Сачувај

en: Save & Use
sr: Сачувај и примени

en: Save Buddylist...
sr: Сними списак другара...

en: Save Conversation
sr: Сачувај разговор

en: Save Debug Log
sr: Сними дневник за исправљање грешака

en: Save File
sr: Сачувај датотеку

en: Save File...
sr: Сачувај као...

en: Save Icon
sr: Сачувај икону

en: Save Icon As...
sr: Сачувај иконицу као...

en: Save Image
sr: Сачувај слику

en: Save buddylist to file...
sr: Сачувај списак другара у датотеку...

en: Save buddylist...
sr: Сачувај списак другара...

en: Save messages sent to an offline user as pounce.
sr: Сачувај поруке послате кориснику ван мреже као заседу.

en: Save offline messages in pounce
sr: Сачувај поруке ван мреже у заседу

en: Save password
sr: Снимите лозинку

en: Saved Statuses
sr: Сачувана стања

en: Saved statuses...
sr: Сачувана стања...

en: Saved...
sr: Сачувано...

en: Score Editor Path
sr: Путања до уређивача резултата

en: Screen Sharing
sr: Дељење екрана

en: Screen resolution (dots per inch)
sr: Резолуција екрана (тачака по инчу)

en: Scroll/Search:
sr: Листај/Тражи:

en: Seamonkey
sr: Морски-мајмун

en: Search
sr: Тражи

en: Search Directory
sr: Претражи директоријум

en: Search Results
sr: Резултати претраге

en: Search for Buddy by Email Address...
sr: Пронађи другара према адреси е-поште...

en: Search for Users...
sr: Тражи другарe...

en: Search for XMPP users
sr: Тражи Џабер другаре

en: Search for a buddy by email address
sr: Пронађи другара помоћу адресе е-поште

en: Search for a user
sr: Тражи другара

en: Search results
sr: Резултати претраге

en: Search results for '%s'
sr: Резултати претраге за „%s“

en: Secure File Transfer
sr: Безбедни пренос датотека

en: Secure Internet Live Conferencing (SILC) Protocol
sr: Secure Internet Live Conferencing (SILC) протокол

en: Security Enabled
sr: Безбедност укључена

en: See Other Host
sr: Погледајте другог домаћина

en: Select Background Color
sr: Изаберите боју позадине

en: Select Buddy
sr: Изабери другара

en: Select Color
sr: Изаберите боју

en: Select Color for %s
sr: Изаберите боју за %s

en: Select Folder...
sr: Изавери фасциклу...

en: Select Font
sr: Изаберите фонт

en: Select Font for %s
sr: Изаберите фонт за %s

en: Select Interface Font
sr: Изаберите фонт за сучеље

en: Select Notes Address Book
sr: Изабери белешке адресара

en: Select Sound File ...
sr: Изаберите звучну датотеку ...

en: Select Text Color
sr: Изаберите боју текста

en: Select User
sr: Изабери корисника

en: Select a PEM certificate
sr: Изаберите PEM сертификат

en: Select a Resource
sr: Изаберите извор

en: Select a chat for buddy: %s
sr: Изаберите ћаскање за другара: %s

en: Select a conference from the list below to send an invite to user %s. Select "Create New Conference" if you'd like to create a new conference to invite this user to.
sr: Изаберите конференцију из приложене листе како бисте послали позвали корисника %s. Изаберите „Направи нову конференцију“ уколико желите да направите нову конференцију како би позвали овог корисника на њу.

en: Select a conference server to query
sr: Изаберите сервер за конференције који се упитује

en: Select a file
sr: Изаберите датотеку

en: Select a person from your address book below, or add a new person.
sr: Изаберите особу из адресара, или додајте унос за нову особу.

en: Select a person from your address book to add this buddy to, or create a new person.
sr: Изаберите особу из адресара којој се придружује ово име другара, или направите унос за нову особу.

en: Select a user directory to search
sr: Изаберите кориснички директоријум за претрагу

en: Select all accounts that buddies should be auto-added to.
sr: Одредите налоге у које се другари аутоматски додају.

en: Select an action
sr: Изабери наредбу

en: Select color
sr: Изаберите боју

en: Select correct user
sr: Изаберите правог корисника

en: Select plugin to install
sr: Изаберите додатак који желите да инсталирате

en: Select the debug filter level.
sr: Изабери ниво тражења грешака.

en: Selecting this disables graphical emoticons.
sr: Избор ове опције онемогућава исцртавање смешка.

en: Send Buddy List
sr: Пошаљи списак другара

en: Send Button
sr: Дугме за слање

en: Send Email
sr: Пошаљи е-поруку

en: Send File
sr: Пошаљи датотеку

en: Send IM...
sr: Пошаљи брзи поруку...

en: Send Message
sr: Пошаљи поруку

en: Send TEST Announcement
sr: Пошаљи изјаву

en: Send To
sr: Пошаљи за

en: Send a _message
sr: Пошаљи поруку

en: Send a message
sr: Пошаљи поруку

en: Send a mobile message.
sr: Пошаљи мобилну поруку.

en: Send and receive raw XMPP stanzas.
sr: Пошаљи и прими изворне Џабер одељке

en: Send emoticons
sr: Пошаљи смешак

en: Send image file
sr: Пошаљи слику

en: Send to Mobile
sr: Пошаљи на мобилни

en: Sender
sr: Пошиљалац

en: Sending
sr: Шаљем

en: Sending Handshake
sr: Шаљем руковање

en: Sending cookie
sr: Шаљем колачић

en: Sends a _message
sr: _Шаље поруку

en: Sends a message
sr: Шаље поруку

en: Senior Contributor/QA
sr: Старији доприносиоци/QA

en: Sent
sr: Послато

en: Sent Doodle request.
sr: Пошаљи захтев за жврљање

en: Sent Message Name Color
sr: Боја послате поруке

en: Sent Messages
sr: Послате поруке

en: Separate IM and Chat windows
sr: Раздвој прозоре са брзим порукама и ћаскањима

en: Separate IM and Chat windows when placing by number
sr: Раздвоји прозоре са ћаскањима и брзим порукама при смештању по броју

en: Serbian
sr: српски

en: Server
sr: Сервер

en: Server Information
sr: Подаци о серверу

en: Server Instructions: %s
sr: Серверска упутства: %s

en: Server Overloaded
sr: Сервер је преоптерећен

en: Server Statistics
sr: Статистике о серверу

en: Server address
sr: Адреса сервера

en: Server busy
sr: Сервер је заузет

en: Server does not use any supported authentication method
sr: Сервер не користи ниједан од подржаних начина идентификовања

en: Server is going down (abandon ship)
sr: Сервер се гаси (напуштај брод)

en: Server port
sr: Порт сервера

en: Server requires plaintext authentication over an unencrypted stream
sr: Сервер захтева слање лозинке у обичном тексту преко везе која није шифрована.

en: Server signoff
sr: Одјави се

en: Server too busy
sr: Сервер је презаузет

en: Server unavailable
sr: Сервер је недоступан

en: Service Unavailable
sr: Услуга је недоступна

en: Service not defined
sr: Услуга није установљена

en: Service temporarily unavailable
sr: Услуге тренутно нису доступне

en: Service unavailable
sr: Услуга је недоступна

en: Session overload
sr: Преоптерећење сесије

en: Set
sr: Постави

en: Set Account Idle Time
sr: Време неактивности

en: Set Alias
sr: Надени надимак

en: Set Autoaccept Setting
sr: Подешавања прихватања

en: Set Custom Icon
sr: Постави произвољну иконицу

en: Set Custom Icon...
sr: Користи произвољну иконицу...

en: Set Friendly Name...
sr: Постави пријатељско име...

en: Set Home Phone Number...
sr: Постави број кућног телефона...

en: Set IM Password
sr: Постави лозинку

en: Set Idle Time for All Accounts
sr: Постави време неактивности за све налоге

en: Set Mobile Phone Number...
sr: Постави број мобилног телефона...

en: Set Nickname...
sr: Постави надимак...

en: Set Permanent
sr: Постави сталност

en: Set Privacy Options...
sr: Унеси опције приватности...

en: Set Private Channel
sr: Постави приватност канала

en: Set Secret Channel
sr: Постави тајност канала

en: Set Topic Restriction
sr: Постави ограничење за тему

en: Set URGENT for the terminal window.
sr: Постави ХИТНО прозору терминала

en: Set User Info
sr: Постави податке о кориснику

en: Set User Info (web)...
sr: Постави податке (преко веба)...

en: Set User Info...
sr: Постави податке о кориснику...

en: Set User Limit
sr: Постави број корисника

en: Set User Nickname
sr: Постави кориснички надимак

en: Set Work Phone Number...
sr: Постави број телефона на послу...

en: Set as buddy icon
sr: Постави као иконицу другара

en: Set privacy for:
sr: Постави приватност за:

en: Set user limit on channel. Set to zero to reset user limit.
sr: Највећи дозвољени број корисника. Ако је нула, не постоји граница.

en: Set window manager "_URGENT" hint
sr: Пошаљи наговештај „_Хитно“ управнику прозора

en: Set your home phone number.
sr: Поставите Ваш кућни број телефона.

en: Set your mobile phone number.
sr: Поставите Ваш број мобилног телефона.

en: Set your work phone number.
sr: Поставите Ваш број телефона на послу.

en: Show
sr: Прикажи

en: Show All
sr: Прикажи све

en: Show Buddies Awaiting Authorization
sr: Прикажи другаре за које се чека овлашћење

en: Show Buddy _List
sr: Прикажи списак _другара

en: Show Custom Smileys
sr: Прикажи произвољне смешке

en: Show IMs and chats in _tabbed windows
sr: Прикажи брзе поруке и ћаскања у прозорима помоћу _листова

en: Show Idle Time
sr: Прикажи време неактивности

en: Show Offline Buddies
sr: Прикажи неповезане другаре

en: Show Public Key
sr: Прикажи јавни кључ

en: Show Timestamps
sr: Прикажи временске ознаке

en: Show _detailed information
sr: Прикажи ис_црпне податке

en: Show _formatting on incoming messages
sr: Прикажи _форматирање за долазеће поруке

en: Show close b_utton on tabs
sr: Прикажи дугме за затвара_ње на језичцима

en: Show custom smileys
sr: Прикажи произвољне смешке

en: Show dates in...
sr: Прикажи датуме у...

en: Show display name in status text
sr: Прикажи корисничко име у тексту стања

en: Show headline in status text
sr: Прикажи руководиоца у тексту стања

en: Show when offline
sr: Прикажи и ван мреже

en: Shows recently logged conversations in new conversations.
sr: Приказује последње забележене разговоре међу новим разговорима.

en: Si_gns on
sr: Пријављује _се

en: Signals Test
sr: Проба сигнала

en: Significant Other
sr: Остали подаци

en: Signs o_ff
sr: Одјављује с_е

en: Signs off
sr: Одјави се

en: Signs on
sr: Пријави се

en: Simple Plugin
sr: Једноставан додатак

en: Simplified Chinese
sr: упрошћени кинески

en: Single-use Certificate Verification
sr: Потврда сертификата за једну употребу

en: Size
sr: Величина

en: Slap
sr: Ошамари

en: Slapping %s...
sr: Шамарам %s...

en: Sleepy
sr: Поспан

en: Slovak
sr: словачки

en: Slovenian
sr: словеначки

en: Small
sr: Мало

en: Smile!
sr: Смешак!

en: Smiley
sr: Смешак

en: Smooch
sr: Цмокни

en: Smooching %s...
sr: Цмокћем %s...

en: Social
sr: Друштвено стање

en: Someone says your name in a chat
sr: Неко је рекао Ваше име у ћаскању

en: Someone says your username in chat
sr: Неко је рекао ваше име у ћаскању

en: Someone speaks in a chat
sr: Неко говори у ћаскању

en: Song
sr: Нумера

en: Sorry, profiles marked as containing adult content are not supported at this time.
sr: На жалост, профили који имају садржај за одрасле тренутно нису подржани.

en: Sort
sr: Поређај

en: Sound Command
    (%s for filename)
sr: Наредба за звук
    (%s за назив датотеке)

en: Sound Events
sr: Звучни догађаји

en: Sound Method
sr: Начин оглашавања

en: Sound Options
sr: Поставке звука

en: Sound Preferences
sr: Звучне поставке

en: Sound Selection
sr: Избор звука

en: Sound c_ommand:
    (%s for filename)
sr: Наредба за звук:
    (%s за назив датотеке)

en: Sounds
sr: Звук

en: Sounds when conversation has _focus
sr: Звук када прозор разговора буде _фокусиран

en: Sounds when conversation has focus
sr: Звук када прозор разговора буде фокусиран

en: Spanish
sr: шпански

en: Speakers
sr: Звучници

en: Specify a hostname
sr: Одреди име домаћина

en: Speed
sr: Брзина

en: Speed:
sr: Брзина:

en: Spooky
sr: Страшно

en: Start Date
sr: Почетни датум

en: Start Doodling
sr: Почни цртати

en: Starting Services
sr: Покрећем услуге

en: Starting authentication
sr: Почињем идентификацију

en: Starting transfer of %s from %s
sr: Почиње пренос %s од %s

en: Starts _typing
sr: Почиње да _куца

en: Starts typing
sr: Почиње да куца

en: Startup
sr: Покретање

en: State
sr: Област

en: Statistics Configuration
sr: Подешавање статистике

en: Status
sr: Стање

en: Status / Idle
sr: Стање / Неактиван

en: Status Selector
sr: Изборник стања

en: Status Text
sr: Стање

en: Status at Startup
sr: Стање при покретању

en: Status for %s
sr: Стање за %s

en: Status to a_pply at startup:
sr: Стање п_ри покретању:

en: Status:
sr: Стање:

en: Statuses
sr: Стања

en: Stepped Out
sr: Изашао сам на кратко

en: Stop
sr: Заустави

en: Stopped Typing
sr: Престао да куца

en: Stops t_yping
sr: Престаје да к_уца

en: Stops typing
sr: Престаје да куца

en: Store notes on particular buddies.
sr: Чувај ознаке за одређене другове

en: Stored Image
sr: Сачувана слике

en: Stored Image. (that'll have to do for now)
sr: Сачувана слике. (врши посао је за сада)

en: Stream Error
sr: Грешка тока

en: Street Address
sr: Улица

en: Strikethrough
sr: Прецртано

en: Subject
sr: Наслов

en: Subscription
sr: Претплата

en: Subscription Required
sr: Потребна је претплате

en: Substatus
sr: Подстање

en: Supports
sr: Подршка

en: Swedish
sr: шведски

en: Switchboard failed
sr: Неуспешно пребацивање

en: Synchronize List with Server
sr: Усклади листу са сервером

en: Syntax Error (probably a client bug)
sr: Синтаксна грешка (вероватно грешка у програму)

en: Syntax Error:  You typed the wrong number of arguments to that command.
sr: Грешка у синтакси: унели сте неисправан број аргумената.

en: System Log
sr: Системски дневник

en: System Messages
sr: Системске поруке

en: System Shutdown
sr: Гашење система

en: System Tray Icon
sr: Иконица на панелу

en: System events will only be logged if the "Log all status changes to system log" preference is enabled.
sr: Системски догађаји ће бити снимљени ако је поставка „Сними све промене стања у системски дневник“ омогућена.

en: T.M.Thanh and the Gnome-Vi Team
sr: Т.М.Тханх и Вијетнамски Гном тим

en: Tabs
sr: Кратице

en: Tamil
sr: тамилски

en: Tcl Plugin Loader
sr: Учитавање Tcl додатака

en: Telephone
sr: Телефон

en: Telephone Number
sr: Телефон

en: Telugu
sr: телугу

en: Temporarily Hide From
sr: Привремено сакриј од

en: Temporary Authentication Failure
sr: Привремено неуспешна идентификација

en: Terminal
sr: Терминал

en: Test
sr: Испробај

en: Test plugin IPC support, as a client.
sr: Пробни додатак за подршку за МПК (међупроцесну комуникацију), као програм.

en: Test plugin IPC support, as a client. This locates the server plugin and calls the commands registered.
sr: Пробни додатак за подршку за МПК (међупроцесну комуникацију), као програм. Ово проналази додатак за сервер и позива пријављене наредбе.

en: Test plugin IPC support, as a server.
sr: Пробни додатак за МПК подршку, као сервер.

en: Test plugin IPC support, as a server. This registers the IPC commands.
sr: Пробни додатак за МПК подршку, као сервер. Ово омогућава МПК наредбе.

en: Test to see that all signals are working properly.
sr: Проверава да ли сви сигнали исправно раде.

en: Test to see that all ui signals are working properly.
sr: Проверава да ли сви сигнали окружења исправно раде.

en: Tests the ciphers that ship with libpurple.
sr: Тестира лозинке које су дошле уз libpurple.

en: Tests to see that most things are working.
sr: Проверава да ли већина ствари ради.

en: Text Replacements
sr: Замена текста

en: Text replacement
sr: Замена текста

en: Thai
sr: тајландски (таи)

en: That buddy is not on the same protocol as this chat.
sr: Тај другар не користи исти протокол као ово ћаскање.

en: That command doesn't work on this protocol.
sr: Ова команда не постоји у овом протоколу.

en: That command only works in IMs, not chats.
sr: Та команда ради само са брзим порукама, а не са ћаскањима.

en: That command only works in chats, not IMs.
sr: Та команда ради само са ћаскањима, а не са брзим порукама.

en: That file already exists
sr: Датотека већ постоји.

en: The %s buddy is not present in the network
sr: Другар %s није присутан на мрежи

en: The %s buddy is not trusted
sr: Другар %s није од поверења

en: The 'Manual' browser command has been chosen, but no command has been set.
sr: Изабрана је „ручна“ наредба за веб читач, а наредба није постављена.

en: The AIM servers were temporarily unable to send your buddy list.  Your buddy list is not lost, and will probably become available in a few minutes.
sr: АИМ сервери привремено не могу да вам пошаљу списак другова.  Ваш списак другова није нестао, и вероватно ће бити доступан за неколико минута.

en: The AOL Instant Messenger service is temporarily unavailable.
sr: Услуга АОЛ брзих порука је привремено недоступна.

en: The IRC Protocol Plugin that Sucks Less
sr: Додатак за ИРЦ протокол

en: The IRC server received a message it did not understand.
sr: ИРЦ сервер је примио неразумљиву поруку.

en: The IRC server's local time is:
sr: Локално време IRC сервера је:

en: The MSN server will shut down for maintenance in %d minute. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in. | The MSN server will shut down for maintenance in %d minutes. You will automatically be signed out at that time.  Please finish any conversations in progress.
    
    After the maintenance has been completed, you will be able to successfully sign in.
sr[0]: МСН сервер ће бити угашен ради одржавања за %d минут. Ви ћете бити аутоматски одјављени. Завршите све разговоре који су у току.
    
    Након одржавања, можете се поново пријавити.
sr[1]: МСН сервер ће бити угашен ради одржавања за %d минута. Ви ћете бити аутоматски одјављени. Завршите све разговоре који су у току.
    
    Након одржавања, можете се поново пријавити.
sr[2]: МСН сервер ће бити угашен ради одржавања за %d минута. Ви ћете бити аутоматски одјављени. Завршите све разговоре који су у току.
    
    Након одржавања, можете се поново пријавити.
sr[3]: МСН сервер ће бити угашен ради одржавања за %d минут. Ви ћете бити аутоматски одјављени. Завршите све разговоре који су у току.
    
    Након одржавања, можете се поново пријавити.

en: The MSN servers are temporarily unavailable. Please wait and try again.
sr: МСН сервери су привремено недоступни. Сачекајте мало па покушајте поново.

en: The RC4 cipher could not be found
sr: РЦ4 лозинка не може бити нађена

en: The SIP/SIMPLE Protocol Plugin
sr: SIP/SIMPLE додатак за протокол

en: The Yahoo server has requested the use of an unrecognized authentication method.  You will probably not be able to successfully sign on to Yahoo.  Check %s for updates.
sr: Јаху сервер је захтевао употребу непрепознатог начина идентификације. Вероватно нећете моћи да се пријавите на Јаху. Проверите %s ради допуна.

en: The browser command "%s" is invalid.
sr: Команда читачу „%s“ није исправна.

en: The buddy with the <i>largest score</i> is the buddy who will have priority in the contact.
sr: Другар са <i>највећим резултатом</i> је онај ко ћеимати приоритет у контакту.

en: The client version you are using is too old. Please upgrade at %s
sr: Програм који користите је застарео. Освежите га са %s

en: The command used to handle "aim" URLs, if enabled.
sr: Команда за рад са аим адресама, уколико је омогућено.

en: The command used to handle "gg" URLs, if enabled.
sr: Команда за рад са qq адресама, уколико је омогућено

en: The command used to handle "icq" URLs, if enabled.
sr: Команда за рад са icq адресама, уколико је омогућено.

en: The command used to handle "irc" URLs, if enabled.
sr: Команда за рад са ирц адресама, уколико је омогућно.

en: The command used to handle "msnim" URLs, if enabled.
sr: Команда за рад са мсн адресама, уколико је омогућено.

en: The command used to handle "sip" URLs, if enabled.
sr: Команда за рад са сип адресама, уколико је омогућено.

en: The command used to handle "xmpp" URLs, if enabled.
sr: Команда за рад са џабер адресама, уколико је омогућено

en: The command used to handle "ymsgr" URLs, if enabled.
sr: Команда за рад са јаху адресама, уколико је омогућено.

en: The email address for %s is %s
sr: Адреса е-поште за %s је %s

en: The evolution executable was not found in the PATH.
sr: Програм Еволуција није нађен на стази.

en: The file '%s' is too large for %s.  Please try a smaller image.
sr: Датотека „%s“ је превелика за %s. Пробајте са мањом сликом.

en: The file was saved as %s.
sr: Датотека је сачувана као %s.

en: The following are the results of your search
sr: Доле су резултати ваше претраге

en: The following error has occurred loading %s: %s
sr: При учитавању %s се десила следећа грешка: %s

en: The following error has occurred:
sr: Следећа грешка се јавила:

en: The following plugins will be unloaded.
sr: Следећи додаци ће бити искључени.

en: The following username is associated with %s | The following usernames are associated with %s
sr[0]: Следећи надимак је повезан са %s
sr[1]: Следећи надимци су повезан са %s
sr[2]: Следећи надимци су повезан са %s
sr[3]: Следећи надимак је повезан са %s

en: The following users are missing from your addressbook
sr: Следећи корисници недостају у вашем адресару

en: The handler for "aim" URLs
sr: Руководилац аим адреса

en: The handler for "gg" URLs
sr: Руководилац qq адресама

en: The handler for "icq" URLs
sr: Руководилац icq адресама

en: The handler for "irc" URLs
sr: Руководилац ирц адресама

en: The handler for "msnim" URLs
sr: Руководилац мсн адресама

en: The handler for "sip" URLs
sr: Руководилац сип адресама

en: The handler for "xmpp" URLs
sr: Руководилац џабер адресама

en: The handler for "ymsgr" URLs
sr: Руководилац јаху адресама

en: The identifier '%s' did not match any Notes Address Book groups in your Sametime community.
sr: Идентификација „%s“ се не поклапа са ни једном белешком групе адресарау вашој Sametime заједници.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community.
sr: Идентификатор „%s“ се не поклапа са ни једним корисником у Вашој Sametime заједници.

en: The identifier '%s' did not match any users in your Sametime community. This entry has been removed from your buddy list.
sr: Идентификација „%s“ се не поклапа ни са једним корисником Sametime заједнице. Овај унос је уклоњен са Ваше листе другова.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following Notes Address Book groups. Please select the correct group from the list below to add it to your buddy list.
sr: Идентификација „%s“ може да се односи на било коју од следећих белешкигрупе из адресара. Изаберите правилно групу из приложене листе како бије додали у вашу листу другова.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. Please select the correct user from the list below to add them to your buddy list.
sr: Пронађено је више од једног корисника са именом „%s“. Изаберите исправног корисника ког треба додати у списак другара.

en: The identifier '%s' may possibly refer to any of the following users. You may add these users to your buddy list or send them messages with the action buttons below.
sr: Идентификатор „%s“ се може односити на било ког од следећих корисника. Можете додати ове кориснике у Вашу листу или им послати поруке користећи приложене дугмиће.

en: The maximum away message length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum away message length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
sr[0]: Прекорачена је највећа дозвољена дужина поруке за одсуство од %d бајта. Она је стога скраћена.
sr[1]: Прекорачена је највећа дозвољена дужина поруке за одсуство од %d бајта. Она је стога скраћена.
sr[2]: Прекорачена је највећа дозвољена дужина поруке за одсуство од %d бајтова. Она је стога скраћена.
sr[3]: Прекорачена је највећа дозвољена дужина поруке за одсуство од једног бајта. Она је стога скраћена.

en: The maximum profile length of %d byte has been exceeded.  It has been truncated for you. | The maximum profile length of %d bytes has been exceeded.  It has been truncated for you.
sr[0]: Прекорачена је највећа дозвољена величина профила од %d бајта. Он је стога смањен.
sr[1]: Прекорачена је највећа дозвољена величина профила од %d бајта. Он је стога смањен.
sr[2]: Прекорачена је највећа дозвољена величина профила од %d бајтова. Он је стога смањен.
sr[3]: Прекорачена је највећа дозвољена величина профила од једног бајта. Он је стога смањен.

en: The message is too large.
sr: Порука је предугачка.

en: The new formatting is invalid.
sr: Нови запис је неисправан.

en: The plugin could not be unloaded now, but will be disabled at the next startup.
sr: Не могу сада да искључим додатак, али ће он бити искључен при наредном покретању програма.

en: The remote user has closed the connection.
sr: Удаљени корисник више није на мрежи

en: The remote user has declined your request.
sr: Удаљени корисник је одбио Ваш захтев.

en: The remote user is not present in the network any more
sr: Удаљени корисник више није на мрежи

en: The remote user is waiting key agreement on:
    Remote host: %s
    Remote port: %d
sr: Удаљени корисник чека на преговор о кључевима на:
    Рачунару: %s
    Порту: %d

en: The required fields are underlined.
sr: Неопходна поља су подвучена.

en: The required plugin %s was not found. Please install this plugin and try again.
sr: Нисам нашао жељени додатак %s. Молим инсталирајте овај додатак и покушајте поново.

en: The required plugin %s was unable to load.
sr: Не могу да учитам потребни додатак %s.

en: The selected account is not online.
sr: Изабрани налог није повезан.

en: The selected file is not a valid plugin.
sr: Изабрана датотека није исправни додатак.

en: The server could not access the directory
sr: Сервер није успео да приступи директоријуму

en: The server is unavailable; try again later
sr: Сервер није расположив; пробајте касније

en: The specified word already exists in the correction list.
sr: Дата реч већ постоји на листи исправки.

en: The text-shortcut for the smiley
sr: Словна пречица за смешак

en: The topic for %s is: %s
sr: Тема за %s је: %s

en: The topic is: %s
sr: Тема је: %s

en: The user %s has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
sr: Корисник %s је одбио Ваш захтев да га додате у списак другара из следећег разлога:
    %s

en: The user %s has given you permission to add him or her to your buddy list.  Do you want to add this user?
sr: Корисник %s вам је дозоволио да га додате у списак другара. Да ли желите да га додате?

en: The user %s has granted your request to add them to your buddy list.
sr: Корисник %s је одобрио Ваш захтев да га додате у списак другара.

en: The user %u has denied your request to add them to your buddy list for the following reason:
    %s
sr: Корисник %u је одбио Ваш захтев за овлашћење да га додате у списак другара, а навео је следећи разлог:
    %s

en: The user %u has granted your request to add them to your buddy list.
sr: Korisnik %u је прихватио Ваш захтев да га додате у списак другара.

en: The user has blocked you
sr: Корисник је ставио забрану на вас

en: The user has not created a public profile.
sr: Корисник није направио јавни профил.

en: The user is either offline or you are blocked
sr: Корисник или није на вези или имате забрану

en: The user's profile is empty.
sr: Профил корисника је празан.

en: The username specified does not exist.
sr: Унето корисничко име не постоји.

en: The username specified is invalid.
sr: Унето корисничко име је неисправно.

en: There are no protocol plugins installed.
sr: Није инсталиран додатак за протокол.

en: There are no users matching your search criteria.
sr: Нема нађених корисника по вашем критеријуму претраге.

en: There is no MOTD associated with this connection.
sr: Нема поруке дана за ову везу.

en: There is no Message of the Day associated with this connection
sr: Нема поруке дана за ову везу.

en: There is no application configured to open this type of file.
sr: Ниједан програм није намењен за отварање ове врсте датотека.

en: There was a conflict in running the command:
sr: Десио се неспоразум при покретању команде:

en: This account does not have email enabled.
sr: На овом налогу није омогућена е-пошта.

en: This chat name is already in use
sr: Ово име ћаскања је већ заузето

en: This conference has been closed. No more messages can be sent.
sr: Ова конференција је затворена. Поруке се више не могу слати.

en: This evaluation version does not allow more than ten users to log in at one time
sr: Ова огледна верзија не дозвољава више од десет истовремено улогованих корисника

en: This information is visible to all contacts on your contact list, so choose something appropriate.
sr: Ови подаци су видљиви у свим контактима из ваше листе, стога одаберите нешто прикладно.

en: This is a really cool plugin that does a lot of stuff:
    - It tells you who wrote the program when you log in
    - It reverses all incoming text
    - It sends a message to people on your list immediately when they sign on
sr: Ово је заиста моћан додатак који ради доста ствари:
    — Обавештава Вас ко је написао програм када се пријавите
    — Изврће сав приспели текст
    — Шаље поруку људима из вашег списка чим се они пријаве

en: This is how your outgoing message text will appear when you use protocols that support formatting.
sr: Овако ће се ваше послате поруке појављивати у протоколима који подржавају форматирање.

en: This is the name that other MSN buddies will see you as.
sr: Ово је име под којим ће Вас видети Ваши МСН другари.

en: This plugin allows the user to customize conversation and logging message timestamp formats.
sr: Овај додатак дозвољава кориснику да подеси формат временских ознака при комуникацији и у дневниу порука

en: This plugin cannot be loaded because it was not built with X11 support.
sr: Не могу да учитам овај додатак јер је изграђен без Х11 подршке.

en: This plugin enables variable alpha transparency on conversation windows and the buddy list.
    
    * Note: This plugin requires Win2000 or greater.
sr: Овај додатак омогућава променљиву алфа провидност прозора разговора и списка другара.
    
    Напомена: Овај додатак захтева Виндоус 2000 или виши.

en: This plugin has not defined an ID.
sr: Овај додатак нема дефинисан ИБ.

en: This plugin hides join/part messages in large rooms, except for those users actively taking part in a conversation.
sr: Овај додатак крије поруке о придруживању у великим собама, осим за оне кориснике који активно учествују у разговору.

en: This profile is in a language or format that is not supported at this time.
sr: Овај профил је написан на језику или у формату који још није подржан.

en: This protocol does not support chat rooms.
sr: Ово издање протокола не подржава причаонице.

en: This requires a direct connection between the two computers and is necessary for IM Images.  Because your IP address will be revealed, this may be considered a privacy risk.
sr: Ово захтева непосредну везу између два рачунара и неопходно је за слање слика. Пошто ће се Ваша ИП адреса приказати, ово се може сматрати нарушавањем приватности.

en: This room is not capable of being configured
sr: Ова соба нема могућности подешавања

en: This theme has no available smileys.
sr: Ова тема не садржи одређен скуп смешака.

en: This username is available. Would you like to set it?
sr: Ово корисничко име је доступно. Да ли желите да га узмете?

en: This username is unavailable.
sr: Ово корисничко ине није доступно.

en: Thread creation failure: %s
sr: Неуспело прављење нити: %s

en: Threshold:
sr: Осетљивост:

en: Time Elapsed:
sr: Протекло време:

en: Time Remaining:
sr: Преостало време:

en: Time Response
sr: Одговор са временом

en: Timeout during key agreement
sr: Време је истекло током преговора

en: Timestamp
sr: Временска ознака

en: Timestamp Format Options
sr: Опције форматирања временских ознака

en: Timezone
sr: Вр. зона

en: Timezone (UTC)
sr: Вр. зона (УТЦ)

en: Title
sr: Титула

en: Title already in use.  You must choose a unique title.
sr: Наслов је заузет. Морате изабрати јединствен наслов.

en: To
sr: За

en: To add the buddy you must import his/her public key. Press Import to import a public key.
sr: Да бисте додали другара морате да добавите његов/њен јавни кључ. Притисните Добаци да бисте добавили кључ.

en: Toaster plugin
sr: Тостер додатак

en: Toggle Tag
sr: Укључи ознаку

en: Token Error
sr: Токен грешка

en: Too many groups
sr: Превише група

en: Too many hits to a FND
sr: Превише погодака у FND

en: Too many sessions
sr: Превише сесија

en: Top
sr: На врху

en: Topic
sr: Тема:

en: Topic too long
sr: Тема је предугачка.

en: Topic:
sr: Тема:

en: Torch
sr: Спржи

en: Torching %s...
sr: Пржим %s...

en: Total Buddies
sr: Укупно другара

en: Total Friends
sr: Укупно другова

en: Total log size:
sr: Укупна величина дневника:

en: Traditional Chinese
sr: традиционални кинески

en: Transfer of file %s complete
sr: Пренос датотеке %s завршен

en: Transferring
sr: Преносим

en: Transparency
sr: Провидност

en: Tried to add a user to a group that doesn't exist
sr: Покушај додавања корисника у групу која не постоји

en: Trillian
sr: Трилијан

en: Trillian Encryption
sr: Трилијан енкрипција

en: True if the command specified in the "command" key should handle "aim" URLs.
sr: „Тачно“ уколико команда унесена у кључу „команда“ подржава „аим“ адресе.

en: True if the command specified in the "command" key should handle "gg" URLs.
sr: „Тачно“ уколико команда унесена у кључу „команда“ подржава „gg“ адресе

en: True if the command specified in the "command" key should handle "icq" URLs.
sr: „Тачно“ уколико команда унесена у кључу „команда“ подржава „icq“ адресе

en: True if the command specified in the "command" key should handle "irc" URLs.
sr: „Тачно“ уколико команда унесена у кључу „команда“ подржава „ирц“ адресе

en: True if the command specified in the "command" key should handle "msnim" URLs.
sr: „Тачно“ уколико команда унесена у кључу „команда“ подржава „мсн“ адресе

en: True if the command specified in the "command" key should handle "sip" URLs.
sr: „Тачно“ уколико команда унесена у кључу „команда“ подржава „сип“ адресе

en: True if the command specified in the "command" key should handle "xmpp" URLs.
sr: „Тачно“ уколико команда унесена у кључу „команда“ подржава „џабер“ адресе

en: True if the command specified in the "command" key should handle "ymsgr" URLs.
sr: „Тачно“ уколико команда унесена у кључу „команда“ подржава „јаху“ адресе

en: True if the command used to handle this type of URL should be run in a terminal.
sr: „Тачно“ уколико би команда за рад са овим типом адреса требала бити покренута у терминалу.

en: Tune Album
sr: Албум мелодије

en: Tune Artist
sr: Извођач мелодије

en: Tune Comment
sr: Комантар мелодије

en: Tune Genre
sr: Жанр мелодије

en: Tune Time
sr: Трајање мелодије

en: Tune Title
sr: Наслов мелодије

en: Tune Track
sr: Број мелодије

en: Tune URL
sr: УРЛ мелодије

en: Tune Year
sr: Година мелодије

en: Turkish
sr: турски

en: Type
sr: Тип

en: Type a user to block.
sr: Унесите корисника за забрану.

en: Type a user you permit to contact you.
sr: Унесите корисника коме дозвољавате да може да Вас контактира.

en: Type the email address of the buddy you are searching for.
sr: Укуцајте е-поштанску адресу другара кога тражите.

en: Type the host name this certificate is for.
sr: Одреди име домаћина за које важи овај сертификат.

en: Typing
sr: Куца

en: Typing notification color
sr: Боја обавештења о куцању

en: Typing notification font
sr: Фонт обавештења о куцању

en: UIN
sr: Кориснички број

en: URI
sr: Адреса

en: URL
sr: Интернет адреса

en: Ubuntu Georgian Translators
sr: грузијски Убунту преводиоци

en: Un-Ignore
sr: Не игнориши

en: Un-hide From
sr: Не сакривај од

en: Un_block
sr: _Уклони забрану

en: Unable to Add
sr: Не могу да додам

en: Unable to Retrieve Buddy List
sr: Не могу да преузмем списак другара

en: Unable to add "%s".
sr: Не могу да додам "%s".

en: Unable to add %s to deny list (%s).
sr: Не могу да додам %s у списак одбијених (%s).

en: Unable to add %s to permit list (%s).
sr: Не могу да додам %s у списак прихваћених (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list (%s).
sr: Не могу да додам „%s“ у списак другара (%s).

en: Unable to add %s to your buddy list. Error creating folder in server side list (%s).
sr: Не могу да додам %s у списак другара. Грешка при прављењу фолдера на серверу (%s).

en: Unable to add group
sr: Не могу да додам групу

en: Unable to add group: group exists
sr: Не могу да додам групу: група постоји

en: Unable to add group: group not found
sr: Не могу да додам групу: група није нађена

en: Unable to add user
sr: Не могу да забраним корисника

en: Unable to add user to privacy list (%s).
sr: Не могу да додам корисника у лични списак (%s).

en: Unable to add user: user not found
sr: Не могу да додам корисника: корисник није нађен

en: Unable to affiliate user %s as "%s"
sr: Не могу да позовем корисника %s као "%s"

en: Unable to allocate enough memory to hold the contents from %s.  The web server may be trying something malicious.
sr: Не могу да алоцирам довољно меморије како би чувао садржај са %s. Веб сервер можда покушава нешто злонамерно.

en: Unable to authenticate: %s
sr: Не могу да идентификујем: %s

en: Unable to ban user %s
sr: Не могу да забраним корисника %s

en: Unable to change password. Error occurred.
sr: Не могу да изменим лозинку. Десила се грешка.

en: Unable to change server side privacy settings (%s).
sr: Није могуће променити подешавања приватности на серверу (%s).

en: Unable to configure
sr: Подешавање није успело

en: Unable to connect
sr: Немогуће повезивање

en: Unable to connect to %s
sr: Не могу да се повежем на %s

en: Unable to connect to %s: %s
sr: Не могу да се повежем на %s: %s

en: Unable to connect.
sr: Не могу да се повежем.

en: Unable to create conference (%s).
sr: Не могу да начиним конференцију (%s).

en: Unable to create connection
sr: Не могу да успоставим нову везу.

en: Unable to create new resolver process
sr: Не могу начинити нови процес решавања

en: Unable to detect ActiveTCL installation. If you wish to use TCL plugins, install ActiveTCL from http://www.activestate.com
sr: Не могу да нађем ActiveTCL. Уколико желите да користите ТЦЛ додатке, инсталирајте ActiveTCL са http://www.activestate.com

en: Unable to display the search results.
sr: Не могу да прикажем резултате претраге.

en: Unable to establish connection with the local mDNS server.  Is it running?
sr: Не могу да успоставим везу са ликалним мДНС сервером. Да ли је покренут?

en: Unable to establish file descriptor.
sr: Не могу да успоставим описник датотеке.

en: Unable to fetch room list.
sr: Не могу да добавим списак соба.

en: Unable to fetch the token.
sr: Не могу да добацим токен.

en: Unable to get a valid AIM login hash.
sr: Неуспело добављање исправног хеша за пријаву на АИМ.

en: Unable to get a valid login hash.
sr: Не могу да прими исправан хеш за пријаву.

en: Unable to initialize connection
sr: Не могу да успоставим везу.

en: Unable to invite user (%s).
sr: Не могу да позовем корисника (%s).

en: Unable to kick user %s
sr: Не могу да одстраним корисника %s

en: Unable to load the plugin
sr: Не могу да учитам додатак

en: Unable to load your plugin.
sr: Не могу да учитам ваш додатак.

en: Unable to move user %s to folder %s in the server side list. Error while creating folder (%s).
sr: Неуспело померање %s у фолдер %s у серверовом списку. Грешка при прављењу фолдера (%s).

en: Unable to open URL
sr: Не могу да отворим адресу

en: Unable to open file.
sr: Не могу да прочитам датотеку.

en: Unable to parse message
sr: Не могу да обрадим поруку.

en: Unable to ping user %s
sr: Не могу да пингујем корисника %s

en: Unable to read from network
sr: Не могу да читам са мреже

en: Unable to read from socket
sr: Не могу да читам утичницу

en: Unable to remove %s from privacy list (%s).
sr: Не могу да уклоним %s из личног списка (%s).

en: Unable to save icon file to disk.
sr: Не могу сачувати датотеку са иконицом на диск.

en: Unable to save new account
sr: Не могу да сачувам нови налог.

en: Unable to send email
sr: Не могу да пошаљем е-поруку.

en: Unable to send file to %s, invalid JID
sr: Не могу да пошаљем датотеку за %s, погрешан ЈИБ.

en: Unable to send file to %s, not subscribed to user presence
sr: Слање датотеке кориснику %s није успело јер није пријављен

en: Unable to send file to %s, user does not support file transfers
sr: Слање датотеке кориснику %s није успело. Корисник не подржава пренос датотека

en: Unable to send file to %s, user is not online
sr: Слање датотеке кориснику %s није успело јер је ван мреже

en: Unable to send message (%s).
sr: Не могу да пошаљем поруку. (%s)

en: Unable to send message to %s.
sr: Не могу да пошаљем поруку за %s.

en: Unable to send message to %s. Could not create the conference (%s).
sr: Не могу да пошаљем поруку за %s. Не могу да начиним конференцију (%s).

en: Unable to send message to %s:
sr: Не могу да пошаљем поруку за %s:

en: Unable to send message.
sr: Не могу да пошаљем поруку.

en: Unable to send message. Could not create the conference (%s).
sr: Не могу да пошаљем поруку. Не могу даначиним конверенцију (%s).

en: Unable to send message. Could not get details for user (%s).
sr: Не могу да пошаљем поруку. Не могу да добавим податке о кориснику (%s).

en: Unable to send message:
sr: Не могу да пошаљем поруку:

en: Unable to send message: %s
sr: Не могу да пошаљем поруку: %s

en: Unable to send message: The message is too large.
sr: Не могу да пошаљем поруку. Порука је превелика.

en: Unable to send request to resolver process
sr: Не могу да пошаљем захтев процесу решавања

en: Unable to send the message, the conversation couldn't be started.
sr: Не могу да пошаљем поруку. Разговор не може да отпочне.

en: Unable to send to chat %s,%s,%s
sr: Не могу да почнем ћаскање на %s,%s,%s

en: Unable to set AIM profile.
sr: Не могу да поставим АИМ профил.

en: Unable to set role "%s" for user: %s
sr: Не могу да поставим правило „%s“ за корисника: %s

en: Unable to write
sr: Не могу да пишем

en: Unable to write to network
sr: Не могу да пишем у мрежу

en: Unblock
sr: Уклони забрану

en: Undefined Condition
sr: Недефинисани услов

en: Underline
sr: Подвучено

en: Unexpected Request
sr: Неочекивани захтев

en: Unexpected challenge length from server
sr: Неочекивана дужина изазова са сервера

en: Ungroup Items
sr: Распусти ставке

en: Unit
sr: Јединица

en: Unknown
sr: Непознато

en: Unknown (0x%04x)<br>
sr: Непознато (0x%04x)<br>

en: Unknown Error
sr: Непозната грешка

en: Unknown Error Code %d
sr: Непозната грешка са кодом %d

en: Unknown Error in presence
sr: Непозната грешка у присуству

en: Unknown SSL error
sr: Непозната SSL грешка

en: Unknown affiliation: "%s"
sr: Непозната повезаност: "%s"

en: Unknown command
sr: Непозната наредба

en: Unknown command.
sr: Непозната наредба.

en: Unknown command: %s
sr: Непозната наредба: %s

en: Unknown command: %s, (may be a client bug)
sr: Непозната наредба: %s, (можда је грешка у програму)

en: Unknown error
sr: Непозната грешка

en: Unknown error (%d)
sr: Непозната грешка (%d)

en: Unknown error number %d. Logging into the Yahoo! website may fix this.
sr: Непознат број грешке: %d. Пријава на Јаху можда може да то отклони.

en: Unknown error. You may need to logout and wait five minutes before being able to rejoin a chatroom
sr: Непозната грешка. Можда је потребно да се одјавите и сачекате пет минута пре него што се поново пријавите у причаоницу.

en: Unknown error: 0x%X
sr: Непозната грешка: 0x%X

en: Unknown message
sr: Непозната грешка

en: Unknown message '%s'
sr: Непозната порука „%s‟

en: Unknown node type
sr: Непозната врста чвора

en: Unknown pounce event. Please report this!
sr: Непозната заседа. Молимо Вас да ово пријавите!

en: Unknown reason
sr: Непознат разлог

en: Unknown role: "%s"
sr: Непознато правило: „%s“

en: Unknown room
sr: Непозната соба

en: Unknown.
sr: Непознато.

en: Unload Plugins
sr: Искључи додатке

en: Unread Messages
sr: Непрочитане поруке

en: Unregister
sr: Одјави регистрацију

en: Unregistration Error
sr: Грешка при одјави регистрације

en: Unregistration Failed
sr: Одјава регистрације неуспела

en: Unregistration Successful
sr: Одјава регистрације успела

en: Unset
sr: Искључи

en: Unset Account Idle Time
sr: Уклони време неактивности налога

en: Unset Idle Time for All Idled Accounts
sr: Скини време неактивности за све неактивне налоге

en: Unsubscribe
sr: Одјави се

en: Unsupported Encoding
sr: Неподржано кодирање

en: Unsupported Stanza Type
sr: Неподржана врста одељка

en: Unsupported Version
sr: Неподржано издање

en: Unsupported public key type
sr: Неподржана врста јавног кључа

en: Upgrade to a libpurple with RC4 support (>= 2.0.1). MySpaceIM plugin will not be loaded.
sr: Ажурирај libpurple РЦ4 подршком (>= 2.0.1). Додатак за мој свемир неће бити учитан.

en: Upload buddylist to Server
sr: Извези списак другара на сервер

en: Use
sr: Користи

en: Use "/help &lt;command&gt;" for help on a specific command.
    The following commands are available in this context:
sr: Користите "/help &lt;команда&gt;" за помоћ за посебну команду.
    У овом делу програма постоје следеће команде:

en: Use Environmental Settings
sr: Користи подешавања окружења

en: Use GNOME Proxy Settings
sr: Користи Гномова подешавања мрежног посредника

en: Use Global Proxy Settings
sr: Користи општа подешавања проксија

en: Use HTTP Method
sr: Користи HTTP режим

en: Use Perfect Forward Secrecy
sr: Користи најбољу тајност прослеђивања

en: Use SSL
sr: Користи SSL

en: Use UDP
sr: Користи УДП

en: Use a _different status for some accounts
sr: Користи _различито стање за неке налоге

en: Use different status for following accounts
sr: Користи _различито стање следеће налоге

en: Use font from _theme
sr: Користи фонт из _теме

en: Use last buddy when scores are equal
sr: Користи последњег друга кад су резултати једнаки

en: Use proxy
sr: Користи мрежни посредник

en: Use smooth-scrolling
sr: Користи глатко клизање

en: Use status from last _exit at startup
sr: Користи стање као при _задњем излазу

en: Use this buddy _icon for this account:
sr: Користи ову _иконицу другара за налог:

en: Use tzc
sr: Користи tzc

en: User
sr: Корисник

en: User %s is not present in the network
sr: Корисник %s није присутан на мрежи

en: User <I>%s</I> is not present in the network
sr: Корисник <I>%s</I> није пријављен на мрежу

en: User ID
sr: Корисников ИД

en: User Information
sr: Подаци о кориснику

en: User Limit
sr: Број корисника

en: User Modes
sr: Кориснички избори

en: User Name
sr: Корисничко име

en: User Name: 	%s
sr: Корисничко име: 	%s

en: User Online Status Attributes
sr: Особине мрежног стања корисника

en: User Options
sr: Кориснички избори

en: User Rooms
sr: Корисничке собе

en: User Search
sr: Претрага корисника

en: User Search...
sr: Претрага корисника...

en: User _details
sr: _Детаљи о кориснику

en: User does not exist
sr: Корисник не постоји.

en: User information not available: %s
sr: Подаци о кориснику %s недоступни:

en: User is not logged in
sr: Корисник није пријављен

en: User is offline
sr: Корисник није на вези

en: User is offline.
sr: Корисник није на вези

en: User is too active
sr: Корисник је преактиван

en: User is typing...
sr: Корисник куца...

en: User lookup
sr: Тражење корисника

en: User not found
sr: Корисник није пронађен

en: User not in group
sr: Корисник није у групи

en: User temporarily unavailable
sr: Корисник привремено недоступан

en: Username
sr: Корисничко име

en: Username formatting can change only capitalization and whitespace.
sr: Можете изменити само величину слова и броју размака у корисничком имену.

en: Username of an account must be non-empty.
sr: Корисничко име за налог не сме бити празно.

en: Username sent
sr: Корисничко име је послато

en: Username:
sr: Корисничко име:

en: Users
sr: Корисници

en: Users on %s: %s
sr: Корисника на %s: %s

en: V_olume:
sr: _Јачина звука:

en: Valencian-Catalan
sr: венецијанско-каталонски

en: Variable Transparency for the buddy list and conversations.
sr: Променљива провидност за списак другара и разговоре.

en: Verify Public Key
sr: Провери јавни кључ

en: Verifying server public key
sr: Читање јавног кључа за сервер

en: Version: 	%s
sr: Верзија: 	%s

en: Video Camera
sr: Видео камера

en: Video Chat
sr: Видео ћаскање

en: Video Conferencing
sr: Видео разговор

en: Video conferencing
sr: Видео разговор

en: Vietnamese
sr: вијетнамски

en: View All Logs
sr: Прикажи све записе из дневника

en: View Log
sr: Преглед дневника

en: View Log...
sr: Прикажи дневник...

en: View MOTD
sr: Погледајте поруку дана

en: View Message of the Day
sr: Погледај поруку дана

en: View User Log
sr: Погледај дневник о кориснику

en: View _Log
sr: Преглед дневни_ка

en: View web profile
sr: Прикажи профил са мреже

en: Visited Hyperlink Color
sr: Боја посећене над-везе

en: Voice
sr: Глас

en: Voices
sr: Глас

en: Volume(0-100):
sr: Јачина звука (0-100):

en: WATCH
sr: ГЛЕДАЈ

en: Waiting for Handshake Acknowledgement
sr: Чекам на признавање руковања

en: Waiting for Login Acknowledgement
sr: Чекам препознавање пријаве

en: Waiting for network connection
sr: Чекам са се повежем

en: Waiting for response...
sr: Чекам на одговор...

en: Waiting for transfer to begin
sr: Чекам да пренос почне

en: Wake Me Up
sr: Пробуди ме

en: Wallops from %s
sr: Wallops са %s

en: Warning
sr: Упозорење

en: Warning Level
sr: _Нивои упозорења

en: Web Aware
sr: Пратим веб

en: Web Page
sr: Веб страница

en: Web aware (enabling this will cause you to receive SPAM!)
sr: Свесност веба (омогућавање овога ће изазвати примање СПАМА!)

en: Webcams
sr: Камере

en: Welcome back!
sr: Добродошли назад!

en: Whack
sr: Лупи

en: Whacking %s...
sr: Лупам %s...

en: When a file-transfer request arrives from %s
sr: Када захтев за пренос датотеке долази од %s

en: When a new conversation is opened this plugin will insert the last conversation into the current conversation.
sr: Када је разговор у отворен, додатак ће унети и претходне разговоре у њега.

en: When away
sr: При одсуству

en: When both away and idle
sr: Када сте одсутни или неактивни

en: When the gnt clipboard contents change, the contents are made available to X, if possible.
sr: Шаље Пиџинове исечке у X-ов списак исечака.

en: Whether the specified command should handle "aim" URLs
sr: Да ли да унесена команда руководи аим адресама

en: Whether the specified command should handle "gg" URLs
sr: Да ли да унесена команда руководи qq адресама

en: Whether the specified command should handle "icq" URLs
sr: Да ли да унесена команда руководи icq адресама

en: Whether the specified command should handle "irc" URLs
sr: Да ли да унесена команда руководи ирц адресама

en: Whether the specified command should handle "msnim" URLs
sr: Да ли да унесена команда руководи мсн адресама

en: Whether the specified command should handle "sip" URLs
sr: Да ли да унесена команда руководи сип адресама

en: Whether the specified command should handle "xmpp" URLs
sr: Да ли да унесена команда руководи џабер адресама

en: Whether the specified command should handle "ymsgr" URLs
sr: Да ли да унесена команда руководи јаху адресама

en: Whiteboard
sr: Табла

en: Whole words only
sr: Само целе речи

en: Windows Live Messenger Protocol Plugin
sr: Додатак за Новелов GroupWise протокол

en: Windows Pidgin Options
sr: Пиџинове Виндоус опције

en: Work
sr: Посао

en: Work Address
sr: Адреса на послу

en: Work Email
sr: Е-пошта на послу

en: Work Fax
sr: Факс на послу

en: Work IM
sr: Брзе поруке на послу

en: Work Information
sr: Подаци о послу

en: Work Mobile
sr: Број мобилног телефона на послу

en: Work Pager
sr: Пејџер напослу

en: Work Phone
sr: Број телефона на послу

en: Work Phone 2
sr: Други број телефона на послу

en: Work Phone Number
sr: Број телефона на послу

en: Working
sr: Ради

en: Would you like to join the conversation?
sr: Да ли желите да се прикључите разговору?

en: Would you like to overwrite it?
sr: Да ли желите да је препишете?

en: Would you like to set it as the buddy icon for this user?
sr: Да ли желите поставите као иконицу другара за овог корисника?

en: Would you like to set one now? (Note: THIS CANNOT BE CHANGED!)
sr: Да ли желите да изаберете једно? (Примедба: ово НЕ можете мењати касније!)

en: Write Error
sr: Грешка при писању

en: Write settings to %s%sgtkrc-2.0
sr: Упиши поставке у %s%sgtkrc-2.0

en: Writing error
sr: Грешка при писању

en: Wrong CHL value sent to server
sr: Погрешна CHL вредност послата серверу

en: X.509 Certificates
sr: X.509 сертификати

en: X.509 certificate export failed
sr: Извоз сертификата X.509 неуспео

en: X.509 certificate import failed
sr: Увоз сертификата X.509 неуспео

en: XML Not Well Formed
sr: XML није добро сачињен

en: XML Parse error
sr: Грешка при XML обради

en: XMPP Account
sr: Џабер налог

en: XMPP Console
sr: Џабер конзола

en: XMPP Message Error
sr: Грешка у Џабер поруци

en: XMPP Protocol Plugin
sr: Додатак за Џабер протокол

en: Yahoo ID...
sr: Јаху ИБ...

en: Yahoo! ID
sr: Јаху! ИД

en: Yahoo! Japan Profile
sr: Профил за Јаху Јапан

en: Yahoo! Profile
sr: Јаху профил

en: Yahoo! system message for %s:
sr: Јаху! системска порука за %s:

en: Year of birth
sr: Година рођења

en: Yes
sr: Да

en: You _send:
sr: _Пошаље се:

en: You _type:
sr: Ви _откуцате:

en: You appear to have no MySpace username.
sr: Немате корисничко име за Мој свемир.

en: You are about to merge the group called %s into the group called %s. Do you want to continue?
sr: Овом операцијом припајате групу %s групи %s. Да ли желите да наставите?

en: You are about to remove %s from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Уклањате %s са списка другара. Да ли желите да наставите?

en: You are about to remove the chat %s from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Уклањате ћаскање %s са списка другара. Да ли желите да наставите?

en: You are about to remove the contact containing %s and %d other buddy from your buddy list.  Do you want to continue? | You are about to remove the contact containing %s and %d other buddies from your buddy list.  Do you want to continue?
sr[0]: Уклањате групу %s и %d другог члана из списка другара. Да ли желите да наставите?
sr[1]: Уклањате групу %s и %d остала члана из списка другара. Да ли желите да наставите?
sr[2]: Уклањате групу %s и %d осталих чланова из списка другара. Да ли желите да наставите?
sr[3]: Уклањате групу %s и %d другог члана из списка другара. Да ли желите да наставите?

en: You are about to remove the group %s and all its members from your buddy list.  Do you want to continue?
sr: Уклањате групу %s и све њене чланове из списка другара. Да ли желите да наставите?

en: You are awaiting authorization from the following buddies
sr: Очекујете овлашћење од следећих другара

en: You are banned from %s.
sr: Избачени сте са %s.

en: You are channel founder on <I>%s</I>
sr: Ви сте оснивач канала на <I>%s</I>

en: You are creating a new room.  Would you like to configure it, or accept the default settings?
sr: Желите да направите нову собу. Да ли желите да је подесите, или прихватате подразумеване поставке?

en: You are currently disconnected. Messages will not be received unless you are logged in.
sr: Тренутно сте неповезани. Поруке неће бити примљене док се не пријавите.

en: You are not currently signed on with an account that can add that buddy.
sr: Тренутно нисте пријављени на налог који омогућава додавање тог другара.

en: You are not currently signed on with an account that can invite that buddy.
sr: Тренутно нисте пријављени на налог који омогућава позив тог другара.

en: You are not currently signed on with any protocols that have the ability to chat.
sr: Тренутно нисте повезани на ни један протокол који омогућава ћаскање.

en: You are now chatting in %s.
sr: Ћаскате у %s.

en: You are now known as %s
sr: Променили сте име у %s

en: You are using %s, but this plugin requires %s.
sr: Користите %s, али овај додатак захтева %s.

en: You can (un)load plugins from the following list.
sr: Можете укључити/искључити додатке са овог списка.

en: You can edit more information from the context menu later.
sr: Касније можете уредити више података уз одговарајућег менија.

en: You can edit/delete the pounce from the `Buddy Pounces' dialog
sr: Можете уредити/уклонити заседу из дијалога „Заседа другару“

en: You can enable/disable accounts from the following list.
sr: Можете  да омогућите/онемогућите налоге из приложене листе.

en: You can insert this image into this message, or use it as the buddy icon for this user
sr: Можете уметнути ову слику у поруку или је користити као иконицу другара за овог корисника.

en: You can let other users see your online status information and your personal information. Please fill the information you would like other users to see about yourself.
sr: Можете допустити другим корисницима да виде да ли сте на вези или не, како и ваше приватне податке. Попуните ваше податке које бисте желели да други виде.

en: You can re-request authorization from these buddies by right-clicking on them and selecting "Re-request Authorization."
sr: Можете поновити захтев за овлашћење од ових другара десним кликом на њих и избором „Понови захтев за овлашћење“.

en: You can send this image as a file transfer, embed it into this message, or use it as the buddy icon for this user.
sr: Можете послати ову слику као датотеку, укључити је у поруку или је корисити као иконицу другара за овог корисника.

en: You can send this image as a file transfer, or use it as the buddy icon for this user.
sr: Можете послати ову слику као датотеку или је корисити као иконицу другара за овог корисника.

en: You cannot add the same person twice to a conversation
sr: Не можете двапут додати исту особу у разговор

en: You cannot receive buddy notifications until you import his/her public key.  You can use the Get Public Key command to get the public key.
sr: Не можете користити обавештења о другарима док не укључите његов/њен јавни кључ. Можете користити Добављање јавног кључа како бисте то учинили.

en: You do not have any accounts.
sr: Можда немате налоге.

en: You feel a disturbance in the force...
sr: Осећате се узнемиреним у журби...

en: You have been connecting and disconnecting too frequently. Wait ten minutes and try again. If you continue to try, you will need to wait even longer.
sr: Успостављали сте и прекидали везу сувише често. Сачекајте десет минута па покушајте поново. Ако наставите да покушавате, мораћете да сачекате још дуже.

en: You have been disconnected from chat room %s.
sr: Веза са причаоницом %s је прекинута.

en: You have been kicked by %s: (%s)
sr: Избацио Вас је %s: (%s)

en: You have been kicked off <I>%s</I> by <I>%s</I> (%s)
sr: Са канала <I>%s</I> вас је избацио <I>%s</I> (%s)

en: You have been killed by %s (%s)
sr: Уклонио вас је %s (%s)

en: You have dragged an image
sr: Довукли сте слику

en: You have entered an incorrect username
sr: Унели сте неисправно корисничко име

en: You have left this chat.
sr: Напустили сте ћаскање.

en: You have mail!
sr: Имате е-пошту!

en: You have no database of root certificates, so this certificate cannot be validated.
sr: Немате базу администраторских сертификата, тако да овом сертификату не може бити проверена исправност.

en: You have parted the channel%s%s
sr: Напустили сте причаоницу%s%s

en: You have probably requested to set your profile before the login procedure completed.  Your profile remains unset; try setting it again when you are fully connected.
sr: Вероватно сте желели да поставите Ваш профил пре него што је поступак пријаве завршен. Профил није постављен. Покушајте поново, када се прописно повежете.

en: You have reached your limit for the number of contacts allowed
sr: Достигли сте највећи дозвољен број контаката

en: You have received a special message
    
    From: %s [%s]
    %s
sr: Примили сте нарочиту поруку
    
    Од: %s [%s]
    %s

en: You have received an ICQ email from %s [%s]
    
    Message is:
    %s
sr: Примили сте ICQ е-поруку од %s [%s]
    
    Порука гласи:
    %s

en: You have received an ICQ page
    
    From: %s [%s]
    %s
sr: Примили сте ICQ страницу
    
    Од: %s [%s]
    %s

en: You have selected to open a Direct IM connection with %s.
sr: Изабрали сте да успоставите везу за непосредне брзе поруке са %s.

en: You have to join the %s channel before you are able to join the private group
sr: Морате се прикључити каналу %s пре него што се прикључите приватној групи

en: You have tried to ignore %s, but the user is on your buddy list.  Clicking "Yes" will remove and ignore the buddy.
sr: Покушали сте да игноришете %s, али тај корисник је већ у вашем списку другара. Кликом на „Да“ ћете уклонити и игнорисати овог другара.

en: You have unread messages. Are you sure you want to close the window?
sr: Имате непрочитане поруке. Сигурно желите да затворите прозор?

en: You may be disconnected shortly.  If so, check %s for updates.
sr: Веза се ускоро може прекинути.  Погледајте %s за допуне.

en: You missed %hu message from %s because his/her warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because his/her warning level is too high.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је он/она превише злочест.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што је он/она превише злочест.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што је он/она превише злочест.
sr[3]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је он/она превише злочест.

en: You missed %hu message from %s because it was invalid. | You missed %hu messages from %s because they were invalid.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је била неисправна.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што су биле неисправне.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што су биле неисправне.
sr[3]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је била неисправна.

en: You missed %hu message from %s because it was too large. | You missed %hu messages from %s because they were too large.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је била превелика.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што су биле превелике.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што су биле превелике.
sr[3]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је била превелика.

en: You missed %hu message from %s because the rate limit has been exceeded. | You missed %hu messages from %s because the rate limit has been exceeded.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је прекорачено ограничење.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што је прекорачено ограничење.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што је прекорачено ограничење.
sr[3]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што је прекорачено ограничење.

en: You missed %hu message from %s because your warning level is too high. | You missed %hu messages from %s because your warning level is too high.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што сте превише злочести.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s зато што сте превише злочести.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s зато што сте превише злочести.
sr[3]: Пропустили сте %hu поруку од %s зато што сте превише злочести.

en: You missed %hu message from %s for an unknown reason. | You missed %hu messages from %s for an unknown reason.
sr[0]: Пропустили сте %hu поруку од %s из непознатих разлога.
sr[1]: Пропустили сте %hu поруке од %s из непознатих разлога.
sr[2]: Пропустили сте %hu порука од %s из непознатих разлога.
sr[3]: Пропустили сте %hu поруку од %s из непознатих разлога.

en: You must create an account first before you can create a pounce.
sr: Морате направити налог пре прављења заседе.

en: You must fill all the required fields.
sr: Морате да попуните сва неопходна поља.

en: You must give a name for the group to add.
sr: Морате дати назив групи коју желите да додате.

en: You must provide a group.
sr: Морате да унесете групу.

en: You must provide a username for the buddy.
sr: Морате да унесете корисничко име другара.

en: You must select an account.
sr: Морате изабрати налог.

en: You must specify a nick
sr: Морате навести надимак

en: You receive an IM
sr: Примили сте брзу поруку

en: You require encryption, but it is not available on this server.
sr: Захтевате шифровање, али оно није доступно на овом серверу.

en: You send
sr: Пошаље се

en: You should receive an email asking to confirm %s.
sr: Требате да примите е-пошту ради потврђивања %s.

en: You talk in chat
sr: Најгласнији сте тренутно у ћаскању

en: You type
sr: Ви откуцате

en: You were disconnected from the server.
sr: Веза са сервером је прекинута.

en: Your AIM connection may be lost.
sr: Можда АИМ веза прекинута.

en: Your Current Mood
sr: Тренутно расположење

en: Your Current Status
sr: Ваше тренутно стање

en: Your IM Image was not sent. You cannot send IM Images in AIM chats.
sr: Слика није послата. Не можете слати слике за време AIM ћаскање.

en: Your IM Image was not sent. You must be Direct Connected to send IM Images.
sr: Слика у брзој поруци није послата. Морате бити непосредно повезани за слање слика.

en: Your MSN buddy list is temporarily unavailable. Please wait and try again.
sr: Ваш списак МСН другара је привремено недоступан. Сачекајте мало па покушајте поново.

en: Your VCard File
sr: Ваша електронска посетница

en: Your Yahoo! message did not get sent.
sr: Ваша Јаху! порука није послата.

en: Your account has been disabled because too many incorrect passwords were entered
sr: Ваш налог је искључен јер је било сувише погрешно унетих лозинку

en: Your buddy list was downloaded from the server.
sr: Ваша листа другова је преузета са сервера.

en: Your buddy list was stored on the server.
sr: Ваша листа другова је послана на сервер.

en: Your buddylist is empty, nothing was written to the file.
sr: Ваш списак другара је празан, ништа није уписано у датотеку.

en: Your command failed for an unknown reason.
sr: Команда није извршена из непознатих разлога.

en: Your current password is different from the one that you specified.
sr: Ваша тренутна лозинка је различита од оне коју сте назначили.

en: Your new MSN friendly name is too long.
sr: Ваше ново МСН пријатељско име је предугачко.

en: Your password has been changed.
sr: Ваша лозинка је измењена.

en: Your selected account name was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
sr: Изабрали сте име налога које је сервер одбио. Вероватно садржи недозвољене знаке.

en: Your selected nickname was rejected by the server.  It probably contains invalid characters.
sr: Изабрали сте надимак који је сервер одбио. Вероватно садржи недозвољене знаке.

en: Your system administrator has disabled this operation
sr: Ваш систем администратор је искључио ову могућност

en: Zap
sr: Убиј

en: Zapping %s...
sr: Убијам %s...

en: Zephyr Protocol Plugin
sr: Додатак за Зефир протокол

en: Zip Code
sr: Поштански број

en: [ Audible %s/%s/%s.swf ] %s
sr: [ Разговетан %s/%s/%s.swf ] %s

en: _Accept
sr: П_рихвати

en: _Accept Defaults
sr: П_рихвати подразумевано

en: _Account
sr: _Налог:

en: _Account:
sr: _Налог:

en: _Accounts
sr: _Налози

en: _Add
sr: _Додај

en: _Add Chat
sr: Додај _ћаскање

en: _Add Custom Smiley...
sr: _Додај произвољне смешке...

en: _Add...
sr: _Додај...

en: _Alias
sr: Н_адимак

en: _Alias...
sr: Н_адени име...

en: _Apply
sr: _Примени

en: _Associate Buddy
sr: Придружи другара

en: _Auto-reply:
sr: Аутоматски одговор

en: _Basic
sr: _Основно

en: _Blink on New Message
sr: _Трепти за нове поруке

en: _Block
sr: _Забрани

en: _Both Icon & Text
sr: И и_конице и текст

en: _Browse logs folder
sr: _Разгледај фасциклу са дневицима

en: _Browse...
sr: _Разгледај...

en: _Browser:
sr: _Веб прегледник:

en: _Buddy List window transparency
sr: Провиднос_т прозора са списком другара

en: _Buddy name:
sr: _Име другара:

en: _Buddy:
sr: _Другар:

en: _Cancel
sr: Откажи

en: _Change Status
sr: Промени _стање у

en: _Channel:
sr: _Канал:

en: _Class:
sr: _Разред:

en: _Collapse
sr: _Скупи

en: _Configure Room
sr: П_оставке за собу

en: _Copy Email Address
sr: _Копирај адресу е-поште

en: _Copy Link Location
sr: _Копирај адресу везе

en: _Decline
sr: _Одбиј

en: _Delete Group
sr: У_клони групу

en: _Description
sr: _Опис

en: _Disable
sr: _Онемогући

en: _Dockable Buddy List
sr: _Лепљиви списак другара

en: _Edit
sr: _Уреди

en: _Edit Account
sr: _Измени налог

en: _Edit Settings...
sr: Уреди п_оставке...

en: _Enable sounds:
sr: _Омогући звукове:

en: _Exact case match (uncheck for automatic case handling)
sr: Пре_цизно поклапање великих и малих слова (искључите за аутомастки)

en: _Exchange:
sr: Раз_мена:

en: _Expand
sr: _Разгранај

en: _Focused windows
sr: _Фокусирани прозори

en: _Font
sr: _Фонт

en: _Font face
sr: _Изглед фонта

en: _Get Info
sr: _Подаци

en: _Get List
sr: _Добави списак

en: _Group:
sr: _Група:

en: _Handle:
sr: _Ручка:

en: _Hide new IM conversations:
sr: _Сакриј нове разговоре:

en: _Horizontal rule
sr: _Хоризонталну линију

en: _Host:
sr: _Сервер:

en: _IM window transparency
sr: Провидност прозора разговора

en: _IM windows
sr: _брзим порукама

en: _Icon Only
sr: Само _иконице

en: _Image
sr: С_лику

en: _Import...
sr: У_вези...

en: _Insert
sr: У_метни

en: _Instance:
sr: _Примерак:

en: _Invite
sr: По_зови

en: _Join
sr: _Прикључи се

en: _Keep Buddy List window on top:
sr: _Одржавај прозор са списком другара на врху

en: _Link
sr: _Везу

en: _Local alias:
sr: Локални _надимак:

en: _Login
sr: _Пријава

en: _Manage custom smileys
sr: _Уреди произвољне смешке

en: _Manual:
    (%s for URL)
sr: _Ручно:
    (%s за адресу)

en: _Merge Groups
sr: _Споји групе

en: _Message Logs:
sr: _Бележење порука

en: _Message:
sr: _Порука:

en: _Method:
sr: _Начин:

en: _Minutes before becoming idle:
sr: Постани неактиван након (минута):

en: _Modify...
sr: _Измени...

en: _More...
sr: _Више...

en: _Name
sr: _Име

en: _No
sr: _Не

en: _Normal
sr: _Нормално

en: _Notify buddies that you are typing to them
sr: Слање обавештења другарима када им пише_те

en: _OK
sr: _У реду

en: _Open Mail
sr: _Отвори пошту

en: _Open link in:
sr: _Отвори везу у:

en: _Passphrase:
sr: _Лозинка:

en: _Password:
sr: _Лозинка:

en: _Pause
sr: _Застани

en: _Permit
sr: _Дозволи

en: _Placement:
sr: _Размештај:

en: _Pop up a notification
sr: О_твара дијалог обавештења

en: _Port:
sr: _Порт:

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Recipient:
sr: При_малац:

en: _Recurring
sr: По_нављање

en: _Remain in chat after window is closed.
sr: _Настави ћаскање након затварања прозора.

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Remove Buddy
sr: У_клони другара

en: _Remove Chat
sr: Ук_лони ћаскање

en: _Remove Contact
sr: _Уклони контакт

en: _Remove Group
sr: У_клони групу

en: _Rename
sr: Пре_именуј

en: _Report idle time:
sr: Пријави _трајање неактивности:

en: _Reset
sr: _Поново постави

en: _Reset formatting
sr: _Очисти форматирање

en: _Room:
sr: _Соба:

en: _Save
sr: _Сачувај

en: _Save Image...
sr: _Сачувај слику...

en: _Search
sr: _Тражи

en: _Search for:
sr: _Тражи израз:

en: _Send
sr: _Пошаљи

en: _Send File...
sr: По_шаљи датотеку...

en: _Send Message
sr: По_шаљи поруку

en: _Server:
sr: Се_рвер:

en: _Set
sr: _Постави

en: _Show slider bar in IM window
sr: Прикажи _клизач у прозору разговора

en: _Show system tray icon:
sr: Прика_жи иконица на панелу:

en: _Smile!
sr: _Смешак!

en: _Start %s on Windows startup
sr: _Покрени %s при покретању Виндоуса.

en: _Status:
sr: _Стање:

en: _Text Only
sr: Само _текст

en: _Title:
sr: _Наслов:

en: _URL
sr: _Адреса

en: _Unread Messages
sr: Н_епрочитане поруке

en: _Unset
sr: _Уклони

en: _Use
sr: _Користи

en: _Username:
sr: _Корисничко име:

en: _View Certificate...
sr: _Прегледај сертификате...

en: _View...
sr: _Преглед...

en: _Visual gesture display
sr: _Визуелни приказ понашања миша

en: _Yes
sr: _Да

en: accounts
sr: налози

en: accounts: Show the accounts window.
sr: accounts: Прикажи прозор са налозима.

en: action &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
sr: action &lt;акција&gt;:  Изведи одређену акцију.

en: away [message]:  Set an away message, or use no message to return from being away.
sr: away [порука]:  Постави поруку о одсуству или само објави одсуство без поруке.

en: ban &lt;user&gt; [reason]:  Ban a user from the room.
sr: ban &lt;корисник&gt; [разлог]:  Брани приступ кориснику у причаоници.

en: ban [&lt;channel&gt; +|-&lt;nick&gt;]:  Ban client from channel
sr: ban [&lt;канал&gt; +|-&lt;надимак&gt;]:  Забрани приступ надимку

en: blocklist command failed
sr: команда листе забране неуспела

en: buddy list
sr: списак другара

en: buddylist: Show the buddylist.
sr: buddylist: Прикажи списак другова.

en: buzz: Buzz a user to get their attention
sr: buzz: Труби како би привукао пажњу кориснику

en: call &lt;command&gt;:  Call any silc client command
sr: call &lt;команда&gt;:  Изврши било коју команду SILC програма

en: channel %s not found
sr: Канал %s није пронађен

en: channel modes for %s: %s
sr: Тема канала %s је: %s

en: chanserv: Send a command to chanserv
sr: chanserv: Шаље команду за chanserv

en: clear: Clears all conversation scrollbacks.
sr: clear: чисти све прозоре разговора.

en: clear: Clears the conversation scrollback.
sr: очисти: чисти прозор разговора.

en: cmode &lt;channel&gt; [+|-&lt;modes&gt;] [arguments]:  Change or display channel modes
sr: cmode &lt;канал&gt; [+|-&lt;приступ&gt;] [аргумент]:  Мења или приказује приступе канала

en: config:  Configure a chat room.
sr: config:  Подеси причаоницу.

en: configure:  Configure a chat room.
sr: configure:  Подеси причаоницу.

en: cumode &lt;channel&gt; +|-&lt;modes&gt; &lt;nick&gt;:  Change nick's modes on channel
sr: cumode &lt;канал&gt; +|-&lt;приступи&gt; &lt;надимак&gt;:  Мења приступе за дати надимак на каналу

en: current topic is: %s
sr: тренутна тема: %s

en: debug &lt;option&gt;:  Send various debug information to the current conversation.
sr: debug &lt;опција&gt;:  Пошаљи разне податке за исправљање грешака у тренутни разговор.

en: debugwin: Show the debug window.
sr: debugwin: Прикажи прозор за грешке.

en: deop &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel operator status from someone. You must be a channel operator to do this.
sr: deop &lt;надимак1&gt; [надимак2] ...:  Одузима некоме чин оператора Морате бити оператор канала да бисте ово урадили.

en: detach:  Detach this session
sr: detach:  Откачи ову сесију

en: devoice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Remove channel voice status from someone, preventing them from speaking if the channel is moderated (+m). You must be a channel operator to do this.
sr: devoice &lt;надимак1&gt; [надимак2] ...:  Одузима некоме право гласа, што га спречава да се огласи када је канал модерисан (+m). Морате бити оператор канала да бисте ово урадили.

en: doodle: Request user to start a Doodle session
sr: цртање: захтевај од корисника да почне сесију цртања

en: execute
sr: изврши

en: getkey &lt;nick|server&gt;:  Retrieve client's or server's public key
sr: getkey &lt;надимак|сервер&gt;:  Добави корисников или серверов јавни кључ

en: hacker and designated driver [lazy bum]
sr: хакер и одређени покретач [лења буба]

en: help &lt;command&gt;:  Help on a specific command.
sr: help &lt;команда&gt;:  Помоћ за одређену команду.

en: iTunes Music Store Link
sr: Веза до иТјунс музичке

en: info [server]:  View server administrative details
sr: info [сервер]:  Прегледај административне детаље сервера

en: inst &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sr: inst &lt;примерак&gt;: Поставља примерак који се користи за ову класу

en: instance &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sr: instance &lt;примерак&gt;: Поставља примерак који се користи за ову класу

en: invite &lt;channel&gt; [-|+]&lt;nick&gt;:  invite nick or add/remove from channel invite list
sr: invite &lt;канал&gt; [-|+]&lt;надимак&gt;:  Позива надимак или додаје, односно уклања са списка позваних

en: invite &lt;user&gt; [message]:  Invite a user to the room.
sr: invite &lt;корисник&gt; [порука]:  Позива корисника у причаоницу.

en: j &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
sr: j &lt;соба1&gt;[,соба2][,...] [кључ1[,кључ2][,...]]:  Уношење једног или више канала, ако је потребно наводећи и кључ.

en: join &lt;channel&gt; [&lt;password&gt;]:  Join a chat on this network
sr: join &lt;канал&gt; [&lt;лозинка&gt;]:  Приступа ћаскању на овој мрежи

en: join &lt;room&gt;:  Join a chat room on the Yahoo network
sr: join &lt;соба&gt;:  Прикључи се причаоници на Јаху мрежи

en: join &lt;room1&gt;[,room2][,...] [key1[,key2][,...]]:  Enter one or more channels, optionally providing a channel key for each if needed.
sr: join &lt;соба1&gt;[,соба2][,...] [кључ1[,кључ2][,...]]:  Уношење једног или више канала, ако је потребно наводећи и кључ.

en: kick &lt;channel&gt; &lt;nick&gt; [comment]:  Kick client from channel
sr: kick &lt;канал&gt; &lt;надимак&gt; [коментар]:  Одстрани надимак са канала

en: kick &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a channel. You must be a channel operator to do this.
sr: kick &lt;надимак&gt; [порука]:  Уклања некога са канала. Морате бити оператор да бисте ово урадили.

en: kick &lt;user&gt; [reason]:  Kick a user from the room.
sr: kick &lt;корисник&gt; [разлог]:  Избацује корисника из собе.

en: kill &lt;nick&gt; [-pubkey|&lt;reason&gt;]:  Kill nick
sr: kill &lt;надимак&gt; [-pubkey|&lt;разлог&gt;]:  Уклони корисника

en: lastlog: Searches for a substring in the backlog.
sr: lastlog: Тражи карактере у претходним дневницима.

en: lead developer
sr: главни програмер

en: leave [channel]:  Leave the chat
sr: leave [канал]:  Напушта ћаскање

en: libfaim maintainer
sr: одржавалац libfaim-а

en: list:  Display a list of chat rooms on the network. <i>Warning, some servers may disconnect you upon doing this.</i>
sr: list:  Приказује списак причаоница на мрежи. <i>Упозорење: неки сервери због тога могу да Вас искључе са мреже.</i>

en: list:  List channels on this network
sr: list:  Исписује канале на овој мрежи

en: list: List rooms on the Yahoo network
sr: list: Исписује собе на Јаху мрежи

en: loading plugin failed
sr: није успело укључивање додатка

en: maintainer
sr: одржавалац

en: me &lt;action to perform&gt;:  Perform an action.
sr: me &lt;радња&gt;:  Изврши радњу.

en: me &lt;action&gt;:  Send an IRC style action to a buddy or chat.
sr: me &lt;акција&gt;:  Пошаљи другару или у ћаскању акцију у стилу ИРЦ-а.

en: memoserv: Send a command to memoserv
sr: memoserv:  Шаље команду за memoserv

en: minutes
sr: минута.

en: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;nick|channel&gt;:  Set or unset a channel or user mode.
sr: mode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt; &lt;надимак|канал&gt;:  Постави или укини начин приступа за канал или за корисника.

en: mode (%s %s) by %s
sr: мод (%s %s) од стране %s

en: motd:  View the server's Message Of The Day
sr: motd:  Исписује поруку дана са сервера

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user
sr: msg &lt;надимак&gt; &lt;порука&gt;:  Шаље приватну поруку кориснику

en: msg &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
sr: msg &lt;надимак&gt; &lt;порука&gt;:  Шаље приватну поруку кориснику (дакле не на канал).

en: msg &lt;user&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to another user.
sr: msg &lt;надимак&gt; &lt;порука&gt;:  Шаље приватну поруку другом кориснику.

en: myim URL handler
sr: Руководилац адреса Мог свемира

en: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;channel(s)&gt;:  List specific users in channel(s)
sr: names [-count|-ops|-halfops|-voices|-normal] &lt;канал(и)&gt;:  Исписује одређене кориснике на каналу, одн. каналима

en: names [channel]:  List the users currently in a channel.
sr: names [канал]:  Исписује надимке корисника који су тренутно на каналу.

en: nick &lt;new nickname&gt;:  Change your nickname.
sr: nick &lt;нови надимак&gt;:  Мења Ваш надимак.

en: nick &lt;newnick&gt;:  Change your nickname
sr: nick &lt;нови надимак&gt;:  Мења Ваш надимак

en: nickserv: Send a command to nickserv
sr: nickserv:  Шаље команду за nickserv

en: no channel modes are set on %s
sr: Ниједан приступ није подешен за %s

en: no such channel
sr: не постоји такав канал

en: none
sr: нико

en: notice &lt;target&lt;:  Send a notice to a user or channel.
sr: notice &lt;циљ&gt;:  Шаље обевештење кориснику или каналу.

en: nudge: nudge a user to get their attention
sr: nudge: потапшај другара да би привукао његову пажњу

en: op &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel operator status to someone. You must be a channel operator to do this.
sr: op &lt;надимак1&gt; [надимак2] ...:  Додељује некоме операторски чин. Морате бити оператор канала да бисте ово моглу да урадите.

en: oper &lt;nick&gt; [-pubkey]:  Get server operator privileges
sr: oper &lt;надимак&gt; [-pubkey]:  Добавља чин оператора сервера

en: operserv: Send a command to operserv
sr: operserv:  Шаље команду за operserv

en: operwall &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
sr: operwall &lt;порука&gt;:  Ако не знате шта ова команда представља, вероватно не можете да је користите.

en: original author
sr: први аутор

en: part [channel]:  Leave the chat
sr: part [канал]:  Напушта разговор

en: part [room] [message]:  Leave the current channel, or a specified channel, with an optional message.
sr: part [соба] [порука]:  Напушта тренутни канал, или наведени канал, по жељи притом исписује и поруку.

en: persist command failed
sr: Команда за одржавање неуспела

en: ping &lt;jid&gt;:	Ping a user/component/server.
sr: ping &lt;jid&gt;:	Пингује корисника/компоненту/сервер.

en: ping [nick]:  Asks how much lag a user (or the server if no user specified) has.
sr: ping [надимак]:  Исписује колико је мрежно кашњење датог корисника (или сервера, ако ниједан надимак није наведен).

en: ping:  Send PING to the connected server
sr: ping:  Шаље PING повезаном серверу

en: plugins: Show the plugins window.
sr: plugins: Прикажи прозор са додацима.

en: prefs: Show the preference window.
sr: prefs: Прикажи прозор са поставкама.

en: query &lt;nick&gt; &lt;message&gt;:  Send a private message to a user (as opposed to a channel).
sr: query &lt;надимак&gt; &lt;порука&gt;:  Шаље приватну поруку кориснику (дакле не на канал).

en: query &lt;nick&gt; [&lt;message&gt;]:  Send a private message to a user
sr: query &lt;надимак&gt; [&lt;порука&gt;]:  Шаље приватну поруку кориснику

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message
sr: quit [порука]:  Искључује са сервера и притом по жељи исписује поруку

en: quit [message]:  Disconnect from the server, with an optional message.
sr: quit [порука]:  Искључује се са сервера и по жељи притом оставља поруку.

en: quote [...]:  Send a raw command to the server.
sr: quote [...]:  Шаље изворну команду серверу.

en: register:  Register with a chat room.
sr: register:  Региструј се у причаоници.

en: remove &lt;nick&gt; [message]:  Remove someone from a room. You must be a channel operator to do this.
sr: remove &lt;надимак&gt; [порука]:  Уклони некога из собе. Морате бити оператор канала да бисте ово урадили.

en: saved statuses
sr: сачувана стања

en: say &lt;message&gt;:  Send a message normally as if you weren't using a command.
sr: say &lt;порука&gt;:  Пошаљи поруку нормално, као да није коришћена команда.

en: stats:  View server and network statistics
sr: stats:  Прегледај серверске статистике

en: statuses: Show the savedstatuses window.
sr: statuses: Прикажи прозор са сачуваним стањима.

en: sub &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Join a new chat
sr: sub &lt;класа&gt; &lt;примерак&gt; &lt;прималац&gt;: Придружује се новом ћаскању

en: support
sr: подршка

en: support/QA
sr: подршка/QA

en: time: Displays the current local time at the IRC server.
sr: time: Приказује текуће локално време на IRC серверу.

en: topic &lt;instance&gt;: Set the instance to be used on this class
sr: topic &lt;примерак&gt;: Поставља примерак који се користи за ову класу

en: topic [&lt;new topic&gt;]:  View or change the topic
sr: topic [&lt;нова тема&gt;]:  Прегледа или мења тему

en: topic [new topic]:  View or change the channel topic.
sr: topic [нова тема]:  Прегледа или мења тему канала.

en: topic [new topic]:  View or change the topic.
sr: topic [нова тема]:  Прегледај или промени тему.

en: tzc command
sr: tzc команда

en: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Set or unset a user mode.
sr: umode &lt;+|-&gt;&lt;A-Za-z&gt;:  Поставља или укида корисников мод.

en: umode &lt;usermodes&gt;:  Set your modes in the network
sr: umode &lt;приступи&gt;:  Поставља Ваше приступе на мрежи

en: unloading plugin failed
sr: искључујем прикључак

en: users &lt;channel&gt;:  List users in channel
sr: users &lt;канал&gt;:  Исписује кориснике на каналу

en: users:  Show the list of users in the chat.
sr: users:  Прикажи листу корисника у ћаскању.

en: version [nick]: send CTCP VERSION request to a user
sr: верзија [надимак]: пошаљи захтев ЦТЦП ВЕРЗИЈЕ кориснику

en: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Grant channel voice status to someone. You must be a channel operator to do this.
sr: voice &lt;nick1&gt; [nick2] ...:  Даје некоме глас. Морате бити оператор канала да бисте ово могли да урадите.

en: wallops &lt;message&gt;:  If you don't know what this is, you probably can't use it.
sr: wallops &lt;message&gt;:  Ако не знате чему служи ова команда, вероватно ни не можете да је користите.

en: webmaster
sr: веб уредник

en: whois &lt;nick&gt;:  View nick's information
sr: whois &lt;надимак&gt;:  Прегледа податке о надимку

en: whois [server] &lt;nick&gt;:  Get information on a user.
sr: whois [сервер] &lt;надимак&gt;:  Узми податке о кориснику.

en: whowas &lt;nick&gt;:  View nick's information
sr: whowas &lt;надимак&gt;:  Приказује податке о надимку

en: whowas &lt;nick&gt;: Get information on a user that has logged off.
sr: whowas &lt;надимак&gt;: Преузми податке о кориснику који се одјавио.

en: win32 port
sr: Windows издање

en: you can see the butterflies mating
sr: можете видети како се лептири паре

en: zc &lt;class&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,PERSONAL,*&gt;
sr: zc &lt;класа&gt;: Шаље поруку за &lt;<i>класа</i>,ЛИЧНО,*&gt;

en: zci &lt;class&gt; &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,*&gt;
sr: zci &lt;класа&gt; &lt;примерак&gt;: Шаљњ поруку за &lt;<i>класа</i>,<i>примерак</i>,*&gt;

en: zcir &lt;class&gt; &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;<i>class</i>,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
sr: zcir &lt;класа&gt; &lt;примерак&gt; &lt;прималац&gt;: Шаље поруке за &lt;<i>класа</i>,<i>примерак</i>,<i>прималац</i>&gt;

en: zi &lt;instance&gt;: Send a message to &lt;message,<i>instance</i>,*&gt;
sr: zi &lt;примерак&gt;: Шаље поруку &lt;порука,<i>примерак</i>,*&gt;

en: zir &lt;instance&gt; &lt;recipient&gt;: Send a message to &lt;MESSAGE,<i>instance</i>,<i>recipient</i>&gt;
sr: zir &lt;примерак&gt; &lt;прималац&gt;: Шаље поруку &lt;ПОРУКА,<i>примерак</i>,<i>прималац</i>&gt;

en: zl &lt;nick&gt;: Locate user
sr: zl &lt;надимак&gt;: Лоцирај корисника

en: zlocate &lt;nick&gt;: Locate user
sr: zlocate &lt;надимак&gt;: Лоцирај корисника
