calibre - en to nl translation catalogue (3504 entries)

en: 	Baen file detected. Re-parsing...
nl: 	Baen-bestand herkend. Opnieuw verwerken...

en: 	Book Designer file detected.
nl: 	Book Designer-bestand herkend.

en: 	Converting to BBeB...
nl: 	Naar BBeB converteren…

en: 	Failed links:
nl: 	Mislukte links:

en: 	Parsing HTML...
nl: 	HTML verwerken...

en: 
                <p>Advanced Rule for column <b>%(col)s</b>:
                <pre>%(rule)s</pre>
nl: 
                <p>Geavanceerde regel voor kolom <b>%(col)s</b>:
                <pre>%(rule)s</pre>

en: 
            <p>Here you can add and remove functions used in template processing. A
            template function is written in python. It takes information from the
            book, processes it in some way, then returns a string result. Functions
            defined here are usable in templates in the same way that builtin
            functions are usable. The function must be named <b>evaluate</b>, and
            must have the signature shown below.</p>
            <p><code>evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, your parameters)
            &rarr; returning a unicode string</code></p>
            <p>The parameters of the evaluate function are:
            <ul>
            <li><b>formatter</b>: the instance of the formatter being used to
            evaluate the current template. You can use this to do recursive
            template evaluation.</li>
            <li><b>kwargs</b>: a dictionary of metadata. Field values are in this
            dictionary.
            <li><b>mi</b>: a Metadata instance. Used to get field information.
            This parameter can be None in some cases, such as when evaluating
            non-book templates.</li>
            <li><b>locals</b>: the local variables assigned to by the current
            template program.</li>
            <li><b>your parameters</b>: You must supply one or more formal
            parameters. The number must match the arg count box, unless arg count is
            -1 (variable number or arguments), in which case the last argument must
            be *args. At least one argument is required, and is usually the value of
            the field being operated upon. Note that when writing in basic template
            mode, the user does not provide this first argument. Instead it is
            supplied by the formatter.</li>
            </ul></p>
            <p>
            The following example function checks the value of the field. If the
            field is not empty, the field's value is returned, otherwise the value
            EMPTY is returned.
            <pre>
            name: my_ifempty
            arg count: 1
            doc: my_ifempty(val) -- return val if it is not empty, otherwise the string 'EMPTY'
            program code:
            def evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, val):
                if val:
                    return val
                else:
                    return 'EMPTY'</pre>
            This function can be called in any of the three template program modes:
            <ul>
            <li>single-function mode: {tags:my_ifempty()}</li>
            <li>template program mode: {tags:'my_ifempty($)'}</li>
            <li>general program mode: program: my_ifempty(field('tags'))</li>
            </p>
nl: 
            <p>Hier kunt u functies toevoegen of verwijderen, gebruikt bij sjabloon-
            verwerking. een sjabloonfunctie wordt geschreven in python. Ze haalt
            informatie uit het boek, verwerkt die, en geeft een string als resultaat terug.
            Functies hier gedefinieerd zijn op dezelfde manier bruikbaar als standaard 
            ingebouwde sjabloonfuncties. De functie moet <b>evaluate</b> genoemd worden, 
            en moet onderstaande signatuur hebben.</p>
            <p><code>evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, persoonlijke waarde)
            &rarr; geeft een unicodestring</code></p>
            <p>De parameters van de evaluate-functie zijn:
            <ul>
            <li><b>formatter</b>: de instanties van de opmaker worden gebruikt om
            de huidige sjabloon te evalueren. U kan dit gebruiken om sjablonen recursief
            te evalueren.</li>
            <li><b>kwargs</b>: een woordenboek van metadata. Veld staan in dit
            woordenboek.
            <li><b>mi</b>: een instantie van metadata. Gebruikt om veldinformatie te verkrijgen.
            Deze parameter kan None zijn in sommige gevallen, bijvoorbeeld wanneer geen-boek
            sjablonen worden geëvalueerd.</li>
            <li><b>locals</b>: de lokale variabelen toegewezen door het huidige
            sjabloonprogramma.</li>
            <li><b>persoonlijke waarde</b>: u moet één of meerdere formele parameters
            opgeven. Het aantal moet overeenkomen met het "aantal parameters"-vak, tenzij 
            dit gelijk is aan -1 (variabel aantal of parameters), dan zal de laatste parameter
            *args moeten zijn. Minimaal één parameter is verplicht, meestal is dit de waarde
            van het veld waarop deze actie wordt uitgevoerd. NB. als wordt geschreven in basis-
            sjabloon-modus, zal de gebruiker deze eerste parameter niet meegegeven. 
            In plaats daarvan wordt hij aangeleverd door de opmaker.</li>
            </ul></p>
            <p>
            De volgende voorbeeldfunctie controleert de waarde van het veld. Als het veld
            niet leeg is, wordt de waarde van het veld teruggegeven, anders wordt de waarde
            LEEG teruggegeven.
            <pre>
            name: mijn_alsleeg
            arg count: 1
            doc: my_ifempty(waarde) -- geef waarde terug indien niet leeg, anders de string 'LEEG'
            program code:
            def evaluate(self, formatter, kwargs, mi, locals, waarde):
                if val:
                    return waarde
                else:
                    return 'LEEG'</pre>
            Deze functie kan worden aangeroepen in elke van de drie programmamodi:
            <ul>
            <li>enkelefunctiemodus: {tags:mijn_alsleeg()}</li>
            <li>sjabloonprogrammamodus: {tags:'mijn_alsleeg($)'}</li>
            <li>algemene programmamodus: program: mijn_alsleeg(field('tags'))</li>
            </p>

en: 
        %prog catalog /path/to/destination.(CSV|EPUB|MOBI|XML ...) [options]
    
        Export a catalog in format specified by path/to/destination extension.
        Options control how entries are displayed in the generated catalog ouput.
nl: 
        %prog catalog /pad/naar/bestemming.(CSV|EPUB|MOBI|XML ...) [opties]
    
        Exporteer een catalogus in een formaat aangegeven door de extensie na
    /pad/naar/bestemming. Opties bepalen hoe de records er in de
    catalogus uit zien.

en: 
        %prog custom_columns [options]
    
        List available custom columns. Shows column labels and ids.
nl: 
        %prog custom_columns [options]
    
        Geef beschikbare persoonlijke kolommen weer. Toont kolom labels en IDs.

en: 
        %prog remove_custom_column [options] label
    
        Remove the custom column identified by label. You can see available
        columns with the custom_columns command.
nl: 
        %prog remove_custom_column [opties] label
    
        Verwijder de gepersonaliseerde kolom aangeduid met label. U kunt
        beschikbare kolommen met het custom_columns-commando weergeven.

en: 
        %prog saved_searches [options] list
        %prog saved_searches add name search
        %prog saved_searches remove name
    
        Manage the saved searches stored in this database.
        If you try to add a query with a name that already exists, it will be
        replaced.
nl: 
        %prog saved_searches [opties] list
        %prog saved_searches add naam_zoekactie
        %prog saved_searches remove naam
    
        Beheer de opgeslagen zoekacties opgeslagen in deze database.
        Als een zoekopdracht met een bestaande naam wordt opgegeven
        dan wordt de oude opdracht vervangen.

en: 
        %prog set_custom [options] column id value
    
        Set the value of a custom column for the book identified by id.
        You can get a list of ids using the list command.
        You can get a list of custom column names using the custom_columns
        command.
nl: 
        %prog set_custom [options] kolom ID waarde
    
        Stel de waarde in van een gepersonaliseerde kolom voor het boek geïdentificeerd door het ID.
        U kunt een lijst van ID's krijgen via het list-commando.
        U kunt een lijst van gepersonaliseerde kolomnamen krijgen door gebruik
        te maken van het custom_columns-commando.

en: 
    %prog %%name [options] file.pdf page_to_split_on ...
    %prog %%name [options] file.pdf page_range_to_split_on ...
    	
    Ex.
    	
    %prog %%name file.pdf 6
    %prog %%name file.pdf 6-12
    %prog %%name file.pdf 6-12 8 10 9-20
    
    Split a PDF.
nl: 
    %prog %%name [opties] bestand.pdf pagina_te_splitsen ...
    %prog %%name [opties] bestand.pdf pagina_reeks_te_splitsen ...
    	
    Bv.
    	
    %prog %%name bestand.pdf 6
    %prog %%name bestand.pdf 6-12
    %prog %%name bestand.pdf 6-12 8 10 9-20
    
    Splits een PDF.

en: 
    %prog [options] ISBN
    
    Fetch a cover image/social metadata for the book identified by ISBN from LibraryThing.com
nl: 
    %prog [opties] ISBN
    
    Haal een omslagafbeelding of sociale metadata (labels, waarderingen, enz) op van LibraryThing.com voor het met het ISBN aangeduide boek op

en: 
    %prog remove_format [options] id fmt
    
    Remove the format fmt from the logical book identified by id. You can get id by using the list command. fmt should be a file extension like LRF or TXT or EPUB. If the logical book does not have fmt available, do nothing.
nl: 
    %prog remove_format [opties] id fmt
    
    Verwijder het formaat fmt van het logische boek geïdentificeerd door id. U kunt het id met het list-commando vinden. fmt is een bestandsextensie zoals LRF, TXT of EPUB. Als het logische boek niet in dit formaat bestaat zal er niets gebeuren.

en: 
    %prog set_metadata [options] id /path/to/metadata.opf
    
    Set the metadata stored in the calibre database for the book identified by id
    from the OPF file metadata.opf. id is an id number from the list command. You
    can get a quick feel for the OPF format by using the --as-opf switch to the
    show_metadata command.
nl: 
    %prog set_metadata [opties] id /pad/naar/metadata.opf
    
    Stel de metadata in voor het boek dat bij het id uit het OPF-bestand
    metadata.opf hoort. id is de uitvoer van het list-commando.
    U kunt een kort overzicht voor het OPF-formaat krijgen door de --as-opf 
    optie met het commando show_metadata te gebruiken.

en: 
    %prog show_metadata [options] id
    
    Show the metadata stored in the calibre database for the book identified by id.
    id is an id number from the list command.
nl: 
    %prog show_metadata [opties] id
    
    Geef de metadata weer die in de calibre-database zijn opgeslagen voor het boek dat bij de id hoort.
    id is een nummer verkregen met het list-commando.

en: 
    *** Adding 'By Authors' Section required for MOBI output ***
nl: 
    *** Opnemen van ‘auteurs’-sectie verplicht voor MOBI-uitvoer ***

en: 
    Customization:
nl: 
    Persoonlijke instellingen:

en: 
    Read/Write metadata from/to ebook files.
    
    Supported formats for reading metadata: %(read)s
    
    Supported formats for writing metadata: %(write)s
    
    Different file types support different kinds of metadata. If you try to set
    some metadata on a file type that does not support it, the metadata will be
    silently ignored.
nl: 
    Lees/schrijf metadata van/naar e-book bestanden.
    
    Ondersteunde formaten voor lezen van  metadata: %(read)s
    
    Ondersteunde formaten voor schrijven van metadata: %(write)s
    
    Verschillende bestandsformaten ondersteunen Different verschillende soorten van metadata. Als u probeert
    metadata in te stellen op een bestandstype dat dit type metadata niet ondersteunt, zal de metadata
    stilzwijgend worden geneeerd.

en:                 Download this periodical every month, on the specified days.
                    The download will happen as soon after the specified time as
                    possible on the specified days of each month. For example,
                    if you choose the 1st and the 15th after 9:00 AM, the
                    periodical will be downloaded on the 1st and 15th of every
                    month, as soon after 9:00 AM as possible.
nl:                 Download dit tijdschrift elke maand op de aangegeven dagen na
                    de aangegeven tijd. Als u bv. de 1e en de 15e na 13u00 kiest wordt
                    dit de 1e en 15e van de maand na 13u00 gedownload.

en:                 Download this periodical every week on the specified days after
                    the specified time. For example, if you choose: Monday after
                    9:00 AM, then the periodical will be download every Monday as
                    soon after 9:00 AM as possible.
nl:                 Download dit tijdschrift elke week op de aangegeven dag na
                    de aangegeven tijd. Als u bv. maandag na 13u00 kiest wordt
                    dit elke maandag na 13u00 gedownload.

en:                 Download this periodical every x days. For example, if you
                    choose 30 days, the periodical will be downloaded every 30
                    days. Note that you can set periods of less than a day, like
                    0.1 days to download a periodical more than once a day.
nl:                 Download dit tijdschrift elke x dagen. Als u bijvoorbeeld 30 dagen
                    kiest wordt deze om de dertig dagen gedownload. Merk op dat
                    u ook periodes van minder dan 1 dag kunt kiezen, zoals 0.1 dag om
                    het tijdschrift meerdere keren per dag te downloaden.

en:             <p>Set the color of <b>%(col)s</b> to <b>%(color)s</b> if the following
                conditions are met:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>
nl:             <p>Stel de kleur van <b>%(col)s</b> in op <b>%(color)s</b> als aan de volgende
                voorwaarden is voldaan:</p>
                <ul>%(rule)s</ul>

en:         <h1>Help</h1>
    
            <p>calibre stores the list of your books and their metadata in a
            database. The actual book files and covers are stored as normal
            files in the calibre library folder. The database contains a list of the files
            and covers belonging to each book entry. This tool checks that the
            actual files in the library folder on your computer match the
            information in the database.</p>
    
            <p>The result of each type of check is shown to the left. The various
            checks are:
            </p>
            <ul>
            <li><b>Invalid titles</b>: These are files and folders appearing
            in the library where books titles should, but that do not have the
            correct form to be a book title.</li>
            <li><b>Extra titles</b>: These are extra files in your calibre
            library that appear to be correctly-formed titles, but have no corresponding
            entries in the database</li>
            <li><b>Invalid authors</b>: These are files appearing
            in the library where only author folders should be.</li>
            <li><b>Extra authors</b>: These are folders in the
            calibre library that appear to be authors but that do not have entries
            in the database</li>
            <li><b>Missing book formats</b>: These are book formats that are in
            the database but have no corresponding format file in the book's folder.
            <li><b>Extra book formats</b>: These are book format files found in
            the book's folder but not in the database.
            <li><b>Unknown files in books</b>: These are extra files in the
            folder of each book that do not correspond to a known format or cover
            file.</li>
            <li><b>Missing cover files</b>: These represent books that are marked
            in the database as having covers but the actual cover files are
            missing.</li>
            <li><b>Cover files not in database</b>: These are books that have
            cover files but are marked as not having covers in the database.</li>
            <li><b>Folder raising exception</b>: These represent folders in the
            calibre library that could not be processed/understood by this
            tool.</li>
            </ul>
    
            <p>There are two kinds of automatic fixes possible: <i>Delete
            marked</i> and <i>Fix marked</i>.</p>
            <p><i>Delete marked</i> is used to remove extra files/folders/covers that
            have no entries in the database. Check the box next to the item you want
            to delete. Use with caution.</p>
    
            <p><i>Fix marked</i> is applicable only to covers and missing formats
            (the three lines marked 'fixable'). In the case of missing cover files,
            checking the fixable box and pushing this button will tell calibre that
            there is no cover for all of the books listed. Use this option if you
            are not going to restore the covers from a backup. In the case of extra
            cover files, checking the fixable box and pushing this button will tell
            calibre that the cover files it found are correct for all the books
            listed. Use this when you are not going to delete the file(s). In the
            case of missing formats, checking the fixable box and pushing this
            button will tell calibre that the formats are really gone. Use this if
            you are not going to restore the formats from a backup.</p>
nl:         <h1>Help</h1>
    
            <p>Calibre slaat de lijst van boeken en bijbehorende metadata op in een
            database. De daadwerkelijke boekbestanden en omslagen zijn opgeslagen als een normaal
            bestand in de calibrebibliotheekmap. De database bevat een lijst van de bestanden
            en omslagen die bij ieder boek horen. Dit hulpmiddel controleert of de
            daadwerkelijke bestanden in de bibliotheekmap op uw computer overeenkomen
            met de informatie in de database.</p>
    
            <p>Het resultaat van ieder type controle is weergegeven aan de linkerkant.
            De diverse controles zijn:
            </p>
            <ul>
            <li><b>Ongeldige titels</b>: Dit zijn bestanden en mappen die voorkomen
            in de bibliotheek waar boeken zouden moeten staan, maar die niet de juiste
            naamgeving hebben om een boek te zijn.</li>
            <li><b>Extra titels</b>: Dit zijn extra bestanden in uw calibrebibliotheek
            die een correcte benaming hebben, maar die niet in de database voorkomen.</li>
            <li><b>Ongeldige schrijvers</b>: Dit zijn bestanden die voorkomen in de bibliotheek
            op de plaats waar alleen schrijversmappen zouden moeten staan.</li>
            <li><b>Extra schrijvers</b>: Dit zijn mappen in de calibre-
            bibliotheek die schrijvers lijken te zijn, maar die niet in de database voorkomen</li>
            <li><b>Ontbrekende boekformaten</b>: Dit zijn boekformaten die in de database
            voorkomen maar waarvan geen bestand met overeenkomstig formaat in de boekenmap
            aanwezig is.
            <li><b>Extra boekformaten</b>: Deze boekformaten hebben bestanden in de map
            van dit boek, maar komen niet voor in de database.
            <li><b>Onbekende bestanden in boeken</b>: Dit zijn extra bestanden in
            de boekenmap die niet overeenkomen met een bekend boekformaat of
            omslagbestand.</li>
            <li><b>Ontbrekende omslagen</b>: Dit geeft een boek aan dat volgens de 
            database een omslag heeft, maar waarvan geen overeenkomstige omslag in de boekenmap
            gevonden is.</li>
            <li><b>Omslagen ontbreken in database</b>: Deze boeken hebben wel een omslag in de map,
            maar in de database wordt aangegeven dat er geen omslag is.</li>
            <li><b>Mappen die voor fouten zorgen</b>: Dit zijn mappen in de calibrebibliotheek die
            niet door dit hulpmiddel gelezen/verwerkt konden worden.</li>
            </ul>
    
            <p>Er zijn twee manieren van automatische reparatie mogelijk: <i>Verwijder
            gemarkeerde</i> en <i>Repareer gemarkeerde</i>.</p>
            <p><i>Verwijder gemarkeerde</i> wordt gebruikt bij extra bestanden/mappen/omslagen
            die niet in de database staan. Vink het vakje naast het onderdeel aan dat u wilt
            verwijderen. Gebruik deze optie voorzichtig.</p>
    
            <p><i>Repareer gemarkeerde</i> wordt enkel gebruikt bij omslagen en ontbrekende formaten
            (de drie regels gemarkeerd als ‘te repareren’). In het geval van ontbrekende omslagen
            zal een gemarkeerd boek na een druk op de knop de vermelding ‘geen omslag’ krijgen
            in de calibredatabase. Gebruik deze optie als u de omslag niet wilt terughalen
            uit een backup. In het geval van extra omslagen,
            zal het markeren van deze boeken na een druk op de knop er voor 
            zorgen dat calibre de omslagbestanden zal toevoegen aan de database.
            Gebruik deze optie als u de boek(en) niet wilt verwijderen. In het geval
            van missende formaten, zal het aanvinken van de boeken na een druk op de knop zorgen
            dat calibre de boeken ook uit de database zal verwijderen.
            Gebruik deze optie als u de bestanden niet wilt terughalen uit een backup.</p>

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
nl:     %prog opties
    
        Pas calibre aan door externe plug-ins te laden.

en:  (%d plugin updates)
nl:  (%d bijgewerkte plug-ins)

en:  (Preface)
nl:  (Vooraanzicht)

en:  (not on any book)
nl:  (in geen enkel boek)

en:  - Jobs
nl:  - Taken

en:  - LRF Viewer
nl:  - LRF-leesvenster

en:  The green color indicates that the current author sort matches the current author
nl:  De groene kleur geeft aan dat de huidige sorteerauteur met de huidige auteur overeenkomt

en:  The green color indicates that the current title sort matches the current title
nl:  De groene kleur geeft aan dat de huidige sorteertitel met de huidige titel overeenkomt

en:  The red color indicates that the current author sort does not match the current author. No action is required if this is what you want.
nl:  De rode kleur geeft aan dat de huidige sorteerauteur niet met de huidige auteur overeenkomt. Als dit goed is kunt u dit zo laten.

en:  The red color warns that the current title sort does not match the current title. No action is required if this is what you want.
nl:  De rode kleur geeft aan dat de huidige sorteertitel niet met de huidige titel overeenkomt. Als dit goed is kunt u dit zo laten.

en:  [%(num)d of %(tot)d]
nl:  [%(num)d van %(tot)d]

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
nl:  kan niet worden verwijderd. Het is een ingebouwde plug-in. Probeer de plug-in uit te schakelen.

en:  days
nl:  dagen

en:  detected.
nl:  gedetecteerd.

en:  fetched.
nl:  opgehaald.

en:  from
nl:  van

en:  inch
nl:  inch (2.54 cm)

en:  is communicating with the device!<br>
                          Quitting may cause corruption on the device.<br>
                          Are you sure you want to quit?
nl:  communiceert met het apparaat!<br>
                          Afsluiten kan het apparaat beschadigen. <br>
                          Weet u zeker dat u wilt afsluiten?

en:  is not a valid picture
nl:  is geen geldige afbeelding

en:  issues
nl:  nummers

en:  minutes
nl:  minuten

en:  near
nl:  dichtbij

en:  or
nl:  of

en:  or the search
nl:  of de zoekopdracht

en:  seconds
nl:  seconden

en:  secs
nl:  seconden

en:  stars
nl:  sterren

en:  will map to size:
nl:  wordt omgezet in grootte:

en: ".kobo" files do not exist on the device as books instead, they are rows in the sqlite database. Currently they cannot be exported or viewed.
nl: ".kobo"-bestanden bevinden zich niet op het apparaat als boeken. In plaats daarvan zijn het rijen in de sqlite database. Op dit moment kunnen ze niet geëxporteerd of bekeken worden.

en: "Copy files to iTunes Media folder %s" is enabled in iTunes Preferences|Advanced
nl: U kunt ‘Bestanden naar iTunes Media map %s kopiëren’ in iTunes bij Voorkeuren|Geavanceerd inschakelen

en: %%prog command [options] [arguments]
    
    %%prog is the command line interface to the calibre books database.
    
    command is one of:
      %s
    
    For help on an individual command: %%prog command --help
nl: %%prof commando [opties] [parameters]
    
    %%prog is de opdrachtregelinterface voor de boekdatabase van calibre.
    
    commando is een van de volgende:
      %s
    
    Voor hulp bij een specifieke opdracht: %%prog commando --help

en: %(app)s has been updated to version <b>%(ver)s</b>. See the <a href="http://calibre-ebook.com/whats-new">new features</a>.
nl: %(app)s is bijgewerkt naar versie <b>%(ver)s</b>. Bekijk de <a href="http://calibre-ebook.com/whats-new">nieuwe functies</a> (Engelstalig).

en: %(days)d days, %(hours)d hours and %(mins)d minutes ago
nl: %(days)d dagen, %(hours)d uren en %(mins)d minuten geleden

en: %(num)d of %(tot)d
nl: %(num)d van %(tot)d

en: %(num)i of %(total)i Books
nl: %(num)i of %(total)i boeken

en: %(num)s of %(tot)s books processed.
nl: %(num)s van %(tot)s boeken verwerkt.

en: %(prefix)s: %(rating).1f stars
nl: %(prefix)s: %(rating).1f sterren

en: %(time)s<br />Last Page Read: %(loc)d (%(pr)d%%)
nl: %(time)s<br />Laatst gelezen pagina: %(loc)d (%(pr)d%%)

en: %(time)s<br />Last Page Read: Location %(loc)d (%(pr)d%%)
nl: %(time)s<br />Laatst gelezen pagina: Locatie %(loc)d (%(pr)d%%)

en: %(tt)sAverage rating is %(rating)3.1f
nl: %(tt)sGemiddelde waardering is %(rating)3.1f

en: %d book
nl: %d boek

en: %d books
nl: %d boeken

en: %d stars
nl: %d sterren

en: %prog URL
    
    Where URL is for example http://google.com
nl: %prog URL
    
    Waar URL bijvoorbeeld http://google.com is

en: %prog [options] file
    
    View an ebook.
nl: %prog [opties] bestand
    
    Een e-book weergeven.

en: %prog [options] file.epub
    
    Fix common problems in EPUB files that can cause them to be rejected by poorly designed publishing services.
    
    By default, no fixing is done and messages are printed out for each error detected. Use the options to control which errors are automatically fixed.
nl: %prog [opties] bestand.epub
    Herstelt eenvoudige problemen in EPUB-bestanden die ervoor kunnen zorgen dat ze geweigerd worden door slecht ontworpen publicatiediensten.
    
    Standaard worden geen reparaties uitgevoerd en foutmeldingen worden weergegeven voor iedere gevonden fout. Gebruik de opties om in te stellen welke fouten automatisch hersteld worden.

en: %prog [options] file.lrs
    Compile an LRS file into an LRF file.
nl: %prog [opties] bestand.lrs
    Compileer een LRS-bestand naar LRF-formaat.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
nl: %prog [opties] mijnboek.lrf
    
    
    Toon/wijzig de metadata in een LRF-bestand.

en: %prog add [options] file1 file2 file3 ...
    
    Add the specified files as books to the database. You can also specify directories, see
    the directory related options below.
nl: %prog add [opties] bestand1 bestand2 bestand3 ...
    
    Voeg de opgegeven bestanden als boeken aan de database toe. Mappen kunnen ook worden
    opgegeven, zie de opties over mappen hieronder.

en: %prog add_custom_column [options] label name datatype
    
    Create a custom column. label is the machine friendly name of the column. Should
    not contain spaces or colons. name is the human friendly name of the column.
    datatype is one of: {0}
nl: %prog add_custom_column [opties] label naam datatype
    
    Creëer een zelf gedefinieerde kolom. label is de naam van de kolom die door de computer wordt gebruikt. Dit label mag geen spaties of dubbelepunten bevatten. name is de aan de menselijke taal aangepaste naam van de kolom.
    datatype één van: {0}

en: %prog add_format [options] id ebook_file
    
    Add the ebook in ebook_file to the available formats for the logical book identified by id. You can get id by using the list command. If the format already exists, it is replaced.
nl: %prog aa_format [opties] ID e-book_bestand
    
    Voeg het e-book in e-book_bestand toe aan de beschikbare formaten voor het logische boek geïdentificeerd door ID. U kunt het list-commando gebruiken om  ID's te vinden. Als het formaat al bestaat, wordt het vervangen.

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
nl: %prog boek.lrf
    Een LRF-bestand naar LRS (XML UTF-8-codering) converteren

en: %prog check_library [options]
    
    Perform some checks on the filesystem representing a library. Reports are {0}
nl: %prog check_library [opties]
    
    Voer controles uit op het bestandssysteem van de bibliotheek. Rapporten zijn {0}

en: %prog export [options] ids
    
    Export the books specified by ids (a comma separated list) to the filesystem.
    The export operation saves all formats of the book, its cover and metadata (in
    an opf file). You can get id numbers from the list command.
nl: %prog export [opties] ids
    
    Exporteer de boeken gespecificeerd door ids (een lijst gescheiden door komma's) naar het bestandssysteem.
    De exportoperatie bewaard alle formaten van het boek, de omslag en metadata (in een opf-bestand). 
    U kunt id-nummers met het list-commando vinden.

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
nl: %prog list [opties]
    
    Geef de beschikbare boeken in de calibre-database weer.

en: %prog list_categories [options]
    
    Produce a report of the category information in the database. The
    information is the equivalent of what is shown in the tags pane.
nl: %prog list_categories [opties]
    
    Maak een rapport van de categorie-informatie in de database. De
    informatie is gelijk aan wat er in het labelpaneel staat.

en: %prog remove ids
    
    Remove the books identified by ids from the database. ids should be a comma separated list of id numbers (you can get id numbers by using the list command). For example, 23,34,57-85
nl: %prog remove ids
    
    Verwijder de boeken die zijn opgegeven met hun id's in de database. ID's moeten in een komma gescheiden lijst staan. (ID's kan men met het list-commando vinden). Bv. 23,34,57-85

en: %prog restore_database [options]
    
    Restore this database from the metadata stored in OPF files in each
    directory of the calibre library. This is useful if your metadata.db file
    has been corrupted.
    
    WARNING: This command completely regenerates your database. You will lose
    all saved searches, user categories, plugboards, stored per-book conversion
    settings, and custom recipes. Restored metadata will only be as accurate as
    what is found in the OPF files.
nl: %prog restore_database [opties]
    
    Herstel deze database met de metadata die opgeslagen zijn in de OPF-bestanden
    in elke map van de bibliotheek. Dit is nuttig als uw metadata.db-bestand corrupt is.
    
    WAARSCHUWING: Dit zal uw database compleet herbouwen. U raakt alle
    bewaarde zoektermen, gebruikerscategorieën, adapters, conversie-instellingen
    en recepten kwijt. Herstelde metadata zullen slechts zo accuraat zijn als wat er
    gevonden is in de OPF-bestanden.

en: %s contains items. Do you really want to delete it?
nl: %s bevat items. Wilt u deze echt verwijderen?

en: %s format books are not supported
nl: boeken in %s-formaat worden niet ondersteund

en: %s has no available formats.
nl: %s heeft geen beschikbare formaten.

en: %s is already running.
nl: %s is al actief.

en: %s is an empty file
nl: %s is een leeg bestand

en: %s is not a user category
nl: %s is geen gebruikerscategorie

en: %s is not a valid plugin path
nl: %s is geen geldig pad voor plug-in

en: %s is not an existing folder
nl: %s is geen bestaande map

en: %s needs the full email address as your username
nl: %s vereist het volledige e-mailadres als gebruikersnaam

en: %s news sources
nl: %s nieuwsbronnen

en: %s: unknown function
nl: %s: onbekende functie

en: &Abort conversion jobs that take more than:
nl: &Stop conversie taken die langer duren dan:

en: &Add email
nl: E-m&ail toevoegen

en: &Add feed
nl: Feed &toevoegen

en: &Add tag:
nl: L&abel toevoegen:

en: &Advanced
nl: Ge&avanceerd

en: &After
nl: N&a

en: &All these words:
nl: &Al deze woorden:

en: &Alternate shortcut:
nl: &Alternatieve sneltoets:

en: &Apply
nl: Toep&assen

en: &Apply date
nl: Datum toep&assen

en: &Apply function after replace:
nl: Functie na vervangen toep&assen:

en: &Author(s):
nl: &Auteur(s):

en: &Author(s):
nl: &Auteur(s):

en: &Author:
nl: &Auteur:

en: &Automatically number books in this series
nl: Boeken in deze reeks &automatisch nummeren

en: &Automerge added books if they already exist in the calibre library:
nl: Boeken die reeds in calibre aanwezig zijn &automatisch samenvoegen:

en: &Base font size:
nl: &Basis lettergrootte:

en: &Basic metadata
nl: &Basismetadata

en: &Before
nl: &Voor

en: &Bottom:
nl: &Beneden:

en: &Browse
nl: &Bladeren

en: &Cancel
nl: &Annuleren

en: &Change
nl: &Wijzigen

en: &Clear
nl: &Wissen

en: &Clear all
nl: Alles ops&chonen

en: &Clear series
nl: Reeks &wissen

en: &Close
nl: &Sluiten

en: &Collapse when more items than:
nl: &Inklappen bij meer items dan:

en: &Column type
nl: &Kolomtype

en: &Column/value
nl: &Kolom/waarde

en: &Columns that non-prefixed searches are limited to:
nl: Beschikbare &kolommen, doorzoekbaar zonder prefix:

en: &Comments
nl: &Commentaar

en: &Configure download
nl: Download &configureren

en: &Configure metadata from file name
nl: Metadata aan de hand van bestandsnaam &configureren

en: &Copy structure from the current library
nl: Kopieer stru&ctuur van huidige bibliotheek

en: &Copy to clipboard
nl: Naar klembord &kopieren

en: &Cover and formats
nl: &Omslag en formaten

en: &Create an empty library at the new location
nl: &Creëer een lege bibliotheek op de nieuwe locatie

en: &Current actions
nl: &Huidige acties

en: &Custom
nl: Aan&gepast

en: &Custom metadata
nl: &Aangepaste metadata

en: &Customize plugin
nl: Plug-in &aanpassen

en: &Customize plugin
nl: Plug-in &aanpassen

en: &Date:
nl: &Datum:

en: &Days of the month:
nl: &Dagen van de maand:

en: &Default
nl: Stan&daard

en: &Default font size:
nl: Stan&daard lettergrootte:

en: &Delete
nl: Verwij&deren

en: &Delete downloaded news older than:
nl: Verwij&der nieuws ouder dan:

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
nl: Het nieuws uit de bibliotheek &verwijderen als het automatisch naar de e-reader verstuurd wordt

en: &Description note
nl: &Omschrijvingsnotitie

en: &Description:
nl: &Omschrijving:

en: &Descriptions
nl: &Omschrijvingen

en: &Destination field:
nl: &Doelveld:

en: &Devices
nl: &Apparaten

en: &Disable comic processing
nl: Stripverwerking &deactiveren

en: &Disable font size rescaling
nl: &Deactiveer lettergrootteherschaling

en: &Documentation:
nl: &Documentatie:

en: &Donate to support calibre
nl: &Doneer om calibre te steunen

en: &Download after:
nl: &Download na:

en: &Download every:
nl: &Download elke:

en: &Download metadata
nl: Metadata &downloaden

en: &Download now
nl: Nu &downloaden

en: &Eject connected device
nl: Aangesloten apparaat ontkopp&elen

en: &Embed fonts
nl: Voeg l&ettertypes toe

en: &Encryption:
nl: V&ersleuteling:

en: &Explode ePub
nl: &ePub uitpakken

en: &Extra  tags:
nl: &Extra labels:

en: &Feed title:
nl: &Feedtitel:

en: &Flatten EPUB file structure
nl: Maak EPUB-bestandsstructuur vlak (intern bestands&formaat)

en: &Font options
nl: &Lettertype-opties

en: &Font size:
nl: &Lettergrootte:

en: &Force numbers to start with:
nl: &Forceer start nummering bij:

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
nl: Gebruik van automatisch aangemaakte inhoudsopgave &forceren

en: &Format:
nl: &Formaat:

en: &Formatting:
nl: &Opmaak:

en: &Function:
nl: &Functie:

en: &General
nl: Al&gemeen

en: &Generate cover
nl: Omsla&g aanmaken

en: &Generate default cover
nl: Standaardomsla&g aanmaken

en: &Get update
nl: Update verkrij&gen

en: &Go!
nl: &Gaan!

en: &Headquarters:
nl: &Hoofdvestiging:

en: &Highlight search results instead of restricting the book list to the results
nl: Zoekresultaten &markeren in plaats van het enkel tonen van de resultaten in de boekenlijst

en: &Hostname:
nl: &Hostnaam:

en: &Icon size:
nl: P&ictogramgrootte:

en: &Indent size:
nl: Omvang &inspringen:

en: &Inline TOC
nl: &Inline inhoudsopgave

en: &Input document
nl: &Invoerdocument

en: &Input format:
nl: &Invoerformaat:

en: &Input profile:
nl: &Invoerprofiel:

en: &Install
nl: &Installeren

en: &Install command line tools
nl: Commandline toepassingen &installeren

en: &Keep at most:
nl: Bewaar &maximaal:

en: &Keyboard shortcuts
nl: Sneltoetsen/&knoppen

en: &Kindle email:
nl: &Kindle e-mail:

en: &Landscape
nl: &Liggend

en: &Languages:
nl: Ta&len

en: &Left:
nl: &Links:

en: &Limit the searched metadata
nl: Te doorzoeken metadata &limiteren

en: &Line ending style:
nl: Stijl rege&leinde:

en: &Line size:
nl: Rege&l grootte:

en: &Linearize tables
nl: Tabellen naar rege&ls omzetten

en: &Load plugin from file
nl: Plug-in uit bestand &laden

en: &Load recipe from file
nl: Recept uit bestand &laden

en: &Lookup in dictionary
nl: Woordenboek raadp&legen

en: &Lookup name
nl: Op&zoeknaam

en: &Manufacturers
nl: &Producenten

en: &Max. number of articles per feed:
nl: &Max. aantal artikelen per feed:

en: &Maximum line length:
nl: &Maximale regellengte:

en: &Merge with Comments
nl: Sa&menvoegen met commentaar

en: &Monospace family:
nl: Niet-proportionele familie (&Monospace):

en: &Monospaced font family:
nl: Lettertypes uit de &Monospaced-familie:

en: &Move current library to new location
nl: Verplaats de &momenteel gebruikte bibliotheek naar de nieuwe locatie

en: &Multiple books per folder, assumes every ebook file is a different book
nl: &Meerdere boeken per map, neem aan dat elk e-bookbestand een ander boek is

en: &Name:
nl: &Naam:

en: &Names:
nl: &Namen:

en: &Next
nl: Volge&nde

en: &No
nl: &Nee

en: &None
nl: &Geen

en: &Number of Colors:
nl: Aa&ntal kleuren:

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
nl: Aa&ntal zichtbare omslagen in bladermodus (herstart vereist):

en: &Number:
nl: &Nummer:

en: &Oldest article:
nl: &Oudste artikel:

en: &One book per folder, assumes every ebook file in a folder is the same book in a different format
nl: Eén b&oek per map, elk e-bookbestand in een map is hetzelfde boek in een ander formaat

en: &One or more of these words:
nl: Eén &of meer van deze woorden:

en: &Orientation:
nl: &Orientatie:

en: &Output document
nl: Uitvoerd&ocument

en: &Output format:
nl: Uitv&oerformaat:

en: &Output profile:
nl: Uitvoerpr&ofiel:

en: &Paper Size:
nl: &Papiergrootte:

en: &Password:
nl: &Wachtwoord:

en: &Paste from clipboard
nl: Van klembord &plakken

en: &Plugin tweaks
nl: &Plug-in aanpassingen

en: &Port:
nl: &Poort:

en: &Preferences
nl: &Voorkeuren

en: &Preview ePub
nl: e&Pub-voorbeeld

en: &Previous
nl: &Vorige

en: &Price:
nl: &Prijs:

en: &Profile:
nl: &Profiel:

en: &Program Code: (be sure to follow python indenting rules)
nl: &Programmacode: (zorg dat u de identatie-regels van python gebruikt)

en: &Published:
nl: Ge&publiceerd:

en: &Publisher:
nl: &Uitgever:

en: &Publisher:
nl: &Uitgever:

en: &Query:
nl: &Zoekopdracht:

en: &Quit
nl: &Afsluiten

en: &Rating:
nl: Waa&rdering:

en: &Rebuild ePub
nl: ePub he&rbouwen

en: &Remove
nl: &Verwijderen

en: &Remove cover
nl: Omslag &verwijderen

en: &Remove email
nl: E-mail &verwijderen

en: &Remove plugin
nl: Plug-in &verwijderen

en: &Remove recipe
nl: Recept ve&rwijderen

en: &Remove tags:
nl: Labels ve&rwijderen:

en: &Replace
nl: V&ervangen

en: &Replace with:
nl: Ve&rvangen door:

en: &Replacement Text
nl: Ve&rvangen door

en: &Resize images larger than the viewer window (needs restart)
nl: He&rschaal afbeeldingen groter dan het leesvenster (vereist herstart)

en: &Restore
nl: He&rstellen

en: &Right to left
nl: &Rechts naar links

en: &Right:
nl: &Rechts:

en: &Root folder:
nl: &Hoofdmap:

en: &Run the check again
nl: Opnieuw cont&roleren

en: &Sans family:
nl: &Schreefloos lettertype:

en: &Save
nl: Op&slaan

en: &Schedule
nl: &Schema

en: &Schedule for download:
nl: Download&schema:

en: &Search Regular Expression
nl: Zoek reguliere expre&ssie

en: &Search and replace
nl: &Zoeken en vervangen

en: &Search for:
nl: &Zoek naar:

en: &Select all
nl: Alles &selecteren

en: &Select default
nl: Standaard &selecteren

en: &Send catalog to device automatically
nl: Catalogus automatisch naar apparaat ver&sturen

en: &Separator
nl: &Scheidingsteken

en: &Series:
nl: Reek&s:

en: &Serif font family:
nl: Lettertypes uit de &Serif-familie:

en: &Set as default
nl: Als standaard in&stellen

en: &Share recipe
nl: Recept &delen

en: &Shortcut:
nl: &Sneltoets:

en: &Show
nl: Weerge&ven

en: &Show password
nl: Wachtwoord &tonen

en: &Show this warning again
nl: Waarschuwing nogmaal&s tonen

en: &Sort/search column by
nl: &Sorteer/doorzoek kolom op

en: &Start Server
nl: &Server starten

en: &Stop selected jobs
nl: &Stop geselecteerde taken

en: &Swap author firstname and lastname
nl: Voor- en achternaam auteur omwi&sselen

en: &Swap title and author
nl: Titel en auteur omwi&sselen

en: &Tags to apply when adding a book:
nl: &Te gebruiken labels voor een nieuw boek:

en: &Tags to set on created book entries:
nl: Labels om aan gemaakte boekrecords &toe te voegen:

en: &Template
nl: &Sjabloon

en: &Test
nl: &Testen

en: &Test Server
nl: Server &testen

en: &Test email
nl: E-mail &testen

en: &Thumbnail width
nl: Breed&te voorbeeldweergave

en: &Title for Table of Contents:
nl: &Titel voor inhoudsopgave:

en: &Title:
nl: &Titel:

en: &Title:
nl: &Titel:

en: &Toolbar
nl: &Werkbalk

en: &Top:
nl: Bovenkan&t:

en: &Transliterate unicode characters to ASCII
nl: Zet Unicode&tekens naar ASCII om

en: &Username:
nl: Gebr&uikersnaam:

en: &What kind of match to use:
nl: &Welk zoektype gebruikt moet worden:

en: &Wide
nl: &Wijd

en: &Wishlist tag
nl: Label &Verlanglijst

en: &Wordspace:
nl: &Woordruimte:

en: &Yes
nl: &Ja

en: 'read book' pattern
nl: ‘gelezen boek’-patroon

en: (A regular expression)
nl: (Een regexp)

en: (Failed cover)
nl: (Mislukte metadata)

en: (Failed metadata)
nl: (Mislukte metadata)

en: (all books)
nl: (alle boeken)

en: (delete after copy)
nl: (Verwijder na kopiëren)

en: (delete from library)
nl: (verwijder uit bibliotheek)

en: (fixable)
nl: (te repareren)

en: (optional)
nl: (optioneel)

en: (required)
nl: (verplicht)

en: ({0} of all)
nl: ({0} van het alle)

en: ({0} of {1})
nl: ({0} van {1})

en: **No items found**
nl: **Geen items gevonden**

en: *Current search
nl: *Huidige zoekopdracht

en: . Two special collections are available: %(abt)s:%(abtv)s and %(aba)s:%(abav)s. Add  these values to the list to enable them. The collections will be given the name provided after the ":" character.
nl: . Twee speciale collecties zijn beschikbaar: %(abt)s:%(abtv)s en %(aba)s:%(abav)s. Voeg deze waarden toe aan de lijst om ze te activeren. De collecties zullen de naam krijgen weergegeven achter het ":" teken.

en: 0 of %i Books
nl: 0 van %i boeken

en: <b>All formats</b> for the selected books will be <b>deleted</b> from your library.<br>The book metadata will be kept. Are you sure?
nl: <b>Alle formaten</b> van de geselecteerde boeken zullen <b>verwijderd</b> worden uit uw bibliotheek.<br> De metadata ervan zal worden bewaard. Weet u het zeker?

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
nl: <b>Veranderingen zullen pas na een herstart van kracht worden.</b>

en: <b>Configure %(name)s</b><br>%(desc)s
nl: <b>%(name)s instellen</b><br>%(desc)s

en: <b>Failed</b>
nl: <b>Mislukt</b>

en: <b>Grouped search terms</b> are search names that permit a query to automatically search across more than one column. For example, if you create a grouped search term <code>allseries</code> with the value <code>series, #myseries, #myseries2</code>, then the query <code>allseries:adhoc</code> will find 'adhoc' in any of the columns <code>series</code>, <code>#myseries</code>, and <code>#myseries2</code>.<p> Enter the name of the grouped search term in the drop-down box, enter the list of columns to search in the value box, then push the Save button. <p>Note: Search terms are forced to lower case; <code>MySearch</code> and <code>mysearch</code> are the same term.<p>You can have your grouped search term show up as user categories in  the Tag Browser. Just add the grouped search term names to the Make user categories from box. You can add multiple terms separated by commas. The new user category will be automatically populated with all the items in the categories included in the grouped search term. <p>Automatic user categories permit you to see easily all the category items that are in the columns contained in the grouped search term. Using the above <code>allseries</code> example, the automatically-generated user category will contain all the series mentioned in <code>series</code>, <code>#myseries</code>, and <code>#myseries2</code>. This can be useful to check for duplicates, to find which column contains a particular item, or to have hierarchical categories (categories that contain categories).
nl: <b>Kolomgroepen</b> zijn zoeknamen die een zoekactie toelaten automatisch in meer dan een kolom te zoeken. Als u bijvoorbeeld een kolomgroep <code>allereeksen</code> maakt met de waarde <code>series, #mijnreeks1, #mijnreeks2</code> dan zal de zoekactie <code>allereeksen:adhoc</code> zoekterm 'adhoc' zoeken in alle drie de de kolommen <code>series</code>, <code>#mijnreeks1</code> en <code>#mijnreeks2</code>.<p>Geef de naam van de kolomgroep in het uitrolvak en de lijst van kolommen in het waardevak, en klik op de bewaarknop.<p>Opmerking: zoektermen worden naar kleine letters omgezet.<p> U kunt uw kolomgroepen zichtbaar maken in de labelbrowser. Voeg eenvoudigweg de kolomgroepnamen toe aan het vak 'Maak gebruikerscategorie van:' waar u meer dan een naam kan opgeven door te scheiden met komma's. De nieuwe gebruikerscategorie zal automatisch bevolkt worden met alle items in kolommen uit de kolomgroep.<p>Met het voorbeeld hierboven zal de automatische categorie alle reeksen vermeld in <code>series</code>, <code>#mijnreeks1</code> en <code>#mijnreeks2</code> bevatten. Dit kan nuttig zijn om dubbelen te ontdekken, om te zien welke kolom een bepaald item bevat, of om hiërarchische categorieën te maken.

en: <b>Heuristic processing</b> means that calibre will scan your book for common patterns and fix them. As the name implies, this involves guesswork, which means that it could end up worsening the result of a conversion, if calibre guesses wrong. Therefore, it is disabled by default. Often, if a conversion does not turn out as you expect, turning on heuristics can improve matters. Read more about the various heuristic processing options in the <a href="http://manual.calibre-ebook.com/conversion.html#heuristic-processing">User Manual</a>.
nl: <b>Heuristisch verwerking</b> betekend dat calibre uw book zal doorzoeken voor algemene patronen en deze zal repareren. Zoals de naam doet vermoeden, is dit giswerk, wat betekend dat het eindresultaat erger kan zijn dan voor de verwerking, indien calibre foutief oordeeld. Daarom is het standaard uitgeschakeld. Vaak kan een conversie die anders uitpakt dan verwacht worden verbeterde door het aanzetten van heuristische verwerking. U kunt meer over de opties van heuristische verwerking in de <a href="http://manual.calibre-ebook.com/conversion.html#heuristic-processing">Gebruikers Handleiding</a> lezen.

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
nl: <b>Locatie %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>Location %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />
nl: <b>Locatie %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />%(text)s<br />

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
nl: <b>Geen resultaten </b> voor de zoekterm <i>%s</i> gevonden.

en: <b>Page %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />
nl: <b>Pagina %(dl)d &bull; %(typ)s</b><br />

en: <b>This shortcut no longer exists</b>
nl: <b>Deze sneltoets bestaat niet meer</b>

en: <b>Using proxies:</b>
nl: <b>Proxies gebruiken:</b>

en: <b>You can destroy your library using this feature.</b> Changes are permanent. There is no undo function. You are strongly encouraged to back up your library before proceeding.<p>Search and replace in text fields using character matching or regular expressions.
nl: <b>Met deze functie kunt u uw bibliotheek onherstelbaar beschadigen.</b> Veranderingen zijn permanent, u kunt deze niet ongedaan maken. Het wordt sterk aangeraden om een backup van uw bibliotheek te maken voordat u verder gaat.<p>Zoek en vervang in tekstvelden met teken-matching of regexps.

en: <custom field>:[before|after]:[True|False] specifying:
     <custom field> Custom field containing notes to merge with Comments
     [before|after] Placement of notes with respect to Comments
     [True|False] - A horizontal rule is inserted between notes and Comments
    Default: '%default'
    Applies to ePub, MOBI output formats
nl: <persoonlijk veld>:[before|after]:[True|False] uitleg:
     <persoonlijk veld> Persoonlijk veld met notities om samen te voegen met Commentaar
     [before|after] Plaats van de notities ten opzichte van het Commentaar
     [True|False] - Een horizontale lijn wordt ingevoegd tussen notities en Commentaar
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Set a regular expression pattern to use when trying to guess ebook metadata from filenames. </p>
    <p>A <a href="http://manual.calibre-ebook.com/regexp.html">tutorial</a> on using regular expressions is available.</p>
    <p>Use the <b>Test</b> functionality below to test your regular expression on a few sample filenames (remember to include the file extension). The group names for the various metadata entries are documented in tooltips.</p></div>
nl: <div style="font-size:10pt;">
    <p>Stel een regexp in die gebruikt wordt bij het afleiden van metadata uit bestandsnamen. </p>
    <p>Er is een Engelstalige <a href="http://manual.calibre-ebook.com/regexp.html">tutorial</a> over het gebruik van regexp beschikbaar.</p>
    <p>Gebruik de <b>Test</b> mogelijkheden hieronder om uw regexp op een aantal bestandsnamen uit te testen (vergeet de bestandsextensies niet). De groepnamen van de verschillende metadata velden worden in tooltips weergegeven.</p></div>

en: <h2>Congratulations!</h2> You have successfully setup calibre. Press the %s button to apply your settings.
nl: <h2>Gefeliciteerd!</h2> De installatie van calibre is gelukt. Druk op de %s knop om uw instellingen toe te passen.

en: <h2>Demo videos</h2>Videos demonstrating the various features of calibre are available <a href="http://calibre-ebook.com/demo">online</a>.
nl: <h2>Demovideos</h2>Videos die de diverse functies van calibre demonstreren zijn <a href="http://calibre-ebook.com/demo">online</a> beschikbaar (Engelstalig).

en: <h2>User Manual</h2>A User Manual is also available <a href="http://manual.calibre-ebook.com">online</a>.
nl: <h2>Handleiding</h2>Een handleiding is ook <a href="http://manual.calibre-ebook.com">online</a> beschikbaar (Engelstalig).

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Create a basic news recipe, by adding RSS feeds to it. <br />For most feeds, you will have to use the "Advanced mode" to further customize the fetch process.</p></body></html>
nl: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Maak een simpel nieuws recept door RSS-feeds toe te voegen.<br />Voor de meeste feeds zult u daarna de ‘geavanceerde modus’ moeten gebruiken om het downloadproces in te kunnen stellen.</p></body></html>

en: <li><b>Manual management</b>: Calibre updates the metadata and adds collections only when a book is sent. With this option, calibre will never remove a collection.</li>
    <li><b>Only on send</b>: Calibre updates metadata and adds/removes collections for a book only when it is sent to the device. </li>
    <li><b>Automatic management</b>: Calibre automatically keeps metadata on the device in sync with the calibre library, on every connect</li></ul>
nl: <li><b>Handmatig beheer</b>: calibre wijzigt de metadata en voegt collecties alleen toe als een boek is verzonden. Met deze optie zal calibre nooit een collectie verwijderen.</li>
    <li><b>Alleen bij versturen</b>: calibre wijzigt de metadata en voegt en verandert collecties voor een boek alleen wanneer het naar het apparaat wordt verzonden.</li>
    <li><b>Automatisch beheer</b>: calibre houdt automatisch de metadata op het apparaat gelijk met de calibre-bibliotheek bij elke verbinding.</li></ul>

en: <li>If the <b>%(col)s</b> column <b>%(action)s</b> value: <b>%(val)s</b>
nl: <li>Als de <b>%(col)s</b> kolom <b>%(action)s</b> waarde: <b>%(val)s</b>

en: <p>A CSS stylesheet that can be used to control the look and feel of books. For examples, click <a href="http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=51500">here</a>.
nl: <p>Een CSS-stylesheet die gebruikt kan worden om de opmaak van boeken te bepalen. Voorbeelden vindt u <a href="http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=51500">hier</a> (Engelstalig).

en: <p>A mail server is useful if the service you are sending mail to only accepts email from well know mail services.
nl: <p>Een mailserver is bruikbaar als de service waar u e-mail naartoe stuurt alleen e-mail accepteert van bekende mail services.

en: <p>An invalid library already exists at %(loc)s, delete it before trying to move the existing library.<br>Error: %(err)s
nl: <p>Er bestaat een ongeldige bibliotheek op %(loc)s, verwijder deze voor u probeert de bestaande bibliotheek te verplaatsen.<br />Fout: %(err)s

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
nl: <p>Kan boeken niet uploaden naar het apparaat. Er is geen schijfruimte beschikbaar

en: <p>Choose a location for your books. When you add books to calibre, they will be copied here. Use an <b>empty folder</b> for a new calibre library:
nl: <p>Kies een locatie voor uw boeken. Als u boeken aan calibre toevoegt zullen ze hier naartoe gekopieerd worden. Gebruik een <b>lege map</b> voor een nieuwe calibrebibliotheek:

en: <p>Comma-separated list of tags to exclude.
    Default: ~,Catalog
nl: <p>Door komma's gescheiden lijst van uit te sluiten labels.
    Standaard: ~,Catalog

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
nl: <p>Kan recept niet aanmaken. Fout:<br>%s

en: <p>Date format. Use 1-4 'd's for day, 1-4 'M's for month, and 2 or 4 'y's for year.</p>
    <p>For example:
    <ul>
    <li> ddd, d MMM yyyy gives Mon, 5 Jan 2010<li>
    <li>dd MMMM yy gives 05 January 10</li>
    </ul>
nl: <p>Datumformaat. Gebruik 1-4 ‘d’s voor dag, 1-4 ‘M’-en voor maand, en 2 of 4 ‘y’s voor het jaar.</p>
    <p>Bijvoorbeeld:
    <ul>
    <li> ddd, d MMM yyyy geeft Maa, 5 Jan 2010<li>
    <li>dd MMMM yy geeft 05 Januari 10</li>
    </ul>

en: <p>Default pattern 
    \[.+\]
    excludes tags of the form [tag], 
    e.g., [Project Gutenberg]</p>
nl: <p>Standaardpatroon 
    \[.+\]
    sluit labels van de vorm [label] uit, 
    bv. [Project Gutenberg]</p>

en: <p>Default: Not formatted. For format language details see <a href="http://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">the python documentation</a>
nl: <p>Standaard: Geen opmaak. Zie de <a href="http://docs.python.org/library/string.html#format-string-syntax">de python documentatie</a> (Engelstalig) voor details over de opmaaktaal

en: <p>Delete downloaded news older than the specified number of days. Set to zero to disable.
    <p>You can also control the maximum number of issues of a specific periodical that are kept by clicking the Advanced tab for that periodical above.
nl: <p>Verwijder gedownload nieuws ouder dan het aantal aangegeven dagen. Zet op nul om uit te schakelen.
    <p>U kunt ook het maximale aantal te bewaren nummers van een specifiek tijdschrift instellen door naar het geavanceerd-tabblad voor dat tijdschrift te gaan.

en: <p>Different metadata sources have different sets of tags for the same book. If this option is checked, then calibre will use the smaller tag sets. These tend to be more like genres, while the larger tag sets tend to describe the books content.
    <p>Note that this option will only make a practical difference if one of the metadata sources has a genre like tag set for the book you are searching for. Most often, they all have large tag sets.
nl: <p>Verschillende metadatabronnen hebben verschillende verzamelingen labels voor hetzelfde boek. Als deze optie wordt gebruikt, zal calibre de kleinste verzameling gebruiken. Deze hebben meer kans om genres te bevatten terwijl grotere verzamelingen meestal de inhoud van het boek beschrijven.
    <p>Bedenk dat deze optie alleen verschil maakt als één van de metadatabronnen een (mogelijk genre) label bevat voor één van de door u gezochte boeken. Meestal bevatten ze allemaal grote verzamelingen.

en: <p>Enter a list of ISBNs in the box to the left, one per line. calibre will automatically create entries for books based on the ISBN and download metadata and covers for them.</p>
    <p>Any invalid ISBNs in the list will be ignored.</p>
    <p>You can also specify a file that will be added with each ISBN. To do this enter the full path to the file after a <code>>></code>.  For example:</p>
    <p><code>9788842915232 >> %s</code></p>
nl: <p>Geef een lijst van ISBN's in het veld links, één per regel. Calibre maakt automatisch records voor deze boeken aan downloadt hun metadata en omslagen.</p>
    <p>Ongeldige ISBN's in de lijst worden genegeerd.</p>
    <p>U kunt ook een bestand opgeven dat aan elke ISBN toegevoegd wordt. Daarvoor vult u het volledige pad naar het bestand na een <code>>></code>, bijvoorbeeld:</p>
    <p><code>9788842915232 >> %s</code></p>

en: <p>Enter a template to be used to create a link for
    an author in the books information dialog. This template will 
    be used when no link has been provided for the author using 
    Manage Authors. You can use the values {author} and 
    {author_sort}, and any template function.
nl: <p>Geef een sjabloon op dat gebruikt wordt om een link
    voor een auteur in het boekinformatie-dialoogvenster
    aan te maken. Deze template zal gebruikt worden als er 
    geen link voor de auteur is opgegeven in Auteursbeheer.
    U kunt de waardes {author} en {author_sort} gebruiken, 
    en elke template functie.

en: <p>Explode the ePub to display contents in a file browser window. To tweak individual files, right-click, then 'Open with...' your editor of choice. When tweaks are complete, close the file browser window <b>and the editor windows you used to edit files in the epub</b>.</p><p>Rebuild the ePub, updating your calibre library.</p>
nl: <p>Pak de ePub uit om de inhoud in een browser te tonen. Klik met rechts op bestanden en kies ‘Openen met…’ uw favoriete tekstverwerker. Wanneer de aanpassingen compleet zijn sluit u de browser <b>en de gebruikte tekstverwerker</b>.</p><p>Herbouw de ePub en uw bibliotheek wordt bijgewerkt.</p>

en: <p>For example, to match all h2 tags that have class="chapter", set tag to <i>h2</i>, attribute to <i>class</i> and value to <i>chapter</i>.</p><p>Leaving attribute blank will match any attribute and leaving value blank will match any value. Setting tag to * will match any tag.</p><p>To learn more advanced usage of XPath see the <a href="http://manual.calibre-ebook.com/xpath.html">XPath Tutorial</a>.
nl: <p>Om bijvoorbeeld alle h2-tags die class=‘chapter’ hebben vinden stelt u bij label <i>h2</i> in, bij attribuut <i>class</i> en bij waarde <i>chapter</i>.</p><p>Als u attribuut leeg laat zullen alle attributen getoond worden, als u waarde leeg laat zullen alle waardes getoond worden. Als u * bij label instelt zal elk label getoond worden.</p><p>Om meer over XPath te leren kunt u de <a href="http://manual.calibre-ebook.com/xpath.html">XPath Tutorial</a> doorlezen (Engelstalig).

en: <p>If you do not want calibre to recognize your Apple iDevice when it is connected to your computer, click <b>Disable Apple Driver</b>.</p><p>To transfer books to your iDevice, click <b>Disable Apple Driver</b>, then use the 'Connect to iTunes' method recommended in the <a href="http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=118559">Calibre + iDevices FAQ</a>, using the <em>Connect/Share</em>|<em>Connect to iTunes</em> menu item.</p><p>Enabling the Apple driver for direct connection to iDevices is an unsupported advanced user mode.</p><p></p>
nl: <p>Als u niet wil dat calibre uw Apple iDevice herkent als die met de computer verbonden wordt, klikt u op <b>Apple-driver uitschakelen</b>.</p><p>Om boeken naar uw iDevice over te zetten klikt u op <b>Apple-driver uitschakelen</b>, en gebruik de 'Verbinden met iTunes'-methode aanbevolen in de <a href="http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=118559">Calibre + iDevices FAQ (Engelstalig)</a> met het <em>Verbind/deel</em>|<em>Verbind met iTunes</em>-menu-item.</p><p>De Apple-driver gebruiken om rechtstreeks met iDevices te verbinden is alleen voor gevorderde gebruikers en is niet ondersteund.</p><p></p>

en: <p>If you use the <a href="http://www.lexcycle.com/download">Stanza</a> e-book app on your iPhone/iTouch, you can access your calibre book collection directly on the device. To do this you have to turn on the calibre content server.
nl: <p>Als u de <a href="http://www.lexcycle.com/download">Stanza</a> e-bookapplicatie op uw iPhone/iTouch gebruikt kunt u uw calibre-boekcollectie direct benaderen vanaf het apparaat. Om dit te kunnen doen zult u de calibre-inhoudsserver moeten activeren.

en: <p>Markdown is a simple markup language for text files, that allows for advanced formatting. To learn more visit <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown">markdown</a>.
nl: <p>Markdown is een simpele markeertaal voor tekstbestanden, die geavanceerde opmaak ondersteunt. Bezoek <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown">markdown</a> (Engelstalig) om hier meer over te leren.

en: <p>Migrating old database to ebook library in %s<br><center>
nl: <p>Migreer oude database naar e-book-bibliotheek op %s<br><center>

en: <p>Negate this match. That is, only return results that <b>do not</b> match this query.
nl: <p>Draai deze resultaten om -- laat alleen de resultaten zien die <b>niet</b> met de zoekopdracht overeenkomen.

en: <p>Remember to leave calibre running as the server only runs as long as calibre is running.
    <p>Stanza should see your calibre collection automatically. If not, try adding the URL http://myhostname:8080 as a new catalog in the Stanza reader on your iPhone. Here myhostname should be the fully qualified hostname or the IP address of the computer calibre is running on.
nl: <p>Denk eraan om calibre te laten draaien, aangezien de server alleen werkt zo lang calibre actief is.
    <p>Stanza zou uw calibrecollectie automatisch moeten zien. Zo niet, probeer dan de URL http://mijnhostnaam:8080 toe te voegen als een nieuwe catalogus voor de Stanza-reader op uw iPhone. Voor mijnhostnaam, dient u de volledig hostnaam of het IP-adres van de computer waar calibre op draait te gebruiken.

en: <p>Search and replace uses <i>regular expressions</i>. See the <a href="http://manual.calibre-ebook.com/regexp.html">regular expressions tutorial</a> to get started with regular expressions. Also clicking the wizard buttons below will allow you to test your regular expression against the current input document.
nl: <p>Zoeken en vervangen gebruikt <i>reguliere expressies</i> (regexp). Zie de <a href="http://manual.calibre-ebook.com/regexp.html">reguliere expressie handleiding</a> (Engelstalig) voor een korte uitleg over reguliere expressies. U kunt uw reggexp op het huidige invoerdocument testen door op de wizard knoppen hieronder te klikken.

en: <p>Search the list of books by title, author, publisher, tags, comments, etc.<br><br>Words separated by spaces are ANDed
nl: <p>Doorzoek de boekenlijst gesorteerd op titel, auteur, uitgever, labels, commentaar, enz.<br><br>Woorden gescheiden door spaties moeten allemaal voorkomen (AND)

en: <p>The format specifier must begin with <code>{0:</code>
    and end with <code>}</code> You can have text before and after the format specifier.
nl: <p>De opmaak specificatie moet beginnen met <code>{0:</code>
    en eindigen met <code>}</code> U kunt tekst voor en na de specificatie plaatsen.

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
nl: <p>Er is een fout opgetreden bij het lezen van bestand: <br /><b>

en: <p>This book is locked by <b>DRM</b>. To learn more about DRM and why you cannot read or convert this book in calibre, 
              <a href="http://drmfree.calibre-ebook.com/about#drm">click here</a>.<p>A large number of recent, DRM free releases are 
              available at <a href="http://drmfree.calibre-ebook.com">Open Books</a>.
nl: <p>Dit boek is beperkt door <b>DRM</b>. Om meer te leren over DRM en waarom u dit boek niet met calibre kunt lezen of converteren klikt u 
              <a href="http://drmfree.calibre-ebook.com/about#drm">hier</a>.<p>Veel recente uitgaven zonder DRM zijn 
              verkrijgbaar via <a href="http://drmfree.calibre-ebook.com">Open Books</a>.

en: <p>This is what will be present in the From: field of emails sent by calibre.<br> Set it to your email address
nl: <p>Dit is wat wordt gebruikt in het Afzender:-veld van e-mails die door calibre verstuurd worden.<br> Voer hier uw e-mailadres in

en: <p>This setting should match your iTunes <i>Preferences</i>|<i>Advanced</i> setting.</p><p>Disabling will store copies of books transferred to iTunes in your calibre configuration directory.</p><p>Enabling indicates that iTunes is configured to store copies in your iTunes Media folder.</p>
nl: <p>Deze instelling dient overeen te komen met uw iTunes <i>Voorkeuren</i>|<i>Geavanceerd</i> instelling.</p><p>Uitschakelen zal kopieën van boeken verzonden naar iTunes opslaan in uw calibre-configuratiemap.</p><p>Inschakelen geeft aan dat iTunes is ingesteld om kopieën van uw boeken op te slaan in uw iTunes Media map.</p>

en: <p>This wizard will help you choose an appropriate font size key for your needs. Just enter the base font size of the input document and then enter an input font size. The wizard will display what font size it will be mapped to, by the font rescaling algorithm. You can adjust the algorithm by adjusting the output base font size and font key below. When you find values suitable for you, click OK.</p>
    <p>By default, if the output base font size is zero and/or no font size key is specified, calibre will use the values from the current Output Profile. </p>
    <p>See the <a href="http://manual.calibre-ebook.com/conversion.html#font-size-rescaling">User Manual</a> for a discussion of how font size rescaling works.</p>
nl: <p> Deze wizard helpt u bij het kiezen van een juiste lettergrootte. Vul de standaard lettergrootte van het invoerdocument en de invoer-lettergrootte in. De wizard zal dan weergeven naar welke lettergrootte dit door het herschalingsalgoritme wordt omgezet. U kunt het algoritme aanpassen door de standaard lettergrootte van de uitvoer en uitvoer-lettergrootte hieronder in te vullen. Als de waardes goed zijn kunt u op OK klikken.</p>
    <p> Als er geen lettergrootte wordt opgegeven of als de standaard lettergrootte voor de uitvoer nul is zullen de instellingen van het huidige uitvoerprofiel gebruikt worden.</p>
    <p> Zie de <a href="http://manual.calibre-ebook.com/conversion.html#font-size-rescaling">handleiding</a> (Engelstalig) voor uitgebreide uitleg over het herschalen van lettertypegroottes.</p>

en: <p>When calibre removes inter paragraph spacing, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent.
nl: <p>Wanneer calibre lege ruimte tussen alinea's verwijdert, worden alinea's automatisch ingesprongen, om ervoor te zorgen dat deze makkelijk herkenbaar zijn. Deze optie stelt de mate van inspringen in.

en: <p>When set, this option will cause calibre to keep, at most, the specified number of issues of this periodical. Every time a new issue is downloaded, the oldest one is deleted, if the total is larger than this number.
    <p>Note that this feature only works if you have the option to add the title as tag checked, above.
    <p>Also, the setting for deleting periodicals older than a number of days, below, takes priority over this setting.
nl: <p>Als dit is ingesteld, zal calibre maximaal dit aantal nummers van het tijdschrift bewaren. Als dit aantal bereikt is zal calibre de oudste editie verwijderen.
    <p>Merk op dat deze functie alleen werkt als hierboven de optie ‘Titel als label toevoegen’ is aangevinkt.
    <p>De instelling om tijdschriftnummers te verwijderen als ze ouder zijn dan een gegeven aantal dagen heeft prioriteit over deze instelling.

en: <p>calibre can automatically send books by email to your Kindle. To do that you have to setup email delivery below. The easiest way is to setup a free <a href="http://gmail.com">gmail account</a> and click the Use gmail button below. You will also have to register your gmail address in your Amazon account.
nl: <p>Calibre kan automatisch boeken via e-mail naar uw Kindle versturen. Om dat te doen, moet u de e-mailinstellingen hieronder opgeven. De makkelijkste manier om dit te doen is een gratis <a href="http://gmail.com">gmailaccount</a> aan te vragen, en op de ‘gmail gebruiken’-knop te klikken. U zult uw gmail-acccount ook moeten registreren bij uw Amazonaccount.

en: <p>calibre can scan your computer for existing books automatically. These books will then be <b>copied</b> into the calibre library. This wizard will help you customize the scanning and import process for your existing book collection.</p>
    <p>Choose a root folder. Books will be searched for only inside this folder and any sub-folders.</p>
    <p>Make sure that the folder you chose for your calibre library <b>is not</b> under the root folder you choose.</p>
nl: <p>Calibre kan uw computer automatisch op bestaande boeken doorzoeken. Deze boeken zullen dan naar de calibrebibliotheek <b>gekopieerd</b> worden. Deze wizard zal u helpen bij het scannen, aanpassen en importeren van uw bestaande boekencollectie .</p>
    <p>Kies een beginmap. Er zal alleen in deze en onderliggende mappen naar boeken gezocht worden.</p>
    <p>Zorg ervoor dat de map waar calibre uw collectie opslaat zich <b>niet</b> in deze map bevindt.</p>

en: A comma separated list of languages for this book
nl: Een komma gescheiden lijst van talen voor dit boek

en: A comma-separated list of columns in which items containing
    periods are displayed in the tag browser trees. For example, if
    this box contains 'tags' then tags of the form 'Mystery.English'
    and 'Mystery.Thriller' will be displayed with English and Thriller
    both under 'Mystery'. If 'tags' is not in this box,
    then the tags will be displayed each on their own line.
nl: Lijst van kolommen waarvoor waarden met punten op deelcategorieën
    wijzen. Bijvoorbeeld, als dit vak ‘labels’ bevat dan zullen labels
    van de vorm ‘Roman.historisch’ en ‘Roman.humor’ getoond worden
    in een boomstructuur met ‘historisch’ en ‘humor’ allebei onder
    ‘Roman’. Als ‘labels’ niet in dit vak is aangegeven dan worden
    deze labels elk op hun eigen regel getoond.

en: A comma-separated list of permitted values. The empty value is always
    included, and is the default. For example, the list 'one,two,three' has
    four values, the first of them being the empty value.
nl: Lijst van toegestane waarden, gescheiden door komma's. De lege waarde is
    impliciet toegestaan en is de standaardwaarde. Zo bevat de lijst ‘een,twee,
    drie’ vier waarden, en de eerste is de lege waarde.

en: A comma-separated list of tags that will be applied to books added to the library
nl: Een komma-gescheiden lijst van labels die aan nieuwe boeken toegevoegd worden

en: A custom recipe named %s already exists. Do you want to replace it?
nl: Er bestaat al een aangepast recept met de naam %s. Wilt u deze vervangen?

en: A dictionary of options to customize how the data in this column will be interpreted. This is a JSON  string. For enumeration columns, use --display='{"enum_values":["val1", "val2"]}'
nl: Een woordenboek met opties om data in deze kolom te interpreteren. Dit is een JSON string. Voor genummerde kolommen gebruikt u --display='{"enum_values":["waarde1", "waarde2"]}'

en: A different plugboard matches that format and device combination. Are you sure you want to add the new plugboard?
nl: Een andere adapter komt overeen met die formaat- en apparaatcombinatie. Weet u zeker dat u deze nieuwe adapter wilt toevoegen?

en: A file generated by ghostscript which allows each page to be individually cropped `gs -dSAFER -dNOPAUSE -dBATCH -sDEVICE=bbox file.pdf 2> bounding`
nl: Een bestand gegenereerd door ghostscript waarbij iedere pagina individueel word bijgesneden `gs -dSAFER -dNOPAUSE -dBATCH -sDEVICE=bbox file.pdf 2> bounding`

en: A list of color names to use when displaying an item. The
    list must be empty or contain a color for each value.
nl: Een lijst met kleurnamen om te gebruiken tijdens de 
    weergave van een item. De lijst moet leeg zijn of een
    kleur voor iedere waarde bevatten.

en: A more general plugboard already exists for that format and device. Are you sure you want to add the new plugboard?
nl: Een meer generieke adapter bestaat al voor dat formaat en apparaat. Weet u zeker dat u de nieuwe adapter wilt toevoegen?

en: A new version of this plugin is available
nl: Een nieuwe versie van deze plugin is beschikbaar

en: A permanent link to this book
nl: Een permanente koppeling naar dit boek

en: A problem occurred while installing this plugin. This plugin will now be uninstalled. Please post the error message in details below into the forum thread for this plugin and restart Calibre.
nl: Er is een probleem opgetreden tijdens de installatie van deze plugin. Deze plugin zal nu worden verwijderd. Plaats de foutmelding uit de details hieronder a.u.b. bij het forumonderwerp voor deze plugin en herstart Calibre.

en: A user category %s does not exist
nl: Gebruikerscategorie %s bestaat niet

en: A&dvanced Search
nl: Geavanceer&d zoeken

en: A&pplied items
nl: Toege&paste items

en: A&pplied tags
nl: Toege&paste labels

en: A&utomatically set author sort
nl: Auteursortering a&utomatisch instellen

en: A&vailable actions
nl: &Beschikbare acties

en: A&vailable items
nl: &Beschikbare items

en: A&vailable tags
nl: &Beschikbare labels

en: ALT+f
nl: Alt+f

en: Abort
nl: Afbreken

en: Aborted, taking too long
nl: Gestopt, duurt te lang

en: Aborting...
nl: Afbreken…

en: About Get Books
nl: Over boeken verkrijgen

en: Absolute path to .ttf font files to use as the fonts for the title, author
    and footer when generating a default cover. Useful if the default font (Liberation
    Serif) does not contain glyphs for the language of the books in your library.
nl: Compleet pad naar .ttf-lettertypebestanden om te gebruiken als het lettertype voor de titel,
    schrijver en voetnoot bij het maken van een standaardomslag. Bruikbaar als het standaard-
    lettertype (Liberation Serif) niet de lettertekens bevat voor de taal van de boeken in uw bibliotheek.

en: Access key for isbndb.com
nl: Toegangssleutel voor isbndb.com

en: Access log:
nl: Toegangslogbestand:

en: Acknowledgements
nl: Dankwoord

en: Actions
nl: Acties

en: Active Jobs
nl: Actieve taken

en: Active jobs
nl: Actieve taken

en: Add "%s" to toolbars or menus
nl: Voeg ‘%s’ aan werkbalken of menu's toe

en: Add %s to user category
nl: %s aan gebruikerscategorie toevoegen

en: Add &custom column
nl: &Aangepaste kolom aanmaken

en: Add &header
nl: &Header toevoegen

en: Add &title as tag
nl: &Titel als label toevoegen

en: Add Advanced Rule
nl: Geavanceerde regel toevoegen

en: Add Empty book. (Book entry with no formats)
nl: Voeg leeg boek toe. (Boek zonder formaten)

en: Add Rule
nl: Regel toevoegen

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
nl: Voeg inhoudsopgave aan het begin van het boek toe.

en: Add a custom news source
nl: Een aangepaste nieuwsbron toevoegen

en: Add a format to this book
nl: Een formaat aan dit boek toevoegen

en: Add a header to all the pages with title and author.
nl: Voeg aan alle pagina's een kopregel met de titel en de auteur toe.

en: Add a new category
nl: Een nieuwe categorie toevoegen

en: Add a plugin by specifying the path to the zip file containing it.
nl: Voeg een plug-in toe door het pad op te geven naar het zip-bestand waarin de plug-in zich bevindt.

en: Add a user-defined column
nl: Voeg een gebruiker-gedefinieerde kolom toe

en: Add an email address to which to send books
nl: Voeg een e-mailadres toe om boeken naar toe te sturen

en: Add an empty book (a book with no formats)
nl: Voeg een leeg boek toe (een boek dat van geen enkel formaat gebruikt maakt)

en: Add another condition
nl: Voeg nog een voorwaarde toe

en: Add bookmark
nl: Bladwijzer toevoegen

en: Add books
nl: Boeken toevoegen

en: Add books by ISBN
nl: Voeg boeken toe met behulp van ISBN

en: Add books from a single directory
nl: Boeken toe uit een enkele map toevoegen

en: Add books from directories, including sub directories (Multiple books per directory, assumes every ebook file is a different book)
nl: Boeken uit mappen en deelmappen toevoegen (Meerdere boeken per map, neemt aan dat ieder e-bookbestand een ander boek is)

en: Add books from directories, including sub-directories (One book per directory, assumes every ebook file is the same book in a different format)
nl: Boeken uit mappen en deelmappen toevoegen (Eén boek per map, neemt aan dat ieder e-bookbestand hetzelfde boek in een ander formaat is)

en: Add books to calibre
nl: Boeken an calibre toevoegen

en: Add books to calibre or the connected device
nl: Boeken toevoegen aan calibre of verbonden apparaat

en: Add books to database even if they already exist. Comparison is done based on book titles.
nl: Voeg boeken toe aan de database zelfs als deze al bestaan. Vergelijking is gebaseerd op de boektitels.

en: Add books to library
nl: Voeg boeken aan de bibliotheek toe

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
nl: Boeken uit bestanden aan de calibre-bibliotheek of het apparaat toevoegen

en: Add books to your calibre library from the connected device
nl: Voeg boeken van uw aangesloten apparaat aan de calibre-bibliotheek toe

en: Add custom news source
nl: Aangepaste nieuwsbron toevoegen

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
nl: Voeg extra witruimte onder de kopregel toe. Standaard is %default pt.

en: Add feed to recipe
nl: Feed aan recept toevoegen

en: Add files path with formats?
nl: Pad naar bestanden toevoegen?

en: Add files to selected book records
nl: Voeg bestanden aan geselecteerde boekrecords toe

en: Add from ISBN
nl: Aan de hand van ISBN toevoegen

en: Add linked files in breadth first order
nl: Gekoppelde bestanden toevoegen in 'breadth first' volgorde

en: Add new formats to existing book records
nl: Nieuwe formaten aan bestaande boeken toevoegen

en: Add new plugboard
nl: Nieuwe adapter toevoegen

en: Add plugin
nl: Plug-in toevoegen

en: Add possibly overridden plugboard?
nl: Mogelijk overschreven adapter toevoegen?

en: Add selected actions to toolbar
nl: Geselecteerde acties aan werkbalk toevoegen

en: Add separator after completing an author name
nl: Voeg scheidingsteken toe na het voltooien van een auteursnaam

en: Add sub-category to %s
nl: Deelcategorie aan %s toevoegen

en: Add ta&gs:
nl: Labels toevoe&gen:

en: Add tag to available tags and apply it to current book
nl: Voeg een label aan het huidige boek en aan de lijst met beschikbare labels toe

en: Add the new saved search
nl: Voeg de nieuwe zoekopdracht toe

en: Add to library
nl: Aan bibliotheek toevoegen

en: Add to user category
nl: Aan gebruikerscategorie toevoegen

en: Add your own columns
nl: Voeg eigen kolommen toe

en: Add/Update &recipe
nl: &Recept bijwerken/toevoegen

en: Add/edit tweaks for any custom plugins you have installed. Documentation for these tweaks should be available on the website from where you downloaded the plugins.
nl: Maak/bewerk aanpassingen voor plug-ins die u geïnstalleerd heeft. Documentatie daarvoor kunt u op de website van de plug-ins vinden.

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
nl: Eigen kolommen aan de calibre boekenlijst toevoegen of eruit verwijderen

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
nl: Diverse (deel)functies van calibre toevoegen/verwijderen/aanpassen

en: Added
nl: Toegevoegd

en: Added Tags:
nl: Toegevoegde labels:

en: Adding
nl: Toevoegen

en: Adding books
nl: Boeken toevoegen

en: Adding books to device metadata listing...
nl: Boeken aan metadatalijst op apparaat toevoegen...

en: Adding duplicates...
nl: Duplicaten toevoegen…

en: Adding failed
nl: Toevoegen mislukt

en: Adding...
nl: Toevoegen…

en: Additional content merged with Comments during catalog generation
nl: Extra inhoud die gedurende het aanmaken van de catalogus met het commentaar wordt samengevoegd

en: Additional metadata can be taken from Overdrive's book detail page. This includes a limited set of tags used by libraries, comments, language, and the ebook ISBN. Collecting this data is disabled by default due to the extra time required. Check the download all metadata option below to enable downloading this data.
nl: Extra metadata kunnen worden verkregen van de boekdetailpagina van Overdrive. Deze bevat een klein aantal labels gebruikt door bibliotheken, commentaar, taal, en het ISBN van het e-book. Deze data verzamelen is standaard uitgeschakeld omdat het extra tijd kost. Selecteer de 'download alle metadata'-optie hieronder om het downloaden van deze data te activeren.

en: Address
nl: Adres

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
nl: Pas uiterlijk en gedrag van calibre aan uw eigen smaak aan

en: Advanced
nl: Geavanceerd

en: Advanced Search
nl: Uitgebreid zoeken

en: Advanced search
nl: Uitgebreid zoeken

en: Affiliate
nl: Franchise

en: Affiliate:
nl: Franchise:

en: Align center
nl: Centreren

en: Align justified
nl: Regels even lang maken

en: Align left
nl: Links uitlijnen

en: Align right
nl: Rechts uitlijnen

en: All
nl: Alle

en: All articles
nl: Alle artikelen

en: All books
nl: Alle boeken

en: All by author
nl: Allen op auteur

en: All by title
nl: Alle op titel

en: All checked books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Please verify the list.
nl: Alle aangevinkte boeken zullen <b>permanent</b> van het apparaat <b>verwijderd</b> worden. Controleer de lijst op fouten.

en: All covers in the calibre library will be resized, preserving aspect ratio,
    to fit within this size. This is to prevent slowdowns caused by extremely
    large covers
nl: Alle omslagen in de calibre-bibliotheek zullen worden herschaald met behoud van breedte-hoogteverhouding,
    om binnen deze omvang te passen. Dit is om vertraging te voorkomen veroorzaakt door
    extreem grote omslagen

en: All of these category_managers are available by right-clicking on items in the tag browser above
nl: Al deze categoriebeheerders zijn beschikbaar door rechts te klikken op een onderdeel in de labelbrowser hierboven

en: All on 1 tab
nl: Alles in één tabblad

en: All transactions (paid or otherwise) are handled between you and the book seller. Calibre is not part of this process and any issues related to a purchase should be directed to the website you are buying from. Be sure to double check that any books you get will work with your e-book reader, especially if the book you are buying has <a href="http://drmfree.calibre-ebook.com/about#drm">DRM</a>.
nl: Alle transacties (betaald of niet) zijn tussen u en de verkoper. Calibre is geen onderdeel van dit proces, en problemen met aankopen moet u met de website waarbij u het boek koop afhandelen. Zorg ervoor dat u goed controleert of het boek dat u koop op uw e-reader te lezen is, vooral als het boek <a href="http://drmfree.calibre-ebook.com/about#drm">DRM</a> gebruikt.

en: Allow &duplicate links when creating the Table of Contents
nl: &Dubbele koppelingen toestaan bij het aanmaken van de inhoudsopgave

en: Already assigned
nl: Al toegewezen

en: Already exists
nl: Bestaat al

en: Always
nl: Altijd

en: Amazon timed out. Try again later.
nl: Time-out van Amazon. Probeer later opnieuw.

en: Amazon website to use:
nl: Amazon website om te gebruiken:

en: An XPath expression to detect chapter titles. The default is to consider <h1> or <h2> tags that contain the words "chapter","book","section" or "part" as chapter titles as well as any tags that have class="chapter". The expression used must evaluate to a list of elements. To disable chapter detection, use the expression "/". See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for further help on using this feature.
nl: Een XPath-uitdrukking om titels van hoofdstukken op te sporen. Standaard wordt er gezocht naar <h1>- of <h2>-tags die de woorden "chapter", "book","section" of "part" bevatten, evenals andere tags met class="chapter". De gebruikte uitdrukking moet resulteren in een lijst van elementen. Om hoofdstukherkenning uit te schakelen gebruikt u de uitdrukking "/". Zie de XPath-handleiding in de handleiding van calibre voor meer hulp betreffende deze functionaliteit.

en: An XPath expression. Page breaks are inserted before the specified elements.
nl: Een XPath-uitdrukking. Paginaovergangen worden ingevoegd voor de gespecificeerde elementen.

en: An ebook store.
nl: Een e-bookwinkel.

en: An error occurred while processing a table: %s. Ignoring table markup.
nl: Een fout is opgetreden tijdens het verwerken van een tabel: %s. Tabelopmaak zal genegeerd worden.

en: An item cannot be set to nothing. Delete it instead.
nl: Een veld mag niet leeg zijn. Verwijder het veld.

en: Analyze hyphenated words throughout the document.  The document itself is used as a dictionary to determine whether hyphens should be retained or removed.
nl: Analyseer de afgebroken woorden. Het document zelf dient als woordenboek om te bepalen of het afbreekteken als liggend streepje moet worden behouden.

en: Any custom field
nl: Elk aangepast veld

en: Any link that matches this regular expression will be ignored. This option can be specified multiple times, in which case as long as any regexp matches a link, it will be ignored.By default, no links are ignored. If both filter regexp and match regexp are specified, then filter regexp is applied first.
nl: Links die overeenkomen met deze regexp zullen niet gevolgd worden. Deze optie kan meerdere keren worden opgegeven, in welk geval de link niet zal worden gevolgd als deze overeenkomt met ten minste één reguliere uitdrukking. Als zowel de filter- als de overeenkomstoptie gebruikt worden dan wordt de filter eerst toegepast.

en: Any of these &unwanted words:
nl: Eén of meer van deze &ongewenste woorden:

en: Append to field
nl: Na veld plaatsen

en: Apple device
nl: Apple-apparaat

en: Apple device detected, launching iTunes, please wait ...
nl: Apple-apparaat gevonden, iTunes wordt gestart, even geduld ...

en: Apply
nl: Toepassen

en: Apply any changes you made to this tweak
nl: Wijzigingen aan deze tweak toepassen

en: Apply changes
nl: Wijzigingen toepassen

en: Apply no processing to the image
nl: Bewerking op afbeelding niet toepassen

en: Apply tag to current book
nl: Label op huidige boek toepassen

en: Apply tags to current tag category
nl: Labels op de huidige labelcategorie toepassen

en: Apply this restriction on calibre startup if the current library is being used. Also applied when switching to this library. Note that this setting is per library.
nl: Pas deze beperking toe bij opstarten van calibre als de huidige bibliotheek in gebruik is. Wordt ook gebruikt als naar deze bibliotheek wordt overgeschakeld. Let op dat dit per bibliotheek ingesteld moet worden.

en: Applying changed metadata
nl: Wijzigingen in metadata toepassen

en: Applying changes to %d books.
    Phase {0} {1}%%.
nl: Wijzigingen voor %d boeken toepassen.
    Fase {0} {1}%%.

en: Archives
nl: Archieven

en: Are you sure
nl: Weet u zeker

en: Are you sure you want to add the same files to all %d books? If the formatalready exists for a book, it will be replaced.
nl: Weet u zeker dat u dezelfde bestanden aan alle %d boeken toe wilt voegen? Als het formaat voor een boek al bestaat zal het overschreven worden.

en: Are you sure you want to delete the following items?
nl: Weet u zeker dat u de volgende items wilt verwijderen?

en: Are you sure you want to uninstall the <b>%s</b> plugin?
nl: Weet u zeker dat u de <b>%s</b> plugin wilt verwijderen?

en: Are you sure?
nl: Weet u het zeker?

en: Are your sure?
nl: Weet u het zeker?

en: Arg &count:
nl: Aantal &parameters:

en: Argument count should be -1 or greater than zero. Setting it to zero means that this function cannot be used in single function mode.
nl: Aantal variabelen met -1 zijn of groter dan nul. Als dit op nul is ingesteld betekend dit dat de functie niet als zelfstandige functie gebruikt mag worden.

en: Article download failed: %s
nl: Downloaden artikel mislukt: %s

en: Article downloaded: %s
nl: Artikel gedownload: %s

en: Articles
nl: Artikelen

en: Ascending
nl: Oplopend

en: Assume print formatting
nl: Veronderstel printopmaak

en: Assume that each directory has only a single logical book and that all files in it are different e-book formats of that book
nl: Neem aan dat iedere map slechts een enkel logisch boek bevat, en dat alle bestanden in de map verschillende bestandsformaten voor dat ene boek zijn

en: At least two books must be selected for merging
nl: Voor samenvoegen moeten minstens twee boeken geselecteerd worden

en: Attached is the %s periodical downloaded by calibre.
nl: Bijgesloten is het tijdschrift %s, door calibre gedownload.

en: Attached, you will find the e-book
nl: U vindt het e-book in de bijlage

en: Author
nl: Auteur

en: Author So&rt:
nl: So&rteerauteur:

en: Author Sort
nl: Sorteerauteur

en: Author names cannot contain & characters.
nl: Namen van auteurs mogen geen &-teken bevatten.

en: Author s&ort:
nl: Auteurs&ortering:

en: Author s&ort:
nl: Auteurs&ortering:

en: Author sort
nl: Sorteerauteur

en: Author sort name algorithm
nl: Algoritme voor auteurssortering

en: Author(s)
nl: Auteur(s)

en: Authors
nl: Auteurs

en: Authors changed
nl: Auteurs veranderd

en: Authors:
nl: Auteurs:

en: Auto convert the following books before sending via email?
nl: De volgende boeken automatisch converteren voordat ze via e-mail verstuurd worden?

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
nl: De volgende boeken automatisch converteren voordat ze naar het appraat verstuurd worden?

en: Auto increment series index
nl: Reeksindex automatisch ophogen

en: Auto reload server when source code changes. May not work in all environments.
nl: Herstart server automatisch wanneer de broncode verandert. Werkt misschien niet op alle systemen.

en: Auto send
nl: Automatisch versturen

en: Automatic management
nl: Automatisch beheer

en: Automatically create the author sort entry based on the current author entry. Using this button to create author sort will change author sort from red to green.  There is a menu of functions available under this button. Click and hold on the button to see it.
nl: De sorteerauteur automatisch van de auteur afleiden. Als u deze knop gebruikt om de waarde voor sorteerauteur aan te maken zal de auteurssortering van rood in groen veranderen. Er is een functiemenu beschikbaar onder deze knop. Klik erop en houd vast om dit menu te zien.

en: Automatically create the title sort entry based on the current title entry.
    Using this button to create title sort will change title sort from red to green.
nl: De sorteertitel automatisch van de titel afleiden. Gebruik van deze knop
    om de sorteertitel aan te maken zal de sorteertitel van rood naar groen veranderen.

en: Automatically download the cover, if available
nl: Download de omslag automatisch, als deze er is

en: Automatically launch content server on application startup
nl: Start content-server automatisch bij het starten van het programma

en: Automatically number books
nl: Boeken automatisch nummeren

en: Automatically send downloaded &news to ebook reader
nl: Gedownload &nieuws automatisch naar de e-reader versturen

en: Automerge: If books with similar titles and authors found, merge the incoming formats automatically into
    existing book records. The box to the right controls what happens when an existing record already has
    the incoming format. Note that this option also affects the Copy to library action.
    
    Title match ignores leading indefinite articles ("the", "a", "an"), punctuation, case, etc. Author match is exact.
nl: Automerge: als er boeken met overeenkomstige titel en schrijver worden gevonden worden toegevoegde formaten
    automatisch bij de bestaande boekrecords toegevoegd. Het vak rechts geeft aan wat gebeurt als de bestaande record
    het formaat al heeft. Merk op dat dit ook de ‘Naar bibliotheek kopiëren’-actie beïnvloedt.
    
    Titel vergelijking is niet hoofdletter-gevoelig, negeert (Engelstalige) lidwoorden, leestekens, enz. Vergelijking van auteurs is exact.

en: Automerge: If books with similar titles and authors found, merge the incoming formats automatically into
    existing book records. This box controls what happens when an existing record already has
    the incoming format: 
    
    Ignore duplicate incoming files - means that existing files in your calibre library will not be replaced
    Overwrite existing duplicate files - means that existing files in your calibre library will be replaced
    Create new record for each duplicate file - means that a new book entry will be created for each duplicate file
    
    Title matching ignores leading indefinite articles ("the", "a", "an"), punctuation, case, etc.
    Author matching is exact.
nl: Automerge: als er boeken met gelijkaardige titel en auteur worden gevonden worden inkomende formaten 
    automatisch bij de bestaande boekrecords toegevoegd. Dit vak geeft aan wat gebeurt als de bestaande record het formaat al heeft: 
    
    Negeer inkomende bestanden - bestaande bestanden in uw bibliotheek worden niet overschreven
    Overschrijf bestaande bestanden - bestaande bestanden worden uit uw bibliotheek verwijderd.
    Maak een nieuwe record voor elke dubbel - als er een duplicaat is wordt een nieuwe boekrecord aangemaakt voor elk duplicaat
    
    Titelvergelijking negeert (Engelse) lidwoorden, leestekens, grote/kleine letters enz. Vergelijking van auteurs is exact.

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Available user recipes
nl: Beschikbare gebruikersrecepten

en: Available variables:
nl: Beschikbare variabelen:

en: Average rating
nl: Gemiddelde waardering

en: Back
nl: Terug

en: Background color
nl: Achtergrondkleur

en: Backup status
nl: Backupstatus

en: Bad configuration
nl: Ongeldige configuratie

en: Bad database location
nl: Ongeldige database-locatie

en: Bad database location %r. Will start with  a new, empty calibre library
nl: Ongeldige database-locatie %r. Zal met een nieuwe, lege calibre-bibliotheek starten

en: Bad database location %r. calibre will now quit.
nl: Ongeldige database-locatie %r. Calibre wordt nu afgesloten.

en: Bad location
nl: Ongeldige locatie

en: Bad table:
    %s
nl: Foutieve tabel:
    %s

en: Bambook SDK has not been installed.
nl: Bambook SDK is niet geïnstalleerd.

en: Base
nl: Basis

en: Base &font size:
nl: Basis&lettergrootte:

en: Base directory into which URL is saved. Default is %default
nl: Basismap waar de URL naar toe wordt geschreven. Standaard is dit %default

en: Basic metadata
nl: Basismetadata

en: Behavior
nl: Gedrag

en: Bib file encoding:
nl: Codering bib-bestand:

en: BibTeX Options
nl: Opties voor BibTex

en: BibTeX entry type:
nl: Type BibTeX-entry:

en: BibTeX file encoding flag.
    Available types: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Vlag voor BibTeX-bestandscodering.
    Beschikbare types: strict, replace, ignore, backslashreplace.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: BibTeX file encoding output.
    Available types: utf8, cp1252, ascii.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Codering voor uitvoer naar BibTeX-bestand.
    Beschikbare types: utf8, cp1252, ascii.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: Bibliography
nl: Bibliografie

en: Blockquote
nl: Citaatblok

en: Bold
nl: Vet

en: Book
nl: Boek

en: Book %(sidx)s of %(series)s
nl: Boek %(sidx)s van %(series)s

en: Book %(sidx)s of <span class="series_name">%(series)s</span>
nl: Boek %(sidx)s van <span class="series_name">%(series)s</span>

en: Book %d:
nl: Boek %d:

en: Book Cover
nl: Boekomslag

en: Book Details
nl: Details van het boek

en: Book format
nl: Formaat van boek

en: Book formats and metadata from the selected books will be added to the <b>first selected book</b> (%s). ISBN will <i>not</i> be merged.<br><br> The second and subsequently selected books will not be deleted or changed.<br><br>Please confirm you want to proceed.
nl: Boekformaten en metadata van de selectie zullen toegevoegd worden aan het <b>eerst geselecteerde boek</b> (%s). ISBN zal <i>niet</i> samengevoegd worden.<br><br>De geselecteerde boeken zullen niet verwijderd of aangepast worden.<br><br>Bevestig dat u wilt doorgaan.

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s). ISBN will <i>not</i> be merged.<br><br>After merger the second and subsequently selected books will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
nl: Boekformaten en metadata van de selectie zullen aan he <b>eerste geselecteerde boek</b> (%s) toegevoegd worden. ISBN zal <i>niet</i> samengevoegd worden.<br><br>Na het samenvoegen worden het boek en daarop volgende boeken <b>verwijderd</b>. Alle boekformaten van het eerst geselecteerde boek worden behouden en elk dubbel formaat in de andere boeken wordt <b>permanent</b> uit de bibliotheek <b>verwijderd</b>. <br><br>Weet u <b>zeker</b> dat u door wilt gaan?

en: Book formats from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s). Metadata in the first selected book will not be changed. Author, Title, ISBN and all other metadata will <i>not</i> be merged.<br><br>After merger the second and subsequently selected books, with any metadata they have will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
nl: Boekformaten van de geselecteerde boeken worden samengevoegd in het <b>eerst geselecteerde boek</b> (%s). Metadata in het eerst geselecteerde boek zal niet worden veranderd. Auteur, Titel, ISBN an alle andere metadata zal <i>niet</i> worden samengevoegd.<br><br>Na samenvoegen zullen het tweede en volgende geselecteerde boeken, samen met de metadata worden <b>verwijderd</b>. <br><br>Alle boekformaten van het eerst geselecteerde boek zullen behouden blijven en eventuele dubbele formaten in het tweede en volgende boeken zullen permanent worden <b>verwijderd</b> van de calibre bibliotheek.<br><br> Weet u <b>zeker</b> dat u door wilt gaan?

en: Book metadata files remaining to be written: %s
nl: Metadatabestanden die nog geschreven moeten worden: %s

en: Bookmark
nl: Bladwijzer

en: Bookmark #%d
nl: Bladwijzer #%d

en: Bookmark Manager
nl: Bladwijzerbeheerder

en: Books
nl: Boeken

en: Books by &Genre
nl: Boeken op &genre

en: Books by &Series
nl: Boeken op reek&s

en: Books by &Title
nl: Boeken per &titel

en: Books by Author
nl: Boeken op auteur

en: Books by same author
nl: Boeken van dezelfde auteur

en: Books by this publisher
nl: Boeken van deze uitgever

en: Books display will be restricted to those matching a selected saved search
nl: Weergave van boeken aan de hand van de geselecteerde opgeslagen zoekopdracht gefilterd worden

en: Books in
nl: Boeken in

en: Books in this series
nl: Boeken in deze reeks

en: Books in your library
nl: Boeken in uw bibliotheek

en: Books matching either pattern will not be included in generated catalog.
nl: Boeken die met één van de patronen overeenkomen worden niet in de catalogus opgenomen.

en: Books sorted by
nl: Boeken gesorteerd op

en: Books tagged as Wishlist items will be displayed with an X
nl: Boeken met het label voor verlanglijst worden met een ‘X’ getoond

en: Books with selected item "{0}": {1}
nl: Boeken met geselecteerde item "{0}": {1}

en: Books with the same tags
nl: Boeken met dezelfde labels

en: Books with the same title as the following already exist in the database. Add them anyway?
nl: Boeken met dezelfde titel als de volgende bestaan al in de database. Nogmaals toevoegen?

en: Books:
nl: Boeken:

en: Brazilian Portuguese
nl: Braziliaans Portugees

en: Browse books by
nl: Bekijk boeken per

en: Browse by covers
nl: Zoek op omslagafbeelding

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
nl: Zoek een afbeelding als omslag voor dit boek.

en: Browse the calibre User Manual
nl: Blader door de handleiding van calibre

en: Browsing %d books
nl: Verken %d boeken

en: Browsing by
nl: Bekijken per

en: Bulk Convert
nl: Massaconversie

en: Bulk convert
nl: Een groep converteren

en: But dont show entries that have...
nl: Maar laat geen items zien die…

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s.
nl: Door in deze winkel te kopen ondersteunt u de ontwikkelaar van calibre: %s.

en: Buying from this store supports the calibre developer: %s</p>
nl: Door in deze winkel te kopen ondersteunt u de ontwikkelaar van calibre: %s</p>

en: By
nl: Door

en: By adjusting the template below, you can control what folders the files are saved in and what filenames they are given. You can use the / character to indicate sub-folders. Available metadata variables are described below. If a particular book does not have some metadata, the variable will be replaced by the empty string.
nl: Door de volgende sjabloon aan te passen, kunt u instellen in welke mappen de bestanden opgeslagen worden en met welke naam. U kunt het ‘/’-teken gebruiken om deelmappen aan te geven. Beschikbare variabelen voor metadata worden hieronder beschreven. Als een specifiek boek sommige metadata mist, zal de variabele vervangen worden door een lege string.

en: By default, the calibre content server listens on '0.0.0.0' which means that it
    accepts IPv4 connections on all interfaces. You can change this to, for
    example, '127.0.0.1' to only listen for connections from the local machine, or
    to '::' to listen to all incoming IPv6 and IPv4 connections (this may not
    work on all operating systems)
nl: Standaard luistert de calibre inhoudsserver naar '0.0.0.0' wat inhoudt dat deze
    alle IPv4-verbindingen van iedere netwerkverbinding aanvaardt. U kunt dit in,
    bijvoorbeeld, '127.0.0.1' verandern om alleen connecties vanaf de eigen 
    machine te accepteren, of naar '::' om naar alle binnenkomende IPv6- en 
    IPv4-verbindingen te luisteren (dit werkt
    mogelijk niet op alle besturingssystemen)

en: By first letter
nl: Op eerste letter

en: C&reate
nl: C&reëer

en: C&ustom metadata
nl: &Aangepaste metadata

en: CATEGORY ITEMS
nl: Categorie-items

en: CSS file used for the output instead of the default file
nl: CSS-bestand dat gebruikt word voor de uitvoer, in plaats van het standaardbestand

en: CSV/XML Options
nl: CSV/XML-opties

en: Cache covers from iTunes/iBooks
nl: Omslagen van iTunes/iBooks lokaal opslaan

en: Calibre Library
nl: Calibrebibliotheek

en: Calibre helps you find the ebooks you want by searching the websites of various commercial and public domain book sources for you.
nl: Calibre helpt u om e-books te vinden, door websites van diverse commerciële- en publieke-domein aanbieders voor u te doorzoeken.

en: Calibre normally uses locale-dependent lexicographic ordering when showing
    completion values. This means that the sort order is correct for the user's
    language. However, this can be slow. Performance is improved by switching to
    ascii ordering. This tweak controls when that switch happens. Set it to zero
    to always use ascii ordering. Set it to something larger than zero to switch
    to ascii ordering for performance reasons.
nl: Calibre gebruikt standaard een lexicografische ordening bij automatisch
    aanvullen, zodat de mogelijke aanvullingen correct worden gesorteerd voor
    de taal van de gebruiker. Dit kan traag zijn. ASCII-ordenen versnelt dit.
    U kunt hier instellen wanneer er wordt overgeschakeld. Stel 0 in om altijd
    ASCII te gebruiken, en iets groter dan nul om ASCII te gebruiken omwille
    van prestaties.

en: Calibre upgrade required
nl: Calibre upgrade nodig

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Cancel and return to overview
nl: Annuleren en terugkeren naar overzicht

en: Cannot Start
nl: Kan niet starten

en: Cannot add
nl: Kan niet toevoegen

en: Cannot add files as no books are selected
nl: Kan geen bestanden toevoegen, omdat er geen boek geselecteerd is

en: Cannot add link %s to TOC
nl: Kan link %s niet aan de inhoudsopgave toevoegen

en: Cannot add some files as you do not have  permission to access them. Click Show Details to see the list of such files.
nl: Kan sommige bestanden niet toevoegen, omdat u geen rechten heeft om deze te lezen. Klik op ‘Details tonen’ om een lijst van deze bestanden te zien.

en: Cannot add the actions %s to this location
nl: Kan acties %s niet op deze plaats toevoegen

en: Cannot build regex using the GUI builder without a book.
nl: Kan geen regexp maken met de Regexmaker zonder boek.

en: Cannot configure
nl: Kan niet configureren

en: Cannot configure before calibre is restarted.
nl: Kan niet configureren voordat calibre opnieuw is opgestart.

en: Cannot configure while there are running jobs.
nl: Kan niet configureren terwijl er taken bezig zijn.

en: Cannot convert
nl: Kan niet converteren

en: Cannot copy
nl: Kan niet kopiëren

en: Cannot copy books directly from iDevice. Drag from iTunes Library to desktop, then add to calibre's Library window.
nl: Kan boeken niet direct uit iDevice kopiëren. Sleep van iTunesbibliotheek naar het bureaublad, en voeg het dan aan het bibliotheekvenster van calibre toe.

en: Cannot delete
nl: Kan niet verwijderen

en: Cannot delete books
nl: Kan boeken niet verwijderen

en: Cannot download metadata
nl: Kan metadata niet downloaden

en: Cannot download news as no internet connection is active
nl: Kan geen nieuws downloaden, omdat er geen actieve internetverbinding is

en: Cannot edit metadata
nl: Bewerken metadata niet mogelijk

en: Cannot get files from this device
nl: Kan geen bestanden van dit apparaat ophalen

en: Cannot kill job
nl: Taak kan niet afgebroken worden

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
nl: Taken die met het apparaat communiceren kunnen niet afgebroken worden

en: Cannot merge books
nl: Kan boeken niet samenvoegen

en: Cannot open folder
nl: Kan map niet openen

en: Cannot preview
nl: Geen voorbeeld mogelijk

en: Cannot read
nl: Kan niet lezen

en: Cannot read from: %s
nl: Kan niet van %s lezen

en: Cannot remove
nl: Kan niet verwijderen

en: Cannot remove builtin plugin
nl: Ingebouwde plug-in kan niet verwijderd worden

en: Cannot remove the actions %s from this location
nl: Kan acties %s hier niet verwijderen

en: Cannot save to disk
nl: Kan niet op schijf opslaan

en: Cannot search
nl: Kan niet zoeken

en: Cannot send: Device has no storage card
nl: Kan niet versturen: Apparaat heeft geen opslagkaart

en: Cannot send: No device is connected
nl: Kan niet versturen: geen apparaat aangesloten

en: Cannot tweak ePub
nl: Kan ePub niet aanpassen

en: Cannot view
nl: Kan niet tonen

en: Capitalize
nl: Maak hoofdletters

en: Card A
nl: Geheugenkaart A

en: Card A folder
nl: Map kaart A

en: Card B
nl: Geheugenkaart B

en: Cas&e sensitive
nl: Hoofdl&ettergevoelig

en: Catalog
nl: Catalogus

en: Catalog &format:
nl: Catalogus&formaat:

en: Catalog &title (existing catalog with the same title will be replaced):
nl: Catalogus&titel (bestaande catalogus met dezelfde titel zal worden vervangen):

en: Catalog generated.
nl: Catalogus aangemaakt.

en: Catalog generator
nl: Catalogusgenerator

en: Catalog options
nl: Opties voor catalogus

en: Categories with &hierarchical items:
nl: Categorieën met &hiërarchische items:

en: Category Editor
nl: Beheer categorieën

en: Category filter:
nl: Categoriefilter:

en: Category lookup name:
nl: Zoeknaam voor categorie:

en: Category name:
nl: Categorienaam:

en: Cause a running calibre instance, if any, to be shutdown. Note that if there are running jobs, they will be silently aborted, so use with care.
nl: Sluit, indien aanwezig, een actieve calibre-instantie af. Bedenk dat eventuele draaiende taken zonder melding worden afgebroken. Gebruik deze optie voorzichtig.

en: Center
nl: Midden

en: Change &cover
nl: &Omslag wijzigen

en: Change &cover image:
nl: Verander &omslagafbeelding:

en: Change &font (needs restart)
nl: &Lettertype wijzigen (herstart vereist)

en: Change Case
nl: Hoofd/kleine letters veranderen

en: Change calibre behavior
nl: Wijzig gedrag van calibre

en: Change cover
nl: Omslag wijzigen

en: Change how calibre downloads metadata
nl: Wijze waarop calibre metadata downloadt aanpassen

en: Change metadata fields before saving/sending
nl: Wijzig metadata vóór opslaan/versturen

en: Change paths to &lowercase
nl: Wijzig padnamen naar k&leine letters

en: Change sub-categorization scheme
nl: Schema deelcategorieën veranderen

en: Change text alignment for %s
nl: Verander de uitlijning van de tekst voor %s

en: Change text justification. A value of "left" converts all justified text in the source to left aligned (i.e. unjustified) text. A value of "justify" converts all unjustified text to justified. A value of "original" (the default) does not change justification in the source file. Note that only some output formats support justification.
nl: Wijzig tekst uitvulling. De waarde ‘left’ verandert alle uitgelijnde tekst in de bron naar links uitgelijnde tekst (m.a.w. niet uitgevuld). De waarde ‘justify’ verandert alle niet uitgevulde tekst naar uitgevuld. De waarde ‘original’ (de standaardwaarde) verandert de uitvulling in het bronbestand niet. Merk op dat maar een beperkt aantal uitvoerformaten uitvullen ondersteunen.

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
nl: Verander de auteur(s) van dit boek. Meerdere auteurs moeten met een komma van elkaar gescheiden worden

en: Change the contents of the saved search
nl: Verander de inhoud van de zoekopdracht

en: Change the title of this book
nl: Verander de titel van dit boek

en: Change the way calibre behaves
nl: Wijzig het gedrag van calibre

en: Change title to title &case
nl: Wijzig hoofd&lettergebruik in titels naar titelformaat

en: Changed metadata
nl: Gewijzigde metadata

en: Changing the authors for several books can take a while. Are you sure?
nl: Het veranderen van auteurs voor meerdere boeken kan even duren. Weet u het zeker?

en: Changing the metadata for that many books can take a while. Are you sure?
nl: Het veranderen van metadata voor zoveel boeken kan lang duren. Weet u het zeker?

en: Chapter &mark:
nl: &Markering hoofdstuk:

en: Chapter &threshold
nl: Drempel aan&tal hoofdstukken

en: Character encoding for the input HTML files. Common choices include: cp1252, cp1251, latin1 and utf-8.
nl: Tekencodering voor de invoer HTML-bestanden. Veel voorkomende keuzes bevatten: cp1252, cp1251, latin1 en utf-8.

en: Character match
nl: Teken komt overeen

en: Check Library -- Problems Found
nl: Controleer bibliotheek -- Problemen gevonden

en: Check for &updated plugins
nl: Controleer op nie&uwe versie van plug-ins

en: Check library
nl: Bibliotheek controleren

en: Check this box if the search string must match exactly upper and lower case. Uncheck it if case is to be ignored
nl: Als dit is ingesteld moet de zoekterm exact overeenkomen, met hoofd- en kleine letters. Als dit niet is ingesteld wordt hier niet op gelet

en: Check this box if this column contains names, like the authors column.
nl: Vink dit aan als de kolom namen bevat, zoals de auteurskolom.

en: Check this box to remove all tags from the books.
nl: Aanvinken om alle labels van de boeken te verwijderen.

en: Checking database integrity
nl: Integriteit database verifiëren

en: Checking last download date.
nl: De laatste downloaddatum controleren.

en: Children of %s
nl: Kinderen van %s

en: Chinese (HK)
nl: Chinees (HK)

en: Choose &language (requires restart):
nl: Taa&l kiezen (herstart vereist):

en: Choose Files
nl: Bestanden kiezen

en: Choose Format
nl: Kies formaat

en: Choose Library
nl: Bibliotheek kiezen

en: Choose a category to browse by:
nl: Kies een categorie om te bekijken:

en: Choose a different layout for the Edit Metadata dialog. The compact metadata layout favors editing custom metadata over changing covers and formats.
nl: Kies een andere weergave voor het venster ‘Metadata bewerken’. De ‘compacte metadata’-weergave is beter voor het aanpassen van eigen metadata maar minder geschikt voor het bewerken van omslagen en formaten.

en: Choose a folder to put the debug output into. If you specify a folder, calibre will place a lot of debug output into it. This will be useful in understanding the conversion process and figuring out the correct values for conversion parameters like Table of Contents and Chapter Detection.
nl: Kies de map om de debug-informatie in op te slaan. Als u een map kiest, zal calibre hier veel informatie naar toe schrijven. Dit kan handig zijn om het conversieproces te begrijpen, en correcte waarden te achterhalen voor de inhoudsopgave en hoofdstukinformatie.

en: Choose a location for your calibre e-book library
nl: Kies een locatie voor uw calibre e-book bibliotheek

en: Choose a location for your new calibre e-book library
nl: Kies een locatie voor uw nieuwe calibre e-book bibliotheek

en: Choose a new name for the library <b>%s</b>.
nl: Kies een nieuwe naam voor bibliotheek <b>%s</b>.

en: Choose a random book from your calibre library
nl: Kies een willekeurig boek uit uw calibre bibliotheek

en: Choose a recipe file
nl: Kies een receptbestand

en: Choose background color
nl: Kies achtergrondkleur

en: Choose builtin recipe
nl: Kies ingebouwd recept

en: Choose calibre library to work with
nl: Kies een calibre-bibliotheek om mee te werken

en: Choose columns to be searched when not using prefixes, as for example, when searching for Redd instead of title:Red. Enter a list of search/lookup names separated by commas. Only takes effect if you set the option to limit search columns above.
nl: De kolommen waartoe zoeken zich beperkt bij een zoekopdracht zonder prefix, zoals bijvoorbeeld ballingschap in plaats van title:ballingschap. Geef een lijst met te doorzoeken namen op, gescheiden door komma's. Heeft alleen invloed als bovenstaande optie voor restrictie bij zoeken is ingesteld.

en: Choose cover for
nl: Kies omslag voor

en: Choose debug folder
nl: Kies map voor foutopsporing

en: Choose destination directory
nl: Kies een bestemmingsmap

en: Choose ebook
nl: E-book kiezen

en: Choose foreground color
nl: Kies kleur voorgrond

en: Choose format to download to your library.
nl: Kies het formaat dat u naar uw bibliotheek wilt downloaden.

en: Choose format to send to device
nl: Kies formaat om naar apparaat te versturen

en: Choose formats
nl: Kies formaten

en: Choose formats <b>not</b> to be deleted.<p>Note that this will never remove all formats from a book.
nl: Kies de formaten die <b>niet</b> verwijderd moeten worden.<p>NB: dit verwijdert nooit alle formaten uit een boek.

en: Choose formats for
nl: Kies formaat voor

en: Choose formats to be deleted
nl: Kies formaten om te verwijderen

en: Choose how tag browser subcategories are displayed when
    there are more items than the limit. Select by first
    letter to see an A, B, C list. Choose partitioned to
    have a list of fixed-sized groups. Set to disabled
    if you never want subcategories
nl: Geef aan hoe deelcategorieën in de labelbrowser getoond worden
    als er meer items in zitten dan de limiet. Kies ‘Op eerste letter’
    om een A, B, C-lijst te krijgen. Kies ‘In blokken’ om een lijst van
    groepen met vaste grootte te krijgen. Kies ‘Uitgezet’ als u geen
    deelcategorieën wilt

en: Choose library
nl: Bibliotheek kiezen

en: Choose location for calibre library
nl: Kies locatie voor calibre-bibliotheek

en: Choose root folder
nl: Kies een hoofdmap

en: Choose saved search or enter name for new saved search
nl: Kies een opgeslagen zoekopdracht of geef een naam voor een nieuwe opgeslagen zoekopdracht

en: Choose stores
nl: Kies winkels

en: Choose the format to view
nl: Kies het te bekijken formaat

en: Choose the location to add books from
nl: Kies de lokatie waaruit boeken moeten worden toegevoegd

en: Choose the toolbar to customize
nl: Kies de werkbalk om aan te passen

en: Choose theme (needs restart)
nl: Kies thema (herstart vereist)

en: Choose whether to use basic text matching or advanced regular expression matching
nl: Kies voor simpele tekstvergelijking of geavanceerde regexp

en: Choose which identifier type to operate upon
nl: Kies op welke identificator dit uitgevoerd moet worden

en: Choose your &language:
nl: Kies uw taa&l:

en: Choose your calibre library
nl: Kies uw calibre-bibliotheek

en: Choose your e-book device. If your device is not in the list, choose a "%s" device.
nl: Kies uw e-reader. Kies een ‘%s’
    -apparaat als uw apparaat niet in de lijst staat.

en: Clear
nl: Wissen

en: Clear '%s'
nl: ‘%s’ wissen

en: Clear date
nl: Datum wissen

en: Clear list of recently opened books
nl: Lijst met recent geopende boeken wissen

en: Clear published date
nl: Wis publicatiedatum

en: Clear recently viewed list
nl: Wis lijst recent bekeken boeken

en: Clear search &histories
nl: Zoekgesc&hiedenis wissen

en: Clear search histories from all over calibre. Including the book list, e-book viewer, fetch news dialog, etc.
nl: Wis alle zoekgeschiedenis van calibre. Inclusief de boekenlijst, het leesvenster, de nieuwsdialoog, enzovoorts.

en: Clear the current search
nl: Huidige zoekterm wissen

en: Click in a column  in the library view to see the information for that book
nl: Klik in een kolom in de bibliotheek-weergave om informatie van dat te zien

en: Click the show details button to see which ones.
nl: Klik op ‘Details tonen’ om die boeken te zien.

en: Click to change
nl: Klik om te wijzigen

en: Click to open
nl: Klik om te openen

en: Click to see list of jobs
nl: Klik om een takenlijst te zien

en: Close
nl: Sluiten

en: Close dictionary
nl: Woordenboek sluiten

en: Close without Saving
nl: Sluiten zonder opslaan

en: Co&mments
nl: Co&mmentaar

en: Code is running
nl: Code wordt uitgevoerd

en: Collapse all categories
nl: Alle categorieën inklappen

en: Collecting data, please wait...
nl: Data verzamelen, een moment geduld a.u.b. ...

en: Collections
nl: Collecties

en: Colophon
nl: Colofon

en: Colors
nl: Kleuren

en: Column &heading
nl: &Koptekst van kolom

en: Column built from other columns
nl: Kolom gemaakt van andere kolommen

en: Column built from other columns, behaves like tags
nl: Kolom gemaakt van andere kolommen, gedrag zoals bij labels

en: Column coloring
nl: Kolomkleuring

en: Column containing 'read' status
nl: Kolom met de ‘gelezen’-status

en: Column containing additional exclusion criteria
nl: Kolom met bijkomende uitsluitingscriteria

en: Column heading in the library view and category name in the tag browser
nl: Kolomkop in de bibliotheekweergave en categorienaam in de labelbrowser

en: Columns to be displayed in the book list
nl: Weer te geven kolommen in de boekenlijst

en: Comic
nl: Stripverhaal

en: Comic Input
nl: Stripinvoer

en: Comics
nl: Stripverhalen

en: Comma separated list of days of the month. For example: 1, 15
nl: Komma-gescheiden lijst van dagen van de maand. Bijvoorbeeld: 1, 15

en: Comma separated list of directories to send e-books to on the device. The first one that exists will be used
nl: Door komma's gescheiden lijst van mappen op het apparaat om e-books naartoe te sturen. De eerst bestaande map zal gebruikt worden

en: Comma separated list of directories to send e-books to on the device. The first one that exists will be used.
nl: Door komma's gescheiden lijst van mappen op het apparaat om e-books naar toe te sturen. De eerst bestaande map zal gebruikt worden.

en: Comma separated list of formats to save for each book. By default all available formats are saved.
nl: Kommagescheiden lijst van opslagformaten voor elk boek. Standaard worden alle formaten bewaard.

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include:
nl: Door komma's gescheiden lijst van metadata-velden om in collecties te veranderen op het apparaat. Mogelijkheden o.a.:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
nl: Lijst van labels die van het boek verwijderd moeten worden, gescheiden door komma's.

en: Comma separated text, like tags, shown in the tag browser
nl: Komma gescheiden tekst, zoals labels, weergegeven in de labelbrowser

en: Comma-separated list of category lookup names.
    Default: all
nl: Kommagescheiden lijst van categorie-opzoeknamen.
    Standaard: all

en: Comma-separated list of database IDs to catalog.
    If declared, --search is ignored.
    Default: all
nl: Kommagescheiden lijst met database-ID's om te catalogiseren.
    Indien gebruikt, zal --search genegeerd worden.
    Standaard: all

en: Comma-separated list of extensions to ignore.
    Default: all
nl: Kommagescheiden lijst van te negeren extensies.
    Standaard: all

en: Comma-separated list of names to ignore.
    Default: all
nl: Kommagescheiden lijst van te negeren namen.
    Standaard: all

en: Comma-separated list of reports.
    Default: all
nl: Kommagescheiden lijst van rapporten.
    Standaard: all

en: Comma-separated list of tag words indicating book should be excluded from output.For example: 'skip' will match 'skip this book' and 'Skip will like this'.Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: Kommagescheiden lijst van labelwoorden die aangeven dat een boek niet in de uitvoer moet worden opgenomen. Bijvoorbeeld: ‘ben’ zal overeenkomen met ‘ben ik niet aan toegekomen’ en ‘Ben zal dit leuk vinden’. Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Command line tools installed
nl: Commandoregeltools zijn geïnstalleerd

en: Command line tools installed in
nl: Opdracht prompt applicaties geïnstalleerd in

en: Comments
nl: Opmerkingen

en: Common
nl: Algemeen

en: Common Options
nl: Algemene opties

en: Communicate with Android phones.
nl: Communiceer met Android telefoons.

en: Communicate with BOEYE BDX serial eBook readers.
nl: Communiceer met BOEYE BDX Seriële e-readers.

en: Communicate with BOEYE BEX Serial eBook readers.
nl: Communiceer met BOEYE BEX Seriële e-readers.

en: Communicate with Hanlin V3 eBook readers.
nl: Communiceer met Hanlin V3 e-reader.

en: Communicate with Hanlin V5 eBook readers.
nl: Communiceer met Hanlin V5 e-reader.

en: Communicate with S60 phones.
nl: Communiceer met S60 telefoons.

en: Communicate with The Book reader.
nl: Communiceer met de The Book e-reader.

en: Communicate with WebOS tablets.
nl: Communiceer met WebOS tablets.

en: Communicate with all the Sony eBook readers.
nl: Communiceer met alle Sony e-readers.

en: Communicate with an eBook reader.
nl: Communiceer met een e-reader.

en: Communicate with iTunes.
nl: Communiceer met iTunes.

en: Communicate with iTunes/iBooks.
nl: Communiceer met iTunes/iBooks.

en: Communicate with the Acer Lumiread
nl: Communiceer met de Acer Lumiread

en: Communicate with the Adam tablet
nl: Communiceer met de Adam tablet

en: Communicate with the Aluratek Color
nl: Communiceer met de Aluratek Color

en: Communicate with the Archos reader.
nl: Communiceer met de Archos e-reader.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
nl: Communiceer met Astak Mentor EB600

en: Communicate with the Azbooka
nl: Communiceer met de Azbooka

en: Communicate with the BOOX eBook reader.
nl: Communiceer met de BOOX e-reader.

en: Communicate with the Binatone Readme eBook reader.
nl: Communiceer met de Binatone Readme e-reader.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
nl: Communiceer met de Blackberry smartphone.

en: Communicate with the Bq Avant
nl: Communiceer met de Bq Avant

en: Communicate with the COBY
nl: Communiceer met de COBY

en: Communicate with the Cybook Gen 3 / Opus eBook reader.
nl: Communiceer met de Cybook Gen 3 / Opus e-reader.

en: Communicate with the Cybook Orizon eBook reader.
nl: Verbinden met de Cybook Orizon e-reader.

en: Communicate with the EB600 eBook reader.
nl: Communiceer met de EB600 e-reader.

en: Communicate with the EEE Reader
nl: Communiceer met de EEE Reader

en: Communicate with the ESlick eBook reader.
nl: Communiceer met de ESlick e-reader.

en: Communicate with the Elonex EB 511 eBook reader.
nl: Communiceer met Elonex EB511 e-reader.

en: Communicate with the Entourage Edge.
nl: Communiceer met de Entourage Edge.

en: Communicate with the GM2000
nl: Communiceer met de GM2000

en: Communicate with the Hanvon N520 eBook reader.
nl: Communiceer met de Hanvon N520 e-reader.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 1000 eBook reader.
nl: Communiceer met de IRex Digital Reader 1000 e-reader.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
nl: Communiceer met IRex Digital Reader 800

en: Communicate with the IRex Iliad eBook reader.
nl: Communiceer met de IRex Iliad e-reader.

en: Communicate with the Iriver Story reader.
nl: Communiceer met de Iriver Story e-reader.

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
nl: Communiceer met de JetBook Mini e-reader.

en: Communicate with the JetBook eBook reader.
nl: Communiceer met de JetBook e-reader.

en: Communicate with the Kindle 2/3 eBook reader.
nl: Communiceer met de Kindle 2/3 e-reader.

en: Communicate with the Kindle DX eBook reader.
nl: Communiceer met de Kindle DX e-reader.

en: Communicate with the Kindle eBook reader.
nl: Communiceer met de Kindle e-reader.

en: Communicate with the Kobo Reader
nl: Communiceer met de Kobo Reader

en: Communicate with the Libre Air reader.
nl: Communiceer met de Libre Air e-reader.

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
nl: Communiceer met de Mibuk Wolder e-reader.

en: Communicate with the Moovybook Reader
nl: Communiceer met de Moovybook e-reader

en: Communicate with the Newsmy reader.
nl: Communiceer met de Newsmy e-reader.

en: Communicate with the Nextbook Reader
nl: Communiceer met de Nextbook Reader

en: Communicate with the Nokia 770 internet tablet.
nl: Communiceer met Nokia 770 Internet tablet.

en: Communicate with the Nokia 810/900 internet tablet.
nl: Communiceer met de Nokia 810/900 Internet tablet.

en: Communicate with the Nokia E52
nl: Communiceer met de Nokia E52

en: Communicate with the Nook Color and TSR eBook readers.
nl: Communiceer met de Nook Color en TSR e-readers.

en: Communicate with the Nook eBook reader.
nl: Communiceer met de Nook e-reader.

en: Communicate with the Nuut2 eBook reader.
nl: Communiceer met de Nuut2 e-reader.

en: Communicate with the Palm Pre
nl: Communiceer met de Palm Pre

en: Communicate with the Pandigital Novel
nl: Communiceer met de Pandigital Novel

en: Communicate with the Pico reader.
nl: Communiceer met de Pico reader.

en: Communicate with the PocketBook 301 reader.
nl: Communiceer met PocketBook 301 e-reader.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
nl: Communiceer met de PocketBook 360+ e-reader.

en: Communicate with the PocketBook 602/603/902/903 reader.
nl: Communiceer met de PocketBook 602/603/902/903 e-reader.

en: Communicate with the PocketBook 701
nl: Communiceer met de PocketBook 701

en: Communicate with the Samsung SNE eBook reader.
nl: Communiceer met de Samsung SNE e-reader.

en: Communicate with the Sanda Bambook eBook reader.
nl: Communiceer met de Sanda Bambook e-reader.

en: Communicate with the Sigmatek eBook reader.
nl: Communiceer met de Sigmatek e-reader.

en: Communicate with the Sony PRS-500 eBook reader.
nl: Communiceer met de Sony PRS-500 e-reader.

en: Communicate with the Sovos reader.
nl: Communiceer met de Sovos e-reader.

en: Communicate with the SpringDesign Alex eBook reader.
nl: Communiceer met de SpringDesign Alex e-reader.

en: Communicate with the Stash W950 reader.
nl: Communiceer met de Stash W950 e-reader.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
nl: Communiceer met de Sunstech EB700 e-reader.

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
nl: Communiceer met de Sweex/Kogan/Q600/Wink

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
nl: Communiceer met de Teclast K3/K5 e-reader.

en: Communicate with the Trekstor
nl: Communiceer met de Trekstor

en: Communicate with the VelocityMicro
nl: Communiceer met de VelocityMicro

en: Communicate with the Wexler reader.
nl: Communiceer met de Wexler e-reader.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
nl: Communiceer met de iPapyrus e-reader.

en: Compact Metadata
nl: Compacte metadata

en: Compacting database
nl: Database comprimeren

en: Completion sort order: choose when to change from lexicographic to ASCII-like
nl: Volgorde voor automatisch aanvullen: kies moment van wijzigen van lexicografisch naar ASCII

en: Configure
nl: Configureren

en: Configure
nl: Configureren

en: Configure Device
nl: Apparaat configureren

en: Configure Ebook viewer
nl: E-book leesvenster instellen

en: Configure Viewer
nl: Leesvenster instellen

en: Configure download metadata
nl: Metadata downloaden configureren

en: Configure search
nl: Zoeken configureren

en: Configure selected source
nl: Geselecteerde bron configureren

en: Configure...
nl: Configureren…

en: Confirm before deleting
nl: Vraag om bevestiging bij verwijderen

en: Confirmation dialogs have all been reset
nl: Alle bevestigingsmeldingen zijn teruggezet

en: Connect to Bambook
nl: Met Bambook verbinden

en: Connect to folder
nl: Met map verbinden

en: Connect to iTunes
nl: Met iTunes verbinden

en: Connect/share
nl: Verbinden/delen

en: Connected
nl: Verbonden

en: Connecting to dict.org to lookup: <b>%s</b>&hellip;
nl: Met dict.org verbinden om <b>%s</b>&hellip; op te zoeken

en: Constant template
nl: Constant sjabloon

en: Contains names
nl: Bevat namen

en: Contains the names of the currently-defined group search terms.
    Create a new name by entering it into the empty box, then
    pressing Save. Rename a search term by selecting it then
    changing the name and pressing Save. Change the value of
    a search term by changing the value box then pressing Save.
nl: Bevat de namen van alle gedefinieerde kolomgroepen. Maak een nieuwe naam
    aan door hem in het lege vak in te voeren, en klik dan op ‘Opslaan’
    Hernoem door de oude naam te selecteren, deze aan te passen en ‘Opslaan’
    aan te klikken. Verander de waarde van een kolomgroep door het waardeveld
    te veranderen en dan ‘Opslaan’ te klikken.

en: Contains: the word or phrase matches anywhere in the metadata field
nl: Contains: Het woord of de zin mag overal in het metadataveld voorkomen

en: Control auto-detection of document structure.
nl: Stel de auto-detectie van de documentstructuur in.

en: Control behavior of the book list
nl: Gedrag van de boekenlijst beheren

en: Control email delivery
nl: Zenden van e-mail instellen

en: Control formatting of title and series when used in templates
nl: Opmaak van titel en reeksen bij het gebruik in sjablonen beheren

en: Control how calibre downloads ebook metadata from the net
nl: Stel in hoe calibre metadata van het internet afhaalt

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
nl: Stel in hoe calibre bestanden uit de database op schijf bewaart als u 'Opslaan op schijf' gebruikt

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
nl: Stel in hoe calibre metadata uit bestanden leest als boeken worden toegevoegd

en: Control how calibre transfers files to your ebook reader
nl: Stel in hoe calibre de bestanden naar uw e-reader verstuurt

en: Control how dates are displayed
nl: Stel in hoe een datum wordt weergegeven

en: Control how tags are applied when copying books to another library
nl: Stel in hoe labels tijdens kopiëren van boeken naar een andere bibliotheek toegepast worden

en: Control how title and series names are formatted when saving to disk/sending
    to device. The behavior depends on the field being processed. If processing
    title, then if this tweak is set to 'library_order', the title will be
    replaced with title_sort. If it is set to 'strictly_alphabetic', then the
    title will not be changed. If processing series, then if set to
    'library_order', articles such as 'The' and 'An' will be moved to the end. If
    set to 'strictly_alphabetic', the series will be sent without change.
    For example, if the tweak is set to library_order, "The Lord of the Rings"
    will become "Lord of the Rings, The". If the tweak is set to
    strictly_alphabetic, it would remain "The Lord of the Rings".
nl: Stel in hoe titels en reeksnamen worden opgemaakt tijdens opslaan op schijf/naar apparaat 
    verzenden. Het gedrag hangt af van het verwerkte veld. Als de titel wordt verwerkt,
    dan zal in het geval van ‘library_order’, de titel worden vervangen door title_sort. Als
    het is ingesteld op  ‘strictly_alphabetic’, dan zal de titel niet veranderen.
    Bij het verwerken van reeksen,zullen bij ‘library_order’, voorzetsels als ‘The’ en ‘An’
    naar het einde verplaatst worden. Indien  ‘strictly_alphabetic’ is ingesteld, zal de reeks
    zonder aanpassing verzonden worden.
    Als bijvoorbeeld de tweak is ingesteld op library_order dan zal "The Lord of the Rings"
    worden vervangen door "Lord of the Rings, The". Als de tweak is ingesteld op
    strictly_alphabetic, blijft het "The Lord of the Rings".

en: Control partitioning of Tag Browser
nl: Sortering van de labelbrowser beheren

en: Control sorting of titles and series in the library display
nl: Sortering van titels en reeksen in de bibliotheekweergave beheren

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
nl: Configureer het automatisch aanmaken van de inhoudsopgave. Standaard zal, indien aanwezig, de inhoudsopgave van het invoerbestand gebruikt worden, in plaats van de automatisch aangemaakte inhoudsopgave.

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
nl: Instellingen voor de aanmaak/conversie van de inhoudsopgave.

en: Control the look and feel of the output
nl: Bepaal het uiterlijk van de uitvoer

en: Control title and series sorting in the library view. If set to
    'library_order', the title sort field will be used instead of the title.
    Unless you have manually edited the title sort field, leading articles such as
    The and A will be ignored. If set to 'strictly_alphabetic', the titles will be
    sorted as-is (sort by title instead of title sort). For example, with
    library_order, The Client will sort under 'C'. With strictly_alphabetic, the
    book will sort under 'T'.
    This flag affects Calibre's library display. It has no effect on devices. In
    addition, titles for books added before changing the flag will retain their
    order until the title is edited. Double-clicking on a title and hitting return
    without changing anything is sufficient to change the sort.
nl: Beheer titel- en reekssortering in de bibliotheekweergave. Indien
    ingesteld op ‘library_order’ zal het sorteertitelveld gebruikt worden
    in plaats van de titel. Tenzij u handmatig het sorteertitelveld hebt
    gewijzigd, zullen voorzetsels als The en A genegeerd worden. Als het
    is ingesteld op ‘strictly_alphabetic’, zullen titels gesorteerd worden
    zoals ze zijn (sortering op titel in plaats van sorteertitel).
    Bijvoorbeeld wordt ‘The Client’ met ‘library_order’ onder ‘C’ gesorteerd,
    terwijl het met ‘strictly_alphabetic’ onder de ‘T’ gesorteerd zal worden.
    Deze waarde heeft betrekking op de bibliotheekweergave van calibre. Het heeft
    geen effect op apparaten. Ook zullen titels en boeken die in de
    bibliotheek zijn toegevoegd voor deze wijziging hun sortering houden tot
    de titel is aangepast. Dubbelklikken op een titel gevolgd door enter
    zonder iets aan te passen is voldoende om de sortering bij te werken.

en: Control whether the bright yellow lines at the edges of book list are drawn
    when a section of the user interface is hidden. Changes will take effect
    after a restart of calibre.
nl: Beheer de weergave van gele lijnen aan de randen van de boekenlijst
    welke worden weergegeven als een deel van de gebruikersinterface is verborgen.
    Wijziging wordt van kracht na het herstarten van calibre.

en: Conversion
nl: Conversie

en: Conversion Error
nl: Conversiefout

en: Conversion Input
nl: Invoer converteren

en: Conversion Output
nl: Uitvoer converteren

en: Convert
nl: Converteren

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
nl: LRS naar LRS converteren, handig om fouten op te sporen.

en: Convert all downloaded comments to plain &text
nl: Al het gedownloade commentaar naar platte &tekst omzetten

en: Convert book %(num)d of %(tot)d (%(title)s)
nl: Boek %(num)d van %(tot)d (%(title)s) converteren

en: Convert book %(num)d of %(total)d (%(title)s)
nl: Boek %(num)d van %(total)d (%(title)s) converteren

en: Convert books
nl: Boeken converteren

en: Convert books to various ebook formats
nl: Boeken naar verschillende e-book formaten converteren

en: Convert ebooks to the %s format
nl: E-books naar het %s-formaat converteren

en: Convert existing
nl: Converteer bestaande

en: Convert individually
nl: Individueel converteren

en: Convert non-English characters to &English equivalents
nl: Converteer niet-Engelse tekens naar &Engelse equivalenten

en: Convert paths to lowercase.
nl: Paden naar kleine letters omzetten.

en: Convert plain quotes, dashes and ellipsis to their typographically correct equivalents. For details, see http://daringfireball.net/projects/smartypants
nl: Vervang rechte aanhalingstekens, streepjes, en beletseltekens door hun typografisch correcte equivalente. Voor details, zie http://daringfireball.net/projects/smartypants

en: Convertible
nl: Converteerbaar

en: Converting input to HTML...
nl: Invoer naar HTML converteren...

en: Copied
nl: Gekopieerd

en: Copied %(num)d books to %(loc)s
nl: Boeken %(num)d naar %(loc)s gekopieerd

en: Copy
nl: Kopiëren

en: Copy &to clipboard
nl: Naar klembord &kopieren

en: Copy Cover
nl: Omslag kopiëren

en: Copy a book from one calibre library to another
nl: Kopieer een boek van de ene calibre bibliotheek naar een andere

en: Copy all author sort values to author
nl: Alle sorteerauteur-waarden naar auteur kopiëren

en: Copy author sort to author
nl: Kopieer auteursortering naar auteur

en: Copy author sort to author for every author. You typically use this button
    after changing Preferences->Advanced->Tweaks->Author sort name algorithm
nl: Kopieer de waarde van sorteerauteur naar auteur, voor elke auteur. Dit gebruikt u waarschijnlijk na het aanpassen van Voorkeuren->Geavanceerd->Tweaks->Algoritme voor auteurssortering

en: Copy author to author sort
nl: Kopieer auteur naar auteursortering

en: Copy books from the devce to your calibre library
nl: Kopieer boeken van  het apparaat naar uw calibre bibliotheek

en: Copy current search text (instead of search name)
nl: Kopieer de huidige zoektekst (in plaats van zoeknaam)

en: Copy selected books to the specified library
nl: Kopieer geselecteerde boeken naar de aangegeven bibliotheek

en: Copy the custom columns, saved searches, column widths, plugboards,
    user categories, and other information from the old to the new library
nl: Kopieer de aangepaste kolommen, bewaarde zoekopdrachten, kolombreedtes,
    adapters, gebruikerscategorieën en andere info van de oude naar de nieuwe bibliotheek

en: Copy these values to the clipboard, paste them into an editor, then enter them into the USER_DEVICE by customizing the device plugin in Preferences->Plugins. Remember to also enter the folders where you want the books to be put. You must restart calibre for your changes to take effect.
nl: Kopieer deze waarden naar het klembord, plak ze in een teksteditor en plaats ze dan in het GEBRUIKERS_APPARAAT door de plug-in voor het apparaat in te stellen in Voorkeuren -> Plug-ins. Denk eraan om ook de mappen op te geven waar de boeken naartoe moeten. Veranderingen worden pas actief nadat u calibre herstart.

en: Copy to &clipboard
nl: Naar klembord &kopiëren

en: Copy to author
nl: Kopieer naar auteur

en: Copy to author sort
nl: Naar auteurssortering kopiëren

en: Copy to clipboard
nl: Naar klembord kopiëren

en: Copy to library
nl: Naar bibliotheek kopiëren

en: Copying
nl: Bezig met kopiëren

en: Copying <b>%s</b>
nl: <b>%s</b> kopiëren

en: Corrupted database
nl: Beschadigde database

en: Could not change cover as the image is invalid.
nl: Kan omslag niet veranderen. Afbeelding is ongeldig.

en: Could not convert %(num)d of %(tot)d books, because no suitable source format was found.
nl: Converteren mislukt voor %(num)d van %(tot)d boeken, omdat er geen geschikt bronformaat werd gevonden.

en: Could not convert some books
nl: Sommige boeken kunnen niet geconverteerd worden

en: Could not copy books:
nl: Kon boeken niet kopiëren:

en: Could not download cover: %s
nl: Kan omslag niet downloaden: %s

en: Could not download metadata and/or covers for %d of the books. Click "Show details" to see which books.
nl: Kan voor %d van deze boeken geen metadata en/of omslag downloaden. Klik ‘Details tonen’ om te zien welke boeken het betreft.

en: Could not email the following books as no suitable formats were found:
nl: Kan de volgende boeken niet via e-mail verzenden, omdat er geen geschikte formaten beschikbaar zijn:

en: Could not fetch article.
nl: Kan artikel niet ophalen.

en: Could not find an ebook inside the archive
nl: Geen e-book in archief gevonden

en: Could not find any covers for <b>%s</b>
nl: Geen omslagen voor <b>%s</b> gevonden

en: Could not find any matching plugins
nl: Geen overeenkomstige plug-ins gevonden

en: Could not find any shortcuts matching %s
nl: Kon geen sneltoetsen vinden overeenkomstig %s

en: Could not find mount helper: %s.
nl: Kan verbindingshulp niet vinden: %s.

en: Could not find pdftohtml, check it is in your PATH
nl: Kan pdftohtml niet vinden, controleer of het in uw PATH aanwezig is

en: Could not find reasonable point at which to split: %(path)s Sub-tree size: %(size)d KB
nl: Kon geen geschikt punt vinden om te splitsen: %(path)s omvang deel-boom: %(size)d KB

en: Could not generate page mapping.
nl: Kan geen paginamapping genereren.

en: Could not move library
nl: Bibliotheek kan niet verplaatst worden

en: Could not open %s. Is it being used by another program?
nl: Kan %s niet openen. Is het in gebruik door een ander programma?

en: Could not open ebook
nl: Kan e-book niet openen

en: Could not open file
nl: Kon bestand niet openen

en: Could not open the file, do you have it open in another program?
nl: Kon het bestand niet openen, heeft u het geopend in een ander programma?

en: Could not parse file: %s
nl: Kan bestand niet verwerken: %s

en: Could not read cover
nl: Kan omslag niet lezen

en: Could not read cover from %s format
nl: Kan omslag van %s-formaat niet lezen

en: Could not read cover image: %s
nl: Kan omslagafbeelding niet inlezen: %s

en: Could not read from thumbnail file:
nl: Kan voorbeeldweergave niet lezen uit bestand:

en: Could not read metadata
nl: Metadata kan niet gelezen worden

en: Could not read metadata from %s format
nl: Kan metadata van %s-formaat niet lezen

en: Could not save some books
nl: Kan sommige boeken niet opslaan

en: Could not upload the following books to the device, as no suitable formats were found. Convert the book(s) to a format supported by your device first.
nl: De volgende boeken kunnen niet naar het apparaat geupload worden, aangezien er geen geschikte bestandsformaten gevonden kunnen worden. Converteer boek(en) eerst naar een formaat dat door uw apparaat wordt ondersteund.

en: Couldn't find any books matching your query.
nl: Er zijn geen boeken gevonden die met uw zoekterm overeenkomen.

en: Count
nl: Aantal

en: Cover
nl: Omslag

en: Cover Browser
nl: Omslagbrowser

en: Cover Pages
nl: Omslagpagina's

en: Cover browser could not be loaded
nl: Kan de omslagbrowser niet laden

en: Cover files not in database
nl: Omslagen ontbreken in database

en: Cover priority
nl: Prioriteit omslag

en: Cover saved to
nl: Omslag weggeschreven naar

en: Cover size: %(width)d x %(height)d
nl: Omvang omslag: %(width)d x %(height)d

en: Cover size: %(width)d x %(height)d pixels
nl: Omvang omslag: %(width)d x %(height)d pixels

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the directory pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
nl: Maak een PMLZ-archief aan dat de PML en alle afbeeldingen in de map pmlname_img of images bevat. Deze plug-in wordt steeds uitgevoerd als een PML-bestand aan de bibliotheek wordt toegevoegd.

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
nl: Maak een TXTZ-archief aan als een TXT-bestand met Markdown- of Textilereferenties naar afbeeldingen geïmporteerd wordt. Deze afbeeldingen worden samen met het TXT-bestand aan het archief toegevoegd.

en: Create a catalog of the books in your calibre library
nl: Creëer een catalogus van de boeken in uw bibliotheek

en: Create a citation for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Maak een referentie voor BIBTEX-gegevens.
    Boolean waarde: True, False
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: Create a citation tag?
nl: Een citaatlabel creëren?

en: Create a coloring rule by filling in the boxes below
nl: Maak een kleuring-regel door onderstaande velden in te vullen

en: Create a custom column
nl: Aangepaste kolom aanmaken

en: Create a file entry if formats is selected for BibTeX entries.
    Boolean value: True, False
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Maak een veld voor bestanden als ‘formats’ voor BibTeX geselecteerd is.
    Boolean waarde: True, False
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: Create catalog
nl: Catalogus aanmaken

en: Create link
nl: Koppeling maken

en: Create new record for each duplicate format
nl: Voor elk dubbel formaat een nieuw record aanmaken

en: Create saved search
nl: Opgeslagen zoekopdracht aanmaken

en: Create tags for automatic management
nl: Maak tags voor automatisch beheer

en: Create your own template functions
nl: Maak uw eigen sjabloonfuncties

en: Create/edit a column coloring rule
nl: Maak/bewerk een kolom-kleuring regel

en: Created by
nl: Gemaakt door

en: Created by:
nl: Gemaakt door:

en: Creating
nl: Aanmaken

en: Creating LIT file from EPUB...
nl: Aanmaken LIT-bestand uit EPUB...

en: Creating XML...
nl: XML aanmaken…

en: Creating book records from ISBNs
nl: Boekrecords vanuit ISBN aanmaken

en: Creator
nl: Maker

en: Crop Options:
nl: Opties voor bijsnijden:

en: Current cover
nl: Huidige omslag

en: Custom
nl: Aangepast

en: Custom column source for note to include in Description header area
nl: Aangepaste kolom voor notities die in de ‘Description header’ opgenomen moeten worden

en: Custom field containing note text to insert in Description header.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: Aangepast veld met notities om toe te voegen aan de Description header.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Custom metadata
nl: Aangepaste metadata

en: Custom size of the document. Use the form widthxheight EG. `123x321` to specify the width and height. This overrides any specified paper-size.
nl: Aangepaste afmetingen van het document. Gebruik het formaat BreedtexHoogte, BV `123x321` om de breedte en hoogte te specificeren. Dit heeft voorrang boven een gespecificeerd papierformaat.

en: Customize
nl: Aanpassen

en: Customize &builtin recipe
nl: Inge&bouwd recept aanpassen

en: Customize calibre
nl: Calibre aanpassen

en: Customize get books search
nl: Zoekopties voor boeken aanpassen

en: Customize plugin. Specify name of plugin and customization string separated by a comma.
nl: Plug-in aanpassen. Geef een naam van een plug-in en personalisatiestring, gescheiden door een komma.

en: Customize shortcuts for
nl: Pas snelkoppeling aan voor

en: Customize the keyboard shortcuts used by calibre
nl: Sneltoetsen die calibre gebruikt aanpassen

en: Customize the options for this plugin
nl: Opties voor deze plug-in aanpassen

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
nl: Pas de werkbalken en contextmenu's aan en verander daarmee de beschikbare acties

en: Customize the way searching for books works in calibre
nl: Pas de manier waarop calibre naar boeken zoekt aan

en: Cut
nl: Knippen

en: Database integrity check failed, click Show details for details.
nl: Controle database-integriteit mislukt. Klik op ‘Details tonen’ voor details.

en: Date
nl: Datum

en: Days of  week
nl: Dagen van de week

en: Days of month
nl: Dagen van de maand

en: De&speckle
nl: Ont&spikkel

en: Debug
nl: Foutopsporing

en: Debug &device detection
nl: Fouten in apparaat&detectie zoeken

en: Debug device detection
nl: Fouten in apparaatdetectie zoeken

en: Debug log
nl: Debuglog

en: Debug mode
nl: Debugmodus

en: Debug the conversion process.
nl: Naar fouten in het conversieproces zoeken.

en: Decrease Indentation
nl: Inspringen verkleinen

en: Decrypt Options:
nl: Ontsleutel opties:

en: Dedication
nl: Opgedragen aan

en: Default
nl: Standaard

en: Default &language for hyphenation:
nl: Standaardtaa&l voor woordafbreken:

en: Default action to perform when send to device button is clicked
nl: Standaard actie als de stuur-naar-apparaatknop wordt aangeklikt

en: Default author link template:
nl: Standaard auteur koppelings-sjabloon:

en: Default language for hyphenation rules
nl: Standaardtaal voor afhandeling woordafbreken

en: Default network &timeout:
nl: Standaard netwerk &time-out:

en: Default timeout for network operations (seconds)
nl: Standaard time-out voor netwerkacties (seconden)

en: Default: %(deflt)s [Currently not conflicting: %(curr)s]
nl: Standaard: %(deflt)s [Momenteel geen conflict: %(curr)s]]

en: Default: (nothing)
nl: Standaard: (niets)

en: Default: dd MMM yyyy.
nl: Standaard: dd MMM yyyy.

en: Defaults for conversion to LRF
nl: Standaarden voor converteren naar LRF

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Delete blank lines between paragraphs
nl: Verwijder blanco regels tussen alinea's

en: Delete books from device
nl: Verwijder boeken van apparaat

en: Delete books from library after uploading to device
nl: Verwijder boeken uit bibliotheek na uploaden naar apparaat

en: Delete books from your calibre library or connected device
nl: Verwijder boeken uit uw calibre bibliotheek of verbonden apparaat

en: Delete current search
nl: Huidige zoekopdracht verwijderen

en: Delete from device
nl: Van apparaat verwijderen

en: Delete item from database. This will unapply the item from all books and then remove it from the database.
nl: Wis item uit de database. Dit zal het item van alle boeken en de database verwijderen.

en: Delete library
nl: Bibliotheek verwijderen

en: Delete marked files (checked subitems)
nl: Verwijder gemarkeerde bestanden (aangevinkte subitems)

en: Delete plugboard
nl: Adapter verwijderen

en: Delete saved search
nl: Opgeslagen zoekopdracht verwijderen

en: Delete saved search/replace
nl: Verwijder opgeslagen zoeken/vervangen

en: Delete search %s
nl: Zoekopdracht %s verwijderen

en: Delete tag from database. This will unapply the tag from all books and then remove it from the database.
nl: Verwijder label uit database. Dit verwijdert het label van alle boeken, en daarna uit de database.

en: Delete the current search term
nl: Verwijder de huidige zoekterm

en: Delete this selected saved search
nl: Verwijder de geselecteerde zoekopdracht

en: Delete this selected tag category
nl: Verwijder de geselecteerde labelcategorie

en: Delete unmanifested files instead of adding them to the manifest
nl: Wis bestanden die niet in het manifest zijn opgenomen in plaats van ze aan aan het manifest toe te voegen

en: Delete user category
nl: Gebruikerscategorie verwijderen

en: Delete user category %s
nl: Gebruikerscategorie %s verwijderen

en: Deleted
nl: Verwijderd

en: Deleting books from device.
nl: Boeken worden van het apparaat verwijderd.

en: Deleting...
nl: Verwijderen...

en: Descending
nl: Aflopend

en: Description
nl: Omschrijving

en: Destination field
nl: Bestemmingsveld

en: Details of job
nl: Taakdetails

en: Detect and markup unformatted chapter headings and sub headings
nl: Detecteer en formatteer ongeformatteerde titels van (sub)hoofdstukken

en: Detect chapters at (XPath expression):
nl: Detecteer hoofdstukken op basis van (XPath-uitdrukking):

en: Detect unformatted chapter headings and sub headings. Change them to h2 and h3 tags.  This setting will not create a TOC, but can be used in conjunction with structure detection to create one.
nl: Detecteer onopgemaakte hoofdstuk- en deelkoppen en verander deze in h2- en h3-tags. Deze optie genereert zelf geen inhoudsopgave, maar kan samen met structuurdetectie gebruikt worden om er een te maken.

en: Detected price as: %s. Check with the store before making a purchase to verify this price is correct. This price often does not include promotions the store may be running.
nl: De gevonden prijs is %s. Controleer dit in de winkel voordat u het boek koopt. Deze prijs is vaak exclusief acties die de winkel mogelijk heeft.

en: Device
nl: Apparaat

en: Device (choose second)
nl: Apparaat (tweede keuze)

en: Device Detection
nl: Apparaatdetectie

en: Device IP Address (restart calibre after changing)
nl: IP-adres van apparaat (herstart calibre na wijzigen)

en: Device Interface
nl: Apparaat verbinding

en: Device currently connected:
nl: Nu verbonden apparaat:

en: Device currently connected: None
nl: Nu verbonden apparaat: Geen

en: Device no longer connected.
nl: Apparaat niet meer verbonden.

en: Device:
nl: Apparaat:

en: Dialog
nl: Dialoogvenster

en: Disable &Sharpening
nl: Ver&scherping uitschakelen

en: Disable &Trimming
nl: Bijsnijden ui&tschakelen

en: Disable &animations
nl: &Animaties uitschakelen

en: Disable &normalize
nl: Schakel &normalisatie uit

en: Disable &notifications in system tray
nl: Systeemvakmeldi&ngen uitschakelen

en: Disable Apple driver
nl: Apple-driver uitschakelen

en: Disable UI animations
nl: GUI-animaties uitschakelen

en: Disable all animations. Useful if you have a slow/old computer.
nl: Alle animaties uitschakelen. Handig als u een langzame/oude computer heeft.

en: Disable all rescaling of font sizes.
nl: Geen herschaling van lettergrootte.

en: Disable any metadata sources you do not want by unchecking them. You can also set the cover priority. Covers from sources that have a higher (smaller) priority will be preferred when bulk downloading metadata.
nl: U kunt de bronnen voor metadata die u niet wilt gebruiken uitvinken. U kunt ook de prioriteit voor het ophalen van omslagen aangeven. Bronnen met hogere prioriteit (=kleiner getal) worden eerst uitgevoerd als er veel metadata gedownload wordt.

en: Disable compression of the file contents
nl: Gebruik geen compressie van bestandsinhoud

en: Disable compression of the file contents.
nl: Compressie van de bestandsinhoud uitschakelen.

en: Disable conversion of images to &black and white
nl: Conversie van af&beeldingen naar zwart-wit uitschakelen

en: Disable normalize (improve contrast) color range for pictures. Default: False
nl: Gebruik geen normalisatie van kleurbereik (contrastverbetering) voor afbeeldingen. Standaard: Nee (False)

en: Disable notifications from the system tray icon
nl: Schakel notificaties vanuit systeemvakpictogram uit

en: Disable sharpening.
nl: Verscherpen uitschakelen.

en: Disable the named plugin
nl: Deactiveer de genoemde plug-in

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
nl: Schakel bijsnijden van strippagina's uit. Voor sommige strips kan bijsnijden zowel inhoud als marges verwijderen.

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Disabled plugins
nl: Uitgeschakelde plug-ins

en: Discard
nl: Verwerpen

en: Discard changes
nl: Wijzigingen verwerpen

en: Display
nl: Weergeven

en: Display contents of exploded ePub
nl: Inhoud van uitgepakte ePub-bestanden tonen

en: Do Quick Search (you can also press the Enter key)
nl: Snel zoeken (u kunt ook op Enter drukken)

en: Do not &split on page breaks
nl: Niet &splitsen bij nieuwe pagina

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
nl: Geen ge&detecteerde hoofdstukken toevoegen aan de inhoudsopgave

en: Do not add Table of Contents to book
nl: Voeg geen inhoudsopgave aan het boek toe

en: Do not ask for confirmation
nl: Niet om bevestiging vragen

en: Do not check for updates
nl: Niet op nieuwe versies controleren

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
nl: Afbeelding niet naar grijswaarden (zwart en wit) omzetten

en: Do not download CSS stylesheets.
nl: Geen CSS-stylesheets downloaden.

en: Do not download latest version of builtin recipes from the calibre server
nl: Download de laatste versies van ingebouwde recepten van de calibre server niet

en: Do not extract images from the document
nl: Geen afbeeldingen extraheren uit het document

en: Do not insert Table of Contents into output text when using markdown
nl: Geen inhoudsopgave toevoegen aan de uitvoer als Markdown wordt gebruikt

en: Do not insert a &Table of Contents at the beginning of the book.
nl: Voeg geen &inhoudsopgave aan het begin van het boek toe.

en: Do not insert a Table of Contents at the beginning of the book.
nl: Geen inhoudsopgave toevoegen aan het begin van het boek.

en: Do not insert a Table of Contents into the output text.
nl: Voeg geen inhoudsopgave aan de uitvoertekst toe.

en: Do not reduce image size and depth
nl: Afbeeldingsgrootte en diepte niet verminderen

en: Do not reduce the size or bit depth of images. Images have their size and depth reduced by default to accommodate applications that can not convert images on their own such as Dropbook.
nl: Verminder de grootte of bitdiepte van afbeeldingen niet. Grootte en bitdiepte worden standaard verminderd voor programma's die uit zichzelf afbeeldingen niet aan kunnen passen, zoals Dropbook.

en: Do not remove font color from output. This is only useful when txt-output-formatting is set to textile. Textile is the only formatting that supports setting font color. If this option is not specified font color will not be set and default to the color displayed by the reader (generally this is black).
nl: Verwijder de tekstkleur van de uitvoer niet. Dit is alleen nuttig als txt-uitvoeropmaak is ingesteld op textile. Textile is de enige formattering die ondersteuning biedt voor het instellen van tekstkleur. Als deze optie niet is gespecificeerd, zal de tekstkleur niet worden ingesteld en gelijk zijn aan de standaardkleur voor uw e-reader (over het algemeen is dit zwart).

en: Do not remove image references before processing
nl: Geen verwijzingen naar afbeeldingen verwijderen voorafgaand aan verwerking

en: Do not remove image references within the document. This is only useful when paired with a txt-output-formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
nl: Verwijder geen koppelingen naar afbeeldingen uit het document. Dit is niet zinvol bij de txt-uitvoeroptie ‘plain’ aangezien koppelingen bij plattetekstuitvoer altijd worden verwijderd.

en: Do not remove links (<a> tags) before processing
nl: Verwijder links (<a>-tags) niet voor verwerking

en: Do not remove links within the document. This is only useful when paired with a txt-output-formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
nl: Verwijder geen koppelingen uit het document. Dit is niet zinvol bij de txt-uitvoeroptie ‘plain’, want koppelingen worden altijd uit plattetekstbestanden verwijderd.

en: Do not save embedded image and font files to disk
nl: Ingebedde afbeeldingen en lettertypes niet bewaren op schijf

en: Do not use SVG for the book cover. Use this option if your EPUB is going to be used on a device that does not support SVG, like the iPhone or the JetBook Lite. Without this option, such devices will display the cover as a blank page.
nl: Gebruik geen SVG voor de omslag van het boek. Gebruik deze optie als uw EPUB gebruikt gaat worden op een apparaat dat SVG niet ondersteunt, zoals de iPhone of de JetBook Lite. Zonder deze optie zullen deze apparaten de omslag van het boek als een lege pagina laten zien.

en: Do you really want to delete column %s and all its data?
nl: Wilt u de kolom %s en alle gegevens daarin echt verwijderen?

en: Do you really want to stop all non-device jobs?
nl: Wilt u echt alle niet-apparaatgebonden taken stoppen?

en: Do you really want to stop the selected job? | Do you really want to stop all the selected jobs?
nl[0]: Weet u zeker dat u de geselecteerde taak wilt stoppen?
nl[1]: Weet u zeker dat u de geselecteerde taken wilt stoppen?

en: Document End
nl: Einde van document

en: Document Start
nl: Begin van document

en: Does absolutely nothing
nl: Doet helemaal niets

en: Don't Save
nl: Niet opslaan

en: Don't add Table of Contents to the book. Useful if the book has its own table of contents.
nl: Geen inhoudsopgave toevoegen aan het boek. Nuttig als het boek al een eigen inhoudsopgave heeft.

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
nl: Voeg geen automatisch gedetecteerde hoofdstukken aan de inhoudsopgave toe.

en: Don't add links to &pages to the Table of Contents for CBC files
nl: Voeg geen &paginalinks aan de inhoudsopgave van CBC-bestanden toe

en: Don't indent the first line for each paragraph
nl: De eerste regel van een alinea niet inspringen

en: Don't so&rt
nl: Niet so&rteren

en: Don't sort the files found in the comic alphabetically by name. Instead use the order they were added to the comic.
nl: Sorteer de bestanden in de strip niet alfabetisch op naam maar gebruik de volgorde waarin ze aan de strip zijn toegevoegd.

en: Don't split landscape images into two portrait images
nl: Landschapsafbeeldingen niet splitsen in twee portretafbeeldingen

en: Donate
nl: Doneren

en: Donate to developer
nl: Geef een donatie aan de ontwikkelaar

en: Donate to the developer of this plugin
nl: Geef de ontwikkelaar van deze plugin een donatie

en: Done
nl: Klaar

en: Double click on any entry to change the keyboard shortcuts associated with it
nl: Dubbelklik op een item om de toegewezen sneltoetsen te wijzigen.

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
nl: Dubbelklik om me te <b>wijzigen</b><br><br>

en: Double click to change
nl: Dubbelklik om aan te passen

en: Double click to change a keyboard shortcut
nl: Dubbelklik om een sneltoetscombinatie te veranderen

en: Double-click on a book to change the selection in the library view. Shift- or control-double-click to edit the metadata of a book
nl: Dubbelklik op een boek om de selectie in de bibliotheek-weergave te veranderen. Shift- of control-dubbelklik om de metadata van het boek te bewerken

en: Double-click to open Book Details window
nl: Dubbelklikken om de boekdetails te zien

en: Download
nl: Downloaden

en: Download &after:
nl: Download n&a:

en: Download &all scheduled
nl: &Alle geplande downloads uitvoeren

en: Download &both
nl: &Beide downloaden

en: Download all metadata (slow)
nl: Alle metadata downloaden (langzaam)

en: Download all scheduled new sources
nl: Download alle geplande nieuwsbronnen

en: Download all scheduled news sources at once
nl: Alle ingestelde nieuwsbronnen direct downloaden

en: Download books from device
nl: Download boeken van apparaat

en: Download co&ver
nl: Omslag d&ownloaden

en: Download complete
nl: Downloaden voltooid

en: Download failed
nl: Download mislukt

en: Download finished
nl: Download is voltooid

en: Download log
nl: Log downloaden

en: Download metadata and covers
nl: Metadata en omslagafbeeldingen downloaden

en: Download metadata for %d books
nl: Metadata voor %d boeken downloaden

en: Download news from the internet in ebook form
nl: Nieuws van het Internet downloaden in e-bookformaat

en: Download only &covers
nl: Alleen &omslagen downloaden

en: Download only &metadata
nl: Alleen &metadata downloaden

en: Download periodical content from the internet
nl: Tijdschriften van het internet downloaden

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
nl: Sociale metadata (labels, waarderingen, etc) downloaden

en: Download...
nl: Downloaden…

en: Download:
nl: Downloaden:

en: Downloaded %(num)d of %(tot)d
nl: %(num)d van %(tot)d gedownload

en: Downloaded metadata fields
nl: Gedownloade metadata-velden

en: Downloading
nl: Aan het downloaden

en: Downloading %s
nl: %s aan het downloaden

en: Downloading <b>%(fname)s</b> from %(url)s
nl: Downloaden <b>%(fname)s</b> van %(url)s

en: Downloading book list from MobileRead.
nl: Boekenlijst van MobileRead aan het downloaden.

en: Downloading cover from %s
nl: Omslag van %s aan het downloaden

en: Downloading cover...
nl: Omslag aan het downloaden…

en: Downloading covers for <b>%s</b>, please wait...
nl: Omslagen voor <b>%s</b> aan het downloaden, even geduld…

en: Downloading metadata...
nl: Metadata aan het downloaden…

en: Downloading plugin zip attachment: %s
nl: Plugin zip-bijlage downloaden: %s

en: Downloads covers from The Open Library
nl: Omslagen van The Open Library downloaden

en: Downloads metadata and covers from Amazon
nl: Download metadata en omslagen van Amazon

en: Downloads metadata and covers from Douban.com. Useful only for chinese language books.
nl: Download metadata en omslagen van Douban.com. Alleen nuttig voor boeken in het Chinees.

en: Downloads metadata and covers from Google Books
nl: Download metadata en omslagen van Google boeken

en: Downloads metadata and covers from OZON.ru
nl: Download metadata en omslagen van OZON.ru

en: Downloads metadata and covers from Overdrive's Content Reserve
nl: Download metadata en omslagen van Overdrive's Content Reserve

en: Downloads metadata from isbndb.com
nl: Download metadata van isbndb.com

en: Drag to resize
nl: Sleep om de grootte aan te passen

en: Dropping onto a device is not supported. First add the book to the calibre library.
nl: Direct naar een apparaat slepen wordt niet ondersteund. Voeg het boek eerst aan de calibre-bibliotheek toe.

en: Dumping database to SQL
nl: Database naar SQL dumpen

en: Duplicate search name
nl: Al gebruikte naam voor zoekopdracht

en: Duplicates found!
nl: Duplicaten gevonden!

en: Dutch (BE)
nl: Nederlands (BE)

en: Dutch (NL)
nl: Nederlands (NL)

en: E-book Viewer
nl: E-book leesvenster

en: E-book options
nl: E-bookinstellingen

en: EPUB Books
nl: EPUB-Boeken

en: EPUB Output
nl: EPUB-uitvoer

en: ERROR
nl: FOUT

en: ERROR: Unhandled exception
nl: FOUT: Niet-verwerkte fout

en: EXCEPTION:
nl: UITZONDERING:

en: Easily find books similar to the currently selected one
nl: Gemakkelijk overeenkomende boeken vinden op basis van het geselecteerde boek

en: Ebooks
nl: E-books

en: Edit
nl: Bewerken

en: Edit Comments
nl: Commentaar bewerken

en: Edit Meta information
nl: Metadata bewerken

en: Edit Metadata
nl: Metadata bewerken

en: Edit a custom column
nl: Aangepaste kolom bewerken

en: Edit bookmark
nl: Bladwijzer aanpassen

en: Edit existing plugboard
nl: Bestaande adapter wijzigen

en: Edit link for %s
nl: Link voor %s bewerken

en: Edit metadata
nl: Metadata bewerken

en: Edit metadata (single) layout:
nl: Weergave metadata (per boek) bewerken:

en: Edit metadata in bulk
nl: Metadata op groepsniveau bewerken

en: Edit metadata individually
nl: Metadata individueel bewerken

en: Edit settings of a user-defined column
nl: De instellingen van een gebruiker-gedefinieerde kolom wijzigen

en: Edit sort for %s
nl: Sortering van %s bewerken

en: Edit template
nl: Sjabloon bewerken

en: Edit the collections in which books are placed on your device
nl: Bewerk de collecties waar de boeken zich in bevinden op uw apparaat

en: Edit the identifiers for this book. For example: 
    
    %s
nl: Bewerk de identificatoren voor dit boek. Bijvoorbeeld:
    
    %s

en: Edit the metadata of books in your calibre library
nl: Bewerk de metadata van boeken in uw calibre bibliotheek

en: Edit tweak
nl: Bewerk aanpassing

en: Edit tweaks for any custom plugins you have installed
nl: Tweaks voor plug-ins die u geïnstalleerd heeft aanpassen

en: Editing meta information for <b>%d books</b>
nl: De metadata voor <b>%d boeken</b> bewerken

en: Either the path to a CSS stylesheet or raw CSS. This CSS will be appended to the style rules from the source file, so it can be used to override those rules.
nl: Het pad naar een CSS-Stylesheet, of raw CSS. Deze CSS zal worden toegevoegd aan de stijlregels van het invoerbestand, waarbij de regels uit de CSS voorrang hebben.

en: Eject device
nl: Apparaat ontkoppelen

en: Eject this device
nl: Dit apparaat ontkoppelen

en: Email
nl: E-mail

en: Email to
nl: E-mail naar

en: Email to and delete from library
nl: E-mail naar en verwijder uit bibliotheek

en: Empty output file, probably the conversion process crashed
nl: Leeg uitvoerbestand, waarschijnlijk is het conversieproces gecrasht

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enable &autorotation of wide images
nl: &Autorotatie van brede afbeeldingen inschakelen

en: Enable &heuristic processing
nl: Gebruik &heuristische verwerking

en: Enable Apple driver
nl: Apple-driver inschakelen

en: Enable Despeckle. Reduces speckle noise. May greatly increase processing time.
nl: Activeer ontspikkelen. Vermindert spikkelruis. Dit kan de verwerkingstijd sterk verlengen.

en: Enable autorotation of images that are wider than the screen width.
nl: Roteer afbeeldingen die breder dan het scherm zijn automatisch.

en: Enable heuristic processing. This option must be set for any heuristic processing to take place.
nl: Heuristische verwerking gebruiken. Zonder deze optie wordt geen enkele heuristische verwerking uitgevoerd.

en: Enable or disable search highlighting.
nl: Zoekmarkering in- of uitschakelen.

en: Enable or disable this plugin
nl: Plugin in- of uitschakelen

en: Enable system &tray icon (needs restart)
nl: Sys&teemvakicoon activeren (herstart vereist)

en: Enable the named plugin
nl: Activeer de genoemde plug-in

en: Enable this option to gather all metadata available from Overdrive.
nl: Zet deze optie aan om alle metadata die via Overdrive beschikbaar is op te vragen.

en: Enable to cache and display covers from iTunes/iBooks
nl: Sta het lokaal opslaan en tonen van iTunes/iBooks-omslagen toe

en: Enable to use the series name as the iTunes Genre, iBooks Category
nl: Gebruik reeksnaam als iTunes genre, iBooks categorie

en: Enable/&Disable plugin
nl: Activeer/&Deactiveer plug-in

en: Enabled
nl: Geactiveerd

en: Enabled plugins
nl: Ingeschakelde plug-ins

en: Enabled:
nl: Ingeschakeld:

en: Encoding configuration (change if you have errors) :
nl: Coderingsinstellingen (aan te passen bij fouten) :

en: Encrypt Options:
nl: Versleutelopties:

en: English
nl: Engels

en: English (Australia)
nl: Engels (Australië)

en: English (Bulgaria)
nl: Engels (Bulgarije)

en: English (Canada)
nl: Engels (Canada)

en: English (China)
nl: Engels (China)

en: English (Croatia)
nl: Engels (Kroatië)

en: English (Cyprus)
nl: Engels (Cyprus)

en: English (Czechoslovakia)
nl: Engels (Tsjecho-Slowakije)

en: English (Greece)
nl: Engels (Griekenland)

en: English (India)
nl: Engels (India)

en: English (Indonesia)
nl: Engels (Indonesië)

en: English (Ireland)
nl: Engels (Ierland)

en: English (Israel)
nl: Engels (Israël)

en: English (New Zealand)
nl: Engels (Nieuw Zeeland)

en: English (Pakistan)
nl: Engels (Pakistan)

en: English (Singapore)
nl: Engels (Singapore)

en: English (South Africa)
nl: Engels (Zuid-Afrika)

en: English (Thailand)
nl: Engels (Thailand)

en: English (Turkey)
nl: Engels (Turkije)

en: English (UK)
nl: Engels (UK)

en: English (Yemen)
nl: Engels (Jemen)

en: Ensure scene breaks are consistently formatted
nl: Zorg ervoor dat regeleinden tussen scenes er overal hetzelfde uitzien

en: Ensure your device is connected, then press OK
nl: Zorg ervoor dat het apparaat aangesloten is en druk dan op OK

en: Ensure your device is disconnected, then press OK
nl: Zorg ervoor dat het apparaat ontkoppeld is en druk dan op OK

en: Enter URL
nl: Geef URL op

en: Enter a category name, then use the add button or the rename button
nl: Voer de categorienaam in en gebruik dan de ‘Toevoegen’- of de ‘Hernoemen’-knop

en: Enter a date in the format YYYY-MM-DD
nl: Geef een datum in het formaat JJJJ-MM-DD

en: Enter a new saved search name.
nl: Geef een nieuwe naam voor de zoekopdracht.

en: Enter a number
nl: Vul een getal in

en: Enter a regular expression
nl: Vul een regexp in

en: Enter a series name, without an index. Only one series name can be used.
nl: Geef een reeksnaam op, zonder index. Er kan slechts één reeksnaam opgegeven worden.

en: Enter a string.
nl: Voer een tekenreeks in.

en: Enter a template to be used as the source for the search/replace
nl: Geef een sjabloon als basis voor zoeken/vervangen

en: Enter an ISBN
nl: Geef een ISBN op

en: Enter an author's name. Only one author can be used.
nl: Geef de naam van de auteur op. Er kan slechts één auteur opgegeven worden.

en: Enter an identifier type
nl: Geef type identificatie op

en: Enter comma-separated extensions without a leading dot. Used only in book folders
nl: Geef extensies op, zonder een voorgaande punt en gescheiden door komma's. Werkt alleen in mappen met boeken

en: Enter comma-separated standard file name wildcards, such as synctoy*.dat
nl: Geef kommagescheiden bestandsnamen met wildcards op, zoals synctoy*.dat

en: Enter either an identifier type or an identifier type and value of the form identifier:value
nl: Voer een identificatie-type in of een identificatie-type en waarde in de vorm identificator:waarde

en: Enter tags separated by spaces
nl: Geef de labels op, door spaties gescheiden

en: Enter the folder where the books are to be stored. This folder is prepended to any send_to_device template
nl: Voer de map in waar de boeken moeten worden opgeslagen. Deze map wordt standaard toegevoegd vooraan iedere send_to_device sjabloon

en: Enter the name of the function to create.
nl: Voer de naam van de te creëren functie in.

en: Enter the names of any grouped search terms you wish
    to be shown as user categories
nl: Vul de naam van de gegroepeerde zoektermen in waarvan
    u wilt dat ze als gebruikerscategorie getoond worden

en: Enter the title.
nl: Geef de titel op.

en: Enter the what you are looking for, either plain text or a regular expression, depending on the mode
nl: Geef op waar u naar wilt zoeken, gewone tekst of een regexp, afhankelijk van de modus

en: Enter title for bookmark:
nl: Geef titel voor bladwijzer:

en: Entry type for BibTeX catalog.
    Available types: book, misc, mixed.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Soort item voor BibTeX-catalogus.
    Beschikbare soorten: book, misc, mixed
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: Epigraph
nl: Epigraaf

en: Equals: the word or phrase must match the entire metadata field
nl: Equals: Het woord of de zin moet gelijk zijn met het hele metadataveld

en: Error
nl: Fout

en: Error communicating with device
nl: Fout bij communicatie met apparaat

en: Error log:
nl: Logbestand met foutmeldigen:

en: Error reading file
nl: Fout bij het lezen van bestand

en: Error talking to device
nl: Fout bij communicatie met apparaat

en: Error while saving
nl: Fout tijdens opslaan

en: Error: Action %s not recognized, must be one of: (add|remove|list)
nl: Fout: Taak %s wordt niet herkend, het moet een van deze zijn : (add|remove|list)

en: Error: You must specify a catalog output file
nl: Fout: U moet een uitvoerbestand voor de catalogus opgeven

en: Error: You must specify a column label
nl: Fout: U moet een kolomlabel opgeven

en: Error: You must specify a field name, id and value
nl: Fout: U moet een veldnaam, id en waarde opgeven

en: Error: You must specify a name
nl: Fout: U moet een naam opgeven

en: Error: You must specify a name and a search string
nl: Fout: U moet een naam en een zoektekst opgeven

en: Error: You must specify an action (add|remove|list)
nl: Fout: U moet een taak opgeven  (add|remove|list)

en: Every x days
nl: Elke x dagen

en: Examples: The format <code>{0:.1f}</code> gives a floating point number with 1 digit after the decimal point. The format <code>Price:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> prints "Price&nbsp;$&nbsp;" then displays the number with 2 digits after the decimal point and thousands separated by commas.
nl: Voorbeelden: Het formaat <code>{0:.1f}</code> geeft een  kommagetal met één cijfer achter de komma. Het formaat <code>Priijs:&nbsp;$&nbsp;{0:,.2f}</code> drukt ‘Prijs&nbsp;$&nbsp;’ af gevolgd door het nummer met 2 getallen achter de punt en duizendtallen gescheiden door komma's.

en: Examples: The format <code>{0:0>4d}</code> gives a 4-digit number with leading zeros. The format <code>{0:d}&nbsp;days</code> prints the number then the word "days"
nl: Voorbeelden: Het formaat <code>{0:0>4d}</code> geeft een 4-cijferig nummer met voorloopnullen. Het formaat <code>{0:d}&nbsp;dagen</code> geeft het nummer weer gevolgd door het woord ‘dagen’

en: Exception while compiling function
nl: Uitzondering gedurende compilatie van functie

en: Excluded books
nl: Uitgesloten boeken

en: Excluded genres
nl: Uitgesloten genres

en: Exclusion pattern
nl: Uitsluitingspatroon

en: Existing
nl: Bestaand

en: Existing plugboards
nl: Bestaande adapters

en: Export
nl: Exporteren

en: Export Bookmarks
nl: Bladwijzers exporteren

en: Export Catalog Directory
nl: Catalogusmap exporteren

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
nl: Exporteer alle boeken in de database, negeer de lijst met id's.

en: Export all books into a single directory
nl: Exporteer alle boeken naar een enkele map

en: Export books from your calibre library to the hard disk
nl: Exporteer boeken van uw calibre bibliotheek naar de harde schijf

en: Export books to the specified directory. Default is
nl: Exporteer boeken naar de opgegeven map. Standaard is dit

en: Expression to form the BibTeX citation tag:
nl: Uitdrukking voor het aanmaken van het citaatlabel voor Bibtex:

en: Extensions to ignore
nl: Te negeren extensies

en: Extra authors
nl: Extra auteurs

en: Extra book formats
nl: Extra boekformaten

en: Extra customization
nl: Extra aanpassing

en: Extra titles
nl: Extra titels

en: Extract common e-book formats from archives (zip/rar) files. Also try to autodetect if they are actually cbz/cbr files.
nl: Pak archiefbestanden(zip/rar) met standaard e-bookformaten uit. Probeer ook te detecteren of het cbr/cbz-bestanden zijn.

en: Extract cover from LRF file. Note that the LRF format has no defined cover, so we use some heuristics to guess the cover.
nl: Lees omslag uit LRF-bestand. Het LRF-bestandsformaat heeft geen gedefinieerde omslag, dus moeten we proberen deze te raden.

en: Extract cover from comic files
nl: Omslag uit stripboek bestanden extraheren

en: Extract the contents of the MOBI file to the specified directory. If the directory already exists, it will be deleted.
nl: Verplaats de inhoud van het gegenereerde EPUB-bestand naar de opgegeven map. De inhoud van de map zal eerst gewist worden, dus wees voorzichtig.

en: Extract the contents of the generated EPUB file to the specified directory. The contents of the directory are first deleted, so be careful.
nl: Verplaats de inhoud van het aangemaakte EPUB-bestand naar de opgegeven map. De inhoud van de map zal eerst gewist worden, dus wees voorzichtig.

en: Extract the contents of the generated ZIP file to the specified directory. WARNING: The contents of the directory will be deleted.
nl: Pak de inhoud van het gemaakte ZIP-bestand uit naar de opgegeven map. WAARSCHUWING: De inhoud van de map zal verwijderd worden.

en: Extract thumbnail from LRF file
nl: Lees voorbeeldweergave uit LRF-bestand

en: F&ind
nl: V&ind

en: FB2 Input
nl: FB2-invoer

en: FB2 Output
nl: FB2-uitvoer

en: Failed
nl: Mislukt

en: Failed %s
nl: Mislukt %s

en: Failed to access files in the main memory of your device. You should contact the device manufacturer for support. Common fixes are: try a different USB cable/USB port on your computer. If you device has a "Reset to factory defaults" type of setting somewhere, use it. Underlying error: %s
nl: Kan geen toegang tot bestanden in het hoofdgeheugen van uw apparaat krijgen. U kunt voor ondersteuning contact met de fabrikant opnemen. Vaak helpt het om een andere USB-kabel of USB-poort op uw computer te gebruiken. Als uw apparaat een optie heeft voor het ‘terugzetten naar fabrieksinstellingen’ kunt u dit ook proberen. Onderliggende fout: %s

en: Failed to access files on the SD card in your device. This can happen for many reasons. The SD card may be corrupted, it may be too large for your device, it may be write-protected, etc. Try a different SD card, or reformat your SD card using the FAT32 filesystem. Also make sure there are not too many files in the root of your SD card. Underlying error: %s
nl: Kan geen toegang tot bestanden in de SD-kaart van uw apparaat krijgen. Dit kan vele oorzaken hebben. De SD-kaart kan beschadigd zijn, kan te groot zijn voor uw apparaat, kan tegen schrijven beschermd zijn etc. Probeer een andere SD-kaart, of formatteer uw SD-kaart met het FAD32-bestandssysteem. Zorg ook dat er niet teveel bestanden in de root van uw SD-kaart staan. Onderliggende fout: %s

en: Failed to apply updated metadata for some books in your library. Click "Show Details" to see details.
nl: Updaten van metadata is voor enkele boeken in de bibliotheek mislukt. Klik op ‘Details tonen’ voor meer informatie.

en: Failed to authenticate with server: %s
nl: Authenticatie met server mislukt: %s

en: Failed to calculate path for save to disk. Template: %(templ)s
    Error: %(err)s
nl: Kan geen pad voor opslaan op schijf bepalen. Sjabloon: %(templ)s
    Fout: %(err)s

en: Failed to create calibre library at: %r.
nl: Aanmaken van de bibliotheek op %r is mislukt.

en: Failed to create debug directory
nl: Foutopsporingsmap kan niet aangemaakt worden

en: Failed to create library
nl: Aanmaken van de bibliotheek is mislukt

en: Failed to delete
nl: Verwijderen mislukt

en: Failed to delete some books, click the Show Details button for details.
nl: Het verwijderen van enkele boeken is mislukt, klik op ‘Details tonen’ voor meer informatie.

en: Failed to download any covers, click "Show details" for details.
nl: Geen omslagen gedownload. Klik op ‘Details tonen’ voor meer informatie.

en: Failed to download ebook
nl: Downloaden van e-book mislukt

en: Failed to download from %(url)r with error: %(err)s
nl: Downloaden van %(url)r mislukt met fout: %(err)s

en: Failed to download metadata
nl: Downloaden metadata mislukt

en: Failed to download metadata or covers for any of the %d book(s).
nl: Downloaden van metadata of omslagen voor %d boek(en) mislukt.

en: Failed to download metadata. Click Show Details to see details
nl: Metadata downloaden mislukt. Klik op ‘Details tonen’ voor meer informatie

en: Failed to download parts of the following articles:
nl: Delen van de volgende artikelen kunnen niet gedownload worden:

en: Failed to download the following articles:
nl: De volgende artikelen kunnen niet gedownload worden:

en: Failed to email book
nl: Per e-mail verzenden van boek mislukt

en: Failed to find any books that match your search. Try making the search <b>less specific</b>. For example, use only the author's last name and a single distinctive word from the title.<p>To see the full log, click Show Details.
nl: Geen boeken gevonden voor de zoekopdracht. Probeer de zoekopdracht <b>minder specifiek</b> te maken. Gebruik bijvoorbeeld alleen de achternaam van de auteur of één enkel sleutelwoord uit de titel. Om alle meldingen te zien klikt u op  ‘Details tonen’.

en: Failed to install command line tools.
nl: Kan commandoregeltools niet installeren.

en: Failed to log in, check your username and password for the calibre Periodicals service.
nl: Inloggen niet gelukt. Controleer uw gebruikersnaam en wachtwoord voor de calibre-tijdschriftendienst.

en: Failed to move library
nl: Bibliotheek verplaatsen mislukt

en: Failed to negotiate SSH session:
nl: SSH-sessie kan niet tot stand gebracht worden:

en: Failed to parse date/time
nl: Verwerken datum/tijd mislukt

en: Failed to parse link %(tag)s %(children)s
nl: Verwerken koppeling %(tag)s %(children)s mislukt

en: Failed to parse: %(name)s with error: %(err)s
nl: Verwerken van: %(name)s mislukt met fout: %(err)s

en: Failed to process comic: 
    
    %s
nl: Strip kan niet verwerkt worden: 
    
    %s

en: Failed to process opf file
nl: Verwerking van OPF-bestand mislukt

en: Failed to read metadata
nl: Lezen van metadata mislukt

en: Failed to read metadata from the following
nl: Kan metadata van de volgende boeken niet lezen:

en: Failed to rename the library at %s. The most common cause for this is if one of the files in the library is open in another program.
nl: Het is niet gelukt de bibliotheek naar %s te hernoemen. De meest voorkomende oorzaak hiervan is dat een van de bestanden in de bibliotheek door een ander programma in gebruik is.

en: Failed to start content server
nl: Starten van inhoudsserver mislukt

en: Feed &URL:
nl: Feed&URL:

en: Feed must have a URL
nl: Feed heeft een URL nodig

en: Feed must have a title
nl: Feed heeft een titel nodig

en: Feeds downloaded to %s
nl: Feeds naar %s gedownload

en: Feeds in recipe
nl: Feeds in recept

en: Fetch annotations (experimental)
nl: Haal annoties op (experimenteel)

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
nl: Annotaties van een verbonden Kindle verkrijgen (experimenteel)

en: Fetch news
nl: Nieuws downloaden

en: Fetch news from
nl: Download nieuws van

en: Fetching annotations is not supported for this device
nl: Het ophalen van annotaties wordt voor dit apparaat niet ondersteund

en: Fetching feed
nl: Feed ophalen

en: Fetching feeds...
nl: Feeds downloaden…

en: Fetching news from
nl: Nieuws aan het ophalen van

en: Field template. Uses the same syntax as save templates.
nl: Sjabloon voor kolomveld. Heeft dezelfde syntax als bewaarsjabloon.

en: Fields to include in output:
nl: Velden te gebruiken in uitvoer:

en: File &formats to save:
nl: Bestands&formaten om op te slaan:

en: File &name:
nl: Bestands&naam:

en: File Size
nl: Bestandsgrootte

en: File is not a supported ebook type. Save to disk?
nl: Bestand is geen ondersteund e-bookformaat. Opslaan op schijf?

en: File type
nl: Bestandstype

en: Filter list of plugins
nl: Lijst van plugins filteren

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search related documentation in the User Manual. Default is to do no filtering.
nl: Filter de resultaten op de zoekoperatie. Voor het indeling van de zoekopdracht kunt u de zoek-gerelateerde documentatie in de gebruikershandleiding raadplegen. Standaard word er niet gefilterd.

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search-related documentation in the User Manual.
    Default: no filtering
nl: Filter de resultaten met de zoekopdracht. Voor het formaat van de zoekopdracht, zie de zoekfunctionaliteit in de gebruikershandleiding.
    Standaard: geen filter

en: Find entries that have...
nl: Zoek items die…

en: Find item in tag browser
nl: Zoek item in labelbrowser

en: Find next
nl: Volgende zoeken

en: Find next occurrence
nl: Het volgende item zoeken

en: Find previous
nl: Vorige zoeken

en: Find previous occurrence
nl: Het vorige item zoeken

en: Find the first/next matching item
nl: Vind het eerste/volgende resultaat

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
nl: Vind het volgende of vorige resultaat indien gezocht wordt in uw calibre-bibliotheek gebruikmakend van de markeer modus

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
nl: Stem af hoe calibre zich in bepaalde situaties gedraagt

en: Fine tune the detection of chapter headings and other document structure.
nl: Verfijn de detectie van hoofdstukkopteksten en andere documentstructuur.

en: Finished
nl: Voltooid

en: Finished downloading metadata for <b>%d book(s)</b>. Proceed with updating the metadata in your library?
nl: Metadata voor <b>%d boek(en)</b> gedownload. Doorgaan met het bijwerken van metadata in de bibliotheek?

en: First
nl: Eerste

en: First expression
nl: Eerste regexp

en: First letter is usable only when sorting by name
nl: Eerste letter is enkel te gebruiken bij sorteren op naam

en: Fit &cover within view
nl: Omslag naar kader s&chalen

en: Fix marked sections (checked fixable items)
nl: Repareer gemarkeerde secties (aangevinkte repareerbare items)

en: Fix unmanifested files
nl: Unmanifested bestanden herstellen

en: Fix unmanifested files. epub-fix can either add them to the manifest or delete them as specified by the delete unmanifested option.
nl: Unmanifested bestanden herstellen. epub-reparatie kan deze aan het manifest toevoegen of ze wissen, zoals gespecificeerd door de functie ‘Wis bestanden die niet in het manifest zijn opgenomen’.

en: Floating point numbers
nl: Kommagetallen

en: Folders raising exception
nl: Mappen die voor fouten zorgen

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
nl: Loop alle links in een HTML-bestand na en maak een ZIP-bestand aan met alle gelinkte bestanden. Telkens wanneer u een HTML-bestand aan de bibliotheek toevoegt wordt deze plug-in geactiveerd.

en: Font options
nl: Lettertype opties

en: Font rescaling wizard
nl: Wizard voor lettertypeherschaling

en: Font size &key:
nl: &Sleutel voor lettergrootte:

en: Font size larger
nl: Lettergrootte groter

en: Font size smaller
nl: Lettergrootte kleiner

en: Footnotes
nl: Voetnoten

en: For help with writing advanced news recipes, please visit <a href="http://manual.calibre-ebook.com/news.html">User Recipes</a>
nl: Voor hulp bij het schrijven van geavanceerde nieuwsrecepten, bezoek <a href="http://manual.calibre-ebook.com/news.html">Gebruikers Recepten</a> (Engelstalig)

en: For multiple-valued fields, sho&w
nl: Voor meervoudige velden, &weergeven van

en: For settings that cannot be specified in this dialog, use the values saved in a previous conversion (if they exist) instead of using the defaults specified in the Preferences
nl: Gebruik de waarden die opgeslagen zijn tijdens een eerdere conversie (indien deze bestaan) in plaats van de standaardwaarden uit Voorkeuren

en: For the scheduling to work, you must leave calibre running.
nl: Calibre moet actief blijven om deze planning uit te voeren.

en: Force maximum line length
nl: Forceer maximale regellengte

en: Force numbers to start with
nl: Laat de nummering beginnen met

en: Force splitting on the max-line-length value when no space is present. Also allows max-line-length to be below the minimum
nl: Forceer splitsen op de maximale regellengte wanneer er geen spatie is. Dit staat ook toe een maximale regellengte te gebruiken die onder de minimumwaarde ligt

en: Force the title to be in title case. If both this and swap authors are checked,
    title and author are swapped before the title case is set
nl: Maakt van de woorden in de titel de eerste letter een hoofdletter. Als zowel dit
    als ‘titel en auteur omwisselen’ aangevinkt zijn worden titel en auteur omgewisseld
    voordat de hoofdletters aangepast worden

en: Foreground color
nl: Voorgrondkleur

en: Foreword
nl: Voorwoord

en: Forget library
nl: Vergeet bibliotheek

en: Form
nl: Formulier

en: Format
nl: Formaat

en: Format &dates as:
nl: &Datum weergeven als:

en: Format (choose first)
nl: Formaat (eerste keuze)

en: Format for &dates
nl: Weergave van &data

en: Format for &numbers
nl: Weergave van &nummers

en: Format to be used for publication date and the timestamp (date).
    A string controlling how the publication date is displayed in the GUI
    d    the day as number without a leading zero (1 to 31)
    dd    the day as number with a leading zero (01 to 31)
    ddd    the abbreviated localized day name (e.g. 'Mon' to 'Sun').
    dddd    the long localized day name (e.g. 'Monday' to 'Qt::Sunday').
    M    the month as number without a leading zero (1-12)
    MM    the month as number with a leading zero (01-12)
    MMM    the abbreviated localized month name (e.g. 'Jan' to 'Dec').
    MMMM    the long localized month name (e.g. 'January' to 'December').
    yy    the year as two digit number (00-99)
    yyyy    the year as four digit number
    For example, given the date of 9 Jan 2010, the following formats show
    MMM yyyy ==> Jan 2010    yyyy ==> 2010       dd MMM yyyy ==> 09 Jan 2010
    MM/yyyy ==> 01/2010      d/M/yy ==> 9/1/10   yy ==> 10
    publication default if not set: MMM yyyy
    timestamp default if not set: dd MMM yyyy
nl: Formaat om te gebruiken voor publicatiedatum en timestamp (datum).
    Een string die de weergave van de publicatiedatum in het venster beheert
    d    de dag als een nummer zonder voorloopnul (1 t/m 31)
    dd    de dag als een nummer met voorloopnul (01 t/m 31)
    ddd    de afgekorte vertaalde dag (b.v. 'Maa' to 'Zon').
    dddd    de volledige vertaalde dag (b.v. 'Maandag' t/m 'Qt::Zondag').
    M    de maand als een nummer zonder voorloopnul (1-12)
    MM    de maand als een nummer met voorloopnul (01-12)
    MMM    de afgekorte vertaalde maand (b.v. 'jan' t/m 'dec').
    MMMM    de volledige vertaalde maand (b.v. 'januari' t/m 'december').
    yy    het jaar als een getal van 2 cijfers (00-99)
    yyyy    het jaar als een getal van 4 cijfers
    Stel dat de datum bijvoorbeeld 9 Jan 2010 is, dan zullen
    de volgende formaten als uitvoer hebben:
    MMM yyyy ==> jan 2010    yyyy ==> 2010       dd MMM yyyy ==> 09 jan 2010
    MM/yyyy ==> 01/2010      d/M/yy ==> 9/1/10   yy ==> 10
    publicatie heeft als standaard indien niet ingesteld: MMM yyyy
    timestamp heeft als standaard indien niet ingesteld: dd MMM yyyy

en: Format to use inside the pdb container. Choices are:
nl: Formaat voor binnenin de pdb-container. Keuzes zijn:

en: Format unavailable
nl: Formaat niet beschikbaar

en: Formats
nl: Formaten

en: Formats that are viewed using the internal viewer
nl: Formaten die met de interne viewer worden bekeken

en: Formats to email. The first matching format will be sent.
nl: Formaten om te e-mailen. Het eerste gevonden formaat zal verstuurd worden.

en: Formatting style:
nl: Opmaakstijl:

en: Formatting used within the document.
    * plain: Produce plain text.
    * markdown: Produce Markdown formatted text.
    * textile: Produce Textile formatted text.
nl: Opmaak gebruikt binnen document.
    * plain: Tekst zonder opmaak.
    * markdown: markdownopmaak.
    * textile: textileopmaak.

en: Formatting used within the document.* auto: Automatically decide which formatting processor to use.
    * plain: Do not process the document formatting. Everything is a paragraph and no styling is applied.
    * heuristic: Process using heuristics to determine formatting such as chapter headings and italic text.
    * textile: Processing using textile formatting.
    * markdown: Processing using markdown formatting. To learn more about markdown see
nl: Opmaak gebruikt in het document.
    * auto: Bepaal automatisch welke opmaakfunctie gebruikt wordt.
    * plain: Verwerk de opmaak niet. Alles is een alinea en er wordt geen opmaak toegepast.
    * heuristic: Heuristisch verwerken zodat hoofdstukkoppen, schuine tekst, e.d. herkend worden.
    * textile: Verwerk met Textileopmaak.
    * markdown: Om meer over markdownopmaak te leren leest u

en: Forward
nl: Volgende

en: Found <b>%(num)d</b> covers of %(title)s. Pick the one you like best.
nl: <b>%(num)d</b> omslagen voor %(title)s gevonden. Kies de gene die u het meeste aanstaat.

en: Found no errors in your calibre library database. Do you want calibre to check if the files in your  library match the information in the database?
nl: Geen fouten gevonden in de database van de calibre-bibliotheek. Moet calibre controleren of de bestanden in de bibliotheek overeenkomen met informatie in de database?

en: Frame
nl: Rand

en: France
nl: Frankrijk

en: French (BE)
nl: Frans (BE)

en: Function &name:
nl: Functie&naam:

en: Function not defined
nl: Functie niet gedefinieerd

en: General
nl: Algemeen

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
nl: Een catalogus maken van boeken in uw calibre bibliotheek

en: Generate an Adobe "page-map" file if pagination information is available.
nl: Maak een Adobe ‘pagina-map’-bestand aan als informatie over paginering beschikbaar is.

en: Generate catalog
nl: Catalogus aanmaken

en: Generate catalog for {0} books
nl: Catalogus voor {0} boeken aanmaken

en: Generating %s catalog...
nl: Catalogus %s aanmaken…

en: Generating masthead...
nl: Colofon aanmaken…

en: Genre for the book. Choices: %s
    
     See:
nl: Genre van het boek. Keuzes: %s
    
     Zie:

en: German (AT)
nl: Duits (AT)

en: Germany
nl: Duitsland

en: Get
nl: Ophalen

en: Get &new plugins
nl: &Nieuwe plug-ins verkrijgen

en: Get Books
nl: Boeken verkrijgen

en: Get annotations from device
nl: Haal annotaties van apparaat

en: Get books
nl: Boeken verkrijgen

en: Get device information
nl: Lees apparaatinformatie

en: Get device information...
nl: Apparaatinformatie ophalen...

en: Get information to setup the &user defined device
nl: Verkrijg informatie om het door gebr&uiker-gedefinieerde apparaat te installeren

en: Get list of books on device
nl: Lees boekenlijst van apparaat

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
nl: Verkrijg nieuwe calibre plugins of werk uw huidige plugins bij

en: Get plugins to enhance calibre
nl: Verkrijg plugins om calibre uit te breiden

en: Get the cover from the ebook and save it at as the specified file.
nl: Haal de omslag van het e-book en sla deze op in het opgegeven bestand.

en: Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
nl: ID te verkrijgen via ‘Voorkeuren -> Diversen -> Informatie verkrijgen’ om het door de gebruiker-gedefinieerde apparaat te installeren

en: Getting debug information
nl: Verkrijg debuginformatie

en: Getting device information
nl: Apparaatinformatie verkrijgen

en: Getting list of books on device...
nl: Bezig met het ophalen van boekenlijst van het apparaat…

en: Glossary
nl: Verklarende woordenlijst

en: Go
nl: Gaan

en: Go to
nl: Ga naar

en: Go to a reference. To get reference numbers, use the reference mode.
nl: Ga naar een referentie. Gebruik referentiemodus om referentienummers te zien.

en: Go to...
nl: Ga naar…

en: Got feeds from index page
nl: Feeds van indexpagina opgehaald

en: Goto in store...
nl: Ga in winkel naar…

en: Goto:
nl: Ga naar:

en: Group items in categories such as author/tags by first letter when there are more than this number of items. Default: %default. Set to a large number to disable grouping.
nl: Groepeer items in categorieën zoals auteur/labels op de eerste letter als er meer dan dit aantal items zijn. Standaard: %default. Maak hier een groot getal van om groeperen uit te zetten.

en: Grouped Search Terms
nl: Kolomgroep

en: H&yphenate (break line in the middle of large words)
nl: H&yphenate (regelafbreking in het midden van lange woorden)

en: HTML Books
nl: HTML-Boeken

en: HTML Source
nl: HTML-broncode

en: HTML TOC generation options.
nl: Opties voor aanmaken HTML-inhoudsopgave.

en: HTMLZ Output
nl: HTMLZ-uitvoer

en: Handle multiple files per book
nl: Behandel meerdere bestanden per boek

en: Has cover
nl: Heeft omslag

en: Has summary
nl: Heeft samenvatting

en: Have the mouse wheel turn pages
nl: Pagina's omslaan met muiswiel

en: Having the &attribute:
nl: Heeft p&arameter:

en: Header &format:
nl: &Opmaak voor header:

en: Header &separation:
nl: &Scheiding voor header:

en: Heading
nl: Koptekst

en: Headquarters
nl: Hoofdvestiging

en: Help
nl: Hulp

en: Here you can change the metadata calibre uses to update a book when saving to disk or sending to device.
    
    Use this dialog to define a 'plugboard' for a format (or all formats) and a device (or all devices). The plugboard specifies what template is connected to what field. The template is used to compute a value, and that value is assigned to the connected field.
    
    Often templates will contain simple references to composite columns, but this is not necessary. You can use any template in a source box that you can use elsewhere in calibre.
    
    One possible use for a plugboard is to alter the title to contain series information. Another would be to change the author sort, something that mobi users might do to force it to use the ';' that the kindle requires. A third would be to specify the language.
nl: Hier kunt u de metadata aanpassen die calibre gebruikt om een boek bij te werken wanneer u dit opslaat of naar een apparaat stuurt.
    
    Gebruik dit om een ‘adapter’ te maken van een formaat (of alle formaten) naar een apparaat (of alle apparaten). De adapter geeft aan welke sjabloon met welk veld verbonden is.
    
    Vaak zullen sjablonen referenties bevatten naar samengestelde kolommen maar dit hoeft niet. Voor een doelveld kunt u elk sjabloon gebruiken dat u elders in calibre kunt gebruiken. 
    
    Een mogelijk gebruik van een adapter is het opnemen van reeksinformatie in de titel. U kunt ook sorteerauteur wijzigen, iets wat mobi-gebruikers zouden kunnen doen om ';' te gebruiken zoals bij een kindle verplicht is. Hiermee kunt u ook een taal specificeren.

en: Here you can control how calibre will read metadata from the files you add to it. calibre can either read metadata from the contents of the file, or from the filename.
nl: Hier kunt u instellen hoe calibre metadata uit toegevoegde bestanden zal lezen. Calibre kan metadata uit het bestand lezen, of uit de bestandsnaam samenstellen.

en: Here you can control how calibre will save your books when you click the Save to Disk button:
nl: Hier kunt u instellen hoe calibre uw boeken opslaan wanneer u ‘Opslaan op schijf’ aanklikt:

en: Here you can control how calibre will save your books when you click the Send to Device button. This setting can be overriden for individual devices by customizing the device interface plugins in Preferences->Advanced->Plugins
nl: Hier kunt u instellen hoe calibre uw boeken moet bewaren als u ‘Naar apparaat versturen’ kiest. Deze instelling kan overschreven worden voor individuele apparaten door de apparaatverbinding-plug-ins aan te passen in Voorkeuren->Geavanceerd->Plug-ins

en: Here you can customize the behavior of Calibre by controlling what plugins it uses.
nl: Hier kunt u het gedrag van calibre instellen door te configureren welke plug-ins gebruikt worden.

en: Here you can re-arrange the layout of the columns in the calibre library book list. You can hide columns by unchecking them. You can also create your own, custom columns.
nl: Hier kunt u de opmaak van de kolommen in de boekenlijst van calibre wijzigen. U kunt kolommen verbergen door ze uit te vinken. U kunt zelf ook aangepaste kolommen maken.

en: Heuristic
    Processing
nl: Heuristische
    verwerking

en: Heuristic Processing
nl: Heuristische verwerking

en: Hide
nl: Verbergen

en: Hide &details
nl: &Details verbergen

en: Hide category %s
nl: Categorie %s verbergen

en: Hide chapter name
nl: Verberg hoofdstuknaam

en: Hide column %s
nl: Kolom %s verbergen

en: High
nl: Hoog

en: Home
nl: Startpagina

en: How and when calibre updates metadata on the device.
nl: Hoe en wanneer calibre metadata op het apparaat bijwerkt.

en: How many empty books should be added?
nl: Hoeveel lege boeken moeten toegevoegd worden?

en: How many empty books?
nl: Hoeveel lege boeken?

en: How this column should handled in the GUI when sorting and searching
nl: Hoe deze kolom moet reageren in de GUI tijdens sorteren en zoeken

en: How to handle CSS
nl: Behandeling van CSS

en: How to handle class based CSS
nl: Hoe class CSS behandeld wordt

en: How to handle the CSS when using css-type = 'class'.
    Default is external.
    external: Use an external CSS file that is linked in the document.
    inline: Place the CSS in the head section of the document.
nl: Afhandeling van CSS bij css-type = ‘class’.
    Standaard is external.
    external: gebruik een apart CSS-bestand verbonden met het document.
    inline:  zet de CSS in de header van het document.

en: Hyphenate
nl: Afbreken

en: Hyphenate text
nl: Tekst afbreken

en: INPUT OPTIONS
nl: INVOEROPTIES

en: Identifier type:
nl: Type identificator:

en: Identifiers
nl: Identificators

en: Ids
nl: Id's

en: If a Tag Browser category has more than this number of items, it is divided
    up into sub-categories. If the partition method is set to disable, this value is ignored.
nl: Als een categorie voor de labelbrowser meer dan dit aantal items heeft
    wordt deze ingedeeld in deelcategorieën. Als deelcategorie-indeling is uitgezet
    wordt deze waarde niet gebruikt.

en: If checked, Yes/No custom columns values can be Yes, No, or Unknown.
    If not checked, the values can be Yes or No.
nl: Indien aangevinkt, kunnen aangepaste Yes/No-kolommen de waarden Yes, No en Unknown zijn.
    Anders alleen Yes en No.

en: If checked, books are placed into sub directories based on their metadata on the device. If unchecked, books are all put into the top level directory.
nl: Als dit is ingesteld worden boeken in deelmappen geplaatst op basis van metadata op het apparaat, anders worden alle boeken in de hoofdmap geplaatst.

en: If checked, downloaded news will be automatically mailed <br>to this email address (provided it is in one of the listed formats).
nl: Indien aangevinkt zal gedownload nieuws automatisch <br>naar dit e-mailadres verstuurd worden (indien het een van de opgegeven formaten is).

en: If checked, the series will be cleared
nl: Als dit is ingesteld wordt de reeks verwijderd

en: If checked, this column will appear in the tags browser as a category
nl: Indien aangevinkt, zal de kolom als categorie in de labelbrowser verschijnen

en: If checked, this column will be displayed as HTML in book details and the content server. This can be used to construct links with the template language. For example, the template <pre>&lt;big&gt;&lt;b&gt;{title}&lt;/b&gt;&lt;/big&gt;{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre>will create a field displaying the title in bold large characters, along with the series, for example <br>"<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Belisarius [1]]". The template <pre>&lt;a href="http://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> will generate a link to the book on the Beam ebooks site.
nl: Als dit is ingesteld zal deze kolom als HTML in boekdetails en de inhoudsserver weergegeven worden. Dit kan gebruikt worden om links met de template language op te zetten. De template <pre>&lt;big&gt;&lt;b&gt;{title}&lt;/b&gt;&lt;/big&gt;{series:| [|}{series_index:| [|]]}</pre> creëert bijvoorbeeld een veld waarin dit titel vetgedrukt wordt weergegeven, met daarbij de reeks, bijvoorbeeld <br>"<big><b>An Oblique Approach</b></big> [Belisarius [1]]". De template <pre>&lt;a href="http://www.beam-ebooks.de/ebook/{identifiers:select(beam)}"&gt;Beam book&lt;/a&gt;</pre> zal een link naar het boek op de Beam-ebooksite aanmaken.

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
nl: Als het aantal gedetecteerde hoofdstukken kleiner is dan dit getal worden links aan de inhoudsopgave toegevoegd. Standaard: %default

en: If not checked, the series number for the books will be set to 1.
    If checked, selected books will be automatically numbered, in the order
    you selected them. So if you selected Book A and then Book B,
    Book A will have series number 1 and Book B series number 2.
nl: Als dit niet aangevinkt is zullen alle nummers van de reeks op 1 gezet
    worden. Als dit wel aangevinkt is zullen de boeken automatisch
    worden genummerd, in de volgorde van de selectie.
    Als u eerst boek A geselecteerd heeft, en daarna boek B, dan zal boek A
    nummer 1 hebben, en boek B nummer 2.

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
nl: Indien opgegeven, zal de uitvoerplug-in proberen om uitvoer te genereren die zo leesbaar mogelijk is. Het kan zijn dat dit op sommige uitvoerplug-ins geen enkel effect heeft.

en: If specified, viewer window will try to come to the front when started.
nl: Indien gespecificeerd, zal het leesvenster proberen naar voren te komen na het opstarten.

en: If specified, viewer window will try to open full screen when started.
nl: Als dit is opgegeven zal het leesvenster proberen om in volledig scherm te starten.

en: If the ___ column ___ values
nl: Als de ___ kolom ___ waarden

en: If the column stores multiple values, append the specified values to the existing ones, instead of replacing them.
nl: Als de kolom meerde waardes bevat, voeg dan de opgegeven waarden aan de bestaande toe, in plaats van ze te vervangen.

en: If the tag you want is not in the available list, you can add it here. Accepts a comma separated list of tags.
nl: Als het label dat u wilt gebruiken niet in de beschikbare lijst voorkomt, kunt u het hier toevoegen. U kunt ook meerdere labels, gescheiden door komma's opgeven.

en: If there is enough room
nl: Als er genoeg ruimte is

en: If you are setting up a new hotmail account, Microsoft requires that you  verify your account periodically, before it will let calibre send email. In this case, I strongly suggest you setup a free gmail account instead.
nl: Als u een nieuw Hotmailaccount aanmaakt, vereist Microsoft dat u uw account regelmatig verifieert voordat het calibre mail laat versturen.  In dit geval adviseer ik u sterk om in plaats daar van een gratis Gmail-account aan te maken.

en: If you are sure it is not running
nl: Weet u zeker dat het niet draait?

en: If you don't have an account, you can sign up for a free {name} email account at <a href="http://{url}">http://{url}</a>. {extra}
nl: Als u geen account heeft kunt u zich aanmelden voor een gratis {name} e-mailaccount op <a href="http://{url}">http://{url}</a>. {extra}

en: If you enable this option and restart calibre, the toolbar will be 'unified'
    with the titlebar as is normal for OS X applications. However, doing this has
    various bugs, for instance the minimum width of the toolbar becomes twice
    what it should be and it causes other random bugs on some systems, so turn it
    on at your own risk!
nl: Als u deze optie activeert en calibre herstart, zal de werkbalk worden
    'samengevoegd' met de titelbalk zoals gebruikelijk voor OS X-programma's.
    Echter, als dit wordt toegepast ontstaan diverse fouten, bijvoorbeeld, de minimale
    breedte van de werkbalk wordt twee keer wat het zou moeten zijn en het zorgt
    voor andere willekeurige fouten op sommige systemen, dus activeren op eigen
    risico!

en: If you have an existing calibre library, it will be copied to the new location. If a calibre library already exists at the new location, calibre will switch to using it.
nl: Als u een bestaande calibrebibliotheek hebt zal deze naar de nieuwe locatie gekopieerd worden. Als er al een calibre bibliotheek op de nieuwe locatie aanwezig is zal calibre hierop overschakelen.

en: If you leave the password blank, anyone will be able to access your book collection using the web interface.
nl: Als u het wachtwoord leeg laat heeft iedereen via de webinterface toegang tot uw bibliotheek.

en: If you move calibre.app, you have to re-install the command line tools.
nl: Als u calibre.app verplaatst, zullen de commandoregeltools opnieuw geïnstalleerd moeten worden.

en: If you plan to use email to send books to your Kindle, remember to add the your %s email address to the allowed email addresses in your Amazon.com Kindle management page.
nl: Als uw e-mail wilt gebruiken om boeken naar uw Kindle te sturen, denk er dan aan dat u uw %s e-mailadres bij de toegestane e-mailadressen moet toevoegen op de Amazon.com Kindle management pagina.

en: If you uncheck any fields, metadata for those fields will not be downloaded
nl: Uigevinkte velden worden niet binnengehaald

en: Ignore
nl: Negeren

en: Ignore &margins
nl: Negeer &marges

en: Ignore custom plugins, useful if you installed a plugin that is preventing calibre from starting
nl: Aangepaste plug-ins negeren. Nuttig als u een plug-in geïnstalleerd hebt waardoor calibre niet kan starten

en: Ignore duplicate incoming formats
nl: Dubbele inkomende formaten negeren

en: Ignore margins in the input document. If False, then the MOBI output plugin will try to convert margins specified in the input document, otherwise it will ignore them.
nl: Negeer marges in het invoerdocument. Als dit uit staat zal de MOBI-uitvoerplug-in marges in het invoerdocument proberen om te zetten, anders worden ze genegeerd.

en: Immediately make all changes without closing the dialog. This operation cannot be canceled or undone
nl: Voer alle veranderingen door zonder de dialoog af te sluiten. Dit kan niet onderbroken of ongedaan gemaakt worden

en: Import
nl: Importeren

en: Import Bookmarks
nl: Bladwijzers importeren

en: Import/Export
nl: Importeren/Exporteren

en: In Library
nl: In bibliotheek

en: In character mode, the field is searched for the entered search text. The text is replaced by the specified replacement text everywhere it is found in the specified field. After replacement is finished, the text can be changed to upper-case, lower-case, or title-case. If the case-sensitive check box is checked, the search text must match exactly. If it is unchecked, the search text will match both upper- and lower-case letters
nl: In tekenmodus wordt het veld doorzocht op de ingevoerde tekst. De tekst wordt overal door de opgegeven tekst vervangen. Als het vervangen klaar is kan de tekst aangepast worden naar hoofdletters, kleine letters of met titelconventie. Als u hoofdlettergevoelig opgeeft moet de zoektekst exact overeenkomen. Als dit niet is ingesteld zijn hoofd- en kleine letters gelijkwaardig

en: In regular expression mode, the search text is an arbitrary python-compatible regular expression. The replacement text can contain backreferences to parenthesized expressions in the pattern. The search is not anchored, and can match and replace multiple times on the same string. The modification functions (lower-case etc) are applied to the matched text, not to the field as a whole. The destination box specifies the field where the result after matching and replacement is to be assigned. You can replace the text in the field, or prepend or append the matched text. See <a href="http://docs.python.org/library/re.html"> this reference</a> for more information on python's regular expressions, and in particular the 'sub' function.
nl: In regexpmodus moet de zoektekst op regexps van python zijn gebaseerd. De vervangende tekst kan terugverwijzen naar uitdrukkingen tussen haakjes in het patroon. De zoekopdracht is niet uniek en kan verschillende aanpassingen op dezelfde string doen. De aanpassingsfuncties (kleine letters enz.) worden toegepast op de gevonden tekst, niet op het hele veld. Het doel-veld geeft aan waar de aanpassingen zullen worden geplaatst. U kunt de tekst in dat veld vervangen, of de gevonde tekst er aan toevoegen. Zie <a href="http://docs.python.org/library/re.html"> deze uitleg</a> (Engelstalig) voor meer informatie over pythons regexps en dan vooral ‘sub’-functie.

en: Include 'Authors' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: ‘Auteurs’-sectie in catalogus opnemen.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Include 'Descriptions' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: 'Omschrijvingen'-sectie in catalogus opnemen.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Include 'Genres' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: 'Genres'-sectie in catalogus opnemen.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Include 'Recently Added' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: 'Recent toegevoegd'-sectie in catalogus opnemen.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Include 'Series' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: 'Reeksen'-sectie in catalogus opnemen.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Include 'Titles' section in catalog.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: 'Titels'-sectie in catalogus opnemen.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Included sections
nl: Ingevoegde afdelingen

en: Inconsistent Author Sort values for
    Author '{0}':
    '{1}' <> '{2}'
    Unable to build MOBI catalog.
    
    Select all books by '{0}', apply correct Author Sort value in Edit Metadata dialog, then rebuild the catalog.
nl: Inconsistente auteurssortering waarde voor
    Auteur '{0}':
    '{1}' <> '{2}'
    MOBI-catalogus kan niet worden gemaakt.
    
    Selecteer alle boeken op '{0}', verbeter de waarde voor het veld sorteerauteur in het venster ‘Metadata wijzigen’ en bouw daarna de catalogus opnieuw op.

en: Incorrect username
nl: Onjuiste gebruikersnaam

en: Increase Indentation
nl: Inspringen vergroten

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
nl: Initialisatie van de plug-in %s is mislukt met een traceback:

en: Initializing user interface...
nl: Gebruikersinterface starten…

en: Input Options
nl: Invoeropties

en: Input character &encoding:
nl: T&ekencodering van invoer:

en: Input profile
nl: Invoerprofiel

en: Insert &blank line between paragraphs
nl: &Blanco regel tussen paragrafen toevoegen

en: Insert &metadata as page at start of book
nl: Voeg &metadata toe als eerste pagina in het boek

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
nl: Voeg een lege regel toe tussen alinea's. Dit werkt niet als het bronbestand geen alinea's gebruikt (<p>- of <div>-tags).

en: Insert empty line between paragraphs
nl: Voeg lege regels toe tussen alinea's

en: Insert link
nl: Voeg link toe

en: Insert page breaks before (XPath expression):
nl: Nieuwe pagina starten voor (XPath-uitdrukking):

en: Insert the book metadata at the start of the book. This is useful if your ebook reader does not support displaying/searching metadata directly.
nl: Voeg metadata aan het begin van het boek toe. Dit is nuttig als uw e-reader het weergeven/zoeken van metadata niet direct ondersteunt.

en: Install %s
nl: Installeer %s

en: Install Plugin Failed
nl: Installatie plugin

en: Install and configure user plugins
nl: Gebruikers-plug-ins installeren en configureren

en: Install the selected plugin
nl: Geselecteerde plugin installeren

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Installed plugins
nl: Geïnstalleerde plug-ins

en: Installing plugin: %s
nl: Plugin installeren: %s

en: Installing plugins is a <b>security risk</b>. Plugins can contain a virus/malware. Only install it if you got it from a trusted source. Are you sure you want to proceed?
nl: Plug-ins toevoegen kan een <b>veiligheidsrisico</b> meebrengen. Plug-ins kunnen virussen/malware bevatten. Installeer enkel plug-ins uit een vertrouwde bron. Weet u zeker dat u wilt doorgaan?

en: Integers
nl: Gehele getallen

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
nl: Bedoeld voor algemene tablets, schaalt afbeeldingen niet

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
nl: Bedoeld voor Samsung Galaxy en soortgelijke apparaten met resolutie van 600x1280

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
nl: Bedoeld voor de iPad en soortgelijke apparaten met een resolutie van 768x1024

en: Interface font:
nl: Lettertype interface:

en: Interpreter died
nl: Interpreter is vastgelopen

en: Interpreter dies while excuting a command. To see the command, click Show details
nl: Interpreter vastgelopen tijdens het uitvoeren. Klik ‘Details tonen’ om het commando te zien

en: Invalid ISBN
nl: Ongeldig ISBN

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
nl: Ongeldig LRF-bestand. Metadata kunnen niet ingesteld worden.

en: Invalid XPath
nl: Ongeldig XPath

en: Invalid author name
nl: Ongeldige auteursnaam

en: Invalid authors
nl: Ongeldige auteurs

en: Invalid boolean query "{0}"
nl: Foutieve boolean opdracht "{0}"

en: Invalid condition
nl: Ongeldige voorwaarde

en: Invalid cover
nl: Ongeldige omslag

en: Invalid database
nl: Ongeldige database

en: Invalid debug directory
nl: Ongeldige map voor foutopsporing

en: Invalid destination
nl: Ongeldige bestemming

en: Invalid fields. Available fields:
nl: Ongeldige velden. Beschikbare velden:

en: Invalid input
nl: Ongeldige invoer

en: Invalid name
nl: Ongeldige naam

en: Invalid regular expression
nl: Ongeldige regexp

en: Invalid regular expression: %s
nl: Ongeldige regexp: %s

en: Invalid root folder
nl: Ongeldige hoofdmap

en: Invalid search restriction
nl: Ongeldige zoekrestrictie

en: Invalid sort field. Available fields:
nl: Ongeldig sorteerveld. Beschikbare velden:

en: Invalid template
nl: Ongeldige sjabloon

en: Invalid titles
nl: Ongeldige titels

en: Invalid tweaks
nl: Ongeldige aanpassingen

en: Invert
nl: Omkeren

en: IsbnDB key:
nl: isbnDB sleutel:

en: Italic
nl: Cursief

en: Italicize common words and patterns
nl: Veel voorkomende woorden en patronen cursief maken

en: Italy
nl: Italië

en: Item is blank
nl: Veld is leeg

en: Items
nl: Onderdelen

en: Items in use
nl: Items in gebruik

en: Job
nl: Taak

en: Job &priority:
nl: &Prioriteit van taak:

en: Job has already run
nl: Taak is al uitgevoerd

en: Jobs:
nl: Taken:

en: Justify text
nl: Tekst uitvullen

en: Keep &aspect ratio
nl: Beeldverhouding bew&aren

en: Keep &ligatures
nl: &Ligaturen behouden

en: Keep aspect ratio and scale image using screen height as image width for viewing in landscape mode.
nl: Afbeeldingsverhouding behouden en schermhoogte gebruiken als breedte voor de afbeelding bij weergave in landschapsmodus.

en: Keep text color, when possible
nl: Tekstkleur behouden, indien mogelijk

en: Keyboard
nl: Toetsenbord

en: Keys
nl: Toetsen

en: Kindle options
nl: Opties voor Kindle

en: LIT Books
nl: LIT-Boeken

en: LRF Books
nl: LRF-Boeken

en: LRF Output
nl: LRF-uitvoer

en: LRF Viewer
nl: LRF-leesvenster

en: LRF Viewer toolbar
nl: LRF-leesvenster werkbalk

en: LRS written to
nl: LRS geschreven naar

en: Language to use when sorting.
nl: Taal om te gebruiken bij sorteren.

en: Languages
nl: Talen

en: Large
nl: Groot

en: Last
nl: Laatste

en: Last downloaded:
nl: Laatste download:

en: Last downloaded: never
nl: Laatst gedownload: nooit

en: Last modified: %s
    
    Double click to view
nl: Laatst gewijzigd: %s
    
    Dubbelklik om weer te geven

en: Latest version installed
nl: Nieuwste versie geinstalleerd

en: Laying out %s
nl: Opmaken %s

en: Left
nl: Links

en: Left align
nl: Links uitlijnen

en: Left aligned scene break markers are center aligned. Replace soft scene breaks that use multiple blank lines with horizontal rules.
nl: Links uitgelijnde breekpuntmarkeringen worden gecentreerd. Vervang opeenvolgende lege regels door horizontale lijnen.

en: Level &1 TOC (XPath expression):
nl: Niveau &1 inhoudsopgave (XPath-uitdrukking):

en: Level &2 TOC (XPath expression):
nl: Niveau &2 inhoudsopgave (XPath-uitdrukking):

en: Level &3 TOC (XPath expression):
nl: Niveau &3 inhoudsopgave (XPath-uitdrukking):

en: Level of verbosity. Specify multiple times for greater verbosity.
nl: Hoeveelheid informatie. Speficiceer meerdere malen voor meer informatie.

en: Library
nl: Bibliotheek

en: Library Maintenance
nl: Bibliotheek onderhoud

en: Library and Device
nl: Bibliotheek en apparaat

en: Library metadata backup status
nl: Backupstatus van metadata van bibliotheek

en: Library moved
nl: Bibliotheek verplaatst

en: Library removed
nl: Bibliotheek verwijderd

en: Limit max simultaneous jobs to number of CPUs
nl: Beperk maximaal aantal gelijktijdige processen tot het aantal CPU's

en: Limit the max. simultaneous jobs to the available CPU &cores
nl: Hoogstens evenveel gelijktijdige taken als er beschikbare &CPU-processoren zijn

en: Line &Un-Wrapping Factor:
nl: Factor om te &combineren:

en: Line &height:
nl: Regel&hoogte:

en: Line &un-wrap factor :
nl: Factor voor &samenvoegen regels :

en: Link
nl: Koppeling

en: List all installed plugins
nl: Toon geïnstalleerde plug-ins

en: List builtin recipe names. You can create an ebook from a builtin recipe like this: ebook-convert "Recipe Name.recipe" output.epub
nl: Namen van ingebouwde recepten weergeven. U kunt de volgende opdracht gebruiken om met behulp van een recept een e-book te maken: ebook-convert "Receptnaam.recipe" uitvoer.epub

en: List of Illustrations
nl: Lijst met afbeeldingen

en: List of Tables
nl: Lijst met tabellen

en: List of known series. You can add new series.
nl: Lijst van bekende reeksen. U kunt nieuwe reeksen toevoegen.

en: List of named saved searches
nl: Lijst van opgeslagen zoekopdrachten

en: Load searc&h/replace:
nl: Zoeken/vervangen op&halen:

en: Loading database from SQL
nl: Database uit SQL laden

en: Loading ebook...
nl: E-book laden…

en: Loading flow...
nl: Bladervenster laden...

en: Loading, please wait
nl: Laden, een moment geduld

en: Local plugin customization
nl: Plug-in lokaal aanpassen

en: Locating zip file for %(name)s: %(link)s
nl: Locatie zip-bestand voor %(name)s: %(link)s

en: Location
nl: Locatie

en: Log debugging information to console
nl: Foutopsporingsinformatie naar console schrijven

en: Long text, like comments, not shown in the tag browser
nl: Lange tekst, zoals commentaar, niet weergegeven in de labelbrowser

en: Look & Feel
nl: Uiterlijk & gedrag

en: Look and Feel
nl: Uiterlijk en gedrag

en: Look for common words and patterns that denote italics and italicize them.
nl: Zoek naar veelgebruikte woorden en patronen die duiden op cursief en maak deze cursief.

en: Looking for duplicates based on file hash
nl: Zoeken naar dubbele bestanden gebaseerd op bestand-hash

en: Looks for occurrences of sequential <h1> or <h2> tags. The tags are renumbered to prevent splitting in the middle of chapter headings.
nl: Zoek naar opeenvolgende <h1>- of <h2>-tags. Deze worden hernummerd om te voorkomen dat hoofdstuktitels opgedeeld worden.

en: Lookup names cannot end with _index, because these names are reserved for the index of a series column.
nl: Opzoeknamen kunnen niet op  _index eindigen, omdat deze namen gereserveerd zijn voor de index van een reekskolom.

en: Low
nl: Laag

en: Lower Case
nl: Kleine letters

en: M&ode:
nl: M&odus:

en: MOBI Books
nl: MOBI-Boeken

en: MOBI Output
nl: MOBI-uitvoer

en: Mail &Server
nl: Mail&server

en: Mail successfully sent
nl: E-mail verzonden

en: Main
nl: Algemeen

en: Main Interface
nl: Hoofdvenster

en: Main Memory
nl: Hoofdgeheugen

en: Main Menu
nl: Hoofdmenu

en: Main Text
nl: Hoofdtekst

en: Main memory
nl: Hoofdgeheugen

en: Main memory folder
nl: Basismap geheugen

en: Main menu
nl: Hoofdmenu

en: Main window geometry
nl: Geometrie hoofdvenster

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
nl: Behoudt verhoudingen van afbeelding. Standaard is beeldvullend.

en: Make &default
nl: Als stan&daard instellen

en: Make &user categories from:
nl: Maak gebr&uikerscategorie van:

en: Make font size %(which)s
    Current magnification: %(mag).1f
nl: Maak tekengrootte %(which)s
    Huidige vergroting: %(mag).1f

en: Make small changes to ePub format books
nl: Breng kleine veranderingen aan in ePub-boeken

en: Make small tweaks to epub files in your calibre library
nl: Maak kleine aanpassingen aan epub bestanden in uw calibre bibliotheek

en: Manage %s
nl: %s beheren

en: Manage Authors
nl: Auteurs beheren

en: Manage Bookmarks
nl: Bladwijzers beheren

en: Manage Publishers
nl: Uitgevers beheren

en: Manage Saved Searches
nl: Opgeslagen zoekopdrachten beheren

en: Manage Series
nl: Reeksen beheren

en: Manage Tags
nl: Labels beheren

en: Manage User Categories
nl: Gebruikerscategorieën beheren

en: Manage authors
nl: Auteurs beheren

en: Manage authors, tags, etc
nl: Auteurs, labels, enz. beheren

en: Manage authors. Use to rename authors and correct individual author's sort values
nl: Auteurs beheren. Gebruik dit om auteurs te hernoemen en individuele auteurssorteringen te corrigeren

en: Manage collections
nl: Collecties beheren

en: Manage saved searches
nl: Opgeslagen zoekopdrachten beheren

en: Manage the collections on this device
nl: Beheer de collecties op dit apparaat

en: Manual management
nl: Handmatig beheer

en: Mapping for filetype plugins
nl: Associaties voor bestandstype plug-ins

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
nl: Omzetten van CSS-lettertypenamen naar lettergroottes in pts. Een voorbeeld van instelling is 12,12,14,16,18,20,22,24. Dit zijn de omzettingen voor de groottes xx-small tot xx-large, met de laatste grootte voor enorme letters. Het algoritme voor lettertypeherschaling gebruikt deze lettergroottes om de letters intelligent aan te passen. Standaard worden de instellingen van het gekozen uitvoerprofiel gebruikt.

en: Margins
nl: Marges

en: Marked for deletion
nl: Geselecteerd om te verwijderen

en: Masthead image downloaded
nl: Colofonafbeelding gedownload

en: Match HTML &tags with tag name:
nl: Match HTML-&tags met labelnaam:

en: Match all
nl: Alle criteria

en: Match any
nl: Minstens één criterium

en: Match tags by any or all.
nl: Labels moeten overeenkomen met enkele of alle.

en: Matching books
nl: Overeenkomstige boeken

en: Matching books will be displayed with a check mark
nl: Overeenkomstige boeken worden met een vinkje aangeduid

en: Max. &OPDS items per query:
nl: Max. &OPDS-onderdelen per zoekopdracht:

en: Max. &cover size:
nl: Max. omvang &omslag:

en: Max. &time to wait after first match is found:
nl: Max. wacht&tijd na het vinden van het eerste resultaat:

en: Max. OPDS &ungrouped items:
nl: Maxim&um ongegroepeerde OPDS-items:

en: Max. number of &tags to download:
nl: Max. aan&tal gedownloade labels:

en: Max. simultaneous conversion/news download jobs:
nl: Maximaal aantal gelijktijdige conversie/nieuwsdownloadtaken:

en: Max. time to wait after first &cover is found:
nl: Max. wa&chttijd na vinden van eerste omslag:

en: Maximum &view width:
nl: Maximale weerga&vebreedte:

en: Maximum levels of recursion when following links in HTML files. Must be non-negative. 0 implies that no links in the root HTML file are followed. Default is %default.
nl: Maximale recursiediepte bij het volgen van links in HTML-bestanden. Mag niet negatief zijn. 0 geeft aan dat geen links in het hoofd-HTML-bestand zijn gevolgd. Standaard is %default.

en: Maximum number of articles to download per feed.
nl: Maximaal aantal artikelen dat per feed gedownload wordt.

en: Maximum number of copies (issues) of this recipe to keep.  Set to 0 to keep all (disable).
nl: Maximaal aantal te bewaren nummers. 0 om alles te bewaren (uitschakelen).

en: Maximum number of levels to recurse i.e. depth of links to follow. Default %default
nl: Maximaal aantal niveaus voor recursie, d.w.z. diepte van te volgen koppelingen. Standaard %default

en: Maximum number of links to insert into the TOC. Set to 0 to disable. Default is: %default. Links are only added to the TOC if less than the threshold number of chapters were detected.
nl: Maximaal aantal snelkoppelingen dat aan de inhoudsopgave toegevoegd mag worden. Gebruik 0 om uit te schakelen. Standaard is: %default. Snelkoppelingen worden alleen aan de inhoudsopgave toegevoegd als minder dan dit aantal hoofdstukken werd gedetecteerd.

en: Maximum number of results to show per store
nl: Maximum aantal resultaten per winkel

en: Maximum number of simultaneous conversion/news download jobs. This number is twice the actual value for historical reasons.
nl: Maximumaantal gelijktijdige conversies/nieuwsdownloads. Dit aantal is twee keer het werkelijke aantal, wegens historische redenen.

en: Maximum width of the viewer window, in pixels.
nl: Maximale breedte van het leesvenster, in pixels.

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Merge Options:
nl: Opties voor samenvoegen:

en: Merge additional content after Comments
nl: Samenvoegen van extra inhoud ná commentaar

en: Merge additional content before Comments
nl: Samenvoegen van extra inhoud vóór commentaar

en: Merge book records
nl: Boekrecords samenvoegen

en: Merge into first selected book - delete others
nl: Met het eerste geselecteerde boek samenvoegen - verwijder de anderen

en: Merge into first selected book - keep others
nl: Met het eerste geselecteerde boek samenvoegen - de anderen behouden

en: Merge only formats into first selected book - delete others
nl: Enkel formaten samenvoegen in eerst geselecteerde boek - anderen verwijderen

en: Merged some books
nl: Enkele boeken zijn samengevoegd

en: Merging user annotations into database
nl: Samenvoegen van gebruikersannotaties in de database

en: Metadata &management:
nl: &Metadatabeheer:

en: Metadata download
nl: Metadata downloaden

en: Metadata download completed
nl: Downloaden metadata voltooid

en: Metadata download started
nl: Downloaden van metadata gestart

en: Metadata from Amazon will be fetched using this country's Amazon website.
nl: Metadata van Amazon worden opgehaald met gebruik van de Amazon-website van dit land.

en: Metadata plugboards
nl: Metadata adapters

en: Metadata reader
nl: Metadata lezer

en: Metadata source
nl: Externe metadatabron

en: Metadata sources
nl: Bronnen voor metadata

en: Metadata will be backed up while calibre is running, at the rate of approximately 1 book every three seconds.
nl: Er kan een backup van metadata gemaakt worden terwijl calibre actief is, met een snelheid van ongeveer één boek per drie seconden.

en: Metadata writer
nl: Metadata schrijver

en: Minimum &line height:
nl: Minimale rege&lhoogte:

en: Minimum interval in seconds between consecutive fetches. Default is %default s
nl: Minimuminterval in seconden tussen aaneensluitende downloads. Standaard is dit %default s

en: Minimum para. &indent:
nl: Minimale &insprong alinea:

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
nl: Minimaal inspringen voor alinea (het inspringen van de eerste regel in een alinea) in pts. Standaard: %default

en: Miscellaneous
nl: Diversen

en: Miscellaneous advanced configuration
nl: Diverse geavanceerde instellingen

en: Missing book formats
nl: Ontbrekende boekformaten

en: Missing covers files
nl: Ontbrekende omslagen

en: Modified
nl: Gewijzigd

en: Modify images to meet Palm device size limitations.
nl: Bewerk afbeeldingen om binnen limieten van het Palm-apparaat te blijven.

en: Modify the document text and structure using common patterns.
nl: Verander tekst en structuur van het document aan de hand van veelvoorkomende patronen.

en: Modify the document text and structure using common patterns. Disabled by default. Use %(en)s to enable.  Individual actions can be disabled with the %(dis)s options.
nl: Bewerk de tekst van het document en de struktuur, gebruikmakend van algemene patronen. Standaard uitgeschakeld. Gebruik %(en)s om in te schakelen. Individuele taken kunnen worden uitgeschakeld met de %(dis)s opties.

en: Modify the document text and structure using user defined patterns.
nl: Wijzig de tekst en structuur van het document m.b.v. gebruiker-gedefinieerde patronen.

en: Monospace
nl: Niet-proportioneel

en: Monospace &font size:
nl: &Lettergrootte niet-proportionele letters:

en: More specific device plugboards exist for that format. Are you sure you want to add the new plugboard?
nl: Meer specifieke apparaatadapters bestaan voor dat formaat. Weet u zeker dat u de nieuwe adapter wilt toevoegen?

en: More specific format and device plugboards already exist. Are you sure you want to add the new plugboard?
nl: Meer specifieke formaat- en apparaatadapters bestaan al. Weet u zeker dat u de nieuwe adapter wilt toevoegen?

en: Mouse &wheel flips pages
nl: Pagina met muis&wiel omdraaien

en: Move column down
nl: Kolom omlaag verplaatsen

en: Move column up
nl: Kolom omhoog verplaatsen

en: Move down
nl: Omlaag verplaatsen

en: Move selected action down
nl: Geselecteerde actie omlaag verplaatsen

en: Move selected action up
nl: Geselecteerde actie omhoog verplaatsen

en: Move the selected rule down
nl: Geselecteerde regel omlaag verplaatsen

en: Move the selected rule up
nl: Geselecteerde regel omhoog verplaatsen

en: Move to next highlighted match
nl: Ga naar het volgende gemarkeerde zoekresultaat

en: Move to next match
nl: Ga naar het volgende zoekresultaat

en: Move to previous highlighted item
nl: Ga naar vorig gemarkeerd item

en: Move to previous item
nl: Ga naar vorig item

en: Move up
nl: Omhoog verplaatsen

en: Moving library...
nl: Bibliotheek verplaatsen…

en: Multiple Books Selected
nl: Meerdere boeken geselecteerd

en: Multiple HTML files found in the archive. Only %s will be used.
nl: Meerdere HTML-bestanden gevonden in het archief. Alleen %s wordt gebruikt.

en: Multiply the size of text in rendered tables by this factor. Default is %default
nl: Vermenigvuldig de tekstgrootte in gegenereerde tabellen met deze waarde. Standaard is %default

en: Must restart
nl: Moet herstarten

en: My Books
nl: Mijn boeken

en: My Rating
nl: Mijn waardering

en: My Series
nl: Mijn reeksen

en: My Tags
nl: Mijn labels

en: N&o to All
nl: Nee &op alles

en: Nam&e/Description ...
nl: Naam/&omschrijving…

en: Name
nl: Naam

en: Name %s already used
nl: Naam %s al in gebruik

en: Name already used
nl: Naam is al gebruikt

en: Name:
nl: Naam:

en: Names to ignore:
nl: Te negeren namen:

en: Narrow
nl: Smal

en: Need username and password
nl: Gebruikersnaam en wachtwoord zijn vereist

en: Negate
nl: Omdraaien

en: Never
nl: Nooit

en: Never abort
nl: Nooit stoppen

en: New &Location:
nl: Nieuwe &locatie:

en: New Category
nl: Nieuwe categorie

en: New library location
nl: NIeuwe locatie bibliotheek

en: New location of this library:
nl: Niewe locatie van deze bibliotheek:

en: New title for bookmark:
nl: Nieuwe titel voor bladwijzer:

en: New version available
nl: Nieuwe versie beschikbaar

en: Newest
nl: Nieuwste

en: News
nl: Nieuws

en: News:
nl: Nieuws:

en: Next
nl: Volgende

en: Next Page
nl: Volgende pagina

en: Next Section
nl: Volgende paragraaf

en: Next match
nl: Volgend zoekresultaat

en: Next page
nl: Volgende pagina

en: Next section
nl: Volgende paragraaf

en: No
nl: Nee

en: No &Images
nl: Geen afbeeld&ingen

en: No &SVG cover
nl: Geen &SVG-omslag

en: No DRM
nl: Geen DRM

en: No More Matches.</b><p> Click Find again to go to first match
nl: Geen zoekresultaten meer.</b><p> Klik op ‘Zoeken’ om naar de eerste te gaan

en: No active interpreter found. Try restarting the console
nl: Geen actieve interpreter gevonden. Probeer console te herstarten

en: No book files found
nl: Geen boekbestanden gevonden

en: No book selected
nl: Geen boek geselecteerd

en: No books
nl: Geen boeken

en: No books available to catalog
nl: Geen boeken beschikbaar om te catalogiseren

en: No books available to include in catalog
nl: Geen boeken beschikbaar om aan de catalogus toe te voegen

en: No books found
nl: Geen boeken gevonden

en: No books found to catalog.
    Check 'Excluded books' criteria in E-book options.
nl: Geen boeken gevonden om te catalogiseren.
    Controleer ‘Uitgesloten boeken’ criteria in e-book instellingen.

en: No books selected
nl: Geen boeken geselecteerd

en: No books selected for catalog generation
nl: Geen boeken gesecteerd voor cataloguscreatie

en: No books selected to fetch annotations from
nl: Er zijn geen boeken geselecteerd waarvoor annotaties kunnen worden opgehaald

en: No books to delete
nl: Er zijn geen boeken om te verwijderen

en: No card
nl: Geen kaart aanwezig

en: No change
nl: Geen wijzigingen

en: No column chosen
nl: Geen kolom gekozen

en: No column has been selected
nl: Er is geen kolom geselecteerd

en: No column heading was provided
nl: Er is geen koptekst voor de kolom opgegeven

en: No column selected
nl: Geen kolom geselecteerd

en: No conditions
nl: Geen voorwaarden

en: No cover found
nl: Geen omslag gevonden

en: No default &cover
nl: Geen standaard &omslagafbeelding

en: No detailed info available
nl: Geen details beschikbaar

en: No detailed information is available for books on the device.
nl: Er zijn geen details over de boeken op het apparaat beschikbaar.

en: No details available
nl: Geen details beschikbaar

en: No details available.
nl: Geen details beschikbaar.

en: No device
nl: Geen apparaat

en: No device is connected
nl: Geen apparaat verbonden

en: No documentation provided
nl: Geen documentatie beschikbaar

en: No ePub available. First convert the book to ePub.
nl: Geen ePub beschikbaar. Converteer het boek eerst naar ePub.

en: No enabled genres found to catalog.
nl: Geen geactiveerde genres gevonden om te catalogiseren.

en: No existing calibre library found at %s
nl: Geen bestaande calibre bibliotheek gevonden op %s

en: No existing calibre library was found at %s. If the library was moved, select its new location below. Otherwise calibre will forget this library.
nl: Er is geen bestaande calibre bibliotheek gevonden op %s. Als de bibliotheek is verplaatst, geef dan hieronder de nieuwe locatie op. Anders zal calibre de bibliotheek vergeten.

en: No existing library found
nl: Geen bestaande bibliotheek gevonden

en: No file specified
nl: Geen bestand opgegeven

en: No file specified to download.
nl: Geen bestand gespecificeerd om te downloaden.

en: No format selected
nl: Geen formaat geselecteerd

en: No formats available
nl: Geen formaten beschikbaar

en: No internet connection
nl: Geen Internetverbinding

en: No interpreter
nl: Geen interpreter

en: No item selected
nl: Geen item geselecteerd

en: No items selected
nl: Geen items geselecteerd

en: No label was provided
nl: Er is geen label opgegeven

en: No library
nl: Geen bibliotheek

en: No library found
nl: Geen bibliotheek gevonden

en: No library found at %s
nl: Geen bibliotheek gevonden in %s

en: No location
nl: Geen locatie

en: No location selected
nl: Geen locatie geselecteerd

en: No lookup name was provided
nl: Er is geen opzoeknaam opgegeven

en: No match
nl: Geen resultaten

en: No matches
nl: Geen resultaten

en: No matches found
nl: Geen zoekresultaten gevonden

en: No matches found for: %s
nl: Geen resultaten gevonden voor: %s

en: No permission
nl: Geen toestemming

en: No problems found
nl: Geen fouten gevonden

en: No proxies used
nl: Geen proxies in gebruik

en: No quickview available
nl: Geen snel-weergave beschikbaar

en: No recipe selected
nl: Geen recept geselecteerd

en: No results found for:
nl: Geen resultaten gevonden voor:

en: No rule selected
nl: Geen regel geselecteerd

en: No rule selected for %s.
nl: Geen regel voor %s geselecteerd.

en: No search is selected
nl: Geen zoekopdracht geselecteerd

en: No source selected
nl: Geen bron geselecteerd

en: No source selected, cannot configure.
nl: Geen bron geselecteerd, configuratie niet mogelijk.

en: No space on device
nl: Geen schijfruimte op het apparaat

en: No such variable
nl: Geen dergelijke variabele beschikbaar

en: No suitable formats
nl: Geen geschikte formaten

en: No template provided
nl: Geen sjabloon opgegeven

en: No top level HTML file found.
nl: Geen hoofd HTML-bestand gevonden.

en: No username and password set for mailserver. Most  mailservers need a username and password. Are you sure?
nl: Geen gebruikersnaam en wachtwoord opgegeven voor de mailserver. Meestal is dit wel nodig. Weet u het zeker?

en: No valid plugin path
nl: Geen geldig pad voor plug-in

en: None
nl: Geen

en: None of the selected books are on the device
nl: Geen van de geselecteerde boeken bevindt zich op het apparaat

en: Normal
nl: Standaard

en: Normal view
nl: Normale weergave

en: Normally extra space at the beginning of lines is retained. With this option they will be removed.
nl: Normaal wordt witruimte aan het begin van een regel behouden. Met deze optie wordt ze verwijderd.

en: Normally extra spaces are condensed into a single space. With this option all spaces will be displayed.
nl: Normaal wordt alle meervoudige witruimte door een enkele spatie vervangen. Met deze optie zal alle witruimte zichtbaar blijven.

en: Normally this input plugin re-arranges all the input files into a standard folder hierarchy. Only use this option if you know what you are doing as it can result in various nasty side effects in the rest of of the conversion pipeline.
nl: Normaal gesproken herschikt deze invoerplug-in alle invoerbestanden in een standaard hiërarchie van mappen. Gebruik deze optie alleen als u weet wat u doet, omdat het kan resulteren in verschillende akelige problemen met de opvolgende stappen van de conversie.

en: Normally, calibre will convert all non English characters into English equivalents for the file names. WARNING: If you turn this off, you may experience errors when saving, depending on how well the filesystem you are saving to supports unicode.
nl: Normaal gesproken zal calibre voor bestandsnamen alle niet-Engelse tekens automatisch omzetten naar Engelse equivalenten. WAARSCHUWING: als u dit uitschakelt kunt u tijdens het opslaan fouten tegenkomen, afhankelijk van hoe goed uw bestandssysteem unicode ondersteunt.

en: Normally, calibre will save the cover in a separate file along with the actual e-book file(s).
nl: Normaal zal calibre de omslag opslaan in een apart bestand, naast de daadwerkelijke e-book bestand(en).

en: Normally, calibre will update the metadata in the saved files from what is in the calibre library. Makes saving to disk slower.
nl: Normaal gesproken zal calibre de metadata in opgeslagen bestanden bijwerken aan de hand van de informatie in de calibre-bibliotheek. Dit maakt opslaan op schijf langzamer.

en: Normally, calibre will write the metadata into a separate OPF file along with the actual e-book files.
nl: Normaal gesproken, zal calibre de metadata in een apart OPF-bestand opslaan, samen met de daadwerkelijke e-bookbestanden.

en: Normally, if the input file has no cover and you don't specify one, a default cover is generated with the title, authors, etc. This option disables the generation of this cover.
nl: Als het invoerbestand geen omslag bevat en er niet expliciet een is opgegeven zal een standaardomslag worden aangemaakt met daarop de titel, auteurs, enz. Deze optie schakelt dit uit.

en: Normally, if the source file already has a Table of Contents, it is used in preference to the auto-generated one. With this option, the auto-generated one is always used.
nl: Normaal gesproken wordt de inhoudsopgave van het invoerbestand gebruikt in plaats van een automatisch gemaakte inhoudsopgave. Met deze optie zal de automatisch aangemaakte versie altijd gebruikt worden.

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the ebook file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover. WARNING: This option should only be used with newer SONY readers: 350, 650, 950 and newer.
nl: Normaliter verkrijgen de SONY e-readers de omslag uit het e-book zelf. Met deze optie zal calibre een afzonderlijke omslag naar de reader sturen, wat van pas komt wanneer u DRM-boeken overzet, waarvan u de omslag niet kan wijzigen. WAARSCHUWING: Deze optie moet enkel gebruikt worden bij de nieuwere SONY e-readers: 350, 650, 950 en nieuwer.

en: Normally, when following links in HTML files calibre does it depth first, i.e. if file A links to B and  C, but B links to D, the files are added in the order A, B, D, C.  With this option, they will instead be added as A, B, C, D
nl: Normaalgesproken, als koppelingen in HTML bestanden worden gevolgd zal calibre dit in 'depth first' volgorde doen. Dat wil zeggen, als bestand A linkt naar B en C, maar B linkt naar D, zullen de bestanden worden toegevoegd in de volgorde A, B, D, C. Met deze optie zullen ze worden toegevoegd als A, B, C, D

en: Not Available
nl: Niet beschikbaar

en: Not Implemented
nl: Niet geïmplementeerd

en: Not a support ebook format.
nl: Geen ondersteund e-bookformaat.

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
nl: Geen geldig MOBI-bestand. Bestand geeft aan %s te zijn

en: Not a valid picture
nl: Geen geldige afbeelding

en: Not all the selected books were available in the %s format. You should convert them first.
nl: Niet alle geselecteerde boeken zijn in %s-formaat beschikbaar. U zult deze eerst moeten converteren.

en: Not allowed
nl: Niet toegestaan

en: Not empty
nl: Niet leeg

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Not supported
nl: Niet ondersteund

en: Note that <b>comments</b> will always be displayed at the end, regardless of the position you assign here.
nl: Let er op dat <b>commentaar</b> altijd aan het einde wordt weergegeven, ongeacht de positie die u hier opgeeft.

en: Note that the actual library folder will be renamed.
nl: Let erop dat de daadwerkelijke map van de bibliotheek hernoemd zal worden.

en: Note that this option affects all searches, including saved searches and restrictions. Therefore, if you use this option, it is best to ensure that you always use prefixes in your saved searches. For example, use "series:Foundation" rather than just "Foundation" in  a saved search
nl: Merk op dat deze optie alle zoekopdrachten beïnvloedt, ook bewaarde zoekopdrachten en restricties. U gebruikt dus bij voorkeur altijd prefixen bij uw bewaarde opdrachten, bijvoorbeeld ‘series: bouquetreeks’ in plaats van ‘bouquetreeks’

en: Note: You can set intervals of less than a day, by typing the value manually.
nl: Let op: U kunt een interval korter dan een dag instellen door de waarde handmatig in te voeren.

en: Notes
nl: Aantekeningen

en: Notify when a new version is available
nl: Meld het wanneer er een nieuwe versie beschikbaar is

en: Number
nl: Nummer

en: Number of &links to add to Table of Contents
nl: Aantal &links toe te voegen aan de inhoudsopgave

en: Number of cache update threads to use
nl: Aantal te gebruiken threads voor het bijwerken van lokale opslag

en: Number of colors for grayscale image conversion. Default: %default. Values of less than 256 may result in blurred text on your device if you are creating your comics in EPUB format.
nl: Aantal kleuren voor conversie van afbeelding naar grijstinten. Standaard: %default. Waarden onder de 256 kunnen resulteren in wazige tekst op uw apparaat als u uw strips in EPUB-formaat maakt.

en: Number of columns for custom metadata in the edit metadata dialog
nl: Aantal kolommen voor aangepaste metadata in het ‘Metadata bewerken’-venster

en: Number of conver download threads to use
nl: Aantal te gebruiken threads voor downloaden van omslag

en: Number of covers to show in the cover browsing mode
nl: Aantal weer te geven boekomslagen in omslagbladermodus

en: Number of details threads to use
nl: Aantal te gebruiken detail-threads

en: Number of pixels to crop from the left most x (default is %s)
nl: Aantal pixels om bij te snijden bij de meest linkse x (standaard is %s)

en: Number of pixels to crop from the left most y (default is %s)
nl: Aantal pixels om bij te snijden bij de meest linkse y (standaard is %s)

en: Number of pixels to crop from the right most x (default is %s)
nl: Aantal pixels om bij te snijden bij de meest rechtse x (standaard is %s)

en: Number of pixels to crop from the right most y (default is %s)
nl: Aantal pixels om bij te snijden bij de meest rechtse y (standaard is %s)

en: Number of search threads to use
nl: Aantal te gebruiken zoek-threads

en: Number of seconds to let a store process results
nl: Aantal seconden om een winkel de tijd te geven resultaten te verwerken

en: Number of seconds to wait for a store to respond
nl: Aantal seconden om te wachten op reactie van een winkel

en: Number of simultaneous cache updates
nl: Aantal gelijktijdige bijwerkacties voor lokale opslag

en: Number of simultaneous cover downloads
nl: Aantal gelijktijdige omslagdownloads

en: Number of simultaneous details downloads
nl: Aantal gelijktijdige detail-downloads

en: Number of simultaneous searches
nl: Aantal gelijktijdige zoekacties

en: OK to proceed?
nl: OK om verder te gaan?

en: OPF created in
nl: OPF gemaakt in

en: OPF version to generate. Default is %default.
nl: Aan te maken OPF-versie. Standaard is %default.

en: OPF/NCX/etc. generation options.
nl: Aanmaakopties OPF/NCX/enz..

en: OUTPUT OPTIONS
nl: UITVOEROPTIES

en: Occurrences:
nl: Gevonden plaatsen:

en: Off
nl: Uit

en: Oldest news kept in database
nl: Oudste nieuws bewaard in database

en: On Device
nl: Op het apparaat

en: One of the conditions for this rule is invalid: <b>%s</b>
nl: Eén van de voorwaarden van deze regel is ongeldig: <b>%s</b>

en: Only if the following conditions are all satisfied:
nl: Alleen als aan de volgende voorwaarden is voldaan:

en: Only links that match this regular expression will be followed. This option can be specified multiple times, in which case as long as a link matches any one regexp, it will be followed. By default all links are followed.
nl: Alleen links die overeenkomen met deze regexp zullen gevolgd worden. Deze optie kan meerdere keren worden opgegeven, in welk geval de link zal worden gevolgd als deze overeenkomt met ten minste één regexp. Standaard zullen alle links gevolgd worden.

en: Only on send
nl: Alleen bij versturen

en: Open
nl: Openen

en: Open Tag Editor
nl: Labelbewerking openen

en: Open Template Editor
nl: Open sjabloonbeheer

en: Open a selected book in the system's web browser
nl: Een geselecteerd boek in de standaard webbrowser openen

en: Open book
nl: Open boek

en: Open calibre &configuration directory
nl: &Configuratiemap van calibre openen

en: Open containing folder
nl: Bijbehorende map openen

en: Open ebook
nl: E-book openen

en: Open in &external browser
nl: In &externe browser openen

en: Open search result in system browser
nl: Zoekresultaten in de standaardbrowser openen

en: Open store in external web browswer
nl: Winkel in externe webbrowser openen

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
nl: Open de map waar de boek-bestanden in uw calibre bibliotheek zich bevinden

en: Optimize for full-sceen view
nl: Voor volledig scherm optimaliseren

en: Options for the LRF ebook viewer
nl: Opties voor LRF-ebookweergave

en: Options specific to
nl: Opties specifiek voor

en: Options specific to the input format.
nl: Opties specifiek voor het invoerformaat.

en: Options specific to the output format.
nl: Opties specifiek voor het uitvoerformaat.

en: Options to control saving to disk
nl: Opties voor opslaan op schijf

en: Options to control the ebook viewer
nl: Opties voor de e-book leesvenster

en: Options to control the look and feel of the output
nl: Opties om uiterlijk van de uitvoer aan te passen

en: Options to control the processing of the input %s file
nl: Opties om de bewerking van invoerbestand %s aan te passen

en: Options to control the processing of the output %s
nl: Opties om de bewerking van uitvoerbestand %s aan te passen

en: Options to control the transformation of pdf
nl: Opties voor het omzetten van PDFs

en: Options to customize the ebook viewer
nl: Opties om het e-book leesvenster aan te passen

en: Options to help with debugging the conversion
nl: Opties om te helpen bij het vinden van fouten bij de conversie

en: Options to set metadata in the output
nl: Opties om metadata voor de uitvoer in te stellen

en: Ordered list
nl: Geordende lijst

en: Ordered list of formats the device will accept
nl: Gesorteerde lijst van formaten die het apparaat ondersteunt

en: Ordered list of formats to prefer for input.
nl: Gesorteerde lijst met voorkeursformaten voor invoer.

en: Original
nl: Origineel

en: Original metadata
nl: Originele metadata

en: Other formats
nl: Andere formaten

en: Other options
nl: Overige opties

en: Output &Encoding:
nl: Cod&ering uitvoer:

en: Output Encoding:
nl: Uitvoercodering:

en: Output LRS file
nl: Uitvoer-LRS-bestand

en: Output Options
nl: Uitvoeropties

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Default: '%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: Weergaveveld om op te sorteren.
    Beschikbare velden: author_sort, id, rating, size, timestamp, title.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: Output field to sort on.
    Available fields: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Default: '%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
nl: Uitvoerveld om op te sorteren.
    Beschikbare velden: author_sort, id, rating, size, timestamp, title_sort
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar CSV en XML

en: Output in CSV
nl: Uitvoer naar CSV

en: Output only the number of items in a category instead of the counts per item within the category
nl: Toon alleen het aantal items in een categorie in plaats van de aantallen per item binnen in de categorie

en: Output profile
nl: Uitvoerprofiel

en: Output saved to
nl: Uitvoer opgeslagen naar

en: Override image  &size:
nl: Over&schrijf grootte afbeelding:

en: Overwrite author and title with new metadata
nl: Overschrijf auteur en titel met nieuwe metadata

en: Overwrite existing duplicate formats
nl: Bestaande dubbele formaten overschrijven

en: PDB Output
nl: PDB-Uitvoer

en: PDF Books
nl: PDF-Boeken

en: PDF Input
nl: PDF-invoer

en: PDF Output
nl: PDF-uitvoer

en: PDF Version
nl: PDF-versie

en: PMLZ Output
nl: PMLZ-Uitvoer

en: Page
nl: Pagina

en: Page Setup
nl: Pagina-instellingen

en: Page flip &duration:
nl: &Duur omslaan pagina:

en: Pages
nl: Pagina's

en: Paragraph structure.
    choices are ['auto', 'block', 'single', 'print', 'unformatted', 'off']
    * auto: Try to auto detect paragraph type.
    * block: Treat a blank line as a paragraph break.
    * single: Assume every line is a paragraph.
    * print:  Assume every line starting with 2+ spaces or a tab starts a paragraph.
    * unformatted: Most lines have hard line breaks, few/no blank lines or indents. Tries to determine structure and reformat the differentiate elements.
    * off: Don't modify the paragraph structure. This is useful when combined with Markdown or Textile formatting to ensure no formatting is lost.
nl: Alineastructuur. 
    Keuzes zijn [‘auto’, ‘block’, ‘single’, ‘print’, ‘unformatted’, ‘off’]
     * auto: Probeer autodetectie van alineatype.
    * block: Een blanco regel duidt einde alinea aan.
    * single: Elke regel bevat een alinea.
    * print: Elke regel met minstens twee spaties of een tab aan het begin begint een alinea.
    * unformatted: De meeste regels hebben harde regeleindes, weinig of geen blanco regels of inspringen. Probeert de structuur vast te stellen en de onderscheidende elementen te herformatteren.
    * off: Wijzig de alineastructuur niet. Nuttig in combinatie met Markdown of Textileformattering zodat geen formattering verloren gaat.

en: Paragraph style:
nl: Stijl voor alinea's:

en: Parsing LRF file
nl: LRF-bestand verwerken

en: Parsing LRF...
nl: LRF verwerken...

en: Partitioned
nl: Opgedeeld

en: Password for sites that require a login to access content.
nl: Wachtwoord voor sites die een login vereisen.

en: Password needed
nl: Wachtwoord vereist

en: Paste
nl: Plakken

en: Paste Cover
nl: Omslag plakken

en: Paste the contents of the clipboard into the identifiers box prefixed with isbn:
nl: Plak de inhoud van het klembord in het indicatorenveld voorafgegaan door isbn:

en: Path
nl: Pad

en: Path error
nl: Padfout

en: Path from library
nl: Pad naar bibliotheek

en: Path to a graphic that will be set as this files' thumbnail
nl: Pad naar de afbeelding die als pictogram voor dit bestand zal worden gebruikt

en: Path to a txt file containing the comment to be stored in the lrf file.
nl: Pad naar een TXT-bestand met daarin de opmerking die zal worden opgeslagen in het LRF-bestand.

en: Path to directory in which your library of books is stored
nl: Pad naar map waarin uw bibliotheek is opgeslagen

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
nl: Pad naar bibliotheek is te lang. Moet minder dan %d tekens zijn.

en: Path to library too long. Must be less than %d characters. Move your library to a location with a shorter path using Windows Explorer, then point calibre to the new location and try again.
nl: Pad naar de bibliotheek is te lang. Moet minder dan %d tekens zijn. Verplaats uw bibliotheek naar een locatie met een korter pad met behulp van Windows Exploreren, geef de nieuwe locatie op in calibre en probeer het nogmaals.

en: Path to output file
nl: Pad naar uitvoerbestand

en: Path to output file. By default a file is created in the current directory.
nl: Pad naar uitvoerbestand. Standaard worden bestanden in de huidige map aangemaakt.

en: Path to the calibre library. Default is to use the path stored in the settings.
nl: Pad naar de calibre-bibliotheek. Standaard word het pad gebruikt dat is opgeslagen in de instellingen.

en: Path to the database in which books are stored
nl: Pad naar de database waarin boeken zijn opgeslagen

en: Path to the library folder to serve with the content server
nl: Pad naar de bibliotheekmap voor de inhoudsserver

en: Pattern to guess metadata from filenames
nl: Patroon om metadata uit bestandsnamen te raden

en: PayPal
nl: Paypal

en: People
nl: Mensen

en: People's names
nl: Namen van personen

en: Performance
nl: Prestaties

en: Permission denied
nl: Toegang geweigerd

en: Personal Doc tag:
nl: Label voor persoonlijk document:

en: Pick a random book
nl: Kies een willekeurig boek

en: Pickled Bookmarks (*.pickle)
nl: Pickled bladwijzers (*.pickle)

en: Place files in sub directories if the device supports them
nl: Plaats bestanden in deelmappen als het apparaat die ondersteunt

en: Plain
nl: Vlak

en: Platform unavailable
nl: Geen platform beschikbaar

en: Please enter a username and password or set encryption to None
nl: Geef gebruikersnaam en wachtwoord op of zet versleuteling op Geen

en: Please wait
nl: Een moment geduld

en: Plugin &Forum Thread
nl: Plug-in op &forum

en: Plugin <b>{0}</b> successfully installed under <b> {1} plugins</b>. You may have to restart calibre for the plugin to take effect.
nl: Plug-in <b>{0}</b> succesvol geïnstalleerd onder <b>{1} plug-ins</b>. Misschien moet u calibre herstarten voordat de plug-in werkt.

en: Plugin <b>{0}</b> successfully removed
nl: Plug-in <b>{0}</b> succesvol verwijderd

en: Plugin Name
nl: Naam plugin

en: Plugin Updater
nl: Plugin bijwerken

en: Plugin Updates
nl: Plug-in updates

en: Plugin cannot be disabled
nl: Plug-in kan niet worden uitgeschakeld

en: Plugin deprecated
nl: Plugin verouderd

en: Plugin installed: %s
nl: Plugin geïnstalleerd: %s

en: Plugin not customizable
nl: Plug-in kan niet aangepast worden

en: Plugin: %s does not need customization
nl: Plug-in %s hoeft niet aangepast te worden

en: Plugins
nl: Plug-ins

en: Popularity
nl: Populariteit

en: Position in book
nl: Positie in boek

en: Possibly override plugboard?
nl: Mogelijk adapter overschrijven?

en: Pre-formatted
nl: Gepreformatteerd

en: Preface
nl: Voorwoord

en: Prefer &fewer tags
nl: Pre&fereer minder labels

en: Preferences
nl: Voorkeuren

en: Preferred &input format order:
nl: Voorkeursvolgorde voor &invoerformaten:

en: Preferred &output format:
nl: Voorkeursf&ormaat voor uitvoer:

en: Prefix to prepend to all URLs. Useful for reverseproxying to this server from Apache/nginx/etc.
nl: Voorvoegsel voor URL's. nuttig voor retour-proxying naar deze server vanaf Apache/nginx/enz.

en: Prepend to field
nl: Voor veld plaatsen

en: Preserve &aspect ratio of cover
nl: &Beeldverhouding omslag behouden

en: Preserve &spaces
nl: Behoud &spaties

en: Preserve cover &aspect ratio
nl: Behoud beeldverhouding van de omsl&ag

en: Preserve cover aspect ratio when building thumbnails
nl: Behoud verhouding van de omslag bij het maken van voorbeeldweergave

en: Preserve ligatures present in the input document. A ligature is a special rendering of a pair of characters like ff, fi, fl et cetera. Most readers do not have support for ligatures in their default fonts, so they are unlikely to render correctly. By default, calibre will turn a ligature into the corresponding pair of normal characters. This option will preserve them instead.
nl: Behoud aanwezige ligaturen in het invoerdocument. Een ligatuur is een speciale weergave van een tekenpaar zoals ff, fi, fl enz. De meeste e-readers bieden geen ondersteuning voor ligaturen in hun standaard lettertypes, dus worden ze waarschijnlijk niet juist weergegeven. Standaard zal calibre een ligatuur omzetten in het overeenkomstige paar normale tekens. Deze optie zal ze echter behouden.

en: Preserve the aspect ratio of the cover, instead of stretching it to fill the full first page of the generated pdf.
nl: Lengte/breedteverhouding van de omslag behouden, in plaats van deze uit te rekken tot de volledige grootte van de PDF.

en: Press a key...
nl: Druk op een toets…

en: Previous
nl: Vorige

en: Previous Page
nl: Vorige pagina

en: Previous Section
nl: Vorige paragraaf

en: Previous page
nl: Vorige pagina

en: Previous section
nl: Vorige paragraaf

en: Price
nl: Prijs

en: Print
nl: Afdrukken

en: Print Preview
nl: Afdrukvoorbeeld

en: Print eBook
nl: E-book afdrukken

en: Print javascript alert and console messages to the console
nl: Print javascript waarschuwingen en console berichten op de console

en: Print metadata in OPF form (XML)
nl: Metadata in OPF-formaat (XML) afdrukken

en: Process directories recursively
nl: Mappen recursief verwerken

en: Processed
nl: Verwerkt

en: Processing %s
nl: Bezig met het verwerken van %s

en: Processing books.
nl: Boeken verwerken.

en: Producer
nl: Producent

en: Profile description
nl: Omschrijving profiel

en: Progress
nl: Voortgang

en: Provide a set of columns to be sorted on when calibre starts
    The argument is None if saved sort history is to be used
    otherwise it is a list of column,order pairs. Column is the
    lookup/search name, found using the tooltip for the column
    Order is 0 for ascending, 1 for descending
    For example, set it to [('authors',0),('title',0)] to sort by
    title within authors.
nl: Geef kolommen op om op te sorteren als calibre start.
    De parameter is None als de laatstgebruikte optie moet worden 
    toegepast. Anders is het een lijst van paren kolom-volgorde. Kolom
    is de zoeknaam, te vinden door de tooltip voor de kolom te bekijken.
    Volgorde is 0 voor oplopend, 1 voor aflopend
    Bijvoorbeeld, instellen op [('authors',0),('title',0)] om te sorteren op
    titel binnen auteurs.

en: Publishe&d:
nl: Uitgave&datum:

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Published date
nl: Publicatiedatum

en: Published:
nl: Gepubliceerd:

en: Publisher
nl: Uitgever

en: Publisher:
nl: Uitgever:

en: Publishers
nl: Uitgevers

en: Put generated Table of Contents at &start of book instead of end
nl: Gegenereerde inhoudsopgave aan het begin van het boek toevoegen in plaat&s van aan het einde

en: Python &code:
nl: Python&code:

en: Query:
nl: Zoekopdracht:

en: Query:
nl: Zoekopdracht:

en: Queueing
nl: In wachtrij

en: Queueing books for bulk conversion
nl: Boeken in de wachtrij voor massaconversie

en: Quick create:
nl: Snel aanmaken:

en: Quick switch
nl: Snel schakelen

en: Quickview
nl: Snel-weergave

en: Quickview is not available for books on the device.
nl: Snel-weergave is niet beschikbaar voor boeken op het apparaat.

en: Quit calibre
nl: Calibre afsluiten

en: RATING: %s<br />
nl: WAARDERING: %s<br />

en: RB Output
nl: RB-Uitvoer

en: Rating
nl: Waardering

en: Rating of this book. 0-5 stars
nl: Waardering van dit boek. 0-5 sterren

en: Ratings
nl: Waarderingen

en: Ratings, shown with stars
nl: Waarderingen, aangegeven met sterren

en: Read %(title)s in the %(fmt)s format
nl: %(title)s in het %(fmt)s-formaat lezen

en: Read &metadata from file contents rather than file name
nl: &Metadata uit bestandsinhoud in plaats van bestandsnaam lezen

en: Read a random book
nl: Lees een willekeurig boek

en: Read books
nl: Gelezen boeken

en: Read books in your calibre library
nl: Gelezen boeken in uw calibre-bibliotheek

en: Read metadata from %s files
nl: Metadata van %s bestanden lezen

en: Read metadata from ebooks in RAR archives
nl: Metadata van e-books uit RAR-archieven lezen

en: Read metadata from ebooks in ZIP archives
nl: Metadata van e-book uit ZIP-archieven lezen

en: Read metadata from files
nl: Metadata uit bestanden lezen

en: Read metadata from files on device
nl: Lees de metadata van bestanden op het apparaat

en: Read metadata from the specified OPF file and use it to set metadata in the ebook. Metadata specified on the command line will override metadata read from the OPF file
nl: Lees metadata uit het opgegeven OPF-bestand en gebruik deze om de metadata in het e-book in te stellen. Metadata die op de opdrachtregel opgegeven worden hebben voorrang boven de metadata die zich in het OPF-bestand bevinden

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
nl: Lees metadata uit het opgegeven OPF-bestand. Metadata die hieruit worden gelezen krijgt voorrang over metadata uit het bronbestand.

en: Really add plugboard?
nl: Adapter zeker weten toevoegen?

en: Really do the recovery. The command will not run unless this option is specified.
nl: Het herstel echt uitvoeren. Het commando zal niet uitgevoerd worden tenzij deze optie ingesteld is.

en: Rebuild ePub from exploded contents
nl: ePub met de uitgepakte inhoud herbouwen

en: Recalculate all author sort values
nl: Herbereken alle soorteerauteur-waarden

en: Recently &Added
nl: Recente &aanwinsten

en: Recipe &title:
nl: Recept&titel:

en: Recipe Disabled
nl: Recept uitgeschakeld

en: Recipe for
nl: Recept voor

en: Recipe source code (python)
nl: Broncode recept (python)

en: Recipes
nl: Recepten

en: Redirect console output to a dialog window (both stdout and stderr). Useful on windows where GUI apps do not have a output streams.
nl: Stuur console-uitvoer naar een dialoogvenster (zowel stdout als stderr). Nuttig onder Windows waar GUI-applicaties geen outputstream hebben.

en: Redo
nl: Herdoen

en: Reference Mode
nl: Referentiemodus

en: Refresh separate covers when using automatic management (newer readers)
nl: Ververs afzonderlijke omslagen wanneer automatisch management wordt gebruikt (nieuwere e-readers)

en: Regex Builder
nl: Regexpmaker

en: Regex describing tags to exclude as genres.
    Default: '%default' excludes bracketed tags, e.g. '[<tag>]'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: Regexp die de labels beschijft die worden uitgesloten als genres.
    Standaard: ‘%default’  uitgezonderd labels tussen haken, b.v. '[<label>]'
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Regex:
nl: Regexp:

en: Regular &expression
nl: R&egexp

en: Regular Expression
nl: Regexp

en: Regular expression (?P&lt;title&gt;)
nl: Regexp (?P&lt;titel&gt;)

en: Regular expression (?P<author>)
nl: Regexp (?P<author>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
nl: Regexp (?P<isbn>)

en: Regular expression (?P<published>)
nl: Regexp (?<published>)

en: Regular expression (?P<publisher>)
nl: Regexp (?<uitgever>)

en: Regular expression (?P<series>)
nl: Regexp (?P<series>)

en: Regular expression (?P<series_index>)
nl: Regexp (?P<series_index>)

en: Regular expression: the expression must match anywhere in the metadata field
nl: Regular expression: de uitdrukking mag overal in het metadataveld voorkomen

en: Released
nl: Uitgegeven

en: Reload
nl: Vernieuwen

en: Remember last used &window size
nl: De laatstgebruikte &weergavegrootte van venster onthouden

en: Remember last used window size
nl: De laatstgebruikte venstergrootte onthouden

en: Remember the &current page when quitting
nl: &Huidige pagina bij afsluiten onthouden

en: Remove %(item)s from category %(cat)s
nl: %(item)s uit categorie%(cat)s verwijderen

en: Remove &all
nl: &Allemaal verwijderen

en: Remove &fake margins
nl: Verwijder &valse marges

en: Remove &format:
nl: &Formaat verwijderen:

en: Remove &spacing between paragraphs
nl: Verwijder witruimte&s tussen alinea's

en: Remove &stored conversion settings for the selected books
nl: De opge&slagen conversie-instellingen voor de geselecteerde boeken verwijderen

en: Remove Rule
nl: Regel verwijderen

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
nl: Verwijder een aangepaste plug-in op naam. Heeft geen effect op standaardplug-ins

en: Remove a user-defined column
nl: Een gebruiker-gedefinieerde kolom verwijderen

en: Remove all formats from selected books
nl: Verwijder alle formaten van de geselecteerde boeken

en: Remove all formats from selected books, except...
nl: Verwijder alle formaten van de geselecteerde boeken, behalve…

en: Remove all tags
nl: Verwijder alle labels

en: Remove any template from the box
nl: Verwijder iedere sjabloon van de box

en: Remove books
nl: Verwijder boeken

en: Remove category
nl: Categorie verwijderen

en: Remove covers from selected books
nl: Verwijder omslagen van de geselecteerde boeken

en: Remove empty paragraphs from the document when they exist between every other paragraph
nl: Verwijder lege alinea's als ze elke tweede alinea voorkomen

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
nl: Verwijder regels uit de inhoudsopgave waarvan de titels overeenkomen met de opgegeven reguliere uitdrukking. Overeenkomende regels en alle onderliggende regels worden verwijderd.

en: Remove feed from recipe
nl: Verwijder feed uit recept

en: Remove files of a specific format from selected books..
nl: Verwijder bestanden in een specifiek formaat van de geselecteerde boeken...

en: Remove first &image
nl: Verwijder eerste afbeeld&ing

en: Remove formatting
nl: Opmaak verwijderen

en: Remove indents at the beginning of lines
nl: Verwijder inspringen aan begin van een regel

en: Remove library
nl: Verwijder bibliotheek

en: Remove matching books from device
nl: Verwijder de boeken die aan de criteria voldoen van het apparaat

en: Remove selected actions from toolbar
nl: Geselecteerde acties van de werkbalk verwijderen

en: Remove selected books
nl: Verwijder geselecteerde boeken

en: Remove series
nl: Verwijder reeks

en: Remove spacing between paragraphs. Also sets an indent on paragraphs of 1.5em. Spacing removal will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
nl: Verwijder witregels tussen alinea's. Stelt ook inspringen met 1.5em in voor alinea's. Witregels verwijderen werkt niet als het invoerbestand geen alinea's gebruikt (<p>- of <div>-tags).

en: Remove stored conversion settings for the selected books.
    
    Future conversion of these books will use the default settings.
nl: Verwijder de conversie-instellingen voor de geselecteerde boeken.
    
    Toekomstige conversies van deze boeken zullen de standaardinstellingen gebruiken.

en: Remove the bright yellow lines at the edges of the book list
nl: Verwijder de lichtgele lijnen aan de randen van de boekenlijst

en: Remove the first image from the input ebook. Useful if the first image in the source file is a cover and you are specifying an external cover.
nl: Verwijder de eerste afbeelding uit het invoerbestand. Nuttig indien de eerste afbeelding van het invoerbestand een omslag is, en een externe omslag is opgegeven.

en: Remove the selected format from this book
nl: Geselecteerd formaat van dit boek verwijderen

en: Remove unnecessary hyphens
nl: Verwijder overbodige liggende streepjes

en: Remove unused series (Series that have no books)
nl: Verwijder ongebruikte reeksen (Reeksen die geen boeken bevatten)

en: Removing books from device metadata listing...
nl: Boeken uit metadatalijst op apparaat verwijderen...

en: Removing books from device...
nl: Boeken van apparaat verwijderen...

en: Rename
nl: Hernoemen

en: Rename %s
nl: %s hernoemen

en: Rename failed
nl: Hernoemen mislukt

en: Rename library
nl: Bibliotheek hernoemen

en: Rename the current category to the what is in the box
nl: Vervang de naam van de huidige categorie met de inhoud van het tekstveld

en: Rename the current search to what is in the box
nl: Verander de naam van de zoekopdracht naar dat wat in het veld staat

en: Rename the item in every book where it is used.
nl: Hernoem het item in ieder boek waar het mee geassocieerd is.

en: Rename user category
nl: Gebruikerscategorie hernoemen

en: Render &tables as images
nl: &Tabellen als afbeelding weergeven

en: Render tables in the HTML as images (useful if the document has large or complex tables)
nl: Teken HTML-tabellen als afbeeldingen. (Nuttig als het document grote of gecompliceerde tabellen bevat)

en: Rendered %s
nl: Gegenereerd %s

en: Renumber sequences of <h1> or <h2> tags to prevent splitting
nl: Hernummer opeenvolgende <h1>- en <h2>-tags om splitsing te voorkomen

en: Repairing database. This can take a very long time for a large collection
nl: Bezig met het herstellen van de database. Dit kan voor een grote collectie erg veel tijd in beslag nemen

en: Repairing failed
nl: Herstellen mislukt

en: Replace entity indents with CSS indents
nl: Inspringen vervangen door CSS-inspringen

en: Replace field
nl: Vervangveld

en: Replace recipe?
nl: Recept vervangen?

en: Replace scene breaks with the specified text. By default, the text from the input document is used.
nl: Vervang breekpunten door de aangegeven tekst. Standaard wordt de tekst uit het invoerbestand gebruikt.

en: Replace soft scene &breaks:
nl: Zachte regeleinden &vervangen:

en: Replace space with &underscores
nl: Vervang spaties door &underscores ‘_’

en: Replace whitespace with underscores.
nl: Vervang witruimte door lage streepjes (_).

en: Replacement to replace the text found with sr1-search.
nl: sr1 vervangen door.

en: Replacement to replace the text found with sr2-search.
nl: sr2 vervangen door.

en: Replacement to replace the text found with sr3-search.
nl: sr3 vervangen door.

en: Requested formats not available
nl: Gewenste formaten niet beschikbaar

en: Rescale images for &Palm devices
nl: Afbeeldingen herschalen voor &Palm-apparaten

en: Reset
nl: Herstellen

en: Reset Quick Search
nl: Snelzoeken wissen

en: Reset all disabled &confirmation dialogs
nl: Alle uitges&chakelde meldingen terugzetten

en: Reset all the author sort values to a value automatically
    generated from the author. Exactly how this value is automatically
    generated can be controlled via Preferences->Advanced->Tweaks
nl: Vervang alle waarden voor sorteerauteur met een automatisch
    uit het auteur-veld berekende waarde. Hoe die omzetting exact gebeurd
    kan ingesteld worden via Voorkeuren->Geavanceerd->Tweaks

en: Reset author to Unknown
nl: Auteur terugzetten naar Onbekend

en: Resize all the images for full screen view.
nl: Herschaal alle afbeeldingen naar een volledig scherm.

en: Resize images larger than the viewer window to fit inside it
nl: Herschaal afbeeldingen groter dan het leesvenster zodat deze er in passen

en: Restart
nl: Herstarten

en: Restart calibre
nl: Herstart calibre

en: Restart console
nl: Console herstarten

en: Restart in debug mode
nl: Herstart in debug-modus

en: Restart needed
nl: Herstart vereist

en: Restart required
nl: Herstart vereist

en: Restore %s from the original
nl: Herstel %s vanuit het origineel

en: Restore &default
nl: Stan&daardwaarde terugzetten

en: Restore &defaults
nl: Stan&daardwaarden terugzetten

en: Restore Defaults
nl: Standaardinstellingen herstellen

en: Restore database
nl: Database terugzetten

en: Restore default layout
nl: Standaardlayout herstellen

en: Restore settings to default values. Only settings for the currently selected section are restored.
nl: Standaardinstellingen terugzetten. Alleen de instellingen voor de huidige selectie worden teruggezet.

en: Restore settings to default values. You have to click Apply to actually save the default settings.
nl: Standaardinstellingen terugzetten. U moet op ‘Toepassen’ klikken om de standaardinstellingen daadwerkelijk terug te zetten.

en: Restore this tweak to its default value
nl: Deze aanpassing terugzetten naar de standaardwaarde

en: Restore your own subset of checked fields that you define using the 'Set as default' button
nl: Zet uw eigen selectie van aangevinkte velden terug, die u gedefinieerd hebt met de ‘Als standaard instellen’-knop

en: Restoring database
nl: Database herstellen

en: Restoring database failed, click Show details to see details
nl: Herstellen van de database is mislukt. Klik op ‘Details tonen’ voor meer informatie

en: Restoring database from backups, do not interrupt, this will happen in three stages
nl: Database wordt vanuit back-ups hersteld, dit mag u niet onderbreken. Het herstellen gebeurt in drie fasen

en: Restoring database was successful
nl: Database herstellen is gelukt

en: Restoring the database succeeded with some warnings click Show details to see the details.
nl: Herstellen van de database is gelukt, maar er zijn waarschuwingen. Klik op ‘Details tonen’ voor meer informatie.

en: Restoring to defaults not supported for
nl: Terugzetten naar standaard niet ondersteund voor

en: Restrict to
nl: Beperken tot

en: Restriction (saved search) to apply:
nl: Beperking (opgeslagen zoekactie) om toe te passen:

en: Restriction to apply when the current library is opened:
nl: Te gebruiken beperkingen als de huidige bibliotheek wordt geopend:

en: Retry
nl: Opnieuw proberen

en: Reverse Options:
nl: Omkeeropties:

en: Right
nl: Rechts

en: Right-click to see more options
nl: Rechts klikken om meer opties te zien

en: Rights
nl: Rechten

en: Rotate Options:
nl: Rotatieopties:

en: Run server &automatically on startup
nl: Server tijdens het opstarten &automatisch starten

en: Run welcome wizard
nl: Start de welkom-wizard

en: Run with -vv to see the reason
nl: Start met -vv om de reden te zien

en: Running time
nl: Looptijd

en: Running transforms on ebook...
nl: Transformaties worden op e-book toegepast…

en: S&ans-serif font family:
nl: Lettertypes uit de S&ans-serif-familie:

en: S&how recipe files
nl: Receptbestanden &weergeven

en: S&tandard font:
nl: S&tandaardlettertype:

en: S/R TEMPLATE ERROR
nl: FOUT ZOEK/VERVANG-SJABLOON

en: SERIES: %(series)s [%(sidx)s]<br />
nl: REEKS: %(series)s [%(sidx)s]<br />

en: SNB Books
nl: SNB-Boeken

en: SNB Output
nl: SNB-uitvoer

en: Sa&ve
nl: Op&slaan

en: Same as current
nl: Zelfde als huidige

en: Sans-serif
nl: Schreefloos

en: Save
nl: Opslaan

en: Save &cover separately
nl: Omslag ges&cheiden opslaan

en: Save &template
nl: &Sjabloon opslaan

en: Save &template:
nl: He&t sjabloon opslaan:

en: Save All
nl: Alles opslaan

en: Save changes
nl: Wijzigingen opslaan

en: Save changes and edit the metadata of %s
nl: Sla veranderingen op en pas de metadata aan van %s

en: Save current search under the name shown in the box. Press and hold for a pop-up options menu.
nl: Huidige zoekopdracht opslaan onder de naam weergegeven in het tekstveld. Indrukken en vasthouden geeft een pop-up menu met meer opties.

en: Save current search/replace
nl: Huidige zoeken/vervangen opslaan

en: Save into a single directory, ignoring the template directory structure
nl: In één enkele map opslaan, negeer de mapstructuur uit het sjabloon

en: Save metadata in &OPF file
nl: Metadata in &OPF-bestand opslaan

en: Save only %s format to disk
nl: Bewaar alleen %s-formaat op schijf

en: Save only %s format to disk in a single directory
nl: Bewaar enkel %s-formaat op de harde schijf, in één enkele map

en: Save original file when converting from same format to same format
nl: Originele bestand opslaan bij het converteren van hetzelfde formaat naar hetzelfde formaat

en: Save plugboard
nl: Adapter opslaan

en: Save search/replace
nl: Zoeken/vervangen opslaan

en: Save single format to disk...
nl: Enkel formaat op schijf bewaren…

en: Save the current position in the document, when quitting
nl: Sla de huidige positie in het document op bij afsluiten

en: Save the current search term. You can rename a search term by
    changing the name then pressing Save. You can change the value
    of a search term by changing the value box then pressing Save.
nl: De huidige zoekterm opslaan. U kunt een zoekterm hernoemen 
    door de naam te wijzigen en op ‘opslaan’ te klikken. U kunt
    de waarde van een zoekterm wijzigen door het waardeveld aan
    te passen en op ‘opslaan’ te klikken.

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified directory. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
nl: Bewaar de uitvoer van verschillende stadia van de conversielijn in de opgegeven map. Nuttig als u niet zeker weet tijdens welke stap in het conversieproces een fout optreedt.

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified directory. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: Sla de uitvoer van verschillende stappen in het conversieproces op in de aangegeven map. Nuttig als u niet zeker weet op welk punt problemen optreden.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Save to disk
nl: Op schijf opslaan

en: Save to disk in a single directory
nl: In één enkele map op schijf opslaan

en: Saved
nl: Opgeslagen

en: Saved Bookmarks (*.pickle)
nl: Opgeslagen bladwijzers (*.pickle)

en: Saved Search Editor
nl: Opgeslagen zoekopdrachten bewerken

en: Saved Search:
nl: Opgeslagen zoekopdracht:

en: Saved Searches
nl: Opgeslagen zoekopdrachten

en: Saved search already exists
nl: Opgeslagen zoekopdracht bestaat al

en: Saving books to disk
nl: Boeken op schijf bewaren

en: Saving...
nl: Opslaan…

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.4, just below the median line length.  If only a few lines in the document require unwrapping this value should be reduced
nl: Schaal om te bepalen tot welke lengte korte regels gecombineerd moeten worden. Geldige waarden zijn decimale getallen tussen 0 en 1. De standaardwaarde is 0.4, iets minder dan de mediaan van de regellengte. Als maar weinig regels gecombineerd hoeven te worden kunt u beter een lagere waarde kiezen

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.45, just below the median line length.
nl: De schaal die gebruikt wordt voor het samenvoegen van regels. Geldige waarden zijn decimalen tussen 0 en 1. Standaard is 0.45, net onder de gemiddelde regellengte.

en: Scanning root folder for books
nl: Bezig met het zoeken naar boeken in de hoofdmap

en: Schedule download?
nl: Download plannen?

en: Schedule news download
nl: Plan nieuwsdownload

en: Scheduled
nl: Gepland

en: Scroll down
nl: Naar beneden scrollen

en: Scroll left
nl: Naar links scrollen

en: Scroll right
nl: Naar rechts scrollen

en: Scroll to the bottom of the section
nl: Scroll naar het einde van de paragraaf

en: Scroll to the end of the document
nl: Scroll naar het eind van het document

en: Scroll to the next page
nl: Scroll naar de volgende pagina

en: Scroll to the next section
nl: Scroll naar de volgende paragraaf

en: Scroll to the previous page
nl: Scroll naar de vorige pagina

en: Scroll to the previous section
nl: Scroll naar de vorige paragraaf

en: Scroll to the start of the document
nl: Scroll naar het begin van het document

en: Scroll to the top of the section
nl: Scroll naar het begin van de paragraaf

en: Scroll up
nl: Omhoog scrollen

en: Se&rif family:
nl: Lettertype met sch&reef:

en: Search
nl: Zoeken

en: Search
    &
    Replace
nl: Zoeken
    &
    vervangen

en: Search &field:
nl: Zoek&veld:

en: Search &mode:
nl: Zoek&modus:

en: Search (For Advanced Search click the button to the left)
nl: Zoeken (Klik voor uitgebreid zoeken op de knop links)

en: Search as you &type
nl: Zoeken terwijl u &typt

en: Search for %s
nl: Naar %s zoeken

en: Search for a shortcut by name
nl: Zoek naar een snelkoppeling op naam

en: Search for books from different book sellers
nl: Zoek naar boeken van diverse boekwinkels

en: Search for books in all folders
nl: In alle mappen naar boeken zoeken

en: Search for books in category %s
nl: In categorie %s naar boeken zoeken

en: Search for books not in category %s
nl: Buiten categorie %s naar boeken zoeken

en: Search for ebooks
nl: Naar e-books zoeken

en: Search for everything but %s
nl: Zoek naar alles, behalve %s

en: Search for items. This is a "contains" search; items containing the
    text anywhere in the name will be found. You can limit the search
    to particular categories using syntax similar to search. For example,
    tags:foo will find foo in any tag, but not in authors etc. Entering
    *foo will filter all categories at once, showing only those items
    containing the text "foo"
nl: Zoek naar items. Dit is een ‘bevat’-zoeken; items waarvan de naam de
    zoektekst bevat worden gevonden. U kunt het zoeken beperken tot bepaalde
    kolommen met een syntax zoals die van gewoon zoeken. ‘tags:foo’ bijvoorbeeld
    vindt ‘foo’ in alle labels, maar niet in auteurs e.d. ‘*foo’ invoeren 
    filtert alle categorieën tegelijk en toont alleen items die de tekst
    ‘foo’ bevatten

en: Search for plugin
nl: Plug-in zoeken

en: Search for text in book
nl: Zoek naar tekst in boek

en: Search for this %s
nl: Zoek naar deze %s

en: Search for tweak
nl: Zoek een aanpassing

en: Search in the library view for the selected item
nl: Zoek in de bibliotheek-weergave naar het geselecteerde onderdeel

en: Search only in specific fields:
nl: Zoek alleen in specifieke velden:

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr1-replace.
nl: Zoekpatroon (regexp) dat vervangen moet worden door sr1.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr2-replace.
nl: Zoekpatroon (regexp) dat vervangen moet worden door sr2.

en: Search pattern (regular expression) to be replaced with sr3-replace.
nl: Zoekpatroon (regexp) dat vervangen moet worden door sr3.

en: Search pattern is invalid: %s
nl: Zoekpatroon is ongeldig: %s

en: Search string:
nl: Zoektekst:

en: Search/Replace
nl: Zoeken/Vervangen

en: Search/replace invalid
nl: Zoeken/vervangen ongeldig

en: Search/replace name:
nl: Naam voor zoeken/vervangen:

en: Search:
nl: Zoeken:

en: Searches
nl: Zoekopdrachten

en: Searching
nl: Zoeken

en: Searching for books
nl: Naar boeken zoeken

en: Searching for sub-folders
nl: Naar deelmappen zoeken

en: Searching in
nl: Zoeken in

en: Searching in all sub-directories...
nl: Zoeken in alle deelmappen…

en: Searching...
nl: Bezig met zoeken…

en: Second Expression
nl: Tweede regexp

en: Section End
nl: Einde van paragraaf

en: Section Menu
nl: Paragraafmenu

en: Section Start
nl: Begin van paragraaf

en: Sectionize:
nl: Verdeel in paragrafen:

en: Sections
nl: Paragrafen

en: Sections to include in catalog.
nl: Secties die in de catalogus opgenomen moeten worden.

en: See at
nl: Kijk bij

en: See the <a href="http://calibre-ebook.com/user_manual/gui.html#the-search-interface">User Manual</a> for more help
nl: Zie de <a href="http://calibre-ebook.com/user_manual/gui.html#the-search-interface">handleiding</a> (Engelstalig) voor meer hulp

en: See the <a href="http://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">User Manual</a> for more help
nl: Bekijk de <a href="http://manual.calibre-ebook.com/gui.html#the-search-interface">Handleiding</a> (Engelstalig) voor meer hulp

en: Select a category to edit
nl: Selecteer een categorie om te bewerken

en: Select a folder on your hard disk
nl: Selecteer een map op uw harde schijf

en: Select a saved search to edit
nl: Kies een opgeslagen zoekopdracht om te bewerken

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Select an actual plugin under <b>%s</b> to customize
nl: Kies een plug-in onder <b>%s</b> om aan te passen

en: Select available formats and their order for this device
nl: Selecteer beschikbare formaten en hun ranglijst voor dit apparaat

en: Select book files
nl: Kies boekbestanden

en: Select books
nl: Boeken kiezen

en: Select destination for %(title)s.%(fmt)s
nl: Selecteer een bestemming voor %(title)s.%(fmt)s

en: Select displayed metadata
nl: Selecteer weergegeven metadata

en: Select folder to open as device
nl: Selecteer map om als apparaat te openen

en: Select location for books
nl: Selecteer de locatie voor boeken

en: Select saved search/replace to load.
nl: Selecteer zoeken/vervangen om te laden.

en: Select the content kind of the new category
nl: Selecteer het inhoudstype voor de nieuwe categorie

en: Select the toolbars and/or menus to add <b>%s</b> to:
nl: Selecteer werkbalken en/of menu's om <b>%s</b> aan toe te voegen:

en: Selected books have no formats
nl: Geselecteerde boeken hebben geen formaat

en: Selected column is not a user-defined column
nl: Geselecteerde kolom is geen gebruiker-gedefinieerde kolom

en: Selected slot: %s is not supported.
nl: Geselecteerd slot: %s niet ondersteund.

en: Send and delete from library
nl: Verstuur en verwijder uit de bibliotheek

en: Send books to the connected device
nl: Verstuur boeken naar het verbonden apparaat

en: Send books via email or the web also connect to iTunes or folders on your computer as if they are devices
nl: Stuur boeken via e-mail of het web, tevens verbinden met iTunes of mappen op uw computer alsof het apparaten zijn

en: Send collections to device
nl: Stuur collecties naar apparaat

en: Send email &from:
nl: A&fzender e-mail:

en: Send file to storage card instead of main memory by default
nl: Stuur bestand standaard naar de externe opslag in plaats van het hoofdgeheugen

en: Send metadata to device
nl: Verstuur metadata naar apparaat

en: Send page number information when sending books
nl: Verzend paginanummering als boeken worden verzonden

en: Send specific format to
nl: Stuur specifiek formaat naar

en: Send test mail from %s to:
nl: Verstuur test-e-mail van %s naar:

en: Send to device
nl: Naar apparaat sturen

en: Send to main memory
nl: Naar hoofdgeheugen sturen

en: Send to storage card A
nl: Naar geheugenkaart A sturen

en: Send to storage card B
nl: Naar geheugenkaart B sturen

en: Sending books to device.
nl: Boeken worden naar het apparaat verzonden.

en: Sending books to devices
nl: Boeken naar apparaten sturen

en: Sending catalogs to device.
nl: Catalogus wordt naar het apparaat verzonden.

en: Sending email to
nl: E-mail versturen naar

en: Sending metadata to device...
nl: Metadata naar apparaat versturen...

en: Sending news to device.
nl: Nieuws wordt naar het apparaat verzonden.

en: Sending...
nl: Verzenden…

en: Sent news to
nl: Nieuws verzonden naar

en: Separate Comments and additional content with horizontal rule
nl: Scheid commentaar en bijkomende inhoud met horizontale lijn

en: Separator
nl: Scheidingsteken

en: Series | Series
nl[0]: Reeksen
nl[1]: Reeksen

en: Series index:
nl: Reeksindex:

en: Series will normally be renumbered from the highest number in the database
    for that series. Checking this box will tell calibre to start numbering
    from the value in the box
nl: Reeksen worden standaard genummerd vanaf het hoogste nummer van deze reeks 
    in de database. Als dit is aangevinkt begint Calibre met nummeren vanaf de 
    opgegeven waarde

en: Series:
nl: Reeks:

en: Serif
nl: Schreef

en: Server &port:
nl: Server&poort:

en: Set '%s' to today
nl: ‘%s’ instellen op vandaag

en: Set a password to restrict access. By default access is unrestricted.
nl: Stel een wachtwoord in om toegang te beperken. Standaard is er onbeperkte toegang voor iedereen.

en: Set author from author sort
nl: Auteur af van sorteerauteur afleiden

en: Set author sort from author
nl: Sorteerauteur van auteur afleiden

en: Set book ID
nl: Geef boek-ID op

en: Set conversion options common to all formats
nl: Stel de conversie-instellingen die voor elk invoerformaat gelden in

en: Set conversion options specific to each input format
nl: Stel de conversie-instellingen voor elk specifiek invoerformaat in

en: Set conversion options specific to each output format
nl: Stel de conversie-instellingen voor elk specifiek uitvoerformaat in

en: Set custom metadata fields that the content server will or will not display.
nl: Stel aangepaste metadatavelden in die de inhoudsserver al dan niet weer moet geven.

en: Set default send to device action
nl: Stel standaard ‘stuur naar apparaat’-actie in

en: Set defaults for conversion of comics (CBR/CBZ files)
nl: Standaarden voor conversie van strips (CBR/CBZ-bestanden) instellen

en: Set from &ebook file(s)
nl: Uit &e-bookbestand(en) verkrijgen

en: Set metadata for the book from the selected format
nl: Metadata voor het boek vanuit het geselecteerde formaat instellen

en: Set metadata from %s files
nl: Stel metagegevens van %s bestanden in

en: Set metadata in %s files
nl: Metadata van %s bestanden instellen

en: Set options for converting %s
nl: Opties voor conversie van %s instellen

en: Set sort key for the author
nl: Geef sorteersleutel voor de auteur op

en: Set sort key for the title
nl: Geef sorteersleutel voor de titel op

en: Set the BookID in LRF files
nl: Stel het BoekID in, in LRF-bestanden

en: Set the ISBN of the added empty book
nl: Geef het ISBN van het toegevoegde lege boek op

en: Set the ISBN of the book.
nl: Geef het ISBN van het boek op.

en: Set the author
nl: Geef de auteur op

en: Set the author of the new books to:
nl: Te gebruiken auteur voor nieuwe boeken:

en: Set the authors of the added empty book
nl: Geef de auteurs van het toegevoegde lege boek op

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
nl: Geef de auteurs op. Meerdere auteurs moeten met een ampersand (&) van elkaar gescheiden worden.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by the & character. Author names should be in the order Firstname Lastname.
nl: Geef de auteurs op. Meerdere auteurs moeten door het &-teken gescheiden worden. Auteursnamen moeten in de volgorde Voornaam Achternaam zijn.

en: Set the book category.
nl: Geef de boekcategorie op.

en: Set the book classification
nl: Geef de classificatie van het boek op

en: Set the book creator
nl: Geef de maker van het boek op

en: Set the book producer
nl: Geef de boekproducent op

en: Set the book producer.
nl: Geef de producent op.

en: Set the book timestamp (used by the date column in calibre).
nl: Stel de tijdstempel van boek in (voor de datum-kolom in Calibre).

en: Set the book title
nl: Geef de boektitel op

en: Set the bottom margin in pts. Default is %default. Note: 72 pts equals 1 inch
nl: Stel de ondermarge in, in pts. Standaard is %default. NB: 72 pts is gelijk aan 1 inch (2.54 cm)

en: Set the color of the column:
nl: Geef kolom-kleur:

en: Set the cover for the book from the selected format
nl: De omslag van het boek vanuit het geselecteerde formaat instellen

en: Set the cover to the specified file or URL
nl: Stel de omslag in met het opgegeven bestand of URL

en: Set the cover to the specified file.
nl: Gebruik het opgegeven bestand voor de omslag.

en: Set the default timeout for network fetches (i.e. anytime we go out to the internet to get information)
nl: Geef de standaard time-out voor het ophalen van informatie van het internet (dwz elke keer dat informatie van het net gehaald moet worden)

en: Set the ebook description.
nl: Stel de omschrijving van het e-book in.

en: Set the ebook publisher.
nl: Geef de uitgever van het e-book op.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
nl: Stel het formaat van de kopregel in. %a wordt vervangen door de auteur en %t door de titel. Standaard is %default

en: Set the height of the inserted blank lines (in em). The height of the lines between paragraphs will be twice the value set here.
nl: Stel de hoogte van de ingevoegde blanco regels in (in em). De hoogte van de regels tussen paragrafen is het dubbele van wat u hier insteld.

en: Set the index of the book in this series.
nl: Geef de index van dit boek in de reeks op.

en: Set the language.
nl: De taal instellen.

en: Set the left margin in pts. Default is %default. Note: 72 pts equals 1 inch
nl: Stel de linkermarge in, in pts. Standaard is %default. NB: 72 pts is gelijk aan 1 inch (2.54 cm)

en: Set the list of words considered to be "articles" for sort strings
nl: Stel de lijst van woorden in die als ‘lidwoorden’ tellen tijdens sorteren van tekststrings

en: Set the list of words that are to be considered 'articles' when computing the
    title sort strings. The list is a regular expression, with the articles
    separated by 'or' bars. Comparisons are case insensitive, and that cannot be
    changed. Changes to this tweak won't have an effect until the book is modified
    in some way. If you enter an invalid pattern, it is silently ignored.
    To disable use the expression: '^$'
    This expression is designed for articles that are followed by spaces. If you
    also need to match articles that are followed by other characters, for example L'
    in French, use: "^(A\s+|The\s+|An\s+|L')" instead.
    Default: '^(A|The|An)\s+'
nl: Geef een lijst van worden welke moeten worden behandeld als
    'voorzetsels' wanneer de titel sortering wordt berekend.
    De lijst is een regexp met voorzetsels gescheiden door 'of'
    balken. Vergelijkingen zijn niet hoofdletter gevoelig, en dan kan
    niet worden veranderd. Wijzigingen aan deze tweak hebben geen effect
    tot het boek is aangepast op de één of andere manier.
    Als u een foutief patroon invoert, wordt het stilzwijgend genegeerd.
    Om de functie uit te schakel gebruikt u de regexp: '^$'
    Deze expressie is ontwikkeld voor voorzetsels welke worden gevolgd door
    spaties. Als u ook voorzetsels wilt vinden welke worden gevolgd door
    andere tekens. zoals bijvoorbeeld L' in het Frans, gebruik dan: "^(A\s+|The\s+|An\s+|L')"
    Standaard: '^(A|The|An)\s+'

en: Set the maximum number of sort 'levels'
nl: Maximaal aantal sorteerniveaus instellen

en: Set the maximum number of sort 'levels' that calibre will use to resort the
    library after certain operations such as searches or device insertion. Each
    sort level adds a performance penalty. If the database is large (thousands of
    books) the penalty might be noticeable. If you are not concerned about multi-
    level sorts, and if you are seeing a slowdown, reduce the value of this tweak.
nl: Stel het maximaal aantal sorteerniveaus in dat calibre zal gebruiken om
    de bibliotheek opnieuw te sorteren na bepaalde acties zoals zoeken of het
    aankoppelen van een apparaat. Ieder sorteerniveau heeft prestatieverlies tot gevolg.
    Als de database groot is (duizenden boeken) kan het verlies merkbaar zijn.
    Als u sorteren op meerdere niveaus niet belangrijk vind, en u een vertraging opmerkt,
    kunt u het aantal niveaus met deze tweak reduceren.

en: Set the maximum number of tags to show per book in the content server
nl: Stel het maximaal aantal labels in dat per boek door de inhoudsserver weergegeven moet worden

en: Set the metadata. The output file will contain as much of this metadata as possible.
nl: Stel de metadata in. Het uitvoerbestand zal zoveel mogelijk metadata bevatten.

en: Set the publication date.
nl: Stel de publicatiedatum in.

en: Set the published date.
nl: Geef de publicatiedatum op.

en: Set the publisher
nl: Geef de uitgever op

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
nl: Waardering geven. Moet een getal tussen de 1 en 5 zijn.

en: Set the right margin in pts. Default is %default. Note: 72 pts equals 1 inch
nl: Stel de rechtermarge in, in pts. Standaard is %default. NB: 72 pts is gelijk aan 1 inch (2.54 cm)

en: Set the series this ebook belongs to.
nl: Geef de reeks waartoe dit e-book behoort op.

en: Set the sort order for entries in the Tag Browser
nl: Leg de sorteervolgorde vast voor de items in de labelbrowser

en: Set the space between words in pts. Default is %default
nl: Stel de witruimte tussen woorden in, in pts. Standaard is %default

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
nl: Geef de labels voor het boek op. Dit moet een door komma's gescheiden lijst zijn.

en: Set the title of the added empty book
nl: Geef de titel voor het toegevoegde lege boek op

en: Set the title.
nl: Geef de titel op.

en: Set the top margin in pts. Default is %default. Note: 72 pts equals 1 inch
nl: Stel de bovenmarge in, in pts. Standaard is %default. NB: 72 pts is gelijk aan 1 inch (2.54 cm)

en: Set the user CSS stylesheet. This can be used to customize the look of all books.
nl: Definieer uw eigen CSS-stylesheet. Dit kan gebruikt worden om het uiterlijk van alle boeken aan te passen.

en: Set this option if you want the cover thumbnails to have the same aspect ratio (width to height) as the cover. Unset it if you want the thumbnail to be the maximum size, ignoring aspect ratio.
nl: Kies deze optie wanneer de voorbeeldweergave van de omslag de breedte-hoogte verhouding van de omslag moeten behouden. Als dit niet is ingesteld heeft de voorbeeldweergave maximale grootte, onafhankelijk van de hoogte-breedteverhoudingen.

en: Set this option to have separate book covers uploaded every time you connect your device. Unset this option if you have so many books on the reader that performance is unacceptable.
nl: Stel deze optie in wanneer afzonderlijke boekomslagen wordt opgeladen telkens wanneer u contact maakt met uw apparaat. Schakel deze optie uit wanneer de prestaties door een groot aantal boeken sterk teruglopen.

en: Set this to -1 if the function takes a variable number of arguments
nl: Instellen op -1 als de functie een variabel aantal parameters heeft

en: Set this to True to ensure that tags in 'Tags to add when adding
    a book' are added when copying books to another library
nl: Stel dit in op True om er voor te zorgen dat labels in ‘Labels om toe te voegen bij
    nieuwe boeken’ toegevoegd worden als een boek naar een andere bibliotheek gekopieerd wordt

en: Set whether to use one or two columns for custom metadata when editing
    metadata  one book at a time. If True, then the fields are laid out using two
    columns. If False, one column is used.
nl: Instellen of één of twee kolommen worden gebruikt voor aangepaste metadata bij het
    bewerken van metadata per boek. True: Toon velden in twee kolommen
    False: gebruik één kolom.

en: Set which author field to display in the tags pane (the list of authors,
    series, publishers etc on the left hand side). The choices are author and
    author_sort. This tweak affects only what is displayed under the authors
    category in the tags pane and content server. Please note that if you set this
    to author_sort, it is very possible to see duplicate names in the list because
    although it is guaranteed that author names are unique, there is no such
    guarantee for author_sort values. Showing duplicates won't break anything, but
    it could lead to some confusion. When using 'author_sort', the tooltip will
    show the author's name.
    Examples:
    categories_use_field_for_author_name = 'author'
    categories_use_field_for_author_name = 'author_sort'
nl: Stel in welk auteursveld weergegeven moet worden in het labelpaneel
    (de lijst met schrijvers, reeksen, uitgevers enz. aan de linkerkant). De keuzes
    zijn authors en author_sort. Deze tweak heeft enkel effect op wat is weergegeven
    onder de auteurscategorie in het labelpaneel en de inhoudsserver. NB. als u dit
    op author_sort insteld, is het zeer goed mogelijk om dubbele namen in de lijst
    tegen te komen omdat, hoewel schrijversnamen uniek zijn, de sorteersleutel
    niet uniek hoeft te zijn. Duplicaten weergeven zorgt niet voor fouten, maar kan
    verwarrend werken. Als author_sort wordt gebruikt, zal de tooltip de
    schrijversnaam weergeven.
    Voorbeelden:
    categories_use_field_for_author_name = 'author'
    categories_use_field_for_author_name = 'author_sort'

en: Setting this option tells calibre to look for books in all folders on the device and its cards. This permits calibre to find books put on the device by other software and by wireless download.
nl: Met deze optie aan zoekt calibre in alle mappen op het apparaat naar boeken, inclusief geheugenkaarten. Zo kan calibre ook boeken vinden die draadloos of met andere software op het apparaat zijn gezet.

en: Setting this tweak will force sorting to use the
    collating order for the specified language. This might be useful if you run
    calibre in English but want sorting to work in the language where you live.
    Set the tweak to the desired ISO 639-1 language code, in lower case.
    You can find the list of supported locales at
    http://publib.boulder.ibm.com/infocenter/iseries/v5r3/topic/nls/rbagsicusortsequencetables.htm
    Default: locale_for_sorting = '' -- use the language calibre displays in
    Example: locale_for_sorting = 'fr' -- sort using French rules.
    Example: locale_for_sorting = 'nb' -- sort using Norwegian rules.
nl: Bij het gebruiken van deze tweak wordt de sorteervolgorde gedwongen om
    gebruik te maken van de gespecificeerde taal. Dit kan handig zijn als u
    Calibre gebruikt in het Engels, maar in uw lokale taal wilt sorteren.
    Stel deze tweak in op de gewenste ISO 639-1-taalcode, in kleine letters.
    U kunt een lijst van ondersteunde talen vinden op
    http://publib.boulder.ibm.com/infocenter/iseries/v5r3/topic/nls/rbagsicusortsequencetables.htm
    Standaard: locale_for_sorting = '' -- gebruik de weergavetaal van calibre.
    Voorbeeld: locale_for_sorting = 'fr' -- sorteer op basis van Franse regels.
    Voorbeeld: locale_for_sorting = 'nl' -- sorteer op basis van Nederlandse regels.

en: Settings to control the calibre content server
nl: Instellingen voor de calibre-inhoudsserver

en: Setup
nl: Configuratie

en: Setup email based sharing of books
nl: Stel het delen van boeken via e-mail in

en: Setup sending email using
nl: E-mail  instellen met gebruik van

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
nl: Configureer het delen van boeken via e-mail. Dit kan gebruikt worden om gedownload nieuws automatisch naar uw apparaten te sturen

en: Setup the calibre Content Server which will give you access to your calibre library from anywhere, on any device, over the internet
nl: Configureer de calibre-inhoudsserver, waarmee u overal vandaan, met elk apparaat, via het Internet toegang heeft tot uw calibre-bibliotheek

en: Sharing
nl: Delen

en: Sharing books by email
nl: Deel boeken via e-mail

en: Sharing over the net
nl: Delen over het net

en: Shortcuts
nl: Sneltoetsen

en: Should the completion separator be append
    to the end of the completed text to
    automatically begin a new completion operation
    for authors.
    Can be either True or False
nl: Moet het afsluitend scheidingsteken worden toegevoegd
    aan het einde van de complete tekst om
    automatisch een nieuwe afsluitingsactie uit te voeren
    voor auteurs.
    Kan True of False zijn

en: Show
nl: Weergeven

en: Show &average ratings in the tags browser
nl: Toon de gemiddelde w&aardering in de labelbrowser

en: Show &details
nl: &Details tonen

en: Show &splash screen at startup
nl: Laat het op&startvenster zien

en: Show &text under icons:
nl: &Tekst onder pictogrammen weergeven:

en: Show a list of related books quickly
nl: Toon snel een lijst van gerelateerde boeken

en: Show all categories
nl: Alle categorieën weergeven

en: Show as HTML in book details
nl: In boek-details als HTML weergeven

en: Show book details
nl: Boekdetails tonen

en: Show book details in a separate popup
nl: Toon details van boeken in een aparte popup

en: Show books in calibre library
nl: Boeken in de calibre-bibliotheek weergeven

en: Show books in storage card A
nl: Boeken op geheugenkaart A weergeven

en: Show books in storage card B
nl: Boeken op geheugenkaart B weergeven

en: Show books in the main memory of the device
nl: Boeken in hoofdgeheugen van het apparaat weergeven

en: Show category
nl: Categorie weergeven

en: Show check marks in the GUI. Values of 'yes', 'checked', and 'true'
    will show a green check. Values of 'no', 'unchecked', and 'false' will show a red X.
    Everything else will show nothing.
nl: Vinkjes in de GUI tonen. De waardes ‘yes’ ‘checked’ en ‘true’
    zullen met een groen vinkje getoond worden. De waardes 
    ‘no’ ‘unchecked’ en ‘false’ zullen met een rode X getoond
    worden.
    Alle andere waardes zullen niet getoond worden.

en: Show checkmarks
nl: Vinkjes tonen

en: Show column
nl: Kolom weergeven

en: Show cover &browser in a separate window (needs restart)
nl: Toon omslag&browser in een apart venster (herstart vereist)

en: Show detailed information about this error
nl: Toon gedetailleerde info over deze fout

en: Show detailed output information. Useful for debugging
nl: Laat gedetailleerde uitvoerinformatie zien. Nuttig bij het opsporen van problemen

en: Show details for each column.
nl: Details voor iedere kolom weergeven.

en: Show history of changes to this plugin
nl: Toon geschiedenis met aanpassingen voor deze plugin

en: Show in tags browser
nl: In labelbrowser tonen

en: Show job &details
nl: Taak&details tonen

en: Show notification when &new version is available
nl: Een melding weergeven als een &nieuwe versie beschikbaar is

en: Show quickview
nl: Snel-weergave tonen

en: Show system tray icon
nl: Systeemvakpictogram tonen

en: Show the average rating per item indication in the tag browser
nl: Toon de gemiddelde waardering per item in de labelbrowser

en: Show the cover flow in a separate window instead of in the main calibre window
nl: Laat de omslagafbeeldingen in een apart venster zien in plaats van in het hoofdvenster van calibre

en: Show this message again
nl: Bericht nogmaals tonen

en: Show this notification for future updates
nl: Laat deze melding voor toekomstige nieuwe versies zien

en: Shrink column if it is too wide to fit
nl: Kolom verkleinen indien deze te breed is voor weergave

en: Sidebar
nl: Zijpaneel

en: Similar books...
nl: Vergelijkbare boeken…

en: Similar to save templates. For example, {title} {isbn}
nl: Gelijk aan bewaarsjabloon. Bijvoorbeeld, {title} {isbn}

en: Simplified Chinese
nl: Vereenvoudigd Chinees

en: Size
nl: Grootte

en: Size (MB)
nl: Grootte (MB)

en: Size hint (in inches) for book covers in catalog.
    Range: 1.0 - 2.0
    Default: '%default'
    Applies to ePub, MOBI output formats
nl: Hint voor omvang (in inches (2.54 cm)) voor boekomslagen in catalogus.
    bereik: 1.0 - 2.0
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Size hint for Description cover thumbnails
nl: Hint voor omvang van voorbeeldweergave van omslag

en: Small
nl: Klein

en: Smarten &punctuation
nl: Inter&punctie verbeteren

en: Some badly designed documents use tables to control the layout of text on the page. When converted these documents often have text that runs off the page and other artifacts. This option will extract the content from the tables and present it in a linear fashion.
nl: Sommige slecht-ontworpen documenten gebruiken tabellen om de lay-out van tekst op de pagina te beïnvloeden. Wanneer deze documenten geconverteerd worden hebben ze vaak vreemde fouten, zoals tekst die langer is dan de pagina. Deze optie zal de inhoud uit de tabellen halen en deze achter elkaar weergeven.

en: Some books changed
nl: Enkele boeken gewijzigd

en: Some books not found in iTunes database.
    Delete using the iBooks app.
    Click 'Show Details' for a list.
nl: Sommige boeken niet gevonden in de iTunes-database.
    Verwijder met behulp van de iBooks-app.
    Klik op ‘Details tonen’ voor een lijst.

en: Some cover art could not be converted.
    Click 'Show Details' for a list.
nl: Sommige omslagafbeeldingen kunnen niet geconverteerd worden.
    Klik op ‘Details tonen’ voor een overzicht.

en: Some documents specify page margins by specifying a left and right margin on each individual paragraph. calibre will try to detect and remove these margins. Sometimes, this can cause the removal of margins that should not have been removed. In this case you can disable the removal.
nl: In sommige documenten worden voor elke alinea apart linker- en rechtermarges opgegeven. calibre tracht deze te verwijderen, maar soms worden daardoor marges verwijderd die niet weg mogen. In dat geval kan margeverwijdering uitgeschakeld worden.

en: Some explanation about this template:
     -The fields availables are 'author_sort', 'authors', 'id',
        'isbn', 'pubdate', 'publisher', 'series_index', 'series',
       'tags', 'timestamp', 'title', 'uuid'
     -For list types ie authors and tags, only the first element
       wil be selected.
     -For time field, only the date will be used.
nl: Wat uitleg bij dit sjabloon:
     -De beschikbare velden zijn ‘author_sort’, ‘authors’, ‘id’,
        ‘isbn’, ‘pubdate’, ‘publisher’, ‘series_index’, ‘series’,
       ‘tags’, ‘timestamp’, ‘title’, ‘uuid’
     -Voor lijstvelden zoals  ‘authors‘ en ‘tags‘ zal alleen het eerste element
       geselecteerd worden.
     -Voor het veld tijd zal alleen de datum gebruikt worden.

en: Some failures
nl: Enkele fouten

en: Some of the changes you made require a restart. Please restart calibre as soon as possible.
nl: Enkele van de wijzigingen vereisen een herstart. Herstart calibre zo snel mogelijk.

en: Some of the selected books are on the attached device. <b>Where</b> do you want the selected files deleted from?
nl: Sommige geselecteerde boeken staan op het verbonden apparaat. <b>Waarvan</b> wilt u de geselecteerde bestanden verwijderen?

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Sort by author
nl: Op auteur sorteren

en: Sort by author sort
nl: Op sorteerauteur sorteren

en: Sort by average rating
nl: Op gemiddelde waardering sorteren

en: Sort by name
nl: Op naam sorteren

en: Sort by popularity
nl: Op populariteit sorteren

en: Sort on %s
nl: Op %s sorteren

en: Sort results in ascending order
nl: Sorteer resultaten in oplopende volgorde

en: Sort tags list by name, popularity, or rating
nl: Sorteer de lijst met labels op naam, populariteit of waardering

en: Source
nl: Bron

en: Source template
nl: Bronsjabloon

en: Sources with a red X next to their names must be configured before they will be used.
nl: Bronnen met een rode X naast de naam moeten geconfigureerd worden voordat u ze kunt gebruiken.

en: Spanish (Argentina)
nl: Spaans (Argentinië)

en: Spanish (Bolivia)
nl: Spaans (Bolivië)

en: Spanish (Chile)
nl: Spaans (Chili)

en: Spanish (Colombia)
nl: Spaans (Colombia)

en: Spanish (Cuba)
nl: Spaans (Cuba)

en: Spanish (Ecuador)
nl: Spaans (Ecuador)

en: Spanish (Honduras)
nl: Spaans (Honduras)

en: Spanish (Mexico)
nl: Spaans (Mexico)

en: Spanish (Nicaragua)
nl: Spaans (Nicaragua)

en: Spanish (Paraguay)
nl: Spaans (Paraguay)

en: Spanish (Uruguay)
nl: Spaans (Uruguay)

en: Spanish (Venezuela)
nl: Spaans (Venezuela)

en: Specifies a restriction to be used for this invocation. This option overrides any per-library settings specified in the GUI
nl: Specificeert een beperking die gebruikt wordt bij deze aanroep. Deze optie overschrijft elke instelling die in de grafische gebruikersomgeving per bibliotheek is ingesteld

en: Specifies the output profile.  In some cases, an output profile is required to optimize the catalog for the device.  For example, 'kindle' or 'kindle_dx' creates a structured Table of Contents with Sections and Articles.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: Specificeer het uitvoerprofiel. In sommige gevallen is een uitvoerprofiel noodzakelijk om de catalogus te optimalizeren voor het apparaat. Bijvoorbeeld, 'kindle' of 'kindle_dx' maakt een gestructureerde inhoudsopgave aan met paragrafen en artikelen.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Specifies whether result items should be split into multiple values or
    left as single values. This option has the most effect when the source field is
    not multiple and the destination field is multiple
nl: Specificeert of het resultaat moet worden opgesplitst in meerdere
    waarden of één waarde moet blijven. Heeft het meeste effect als het
    bronveld niet meervoudig is en het doelveld wel

en: Specify a folder calibre should connect to at startup
nl: Specificeer een map die calibre tijdens het opstarten moet inlezen

en: Specify a folder that calibre should connect to at startup using
    connect_to_folder. This must be a full path to the folder. If the folder does
    not exist when calibre starts, it is ignored. If there are '\' characters in
    the path (such as in Windows paths), you must double them.
    Examples:
    auto_connect_to_folder = 'C:\\Users\\someone\\Desktop\\testlib'
    auto_connect_to_folder = '/home/dropbox/My Dropbox/someone/library'
nl: Geef een map op waar calibre verbinding mee moet maken bij het opstarten met
    connect_to_folder. Dit moet het volledige pad zijn naar deze map. Als de
    map niet bestaat wanneer calibre start, wordt het genegeerd. Als er '\' in het pad zit, 
    (zoals bij Windows), moet u deze dupliceren.
    Voorbeelden:
    auto_connect_to_folder = 'C:\\Users\\iemand\\Desktop\\testbib'
    auto_connect_to_folder = '/home/dropbox/My Dropbox/iemand/bibliotheek'

en: Specify columns to sort the booklist by on startup
nl: Specificeer kolommen om boekenlijst bij het opstarten te sorteren

en: Specify how SONY collections are sorted
nl: Specificeer hoe SONY-collecties gesorteerd worden

en: Specify how sony collections are sorted. This tweak is only applicable if
    metadata management is set to automatic. You can indicate which metadata is to
    be used to sort on a collection-by-collection basis. The format of the tweak
    is a list of metadata fields from which collections are made, followed by the
    name of the metadata field containing the sort value.
    Example: The following indicates that collections built from pubdate and tags
    are to be sorted by the value in the custom column '#mydate', that collections
    built from 'series' are to be sorted by 'series_index', and that all other
    collections are to be sorted by title. If a collection metadata field is not
    named, then if it is a series- based collection it is sorted by series order,
    otherwise it is sorted by title order.
    [(['pubdate', 'tags'],'#mydate'), (['series'],'series_index'), (['*'], 'title')]
    Note that the bracketing and parentheses are required. The syntax is
    [ ( [list of fields], sort field ) , ( [ list of fields ] , sort field ) ]
    Default: empty (no rules), so no collection attributes are named.
nl: Specificeer hoe Sony-collecties worden gesorteerd. Deze tweak is enkel van toepassing als
    metadatabeheer is ingesteld op automatisch. U kunt per collectie aangeven welke metadata
    moeten worden gebruikt voor sortering. Het formaat van de tweak is een lijst van
    metadatavelden waarvan collecties zijn gemaakt, gevolgd door de naam van het
    metadataveld waarop gesorteerd wordt.
    Voorbeeld: Het volgende geeft collecties dat gebaseerd op pubdate en tags
    worden gesorteerd op de waarde in de persoonlijke kolom '#mijndatum', collecties
    met 'series' moeten worden gesorteerd op 'series_index', en alle andere
    collecties worden gesorteerd op titel. Als een metadataveld voor een collectie  geen naam
    heeft, dan zal een collectie gebaseerd op series worden gesorteerd op reeksvolgorde,
     alle andere op basis van de titel.
    [(['pubdate', 'tags'],'#mijndatum'), (['series'],'series_index'), (['*'], 'title')]
    NB haakjes en aanhalingstekens zijn verplicht. De syntax is
    [ ( [lijst van velden], sorteerveld ) , ( [ lijst van velden ] , sorteerveld ) ]
    Standaard: leeg (geen regels), dus geen collectieattributen met een naam.

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
nl: Geef aan hoe de auteur(s) van dit boek gesorteerd moeten worden. Bijvoorbeeld: Charles Dickens moet worden gesorteerd als: Dickens, Charles.

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
    If the box is colored green, then text matches the individual author's sort strings. If it is colored red, then the authors and this text do not match.
nl: Geef aan hoe de auteurs van dit boek gesorteerd moeten worden. Bijvoorbeeld Charles Dickens moet gesorteerd worden als Dickens, Charles.
    Als het veld groen gekleurd is komt de tekst overeen met de individuele auteurssortering. Als het rood is, dan komen de auteur en deze tekst niet overeen.

en: Specify how the text is to be processed after matching and replacement. In character mode, the entire
    field is processed. In regular expression mode, only the matched text is processed
nl: Geef op hoe de tekst na zoeken en vervangen verwerkt moet worden. In teken-modus wordt het volledige
    veld verwerkt. In regexp-modus wordt alleen de overeenkomende tekst verwerkt

en: Specify how the text should be copied into the destination.
nl: Geef aan hoe de tekst naar het doel gekopieerd moet worden.

en: Specify how this book should be sorted when by title. For example, The Exorcist might be sorted as Exorcist, The.
nl: Geef aan wat de titel is die moet gebruikt worden bij sorteren. Zo kan bijvoorbeeld ‘De Avonden’ gesorteerd worden als ‘Avonden, de’.

en: Specify how to mark detected chapters. A value of "pagebreak" will insert page breaks before chapters. A value of "rule" will insert a line before chapters. A value of "none" will disable chapter marking and a value of "both" will use both page breaks and lines to mark chapters.
nl: Specificeer hoe gedetecteerde hoofdstukken moeten worden gemarkeerd. Een waarde "pagebreak" zal een nieuwe pagina beginnen voor nieuwe hoofdstukken. Een waarde "rule" zal een streep toevoegen voor hoofdstukken. Een waarde "none" zal hoofdstukmarkering uitschakelen, en een waarde "both" zal zowel nieuwe pagina's als strepen gebruiken om hoofdstukken te markeren.

en: Specify renaming rules for SONY collections
nl: Specificeer hernoemregels voor SONY-collecties

en: Specify renaming rules for sony collections. This tweak is only applicable if
    metadata management is set to automatic. Collections on Sonys are named
    depending upon whether the field is standard or custom. A collection derived
    from a standard field is named for the value in that field. For example, if
    the standard 'series' column contains the value 'Darkover', then the
    collection name is 'Darkover'. A collection derived from a custom field will
    have the name of the field added to the value. For example, if a custom series
    column named 'My Series' contains the name 'Darkover', then the collection
    will by default be named 'Darkover (My Series)'. For purposes of this
    documentation, 'Darkover' is called the value and 'My Series' is called the
    category. If two books have fields that generate the same collection name,
    then both books will be in that collection.
    This set of tweaks lets you specify for a standard or custom field how
    the collections are to be named. You can use it to add a description to a
    standard field, for example 'Foo (Tag)' instead of the 'Foo'. You can also use
    it to force multiple fields to end up in the same collection. For example, you
    could force the values in 'series', '#my_series_1', and '#my_series_2' to
    appear in collections named 'some_value (Series)', thereby merging all of the
    fields into one set of collections.
    There are two related tweaks. The first determines the category name to use
    for a metadata field.  The second is a template, used to determines how the
    value and category are combined to create the collection name.
    The syntax of the first tweak, sony_collection_renaming_rules, is:
    {'field_lookup_name':'category_name_to_use', 'lookup_name':'name', ...}
    The second tweak, sony_collection_name_template, is a template. It uses the
    same template language as plugboards and save templates. This tweak controls
    how the value and category are combined together to make the collection name.
    The only two fields available are {category} and {value}. The {value} field is
    never empty. The {category} field can be empty. The default is to put the
    value first, then the category enclosed in parentheses, it is isn't empty:
    '{value} {category:|(|)}'
    Examples: The first three examples assume that the second tweak
    has not been changed.
    1: I want three series columns to be merged into one set of collections. The
    column lookup names are 'series', '#series_1' and '#series_2'. I want nothing
    in the parenthesis. The value to use in the tweak value would be:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'', '#series_1':'', '#series_2':''}
    2: I want the word '(Series)' to appear on collections made from series, and
    the word '(Tag)' to appear on collections made from tags. Use:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    3: I want 'series' and '#myseries' to be merged, and for the collection name
    to have '(Series)' appended. The renaming rule is:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', '#myseries':'Series'}
    4: Same as example 2, but instead of having the category name in parentheses
    and appended to the value, I want it prepended and separated by a colon, such
    as in Series: Darkover. I must change the template used to format the category name
    The resulting two tweaks are:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Series', 'tags':'Tag'}
    sony_collection_name_template='{category:||: }{value}'
nl: Geef de regels voor het hernoemen van sony-collecties op. Deze tweak is alleen van
    toepassing als het beheer van metadata op automatisch staat. De naam van collecties
    op Sony's is afhankelijk van of het veld standaard of aangepast is. Een collectie
    uit een standaard veld krijgt de naam van dat veld. Als de standaard 'series'-kolom
    de waarde 'Darkover' bevat, krijgt de collectie de naam 'Darkover'. Bij een 
    collectie uit een aangepast veld wordt de naam van dat veld aan de naam toegevoegd.
    Als de aangepaste-seriekolom 'My Series' bijvoorbeeld de naam 'Darkover' bevat, dan
    zal de collectie standaard 'Darkover (My Series)' heten. In deze documentatie zal
    'Darkover' de waarde genoemd worden, en 'My Series' de categorie. Als twee boeken
    velden hebben die dezelfde collectienaam geven zullen beide boeken in die collectie
    geplaatst worden.
    Met deze tweaks kunt u voor zowel een standaard als aangepast veld instellen hoe
    collecties genoemd moeten worden. U kunt het gebruiken om een beschrijving aan een
    standaard veld toe te voegen, bijvoorbeeld 'Foo (label)' in plaats van 'Foo'. U
    kunt het ook gebruiken om ervoor te zorgen dat meerder velden in dezelfde collectie
    terecht komen. U kunt er bijvoorbeeld voor zorgen dat de waardes in 'series',
    '#my_series_1' en '#my_series_2' in de collectie 'een_waarde (Reeks)' terecht
    komen, waarmee u dus alle velden in een enkele collectie plaatst.
    Er zijn twee verschillende tweaks. De eerste bepaald de categorienaam die voor een
    metadataveld gebruikt wordt. De tweede is een template, die gebruikt wordt om te
    bepalen hoe de waarde en de categorie gecombineerd worden om de collectienaam te
    bepalen. De syntax van de eerste tweak, sony_collection_renaming_rules, is:
    {'field_lookup_name':'category_name_to_use', 'lookup_name':'name', ...}
    De tweede tweak, sony_collection_name_template, is een sjabloon. Het gebruikt
    dezelfde template-taal als plugboards en opslag-templates. Deze tweak bepaald hoe de
    waarde en categorie gecombineerd worden om de collectienaam te vormen. De enige 
    twee beschikbare velden zijn {category} en {value}. Het {value}-veld is nooit leeg.
    Het {category}-veld kan leeg zijn. Standaard komt de waarde eerst, daarna de
    categorie tussen haakjes, als deze niet leeg is:
    '{value} {category:|(|)}'
    Voorbeelden: De eerste drie voorbeelden gaan er van uit dat de tweede tweak niet
    aangepast is.
    1: Ik wil drie serie-kolommen in een set collecties plaatsen. De kolomnamen zijn
    'series', '#series_1' en '#series_2. Ik wil niets tussen haakjes. De waard die u
    in de tweak moet gebruiken zijn:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'', '#series_1':'', '#series_2':''}
    2: Ik wil dat het woord '(Reeks)' in collecties die van series zijn gemaakt
    voorkomt, en dat het woord '(Label)' in collecties die van labels zijn gemaakt.
    Gebruik:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Reeks', 'tags':'Label'}
    3: Ik wil dat 'series'en '#myseries' samengevoegd worden, en dat '(Reeks)'
    aan de collectienaam wordt toegevoegd. De regel is dan:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Reeks', '#myseries':'Reeks'}
    4: Hetzelfde als voorbeeld 2, maar in plaats van de categorienaam tussen haakjes
    er achter wil ik de naam er voor, met een dubbele punt er tussen, dus
    Reeks:Darkover. Dan moet de template die gebruikt wordt voor het formatteren van
    de categorienaam aangepast worden. De volgende twee tweaks kunnen dan gebruikt
    worden:
    sony_collection_renaming_rules={'series':'Reeks', 'tags':'Label'}
    sony_collection_name_template='{categorie:||: }{waarde}'

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
nl: Specificeer de tekencodering van het invoerbestand. Als deze optie ingesteld is, zal de codering die het document zelf bevat genegeerd worden. Vooral nuttig voor documenten die geen codering ingesteld hebben, of die een foutieve tekencodering aangeven.

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
nl: Specificeer de tekencodering van het uitvoerdocument. Standaard is cp1252.

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
nl: Specificeer de tekencodering van het uitvoerdocument. Standaard is cp1252. Deze optie word niet door alle formaten nageleefd.

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
nl: Specificeer de tekencodering van het uitvoerdocument. Standaard is utf-8.

en: Specify the handling of CSS. Default is class.
    class: Use CSS classes and have elements reference them.
    inline: Write the CSS as an inline style attribute.
    tag: Turn as many CSS styles as possible into HTML tags.
nl: Specificeer het gebruik van CSS. Standaardwaarde is class.
    class: Gebruik CSS-classes en laat elementen ernaar verwijzen.
    inline: Schrijf de CSS als inline stijlattribuut.
    tag: Verander zoveel mogelijk CSS-stijlen in HTML-tags.

en: Specify the image size as widthxheight pixels. Normally, an image size is automatically calculated from the output profile, this option overrides it.
nl: Stel de afbeeldingsgrootte in als breedteXhoogte pixels. Normaal wordt de afbeeldingsgrootte automatisch berekend op basis van het uitvoerprofiel, deze optie heeft voorrang.

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
nl: Specificeer het invoerprofiel. Het invoerprofiel geeft het conversiesysteem informatie over hoe de informatie in het invoerdocument geïnterpreteerd moet worden. Bijvoorbeeld resolutie-afhankelijke lengtes (lengte in pixels). Mogelijkheden zijn:

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
nl: Geef de naam van een OPF-bestand op. De metadata zullen in het OPF-bestand worden opgeslagen.

en: Specify the output profile. The output profile tells the conversion system how to optimize the created document for the specified device. In some cases, an output profile is required to produce documents that will work on a device. For example EPUB on the SONY reader. Choices are:
nl: Specificeer het uitvoerprofiel. Het uitvoerprofiel vertelt het conversiesysteem hoe het document geoptimaliseerd kan worden voor het betreffende apparaat. In sommige gevallen is een uitvoerprofiel nodig om documenten te creëren die werken op een apparaat. Bijvoorbeeld EPUB voor de SONY e-reader. Mogelijkheden zijn:

en: Specify the sectionization of elements. A value of "nothing" turns the book into a single section. A value of "files" turns each file into a separate section; use this if your device is having trouble. A value of "Table of Contents" turns the entries in the Table of Contents into titles and creates sections; if it fails, adjust the "Structure Detection" and/or "Table of Contents" settings (turn on "Force use of auto-generated Table of Contents).
nl: Specificeer het indelen in paragrafen. De waarde ‘nothing’ maakt van het boek één paragraaf. De waarde ‘files’ maakt van elk bestand een paragraaf; doe dit als uw apparaat problemen heeft. De waarde ‘Table of Contents’ maakt van elke onderdeel in de inhoudsopgave een titel en maakt paragrafen; als dit niet goed werkt dient u de instellingen voor ‘Structure Detection’ en/of ‘Table of Contents’ aan te passen (zet ‘Force use of auto-generated Table of Contents’ aan).

en: Specify title and author
nl: Titel en auteur opgeven

en: Specify whether or not to hide the chapter title for each chapter. Useful for image-only output (eg. comics).
nl: Geef aan of de hoofdstuktitel voor elk hoofdstuk verborgen moet worden. Handig voor uitvoer met alleen afbeeldingen (bv. strips).

en: Specify whether or not to insert an empty line between two paragraphs.
nl: Geef aan of er wel of niet een lege regel tussen twee alinea's moet komen.

en: Specify whether or not to insert two space characters to indent the first line of each paragraph.
nl: Geef aan of er wel of niet met twee spaties ingesprongen moet worden bij elke nieuwe alinea.

en: Specify which font to use when generating a default cover
nl: Specificeer welk lettertype gebruikt moet worden bij het aanmaken van een standaardomslag

en: Specifying this switch will turn this behavior off.
nl: Als u dit opgeeft zal het gedrag uitgeschakeld worden.

en: Split &result
nl: &Resultaat splitsen

en: Split Options:
nl: Splitsopties:

en: Split all HTML files larger than this size (in KB). This is necessary as most EPUB readers cannot handle large file sizes. The default of %defaultKB is the size required for Adobe Digital Editions.
nl: Splits alle HTML-bestanden groter dan deze grootte (in KB). Dit is noodzakelijk omdat de meeste EPUB-lezers niet met grote bestanden overweg kunnen. De standaard van %defaultKB is de grootte die nodig is voor Adobe Digital Editions.

en: Split files &larger than:
nl: Sp&lits bestanden groter dan:

en: St&op Server
nl: Server st&oppen

en: Standard metadata
nl: Standaardmetadata

en: Start Content Server
nl: Inhoudsserver starten

en: Start Page
nl: Startpagina

en: Start backing up metadata of all books
nl: Backup van metadata van alle boeken starten

en: Start minimized to system tray.
nl: Geminimaliseerd naar het systeemvak starten.

en: Start search
nl: Begin met zoeken

en: Start searching as you type. If this is disabled then search will only take place when the Enter or Return key is pressed.
nl: Begin tijdens het intypen met zoeken. Als dit uit staat begint het zoeken pas als de Enter- of Returntoets wordt ingedrukt.

en: Start/stop content server
nl: Inhoudsserver starten/stoppen

en: Starting %s: Loading books...
nl: Bezig met opstarten %s: Laden van boeken…

en: Starting conversion of %d book(s)
nl: Conversie van %d boek(en) starten

en: Starting download [%d thread(s)]...
nl: Begin download [%d thread(s)]…

en: Still editing
nl: Nog aan het bewerken

en: Stop &all non device jobs
nl: &Alle niet-apparaat gerelateerde taken stoppen

en: Stop Content Server
nl: Inhoudsserver stoppen

en: Stopped
nl: Gestopt

en: Stopping
nl: Stoppen

en: Stopping server, this could take upto a minute, please wait...
nl: Server wordt gestopt, dit kan tot een minuut duren. Een moment geduld…

en: Storage Card A
nl: Geheugenkaart A

en: Storage Card B
nl: Geheugenkaart B

en: Store
nl: Winkel

en: Store the currently checked fields as a default you can restore using the 'Select default' button
nl: Sla de huidig aangevinkte velden als standaard op, zodat u deze kunt herstellen met de knop ‘Standaard selecteren’

en: Stores
nl: Winkels

en: Strikethrough
nl: Doorstreept

en: String to be used when sorting by author.
nl: De string die gebruikt wordt bij het sorteren op auteur.

en: String to be used when sorting by author. If unspecified, and the author(s) are specified, it will be auto-generated from the author(s).
nl: Tekst die wordt gebruikt bij het sorteren op auteur. Als deze leeg is, en de auteur(s) zijn opgegeven, dan zal deze automatisch aan de hand van de auteur(s) aangemaakt worden.

en: Structure
nl: Structuur

en: Structure
    Detection
nl: Structuur-
    detectie

en: Style text block
nl: Styleer tekstblok

en: Style the selected text block
nl: Styleer gelselecteerd tekstblok

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Subject of the email to use when sending. When left blank the title will be used for the subject. Also, the same templates used for "Save to disk" such as {title} and {author_sort} can be used here.
nl: Onderwerp van e-mail bij verzending. Als dit leeg is wordt de titel gebruikt. Ook de sjablonen gebruikt voor ‘Op schijf opslaan’, zoals {title} en {author_sort} kunnen gebruikt worden.

en: Subscript
nl: Onderschrift

en: Success
nl: Gelukt

en: Suitable for use with any e-ink device
nl: Geschikt voor gebruik met ieder e-inkt apparaat

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
nl: Geschikt voor gebruik met ieder e-inkt apparaat met groot scherm

en: Superscript
nl: Superschrift

en: Supported books
nl: Ondersteunde boeken

en: Swap Case
nl: Hoofd/kleine letters omwisselen

en: Swap author first and last names when reading metadata
nl: Voor- en achternaam van de auteur omwisselen bij het inlezen van de metadata

en: Swap author names from FN LN to LN, FN
nl: Auteursnamen van VN AN naar AN, VN omwisselen

en: Swap the author and title
nl: Auteur en titel omwisselen

en: Swap the firstname and lastname of the author. This affects only metadata read from file names.
nl: De voor- en achternaam van de auteur omwisselen. Dit heeft alleen betrekking op metadata die van bestandsnamen afgeleid is.

en: Switch between different calibre libraries and perform maintenance on them
nl: Wissel tussen verschillende calibre bibliotheken en voer er onderhoud op uit

en: Switch between library and device views
nl: Schakel om tussen bibliotheek- en apparaatmodus

en: Switch to Advanced mode
nl: Schakel over naar geavanceerde modus

en: Switch to Basic mode
nl: Schakel over naar simpele modus

en: Switch to the full interface (non-mobile interface)
nl: Omschakelen naar volledige weergave (niet-mobiele weergave)

en: Switch/create library...
nl: Verwissel/maak bibliotheek…

en: T&rim
nl: Bij&snijden

en: TAGS: %s<br />
nl: LABELS: %s<br />

en: TEMPLATE ERROR
nl: SJABLOONFOUT

en: TOC &Filter:
nl: &Filter inhoudsopgave:

en: TXT Input
nl: TXT-invoer

en: TXT Output
nl: TXT-Uitvoer

en: TXTZ Output
nl: TXTZ-uitvoer

en: Ta&gs:
nl: &Labels:

en: Ta&gs:
nl: &Labels:

en: Tab template for catalog.ui
nl: Sjabloon voor tabblad van catalog.ui

en: Table has cell that is too large
nl: Tabel heeft een cel die te groot is

en: Table of
    Contents
nl: Inhoudsopgave

en: Table of Contents
nl: Inhoudsopgave

en: Table of Contents:
nl: Inhoudsopgave:

en: Tag
nl: Label

en: Tag Browser
nl: Labelbrowser

en: Tag Editor
nl: Labels bewerken

en: Tag indicating book to be displayed as wishlist item.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: Label waarmee een boek wordt aangeduid als wenslijstitem.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Tag marking book to be filed with Personal Docs
nl: Label dat aangeeft dat het boek bij de persoonlijke documenten moet worden opgeslagen

en: Tags
nl: Labels

en: Tags browser category &partitioning method:
nl: Methode om categorieën van de labelbrowser o&p te delen:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
nl: Labels bepalen de categorie van het boek. Dit kan nuttig zijn tijdens het zoeken. <br><br>Ze kunnen woorden of zinsdelen bevatten, gescheiden door komma's.

en: Tags changed
nl: Labels veranderd

en: Tags to &exclude
nl: Uitgeslot&en labels

en: Tags to apply to books added to the library
nl: Labels om aan  nieuwe boeken voor de bibliotheek toe te voegen

en: Te&mplate:
nl: &Sjabloon:

en: Template Editor
nl: Sjablonen bewerken

en: Template Functions
nl: Sjabloonfuncties

en: Template evaluation resulted in no path components. Template: %s
nl: Het verwerken van de sjabloon leverde geen pad-componenten op: Sjabloon: %s

en: Template function reference
nl: Sjabloon functie referenties

en: Template functions
nl: Sjabloonfuncties

en: Template language tutorial
nl: Sjabloon taal handleiding

en: Template to control how books are saved
nl: Sjabloon die bepaalt hoe boeken worden opgeslagen

en: Template used for generation of the html index file instead of the default file
nl: Sjabloon gebruikt voor het maken van een html-indexbestand, in plaats van het standaardbestand

en: Template used for the generation of the html contents of the book instead of the default file
nl: Sjabloon gebruikt voor het maken van de html-inhoud van het boek, in plaats van het standaardbestand

en: Template value:
nl: Sjabloonwaarde:

en: Test email settings
nl: E-mailinstellingen testen

en: Test name invalid
nl: Test naam ongeldig

en: Test result
nl: Test-resultaat

en: Test text
nl: Test-tekst

en: Text
nl: Tekst

en: Text &justification:
nl: Tekst &uitlijning:

en: Text books
nl: TXT-boeken

en: Text column for keeping series-like information
nl: Tekstkolom voor het bewaren van informatie over reeksen

en: Text size multiplier for text in rendered tables:
nl: Vergrotingsfactor voor tekst in getekende tabellen:

en: Text, but with a fixed set of permitted values
nl: Tekst, maar met een vast aantal toegestane waarden

en: Text, column shown in the tag browser
nl: Tekst, kolom weergegeven in de labelbrowser

en: That format and device already has a plugboard.
nl: Dat formaat en apparaat heeft al een adapter.

en: That name contains leading or trailing periods, multiple periods in a row or spaces before or after periods.
nl: De naam bevat punten voor- of achteraan, verschillende punten na elkaar of spaties voor of na punten.

en: That name is already used for a column or grouped search term
nl: Deze naam wordt al gebruikt voor een kolom of gegroepeerde zoekterm

en: That name is already used for user category
nl: Deze naam wordt al gebruikt voor een gebruikerscategorie

en: That name is already used, perhaps with different case.
nl: De naam wordt al gebruikt, misschien met ander hoofdlettergebruik.

en: That saved search/replace already exists and will be overwritten. Are you sure?
nl: Deze zoeken/vervangen bestaat al en zal overschreven worden. Weet u het zeker?

en: The "%s" recipe needs a username and password.
nl: Het ‘%s’-recept heeft een gebruikersnaam en wachtwoord nodig.

en: The DRM status of this book could not be determined. There is a very high likelihood that this book is actually DRM restricted.
nl: De DRM-status van dit boek kan niet gedetecteerd worden. Er is een zeer grote kans dat dit boek een DRM-beperking heeft.

en: The ISBN
nl: Het ISBN

en: The ISBN you entered is not valid. Try again.
nl: Het ingevoerde ISBN is niet geldig. Probeer opnieuw.

en: The Kindle 3 and newer versions can use page number information in MOBI files. With this option, calibre will calculate and send this information to the Kindle when uploading MOBI files by USB. Note that the page numbers do not correspond to any paper book.
nl: Vanaf de Kindle 3 kan de Kindle informatie over paginanummering in MOBI-bestanden gebruiken. Met deze optie berekent calibre deze informatie en stuurt ze mee op naar de Kindle via USB. NB. deze paginanummers komen niet overeen met die van papieren boeken.

en: The Kobo supports several collections including
nl: De Kobo ondersteund diverse collecties waaronder

en: The Nook
nl: De Nook

en: The XPath expression %s is invalid.
nl: De XPath-uitdrukking %s is ongeldig.

en: The add books process seems to have hung. Try restarting calibre and adding the books in smaller increments, until you find the problem book.
nl: Het proces om boeken toe te voegen reageert niet meer. Probeer calibre opnieuw op te starten, en voeg daarna boeken een voor een toe, totdat u het verantwoordelijke boek hebt gevonden.

en: The algorithm used to assign a book added to an existing series a series number.
    New series numbers assigned using this tweak are always integer values, except
    if a constant non-integer is specified.
    Possible values are:
    next - First available integer larger than the largest existing number
    first_free - First available integer larger than 0
    next_free - First available integer larger than the smallest existing number
    last_free - First available integer smaller than the largest existing number
    Return largest existing + 1 if no free number is found
    const - Assign the number 1 always
    a number - Assign that number always. The number is not in quotes. Note that
    0.0 can be used here.
    Examples:
    series_index_auto_increment = 'next'
    series_index_auto_increment = 'next_free'
    series_index_auto_increment = 16.5
    
    Set the use_series_auto_increment_tweak_when_importing tweak to True to
    use the above values when importing/adding books. If this tweak is set to
    False (the default) then the series number will be set to 1 if it is not
    explicitly set to during the import. If set to True, then the
    series index will be set according to the series_index_auto_increment setting.
    Note that the use_series_auto_increment_tweak_when_importing tweak is used
    only when a value is not provided during import. If the importing regular
    expression produces a value for series_index, or if you are reading metadata
    from books and the import plugin produces a value, than that value will
    be used irrespective of the setting of the tweak.
nl: Het algoritme dat gebruikt wordt om een nummer aan een boek toe te wijzen
    als deze aan een bestaande reeks wordt toegevoegd. De reeksnummers die op
    deze manier toegewezen worden zijn altijd gehele getallen, tenzij een 
    constant niet-geheel getal wordt ingesteld.
    Mogelijk waardes zijn:
    next - Eerste beschikbaar getal hoger dan het hoogste bestaande getal
    first_free - Eerste beschikbaar getal hoger dan 0
    next_free - Eerste beschikbaar getal hoger dan het laagste bestaande getal
    last_free - Eerste beschikbaar getal kleiner dan het hoogste bestaande
    getal
    Geeft hoogste bestaande getal + 1 als er geen vrije getallen gevonden 
    worden
    const - Wijs altijd het getal 1 toe
    a number - Wijs altijd dat getal toe. Dit getal is niet in quotes. Merk op
    dat hier 0.0 gebruikt kan worden.
    Voorbeelden:
    series_index_auto_increment = 'next'
    series_index_auto_increment = 'next_free'
    series_index_auto_increment = 16.5
    
    Stel use_series_auto_increment_tweak_when_importing op True in als u de
    bovenstaande instellingen wilt gebruiken bij het importeren/toevoegen van
    boeken. Als dit op False staat (standaard) zal het reeksnummer op 1
    ingesteld worden als dit niet expliciet bij het importeren wordt
    opgegeven. Als dit op True staat wordt het reeksnummer ingesteld op basis
    van de instellingen in series_index_auto_increment. Let op dat de
    instelling in use_series_auto_increment_tweak_when_importing alleen
    gebruikt wordt als er tijdens het importeren geen waarde wordt opgegeven.
    Als de regexp voor importeren een waarde voor series_index produceert, of
    als u metadata uit boeken leest een de import-plug-in een waarde vind, zal
    die waarde gebruikt worden, onafhankelijk van de instellingen hier.

en: The algorithm used to copy author to author_sort
    Possible values are:
    invert: use "fn ln" -> "ln, fn"
    copy  : copy author to author_sort without modification
    comma : use 'copy' if there is a ',' in the name, otherwise use 'invert'
    nocomma : "fn ln" -> "ln fn" (without the comma)
    When this tweak is changed, the author_sort values stored with each author
    must be recomputed by right-clicking on an author in the left-hand tags pane,
    selecting 'manage authors', and pressing 'Recalculate all author sort values'.
    The author name suffixes are words that are ignored when they occur at the
    end of an author name. The case of the suffix is ignored and trailing
    periods are automatically handled.
    The author name copy words are a set of words which if they occur in an
    author name cause the automatically geenrated author sort string to be
    identical to the author name. This means that the sort for a string like Acme
    Inc. will be Acme Inc. instead of Inc., Acme
nl: Het algoritme dat wordt gebruikt om auteur te kopieren naar auteur_sortering
    Mogelijke waardes zijn:
    invert: gebruik "vn an" -> "an, vn"
    copy: kopieer auteur naar auteur_sortering zonder wijzigingen
    comma: gebruik 'copy' als er een ',' in de maan is, anders gebruik 'invert'
    nocomma: "fn ln" -> "ln fn" (zonder komma)
    Als deze tweak is aangepast, moeten de auteur_sortering waardes die zijn opgeslagen voor
    iedere auteur herberekend worden door rechts-klikken op een auteur in het het linker
    label paneel, en 'beheer auteurs' te kiezen, gevolgd door 'Alle auteur sorteer waardes herberekenen'.
    De auteur naam uitgang zijn woorden die worden genegeerd als ze voorkomen aan het einde van een
    auteurs naam. De uitgang is niet hoofdletter-gevoelig en eventuele punten achter de uitgang worden
    automatisch verwerkt.
    De auteur naam kopie woorden zijn een set van woorden welke bij voorkomen in een auteur naam 
    zorgen dat de auteur_sortering automatisch wordt aangepast om identiek te zijn aan de auteursnaam.
    Dit betekend dat de sortering voor een string als Acme Inc., Acme Inc. wordt in plaats van Inc., Acme

en: The attached file: %(fname)s is a recipe to download %(title)s.
nl: Het bijgevoegde bestand: %(fname)s is een recept voor het downloaden van %(title)s.

en: The author sort string. To use only the first letter of the name use {author_sort[0]}
nl: De sorteerauteur string. Gebruik {author_sort[0]} om alleen de eerste letter van de naam te gebruiken

en: The authors
nl: De auteurs

en: The base font size in pts. All font sizes in the produced book will be rescaled based on this size. By choosing a larger size you can make the fonts in the output bigger and vice versa. By default, the base font size is chosen based on the output profile you chose.
nl: De basislettergrootte in pts. Alle lettergroottes in het geproduceerde boek zullen worden herschaald gebaseerd op deze instelling. Het kiezen van een groter formaat maakt de letters in de uitvoer groter, en omgekeerd. Standaard wordt de lettergrootte gebaseerd op het uitvoerprofiel dat gekozen is.

en: The calibre internal id
nl: Het interne id voor calibre

en: The category this book belongs to. E.g.: History
nl: De categorie waartoe dit boek behoord. bv.: Geschiedenis

en: The changes you have made require calibre be restarted immediately. You will not be allowed set any more preferences, until you restart.
nl: Voor de veranderingen die u heeft gedaan moet calibre onmiddellijk herstarten. U kunt geen instellingen meer aanpassen totdat u calibre opnieuw opstart.

en: The character encoding for the websites you are trying to download. The default is to try and guess the encoding.
nl: De tekencodering voor de websites die u probeert te downloaden. Standaard zal er worden geprobeerd om de codering te raden.

en: The character to put around the category value in CSV mode. Default is quotes (").
nl: Het teken om rondom de categorie waarde te plaatsen in CSV modus. Standaard is dubbele aanhalingstekens (").

en: The color {0} is unknown
nl: De kleur {0} is onbekend

en: The colors box must be empty or contain the same number of items as the value box
nl: Het veld ‘kleuren’ moet leeg zijn of evenveel items bevatten als het waardeveld

en: The context menu for the books in the calibre library
nl: Het contextmenu voor de boeken in de calibre-bibliotheek

en: The context menu for the books on the device
nl: Het contextmenu voor de boeken op het apparaat

en: The context menu for the cover browser
nl: Het contekstmenu voor de omslagbrowser

en: The cover in the %s format is invalid
nl: De omslag in het %s-formaat is ongeldig

en: The current saved search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
nl: De huidige opgeslagen zoekopdracht wordt <b>permanent verwijderd</b>. Weet u het zeker?

en: The current search restriction is invalid
nl: De huidige zoekrestrictie is niet geldig

en: The current tag category will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
nl: De huidige labelcategorie zal <b>permanent verwijderd</b> worden. Weet u het zeker?

en: The database repair failed. Starting with a new empty library.
nl: Het herstellen van de database is mislukt. Zal met een nieuwe, lege bibliotheek starten.

en: The date
nl: De datum

en: The date when the metadata for this book record was last modified
nl: De datum waarop de metadata voor dit boek het laatst werd aangepast

en: The debug process outputs the intermediate HTML generated at various stages of the conversion process. This HTML can sometimes serve as a good starting point for hand editing a conversion.
nl: Het foutopsporingsproces slaat de tussentijdse HTML, die in diverse stadia van het conversieproces wordt aangemaakt, op. Deze HTML-bestanden kunnen soms een goed startpunt zijn voor het handmatig bewerken van een conversie.

en: The debug traceback is available earlier in this log
nl: De debug traceback is eerder in dit log beschikbaar

en: The default language to use for hyphenation rules. If the book does not specify a language, this will be used.
nl: De standaardtaal voor de afbreekregels. Deze zal gebruikt worden als het boek geen taal specificeert.

en: The default output format for ebook conversions.
nl: Het standaard uitvoerformaat voor e-book conversies.

en: The destination field cannot be blank
nl: Het bestemmingsveld mag niet leeg zijn

en: The download of metadata for the <b>%d selected book(s)</b> will run in the background. Proceed?
nl: Download van metadata voor <b>%d geselecteerde boek(en)</b> zal op de achtergrond draaien. Doorgaan?

en: The empty grouped search term cannot be deleted
nl: De lege kolomgroep kan niet verwijderd worden

en: The empty string is always the first value
nl: De lege tekenreeks is altijd de eerste waarde

en: The enumeration "{0}" contains an invalid value that will be set to the default
nl: Nummerveld ‘{0}’ bevat een ongeldige waarde, die door de standaardwaarde vervangen zal worden

en: The enumeration "{0}" contains invalid values that will not appear in the list
nl: Nummerveld ‘{0}’ bevat ongeldige waarden die niet in de lijst worden opgenomen

en: The feed %s must have a URL
nl: Feed %s heeft een URL nodig

en: The feed must have a title
nl: De feed heeft een titel nodig

en: The field by which to sort the results.
    Available fields: %s
    Default: %%default
nl: Het veld waarop de resultaten worden gesorteerd.
    Beschikbare velden: %s
    Standaard: %%default

en: The field that the text will be put into after all replacements.
    If blank, the source field is used if the field is modifiable
nl: Het veld waar de tekst naartoe gaat na alle vervangingen.
    Als dit leeg is wordt, indien mogelijk, het bronveld gebruikt

en: The fields to display when listing books in the database. Should be a comma separated list of fields.
    Available fields: %s
    Default: %%default. The special field "all" can be used to select all fields. Only has effect in the text output format.
nl: De velden die zichtbaar zijn bij het opzoeken van boeken in de database. Dit is een lijst met komma-gescheiden waarden.
    Beschikbare velden: %s
    Standaard: %%default. Het speciale veld ‘all’ kan worden gebruikt om alle velden te selecteren. Heeft alleen een resultaat in txt-uitvoerformaat.

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s,
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: CSV, XML output formats
nl: De velden waarin geschreven moet worden wanneer boeken in de database geplaatst worden. Moet een lijst van komma-gescheiden waarden zijn.
    Beschikbare velden: %(fields)s,
    plus door de gebruiker aangemaakte velden,
    Voorbeeld: %(opt)s=title,authors,tags
    Standaard: ‘%%default’
    Van toepassing op uitvoer naar CSV en XML

en: The fields to output when cataloging books in the database.  Should be a comma-separated list of fields.
    Available fields: %(fields)s.
    plus user-created custom fields.
    Example: %(opt)s=title,authors,tags
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: De velden waarin geschreven moet worden wanneer boeken in de database geplaatst worden. Moet een lijst van komma-gescheiden waarden zijn.
    Beschikbare velden: %(fields)s,
    plus door de gebruiker aangemaakte velden,
    Voorbeeld: %(opt)s=title,authors,tags
    Standaard: ‘%%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: The files in your library match the information in the database.
nl: De bestanden in de bibliotheek komen overeen met de database-informatie.

en: The folder %s already exists. Delete it first.
nl: De map %s bestaat al. Verwijder deze eerst.

en: The folder %s is not empty. Please choose an empty folder
nl: De map %s is niet leeg. Kies een lege map

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
nl: De volgende boeken zijn virtueel en kunnen niet aan de calibre-bibliotheek toegevoegd worden:

en: The following books have already been converted to %s format. Do you wish to reconvert them?
nl: De volgende boeken zijn al naar %s-formaat geconverteerd. Wilt u dit opnieuw doen?

en: The following books were not added as they already exist in the database (see --duplicates option):
nl: De volgende boeken zijn niet toegevoegd omdat ze al in de database aanwezig zijn. (Zie de --duplicates-optie):

en: The following duplicate books were found and incoming book formats were processed and merged into your Calibre database according to your automerge settings:
nl: De volgende boeken werden dubbel gevonden. Binnenkomende boekformaten werden verwerkt en volgens de instellingen voor automatisch samenvoegen aan uw calibre-database toegevoegd:

en: The following formats can be downloaded directly: %s.
nl: De volgende formaten kunnen direct gedownload worden: %s.

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
nl: De volgende labels worden voor één of meer boeken gebruikt. Weet u zeker dat u ze wilt verwijderen?

en: The format in which to display dates. %(day)s - day, %(month)s - month, %(mn)s - month number, %(year)s - year. Default is: %(default)s
nl: Het formaat om data weer te geven. %(day)s - dag, %(month)s - maand, %(mn)s - maandnummer, %(year)s - jaar. Standaard is: %(default)s

en: The format that images in the created ebook are converted to. You can experiment to see which format gives you optimal size and look on your device.
nl: Het formaat waarnaar afbeeldingen in het gemaakte e-book geconverteerd worden. U kunt experimenteren om te zien welk formaat de optimale grootte en weergave voor uw apparaat genereren.

en: The full interface gives you many more features, but it may not work well on a small screen
nl: De volledige weergave geeft u diverse functies, maar werkt mogelijk niet goed op een klein scherm

en: The grouped search term name is "{0}"
nl: De kolomgroep heet "{0}"

en: The has cover indication is not fully
    reliable. Sometimes results marked as not
    having a cover will find a cover in the download
    cover stage, and vice versa.
nl: De ‘heeft omslag’-aanduiding is niet helemaal
    betrouwbaar. Soms wordt er een omslag gevonden
    bij het downloaden terwijl er geen is aangeduid
    of vice versa.

en: The header and footer removal options have been replaced by the Search & Replace options. Click the Search & Replace category in the bar to the left to use these options. Leave the replace field blank and enter your header/footer removal regexps into the search field.
nl: Verwijderen van de paginakop- en voetteksten is vervangen door Zoeken & Vervangen-opties. Gebruik de Zoeken & Vervangen-categorie aan de linkerkant om deze opties te gebruiken. Laat het veld vervangen door leeg en tik uw regexps om kop- en/of voettekst te verwijderen in het zoekveld in.

en: The heading %s is already used
nl: De koptekst %s bestaat al

en: The hostname of your mail server. For e.g. smtp.gmail.com
nl: De hostnaam van uw mailserver. Bijvoorbeeld smtp.gmail.com

en: The label must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
nl: Het label mag alleen bestaan uit kleine letters, cijfers en lage streepjes en moet met een letter beginnen

en: The language %s is not recognized | The languages %s are not recognized
nl[0]: De taal %s werd niet herkend
nl[1]: De talen %s werden niet herkend

en: The language in which to display the user interface
nl: De taal waarin de gebruikersinterface wordt weergegeven

en: The layout of the user interface. Wide has the book details panel on the right and narrow has it at the bottom.
nl: Het uiterlijk van de gebruikersinterface. Breed heeft het boek-details paneel aan de rechter kant. Smal heeft het onderaan.

en: The library %s has been removed from calibre. The files remain on your computer, if you want to delete them, you will have to do so manually.
nl: De bibliotheek %s is verwijderd van calibre. De bestanden blijven op uw computer. Als u ze wilt verwijderen, dient u dat handmatig te doen.

en: The line height in pts. Controls spacing between consecutive lines of text. Only applies to elements that do not define their own line height. In most cases, the minimum line height option is more useful. By default no line height manipulation is performed.
nl: De lijnhoogte in pts. Regelt de vrije ruimte tussen opeenvolgende tekstregels. Geldt alleen voor elementen die hun eigen lijnhoogte niet bepalen. Meestal is het opgeven van de minimale lijnhoogte nuttiger. Standaard wordt de lijnhoogte niet aangepast.

en: The location %s contains the current calibre library
nl: De locatie %s bevat de huidige calibre-bibliotheek

en: The lookup name %s is already used
nl: De opzoeknaam %s bestaat al

en: The lookup name must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
nl: De zoekterm mag slechts kleine letters, cijfers en lage streepjes bevatten en moet met een letter beginnen

en: The lookup name of any custom field (these names begin with "#").
nl: De zoek-naam van een willekeurig aangepast veld (deze namen starten met "#").

en: The lookup/search name is "{0}"
nl: De zoekopdracht is ‘{0}’

en: The main memory of %s is read only. This usually happens because of file system errors.
nl: Het hoofdgeheugen van %s is alleen-lezen. Dit gebeurt meestal door systeemfouten.

en: The main toolbar
nl: De hoofdwerkbalk

en: The main toolbar when a device is connected
nl: De hoofdwerkbalk als een apparaat verbonden is

en: The marked files and folders will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
nl: De gemarkeerde bestanden en mappen worden <b>permanent verwijderd</b>. Weet u het zeker?

en: The max number of worker threads to use. Default is %default
nl: Het maximaal aantal te gebruiken threads. Standaard is dit %default

en: The maximum number of characters per line. This splits on the first space before the specified value. If no space is found the line will be broken at the space after and will exceed the specified value. Also, there is a minimum of 25 characters. Use 0 to disable line splitting.
nl: Het maximale aantal tekens per regel. Dit splitst op de eerste spatie voor de betreffende waarde. Als er geen spatie word gevonden, zal de regel worden afgebroken bij de spatie hierna, en zal de regel groter zijn dan de opgegeven waarde. Er is een minimum van 25 tekens. Gebruik 0 om de regelsplitsing uit te schakelen.

en: The maximum number of files to download. This only applies to files from <a href> tags. Default is %default
nl: Het maximaal aantal te downloaden bestanden. Dit is alleen van toepassing op bestanden in <a href>-tags. Standaard is dit %default

en: The maximum number of matches to return per OPDS query. This affects Stanza, WordPlayer, etc. integration.
nl: Het maximaal aantal resultaten dat zichtbaar is per OPDS-zoekvraag. Dit beinvloedt integratie met Standa, WordPlayer, enz.

en: The maximum size (widthxheight) for displayed covers. Larger covers are resized.
nl: De maximale afmetingen (breedte x hoogte) voor weergegeven omslagen. Grotere omslagen worden in grootte aangepast.

en: The maximum size for displayed covers. Default is %default.
nl: Maximale omvang voor weergegeven omslagen. Standaard is dit %default.

en: The maximum width and height for covers saved in the calibre library
nl: De maximumbreedte en -hoogte voor omslagen in de calibre-bibliotheek

en: The maximum width of a single line in the output. Defaults to detecting screen size.
nl: De maximale breedte van een enkele regel in de uitvoer. Standaard is dit hetzelfde als de schermgrootte.

en: The menubar
nl: De menubalk

en: The menubar when a device is connected
nl: De menubalk als een apparaat verbonden is

en: The metadata for some books in your library has changed since you started the download. If you proceed, some of those changes may be overwritten. Click "Show details" to see the list of changed books. Do you want to proceed?
nl: De metadata voor enkele boeken in uw bibliotheek zijn veranderd na de start van het downloaden. Als u doorgaat, zullen sommige veranderingen mogelijk worden overschreven. Klik ‘Details tonen’ om de lijst van gewijzigde boeken te zien. Wilt u doorgaan?

en: The minimum line height, as a percentage of the element's calculated font size. calibre will ensure that every element has a line height of at least this setting, irrespective of what the input document specifies. Set to zero to disable. Default is 120%. Use this setting in preference to the direct line height specification, unless you know what you are doing. For example, you can achieve "double spaced" text by setting this to 240.
nl: De minimale hoogte van een regel, als percentage van de berekende lettergrootte van het element. Calibre zorgt ervoor dat ieder element een regelhoogte heeft van op zijn minst deze instelling, onafhankelijk van wat het ingevoerde document specificeert. Zet op nul om te negeren. De standaardwaarde is 120%. Gebruik deze instelling liever dan de rechtstreekse regelhoogte-instelling, tenzij u weet wat u doet. Om bijvoorbeeld dubbele regelafstand te verkrijgen zet u deze instelling op 240.

en: The monospace family of fonts to embed
nl: De familie met monospace-lettertypes om toe te voegen

en: The monospaced font family
nl: Lettertypefamilie voor letters met vaste breedte (monospace)

en: The monospaced font size in px
nl: De niet-proportionele lettergrootte in px

en: The name %s is already used
nl: De naam %s is al in gebruik

en: The name <b>%r</b> does not appear to end with a file extension. The name must end with a file  extension like .epub or .mobi
nl: De naam <b>%r</b> lijkt niet te eindigen op een bestandsextentie. De naam moet eindigen met een bestandsextentie zoals .epub of .mobi

en: The name of the field that you want to search
nl: De naam van het veld dat u wilt doorzoeken

en: The number of seconds to wait before sending emails
nl: Het aantal seconden om te wachten voor mails worden verzonden

en: The number of seconds to wait before sending emails when using a
    public email server like gmail or hotmail. Default is: 5 minutes
    Setting it to lower may cause the server's SPAM controls to kick in,
    making email sending fail. Changes will take effect only after a restart of
    calibre.
nl: Het aantal seconden om te wachten voor een e-mail wordt verstuurd als een
    publieke mailserver wordt gebruikt zoals gmail of hotmail. Standaard is: 5 minuten
    Als deze instellingen lager worden gezet kan de SPAMfilter reageren,
    waardoor versturen van mail zal mislukken. Veranderingen worden doorgevoerd
    na het herstarten van calibre.

en: The oldest article to download
nl: Het oudste artikel om te downloaden

en: The one stop solution to all your e-book needs.
nl: De complete oplossing voor al uw e-book wensen.

en: The optional second toolbar
nl: Optionele tweede werkbalk

en: The orientation of the page. Default is portrait. Choices are %s
nl: De oriëntatie van de pagina. Standaard is portret (Staand). Keuzes zijn %s

en: The plugin: %s cannot be disabled
nl: De plug-in: %s kan niet worden uitgeschakeld

en: The port on which to listen. Default is %default
nl: De poort waarop geluisterd word. Standaard is dit %default

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
nl: De poort waarop uw mailserver luistert voor verbindingen. Standaard is 25

en: The prefix for all file paths. Default is the absolute path to the library folder.
nl: De prefix voor mappaden. Standaard is het absolute pad naar de bibliotheekmap.

en: The priority of worker processes. A higher priority means they run faster and consume more resources. Most tasks like conversion/news download/adding books/etc. are affected by this setting.
nl: Prioriteit van actieve taken. Hogere prioriteit betekent dat ze sneller draaien en meer hulpbronnen verbruiken. De meeste taken zoals conversie, downloaden van nieuws, toevoegen van boeken enz. worden door deze instelling beïnvloed.

en: The published date
nl: De publicatiedatum

en: The publisher
nl: De uitgever

en: The rating
nl: De waardering

en: The reader has no storage card in this slot.
nl: De e-reader heeft geen geheugenkaart in dit slot.

en: The replacement text. The matched search text will be replaced with this string
nl: De vervangende tekst. De overeenkomende tekst zal door deze tekst vervangen worden

en: The sans-serif family of fonts to embed
nl: De familie met sans-serif-lettertypes om toe te voegen

en: The sans-serif font family
nl: Lettertypefamilie voor schreefloze letters (sans-serif)

en: The saved search %s already exists, perhaps with different case
nl: Opgelagen zoekopdracht %s bestaat al, misschien met ander hoofdlettergebruik

en: The saved search name %s is already used.
nl: De opgeslagen zoekopdracht %s bestaat al.

en: The search term cannot be blank
nl: De zoekopdracht mag niet leeg zijn

en: The selected books will be <b>permanently deleted</b> and the files removed from your calibre library. Are you sure?
nl: De geselecteerde boeken zullen <b>permanent verwijderd</b> worden en de bestanden zullen uit de calibre-bibliotheek verwijderd worden. Weet u het zeker?

en: The selected books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure?
nl: De geselecteerde boeken zullen <b>permanent verwijderd</b> worden van uw apparaat. Weet u het zeker?

en: The selected column is not a custom column
nl: De geselecteerde kolom is geen aangepaste kolom

en: The selected saved search/replace will be deleted. Are you sure?
nl: Geselecteerde zoeken/vervangen wordt verwijderd. Weet u het zeker?

en: The selected search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
nl: De geselecteerde zoekopdracht zal <b>permanent verwijderd worden</b>. Weet u het zeker?

en: The series
nl: De reeks

en: The series number. To get leading zeros use {series_index:0>3s} or {series_index:>3s} for leading spaces
nl: Het reeksnummer. Om dit vooraf te laten gaan door nullen, gebruik {series_index:0>3s}, of {series_index:>3s} voor spaties

en: The serif family of fonts to embed
nl: De familie met serif-lettertypes om toe te voegen

en: The serif font family
nl: Lettertypefamilie voor letters met schreef (serif)

en: The server timeout in seconds. Default is %default
nl: De server time-out in seconden. Standaard is dit %default

en: The size of the paper. This size will be overridden when an output profile is used. Default is letter. Choices are %s
nl: Papierformaat. Deze zal vervallen indien een uitvoerprofiel wordt gebruikt. Standaard is Letter. Keuzes zijn %s

en: The specified directory could not be processed.
nl: De geselecteerde map kan niet worden bewerkt.

en: The standard font size in px
nl: De standaard lettergrootte in px

en: The standard font type
nl: Het standaardlettertype

en: The string used to separate fields in CSV mode. Default is a comma.
nl: Het teken dat gebruikt wordt om velden te scheiden in CSV-modus. Standaard is dit een komma.

en: The string used to separate fields. Default is a space.
nl: De tekenreeks gebruikt om velden van elkaar te scheiden. Standaard is dit een spatie.

en: The tags
nl: De labels

en: The template %s is invalid:
nl: Sjabloon %s is ongeldig:

en: The template box cannot be empty
nl: Het sjabloonveld mag niet leeg zijn

en: The template contains no {fields}, so all books will have the same name. Is this OK?
nl: Deze sjabloon bevat geen {velden}, en dus zullen alle boeken dezelfde naam krijgen. Is dat goed?

en: The template for citation creation from database fields.
    Should be a template with {} enclosed fields.
    Available fields: %s.
    Default: '%%default'
    Applies to: BIBTEX output format
nl: De sjabloon voor het maken van referenties uit databasevelden.
    Moet een sjabloon zijn met velden omsloten door {}.
    Beschikbare velden: %s.
    Standaard: ‘%%default’
    Van toepassing op uitvoer naar BIBTEX

en: The template to control the filename and directory structure of files sent to the device. Default is "%(templ)s" which will save books into a per-author directory with filenames containing title and author. Available controls are: {%(controls)s}
nl: De sjabloon waarmee de bestandsnaam en mapstructuur van de bestanden die naar het apparaat worden verzonden wordt ingesteld. Standaard is dit ‘%(templ)s’, dat boeken per auteur in een map plaatst, met als bestandsnaam de naam van de auteur en de titel. Beschikbare opties zijn: {%(controls)s}

en: The template to control the filename and directory structure of the saved files. Default is "%(templ)s" which will save books into a per-author subdirectory with filenames containing title and author. Available controls are: {%(controls)s}
nl: De sjabloon waarmee de bestandsnaam en mapstructuur van de opgeslagen bestanden wordt ingesteld. Standaard is dit ‘%(templ)s’, dat boeken per auteur in een map plaatst, met als bestandsnaam de naam van de auteur en de titel. Beschikbare opties zijn: {%(controls)s}

en: The text to search for. It is interpreted as a regular expression.
nl: De tekst om naar te zoeken. Dit wordt als regexp geïnterpreteerd.

en: The time, in seconds, for the page flip animation. Default is half a second.
nl: Tijd, in seconden, voor animatie bij het omslaan van een pagina. Standaard: een halve seconde.

en: The title
nl: De titel

en: The tweaks you entered are invalid, try resetting the tweaks to default and changing them one by one until you find the invalid setting.
nl: Uw aanpassingen zijn ongeldig. Probeer de aanpassingen te resetten en deze vervolgens één voor één te veranderen totdat u de ongeldige aanpassing vind.

en: The unit of measure. Default is inch. Choices are %s Note: This does not override the unit for margins!
nl: De meeteenheid. Standaard is inch (2.54 cm). Keuzes zijn %s NB: dit verandert de eenheden voor de kantlijn niet!

en: The value "{0}" is in the list more than once
nl: Waarde ‘{0}’ staat meer dan één keer in de lijst

en: The value box cannot be empty
nl: Het waardeveld moet ingevuld worden

en: The value the of the template using the current book in the library view
nl: De waarde van het sjabloon op basis van het huidige boek ik de bibliotheek weergave

en: The version of the title to be used for sorting.
nl: De versie van de titel die wordt gebruikt bij het sorteren.

en: The version of the title to be used for sorting. If unspecified, and the title is specified, it will be auto-generated from the title.
nl: De versie van de titel die wordt gebruikt bij het sorteren. Als deze leeg is en de titel is opgegeven, dan zal deze automatisch aan de hand van de titel aangemaakt worden.

en: The {0} device does not support the {1} format.
nl: Het {0} apparaat ondersteunt het {1} formaat niet.

en: There are %d plugin updates available
nl: Er zijn %d updates voor plug-ins beschikbaar

en: There are %d running jobs:
nl: Er zijn %d actieve taken:

en: There are %d waiting jobs:
nl: Er zijn %d wachtende taken:

en: There are active jobs. Are you sure you want to quit?
nl: Er zijn taken actief. Weet u zeker dat u wilt afsluiten?

en: There are two ways to generate the page number information. Using the more accurate generator will produce pages that correspond better to a printed book. However, this method is slower and will slow down sending files to the Kindle.
nl: Paginanummering kan op twee manieren aangemaakt worden. De betere generator maakt een paginanummering die meer lijkt op die van een geprint boek. Deze methode is echter langzamer en vertraagt het versturen van bestanden naar de Kindle.

en: There is insufficient free space in main memory
nl: Er is onvoldoende vrije ruimte in het hoofdgeheugen

en: There is insufficient free space on the storage card
nl: Er is onvoldoende vrije ruimte op de geheugenkaart

en: There is no existing calibre library at %s
nl: Er bevindt zich geen bestaande calibre-bibliotheek in %s

en: There was a syntax error in your tweak. Click the show details button for details.
nl: Syntaxfout in uw tweak. Klik op ‘Details tonen’ voor meer informatie.

en: There was a temporary error talking to the device. Please unplug and reconnect the device and or reboot.
nl: Er is een tijdelijke fout opgetreden tijdens de communicatie met het apparaat. Ontkoppel en koppel het apparaat opnieuw en, of herstart.

en: There was an error while saving.
nl: Er is een fout opgetreden tijdens het opslaan.

en: Third expression
nl: Derde regexp

en: This ISBN number is invalid
nl: Dit ISBN is ongeldig

en: This ISBN number is valid
nl: Dit ISBN is geldig

en: This RTF file has a feature calibre does not support. Convert it to HTML first and then try it.
    %s
nl: Dit RTF-bestand heeft een functie die calibre niet ondersteunt. Converteer het eerst naar HTML en probeer nogmaals.
    %s

en: This book as been detected as having DRM restrictions. This book may not work with your reader and you will have limitations placed upon you as to what you can do with this book. Check with the store before making any purchases to ensure you can actually read this book.
nl: Er is een DRM-beperking bij dit boek gedetecteerd. Dit boek werkt mogelijk niet op uw e-reader en er is een beperking aanwezig op het aantal handelingen die u met dit boek mag uitvoeren. Controleer in de winkel voor u tot aanschaf overgaat of u dit boek kunt lezen.

en: This book has been deleted
nl: Dit boek is verwijderd

en: This book has been detected as being DRM Free. You should be able to use this book on any device provided it is in a format calibre supports for conversion. However, before making a purchase double check the DRM status with the store. The store may not be disclosing the use of DRM.
nl: Er zijn geen DRM-beperkingen bij dit boek gedetecteerd. U zou dit boek op ieder apparaat moeten kunnen gebruiken, aangenomen dat het beschikbaar is in een formaat dat calibre kan converteren. Controleer echter, voordat u tot aanschaf overgaat, nogmaals de DRM-status in de winkel. Mogelijk wordt de DRM-status door de winkel niet weergegeven op een manier die calibre kan herkennen.

en: This book has no cover
nl: Dit boek heeft geen omslag

en: This book is DRMed
nl: Dit boek heeft DRM

en: This book no longer exists in your library
nl: Dit boek bestaat niet meer in uw bibliotheek

en: This book's UUID is "{0}"
nl: De UUID van dit boek is ‘{0}’

en: This column stores tag like data (i.e. multiple comma separated values). Only applies if datatype is text.
nl: Deze kolom slaat informatie op als bij labels (waarden gescheiden door komma's). Van toepassing op datatype tekst.

en: This ebook is a DRMed EPUB file.  You will be prompted to save this file to your computer. Once it is saved, open it with <a href="http://www.adobe.com/products/digitaleditions/">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>ADE, in turn will download the actual ebook, which will be a .epub file. You can add this book to calibre using "Add Books" and selecting the file from the ADE library folder.
nl: Dit e-book is een EPUB-DRM-bestand. U zult gevraagd worden dit bestand op uw computer op te slaan. Open het na het opslaan met <a href="http://www.adobe.com/products/digitaleditions/">Adobe Digital Editions</a> (ADE).<p>ADE zal het daadwerkelijke e-book downloaden, het .epub-bestand. U kunt dit boek vervolgens aan calibre toevoegen door ‘Boeken toevoegen’  te kiezen en het boek vervolgens in de ADE-bibliotheekmap te selecteren.

en: This exact &phrase:
nl: Exact deze &uitdrukking:

en: This feed has already been added to the recipe
nl: Deze feed is al aan een recept toegevoegd

en: This field is used only on windows. Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
nl: Dit veld wordt alleen gebruikt in Windows. ID te verkrijgen via ‘Voorkeuren -> Diversen -> Informatie verkrijgen’ om het door de gebruiker-gedefinieerde apparaat te installeren

en: This folder and its sub-folders will be scanned for books to import into calibre's library
nl: Deze map en de deelmappen worden gescand op boeken te importeren in calibre's bibliotheek

en: This is an Amazon Topaz book. It cannot be processed.
nl: Dit is een Amazon Topaz boek. Het kan niet verwerkt worden.

en: This job cannot be stopped
nl: Deze taak kan niet gestopt worden

en: This may take a few minutes
nl: Dit kan enkele minuten duren

en: This option is needed only if you intend to use the EPUB with FBReaderJ. It will flatten the file system inside the EPUB, putting all files into the top level.
nl: Deze optie is alleen nodig als u de EPUB op een FBReaderJ wilt gebruiken. Het verwijdert alle deelmappen binnen de EPUB, en zet alle bestanden op het hoogste niveau.

en: This plugin can only be installed on: %s
nl: Deze plugin kan alleen geïnstalleerd worden op: %s

en: This plugin has been deprecated and should be uninstalled
nl: Deze plugin is verouderd er moet worden gedeïnstalleerd

en: This plugin is FREE but you can reward the developer for their effort
    by donating to them via PayPal.
    
    Right-click and choose Donate to reward:
nl: Deze plug-in is GRATIS, maar u kunt de ontwikkelaar belonen voor het werk
    door een donatie te geven via PayPal.
    
    Klik rechts en kies Doneren om te doneren:

en: This plugin is installed and up-to-date
nl: Deze plugin is geïnstalleerd en up-to-date

en: This plugin is useful only for <b>Chinese</b> language books. It can return incorrect results for books in English. Are you sure you want to enable it?
nl: Deze plug-in is alleen nuttig voor boeken in het <b>Chinees</b>. Het kan foutieve resultaten geven voor boeken in het Engels. Weet u zeker dat u deze plug-in wilt activeren?

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de 5-inch JetBook.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Amazon Kindle DX.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Amazon Kindle.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de B&N Nook Color.

en: This profile is intended for the B&N Nook.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de B&N Nook.

en: This profile is intended for the Cybook G3.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Cybook G3.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Cybook Opus.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Hanlin V3 en zijn afgeleiden.

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Hanlin V5 en zijn afgeleiden.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de IRex Digital Reader 1000.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
nl: Dit profiel is bestemd voor de IRex Digital Reader 800.

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Irex Illiad.

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Kobo Reader.

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de Microsoft Reader.

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
nl: Dit profiel is bedoeld voor boeken voor Mobipocket.

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS 300.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS-modellen. De 500/505/600/700 enz.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS-reeks. De 500/505/700 enz, in horizontale schermmodus. Vooral nuttig voor stripboeken.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS-300.

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
nl: Dit profiel is bedoeld voor de SONY PRS-900.

en: This profile is intended for the Sanda Bambook.
nl: Dit profiel is bedoeld voor het Sanda Bambook.

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
nl: Dit profiel gebruikt standaardinstellingen, en is nuttig als u niets over het invoerdocument weet.

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
nl: Dit profiel gebruikt standaardinstellingen, en is nuttig om een document te maken dat op een computer of andere apparaten gelezen kan worden.

en: This restriction (based on a saved search) will restrict the books the content server makes available to those matching the search. This setting is per library (i.e. you can have a different restriction per library).
nl: Deze beperking (gebaseerd op een opgeslagen zoekactie) zal de door de inhoudsserver beschikbare boeken beperken tot diegene die met de zoekactie overeenkomen. Deze instelling is per bibliotheek (dit betekent dat u per bibliotheek een andere beperking kunt instellen).

en: This source is configured and ready to go
nl: Deze bron is geconfigureerd en klaar voor gebruik

en: This source needs configuration
nl: Deze bron moet geconfigureerd worden

en: This store distributes ebooks in the following formats: %s
nl: Deze winkel verspreidt e-books in de volgende formaten: %s

en: This store distributes ebooks with DRM. It may have some titles without DRM, but you will need to check on a per title basis.
nl: Deze winkel verspreidt boeken met DRM. Er zijn mogelijk enkele titels zonder DRM, maar dit moet u per titel controleren.

en: This store is currently disabled and cannot be used in other parts of calibre.
nl: Deze winkel is op het moment uitgeschakeld en kan niet gebruikt worden in andere delen van calibre.

en: This store is currently enabled and can be used in other parts of calibre.
nl: Deze winkel is op het moment ingeschakeld en kan in andere delen van calibre gebruikt worden.

en: This store is headquartered in %s. This is a good indication of what market the store caters to. However, this does not necessarily mean that the store is limited to that market only.
nl: Deze winkel heeft de hoofdvestiging in %s. Dit is een goede indicatie van het afzetgebied voor deze winkel. Dit betekend niet per definitie dat de winkel zich enkel op deze markt richt.

en: This store only distributes ebooks without DRM.
nl: Deze winkel levert enkel boeken zonder DRM.

en: This tweak has been customized
nl: Deze tweak is aangepast

en: This tweak has it default value
nl: Deze tweak heeft zijn standaardwaarde

en: This will display your email password on the screen. Is it OK to proceed?
nl: Dit zal uw wachtwoord voor e-mail op het scherm tonen. Wilt u doorgaan?

en: Time
nl: Tijd

en: Timeout in seconds to wait for a response from the server. Default: %default s
nl: Time-out in seconden om te wachten op een antwoord van de server. Standaard: %default s

en: Timestamp
nl: Tijdsaanduiding

en: Titl&e/Author/Price ...
nl: Tit&el/auteur/prijs …

en: Titl&e/Author/Series ...
nl: Tit&el/Auteur/Reeks …

en: Title
nl: Titel

en: Title &sort:
nl: &Sorteertitel:

en: Title Case
nl: Elk Woord Met Hoofdletter

en: Title Page
nl: Titelpagina

en: Title Sort
nl: Sorteertitel

en: Title for any generated in-line table of contents.
nl: Titel voor iedere gegenereerde in-line inhoudsopgave.

en: Title of generated catalog used as title in metadata.
    Default: '%default'
    Applies to: ePub, MOBI output formats
nl: De titel van de aangemaakte catalogus wordt ook gebruikt als titel in de metadata.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: Title/Author
nl: Titel/auteur

en: Title:
nl: Titel:

en: To use isbndb.com you have to sign up for a free account at isbndb.com and get an access key.
nl: Om isbndb.com te gebruiken moet u zich aanmelden voor een gratis account op isbndb.com om zo een toegangscode te krijgen.

en: To use metadata from isbndb.com you must sign up for a free account and get an isbndb key and enter it below. Instructions to get the key are <a href="http://isbndb.com/docs/api/30-keys.html">here</a>.
nl: Om metadata van isbndb.com te gebruiken, moet u zich aanmelden voor een gratis account, om zo een toegangssleutel te krijgen. Vul deze hieronder in.  Instructies kunt u <a href="http://isbndb.com/docs/api/30-keys.html">hier</a> (Engelstalig) vinden.

en: Toggle
nl: Omschakelen

en: Toggle full screen
nl: Volledig scherm aan/uit

en: Too long
nl: Te lang

en: Toolbar
nl: Werkbalk

en: Top level HTML file %s is empty
nl: Hoof HTML-bestand %s is leeg

en: Topaz books
nl: Topaz-boeken

en: Traditional Chinese
nl: Traditioneel Chinees

en: Transferring books to device...
nl: Bezig om de boeken naar het apparaat over te zetten…

en: Transliterate unicode characters to an ASCII representation. Use with care because this will replace unicode characters with ASCII. For instance it will replace "%s" with "Mikhail Gorbachiov". Also, note that in cases where there are multiple representations of a character (characters shared by Chinese and Japanese for instance) the representation based on the current calibre interface language will be used.
nl: Zet unicodetekens om naar ASCII-tekens. Voorzichtig gebruiken want di zal unicode tekens vervangen door ASCII. Bijvoorbeeld: "%s" zal worden vervangen door "Mikhail Gorbachiov". Merk ook op dat als er meerdere weergaves van een teken zijn (zoals bij gedeelde tekens uit Chinees en Japans), de weergave gekozen wordt op basis van de taalinstellingen voor calibre.

en: Traverse links in HTML files breadth first. Normally, they are traversed depth first.
nl: Volg links in HTML-bestanden eerst in de breedte. Normaal gesproken zullen ze eerst in de diepte worden gevolgd.

en: Treat each &line as a paragraph
nl: Behandel iedere &regel als een alinea

en: Trying to download cover...
nl: Probeer omslag te downloaden…

en: Turn indentation created from multiple non-breaking space entities into CSS indents.
nl: Maak van indentatie aangeduid door ‘non-breaking spaces’ CSS-indentatie.

en: Turn off splitting at page breaks. Normally, input files are automatically split at every page break into two files. This gives an output ebook that can be parsed faster and with less resources. However, splitting is slow and if your source file contains a very large number of page breaks, you should turn off splitting on page breaks.
nl: Deactiveer het splitsen op het einde van een pagina. Normaal gesproken worden invoerbestanden bij iedere nieuwe pagina automatisch in twee bestanden opgesplitst. Dit resulteert in een e-bookbestand dat sneller verwerkt kan worden met minder werk voor het systeem. Echter, het splitsen zelf is langzaam, en als het bronbestand een groot aantal pagina's bevat kunt u deze splitsing uitschakelen.

en: Turn on the &content server
nl: &Inhoudsserver inschakelen

en: Tweak ePub
nl: Epub aanpassen

en: Tweaks
nl: Aanpassingen

en: Type of newline to use. Options are %s. Default is 'system'. Use 'old_mac' for compatibility with Mac OS 9 and earlier. For Mac OS X use 'unix'. 'system' will default to the newline type used by this OS.
nl: Te gebruiken nieuweregelteken. Opties zijn %s. Standaard is ‘system’. Gebruik ‘old_mac’ voor compatibiliteit met Mac OS 9 en ouder. Gebruik gebruik ‘unix’ voor Mac OS X. ‘system’ zal standaard het nieuweregelteken van het huidige besturingssysteem gebruiken.

en: UK
nl: Verenigd Koninkrijk

en: URL must have the scheme sftp
nl: URL heeft het sftp-schema nodig

en: US
nl: Verenigde Staten

en: USB Product ID (in hex)
nl: ID USB-product (hexadecimaal)

en: USB Revision ID (in hex)
nl: ID USB-revisie (hexadecimaal)

en: USB Vendor ID (in hex)
nl: ID USB-verkoper (hexadecimaal)

en: Unable to add book to library directly from Bambook. Please save the book to disk and add the file to library from disk.
nl: Niet in staat om boek afkomstig van Bambook direct aan de bibliotheek toe te voegen. Sla het bestand op de harde schijf op en voeg het daarna vanaf de harde schijf aan de bibliotheek toe.

en: Unable to connect to Bambook, you need to install Bambook library first.
nl: Niet in staat om verbinding te maken met Bambook, u moet eerst de Bambook-bibliotheek installeren.

en: Unable to connect to Bambook. 
    If you are trying to connect via Wi-Fi, please make sure the IP address of Bambook has been correctly configured.
nl: Niet in staat om verbinding te maken met Bambook. 
    Als u via Wi-Fi verbinding probeert te maken moet u ervoor zorgen dat het IP-adres van Bambook correct is ingesteld.

en: Unable to detect the %s disk drive.
nl: Schijf %s niet gevonden.

en: Unable to detect the %s disk drive. Either the device has already been ejected, or your kernel is exporting a deprecated version of SYSFS.
nl: Niet in staat om de harde schijf %s te detecteren. Het apparaat is al uitgeworpen, of uw kernel exporteert een verouderde versie van SYSFS.

en: Unable to detect the %s disk drive. Try rebooting.
nl: Schijf %s is niet gevonden. Probeer te herstarten.

en: Unable to detect the %s mount point. Try rebooting.
nl: Kan aankoppelpunt %s niet vinden. Probeer herstarten.

en: Unable to find the version history for %s
nl: Versiegeschiedenis voor %s kan niet worden gevonden

en: Unable to locate a plugin zip file for <b>%s</b>
nl: Lokaliseren van een plugin zip-bestand voor <b>%s</b> onmogelijk

en: Unable to mount main memory (Error code: %d)
nl: Niet mogelijk om het hoofdgeheugen aan te koppelen (Foutcode: %d)

en: Unable to process image %(path)s. Error: %(err)s
nl: Kan afbeelding %(path)s niet vewerken. Fout: %(err)s

en: Unable to process interlaced PNG %s
nl: Kan interlaced PNG-bestand %s niet verwerken

en: Unable to reach the MobileRead plugins forum index page.
nl: Forum indexpagina onbereikbaar.

en: Unapply (remove) tag from current book
nl: Verwijder label van huidige boek

en: Unapply (remove) tag from current tag category
nl: Verwijder het label van de huidige labelcategorie

en: Unavailable
nl: Niet beschikbaar

en: Undefined
nl: Niet gedefiniëerd

en: Underline
nl: Onderstreept

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Unhandled exception
nl: Niet afgehandelde fout

en: Unified toolbar on OS X
nl: Samengevoegde werkbalk op OS X

en: Uninstall the selected plugin
nl: Geselecteerde plugin verwijderen

en: Unknown
nl: Onbekend

en: Unknown News Source
nl: Onbekende nieuwsbron

en: Unknown feed
nl: Onbekende feed

en: Unknown files in books
nl: Onbekende bestanden in de boeken

en: Unknown formats
nl: Onbekende formaten

en: Unknown identifier
nl: Onbekende identificator

en: Unknown job
nl: Onbekende taak

en: Unknown language
nl: Onbekende taal

en: Unknown report check
nl: Onbekende rapportcontrole

en: Unknown section
nl: Onbekende paragraaf

en: Unnamed
nl: Naamloos

en: Unordered list
nl: Ongeordende lijst

en: Unrated
nl: Niet gewaardeerd

en: Untitled Article
nl: Artikel zonder titel

en: Untitled article
nl: Artikel zonder naam

en: Unwrap lines
nl: Regels samenvoegen

en: Unwrap lines using punctuation and other formatting clues.
nl: Combineer korte regels op basis van interpunctie en andere hints.

en: Up
nl: Omhoog

en: Update &metadata in saved copies
nl: &Metadata in de opgeslagen kopieën bijwerken

en: Update &plugins
nl: &Plug-ins bijwerken

en: Update &title sort
nl: &Titelsortering bijwerken

en: Update Check Failed
nl: Controle op nieuwe versie mislukt

en: Update available
nl: Update beschikbaar

en: Update available!
nl: Update beschikbaar!

en: Update found
nl: Update gevonden

en: Update title sort based on the current title. This will be applied only after other changes to title.
nl: Titelsortering bijwerken op basis van de huidige titel. Wordt pas toegepast na andere aanpassingen op titel.

en: Updating MobileRead book cache...
nl: MobileRead lokale boekopslag bijwerken…

en: Updating book cache
nl: Lokale boekopslag bijwerken

en: Updating device metadata listing...
nl: Bijwerken van lijst met metadata op het apparaat...

en: Upload %d books to device
nl: Stuur %d boeken naar apparaat

en: Upload downloaded news to device
nl: Upload gedownload nieuws naar apparaat

en: Upload separate cover thumbnails for books (newer readers)
nl: Voorbeeldweergave van omslag afzonderlijk uploaden voor boeken (nieuwere e-readers)

en: Uploading books to device.
nl: Boeken naar het apparaat sturen.

en: Upper Case
nl: Hoofdletters

en: Usage
nl: Gebruik

en: Use &Roman numerals for series
nl: Gebruik &Romeinse cijfers voor reeksen

en: Use &default values
nl: Gebruik standaar&dwaarden

en: Use &saved conversion settings for individual books
nl: Gebruik opge&slagen conversie-instellingen voor individuele boeken

en: Use Gmail
nl: Gmail gebruiken

en: Use Hotmail
nl: Hotmail gebruiken

en: Use MMM yyyy for month + year, yyyy for year only
nl: Gebruik MMM yyyy voor maand + jaar, yyyy voor alleen jaar

en: Use Roman numerals for series number
nl: Gebruik Romeinse cijfers voor reeksnummers

en: Use SSL encryption when connecting to the mail server.
nl: Gebruik SSL-versleuteling voor de verbinding met de mailserver.

en: Use Series as Category in iTunes/iBooks
nl: Gebruik reeks als categorie in iTunes/iBooks

en: Use TLS encryption when connecting to the mail server. This is the most common.
nl: Gebruik TLS-versleuteling voor de verbinding met de mailserver. Dit is het meest gebruikelijk.

en: Use a wizard to help construct the Regular expression
nl: Gebruik een wizard om de regexp te maken

en: Use an arbitrary folder as a device.
nl: Gebruik een willekeurige map als apparaat.

en: Use author &sort for author
nl: Gebruik &sorteerauteur als auteur

en: Use author sort for author
nl: Gebruik sorteerauteur als auteur

en: Use author sort in Tag Browser
nl: Gebruik auteurssortering in de labelbrowser

en: Use author sort instead of author
nl: Gebruik de sorteerauteur in plaats van auteur

en: Use cover from &source file
nl: Gebruik omslag uit &bronbestand

en: Use internal &viewer for:
nl: Gebruik intern &leesvenster voor:

en: Use library only
nl: Alleen de bibliotheek gebruiken

en: Use slower but more accurate page number generation
nl: Gebruik langzamere, maar betere, generatie van paginanummers

en: Use sub directories
nl: Gebruik deelmappen

en: Use the cover detected from the source file in preference to the specified cover.
nl: Gebruik de in het bronbestand gedetecteerde omslag en niet de opgegeven omslag.

en: Use the library located at the specified path.
nl: Gebruik de bibliotheek op de opgegeven locatie.

en: Use the new PDF conversion engine.
nl: Gebruik het nieuwe PDF-conversiesysteem.

en: Use the previously &existing library at the new location
nl: Gebruik de eerder b&estaande bibliotheek op de nieuwe locatie

en: Use white background
nl: Witte achtergrond gebruiken

en: Used for right-to-left publications like manga. Causes landscape pages to be split into portrait pages from right to left.
nl: Gebruikt voor rechts-naar-links-publicaties zoals manga. Hierdoor worden landschapspagina's gesplitst in portretpagina's van rechts naar links.

en: Used for searching the column. Must contain only digits and lower case letters.
nl: Gebruikt om de kolom te doorzoeken. Mag alleen cijfers en kleine letters bevatten.

en: Used when displaying test results to separate values in multiple-valued fields
nl: Gebruikt bij tonen van testresultaten om velden te scheiden in meervoudige velden

en: Useful for recipe development. Forces max_articles_per_feed to 2 and downloads at most 2 feeds.
nl: Handig voor receptontwikkeling. Forceer max_articles_per_feed als 2 en download niet meer dan 2 feeds.

en: User &Stylesheet
nl: &Stylesheet gebuiker

en: User Categories Editor
nl: Beheer gebruikerscategorieën

en: User Interface &layout (needs restart):
nl: Uiter&lijk gebruikersinterface (herstart vereist):

en: User Interface Action
nl: Actie in de gebruikersinterface

en: User Plugins
nl: Gebruikers plugins

en: User annotations generated from main library only
nl: Annotaties van de gebruiker gegenereerd uit de hoofdbibliotheek

en: User category %s does not exist
nl: Gebruikerscategorie %s bestaat niet

en: User plugins
nl: Gebruikers plugins

en: User-created tag browser categories
nl: Gebruiker gedefinieerde categorieën voor de labelbrowser

en: User-defined device information
nl: Gebruiker-gedefinieerde apparaatinformatie

en: Username for access. By default, it is: %default
nl: Gebruikersnaam voor toegang. Standaard is dit ‘%default’

en: Username for sites that require a login to access content.
nl: Gebruikersnaam voor sites die een login vereisen.

en: Using the integrated search you can easily find which store has the book you are looking for, at the best price. You also get DRM status and other useful information.
nl: Met de geïntegreerde zoekfunctie kunt u eenvoudig zien welke winkels het boek dat u zoek aanbieden, en tegen welke prijs. U kunt ook DRM-status en andere nuttige informatie inzien.

en: Using: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s and %(enc)s encryption
nl: Gebruikmakend van: %(un)s:%(pw)s@%(host)s:%(port)s en %(enc)s versleuteling

en: Value: unknown field
nl: Waarde: onbekend veld

en: Values
nl: Waarden

en: Values for the tweaks are shown below. Edit them to change the behavior of calibre. Your changes will only take effect <b>after a restart</b> of calibre.
nl: Waarden van de aanpassingen worden hieronder getoond. Bewerk ze om het gedrag van calibre te veranderen. Wijzigingen worden pas <b>na het herstarten</b> van calibre van kracht.

en: Values of series index and rating must be numbers. Ignoring
nl: Waarden van de reeksindex en waarderingen moeten getallen zijn. Negeer opgegeven waarden

en: Verbose processing
nl: Verwerking met veel uitleg

en: Version &History
nl: Versie gesc&hiedenis

en: Version History for %s
nl: Versie geschiedenis voor %s

en: Version history missing
nl: Versiegeschiedenis niet beschikbaar

en: Very low
nl: Zeer laag

en: View
nl: Tonen

en: View &server logs
nl: &Serverlogs bekijken

en: View book on device
nl: Bekijk boek op apparaat

en: View log
nl: Log weergeven

en: View specific format
nl: Specifiek formaat onen

en: WARNING: Using no encryption is highly insecure
nl: WAARSCHUWING: Geen versleuteling gebruiken is erg onveilig

en: Waiting...
nl: Wachten…

en: Warning: inconsistent Author Sort values for
    Author '{0}':
    '{1}' <> '{2}'
nl: Waarschuwing: inconsistente waarde voor sorteerauteur voor
    Auteur '{0}':
    '{1}' <> '{2}'

en: Welcome to
nl: Welkom bij

en: Welcome to calibre
nl: Welkom bij calibre

en: What interfaces should the content server listen on
nl: Naar welke poorten moet de inhoudsserver luisteren

en: What kind of information will be kept in the column.
nl: Type informatie in de kolom opgeslagen.

en: What to search by default
nl: Standaardzoekruimte

en: When adding the Table of Contents to the book, add it at the start of the book instead of the end. Not recommended.
nl: Bij het toevoegen van de inhoudsopgave aan het boek, deze aan het begin van het boek in plaats van aan het einde toevoegen. Niet aanbevolen.

en: When automatically sending downloaded news to a connected device, calibre
    will by default send it to the main memory. By changing this tweak, you can
    control where it is sent. Valid values are "main", "carda", "cardb". Note
    that if there isn't enough free space available on the location you choose,
    the files will be sent to the location with the most free space.
nl: Bij automatisch naar het apparaat sturen van gedownload nieuws,
    zal calibre dit standaard naar de hoofdopslag sturen. Door deze tweak te 
    veranderen, kunt u beheren waar het naartoe gestuurd wordt. Geldige waarden
    zijn ‘main’, ‘carda’, ‘cardb’. Bedenk dat, indien er niet genoeg ruimte op de
    geselecteerde locatie beschikbaar is, de bestanden op de locatie met de meeste
    ruimte geplaatst worden.

en: When calibre does a conversion from the same format to the same format, for
    example, from EPUB to EPUB, the original file is saved, so that in case the
    conversion is poor, you can tweak the settings and run it again. By setting
    this to False you can prevent calibre from saving the original file.
nl: Als calibre een e-book naar hetzelfde formaat omzet, bijvoorbeeld EPUB
    naar EPUB, wordt het oorspronkelijk bestand opgeslagen, zodat u nog
    aanpassingen kunt doen als de conversie niet succesvol verloopt. Als u
    dit op False instelt zal calibre het originele bestand niet behouden.

en: When calibre removes blank lines between paragraphs, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent (in em).
nl: Als calibre de lege ruimtetussen paragrafen verwijderd wordt er automatsisch ingesprongen, om de paragrafen zichtbaarder te maken. Deze optie bepaald de mate van inspringen (in em).

en: When converting a CBC do not add links to each page to the TOC. Note this only applies if the TOC has more than one section
nl: Voeg geen links naar alle pagina's toe in de inhoudsopgave bij converteren van een CBC. NB. dit is enkel van toepassing als de inhoudsopgave meer dan één sectie heeft

en: When creating a TOC from links in the input document, allow duplicate entries, i.e. allow more than one entry with the same text, provided that they point to a different location.
nl: Als een inhoudsopgave wordt gemaakt uit links in het invoer-bestand zijn

en: When partitioning the tags browser, the format of the subcategory label is
    controlled by a template: categories_collapsed_name_template if sorting by
    name, categories_collapsed_rating_template if sorting by average rating, and
    categories_collapsed_popularity_template if sorting by popularity. There are
    two variables available to the template: first and last. The variable 'first'
    is the initial item in the subcategory, and the variable 'last' is the final
    item in the subcategory. Both variables are 'objects'; they each have multiple
    values that are obtained by using a suffix. For example, first.name for an
    author category will be the name of the author. The sub-values available are:
    name: the printable name of the item
    count: the number of books that references this item
    avg_rating: the average rating of all the books referencing this item
    sort: the sort value. For authors, this is the author_sort for that author
    category: the category (e.g., authors, series) that the item is in.
    Note that the "r'" in front of the { is necessary if there are backslashes
    (\ characters) in the template. It doesn't hurt anything to leave it there
    even if there aren't any backslashes.
nl: Bij het indelen van de labelbrowser, wordt het formaat van het label voor
    de deelcategorie ingesteld met een sjabloon: categories_collapsed_name_template
    indien gesorteerd op naam, categories_collapsed_rating_template indien
    gesorteerd op gemiddelde waardering, en categories_collapsed_popularity_template
    indien gesorteerd op populariteit. Er zijn twee variabelen beschikbaar voor de
    sjabloon: first en last. De variabele ‘first’ is het eerste item in de
    deelcategorie, en de variabele ‘last’ is het laatste item in de deelcategorie.
    Beide variabelen zijn ‘objecten’, ze hebben elk meerdere waarden die worden
    verkregen met behulp van een achtervoegsel. Bijvoorbeeld zal first.name voor een
    auteurscategorie de naam van de schrijver zijn. De beschikbare deelwaarden zijn:
    name: de afdrukbare naam van het item
    count: het aantal boeken dat verwijzingen naar dit item bevat
    avg_rating: het gemiddelde cijfer van alle boeken in dit item
    sort: de sorteerwaarde. Voor schrijvers is dit de sorteerauteur (author_sort)
    category: de categorie (bijv. schrijvers, reeks) waarin het item zich bevindt
    Merk op dat de "r" voor de { noodzakelijk is als er backslashes (\-tekens) 
    in de sjabloon zitten. Het kan geen kwaad om deze daar te laten
    zelfs als er geen backslashes zijn.

en: When present, use author sort field as author.
nl: Gebruik het veld sorteerauteur als auteur, wanneer dit aanwezig is.

en: When searching for text without using lookup prefixes, as for example, Red instead of title:Red, limit the columns searched to those named below.
nl: Bij zoeken zonder prefix, bijvoorbeeld Rood in plaats van title:Rood, wordt het zoeken tot onderstaande kolommen beperkt.

en: When searching, show all books with search results highlighted instead of showing only the matches. You can use the N or F3 keys to go to the next match.
nl: Toon alle boeken, met zoekresultaten oplichtend, in plaats van alleen de zoekresultaten bij het zoeken. Met de N- of de F3-toets kunt u naar het volgende zoekresultaat springen.

en: When selecting multiple entries in the Tag Browser match any or all of them
nl: Als er meerdere criteria in de labelbrowser worden gekozen, selecteer dan items die aan één of alle criteria voldoen

en: When showing cover browser in separate window, show it &fullscreen
nl: Als de omslagbrowser in verschillende schermen wordt weer gegeven, toon het als &volledig scherm

en: When the download completes you will be asked for confirmation before calibre applies the downloaded metadata.
nl: Als de download compleet is zal om bevestiging worden gevraagd voor calibre de gedownloade metadata toepast.

en: When using an SVG cover, this option will cause the cover to scale to cover the available screen area, but still preserve its aspect ratio (ratio of width to height). That means there may be white borders at the sides or top and bottom of the image, but the image will never be distorted. Without this option the image may be slightly distorted, but there will be no borders.
nl: Bij gebruik van een SVG-omslag zal deze optie ervoor zorgen dat de omslag het hele scherm vult, maar toch de breedte/hoogteverhouding zal behouden. Dit betekent dat er sprake kan zijn van omslagen met witte randen aan de zijkanten of de boven- en onderkant van het beeld, maar de afbeelding zal nooit vervormd worden. Zonder deze optie kan de afbeelding enigszins vervormd worden, maar zullen er geen witte randen zijn.

en: When using the  "&Copy to library" action to copy books between libraries, preserve the date
nl: Als de "naar bibliotheek & kopiëren" actie wordt gebruikt om boeken tussen bibliotheken te kopiëren, datum behouden

en: When you enter a search term without a prefix, by default calibre will search all metadata for matches. For example, entering, "asimov" will search not just authors but title/tags/series/comments/etc. Use these options if you would like to change this behavior.
nl: Als u een zoekterm zonder prefix opgeeft dan doorzoekt calibre normaal alle metadata. Als u bijvoorbeeld ‘Mulisch’ invoert zoekt calibre niet alleen bij auteurs maar ook bij labels, titels enz. Dit gedrag kunt u hier wijzigen.

en: Whenever you pass arguments to %prog that have spaces in them, enclose the arguments in quotation marks.
nl: Als u aan %prog parameters met spaties mee wilt geven moet u deze met aanhalingstekens omsluiten.

en: Where do you want to delete from?
nl: Waaruit wilt u verwijderen?

en: Where to send downloaded news
nl: Locatie voor gedownload nieuws

en: Wide
nl: Breed

en: Windows card A ID string
nl: ID-string Windowskaart A

en: Windows card A vendor string
nl: ID-string verkoper Windowskaart A

en: Windows main memory ID string
nl: ID-string van Windows basisgeheugen

en: Windows main memory vendor string
nl: String van verkoper Windows hoofdgeheugen

en: With &value:
nl: Be&vat waarde:

en: Wizard to help you choose an appropriate font size key
nl: Wizard die u helpt een geschikte lettergrootte te kiezen

en: WizardPage
nl: Wizardpagina

en: Workaround epubcheck bugs
nl: Omzeil fouten in epubcheck

en: Workarounds for bugs in the latest release of epubcheck. epubcheck reports many things as errors that are not actually errors. epub-fix will try to detect these and replace them with constructs that epubcheck likes. This may cause significant changes to your epub, complain to the epubcheck project.
nl: Lapmiddelen voor fouten in de laatste uitgave van epubcheck. Epubcheck rapporteert veel zaken die eigenlijk geen fouten zijn als fouten. ePub-reparatie zal trachten om deze te detecteren en ze te vervangen door constructies waar epubcheck geen problemen mee heeft. Dit kan voor grote veranderingen in uw epub-bestand zorgen. Klaag hierover bij het epubcheck-project.

en: Working
nl: Bezig

en: Working...
nl: Bezig…

en: Write process PID to the specified file
nl: Schrijf het PID van het proces naar het opgegeven bestand

en: Written preprocessed HTML to
nl: Schrijf voorverwerkte HTML naar

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level one. If this is specified, it takes precedence over other forms of auto-detection.
nl: XPath-uitdrukking die alle labels specificeert die aan de inhoudsopgave op niveau één toegevoegd moeten worden. Als dit is ingesteld heeft het prioriteit over andere vormen van autodetectie.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level three. Each entry is added under the previous level two entry.
nl: XPath-uitdrukking die alle tags specificeert die aan de inhoudsopgave op niveau drie toegevoegd moeten worden. Iedere regel zal worden toegevoegd onder de vorige regel van niveau twee.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level two. Each entry is added under the previous level one entry.
nl: XPath-uitdrukking die alle tags specificeert die aan de inhoudsopgave op niveau twee toegevoegd moeten worden. Iedere regel zal worden toegevoegd onder de vorige regel van niveau één.

en: Yes
nl: Ja

en: Yes to &All
nl: Ja op &alles

en: Yes/No
nl: Ja/Nee

en: Yes/No columns have three values (Requires restart)
nl: Ja/Nee-kolommen hebben drie waarden (herstart vereist)

en: You
nl: U

en: You are about to merge more than 5 books.  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
nl: U staat op het punt meer dan 5 boeken samen te voegen. Weet u <b>zeker</b> dat u dit wilt doen?

en: You are attempting to open %d books. Opening too many books at once can be slow and have a negative effect on the responsiveness of your computer. Once started the process cannot be stopped until complete. Do you wish to continue?
nl: U probeert %d boeken tegelijk te openen. Te veel boeken tegelijkertijd openen kan veel tijd in beslag nemen, en een negatief effect op de snelheid van uw computer hebben. Eenmaal gestart kan dit proces niet worden afgebroken totdat het klaar is. Wilt u verder gaan?

en: You are in the middle of editing a keyboard shortcut first complete that, by clicking outside the  shortcut editing box.
nl: U bent halverwege de definitie van een sneltoetscombinatie. Voltooi deze eerst door buiten het definitievakje te klikken.

en: You are trying to delete %d books. Sending so many files to the Recycle Bin <b>can be slow</b>. Should calibre skip the Recycle Bin? If you click Yes the files will be <b>permanently deleted</b>.
nl: U probeert %d boeken te verwijderen. Zo veel boeken naar de prullenbak sturen <b>kan traag zijn</b>. Moet calibre de prullenbak overslaan? Als u Ja klikt zullen bestanden <b>permanent verwijderd worden</b>.

en: You are trying to save files into the calibre library. This can cause corruption of your library. Save to disk is meant to export files from your calibre library elsewhere.
nl: U probeert bestanden in de calibre-bibliotheek op te slaan. Dit kan corruptie van de bibliotheek veroorzaken. De optie ‘Op schijf opslaan’  is bedoeld om bestanden uit de calibre-bibliotheek te exporteren.

en: You can also customise the plugin locations using <b>Preferences -> Customise the toolbar</b>
nl: U kunt de locaties van plug-ins ook aanpassen met <b>Voorkeuren -> Werkbalk aanpassen</b>

en: You can control the behavior of doubleclicks on the books list.
    Choices: open_viewer, do_nothing,
    edit_cell, edit_metadata. Selecting edit_metadata has the side effect of
    disabling editing a field using a single click.
    Default: open_viewer.
    Example: doubleclick_on_library_view = 'do_nothing'
    You can also control whether the book list scrolls horizontal per column or
    per pixel. Default is per column.
nl: U kan het gedrag bij dubbelklikken op een boek in de lijst aanpassen.
    Keuzes: open_viewer, do_nothing,
    edit_cell, edit_metadata. Als u edit_metadata selecteerd zal dit als neveneffect hebben
    dat bewerken van een enkel veld bij door middel van één klik wordt uitgeschakeld.
    Standaard: open_viewer.
    Voorbeeld: doubleclick_on_library_view = 'do_nothing'
    U kan ook beheren of de boekenlijst bij horizontaal scrollen per kolom of per pixel scrolt.
    Standaard is per kolom.

en: You can control the color of columns in the book list by creating "rules" that tell calibre what color to use. Click the Add Rule button below to get started.<p>You can <b>change an existing rule</b> by double clicking it.
nl: U kunt de kolom-kleuring beheren in de boekenlijst door ‘regels’ te maken die calibre vertellen welke kleur gebruikt moet worden. Klik de knop ‘Regel toevoegen’ hieronder om te starten.<p>U kunt <b>een bestaande regel wijzigen</b> door er dubbel op te klikken.

en: You can disable a condition by blanking all of its boxes
nl: U kunt een voorwaarde uitschakelen door alle velden leeg te maken

en: You can install this plugin
nl: U kunt deze plug-in installeren

en: You can match multiple values by separating them with %s
nl: U kunt met meerdere waardes zoeken door deze met %s te scheiden

en: You can monitor the progress of the download by clicking the rotating spinner in the bottom right corner.
nl: U kunt de voortgang van het downloaden bekijken door op het ronddraaiende wiel in de rechterbenedenhoek te klikken.

en: You can press the %s keys to toggle full screen mode.
nl: Druk op de %s toets om te wisselen naar volledig scherm.

en: You cannot change libraries while jobs are running.
nl: U kunt niet van bibliotheek wisselen wanneer taken uitgevoerd worden.

en: You cannot change libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
nl: Het is niet mogelijk van bibliotheek te veranderen wanneer de omgevingsvariabele CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH in gebruik is.

en: You cannot delete a built-in function
nl: Een ingebouwde functie kan niet verwijderd worden

en: You cannot provide the empty value, as it is included by default
nl: U mag geen lege waarde opgeven, omdat deze standaard al bestaat

en: You cannot use other libraries while using the environment variable CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH.
nl: Het is niet mogelijk om andere bibliotheken te gebruiken wanneer de omgevingsvariabele CALIBRE_OVERRIDE_DATABASE_PATH in gebruik is.

en: You cannot use periods in the name when renaming user categories
nl: Punten zijn niet toegestaan in de naam van een gebruikerscategorie

en: You do not have permission to download this issue. Either your subscription has expired or you have exceeded the maximum allowed downloads for today.
nl: U hebt geen toestemming dit nummer te downloaden. Uw abonnement is verlopen, of u hebt het maximaal aantal toegestane downloads voor vandaag bereikt.

en: You do not have permission to read the file:
nl: U heeft onvoldoende rechten om het bestand te lezen:

en: You do not have permission to read the following files:
nl: U heeft geen toestemming om de volgende bestanden te lezen:

en: You have changed the authors for this book. You must save these changes before you can use Manage authors. Do you want to save these changes?
nl: U heeft de auteur van dit boek veranderd. U moet de wijzigingen opslaan voordat u auteursbeheer kunt gebruiken. Wit u de wijzigingen nu opslaan?

en: You have changed the tags. In order to use the tags editor, you must either discard or apply these changes. Apply changes?
nl: U heeft labels veranderd. Om de labelbeheer te gebruiken moet u deze wijzigingen toepassen of verwerpen. Wijzigingen toepassen?

en: You have enabled the <b>{0}</b> formats for your {1}. The {1} may not support them. If you send these formats to your {1} they may not work. Are you sure?
nl: U heeft de <b>{0}</b>-formaten voor uw {1} ingesteld. Mogelijk ondersteunt {1} deze formaten niet en zullen ze niet werken als u ze verstuurt. Weet u zeker dat u door wilt gaan?

en: You have started calibre in debug mode. After you quit calibre, the debug log will be available in the file: %s<p>The log will be displayed automatically.
nl: U hebt calibre in debugmodus gestart. Na het sluiten van calibre, zal de debuglog beschikbaar zijn in dit bestand: %s<p>De log zal automatisch weergegeven worden.

en: You must choose an empty folder for the calibre library. %s is not empty.
nl: U moet een lege map kiezen voor de calibrebibliotheek. %s is niet leeg.

en: You must either set both the username <b>and</b> password for the mail server or no username and no password at all.
nl: U moet of <b>zowel</b> een wachtwoord en gebruikersnaam opgeven, of geen van beide.

en: You must enter a template for composite columns
nl: U moet een sjabloon voor samengestelde kolommen opgeven

en: You must enter at least one value for enumeration columns
nl: U moet minstens één waarde voor opsommende kolommen opgeven

en: You must first explode the epub before previewing.
nl: U moet de epub uitpakken voordat een voorbeeld mogelijk is.

en: You must provide a username and/or password to use this news source.
nl: Een gebruikersnaam en/of wachtwoord zijn vereist om deze nieuwsbron te benaderen.

en: You must provide the %s option to do a recovery
nl: U moet de %s-optie meegeven om herstel uit te voeren

en: You must restart Calibre before using this plugin!
nl: U moet Calibre herstaren voor het gebruiken van deze plugin!

en: You must restart calibre before you can configure the <b>%s</b> plugin
nl: U moet calibre herstarten voordat u plug-in <b>%s</b> kunt configureren

en: You must select a column to delete it
nl: U moet een kolom selecteren om deze te verwijderen

en: You must select at least one item from the list.
nl: U moet minimaal één itemu uit de lijst selecteren.

en: You must select one item from the list of Available items.
nl: U moet één van de items uit de lijst van beschikbare items selecteren.

en: You must set the From email address
nl: U moet het e-mailadres van de afzender opgeven

en: You must specify a column to be colored
nl: U moet een te kleuren kolom specificeren

en: You must specify a destination identifier type
nl: U moet een doelidentificatie opgeven

en: You must specify a destination when source is a composite field
nl: U moet een doel opgeven als de bron een opmaaktveld is

en: You must specify a title and author before generating a cover
nl: U moet een titel en auteur opgeven voordat u een omslag aanmaakt

en: You must specify an epub file
nl: U moet een epub-bestand opgeven

en: You must specify an id
nl: U moet een id opgeven

en: You must specify an id and a format
nl: U moet een id en een formaat opgeven

en: You must specify an id and a metadata file
nl: U moet een id en bestand met metadata opgeven

en: You must specify an id and an ebook file
nl: U moet een ID en een e-bookbestand opgeven

en: You must specify at least one book to remove
nl: U moet minstens één boek opgeven om te verwijderen

en: You must specify at least one file to add
nl: U moet tenminste één boek opgegeven om toe te voegen

en: You must specify at least one non-empty condition for this rule
nl: U moet minstens één niet-lege voorwaarde voor deze regel specificeren

en: You must specify label, name and datatype
nl: U moet een label, naam en datatype opgeven

en: You must specify some ids or the %s option
nl: U moet id's opgeven of de %s-optie gebruiken

en: You must upgrade to at least Calibre %s before installing this plugin
nl: U moet minimaal upgraden naar Calibre %s alvorens deze plugin te installeren

en: You need to restart the server for changes to take effect
nl: U moet de server herstarten om de veranderingen door te voeren

en: You will lose all data in the column: %r. Are you sure (y/n)?
nl: U zult alle gegevens in de kolom: %r verliezen. Weet u het zeker (j/n)?

en: You will lose any unsaved changes. To save your changes, click the Add/Update recipe button. Continue?
nl: Alle niet-bewaarde wijzigingen zullen vervallen. Klik op de ‘Voeg toe/Recept bijwerken’-knop om op te slaan. Wilt u doorgaan?

en: Your %s &email address:
nl: Uw %s &e-mailadres:

en: Your %s &password:
nl: Uw %s &wachtwoord:

en: Your %s &username:
nl: Uw %s gebr&uikersnaam:

en: Your calibre database appears to be corrupted. Do you want calibre to try and repair it automatically? If you say No, a new empty calibre library will be created.
nl: Uw calibre-database lijkt te zijn beschadigd. Wilt u dat calibre tracht deze automatisch te herstellen? Indien u nee antwoord, zal er een nieuwe, lege, calibre-bibliotheek aangemaakt worden.

en: Your calibre library is currently located at {0}
nl: Uw calibre-bibliotheek bevindt zich in {0}

en: Your list of books, with all their metadata is stored in a single file, called a database. In addition, metadata for each individual book is stored in that books' folder, as a backup.<p>This operation will rebuild the database from the individual book metadata. This is useful if the database has been corrupted and you get a blank list of books. Note that restoring only restores books, not any settings stored in the database, or any custom recipes.<p>Do you want to restore the database?
nl: Uw boekenlijst met alle metadata is opgeslagen in één bestand, de database. Metadata voor elk boek zijn ook als backup opgeslagen in de map van dat boek.<p>Deze actie zal de database opnieuw opbouwen aan de hand van deze individuele backups. Dit is nuttig als u door beschadiging van de database een lege boekenlijst te zien krijgt. Herstellen herstelt alleen de metadata, geen instellingen of recepten die u heeft opgeslagen.<p>Wilt u de database herstellen?

en: Your password on the mail server
nl: Uw wachtwoord op de mailserver

en: Your test:
nl: Uw test:

en: Your username on the mail server
nl: Uw gebruikersnaam op de mailserver

en: [options]
    
    Start the calibre content server. The calibre content server
    exposes your calibre library over the internet. The default interface
    allows you to browse you calibre library by categories. You can also
    access an interface optimized for mobile browsers at /mobile and an
    OPDS based interface for use with reading applications at /opds.
    
    The OPDS interface is advertised via BonJour automatically.
nl: [opties]
    
    Start de calibre-inhoudsserver. De calibre-inhoudsserver
    toont uw bibliotheek op het internet. De standaardweergave
    laat u uw bibliotheek verkennen per categorie. U kunt ook
    een weergave bereiken die optimaal is ingesteld voor mobiele 
    browsers op /mobiel en een op OPDS gebaseerde interface
    voor gebruik met leesprogramma's op /opds.
    
    De OPDS-interface wordt automatisch via Bonjour gepresenteerd.

en: [options] file.pdf
    
    Crop a PDF file.
nl: [opties] bestand.pdf
    
    Een PDF-bestand bijsnijden.

en: [options] file.pdf
    
    Reverse a PDF.
nl: [opties] bestand.pdf
    
    Keer PDF om.

en: [options] file.pdf password
    
    Decrypt a PDF.
nl: [opties] bestand.pdf wachtwoord
    
    Ontsleutel een PDF.

en: [options] file.pdf password
    
    Encrypt a PDF.
nl: [opties] bestand.pdf wachtwoord
    
    Versleutel een PDF.

en: [options] file1.pdf file2.pdf ...
    
    Metadata will be used from the first PDF specified.
    
    Merges individual PDFs.
nl: [opties] bestand1.pdf bestand2.pdf ...
    
    Metadata van het eerste PDF-bestand zullen gebruikt worden.
    
    Samenvoegen van individuele PDFs.

en: add(x, y) -- returns x + y. Throws an exception if either x or y are not numbers.
nl: add(x, y) -- geeft x + y terug. Geeft een waarschuwing als x of y geen getal is.

en: added
nl: toegevoegd

en: all issues
nl: alle nummers

en: already assigned to
nl: al toegewezen aan

en: and(value, value, ...) -- returns the string "1" if all values are not empty, otherwise returns the empty string. This function works well with test or first_non_empty. You can have as many values as you want.
nl: and(waarde, waarde, ...) -- geeft de string "1" terug indien alle waarden niet leeg zijn, anders wordt een lege string terug gegeven. Deze functie werkt goed met test of first_non_empty. U kunt een onbeperkt aantal waarden opgeven.

en: assign(id, val) -- assigns val to id, then returns val. id must be an identifier, not an expression
nl: assign(id, waarde) -- stelt id in op waarde en geeft waarde terug. id moet een identificator zijn, geen uitdrukking

en: author
nl: auteur

en: available
nl: beschikbaar

en: blank
nl: blanco

en: blurb
nl: flaptekst

en: book
nl: boek

en: booksize() -- return value of the size field
nl: booksize() -- geeft waarde van het veld grootte terug

en: by
nl: door

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
nl: Calibre kan <b>optioneel</b> een server gebruiken om mail te versturen

en: calibre can send your books to you (or your reader) by email. Emails will be automatically sent for downloaded news to all email addresses that have Auto-send checked.
nl: calibre kan boeken naar u (of uw e-reader) toesturen via e-mail. E-mails worden automatisch gestuurd voor gedownload nieuws naar alle e-mailadressen waarvoor automatisch opsturen is aangevinkt.

en: calibre contains a network server that allows you to access your book collection using a browser from anywhere in the world. Any changes to the settings will only take effect after a server restart.
nl: calibre bevat een netwerkserver waarmee u met een webbrowser uw boekencollectie van waar ook ter wereld kunt bekijken. Wijzigingen in de instellingen hebben pas effect na het herstarten van de server.

en: calibre is downloading metadata from:
nl: calibre haalt metadata op bij:

en: capitalize(val) -- return value of the field capitalized
nl: capitalize(waarde) -- geeft de waarde van het veld terug in hoofdletters

en: checked
nl: aangevinkt

en: cmp(x, y, lt, eq, gt) -- compares x and y after converting both to numbers. Returns lt if x < y. Returns eq if x == y. Otherwise returns gt.
nl: cmp(x, y, lt, eq, gt) -- vergelijkt x met y nadat beide zijn omgezet in getallen. Geeft lt als x < y. Geeft eq als x == y. Anders wordt gt teruggegeven.

en: command ...
    
    command can be one of the following:
    [%%commands]
    
    Use %prog command --help to get more information about a specific command
    
    Manipulate a PDF.
nl: opdracht ...
    
    opdracht kan een van de volgende zijn:
    [%%commands]
    
    Gebruik %prog commando --help om meer informatie over een specifieke opdracht te verkrijgen
    
    Bewerk een PDF.

en: contains
nl: bevat

en: contains(val, pattern, text if match, text if not match) -- checks if field contains matches for the regular expression `pattern`. Returns `text if match` if matches are found, otherwise it returns `text if no match`
nl: contains(waarde, patroon, tekst voor overeenkomst, tekst voor geen overeenkomst) -- controleert of veld waarde bevat overeenkomend met de regexp `patroon`. Geeft `tekst voor overeenkomst`  als een overeenkomst is gevonden, anders wordt `tekst voor geen overeenkomst` teruggegeven

en: content_server_will_display is a list of custom fields to be displayed.
    content_server_wont_display is a list of custom fields not to be displayed.
    wont_display has priority over will_display.
    The special value '*' means all custom fields. The value [] means no entries.
    Defaults:
    content_server_will_display = ['*']
    content_server_wont_display = []
    Examples:
    To display only the custom fields #mytags and #genre:
    content_server_will_display = ['#mytags', '#genre']
    content_server_wont_display = []
    To display all fields except #mycomments:
    content_server_will_display = ['*']
    content_server_wont_display['#mycomments']
nl: content_server_will_display is een lijst van aangepaste velden om weer te geven.
    content_server_wont_display is een lijst van aangepaste velden om te verbergen.
    wont_display is belangrijker dan will_display.
    De speciale waarde '*' betekent alle aangepaste velden. De waarde [] betekent geen enkele.
    Standaard:
    content_server_will_display = ['*']
    content_server_wont_display = []
    Voorbeeld:
    Om enkel de aangepaste velden #mijnlabels en #genre weer te geven:
    content_server_will_display = ['#mijnlabels', '#genre']
    content_server_wont_display = []
    Om alle velden weer te geven behalve #mijncommentaar:
    content_server_will_display = ['*']
    content_server_wont_display['#mijncommentaar']

en: count(val, separator) -- interprets the value as a list of items separated by `separator`, returning the number of items in the list. Most lists use a comma as the separator, but authors uses an ampersand. Examples: {tags:count(,)}, {authors:count(&)}
nl: count(waarde, scheiding) -- interpreteert de waarde als een lijst van termen gescheiden door 'scheiding', geeft het aantal items in de lijst terug. Meeste lijsten gebruiken een komma als scheiding maar auteurs gebruiken een ampersand (&). Voorbeeld: {tags:count{,}}, {authors:count{&}}

en: created by Kovid Goyal
nl: gemaakt door Kovid Goyal

en: creating custom column
nl: aangepaste kolom aanmaken

en: d MMM yyyy
nl: d MMM jjjj

en: days
nl: dagen

en: days_between(date1, date2) -- return the number of days between date1 and date2. The number is positive if date1 is greater than date2, otherwise negative. If either date1 or date2 are not dates, the function returns the empty string.
nl: days_between(datum1, datum2) -- geeft het aantal dagen tussen datum1 en datum2 terug. Het aantal is positief als datum1 groter is dan datum2, anders negatief. Als ofwel datum1 ofwel datum2 geen datum is, wordt een lege string terug gegeven.

en: daysago
nl: dagengeleden

en: disabled
nl: uitgeschakeld

en: divide(x, y) -- returns x / y. Throws an exception if either x or y are not numbers.
nl: divide(x, y) -- geeft x / y terug. Geeft een waarschuwing als x of y geen getal is.

en: does not have
nl: heeft geen

en: does not have id
nl: geen ID heeft

en: does not have pattern
nl: geen patroon heeft

en: does not match pattern
nl: komt niet overeen met patroon

en: ePub Fixer
nl: ePub-reparatie

en: ebook file must have an extension
nl: E-bookbestand moet een extensie hebben

en: empty
nl: leeg

en: end of program
nl: programma-einde

en: error no state found in hex_2_utf8
nl: Fout: geen state gevonden in hex_2_utf8

en: eval(template) -- evaluates the template, passing the local variables (those 'assign'ed to) instead of the book metadata.  This permits using the template processor to construct complex results from local variables.
nl: eval(sjabloon) -- evalueert de sjabloon, geeft lokale variabelen door (huidige toewijzing) in plaats van de metadata van het boek. Dit maakt het mogelijk om de sjabloon te gebruiken voor het maken van complexe resultaten vanuit lokale variabelen.

en: every hour
nl: elk uur

en: expression is not function or constant
nl: uitdrukking is geen functie of constante

en: failed to scan program. Invalid input {0}
nl: Programmascan mislukt. Ongeldige invoer {0}

en: false
nl: onwaar

en: field(name) -- returns the metadata field named by name
nl: field(naam) -- geeft de metadata van het veld naam

en: field:pattern indicating book has been read.
    Default: '%default'
    Applies to ePub, MOBI output formats
nl: veld:patroon dat aanduidt dat het boek al gelezen is.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: field:pattern specifying custom field/contents indicating book should be excluded.
    Default: '%default'
    Applies to ePub, MOBI output formats
nl: veld:patroon specificeert aangepast veld/inhoud die aangeeft dat het boek moet uitgesloten worden.
    Standaard: ‘%default’
    Van toepassing op uitvoer naar ePub en MOBI

en: file.pdf ...
    
    Get info about a PDF.
nl: bestand.pdf ...
    
    Informatie over een PDF-bestand.

en: file.pdf degrees
    
    Rotate pages of a PDF clockwise.
nl: bestand.pdf graden
    
    Roteer pagina's van een PDF met de klok mee.

en: finished
nl: gereed

en: first argument to strcat_max must be an integer
nl: het eerste argument voor strcat_max moet een geheel getal zijn

en: first_non_empty(value, value, ...) -- returns the first value that is not empty. If all values are empty, then the empty value is returned.You can have as many values as you want.
nl: first_non_empty(waarde, waarde, ...) -- geeft de eerste waarde terug die niet leeg is. Als alle waarden leeg zijn, zal een lege waarde worden teruggegeven. U kunt een onbeperkt aantal waarden opgeven.

en: for a complete list with descriptions.
nl: voor een volledige lijst met beschrijvingen.

en: format: type {0} requires a decimal (float) value, got {1}
nl: format: type {0} moet een decimaal getal zijn (float), ontving {1}

en: format: type {0} requires an integer value, got {1}
nl: format: type {0} moet een geheel getal zijn, ontving {1}

en: format_date(val, format_string) -- format the value, which must be a date, using the format_string, returning a string. The formatting codes are: d    : the day as number without a leading zero (1 to 31) dd   : the day as number with a leading zero (01 to 31) ddd  : the abbreviated localized day name (e.g. "Mon" to "Sun"). dddd : the long localized day name (e.g. "Monday" to "Sunday"). M    : the month as number without a leading zero (1 to 12). MM   : the month as number with a leading zero (01 to 12) MMM  : the abbreviated localized month name (e.g. "Jan" to "Dec"). MMMM : the long localized month name (e.g. "January" to "December"). yy   : the year as two digit number (00 to 99). yyyy : the year as four digit number. iso  : the date with time and timezone. Must be the only format present
nl: format_date(waarde, opmaak_string) -- geeft een opmaak aan waarde, welke een datum moet zijn, met behulp van de opmaak_string, en geeft een string terug. Toegestane opmaak: d : het nummer van de dag, zonder voorafgaande nul (1 tot 31) dd : het nummer van de dag, met voorafgaande nul (01 tot 31) ddd : de afgekorte lokale naam van de dag ("Ma" tot "Zo"). dddd : de lange lokale naam van de dag ("Maandag" tot "Zondag"). M : het nummer van de maand, zonder voorafgaande nul (1 tot 12). MM: het nummer van de maand met voorafgaande nul (01 tot 12). MMM : de afgekorte lokale naam van de maand ("Jan" tot "Dec"). MMMM : de lange lokale naam van de maand ("Januari" tot "December"). yy : het jaar als twee-cijferig getal (00 tot 99). yyyy : het jaar als vier-cijferig getal. iso : de datum met tijd en tijdzone. iso mag niet samen met andere opmaakwaarden gebruikt worden

en: format_number(v, template) -- format the number v using a python formatting template such as "{0:5.2f}" or "{0:,d}" or "${0:5,.2f}". The field_name part of the template must be a 0 (zero) (the "{0:" in the above examples). See the template language and python documentation for more examples. Returns the empty string if formatting fails.
nl: format_number(v, template) -- formatteer het getal v met een python formatting template, zoals "{0:5.2f}" of "{0:,d}" of "${0:5,.2f}". Het field_name-deel van de template moet een 0 (nul)  zijn (het "{0:"deel in het voorbeeld). Zie de template language en python-documentatie voor meer voorbeelden. Geeft een lege string terug als het formatteren mislukt.

en: formats_modtimes(date_format) -- return a comma-separated list of colon_separated items representing modification times for the formats of a book. The date_format parameter specifies how the date is to be formatted. See the date_format function for details. You can use the select function to get the mod time for a specific format. Note that format names are always uppercase, as in EPUB.
nl: formats_modtimes(date_format) -- geeft een komma-gescheiden lijst van colon_separated items terug die de wijzigingsdata van een boek weergeven. De date_format parameter geeft aan hoe de datum geformatteerd moet worden. Zie de functie date_format voor details. U kunt de select functie gebruiken om de wijzigingsdatum van een specifiek formaat op te vragen. Let op dat formaatnamen altijd in hoofdletters zijn, zoals EPUB.

en: formats_sizes() -- return a comma-separated list of colon_separated items representing sizes in bytes of the formats of a book. You can use the select function to get the size for a specific format. Note that format names are always uppercase, as in EPUB.
nl: formats_sizes() -- geeft een komma-gescheiden lijst van colon_separated items terug die de grootte van formaten van een boek in bytes weergeven. U kunt de select functie gebruiken om de grootte van een specifiek formaat op te vragen. Let op dat formaatnamen altijd in hoofdletters zijn, zoals EPUB.

en: function source code not available
nl: broncode functie niet beschikbaar

en: has
nl: heeft

en: has id
nl: ID heeft

en: has pattern
nl: heeft patroon

en: has_cover() -- return Yes if the book has a cover, otherwise return the empty string
nl: has_cover() -- geeft Yes terug als het boek een omslag heeft, anders wordt een lege string terug gegeven

en: home
nl: thuis

en: host must be of the form user@hostname
nl: server moet in de vorm gebruiker@servername zijn

en: human_readable(v) -- return a string representing the number v in KB, MB, GB, etc.
nl: human_readable(w) -- geeft een string terug  die de waarde van getal w representeerd in KB, MB, GB, enz.

en: identifier_in_list(val, id, found_val, not_found_val) -- treat val as a list of identifiers separated by commas, comparing the string against each value in the list. An identifier has the format "identifier:value". The id parameter should be either "id" or "id:regexp". The first case matches if there is any identifier with that id. The second case matches if the regexp matches the identifier's value. If there is a match, return found_val, otherwise return not_found_val.
nl: identifier_in_list(waarde, id, waarde_gevonden, geen_waarde_gevonden) -- behandelt ‘waarde’ als een lijst van identifiers, gescheiden door komma's, en vergelijkt de string met elke waarde in de lijst. Een identifier heeft het formaat "identifier:waarde". De id-parameter moet "id" of "id:regexp" zijn. In het eerste geval is er een overeenkomst als er een identifier met een dergelijk id bestaat. In het tweede geval is er alleen een overeenkomst als de regexp met de waarde van de identifier overeenkomt. Als er een overeenkomst is wordt waarde_gevonden teruggegeven, anders geen_waarde_gevonden.

en: ifempty(val, text if empty) -- return val if val is not empty, otherwise return `text if empty`
nl: ifempty(waarde, tekst indien leeg) -- geeft waarde terug als het veld niet leeg is, anders 'tekst indien leeg'

en: in search
nl: zoekende

en: in the %s format.
nl: in het %s-formaat.

en: in_list(val, separator, pattern, found_val, not_found_val) -- treat val as a list of items separated by separator, comparing the pattern against each value in the list. If the pattern matches a value, return found_val, otherwise return not_found_val.
nl: in_list(waarde, scheiding, patroon, waarde_gevonden, geen_waarde_gevonden) -- behandel waarde als een lijst van items, gescheiden door scheiding, vergelijk patroon met ieder item uit de lijst. Als het patroon overeenkomt met een item, geef waarde_gevonden terug, anders geef geen_waarde_gevonden terug.

en: input
nl: invoer

en: input_file output_file [options]
    
    Convert an ebook from one format to another.
    
    input_file is the input and output_file is the output. Both must be specified as the first two arguments to the command.
    
    The output ebook format is guessed from the file extension of output_file. output_file can also be of the special format .EXT where EXT is the output file extension. In this case, the name of the output file is derived the name of the input file. Note that the filenames must not start with a hyphen. Finally, if output_file has no extension, then it is treated as a directory and an "open ebook" (OEB) consisting of HTML files is written to that directory. These files are the files that would normally have been passed to the output plugin.
    
    After specifying the input and output file you can customize the conversion by specifying various options. The available options depend on the input and output file types. To get help on them specify the input and output file and then use the -h option.
    
    For full documentation of the conversion system see
nl: Invoer_bestand uitvoer_bestand [opties]
    
    Converteer een e-book van het ene naar het andere formaat.
    
    Invoer_bestand is de invoer, en uitvoer_bestand is de uitvoer. Beiden moeten worden opgegeven als de eerste twee parameters van het commando.
    
    Het e-bookformaat voor uitvoer wordt geraden aan de hand van de bestandsextensie van uitvoer_bestand. uitvoer_bestand kan ook de vorm .EXT hebben, waar EXT de extensie van het uitvoerbestand is, zonder naam. In dit geval zal de naam van het uitvoerbestand worden afgeleid uit de naam van het invoerbestand. Bestandsnamen kunnen niet beginnen met een afbreekstreep (-). Als uitvoer_bestand geen extensie bevat, dan zat het worden behandeld als zijnde een map, en zal een ‘open e-book’ (OEB) bestaande uit HTML-bestanden naar deze map worden geschreven. Dit zijn de bestanden die normaal gesproken naar de uitvoerplug-in gestuurd zouden worden.
    
    Na het opgeven van de invoer- en uitvoerbestanden kunt u de conversie beïnvloeden door diverse opties op te geven. De beschikbare opties hangen af van het type van zowel in- als uitvoerbestand. Voor meer informatie geeft u de optie -h op, met de namen van zowel in- als uitvoerbestand.
    
    Voor volledige documentatie van het conversiesysteem, zie

en: is equal to
nl: gelijk is aan

en: is false
nl: onwaar is

en: is greater than
nl: groter is dan

en: is less than
nl: minder is dan

en: is not
nl: niet is

en: is not a valid root folder
nl: is geen geldige hoofdmap

en: is not set
nl: niet ingesteld is

en: is set
nl: ingesteld is

en: is true
nl: waar is

en: is undefined
nl: niet gedefinieerd is

en: larger
nl: groter

en: library
nl: bibliotheek

en: list_difference(list1, list2, separator) -- return a list made by removing from list1 any item found in list2, using a case-insensitive compare. The items in list1 and list2 are separated by separator, as are the items in the returned list.
nl: list_difference(lijst1, lijst2, scheiding) -- geeft een lijst, gemaakt door alle items in lijst2 uit lijst1 te verwijderen, waarbij niet hoofdlettergevoelig wordt vergeleken.  De items in lijst1 en lijst2 worden gescheiden door scheiding, zo ook de items in de teruggegeven lijst.

en: list_intersection(list1, list2, separator) -- return a list made by removing from list1 any item not found in list2, using a case-insensitive compare. The items in list1 and list2 are separated by separator, as are the items in the returned list.
nl: list_intersection(lijst1, lijst2, scheiding) -- geeft een lijst, gemaakt door alle items die niet in lijst2 aanwezig zijn uit lijst1 te verwijderen, waarbij niet hoofdlettergevoelig wordt vergeleken.  De items in lijst1 en lijst2 worden gescheiden door scheiding, zo ook de items in de teruggegeven lijst.

en: list_item(val, index, separator) -- interpret the value as a list of items separated by `separator`, returning the `index`th item. The first item is number zero. The last item can be returned using `list_item(-1,separator)`. If the item is not in the list, then the empty value is returned. The separator has the same meaning as in the count function.
nl: list_item(waarde, index, scheiding) -- verwerk de waarde als een lijst van items gescheiden door 'scheiding' en geef het 'index'de item terug. Het eerste item heeft index nul. Het laatste item kan worden teruggegeven door gebruik te maken van `list_item(-1,scheiding)`. Als het item niet in de lijst zit zal een lege waarde worden terug gegeven. De scheiding heeft de zelfde functie als in de count functie.

en: list_sort(list, direction, separator) -- return list sorted using a case-insensitive sort. If direction is zero, the list is sorted ascending, otherwise descending. The list items are separated by separator, as are the items in the returned list.
nl: list_sort(lijst, richting, scheiding) -- geef een lijst, gesorteerd zonder op hoofdletters te letten. Als richting nul is wordt de lijst oplopend gesorteerd, anders aflopend. De items in lijst worden gescheiden door scheiding, zo ook de items in de teruggegeven lijst.

en: list_union(list1, list2, separator) -- return a list made by merging the items in list1 and list2, removing duplicate items using a case-insensitive compare. If items differ in case, the one in list1 is used. The items in list1 and list2 are separated by separator, as are the items in the returned list.
nl: lists_union(lijst1, lijst2, scheiding) -- geeft een lijst gemaakt door het samenvoegen van de items in lijst1 en lijst2, waarbij dubbels worden verwijderd (hoofdletterongevoelig). Als items verschillen in hoofdletter-gebruik, zal de versie van lijst1 gebruikt worden. De items in lijst1 en lijst2 worden gescheiden door scheiding, zo ook de items in de teruggegeven lijst.

en: lookup requires either 2 or an odd number of arguments
nl: lookup heeft minstens 2 of een oneven aantal parameters nodig

en: lookup(val, pattern, field, pattern, field, ..., else_field) -- like switch, except the arguments are field (metadata) names, not text. The value of the appropriate field will be fetched and used. Note that because composite columns are fields, you can use this function in one composite field to use the value of some other composite field. This is extremely useful when constructing variable save paths
nl: lookup(waarde, patroon, veld, patroon, veld, ..., anders_veld) -- zoals switch, met het verschil dat de parameters namen zijn van (metadata)velden, geen tekst. De waarde van de geschikte velden zal worden binnengehaald en gebruikt. Nb. doordat samengestelde kolommen velden zijn, kunt u deze functie in een samengesteld veld gebruiken om de waarde van een ander samengesteld veld te gebruiken. Dit is uitermate geschikt als u variabele opslaglocaties wilt opstellen

en: lower right region of the screen.
nl: gebied rechtsonder in het scherm.

en: lowercase(val) -- return value of the field in lower case
nl: lowercase(waarde) -- geeft waarde van het veld terug in kleine letters

en: matches pattern
nl: komt overeen met patroon

en: may be running in the system tray, in the
nl: kan in het systeemvak draaien, in het

en: missing closing parenthesis
nl: sluitend haakje ontbreekt

en: multiply(x, y) -- returns x * y. Throws an exception if either x or y are not numbers.
nl: multiply(x, y) -- geeft x * y terug. Geeft een waarschuwing als x of y geen getal is.

en: never
nl: nooit

en: never delete
nl: nooit verwijderen

en: new email address
nl: nieuw e-mailadres

en: no
nl: nee

en: none
nl: geen

en: not(value) -- returns the string "1" if the value is empty, otherwise returns the empty string. This function works well with test or first_non_empty. You can have as many values as you want.
nl: not(waarde) -- geeft de string "1" terug als de waarde leeg is, anders wordt een lege string terug gegeven. Deze functie werkt goed met test of first_non_empty. U kunt een onbeperkt aantal waarden opgeven.

en: ondevice() -- return Yes if ondevice is set, otherwise return the empty string
nl: ondevice() -- geef Yes terug als ondevice is ingesteld, anders wordt een lege string geretourneerd

en: options
nl: Opties

en: or(value, value, ...) -- returns the string "1" if any value is not empty, otherwise returns the empty string. This function works well with test or first_non_empty. You can have as many values as you want.
nl: or(waarde, waarde, ...) -- geeft de string "1" terug indien één of meerdere waarden niet leeg zijn, anders wordt een lege string terug gegeven. Deze functie werkt goed met test of first_non_empty. U kunt een onbeperkt aantal waarden opgeven.

en: output
nl: uitvoer

en: plugins
nl: plug-ins

en: print(a, b, ...) -- prints the arguments to standard output. Unless you start calibre from the command line (calibre-debug -g), the output will go to a black hole.
nl: print(a, b, ...) -- geeft meegegeven informatie weer in standaarduitvoer. Als u calibre niet vanuit de commandoregel start (calibre-debug -g) zal deze uitvoer verdwijnen.

en: raw_field(name) -- returns the metadata field named by name without applying any formatting.
nl: raw_field(naam) -- geeft de metadata van het veld naam, zonder enige opmaak toe te passen.

en: re(val, pattern, replacement) -- return the field after applying the regular expression. All instances of `pattern` are replaced with `replacement`. As in all of calibre, these are python-compatible regular expressions
nl: re(waarde, patroon, vervanging) -- geeft het veld terug na toepassen van reguliere expressies. Alle instanties van `patroon` worden vervangen door `vervanging`. Zoals in heel calibre, zijn dit python-compatible reguliere expressies

en: removal
nl: verwijdering

en: removed
nl: verwijderd

en: select(val, key) -- interpret the value as a comma-separated list of items, with the items being "id:value". Find the pair with the id equal to key, and return the corresponding value.
nl: select(waarde, sleutel) -- interpreteerd de waarde als een komma-gescheden lijst van items met de items in de vorm "id:waarde". Vind het paar met het id gelijk aan sleuten en geef de corresponderende waarde terug.

en: selected to send
nl: geselecteerd om te versturen

en: sent
nl: verzonden

en: settings for device drivers
nl: instellingen voor apparaatstuurprogramma's

en: shorten(val, left chars, middle text, right chars) -- Return a shortened version of the field, consisting of `left chars` characters from the beginning of the field, followed by `middle text`, followed by `right chars` characters from the end of the string. `Left chars` and `right chars` must be integers. For example, assume the title of the book is `Ancient English Laws in the Times of Ivanhoe`, and you want it to fit in a space of at most 15 characters. If you use {title:shorten(9,-,5)}, the result will be `Ancient E-nhoe`. If the field's length is less than left chars + right chars + the length of `middle text`, then the field will be used intact. For example, the title `The Dome` would not be changed.
nl: shorten(waarde, tekens links, midden tekst, tekens rechts) -- geeft een verkorte versie van het veld, bestaande uit 'tekens links' tekens vanaf het begin van het veld, gevolgd door 'midden tekst', gevolgd' door 'tekens rechts' tekens van het einde van de string. 'Tekens links' en 'tekens rechts' moeten gehele getallen zijn. Bijvoorbeeld, neem aan dat de titel van een boek gelijk is aan 'Van den vos Reynaerde en andere oud-hollandse verhalen', en u wilt een tekst van maximaal 15 tekens. Zal {title:shorten(9,-,5)} resulteren in 'Van den V-halen'. Als de veldlengte korter is dan 'tekens links' + 'tekens recht' + de lengte van 'midden tekst', zal de tekst gelijk blijven. Bijvoorbeeld 'Anna Bijns' zal niet veranderen.

en: smaller
nl: kleiner

en: star(s)
nl: sterren

en: stars
nl: sterren

en: str_in_list(val, separator, string, found_val, not_found_val) -- treat val as a list of items separated by separator, comparing the string against each value in the list. If the string matches a value, return found_val, otherwise return not_found_val. If the string contains separators, then it is also treated as a list and each value is checked.
nl: str_in_list(waarde, scheiding, string, waarde_gevonden, geen_waarde_gevonden) -- behandelt ‘waarde’ als een lijst items die door ‘scheiding’ gescheiden worden, en vergelijkt de string met elke waarde in de lijst. Als de string met een waarde overeenkomt wordt waarde_gevonden teruggegeven, anders geen_waarde_gevonden. Als de string zelf scheidingen bevat wordt deze als een lijst beschouwd, en worden alle waardes in de lijst gecontroleerd.

en: strcat(a, b, ...) -- can take any number of arguments. Returns a string formed by concatenating all the arguments
nl: strcat(a, b, ...) -- kan een willekeurig aantal parameters verwerken. Geeft een string terug bestaande uit de samengevoegde parameters

en: strcat_max requires 2 or more arguments
nl: strcat_max vereist twee of meer argumenten

en: strcat_max requires an even number of arguments
nl: strcat_max vereist een even aantal argumenten

en: strcat_max(max, string1, prefix2, string2, ...) -- Returns a string formed by concatenating the arguments. The returned value is initialized to string1. `Prefix, string` pairs are added to the end of the value as long as the resulting string length is less than `max`. String1 is returned even if string1 is longer than max. You can pass as many `prefix, string` pairs as you wish.
nl: strcat_max(max, string1, prefix2, string2, ...) -- Geeft een string, gevormd door het samenvoegen van de argumenten. De teruggegeven waarde wordt aan string1 toegewezen. Paren van `Prefix, string` worden aan het einde van die waarde toegevoegd, zolang de daaruit volgende string niet langer dan `max` is. string1 wordt teruggegeven, zelfs als string1 langer dan max is. U kunt een onbeperkt aantal waarden opgeven.

en: strcmp(x, y, lt, eq, gt) -- does a case-insensitive comparison of x and y as strings. Returns lt if x < y. Returns eq if x == y. Otherwise returns gt.
nl: strcmp(x, y, lt, eq, gt) -- doet een hoofdletter-ongevoelige vergelijking van x en y als string. Geeft lt als x < y/ Geeft eq als x ==y. Anders wordt gt teruggegeven.

en: strlen(a) -- Returns the length of the string passed as the argument
nl: strlen(a) -- Geeft de lengte van de string die als argument wordt meegegeven

en: subitems(val, start_index, end_index) -- This function is used to break apart lists of items such as genres. It interprets the value as a comma-separated list of items, where each item is a period-separated list. Returns a new list made by first finding all the period-separated items, then for each such item extracting the start_index` to the `end_index` components, then combining the results back together. The first component in a period-separated list has an index of zero. If an index is negative, then it counts from the end of the list. As a special case, an end_index of zero is assumed to be the length of the list. Example using basic template mode and assuming a #genre value of "A.B.C": {#genre:subitems(0,1)} returns "A". {#genre:subitems(0,2)} returns "A.B". {#genre:subitems(1,0)} returns "B.C". Assuming a #genre value of "A.B.C, D.E.F", {#genre:subitems(0,1)} returns "A, D". {#genre:subitems(0,2)} returns "A.B, D.E"
nl: subitems(waarde, start_index, eind_index) -- Deze functie wordt gebruikt om lijsten met bijvoorbeeld genres te splitsen. Het interpreteert val als een komma-gescheiden lijst van items, waar elk item een punt-gescheiden lijst is. Geeft een nieuwe lijst terug door eerst alle punt-gescheiden items te vinden, en dan voor elk item de `start_index` tot `eind_index` op te halen en deze te combineren. Het eerste component van een punt-gescheiden lijst heeft als nummer nul. Als een index negatief is wordt vanaf het einde van de lijst geteld. Als eind_index nul is wordt dit als de lengte van de lijst geïnterpreteerd. Voorbeelden met gebruik van basis sjabloon modus en een #genre-waarde van "A.B.C": {#genre:subitems(0,1)} geeft "A". {#genre:subitems(0,2)} geeft "A.B". {#genre:subitems(1,0)} geeft "B.C". Bij een#genre-waarde van "A.B.C, D.E.F", {#genre:subitems(0,1)} geeft "A, D". {#genre:subitems(0,2)} geeft "A.B, D.E"

en: sublist(val, start_index, end_index, separator) -- interpret the value as a list of items separated by `separator`, returning a new list made from the `start_index` to the `end_index` item. The first item is number zero. If an index is negative, then it counts from the end of the list. As a special case, an end_index of zero is assumed to be the length of the list. Examples using basic template mode and assuming that the tags column (which is comma-separated) contains "A, B, C": {tags:sublist(0,1,\,)} returns "A". {tags:sublist(-1,0,\,)} returns "C". {tags:sublist(0,-1,\,)} returns "A, B".
nl: sublist(waarde, start_index, eind_index, scheiding) -- interpreteert waarde als een lijst van items, gescheiden door `scheiding`, en geeft een nieuwe lijst terug die de items van `start_index` tot `eind_index` bevatten. Het nummer van het eerste item is nul. Als een index negatief is wordt vanaf het einde van de lijst geteld. Als eind_index nul is wordt dit als de lengte van de lijst geïnterpreteerd. Voorbeelden met gebruik van basis sjabloon modus en de labels "A, B, C" : {tags:sublist(0,1,\,)} geeft "A". {tags:sublist(-1,0,\,)} geeft "C". {tags:sublist(0,-1,\,)} geeft "A, B".

en: substr(str, start, end) -- returns the start'th through the end'th characters of str. The first character in str is the zero'th character. If end is negative, then it indicates that many characters counting from the right. If end is zero, then it indicates the last character. For example, substr('12345', 1, 0) returns '2345', and substr('12345', 1, -1) returns '234'.
nl: substr(str, begin, eind) -- geeft de tekens uit str die tussen begin en eind voorkomen. Het eerste teken in str is het 0-de teken. Als einde negatief is betekend dit ‘tot zoveel teken vanaf rechts’. Als einde nul is betekend dit het laatste teken. Bijvoorbeeld: substr('12345', 1, 0) geeft '2345', en substr('12345', 1, -1) geeft '234'.

en: subtract(x, y) -- returns x - y. Throws an exception if either x or y are not numbers.
nl: subtract(x, y) -- geeft x - y terug. Geeft een waarschuwing als x of y geen getal is.

en: swap_around_comma(val) -- given a value of the form "B, A", return "A B". This is most useful for converting names in LN, FN format to FN LN. If there is no comma, the function returns val unchanged
nl: swap_around_comma(waarde) -- bij een gegeven waarde van de vorm "B, A", wordt "A B" terug gegeven. Dit is vooral nuttig voor het omzetten van namen in de vorm AN, VN naar VN AN. Als er geen komma is, zal de waarde onveranderd teruggegeven worden.

en: switch requires an odd number of arguments
nl: switch heeft een oneven aantal parameters nodig

en: switch(val, pattern, value, pattern, value, ..., else_value) -- for each `pattern, value` pair, checks if the field matches the regular expression `pattern` and if so, returns that `value`. If no pattern matches, then else_value is returned. You can have as many `pattern, value` pairs as you want
nl: switch(inhoud, patroon, waarde, patroon, waarde, ..., waarde_anders) -- voor ieder `patroon, waarde` paar, controleer of het veld overeen komt met de reguliere expressie in 'patroon' en geef deze waarde terug als dit klopt. Als geen enkel patroon overeen komt, dan wordt waarde_anders terug gegeven. U kunt een onbeperkt aantal 'patroon, waarde'-paren opgeven

en: syntax error - program ends before EOF
nl: syntaxfout - programma eindigt voor einde van bestand

en: tag browser categories not to display
nl: categorieën om te verbergen in de labelbrowser

en: tags to add
nl: toe te voegen labels

en: tags to remove
nl: te verwijderen labels

en: template(x) -- evaluates x as a template. The evaluation is done in its own context, meaning that variables are not shared between the caller and the template evaluation. Because the { and } characters are special, you must use [[ for the { character and ]] for the } character; they are converted automatically. For example, template('[[title_sort]]') will evaluate the template {title_sort} and return its value.
nl: template(x) -- evalueert x als een sjabloon. De test wordt uitgevoerd in zijn eigen context, waarmee wordt bedoeld dat variabelen niet worden gedeeld tussen de aanroep en de sjabloontest. Omdat { and } speciale tekens zijn, moet u ‘[[’ voor het ‘{’-teken en ‘]]’ voor het ‘}’-teken gebruiken; deze worden automatisch omgezet. Bijvoorbeeld, template('[[title_sort]]') zal een test uitvoeren op het sjabloon {title_sort} en de waarde teruggeven.

en: test(val, text if not empty, text if empty) -- return `text if not empty` if the field is not empty, otherwise return `text if empty`
nl: test(waarde, tekst indien niet leeg, tekst indien leeg) -- geeft `tekst indien niet leeg` terug als het veld niet leeg is, anders word `tekst indien leeg` teruggegeven

en: thismonth
nl: dezemaand

en: title
nl: titel

en: titlecase(val) -- return value of the field in title case
nl: titlecase(waarde) -- geeft de waarde van het veld terug in (Engelstalige) title-case (Elke Woord Met Hoofdletter)

en: to
nl: naar

en: today
nl: vandaag

en: today() -- return a date string for today. This value is designed for use in format_date or days_between, but can be manipulated like any other string. The date is in ISO format.
nl: today() -- geeft een datumstring voor vandaag. Deze waarde is gemaakt voor gebruik in de format_date of days_between, maar kan worden aangepast in iedere andere string. De datum is in ISO-formaat.

en: toolBar
nl: werkbalk

en: true
nl: waar

en: try deleting the file
nl: probeer het bestand te verwijderen

en: try rebooting your computer.
nl: probeer de computer opnieuw op te starten.

en: unchecked
nl: niet aangevinkt

en: unknown function {0}
nl: onbekende functie {0}

en: updated plugins
nl: bijgewerkte plug-ins

en: upper right region of the screen.
nl: gebied rechtsboven in het scherm.

en: uppercase(val) -- return value of the field in upper case
nl: uppercase(waarde) -- geeft waarde van het veld terug in hoofdletters

en: values starting a&t
nl: waarden beginnend me&t

en: version
nl: versie

en: welcome wizard
nl: verwelkomingswizard

en: will keep running in the system tray. To close it, choose <b>Quit</b> in the context menu of the system tray.
nl: zal in het systeemvak actief blijven. Om af te sluiten kiest u <b>Afsluiten</b> in het contextmenu van het systeemvak.

en: with values separated b&y
nl: en waarden &gescheiden door

en: y
nl: j

en: yes
nl: ja

en: yesterday
nl: gisteren
