calibre - en to hu translation catalogue (2103 entries)

en: 	Baen file detected. Re-parsing...
hu: 	Baen fájl található. Újraelemzés...

en: 	Book Designer file detected.
hu: 	Book Designer fájl található.

en: 	Converting to BBeB...
hu: 	Konvertálás BBeB formátumba...

en: 	Failed links:
hu: 	Hibás linkek:

en: 	Parsing HTML...
hu: 	HTML beolvasása...

en: 
        %prog saved_searches [options] list
        %prog saved_searches add name search
        %prog saved_searches remove name
    
        Manage the saved searches stored in this database.
        If you try to add a query with a name that already exists, it will be
        replaced.
hu: 
        %prog elmentett_keresések [opciók] listája
        %prog elmentett_keresések név hozzáadása keresés
        %prog elmentett_keresések név elvétele
    
        Elmentett és ebben az adatbázisban tárolt keresések kezelése
        Ha megpróbálsz olyan nevet adni a lekérdezésnek, ami már szerepel,
        akkor az le lesz cserélve

en: 
    %prog %%name [options] file.pdf page_to_split_on ...
    %prog %%name [options] file.pdf page_range_to_split_on ...
    	
    Ex.
    	
    %prog %%name file.pdf 6
    %prog %%name file.pdf 6-12
    %prog %%name file.pdf 6-12 8 10 9-20
    
    Split a PDF.
hu: 
    %prog %%name [options] file.pdf szétvág_oldalnál ...
    %prog %%name [options] file.pdf kivág_oldalak ...
    	
    Pl.
    	
    %prog %%name file.pdf 6
    %prog %%name file.pdf 6-12
    %prog %%name file.pdf 6-12 8 10 9-20
    
    PDF fájl darabolása.

en: 
    %prog show_metadata [options] id
    
    Show the metadata stored in the calibre database for the book identified by id.
    id is an id number from the list command.
hu: 
    %prog show_metadata [options] id
    
    Az adatbázisban az 'id'-vel jelölt könyv metaadatainak megjelenítése.
    Az 'id' a 'list' paranccsal kilistázott értékek egyike.

en:     %prog options
    
        Customize calibre by loading external plugins.
hu:     %prog Beállítások
    
        Igazítsa Calibret saját igényeihez külső pluginok betöltésével.

en:  (Preface)
hu:  (Előszó)

en:  - Jobs
hu:  - Műveletek

en:  - LRF Viewer
hu:  - LRF olvasó

en:  cannot be removed. It is a builtin plugin. Try disabling it instead.
hu:  nem törölhető. Ez egy beépített plugin. Tiltsd le inkább.

en:  days
hu:  nap

en:  detected.
hu:  felismerve

en:  fetched.
hu:  letöltve

en:  inch
hu:  hüvelyk

en:  is communicating with the device!<br>
                          Quitting may cause corruption on the device.<br>
                          Are you sure you want to quit?
hu:  kommunikál az eszközzel!<br>
                          A kilépés adatvesztést okozhat az eszközön.<br>
                          Biztos, hogy ki akarsz lépni??

en:  is not a valid picture
hu:  nem érvényes képformátum.

en:  or
hu:  vagy

en:  px
hu:  képpont

en:  seconds
hu:  másodperc

en:  stars
hu:  csillag

en: ".kobo" files do not exist on the device as books instead, they are rows in the sqlite database. Currently they cannot be exported or viewed.
hu: a ".kobo" fájlok nem léteznek az eszközön, mint ekönyvek, csk sorok egy sqlite adatbázisban. Jelenleg nem lehet őket exportálni vagy megnézni.

en: "Copy files to iTunes Media folder %s" is enabled in iTunes Preferences|Advanced
hu: Az iTunes Preferences/Advanced menüben engedélyezett a "Copy files to iTunes Media folder %s"  lehetőség

en: %d book
hu: %d könyv

en: %d books
hu: %d könyv

en: %prog URL
    
    Where URL is for example http://google.com
hu: %prog URL
    URL például a http://google.com

en: %prog [options] file
    
    View an ebook.
hu: %prog [options] file
    
    Ebook olvasása.

en: %prog [options] file.epub
    
    Fix common problems in EPUB files that can cause them to be rejected by poorly designed publishing services.
    
    By default, no fixing is done and messages are printed out for each error detected. Use the options to control which errors are automatically fixed.
hu: %prog [opciók] file.epub
    
    Javítja az alapvető hibákat az ePub file-ban, amelyeket a rosszul kivetelezett kiadási tervezések miatt kerül elutasításra.
    
    Alapesetben nincs javítás és az üzenet minden hiba esetén nyomtatásra kerül. Ezen opció használatával beállítható, hogy mely hibák legyenek automatikusan javítva.

en: %prog [options] file.lrs
    Compile an LRS file into an LRF file.
hu: %prog [beállítások] konyv.lrf
    LRS fájlt lefordítása LRF formátumba.

en: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Show/edit the metadata in an LRF file.
hu: %prog [options] mybook.lrf
    
    
    Metaadatok megjelenítése/szerkesztése egy LRF fájlban.

en: %prog book.lrf
    Convert an LRF file into an LRS (XML UTF-8 encoded) file
hu: %prog konyv.lrf
    LRF fájl LRS formátumba (UTF-8 kódolású XML) konvertálása.

en: %prog export [options] ids
    
    Export the books specified by ids (a comma separated list) to the filesystem.
    The export operation saves all formats of the book, its cover and metadata (in
    an opf file). You can get id numbers from the list command.
hu: %prog export [options] ids
    
    Az ID-vel megadott könyvek exportálása (vesszővel elválasztott lista).
    A művelet a könyv minden formátumát, borítóját és metaadatait (OPF fájlban) elmenti.
    A könyvek ID-i (azonosítói) lekérdezhetőek a 'list' paranccsal.

en: %prog list [options]
    
    List the books available in the calibre database.
hu: %prog list [options]
    
    A calibre adatbázisában lévő könyvek listája.

en: %s contains items. Do you really want to delete it?
hu: A(z) %s elemeket tartalmaz. Valóban törölni akarja?

en: %s format books are not supported
hu: A %s formátumú könyvek sajnos nem támogatottak

en: %s has no available formats.
hu: Nincs elérhető formátum a következőhöz: %s

en: %s is already running.
hu: %s már fut.

en: %s is an empty file
hu: A %s fájl üres!

en: %s is not a user category
hu: A8z) %s nem egy felhasználói kategória

en: %s is not a valid plugin path
hu: Nem érvényes plugin elérési út: %s

en: %s news sources
hu: %s hírforrás

en: &Account
hu: Fiókbeállítás

en: &Add email
hu: Email hozzáadása

en: &Add feed
hu: Hírcsatorna hozzáadása

en: &Add tag:
hu: Címke hozzáadása:

en: &Advanced
hu: &Haladó

en: &After
hu: &Utána

en: &All these words:
hu: Ezen szavak mindegyikét:

en: &Apply
hu: &Alkalmaz

en: &Apply date
hu: Dátum alkalmazása

en: &Author(s):
hu: Szerző(k):

en: &Author(s):
hu: Szerző(k) :

en: &Author:
hu: &Szerző:

en: &Base font size:
hu: &Alap betűméret:

en: &Basic metadata
hu: &Általános metaadatok

en: &Before
hu: &Előtte

en: &Bottom:
hu: L&ent:

en: &Browse
hu: &Tallózás

en: &Cancel
hu: Mégsem

en: &Change
hu: Mó&dosítás

en: &Clear
hu: &Mezők törlése

en: &Collapse when more items than:
hu: Összezárás, ha az elemek száma több, mint:

en: &Column type
hu: Oszlop típusa

en: &Column/value
hu: &Oszlop/érték

en: &Comments
hu: Megjegyzések

en: &Configure metadata from file name
hu: Beállítások a metaadatok kiolvasására a fáljnévből

en: &Copy structure from the current library
hu: A jelenlegi könyvtár szerkezetének másolása

en: &Copy to clipboard
hu: &Másolás a vágólapra

en: &Create an empty library at the new location
hu: Üres könyvtár létrehozása egy új helyen

en: &Current actions
hu: Jelenlegi műveletek

en: &Customize plugin
hu: Plugin testreszabása

en: &Date:
hu: &Dátum:

en: &Default font size:
hu: Alap betűtípus

en: &Delete
hu: &Törlés

en: &Delete downloaded news older than:
hu: Letöltött hírek törlése, ha régebbi mint:

en: &Delete news from library when it is automatically sent to reader
hu: A hírek törlése a könyvtárból, ha automatikusa elküldésre került

en: &Description note
hu: &Leírás jegyzet

en: &Descriptions
hu: &Leírások

en: &Devices
hu: &Eszközök

en: &Disable comic processing
hu: Képregény átalakító műveletek tiltása

en: &Disable font size rescaling
hu: Betűméret változtatás tiltása

en: &Documentation:
hu: Dokumentáció:

en: &Donate to support calibre
hu: A Calibre projekt támogatása

en: &Download now
hu: Letöltés most

en: &Eject connected device
hu: &Csatlakoztatott eszköz leválasztása

en: &Embed fonts
hu: Betűtípusok beágyazása

en: &Encryption:
hu: &Titkosítás:

en: &Feed title:
hu: Hírforrás címe:

en: &Flatten EPUB file structure
hu: ePub fájl struktúra egyszerűsítése

en: &Font options
hu: Betűbeállítások

en: &Font size:
hu: Betű&méret:

en: &Force use of auto-generated Table of Contents
hu: Mindenképpen az automatikusan generált Tartalomjegyzék használata

en: &Format:
hu: &Formátum:

en: &Formatting:
hu: &Formázás:

en: &Generate cover
hu: &Borító létrehozása

en: &Get update
hu: &Letöltés

en: &Headquarters:
hu: Központ:

en: &Hostname:
hu: Host név:

en: &Icon size:
hu: Ikonméret:

en: &Inline TOC
hu: Kezdő Tartalomjegyzék

en: &Input document
hu: &Bemeneti állomány

en: &Input format:
hu: Bemeneti formátum:

en: &Input profile:
hu: Bemeneti profil:

en: &Install command line tools
hu: Parancssori eszközök installálása

en: &Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: &Landscape
hu: Fekvő nézetű képek megtartása

en: &Left:
hu: &Balról:

en: &Limit the searched metadata
hu: A keresett metaadatok számának korlátozása

en: &Line ending style:
hu: Sorvégződés típusa:

en: &Linearize tables
hu: Táblázatok szöveggé alakítása

en: &Load recipe from file
hu: Hírösszeállítás betöltése fájlból

en: &Lookup in dictionary
hu: Keresés szótárban

en: &Lookup name
hu: Keresési név

en: &Manufacturers
hu: Gyártók

en: &Max. number of articles per feed:
hu: A hírforrásban szereplő cikkek maximális száma:

en: &Maximum line length:
hu: &Maximális sorhossz:

en: &Merge with Comments
hu: &Hozzászolásokkal egybevon

en: &Monospace family:
hu: Monospace (rögzített szélességű) betűkészlet

en: &Monospaced font family:
hu: Monospace ('rögzített szélességű') betűkészlet

en: &Move current library to new location
hu: A jelenlegi könyvtár átmozgatása egy új helyre

en: &Next
hu: &Következő

en: &None
hu: Nincs

en: &Number of Colors:
hu: &Színek száma:

en: &Number of covers to show in browse mode (needs restart):
hu: Megjelenített borítók száma böngészéskor (borító böngészés üzemmódban, újraindítást igényel)

en: &Oldest article:
hu: Legrégebbi cikk:

en: &One book per folder, assumes every ebook file in a folder is the same book in a different format
hu: &Egy könyv mappánként, vagyis minden könyv külön mappába kerül, ugyanaz a könyv más formátumban is

en: &One or more of these words:
hu: Egy vagy több szót ezek közül:

en: &Orientation:
hu: Lap tájolása:

en: &Output document
hu: &Kimeneti állomány

en: &Output format:
hu: Kimeneti formátum

en: &Output profile:
hu: Kimeneti profil:

en: &Paper Size:
hu: &Papírméret:

en: &Password:
hu: &Jelszó:

en: &Paste from clipboard
hu: Beillesztés &vágólapról

en: &Preferences
hu: &Beállítások

en: &Previous
hu: &Előző

en: &Price:
hu: Ár:

en: &Profile:
hu: &Profil:

en: &Published:
hu: &Kiadási dátum:

en: &Publisher:
hu: &Kiadó:

en: &Query:
hu: &Lekérdezés:

en: &Quit
hu: &Kilépés

en: &Rating:
hu: Értékelés:

en: &Remove
hu: &Törlés

en: &Remove email
hu: Email eltávolítása

en: &Remove plugin
hu: Plugin eltávolítása

en: &Remove recipe
hu: Hírösszeállítás eltávolítása

en: &Remove tags:
hu: Címkék eltávolítása:

en: &Replace
hu: &Csere

en: &Replace with:
hu: Lecse&rélés erre:

en: &Replacement Text
hu: Szöveg &cseréje

en: &Resize images larger than the viewer window (needs restart)
hu: Az átméretezendő képek nagyobbak, mint a nézőke ablaka (újraindítás szükséges)

en: &Restore
hu: &Visszaállítás teljes nézetre

en: &Right to left
hu: Jobbról balra

en: &Right:
hu: &Jobbról:

en: &Root folder:
hu: &Gyökérkönyvtár

en: &Run the check again
hu: &Újraellenőrzés

en: &Sans family:
hu: Sans ('talp nélküli') betűkészlet:

en: &Schedule for download:
hu: Ütemezés:

en: &Search Regular Expression
hu: &Normál kifejezések keresése

en: &Search and replace
hu: &Keresés és csere

en: &Search for:
hu: &Keresés:

en: &Send catalog to device automatically
hu: Katalógus automatiku&s küldése az eszközre

en: &Separator
hu: &Elválasztó

en: &Series:
hu: &Sorozat:

en: &Serif font family:
hu: Serif ('talpas') betűkészlet

en: &Share recipe
hu: Hírösszeállítás megosztása

en: &Shortcut:
hu: Billentyű&parancs:

en: &Show
hu: &Megjelenítés

en: &Show password
hu: Jelszó mutatása

en: &Show this warning again
hu: Mindig mutassa ezt a figyelmeztetést

en: &Start Server
hu: Szerver indítása

en: &Swap author firstname and lastname
hu: Az író kereszt- és családnevének felcserélése

en: &Swap title and author
hu: &Cím és szerző felcserélése

en: &Tags to apply when adding a book:
hu: A következő cimkék érvényesítése egy könyv hozzáadásakor:

en: &Template
hu: &Sablon

en: &Test
hu: &Teszt

en: &Test Server
hu: Szerver teszt

en: &Test email
hu: Teszt email küldése

en: &Thumbnail width
hu: &Bélyegkép szélesség

en: &Title for Table of Contents:
hu: A Tartalomjegyzék címe:

en: &Title:
hu: &Cím:

en: &Title:
hu: &Cím:

en: &Toolbar
hu: &Eszköztár

en: &Top:
hu: &Felül:

en: &Transliterate unicode characters to ASCII
hu: Unicode karakterek átírása ASCII karakterekké

en: &Username:
hu: &Felhasználónév:

en: &What kind of match to use:
hu: &Melyik találati lehetőséget használjuk:

en: &Wide
hu: Méretnövelés fekvő nézethez

en: &Wordspace:
hu: Szavak közötti távolság:

en: (A regular expression)
hu: (Reguláris kifejezés)

en: (all books)
hu: (összes könyv)

en: (delete after copy)
hu: (másolás után törlés)

en: (delete from library)
hu: (törlés könyvtárból)

en: (fixable)
hu: (javítható)

en: *Current search
hu: *Aktuális keresés

en: <b>Changes will only take effect after a restart.</b>
hu: <b>A módosítások csak újraindítás után lépnek életbe.</b>

en: <b>Failed</b>
hu: <b>Nem sikerült</b>

en: <b>No matches</b> for the search phrase <i>%s</i> were found.
hu: <b>Nincs találat</b> a keresett kifejezésre: <i>%s</i>.

en: <h2>Congratulations!</h2> You have successfully setup calibre. Press the %s button to apply your settings.
hu: <h2>Gratulálunk!</h2> Sikeresen beállította a calibre-t. Nyomja meg a %s billentyűt a beállítások érvényesítéséhez.

en: <h2>Demo videos</h2>Videos demonstrating the various features of calibre are available <a href="http://calibre-ebook.com/demo">online</a>.
hu: <h2>Demo videó</h2>A Calibre különböző funkcióról a videó bemutató <a href="http://calibre-ebook.com/demo">online</a> elérhető.

en: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Create a basic news recipe, by adding RSS feeds to it. <br />For most feeds, you will have to use the "Advanced mode" to further customize the fetch process.</p></body></html>
hu: <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Alap szintű hírösszeállítás létrehozása hírforrások hozzáadásával. <br />Legtöbb esetben a 'Haladó mód'-ot is használnia kell a letöltés testreszabásához.</p></body></html>

en: <li><b>Manual management</b>: Calibre updates the metadata and adds collections only when a book is sent. With this option, calibre will never remove a collection.</li>
    <li><b>Only on send</b>: Calibre updates metadata and adds/removes collections for a book only when it is sent to the device. </li>
    <li><b>Automatic management</b>: Calibre automatically keeps metadata on the device in sync with the calibre library, on every connect</li></ul>
hu: <li><b>Manuális kezelés</b>: Calibre frissíti a metaadatokat és a gyűjteményhez adja, ha a könyv el lett küldve. Ezzel a beállítással a calibre sohasem helyezi át a gyűjteményt</li>
    <li><b>Csak küldéskor</b>: Calibre frissíti a metaadatokat és a gyűjteményhez csak akkor adja/elveszi  a könyvet, ha az az eszközre lett küldve</li>
    <li><b>Automatikus kezeéás</b>: Calibre automatikusan szinkronizálja a metadatokat az eszközön minden kapcsolódáskor </li></ul>

en: <p>A mail server is useful if the service you are sending mail to only accepts email from well know mail services.
hu: A levelező szerver igen hasznos, ha a fogadó szolgáltató csak ismert vagy meghatározott helyekről érkező leveleket fogad.

en: <p>Cannot upload books to device there is no more free space available
hu: <p>Nem lehet feltölteni könyveket az eszközre, nincs elég szabad hely

en: <p>Choose a location for your books. When you add books to calibre, they will be copied here. Use an <b>empty folder</b> for a new calibre library:
hu: <p>Válasszon egy helyet a könyvei számára. Mikor hozzáad egy könyvet a calibre-be, az ide fog másolódni. Használjon <b>üres mappát</b> az új könyvtárához:

en: <p>Could not create recipe. Error:<br>%s
hu: <p>Nem lehet létrehozni a hírösszeállítást. Hiba:<br>%s

en: <p>Delete downloaded news older than the specified number of days. Set to zero to disable.
    <p>You can also control the maximum number of issues of a specific periodical that are kept by clicking the Advanced tab for that periodical above.
hu: <p>A letöltött hírek törlése, ha régebbiek bizonyos napnál. 0-ra állítva letiltja ezt a funkciót.
    <p>Egy konkrét kiadvány maximálisan megtartott számít is meghatározhatja, ha rendszeresen a fenti Speciális fülre kattint.

en: <p>Explode the ePub to display contents in a file browser window. To tweak individual files, right-click, then 'Open with...' your editor of choice. When tweaks are complete, close the file browser window <b>and the editor windows you used to edit files in the epub</b>.</p><p>Rebuild the ePub, updating your calibre library.</p>
hu: <p>Megjeleníti az ePub tartalmát egy külön ablakban. Ez egyes fájlok szerkesztéséhez a jobb egérgomb helyi menüjéből a Nyitás, mint... (Társítás->ideiglenes társítás) menüponttal szerkesszük meg az editorunkban (Pl jegyzettömb) a tartalmat. Ha kész vagyunk, zárjuk be a mappa ablakát <b>és a szerkesztő ablakát is.</b></p><p>Kattintsunk az ePub újraépítése gombra, hogy frissítsük a könyv tartalmát.</p>

en: <p>If you do not want calibre to recognize your Apple iDevice when it is connected to your computer, click <b>Disable Apple Driver</b>.</p><p>To transfer books to your iDevice, click <b>Disable Apple Driver</b>, then use the 'Connect to iTunes' method recommended in the <a href="http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=118559">Calibre + iDevices FAQ</a>, using the <em>Connect/Share</em>|<em>Connect to iTunes</em> menu item.</p><p>Enabling the Apple driver for direct connection to iDevices is an unsupported advanced user mode.</p><p></p>
hu: <p>Ha nem szeretné, hogy a calibre felismerje az Apple iDevice eszközt a számítógéphez csatlakoztatáskor, akkor kattintson az <b>Apple meghajtó kikapcsolása</b> gombra.</p><p>Könyvek iDevice-ra másolásához katintson az <b>Apple meghajtó kikapcsolása</b>-ra, majd használja a 'Kapcsolódás iTunes-hoz' módszert, amit a <a href="http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=118559">Calibre + iDevices GyIK</a>-ben is javasolnak, a <em>Kapcsolódás/megosztás</em>|<em>Kapcsolódás az iTuneshoz</em> menü elem.</p><p>Az Apple meghajtó engedélyezése a közvetlen kommunikációhoz az iDevice-al egy nem támogatott haladó felhasználói mód.</p><p></p>

en: <p>If you use the <a href="http://www.lexcycle.com/download">Stanza</a> e-book app on your iPhone/iTouch, you can access your calibre book collection directly on the device. To do this you have to turn on the calibre content server.
hu: <p>Ha <a href="http://www.lexcycle.com/download">Stanza</a> e-book olvasó programot használ iPhone/iTouch készülékén, a számítógépén lévő adatbázist közvetlenül is elérheti. Ehhez be kell állítania a Tartalom-kiszolgálót.

en: <p>Markdown is a simple markup language for text files, that allows for advanced formatting. To learn more visit <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown">markdown</a>.
hu: <p>A Markdown egy egyszerű leíró nyelv, amely lehetővé teszi a szövegek változatos formázását. Bővebb információ a 'markdown'-ról <a href="http://daringfireball.net/projects/markdown">itt</a>.

en: <p>Migrating old database to ebook library in %s<br><center>
hu: <p>Régi adatbázis áthozatala a jelenlegibe: %s<br><center>

en: <p>Remember to leave calibre running as the server only runs as long as calibre is running.
    <p>Stanza should see your calibre collection automatically. If not, try adding the URL http://myhostname:8080 as a new catalog in the Stanza reader on your iPhone. Here myhostname should be the fully qualified hostname or the IP address of the computer calibre is running on.
hu: <p>Ne feledje, hogy a szerver csak akkor fut, ha a calibre is fut.
    <p>Elméletileg a Stanza automatikusan látni fogja adatbázisát. Ha mégsem, akkor adja a 'http://myhostname:8080' URL-t új katalógusként az iPhone Stanza olvasóprogramjában. A 'myhostname' helyére a calibre-t futtató számítógép teljes neve, vagy IP címe kerüljön.

en: <p>Search the list of books by title, author, publisher, tags, comments, etc.<br><br>Words separated by spaces are ANDed
hu: <p>Keresés a listában a cím, szerző stb alapján<br><br>A szóközzel elválasztott szavak az AND (ÉS) művelet alapján lesznek értelmezve

en: <p>There was an error reading from file: <br /><b>
hu: <p>Hiba történt a következő fájl olvasása közben: <br /><b>

en: <p>This is what will be present in the From: field of emails sent by calibre.<br> Set it to your email address
hu: Ez fog megjelenni a Feladó (From) mezőben. <br>Írja be az email címét.

en: <p>When calibre removes inter paragraph spacing, it automatically sets a paragraph indent, to ensure that paragraphs can be easily distinguished. This option controls the width of that indent.
hu: <p>Amikor a calibre eltávolítja a bekezdések közötti térközt, automatikusan beállítja a bekezdés behúzását azok könnyebb olvashatósága érdekében. Ez a beállítás határozza meg a behúzás nagyságát.

en: <p>calibre can automatically send books by email to your Kindle. To do that you have to setup email delivery below. The easiest way is to setup a free <a href="http://gmail.com">gmail account</a> and click the Use gmail button below. You will also have to register your gmail address in your Amazon account.
hu: <p>A calibre emailben automatikusan tud könyveket küldeni Kindle olvasójára. Ehhez alul be kell állítania az email küldést. A legegyszerűbb, ha létrhoz egy ingyenes <a href="http://gmail.com">gmail fiókot</a> és a 'Gmail használata' gombra kattint. Ezt a Gmail címet természetesen az Ön Amazon fiókjában is regisztrálni kell.

en: <p>calibre can scan your computer for existing books automatically. These books will then be <b>copied</b> into the calibre library. This wizard will help you customize the scanning and import process for your existing book collection.</p>
    <p>Choose a root folder. Books will be searched for only inside this folder and any sub-folders.</p>
    <p>Make sure that the folder you chose for your calibre library <b>is not</b> under the root folder you choose.</p>
hu: <p>A calibre automatikusan átvizsgálja számítógépét létező könyvek után kutatva. Ezek a könyvek azután <b>átmásolódnak</b> a calibre könyvtárába. Ez a varázsló segít testreszabni a vizsgálatot és a létező könyvek importálási folyamatát.</p>
    <p>Válassza ki a gyökérkönyvtárat, amelyben a keresés folyik majd (az almappákban is).</p>
    <p>Győződjön meg róla, hogy a calibre főkönyvtárát <b>nem</b> tartalmazza az ön által kiválasztott gyökérmappa.</p>

en: A custom recipe named %s already exists. Do you want to replace it?
hu: A %s című saját hírösszeállítás már létezik. Felülírjam?

en: A file generated by ghostscript which allows each page to be individually cropped `gs -dSAFER -dNOPAUSE -dBATCH -sDEVICE=bbox file.pdf 2> bounding`
hu: Egy postscript fájl, ami lehetővé teszi, hogy minden egyes lap széleit egyedileg vágjuk le `gs -dSAFER -dNOPAUSE -dBATCH -sDEVICE=bbox file.pdf 2> bounding`

en: A user category %s does not exist
hu: A(z) %s felhasználói kategória nem létezik

en: A&dvanced Search
hu: &Részletes keresés

en: A&pplied items
hu: Alkalmazás ezekre az elemekre

en: A&pplied tags
hu: Alkalmazott címkék

en: A&utomatically set author sort
hu: Rendezési forma automatikus beállítása

en: A&vailable actions
hu: Elérhető műveletek

en: A&vailable items
hu: &Létező elemek

en: A&vailable tags
hu: Létező címkék

en: Aborting...
hu: Megszakítás...

en: About Get Books
hu: A 'Könyv letöltése' menüről

en: Access key for isbndb.com
hu: Felhasználói kulcs az isbndb.com-hoz:

en: Access log:
hu: Hozzáférési naplófájl:

en: Acknowledgements
hu: Köszönetnyilvánítás

en: Actions
hu: Műveletek

en: Active Jobs
hu: Aktív műveletek

en: Active jobs
hu: Folyamatban lévő műveletek

en: Add &custom column
hu: Saját oszlop hozzáadása

en: Add &header
hu: Fejléc hozzáadása

en: Add Empty book. (Book entry with no formats)
hu: Üres könyv hozzáadása. (Formátum nélküli könyv-bejegyzés az adatbázisban)

en: Add Table of Contents to beginning of the book.
hu: Tartalomjegyzék hozzáadása a könyv elejéhez.

en: Add a custom news source
hu: Saját hírforrás hozzáadása

en: Add a header to all the pages with title and author.
hu: Fejléc megjelenítése minden oldalon a könyv szerzőjével és címével.

en: Add a new category
hu: Új kategória hozzáadása

en: Add a plugin by specifying the path to the zip file containing it.
hu: Bővítmény hozzáadása a ZIP fájl elérési útjának megadásával.

en: Add a user-defined column
hu: Felhasználó által meghatározott oszlop hozzáadása

en: Add an email address to which to send books
hu: Email cím hozzáadása

en: Add bookmark
hu: Könyvjelző hozzáadása

en: Add books
hu: Új könyv

en: Add books by ISBN
hu: Könyvek hozzáadása ISBN azonosítószám alapján

en: Add books from a single directory
hu: Könyvek hozzáadása egy mappából

en: Add books from directories, including sub directories (Multiple books per directory, assumes every ebook file is a different book)
hu: Könyvek hozzáadása egy, vagy több mappából, almappából (mappánként több könyv, feltételezve, hogy minden egyes fájl egy külön könyv)

en: Add books from directories, including sub-directories (One book per directory, assumes every ebook file is the same book in a different format)
hu: Könyvek hozzáadása egy, vagy több mappából, almappából (mappánként egy könyv, feltételezve, hogy minden egyes fájl ugyanaz a könyv különböző formátumokban)

en: Add books to calibre
hu: Könyvek hozzáadása

en: Add books to calibre or the connected device
hu: Adj könyveket a Calibre-hez, vagy a csatlakoztatott készülékhez

en: Add books to database even if they already exist. Comparison is done based on book titles.
hu: Könyv hozzáadása az adatbázishoz akkor is, ha már létezik. Az összehasonlítás a könyvcímek alapján történik.

en: Add books to library
hu: Könyvek hozzáadása a könyvtárhoz

en: Add books to the calibre library/device from files on your computer
hu: Könyvek hozzáadása a calibre adatbázishoz/eszközhöz a számítógépen lévő fájlokból

en: Add books to your calibre library from the connected device
hu: Könyvek hozzáadása a calibre könyvtárához egy csatlakoztatott eszközről

en: Add custom news source
hu: Egyedi hírforrás hozzáadása

en: Add extra spacing below the header. Default is %default pt.
hu: Sorköz hozzáadása a fejléc alá. Alapértelmezett: %default pont

en: Add feed to recipe
hu: Hírforrás hozzáadása a hírösszeállításhoz

en: Add files to selected book records
hu: Fájlok hozzáadása a kiválasztott könyvbejegyzésekhez

en: Add from ISBN
hu: Hozzáadás ISBN-ből (a könyvek 13 jegyű azonosítószáma alapján)

en: Add plugin
hu: Beépülő modul hozzáadása

en: Add selected actions to toolbar
hu: A kiválasztott műveletek hozzáadása az eszköztárhoz

en: Add ta&gs:
hu: Címkék hozzáadása:

en: Add tag to available tags and apply it to current book
hu: Címke hozzáadása az elérhető címkékhez és alkalmazás a könyvön

en: Add to library
hu: Hozzáadás könyvtárhoz

en: Add to user category
hu: Hozzáadás felhasználói kategóriához

en: Add your own columns
hu: Saját oszlop hozzáadása

en: Add/Update &recipe
hu: Hírösszeállítás hozzáadása/módosítása

en: Add/remove your own columns to the calibre book list
hu: Hozzáadja/eltávolítja a saját oszlopját a calibre könyv listájában

en: Add/remove/customize various bits of calibre functionality
hu: Hozzáad/eltávolít/beállít minden egyes bitet a calibre funkcióinál

en: Added
hu: Hozzáadva

en: Adding
hu: Hozzáadás

en: Adding books
hu: Könyv hozzáadása

en: Adding books to device metadata listing...
hu: Könyvek hozzáadása az eszköz metaadat listához...

en: Adding duplicates...
hu: Duplikációk hozzáadása...

en: Adding failed
hu: A hozzáadás nem sikerült

en: Adding...
hu: Hozzáadás...

en: Address
hu: Cím

en: Adjust the look and feel of the calibre interface to suit your tastes
hu: Állítsa be a calibre kezelőfelületét saját ízlésének megfelelően

en: Advanced
hu: Haladó

en: Advanced Search
hu: Részletes keresés

en: Advanced search
hu: Részletes keresés

en: Align center
hu: Középre igazítás

en: Align justified
hu: Sorkizárt

en: Align left
hu: Balra igazítás

en: Align right
hu: Jobbra igazítás

en: All articles
hu: Minden cikk

en: All books
hu: Minden könyv

en: All by author
hu: Mind szerző szerint

en: All by title
hu: Mind cím szerint

en: All transactions (paid or otherwise) are handled between you and the book seller. Calibre is not part of this process and any issues related to a purchase should be directed to the website you are buying from. Be sure to double check that any books you get will work with your e-book reader, especially if the book you are buying has <a href="http://drmfree.calibre-ebook.com/about#drm">DRM</a>.
hu: Minden tranzakció Ön és a bolt között történik. A Calibre nem része ennek a folyamatnak, ezért bármilyen, az értékesítéssel kapcsolatos kérdésben az adott weboldal üzemeltetőjéhez forduljon. Győződjön meg róla, hogy a letölteni kívánt könyv használható az Ön eBook olvasójával, különös tekintettel a <a href="http://drmfree.calibre-ebook.com/about#drm">DRM</a>-re.

en: Already exists
hu: Már létezik

en: Always
hu: Mindig

en: Amazon timed out. Try again later.
hu: Az Amazon időtúllépés miatt kiléptette. Próbálja később!

en: An XPath expression to detect chapter titles. The default is to consider <h1> or <h2> tags that contain the words "chapter","book","section" or "part" as chapter titles as well as any tags that have class="chapter". The expression used must evaluate to a list of elements. To disable chapter detection, use the expression "/". See the XPath Tutorial in the calibre User Manual for further help on using this feature.
hu: XPath kifejezés a fejezetcímek felismerésére. Alapértelmezettként azok a <h1> és <h2> HTML címkék, amelyek szövege tartalmazza a "chapter", "book" vagy "part" szavakat, vagy a 'class="chapter"'. A használt kifejezésnek tömbbe kell rendeznie a listaelemeket. A felismerés tiltásához használja a "/" kifejezést. Lásd még "XPath Tutorial" a Felhasználói Kézikönyvben.

en: An XPath expression. Page breaks are inserted before the specified elements.
hu: XPath kifejezés. Az oldaltörés a meghatározott elem elé lesz beszúrva.

en: An ebook store.
hu: Egy ebook üzlet

en: An error occurred while processing a table: %s. Ignoring table markup.
hu: Hiba történt a táblázat feldolgozása közben: %s. A táblázat formázást figyelmen kívül hagyom.

en: Any of these &unwanted words:
hu: Egyik szót sem ezek közül:

en: Apple device
hu: Apple eszköz

en: Apple device detected, launching iTunes, please wait ...
hu: Apple eszköz felismerve. Indítom az iTunes-t. Kérem, várjon.........

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Apply changes
hu: Módosítások alkalmazása

en: Apply no processing to the image
hu: Képek változatlan megtartása módosítás nélkül.

en: Apply tag to current book
hu: Címke alkalmazása az aktuális könyvön

en: Archives
hu: Archívumok

en: Are you sure
hu: Biztos benne

en: Are you sure?
hu: Biztos benne?

en: Are your sure?
hu: Biztos benne?

en: Arg &count:
hu: Arg. száma:

en: Article download failed: %s
hu: A következő cikk letöltése nem sikerült: %s

en: Article downloaded: %s
hu: Cikk letöltve: %s

en: Articles
hu: Cikkek

en: Assume print formatting
hu: Nyomtatási formátum értelmezése

en: Assume that each directory has only a single logical book and that all files in it are different e-book formats of that book
hu: Feltéve, hogy minden mappa egy könyv különböző formátumait tartalmazza

en: At least two books must be selected for merging
hu: Legalább két könyvet ki kell választani az egybevonáshoz

en: Attached, you will find the e-book
hu: Az ebook csatolva

en: Author
hu: Szerző

en: Author So&rt:
hu: Rendezési forma:

en: Author Sort
hu: Rendezési forma

en: Author s&ort:
hu: Rendezési forma:

en: Author sort
hu: Rendezési forma

en: Author sort name algorithm
hu: Szerző rendezési forma algoritmus

en: Author(s)
hu: Szerző(k)

en: Authors
hu: Szerzők

en: Authors:
hu: Szerzők:

en: Auto convert the following books before sending via email?
hu: Az email-ben való elküldés előtt automatikusan konvertáljam a kijelölt könyveket?

en: Auto convert the following books before uploading to the device?
hu: Az eszközre való feltöltés előtt automatikusan konvertáljam a kijelölt könyveket?

en: Auto send
hu: Auto küld

en: Automatic management
hu: Automatikus kezelés

en: Automatically download the cover, if available
hu: Borító automatikus letöltése ha lehetséges

en: Automatically launch content server on application startup
hu: A tartalomkiszolgáló automatikus indítása az alkalmazás indulásakor.

en: Automatically number books
hu: Automatikus könyvszámozás

en: Automatically send downloaded &news to ebook reader
hu: Letöltött hírek automatikus küldése a csatlakoztatott eszközre

en: Available user recipes
hu: Elérhető saját hírösszeállítások

en: Available variables:
hu: Engedélyezett változók:

en: Back
hu: Vissza

en: Background color
hu: Háttérszín

en: Backup metadata
hu: Metaadatok mentése

en: Backup status
hu: Biztonsági mentés állapota

en: Bad configuration
hu: Hibás beállítás

en: Bad database location
hu: Hibás adatbázis elérési útvonal

en: Bad table:
    %s
hu: Hibás táblázat:
    %s

en: Bambook SDK has not been installed.
hu: A Bambook SDK nincs telepítve.

en: Base
hu: Alap

en: Base &font size:
hu: Alap betű méret:

en: Base directory into which URL is saved. Default is %default
hu: Az az alapmappa, ahová az URL mentve lesz. Alapértelmezett: %default

en: Behavior
hu: Működési mód

en: Bib file encoding:
hu: Bib fájl kódolása

en: BibTeX Options
hu: BibTEX beállítások

en: BibTeX entry type:
hu: BibTeX bejegyzés típusa:

en: Bibliography
hu: Irodalomjegyzék

en: Blockquote
hu: Blokkidézet

en: Bold
hu: Félkövér

en: Book
hu: Könyv

en: Book Cover
hu: Könyvborító

en: Book Details
hu: könyv részletei

en: Book format
hu: Könyvformátum

en: Book formats and metadata from the selected books will be added to the <b>first selected book</b> (%s). ISBN will <i>not</i> be merged.<br><br> The second and subsequently selected books will not be deleted or changed.<br><br>Please confirm you want to proceed.
hu: A kiválasztott könyvek  formátuma és metaadata hozzáadódik az első kiválasztott könyvhöz</b> (%s). Az ISBN <i>nem</i> lesz egyesítve.<br><br> A második és az ezután következő kiválasztott könyveket sem törölni, sem megváltoztatni nem lehet.<br><br>Valóban folytatni szeretné?

en: Book formats and metadata from the selected books will be merged into the <b>first selected book</b> (%s). ISBN will <i>not</i> be merged.<br><br>After merger the second and subsequently selected books will be <b>deleted</b>. <br><br>All book formats of the first selected book will be kept and any duplicate formats in the second and subsequently selected books will be permanently <b>deleted</b> from your calibre library.<br><br>  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
hu: A kiválasztott könyvek formátumát és metaadatait az <b>első kiválasztott könyvben</b> egyesítjük (%s). Az ISBN <i>nem</i> lesz egyesítve.<br><br>Az egyesítés után a második és az ezután következő kiválasztott könyvek <b>törlődni</b> fognak. <br><br>Az első kiválasztott könyv összes könyvformátuma megmarad, a második és az ezután következő könyvek minden duplikált formátuma véglegesen <b>törlődni</b> fog a calibre könyvtárából.  <br><br>Valóban folytatni szeretné?

en: Bookmark
hu: Könyvjelző

en: Bookmark Manager
hu: Könyvjelzőkezelő

en: Books
hu: Könyvek

en: Books by &Genre
hu: Könyvek műfajok szerint

en: Books by &Title
hu: Könyvek cím szerint

en: Books by Author
hu: Könyvek szerző szerint

en: Books by same author
hu: Könyvek ugyanettől a szerzőtől

en: Books by this publisher
hu: Könyvek ennek a kiadónak a gondozásában

en: Books in this series
hu: Könyvek ebből a sorozatból

en: Books in your library
hu: A könyvtárában lévő könyvek

en: Books sorted by
hu: A könyvek rendezve:

en: Books with the same tags
hu: Könyvek ugyanilyen cimkékkel

en: Books with the same title as the following already exist in the database. Add them anyway?
hu: Ugyanezzel a címmel már létezik egy könyv az adatbázisban. Mégis hozzáadja?

en: Brazilian Portuguese
hu: brazil portugál

en: Browse by covers
hu: Böngészés borítók alapján

en: Browse for an image to use as the cover of this book.
hu: Képfájl kiválasztása és beállítása borítóként.

en: Browse the calibre User Manual
hu: A calibre Felhasználói Kézikönyvének böngészése

en: Browsing %d books
hu: %d könyv böngészése

en: Bulk Convert
hu: Csoportos konvertálás

en: Bulk convert
hu: Csoportos konvertálás

en: But dont show entries that have...
hu: ...de nem tartalmazzák

en: By adjusting the template below, you can control what folders the files are saved in and what filenames they are given. You can use the / character to indicate sub-folders. Available metadata variables are described below. If a particular book does not have some metadata, the variable will be replaced by the empty string.
hu: A lenti mintát pontosítva be tudja állítani a lemezre történő mentés mappa és fájlneveit. A '/' karakter jeleni az almappákat. A használható metaadat-változókat a listamezőben láthatja. Ha az adott könyv nem tartalmazza a megadott metaadatot, akkor az egy üres karakterrel lesz helyettesítve.

en: By first letter
hu: Első betű szerint

en: C&reate
hu: &Létrehozás

en: CSS file used for the output instead of the default file
hu: CSS filet ad kimenetként az alapértelmezett helyett

en: CSV/XML Options
hu: CSV/XML Opciók

en: Cache covers from iTunes/iBooks
hu: Borítók gyorstárazása az iTunes/iBooks-ból

en: Calibre helps you find the ebooks you want by searching the websites of various commercial and public domain book sources for you.
hu: A Calibre segítséget nyújt a kívánt könyvek különböző fizetős és ingyenes oldalakon való keresésében.

en: Cancel and return to overview
hu: Változások elvetése és visszatérés a főmenübe

en: Cannot Start
hu: Indítás nem lehetséges

en: Cannot add link %s to TOC
hu: Nem tudtam a linket hozzáadni a tartalomjegyzékhez: %s

en: Cannot configure
hu: Beállítás nem lehetséges

en: Cannot configure before calibre is restarted.
hu: Nem lehet konfigurálni, mielőtt a calibre-t újra nem indítja.

en: Cannot configure while there are running jobs.
hu: Művelet végrehajtása közben nem lehet a beállításokat változtatni

en: Cannot convert
hu: Nem lehet konvertálni

en: Cannot copy
hu: Nem másolható

en: Cannot copy books directly from iDevice. Drag from iTunes Library to desktop, then add to calibre's Library window.
hu: Nem lehet a könyveket közvetlenül az iDevice-ról lemásolni. Húzza az iTunes könyvtárból az asztalra, majd adja a calibre könyvtár ablakához.

en: Cannot delete
hu: Nem törölhető

en: Cannot delete books
hu: A könyvek nem törölhetőek

en: Cannot download metadata
hu: Nem lehet letölteni a metaadatokat

en: Cannot edit metadata
hu: Metaadat nem szerkeszthető

en: Cannot get files from this device
hu: Az eszközről nem fogadhatóak fájlok

en: Cannot kill job
hu: A műveletet nem lehet megszakítani.

en: Cannot kill jobs that communicate with the device
hu: Az eszközzel kommunikáló műveletet nem lehet megszakítani.

en: Cannot merge books
hu: Nem lehet a könyveket összefűzni

en: Cannot open folder
hu: A mappát nem lehet megnyitni

en: Cannot read
hu: Olvasási hiba

en: Cannot read from: %s
hu: Hiba olvasás közben: %s

en: Cannot remove builtin plugin
hu: A beépített pluginok nem távolíthatóak el

en: Cannot save to disk
hu: Nem lehet lemezre menteni

en: Cannot send: Device has no storage card
hu: Nem tudom küldeni: az eszközben nincs memóriakártya

en: Cannot send: No device is connected
hu: Nem tudom küldeni: nincs csatlakoztatott eszköz

en: Cannot tweak ePub
hu: Az ePub nem beállítható (szerkeszthető)

en: Cannot view
hu: Nem lehet a könyvet olvasni

en: Capitalize
hu: Nagy kezdőbetűs szavakká alakít

en: Card A
hu: "A" kártya

en: Card A folder
hu: A kártya mappa

en: Card B
hu: "B" kártya

en: Catalog
hu: Katalógus

en: Catalog &format:
hu: A katalógus &formátuma:

en: Catalog &title (existing catalog with the same title will be replaced):
hu: &Katalógus címe (a hasonló címen létező katalógus felül lesz írva):

en: Catalog generated.
hu: Katalógus kész.

en: Catalog generator
hu: Katalógus készítő

en: Catalog options
hu: Katalógus beállításai

en: Category filter:
hu: Kategória szűrő:

en: Category lookup name:
hu: Kategória keresési neve:

en: Category name:
hu: Kategória neve:

en: Change &cover image:
hu: Borító kép cseréje:

en: Change &font (needs restart)
hu: Betűtípus cseréje (újraindítás szükséges)

en: Change Case
hu: Kisbetű - nagybetű váltás

en: Change metadata fields before saving/sending
hu: Metaadat oszlopok megváltoztatása mentés/küldés előtt

en: Change paths to &lowercase
hu: Elérési út kisbetűssé alakítása

en: Change sub-categorization scheme
hu: Az alketegória séma megváltoztatása

en: Change text justification. A value of "left" converts all justified text in the source to left aligned (i.e. unjustified) text. A value of "justify" converts all unjustified text to justified. A value of "original" (the default) does not change justification in the source file. Note that only some output formats support justification.
hu: Szöveg rendezés módosítása. A "left" érték minden sorkizárt szöveget balra igazít. A "justify" érték minden igazítatlan szöveget sorkizárttá tesz. Az "original" (alapértelmezett) érték nem változtatja a forrás renezettségét. Megjegyzendő, hogy csak néhány kimeneti formátum támogatja a rendezéseket.

en: Change the author(s) of this book. Multiple authors should be separated by a comma
hu: A könyv szerzőjének megváltoztatása. Több szerző esetén vesszővel kell azokat elválasztani

en: Change the title of this book
hu: Könyv címének megadása

en: Change the way calibre behaves
hu: Mód megváltoztatása, ahogy a calibre működik

en: Changed metadata
hu: Megváltozott metaadat

en: Changing the metadata for that many books can take a while. Are you sure?
hu: Sok könyv metaadatának megváltoztatása hosszú ideig is eltarthat. Folytatja?

en: Chapter &mark:
hu: Fejezet jelölő:

en: Chapter &threshold
hu: Fejezet határérték

en: Character encoding for the input HTML files. Common choices include: cp1252, cp1251, latin1 and utf-8.
hu: A bejövő HTML fájl karakterkódolása. Alapból a cp1252, cp1251, latin1 and utf-8-at tartalmazza.

en: Check Library -- Problems Found
hu: Könyvár ellenőrzése - talált hibák

en: Check library
hu: Könyvtár ellenőrzése

en: Check this box to remove all tags from the books.
hu: A mező kijelölésével minden cimke el lesz távolítva a könyvekből.

en: Checking database integrity
hu: Adatbázis ellenőrzése

en: Chinese (HK)
hu: Kínai (hongkongi)

en: Choose &language (requires restart):
hu: Nyelv kiválasztása (újraindítás szükséges):

en: Choose Files
hu: Válasszon a fájlok közül

en: Choose Format
hu: Formátum kiválasztása

en: Choose a folder to put the debug output into. If you specify a folder, calibre will place a lot of debug output into it. This will be useful in understanding the conversion process and figuring out the correct values for conversion parameters like Table of Contents and Chapter Detection.
hu: Válasszon egy mappát a hibaüzeneteknek. Ha ezt megadja, akkor a calibre a hibaüzeneteket ebbe a mappába menti. Ez hasznos lehet a konvertálási művelet megértéséhez és a különböző adatok helyes beállításához, mint például Tartalomjegyzék vagy Fejezet felismerés.

en: Choose a location for your calibre e-book library
hu: Válasszon egy helyet a calibre e-book könyvtárának

en: Choose a location for your new calibre e-book library
hu: Válasszon egy helyet az új calibre e-book könyvtárának

en: Choose a new name for the library <b>%s</b>.
hu: Válassz egy új nevet a(z) <b>%s</b> könyvtárnak.

en: Choose a recipe file
hu: Hírösszeállítás-fájl kiválasztása

en: Choose background color
hu: Háttérszín kiválasztása

en: Choose calibre library to work with
hu: Calibre adatbázis kiválasztása

en: Choose cover for
hu: Borító választása a következőhöz:

en: Choose debug folder
hu: Hibaüzenetek mappája

en: Choose destination directory
hu: Válassza ki a célkönyvtárt

en: Choose ebook
hu: Ebook választás

en: Choose foreground color
hu: Előtérszín kiválasztása

en: Choose format to send to device
hu: Az eszközre küldendő formátum kiválasztása

en: Choose formats
hu: Formátum kiválasztása

en: Choose formats to be deleted
hu: Válaszd ki a törlentő formázásokat

en: Choose root folder
hu: Gyökérkönyvtár kiválasztása

en: Choose stores
hu: Bolt kiválasztása

en: Choose the format to view
hu: Válassza ki a kívánt formátumot olvasásra

en: Choose the location to add books from
hu: Válassz egy helyet, amiből könyvet adhatsz hozzá

en: Choose theme (needs restart)
hu: Válasszon témát (újraindítás szükséges)

en: Choose your &language:
hu: &Nyelv kiválasztása

en: Choose your calibre library
hu: Új calibre könyvtár kiválasztása

en: Clear
hu: Törlés

en: Clear published date
hu: Kiadási dátum törlése

en: Clear recently viewed list
hu: A legutóbb olvasott könyvek listájának törlése

en: Clear search &histories
hu: A keresési előzmények &törlése

en: Clear search histories from all over calibre. Including the book list, e-book viewer, fetch news dialog, etc.
hu: A calibre összes keresési előzményeinek törlése. Beleértve a könyvlistákat, az e-book olvasót, stb.

en: Click the show details button to see which ones.
hu: Kattintson a 'Részletek megjelenítése' gombra

en: Click to open
hu: Kattints a megnyitásért

en: Click to see list of jobs
hu: Kattints a műveletek listájának megtekintéséhez

en: Close dictionary
hu: Szótár bezárása

en: Code is running
hu: A kód jelenleg fut

en: Collapse all categories
hu: A kategóriák összecsukása

en: Collections
hu: Gyűjtemények

en: Colophon
hu: Záradék

en: Column &heading
hu: Oszlop fejléce

en: Column containing 'read' status
hu: Az oszlop 'olvasott' státuszt tartalmaz

en: Column containing additional exclusion criteria
hu: Az oszlop további kizárási kritériumokat tartalmaz

en: Columns to be displayed in the book list
hu: A könyvlistában megjelenítendő oszlopok

en: Comic
hu: Képregény

en: Comic Input
hu: Képregény

en: Comics
hu: Képregény

en: Comma separated list of directories to send e-books to on the device. The first one that exists will be used
hu: Vesszővel tagolt mappa-lista az e-könyveknek az olvasóra való küldéséhez. Az első létező mappába kerülnek a könyvek.

en: Comma separated list of directories to send e-books to on the device. The first one that exists will be used.
hu: Könyvtárak vesszővel elválasztott listája, ahova az ekönyvek küldve lesznek az eszközön. Az első létező lesz használva.

en: Comma separated list of metadata fields to turn into collections on the device. Possibilities include:
hu: Vesszővel tagolt metadaadat mezők gyűjtemények létrehozására az olvasón.  Lehetőségek:

en: Comma separated list of tags to remove from the books.
hu: A könyvből eltávolítandó címkék vesszővel elválasztott listája

en: Comma-separated list of category lookup names.
    Default: all
hu: A kategória keresőneveinek vesszővel elválasztott listája

en: Comma-separated list of reports.
    Default: all
hu: A naplók vesszővel elválasztott listája.
    Alapértelmezés: mind

en: Command line tools installed
hu: Parancssori eszközök installálva

en: Command line tools installed in
hu: Parancssori eszközök installálva:

en: Comments
hu: Megjegyzés

en: Common
hu: Általános

en: Common Options
hu: Általános beállítások

en: Communicate with Android phones.
hu: Kapcsolódás Android telefonhoz.

en: Communicate with BOEYE BDX serial eBook readers.
hu: Kommunikáció a BOEYE BDX soros eKönyv olvasókkal.

en: Communicate with BOEYE BEX Serial eBook readers.
hu: Kommunikáció a BOEYE BEX soros eKönyv olvasókkal.

en: Communicate with Hanlin V3 eBook readers.
hu: Kommunikáció a Hanlin V3 eBook olvasókkal.

en: Communicate with Hanlin V5 eBook readers.
hu: A Hanlin V5 eBook olvasókkal kommunikál.

en: Communicate with S60 phones.
hu: Kapcsolódás S60 telefonokhoz

en: Communicate with The Book reader.
hu: Kommunikáció a The Book olvasóval.

en: Communicate with all the Sony eBook readers.
hu: Kommunikáció az összes Sony eBook olvasóval.

en: Communicate with an eBook reader.
hu: Kapcsolódás egy ebook olvasóhoz

en: Communicate with iTunes.
hu: Kommunikáció az iTunes-al.

en: Communicate with iTunes/iBooks.
hu: iTunes/iBooks-al kommunikáció

en: Communicate with the Acer Lumiread
hu: Kommunikáció az Acer Lumiread-del

en: Communicate with the Adam tablet
hu: Az Adam tablettel kommunikál

en: Communicate with the Aluratek Color
hu: Kommunikáció az Aluratek Color-ral

en: Communicate with the Archos reader.
hu: Kommunikáció az Archos olvasóval.

en: Communicate with the Astak Mentor EB600
hu: Kommunikáció az Astak Mentor EB600-al

en: Communicate with the Azbooka
hu: Kommunikáció az Azbooka-al

en: Communicate with the BOOX eBook reader.
hu: Kapcsolódás BOOX eBook olvasóhoz.

en: Communicate with the Binatone Readme eBook reader.
hu: A Binatone Readme eBook olvasóval kommunikál.

en: Communicate with the Blackberry smart phone.
hu: Kapcsolódás Blackberry telefonhoz.

en: Communicate with the Bq Avant
hu: Kommunikáció a Bq Avant-tal

en: Communicate with the Cybook Gen 3 / Opus eBook reader.
hu: A Cybook Gen 3 / Opus eBook olvasóval kommunikál.

en: Communicate with the Cybook Orizon eBook reader.
hu: Kommunikáció a Cybook Orizon eBook olvasóval

en: Communicate with the EB600 eBook reader.
hu: Kapcsolódás EB600 olvasóhoz.

en: Communicate with the EEE Reader
hu: Kommunikáció az EEE olvasóval

en: Communicate with the ESlick eBook reader.
hu: Kapcsolódás ESlick olvasóhoz.

en: Communicate with the Elonex EB 511 eBook reader.
hu: Az Elonex EB 511 eBook olvasóval kommunikál.

en: Communicate with the Entourage Edge.
hu: Kommunikáció az Entourage Edge-el

en: Communicate with the GM2000
hu: Kommunikáció a GM2000-el

en: Communicate with the Hanvon N520 eBook reader.
hu: A Hanvon N520 eBook olvasóval kommunikál.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 1000 eBook reader.
hu: Kapcsolódás IRex Digital Reader 1000 olvasóhoz.

en: Communicate with the IRex Digital Reader 800
hu: Az IRex Digital Reader 800-zal kommunikál.

en: Communicate with the IRex Iliad eBook reader.
hu: Kapcsolódás IRex Iliad olvasóhoz.

en: Communicate with the Iriver Story reader.
hu: Kapcsolódás iRiver Story olvasóhoz

en: Communicate with the JetBook Mini reader.
hu: Kommunikáció a JetBook Mini olvasóval

en: Communicate with the JetBook eBook reader.
hu: Kapcsolódás JetBook olvasóhoz.

en: Communicate with the Kindle 2/3 eBook reader.
hu: Kommunikáció a Kindle 2/3 eBook olvasóval.

en: Communicate with the Kindle DX eBook reader.
hu: Kapcsolódás Kindle DX eBook olvasóhoz

en: Communicate with the Kindle eBook reader.
hu: Kapcsolódás Kindle olvasóhoz.

en: Communicate with the Kobo Reader
hu: Kommunikáció a Kobo Reader-el

en: Communicate with the Libre Air reader.
hu: A Libre Air olvasóval kommunikál

en: Communicate with the MiBuk Wolder reader.
hu: Kommunikáció a MiBuk Wolder olvasóval.

en: Communicate with the Moovybook Reader
hu: A Moovybook Readerrel kommunikál

en: Communicate with the Newsmy reader.
hu: Kommunikáció a Newsmy olvasóval.

en: Communicate with the Nextbook Reader
hu: Kommunikáció a Nextbook olvasóval

en: Communicate with the Nokia 770 internet tablet.
hu: Kapcsolódás Nokia 770 internet tablethez

en: Communicate with the Nokia 810/900 internet tablet.
hu: Kommunikáció a Nokia 810/900 internet táblával.

en: Communicate with the Nokia E52
hu: Kommunikáció a Nokia E52-vel

en: Communicate with the Nook Color and TSR eBook readers.
hu: Nook Color és a TSR eBook readerrel kommunikál

en: Communicate with the Nook eBook reader.
hu: Kapcsolódás Nook eBook olvasóhoz

en: Communicate with the Nuut2 eBook reader.
hu: Kapcsolódás Nuut2 eBook olvasóhoz

en: Communicate with the Palm Pre
hu: Kommunikáció a Palm Pre-vel

en: Communicate with the Pandigital Novel
hu: Kommunikáció a Pandigital Novel-el

en: Communicate with the Pico reader.
hu: Kommunikáció a Pico olvasóval.

en: Communicate with the PocketBook 301 reader.
hu: Kommunikáció a PocketBook 301-al.

en: Communicate with the PocketBook 360+ reader.
hu: Kommunikál a PocketBook 360+ olvasóval

en: Communicate with the PocketBook 602/603/902/903 reader.
hu: Kommunikáció a PocketBook 602/603/902/90 olvasóval

en: Communicate with the PocketBook 701
hu: Kommunikáció a PocketBook 701 olvasóval

en: Communicate with the Samsung SNE eBook reader.
hu: Kommunikáció a Samsung SNE eBook olvasóval.

en: Communicate with the Sanda Bambook eBook reader.
hu: Kapcsolat  a Sanda Bambook eBook olvasóval.

en: Communicate with the Sigmatek eBook reader.
hu: Kommunikáció a Sigmatek eBook olvasóval.

en: Communicate with the Sony PRS-500 eBook reader.
hu: Kapcsolódás Sony PRS-500 olvasóhoz.

en: Communicate with the Sovos reader.
hu: Kommunikáció a Sovos olvasóval.

en: Communicate with the SpringDesign Alex eBook reader.
hu: Kapcsolódás SpringDesign Alex eBook olvasóhoz.

en: Communicate with the Stash W950 reader.
hu: Sunstech EB700 Stash W950 olvasóval.

en: Communicate with the Sunstech EB700 reader.
hu: Kommunikáció a Sunstech EB700 olvasóval.

en: Communicate with the Sweex/Kogan/Q600/Wink
hu: Kommunikáció a Sweex/Kogan/Q600/Wink-el

en: Communicate with the Teclast K3/K5 reader.
hu: Kommunikáció a Teclast K3/K5 olvasóval.

en: Communicate with the Trekstor
hu: Kommunikáció Trekstorral

en: Communicate with the VelocityMicro
hu: Kommunikáció a VelocityMicro-val

en: Communicate with the Wexler reader.
hu: Sunstech EB700 Wexler olvasóval.

en: Communicate with the iPapyrus reader.
hu: Kommunikáció a iPapyrus olvasóval.

en: Compacting database
hu: Adatbázis tömörítése

en: Configure
hu: Beállítás

en: Configure Device
hu: Eszköz beállítása

en: Configure Ebook viewer
hu: Ebook olvasó beállítása

en: Configure Viewer
hu: Olvasóprogram beállítása

en: Confirm before deleting
hu: Megerősítés törlés előtt

en: Connect to Bambook
hu: Kapcsolódás a Bambook-hoz

en: Connect to folder
hu: Kapcsoldás mappához

en: Connect to iTunes
hu: Kapcsolódás az iTunes-hoz

en: Connect/share
hu: Kapcsolat/megosztás

en: Connected
hu: Csatlakozva:

en: Connecting to dict.org to lookup: <b>%s</b>&hellip;
hu: Kapcsolódás a dict.org-hoz, hogy keressük: <b>%s</b>&hellip;

en: Constant template
hu: Állandó sablon

en: Contains: the word or phrase matches anywhere in the metadata field
hu: Tartalmazza: a szó vagy kifejezés bármilyen egyezése a metaadatokban

en: Control auto-detection of document structure.
hu: Dokumentum-struktúra automatikus felismerése.

en: Control email delivery
hu: Email küldés beállításai

en: Control how calibre downloads ebook metadata from the net
hu: Megadja, hogy a calibre hogyan töltsön le ekönyv metaadatokat a Netről

en: Control how calibre exports files from its database to disk when using Save to disk
hu: A calibre szabályozása hogyan exportáljon file-okat az adatbizásból a lemezre, ha a Mentés lemezre funkciót választjuk

en: Control how calibre reads metadata from files when adding books
hu: A calibre szabályozása, hogyan olvassa a metaadatokat ha könyvet adunk hozzá

en: Control how calibre transfers files to your ebook reader
hu: A Calibre szabályozása, hogyan küldje a file-kat az ebook olvasódra

en: Control the automatic generation of a Table of Contents. By default, if the source file has a Table of Contents, it will be used in preference to the automatically generated one.
hu: Az automatikus Tartalomjegyzék-generálás beállítása. Alapértelmezettként, ha a forrásfájl tartalmaz Tartalomjegyzéket, az kerül felhasználásra az automatikusan generált helyett.

en: Control the creation/conversion of the Table of Contents.
hu: A Tartalomjegyzék készítésének beállításai

en: Control the look and feel of the output
hu: A kimeneti formátum megjelenítésének beállításai

en: Conversion
hu: Konvertálás

en: Conversion Error
hu: Konvertálási hiba

en: Conversion Input
hu: Konverzió bemenet

en: Conversion Output
hu: Konverzió kimenet

en: Convert
hu: Konvertálás

en: Convert LRS to LRS, useful for debugging.
hu: LRS fájl konvertálása LRS formátumba (hibakeresésnél hasznos).

en: Convert books
hu: Konvertálás

en: Convert books to various ebook formats
hu: Számos e-book formátumba képes konvertálni

en: Convert ebooks to the %s format
hu: %s  formátumba konvertálja az e-könyveket

en: Convert existing
hu: Létező átalakítása

en: Convert individually
hu: Egy könyv konvertálása

en: Convert non-English characters to &English equivalents
hu: Nem angol karakterek konvertálása angol karakterekké

en: Convert paths to lowercase.
hu: Elérési út kisbetűssé alakítása

en: Convert plain quotes, dashes and ellipsis to their typographically correct equivalents. For details, see http://daringfireball.net/projects/smartypants
hu: A sima idézőjeleket, per jelet és zárójeleket  tipografikus megfelelőikké  alakítja. Részletek itt: http://daringfireball.net/projects/smartypants

en: Convertible
hu: Átalakítható

en: Converting input to HTML...
hu: Konvertálás HTML formátumba...

en: Copied
hu: Másolva

en: Copy
hu: Másolás

en: Copy &to clipboard
hu: Másolás &vágólapról

en: Copy Cover
hu: Borító másolása

en: Copy a book from one calibre library to another
hu: Másolhatsz könyveket  calibre könyvtáraid között

en: Copy author sort to author for every author. You typically use this button
    after changing Preferences->Advanced->Tweaks->Author sort name algorithm
hu: A szerző rendezési forma másolása a szerző név helyére minden esetben. Leginkább
    a 'Beállítások->Finombeállítások->Szerző rendezési forma algoritmus' megváltoztatása után
    célszerű használni.

en: Copy books from the devce to your calibre library
hu: Bemásolhatsz könyeket a calibre könyvtáradba

en: Copy selected books to the specified library
hu: Másolja a kiválasztott könyveket a megadott könyvtárba

en: Copy to &clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Copy to clipboard
hu: Másolás a vágólapra

en: Copy to library
hu: Könyvtár másolása

en: Copying
hu: Másolás

en: Copying <b>%s</b>
hu: Másolás: <b>%s</b>

en: Copyright
hu: Szerzői jog

en: Could not convert some books
hu: Néhány könyvet nem sikerült konvertálni

en: Could not copy books:
hu: A következő könyvek nem másolhatóak:

en: Could not download cover: %s
hu: Nem lehet borítót letölteni: %s

en: Could not email the following books as no suitable formats were found:
hu: Nem lehet elküldeni a következő könyveket, mert nem léteznek a megadott formátumokban:

en: Could not fetch article.
hu: Nem lehet cikket letölteni.

en: Could not find an ebook inside the archive
hu: Nem találtam e-könyvet a tömörített fájlban.

en: Could not find mount helper: %s.
hu: Nem található felcsatlakozást segítő: %s

en: Could not find pdftohtml, check it is in your PATH
hu: Nem található egy összetevő : pdftohtml! 
    Ellenőrizze az elérési utat.

en: Could not generate page mapping.
hu: Nem sikerült az oldal hozzárendelés létrehozása.

en: Could not move library
hu: Nem lehet áthelyezni az adatbázist

en: Could not open %s. Is it being used by another program?
hu: Nem lehet megnyitni: %s. Esetleg másik program használja?

en: Could not open ebook
hu: Nem lehet megnyitni a könyvet

en: Could not parse file: %s
hu: Nem tudtam feldolgozni a fájlt: %s

en: Could not read cover
hu: Nem lehet olvasni a borítót

en: Could not read cover from %s format
hu: Nem lehet kiolvasni a borítót a %s formátumból

en: Could not read cover image: %s
hu: Nem tudtam a borító képet olvasni: %s

en: Could not read from thumbnail file:
hu: Nem tudtam az ikon fájlt olvasni:

en: Could not read metadata
hu: Nem lehet olvasni a metaadatokat

en: Could not read metadata from %s format
hu: Nem lehet kiolvasni a metaadtokat a %s formátumból.

en: Could not save some books
hu: Néhány könyvet nem sikerült menteni

en: Could not upload the following books to the device, as no suitable formats were found. Convert the book(s) to a format supported by your device first.
hu: Nem lehet feltölteni a könyveket az eszközre, mert nincs támogatott formátumú változatuk. Konvertálja át a nem megfelelőeket valamelyik, az eszközöd által támogatott formátumra.

en: Cover
hu: Borító

en: Cover Browser
hu: Borító Böngésző

en: Cover Pages
hu: Borítólapok

en: Cover browser could not be loaded
hu: A borítóböngésző ne töltődjön be

en: Cover saved to
hu: Borító elmentve

en: Create a PMLZ archive containing the PML file and all images in the directory pmlname_img or images. This plugin is run every time you add a PML file to the library.
hu: Egy  PMLZ archívumot készít,  amely tartalmazza a PML fájlt és a hozzá kapcsolódó képeket a 'pmlnév_img' vagy az 'images' könyvtárban. Ez a plugin minden alkalommal elindul, amikor egy PML fájlt ad a könyvtárhoz.

en: Create a TXTZ archive when a TXT file is imported containing Markdown or Textile references to images. The referenced images as well as the TXT file are added to the archive.
hu: Új TXTZ archívumot hoz létre, ha olyan TXT fájlt importálunk, amely Markdown vagy Textile referenciákat tartalmaz képekre. A hivatkozott képek és a TXT fájl is hozzá lesz adva az archívumhoz.

en: Create a catalog of the books in your calibre library
hu: Katalógus készítése a calibre könyvtárban lévő könyvekről

en: Create a citation tag?
hu: Létrehozzunk idézet tag-et?

en: Create a custom column
hu: Egyedi oszlop létrehozása

en: Create link
hu: Hivatkozás létrehozása

en: Create your own template functions
hu: Saját sablon funkciók létrehozása

en: Created by
hu: Készítette:

en: Created by:
hu: Készítette:

en: Creating
hu: Létrehozás

en: Creating LIT file from EPUB...
hu: LIT formátumot hoz létre ePub-ból...

en: Creating XML...
hu: XML létrehozása...

en: Creator
hu: Létrehozó

en: Crop Options:
hu: Lapszél levágásának beállításai:

en: Custom
hu: Felhasználói

en: Custom size of the document. Use the form widthxheight EG. `123x321` to specify the width and height. This overrides any specified paper-size.
hu: Egyéni dokumentum méret. Használd a szélességxmagasság formát (pl. 123x321) a szélesség és a magasság beállításához. Ez minden beállított papírméretet felülbírál.

en: Customize
hu: Testreszabás

en: Customize &builtin recipe
hu: Beépített hírösszeállítás testreszabása

en: Customize calibre
hu: A calibre testreszabása

en: Customize plugin. Specify name of plugin and customization string separated by a comma.
hu: Bővítmény testreszabása. Adja meg a bővítmény nevét, és a kért beállítást, vesszővel elválasztva.

en: Customize the toolbars and context menus, changing which actions are available in each
hu: Eszköztár és a helyi  menük testreszabása, az elérhető funkciók megváltoztatása

en: Customize the way searching for books works in calibre
hu: A könyvek utáni keresés testreszabása a Calibre-ben

en: Cut
hu: Kivágás

en: Database integrity check failed, click Show details for details.
hu: Az adatbázis integritásának ellenőrzése nem sikerült, kattintson a Részletek-re a további információkért.

en: Date
hu: Dátum

en: De&speckle
hu: Szemcseszűrés

en: Debug
hu: Hibakeresés

en: Debug &device detection
hu: Eszközkapcsolódás ellenőrzése

en: Debug device detection
hu: Eszközkapcsolódás ellenőrzése

en: Debug log
hu: Hibakeresési napló

en: Debug mode
hu: Hibakövetési mód

en: Debug the conversion process.
hu: Hibakeresés kovertáláskor

en: Decrease Indentation
hu: Behúzás csökkentése

en: Decrypt Options:
hu: Dekódolás beállításai:

en: Dedication
hu: Ajánlás

en: Default
hu: Alapértelmezett

en: Default &language for hyphenation:
hu: Alapértelmezett elválasztási nyelv.

en: Default action to perform when send to device button is clicked
hu: Az alapértelmezett művelet a 'Küldés eszközre' gombra való kattintáskor

en: Default language for hyphenation rules
hu: Az elválasztási szabályok nyelve

en: Default network &timeout:
hu: Alapértelmezett hálózati időtúllépés:

en: Default timeout for network operations (seconds)
hu: Alap időtúllépés a hálózati műveletekhez (másodpercben)

en: Default: (nothing)
hu: Alapértelmezett: (nincs)

en: Default: dd MMM yyyy.
hu: Alapértelmezett: dd MMM yyyy.

en: Defaults for conversion to LRF
hu: Az LRF-be való konvertálás alapértelmezett értékei

en: Delete
hu: Törlés

en: Delete blank lines between paragraphs
hu: Üres sorok törlése a bekezdések között

en: Delete books from device
hu: Könyvek törlése az eszközről

en: Delete books from library after uploading to device
hu: Könyvek törlése az adatbázisból az eszközre való feltöltés után

en: Delete books from your calibre library or connected device
hu: A calibre, vagy a csatlakoztatott eszköz könyvtárából törölhetők a könyvek

en: Delete current search
hu: Az aktuális keresés törlése

en: Delete library
hu: Könyvtár törlése

en: Delete tag from database. This will unapply the tag from all books and then remove it from the database.
hu: Cimkék törlése az adatbázisból. Ez eltávolítja a kérdéses cinkéket a könyvekből, majd törli őket az adatbázisból.

en: Delete the current search term
hu: Az aktuális kereső kifejezés törlése

en: Delete user category
hu: Felhasználói kategória törlése

en: Deleted
hu: Törölve

en: Deleting books from device.
hu: Könyvek törlése az eszközről.

en: Deleting...
hu: Törlés…

en: Details
hu: Részletek

en: Details of job
hu: A művelet részletei

en: Detect and markup unformatted chapter headings and sub headings
hu: Keresse és jelölje meg a formázatlan fejezetcímeket és alfejezeteket

en: Detect chapters at (XPath expression):
hu: Fejezetek felismerése (XPath kifejezés):

en: Detect unformatted chapter headings and sub headings. Change them to h2 and h3 tags.  This setting will not create a TOC, but can be used in conjunction with structure detection to create one.
hu: Ismerje fel a formázatlan fejezet címeket és alcímeket. Változtassa őket h2 és h3 tagokká. Ez a beállítás nem hoz létre tartalomjegyzéket, de később használható a felépítés felfedezés módban egy létrehozásához.

en: Device IP Address (restart calibre after changing)
hu: Az eszköz IP címe (a Calibre újraindítása szükséges beállítása után)

en: Device Interface
hu: Eszköz illesztés

en: Device no longer connected.
hu: Az eszköz már nem csatlakozik.

en: Device:
hu: Eszköz:

en: Dialog
hu: Párbeszédablak

en: Disable &Sharpening
hu: Képélesítés letiltása

en: Disable &Trimming
hu: Lapvágás tiltása

en: Disable &animations
hu: Animációk tiltása

en: Disable &normalize
hu: Normalizálás tiltása

en: Disable &notifications in system tray
hu: Értesítések letiltása az értesítési területen

en: Disable Apple driver
hu: Apple meghajtó kikapcsolása

en: Disable UI animations
hu: Felhasználói felület animációinak tiltása

en: Disable all animations. Useful if you have a slow/old computer.
hu: Minden animáció letiltása. Hasznos funkció lassú/régi gépek esetén.

en: Disable all rescaling of font sizes.
hu: A betűk újraméretezésének tiltása.

en: Disable compression of the file contents
hu: A fájltartalom tömörítésének tiltása

en: Disable compression of the file contents.
hu: A fájltartalom tömörítésének tiltása.

en: Disable conversion of images to &black and white
hu: Képek fekete-fehérré való átalakításának tiltása

en: Disable normalize (improve contrast) color range for pictures. Default: False
hu: Normalizálás tiltása az élénk színű képeknél (növeli a kontrasztot). Alapértelmezett: Nincs

en: Disable sharpening.
hu: Képélesítés letiltása.

en: Disable the named plugin
hu: A bővítmény letiltása

en: Disable trimming of comic pages. For some comics, trimming might remove content as well as borders.
hu: Képregény lapok vágásának tiltása. Néhány képregénynél a vágás nem csak a szegélyt, hanem a tartalom egy részét is eltünteti.

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Disabled plugins
hu: Letiltott bővítmények

en: Do Quick Search (you can also press the Enter key)
hu: Gyorskeresés indítása (az Enter billentyű megnyomása után)

en: Do not &split on page breaks
hu: Oldaltörésnél ne legyen darabolás

en: Do not add &detected chapters to the Table of Contents
hu: A felismert fejezeteket ne adja a Tartalomjegyzékhez

en: Do not add Table of Contents to book
hu: Ne adjon Tartalomjegyzéket a könyvhöz

en: Do not check for updates
hu: Ne ellenőrizze a frissítéseket

en: Do not convert the image to grayscale (black and white)
hu: Ne konvertálja a képeket szürkeárnyalatossá (fekete-fehérre)

en: Do not download CSS stylesheets.
hu: Ne töltse le a CSS stíluslapokat.

en: Do not download latest version of builtin recipes from the calibre server
hu: Ne töltse le a calibre szerveréről a beépített hírösszeállítások legújabb verzióját

en: Do not extract images from the document
hu: Ne nyerje ki a képeket a dokumentumból

en: Do not insert Table of Contents into output text when using markdown
hu: Ne szúrjon be Tartalomjegyzéket a kimeneti fájba 'markdown' használata esetén

en: Do not insert a &Table of Contents at the beginning of the book.
hu: Ne szúrja be a Tartalomjegyzéket a könyv elejére.

en: Do not insert a Table of Contents at the beginning of the book.
hu: Ne szúrja be a Tartalomjegyzéket a könyv elejére.

en: Do not insert a Table of Contents into the output text.
hu: Ne illessze be a Tartalomjegyzéket a kimenő szövegbe.

en: Do not reduce image size and depth
hu: Képméret és mélység csökkentésének tiltása

en: Do not reduce the size or bit depth of images. Images have their size and depth reduced by default to accommodate applications that can not convert images on their own such as Dropbook.
hu: Ne csökkentse a képek méretét, vagy bitmélységét. Ez alapból megtörténik, hogy megfeleljen olyan alkalmazásoknak, mint a Dropbook, melyek maguk nem tudják a képeket konvertálni.

en: Do not remove image references before processing
hu: Ne távolítsa el a kép hivatkozásait a feldolgozás előtt

en: Do not remove image references within the document. This is only useful when paired with a txt-output-formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
hu: Ne távolítsa el a képek hivatkozásait a dokumentumon belül. Ez csak akkor hasznos, ha egyszerű szöveg kimenetű lehetőséggel párosul, mert az egyszerű szövegből mindig el vannak távolítva a hivatkozások.

en: Do not remove links (<a> tags) before processing
hu: Ne távolítsa el a hivatkozásokat (<a> tagokat) a folyamat előtt

en: Do not remove links within the document. This is only useful when paired with a txt-output-formatting option that is not none because links are always removed with plain text output.
hu: Ne távolítsa el a hivatkozásokat a dokumentumon belül. Ez csak akkor hasznos, ha egyszerű szöveg kimenetű lehetőséggel párosul, mert az egyszerű szövegből mindig el vannak távolítva a hivatkozások.

en: Do not save embedded image and font files to disk
hu: Ne mentse el a beágyazott képet és betűtípusfájlokat a lemezre

en: Do not use SVG for the book cover. Use this option if your EPUB is going to be used on a device that does not support SVG, like the iPhone or the JetBook Lite. Without this option, such devices will display the cover as a blank page.
hu: Ne használj SVG-t borítónak. Ezzel az opcióval az ePub használható lesz olyan eszközökön, amelyek nem támogatják az SVG-t, mint a iPhone vagy JetBookLite. Enélkül az opció nélkül, az ilyen eszközök, egy üres lapot jelenítenek meg boríként.

en: Do you really want to stop all non-device jobs?
hu: Valóban meg akarod állítani az összes nem az eszközre vonatkozó műveletet?

en: Does absolutely nothing
hu: Semmit nem csinál

en: Don't add auto-detected chapters to the Table of Contents.
hu: Ne adja hozzá az automatikusan érzékelt fejezeteket a tartalomjegyzékhez.

en: Don't add links to &pages to the Table of Contents for CBC files
hu: A CBC fájlok tartalomjegyzékének oldalaihoz ne adjon hozzá hivatkozásokat

en: Don't indent the first line for each paragraph
hu: A bekezdések első sorai ne legyenek behúzva

en: Don't so&rt
hu: Ne rendezze sorba

en: Don't sort the files found in the comic alphabetically by name. Instead use the order they were added to the comic.
hu: A képregény csomagban talált fájlokat a képregényhez való hozzáadás sorrendje alapján rendezze a névsorrend helyett.

en: Don't split landscape images into two portrait images
hu: Fekvő képeket ne vágja szét két álló képre.

en: Done
hu: Kész

en: Double click to <b>edit</b> me<br><br>
hu: Duplakattintás a <b>szerkesztéshez</b><br><br>

en: Double-click to open Book Details window
hu: Kattints duplán a könyv részleteinek megjelenítéséhez

en: Download &all scheduled
hu: Minden ütemezett letöltése

en: Download all metadata (slow)
hu: Minden metaadatot letölt (lassú).

en: Download all scheduled new sources
hu: Az összes ütemezett hírforrás letöltése

en: Download all scheduled news sources at once
hu: Minden ütemezett hírforrás letöltése egyszerre

en: Download books from device
hu: Könyvek letöltése az eszközről

en: Download co&ver
hu: Borító l&etöltése

en: Download finished
hu: A letöltés befejeződött

en: Download metadata and covers
hu: Metaadatok és borítók letöltése

en: Download news from the internet in ebook form
hu: Internetes híreket e-könyv formában tölthetsz le

en: Download periodical content from the internet
hu: Periódikus tartalom letöltése az internetről

en: Download social metadata (tags/rating/etc.)
hu: Közösségi metaadatok letöltése (címkék, értékelés stb.)

en: Downloading cover from %s
hu: Borító letöltése a következő helyről: %s

en: Downloading cover...
hu: Borító letöltése...

en: Downloads covers from The Open Library
hu: A borítót az Open Library-ról tölti le.

en: Downloads metadata and covers from Amazon
hu: Letölti a metaadatokat és a borítót az Amazonról

en: Downloads metadata and covers from Douban.com. Useful only for chinese language books.
hu: A metaadatokat és a borítót a Douban.com-ról tölti le. Csak a kínai nyelvű könyveknél hasznos.

en: Downloads metadata and covers from Google Books
hu: A metaadatokat és a borítót aGoogle Books-ról tölti le.

en: Downloads metadata and covers from Overdrive's Content Reserve
hu: A metaadatokat és a borítót az Overdrive's Content Reserve-ből tölti le.

en: Downloads metadata from isbndb.com
hu: Metaadatok letöltése az isbndb.com-ról

en: Dropping onto a device is not supported. First add the book to the calibre library.
hu: Az eszközre húzás nem támogatott. Először adja hozzá a könyvet a calibre adatbázishoz.

en: Duplicates found!
hu: Már létezik egy ilyen példány!

en: E-book Viewer
hu: E-book olvasó

en: E-book options
hu: E-könyv opciók

en: EPUB Books
hu: EPUB könyvek

en: EPUB Output
hu: ePub formátum

en: ERROR
hu: HIBA

en: ERROR: Unhandled exception
hu: Ismeretlen hiba történt

en: Easily find books similar to the currently selected one
hu: Könnyű a most kiválasztotthoz hasonló könyveket megtalálni

en: Ebooks
hu: Ebook-ok

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Edit Meta information
hu: Metaadatok szerkesztése

en: Edit bookmark
hu: Könyvjelző szerkesztése

en: Edit metadata
hu: Metaadatok szerkesztése

en: Edit metadata in bulk
hu: Metaadatok csoportos szerkesztése

en: Edit metadata individually
hu: Metaadatok szerkesztése egyenként

en: Edit settings of a user-defined column
hu: Egy felhasználó által létrehozott oszlop beállításainak szerkesztése

en: Edit template
hu: Sablon szerkesztése

en: Edit the collections in which books are placed on your device
hu: Szerkeszthető az olvasódon található könyvek gyüjteménye

en: Edit the metadata of books in your calibre library
hu: A calibre könyvtár metaadatai szerkeszthetőek

en: Editing meta information for <b>%d books</b>
hu: <b>%d könyv</b> metainformációinak szerkesztése

en: Either the path to a CSS stylesheet or raw CSS. This CSS will be appended to the style rules from the source file, so it can be used to override those rules.
hu: Külső CSS fájl teljes útvonala vagy CSS kód. Ezek a szabályok felülírják a forrásfájlban lévő stílusokat.

en: Eject device
hu: Eszköz kiadása (kapcsolat megszakítása)

en: Email to
hu: Email küldése

en: Empty output file, probably the conversion process crashed
hu: A kimeneti fájl üres, valószínűleg a konverziós folyamat lefagyott.

en: Enable &autorotation of wide images
hu: Széles képek automatikus forgatásának engedélyezése

en: Enable &heuristic processing
hu: &Heurisztikus feldolgozás engedélyezése

en: Enable Apple driver
hu: Apple meghajtó bekapcsolása

en: Enable Despeckle. Reduces speckle noise. May greatly increase processing time.
hu: Szemcseszűrés bekapcsolása. A szemcse típusú zajt jelentősen csökkenti, de sokkal nagyobb feldolgozási időt eredményezhet.

en: Enable autorotation of images that are wider than the screen width.
hu: A túl széles képek automatikus forgatásának engedélyezése.

en: Enable heuristic processing. This option must be set for any heuristic processing to take place.
hu: Heurisztikus feldolgozás. Ezt be kell kapcsolni, hogy bármilyen heurisztikus feldolgozás megtörténjen.

en: Enable system &tray icon (needs restart)
hu: Ikon megjelenítése a tálcán (újraindítás szükséges)

en: Enable the named plugin
hu: A bővítmény engedélyezése

en: Enable this option to gather all metadata available from Overdrive.
hu: Enegedélyezze ezt az opciót, hogy letöltsön minden metaadatot az Overdrive-ról.

en: Enable to cache and display covers from iTunes/iBooks
hu: Engedélyezze a iTunes/iBooks borítók gyorsítótárazásához

en: Enable to use the series name as the iTunes Genre, iBooks Category
hu: Engedélyezze, hogy a sorozat neve legyen az iTunes műfaj, iBooks Kategória

en: Enable/&Disable plugin
hu: Plugin engedélyezése/tiltása

en: Enabled
hu: Engedélyezve

en: Enabled plugins
hu: Plugin-ok engedélyezése

en: Enabled:
hu: Engedélyezve:

en: Encoding configuration (change if you have errors) :
hu: Kódolás beállítása (változtassa meg, ha hibát tapasztal) :

en: Encrypt Options:
hu: Titkosítás beállításai:

en: English
hu: angol

en: English (UK)
hu: angol (brit)

en: Enter URL
hu: URL beirása

en: Enter a category name, then use the add button or the rename button
hu: Írja be a kategória nevét, azután használja a hozzáadás vagy az átnevezés gombot

en: Enter the folder where the books are to be stored. This folder is prepended to any send_to_device template
hu: Adja meg a mappát, ahol a könyveket tárolni akarja. Ez mappa bekerül minden küldés_eszköznek sablonba.

en: Enter title for bookmark:
hu: Könyvjelző nevének megadása

en: Epigraph
hu: Mottó

en: Equals: the word or phrase must match the entire metadata field
hu: Egyenlő: a szónak vagy kifejezésnek egyeznie kell a teljes metaadat-mezőben

en: Error
hu: Hiba

en: Error communicating with device
hu: Hiba az eszközkapcsolatban

en: Error log:
hu: Hibanapló:

en: Error reading file
hu: Fájl olvasási hiba

en: Error talking to device
hu: Hiba a kapcsolatban

en: Error while saving
hu: Mentési hiba

en: Error: You must specify a column label
hu: Hiba: Meg kell adnia az oszlop nevét

en: Error: You must specify a name
hu: Hiba: Meg kell adnia egy nevet

en: Error: You must specify a name and a search string
hu: Hiba: Meg kell adnia egy nevet és egy keresési szót

en: Excluded books
hu: Kizárt könyvek

en: Excluded genres
hu: Kizárt műfajok

en: Exclusion pattern
hu: Kizárási mód

en: Existing
hu: Létező

en: Export
hu: Exportálás

en: Export Bookmarks
hu: Könyvjelzők exportálása

en: Export Catalog Directory
hu: Katalóguskönyvtár exportálása

en: Export all books in database, ignoring the list of ids.
hu: Minden könyv exportálása az adatbázisba. Ne vegye figyelembe az azonosító (ID) listát.

en: Export all books into a single directory
hu: Minden könyv exportálása egy mappába

en: Export books from your calibre library to the hard disk
hu: A calibre könyvtáradból merev lemezre exportálhatsz könyveket

en: Export books to the specified directory. Default is
hu: Az adatbázisban lévő könyvek exportálása egy meghatározott mappába. Alapértelmezett:

en: Extensions to ignore
hu: Figyelmen kívül hagyott kiterjesztések:

en: Extra &CSS
hu: Extra CSS

en: Extra customization
hu: Kiegészítő testreszabás

en: Extract common e-book formats from archives (zip/rar) files. Also try to autodetect if they are actually cbz/cbr files.
hu: Kicsomagolja az általános e-book formátumokat az arhív (zip/rar) fájlokból. Egyúttal megpróbálja automatikusan meghatározni, hogy azok cbz/cbr fájlok-e.

en: Extract cover from LRF file. Note that the LRF format has no defined cover, so we use some heuristics to guess the cover.
hu: A borító kinyerése LRF típusú fájlokból. 	
    Megjegyzendő, hogy az LRF formátumban nincs meghatározott borító, így bizonyos ismérvek alapján állítjuk elő a borítót.

en: Extract cover from comic files
hu: Borító kinyerése a képregény fájlokból

en: Extract the contents of the generated EPUB file to the specified directory. The contents of the directory are first deleted, so be careful.
hu: A létrehozott EPUB fájl tartalmának kibontása a megadott mappába. FGYELEM! A mappa tartalma törölve lesz a művelet előtt.

en: Extract the contents of the generated ZIP file to the specified directory. WARNING: The contents of the directory will be deleted.
hu: A generált ZIP fájl tartalmát kibontja egy meghatározott könyvtárba. FIGYELMEZTETÉS: ennek a könyvtárnak a tartalma törlődik!

en: Extract thumbnail from LRF file
hu: Ikon kinyerése az LRF fájlból

en: F&ind
hu: &Keres

en: FB2 Input
hu: FB2

en: FB2 Output
hu: FB2 kimenet

en: Failed
hu: Sikertelen

en: Failed %s
hu: Nem sikerült %s

en: Failed to authenticate with server: %s
hu: A hiteleítés sikertelen a következő szerverrel: %s

en: Failed to create debug directory
hu: A hibakereső mappát nem sikerült létrehozni

en: Failed to delete
hu: Nem törölhető

en: Failed to delete some books, click the Show Details button for details.
hu: Néhány könyv nem törölhető, kattintson a Részletek gombra a további információkért.

en: Failed to download parts of the following articles:
hu: A következő cikkek részeinek letöltése nem sikerült:

en: Failed to download the following articles:
hu: A következő cikkek letöltése nem sikerült:

en: Failed to install command line tools.
hu: A parancssori eszközök telepítése nem sikerült.

en: Failed to move library
hu: Adatbázis áthelyezése nem sikerült

en: Failed to negotiate SSH session:
hu: Nem sikerült az SSH kapcsolat:

en: Failed to parse date/time
hu: Nem sikerült elemezni a dátum/idő-t

en: Failed to process comic: 
    
    %s
hu: A következő képregény feldolgozása nem sikerült: 
    
    %s

en: Failed to process opf file
hu: Hiba az opf fájl feldolgozása közben

en: Failed to read metadata
hu: Hiba történt a metaadatok olvasása közben

en: Failed to read metadata from the following
hu: Nem sikerült a metaadatok olvasása a következőből:

en: Failed to rename the library at %s. The most common cause for this is if one of the files in the library is open in another program.
hu: Nem sikerült átnevezni a(z) %s könyvtárat. A leggyakoribb oka ennek az, ha a könyvtárban lévő fájlokat egy másik program használja.

en: Failed to start content server
hu: A szerver indítása nem sikerült

en: Feed &URL:
hu: Hírforrás URL-je:

en: Feed must have a URL
hu: A hírforrásnak legyen URL-je

en: Feed must have a title
hu: A hírforrásnak legyen címe

en: Feeds downloaded to %s
hu: Hírek letöltve: %s

en: Feeds in recipe
hu: Hírforrások a hírösszeállításban

en: Fetch annotations (experimental)
hu: Megjegyzések letöltése (kisérleti)

en: Fetch annotations from a connected Kindle (experimental)
hu: A csatlakoztatott Kindle-ről megjeleníti az olvasói megjegyzéseket (kisérleti)

en: Fetch news
hu: Hírek letöltése

en: Fetch news from
hu: Hírek letöltése a következő helyről:

en: Fetching annotations is not supported for this device
hu: Megjegyzés hozzáfűzése ennél az eszköznél nem támogatott.

en: Fetching feed
hu: Hír letöltése

en: Fetching feeds...
hu: Hírek letöltése...

en: Fetching news from
hu: Hírek letöltése:

en: Fields to include in output:
hu: A kimenő adatban szerepeltetendő mezők:

en: File &formats to save:
hu: Mentendő könyvformátumok:

en: File &name:
hu: Fájlnév:

en: File Size
hu: Fájlméret

en: File type
hu: Fájltípus

en: Filter the results by the search query. For the format of the search query, please see the search related documentation in the User Manual. Default is to do no filtering.
hu: Keresési eredmény szűrése. A keresési feltétel megadásához tanulmányozza meg a Felhasználói Kézikönyv ide vonatkozó részét. Alapértelmezésként nincs szűrés.

en: Find entries that have...
hu: Keresés azokra, melyek tartalmazzák...

en: Find item in tag browser
hu: Elemek keresése

en: Find next
hu: Következő keresése

en: Find the first/next matching item
hu: Az első/következő elem keresése

en: Find the next or previous match when searching in your calibre library in highlight mode
hu: Kereséskor kiemeli a calibre könyvtáradban található egyezéseket

en: Fine tune how calibre behaves in various contexts
hu: Calibre finombeállítása,hogyan viselkedjen különböző  helyzetekben

en: Fine tune the detection of chapter headings and other document structure.
hu: Fejezetek és más dokumentum elemek felismerésének finomhangolása

en: Finished
hu: Kész

en: First
hu: Első

en: First expression
hu: Első kifejezés

en: Fit &cover within view
hu: Borító &igazítása a nézőke méretéhez

en: Floating point numbers
hu: Lebegőpontos számok

en: Follow all local links in an HTML file and create a ZIP file containing all linked files. This plugin is run every time you add an HTML file to the library.
hu: Kövesse a helyi fájlokra mutató linkeket, és készítsen egy tömörített fájlt a hivatkozott HTML fájlokkal. Ez a bővítmény mindíg lefut, amikor Ön egy HTML fájlt ad hozzá a könyvtárához.

en: Font options
hu: Betűbeállítások

en: Font rescaling wizard
hu: Betű-átméretezés varázsló

en: Font size &key:
hu: Betűméret kulcs:

en: Font size larger
hu: Nagyobb betűméret

en: Font size smaller
hu: Kisebb betűméret

en: Footnotes
hu: Lábjegyzetek

en: For settings that cannot be specified in this dialog, use the values saved in a previous conversion (if they exist) instead of using the defaults specified in the Preferences
hu: Azokhoz a beállításokhoz, amelyeket nem lehet ebben az ablakban meghatározni, használja az előző konverzióban elmentett értékeket (ha léteznek) a Beállításokban meghatározott alapértékek helyett

en: For the scheduling to work, you must leave calibre running.
hu: Az ütemezett letöltéshez a calibre-nek futnia kell

en: Force maximum line length
hu: Maximális sorhossz kényszerítése

en: Force numbers to start with
hu: A számozás mindig kezdődjön

en: Force splitting on the max-line-length value when no space is present. Also allows max-line-length to be below the minimum
hu: Mindenképpen darabolja fel a sorokat a maximális sorhossz értéknél, akkor is ha nincs szóköz. A minimálisnál kisebb érték is megadható

en: Foreground color
hu: Előtér szín

en: Foreword
hu: Előszó

en: Form
hu: Űrlap

en: Format
hu: Formátum

en: Format &dates as:
hu: Dátumok formátuma:

en: Format to use inside the pdb container. Choices are:
hu: A 'pdb' konténeren belül alkalmazható formátum. A lehetőségek:

en: Format unavailable
hu: A formátum nem elérhető

en: Formats
hu: Formátumok

en: Formats that are viewed using the internal viewer
hu: A beépített olvasóprogram által megjelenített formátumok

en: Formats to email. The first matching format will be sent.
hu: Emailben elkündendő formátum. Az első létező formátum kerül elküldésre.

en: Formatting style:
hu: Stílus formázása:

en: Formatting used within the document.
    * plain: Produce plain text.
    * markdown: Produce Markdown formatted text.
    * textile: Produce Textile formatted text.
hu: Egy dokumentumon belül használható formázás.
    * egyszerű: Egyszerű szöveg készítése.
    * markdown: Markdown formátumú szöveg készítése.
    * textile: Textile formátumú szöveg készítése.

en: Forward
hu: Előre

en: Found no errors in your calibre library database. Do you want calibre to check if the files in your  library match the information in the database?
hu: Egy hiba lépett fel a calibre könyvtáradatbázisában. Szeretné, ha a calibre leellenőrizné, hogy a könyvtárban lévő fájlok információi egyeznek-e az adatbázisban lévőkkel?

en: France
hu: Franciaország

en: Function &name:
hu: Funkció neve:

en: General
hu: Általános

en: Generate a catalog of the books in your calibre library
hu: Calibre könyvtáradba katalógust készít

en: Generate an Adobe "page-map" file if pagination information is available.
hu: Egy Adobe"lap-térkép"-et készít, ha van lapszámozás.

en: Generate catalog
hu: Katalógus létrehozása

en: Generate catalog for {0} books
hu: Katalógus készítése {0} könyvből

en: Generating %s catalog...
hu: %s katalógus létrehozása

en: Germany
hu: Németország

en: Get Books
hu: Könyv letöltése

en: Get books
hu: Könyv letöltése

en: Get device information
hu: Eszköz-információk lekérdezése

en: Get device information...
hu: Eszköz-információ lekérdezése

en: Get list of books on device
hu: Az eszközön lévő könyvek listájának letöltése

en: Get new calibre plugins or update your existing ones
hu: Frissíti a jelenlegi calibre kiadásodat és új calibre pluginokat keres

en: Get the cover from the ebook and save it at as the specified file.
hu: A könyvborító mentése az ebookból egy megadott fájlba.

en: Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
hu: Az ID meghatározása: Beállítások -> Egyéb -> Információ a felhasználó által definiált eszköz beállításához

en: Getting list of books on device...
hu: Az eszközön lévő könyvek listájának összeállítása...

en: Glossary
hu: Szószedet

en: Go to a reference. To get reference numbers, use the reference mode.
hu: Ugrás egy referenciára. A referencia számok használatához be kell kapcsolnia a Referencia Módot

en: Go to...
hu: Ugrás...

en: Got feeds from index page
hu: Hírek letöltve az index oldalról

en: Goto:
hu: Ugrás:

en: H&yphenate (break line in the middle of large words)
hu: Hosszú szavak elválasztása

en: HTML Books
hu: HTML könyvek

en: HTML Source
hu: HTML-forrás

en: HTML TOC generation options.
hu: HTML Tartalomjegyzék generálás beállításai.

en: Handle multiple files per book
hu: Többféle fájl kezelése könyvenként

en: Having the &attribute:
hu: Attribútum:

en: Header &format:
hu: Fejléc formátum:

en: Header &separation:
hu: Fejléc leválasztás

en: Heading
hu: Címsor

en: Headquarters
hu: Központ

en: Help
hu: Súgó

en: Here you can control how calibre will read metadata from the files you add to it. calibre can either read metadata from the contents of the file, or from the filename.
hu: Itt azt tudja beállítani, hogy a calibre hogyan olvassa ki a metaadatokat a fájlokból. A calibre a fájlból, és a fájlnévből is tud metaadatokat olvasni.

en: Here you can control how calibre will save your books when you click the Save to Disk button:
hu: Itt azt tudja beállítani, hogy mit csináljon a calibre, amikor a 'Mentés lemezre' gombra kattint:

en: Here you can customize the behavior of Calibre by controlling what plugins it uses.
hu: Itt beállíthatja a calibre működését, azzal, hogy milyen pluginokat használjon.

en: Here you can re-arrange the layout of the columns in the calibre library book list. You can hide columns by unchecking them. You can also create your own, custom columns.
hu: Itt újra megtervezheti az oszlopok elrendezését a könyvtárlistákban. Oszlopokat rejthet el, ha nem jelöli be őket, illetve új, saját oszlopokat hozhat létre.

en: Heuristic
    Processing
hu: Heurisztikus
    feldolgozás

en: Heuristic Processing
hu: Heurisztikus feldolgozás

en: Hide
hu: Elrejtés:

en: Hide &details
hu: &Részletek elrejtése

en: Hide category %s
hu: A(z) %s kategória elrejtése

en: Hide chapter name
hu: Fejezetcím elrejtése

en: High
hu: Magas

en: How many empty books should be added?
hu: Mennyi üres könyvet adjunk hozzá?

en: How many empty books?
hu: Mennyi üres könyvet?

en: Hyphenate
hu: Elválasztás

en: Hyphenate text
hu: Szöveg elválasztás

en: INPUT OPTIONS
hu: BEMENET OPCIÓK

en: Identifiers
hu: Azonosítók

en: If checked, downloaded news will be automatically mailed <br>to this email address (provided it is in one of the listed formats).
hu: Ha be van jelölve, akkor a letöltött hírek automatikusan <br>el lesznek küldve emailben erre a címre (ha létezik a 'Formátumok' oszlopban beírtaknak megfelelő)

en: If checked, this column will appear in the tags browser as a category
hu: Ha bejelöli, akkor az oszlop kategóriaként megjelenik a cimkeböngészőben

en: If fewer than this number of chapters is detected, then links are added to the Table of Contents. Default: %default
hu: Ha ennél kevesebb fejezet detektálható automatikusan, akkor a tartalomjegyzékben a bejegyzések linkek legyenek. Alapértelmezés: %default

en: If specified, the output plugin will try to create output that is as human readable as possible. May not have any effect for some output plugins.
hu: Ez egy általánosan elfogadható kimenetet hoz létre. Néhány kimeneti plugin esetén nincs semmilyen hatása.

en: If specified, viewer window will try to come to the front when started.
hu: Ha be van állítva, akkor az olvasóprogram megpróbál az előtérbe kerülni induláskor.

en: If the tag you want is not in the available list, you can add it here. Accepts a comma separated list of tags.
hu: Ha a kívánt címke nem szerepel a listán, itt hozzáadhatja. Vesszővel elválasztva több címkét is megadhat.

en: If you are sure it is not running
hu: Ha biztos benne, hogy nem fut

en: If you have an existing calibre library, it will be copied to the new location. If a calibre library already exists at the new location, calibre will switch to using it.
hu: Ha Önnek van egy létező calibre adatbázisa, ez lesz átmásolva az új helyre. Ha az új helyen már van egy calibre adatbázis, akkor a művelet nem kerül végrehajtásra.

en: If you leave the password blank, anyone will be able to access your book collection using the web interface.
hu: Ha nem ad meg jelszót, akkor bárki hozzáférhet az adatbázisához.

en: If you move calibre.app, you have to re-install the command line tools.
hu: Ha áthelyezi a calibre.app-ot, akkor a parancssori eszközöket újra kell installálnia.

en: Ignore &margins
hu: Margók kihagyása

en: Ignore margins in the input document. If False, then the MOBI output plugin will try to convert margins specified in the input document, otherwise it will ignore them.
hu: Hagyja figyelmen kívül az eredeti dokumentum margóit. 
    Ha "False", akkor a MOBI plugin megpróbálja az eredeti dokumentumban megadott margókat konvertálni, egyébként figyelmen kívül hagyja.

en: Import
hu: Importálás

en: Import Bookmarks
hu: Könyvjelzők importálása

en: Import/Export
hu: Importálás/exportálás

en: Included sections
hu: Belevett részek

en: Increase Indentation
hu: Behúzás növelése

en: Initialization of plugin %s failed with traceback:
hu: A %s bővítmény indítása a következő hibaüzenettel meghiusult:

en: Initializing user interface...
hu: Kezelőfelület előkészítése...

en: Input Options
hu: Bemeneti beállítások

en: Input character &encoding:
hu: B&emeneti karakter kódolás:

en: Input profile
hu: Bemeneti profil

en: Insert &metadata as page at start of book
hu: Metaadatok beszúrása a könyv elejére külön oldalként

en: Insert a blank line between paragraphs. Will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
hu: Egy üres sor beszúrása a bekezdések közé. Nem működik, ha a forrásfájl nem használ bekezdéseket (<p> vagy <div> cimkéket).

en: Insert empty line between paragraphs
hu: Üres sor beszúrása a bekezdések közé

en: Insert link
hu: Hivatkozás beszúrása

en: Insert page breaks before (XPath expression):
hu: Oldaltörés beszúrása a következő elé (XPath kifejezés):

en: Insert the book metadata at the start of the book. This is useful if your ebook reader does not support displaying/searching metadata directly.
hu: Metaadatok beszúrása a könyv elejére külön lapként. Hasznos, ha a könyvolvasó nem támogatja a metaadatok megjelenítését/keresését.

en: Installed plugins
hu: Telepített bővítmények

en: Integers
hu: Egész számok

en: Intended for generic tablet devices, does no resizing of images
hu: Általános tablet eszközök profilja, nem méretezi át a képeket

en: Intended for the Samsung Galaxy and similar tablet devices with a resolution of 600x1280
hu: A Samsung Galaxy Tab és ahhoz hasonlóan 600x1280 felbontású tabletek profilja

en: Intended for the iPad and similar devices with a resolution of 768x1024
hu: Az iPad, vagy az ehhez hasonlóan 768x1024 felbontású eszközök profilja

en: Interface
hu: Kezelőfelület

en: Interface font:
hu: Betűtípus:

en: Interpreter died
hu: A fordító lefagyott

en: Interpreter dies while excuting a command. To see the command, click Show details
hu: A fordító parancsfuttatás közben lefagyott. További információért kattintson a Részletek gombra.

en: Invalid LRF file. Could not set metadata.
hu: Érvénytelen LRF fájl. Nem tudtam a metadatokat beállítani.

en: Invalid XPath
hu: Érvénytelen XPath kifejezés

en: Invalid database
hu: Érvénytelen adatbázis

en: Invalid debug directory
hu: Érvénytelen hibakereső mappa

en: Invalid fields. Available fields:
hu: Érvénytelen mező. Lehetséges mezők:

en: Invalid input
hu: Érvénytelen bemenet

en: Invalid regular expression
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés

en: Invalid regular expression: %s
hu: Érvénytelen reguláris kifejezés: %s

en: Invalid root folder
hu: Érvénytelen gyökérkönyvtár

en: Invalid sort field. Available fields:
hu: Érvénytelen rendezési mező. Elérhető mezők:

en: Invalid template
hu: Érvénytelen sablon

en: Invalid tweaks
hu: Érvénytelen beállíás

en: Invert
hu: Kijelölés megfordítása

en: IsbnDB key:
hu: IsbnDB kulcs:

en: Italic
hu: Dőlt

en: Italicize common words and patterns
hu: Közös szavak és minták dőltté alakítása

en: Italy
hu: Olaszország

en: Job
hu: Művelet

en: Job &priority:
hu: Műveletek prioritása:

en: Job has already run
hu: A művelet már fut

en: Jobs:
hu: Műveletek száma:

en: Justify text
hu: Sorkizárt

en: Keep &aspect ratio
hu: Az oldal&arány megtartása

en: Keep &ligatures
hu: &Ligatúrák (ikerbetűk) megtartása

en: Keep aspect ratio and scale image using screen height as image width for viewing in landscape mode.
hu: Képméretarány megtartása és a képméret növelése fekvő nézethez.

en: Kindle options
hu: Kindle beállítások

en: LIT Books
hu: LIT könyvek

en: LRF Books
hu: LRF könyvek

en: LRF Output
hu: LRF kimenet

en: LRF Viewer
hu: LRF olvasó

en: LRF Viewer toolbar
hu: LRF olvasó eszköztár

en: LRS written to
hu: Az LRS fájl helye:

en: Large
hu: Nagy

en: Last
hu: Utolsó

en: Last downloaded:
hu: Utoljára letöltve:

en: Last downloaded: never
hu: Még nem lett letöltve

en: Laying out %s
hu: %s létrehozása

en: Left align
hu: Balra igazított

en: Level &1 TOC (XPath expression):
hu: Tartalomjegyzék 1. szintje (XPath kifejezés):

en: Level &2 TOC (XPath expression):
hu: Tartalomjegyzék 2. szintje (XPath kifejezés):

en: Level &3 TOC (XPath expression):
hu: Tartalomjegyzék 3. szintje (XPath kifejezés):

en: Level of verbosity. Specify multiple times for greater verbosity.
hu: Üzenetek részletességének szintje. Nagyobb szám nagyobb részletesség

en: Library Maintenance
hu: Könyvtár karbantartás

en: Library metadata backup status
hu: Könyvtár metaadatának mentési státusza

en: Library removed
hu: A könyvtárat eltávolították

en: Limit max simultaneous jobs to number of CPUs
hu: A maximális párhuzamosan végrehajtandó műveletek számának korlátozása a processzorok számára

en: Limit the max. simultaneous jobs to the available CPU &cores
hu: A maximális párhuzamosan végrehajtandó műveletek számának korlátozása a processzor magok számára

en: Line &Un-Wrapping Factor:
hu: Sorkiegyenesítési érték:

en: Line &height:
hu: Sorok közötti távolság:

en: List all installed plugins
hu: A telepített bővítőmodulok listázása

en: List of Illustrations
hu: Illusztrációk listája

en: List of Tables
hu: Táblázatok listája

en: List of known series. You can add new series.
hu: Ismert sotozatok listája. Hozzáadhat újakat is.

en: List of named saved searches
hu: A mentett keresések listája

en: Loading database from SQL
hu: Adatbázis betölése SQL-ből

en: Loading ebook...
hu: Ebook betöltése...

en: Loading flow...
hu: Folyamatban...

en: Loading, please wait
hu: Betöltés, kérjük várjon

en: Local plugin customization
hu: Bővítmények testreszabása

en: Log debugging information to console
hu: Hibakeresési információk megjelenítése a konzolon

en: Look & Feel
hu: Megjelenés

en: Look and Feel
hu: Megjelenés

en: Look for common words and patterns that denote italics and italicize them.
hu: Dőlt szövegre utaló szavak és minták keresése, és a találatok dőltté tétele.

en: Low
hu: Alacsony

en: Lower Case
hu: Kisbetűk

en: MOBI Books
hu: MOBI könyvek

en: MOBI Output
hu: MOBI kimenet

en: Mail &Server
hu: Levelezőszerver

en: Mail successfully sent
hu: Levél elküldése sikerült.

en: Main Memory
hu: Belső memória

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: Main Text
hu: Fő szöveg

en: Main memory
hu: Belső memória

en: Main memory folder
hu: Fő memória mappa

en: Main menu
hu: Főmenü

en: Main window geometry
hu: A főablak méretei

en: Maintain picture aspect ratio. Default is to fill the screen.
hu: A képméretarány megtartása. Alapértelmezett: kijelző kitöltése

en: Make &default
hu: Legyen alapértelmezett

en: Make font size %(which)s
    Current magnification: %(mag).1f
hu: Betűméret változtatása %(which)s
    Jelenlegi nagyítás mértéke: %(mag).1f

en: Make small changes to ePub format books
hu: Kissebb változtásokat hajt végre az ePub formátumo könyveken

en: Manage %s
hu: A(z) %s kezelése

en: Manage Authors
hu: Szerzők kezelése

en: Manage Bookmarks
hu: Könyvjelzők kezelése

en: Manage Publishers
hu: Kiadók kezelése

en: Manage Saved Searches
hu: Elmentett keresések kezelése

en: Manage Series
hu: Sorozatok kezelése

en: Manage Tags
hu: Címkék kezelése

en: Manage User Categories
hu: Felhasználói kategóriák kezelése

en: Manage authors
hu: Szerzők kezelése

en: Manage authors, tags, etc
hu: Szerzők, címkék stb. kezelése

en: Manage collections
hu: Gyűjtemények kezelése

en: Manage saved searches
hu: Mentett keresések kezelése

en: Manage the collections on this device
hu: Gyűjtemények kezelése az eszközön

en: Manual management
hu: Manuális kezelés

en: Mapping for filetype plugins
hu: A fájltípus beépülőmodulok leképezése

en: Mapping from CSS font names to font sizes in pts. An example setting is 12,12,14,16,18,20,22,24. These are the mappings for the sizes xx-small to xx-large, with the final size being for huge fonts. The font rescaling algorithm uses these sizes to intelligently rescale fonts. The default is to use a mapping based on the output profile you chose.
hu: CSS betűnevek megfeleltetése betűméret pontoknak. Vegyük például a 12,12,14,16,18,20,22,24 méreteket.Ezek fognak megfelelni az xx-small-tól az xx-large méreteknek. <br/>A betű átméretező algoritmus intelligensen behelyettesíti a megfelelő méreteket. Alapértelmezett: a kimeneti profilban beállított értékek.

en: Margins
hu: Margók

en: Match HTML &tags with tag name:
hu: A következő HTML tag-ek keresése:

en: Match all
hu: Minden feltétel

en: Match any
hu: Bármelyik feltétel

en: Matching books will be displayed with a check mark
hu: Az egyező könyveket pipa jel jelzi

en: Max. &OPDS items per query:
hu: Max. &OPDS elemszám kérésenként:

en: Max. &cover size:
hu: Max. borító méret:

en: Max. OPDS &ungrouped items:
hu: Max. OPDS &nem csoportosított elemek száma:

en: Maximum &view width:
hu: Maximális ablakszélesség

en: Maximum levels of recursion when following links in HTML files. Must be non-negative. 0 implies that no links in the root HTML file are followed. Default is %default.
hu: A vizsgálat maximális mélysége a HTML fájl linkjeinek követésekor. Nem lehet negatív szám. A '0' azt jelenti, hogy nincs linkkövetés. Alapértelmezett: %default.

en: Maximum number of articles to download per feed.
hu: A hírforrásban letöltendő cikkek maximális száma:

en: Maximum number of copies (issues) of this recipe to keep.  Set to 0 to keep all (disable).
hu: A másolatok maximális száma, amit megtart ettől a küldőtől. 0-ra állítva mindet megtartja (letiltva).

en: Maximum number of levels to recurse i.e. depth of links to follow. Default %default
hu: A követendő linkmélység maximális értéke, Alapértelmezett %default

en: Maximum number of links to insert into the TOC. Set to 0 to disable. Default is: %default. Links are only added to the TOC if less than the threshold number of chapters were detected.
hu: A tartalomjegyzékbe beszúrandó linkek maximális száma. Állítsa 0-ra a letiltáshoz. Alapérték: %default. Csak akkor lesznek beszúrva a linkek, ha a számuk kisebb a beállítottnál.

en: Maximum width of the viewer window, in pixels.
hu: Az olvasóprogram ablakának maximális szélessége képpontban.

en: Medium
hu: Közepes

en: Merge Options:
hu: PDF egyesítés beállításai:

en: Merge additional content after Comments
hu: Egyéb tartalmak egybevonása a Hozzászolások után

en: Merge additional content before Comments
hu: Egyéb tartalmak egybevonása a Hozzászolások előtt

en: Merge book records
hu: Könyvek összefűzése

en: Merge into first selected book - delete others
hu: Könyvek összefűzése az első kijelölt könyvbe - a többi törlése az összefűzés után

en: Merge into first selected book - keep others
hu: Könyvek összefűzése az első kijelölt könyvbe - a többi megtartása az összefűzés után

en: Merging user annotations into database
hu: Felhasználói megjegyzések egyesítése az adatbázisba

en: Metadata
hu: Metaadatok

en: Metadata &management:
hu: Metaadatok &kezelése

en: Metadata download
hu: Metaadatok letöltése

en: Metadata plugboards
hu: Metaadat vezérlőpult

en: Metadata reader
hu: Metaadat olvasó

en: Metadata source
hu: Metaadatok forrása

en: Metadata will be backed up while calibre is running, at the rate of approximately 1 book every three seconds.
hu: A metaadatok mentésre kerülnek, míg a calibre fut, a mentés sebessége körülbelül három másodpercenként egy könyv.

en: Metadata writer
hu: Metaadat író

en: Minimum &line height:
hu: M&inimum sormagasság:

en: Minimum interval in seconds between consecutive fetches. Default is %default s
hu: A minimális időköz másodpercben az egymást követő letöltések között. Alapérték: %default mp.

en: Minimum para. &indent:
hu: Minimum bekezdés behúzás:

en: Minimum paragraph indent (the indent of the first line of a paragraph) in pts. Default: %default
hu: A bekezdések elején a behúzás mérete (mértékegység: tipográfiai pont). Alapértelmezés: %default

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Miscellaneous advanced configuration
hu: Egyéb speciális beállítások

en: Missing covers files
hu: Hiányzó borítófájlok

en: Modified
hu: Módosítva

en: Modify images to meet Palm device size limitations.
hu: Képek módosítása a Palm eszközök képernyőméreteinek megfelelően

en: Modify the document text and structure using common patterns.
hu: Módosítja a dokumentum szövegét és szerkezetét egy közös módszer alapján.

en: Modify the document text and structure using user defined patterns.
hu: A dokumentum szövegének és felépítésének módosítása felhasználó által megadott minták alapján.

en: Monospace
hu: Monospace (rögzített szélességű)

en: Monospace &font size:
hu: Monospace (rögzített szélességű) betűméret

en: Move column down
hu: Oszlop mozgatása lefelé

en: Move column up
hu: Oszlop mozgatása felfelé

en: Move to next highlighted match
hu: Ugrás a következő kiemelt találathoz

en: Move to next match
hu: Ugrás a következő találathoz

en: Move to previous highlighted item
hu: Ugrás az előző kiemelt elemhez

en: Move to previous item
hu: Ugrás az előző elemhez

en: Moving library...
hu: Adatbázis áthelyezése...

en: Multiple Books Selected
hu: Több könyv is ki van választva

en: Multiple HTML files found in the archive. Only %s will be used.
hu: Az archívum többszörös HTML fájlt tartalmaz. Csak a%s lesz felhasználva

en: Multiply the size of text in rendered tables by this factor. Default is %default
hu: A betűméret szorzótényezője. Ennyiszer lesz nagyobb minden betű. Alapértelmezés: %default

en: My Books
hu: Könyveim

en: Name
hu: Név

en: Name:
hu: Név:

en: Names to ignore:
hu: Figyelmen kívül hagyott nevek:

en: Narrow
hu: Keskeny

en: Need username and password
hu: Felhasználónév és jelszó szükséges

en: Never
hu: Soha

en: New &Location:
hu: Új &hely:

en: New Category
hu: Új kategória

en: New title for bookmark:
hu: Könyvjelző új neve:

en: Newest
hu: Legújabb

en: News
hu: Hírek (RSS)

en: News:
hu: Hírek:

en: Next Page
hu: Következõ oldal

en: Next match
hu: Következő találat

en: Next page
hu: Következő oldal

en: Next section
hu: Következő szakasz

en: No
hu: Nem

en: No &Images
hu: Képek nélkül

en: No &SVG cover
hu: Nem &SVG borító

en: No DRM
hu: DRM nélküli

en: No More Matches.</b><p> Click Find again to go to first match
hu: Nincs több találat.</b><p> Kattintson a keresésre újra az első találathoz ugráshoz

en: No active interpreter found. Try restarting the console
hu: Nem található aktív fordító. Próbálja meg újraindítani a konzolt.

en: No book files found
hu: Nem találhatóak könyvfájlok

en: No book selected
hu: Nincs könyv kiválasztva

en: No books
hu: Nincsenek könyvek

en: No books found
hu: Nem talált könyveket.

en: No books selected
hu: Nincs könyv kiválasztva.

en: No books selected for catalog generation
hu: Nincs katalógus generálására kiválasztott könyv

en: No books to delete
hu: Nincs törlésre kiválasztott könyv

en: No card
hu: Nincs memóriakártya

en: No column has been selected
hu: Nincs kiválasztott oszlop

en: No column selected
hu: Nincs kiválasztott oszlop

en: No cover found
hu: Borító nem található

en: No default &cover
hu: Ne legyen generált alapborító

en: No detailed info available
hu: Nincs részletes információ

en: No detailed information is available for books on the device.
hu: A könyvekhez nincsenek részletes információk az eszközön.

en: No details available.
hu: Részletek nem elérhetőek.

en: No device
hu: Nincs eszköz

en: No device is connected
hu: Nincs csatlakoztatott eszköz

en: No documentation provided
hu: Nincs közzétett dokumentáció

en: No ePub available. First convert the book to ePub.
hu: Nem érhető el ePub. Elősször alakítsd át a könyvet ePub formátumúra.

en: No file specified
hu: Nincs megadva fájl

en: No format selected
hu: Nincs formátum kiválasztva

en: No formats available
hu: Nincs elérhető formátum

en: No library
hu: Nincs könyvtár

en: No library found
hu: Nem található könyvtár

en: No library found at %s
hu: Nem található könyvtár itt: %s

en: No lookup name was provided
hu: Nem adott meg keresési nevet

en: No match
hu: Nincs találat

en: No matches found
hu: Nincs találat

en: No matches found for: %s
hu: Nincs találat a következőhöz: %s

en: No problems found
hu: Minden rendben

en: No recipe selected
hu: Nincs hírösszeállítás kiválasztva

en: No space on device
hu: Nincs elég hely az eszközön

en: No suitable formats
hu: Nincs megfelelő formátum

en: No valid plugin path
hu: Nincs érvényes plugin elérési útvonal

en: None
hu: Nincs

en: None of the selected books are on the device
hu: A kiválasztott könyvek nem találhatóak az eszközön

en: Normal
hu: Normál

en: Normal view
hu: Normál nézet

en: Normally extra space at the beginning of lines is retained. With this option they will be removed.
hu: Általában a sorok kezdetén lévő extra space megmarad. Ez az opció eltávolítja.

en: Normally extra spaces are condensed into a single space. With this option all spaces will be displayed.
hu: Általában az extra space-eket  eggyé nyomja össze. Ezzel a lehetőséggel az összes space-t látható.

en: Normally this input plugin re-arranges all the input files into a standard folder hierarchy. Only use this option if you know what you are doing as it can result in various nasty side effects in the rest of of the conversion pipeline.
hu: Alapesetben ez a bemeneti plugin újrarendezi a bemeneti fájlokat egy szabványos mappaszerkezetbe. Óvatosan használja ezt az opciót, mert nem várt eredményhez vezethet, ha nem ismeri a pontos működést.

en: Normally, calibre will convert all non English characters into English equivalents for the file names. WARNING: If you turn this off, you may experience errors when saving, depending on how well the filesystem you are saving to supports unicode.
hu: Alapesetben a calibre a nem angol karaktereket angol karakterekké konvertálja a fájlnevekben és elérési utakban. FIGYELEM! Ha kikapcsolja ezt az opciót, akkor néhány esetben hibát tapasztalhat, attól függően, hogy az Ön által használt fájlrendszernek milyen jó a UNICODE támogatása.

en: Normally, calibre will save the cover in a separate file along with the actual e-book file(s).
hu: Alapesetben a calibre a borítót önálló képfájlként a könyv mappájába menti.

en: Normally, calibre will update the metadata in the saved files from what is in the calibre library. Makes saving to disk slower.
hu: Alapesetben a calibre a mentett fájlokban felülírja a metaadatokat az adatbázisban lévőkkel. Ez lassítja a mentési folyamatot.

en: Normally, calibre will write the metadata into a separate OPF file along with the actual e-book files.
hu: Alapesetben a calibre a metaadatokat egy különálló OPF fájlba írja is a könyv mappájában.

en: Normally, if the input file has no cover and you don't specify one, a default cover is generated with the title, authors, etc. This option disables the generation of this cover.
hu: Alapesetben, ha a bemeneti fájl nem tartalmaz borítót, és Ön nem ad meg egyet, akkor egy generált borító készül a könyvhöz a címmel, szerzővel stb. Ez az opció letiltja ezt az automatikusan generált borítót.

en: Normally, if the source file already has a Table of Contents, it is used in preference to the auto-generated one. With this option, the auto-generated one is always used.
hu: Általában ha a forrásfájl tartalmaz Tartalomjegyzéket, az kerül felhasználásra az automatikusan generált helyett. Ezzel a beállítással mindig az automatikusan generált lesz használva.

en: Normally, the SONY readers get the cover image from the ebook file itself. With this option, calibre will send a separate cover image to the reader, useful if you are sending DRMed books in which you cannot change the cover. WARNING: This option should only be used with newer SONY readers: 350, 650, 950 and newer.
hu: Általában a SONY olvasói a borító képét magából az ekönyvből veszi. Ha ezen opciót endedélyezi, akkor a calibre külön borító képet küld az olvasónak. Ez akkor hasznos, ha DRMed könyveket küld, ahol nem lehet megváltoztatni a borítót. FIGYELEM: ezt a lehetőséget csak újabb SONY olvasóknál szabad használni: 350, 650, 950 és újabb.

en: Not Implemented
hu: Nincs megvalósítva

en: Not a valid MOBI file. Reports identity of %s
hu: Nem érvényes MOBI fájl. Jelentett azonosság: %s

en: Not a valid picture
hu: Nem érvényes képfájl

en: Not all the selected books were available in the %s format. You should convert them first.
hu: Nem minden kiválasztott könyv formátuma %s. Először konvertálja át őket.

en: Not allowed
hu: Nem engedélyezett

en: Not empty
hu: Nem üres

en: Not supported
hu: Nem támogatott

en: Note that the actual library folder will be renamed.
hu: Ne feledje, hogy a jelenlegi könyvtár mappa át lesz nevezve.

en: Notes
hu: Megjegyzések

en: Notify when a new version is available
hu: Figyelmeztetés új verzió esetén.

en: Number of &links to add to Table of Contents
hu: A Tartalomjegyzékhez adandó linkek száma

en: Number of colors for grayscale image conversion. Default: %default. Values of less than 256 may result in blurred text on your device if you are creating your comics in EPUB format.
hu: Szürkeárnyalatok száma képkonvertáláskor. Alapérték: %default. A 256-nál kisebb értékek homályos szövegeket eredményezhetnek az eszközökön, ha a képregényt EPUB formátumba konvertálja.

en: Number of covers to show in the cover browsing mode
hu: A borító alapján történő böngészéskor a megjelenített borítók száma

en: OPF created in
hu: OPF fájl létrehozva:

en: OPF version to generate. Default is %default.
hu: A generálandó OPF fájl verziója. Alapértelmezett: %default

en: OPF/NCX/etc. generation options.
hu: OPF/NCX stb generálás beállításai

en: OUTPUT OPTIONS
hu: KIMENET OPCIÓK

en: Occurrences:
hu: Előfordulások:

en: Oldest news kept in database
hu: A legrégebbi adatbázisban megtartandó hír

en: On Device
hu: Az eszközön

en: Only links that match this regular expression will be followed. This option can be specified multiple times, in which case as long as a link matches any one regexp, it will be followed. By default all links are followed.
hu: Csak azok a linkek kerülnek feldolgozásra, amelyek megfelelnek a reguláris kifejezésnek. Ezt többször is meg lehet adni, amikor is ha a link megfelel bármelyiknek, feldolgozásra kerül. Alapesetben minden link feldolgozásra kerül.

en: Only on send
hu: Csak küldéskor

en: Open Tag Editor
hu: Címke-szerkesztő megnyitása

en: Open book
hu: Könyv megnyitása

en: Open calibre &configuration directory
hu: A calibre beállítási mappájának megnyitása

en: Open containing folder
hu: Könyv mappájának megnyitása a gépen

en: Open ebook
hu: eBook megnyitása

en: Open store in external web browswer
hu: Megnyitás külső webböngészőben

en: Open the folder that contains the book files in your calibre library
hu: Nyisd meg a könyvfájlokat tartalmazó mappát

en: Optimize for full-sceen view
hu: A teljes képernyős nézet optimalizálása

en: Options for the LRF ebook viewer
hu: A beépített LRF olvasóprogram beállításai

en: Options specific to
hu: Beállítás:

en: Options specific to the input format.
hu: A bemeneti formátumnak megfelelő beállítások

en: Options specific to the output format.
hu: Az adott kimeneti formátumnak megfelelő beállítások

en: Options to control saving to disk
hu: Lemezre mentés beállításai

en: Options to control the ebook viewer
hu: Az ebook olvasó program beállításai

en: Options to control the look and feel of the output
hu: A kimeneti formátum megjelenítésének beállításai

en: Options to control the processing of the input %s file
hu: A bemeneti %s fájlon végzett műveletek beállítása

en: Options to control the processing of the output %s
hu: A %s kimenethez használható opciók

en: Options to control the transformation of pdf
hu: A PDF-be átalakítás beállításai

en: Options to customize the ebook viewer
hu: Ebook olvasó beállítása

en: Options to help with debugging the conversion
hu: A hibakereséshez használható opciók

en: Options to set metadata in the output
hu: A kimenet metaadat beállításai

en: Ordered list
hu: Számozott lista

en: Ordered list of formats the device will accept
hu: Rendezett lista az eszköz által elfogadott formátumokról

en: Ordered list of formats to prefer for input.
hu: A bementi formátum listája preferált sorrendben

en: Original
hu: Eredeti

en: Original metadata
hu: Eredeti metaadatok

en: Other options
hu: Egyéb beállítások

en: Output &Encoding:
hu: Kim&eneti kódolás:

en: Output Encoding:
hu: Kimeneti kódolás:

en: Output LRS file
hu: Kimeneti LRS fájl

en: Output Options
hu: Kimeneti beállítások

en: Output profile
hu: Kimeneti profil

en: Output saved to
hu: Kimenet elmentve:

en: Override image  &size:
hu: Kép &méret felülbírálása:

en: Overwrite author and title with new metadata
hu: Írja felül a szerzőt és a címet az új metaadattal

en: Overwrite existing duplicate formats
hu: Létező duplikált formátum felülírása

en: PDB Output
hu: PDB kimenet

en: PDF Books
hu: PDF könyvek

en: PDF Input
hu: PDF

en: PDF Output
hu: PDF kimenet

en: PDF Version
hu: PDF Verzió

en: PMLZ Output
hu: PMLZ kimenet

en: Page
hu: Oldal

en: Page Setup
hu: Oldalbeállítás

en: Pages
hu: Oldalak

en: Paragraph style:
hu: Bekezdés stílusa:

en: Parsing LRF file
hu: LRF fájl értelmezése

en: Parsing LRF...
hu: LRF fájl beolvasása...

en: Password for sites that require a login to access content.
hu: Jelszó a tartalom elését jelszóhoz kötő oldalakhoz.

en: Password needed
hu: Jelszó szükséges

en: Paste
hu: Beillesztés

en: Paste Cover
hu: Borító beillesztése

en: Path
hu: Elérési út

en: Path error
hu: Elérési útvonal hiba

en: Path to a graphic that will be set as this files' thumbnail
hu: A fájlhoz használandó ikon elérési útja

en: Path to a txt file containing the comment to be stored in the lrf file.
hu: A txt fájl útvonala, amelynek tartalma az lrf fájlhoz lesz csatolva megjegyzésként.

en: Path to directory in which your library of books is stored
hu: A könyveket tartalmazó adatbázisfájl mappájának elérési útja

en: Path to library too long. Must be less than %d characters.
hu: Túl hosszú az elérési út a könyvtárhoz. Kevesebb mint %d karakter lehet

en: Path to library too long. Must be less than %d characters. Move your library to a location with a shorter path using Windows Explorer, then point calibre to the new location and try again.
hu: A könyvtár elérési útvonala túl hosszú. Kevesebb, mint %d karakter lehet. Helyezze át a könytárat a Windows Explorer használatával, majd jelölje meg a Calibrenek az új útvonalat és próbálja újra.

en: Path to output file
hu: A célfájl elérési útja

en: Path to output file. By default a file is created in the current directory.
hu: A kimeneti fájl útvonala. Alapértelmezés szerint az aktuális könyvtárba kerül a fájl.

en: Path to the calibre library. Default is to use the path stored in the settings.
hu: A calibre adatbázis elérési útja. Alapértelmezettként a Beállításokban szereplő elérési út.

en: Path to the database in which books are stored
hu: A könyveket tartalmazó adatbázis elérési útja

en: Pattern to guess metadata from filenames
hu: Minta a metaadatok kinyerésére a fájlnévből

en: Permission denied
hu: Hozzáférés megtagadva

en: Pick a random book
hu: Véletlenszerű könyvkiválasztás

en: Place files in sub directories if the device supports them
hu: Fájlok almappákba rendezése, ha eszköz ezt támogatja

en: Plain
hu: Normál

en: Plugin cannot be disabled
hu: Ezt a plugint nem lehet letiltani

en: Plugin not customizable
hu: A pluginnak nincsenek beállításai

en: Plugin: %s does not need customization
hu: A %s pluginnak nincsenek beállításai

en: Plugins
hu: Plugin-ok

en: Position in book
hu: Könyvbéli pozíció

en: Pre-formatted
hu: Előre megformázott

en: Preface
hu: Előszó (szerk.)

en: Preferences
hu: Beállítások

en: Preferred &input format order:
hu: Bemeneti formátumok preferált sorrendje:

en: Preferred &output format:
hu: Kimeneti formátum:

en: Preserve &aspect ratio of cover
hu: Borító képarányának megtartása

en: Preserve &spaces
hu: Üres &helyek megőrzése

en: Preserve cover &aspect ratio
hu: Borító méret&arány megtartása

en: Preserve cover aspect ratio when building thumbnails
hu: A borító méretarányának megtartása a bélyegkép létrehozásakor

en: Preserve ligatures present in the input document. A ligature is a special rendering of a pair of characters like ff, fi, fl et cetera. Most readers do not have support for ligatures in their default fonts, so they are unlikely to render correctly. By default, calibre will turn a ligature into the corresponding pair of normal characters. This option will preserve them instead.
hu: Ligatúrák megőrzése a bementi dokumentumban. A ligatúra egy betűpár különleges megjelenése, például: ff, fi, fl, stb. A legtöbb olvasó nem támogatja a ligatúrákat az alap betűtípusaikban, így nem valószínű, hogy helyesen jelennének meg. Alapból a calibra a ligatúrákat normál betűpárra cseréli. Ez az opció megtartja őket.

en: Preserve the aspect ratio of the cover, instead of stretching it to fill the full first page of the generated pdf.
hu: Megőrzi a borító eredeti képarányát, ahelyett, hogy kitöltené a generált pdf teljes első oldalát.

en: Press a key...
hu: Nyomjon le egy billentyűt...

en: Preview
hu: Előnézet

en: Previous Page
hu: Előző oldal

en: Previous page
hu: Előző oldal

en: Previous section
hu: Előző szakasz

en: Price
hu: Ár

en: Print
hu: Nyomtatás

en: Print Preview
hu: Nyomtatási kép

en: Print eBook
hu: eBook nyomtatása

en: Print javascript alert and console messages to the console
hu: Javascript és konzolüzenetek megjelenítése a konzolon

en: Print metadata in OPF form (XML)
hu: Metaadatok nyomtatása OPF(XML) formátumban

en: Process directories recursively
hu: Az összes almappát is beleértve

en: Processing %s
hu: Feldolgozás: %s

en: Profile description
hu: Profil leírás

en: Progress
hu: Folyamat

en: Publishe&d:
hu: Kiadva:

en: Published
hu: Kiadás ideje

en: Publisher
hu: Kiadó

en: Publishers
hu: Kiadók

en: Query:
hu: Lekérdezés:

en: Query:
hu: Lekérdezés:

en: Queueing
hu: Sorbanállás

en: Queueing books for bulk conversion
hu: Könyvek sorbaállítása csoportos konvertáláshoz

en: Quick create:
hu: Gyorskészítő:

en: Quick switch
hu: Gyors könyvtárváltás

en: RATING: %s<br />
hu: ÉRTÉKELÉS: %s<br />

en: RB Output
hu: RB kimenet

en: Rating
hu: Értékelés

en: Rating of this book. 0-5 stars
hu: A könyv értékelése. 0-5 csillag.

en: Ratings
hu: Értékelések

en: Ratings, shown with stars
hu: Értékelések csillagokkal mutatva

en: Read a random book
hu: Véletlenszerűen kiválasztott könyv olvasása

en: Read books
hu: Olvasott könyvek

en: Read books in your calibre library
hu: A calibre könyvtárban olvashatsz

en: Read metadata from %s files
hu: Metaadat olvasása %s fájlból

en: Read metadata from ebooks in RAR archives
hu: olvassa az ekönyvek meta-adatait a RAR archivumból

en: Read metadata from ebooks in ZIP archives
hu: A Zip-pel tömörített könyvek metaadatait is beolvassa

en: Read metadata from files
hu: Metaadatok olvasása a fájlokból

en: Read metadata from files on device
hu: Metaadatok olvasása az eszközön lévő fájlokból

en: Read metadata from the specified OPF file and use it to set metadata in the ebook. Metadata specified on the command line will override metadata read from the OPF file
hu: Metaadatatok kiolvasása a megadott OPF fájlból. A parancssorban megadott metaadatok felülírják az OPF fájlban lévőket.

en: Read metadata from the specified OPF file. Metadata read from this file will override any metadata in the source file.
hu: Metaadatok olvasása a meghatározott OPF fájlból. Ez felülírja a forrásfájl összes metaadatát.

en: Recalculate all author sort values
hu: Minden rendezési név újra generálása

en: Recently &Added
hu: Legutóbb hozzáadva

en: Recipe &title:
hu: A hírösszeállítás címe:

en: Recipe Disabled
hu: Címzett tiltása

en: Recipe for
hu: Hírösszeállítás

en: Recipe source code (python)
hu: Hírösszeállítás forráskódja (python)

en: Recipes
hu: Hírösszeállítások

en: Redirect console output to a dialog window (both stdout and stderr). Useful on windows where GUI apps do not have a output streams.
hu: A konzol kimenetének átirányítása dialógusablakba (stout és stderr is). Hasznos Windows-on, ahol a grafikus programoknak általában nincs konzol kimenete.

en: Redo
hu: Újra

en: Reference Mode
hu: Referencia Mód

en: Refresh separate covers when using automatic management (newer readers)
hu: Különálló borítók frissítése az automatikus kezelésnél (újabb olvasók)

en: Regex:
hu: Reguláris kifejezés:

en: Regular &expression
hu: Reguláris &kifejezés

en: Regular expression (?P&lt;title&gt;)
hu: Reguláris kifejezés (?P&lt;title&gt;)

en: Regular expression (?P<author>)
hu: Reguláris kifejezés (?P<author>)

en: Regular expression (?P<isbn>)
hu: Reguláris kifejezés (?P<isbn>)

en: Regular expression (?P<series>)
hu: Reguláris kifejezés (?P<series>)

en: Regular expression (?P<series_index>)
hu: Sorozaton belüli sorszám. Reguláris kifejezés (?P<series_index>)

en: Regular expression: the expression must match anywhere in the metadata field
hu: Általános kifejezés: a kifejezésnek egyeznie kell bárhol a metaadat-mezőben

en: Remember last used &window size
hu: Az utoljára használt ablakméret megjegyzése

en: Remember last used window size
hu: Az utoljára használt ablakméret megjegyzése

en: Remember the &current page when quitting
hu: Kilépéskor a jelenlegi oldal megjegyzése

en: Remove &all
hu: &Mindet

en: Remove &fake margins
hu: &Hamis margók eltávolítása

en: Remove &format:
hu: Formátum eltávolítása:

en: Remove &spacing between paragraphs
hu: Bekezdések közötti térköz eltávolítása

en: Remove &stored conversion settings for the selected books
hu: A kiválasztott könyvek tárolt konverziós beállításainak eltávolítása

en: Remove a custom plugin by name. Has no effect on builtin plugins
hu: Egy telepített bővítmény eltávolítása név alapján. Nincs hatással a beépített bővítményekre.

en: Remove a user-defined column
hu: Egy felhasználó által létrehozott oszlop törlése

en: Remove all formats from selected books
hu: A kiválasztott könyvekből minden formátumú törlése

en: Remove all formats from selected books, except...
hu: Távolítsa el a kiválasztott könyvek minden formázását, kivéve...

en: Remove all tags
hu: Minden cimke eltávolítása

en: Remove books
hu: Könyv törlése

en: Remove category
hu: Kategória eltávolítása

en: Remove covers from selected books
hu: Borítók törlése a kiválasztott könyvekből

en: Remove entries from the Table of Contents whose titles match the specified regular expression. Matching entries and all their children are removed.
hu: A megadott reguláris kifejezésnek megfelelő bejegyzések eltávolítása a Tartalomjegyzékből. Az alárendelt, kapcsolódó bejegyzések is törölve lesznek.

en: Remove feed from recipe
hu: Hírforrás eltávolítása a hírösszeállításból

en: Remove files of a specific format from selected books..
hu: Bizonyos formátumú könyvek törlése a kiválasztottakból...

en: Remove first &image
hu: Első kép eltávolítása

en: Remove formatting
hu: Formázás eltávolítása

en: Remove indents at the beginning of lines
hu: Behuzás eltávolítása a bekezdések elejéről

en: Remove library
hu: Könyvtár törlése

en: Remove matching books from device
hu: A kijelölt könyv eltávolítása az eszközről

en: Remove selected actions from toolbar
hu: A kiválasztott műveletek eltávolítása az eszköztárról

en: Remove selected books
hu: A kiválasztott könyvek törlése

en: Remove series
hu: Részek eltávolítása

en: Remove spacing between paragraphs. Also sets an indent on paragraphs of 1.5em. Spacing removal will not work if the source file does not use paragraphs (<p> or <div> tags).
hu: Bekezdések közötti szünet eltüntetése. Egyúttal a behúzást is 1.5-re állítja. Ez a funkció nem működik, ha a forrás fájl nem használ bekezdéseket (<p> vagy <div> HTML címkéket).

en: Remove stored conversion settings for the selected books.
    
    Future conversion of these books will use the default settings.
hu: A kiválasztott könyvek tárolt konverziós beállításai eltávolításra kerülnek.
    
    Ezen könyvek a jövőben az alapértelmezett konverziós beállítást használják.

en: Remove the first image from the input ebook. Useful if the first image in the source file is a cover and you are specifying an external cover.
hu: Törölje ki az első képet a bemeneti e-bookból. Ez akkor hasznos, ha az első kép a fájlban a könyvborító, és Ön helyette másik borítót szeretne használni.

en: Remove unnecessary hyphens
hu: Felesleges kötőjelek eltávolítása

en: Remove unused series (Series that have no books)
hu: Nem használt sorozatok törlése (Olyan sorozatok, melyekhez nem tartoznak könyvek)

en: Removing books from device metadata listing...
hu: Könyvek eltávolítása az eszköz metaadat listáról...

en: Removing books from device...
hu: Könyvek eltávolítása az eszközről

en: Rename
hu: Átnevezés

en: Rename %s
hu: %s átnevezése

en: Rename failed
hu: Az átnevezés meghiúsult

en: Rename library
hu: Könyvtár átnevezése

en: Rename user category
hu: Felhasználói kategória átnevezése

en: Render &tables as images
hu: Táblázatok képpé alakítása

en: Render tables in the HTML as images (useful if the document has large or complex tables)
hu: A HTML táblázatokat képként szúrja be a szövegbe. Ez bonyolult vagy nagy táblázatoknál hasznos.

en: Rendered %s
hu: Átalakítva %s

en: Replace recipe?
hu: Felülírjam a hírösszeállítást?

en: Replace space with &underscores
hu: Szóköz cseréje alsóvonallal

en: Replace whitespace with underscores.
hu: Szóközök helyettesítése alsóvonallal

en: Requested formats not available
hu: A kívánt formátum nem elérhető

en: Rescale images for &Palm devices
hu: Képek újraméretezése Palm eszközökhöz

en: Reset
hu: Visszaállítás

en: Reset Quick Search
hu: A gyorskeresés visszaállítása alapállapotba

en: Reset all disabled &confirmation dialogs
hu: Minden letiltott megerősítést kérő dialógusablak engedélyezése

en: Reset author to Unknown
hu: Szerző beállítása Ismeretlenre

en: Resize all the images for full screen view.
hu: Az összes képfájl átméretezése a teljes képernyős módhoz.

en: Restart calibre
hu: Indítsd újra a Calibre-t

en: Restart console
hu: Konzol újraindítása

en: Restart in debug mode
hu: Újraindítás hibakereső módban

en: Restore &default
hu: Alapértelmezett beállítás visszaállítása

en: Restore &defaults
hu: Alapértelmezett beállítások visszaállítása

en: Restore database
hu: Adatbázis visszaállítása

en: Restore default layout
hu: Alapértelmezett elrendezés visszaállítása

en: Restrict to
hu: Lista szűkítése

en: Restriction (saved search) to apply:
hu: Szűkítés (elmentett keresés) érvényesítése:

en: Restriction to apply when the current library is opened:
hu: A szűkítés érvénybe lép, amint az aktuális könyvtár megnyílik:

en: Reverse Options:
hu: Lapsorrend megfordítás beállításai:

en: Rights
hu: Jogok

en: Rotate Options:
hu: Forgatás beállításai:

en: Run server &automatically on startup
hu: Szerver automatikus indítása a program indulásakor

en: Run welcome wizard
hu: Beállítás Varázsló indítása

en: Running time
hu: Futásidő

en: Running transforms on ebook...
hu: Átalakítások futtatatása a könyvön...

en: S&ans-serif font family:
hu: Sans-serif ('talp nélküli') betűkészlet

en: S&tandard font:
hu: &Alap betűtípus:

en: S/R TEMPLATE ERROR
hu: S/R SABLON HIBA

en: SNB Books
hu: SNB könyvek

en: SNB Output
hu: SNB kimenet

en: Same as current
hu: Ugyanaz, mint a jelenlegi

en: Sans-serif
hu: Sans-serif ('talp nélküli')

en: Save &cover separately
hu: Borító mentése külön fájlba

en: Save &template
hu: Sablon mentése

en: Save &template:
hu: Sa&blon mentése

en: Save current search/replace
hu: Az aktuális keresés/csere mentése

en: Save metadata in &OPF file
hu: Metaadatok mentése &OPF fájlba

en: Save only %s format to disk
hu: Csak a(z) %s formátum mentése a lemezre

en: Save only %s format to disk in a single directory
hu: Csak az %s formátum mentése a lemezre egy mappába

en: Save single format to disk...
hu: Megadott formátum mentése lemezre

en: Save the output from different stages of the conversion pipeline to the specified directory. Useful if you are unsure at which stage of the conversion process a bug is occurring.
hu: A konvertálás egyes szakaszinak mentése a megadott mappába. Hasznos lehet, ha nem tudja, melyik szakasznál keletkezett a konvertálási hiba.

en: Save to disk
hu: Mentés lemezre

en: Save to disk in a single directory
hu: Mentés lemezre egy mappába

en: Saved
hu: Elmentve

en: Saved Bookmarks (*.pickle)
hu: Mentett könyvjelzők (*.pickle)

en: Saved Searches
hu: Mentett keresések

en: Saving books to disk
hu: Könyvek lemezre mentése

en: Saving...
hu: Mentés...

en: Scale used to determine the length at which a line should be unwrapped. Valid values are a decimal between 0 and 1. The default is 0.4, just below the median line length.  If only a few lines in the document require unwrapping this value should be reduced
hu: Arány meghatározása, ahonnan egy sor tördelése megszüntetendő. Az érvényes értékek 0 és 1 között vannak. Az alap 0.4, ami a fél sornál egy kicsit rövidebb. Ha csak pár sort kéne egysorosítani a dokumentumban, akkor érdemes csökkenteni ezt az értéket.

en: Scanning root folder for books
hu: Gyökérkönyvtár átvizsgálása könyvek után

en: Schedule news download
hu: Ütemezett hírletöltés

en: Scheduled
hu: Ütemezett

en: Scroll down
hu: Görgetés lefelé

en: Scroll left
hu: Görgetés balra

en: Scroll right
hu: Görgetés jobbra

en: Scroll to the bottom of the section
hu: Lapozás a szakasz végére

en: Scroll to the end of the document
hu: Lapozás a dokumentum végére

en: Scroll to the next page
hu: Lapozás a következő oldalra

en: Scroll to the next section
hu: Lapozás a következő szakaszhoz

en: Scroll to the previous page
hu: Lapozás az előző oldalra

en: Scroll to the previous section
hu: Lapozás az előző szakaszhoz

en: Scroll to the start of the document
hu: Lapozás a dokumentum elejére

en: Scroll to the top of the section
hu: Lapozás a szakasz elejére

en: Scroll up
hu: Görgetés felfelé

en: Se&rif family:
hu: Serif ('talpas') betűkészlet:

en: Search
hu: Keresés

en: Search
    &
    Replace
hu: Keresés
    és
    Csere

en: Search (For Advanced Search click the button to the left)
hu: Részletes kereséshez kattintson a balra lévő gombra

en: Search as you &type
hu: A keresés elkezdődik, ahogy beírja a szöveget

en: Search for %s
hu: %s keresése

en: Search for books from different book sellers
hu: Keres a különböző e-könyvárusok könyvei között

en: Search for books in all folders
hu: Könyvek keresése minden mappában

en: Search for books in category %s
hu: Könyvek keresése a(z) %s kategóriában

en: Search for books not in category %s
hu: Ne keressen könyveket a(z) %s kategóriában

en: Search for ebooks
hu: eBook keresése

en: Search for everything but %s
hu: A(z) %s kivételével mindent keressen

en: Search for plugin
hu: Beépülő modul keresése

en: Search for text in book
hu: Szöveg keresése a könyvben

en: Search only in specific fields:
hu: Keresés csak a meghatározott mezők alapján:

en: Search/replace name:
hu: Keresés/csere név:

en: Searches
hu: Keresés

en: Searching
hu: Keresés

en: Searching for books
hu: Könyvek keresése

en: Searching for sub-folders
hu: Almappák keresése

en: Searching in
hu: Keresés a következőben:

en: Searching in all sub-directories...
hu: Keresés minden almappában...

en: Second Expression
hu: Második kifejezés

en: Sectionize:
hu: Részekre osztás

en: Sections
hu: Szakaszok

en: See the <a href="http://calibre-ebook.com/user_manual/gui.html#the-search-interface">User Manual</a> for more help
hu: Tekintse meg a <a href="http://calibre-ebook.com/user_manual/gui.html#the-search-interface">Felhasználói Kézikönyvet</a> a további segítséghez

en: Select a folder on your hard disk
hu: Válassz egy mappát a merevlemezeden

en: Select all
hu: Mindent kijelöl

en: Select an actual plugin under <b>%s</b> to customize
hu: Válassza ki az aktuális beépülő modult a(z) <b>%s</b> alatt a szerkesztéshez

en: Select available formats and their order for this device
hu: Válassza ki az elérhető formátumokat és azok sorrendjét ehhez az eszközhöz

en: Select book files
hu: Könyvfájlok kiválasztása

en: Select books
hu: Könyvek kiválasztása

en: Select folder to open as device
hu: Mappa eszközként való megnyitása

en: Select location for books
hu: Könyvek helyének kiválasztása

en: Selected books have no formats
hu: A kiválasztott könyvnek nincs formátuma

en: Selected column is not a user-defined column
hu: A kiválasztott oszlop nem felhasználói oszlop

en: Selected slot: %s is not supported.
hu: A következő kártyahely nem támogatott: %s

en: Send and delete from library
hu: Küldés és törlés a könyvtárból

en: Send books to the connected device
hu: Küldd a könyveket a csatlakoztaott eszközre

en: Send books via email or the web also connect to iTunes or folders on your computer as if they are devices
hu: Könyveket emailban, vagy weben küldhetsz, de megnyithatod iTuneson, vagy a számítógépeden, mint olvasón is

en: Send collections to device
hu: Kollekciók elküldése az eszközre

en: Send email &from:
hu: Email küldése a következőről:

en: Send file to storage card instead of main memory by default
hu: Alapbeállításként a memóriakártyára küldje a belső memória helyett

en: Send metadata to device
hu: Metaadatok küldése az eszközre

en: Send page number information when sending books
hu: Könyvek küldésekor küldje el az oldalszám információt

en: Send specific format to
hu: Küldd a meghatározott formátumot ide...

en: Send test mail from %s to:
hu: Teszt email küldése %s-ról a következőre:

en: Send to device
hu: Küldés eszközre

en: Send to main memory
hu: Küldés a belső memóriába

en: Send to storage card A
hu: Küldés az 'A' memóriakártyára

en: Send to storage card B
hu: Küldés a 'B' memóriakártyára

en: Sending books to device.
hu: Könyvek küldése az eszközre.

en: Sending books to devices
hu: Könyvek küldésre egy eszközre

en: Sending catalogs to device.
hu: Katalógusok küldése az eszközre.

en: Sending email to
hu: Email küldése:

en: Sending metadata to device...
hu: Metaadatok küldése az eszközre

en: Sending news to device.
hu: Hírek küldése az eszközre

en: Sending...
hu: Küldés...

en: Sent news to
hu: Hírek elküldve:

en: Separate Comments and additional content with horizontal rule
hu: Hozzászólások és egyéb tartalmak elválasztása egy vízszintes vonallal

en: Separator
hu: Elválasztó

en: Series | Series
hu[0]: Sorozat
hu[1]: Sorozatok

en: Series index:
hu: Sorszám:

en: Series:
hu: Sorozat:

en: Serif
hu: Serif (talpas)

en: Server &port:
hu: Szerver port:

en: Set a password to restrict access. By default access is unrestricted.
hu: Jelszó beállítása korlátozott eléréshez. Alapértelmezettként nincs korlátozás.

en: Set book ID
hu: A könyv azonosítójának megadása

en: Set conversion options common to all formats
hu: Minden formátum közös konverziós beállításai

en: Set conversion options specific to each input format
hu: Az egyes bemeneti formátumok konverziós beállításai

en: Set conversion options specific to each output format
hu: A konverziós beállítások meghatározása az egyes kimeneti formátumokhoz

en: Set default send to device action
hu: Alapértelmezett eszközre küldési művelet beállítása

en: Set defaults for conversion of comics (CBR/CBZ files)
hu: Képregények (CBR/CBZ fájlok) alapértelmezett beállításai

en: Set metadata from %s files
hu: Metadatok beállítása a következő fájlokból: %s

en: Set metadata in %s files
hu: Metaadatok beállítása a %s típusú fájlokban.

en: Set options for converting %s
hu: A %s konvertálásának beállításai

en: Set sort key for the author
hu: Rendezési kulcs a szerzőhöz

en: Set sort key for the title
hu: Rendezési kulcs a címhez

en: Set the BookID in LRF files
hu: BookID(azonosító) beállítása LRF fájlokban

en: Set the ISBN of the book.
hu: Könyv ISBN számának megadása

en: Set the author
hu: Szerző

en: Set the author of the new books to:
hu: Az új könyvek szerzőjének beállítása erre:

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by ampersands.
hu: Adja meg a szerzőt. Több szerző esetén pontosvesszővel kell elválasztani azokat.

en: Set the authors. Multiple authors should be separated by the & character. Author names should be in the order Firstname Lastname.
hu: Adja meg a szerzőt. Több szerző esetén '&' karakterrel kell elválasztani azokat.

en: Set the book category.
hu: Könyv kategória megadása.

en: Set the book classification
hu: A  könybesorolás beálítása

en: Set the book creator
hu: A szerző beálítása

en: Set the book producer
hu: A gyártó beálítása

en: Set the book producer.
hu: Könyv producer megadása

en: Set the book timestamp (used by the date column in calibre).
hu: Könyv időbélyegének megadása (a calibre dátum oszlopa ezt használja)

en: Set the book title
hu: A könyv címe

en: Set the bottom margin in pts. Default is %default. Note: 72 pts equals 1 inch
hu: Az alsó margó beállítása (képpontban). Alapértelmezett: %default pont. (Megj.: 1 inch 72 képpontnak felel meg)

en: Set the cover for the book from the selected format
hu: Borító beállítása a kiválasztott formátumú könyből

en: Set the cover to the specified file or URL
hu: Állítsd be a kiválasztott fájl vagy URL fedőlapját.

en: Set the cover to the specified file.
hu: Borító megadása

en: Set the default timeout for network fetches (i.e. anytime we go out to the internet to get information)
hu: Alapértelmezett hálózati időtúllépés a letöltéshez (bármilyen internetet igénylő művelethez)

en: Set the ebook description.
hu: Ebook leírás megadása

en: Set the ebook publisher.
hu: Adja meg a kiadót.

en: Set the format of the header. %a is replaced by the author and %t by the title. Default is %default
hu: A fejléc formátuma. A "%a" helyére a szerző neve, a "%t" helyére a könyv címe lesz helyettesítve. Alapértelmezett: %default

en: Set the index of the book in this series.
hu: Könyv sorszámának megadása a soroztaon belül

en: Set the language.
hu: Nyelv megadása.

en: Set the left margin in pts. Default is %default. Note: 72 pts equals 1 inch
hu: A baloldali margó beállítása (képpontban). Alapértelmezett: %default pont. (Megj.: 1 inch 72 képpontnak felel meg)

en: Set the metadata. The output file will contain as much of this metadata as possible.
hu: Metaadatok megadása. A kimeneti fájl a lehető legtöbbet tartalmazni fogja ezekből.

en: Set the publication date.
hu: Állítsd be kiadás dátumát.

en: Set the published date.
hu: Állítsa be a kiadás dátumát.

en: Set the publisher
hu: Kiadó

en: Set the rating. Should be a number between 1 and 5.
hu: Értékelés. 1 és 5 közötti számnak kell lennie.

en: Set the right margin in pts. Default is %default. Note: 72 pts equals 1 inch
hu: A jobboldali margó beállítása (képpontban). Alapértelmezett: %default pont. (Megj.: 1 inch 72 képpontnak felel meg)

en: Set the series this ebook belongs to.
hu: Sorozat megadása

en: Set the space between words in pts. Default is %default
hu: Szótávolság (mértékegység: tipográfiai pont). Alapértelmezés: %default

en: Set the tags for the book. Should be a comma separated list.
hu: Könyv cimkéinek megadása. Ez egy vesszővel elválasztott lista legyen.

en: Set the title.
hu: Könyvcím megadása

en: Set the top margin in pts. Default is %default. Note: 72 pts equals 1 inch
hu: A felső margó beállítása (képpontban). Alapértelmezett: %default pont. (Megj.: 1 inch 72 pontnak felel meg)

en: Set the user CSS stylesheet. This can be used to customize the look of all books.
hu: A felhasználói CSS stíluslap beállítása. Ez használható a könyvek megjelenítésének testreszabásához

en: Set this option if you want the cover thumbnails to have the same aspect ratio (width to height) as the cover. Unset it if you want the thumbnail to be the maximum size, ignoring aspect ratio.
hu: Állítsa be ezt az opciót, ha azt szeretné, hogy a bélyegképek aránya (szélesség / magasság) azonos legyen a borítóéval. Kapcsolja ki, ha maximális méretet szeretne, aránytól függetlenül.

en: Set this option to have separate book covers uploaded every time you connect your device. Unset this option if you have so many books on the reader that performance is unacceptable.
hu: Engedélyezze ezt, hogy az eszköz minden csatlakoztatásakor frissüljenek a különálló könyvborítók. Kapcsolja ki, ha sok könyv van az olvasón, mert ez rontja a teljesítményt.

en: Setting this option tells calibre to look for books in all folders on the device and its cards. This permits calibre to find books put on the device by other software and by wireless download.
hu: Ezt választva a calibre az eszköz minden mappájában és kártyáján keresi a könyveket. Így a calibre megtalálhatja azon könyveket, amik más szoftver vagy vezeték nélküli letöltés útján kerültek az eszközre.

en: Settings to control the calibre content server
hu: A calibre tartalomkiszolgáló beállításai

en: Setup email based sharing of books
hu: Könyvek e-mail alapú megosztásának beállítása

en: Setup sharing of books via email. Can be used for automatic sending of downloaded news to your devices
hu: Könyvek megosztása email-en beállítása. Használható akár a letöltött hírek automatikus küldése az eszközödre is.

en: Setup the calibre Content Server which will give you access to your calibre library from anywhere, on any device, over the internet
hu: A Calibre tartlom kiszolgáló beállítása, amely elérhetővé teszi a calibre könyvtárat bárhonnan bármilyen eszközzel az Interneten.

en: Sharing
hu: Megosztás

en: Sharing books by email
hu: Könyvek megosztása emailben

en: Sharing over the net
hu: Hálózati megosztás

en: Show
hu: Mutat:

en: Show &average ratings in the tags browser
hu: Értékelések átlagának megjelenítése a cimkeböngészőben

en: Show &details
hu: &Részletek

en: Show &splash screen at startup
hu: Üdvözlő képernyő indításkor

en: Show &text under icons:
hu: Feliratok az ikonok alatt:

en: Show all categories
hu: Minden kategória megjelenítése

en: Show book details
hu: Könyv adatainak megjelenítése

en: Show book details in a separate popup
hu: Felugró ablakban mutatja meg az adott könyvre vonatkozó részleteket

en: Show books in storage card A
hu: Az 'A' memóriakártyán lévő könyvek megjelenítése

en: Show books in storage card B
hu: A 'B' memóriakártyán lévő könyvek megjelenítése

en: Show books in the main memory of the device
hu: Mutasd az eszköz belső memóriájban tárolt könyveket

en: Show cover &browser in a separate window (needs restart)
hu: A borító alapján történő keresés külön ablakba (újraindítás szükséges)

en: Show detailed output information. Useful for debugging
hu: Részletes kimeneti információk megjelenítése. Hasznos hibakeresésnél.

en: Show in tags browser
hu: Mutassa a cimkeböngészőben

en: Show job &details
hu: Műveletek részleteinek megjelenítése

en: Show notification when &new version is available
hu: Figyelmeztetés, ha új verzió érhető el

en: Show system tray icon
hu: Ikon megjelenítése a tálcán

en: Show the average rating per item indication in the tag browser
hu: Mutatssa az átlagos értékeléseket tételenként a címke tallózóban

en: Show the cover flow in a separate window instead of in the main calibre window
hu: A borítók megjelenítése külön ablakban a calibre főablaka helyett.

en: Show this notification for future updates
hu: Mutassa ezt az ablakot az elkövetkezendő frissítések során is

en: Sidebar
hu: Oldalsáv

en: Similar books...
hu: Hasonló könyvek...

en: Simplified Chinese
hu: Kínai (egyszerűsített)

en: Size (MB)
hu: Méret (MB)

en: Small
hu: Kicsi

en: Smarten &punctuation
hu: &Elegánsabb írásjelek

en: Some badly designed documents use tables to control the layout of text on the page. When converted these documents often have text that runs off the page and other artifacts. This option will extract the content from the tables and present it in a linear fashion.
hu: Néhány rosszul megtervezett dokumentumban szükségtelenül alkalmaznak táblázatokat a szöveg formázására. Ezeknél a fájloknál a táblázatokban lévő szöveg gyakran nem fér ki a lapra. Ez az opció kinyeri a táblázat tartalmát és soros szöveggé alakítja azt.

en: Some books not found in iTunes database.
    Delete using the iBooks app.
    Click 'Show Details' for a list.
hu: Néhány könyv nem található az iTunes adatbázisban.
    Törlés az iBooks alkalmazás segítségével.
    Kattintson a 'Részletek megjelenítése' szövegre a listához.

en: Some cover art could not be converted.
    Click 'Show Details' for a list.
hu: Néhány borítót nem lehetett konvertálni.
    Kattinson a 'Részletek megjelenítése' szövegre a listához.

en: Some documents specify page margins by specifying a left and right margin on each individual paragraph. calibre will try to detect and remove these margins. Sometimes, this can cause the removal of margins that should not have been removed. In this case you can disable the removal.
hu: Egyes dokumentumok a bal és jobb margót minden bekezdésnél külön adják meg. A calibre megpróbálja ezt felismerni és eltávolítani a felesleges margókat. Néha a szükséges margók is törlődnek. Ilyenkor ezzel ki lehet kapcsolni az eltávolítást.

en: Some of the selected books are on the attached device. <b>Where</b> do you want the selected files deleted from?
hu: A kiválasztott könyvek egyike egy csatlakoztatott eszközön található. <b>Honnan</b> szeretné a kijelölt fájlokat törölni?

en: Sort by
hu: Rendezés ... szerint

en: Sort by author
hu: Rendezés szerző alapján

en: Sort by author sort
hu: Rendezés szerzői sorrend szerint

en: Sort by average rating
hu: Rendezés átlagos értékelés szerint

en: Sort by name
hu: Rendezés név szerint

en: Sort by popularity
hu: Rendezés gyakoriság szering

en: Sort results in ascending order
hu: Rendezési emelkedő sorrendben

en: Sort tags list by name, popularity, or rating
hu: Címkelista rendezése név, gyakoriság vagy értékelés alapján

en: Source template
hu: Forrássablon

en: Specify how the author(s) of this book should be sorted. For example Charles Dickens should be sorted as Dickens, Charles.
hu: A szerző rendezési formájának megadása. Például Charles Dickens-t célszerű Dickens, Charles-ként rendezni.

en: Specify how to mark detected chapters. A value of "pagebreak" will insert page breaks before chapters. A value of "rule" will insert a line before chapters. A value of "none" will disable chapter marking and a value of "both" will use both page breaks and lines to mark chapters.
hu: A felismert fejezetekre alkalmazandó formázás. A lehetséges értékek: "pagebreak" - sortörés beillesztése minden fejezet előtt; "rule" - egy vízszintes vonal beillesztése minden fejezet előtt; "none" - egyiket se alkalmazza; "both" - sortörés és vonal alkalmazása egyszerre.

en: Specify the character encoding of the input document. If set this option will override any encoding declared by the document itself. Particularly useful for documents that do not declare an encoding or that have erroneous encoding declarations.
hu: A bemeneti dokumentum karakterkódolásának meghatározása. Ez felülírja a dokumentum eredetei beállításait. Különösen hasznos olyan dokumentumoknál, ahol nincs, vagy hibásan van beállítva a karakterkódolás.

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252.
hu: A kimeneti karakterkódolás megadása. Az alapértelmezett: cp1252.

en: Specify the character encoding of the output document. The default is cp1252. Note: This option is not honored by all formats.
hu: A kimeneti dokumentum karakterkódolása. Alapértelmezett: cp1252. Ezt nem minden formátum támogatja.

en: Specify the character encoding of the output document. The default is utf-8.
hu: Határozza meg a kimenő dokumentum karakter kódját. Az alapbeállítás utf-8.

en: Specify the image size as widthxheight pixels. Normally, an image size is automatically calculated from the output profile, this option overrides it.
hu: Adja meg a kép méreteit szélesség x magasság formában, képpontban. Normális esetben a kép méretét a kimeneti sablon határozza meg, ez felülbírálja azt az értéket.

en: Specify the input profile. The input profile gives the conversion system information on how to interpret various information in the input document. For example resolution dependent lengths (i.e. lengths in pixels). Choices are:
hu: Bemeneti profil megadása. Ez a konvertáláshoz szükséges adatokat is beállítja. Például felbontásfüggő hossz (hossz pixelben). A lehetőségek:

en: Specify the name of an OPF file. The metadata will be written to the OPF file.
hu: Adjon meg egy OPF fájlnevet. A metaadatok ebbe az OPF fájlba kerülnek.

en: Specify the output profile. The output profile tells the conversion system how to optimize the created document for the specified device. In some cases, an output profile is required to produce documents that will work on a device. For example EPUB on the SONY reader. Choices are:
hu: Kimeneti profil megadása. Ez a konvertáláshoz szükséges adatokat is beállítja. Néhány esetben a kimeneti profil megadása szükséges az eszközön megjeleníthető könyvek előállításához. Például EPUB fájl SONY olvasón. A lehetőségek:

en: Specify whether or not to hide the chapter title for each chapter. Useful for image-only output (eg. comics).
hu: Határozza meg, hogy mutassa, vagy elrejtse-e az összes fejezet címét. Hasznos pl. a képregényeknél.

en: Specify whether or not to insert an empty line between two paragraphs.
hu: Határozza meg, hogy  beszúrjon-e egy üres sort két bekezdés közé.

en: Specify whether or not to insert two space characters to indent the first line of each paragraph.
hu: Határozza meg, hogy  beszúrjon-e két space-t minden bekezdés első sora elé.

en: Split Options:
hu: Darabolás beállításai:

en: Split all HTML files larger than this size (in KB). This is necessary as most EPUB readers cannot handle large file sizes. The default of %defaultKB is the size required for Adobe Digital Editions.
hu: Az ennél nagyobb (KB) HTML fájlok darabolása. Hasznos lehet, mert a legtöbb EPUB olvasó nem tud nagy fájlokat kezelni. Az alapértelmezett %defaultKB méret az Adobe Digital Editions által megkövetelt.

en: Split files &larger than:
hu: Az ennél nagyobb fájlok darabolása:

en: St&op Server
hu: Szerver leállítása

en: Start
hu: Indítás

en: Start Content Server
hu: Tartalomszerver indítása

en: Start Page
hu: Kezdőlap

en: Start backing up metadata of all books
hu: Az összes könyv metaadat archiválásának kezdése

en: Start minimized to system tray.
hu: A tálcára összecsukott állapotban induljon

en: Start searching as you type. If this is disabled then search will only take place when the Enter or Return key is pressed.
hu: A keresés elkezdődik, ahogy gépeli a szöveget. Ha ez ki van kapcsolva, akkor a keresés csak akkor indul el, ha az Enter vagy a Return billentyűt lenyomja.

en: Starting conversion of %d book(s)
hu: %d könyv konvertálása

en: Starting download [%d thread(s)]...
hu: Letöltés megkezdve [%d szálon]...

en: Status
hu: Állapot

en: Stop &all non device jobs
hu: Összes nem eszközre vonatkozó művelet megállítása

en: Stop Content Server
hu: Tartalomszerver leállítása

en: Stopped
hu: Leállítva

en: Stopping
hu: Leállítás

en: Stopping server, this could take upto a minute, please wait...
hu: Szerver leállítása, ez egy percig is eltarthat, kérjük várj...

en: Storage Card A
hu: Memóriakártya A

en: Storage Card B
hu: Memóriakártya B

en: Store
hu: Bolt

en: Stores
hu: Boltok

en: Strikethrough
hu: Áthúzott

en: String to be used when sorting by author.
hu: A szerző alapján történő rendezéskor használ szöveg.

en: String to be used when sorting by author. If unspecified, and the author(s) are specified, it will be auto-generated from the author(s).
hu: A rendezéshez használandó szerző. Ha ez nincs megadva és van beállított szerző(k), akkor abból(azokból)  lesz generálva.

en: Structure
hu: Szerkezet

en: Structure
    Detection
hu: Struktúra
    felismerés

en: Style text block
hu: Szövegmező stílusa

en: Style the selected text block
hu: A kiválasztott szövegmező stílusa

en: Subject
hu: Tárgy

en: Subscript
hu: Alsó index

en: Success
hu: Sikeres

en: Suitable for use with any e-ink device
hu: Megfelelő használni bármilyen e-ink eszközzel

en: Suitable for use with any large screen e-ink device
hu: Alkalmas minden nagy-képernyős e-ink eszközön való használatra

en: Superscript
hu: Felső index

en: Supported books
hu: Támogatott könyvek

en: Swap Case
hu: Kisbetű - nagybetű váltás

en: Swap author first and last names when reading metadata
hu: Az író kereszt- és családnevének felcserélése metaadat olvasásakor

en: Swap the author and title
hu: A szerző és a könyvcím megcserélése

en: Swap the firstname and lastname of the author. This affects only metadata read from file names.
hu: Az író kereszt- és családnevének felcserélése. Ez csak a fájlnévből kinyert metaadatokra van hatással.

en: Switch to Advanced mode
hu: Váltás Haladó módba

en: Switch to Basic mode
hu: Váltás Alap módba

en: Switch/create library...
hu: Könyvtár váltás / készítés

en: T&rim
hu: &Levágás

en: TAGS: %s<br />
hu: CIMKÉK: %s<br />

en: TEMPLATE ERROR
hu: SABLON HIBA

en: TOC &Filter:
hu: Tartalomjegyzék szűrő:

en: TXT Input
hu: TXT

en: TXT Output
hu: TXT kimenet

en: TXTZ Output
hu: TXTZ kimenet

en: Ta&gs:
hu: Cimkék

en: Ta&gs:
hu: Címkék:

en: Table has cell that is too large
hu: A táblázatban olyan cellák vannak, amelyek túl nagyok.

en: Table of
    Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Table of Contents
hu: Tartalomjegyzék

en: Table of Contents:
hu: Tartalomjegyzék:

en: Tag Browser
hu: Címke Böngésző

en: Tag Editor
hu: Címkeszerkesztő

en: Tags
hu: Címkék

en: Tags browser category &partitioning method:
hu: Cimkeböngésző kategóriák és felosztási eljárás:

en: Tags categorize the book. This is particularly useful while searching. <br><br>They can be any words or phrases, separated by commas.
hu: A könyv címkéi. Nagyon hasznos keresésnél. <br><br> Lehet szó vagy kifejezés vesszővel elválasztva.

en: Tags to apply to books added to the library
hu: A következő cimkék adódnak a könyvhöz, ha a könyvtárhoz hozzáadjuk

en: Template Functions
hu: Sablon funkciók

en: Template functions
hu: Sablon funkciók

en: Template to control how books are saved
hu: Sablon annak ellenőrzésére, hogyan lettek a könyvek elmentve.

en: Template used for generation of the html index file instead of the default file
hu: Sablon alapján HTML index fájl-t generál az alapértelmezett helyett.

en: Test
hu: Teszt

en: Test email settings
hu: Email beállítások tesztelése

en: Text books
hu: Text könyvek

en: Text size multiplier for text in rendered tables:
hu: Betűméret szorzó az átalakított táblázatok szövegeihez

en: The ISBN
hu: ISBN szám

en: The Kindle 3 and newer versions can use page number information in MOBI files. With this option, calibre will calculate and send this information to the Kindle when uploading MOBI files by USB. Note that the page numbers do not correspond to any paper book.
hu: A Kindle 3 és újabb verziók tudják használni az oldalszám információkat a MOBI fájlokban. Ezzel a lehetőséggel a calibre kiszámítja és elküldi ezt az információt a Kindle-nek a MOBI fájlok USB-n feltöltésekor. Megjegyzendő, hogy ezek az oldalszámok nem egyeznek egyetlen nyomtatott könyv oldalszámaival se.

en: The Nook
hu: A Nook

en: The XPath expression %s is invalid.
hu: A következő XPath kifejezés érvénytelen: %s.

en: The add books process seems to have hung. Try restarting calibre and adding the books in smaller increments, until you find the problem book.
hu: Probléma történt a könyvek hozzáadása közben. Indítsa újra a calibre-t és válasszon ki kevesebbet, amíg meg nem találja a problémát okozó könyvet.

en: The authors
hu: Szerzők

en: The base font size in pts. All font sizes in the produced book will be rescaled based on this size. By choosing a larger size you can make the fonts in the output bigger and vice versa. By default, the base font size is chosen based on the output profile you chose.
hu: Az alap betűméret pontban. A létrehozott könyv minden betűje erre lesz méretezve. Ha nagyobbat választ, akkor a kimeneti formátumban nagyobbak lesznek a betűk. Alapértelmezett a kimeneti formátum profiljában beállított érték lesz.

en: The calibre internal id
hu: Calibre azonosító

en: The category this book belongs to. E.g.: History
hu: A kategória, amibe a könyv tartozik. Pl.: történelem

en: The character encoding for the websites you are trying to download. The default is to try and guess the encoding.
hu: A letölteni kívánt weboldal karakterkódolása. Alapbeállításként automatikus felismerés.

en: The context menu for the books in the calibre library
hu: A könyvek helyi menüjében, a calibre könyvtárában

en: The context menu for the books on the device
hu: A könyvek helyi menüjében, az eszközön

en: The cover in the %s format is invalid
hu: A %s formátumban lévő borító érvénytelen

en: The current search restriction is invalid
hu: Az aktuális keresési feltétel érvénytelen

en: The date
hu: Dátum

en: The debug process outputs the intermediate HTML generated at various stages of the conversion process. This HTML can sometimes serve as a good starting point for hand editing a conversion.
hu: A hibakeresési folyamat az egyes lépésekhez tartozó köztes HTML fájlokat is tárolja. Ezek jó alapot nyújthatnak a manuális konvertáláshoz is.

en: The default language to use for hyphenation rules. If the book does not specify a language, this will be used.
hu: Az elválasztás alapértelmezett nyelve. Ha a könyv nem tartalmaz nyelvi adatokat, akkor ez lesz használva.

en: The default output format for ebook conversions.
hu: Az ebook konvertálás alapértelmezett kimeneti formátuma.

en: The feed %s must have a URL
hu: A következő hírforrásnak legyen URL-je: %s

en: The feed must have a title
hu: A hírforrásnak legyen címe

en: The field by which to sort the results.
    Available fields: %s
    Default: %%default
hu: Az a mező, ami alapján az eredmény rendezve lesz.
    Elérhető mezők: %s
    Alapértelmezett: %%default

en: The files in your library match the information in the database.
hu: A könyvtárban lévő fájlok információi egyeznek az adatbázisban levőkkel.

en: The folder %s already exists. Delete it first.
hu: A(z) %s mappa már létezik. Először törölje.

en: The following books are virtual and cannot be added to the calibre library:
hu: Az alábbi könyvek csak látszólagosak és nem adhatóak a calibre könyvtárhoz.

en: The following books have already been converted to %s format. Do you wish to reconvert them?
hu: A következő könyvek már át vannak konvertálva %s formátumba. Újra akarja konvertálni őket?

en: The following books were not added as they already exist in the database (see --duplicates option):
hu: A következő könyvek nem lettek hozzáadva az adatbázishoz, mert már léteznek (lásd még --duplicates beállítása):

en: The following tags are used by one or more books. Are you certain you want to delete them?
hu: A következő címkék egy vagy több könyvnél szerepelnek. Biztos, hogy törli őket?

en: The format that images in the created ebook are converted to. You can experiment to see which format gives you optimal size and look on your device.
hu: Képformátum, amibe az adott ebook-hoz a képet konvertáljuk. Ki kell tapasztalni, hogy melyik a legmegfelelőbb az adott eszközhöz méret és látvány szempontjából.

en: The hostname of your mail server. For e.g. smtp.gmail.com
hu: Kimenő levelek kiszolgálója. Pl. smtp.gmail.com

en: The language in which to display the user interface
hu: A felhasználói felület nyelve:

en: The library %s has been removed from calibre. The files remain on your computer, if you want to delete them, you will have to do so manually.
hu: A %s könyvtárat eltávolították a calibre-ből. A fájlok megmaradtak a számítógépén, ha törölni akarja azokat, tegye meg manuálisan.

en: The line height in pts. Controls spacing between consecutive lines of text. Only applies to elements that do not define their own line height. In most cases, the minimum line height option is more useful. By default no line height manipulation is performed.
hu: Sormagasság pontban. megadja az egymást követő sorok közti távolságot. Csak azokra az elemekre vonatkozik, amik nem adják meg a sormagasságot. Legtöbb esetben a minimális sormagasság használata célszerűbb. Alapból nincs sormagasság módosítás.

en: The lookup name %s is already used
hu: A(z) %s keresési név már használatban van

en: The lookup name must contain only lower case letters, digits and underscores, and start with a letter
hu: A keresési név csak kisbetűket, számokat és aláhúzásokat tartalmazhat és betűvel kell, hogy kezdődjön.

en: The lookup/search name is "{0}"
hu: A keresési név "{0}"

en: The main memory of %s is read only. This usually happens because of file system errors.
hu: A %s belső memóriája csak olvasható. Ezt valószínűleg a file rendszer hibája okozza.

en: The main toolbar
hu: A fő eszköztárban

en: The main toolbar when a device is connected
hu: A fő eszköztárban, ha egy eszköz csatlakozott

en: The max number of worker threads to use. Default is %default
hu: A használt szálak maximális száma. Alapérték: %default

en: The maximum number of characters per line. This splits on the first space before the specified value. If no space is found the line will be broken at the space after and will exceed the specified value. Also, there is a minimum of 25 characters. Use 0 to disable line splitting.
hu: Az egy sorban lévő karakterek maximális száma. A darabolás a megadott érték utáni első szóköznél lesz. A legkisebb érték 25 karakter. Adjon meg 0-át a sordarabolás tiltásához.

en: The maximum number of files to download. This only applies to files from <a href> tags. Default is %default
hu: A letöltendő fájlok maximális száma.Ez csak a <a href> HTML tag-ekben lévő fájlokra érvényes. Alapértelmezett: %default

en: The maximum size (widthxheight) for displayed covers. Larger covers are resized.
hu: A megjelenített borító maximális mérete (szélességxmagasság). Nagyobb méretű borítók át lesznek méretezve.

en: The maximum size for displayed covers. Default is %default.
hu: A megjelenített borítók maximális mérete. Alapértelmezés: %default.

en: The maximum width of a single line in the output. Defaults to detecting screen size.
hu: Egy sor maximális szélessége a kimenetben. A képernyőmérethez szükséges.

en: The minimum line height, as a percentage of the element's calculated font size. calibre will ensure that every element has a line height of at least this setting, irrespective of what the input document specifies. Set to zero to disable. Default is 120%. Use this setting in preference to the direct line height specification, unless you know what you are doing. For example, you can achieve "double spaced" text by setting this to 240.
hu: Minimális sormagasság, az elem számolt betűméretének százaléka. A calibre biztosítja, hogy minden elem, legalább az itt megadott érték legyen, a bemenő dokumentumban megadottól függetlenül. Állítsa 0-ra a kikapcsoláshoz. Alapérték: 120%. Közvetlen sormagasság megadására is használható. Duplán széthúzott szöveg érhető el például 240-re állítva az értéket.

en: The monospace family of fonts to embed
hu: A dokumentumhoz csatolandó monospace betűkészlet

en: The monospaced font family
hu: Monospace (rögzített szélességű) betűkészlet

en: The monospaced font size in px
hu: Monospace (rögzített szélességű) betűméret pixelben

en: The name %s is already used
hu: A(z) %s név már használatban van

en: The oldest article to download
hu: A legrégebbi letöltendő cikk

en: The one stop solution to all your e-book needs.
hu: Minden egy helyen, amire csak szüksége lehet

en: The orientation of the page. Default is portrait. Choices are %s
hu: A lap tájolása. Alapértelmezett: álló. Lehetőségek: %s

en: The plugin: %s cannot be disabled
hu: A következő plugint nem lehet letiltani: %s

en: The port on which to listen. Default is %default
hu: A figyelendő port száma. Alapértelmezett: %default

en: The port your mail server listens for connections on. The default is 25
hu: Kimenő levek kiszolgálójának portja. Alapbeállítás: 25

en: The prefix for all file paths. Default is the absolute path to the library folder.
hu: Minden elérési útvonal előtagja. Alapértelmezettként az adatbázis mappájának elérési útja.

en: The published date
hu: Kiadás dátuma

en: The publisher
hu: Kiadó

en: The rating
hu: Értékelés

en: The reader has no storage card in this slot.
hu: Ebben csatlakozóban nincs memóriakártya

en: The sans-serif family of fonts to embed
hu: A dokumentumhoz csatolandó sans-serif betűkészlet

en: The sans-serif font family
hu: Sans-serif ('talp nélküli') betűkészlet

en: The selected books will be <b>permanently deleted</b> and the files removed from your calibre library. Are you sure?
hu: A kiválasztott könyvek <b>véglegesen törlődni</b> fognak és a fájlok eltávolításra kerülnek a calibre könyvtárából. Folytatja?

en: The selected books will be <b>permanently deleted</b> from your device. Are you sure?
hu: A kiválasztott könyvek <b>véglegesen törlődni fognak</b> az eszközéről. Folytatja?

en: The selected column is not a custom column
hu: A kiválasztott oszlop nem egy egyéni oszlop

en: The selected saved search/replace will be deleted. Are you sure?
hu: A kiválasztott keresés/csere törlődni fog. Valóban ezt szeretné?

en: The selected search will be <b>permanently deleted</b>. Are you sure?
hu: A kiválasztott keresés <b>véglegesen törlődik</b>. Folytatja?

en: The series
hu: Sorozat

en: The serif family of fonts to embed
hu: A dokumentumhoz csatolandó serif betűkészlet

en: The serif font family
hu: Serif (talpas) betűkészlet

en: The server timeout in seconds. Default is %default
hu: Szerver időtúllépés másodpercben. Alapbeállítás: %default mp

en: The size of the paper. This size will be overridden when an output profile is used. Default is letter. Choices are %s
hu: Papírméret. Ezt felülírja, ha kimeneti profilt használsz. Alapértelmezett: 'letter'. A lehetőségek: %s

en: The specified directory could not be processed.
hu: A megadott könyvtárt nem lehet használni.

en: The standard font size in px
hu: Az alap betűméret pixelben

en: The standard font type
hu: Alap betűtípus

en: The string used to separate fields. Default is a space.
hu: A mezők elválasztására szolgáló karakter vagy szöveg. Alapbeállítás a szóköz.

en: The tags
hu: Címkék

en: The template %s is invalid:
hu: A következő sablon érvénytelen: %s

en: The template contains no {fields}, so all books will have the same name. Is this OK?
hu: A sablon nem tartalmaz oszlopokat, így az összes könyv azonos nevű lesz. Rendben van?

en: The text to search for. It is interpreted as a regular expression.
hu: Keresendő szöveg. Reguláris kifejezésként értelmezve.

en: The title
hu: Könyv címe

en: The tweaks you entered are invalid, try resetting the tweaks to default and changing them one by one until you find the invalid setting.
hu: A kért beállítás érvénytelen, próbáld újra beállítani az alapértelmezett értékekre lépésenként, hogy megtaláld az érvénytelen beállítást.

en: The unit of measure. Default is inch. Choices are %s Note: This does not override the unit for margins!
hu: Mértékegység. Alapértelmezett az inch. A lehetőségek: %s. Figyelem: ez nem írja felül a margók mértékegységét!

en: The version of the title to be used for sorting.
hu: A rendezéshez használandó könyvcím verzió.

en: The version of the title to be used for sorting. If unspecified, and the title is specified, it will be auto-generated from the title.
hu: A rendezéshez használandó könyvcím verzió.  Ha ez nincs megadva és van beállított könyvcím, akkor abból lesz generálva.

en: There are %d running jobs:
hu: Éppen futó műveletek száma: %d

en: There are %d waiting jobs:
hu: Várakozó műveletek száma: %d

en: There are active jobs. Are you sure you want to quit?
hu: Folyamatban van néhány művelet végrehajtása. Megszakítja?

en: There are two ways to generate the page number information. Using the more accurate generator will produce pages that correspond better to a printed book. However, this method is slower and will slow down sending files to the Kindle.
hu: Két módon lehet oldalszám információkat létrehozni. A pontosabb generátor a nyomtatott verzióhoz jobban illeszkedő számozást készít, de ez a módszer lassab, és lassítja a fájlok Kindle felé küldését.

en: There is insufficient free space in main memory
hu: Nincs elég hely a fő memóriában

en: There is insufficient free space on the storage card
hu: Nincs elég hely a memóriakártyán.

en: There was a temporary error talking to the device. Please unplug and reconnect the device and or reboot.
hu: Hiba az eszközkapcsolatban. Válassza le majd csatlakoztassa újra az eszközt és/vagy indítssa újra az eszközt, esetleg a programot.

en: There was an error while saving.
hu: Hiba történt mentés közben.

en: Third expression
hu: Harmadik kifejezés

en: This ISBN number is valid
hu: Az ISBN szám érvényes

en: This RTF file has a feature calibre does not support. Convert it to HTML first and then try it.
    %s
hu: Ennek az RTF fájlnak olyan beállításai vannak, amit a calibre nem támogat. Konvertája először HTML-re és azután próbálkozzon újra. 
    %s

en: This book has been deleted
hu: Ezt a könyvet törölték

en: This exact &phrase:
hu: Pontosan ezt a kifejezést:

en: This feed has already been added to the recipe
hu: Ez a hírforrás már szerepel a hírösszeállításban

en: This field is used only on windows. Get this ID using Preferences -> Misc -> Get information to set up the user-defined device
hu: A mező csak Windows esetén hazsnált. ID megszerzése: Beállítások -> Egyéb -> Információ felhasználó által megadott eszköz beállításához

en: This folder and its sub-folders will be scanned for books to import into calibre's library
hu: A mappa és almappái átvizsgálásra kerülnek, hogy könyveket importálhassunk a Calibre könyvtárába.

en: This is an Amazon Topaz book. It cannot be processed.
hu: Ez Amazon Topaz könyv. Nem konvertálható.

en: This may take a few minutes
hu: Ez néhány percig tarthat

en: This option is needed only if you intend to use the EPUB with FBReaderJ. It will flatten the file system inside the EPUB, putting all files into the top level.
hu: Ez az opciók csak akkor szükséges, ha ez ePub-ot FBReaderJ-vel szándékozik olvasni. Leegyszerűsíti az ePub felépíését, az összes file-t, a felső szintre helyezi

en: This profile is intended for the 5-inch JetBook.
hu: Ez az 5-inches JetBook profilja.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle DX.
hu: Ez az Amazon Kindle DX profilja.

en: This profile is intended for the Amazon Kindle.
hu: Ez az Amazon Kindle profilja.

en: This profile is intended for the B&N Nook Color.
hu: A B&N Nook Color olvasó profilja

en: This profile is intended for the B&N Nook.
hu: A profil a B&N Nook-ra vonatkozik

en: This profile is intended for the Cybook G3.
hu: Ez a Cybook G3 profilja.

en: This profile is intended for the Cybook Opus.
hu: Ez a Cybook Opus profilja.

en: This profile is intended for the Hanlin V3 and its clones.
hu: Ez a Hanlin V3 és klónjainak profilja

en: This profile is intended for the Hanlin V5 and its clones.
hu: A profil a Hanlin V5-re és klónjaira vonatkozik

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 1000.
hu: Ez az IReax  Digital Reader 1000 profilja.

en: This profile is intended for the IRex Digital Reader 800.
hu: Az IRex Digital Reader 800 profilja

en: This profile is intended for the Irex Illiad.
hu: Az Irex Illiad-hoz tartozó profil

en: This profile is intended for the Kobo Reader.
hu: A Kobo Reader profilja

en: This profile is intended for the Microsoft Reader.
hu: Ez a profil a Microsoft Reader-hez készült

en: This profile is intended for the Mobipocket books.
hu: Ez a Mobipocket (PRC, MOBI) könyvekhez való profil

en: This profile is intended for the SONY PRS 300.
hu: A profil a SONY PRS-300-ra vonatkozik

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/600/700 etc.
hu: Ez a SONY PRS sorozathoz készült profil, úgymint 500/505/600/700 stb.

en: This profile is intended for the SONY PRS line. The 500/505/700 etc, in landscape mode. Mainly useful for comics.
hu: Ez a SONY PRS sorozathoz (pl. 500/505/700) való profil fekvő nézetben. Többnyire képregényekhez használatos.

en: This profile is intended for the SONY PRS-300.
hu: A profil a SONY PRS-300-ra vonatkozik

en: This profile is intended for the SONY PRS-900.
hu: A profil a SONY PRS-900-ra vonatkozik

en: This profile is intended for the Sanda Bambook.
hu: Ez a Sanda Bambook profilbeállítása.

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you know nothing about the input document.
hu: Ez a profil egy általánosan elfogadható eredményt produkál, akkor hasznos, ha nincsenek információi a bementi dokumentumról.

en: This profile tries to provide sane defaults and is useful if you want to produce a document intended to be read at a computer or on a range of devices.
hu: Ez a profil egy általánosan elfogadható eredményt produkál, akkor hasznos, ha számítógépen, vagy többfajta eszközön olvasható dokumentumot akar készíteni.

en: Timeout in seconds to wait for a response from the server. Default: %default s
hu: Az időtúllépés másodpercben a szerver válaszára várva. Alapérték: %default mp

en: Timestamp
hu: Dátum

en: Titl&e/Author/Price ...
hu: Cím/Szerző/Ár

en: Titl&e/Author/Series ...
hu: &Cím/Szerző/Sorozat ...

en: Title
hu: Cím

en: Title &sort:
hu: Cimke röviden:

en: Title Case
hu: Minden Szó Nagybetűvel Kezdődik

en: Title Page
hu: Címlap

en: Title Sort
hu: Cimke röviden

en: Title for any generated in-line table of contents.
hu: A generált Tartalomjegyzék címe.

en: Title:
hu: Cím:

en: Toggle full screen
hu: Váltás teljes képernyőre

en: Too long
hu: Túl hosszú

en: Toolbar
hu: Eszköztár

en: Topaz books
hu: Topaz könyvek

en: Traditional Chinese
hu: Kínai (hagyományos)

en: Transferring books to device...
hu: Könyvek küldése az eszközre...

en: Transliterate unicode characters to an ASCII representation. Use with care because this will replace unicode characters with ASCII. For instance it will replace "%s" with "Mikhail Gorbachiov". Also, note that in cases where there are multiple representations of a character (characters shared by Chinese and Japanese for instance) the representation based on the current calibre interface language will be used.
hu: Unicode karakterek ascii kódolása. Óvatosan használja, mert az uncode karaktereket ascii-val helyettesíti. Például a "%s" helyett "Mikhail Gorbachiov" lesz. Megjegyzendő, hogy ahol egy betűnek több megfelelője lehet (például kínai és japán betűknél), ott a calibre felületének megfelelő reprezentáció lesz használva.

en: Treat each &line as a paragraph
hu: Minden sort külön bekezdésként kezeljen

en: Trying to download cover...
hu: Borító letöltése...

en: Turn indentation created from multiple non-breaking space entities into CSS indents.
hu: A több nem-törhető szóközzel létrehozott behúzásokat alakítsa CSS behúzássá.

en: Turn off splitting at page breaks. Normally, input files are automatically split at every page break into two files. This gives an output ebook that can be parsed faster and with less resources. However, splitting is slow and if your source file contains a very large number of page breaks, you should turn off splitting on page breaks.
hu: Oldaltörésnél ne legyen szétvágás. Normális esetben a bemeneti fájlok minden oldaltörésnél két részre lesznek vágva. Ez olyan e-könyv formátumot eredményez, amelyet gyorsabban, kevesebb erőforrást igényelve lehet beolvasni. Ez a művelet azonban lassú, és ha a forrásfájl sok oldaltörést tartalmaz, akkor érdemes alkalmazni ezt az opciót.

en: Turn on the &content server
hu: Tartalomkiszolgáló bekapcsolása

en: Tweak ePub
hu: ePub finom hangolás (szerkesztés)

en: Tweaks
hu: Finombeállítások

en: Type of newline to use. Options are %s. Default is 'system'. Use 'old_mac' for compatibility with Mac OS 9 and earlier. For Mac OS X use 'unix'. 'system' will default to the newline type used by this OS.
hu: 'Sorvége' típus. A lehetőségek: %s. Alapértelmezett: 'system'. Használd az 'old_mac' opciót a Mac OS 9-cel való kompatibilitáshoz.<br/> A Mac OSX-hez használd a 'unix' beállítást. A 'system' az operációs rendszered által használt sorvége jelet jelenti.

en: UK
hu: Egyesült Királyság

en: URL must have the scheme sftp
hu: A URL-nek követnie kell az sftp sémát

en: USB Product ID (in hex)
hu: USB termék ID (hexában)

en: USB Revision ID (in hex)
hu: USB revízió ID (hexában)

en: USB Vendor ID (in hex)
hu: USB gyártó ID (hexában)

en: Unable to add book to library directly from Bambook. Please save the book to disk and add the file to library from disk.
hu: Nem lehetett a könyvet hozzáadni közvetlenül a Bambook-ból. Mentse a könyvet a lemezre és adja hozzá újra.

en: Unable to connect to Bambook, you need to install Bambook library first.
hu: Nem lehetett kapcsolódni a Bambook-hoz, először létre kell hozni egy Bambook könyvtárat.

en: Unable to connect to Bambook. 
    If you are trying to connect via Wi-Fi, please make sure the IP address of Bambook has been correctly configured.
hu: Nem sikerült kapcsolódni a Bambook-hoz.
    Ha Wi-Fi-vel próbál kapcsolódni, győződjön meg arról, hogy a Bambook IP címe helyesen van beállítva.

en: Unable to detect the %s disk drive.
hu: A(z) %s meghajtó nem található

en: Unable to detect the %s disk drive. Either the device has already been ejected, or your kernel is exporting a deprecated version of SYSFS.
hu: Nem található a %s lemezmeghajtó. Az eszköz vagy már le lett csatolva, vagy a kernel a SYSFS egy régi verzióját használja.

en: Unable to detect the %s disk drive. Try rebooting.
hu: Nem tudtam érzékelni a %s lemezmeghajtót. Próbálkozzon újraindítással!

en: Unable to detect the %s mount point. Try rebooting.
hu: A következő csatolási pont nem található: %s. Próbálja meg újraindítani.

en: Unable to mount main memory (Error code: %d)
hu: A belső memória nem felismerhető. (Hiba kód: %d)

en: Unable to process interlaced PNG %s
hu: Nem tudtam feldolgozni a PNG képet: %s

en: Unapply (remove) tag from current book
hu: Könyvcímke eltávolítása

en: Unavailable
hu: Nem elérhető

en: Undefined
hu: Nincs megadva

en: Underline
hu: Aláhúzott

en: Undo
hu: Visszavonás

en: Unhandled exception
hu: Ismeretlen hiba történt

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Unknown News Source
hu: Ismeretlen Hírforrás

en: Unknown feed
hu: Ismeretlen hírcsatorna

en: Unknown formats
hu: Ismeretlen formátumok

en: Unknown job
hu: Ismeretlen művelet

en: Unknown report check
hu: Ismeretlen riportellenőrzés

en: Unnamed
hu: Névtelen

en: Unordered list
hu: Rendezetlen lista

en: Unrated
hu: Nem értékelt

en: Untitled Article
hu: Névtelen Cikk

en: Untitled article
hu: Névtelen cikk

en: Unwrap lines
hu: Sortörés ki

en: Update &metadata in saved copies
hu: Metaadatok frissítése a mentett másolatokban

en: Update available
hu: Frissítés elérhető

en: Update available!
hu: Új frissítés érhető el!

en: Update found
hu: Új verzió

en: Updating device metadata listing...
hu: Eszköz metaadat listájának frissítése

en: Upload %d books to device
hu: %d könyv feltöltése az eszközre

en: Upload downloaded news to device
hu: Letöltött hírek küldése az eszközre

en: Upload separate cover thumbnails for books (newer readers)
hu: Külön bélyegkép a feltöltése a borítókhoz (újabb olvasók)

en: Uploading books to device.
hu: Könyvek feltöltése az eszközre.

en: Upper Case
hu: Nagybetűk

en: Use &Roman numerals for series
hu: Római számok használata a könyvsorozatoknál

en: Use &default values
hu: Alapértelmezett értékek &használata

en: Use Gmail
hu: Gmail használata

en: Use Hotmail
hu: Hotmail használata

en: Use Roman numerals for series number
hu: Római számok használata a könyvsorozatok számozásánál

en: Use SSL encryption when connecting to the mail server.
hu: SSL titkosítás használata a levelezőszerverhez való kapcsolódáskor

en: Use Series as Category in iTunes/iBooks
hu: Sorozatok használata Kategóriakénz az iTunes/iBooks-ban

en: Use TLS encryption when connecting to the mail server. This is the most common.
hu: TLS titkosítás használata a levelezőszerverhez való kapcsolódáskor. Ez a legelterjedtebb.

en: Use an arbitrary folder as a device.
hu: Tetszőleges mappa eszközként való használata

en: Use author &sort for author
hu: A szerző-rendezési forma használata szerzőként

en: Use author sort for author
hu: A rendezési forma használata szerzői névként

en: Use author sort instead of author
hu: A rendezési forma használata a normál szerzői név helyett

en: Use cover from &source file
hu: A forrásfájlban tárolt borító használata

en: Use internal &viewer for:
hu: A beépített nézőke használata a következőkhöz:

en: Use library only
hu: Csak könyvárat használjon

en: Use slower but more accurate page number generation
hu: Használjon lassabb, de pontosabb oldalszám létrehozást

en: Use sub directories
hu: Almappák használata

en: Use the cover detected from the source file in preference to the specified cover.
hu: Inkább a forrásfájlban található borítót használja a beállított borító helyett, ha elérhető

en: Use the library located at the specified path.
hu: A megadott elérési úton lévő adatbázis használata.

en: Use the new PDF conversion engine.
hu: Használja az új PDF átalakítót.

en: Use white background
hu: Fehér háttér használata

en: Used for right-to-left publications like manga. Causes landscape pages to be split into portrait pages from right to left.
hu: Jobbról balra haladó kiadványoknál (pl. Manga) portréoldalakba hasítás jobbról balra.

en: Useful for recipe development. Forces max_articles_per_feed to 2 and downloads at most 2 feeds.
hu: Hasznos a hírösszeállítások fejlesztéséhez. A 'max_articles_per_feed' értéket 2-re állítja és legfeljebb 2 hírt tölt le.

en: User Categories Editor
hu: Felhasználói kategória-szerkesztő

en: User Interface &layout (needs restart):
hu: Felhasználói felület elrendezése (újraindítás szükséges)

en: User Interface Action
hu: Felhasználói felület akciói

en: User annotations generated from main library only
hu: Felhasználói megjegyzéseket csak a főkönyvtárból lehet generálni.

en: User category %s does not exist
hu: A(z) %s felhasználói kategória nem létezik

en: Username for access. By default, it is: %default
hu: Felhasználónév. Alapértelmezett: %default

en: Username for sites that require a login to access content.
hu: Felhasználónév azokhoz az oldalakhoz ahol bejelentkezés szükséges.

en: Using the integrated search you can easily find which store has the book you are looking for, at the best price. You also get DRM status and other useful information.
hu: A beépített kereső segítségével könnyedén megtalálhatja, hogy melyik boltban van az Ön által keresett könyv, a legjobb áron. Egyúttal, más hasznos információk mellett, tájékozódhat arról is, hogy könyv DRM védett-e.

en: Values of series index and rating must be numbers. Ignoring
hu: A sorozat index és az értékelés értékei csak számok lehetnek. Kihagyásuk

en: Verbose processing
hu: Informatívabb üzenetek feldolgozásnál

en: View
hu: Olvasás

en: View &server logs
hu: Szerverüzenetek megtekintése

en: View book on device
hu: Könyv megnyitása ez eszközön

en: View specific format
hu: Meghatározott formátum olvasása

en: Waiting...
hu: Várakozás…

en: Welcome to
hu: Üdvözlünk a(z)

en: Welcome to calibre
hu: Üdvözli a calibre

en: When converting a CBC do not add links to each page to the TOC. Note this only applies if the TOC has more than one section
hu: CBC átalakítása esetén ne legyen minden oldalhoz külön link a tartalomjegyzékben. Ez csak akkor érvényesül, ha a tartalomjegyzékben egynél több fejezet van.

en: When present, use author sort field as author.
hu: Ha van ilyen, akkor a rendezési sorrendben megadottat használja szerzőként.

en: When searching, show all books with search results highlighted instead of showing only the matches. You can use the N or F3 keys to go to the next match.
hu: Mikor keres az összes könyv eredménye kiemelésre kerül az egyszerű találati kijelzés helyett. A következő találat megjelenítéséhez használja az N vagy az F3-as billentyűt.

en: When using an SVG cover, this option will cause the cover to scale to cover the available screen area, but still preserve its aspect ratio (ratio of width to height). That means there may be white borders at the sides or top and bottom of the image, but the image will never be distorted. Without this option the image may be slightly distorted, but there will be no borders.
hu: Ha SVG borító esetén használja ezt az opciót, akkor a borító a képernyő méretéhez lesz igazítva a méretarány megtartásával. Ez azt jelenti, hogy a a borító széleinél margó látható esetenként, de a kép nem lesz torzított. Ha nem használja ezt az opciót, akkor a borító kitölti a képernyőt, de enyhén torz lehet.

en: Whenever you pass arguments to %prog that have spaces in them, enclose the arguments in quotation marks.
hu: Ha szóközöket tartalmazó paramétereket ad meg %prog-nak, akkor a paraméterek idézőjelek között legyenek.

en: Wide
hu: Széles

en: Windows card A ID string
hu: Windows kártya ID A karakterlánc

en: Windows card A vendor string
hu: Windows kártya gyártó A karakterlánc

en: Windows main memory ID string
hu: Windows fő memória ID karakterlánc

en: Windows main memory vendor string
hu: Windows fő memória gyártó szöveg

en: With &value:
hu: Szélesség:

en: Wizard to help you choose an appropriate font size key
hu: A varázsló segít a megfelelő betűméret kiválasztásában

en: WizardPage
hu: Varázsló

en: Workaround epubcheck bugs
hu: ePub ellenőrzési (epubcheck) hibák megoldása

en: Workarounds for bugs in the latest release of epubcheck. epubcheck reports many things as errors that are not actually errors. epub-fix will try to detect these and replace them with constructs that epubcheck likes. This may cause significant changes to your epub, complain to the epubcheck project.
hu: Hibák megoldása a legutolsó ePub ellenőrzési (epubcheck) kiadásban. ePubcheck jelentésekben szereplő hibák nem mindig hibák. Az ePub helyreállító (epub-fix) megpróbálja helyreállítani ezeket és kicserélni azokra a megoldásokra, amit a epubcheck javasol. Ez néha jelentősen megváltoztatja az ePub-odat, amit az epubcheck project felé is jelent.

en: Working...
hu: A művelet végrehajtása folyamatban...

en: Written preprocessed HTML to
hu: Az előre feldolgozott HTML kiírása ide:

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level one. If this is specified, it takes precedence over other forms of auto-detection.
hu: XPath kifejezés, amely megadja, hogy mely tag-ek legyenek hozzáadva a tartalomjegyzékhez az első szinten. Ha meg van adva, ezt használja minden más automatikus felismerés helyett.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level three. Each entry is added under the previous level two entry.
hu: XPath kifejezés, amely meghatározza az összes tag-et, amit hozzá lehet adni a Tartalomjegyzék harmadik szintjéhez. Minden bejegyzés az előző szintű (második) bejegyzés alá kerül.

en: XPath expression that specifies all tags that should be added to the Table of Contents at level two. Each entry is added under the previous level one entry.
hu: XPath kifejezés, amely megadja, hogy mely tag-ek legyenek hozzáadva a tartalomjegyzékhez a második szinten. Minden bejegyzés az őt megelőző első szintű bejegyzéshez fog tartozni.

en: Yes
hu: Igen

en: Yes/No
hu: Igen/Nem

en: You
hu: Te

en: You are about to merge more than 5 books.  Are you <b>sure</b> you want to proceed?
hu: Több, mint 5 könyvet jelölt ki összefűzésre. <b>Biztosan</b> végre akarja hajtani a műveletet?

en: You are attempting to open %d books. Opening too many books at once can be slow and have a negative effect on the responsiveness of your computer. Once started the process cannot be stopped until complete. Do you wish to continue?
hu: Egyszerre %d könyvet akar megnyitni. Túl sok könyv megnyitása nagyon lelassíthatja a gépedet. Ha a művelet elindult, már nem lehet leállítani. Biztosan folytatja?

en: You cannot change libraries while jobs are running.
hu: Művelet végrehajtása közben könyvtárváltás nem lehetséges

en: You do not have permission to read the file:
hu: Nincs megfelelő jogosultsága a következő fájl olvasásához:

en: You have started calibre in debug mode. After you quit calibre, the debug log will be available in the file: %s<p>The log will be displayed automatically.
hu: A calibre-t hibakövetési módban indította. A calibre bezárása után a hibanapló elérhető a következő helyen: %s<p>A hibanapló automatikusan megjelenik.

en: You must set the From email address
hu: Meg kell adnia a Feladót

en: You must specify an epub file
hu: Meg kell nevezned egy ePub file-t

en: You must specify an id
hu: Meg kall adnia az azonosítót

en: You must specify an id and a format
hu: Meg kell adnia egy azonosítót és egy formátumot

en: You must specify an id and a metadata file
hu: Meg kall adnia az azonosítót és egy metaadat fájlt

en: You must specify an id and an ebook file
hu: Meg kell adnia egy azonosítót és egy ebook fájlt.

en: You must specify at least one book to remove
hu: Legalább egy könyvet ki kell jeölni az eltávolításhoz

en: You must specify at least one file to add
hu: Legalább egy hozzáadandó fájlt meg kell határozni

en: You must specify some ids or the %s option
hu: Meg kell adnia néhány ID-t vagy a %s opciót

en: Your %s &username:
hu: %s Felhasználóneve:

en: Your calibre library is currently located at {0}
hu: A jelenlegi calibre könyvtár itt található: {0}

en: Your password on the mail server
hu: Jelszava a levelező kiszolgálón

en: Your username on the mail server
hu: Az Ön Felhasználóneve a levelező kiszolgálón

en: [options] file.pdf
    
    Crop a PDF file.
hu: [options] file.pdf
    
    PDF fájl lapszéleinek levágása.

en: [options] file.pdf
    
    Reverse a PDF.
hu: [options] file.pdf
    
    PDF fájl lapsorrendjének megfordítása.

en: [options] file.pdf password
    
    Decrypt a PDF.
hu: [options] file.pdf jelszó
    
    Védett PDF dekódolása.

en: [options] file.pdf password
    
    Encrypt a PDF.
hu: [options] file.pdf jelszó
    
    PDF titkosítása.

en: [options] file1.pdf file2.pdf ...
    
    Metadata will be used from the first PDF specified.
    
    Merges individual PDFs.
hu: [options] file1.pdf file2.pdf ...
    
    A metaadatok az első fájl adatiból lesznek meghatározva.
    
    PDF fájlok egyesítése.

en: available
hu: elérhető

en: calibre can <b>optionally</b> use a server to send mail
hu: A calibre <b>opcionálisan</b> tud szervert is használni az email-ek küldéséhez

en: calibre can send your books to you (or your reader) by email. Emails will be automatically sent for downloaded news to all email addresses that have Auto-send checked.
hu: A calibre könyveket tud továbbítani Önnek e-mailen keresztül. Ha bejelöli az Automatikus küldést, akkor az e-mailek a letöltött hírekkel együtt postázódnak az összes címre.

en: calibre contains a network server that allows you to access your book collection using a browser from anywhere in the world. Any changes to the settings will only take effect after a server restart.
hu: A calibre tartalmaz egy beépített hálózati szervert, mely segítségével bárhonnan elérhető lesz gyűjteménye. A beállítások változtatása csak a szerver újraindítása után lép életbe.

en: command ...
    
    command can be one of the following:
    [%%commands]
    
    Use %prog command --help to get more information about a specific command
    
    Manipulate a PDF.
hu: parancs ...
    
    A parancs következők egyike lehet:
    [%%commands]
    
    Használja a %prog parancs --help sort, hogy további információkat kapjon a parancsról
    
    PDF fájlművelet.

en: contains
hu: tartalmazza

en: created by Kovid Goyal
hu: készítette Kovid Goyal

en: disabled
hu: letiltva

en: ePub Fixer
hu: ePub helyreállító

en: ebook file must have an extension
hu: az ebook fájlnak rendelkeznie kell fájlkiterjesztéssel

en: end of program
hu: program vége

en: file.pdf ...
    
    Get info about a PDF.
hu: file.pdf ...
    
    Info lekérdezése PDF fájlról.

en: file.pdf degrees
    
    Rotate pages of a PDF clockwise.
hu: file.pdf fok
    
    PDF lapok óramutató járás szerinti forgatása.

en: finished
hu: Kész

en: function source code not available
hu: a funkció forráskódja nem elérhető

en: host must be of the form user@hostname
hu: A host a következő formátumú legyen: user@hostname

en: in the %s format.
hu: %s formátumban.

en: input
hu: bemenet

en: input_file output_file [options]
    
    Convert an ebook from one format to another.
    
    input_file is the input and output_file is the output. Both must be specified as the first two arguments to the command.
    
    The output ebook format is guessed from the file extension of output_file. output_file can also be of the special format .EXT where EXT is the output file extension. In this case, the name of the output file is derived the name of the input file. Note that the filenames must not start with a hyphen. Finally, if output_file has no extension, then it is treated as a directory and an "open ebook" (OEB) consisting of HTML files is written to that directory. These files are the files that would normally have been passed to the output plugin.
    
    After specifying the input and output file you can customize the conversion by specifying various options. The available options depend on the input and output file types. To get help on them specify the input and output file and then use the -h option.
    
    For full documentation of the conversion system see
hu: input_file output_file [options]
    
    Ebook konvertálása egyik formátumból a másikba.
    
    input_file a bemenet és output_file a kimenet. Mindkettőt a parancs első két paramétereként kell megadni.
    
    A kimeneti formátumot a program az output_file kiterjesztése alapján határozza meg. Az output_file egy megadott formátumú, .EXT is lehet, ahol EXT a kimeneti formátum. Ebben az esetben a kimeneti fájlnév megegyezik a bemenetivel. Ügyeljen arra, hogy a fájlnév nem kezdődhet elválasztó vonallal. Végezetül, ha a kimeneti fájlnévnek nincs kiterjesztése, akkor mappaként veszi figyelembe a program és egy "open ebook" (OEB) struktúra (HTML fájlok, képek) kerül ebbe a mappába.
    
    A bemenet és a kimenet megadása után különböző opciókkal befolyásolhatja a konvertálást. Az elérhető opciók függnek a bementi és kimeneti fájltípustól, opcióként adja meg a -h paramétert a súgóhoz.
    
    A konvertálás teljes dokumentációját megtalálja itt:

en: is not a valid root folder
hu: nem egy érvényes gyökérkönyvtár

en: larger
hu: nagyobbra

en: lower right region of the screen.
hu: a képernyő jobb alsó részén.

en: never
hu: soha

en: never delete
hu: sose törölje

en: new email address
hu: új email cím

en: none
hu: nincs

en: options
hu: beállítások

en: output
hu: kimenet

en: plugins
hu: pluginok

en: selected to send
hu: kiválasztva küldéshez

en: settings for device drivers
hu: eszközmeghajtók beállításai

en: smaller
hu: kisebbre

en: toolBar
hu: eszközTár

en: try rebooting your computer.
hu: próblja meg újraindítani a számítógépet

en: upper right region of the screen.
hu: a képernyő jobb felső sarka.

en: version
hu: v.

en: welcome wizard
hu: beállítás varázsló

en: will keep running in the system tray. To close it, choose <b>Quit</b> in the context menu of the system tray.
hu: tovább fut a tálcán. A bezáráshoz válassza a <b>Kilépést</b> a tálcaikon menüjéből.
